AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 30 HAZİRAN 2013 TARİHLİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 30 HAZİRAN 2013 TARİHLİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 30 HAZİRAN 2013 TARİHLİ ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

2 1-ŞİRKET İN ORGANİZASYONU VE FAALİYET KONUSU Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin ana faaliyet konusu yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü malın dağıtımı, ithalatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapmaktır. Şirket kuruluşta Akyürek Kardeşler Gıda İhtiyaç Maddeleri Otomotiv Tekstil ve Day.Tük.Mal.San.ve Tic.Ltd.Şti. olarak 4 Kasım 1996 tarihinde tescil edilmiş ve 7 Kasım 1996 tarih ve 4161 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi nde ilan edilmiştir. Daha sonra Şirket, TTK nin 152.maddesi gereği nevi değiştirmek suretiyle anonim şirket kurarak, ticari ünvanını Akyürek Kardeşler Gıda İhtiyaç Maddeleri Otomotiv Tekstil ve Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirmiş ve Şirket ticari ünvanı 30 Mayıs 2012 tarihinde tescil edilerek, 5 Haziran 2012 tarih ve 8083 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi nde ilan edilmiştir. Şirket in yeni ticari ünvanı 30 Haziran 2012 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Kararı ile Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret A.Ş. olarak belirlenerek 6 Temmuz 2012 tarihinde tescil edilmiş ve 12 Temmuz 2012 tarih ve 8110 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi nde ilan edilmiştir. Şirket, Ak-kar Gıda İnşaat Paz.Tur.İth.ve İhr.Tic.Ltd.Şti. ( Ak-kar ) ni 26 Aralık 2011 tarihli ve 8 numaralı Ortaklar Kurulu kararı ile 30 Aralık 2011 tarihinde kül olarak devir almıştır. Söz konusu birleşmeye ilişkin birleşme sözleşmesi, 6 Ocak 2012 tarihli, 7978 numaralı Ticaret Sicil Gazetesi nde yayımlanmıştır. Şirket, Aksel Tüketim Ürünleri Satış Dağıtım Ticaret A.Ş.( Aksel ) yi 27 Temmuz 2012 ve 5/1 numaralı Yönetim Kurulu kararı ile tüm aktif ve pasifi ile 26 Eylül 2012 tarihinde devir almıştır. Söz konusu birleşmeye ilişkin birleşme sözleşmesi, 17 Ekim 2012 tarihli, 8176 numaralı Ticaret Sicil Gazetesi nde yayımlanmıştır. 2-MERKEZ VE MERKEZ DIŞI ÖRGÜTLER Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş merkez adresi tarihli Yönetim Kurulu kararı ile aşağıdaki merkez adresine nakledilmiştir. Adres :Tekstilkent Koza Plaza B Blok Kat:24 Esenler- İstanbul İnternet Sitesi: e- posta : Telefon : Fax : Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin aşağıda belirlilen 17 adet şubesi ve deposu bulunmaktadır.şube iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. SIRA NO ŞUBE - DEPO ADI ŞUBE ADRESİ 1 MEGACENTER ŞUBE KOCATEPE MAH.12 SOK.BÜYÜK GID.SİT.C35 BLOK KAT 5 B.PAŞA / İSTANBUL 2 B.PAŞA İRT.BÜRO KOCATEPE MAH.12 SOK.BÜYÜK GID.SİT.C32 BLOK KAT 5 B.PAŞA / İSTANBUL 3 ASYA ŞUBE BAĞDAT CADDESİ NO:519 PLAZA 233 KAT:1 DAİRE 2 MALTEPE /İSTANBUL 4 DÜZCE ŞUBE DAĞANLI KÖYÜ YİĞİTLER BETON YANI / DÜZCE 5 MUĞLA ŞUBE AKÇAPINAR KÖYÜ BALIKÇILAR KOOP.YANI ULA / MUĞLA 6 MARMARİS ŞUBE AKÇAPINAR KÖYÜ BALIKÇILAR KOOP.YANI ULA / MUĞLA / MARMARİS

3 7 FETHİYE ŞUBE CUMHURİYET MAH.ATATÜRK BULVARI NO:30-E FETHİYE-MUĞLA 8 DALYAN ŞUBE CUMHURİYET MAH.ATATÜRK BULVARI NO:30-E FETHİYE-MUĞLA 9 UZUNKÖPRÜ ŞUBE İSTANBUL YOLU ÜZERİ 4.KM YENİMUACİR KÖYÜ KEŞAN-EDİRNE 10 KEŞAN ŞUBE İSTANBUL YOLU ÜZERİ 4.KM YENİMUACİR KÖYÜ KEŞAN-EDİRNE 11 DENİZLİ KUZEY BOZBURUN MAH.SALİH AĞA YOLU ÜZERİ SENA KABLO KARŞISI GÜMÜŞLER /DENİZLİ 12 DENİZLİ GÜNEY BOZBURUN MAH.SALİH AĞA YOLU ÜZERİ SENA KABLO KARŞISI GÜMÜŞLER /DENİZLİ 13 MUĞLA UNİSEL ŞUBE CUMHURİYET MAH.TİCARET İŞ MRK. 2.BLOK NO:9-10 BAYIR / MUĞLA 14 FETHİYE UNİSEL CUMHURİYET MAH.ATATÜRK BULVARI NO:30-E FETHİYE-MUĞLA 15 ANTALYA UNİSEL YEŞİLBAYIR BELDESİ ALTINKALE MAH. AKDENİZ BUL. NO:239 DÖŞEMEALTI / ANTALYA 16 KARTAL FRITOLAY FATİH MAH.YAKACIK CAD.TÜRKER DEPO YANI NO:23 KARTAL / İSTANBUL 17 ÇANAKKALE DEPO İZMİR YOLU 4.KM KEPEZ/ÇANAKKALE 3 ORTAKLIK YAPISI Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin 30 Haziran 2013 tarihi itibarı ile ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir. ŞİRKETİN ORTAKLIK YAPISI Ortağın Unvanı Pay Miktarı Pay Adedi Şekip AKYÜREK , Eyyüp Serdal AKYÜREK , Şekip AKYÜREK , Eyyüp Serdal AKYÜREK , Aslan Akyürek , Mustafa Akyürek , Mehmet Akyürek , Halka Açık Kısım , ,00 GENEL TOPLAM , Eyyüp Serdal Akyürek ve Şekip Akyürek eşit oranda imtiyazlı ve aynı zamanda hakim ortaktırlar. İmtiyazlı pay miktarı TL dir. Temettü Politikası Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Vergi Mevzuatı ve diğer ilgili mevzuat ile Esas Mukavelemizin kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kâr dağıtımı yapmayı planlamaktadır. Şirketimiz kâr dağıtım politikasını Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Esas Mukavelemizde yer alan hükümler çerçevesinde, şirketin operasyonel performansı, mali durumu ve piyasa gelişmelerini gözetmek suretiyle benimsemiştir.şirket tarih ve 34 nolu yönetim kurulu kararında şirketin tarihli genel kurulu toplantısında belirlenen kar dağıtım politikasını görüşmüş ve neticede 2013 yılının dağıtılabilir karından %25 oranında kar payı dağıtılması, ve tarihlerinde sona eren hesap dönemlerinde karın en az %20 sinin kar payı olarak dağıtılmasını ve 2016 yılından sonraki dönemler için kar dağıtım politikasının genel kurula önerilmesine karar vermiştir.

