Hz. Mevlana, Gökyüzünde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hz. Mevlana, Gökyüzünde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü"

Transkript

1 Gökyüzü nün Yıldızı İstanbul Şampiyonu Gökyüzü İlköğretim Okulu 7-B Sınıfı öğrencimiz olan Muhammed Talha Aydoğan, tarihleri arasında, Esenler Belediyesi Spor Kompleksinde yapılan ve açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ın yaptığı Mücadele Sporları Festivali nde Taekwondo Branşında, 50 Kg da bütün rakiplerini yenerek İstanbul Şampiyonu olup Altın Madalya kazanmıştır. Sayfa 10 Gökyüzü G ökyüzü E Eğitim ğitim K Kurumları nın urumları n nın A Adatepe da Anaokulu şubesi 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren eğitim hayatına başlamıştır yaşlarında ve oyun gruplarında kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ismini çocukların koyduğu tek okul olan Gökyüzü Eğitim Kurumlarının Adatepe şubesi her yaş gruplarından öğsayfa 9 renci kayıtlarına başladı. GÖK GÖ KYÜZÜ Yıl: 2 Sayı: 3 Gökyüzü Fen Lisesi nden Comenius Konuklarına Mükemmel Ev Sahipliği Özel Maltepe Gökyüzü Fen Lisesi olarak Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülmekte olan Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı kapsamında 2011 yılı Teklif Çağrısına istinaden yaptığımız Gençlerin Eğitiminde Sağlıklı Besin ve Beslenme Alışkanlıkları (Healthy Food and Eating Habits in Teenagers Education) adlı projemizin ilk toplantısı İstanbul da / tarihleri arasında yapıldı. Sayfa 9 Hz. Mevlana, Gökyüzünde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü İlköğretim Okulu nun hazırladığı program Mutasavvıf Yazar Cemalnur Sargut un katılımı Sayfa 3 ile gerçekleşti. INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL Fransız yazar ve illüstratör Claire Franek, Gökyüzü Eğitim Kurumları nın da destekleyicisi olduğu İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF) kapsamında 5 Ekim 2011 Çarşamba günü okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle buluştu Sayfa 6 rkezi nde Şişli Bilim Me G ökyüzü Koleji 9. sınıflar tarihinde 80 den fazla interaktif deney ünitesi, sergi bölümleri, Deprem ve Yangın Eğitimi ni içeren bölümlerin yer aldığı Şişli BiSayfa 4 lim Merkezi ni gezdiler. BAŞYAZI Yazar Claire Franek Gökyüzü nde Gökyüzü İlköğretim Okulu İngilizce öğretmenleri ile 6. Sınıf öğrencilerimizin katılımıyla 10 Ocak Salı günü okulumuzun Marmara Salonunda INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL organizasyonu düzenlenmiştir. Bu organizasyonda öğrencilerimiz... Sayfa 10 Sistem Meselesi Gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız kelimelerden biri de sistem dir. Sistem uygun değil, bu sistemle netice alınmaz... Sayfa 6

2 2 HABER GÖKYÜZÜ Gökyüzü Eğitim Kurumları görkemli bir açılışla yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi Açılışta birinci sınıflar sahneye davet edilip taçları ve hediyeleri verildikten sonra öğretmenleri ile buluşturuldu.sınıflarına Keloğlan, Pamuk Prenses, Hacivat, Karagöz ve Nasred- din Hoca karakterleri ile geçtiler. Karakterlerin yaptığı animasyonlar ve yarışmalar çocukların çok hoşuna gitti. Öğrencilerimiz hafta boyunca oyun hamurları ile oynayıp, çizgi çalışmaları, mandala çalışmaları yaptılar. Oryantasyon haftası sonunda ilk ses olan e yi tanıyıp, alfabeyi öğrenmeye başladılar eğitim-öğretim yılında Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri harfleri kısa sürede öğrendiler. Ailelerini ve öğretmenleri mutlu ettiler. Okul Müdürü Selim GENÇ ve 1.sınıf öğretmenleri onların bu mutlu gününde yanlarında olmak için sürpriz bir okuma partisi düzenledi. Okumanın önemi üzerinde duruldu. Okulumuzun resmini taşıyan kocaman pasta geldi. Bütün öğrenciler hiç beklemedikleri bir anda böyle bir sürprizle karşılaşınca çok mutlu oldular. Danslar edildi,şarkılar söylendi.hatta içlerinden bazıları: Bugün dünyanın en güzel günü olmalı. dedi. Sözün özü, Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu nun öğrencileri okumanın eğlenceli olduğunu yaşayarak öğrendiler eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini tamamlamak üzereyiz. Oldukça yoğun bir dönem geçirdik. Bu dönemde hem derslerin yoğunluğu hem de yapmaya çalıştığımız etkinlikler çok zamanımızı aldı. Sonunda çeşitli derslerden hazırlamış olduğumuz projelerin sunumunu da tamamladık. Gerçekten verdiğimiz emeklere değen bir çalışma yapmışız. Keyifli sunumlar ve güzel projeler hazırladık. İkinci dönemde bu işi daha ustaca yapacağımıza inanıyoruz.

3 GÖK GÖ KYÜZÜ HABER 3 Hz. Mevlana, Gökyüzü nde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü İlköğretim Okulu nun hazırladığı program Mutasavvıf Yazar Cemalnur Sargut un katılımı ile gerçekleşti. Program İlköğretim Okul Müdürü Selim Genç ve Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Kamil A. Kırkıç tarafından yapı- lan açılış konuşmalarıyla başladı. Gökyüzü Eğitim Kurumları Konferans Salonu nda 23 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Gökyüzü G Eğitim Kurumları Kurucu Genel Müdürü Dr. H Hüseyin Emin Öztürk Hz. Mevlana nın yüce şahsiyem tiyle tiyy insanlar üzerinde birti leştirici özelliği bulunduğuna leş vurgu vur yaptı. Konuşmaların ardından TaK savvuf dünyasının önemli sav isimlerinden Cemalnur Sargut isim izleyicilere Mevlana ve aşkı izley anlattı. anla Mevlana ile Şems arasındaki aşka da değinen Sarsınd gut, Mevlana'nın Şems'i tanı- 29 Aralık 2011 Perşembe günü Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik atık malzemelerin geri dönüşümü konulu bir madan önce her şeyi bildiğini; ancak sonrasında hakikatleri görmeye başladığını aktardı. Cemalnur Sargut un konuşmalarıyla ile devam eden etkinlik, Revnak Kadın Tasavvuf Musiki Topluluğu nun vermiş olduğu konser ve sema gösterisiyle sona erdi. Programa yoğun ilgi gösteren katılımcılar etkinlik bitiminde Cemalnur Sargut a kitaplarını imzalatıp yazarla sohbet ettiler. seminer verilmiştir. Anadolu Cam, ÇEVKO ve Maltepe Belediyesi işbirliğiyle Maltepe ilçesindeki ilköğretim okulu öğrencilerinin çevre bilincini kazanmalarına yönelik verilen eğitimde, her atığın çöp olmadığı, geri dönüştürüldüğünde ülke ekonomisine ve insanlığa sağlayacağı yararlar, eğitim koordinatörü Tayibee Ünver ve eğitmen Melis Güneroğlu tarafından sunu nu ve videolarla anlatılmıştır. Öğrencilerle soru cevap şeklinde sürdürülen eğitim öncesi ve sonrasında uygulanan anket sonuçları da bu seminerin öğrenciler için ne kadar faydalı olduğunu göstermiştir. Ö zel Gökyüzü İlköğretim Okulu anasınıfları Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nı kutladılar. Müzik eşliğinde dans edildi, yumurta taşıma, çuval yarışı, başın üstünde lego taşıma oyunları oynandı. Ve miniklerin getirdikleri yemişler, meyveler, pasta, böreklerle lezzetli bir masa hazırlandı. Çocuklar oyunlarla tükettikleri enerjilerini kurulan masalardaki lezzetli yiyeceklerle yeniden topladılar. Kasım 2011 tarihinde 1-A,1B,1-C sınıfı öğrencileri ile Samandıra Atçılık Kulübü ne gidildi. Öğrenciler atlar hakkında kısa bir eğitim aldıktan sonra seyisler eşliğinde atlara sıra ile bindiler. Daha sonra gruplar eşliğinde ahırlar gezilerek diğer atları da incelediler. Öğrencilerin bu gezi ve etkinlikten çok mutlu oldukları gözlendi. Keyifli bir şekilde okula döndüler.

4 4 HABER GÖK GÖ KYÜZÜ 10 Kasım Atatürk ü Anma Haftası G ökyüzü Eğitim Kurumları öğrencileri 10 Kasım da düzenledikleri programda okudukları şiirlerle,sergiledikleri G ökyüzü Koleji ve Fen Lisesi öğrencileri arasında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akıl Oyunları Yarışması nın ön elemesi 22 Aralık 2011 tarihinde yapıldı. Öğrencilerin piyeslerle, yaptıkları konuşmalarla Atatürk ün önderliğinde başlayan yokluklar içerisindeki bir ülkenin, birlik ve beraberlik içinde yürüttüğü milli mücadele sonucunda bağımsızlığını ilan etmesini ve tüm yaralarını sararak modern bir cumhuriyete dönüşmesini anlattılar. Atatürk ün hayatını anlatan gösterimle Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ü ölümünün 73. yıldönümünde andılar. Öğrenciler, bir kez daha O nun bıraktığı emanete sahip çıkmanın sorumluluğunu ve gururunu yaşadılar. büyük ilgi gösterdikleri yarışmanın 30 Aralık ta yapılacak finalinde yer almayı hak kazanan öğrencilerimiz Beyzanur Kayadibi-Selva Hazine; Serranur Demir-Sümeyye Demir; Furkan Ayhan-Berşan Karagül; Muhsine Ertürk-Sümeyye Demirdöven; Sena Varinlioğlu-S.Fatih Muharremgil adlı öğrencilerimize başarılar diliyoruz tarihinde Gökyüzü Koleji 9. Sınıf öğrencileri dünya denizlerinde yaşayan canlıları içinde barındıran ve bu özelliğiyle alanında bir ilk olan İstanbul Akvaryum a gittiler. Doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdüren15 bin deniz canlısını yakından incelediler ve güzel bir gün yaşadılar. Eğlenceli Bir Gün Gökyüzü Koleji 11 A sınıfı öğrencileri için günü Aydos Ormanları nın temiz havasında sabah çayının yanında simit-peynirle yapılan kahvaltıy- la başladı. Çevreyi gezip doğayı keşfeden öğrenciler açlıklarını mangal keyfiyle giderdikten sonra paintball aktivitesiyle neşeli saatler geçirdiler. 16 Ekim 2011 tarihinde yapılan 33. Kıtalar Arası Avrasya Maratonu nun 8 kilometrelik halk koşusuna Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrencileri ve velileri coşku ve heyecanla katıldı. Havanın yağmurlu olması ka- tılımcıları yıldırmadı. Öğrenciler ve veliler, Asya kıtasından Avrupa kıtasına yürüyerek geçmenin keyfini yaşarken, özellikle Boğaziçi Köprüsü üzerinde fotoğraf çektirip, kendileri için önemli bir hatıraya sahip oldular. e d n i z e k r e Şişli Bilim M G ökyüzü Koleji 9. sınıflar tarihinde seksenden fazla interaktif deney ünitesi, sergi bölümleri, Deprem ve Yangın Eğitimi'ni içeren bölümlerin yer aldığı Şişli Bilim Merkezi ni gezdiler. Öğrenciler fen ve teknoloji ile ilgili deneyleri yerinde yaparak, deprem platformunda ise gerçek bir deprem anında ne yapılması gerektiğini uygulayarak öğrenme imkanı buldular.

