MADDE-2 YAPILACAK İŞLERİN NİTELİĞİ VE PLANI a- Genel Temizlik İşleri b- Çay ocağı çay servisi işi, GENEL TEMİZLİK İŞLERİ; 1- GÜNLÜK TEMİZLİK;

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MADDE-2 YAPILACAK İŞLERİN NİTELİĞİ VE PLANI a- Genel Temizlik İşleri b- Çay ocağı çay servisi işi, GENEL TEMİZLİK İŞLERİ; 1- GÜNLÜK TEMİZLİK;"

Transkript

1 - TEMİZLİK ŞARTNAMESİ - Trakya Birlik Entegre Tesisleri hizmet binalarının 1 yıllık temizliği ve çay ocağı servis hizmeti şartnamesidir. MADDE 1-İHALENİN YAPILMASI: İhale tarih, saat te Trakya Birlik Entegre Tesisleri Müdürlüğünde kapalı zarf verilecek tekliflerin açılmasını takiben gerekli görülürse açık eksiltmeye gidilmek suretiyle yapılacaktır. Bu sebeple ihale için teklif verenlerin ihale saatinde hazır bulunmaları menfaatleri icabıdır. MADDE-2 YAPILACAK İŞLERİN NİTELİĞİ VE PLANI a- Genel Temizlik İşleri b- Çay ocağı çay servisi işi, -1- GENEL TEMİZLİK İŞLERİ; 1- GÜNLÜK TEMİZLİK; 1- Sabah ilk mesai başlangıcında ( Saat 07:30 da ) bay ve bayan tuveletlerinin (Lavabo, tuvalet taşı, klozet kapakları, kapı ve yerlerin ) temizlenmesi (Günde iki kez) detarjanlıkların doldurulması. 2- İdari bina, Yemekhane, Labaratuar binası, Bekar lojmanları, Satış reyonu, Market üstü Genel Müdürlük misafirhanesi, Genel Müdürlük konutu, Fabrika ve lojman, bekçi kapısı, koridorlar, merdivenler, merdiven sahanlıkları, pencere kenarlarının (Mermer, mozaik, marley, kare gibi zeminlerin) silinip süpürülüp paspaslanması. 3- Koridor, giriş kapısı ve danışma kulübesinin camlarının her sabah silinmesi. 4- Halı kaplı bütün zeminlerin elektrik süpürgesiyle temizlenmesi. boşaltılıp temizlenmesi. 5- Temizlik işlerinde çalışanlar temizlik işleri haricinde personele sabah saat 09:30 ve öğleden sonra saat 15:00 de günde iki defa çay servisi yapılması. 6- Bürolarda bulunan masaların ve diğer eşyaların her sabah silinmesi, yukarıda belirtilen 2. ve 3. maddelerde bahsi geçen işlerin periyodik olarak yapılması. 7- Çöp kutularının boşaltılması, içlerinin ciflenerek temiz tutulması, poşetlenmesi. 8- Çiçek ve saksıların temizlenmesi, çiçeklerin sulanması. 9- Kapı paspaslarının,sigara tablolarının ve salon küllüklerinin temizlenmesi, 10- Sosyal Tesisler Lojmanları ve fabrika çevre temizliğinin yapılması. 2- HAFTALIK TEMİZLİK; 1- Günlük temizlikte yapılan işlerin tekrarı. 2- Islak zeminlerin yıkanıp kurutulması. 3- Günlük temizlikte belirtilen büro ve ünitelerde oluşan örümcek ağları ve tozların kontrol edilerek alınması. 4- Radyotör üstleri, Pervaz, Korkuluk, Parmaklık, Sigorta ve yangın kutularının silinip temizlenmesi. 5- Kalorifer boruları, Kapı, Pencere doğramaları, Camlar ve Jaluzi perdelerinin içten ve dıştan temizlenmesi.