4 4-YÖNETİM Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin Yönetim Kurulu 3 yıl görev yapmak üzere tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında seçilmişlerdir. (tescil tarihi ). Yönetim Kurulu Üyelerinden 2 si Bağımsız Üye sıfatıyla görev yapmaktadır. YÖNETİM KURULU ÜYELERİ Adı Soyadı Görevi T.C./Vergi No Eyyüp Serdal Akyürek Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Akyürek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aslan Akyürek Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akyürek Yönetim Kurulu Üyesi Ferda Besli Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE SAĞLANAN MALİ HAKLAR 30 Haziran 2013 tarihi itibarı ie Yönetim Kuruluna sağlanan huzur hakkı, ücret, prim, ikramiye, kâr payı gibi mali menfaati sağlayacak durum bulunmamaktadır. 6-İŞTİRAKLER Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin 30 Haziran 2013 tarihi itibarı ile herhangi bir iştirak i bulunmamaktadır. 7- İNSAN KAYNAKLARI Şirketimizin vizyon, misyon ve değerleri bazında İnsan Kaynakları Stratejisi belirlenmiştir. Vizyonumuz; Hizmet verdiğimiz sektörde lider olarak tercih edilen marka olmak. Misyonumuz; Faaliyette bulunduğumuz sektörde; bireye ve topluma saygılı, ekonomik ilkelere bağlı, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için değer yaratan, güven veren Şirket olarak hizmet etmek. Değerlerimiz; Açık ve Dürüst Olmak Saygı ve Güven Duymak Güvenilir ve Adil Olmak Sürekli Gelişmek Heyecanlı ve Tutkulu Olmak Hızlı ve Esnek Hareket Etmek Birlikte Başarmak İnsan Kaynakları Stratejimiz; Sektörde tercih edilen işveren olmak amacıyla bu amacımızı destekleyen İnsan Kaynakları uygulamalarını hayata geçirmek, kurum vizyon ve değerlerine sahip çıkarak yüksek performans hedeflerine ulaşacak çalışanları işe almak, tutundurmak ve geliştirmektir.

5 Şirketimizin organizasyon yapısı yeniden kurgulanarak, yeni organizasyon şeması duyurulmuştur. Seçme ve Yerleştirme süreçleri yetkinlik bazlı tasarlanmış ve İşe Alım Prosedürü yayınlanmıştır. Yetkinlik Modeli oluşturulmuş ve 7 ana yetkinlik (Stratejik Düşünme, İlham Veren Liderlik, Müşteri Odaklılık, Olumlu İş İlişkileri Oluşturma, Sonuç ve Başarı Odaklılık, Değişim ve Gelişime Açık Olmak, Problem Çözme ve Karar Verme) belirlenmiştir. Danışmanlık firması ile anlaşma yapılarak, şirketimizin tüm yöneticilerine Yetkinlik Değerlendirme yapılmış ve sonuçlarına göre güçlü alanlar ve gelişmesi gereken alanlar belirlenmiştir. Güçlü alanlar göz önünde bulundurularak Kariyer Planlama yapılmış, gelişim alanları göz önünde bulundurularak eğitimler tasarlanmış ve tüm yöneticiler için Liderlik Programı geliştirilmiştir.bu kapsamda, Eğitim Yönetimi Prosedürü oluşturularak yayınlanmıştır. Kurum değerlerinin de içinde yer alacağı, hedef ve yetkinlik bazlı performans sistemi kurgulanmıştır. 8-FAALİYET KONUSUNDA YAŞANAN GELİŞMELER Türkiye İstatistik Kurumunun, 11 Haziran 2013 tarihinde yayınladığı ve üretim yöntemiyle hesapladığı gayri safi yurtiçi hasıla 2013 yılı birinci üç aylık çeyreği bir önceki yılın aynı çeyreğine göre cari fiyatlarla %9,5 lik artışla Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Takvim etkisinden arındırılmış sabit fiyatlarla GSYH 2013 yılı birinci üç aylık çeyreği bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %3,7 lik artış gösterirken, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış GSYH değeri bir önceki çeyreğe göre %1,6 artmıştır. Yine Türkiye İstatistik Kurumunun, 25 Temmuz 2013 tarihinde yayınladığı ve şirketimizinde önemli satış kanallarından olan perakende sektöründe takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla ciro 2013 yılı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %6,6 oranında artmıştır.aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları %16,6, otomotiv yakıtı hariç gıda dışı satışlar %4,3 ve otomotiv yakıtı satışları %1,9 artmış bulunmaktadır.2012 ve 2013 yılları karşılaştırmalı Perakende Satış Hacmi endeks tablosu aşağıdaki gibidir.

