MART 2015 Web:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MART 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr"

Transkript

1 MART 2015 Web:

2 İlimizin önde gelen işadamlarından ve Odamız Komite Üyesi Serdal Şahutoğlu geçtiğimiz günlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun başkanlığında yapılan Genç Girişimciler Kurulu toplantısında 3 aşamalı yapılan seçimde Akdeniz Bölge Başkanı seçildi. Akdeniz Bölge Başkanlığı Antalya, Isparta, Burdur, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay ı kapsamaktadır. Serdal Şahutoğlu nun, ilimizin yanı sıra bölgenin de ekonomik olarak daha da güçlenmesi adına bölgenin ekonomik çıkarları ve hedefleri adına bölgenin tüm Genç Girişimcileri ile birlikte hareket edeceğinden hiç bir şüphemiz olmadığını belirterek, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak başarılarının devamını diliyoruz.

3 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası 2015 Yılı Eğitim Takvimindeki eğitimlerden ilki olan KOSGEB Destekleri ve Desteklere Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi ni bitirdi Mart 2015 tarihlerinde yapılan eğitim Hatay ABİGEM Eğitim Salonu nda gerçekleştirildi. Kursiyerler Sertifikalarını Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin in ellerinden aldılar. Sertifika töreninde konuşan Başkan Çinçin, 2015 yılını eğitim yılı olarak kabul ettiklerini ve firmalarımıza yönelik Hatay ABİGEM ile beraber tam 11 sertifikalı eğitim verileceğini dile getirdi. Bu programın şirketlerimizin alt yapılarını geliştirmelerine katkı sunacağını ifade etti.

4 Hatay-Altınözü Enek Tarıma Dayalı İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti, Hatay Vali Yardımcısı Bilal BOZDE- MİR Başkan lığında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ı Hikmet ÇİNÇİN, Hatay İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan ı Lütfi DANAHALİLOĞLU, Hatay İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın TÜFEKÇİ, Yİ- KOB Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Ekrem ÖZER ve ATSO Genel Sekreteri Serdar Yılmaz SARAÇ ın katılımıyla 03 Mart 2015 Salı günü Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında (YİKOB) ilk toplantısını yapmıştır. Toplantıda özetle: -Hatay Altınözü Enek TDİOSB nin yer seçim sınırları içerisinde bulunan özel mülkiyete ait bulunan 57,01 Ha. lık alana sahip 175 adet taşınmazın kamulaştırma işlemlerinin hızlandırılması için 17 Eylül 2014 tarih ve sayılı Resmi Gazetede Bakanlar Kurulu Kararı ile Acele Kamulaştırma kararı alındığı bildirilmiştir. - Hatay Altınözü Enek Tarıma Dayalı İhtisas OSB ile ilgili olarak 175 adet parselle ( ,30 m²) alanla ilgili başlatılan acele kamulaştırma davalarının Altınözü Asliye Hukuk Mahkemesince görülen duruşmalarında, 113 parsele ilişkin bilirkişi raporu netleşmiş ve Hatay Valiliğine tebliğ edildiği bildirilmiştir. - Tebligat gereği: 113 adet parsel için ( ,68 m²) alanlı toplam ,54 TL bedelin 12 Mart 2015 tarihine kadar Ziraat Bankası Altınözü Şubesine bloke edilerek dekontlarının Altınözü Asliye Hukuk Mahkemesine sunulması istendiği bildirilmiştir. - OSB sınırları içindeki Hazine mülkiyetindeki 16 adet ( ,90 m² alan) hazine arazisinin OSB nin mülkiyetine devri için ise toplam ,98 TL bedel tutarının Milli Emlak Müdürlüğü ne ödenmesi gerektiği bildirilmiştir.