5 GÖKYÜZÜ HABER 5 GÖKYÜZÜ KOLEJİ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ NDE Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi öğrencileri arasında matematik öğretmenlerinin hazırladığı Bir Kelime Bir İşlem yarışması yapıldı. Öğrencilerin kelime dağarcıklarını Gökyüzü Koleji 11A ve 11B sınıfı öğrencileri, 22 Aralık 2011 Perşembe günü Yabancı Diller Zümresi tarafından düzenlenen İngilizce Bilgi Yarışması nda karşı karşıya geldiler. Kıyasıya bir mücadele sonunda 30 sorudan oluşan bu eğlenceli yarışmayı 11B sınıfından Firdevs Basmaz, Gökşah Gök, Fatih Kaptan, Berk Ata ve Buket Bozkurt kazandı. zenginleştirmek ve pratik zekalarını geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın ön elemesi tarihinde yapılırken; öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği finali ise tarihinde gerçekleşti. Heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmada 9-A sınıfından Zehra Zeynep Pehlivan ile Halil İbrahim Yener isimli öğrencilerden oluşan grup birinci oldu. 12 DİL sınıfı öğrencileri tarihinde hayallerini süsleyen İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerini gezdiler. Öğretim görevlileriyle görüşüp hem bu bölümlerin misyonu, vizyonu, tarihçesi ve fakültenin öğrencilere sunduğu olanaklar hem de mezuniyet sonrası iş imkanları hakkında bilgi edindiler. ÖĞRENCİLERDEN AKİF VE VATAN Sevilmeye layık olan en anlamlı değerdir vatan. Herkes sever, nesillerini gönül huzuruyla bırakacağı bu barınağı. Fakat; sevdikleri kadar ızdırap çekenler, yalnız Akiflerdir. Akif için vatan, uğrunda ölünecek yegane varlıktı; ölene kadar da acı çekilecek. Fakat; Şüheda gövdesi bir baksana dağlar, taşlar dediği İslam topraklarını, düşman çizmesi altında görmek, onun yüreğinde tahammül edilemez bir inkisara sebep oluyordu. Hüsranı, şöyle dile geliyordu: Meğer bu haybetin altında kıvranırken ben, Kopar kopar da gidermiş o lime lime diyar! Dönünce arkama, baktım: Ne yer durur, ne de yar. Yabancı ellere geçmiş birer birer, hepsi; Kalan şu kubbede, hasir bir ümmetin ye si! Şimdi onun tek arzusu,asım ın neslinin batıla karşı muzafferiyetini görmekti. İnayetkarların en yücesine niyaz ediyordu: İlahi! Bir müeyyed, bir kerim el yok mu,tutsun da Çıkarsın Şark ı zulmetten, götürsün fecri maksuda? Kabul etti Rabbi, Akif in duasını Kendisinin, Bedir in arslanları olarak tarif ettiği Asım ın nesli, vatanı, bir daha yabancı ellere geçmeyecek şekilde Akif e yer ve yar etti. YERinde ruhu şad olsun. NİHAN FEYZA LEZGİOĞLU 11-B GÖKYÜZÜ NDE KARİYER GÜNLERİ Gökyüzü Koleji 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri birlikte Marmara Salonu nda düzenlenen moral kahvaltısında tarihinde özel bir bankada şube müdürü olan Hüseyin İslamoğlu 11. Ve 12. Sınıf öğrencilerimizle Kariyer Günleri çalışmaları kapsamında bir araya geldi. Konuğumuz İşletme bölümünün çalışma alanlarının çok geniş olduğunu belirtirken Türkiye de bankacılık sistemi ve katılım bankalarıyla ilgili bilgiler de verdi. Türkiye de çok fazla İşletme mezunu olduğunu bu yüzden bu bölümü seçecek olan öğrencilerimizin mutlaka bir alanda uzmanlaşması gerektiğinin altının çizildiği seminer öğrencilerimizin sorularıyla sona erdi. ÖĞRENCİLER ve ÖĞRETMENLER KAHVALTIDA BULUŞTU buluştu. Kahvaltı programına Gökyüzü Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Arif Kamil Kırkıç ve Okul Müdürü Kemal Sarı ve öğretmenler katıldılar. Okul yöneticileri yaptıkları konuşmalarda kahvaltının amacının öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirtti. Son olarak Okul Müdürü Kemal Sarı, öğrencilere moral kahvaltısını tekrarlayacaklarını sözlerine ekledi. Gökyüzü Koleji Hukuk Fakültesi nde tarihinde 12. Sınıflar öğretmenleri eşliğinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ne gittiler. Dekanlık binasını, doktora salonu ve konferans salonunun yanı sıra Hukuk Fakültesi dersliklerini de gezdiler. Kendilerine eşlik eden Hukuk Fakültesi asistanı öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrenciler üniversite sınavı öncesi hem bölümleri daha yakından tanıma imkanı buldular hem de eğlenceli vakit geçirdiler. Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Fen Lisesi öğrencileri, sevgi ve hoşgörüsüyle tüm dünyayı etkileyen Hz. Mevlana yı vuslatının 738. yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenledi. Öğrencilerin hazırladığı programda Hz. Mevlana nın hayatı, eserleri ve düşünceleri üzerine çalışmalar sunuldu. O nun çizdiği yolda ilerlemenin öneminden bahseden öğrencilerin Hz. Mevlana dan seçip okudukları şiirler duygulu anlar yaşattı.

6 6 HABER Yazar Claire Franek Gökyüzü nde Fransız yazar ve illüstratör Claire Franek, Gökyüzü Eğitim Kurumları nın da destekleyicisi olduğu İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF) kapsamında 5 Ekim 2011 Çarşamba günü okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle buluştu Öğretmenler Günü nde Gökyüzü nde Şölen Vardı 24 Kasım Öğretmenler Günü nde hem öğrencilerimizin hem de Gökyüzü Eğitim Kurumu nun öğretmenleri için hazırladıkları etkinlikler ile öğretmenlerimiz Gökyüzü nde adeta bir şölen yaşadılar. 24 Kasım Öğretmenler Günü programı okulumuzun konferans salonunda öğrencilerimizin hazırladıkları etkinlikler ile kutlandı.günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından okulumuzun parlayan yıldızları öğretmenlerine yazdıkları şiirleri ve mektupları okuyarak öğretmenlerine duygusal anlar yaşattılar.1. sınıf öğrencimizin müzik öğretmeni ile beraber seslendirdiği şarkılarla program sona erdi. 5.Sınıfların Hayvanat Bahçesi Gezisi 20 Ekim 2011 tarihinde 5-A, 5-B sınıfları Darıca Hayvanat Bahçesini ziyaret etti. Hayvanları gözlemledikten sonra hayvanat bahçesi içinde bulunan resim atölyesinde resimlerini yaptılar. Öğrenciler bu gezi ve etkinlikten çok mutluluk duydular. Konferans salonumuzda öğrencilerimizle söyleşi yapan ve onların sorularını cevaplayan Franek, söyleşi sonunda bir çizim de Gökyüzü nün yıldızları için yaptı.okul Müdürümüz Selim GENÇ, Franek e hediye takdim ederek teşekkürlerini iletti. Ardından yapılan atölye çalışmasında öğrencilerimize bugüne kadarki yaptığı çizimleri ve bu eserlerinin çıkış hikayelerini anlatan Franek, öğrencilerimizin kitaplarına resimlerini çizerek, kendine has bir yöntemle kitaplarını imzaladı. Sınıflarımızı ziyaret edip öğrencilerimizin sorularını yanıtlamaya devam eden Franek, onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı. Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Muhammed Talha AYDOĞAN Haziran tarihleri arasında Tekirdağ da düzenlenen ve 61 ilden 1754 sporcunun yarıştığı Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası nda 40 kg da Türkiye 3.sü olarak bronz madalya kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulubü nün lisanslı sporcusu olan öğrencimiz; planlı ve programlı bir şekilde yaptığı çalışmalar sonunda yarışmacı olarak elde ettiği, kondisyon, teknik ve taktik ile kazandığı Türkiye derecesinin haklı gururunu ve bu büyük başarının sevincini yaşıyor ve duygularını şu sözleriyle dile getiriyor: Allah ın izni ile derece yaptım ve çok mutluyum. Bu başarımı, spora başladığım günden beri beni sırtında taşıyan, motive eden, her an yanımda olan babama, anneme; bendeki tekvando yeteneğini keşfeden ve beni bu spora yönlendiren öğretmenim Erkan Güneş e ve bana her türlü desteği vererek başarımı takdir eden ve beni onurlandıran Gökyüzü Eğitim Kurumları nın Kurucusu Dr. Hüseyin Emin Öztürk e, Okul Müdürüm Selim Genç e, tüm öğretmen ve arkadaşlarıma armağan ediyorum. Okulumuzun bayrağını gururla taşıyan ve öğretim yılında yapılacak olan, MEB Okullararası İstanbul ve Türkiye şampiyonalarında okulumuzu temsil edecek olan şampiyonumuza şimdiden başarılar diliyoruz. 8. Sınıf Word Play Kelime Yarışması Yapıldı Tüm 8. sınıf öğrencileri arasında Pazartesi günü Word Play-Kelime Oyunu adlı yarışma yapılmıştır. Her kurdan 3 öğrenci olmak üzere toplam 9 öğrencimiz birincilik için yarışmıştır. Bu kıyasıya mücedeleyi kazanan ise 8-B sınıfından Emine Nur Usta isimli öğrencimiz olmuştur. GÖKYÜZÜ BAŞYAZI Dr. Hüseyin Emin Öztürk Genel Müdür SİSTEM MESELESİ Gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız kelimelerden biri de sistem dir. Sistem uygun değil, bu sistemle netice alınmaz, sisteme yazık oluyor, eğitimde sistem değişiyor, bütün suç sistemde be kardeşim gibi sayısız ifadelere şahit olmuşuzdur, zaman zaman. Nedir sistem? Sistem; bir bütünü meydana getiren parçalar topluluğu. Yani usul ve metot. Büyüklerimiz vusulsüzlüğmüz, usulsüzlüğümüzdendir derken, herhangi bir neticeye ulaşamamamızın, metod ve sistemimizin yanlış olmasından kaynaklandığını ifade etmek istemişlerdir herhalde. Sistem bu kadar önemli de peki nerede hata yapılıyor ve sistem başarısız oluyor da, her zaman sistem sorgulanıyor, suçlanıyor, hatta değiştirilmeye çalışılıyor. Herhangi bir gayeye ulaşmak için oluşturulan küçüklü büyüklü, ister bireysel, ister toplumsal sistemlerin temel kriterleri kanaatimizce şunlar olmalıdır: * Sistem insani olmalı: İster sosyal, ister hukuki, ister ekonomik oluşturulan bütün sistemler insan doğasına (yaratılışına) uygun olmalıdır. İnsan doğasına uymayan etik değerler taşımayan sistemlerin çöküşü kaçınılmazdır. * Sistem sosyal yapıya uygun olmalı: Oluşturulan sistem toplumun tarihinden getirdiği inancına ve kültürel değerlerine uygun olmalıdır. Bu hakikatle çatışan ve çelişen sistemler gücü elinde de bulundursa uzun ömürlü olamıyorlar. * Sistem fonksiyonel olmalı: Çok yönlü olmayan sistemler ihtiyaçları karşılayamıyor. Böyle olunca da sistem ya sorgulanıyor, ya da suçlanıyorlar. * Sistem anlaşılır, kolay ve benimsetici olmalı: Karışık, girift, çelişkili ve zorlayıcı sistemleri fert ve toplumlar benimsemiyor. * Sistem her yönüyle rasyonel olmalı: Şüphesiz ki imkanlar ve kaynaklar sınırsız değildir. İhtiyaçların temininde hedeflere ulaşmada imkan ve kaynaklar iyi hesabedilmelidir. Yeniden yapılandırılmaya çalışılan Milli Eğitim sistemimizde bu temel kriterler göz önüne alınarak yapılmalıdır. Çünkü çağdaş dünyada ülkemizin hak ettiği yere gelmesi eğitim sistemimizin sağlıklı yapılandırılmasıyla mümkündür. Bu günlerde gündeme gelen ve tartışılan kesintisiz zorunlu eğitim sistemi mi, yoksa kesintili zorunlu eğitim sistemi mi? Sayılar çok önemli değil. Önemli olan yukarıda bahsettiğimiz temel kriterlere uygun olup olmamasıdır. Sistemin ana unsuru insan olduğuna göre Milli Eğitim sistemimiz çocuklarımızın doğuştan getirdikleri fıtratlarına uygun zihinsel, bedensel ve duygusal yeteneklerini dikkate alarak onları koruyup geliştirmeli, onların dengeli ve duyarlı iyi bir insan olmalarını sağlamalıdır. Yorucu bir eğitim dönemi sonucunda yarıyıl tatiline giren bütün öğrencilerimize mutlulukla geçen bir tatil ve başarılarla dolu bir ikinci yarıyıl dilerim.