6 Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Tic. A.Ş nin 2012 yılında döneminde şirket net satışları TL iken 2013 yılı döneminde %29 büyüme ile TL olarak gerçekleşmiştir. Şirketin FAVÖK değeri 30 Haziran 2012 itibariyla TL iken 30 Haziran 2013 tarihi itibariyla TL olarak hesaplanmıştır.ülke ekonomisinde son aylarda yaşanan döviz artışı kambiyo gider taahukukunu artırmış ve şirket karlılığını negatif etkilemiştir.30 Haziran 2013 yılı kambiyo giderimiz bilançomuzdada görüleceği üzere TL dir.(kambiyo Gideri TL Kambiyo Geliri TL = TL).Şirketin döviz ile kredi kullanım rakamlarının düşmesi ile kambiyo giderlerinin önümüzdeki dönemlerde daha az olacağını öngörmekteyiz. Şirketimizin yılın ilk altı aylık döneminde stratejik gelişme planları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.bu doğrultuda satış ve dağıtım ağını kuvvetlendirmek amacı ile 2013 yılında 35 adet sevkiyat aracı, ayrıca depoların verimliliğini artırmak ve sevkiyat yükleme sürelerini kısaltmak amacı ile 2 adet forklift satın almıştır. Depo IT sisteminin güçlendirilmesi amacı ile Global Bilişim Sistemleri ve Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.ile tarihinde yapılan sözleşme çerçevesinde LV3 depo yönetim sistem programı satın alınmış, programın kurulum çalışmaları başlamıştır.eylül 2013 tarihinde 5 adet depomızda uygulamaya geçilecektir tarihinde Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş ile konserve ürünlerinin 39 ilde ev dışı tüketim kanalında satış ve dağıtımını yapmak üzere anlaşma sağlanmıştır. Şirketin gelecekti stratejilerini gerçekleştirmek, sabit giderleri azaltmak, karlılığı daha üst seviyelere taşımak adına, şirketimiz gerek ulusal gerekse uluslararası firmalar ile tüm Türkiye yetkili satış ve dağıtım anlaşması sağlamak üzere görüşmelerini sürdürmektedir. Münferit işçi davaları hariç ticaret mahkemeleri, ceza mahkemeleri ve icra daireleri ile ilgili dava söz konusu değildir.yönetim Kurulu Üyeleri ne açılan her hangi bir dava bulunmamaktadır.

7 9-İLİŞKİLİ TARAFLARA OLAN BAKİYELER Şirketimizin 30 Haziran 2013 tarihi itibarı ile ilişkili taraflara olan bakiyeleri aşağıdaki gibidir. 30 Haziran 2013 Alacaklar Kısa vadeli Uzun vadeli Borçlar Kısa vadeli Uzun vadeli İlişkili taraflarla olan bakiyeler Ticari Ticari olmayan (1) Ticari Ticari Ticari olmayan (1) Ticari Ticari olmayan Ortaklar Ana ortak tarafından yönetilen diğer şirketler İsmar Marketler Zinciri Gıda ve Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş BTS Birlik Toptan Satış Mağazaları A.Ş Aksan Gıda San.ve Tic.A.Ş Foodsell Toplu Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım San. Ve Tic. A.Ş Taco Lojistik Ltd.Şti Taco Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş Doruk Tütün Ürünleri Satış Dağıtım Tic.A.Ş Akyürek Kardeşler Güney Anadolu Tarım Yağmurlama San.Tic.A.Ş Akyürek Holding A.Ş Diğer Ortaklardan olan alacağın, hakim ortaklar tarafından halka arzı takip eden iki ay içerisinde ödenmesine ilişkin olarak 09 Mayıs 2013 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na verilen taahhüt kapsamında ilgili ,00 TL tutar 28/06/2013, ,00 TL tutar 30/06/2013, ,00 TL tutar 29/07/2013 ve ,00 TL tutar 31 /07/2013 tarihlerinde hakim ortaklar tarafından Şirket e ödenmiştir. 10-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 2003 yılında yayınlanan ve 2005 yılında revize edilerek son haline getirilmiş Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan prensiplerin uygulanmasının öneminin farkında olarak gerekli çalışmaları yapmakta ve süreci daha ileriye götürmek içinde gerekli özeni göstermeye devam etmektedir. Yine Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), tarihli Seri: IV No: 56 ve 57 Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ ile bazı Kurumsal Yönetim İlkeleri Borsa İstanbul da (BİST) işlem gören şirketler için zorunlu hale getirilmiştir. Bu doğrultuda SPK nın zorunlu olarak uygulanmasını öngördüğü hükümlere uyulması aynen kabul edilmiş olup, Tebliğler de söz konusu diğer ilkelere uyum sağlanmasına yönelik çalışmalar şirketimiz içerisinde sürmektedir. 11-PAY SAHİPLERİYLE VE HİSSEDARLARLA İLİŞKİLER BİRİMİ Pay sahipleri ve hissedarlar ile ilişkiler, şirketimizin Finans Müdürlüğü bünyesinde yürütülmektedir. Söz konusu birim, pay sahibi ortaklarımızdan yazılı olarak ya da internet yoluyla yapılan başvuruları ve soruları yanıtlamakla birlikte,düzenlenen yatırımcı konferanslarına da katılmaktadır. Şirketin Bilgilendirme Politikası yasal düzenlemeler, SPK mevzuatı ve yayımlanan tebliğlerle belirlenen kurallar çerçevesinde yürütülmektedir.talep olması halinde kamuya açıklanmış her türlü bilginin ilgili kişiye en kısa sürede ulaştırılması temel prensip olarak benimsenmiştir. Pay sahipleri ve hissedarlardan bilgi talebi olduğu takdirde yazılı ya da sözlü bilgilendirme yapılmaktadır.kamuya açıklanacak önemde gelişmeler olması halinde gerekli özel durum açıklamaları da zamanında yapılmaktadır.

8 Pay sahipleri ve hissedarlar ile ilişkiler birimiyle ilgili iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır: Şenol YILMAZ Finans Müdürü Tekstilkent Koza Plaza B Blok Kat:24 Esenler- İstanbul Uğur ÖZDEN Genel Müdür Tekstilkent Koza Plaza B Blok Kat:24 Esenler- İstanbul GENEL KURUL TOPLANTILARI a) tarihinde olağanüstü genel kurul yapılmış ve aşağıdaki gündemlere ilişkin kararlar alınmıştır.(tescil tarihi ) - Eş zamanlı sermaye azaltımı ve artırımı b) tarihinde olağan üstü genel kurul yapılmış ve aşağıdaki gündemlere ilişkin kararlar alınmıştır.(tescil tarihi ) - Anasözleşmenin 3. maddesinin değişikliği - Yönetim kurulu ataması Genel Kurul toplantısında, gündemde yer alan konular tarafsız ve ayrıntılı bir şekilde, açık ve anlaşılabilir bir yöntemle aktarılmakta; pay sahiplerine eşit şartlar altında düşüncelerini açıklama ve soru sorma imkanı verilmekte ve sağlıklı bir tartışma ortamı yaratılmaktadır. 13-ANA SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ İ)Şirketimizin tarihli eş zamanlı sermaye azaltımı ve arttırımı ile ilgili yapılan Olağan Genel Kurul toplantı tutanağı aşağıdaki gibidir. AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİNİN Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım Ticaret Anonim Şirketinin 2013 yılına ait olağan genel kurul toplantısı tarihinde, saat 11:00 de, şirket merkez adresi olan Dünya Ticaret Merkezi A1 Blok Kat:15 No:454 Bakırköy İstanbul adresinde, İstanbul Valiliği İl Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü'nün tarih ve 4867 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Temsilcisi Mehmet ORAL 'ın gözetiminde yapılmıştır. Toplantıya ait çağrı; kanun ve esas sözleşmede öngörüldüğü gibi ilansız şekilde yapılmıştır. Hazır bulunanlar listesinin tetkikinde, şirket paylarının ,49 TL toplam itibari değerinin; toplam itibari değeri ,49 TL olan, payın asaleten, olmak üzere toplantıda temsil edildiği ve böylece gerek Kanun gerekse esas sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı Eyyüp Serdal AKYÜREK tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.