2 -2-3- AYLIK TEMİZLİK; 1- Günlük ve haftalık yapılan işlerin tekrarı. 2- Avize ve ampüllerin silinip lekelerinin temizlenmesi, metal kısımlarının parlatılması. 3- Yağlı boya kaplı yüzeylerin silinmesi ve lekelerin çıkarılması. 4- Tuvalet fayansları, koltuk, sandalye, masa, dolap kapakları kapı, pencere, perdeler, koridorlar, tuvaletler ve halıların halı yıkama makinası ile temizlenmesi. 5- İdari Binada bulunan havalandırma boşluklarının yıkanıp temizlenmesi. 6- İdari Bina, Yemekhane, Labaratuar binası, Market üstü Misafirhanesi, Genel Müdürlük Misafirhanesi, Satış Reyonu, Bekar lojmanları, Fabrika ve Lojman Bekçi kapısının içten ve dıştan yıkanıp silinmesi. 7- Ayrıca yukarıda bahsi geçen birimlerin yılda dört kez insan sağlığına zararlı olmayan ilaçlar ile ilaçlanması. 8- Aylık temizlik ayda bir defa cumartesi veya pazar günleri yapılacaktır. Sözleşme konusu işte yeterli bilgi ve tecrübeye sahip bir ihtisas firması kabul edildiğinden, bu sözleşmede belirtilmemiş olsa dahi işletme ile ilgili çıkabilecek sair temizlik ve düzenleme ilgili işleride yapmakla yükümlüdür. ÇAY OCAĞI İŞLERİ 1- Çay ocağı sabah ilk mesai başlangıcında yakılıp çay demlenilecektir. 2- Çay ocağının temizliği günlük olarak görevli tarafından yapılacaktır. 3- İdari Bina ve Labaratuar Binasına ait tuvaletler günde en az iki kez temizlenecektir. her 15 günde bir ise detarjan, kireç sökücü veya tuz ruhu ile ovulacaktır. 4- İdari Bina ve Labaratuar Binası servis çay saatleri sabah saat 09:30, öğleden sonra 15:00 dır. 5- İdari Bina ve Labaratur Binası (Tüm Odalar) hergün masalar silinip küllükler temizlenecek, çöpler boşaltılacak, dolaplar ve raflar temizlenecek, yerler ise paspasla silinecektir. 6- Günlük temizliğin haricinde camlar ve jaluzi perdeler 15 günde bir komple temizlenecektir. 7- Tuvaletlerde bulunan detarjanlık sürekli sıvı detarjanla doldurulacaktır. 8- Çay bardakları, demlikler ve kaşıklar haftada bir kez ilaçlı suda yıkanacaktır. 9- Fabrika ve Sosyal Tesisler Lojmanları çevre temizliği yapılacak, çöpler kapalı tutulacak, kullanılan malzemeler düzenli ve temiz olacaktır. Biten LPG tüpleri mutlaka irtibata geçilerek değiştirilecektir. MADDE 3-CALlŞMA SAATLERİ : Çalışma saatleri sabah ve mesaî bitimi olarak tespit edilmiştir. Ancak çalışma saatlerinin düzenlenmesi Tesisler Müdürlüğümüzün yetkisindedir. Normal çalışma haftada 5 gündür. Haftalık ve aylık temizlik sırasında ise hafta sonu Cumartesi veya Pazar bir gün temizlik yapılacaktır. Resmi tatil ve dini bayramlarda çalışma yapılmayacaktır, hafta sonu yapılan çalışma için firma ayrıca herhangi bir fazla mesai ve ücret talebinde bulunmayacaktır.

3 MADDE 4-ÇALIŞTIRILACAK İŞÇİ SAYISI ERKEK BAYAN İdari Bina - Yemekhane 9 2 Labaratuar Binası... Teşhir Reyonu,Fabrika ve lojman kapısı,bekar lojmanları Market üstünde bulunan Lokal,Misafirhane, Genel Müd.Konutu 2 2 Çevre Temizliği TOPLAM: 21 4 Fabrika istediği takdirde bu sözleşmede yazılan işçi adetini belirli oranlarda artırıp veya azaltabilecektir. -3- MADDE 5-SARTNAMEDE BELİRTİLEN İSLERİN YAPİLMASİ ESNASINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR. : 1-Bu sözleşmede belirtilen çalışma saatlerinin idarece değiştirilmesi halinde firma buna uyacaktır. 2-Kıymetli alet ve eşyaların temizliği idarenin yetkili ve sorumlu personeli hazır bulunmadıkça yapılmayacaktır. 3-Hizmetle ilgili olarak kullanılacak temizlik malzemeleri alet ve edavatlar T.S.E. standartlarına uygun olacaktır. 4-Temizlik yapılırken toz kaldırmama hususuna dikkat edilecek,vakumlu aletlerle temizlik yapılacaktır. 5-Tuvaletlerin temizliğinde kullanılan paspaslar, bezler ve her türlü alet edavat kesinlikle bu yerler dışında kullanılmayacaktır. Büro temizliğinde biri yaş biride kuru olmak üzere iki adet amaca uygun bez kullanılacaktır. 6-Temizlik görevlilerince (Firma işçilerinin)temizlik esnasında her türlü demirbaş ve müteferrik malzemelerle, evrak, dosya dökümanlarda badana ve boyalarda tahribat ve bozulma yapıldığında durum bir tutanakla tespit edilerek yenileme ve onarım için yapılacak masraf ve sair ücretler firma tarafından ödenecektir. Ödenmediği takdirde bu masraflar ilk aylık istikhaklandan kesilmek suretiyle tahsil edilecektir. 7-Toplanan çöpler firma işçileri tarafından İdarenin belirleyeceği yere uygun şekilde atılacaktır. MADDE 6- FİRMA TARAFINDAN ÇALIŞTIRILACAK İŞÇİLER İLE İLGİLİ HUSUSLAR 1-Firma tarafından çalıştırılacak işçilere verilecek özel kıyafetler idarece görülerek uygun görüş alınmak suretiyle kullanılacaktır. Bu kıyafetler temiz ve muntazam bir durumda olacak, yırtık ve ütüsüz giyilmeyecektir. Bu durumun izalesi için yeterli miktarda yedek malzeme firma taraf ından elde bulundurulacaktır. Erkek işçiler daima traşlı olacaktır. 2-İşçilerin sağlık yönünden bu hizmette çalışmaya mani halinin bulunmaması gerekmektedir. 3-Çalıştırılacak işçiler en az 18, en fazla 40 yaşında olacaktır. 4-Firma idarenin haberi olmadan işçi değiştirmeyecek ve çalıştırılacak işçilerin listesi (Yedek personel dahil sözleşmeye ekli EK-1) örnek listeye işlenerek idareye verilecek ve idarenin onayı alınacaktır. 5-Herhangi bir nedenle göreve gelmeyen personel yerine idarece onaylanan yedek personel listesinde işçi getirmek suretiyle eksik personelle çalışması önlenecektir.