7 GÖK GÖ KYÜZÜ Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladıkları 738. Şeb-i Arus ve Hz. Mevlana yı anma programını izleyenlere sundular. Programda ilköğretim öğrencilerinin hazırladıkları piyes, okudukları şiirler ve koro çalışmaları coşkuyla alkışlandı. Türkiye nin en kıymetli neyzenlerinden biri olan Ney- 7 zen Ender Doğan ın da katılımıyla renk kattığı programın devamında Genel Müdürümüz Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK ün yazdığı ilahiyi, Neyzen Ender DOĞAN ve müzik öğretmenimiz Gülperi Şen ile beraber seslendirmesi salondaki coşkuyu arttırdı. Bu güzel duygularla anma programımız sona erdi. İlköğretim 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen gezilerimize bir tane daha ekledik. Sabah okulumuzun Marmara Salonunda hep beraber yapılan eğlenceli kahvaltıdan sonra İstanbul Akvaryum un yolunu tuttuk. Eğlenceli bir yolculuğun sonunda gezi alanına vardığımızda öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Sualtı dünyasının gizemli bir o kadar da ilginç ve eğlenceli dünyasını incelerken rehberimizin anlatımları bazen şaşkınlıkla Gökyüzü İlköğretim Okulu Öğrencileri İstanbul! a d m u y Akvar 4.Sınıflar Miniatürk ve Koç Müzesi ndeydi Bu gezi bizim dördüncü sınıf olarak hep birlikte yaptığımız ilk gezimizdi ve tadına doyulmayacak kadar güzeldi. B iz 4-A / B sınıfı öğrencileri olarak hep birlikte gezdik, eğlendik ve öğrendik. Önce Koç Müzesi ni gezdik, çok ilginç arabalar, bisikletler, oyuncaklar gördük, bisikletin tarihçesi ile ilgili tanıtım filminde rol aldık. Daha sonra ilk atlıkarıncalara binme mutluluğunu yaşadık. En önemlisi de Koç Müzesi nin tanıtım filminde oynadık. Eski uçaklar ve tanklar çok ilgimizi çekti. Müze gezimizi tamamladıktan sonra Miniatürk turuna başladık. Neler gördük neler. Birçok kültürel değerlerimizin birebir Gökyüzü İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencileri Türkçe-Sosyal Zümresi nin tarihinde düzenlediği gezide İSAM ı (İslam Araştırmaları Merkezi ) ve Şemsi Efendi Kütüphanesi ni ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz İSAM da bir kütüphanede araştırma yaparken nelere dikkat edileceğini ve nasıl araştırma yapılabileceğini kütüphane rehberinden dinleyerek bilgilerine yenilerini eklediler. Şemsi Efendi kütüphanesinde ise yanlarında getirdikleri kitapları ve oradan temin ettikleri hikaye kitaplarını okuyup, incelediler. Ge- HABER bazen korkuyla takip edildi. Özellikle köpekbalıklarının bulunduğu bölüm öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi. Yolculuğumuz yalnızca sualtıyla sınırlı kalmadı yağmur ormanlarının fantastik ortamı da öğrencileri büyüledi. Son olarak sahilde yemeklerimizi yiyip yola koyulduğumuzda öğrencilerimiz, yoğun SBS atmosferinden biraz uzaklaşmanın rahatlığı içindeyken ; biz de onların dünyalarına yeni bilgiler kazandırmanın mutluluğu içindeydik. yapılmış minyatürlerini, İstanbul un muhteşem yapılarını... Bizi en çok etkileyen de Kurtuluş Savaşı nın temsil edildiği müze bölümünün büyüleyici atmosferiydi. Bu gezi bizim dördüncü sınıf olarak hep birlikte yaptığımız ilk gezimizdi ve tadına doyulmayacak kadar güzeldi. Öğretmenlerimizin söylediği gibi bizler artık gerçekten büyümüşüz. Bize bu unutulmaz günü yaşatan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. zimizin ikinci bölümünde öğrencilerimiz akademik sınavlar öncesinde Tepe Nautilius Alışveriş Merkezinde bowling oynayarak eğlendiler.

8 8 HABER GÖK GÖ KYÜZÜ Anasınıfları Kütüphanede Öğrenciler seçtikleri kitapları inceleyerek zaman geçirdiler ve kütüphane kurallarına uymaya özen gösterdiler. Anasınıfı öğrencilerimizle Bülent Ecevit Kültür Merkezi Kütüphanesi ne gezi düzenledik. Gezi yerine ulaşıncaya kadar serviste çeşitli şarkılar söylediler. Kültür Merkezi ne gelince çocuklar servislerden indirildi. Sıra- yı bozmamaya ve sessiz olmaya özen göstererek kütüphanenin çocuk bölümüne geçtiler. Önce kütüphane görevlisi kısa bir konuşma yaparak kütüphane kurallarını çocuklara anlattı. Kitapları okuduktan sonra masanın üzerine bırakmalarını rica etti. Öğrenciler seçtikleri kitapları inceleyerek zaman geçirdiler ve kütüphane kurallarına uymaya özen gösterdiler. Ayrılma zamanına kadar birkaç kitabı inceleme fırsatı buldular ve incelenen kitaplar kütüphanecinin söylediği gibi masaların üzerine bıraktılar. Yine sıra olarak ve sessizliğe dikkat ederek gezi yerinden ayrılıp servislerle okula geldiler. Gökyüzü İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri ile eğitim-öğretim yılının ilk gezisi yapıldı. 1-A, 1-B ve 1-C sınıfı öğrencileri ile birlikte Pendik Neomarin deki Safari Park a gidildi. Bu gezi ile öğrencilerimiz eğlendiler. Atlı karıncalardan, gondola, çarpışan arabalardan su kaydırağına, hızlı trenden zıp zıp arabaya kadar birbirinden ilginç oyuncaklara bindiler. En önemlisi de paylaşmayı, yardımlaşmayı ve güzel vakit geçirmeyi öğrendiler. Ana Sınıfları Cam Atölyesinde Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri için cam atölyesine eğitsel bir gezi düzenlendi. Öğrenciler uzun bir yolculuktan sonra Beykoz Cam Vakfı Atölyesine ulaştılar. Önce sıcak cam atölyesi gezilip büyük fırınlarda kumun nasıl cam haline getirildiğini, cama nasıl şekil verildiğini gözlemleme fırsatı buldular. Rehber öğrencilere camın oluşum hikayesini anlatarak çocukların meraklı sorularını cevaplandırdı. Ardından öğrenciler atölyenin vitrinlerindeki ve mağazasındaki çeşitli cam malzemeleri incelediler. AVRASYA MARATONU Bu sene 33. sü düzenlenen Geleneksel Avrasya Maratonu na Gökyüzü Eğitim Kurumları olarak soğuk havaya rağmen, 35 kişi ile ka- tılım sağlanmıştır. Sorunsuz bir şekilde final çizgisine kadar koşan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 6. Sınıflar Keşifte Gökyüzü İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencileri Türkçe-Sosyal Zümresi nin tarihinde düzenlediği gezide Hüsrev Tayla tarafından yapılan Zeynep Fadıllıoğlu tarafından iç mimarisi tasarlanan Türkiye nin en modern camisi olarak nitelendirilen Şakirin Camisi ni keşfetme fırsatını buldular. Osmanlı Devleti döneminde Kösem Valide Sultan tarafından Mimar Kasım Ağa ya yaptırılan, çinileriyle de dünyaca ünlü Çinili Camisini yerinde gördüler. Mimar Sinan eserlerinden, hanım sultanlar adına yaptırılmış üç camiden biri olan Valide Atik Cami ve Külliyesi hakkında bilgi sahibi oldular. Daha sonra Üsküdar ın manevi önderlerinden, halka şeyh, padişahlara mürşid olmuş Aziz Mahmud Hüdayi Hz.nin Türbesini ziyaret ederek gezilerini sonlandırdılar.