5 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası girişimcilere verdiği önemi İŞKUR ile yapmış olduğu işbirliği ile bir kez daha gösterdi. Hatay İŞKUR işbirliği ile Antakya, Samandağ ve Yayladağı nda düzenlenmiş olan KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Çarşamba günü Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu nda gerçekleştirildi. Törene Hatay Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Ölmez, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Hatay İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ahmet Karaveli, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Serdar Yılmaz Saraç, KOSGEB Hatay Hizmet Müdürü Kenan Sert, Hatay ABİGEM Direktörü Bülent Yüce ve Sertifika almaya hak kazanan girişimciler katıldı. Açılış konuşmasını Ahmet Karaveli nin yaptığı törende daha sonra ATSO Genel Sekreteri Serdar Yılmaz Saraç konuşma yaptı. 250 öğrencinin sertifika almaya hak kazandığı törende konuşan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Saraç, ATSO olarak girişimcilerin her zaman yanında olduklarını ve bu eğitimleri birçok kurum, kuruluşla ortak işbirliği ile düzenlediklerini ifade etti. Girişimcilik Eğitimi alan kişilerin Antakya Ticaret ve Sanayi Odası na kayıt yaptırdıklarını ve oda olarak verilen eğitimlerin sonuçlarının olumlu olduğunu görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi. Saraç, girişimcilerin kurmak istedikleri iş ile ilgili KOSGEB e sunacakları iş planı için ATSO bünyesinde bulunan Hatay ABİGEM şirketinden destek alabileceklerini sözlerine ekledi. Girişimciler sertifikalarını Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli nin elinden aldılar.

6 Çinçin; Ağaçları dikmek bize nasip oldu, yakmak kimseye nasip olmasın Hatay da birçok sosyal projeye imza atan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, geçen yıl çıkan yangında binlerce hektar çam ağacının kül olduğu Gülderen Köyü mevkiinde ağaç dikimi gerçekleştirdik. Yangından dolayı büyük zarar gören arazide yüzlerce çam ağacını toprakla buluşturan etkinliğe Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Orman İşletme Müdürü Cevdet Çiçek, ATSO Yönetim Kurulu Meclis ve Komite Üyeleri, Ak Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Celal Alaş, Genel Sekreter Serdar Yılmaz Saraç, ATSO Üyeleri ve ATSO çalışanları katıldı. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan ATSO başkanı Hikmet Çinçin, yanan ormanların yerine yeni ağaçlar dikilmesinin geleceğimiz açısından önemine değinerek; Dikmek bize nasip oldu, yakmak kimseye nasip olmasın. dedi. Bu gibi etkinliklerin diğer STK lara örnek olmasını dileyen Çinçin, ağaç dikme konusunda herkesi duyarlı olmaya davet etti. Daha sonra kısa birer konuşma yapan, Antakya Belediye başkanı İsmail Kimyeci ve Antakya Orman İşletme Müdürü Cevdet Çiçek, bu güzel organizasyona imza atan başta ATSO Yönetimi ve üyelerine şükranlarını sunarak, daha yeşil bir gelecek için herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptılar. Konuşmaların sonunda yüzlerce çam ağacı toprakla buluşturuldu.

7 Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) öncülüğünde başlatılan Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu'nun 5'incisi Osmaniye'de yapıldı. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının (OTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye'nin ticaret ve sanayi odası başkanları ile kalkınma ajanslarının yöneticileri katıldı. Her toplantıda bir konuyu masaya yatıran platform üyeleri, Osmaniye'de pamuğu konuştu. Bu üründen çok çeşitli alanlarda istifade edildiğini belirten Bartık, pamuğa daha fazla sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Her toplantıda farklı bir konu üzerinde kafa yorduklarını anlatan Bartık, bu toplantıların meyvelerini ilerleyen zamanlarda alacaklarını belirtti. Bugüne kadar önemli konuların ele alındığını vurgulayan Bartık, pamuğa ilişkin konuşulan konulan ilgili bakanlıklarla da paylaşılacaklarını dile getirdi. Türkiye'nin dünyada pamuk üretiminde yedinci, pamuk kullanımında dördüncü ülke olduğunu ifade eden Bartık, şöyle konuştu: "Pamuk, Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden tekstilin ana maddesini oluşturuyor. 50'den fazla endüstri koluna hammadde sağlayan pamuk, aynı zamanda gıda maddesi olarak da kullanılıyor. Pamuk, tarım ve sanayide önemli istihdam sağlaması bakımından da önemli, ürünün teşvik edilmesini istiyoruz." OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke ise bu toplantıların bölge ekonomisine olumlu katkı sağladığını söyledi. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük ise dünyanın birçok ülkesinde GDO'lu pamuk üretimi yapıldığını belirtti. Karaküçük, bu konuda Türkiye'de de bir çalışma yapılmasını tavsiye etti. Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Ertekin de Türkiye'nin en fazla pamuk üretiminin Şanlıurfa'da gerçekleştirildiğini söyledi. Ertekin, damlama sulamayla sudan yüzde 40 tasarruf sağladıklarını, verimde de yüzde 25 artış olduğunu vurguladı. Toplantıdaki önerilere ilişkin hazırlanacak rapor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığına sunulacak.