4 6-Firma tarafından görevlendirilecek tüm işçiler fabrikaya geliş ve gidişlerde kart basacaklardır. Giriş ve çıkışları idarece kontrol edilecektir. 7-Firma tarafından idareye verilecek onaylanan listede adı soyadı işçilere idarece resimli yaka kartı tanzim edilerek teslim edilecektir. Bu yaka kartları mesai süresince işçilere sol yakalarında takılı olarak bulundurulması sağlanacaktır. Kartsız işçiler hizmet binasına alınmayacaktır. 8-Firma tarafından çalıştırılan işçilerin görevli personel tarafından giriş ve çıkışlarda üzerleri ve paketleri aranacaktır. 9-Firma tarafından çalıştırılacak her işçi (Yedek personel dahil) için hazırlanacak savcılık sabıkasızlık belgesi, İkametgah İlmühaberi, Nüfus cüzdan sureti, nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet vesikalık resimden (son olarak çekilmiş) oluşan dosyayı işe başlamadan bir hafta önce İdareye teslim edecek ve İdarece gerek duyulduğunda firma işçileri için güvenlik soruşturması yapabilecektir. 10-Firma tarafından çalıştırılacak tüm işçiler idarenin koyduğu kurallara uymak zorundadır. Kuralları ihlal eden işçiler idarece işyerinden uzaklaştırılacaktır. Bu sebeple idarece uzaklaştırılan işçilerin daha sonra firma tarafından çalıştırılmasına izin verilmeyecektir. 11-İdare firmanın yapmasını üstlendiği hizmetlerle ilgili yetkileri ve personelini her zaman kontrol etmeye yetkilidir. 12-İşçilerin misafir salonunda, çay ocaklarında, bürolarda, toplantı salonunda oturmaları, yemek yemeleri ve yüksek sesle konuşmaları yasak olup, bu konularda firma yetkililerince işçilere telkin ve tenbihte bulunulacaktır. 13-Firma çalışanları yemeklerini saat 12:10-12:30 saatleri arasında fabrika tabildotundan ücretsiz olarak yiyebileceklerdir. 14-İşlerle ilgili her türlü emniyet tedbirlerini firma almak zorundad ır. Ehliyetsiz işçi çalıştırılması veya gerekli emniyet tedbirlerinin alınması veya diğer nedenlerden dolayı vuku bulacak iş kazalarından ve tüm sonuçlarından firma sorumludur. 15-Firma İş Kanunu, İşçi Sağlığı İş Güvenliği tüzüğü hükümlerine göre işçilerin sağlığını korumak ve her türlü sağlık tedbirlerini almakla sorumludur. 16-Sosyal Sigortalar mevzuatı, her türlü işçi ve işveren hakkındaki yasalardan işçi alınması veya işçi ücretlerinin (Haklarının) ödenmesi, işçi çıkartılması ve buna bağlı işçilik alacakları gibi tüm sorumluluklar firmaya ait olup, idare bu konularda sorumluluk taşımayacaktır. 17-Kaçak işçi çalıştırılması SGK ve İş Kanununa göre gereken bildirimlerin süresi içerisinde verilmemesi, hüviyetsiz ve kanun kaçağı işçi çalıştırılması ve sonuçlarından firma sorumludur. 18-Firma tarafından çalıştırılacak temizlik işçilerinin başında sevk ve idaresinde sorumlu, tecrübeli bir şef ve temizlik işinden sorumlu bonservisi olan uzman bir kişi firma tarafından çalıştırılacaktır. 19-İşletmemiz ihtiyaç duyması halinde çalıştırılan vasıfsız işçi sayısının % 30'a tekabul eden sayısınca iş gücü gerektiren işlerde üç ay'a kadar işletmemizde bu iş gücünü kullanabilir. Bu durumlarda SGK iş riski ücreti farkı da firma faturasına yansıtılacaktır. MADDE-7 ZARARDAN SORUMLULUK : 1-Firma iş anında ve taşımalarda meydana getirdiği zarar ve hasarı tanzimle sorumludur. Hizmetin ifa edildiği ay'a ait varsa cezalar ve zarar ziyan o ayın istikhakından düşülerek bakiyesi ödenir. 2-Hizmetin ifasında gerek ihmal, dikkatsizlik, tedbirsizlik gerekse ehliyetsiz işçiler kullanmaktan veya herhangi bir nedenle meydana gelebilecek kazalardan firma sorumludur. 3-Firma çalıştırdığı işçilerin, görevin yerine getirilmesi esnasında üçüncü şahıslara karşı verdiği zararı tanzimle sorumlu olacaktır. Hırsızlık, vb. hallerde sabit bir şekilde tespiti durumunda üçüncü şahısların zararlarını firma hemen tazmin eder. Ayrıca bu konularda tüm hukuki sorumluluk firmaya aittir. -4-