9 GÖK GÖ KYÜZÜ HABER 9 Gökyüzü Eğitim Kurumları nın Adatepe Anaokulu Şubesi 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren eğitim hayatına başladı yaşlarında ve oyun gruplarında kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermektedir. Ülkemizde ismini çocukların koyduğu tek okul olan Gökyüzü Eğitim Kurumları nın Adatepe Şubesi her yaş grubundan öğrencilerini beklemektedir. Comenius: Gökyüzü Eğitim Kurumları Adatepe Anaokulu, Comenius okul ortaklığı projesi kapsamında yurt dışından gelen eğitimcileri ağırladı. Sinema etkinliğimiz: Çocuklarımızla birlikte Şirinler ve Alvin ve Sincaplar filmlerini izlemeye gittik. Çocuklar heyecanla ve keyifle sinemanın tadını çıkardılar. Öğretmenler Günü: Okulumuzun öğrencileri yıldızlar,şirinler, papatyalar, kelebekler kendi yaptıkları faaliyetlerle beraber bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladılar. Okulumuz öğrencilerinden 4 yaş grubu hayatlarında ilk defa bir Postaneye giderek kendi yaptıkları faaliyetleri ailelerine gönderek sürpriz yaptılar. Kukla Tiyatrosu: Neden Baba Okulu Değil? adlı oyunu beğenerek izlediler. Çocuklar hayatlarında ilk defa bir kukla tiyatrosu ile tanıştılar. Bu etkinliğin amacı anasınıfından itibaren çocukları tiyatro ile tanıştırmak ve tiyatroyu sevdirmektir. Kütüphane Gezimiz: Maltepe Kütüphane gezimiz çocuklarımız için çok farklı bir etkinlik oldu. Çocuklarımız tarihi bir kütüphaneyi gezdiler. Kitapları incelediler. Örnek kitap okudular. Kitapların bizler için ne kadar önemli olduğunu gözlemlediler. Gökyüzü Fen Lisesi nden Comenius Konuklarına Mükemmel Ev Sahipliği Özel Maltepe Gökyüzü Fen Lisesi olarak Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülmekte olan Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı kapsamında 2011 yılı Teklif Çağrı- sına istinaden yaptığımız Gençlerin Eğitiminde Sağlıklı Besin ve Beslenme Alışkanlıkları (Healthy Food and Eating Habits in Teenagers Education) adlı projemizin ilk toplantısı İstanbul da / tarihleri arasında yapıldı. Romanya nın koordinatörlüğünde Polonya, Litvanya ve Estonya dan toplam 26 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde ilk kez okulumuzda bir araya gelerek birbirlerini tanıma fırsatı elde ettiler. Okul Müdürü Nuray Bora ve Gökyüzü Fen Lisesi öğrencileri çeşitli etkinliklerle konuklara hem kültürümüzü tanıttılar hem de mükemmel ev sahipliği yaptılar. Comenius proje grubu öğrencileri, Maltepe İlçesi Kaymakamı Ahmet Okur ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan ı makamlarında ziyaret ederek yürütülen proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip Türk Eğitim Sistemi ile ilgili bilgi aldılar. Proje kapsamında görevli öğrenciler ve öğretmenler sonbahar ayı için hazırladıkları menülerin ve geleneksel yemeklerin sunumlarını yaparak gençlerin zararlı besinlerin farkına varıp daha sağlıklı beslenmeleri konusunda bilinçlenmeleri gereği vurgulandı. Verimli çalışmaların ardından konuk öğretmen ve öğrenciler, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve Taksim gibi İstanbul un tarihi ve turistik mekanlarını gezdiler. Eğlenceli ve güzel bu geziler sırasında misafirler İstanbul un çok kültürlü bir şehir olduğunu, hem Doğu hem de Batı kültürünü kaynaştırıp barındırdığını hayretler içinde belirterek ülkemize olan hayranlıklarını dile getirdiler. 7 günün sonunda hem öğretmenler hem de öğrenciler Türk misafirperverliği ve dostluğu karşısında duydukları memnuniyeti dile getirip gözyaşları arasında vedalaştılar.

10 10 HABER GÖKYÜZÜ Maltepe Gökyüzü Anaokulu Etkinlikleri Özel Maltepe Gökyüzü Anaokulumuz Eğitim-Öğretim yılına çok hızlı başladı. Her günümüz oldukça yoğun ve keyifli geçti. İşte aktivitelerimizden bazıları: Okulumuzda diş taraması yapıldı. Okul çapında tüm çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı kontrolleri yapıldı. Velilerimiz sonuçlardan haberdar edildi tarihinde Beykoz Cam Atölyesi ne düzenlenen gezimizde 5 yaş öğrencilerimiz Menekşeler A,B,C,D şubelerimiz cam işçiliğini inceleyerek anlamaya çalıştı. Kendi emekleriyle camdan çerçeve ve tabak yaptılar. KÜTÜPHANE tarihinde 6 yaş Parlayan A ve B şubelerimiz ile Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi Kütüphanesi ne gezi düzenlendi. Bu etkinlikte kitap sevgisi aşılamak ve onların kütüphane ortamlarına alışmaları amaçlandı.kitap demek hayat demektir. Tüm 5 yaş sınıflarımız kütüphanenin kitap kokan havasını soludular. AT ÇİFLİĞİ GEZİMİZ tarihinde 4 yaş Kardelenler A,B sınıflarımız ile Samandıra At Çiftliği ne gezi düzenlendi. Ata binmenin bu kadar keyifli olduğunu bilmiyorduk Çok güzel bir duygu. SİNEMA Maltepe Carrefour Sinema Gezimiz tarihinde 6 yaş Parlayan Yıldızlar A,B şubelerimizle Maltepe Carrefour Afm Sinemaları na Oyuncak Operasyonu adlı filme gidildi. Çocuklarımıza yardımseverlik ve paylaşma konusunu aşılamak için düzenlediğimiz etkinliği, tüm çocuklarımız dikkatle izledilerken, hem eğlendiler hem de öğrendiler. SATRANÇ ÇOK ZEVKLİ BİR OYUN Kim demiş satrancı büyükler oynar. Biz şimdiden ustalaştık bile.. İNGİLİZCE BİZE VIZ GELİR İngilizce şarkılar söylüyor,oyunlar oynuyoruz.derslerimiz çok zevkli geçiyor YÜZMEYE BAYILIYORUZ Havuz sefamız görülmeye değer. MATEMETİK ÇOK KOLAYMIŞ Var mı matematik kadar zevkli bir ders? Her fırsatta matematik yarışması yapıyoruz. GÖKYÜZÜ NÜN YILDIZI İSTANBUL ŞAMPİYONU Gökyüzü İlköğretim Okulu 7-B Sınıfı öğrencimiz olan MUHAMMED TALHA AYDOĞAN dan bir başarı haberi daha var. Öğrencimiz, tarihleri arasında, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi nde yapılan ve açılışını Gençlik ve Spor Bakanı SUAT KILIÇ ın yaptığı MÜCADELE SPORLARI FESTİVALİ nde TAEKWONDO Branşında, 50 kg da bütün rakiplerini yenerek İSTANBUL ŞAMPİYONU olup Altın Madalya kazandı. Türkiye 3.sü olan, okulumuz bayrağını gittiği her yerde gururla taşıyan ve 2012 öğretim yılında yapılacak olan, MEB- Okullararası İSTANBUL ve TÜRKİYE Şampiyonaları nda okulumuzu temsil edecek olan ŞAMPİYONUMUZA başarılar diliyoruz. INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL Gökyüzü İlköğretim Okulu İngilizce öğretmenleri ile 6. Sınıf öğrencilerimizin katılımıyla 10 Ocak Salı günü okulumuzun Marmara Salonu nda INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL organizasyonu düzenlenmiştir. Bu organizasyonda öğrencilerimiz başta Türkiye nin yedi bölgesi olmak üzere İngiltere, Amerika, Almanya, İtalya, Fransa, Rusya, Çin, Hindistan, Meksika, Suudi Arabistan ve Bosna Hersek gibi yabancı ülkelerin yerel kostümlerini giyerek yemeklerini tanıtmışlardır. Okulumuz Genel Müdürü ve kurucusu Dr. Hüseyin Emin Öztürk, İlköğretim Okul Müdürümüz Selim Genç ve İlköğretim Müdür Yardımcımız Beyhan Özcan düzenlenen etkinliğe katılarak öğrencilerimizi gönülden tebrik etmişlerdir. Öğrencilerimiz yemekleri tadan misafirlerimize İngilizce, Almanca, Fransızca konuşarak ülkelerin yöresel yemeklerini tanıtmışlardır. Bu güzel yemek ziyafeti sonrasında misafirlerimiz, öğrencilerimizin hazırlamış oldukları proje sergisini gezmişlerdir. Öğrencilerin hem eğlenmelerini hem de aktif bir şekilde farklı dilleri kullanmalarını sağlayan eğitsel ve kültürel içerikli bu güzel organizasyona emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

11 GÖKYÜZÜ HABER Sınıflar Mühendislik Fakültesi nde Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri tarihinde rehberlik birimi eşliğinde İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ne gitti. Yard. Doç. Dr. Faruk Eskibalcı nın planlamasını yaptığı gezide inşaat, kimya, malzeme ve metalurji, çevre, endüstri, jeoloji, jeofizik, maden, elektrik-elektronik ve makine mühendisliği bölümleri ve laboratuvarları incelendi. Gökyüzü nde Kariyer Günleri Devam Ediyor Mehmet Akif Ersoy Anıldı İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 75. yıldönümünde Gökyüzü Koleji öğrencileri tarafından düzenlenen programla anıldı. Öğrenciler hazırladıkları sunumla Mehmet Akif in hayatını ve eserlerini anlattılar. Türk Milleti ne armağan ettiği İstiklal Marşı ile gönüllerde ölümsüzleşen Mehmet Akif Ersoy hayatından kesitler anlatılarak örnek kişiliğiyle bir kez daha hatırlandı. Programda büyük şairin şiirleri ve ölümsüz mısraları öğrenciler tarafından okundu. Programı ilgiyle izleyen öğrenciler Mehmet Akif in şiirleriyle ve fikirleriyle Çanakkale ve Milli Mücadele ruhunu hissetmeye çalıştılar Çarşamba günü düzenlenen kariyer gününde, İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mesut Başak 11. Ve 12. sınıf öğrencilerine üniversite sınavı öncesinde yaşadıklarını anlattı. Anlatılanlar, tıp okumak isteyen ve yoğun çaba harcayan öğrencilerimiz için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldu. Prof. Dr. Mesut Başak doktorluğun tüm meslekler arasında maddi değil manevi kazanç yönünün çok daha ağır bastığını ve mesleklerinin yaşamla ölüm arasında olduğunu fakat işini severek yapmanın yaşanabilecek tüm zorlukların üstesinden gelmek için çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirti. Program öğrencilerimizin meslekle ilgili sorularıyla sona erdi. Öğretmenler Günü Kutlandı Gökyüzü Eğitim Kurumları nda düzenlenen bir törenle 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Kutlama programı Gökyüzü Eğitim Kurumları nın yenilenen web sitesinin sürprizlerle dolu açılışıyla başladı. Açılışı gerçekleştiren Gökyüzü Eğitim Kurumları Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk, yenilenen web sitesinin daima gelişen ve ilerleyen Gökyüzü Eğitim Kurumları nın bir parçası olduğunu vurguladı. Yapılan konuşmalarda Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenler de hatırlatıldı. Program öğretmenler günü pastasının kesilmesiyle sona erdi. Münazara Yapıldı Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi öğrencileri arasında tarihinde münazara düzenlendi. Sosyal ağlar kişinin gelişimi açısından yararlı mıdır, zararlı mıdır? konulu münazara yarışmasında 9. ve 10. sınıf öğrencileri kıyasıya yarıştı. Münazara sonunda Sosyal ağlar kişinin gelişimi açısından yararlıdır. görüşünü savunan Leyla Erdal, Zülal Yiğitoğlu, Ecenur Akdoğan ve Ayşenur Büyükgöz adlı 9.sınıf öğrencilerinden oluşan grup kazandı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği münazara yarışması coşkulu bir finalle sona erdi. Fen Lisesi nde Quiz Show Sana Dün Bir Tepeden Baktım İstanbul... Gökyüzü Koleji 10. Sınıf öğrencileri tarihinde İstanbul Sapphire den İstanbul un eşsiz manzarasını seyrettiler. Öğrenciler, Avrupa nın en yüksek binasından Ayasofya, Süleymaniye, Dikilitaş ve Boğaziçi gibi tarihi ve kültürel mekanlarını bir anda görebilmenin heyecanını yaşadılar. Öğrenci Temsilcisi Seçildi Gökyüzü Koleji öğrencileri okulumuzda yapılan Okul Öğrenci Temsilcisi seçiminde sandık başındaki yerlerini aldılar. Demokratik bir ortamda oylarını kullanan öğrenciler vatandaşlık haklarının ve sorumluluklarının bilincinde olmayı öğrendiler. Seçim sonucunda 12 Dil sınıfından Yuşa Carbaş, öğrenci temsilcisi seçildi. Gökyüzü Fen Lisesi 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencileri arasında tarihinde İngilizce Bölümü tarafından düzenlenen İngilizce Genel Kültür Yarışması gerçekleştirildi. Gruplara özellikle bu yıl AB Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında kabul edilen ve tarihleri arasında yürütülecek Gençlerin Eğitiminde Sağlıklı Besin ve Beslenme Kuralları adlı Comenius projesinde yer alan ülkeler Romanya, Litvanya, Polonya ve Estonya ve Türkiye ile ilgili coğrafya, tarih, genel kültür alanlarından sorular yöneltildi. Çok çekişmeli geçen yarışmada grupların birbirine çok yakın puanlar alması ve uzatmalarda da birincinin belirlenememesi üzerine yarışma ikinci bölümünün yapılması kararıyla sona erdi.