9 1- Toplantı başkanlığına Sayın Aslan AKYÜREK in seçilmelerine oybirliğiyle karar verildi. 2- Toplantı başkanına Genel Kurul Tutanağını imzalamaya yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi. 3- Yönetim Kurulunun hazırladığı 2012 yılına ait faaliyet raporu ve Denetçi tarafından verilen raporlar okundu ve müzakere edildi. 4- Bilânço ve kâr/zarar hesapları Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Serdal AKYÜREK tarafından okundu ve müzakere edildi. Yapılan oylama sonucunda, bilânço ve kâr/zarar hesapları oybirliğiyle tasdik edildi. Şirket kârından ortaklara kar payı dağıtılmamasına oybirliğiyle karar verildi. 5- Yapılan oylama sonucunda yönetim kurulu üyeleri ile denetçiler oybirliğiyle ibra edildi. Yönetim Kurulu üyeleri kendileri ile ilgili oylamaya katılmadılar. 6- Hazırlanan iç yönerge okundu müzakere edildi ve oy birliği ile kabul edildi. İç yönerge bu tutanağın ekinde hazırlanmıştır. 7- Şirketimizde gerçekleştirilecek eş zamanlı artırım-azaltım konusu görüşmeye açıldı tarihli AKYUR_YMM_109_ 1456_14 _OAR_2013 numaralı Özel amaçlı Denet Yönetim Danışmanlığı YMM A.Ş. tarafından hazırlanan raporlar okundu. Bu raporlara göre, Sermaye azaltımı, Şirketimizin ,49 TL olan sermayesine Gayrimenkul Rayiç değer artış farkı fonundan ilave ettiği ,31 TL tutarın tarihli SPK kararları gereği ödenmiş sermayesinden çıkarılarak buna göre şirket ödenmiş sermayesi olan ,49 TL den ,32 TL kadar azaltılarak sermayenin ,17 TL ye indirilmesi oybirliği ile kabul edildi. Sermaye arttırımı, Şirket ödenmiş sermayesi ,17 TL ye 2012 yılı karı ,35 TL, özel fonlar ,08 TL nin ve nakten ,89 TL olmak üzere toplamda ,32 TL nin sermayeye ilave edilerek ödenmiş sermayenin ,49 TL ye arttırılmasına oy birliği ile karar verildi. Sermaye azaltımına ilişkin yönetim kurulunca hazırlanmış rapor okunmuş, rapora herhangi bir itiraz olmaksızın kabul edilerek oybirliği ile onaylanmıştır yılına ait kardan ,35 TL, ve özel fonlardan ,08 TL nin toplamda ,43 TL yedeklerin sermayeye ilave edilmesine oy birliği ile karar verildi. 9- Yukarıda görüşülen 7. ve 8. Maddeler sonucunda oluşan nihai şirket sermaye hesabı aşağıdaki şekilde oluşmuştur. YENİ ŞEKİL MADDE 6 Şirketin sermayesi her biri 1.00 TL kıymetinde ,49 TL dir. (OTUZİKİMİLYONBEŞYÜZSEKSENALTIBİNYEDİYÜZKIRK TL KIRKDOKUZ KR) Önceki sermayeyi teşkil eden ,49 TL nin tamamı ödenmiştir. Bu defa; TTK hükümlerine ve Ticaret Sicil Yönetmeliğinin 81, 82 ve ilgili diğer maddelerine uygun ve eş zamanlı olmak üzere ,49 TL lik Şirket sermayesi ,32 TL kadar azaltılmak ve azaltılan tutar olan ,32 TL kadar artırılmak suretiyle tekrar ,49 TL ye getirilmiştir. Bu kere eş zamanlı artırılan ,32 TL sermayenin; ,35 TL sinin 2012 yılı karlarından ,08 TL nin özel fonlardan karşılanmıştır. Şirket iç kaynaklarının mevcudiyeti İstanbul YMM Odasına 109 Sicil numarası ile kayıtlı Yeminli Mali Müşavir Mehmet Maç ın tarih ve AKYUR_YMM_109_ 1456_14 _OAR_2013 numaralı raporu ile tespit edilmiştir.