5 4-Ortaya çıkan zarar firma veya vekiline tebliğinden 1 (bir) hafta içinde eski haline gelecek şekilde firmaca tanzim edilecektir. Aksi taktirde idare tarafından yaptırılıp gideri firma istikhakından kesilir. 5-İdare mensuplarının hususi eşyalarından temizlik anında işçiler tarafından meydana getirilecek hasar, kayıp ve zarardan firma sorumludur. MADDE 8-FİRMANIN İKAMETGAHI - EKONOMİK GÜCÜ : 1-Firma bildirdiği adresini her türlü tebligat için ikametgah ittihas etti ğini buraya yapılacak tebligatların kendisine yapılmış sayılacağını, adres değişmesi halinde yenisini yazılı olarak bildireceğini aksi takdirde adresine yapılan tebligatın geçerli olduğunu kabul eder. 2-Firma ikametgah olarak bildirdiği adreste iş günleri 08:00-18:00 saatleri arası yapılacak temas ve istekleri karşılamak üzere telefonlara cevap verecek bir görevliyi iş başında bulundurmayı taahhüt etmiş sayılır. 3-Firma aşağıda cins ve miktarı gösterilen temizlik makinalarını ve temizlik gereçlerini ihaleyi aldığı taktirde çizelgede gösterilen mahallerde çalışır durumda temin etmeyi taahhüt etmiş sayılır. Makina Temizlik Gereci : Adeti Halı yıkama makinası (Sanayi tipi) 1 Adet Elektrik süpürgesi kuru tip 2 " İlaçlama pompası (Sırt tipi) 1 " Çift kovalı döner presli temizlik arabası 5 " Su kovası Yeterli miktarda Yer çek Kıl fırçası Tuvalet temizliği için naylon fırça Plastik faraş Masa silme bezi Cam silme bezi Sanayi tipi yıkama makinası sessiz çalışma özelliğine sahip olacaktır. Mevcut halı yıkama makinası ile tüm bürolarda mevcut halılar yıkanacaktır. Bu makinalar asgari miktarda olup; işin gereğine göre ihaleyi alan firmaca artırılacaktır. Ayrıca demirbaş kaydı istenmeyen yukarıdaki malzemeler işe başlandığında hazır bulundurulacaktır. MADDE 9- FAALİYETE GEÇME İÇİN TANINAN SÜRE Sözleşmenin imzalanmasına müteakip 6(Altı) gün içerisinde işe başlamak zorundadır. Belirtilen sürede işe başlanmadığı takdirde sözleşme tek taraflı olarak fesh edilir ve kesin teminat irad kaydedilir. -5-