12 12 GÜNCEL Tarihi ve Kültürel Mirasımız Gökyüzü Koleji öğrencileri Sosyal Bilimler Bölümü rehberliğinde 14 Kasım- 09 Aralık tarihleri arasında Değerler Eğitimi çalışması kapsamında Tarihi ve Kültürel Mirasımız Koruyalım adlı konuyu işlediler. Öğrenciler yaptıkları araştırmaların sonucunu hazırladıkları kitapçıkla ve foto blok çalışmalarıyla arkadaşlarıyla paylaştılar. GÖKYÜZÜ Tarihte Bu Ay Sosyal Bilimler Zümresi tarafından yürütülen Tarihte Bu Ay çalışmayla öğrenciler Türk ve dünya tarihinde o ayda meydana gelen olayları araştırıp yazı ve görsel malzemelerle Sosyal Bilimler panosunda sergilediler. Şehir Üniversitesi ne Gezi Gökyüzü nde Turnuvalar Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi öğrencileri arasında Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından organize edilen voleybol, basketbol, futbol turnuvaları düzenlendi. Öğrencilerin bir takım kaptanı belirleyip kurdukları takımlarla turnuvada kıyasıya mücadele ettiler. Öğrenciler bu faaliyetler sayesinde hem boş vakitlerini etkili bir şekilde değerlendirme fırsatı buldular hem de keyifli zaman geçirdiler. Gökyüzü Koleji 12. Sınıf öğrencileri Perşembe günü geleneksel üniversite gezilerinden birini İstanbul Şehir Üniversitesi ne yaptılar. Öğrenciler bu yıl yapacakları tercihlere yardımcı olacak gezide Şehir Üniversitesi nin klasik Türk üniversite sisteminin dışında bir yapılanmayla açtığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve bölümleri hakkında bilgi aldılar. Sosyoloji ve Hukuk bölümleri ile okul kütüphanesini gezen öğrenciler geziden çok keyif aldıklarını ve bu gezinin kendilerine katkısının büyük olduğunu söylediler. 24 Kasım 2011 Perşembe günü, Özel Maltepe Gökyüzü Koleji 9-A / 9-B ve 9-C sınıfı öğrencileri, İngilizce derslerinde öğrendikleri kelimeleri pekiştirmek amacıyla Yabancı Diller Zümresi tarafından hazırlanan "İngilizce Tabu Yarışması"na katıldılar. Hem çok Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığın sürekliliğini sağlamak amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen `Yazarlar Okullarda` projesinin ilk toplantısı Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu nda 23 Aralık 2011 tarihinde ünlü yazar Beşir Ayvazoğlu nun katılımı ile gerçekleşti. Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi öğrencileri katıldıkları bu söyleşide kitaplarını okudukları ünlü yazarı yakından tanıma ve yazara sorular sorma imkanı buldular. Türk edebiyatının tanınmış yazarı Beşir Ayvazoğlu gençlere kendi kitap okuma serüvenini anlatarak gençlere okumanın önemini anlattı. Öğrenciler program sonunda ünlü yazara kitaplarını imzalattılar. Gökyüzü nde Tabu Yarışması güzel zaman geçirdiler hem de İngilizce cümleler kullanarak kelimeleri grup arkadaşlarına anlatmaya çalıştılar. Heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmayı Zeynep Zehra Pehlivan, Seher Tatlı, Leyla Erdal, Nida Okumuş ve Onur İbrahim adlı öğrencilerden oluşan grup kazandı. ÖĞRENCİLERDEN KİTAPLAR Benim hayatımda uzun zamandır yeri olan bir varlıktır kitap. Çoğu zaman kelimelerinde kendimi veya bir başkasını bulmuşumdur. Çoğu zaman bir zaman geçirme aracı, çoğu zaman bilgi edinme aracı olarak kullanmışımdır. Ama her ne olursa olsun kitap okumayı hiçbir zaman bırakamamışımdır. Günümüzde artık çoğu insan kitap okumuyor. Zaten ülkemizde de okuma oranı oldukça düşük. Çünkü kitaptan elde edebileceği birçok bilgiyi şu an internetten zahmetsizce ediniyor, sosyal ağlar sayesinde hiç sıkılmıyor, kitap okuma gereksinimi de ortadan kalkıyor. Bana göre istenilen her şey icat edilse de kitabın insan hayatında çok farklı ve özel bir yeri olacaktır. Zaten kitap insan için önemli bir şey olmasaydı bu teknolojik gelişmelere karşı duramayıp çoktan yok olup gitmişti. Bana göre kitap okumayan bir insan, aç ve susuz yaşayan bir insandan farksızdır. Kitap insan için bir ihtiyaç, bir yaşam kaynağı bir arkadaş bir dosttur. İlerleyen çağlarda ne olacağı bilinmez lakin kitap önümüzdeki elli yıl içinde artık bir tarihi eser olarak günümüze yansıtılacak, kitap okuyan insanların sayısı parmakla gösterilecek kadar azalacak, çoğu insan kitabın ne işe yaradığını bile bilmeyecek. Ama her şeye karşın benim gibi düşünen ve kelimenin tam anlamıyla kitap kurdu olan birçok insan kitaba gerekli ilgi ve alakayı gösterecek, kendi evlatlarına ve torunlarına bu sevgiyi çok güzel bir şekilde aşılayacaktır. Yunus Emre Babacan 9 Fen Lisesi

13 GÖKYÜZÜ HABER 13 Gökyüzü nde Ebru Sanatı Türkçe-Sosyal Zümresi 7. Sınıf öğrencilerimiz için tarihinde Milli Şairimizin Fatih te sergilenen Vefatının 75. Yılında Mehmed Âkif Ersoy Sergisi ile Forum İstanbul AVM deki Magic Ice Müzesine gezi organize ettiler Yılı Mehmet Akif Ersoy Yılı kabul edilmesiyle Fatih Belediyesi nin Ali Emiri Kültür Merkezi nde kısa süreli olarak düzenlenen sergide Mehmed Âkif Ersoy un ailesine, hayatının farklı zamanlarına, Millî Mücadele yıllarındaki çabalarına, İstiklâl Marşı hatıralarına ve vefatından sonra geçen 75 yılın hatıratlarına ışık tutuluyor. Gökyüzü İlköğretim Okulu nun öğrencileri ünlü şairimizi ölüm yıl dönümünde onu anmanın ve hatıralarına ulaşmanın gururunu yaşadılar. Daha sonra Anadolu Medeniyetleri Ebru sanatı en eski Türk kâğıt süsleme sanatlarındandır. Orta Asya dillerinden Çağataycada hare gibi, damarlı anlamına gelen ebre kelimesi Ebru sanatının bilinen ilk adıdır. İpek yolu ile İran a gelen sanat burada Abru(su yüzü) ve Ebri (bulutumsu, bulut gibi)olarak isimlendirilmiştir. Daha sonra Türklerle birlikte Anadolu ya gelen bu sanatın adı Ebru olarak dilimize yerleşmiştir. Ebru cilt sanatının yanı sıra hat sanatında zemin ve pervaz olarak kullanılmıştır. Geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru sanatı okulumuzda kulüp öğrencileri tarafından icra edilmektedir. 7.Sınıflar Basın Müzesi ve Türvak Gezisi 7. sınıf öğrencilerimiz Basın Müzesinin ve Türvak ı ziyaret ettiler. Gökyüzü İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencileri Türkçe-Sosyal Zümresi nin tarihinde düzenlediği gezide Basın Müzesi ni ve Türvak ı ziyaret ettiler. Türvak Sinema TV Müzesi nde eski sinema sanatçılarının fotoğrafları, ilk kullanılan kameralar, TRT ye ait materyaller, eski tiyatro biletleri, film afişleri, sanatçıların balmumu heykelleri çocukların ilgisini çekti. 8. Sınıf öğrencilerimiz Küçüksu Kasrı Müzesi ve Beylerbeyi Sarayı nda GÖKYÜZÜ NÜN YILDIZLARI DOLMABAHÇE SARAYI NI ZİYARET ETTİ 23 Kasım 2011 tarihinde, 2-A, 2-B, 2-C ve 3-A, 3-B sınıfları Beşiktaş taki Dolmabahçe Sarayı nı ziyaret etti. Öğrenciler Dolmabahçe Sarayı nı ziyaret ederken oldukça mutlu ve heyecanlı zamanlar yaşadı. Minik yıldızlarımız Sultan Abdülmecit in yaptırdığı sarayda, rehber aracılığıyla Mustafa Kemal Atatürk ün yatak odasını, çalışma odasını, Mavi Salon u, Abdülaziz in yatak odasını gezdiler. Özellikle Atamızın hayata gözlerini yumduğu odada heyecanlanan öğrenciler, gezdikleri yerlerle ilgili notlar alarak bilgilerini arttırdılar. Öğrenciler o gün, tarihimizi yakından solumanın coşkusunu yaşadılar. Mehmet Akif Ersoy Sergisi ve Buz Müzesi Gezisi Basın Müzesi nde de ilk kullanılan baskı makineleri, Osmanlı Dönemi ne ait eski gazete haberleri, fotoğraf makineleri ve çok eski telefonlar vardı. Öğrencilerimiz iletişimin önemine ve gelişimine birebir tanıklık ettiler. Türk tarihinde faaliyet göstermiş birçok önemli şahsa ait hatıraları yerinde görme fırsatını yakaladılar. Gökyüzü İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencileri Türkçe-Sosyal Zümresi nin tarihinde düzenlediği gezide Küçüksu Kasrı Müzesi ni ve Beylerbeyi Sarayı nı ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz Osmanlı Devletinin son dönemi ile Cumhuriyetin ilk yıllarına ait eserleri yerinde görme fırsatı yakaladıkları bu gezide; derste öğrendiklerini yaparak yaşarak bilgilerini pekiştirdiler. Türk tarihinde faaliyet göstermiş birçok önemli şahsa ait hatıraları yerinde görme fırsatını yakaladılar. Öğrencilerimiz bu sayede öğrendikleriyle kültürümüzün aktarılmasına katkıda bulunacaklardır. 2.SINIFLARIN HAYVAN BARINAĞI ZİYARETİ 11 Ekim 2011 tarihinde 2-A, 2-B ve 2-C sınıfları Tuzla Hayvan Barınağı nı ziyaret etti. Öğrenciler bu gezide çok mutlu oldular ve duygulandılar. Köpekleri sahiplenmeyi arzuladılar. Sürekli bakamayacakları köpekleri sahiplenmemeleri gerektiğini öğrendiler. Yanlarında götürdükleri yiyecek ve sütleri barınak gönüllüsüne teslim ederek barınaktan ayrıldılar. ve Türkiye Tarihi konseptli buz müzesini gezdiler. Öğrencilerimiz derste öğrenilen konuları yerinde görme fırsatını yakalayarak bu müzede kutup iklimini de yaşamanın farklılığını yakaladılar. Eko Okullar Çalışmaları Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu, öğretim yılında Geri Dönüşüm ve Atık konusuyla ilk Eko Okullar Yeşil Bayrağını almanın gururuyla, öğretim yılında da iki yıl üzerinde çalışılacak olan Enerji konusuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Enerji konusuyla ilgili, fen derslerinde deneyler yapılmakta, bilişim teknolojileri derslerinde afiş, bülten, takvim, pano hazırlanmakta, Türkçe derslerinde konuyla ilgili şiir, yazı çalışmaları, görsel sanatlar derslerinde de resim çalışmaları ile tüm öğrencilerimizin bu konuyla ilgili bir çalışma yapması, Enerji tasarrufu konusunda bilinçlenmeleri hedeflenmektedir. Okul Müdürümüz Selim Genç başkanlığında, bir müdür yardımcısı, üç Eko Okul öğretmeni ve otuz tane Eko Tim öğrencimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. A EUROPEAN POSTCARD EXCHANGE Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu 2. kademe öğrencileri, her perşembe günü E-twinning Kulüp saatinde A European Postcard Exchange Proje konusu çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Türkiye nin de içinde bulunduğu toplam 9 ülkenin aynı yaş gurubu öğrencileri gerek e- twinning sitesi üzerinden, gerekse yoluyla aylık olarak belirlenen çalışma takvimine göre etkinliklerini yapıp internet ortamında yayınlamaktadırlar. Yeni arkadaşlar edinip, yeni ülkeler, kültürler hakkında bilgi edinmekten son derece mutlu olan öğrenciler sene sonunda açmayı planladıkları proje sergisiyle, deneyim ve kazanımlarını diğer öğrenci ve öğretmenleriyle paylaşacaklardır. PROJE MASKOTU Proje ile ilgili öğrencilerimiz geleneksel Türk Kültürünün sembolü olan Karagöz, Hacivat, Nasreddin Hoca, Keloğlan oyuncaklarını alıp, Hırvatistan daki okula kargo ile göndermiştir. Yanında oyuncakları tanıtan ingilizce olarak hazırladığımız ayrıntılı dokümanında bulunduğu bu paketimiz Hırvatistan da belli bir süre kalacak ve oradan da Polonya daki okula gönderilecektir. Bu şekilde her ülke kendi kültürünü tanıtacaktır. Mayıs ayında bu ülkelerin Maskotları Türkiye de olacaktır.