10 Bakiye ,89 TL si Şirket ortaklarınca ortaklık oranları nispetinde nakden taahhüt edilmiştir. Nakden taahhüt edilen sermayenin tamamı tescilden önce ödenmiştir. Bu hisselerin TL ye tekabül eden adet hisse A grubu ve nama yazılı olup, ,49 TL ye tekabül eden adet hisse B Grubu olup hamiline yazılı paylardan oluşmaktadır. Hissedarlık Yapısı ve pay dağılımı aşağıdaki şekildedir; Hissedarın Adı-Soyadı Hisse Grubu Hisse Adedi Hisse Tutarı (TL) Şekip AKYÜREK A ,00 Eyyüp Serdal AKYÜREK A ,00 Şekip AKYÜREK B ,56 Eyyüp Serdal AKYÜREK B ,98 Aslan AKYÜREK B ,51 Mehmet AKYÜREK B ,51 Mustafa AKYÜREK B ,51 İbrahim Halil AKYÜREK B 2 1,42 Nezih Murat AKYÜREK B 2 2,00 Toplam ,49 Sermaye muvazaadan ari olarak, tamamen ve nakden ödenmiştir. Hisse senetlerinden A grubu olanlar nama yazılı, B grubu olanlar ise hamilinedir. Sermayenin tamamı ödenmedikçe hamiline yazılı hisse senedi çıkarılamaz. Hisse senetlerinin değişik kupürler halinde bastırılmasına Yönetim Kurulu yetkilidir. Hisse devirlerinin Şirket e karşı hüküm ifade edebilmesi için devrin Şirkete bildirilmesi ve pay defterine kayıt edilmesi lazımdır. Yönetim kurulu sebep gösterilmeksizin hisse devirlerini pay defterine kayıttan imtina etmek hakkına sahiptir. ii)şirketimizin Anasözleşme 3.maddesinin değişikliği ve Yönetim Kurulu ataması ile ilgili Genel Kurul kararı aşağıdaki gibidir. Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret Anonim Şirketi Ana Sözleşme Tadil Metni Amaç ve Konu: Madde 3- Şirketin amaç konuları başlıca şöyledir. Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü malın dağıtımını, ithalatını, ihracatını ve dâhili ticaretini yapmak. 1. Konusu ile ilgili olarak pazarlama ve yapılabilirlik(fizibilite)etütleri, yatırım projeleri, müşavirlik hizmetleri ifa etmek, 2. Ticaretini, ithalatını, ihracatını yaptığı mamul ve hizmetler için memleket Amaç ve Konu: Madde 3: Şirketin amaç konuları başlıca şöyledir. Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü malın dağıtımını, ithalatını, ihracatını ve dâhili ticaretini yapmak. 1. Konusu ile ilgili olarak pazarlama ve yapılabilirlik (fizibilite) etütleri, yatırım projeleri, müşavirlik hizmetleri ifa etmek, 2. Ticaretini, ithalatını, ihracatını yaptığı mamul ve hizmetler için memleket

11 dâhilinde ve haricinde yeni pazarlar geliştirmek için her türlü pazarlama faaliyetinde bulunmak, 3. Şirketin kendiişleri ile yurt içinde ve yurt dışında temsilcilik, acentelik vermek, mümessillik, acentelik, distribütörlük kabul etmek, hizmet acentelik, komisyonculuk sözleşmeleri ile Şirketin amacına ulaşması için gereken hukuki ilişkiler kurmak ve buna yönelik olarak sözleşmeler düzenlemek, 4. İştigal konuları ile ilgili taahhütte bulunmak, 5. Başta meyve ve sebze olmak üzere, tüm gıda maddelerinin işlenmesi, dondurulması, kurutulması ve konsantrasyonu suretiyle sınai ürün haline getirmek, alım, satım, ithal ve ihracını 6. Meyve, sebze ve diğer gıda maddeleri ile bütün sınai ürünlerin depolanması, işlenmesi, tasnifi ve paketlenmesini 7. Her türlü yaş ve kuru gıda maddeleri, sebzeler, meyveler, narenciye ürünleri, makarna, yağ, un, şeker ve şekerli ürünler, bal, süt ve süt ürünleri, balık, balık yağı, tavuk ve tavuk eti, yumurta, küçük ve büyük baş hayvanlara ait et ve et ürünleri, tahıl ürünleri, baklagiller, nişasta ve bunların mamülleri, paketlenmiş, kurutulmuş, dondurulmuş, sıvılaştırılmış, eritilmiş, damıtılmış, rafine edilmiş, salamura yapılmış, konserve edilmiş hayvani, nebati ve sınai ürünlerin imalat ve ticaretini 8. Her türlü tarımsal ürünler ile gıda sanayini ilgilendiren sakız, bisküvi, çikolata, şekerleme, lokum, helva, reçel, marmelat, peynir, zeytin ve bunların salamuraları gibi ürünlerinin imalat ve ticareti 9. Hazır Gıda ürünleri, tabldot yemek ve benzeri ürünlerin imalata ve satışı için gereken lokanta, büfe ve kafeterya gibi tesislerin kurmak ve işletmek, dâhilinde ve haricinde yeni pazarlar geliştirmek için her türlü pazarlama faaliyetinde bulunmak, 3. Şirketin kendiişleri ile ilgili yurtiçinde ve yurtdışında temsilcilik, acentelik vermek, mümessillik, acentelik, distribütörlük kabul etmek, hizmet, acentelik, komisyonculuk sözleşmeleri ile Şirketin amacına ulaşması için gereken hukuki ilişkileri kurmak ve buna yönelik olarak sözleşmeler düzenlemek, 4. İştigal konuları ile ilgili taahhütte bulunmak, 5. Başta meyve ve sebze olmak üzere, tüm gıda maddelerinin işlenmesi, dondurulması, kurutulması ve konsantrasyonu suretiyle sınaî ürün haline getirmek, alım, satım, ithal ve ihracını 6. Meyve, sebze ve diğer gıda maddeleri ile bütün sınaî ürünlerin depolanması, işlenmesi, tasnifi ve paketlenmesini 7. Her türlü yaş ve kuru gıda maddeleri, sebzeler, meyveler, narenciye ürünleri, makarna, yağ, un, şeker ve şekerli ürünler, bal, süt ve süt ürünleri, balık, balık yağı, tavuk ve tavuk eti, yumurta, küçük ve büyük baş hayvanlara ait et ve et ürünleri, tahıl ürünleri, baklagiller, nişasta ve bunların mamulleri, paketlenmiş, kurutulmuş, dondurulmuş, sıvılaştırılmış, eritilmiş, damıtılmış, rafine edilmiş, salamura yapılmış, konserve edilmiş hayvani, nebati ve sınaî ürünlerin imalat ve ticaretini 8. Her türlü tarımsal ürünler ile gıda sanayini ilgilendiren sakız, bisküvi, çikolata, şekerleme, lokum, helva, reçel, marmelat, peynir, zeytin ve bunların salamuraları gibi ürünlerin imalat ve ticaretini 9. Hazır Gıda ürünleri, tabldot yemek ve benzeri ürünlerin imalat ve satışı için gereken lokanta, büfe ve kafeterya gibi tesisleri kurmak ve işletmek,