6 MADDE 10- CEZALAR -6-1-Temizlik eksikliğinde uygulanacak cezalar ; sözleşmede yer alan hükümlerde yapılan eksiklikler ve riayetsizlikler halinde durum idare ve firmanın imzalayacağı komisyon tutanağı ile tespit edilir. Firma yetkilisi tutanağı imzalamaktan imtina ettiği taktirde zabıtla belirtilir ve durum firmaya tebliğ edilir. Buna göre beher gün için oda veya bölüm başına 50,00.-TL ceza kesilir. Durum üç gün içerisinde düzeltilmediği taktirde bundan sonraki her gün için cezalar iki kat uygulanır. Yukarıda belirtilen durum 20 gün süre ile devam ettiği taktirde sözleşme tek taraflı olarak fesh edilip, kesin teminat irad kaydedilir. 2-İdare temizlik sırasında firmanın eksik çalıştırdığı her işçi için günde 40,00.-TL ceza hakedişinden keser. MADDE 11- FİYAT FARKI Firma gerek esas taahhüt süresi içerisinde gerekse mücbir sebeplerden dolayı uzatılan süre içinde taahhüdün tamamen ifasına kadar vergi artışları veya yeni vergi resimler konulması vb. sebeplere dayanarak fazla para verilmesi veya süre uzatımı isteğinde bulunamaz. Sadece SSK prim matrahından meydana gelecek artış oranı kadar fark, çalıştırılan işçi sayısı kadar işi alan firmaya ödemede bulunulur. Ancak; asgari ücret tespit komisyonlarınca ihalenin yapıldığı tarihte mevcut olan asgari ücretin artırılması halinde eski ve yeni asgari saat ücretleri arasındaki fark, ayrıca bu farktan doğan ve işverence karşılanması gereken SSK primleri kesintisinde meydana gelecek artış farkının ödenmesi yapılır. MADDE 12- ÖDEME YERİ VE ŞARTLARI Firma TEKİRDAĞ SGK Müdürlüğünden özel işyeri numarası almak ve buna ilişkin belgeyi işyerine vermek zorundadır. Yapılacak sözleşme hükümlerine göre aylık hakediş tutarı her ayın sonunda idarece görevlendirilecek personelin olumlu raporu sonucuna göre ve firma tarafından çalıştırılacak olan işçilerin bir önceki ay'a ait aylık SSK primlerinin bağlı bulundukları SGK'ya ve kanuni kesintilerin firma tarafından ilgili banka ve hesabına yatırıldığına dair tasdikli belgenin aslı ve İşçiler için düzenlenen bordro örnekleri ile ücretlerini hak ettiği ay'ın faturası Muhtasar Gelir Vergisi Beyannamesini vermiş ve tahakkuk eden vergisini ödemiş olduğunu gösterir belgeler bir yazı ekinde idareye teslim edilecektir. İlgili belgelerin eksiksiz olduğunun anlaşılması durumunda o aylık hakedişi ödenir. Ayrıca çalıştırılan işçilere çalıştıkları günler dikkate alınarak ödeme yapılır. Çalışmadıkları günler, günlük yevmiye tutarları düşülerek hesaplanan miktar kadar ödeme yapılır. MADDE 13- KULLANILACAK MALZEMELER 1-İdari bina içerisindeki lavabolarda tüketilecek el sabunu, tuvalet ka ğıdı, peçete, sıvı el sabunu, Koku giderici tablet dışındaki zeminler, camlar ve idari bina civarındaki yerlerin temizliğinde kullanılacak olan çamaşır suyu, tuz ruhu, vb.temizlik ürünleri fabrika tarafından temin edilecektir. 2-Çay ocağında kullanılan çay, şeker, tüp, bardak, kaşık, tabak vb. malzemeler fabrika tarafından temin edilecektir.

7 MADDE 14-SÖZLESMENİN SÜRESİ : -7-1-Sözleşme başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıldır. Sözleşme bittikten sonra yeni ihale yapılıp ihaleyi kazanan firma işe başlayıncaya kadar firma mevcut işi eski fiyattan yapmakla mükelleftir. 2-İhaleyi kazanan firma sözleşme süresince işi başka bir kişi veya kuruluşa devredemez. Sözleşme 1 (Bir) yıllık olup, Ocak Ocak 2014 tarihleri arasında geçerlidir. MADDE 15-İHALENİN SONUÇLANMASI : İhale, Yönetim Kurulumuzun onayından sonra sonuçlanır. MADDE 16- TEMİNATLAR VE TEMİNATLARIN İADESİ : Teminat Olarak Kabul Edilecek Değerler; A)Tedavüldeki Türk Lirası, USD(Amerikan doları), EURO(Avrupa Birliği Para Birimi) B)Tekirdağ da şubesi bulunan bir bankadan alınan süresiz teminat mektubu C)Devlet Tahvili D)Hazine Bonosu E)Tekirdağ da şubesi bulunan bir bankaya ait Bloke çek sayılı kanun gereği ihaleyi kazanan firma taahhüt bedelinin Binde 8,25 sözleşme pulu vergisini Tesislerimiz veznesine yatıracaktır. Yatırmadığı takdirde sözleşme yürürlüğe girmiş sayılmaz. Firma sözleşmenin akdinden sonra yükümlülüğünden vaz geçerse, şartname ve sözleşme hükümlerine kısmen veya tamamen riayet etmez veyahut taahüdünü yerine getirmezse yada herne sebeple olursa olsun sözleşmenin feshine neden olduğu takdirde ayrıca bir ihtara lüzum kalmaksızın sözleşme fesh edilerek kesin teminat irad kaydedilir. Kesin teminat sözleşmenin yerine getirilmesi ve yeni ihalenin kesinleşmesinden sonra iade edilir. B-Geçici Teminat : İhalenin geçici teminatı teklif edilen toplam tutarın %3'üdür. C-Kesin Teminat :Toplam ihale bedelinin %20 sidir. D-Teminatların iadesi : -Geçici teminatlar :İhale sonuçlanıp Genel Müdürlüğümüz tarafından onaylandıktan sonra ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandıktan sonra kazanamayan firmalara teminatları iade edilir. -Kesin teminatlar : Kesin teminatlar taahhüdün sözleşme ve şartname hükümlerine uygun olarak yerine getirildiği firmanın herhangi bir borcu bulunmadığı anlaşıldıktan sonra iade edilir.