14 GÖ 14 REHBERLİK GÖKYÜZÜ Çocuk dünyaya geldiğinde ilk önce anne-babasıyla iletişim kurar. Anne, babanın çocuğa olan sevgisi, ilgisi, gözlemlemesi, ihtiyaçlarını karşılaması onu bir birey haline getirecektir. Amaç kuşkusuz sağlıklı bir kişiliğe sahip insan yetiştirmektir. Çocuk her gelişim döneminde farklı gereksinimlere sahiptir. Bunların önemli bir bölümü aile tarafından karşılanır. Gereksinimleri karşılanmayan çocuk kendi öz benliğinden utanç duymaya başlayarak sağlıksız büyür. Çocuğun temel gereksinimlerini şu şekilde sıralayabiliriz; 1- DOKUNULMA : Çocuğa dikkat etme, davranışlarını seyrederek ona aferin, haydi yine yap gibi geri bildirim verme, tutma ve kucaklama, yüreklendirme, övme ve ona sıcaklık gösterme. 2- GÜVEN : Çocuğun sağlığıyla ilgilenme, yeteri kadar yiyecek ve giyecek verme, onu tehlikeli durumlardan koruma. 3- YAPI/DÜZEN: Çocuğa yön verme, örnek olma, yapabileceği ve yapamayacağı davranışların sınırlarını belirtme, tutarlı hareket etme. 4- SOSYALLEŞME : Çocuğun duygularını olduğu gibi tanımlama, onu yansıtma, ona zaman verme, dış dünya ile arasında köprü görevini görme, özdeşim kurabileceği bir kişi olma. 5- UYARILMA: Oyun yoluyla ve çocuğun dünyasına giren değişik olaylarla acı, haz, neşe, heyecan gibi duyguları açığa çıkarma. 6- KENDİNİ DEĞERLİ GÖRME : Çocuğu ciddiye alma, ben önemliyim, bana kötü bir şey olmasını istemezler, beni ben olduğum için seviyorlar duygusunu verme. Bu gereksinimler karşılanmadığı zaman çocuğa sen ve senin gereksinimlerin önemli değil mesajı verilmiş olur. Çocuk, normal yollardan karşılanmayan gereksinimlerini normal dışı yollardan elde etmeye çalışır. Normal koşullarda anne, babasının dikkatini çekemeyen çocuk, onaylanmayan davranışlarda bulunarak dikkat çekmeye çalışır. Her yaşta insanın önemli iki temel ruhsal gereksinimi vardır; 1- Sevmek ve sevilmek 2- Kendisi ve başkaları için değerli olmak. Sağlam ve sağlıklı kişilik gelişimi için çocuğun gereksinimlerinin doyurulması ve ileride bu gereksinimlerini kendi kendine doyurabilme yetenek ve sorumluluğunun gelişmesine olanak sağlanması gerekir. Ailenin çocuğa karşı tutumunun iki temel öğesi vardır: Sevgi ve Disiplin Anne ve babanın yaklaşımında, bu iki etmenin ölçüsü ve kararlılığı çocuğun davranışlarını büyük ölçüde belirler. ANNE BABA TUTUM ŞEKİLLERİ Aşırı verici, koruyucu ve aşırı disiplinsiz tutum : Bu tutumda sevgi ve disiplinsizlik iki aşırı uçtadır. Çocuktan az şey beklenir ve disiplin uygulanmaz, çocuk ne kadar büyürse büyüsün aile ona ilk yıllarda olduğu gibi daima vermeye ve korumaya eğilimlidir. Bu tarz yetişen çocuk sorumluluk almakta güçlük yaşar. Sınırlarını bilmekte zorlanabilir ve özgüven sorunu yaşayabilir. Aşırı koruyuculuğun bir sonucu da aşırı hoşgörü ve şımartma olabilir ve bu kez çocuk, anne babasını yönetmeye başlar. Bu çocuklar şımarık, bencil, başkalarına hak tanımaz olur ve sonu gelmez isteklerle çevrelerini bıktırırlar. İlgisiz ve aşırı disiplinsiz tutum : Bu tutum içerisinde çocuk yeterli sevgi ve bakım görmez ve hazır olmadığı çağlarda bağımsızlığa zorlanır. Bu tutuma reddedici tutum da denebilir. Çocuk kendisini değerli görme duygusundan yoksun kalır. Bu tutum içindeki çocuklar duygularını açıklamakta zorlanırlar. Aşırı verici, koruyucu ve aşırı disiplinli, denetimli tutum: Sevgi aşırı verici ve koruyucu bir davranışla sunulur. Ancak çocuğa bir bebek gibi bakıldığı halde kendisinden beklenenler çoktur. Bu beklentiler sevgi ile beraber sunulduğunda çocuklar tarafından kolay benimsenir ve benliğe sindirilir. Bu tarz tutum içindeki çocuk kendisine aşırı kontrol koyar ve başkalarını anlamakta zorlanabilir. Çocuk kurallara uyan, dikkatli olabilir. Ama çekingen, kendi kararlarını veremeyen bir kişiliğe girebilir. Dengesiz ve kararsız tutum: Çocuğa davranışları karşısında bazen Evet bazen de Hayır denmesi çocuğun doğru ile yanlışı ayıramamasına neden olur. Çocuk kararsız ve tutarsız davranışlar karşısında nasıl davranacağını bilemez. Çünkü bu durumdaki davranış, diğer bir durumda kabul edilemez bir davranış olmuştur. Çocuk bu durumda iç çatışmalar ve huzursuzluklar yaşayacaktır. Bu tutum karşısında tutarsız ve dengesiz davranışlar göstermeye başlayacaktır. Anne babanın tutumları arasında tutarsızlık : Bu tutumda, bir çocuğa annenin ayrı, babanın ayrı bir tutum izlemesi söz konusudur. Çocuğa konulan sınırların sürdürülebilmesi için anne-babanın davranışlarında tutarlı olması gerekir. Çocuğun benlik kavramı, kendi için önem taşıyan büyüklerin ona gösterdikleri tutumların bir yansıması olduğundan ana babadan gelen olumsuz tutumlar, çocuğun kendini değersiz bulmasıyla sonuçlanabilir. İstenen davranışları yaptığında ödüllendirilmeyen ve desteklenmeye çocuk onaylanan ve onaylanmayan davranışlarının ayrımını yapmada giderek güçlük çeker. Bütün bu tutumların yanı sıra çocuğun sağlıklı kişilik gelişimini sağlayan bir tutum daha vardır: Güven Verici, Hoşgörülü Demokratik Aile Tutumu: Çocuğa karşılıksız sevgi verilmesi esastır. Demokratik anne-baba çocuğa insan olarak saygı gösterir. Her çocuğun kendine haz özellikleri olduğunu kabul eder, abla, abi, kardeş karşılaştırması yapmaz. Çocuğun yeteneklerini en iyi düzeyde açığa çıkarmasına, kendini gerçekleştirmesine izin verir. Katı kurallar yerine prensipler getirir, bu prensiplerin nedenini açıklar. Çocuğun özdisiplin geliştirmesini hedefler. Girişimci, sorumluluk alan çocuk yetişmesini sağlar. Çocuğa sınırlar öğretilir ve bu sınırlar içinde özgür ve söz sahibi olması hedeflenir. Çeşitli konularda karar alınırken çocuğun da fikri alınır. Demokratik anne-baba tutumunda eşler arası uyum söz konusudur. Ortak tavır sergilenir. Böyle bir ortamda yetişen çocuklar bağımsız, kendine güvenen, benlik saygısı yüksek, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişirler. Her anne babanın bilerek ya da bilmeyerek çocuklarına karşı tutumu değişik olabilmektedir. Bazı çocuklar daha çok sevilmekte, bazılarına baskı yapılmakta, bazıları ise sevilmeyen istenmeyen çocuklar olarak görülmektedir. Bütün bu tutumlar çocuğun hem kişiliğinin hem de sosyal gelişiminin değişik biçimler kazanmasına neden olmaktadır. Sizler ebeveyn olarak ; Okul Gazetesi Gökyüzü Eğitim Kurumları Basın Yayın ve Kültür - Edebiyat Kulubü Yayınıdır. Sayı 3 Yıl:2 OCAK 2012 İmtiyaz Sahibi Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK İcra Kurulu Başkanı B. Kamil A. KIRKIÇ Genel Yayın Yönetmeni Selim GENÇ Editör Firuzan ERDEM Fatma ÇELİKPENÇE Denetleme Kurulu Selim GENÇ Kemal SARI Nuray BORA Elif KAYA Zeynep A. TUR işbirliğine yatkın, çalışmaktan zevk alan, kendini ve diğer insanları seven, yaratıcı, vicdan sahibi bireylerin yetişmesi için, sevecen ve dengeli bir ortamda, sorumlulukların paylaşıldığı, hoşgörünün hakim olduğu, demokratik bir tutumla, duyarlı, dengeli ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilirsiniz. REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BİRİMİ GÖKYÜZÜ Yayın Kurulu Nurhayat GÖZÜKÜÇÜK Aynur AYYILDIZ Gülşah CENGİZ Beyhan ÖZCAN Reklam Sorumlusu Pınar BOZKURT Grafik Tasarım: Platin Ajans Baskı: Dergah Ofset Evren Mh. Camiiyolu Sk. No:50 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL Baskı Türü: Yerel Süreli Baskı Tarihi: Yönetim ve Yazışma Adresi: Esenkent Mah. Nadide Cad. No:57 Maltepe / İSTANBUL TEL:

15 GÖK GÖ KYÜZÜ HABER 15 GÖKYÜZÜ NDE SEN DE KULAÇ AT Gökyüzü Eğitim Kurumları kapalı yüzme havuzunda her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzücü yetiştirmeye devam ediyor. Kış döneminde çocuklar için hafta sonu yoğun ilgi gören kapalı havuzda gelen talep üzerine seans saatlerini artırıldı. Sporda Büyük Başarı eğitim öğretim yılı spor faaliyetleri programı gereğince Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Erkek Futsal (salon futbolu) müsabakalarında Gökyüzü Eğitim Kurumları ilçe dördüncüsü olmuştur. Maltepe İlçesinde bulunan tüm resmi ve özel okullardan zorlu ekiplerle yaptıkları çekişmeli mücadelelerden sonra bu başarıyı kazanan futbol takımımızı ve onları çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmeni Serhat Özçelik i tebrik ediyoruz. Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrencilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için Çok Amaçlı Spor Salonunu yeniledi. Salonun bir bölümünde, zemine döşenen tatami sayesinde öğrenciler Beden Eğitimi derslerinde jimnastik, halkoyunları ve eğitsel oyunları daha sağlıklı ve eğlenceli olarak yapıyorlar. Öğrencilerimiz tarafından Beden Eğitimi derslerinde kullanılmak üzere planlanan bu salon, zemin yapısı ve ortam koşulları ile Taekwondo, Jimnastik, Halk Oyunları, Plates Fitness Yoga Eğitsel Oyunlar gibi daha birçok spor branşına uygun kullanım alanları sunuyor.

16

OLUMLU ANNE-BABA YAKLAŞIMLARI

OLUMLU ANNE-BABA YAKLAŞIMLARI OLUMLU ANNE-BABA YAKLAŞIMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİ Her anne baba çocuğunun sosyal duygusal ve bilişsel anlamda iyi yetişmesini arzu eder ve bunun için elinden geleni yapmaya çalışır.

Detaylı

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ ANASINIFI SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ 21 Eylül Veli Toplantısı Anasınıfı Zümresi Okul İçi 10 Ekim Malatya Park AVM Anasınıfı Zümresi Okul Dışı 26 Ekim Aileler

Detaylı

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016 Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri Okulumuzun Ana-B sınıfından Ada SEZGİN, Ana-D sınıfından Nil YÜCESAN ve 2-A. sınıfından Arda Hasan ÖRGÜ Türkiye genelinde düzenlenen Oxford Big Read kitap

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ E Y L Ü L HAF 2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ İMAM HATİP ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ İMAM HATİP ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ İMAM HATİP ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ Kutlu Doğum Haftası Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v) i hatırlama, anlama ve anlatma amacı ile düzenlediğimiz

Detaylı

Yazar Claire Franek Gökyüzü nde INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL. Gökyüzü Fen Lisesi nden Comenius Konuklarına Mükemmel Ev Sahipliği BAŞYAZI

Yazar Claire Franek Gökyüzü nde INTERNATIONAL FOOD FESTIVAL. Gökyüzü Fen Lisesi nden Comenius Konuklarına Mükemmel Ev Sahipliği BAŞYAZI Gökyüzü Eğitim Kurumları nın Adatepe Anaokulu şubesi 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren eğitim hayatına başlamıştır. 3-4- 5 yaşlarında ve oyun gruplarında kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermektedir.

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ YARIM ELMA ETKİNLİĞİ 13.09.2014 Salı günü Erciyes Üniversitesi nin ev sahipliğinde hazırlanan Yarım Elma etkinliğine 1.sınıf öğrencilerimiz ile biz de katıldık. Sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman

Detaylı

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI ORTAOKUL YAPILDI VELİ TOPLANTISI I.Dönem Veli Toplantımız, tüm sınıflardan yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Velilerimiz ilk olarak sınıf öğretmenleriyle ardından branş öğretmenleriyle görüştüler.

Detaylı

İlkokul Yabancı Diller Festivali

İlkokul Yabancı Diller Festivali İlkokul Festivali Yabancı Diller 50.KURULUŞ YILIMIZI RESİM SERGİMİZ İLE TAÇLANDIRDIK Milli değerlerine, kültürüne, diline sahip çıkan, kurucumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün ilkeleri doğrultusunda

Detaylı

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok Ankara Üniversite Oryantasyon Gezisi Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 9. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin, birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 2015-2016 EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU ANKARA 20 EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZ EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZLA KAHVALTIMIZ 1- TÜBİTAK 4006 2. BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI Okulumuzda

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ SIRATARİH KONU SAAT-SÜRE YER UYGULAYICI KİME UYGULANACAĞI 1 17 Eylül 2013 Salı Okulun Açılış Günü İzlencesi 09:30-10:30 Okul Bahçesi Türkçe Bölümü Tüm Sınıflar 2 17 Eylül 2012 Pazartesi 'İlköğretim Haftası'

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ ARILAR OKULDA! REHBERLİK Oryantasyon haftasında anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü olarak:

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016)

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı

İÇİNDEKİLER. Gençlik te İlköğretim Haftası. 1. Sınıf Okula Uyum Haftası. 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı İÇİNDEKİLER Gençlik te İlköğretim Haftası 1. Sınıf Okula Uyum Haftası 5. Sınıf Okula Uyum Haftası Gençlik te Veli Toplantısı Sosyal Etkinlik Tanıtım Programı Şehit ve Gazilere Vefa Ziyareti İngilizce Etkinliğimiz

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (19 Aralık 2016-10 Şubat 2017) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, Olumsuz hava koşulları sebebiyle ara vermiş olduğumuz çalışmalarımıza yoğun bir

Detaylı

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM EYLÜL 3.HAFTA 4.HAFTA Senebaşı okul açılış töreni Tüm okul Anadil Bölümü

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Yıl:2016 Sayı:2 29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve ardından istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törenin ardından beden eğitimi öğretmenimiz Levent

Detaylı

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik.

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. 6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. Bu yıl 6. düzenlenen İlkokul Yabancı Diller Festivali 26.05.2016 tarihinde saat 17.30 da okulumuz konferans salonunda okulumuz idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerin

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı

ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ - EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ ORTAOKUL adanaozelbaskentokulları bilim bizde toplanır bizden yayılır - EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ Haziran ( Hafta) Temmuz Ağustos

Detaylı

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! K A Y I O K U L L A R I Haftalı 17-21 NİSAN 2017 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Yarının aydınlık geleceği olan

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI 2016-2017 Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne ve Ödül Töreni, 20 Ocak 2017 Cuma günü, okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin

Detaylı

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK EĞİTİM SAATİ KONUK OLDUK PROGRAMINA 13.11.2015 s aat:20.00 İle 21.30 arasında ulusal kanallarımızdan biri olan tv 1 de,kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahamettin KARAKÖSE nin hazırlayıp sunduğu

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, Yoğun ve keyifli geçen bir çeyrek dönemin daha sonuna yaklaşıyoruz. Önümüzdeki

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ DÖNEM SONU ORTAK SINAVLARI Sayın Veli, Sevgili Öğrencilerimiz, 01 Temmuz 2015 tarih ve 29403 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan MEB Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği

Detaylı

6.TED Bursa Koleji Forumundaydık(TBUF)

6.TED Bursa Koleji Forumundaydık(TBUF) BİLİM ŞENLİĞİ Bilim meşalesini ellerinden hiç bırakmayan TED Kayseri Koleji Öğrencilerinin bu yıl 13. sü nü gerçekleştirecekleri bilim günlerine katılımlarınızı bekliyoruz. 6.TED Bursa Koleji Forumundaydık(TBUF)

Detaylı

Gaziler ve Şehitler Derneği Ziyaretimiz

Gaziler ve Şehitler Derneği Ziyaretimiz Gaziler ve Şehitler Derneği Ziyaretimiz 31.05.2016 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Yabancı Dil Festivali nde elde ettiğimiz geliri Gaziler ve Şehitler Derneği Kayseri şubesine bağışlamak üzere ziyarette

Detaylı

KAYI OKULLARI. Haftalı NİSAN Her çocuk bir fidan; hepimiz bir orman!

KAYI OKULLARI. Haftalı NİSAN Her çocuk bir fidan; hepimiz bir orman! KAYI OKULLARI Haftalı 10-14 NİSAN 2017 Her çocuk bir fidan; hepimiz bir orman! Her çocuk bir fidan; hepimiz bir orman! KAYI Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, KAYI Okulları

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI LİSE TANITIM VE BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ EYLÜL 2013 Sene Başı Öğrenci Bilgilendirme Programı YGS - LYS

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ EKİM E Y L Ü L 2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K S O R U

Detaylı

21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da

21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da 21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da geleceğin mimarı nesiller artık bizim ellerimizde, güvenle... Keşke Hep Çocuk Kalsak! Büyüyünce ne olacaksın diye sorarlar. Oysa çocuk kalmak en güzel şey değil midir?

Detaylı

3. SINIF II. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

3. SINIF II. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ 3. SINIF II. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ TEMA Kim Olduğumuz ÜNİTE ADI Bütünün Parçasıyım TARİH 28 Ekim 6 Aralık 2013 SORGULAMA HATLARI Ait Olduğumuz Gruplar İnanç ve Değerler İnanç ve Değerlerin Davranış

Detaylı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (11 Mayıs -19 Haziran 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

ÖZEL GÖKYÜZÜ İLKÖĞRETİM OKULU 2011-2012 ÖĞRETİM YILI

ÖZEL GÖKYÜZÜ İLKÖĞRETİM OKULU 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖZEL GÖKYÜZÜ İLKÖĞRETİM OKULU 2011-2012 ÖĞRETİM YILI 1/B SINIFI KASIM AYI E-BÜLTENİ 1 İÇİNDEKİLER 1. Mihver Dersler 2.Branş Dersler 3.Kulüpler 2 TÜRKÇE Kasım ayında Türkçe dersinden harfleri öğrenmeye

Detaylı

KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR

KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR 3. SINIFLARIMIZ MENDİL KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR Her yıl geleneksel çocuk oyunları kapsamında düzenlemiş olduğumuz 3.sınıflar arası mendil kapmaca turnuvası, bu yıl da mart ayı içinde gerçekleştirildi.