8 YURTDIŞI FUARLAR FUAR ADI BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ KONU ŞEHİR ÜLKE AtyrauBuild 01/04/ /04/2015 Yapı &İnşaat Atirau KAZAKİSTAN Building Materials & Equipment - MosBuild (Building&Architecture Week) Country Construction - MosBuild (Building&Architecture Week) FENESTRATION - MosBuild formally known as WindowBuild - MosBuild (Building&Architecture Week) MOSBUILD BUILDING AND ARCHI- TECTURE WEEK MosBuild 2. WEEK (DESIGN&DECOR) Stonex - MosBuild ( Design&Decor Week) 14/04/ /04/2015 Yapı ve İnşaat Moskova RUSYA 14/04/ /04/2015 Yapı &İnşaat Moskova RUSYA 14/04/ /04/2015 Yapı &İnşaat Moskova RUSYA 14/04/ /04/2015 Yapı-İnşaat Moskova RUSYA 14/04/ /04/2015 Yapı ve İnşaat Moskova RUSYA 14/04/ /04/2015 Yapı &İnşaat Moskova RUSYA SEEBBE 15/04/ /04/2015 İnşaat Belgrad SIRBİSTAN DezignBuild 28/04/ /04/2015 İnşaat ve Renevasyon Sidney AVUSTRALYA BUILD SHOW /04/ /04/2015 İnşaat Birmingham İNGİLTERE BUILD EXPO AFRICA 02/05/ /05/2015 YAPI VE İNŞAAT NAİROBİ KENYA BATIMATEC ALGER /05/ /05/2015 Yapı-İnşaat, İş Makineleri Cezayir CEZAYİR Project Qatar 04/05/ /05/2015 İnşaat Malzeme ve Teknolojileri, Doğal Taş, Mermer ve Teknolojileri, Ağır İş Makinaları ve Ekipmanları Doha KATAR The 20th International Building Materials and Construction Machinery and Equipment Trade Fair of Iran-Tabriz 06/05/ /05/2015 Yapı-İnşaat Tebriz İRAN Saudi Building & Interiors Exhibition 11/05/ /05/2015 Yapı-İnşaat Cidde S.ARABİSTAN