12 10. Gıda sektörüne giren kuruyemiş çekirdekli ve kabuklu yemişler, cips ve benzeri tuzlama kurutma ve kızartma ürünleri ile nektar, meyve suyu gazoz meşrubat tabii ve suni maden suyu kaynak sularının ve her türlü şişelenmiş içme ve kullanma sularının imalatı ve ticaretini 11. Gıda sektörüne giren her türlü deniz altı ürünlerinin konserve ve salamura edilmiş, kızartılmış vakumlu ve vakumsuz paketlenmiş her türlü mamullerinin imalat ve ticaretini 12. Konutlarda, işyerlerinde, bürolarda ve benzeri yerlerde kullanılan her türlü sıvı ve toz deterjan sabun, şampuan, kâğıt, kâğıt mendil, çocuk bezi, poşet ve paketleme malzemesi depolama malzemesi temizleme malzemesi sinek ilacı, mum kibrit, pil, iğne, iplik, halat tel, bant ampul ve benzeri ihtiyaç maddelerinin ıtriyat ve parfümeri malzemelerini ve ihtiyaç maddesi olarak kullanılan her türlü tabii ve suni ürünlerin imalat ve ticaretini 13. Yerli ve yabancı her türlü otomobil minibüs otobüs, kamyon kamyonet iş makinesi traktör, römork, karavan ve bunların yedek parça ve aksamlarının aksesuar malzemelerinin ve otomotiv sektörüne ait her türlü bakım ve kullanım malzemelerinin, yine otomotiv sektörü ihtiyaç maddesi olan her türlü tabii ve sınaî ürününün imalat ve ticaretini 14. Otomotiv sektörüne hizmet veren bakım onarım ve servis hizmetlerini yürüten tesisler kurmak ve bunları işletmek yine otomotiv yardımcı sektörü olan otopark ve oto yıkama gibi tesisleri kurup işletmek, 15. Otomotiv sektöründeki her türlü aracı kiralamak ve kiraya vermek ve bu amaçla ilgili tesislerin kurmak ve işletmek, 16. Tekstil ve tekstil endüstrisi kapsamına giren her türlü yün, Pamuk, Keten, Jean, penye, yün ipek, kadife, polima id ve 10. Gıda sektörüne giren kuruyemiş, çekirdekli ve kabuklu yemişler, cips ve benzeri tuzlama, kurutma ve kızartma ürünleri ile nektar, meyve suyu, gazoz, meşrubat, tabii ve suni maden suyu, kaynak sularının ve her türlü şişelenmiş içme ve kullanma sularının imalatı ve ticaretini 11. Gıda sektörüne giren her türlü denizaltı ürünlerinin konserve ve salamura edilmiş, kızartılmış, vakumlu ve vakumsuz paketlenmiş her türlü mamullerinin imalat ve ticaretini 12. Konutlarda, işyerlerinde, bürolarda ve benzeri yerlerde kullanılan her türlü sıvı ve toz deterjan, sabun, şampuan, kâğıt, kâğıt mendil, çocuk bezi, poşet ve paketleme malzemesi, depolama malzemesi, temizleme malzemesi, sinek ilacı, mum, kibrit, pil, iğne, iplik, halat, tel, bant, ampul ve benzeri ihtiyaç maddelerinin ıtriyat ve parfümeri malzemelerinin ve ihtiyaç maddesi olarak kullanılan her türlü tabii ve suni ürünlerin imalat ve ticaretini 13. Yerli ve yabancı her türlü otomobil, minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet, iş makinesi, traktör, römork, karavan ve bunların yedek parça ve aksamlarının aksesuar malzemelerinin ve otomotiv sektörüne ait her türlü bakım ve kullanım malzemelerinin, yine otomotiv sektörü ihtiyaç maddesi olan her türlü tabii ve sınaî ürününün imalat ve ticaretini 14. Otomotiv sektörüne hizmet veren bakım, onarım ve servis hizmetlerini yürüten tesisler kurmak ve bunları işletmek, yine otomotiv yardımcı sektörü olan otopark ve oto yıkama gibi tesisleri kurup işletmek, 15. Otomotiv sektöründeki her türlü aracı kiralamak ve kiraya vermek ve bu amaçla ilgili tesisleri kurmak ve işletmek, 16. Tekstil ve tekstil endüstrisi kapsamına giren her türlü yün, pamuk, keten, Jean, penye, yün ipek, kadife, polimaid ve

13 deriden mamul kumaştan elde edilen her çeşit gömlek, tshirt, yelek, ceket, pardösü, kaban, mont yağmurluk şapka eşarp, atkı papyon kravat pantolon etek, şort, eşofman, eldiven çanta tayt bo-dy bay ve bayan iç çamaşırı, çorap, çadır, branda, kemer ve benzeri ürünlerin imalat ve ticaretini 17. Konusuyla ilgili ürünlerin imalatı aşamasında ilik açılması, düğme ve fermuar dikilmesi, kumaşın taşlanması, yıkanması, boya ve apre yapılması, ütülenmesi, kumaş üzerine baskı yapılması nakış işlenmesi ve bunların fason olarak yaptırılması, 18. Konusu ile ilgili her çeşit kumaş ve dokuma ürünleriyle bu ürünlerin imalinde kullanılan her türlü pamuk elyaf yün kıl iplik boya düğme ve diğer madde ve malzemeler, konfeksiyon ürünleri, elde dokunan her türlü mamul ve nakış ve kumaştan imal edilen giyecek, perdelik elde ve makinede dokunmuş her türlü kullanım ve süs halısı ve sanayi sektöründe kullanılan her türlü ham maddenin yan mamul ve mamul malların imalat ve ticaretini 19. Yine Savunma sanayinde Ordu hizmetinde ve emniyet teşkilatlarında resmi her türlü kurum ve kuruluşlarda ve özel amaçla kurulmuş teşkilat ve birliklerde özel şekil ve kalite ile imal edilmesi gereken üniforma iş ve görev elbiseleri, zırh ve çelik yelek gibi özel dokunmuş kumaş veya deriden mamul ürünlerin imalat ve ticaretini 20. Yine tekstil sanayi kapmasına giren her türlü mensucat ürünleri ve bunların imalinde kullanılan elektrikli, Elektronik ve bilgisayarlı her türlü tekstil makineleri, dokuma tezgâhları ile bu makinelerin imalat ve ticaretini 21. Konut işyeri, büro ve benzeri yerlerde kullanılan ve ihtiyaçları karşılamaya matuf her türlü buzdolabı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü elektrik süpürgesi, televizyon video fırın ocak, çay makinesi, saat elektrikli gazlı ve deriden mamul kumaştan elde edilen her çeşit gömlek, tshirt, yelek, ceket, pardösü, kaban, mont, yağmurluk, şapka, eşarp, atkı, papyon, kravat pantolon, etek, şort, eşofman, eldiven, çanta, tayt, body, bay ve bayan iç çamaşırı, çorap, çadır, branda, kemer ve benzeri ürünlerin imalat ve ticaretini 17. Konusuyla ilgili ürünlerin imalatı aşamasında ilik açılması, düğme ve fermuar dikilmesi, kumaşın taşlanması, yıkanması, boya ve apre yapılması, ütülenmesi, kumaş üzerine baskı yapılması, nakış işlenmesi ve bunların fason olarak yaptırılması, 18. Konusu ile ilgili her çeşit kumaş ve dokuma ürünleriyle bu ürünlerin imalinde kullanılan her türlü pamuk, elyaf, yün, kıl, iplik, boya, düğme ve diğer madde ve malzemeler, konfeksiyon ürünleri, elde dokunan her türlü mamul ve nakış ve kumaştan imal edilen giyecek, perdelik, elde ve makinede dokunmuş her türlü kullanım ve süs halısı ve sanayi sektöründe kullanılan her türlü hammaddenin yan mamul ve mamul malların imalat ve ticaretini 19. Yine savunma sanayinde ordu hizmetinde ve emniyet teşkilatlarında, resmi her türlü kurum ve kuruluşlarda ve özel amaçla kurulmuş teşkilat ve birliklerde özel şekil ve kalite ile imal edilmesi gereken üniforma, iş ve görev elbiseleri, zırh ve çelik yelek gibi özel dokunmuş kumaş veya deriden mamul ürünlerin imalat ve ticaretini 20. Yine tekstil sanayi kapmasına giren her türlü mensucat ürünleri ve bunların imalinde kullanılan elektrikli, elektronik ve bilgisayarlı her türlü tekstil makineleri, dokuma tezgâhları ile bu makinelerin imalat ve ticaretini 21. Konut işyeri, büro ve benzeri yerlerde kullanılan ve ihtiyaçları karşılamaya matuf her türlü buzdolabı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, elektrik süpürgesi, televizyon, video, fırın, ocak,

AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Ekim 2014 1 GENEL BİLGİLER 1.1 ŞİRKET İN ORGANİZASYONU VE FAALİYET KONUSU Akyürek Pazarlama bir

Detaylı

KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ

KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ Ticari Merkezi: İstanbul, Esenyurt, Namık Kemal Mahallesi Kiler Caddesi No:96 Kat:4 Kuruluş Madde 1 Aşağıda adları ve soyadları

Detaylı

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Aksa Enerji Üretim A.Ş. 5 Ağustos 2014 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı Bilgilendirme Dokümanı 1 AKSA ENERJİ ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ

Detaylı

DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞME

DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞME DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞME KURULUŞ : Madde 1 : (06 Ocak 2005 Tarih 6214 Sayılı T.T.S.G.) İstanbul Ticaret Sicilinin 248953 / 196524 Sicil numarasında kayıtlı Dagi Giyim Sanayi

Detaylı

ATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

ATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş. ATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş. SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2012 30.06.2012 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Bu rapor, 09.04.2008 tarihli ve 26842 sayılı Resmi Gazete de

Detaylı

DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME. Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu

DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME. Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME KURULUŞ : Madde 1 : (06 Ocak 2005 Tarih 6214 Sayılı T.T.S.G.) İstanbul Ticaret Sicilinin 248953 / 196524 Sicil numarasında kayıtlı Dagi Giyim Sanayi

Detaylı

Adı Soyadı Uyruğu İkametgâh Adresi T.C.Kimlik No 1 Yener Büyüknalbant. T.C. Gültepe Mh.M.K.P.Bulvarı No.58/11 59188034772

Adı Soyadı Uyruğu İkametgâh Adresi T.C.Kimlik No 1 Yener Büyüknalbant. T.C. Gültepe Mh.M.K.P.Bulvarı No.58/11 59188034772 OYLUM SINAİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ KURULUŞ MADDE 1: Kayseri Ticaret Sicil Memurluğunun 17407 sicil numarasında Oylum Tüketim Malları Pazarlama Ticaret Sanayi Anonim Şirketi ünvanı ile

Detaylı

KİLER HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ. Ticari Merkez: Namık Kemal Mahallesi Kiler Caddesi No:96 K:5 Esenyurt / İSTANBUL

KİLER HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ. Ticari Merkez: Namık Kemal Mahallesi Kiler Caddesi No:96 K:5 Esenyurt / İSTANBUL Sayfa 1 / 11 KİLER HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ Ticari Merkez: Namık Kemal Mahallesi Kiler Caddesi No:96 K:5 Esenyurt / İSTANBUL Kuruluş Madde 1 Aşağıda adları ve soyadları ve ikametgâhları yazılı

Detaylı

Fiziken yapılacak Genel Kurul Toplantısına; Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini, 1

Fiziken yapılacak Genel Kurul Toplantısına; Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini, 1 KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SAN.TİC.A.Ş. NİN 2012 YILINA AİT 29 Mart 2013 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Sicil No:352307 Şirketimizin, 2012 Yılı Ortaklar Olağan Genel

Detaylı

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ A N A S Ö Z L E Ş M E S İ

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ A N A S Ö Z L E Ş M E S İ MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ A N A S Ö Z L E Ş M E S İ Madde 1 - Kuruluş Aşağıda adları soyadları uyrukları ve ikametgah adresleri yazılı kurucular arasında, Türk Ticaret Kanununun Anonim

Detaylı

PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ

PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ Bölüm : 1 Kuruluşla İlgili Hükümler : Madde 1 : Kuruluş Bu Ana Sözleşmenin 2. maddesinde Ad ve Soyadları, uyrukları, açık adresleri yazılı kurucular arasında, Türk

Detaylı

AK GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ESAS SÖZLEŞMESİ

AK GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ESAS SÖZLEŞMESİ AK GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ESAS SÖZLEŞMESİ Madde 1- Kuruluş Aşağıda adları soyadları, uyrukları ve ikametgahları yazılı kurucular arasında bir Anonim Şirketi kurulmuştur. Hissedarlar Mustafa Latif

Detaylı

İHLAS MADENCİLİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ

İHLAS MADENCİLİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ İHLAS MADENCİLİK VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ BÖLÜM l Kuruluş Madde 1: (25 Haziran 1985 tarih 1291 sayılı T.T.S.G.) Aşağıda adları, soyadları, ikametgahları ve uyrukları yazılı kurucular arasında

Detaylı

KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI NDAN

KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI NDAN KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI NDAN 24 TEMMUZ 2014 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET Şirketimiz 2013 yılı çalışmalarını incelemek ve aşağıda yazılı

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI. 18 Nisan 2014, Saat: 11.