8 MADDE 17-SÖZLESMENİN İMZALANMASI : İhale Trakya Birlik Yönetim Kurulu kararı ile kesinlik kazanır. Bu karar ihaleyi alan firmanın kanuni adresine 7 gün içerisinde bildirilir. Firma yapılan bildirime müteakip 7 gün içerisinde kesin teminat vermek ve bütün giderleri kendisine ait olmak üzere sözleşmeyi imzalamak mecburiyetindedir. İhaleyi kazanan firma 7 gün içerisinde sözleşme yapmaya yanaşmadığı taktirde geçici teminat irat olarak kaydedilir. MADDE 18-İSTENİLEN BELGELER : -Sanayi ve Ticaret Odası belgesi, -Referans belgesi (Daha önce bu tür işleri yaptığına dair belge.), - Geçici teminat makbuzu, -Her sayfası imzalı şartname. MADDE 19-TEKLİF MEKTUPLARININ VERİLMESİ ŞEKLİ : Teklif mektubunda TEMİZLİK ŞARTNAMESİNİ tamamen okuduk aynen kabul ettik ifadesi kesinlikle bulunacaktır. Teklif mektubu şartname esas alınarak hazırlanacaktır. Teklif mektubu şartname esas alınarak hazırlanacak ve firma yetkililerince imzalanıp mühürlenecek ve bir zarfa konulduktan sonra zarfın üzerine TRAKYA BİRLİK YAĞ FABRİKASI HİZMET BİNALARI TEMİZLİK TEKLİFİDİR. İbaresi ile firma îsîm ve adresi yazılacaktır. İhale için teklif edilen fiyat çalıştırılacak kişi başı baz alınarak aylık olarak TL. cinsinden verilecektir. Verilen bu teklif fiyatının dışında firma tarafından şartnamenin diğer maddelerinde belirtilen hususlarda yapılacak harcamalar için herhangi bir ücret talebinde bulunulmayacaktır. MADDE 20-UYUŞMAZLIKLAR1N HALLİ : Uyuşmazlık halinde Edirne Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Birliğimiz Devlet İhale Kanununa bağlı değildir. İhaleyi yapıp yapmamakta; iptal etmekte kısmen yapmakta veya dilediğine vermekte serbesttir. İş bu şartname 20 maddeden ve 9 sayfadan ibarettir. TRAKYA BİRLİK ENTEGRE TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ Özcan BARIŞ İbrahim KOÇAK İsmail YILMAZ Tes.İd.Müd.Yrd. Tes.İdr.Müd.Yrd. Tesisler Müdürü EK-1

2012 YILI GENEL TEMİZLİK HİZMET ALIMI İŞİNE AİT TEKNİK ŞARTNAME

2012 YILI GENEL TEMİZLİK HİZMET ALIMI İŞİNE AİT TEKNİK ŞARTNAME T.C. DENİZLİ VALİLİĞİ Defterdarlık Personel Müdürlüğü 2012 YILI GENEL TEMİZLİK HİZMET ALIMI İŞİNE AİT TEKNİK ŞARTNAME MADDE 1- İŞYERİ, İŞYERİNİN TETKİKİ, FİRMANIN SORUMLULUKLARI VE UYACAĞI HUSUSLAR: A)

Detaylı

Süre ve Yaklaşık Maliyet Bilgileri

Süre ve Yaklaşık Maliyet Bilgileri Süre ve Yaklaşık Maliyet Bilgileri İlan Süresi : 7 Yasal Kapsam : 13 b/1 İlan Süresi İçin Yaklaşık Maliyet : 1. adım... - 86.460,00 TEMİZLİK HİZMET ALIMI İŞİ Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü TEMİZLİK

Detaylı

Isıtma,soğutma,klima,havalandırma ve elektrik tesisatı bakım-onarım işi. HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2010/551673 Madde 1 - Sözleşmenin tarafları Bu Sözleşme, bir tarafta