9 FUAR ADI BAŞLANGIÇ BİTİŞ KONU ŞEHİR ÜLKE GULF BID THE ANNUAL EXPO FOR CONSTRUCTION 12/05/ /05/2015 Yapı-İnşaat Manama BAHREYN LIBYA BUILD 18/05/ /05/2015 YAPI VE İNŞAAT TRABLUS LİBYA AstanaBuild /05/ /05/2015 İnşaat ve İnşaat Malzemeleri, Enteriyer, Isıtma, Havalandırma, Kapı- Pencere, Seramik, Taş, Yol İnşaatı Astana KAZAKİSTAN AstanaBuild 19/05/ /05/2015 Yapı &İnşaat Astana KAZAKİSTAN CTT INTERNATIONAL SHOW OF CONSTRUCTION EQUIPMENT 02/06/ /06/2015 İnşaat Teknolojileri Moskova RUSYA AND TECHNOLOGIES PROJECT LEBANON 02/06/ /06/2015 YAPI VE İNŞAAT BEYRUT LÜBNAN Building Test Expo 16/06/ /06/2015 İnşaat Brüksel BELÇİKA Home Buyer Property Investor Show 18/07/ /07/2015 İnşaat ve Renevasyon Sidney AVUSTRALYA INTERBUILD AFRICA /08/ /08/2015 Yapı-İnşaat Johannesburg GÜNEY AFRİKA EXPO BUILD EAST AFRICA 22/08/ /08/2015 YAPI VE İNŞAAT DARÜSSELAM TANZANYA Build Warsaw 01/09/ /09/2015 Yapı ve İnşaat Varşova POLONYA IDES 01/09/ /09/2015 Yapı &İnşaat Krasnodar RUSYA Design &Decor 01/09/ /09/2015 Yapı & İnşaat St. Petersburg RUSYA KazBuild 02/09/ /09/2015 Yapı &İnşaat Almatı KAZAKİSTAN Bex-Asia /09/ /09/2015 Yapı ve inşaat Singapur SİNGAPUR BUILDING CONSTRUCTION & PROPERTY EXHIBITION 05/09/ /09/2015 YAPI-İNŞAAT AKRA GANA KAZBUILD /09/ /09/2015 Yapı İnşaat Almatı KAZAKİSTAN Mining and Construction Indonesia 09/09/ /09/2015 Madencilik-İnşaat Cakarta ENDONEZYA UZSTROYEXPO /09/ /09/2015 İnşaat Taşkent ÖZBEKİSTAN UZSTROYEXPO /09/ /09/2015 Isıtma, Soğutma, İnşaat, Yapı Taşkent ÖZBEKİSTAN 12. Uluslararası İnşaat Ethio - Con /09/ /09/2015 İnşaat Addis Ababa ETİYOPYA HKTDC Hong Kong International Building and Hardware Fair /10/ /10/2015 İnşaat Hong Kong ÇİN Acetech Bengalaru 01/10/ /10/2015 Yapı & İnşaat Bengalaru HİNDİSTAN Buildtech 01/10/ /10/2015 Yapı ve İnşaat Kuala Lumpur MALEZYA SibStroyExpo / SibComac 01/10/ /10/2015 Yapı &İnşaat ve İş makineleri Novosibirsk RUSYA Expo CIHAC 13/10/ /10/2015 İnşaat Malzemeleri Meksiko MEKSİKA SASO SPLIT - 19th Civil Construction, Wood, Metal Industry, Tools, Machinery and Equipment Fair 21/10/ /10/2015 İnşaat, ahşap ve metal sanayı, makine ve ekipmanları Split HIRVATİSTAN Green Build Expo 22/10/ /10/2015 İnşaat Vaşington ABD Addis İnşaat 24/10/ /10/2015 İnşaat Addis Ababa ETİYOPYA Acetech Mumbai 01/11/ /11/2015 Yapı&İnşaat Mumbai HİNDİSTAN Mangystau Build 04/11/ /11/2015 Yapı &İnşaat Aktau KAZAKİSTAN HEİM UND HANDWERK 25/11/ /11/2015 İnşaat, Mefruşat ve Konut Münih Sektörü Ve Sanatkarları ALMANYA Acetech New Delhi 01/12/ /12/2015 Yapı & İnşaat New Delhi HİNDİSTAN Construct International/Construct Canada 01/12/ /12/2015 İnşaat malzemeleri Toronto KANADA BakuBuild Yapı ve İnşaat Bakü AZERBAYCAN