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR AĞUSTOS 2016 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 *2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Çalışmalarının Başlangıcı 22 23 24 25 27 28 12.Sınıflar YGS/LYS KURS PROGRAMININ BAŞLAMASI Yabancı

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 Değerli Velilerimiz, 23 Nisan Pazar günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenimiz saat 10:30-11:30 arasında çok amaçlı salonda 2.ve 3. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlik ve akademik, açıdan birbirini izleyen

Detaylı

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

1 ÖZEL AKASYA KOLEJİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM FAALİYET PLANI

1 ÖZEL AKASYA KOLEJİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM FAALİYET PLANI 1 ÖZEL AKASYA KOLEJİ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM FAALİYET PLANI Sıra Faaliyetin Adı Amaçlar Süreç Türü Katılacaklar 1 7.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışma Duyurusu Yetenekli öğrencilerimizi yönlendirmek

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM TEKNİK LİSESİ ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM TEKNİK LİSESİ ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 2014-2015 ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI HAZIRBULUNUŞLUK SINAVLARI 15 16 17 18 19

Detaylı

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE Başarıyı, Başarının Kahramanları Anlattı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Başarıyı, başarının kahramanları anlatıyor. konulu söyleşiye TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Ortaokulundan 13 öğrencimiz

Detaylı

Görev Ve Yetkileri Semineri Düzenlendi

Görev Ve Yetkileri Semineri Düzenlendi Öğrencilerimize Muhtarın Görev Ve Yetkileri Semineri Düzenlendi 10. 04. 2014 Perşembe günü Fevzi Çakmak Mah. muhtarı Sn. Mehmet ÜNLÜ okulumuza davet edildi. 4.sınıf öğrencilerine İnsanlar ve Yönetim ünitesi

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlikler ve akademik,açıdan birbirini izleyen birçok çalışma yaptık.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL 01 EYLÜL 2014 Sene başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı 08 EYLÜL 2014 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 )

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ 2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ AY HAF GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K S

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR 9 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Koleji tarafından düzenlenen Equipping the Next Generation konulu 3. ELT Konferansı na okulumuz

Detaylı

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi pişirdik. Topla tanışma oyunları oynadık. Heykel ol, adını

Detaylı

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW Okul Öncesi öğrencilerimiz, velileriyle birlikte tasarladıkları birbirinden çılgın giysileri sergiledikleri defilede hem çok eğlendiler hem de öğrendikleri İngilizce yapıları

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; 2016 yılının kasım ayını da yoğun bir gündemle geride bıraktık. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı

Detaylı

OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ

OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ TED Kayseri koleji Vakfı Özel Ortaokulu ve Lise Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN,Ortaokul Meclis Başkanımız Ahmet Utku AÇIKGÖZ ve Lise Meclis Başkanımız

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ Bugün ilkokul öğrencilerimizin sergilemiş olduğu sahne performansları da bizleri ayrıca gururlandırdı.

Detaylı

Adım Adım TÜRKİYEM Okul öncesi öğrencilerimizin gelişimine velilerimizle birlikte bir yıl boyunca tanıklık ettik. Bu anlamlı süreci huzurla başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadık. Bu yıl okul öncemizde

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 )

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 ) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL ANAOKULU GÖKYÜZÜ SINIFI KASIM AYI KAVRAM VE ŞARKILAR

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL ANAOKULU GÖKYÜZÜ SINIFI KASIM AYI KAVRAM VE ŞARKILAR RENKLER Ben bir küçük ressamım Pembe sarı boyarım Yeşil yeşil ormanlar Mavi mavi denizler Turuncudur portakal Gökte sarı güneş var Fırça kalem ve kağıt Olmazsa resim olmaz Reklerle oynamaktan Hiç bir çocuk

Detaylı

SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI

SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI 3. SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI İlk adı Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi iken Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak değiştirilen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak

Detaylı

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT REHBERLİK SERVİSİ SOSYAL ve KÜLTÜREL HAYAT SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT REHBERLİK SERVİSİ SOSYAL ve KÜLTÜREL HAYAT TARİH FAALİYET HAZ. BİRİM MEKAN Eylül Oryantasyon Seminerleri R. Zümresi Kongre Merkezi Eylül

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ E Y L Ü L HAF 2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLGİ EVLERİ BİRİM FAALİYETLERİ 1. Bilgi Evlerinin Kuruluş amacı; 2014 ve 2015 Eğitim Öğretim yılı Çocukların kendilerini tanımalarını, bilgi ve becerilerini

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; Mayıs ve Haziran aylarını da planlanan konular ve belirlenen etkinlikleri gerçekleştirerek geçirdik.

Detaylı

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN OKULİSTİK SINAVINDA ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN OKULİSTİK SINAVINDA ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN OKULİSTİK SINAVINDA ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR Gelişim ve başarının konu ve kazanım düzeyinde takip edilebildiği sürekli gelişen ve zenginleşen ölçme değerlendirme sistemlerine

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; Mayıs ve Haziran aylarında planlanan konuları işldik ve belirlenen etkinlikleri gerçekleştirdik.

Detaylı

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri başlamıştır. Sayın Velilerimiz, İlkokul-Ortaokul Bölümünde 09 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ ANAOKULU İLKOKUL ORTAOKUL Değerli Velilerimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılını bugün tamamlamış

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 2016 yaklaşırken yeni yıl coşkulu öğrencilerimizle eğlenceli bir balo ile kutlamak istedik. 28 Aralık Pazartesi günü sabah okulumuzda derslerimiz yapılacaktır. Saat

Detaylı

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT Legobotik Kulübü, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ODTÜ Ülkemli öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek, takım çalışmasını öğretmek ve yaratıcılıklarını artırmak amacıyla

Detaylı

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR AB yi Öğreniyorum.. Avrupa Birliği Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde uygulanmakta olan Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi kapsamında öğrencimiz Rabia ÜZEL Kayseri İl birincisi olmuştur. Öğrencimize

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER

ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER ÖĞRENCİLERİMİZ SİVİL SAVUNMA TATBİKATI İZLEDİLER 25.02.2014 Salı günü 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize okulumuzun bahçesinde Yangın Söndürme Tatbikatı yapılmıştır. Tatbikatı öğrencilerimiz ilgiyle izlemişlerdir.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi Özel Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu; İTÜ Rektör

Detaylı

İçindekiler SAYIN VELİMİZ

İçindekiler SAYIN VELİMİZ İçindekiler Sayın Velimiz... 1 Anıtkabir Ziyaretimiz... 2 Okul Aile Birliği nin Yardım Amaçlı Satışı... 3 5.Sınıflar Müze Ziyareti... 3 Eğitimde İzlerimiz... 4 Uluslararası Ib Eğitimlerimiz... 9 Konser

Detaylı

Türkiye Yarı Finallerindeyiz

Türkiye Yarı Finallerindeyiz Türkiye Yarı Finallerindeyiz Erzincan da düzenlenen Genç A Erkekler Bölge Grup Müsabakaları nda okulumuz Artvin Fen Lisesi ni 68-35, Tokat Anadolu Lisesi ni 49-27, Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi ni

Detaylı

EKO GERİ DÖNÜŞÜM GEZİSİ

EKO GERİ DÖNÜŞÜM GEZİSİ E-TWİNNİNG PROJEMİZ Okulumuz 9. Sınıf öğrencileri İngilizce öğretmenimiz Firenur Koç eşliğinde Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen etwinning projesine başlamışlardır. Konusu

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, Bir haftayı daha geride bıraktık. Öğrencilerimiz hafta boyunca sınıf çalışmalarının

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ UYGULANDI

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ UYGULANDI 9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ UYGULANDI 9. Sınıf öğrencilerimize kendilerini daha iyi tanıyabilmeleri, verimli ders çalışma tekniklerini uygulayabilmeleri amacıyla Okul Rehber Öğretmenlerimiz

Detaylı

OKULUMUZDAN ZİYARETLER

OKULUMUZDAN ZİYARETLER OKULUMUZDAN HABERLER YAHYALI BELEDİYESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK Okulumuz sosyal, kültürel sportif ve bilimsel işbirliği gerçekleştirmek amacı ile duyarlılığından ve ilgilerinden ötürü Yahyalı

Detaylı

Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip

Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip Okulumuz 1976-77 eğitim-öğretim yılında 2 derslik, 117 ögrenci ile Kartal İmam Hatip Lisesi olarak hizmete açılmıştır. Kadıköy ve Üsküdar Imam Hatip Liselerinden sonra Anadolu yakasında açılan okulumuza

Detaylı

2013-2014 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ

2013-2014 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ K A S I M 01 Kasım 2013 Cuma Öğrenci- 12.30-14.30 A/B/C Şube Velileri 3.SINIFLAR VELİ TOPLANTISI 02 Kasım 2013 Cumartesi 15.30-18.30 Katlar/Sınıflar D/E Şube Velileri 09.30-11.30 4.SINIFLAR VELİ TOPLANTISI

Detaylı

SO SYAL KÜ L TÜREL FASAL İYETL ER

SO SYAL KÜ L TÜREL FASAL İYETL ER SAYFA 2 2014-20 15 SO SYAL KÜ L TÜREL FASAL İYETL ER 23-27 Kasım 2017 tarihleri arasında eğitimci yazar Alişan KAPAKLIKAYA okulumuzda bir dizi seminer programları sundu. Her biri en az iki saati bulan

Detaylı

AĞUSTOS TARİH YAPILACAK ÇALIŞMALAR, SEMİNERLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER GÖREVLİLER/AÇIKLAMA

AĞUSTOS TARİH YAPILACAK ÇALIŞMALAR, SEMİNERLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER GÖREVLİLER/AÇIKLAMA AĞUSTOS 20-29.08.2014 Öğretmenlerimizin Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Tüm Öğretmenler 20-29.08.2014 Okulumuzun 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanması Tüm Öğretmenler 30.08.2014 30 Ağustos Zafer Bayramı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Bu hafta eğitim ve öğretim çalışmalarımız planlanan çalışmalar

Detaylı

TED KONYA KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ

TED KONYA KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ TED KONYA KOLEJİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ Yapılacak Çalışmalar Başlangıç-Bitiş Tarihleri 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine Danışman Öğretmen Ataması 02-06 Mayıs 2016 12. Sınıf

Detaylı

TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI

TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI GELENEKSEL MÜNAZARA TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI Sosyal etkinliklerine devam eden okulumuz, 27 03.2015 Cuma günü konferans salonunda, edebiyat öğretmenimiz Gülgün KALPAKÇI rehberliğinde 10. Sınıflar arası

Detaylı

KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ

KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ BÜLTENİMİZDE NELER VAR? SINIF ETKİNLİKLERİMİZ BRANŞ DERSLERİMİZ SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ DEMOKRASİ DUVARI YÜZME ETKİNLİĞİMİZ SİNEMA GÜNÜMÜZ TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ EKİM

Detaylı

1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz.

1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz. 1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz. Sınava sayılı günler kala heyecanı gözlerinden okunan 8.sınıf öğrencilerimize TEOG öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı

Detaylı

Okulumuzda Klasik Müzik Ziyafeti

Okulumuzda Klasik Müzik Ziyafeti Okulumuzda Ziyafeti Klasik Müzik Lise Müzik Kulübü öğrencilerimiz, 13 Haziran 2016 Pazartesi saat 14.15 te okulumuz konferans salonunda müzik ziyafeti verdi. Öğretim yılının başından beri Müzik Öğretmenimiz

Detaylı

NOSAB İLKÖĞRETİM OKULU. 24 Mayıs 2011 KALDER PAYLAŞIM TOPLANTISI

NOSAB İLKÖĞRETİM OKULU. 24 Mayıs 2011 KALDER PAYLAŞIM TOPLANTISI NOSAB İLKÖĞRETİM OKULU 24 Mayıs 20 KALDER PAYLAŞIM TOPLANTISI Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Heraklitos Okulumuz; Esentepe Mahallesinde 4500m2 arsa üzerine zemin+2 kat olarak inşa edilerek 4

Detaylı

ANAFİKİR: Kendimizi tanımamız, sorumluluklarımızı yerine getirmemizde

ANAFİKİR: Kendimizi tanımamız, sorumluluklarımızı yerine getirmemizde 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (9 EYLÜL-25 EKİM 2013) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda; PYP disiplinler üstü temaları ile ilgili

Detaylı

Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz

Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz EĞİTİM GEZİLERİ Tüyap Gezisi 17 Kasım Cumartesi günü öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte Tüyap Kitap Fuarı na katıldık. Çok sayıda yazar ve şairin yer aldığı

Detaylı