Detaylı

TRT GENEL MÜDÜRLÜGÜ DİYARBAKIR MÜDÜRLÜĞÜ MALZEMESİZ GENEL TEMİZLİK HİZMETİ TEKNİK SARTNAMESİ

TRT GENEL MÜDÜRLÜGÜ DİYARBAKIR MÜDÜRLÜĞÜ MALZEMESİZ GENEL TEMİZLİK HİZMETİ TEKNİK SARTNAMESİ TRT GENEL MÜDÜRLÜGÜ DİYARBAKIR MÜDÜRLÜĞÜ MALZEMESİZ GENEL TEMİZLİK HİZMETİ TEKNİK SARTNAMESİ Madde 1- İşin Konusu: 1.1. TRT Diyarbakır Müdürlüğü ve bağlı ünitelerin hizmet binalarına ait yaklaşık 19.700

Detaylı

E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2013 TEMİZLİK HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME

E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2013 TEMİZLİK HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2013 TEMİZLİK HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME MADDE 1.HİZMETİN TANIMI: Hizmet alımı kapsamında çalıştırılacak personel aşağıda belirtilen hizmet grubunda belirlenen

Detaylı

VAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK DESTEK HİZMET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ ( 01.03.2015-15.03.2015 )

VAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK DESTEK HİZMET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ ( 01.03.2015-15.03.2015 ) VAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK DESTEK HİZMET ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ ( 01.03.2015-15.03.2015 ) l.isin KONUSU VE YERİ Van Halk Sağlığı Müdürlüğü, Merkez ve îlçe Toplum Sağlığı Merkezleri ile bağlı birimleri,

Detaylı

T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU 62 KİŞİLİK TEMİZLİK HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale)

T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU 62 KİŞİLİK TEMİZLİK HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale) MADDE 1 İŞİN KONUSU VE GÖREV ALANI T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU 62 KİŞİLİK TEMİZLİK HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale) 1- İŞIN KONUSU 1.1-

Detaylı

SiTE YÖNETİMİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

SiTE YÖNETİMİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ SiTE YÖNETİMİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ MADDE 1- TARAFLAR 1.1 Bu sözleşme merkezi Mutlukent Mahallesi 2065 Sokak No:5 Ümitköy / ANKARA adresinde bulunan Siteplus Entegre Tesis Profesyonel Site Yönetimi ve

Detaylı

hizmet satın alınması işidir.

hizmet satın alınması işidir. Kurumumuz tarafından Ankara İli hudutları dahilindeki ambarlarda gerçekleştirilen her türlü ambalajlama taşıma vs için Hamaliye Hizmetinin 6 Kişi ile 12 ay süreli hizmet satın alınması işidir HİZMETİ ALIMINA

Detaylı

BÜRO PERSONELİ, ÇAY SERVİS VE TEMİZLİK PERSONELİ VE ŞOFÖR HİZMET ALIMI İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

BÜRO PERSONELİ, ÇAY SERVİS VE TEMİZLİK PERSONELİ VE ŞOFÖR HİZMET ALIMI İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ BÜRO PERSONELİ, ÇAY SERVİS VE TEMİZLİK PERSONELİ VE ŞOFÖR HİZMET ALIMI İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ MADDE 1- İşin Nevi, Miktarı ve Süresi 1.1. İşin konusu: 2 (iki) büro personeli, 4 (dört) çay servis ve temizlik

Detaylı

İlgili Birim: Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı.

İlgili Birim: Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı. İşin Adı: Adıyaman Meslek Yüksekokulu Binasında bulunan 160 m² lik Kantinin öğrencilerimize ve çalışan personelimiz hizmet vermek üzere 3 (üç) yıllığına kiraya verilmesi. İlgili Birim: Sağlık, Kültür ve

Detaylı

E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2014 YILI VERİ KAYIT HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME

E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2014 YILI VERİ KAYIT HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME MADDE 1.HİZMETİN TANIMI: E.Ü. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2014 YILI VERİ KAYIT HİZMETİ ALIMI İŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK ŞARTNAME Hizmet alımı kapsamında çalıştırılacak personel aşağıda belirtilen hizmet grubunda

Detaylı

PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YOLCU VAPURU KİRALAMA İ H A L E İ L A N I

PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YOLCU VAPURU KİRALAMA İ H A L E İ L A N I PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YOLCU VAPURU KİRALAMA İ H A L E İ L A N I Perşembe Belediyesinin mülkiyetinde bulunan Şehit Temel Şimşir adlı yolcu vapuru 10 (on) yıl süre ile kullanım amacına ilave olarak