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI. 18 Nisan 2014, Saat: 11. FAALİYET RAPORU 2013 BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 18 Nisan 2014, Saat: 11.00 BORUSAN OTO SERVİS VE TİC. A.Ş. İSTİNYE ŞUBESİ

Detaylı

BERKOSAN YALITIM VE TECRİT MADDELERİ ÜRETİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ

BERKOSAN YALITIM VE TECRİT MADDELERİ ÜRETİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ MADDE-1) KURULUŞ VE KURUCULAR 1- MEMET ALDIKAÇTI, T.C. Uyruklu Zekeriyaköy Koza Evleri Vişne 1 Mh. 7.Cad. 7.Sk. No:1 Sarıyer 2- ENİS ALDIKAÇTI, T.C. Uyruklu Dragos Söğüt Sk. No:5 Kartal 3- MELTEM ALDIKAÇTI

Detaylı

MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ

MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ KURULUŞ: Madde 1: Aşağıda adları, soyadları, ikametgâhları ve uyrukları yazılı kurucular arasında Türk Ticaret Kanunu nun Anonim Şirketlerin

Detaylı

YATAŞ YATAK VE YORGAN SANAYİ TİCARET A.Ş.

YATAŞ YATAK VE YORGAN SANAYİ TİCARET A.Ş. YATAŞ YATAK VE YORGAN SANAYİ TİCARET A.Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2014 01.01.2014-31.12.2014 dönemine ait bu Faaliyet Raporu Sermaye Piyasası Kurulu nun II-14.1 sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya

Detaylı

GOLDEN MEYVE SUYU VE GIDA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ANASÖZLEŞME

GOLDEN MEYVE SUYU VE GIDA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ANASÖZLEŞME GOLDEN MEYVE SUYU VE GIDA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ANASÖZLEŞME Kuruluş Madde 1 Aşağıda ad ve soyadları uyruk ve ikametgahları yazılı kurucular arsında Türk Ticaret Kanun un Anonim Şirketlerin ani suretle

Detaylı

HİTİT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ

HİTİT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ HİTİT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ Kuruluş; Madde 1: Aşağıda adları, soyadları, ikametgahları ve uyrukları yazılı kurucular arasında Türk Ticaret Kanunu'nun "ani kuruluş" hakkındaki hükümleri

Detaylı

KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SAN.TİC.A.Ş. NİN 2011 YILINA AİT 30/05/2012 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SAN.TİC.A.Ş. NİN 2011 YILINA AİT 30/05/2012 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SAN.TİC.A.Ş. NİN 2011 YILINA AİT 30/05/2012 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimizin, 2011 yılı Olağan Genel Kurulu 30/05/2012 günü saat

Detaylı

Şirket yukarıda belirtilen konularla ilgili olarak aşağıdaki işleri yapabilir;

Şirket yukarıda belirtilen konularla ilgili olarak aşağıdaki işleri yapabilir; MEVCUT (ESKİ) METİN Madde 3 Amaç ve Konu Şirketin kuruluş amacı gıda ve diğer ihtiyaçları ve ürünleri tüketiciye uygun şartlarda sağlamaya çalışmaktır. Bunun için ürünlerin üreticilerden tüketicilere aktarılmasına

Detaylı

UYUM GIDA ve İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME

UYUM GIDA ve İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME UYUM GIDA ve İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞME KURULUŞ VE KURUCULAR MADDE 1-Aşağıda adları, soyadları, uyrukları ve açık ikamet adresleri yazılı kurucular arasında Türk Ticaret

Detaylı

KURULUŞ : KURULUŞ : Kurcunun, Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu. Kurcunun, Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu

KURULUŞ : KURULUŞ : Kurcunun, Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu. Kurcunun, Adı Soyadı İkametgah Adresi Uyruğu ESKİ ŞEKLİ KURULUŞ : MADDE 1-Aşağıdaki Adları, Soyadları, ikametgahları ve uyrukları yazılı kurucular arasında Türk Ticaret Kanunu nun Anonim Şirketlerin ani surette kurulmaları hakkındaki hükümlerine

Detaylı

İTTİFAK HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ. Sıra No Adı Soyadı İkametgahı Uyruğu 1 Seyit Mehmet BUĞA

İTTİFAK HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ. Sıra No Adı Soyadı İkametgahı Uyruğu 1 Seyit Mehmet BUĞA İTTİFAK HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ KURULUŞ : MADDE 1. Aşağıda adları, soyadları, ikametgahları ve uyrukları yazılı bulunan kurucular arasında Holding niteliğinde bir Anonim Şirket kurulmuştur.

Detaylı

2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI:

2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI: TAÇ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI: TAÇ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI NDAN 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET 26.06.2012 tarihinde

Detaylı

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELESİ. I Esas Hükümler

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELESİ. I Esas Hükümler ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELESİ I Esas Hükümler 1 - Kuruluş: Madde 1 - Aşağıda isim ve adresleri yazılı kurucular arasında Türk Ticaret Kanununun 152. maddesi delaletiyle aynı kanunun

Detaylı

BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ

BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş. ANA SÖZLEŞMESİ Kuruluş Madde 1 Ankara Ticaret Sicili nin 96897 sayısında kayıtlı Flap Tur Rapid Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi nin Türk Ticaret Kanunu nun 152. Maddesine

Detaylı

İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELENAMESİ

İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELENAMESİ İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ESAS MUKAVELENAMESİ KURULUŞ (17/04/2000 5025/273) MADDE 1 - İstanbul Ticaret Sicil Memurluğu'nun 256376-203948 sicil numarasında

Detaylı

A N A S Ö Z L E Ş M E S İ

A N A S Ö Z L E Ş M E S İ AR TARIM ORGANİK GIDA ANONİM ŞİRKETİ A N A S Ö Z L E Ş M E S İ KURULUŞ Madde 1: Diyarbakır Ticaret Sicilinin 21347 Sicil numarasında kayıtlı Arteks Tarım Tekstil İnşaat Hayvancılık Petrol Sanayi ve Ticaret

Detaylı