10 BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU 05/03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /04/ /04/2015 Konya İnşaat 12.Yapı, İnşaat Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Tenolojileri Şanlıurfa Yapı İnşaat Dekorasyon CNR ENERGY İstanbul Anfaş Cityexpo 2015 Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri 02/04/ /04/2015 Samsun İnşaat 2015 YURTİÇİ FUARLAR Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makineleri, (Hırdavat ve Nalburiye Özel Bölümü) İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Kapı, Pencere, Mutfak Enerji ve Çevre Teknolojileri Şehircilik ve Teknolojileri Yapı, Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makineleri, İnşaat, Yapı, Nalburiye, Isıtma, Soğutma, Kapı, Pencere, Mutfak, Banyo, Seramik, İzolasyon, Hırdavat, İş ve İnşaat Makineleri Enerji Üretim Teknolojileri, Enerji Dağıtım, İletim ve Kontrol Sistemleri, Bakım Onarım ve Servis Hizmetleri, Verimlilik Sistemleri, Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm, Sistem, Danışmanlık, Proje, İnşaat YER ŞEHİR KTO Tüyap Konya Uluslararası Fuar Konya Ziraat Odası Fuar ve Sergi Alanı İstanbul Fuar Yeşilköy Çevre, Geri Dönüşüm, Atık Yönetimi, Su Teknolojileri, Belediye, Antalya Fuar Kent Mobilyaları, İş ve İnşaat Makineleri Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Mutfak, Banyo, Vitrifiye Ürünler, Yapı Kimyasalları, Asansör ve Donanımları, İş ve İnşaat Makineleri, Kapılar, Güneş Enejisi, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Şanlıurfa İstanbul Antalya Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Samsun 09/04/ /04/2015 Bursa İnşaat Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri (Mutfak, Banyo, Seramik, Özel Bölümü-Konut Projeleri özel Bölümü) Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Mutfak, Banyo, Vitrifiye Ürünler, Yapı Kimyasalları, Asansör ve Donanımları, İş ve İnşaat Malzemeleri, Kapılar, Güneş Enejisi, Isıtma, Soğutma, Sistemleri,Tesisat, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Bursa 06/05/ /05/2015 KOMATEK Uluslararası İş ve İnşaat, Makine, Teknoloji ve Aletleri İş ve İnşaat, Makine, Teknoloji ve Aletleri İş Makinaları, İnşaat Makinaları, İnşaat Teknolojileri, İlgili Alet ve Edevatlar Atatürk Kültür Ankara 07/05/ /05/2015 Ortadoğu 7.İnşaat Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Doğal Gaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Doğal Gaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makineleri, Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Diyarbakır 13/05/ /05/2015 Balkan Ticaret ve Kongresi (Alt Yapı, Ulaşım, Müteahhitlik, İş ve İnşaat Makineleri, Çevre Düzenleme ve Belediye İhtiyaçları Fua- Alt Yapı, Ulaşım, Müteahhitlik, İş ve İnşaat Makineleri, Çevre Düzenleme ve Belediye İhtiyaçları (İş ve İnşaat Makineleri Özel Bölümü) İş ve İnşaat Makineleri, Toplu Taşımacılık Hizmet Araçları, Alt Yapı, Müteahhitlik, Çevre Düzenleme ve Park Bahçe Donanımları, Belediye İhtiyaçları ve Taşımacılık Hizmetleri, Atık Biriktirme, İmha Sistemleri Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Bursa

11 YURTİÇİ FUARLAR BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU 28/05/ /05/ Van İnşaat, Yapı ve Makineleri İnşaat ve İnşaat Malzemeleri, Yapı Elemanları,, İnşaat ve İş Makineleri ve Ekip- BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI İnşaatve İnşaat Malzemeleri, Yapı Elemanları,, İnşaat ve İş Makineleri, Dekorasyon, YER ŞEHİR Tuşba Fuar ve Kongre Van 29/07/ /08/ Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Sanayi ve Ticaret Ürünleri Elektrikli Ev Eşyaları, Dayanıklı Tüketim Malları, İnşaat Malzemeleri, Banyo, Mutfak, Seramik, Nalburiye, Hırdavat, Sanayi Ürünleri, Mişmiş Park Fuar Alanı Malatya 29/07/ /08/ Malatya Yapı ve Dekorasyon Yapı Elamanları, İnşaat, İç Mimari, Tesisat ve Yalıtım, Ahşap Yapı Elemanları, İnşaat Malzemeleri,ve Teknolojileri, Isıtma Soğutma, Tesisat ve Yalıtım, Mobilya İç Dekorasyon, Doğalgaz Mişmiş Park Fuar Alanı Malatya 17/09/ /09/2015 Avrasya Elektrikli ve Mekanik El Aletleri Her Nevi Elektrikli ve Mekanik El Elektrikli ve Mekanik Aletleri, Oto Sanayi, Üretim Sanayi, İnşaat, Kendin Yap El Aletleri Sektörü İstanbul Kongre İstanbul 01/10/ /10/2015 Bursa Yapı ve Yaşam ve Kongresi Yapı Malzemeleri Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Dekorasyon Ürünleri Seramik, Banyo, Mutfak Ürünleri, İç ve Dış Yapı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Bursa 15/10/ /10/ Van-Asya İpekyolu Sanayi ve Ticaret Sanayi ve Ticaret Tedarikçileri Sektörü Tedarikçileri Mobilya, Gıda ve Gıda Ürünleri, Tuşba Fuar ve Otomotiv, Dayanıklı Tüketim, Bilişim, Hizmet, İnşaat Yapı, Kongre Van Tekstil, 05/11/ /11/2015 MERYAPI -Mersin 9.Yapı, Emlak, İnşaat ve Tedarikçileri İnşaat Malzemeleri, İş Makineleri, İnşaat Malzemesi, İş Dekorasyon, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Arıtma Sistem- Yenişehir Fuar Makineleri, Dekorasyon, Gayrımenkul leri, Asansör, Yalıtım, Gayrimen- Mersin 19/11/ /11/ Uluslararası Yapex - Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Yapı-İnşaat Yenileme ve Restorasyon İnşaat Ekipmanları, Yapı Kimyasalları, Duvar-Cephe Kaplamaları, Asansörler, Elektrik Malzemeleri, Yalıtım, Doğal Taşlar, Banyo- Mutfak Ürünleri, Restorasyon Antalya Fuar Antalya 26/11/ /11/2015 Solex 2015 Haberleşme, Lojistik, Ulaşım, Yazılım, Güvenlik, Konferans Ürünleri Haberleşme, Lojistik, Ulaşım, Yazılım, Güvenlik, Konferans, Ses ve Görüntü, Toplu Yiyecek İçecek, Ofis Malzemeleri, İnşaat ve Deko- ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara 03/12/ /12/2015 ATRAX'15 4.Eğlence, Aktivite, Park Endüstrisi ve Hizmetleri Tema Park, Eğlence, Aktivite, İstanbul Fuar Park, Dinlenme, Tesis Ekipmanları, Yeşilköy Sinema Gösteri, Akvaryum, Müze, Hobi Hizmetleri, Tesis Tasarım, İstanbul 25/12/ /12/2015 TRANSİST İstanbul Ulaşım Teknolojileri, Araçları ve Ürünleri, Sistemleri Sempozyum ve İstanbul Ulaşım Teknolojileri, Araçları ve Ürünleri, Sistemleri Sempozyum ve Kara ve Demiryolu Toplu Ulaşım Araçları, Yol, Köprü ve Demiryolu Teknolojileri, Metro Demiryolu Araçları, Bilet ve Ücretlendirme Sistemleri, Trafik Yönetimi, Deniz Taşımacılığı, Yol- İnşaat Bakım İstanbul Kongre İstanbul

12 GÜNCEL HABERLER... DUYURULAR TOPLANTILAR... ÜYE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER... VE DAHA BİR ÇOK BİLGİ İÇİN WEB SİTEMİZİ ZİYARET EDİNİZ.

OCAK 2015. Sevdiklerinizle Birlikte Mutlu, Sağlıklı, Huzurlu Ve Bol Kazançlı bir. Yeni Yıl. Geçirmeniz Dileğiyle. Mutlu Yıllar

OCAK 2015. Sevdiklerinizle Birlikte Mutlu, Sağlıklı, Huzurlu Ve Bol Kazançlı bir. Yeni Yıl. Geçirmeniz Dileğiyle. Mutlu Yıllar OCAK 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr Sevdiklerinizle Birlikte Mutlu, Sağlıklı, Huzurlu Ve Bol Kazançlı bir Yeni Yıl Geçirmeniz Dileğiyle Mutlu Yıllar Gaziantep Ticaret Odası

Detaylı

ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr

ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, İstanbul da düzenlenen İSMOB 2015 Mobilya Fuarı na katılan firmalarımızı

Detaylı

NİSAN 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr

NİSAN 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr NİSAN 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr TOBB Genç Girişimciler Akdeniz Bölge Başkanlığına seçilen Serdal Şahutoğlu ve beraberindeki Hatay Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile

Detaylı

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi B20 Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos toplantıları sonrasında yaptığı değerlendirmede;

Detaylı

FUARLAR. 2015 Fuarlar takvimi. http://www.tobb.org.tr/fuarlarmudurlugu/documents/fuarlar/2015fuartakvimi.xls

FUARLAR. 2015 Fuarlar takvimi. http://www.tobb.org.tr/fuarlarmudurlugu/documents/fuarlar/2015fuartakvimi.xls FUARLAR Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuarlar Müdürlüğü. http://www.tobb.org.tr/fuarlarmudurlugu/sayfalar/anasayfa.php 2015 Fuarlar takvimi. http://www.tobb.org.tr/fuarlarmudurlugu/documents/fuarlar/2015fuartakvimi.xls

Detaylı

ebülten Sayı: 44 15 Mart 31 Mart 2013

ebülten Sayı: 44 15 Mart 31 Mart 2013 ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 6 İHALELER.... 7 FUARLAR.... 8 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ÇTSO BAŞKANI, MİLLİYET İLAVESİNDE Bülend Engin: 2015 için hazırladığımız projelerin

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

70 SAATTE İŞ SAHİBİ OLDULAR

70 SAATTE İŞ SAHİBİ OLDULAR B20 Türkiye ilk bölgesel toplantısını Cidde de yaptı Toplantının açılışında konuşan Başkan Hisarcıklıoğlu, gelişen konjonktürde, eskiden olduğu gibi kendi kendine yeten ülke olmakla övünmenin yetmediğini

Detaylı

ebülten Vali Ahmet Çınar, Gıda İhtisas OSB kurulması için ÇTSO ya görev verdi ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten Vali Ahmet Çınar, Gıda İhtisas OSB kurulması için ÇTSO ya görev verdi ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... 9 İHALELER..... 10 FUARLAR..... 10 DIŞ TİCARET TALEPLERİ... İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ.. MEVZUAT.. YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜLEND ENGİN İN OCAK AYI MECLİS KONUŞMASI Vali Ahmet Çınar,

Detaylı

ARALIK 2014 HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK

ARALIK 2014 HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK ARALIK 2014 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK A ntakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Büyükşehir Belediye

Detaylı

Anemon Otel de düzenlenen panele, Denizli Valisi Abdülkadir

Anemon Otel de düzenlenen panele, Denizli Valisi Abdülkadir Hisarcıklıoğlu: Yeni Anayasa nın temeli; ifade hürriyeti, din ve vicdan hürriyeti ile teşebbüs hürriyeti olsun Sayfa 4 te Bu yıl 60 ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 67.

Detaylı

kobigündem ÖZKA Kaynak A.Ş. faaliyet alanını genişleterek büyümeyi sürdürüyor

kobigündem ÖZKA Kaynak A.Ş. faaliyet alanını genişleterek büyümeyi sürdürüyor kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 5 SAYI: 26 TEMMUZ-AĞUSTOS 2014 ÖZKA Kaynak A.Ş. faaliyet alanını genişleterek büyümeyi sürdürüyor 22 DE LEDİSAN ın LED aydınlatma

Detaylı

Yeni Yatırım. Teşviki açıklandı

Yeni Yatırım. Teşviki açıklandı Sayfa 3 te Akbank'tan DTO üyelerine destek Akbank, KOBİ lerin yeni koşullara göre değişen ihtiyaçlarını belirleyip hazırladığı özel ürün, hizmet ve çözümleri, Türkiye de ilk olarak Denizli Ticaret Odası

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

ebülten Sayı: 32 15 Eylül 30 Eylül 2012

ebülten Sayı: 32 15 Eylül 30 Eylül 2012 ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 5 İHALELER... 9 FUARLAR.,.. 10 DIŞ TİCARET TALEPLERİ... 13 İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ MEVZUAT. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, "Çanakkale TSO 2013 2015 Eylem Planı Ne Olmalıdır?"

Detaylı

Bu vesileyle daima kazanan Çanakkale olsun dileklerimle, yeni seçilen bütün yöneticilerimizi tekrar kutluyorum."

Bu vesileyle daima kazanan Çanakkale olsun dileklerimle, yeni seçilen bütün yöneticilerimizi tekrar kutluyorum. ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... İHALELER... 8 FUARLAR... 8 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. 11 İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. 11 MEVZUAT.. ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN YEREL SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ Demokrasi nefes aldı,

Detaylı

ALTINDA... Üye aidat borçlarının gecikme zamları siliniyor. İhracat İçin Firmalara Önemli Fırsat

ALTINDA... Üye aidat borçlarının gecikme zamları siliniyor. İhracat İçin Firmalara Önemli Fırsat İHRACATIMIZ POTANSİYELİN ALTINDA... Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2010 yılı ihracat rakamlarında ın 61. sırada yer aldığı açıklandı. TSO Başkanı Ali Şekerdağ, ın,

Detaylı

Geride bıraktığımız üç

Geride bıraktığımız üç Turizm seferberliği Selçuk Arslan Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu nun heyetinde iş dünyasını ve odamızı temsilen katıldığım Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın İsveç,

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Avusturya Ekonomi Odası ndan Hisarcıklıoğlu na Altın Ödül Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Viyana da

Detaylı

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... 8 İHALELER.... 10 FUARLAR... 11 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza

Detaylı

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net II. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zirvesi Baþkanýn kaleminden Oda Üyeleri ve Bölge İşadamlarını Zirveye Hazırlamak

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

ebülten Bülend Engin: Çanakkale de en fazla proje üreten ve gerçekleştiren kurum olmaktan, ilklerin Odası olmaktan gurur duyuyoruz

ebülten Bülend Engin: Çanakkale de en fazla proje üreten ve gerçekleştiren kurum olmaktan, ilklerin Odası olmaktan gurur duyuyoruz ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 9 İHALELER....11 FUARLAR... 12 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 12 ÇTSO MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Bülend Engin: Çanakkale de en fazla proje

Detaylı

ebülten Sayı: 59 15 Kasım 30 Kasım 2013 Çanakkale Logo

ebülten Sayı: 59 15 Kasım 30 Kasım 2013 Çanakkale Logo ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 4 İHALELER.... 5 FUARLAR.... 6 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... Çanakkale Logo Yarışması nın birincisi Atilla Akın ın çalışması oldu Çanakkale Ticaret

Detaylı

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ Hisarcıklıoğlu ndan orta gelir tuzağına karşı internet tavsiyesi Aydın ve ilçelerinde bir dizi programa katılan ve Aydın Ticaret Odası Çağ Atlıyor projesinin lansmanında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,

Detaylı

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali-

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali- GAZİANTEP TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Gücünü, kaynaklarını ve bilgi birikimini tüm üyeleriyle adil bir şekilde paylaşan, üyeleri ile birlikte hareket edip üyeleri ile birlikte kazanan bir Oda olmayı

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI NİSAN AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI NİSAN AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Nisan ayı içerisinde haftada bir toplanan Yönetim Kurulumuzun bu toplantılarda almış oldukları kararların tanzim ve icrasının takibi, tüm servislerin 5174 Sayılı Kanun gereğince çıkartılan tüzük

Detaylı

Uluslararası Pazara Giriş

Uluslararası Pazara Giriş Bu proje AB tarafından desteklenmektedir This project is funded by the EU Süs Bitkileri Sektörü Uluslararası Pazara Giriş HAZIRLAYANLAR Osman Sedat SUBAŞI Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI Meclis Toplantı Tarihi : 29 MAYIS 2014 Toplantıya Katılan Üyeler Toplantıya Katılmayan Üyeler : Meclis Başkanı Ömer Faruk OFLUOĞLU,

Detaylı

Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012

Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012 Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği 10 Ocak 2012 Her yıl Çanakkale Basını ile birlikte kutlamış olduğumuz Çalışan Gazeteciler gününü bu yıl da basınımızla bir arada kutlandı. Toplantı öncesinde Çanakkale

Detaylı