Detaylı

TAŞINMAZ MAL KİRAYA VERİLMESİ

TAŞINMAZ MAL KİRAYA VERİLMESİ TAŞINMAZ MAL KİRAYA VERİLMESİ TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NDEN 1- İdare ile ilgili bilgiler a) Adresi : TPAO Genel Müdürlüğü Söğütözü Mahallesi 2180 Cadde No:86 Çankaya/ANKARA b) Telefon ve

Detaylı

S.S.TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

S.S.TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ S.S.TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ MOTORİN VE ÖZEL KALORİFER YAKITI SATINALMA ŞARTNAMESİ S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği İşletmelerinin Mart 2007

Detaylı

2 Yıl (24 ay) Süreli 21 Kişi İle Silahlı Kimlik Kartlı Özel Güvenlik Hizmet Alımı HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası):

2 Yıl (24 ay) Süreli 21 Kişi İle Silahlı Kimlik Kartlı Özel Güvenlik Hizmet Alımı HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2 Yıl (24 ay) Süreli 21 Kişi İle Silahlı Kimlik Kartlı Özel Güvenlik Hizmet Alımı HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2015/54026 Madde 1 - Sözleşmenin tarafları Bu Sözleşme,

Detaylı

HACETTEPE TEKNOKENT YÖNETİM ve İŞLETİM HİZMETLERİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ

HACETTEPE TEKNOKENT YÖNETİM ve İŞLETİM HİZMETLERİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ HACETTEPE TEKNOKENT YÖNETİM ve İŞLETİM HİZMETLERİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ HACETTEPE TEKNOKENT YÖNETİM ve İŞLETİM HİZMETLERİ İDARİ ŞARTNAMESİ 1. YÖNETİM ve İŞLETİM HİZMETLERİ İDARİ ŞARTNAMESİ 1.1. ŞARTNAMENİN

Detaylı

AKİB İSKENDERUN İRTİBAT BÜROSU BAKIM ONARIM İŞLERİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ

AKİB İSKENDERUN İRTİBAT BÜROSU BAKIM ONARIM İŞLERİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ AKİB İSKENDERUN İRTİBAT BÜROSU BAKIM ONARIM İŞLERİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği (AKİB) tarafından Mareşal Çakmak Cad. Nadide Apt. No:38 Zemin Kat İskenderun/HATAY

Detaylı

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ. Hizmetin Verileceği Yer Hizmetin Verileceği Adres Güvenlik Görevlisi Sayısı (Toplam)

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ. Hizmetin Verileceği Yer Hizmetin Verileceği Adres Güvenlik Görevlisi Sayısı (Toplam) 1. İŞİN KONUSU: ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanun ve bu kanunun uygulamasına ilişkin yönetmelikler çerçevesinde aşağıdaki tabloda detayları

Detaylı

OTOMATİK SAYAÇ YÖNETİM SİSTEMİ (OSYS) YAPIM İŞİ İDARİ ŞARTNAMESİ BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI ANKARA 27.11.

OTOMATİK SAYAÇ YÖNETİM SİSTEMİ (OSYS) YAPIM İŞİ İDARİ ŞARTNAMESİ BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI ANKARA 27.11. BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI ANKARA OTOMATİK SAYAÇ YÖNETİM SİSTEMİ (OSYS) YAPIM İŞİ İDARİ ŞARTNAMESİ 27.11.2012 1 Madde 1 OSB YE İLİŞKİN BİLGİLER 1.1. a) Adı: BAŞKENT ORGANİZE

Detaylı

ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI. İŞLETME ve İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ

ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI. İŞLETME ve İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI İŞLETME ve İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 Yılı Stratejik Plan Dahilinde Bulunan Alt Yapı Kanal Yağmursuyu Hattı Yapılması Mevcut Hatların Bakım Ve Tamiratı Yapılması Ve El Bilgisayarları

Detaylı

TÜRK KIZILAYI ALTINTEPE TIP MERKEZİ EMANET KOMİSYONU YAPISAL GÜÇLENDİRME İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI ALTINTEPE TIP MERKEZİ EMANET KOMİSYONU YAPISAL GÜÇLENDİRME İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI ALTINTEPE TIP MERKEZİ EMANET KOMİSYONU YAPISAL GÜÇLENDİRME İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ İHALENİN KONUSU VE ŞEKLİ Madde 1 - Türk Kızılayı Altıntepe Tıp Merkezi binasının Yapısal Güçlendirme inşaat

Detaylı

Panelvan Tarım Araç ve Panelvan Havuz Araç Kiralanması HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2015/21251 Madde 1 -

Panelvan Tarım Araç ve Panelvan Havuz Araç Kiralanması HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2015/21251 Madde 1 - Panelvan Tarım Araç ve Panelvan Havuz Araç Kiralanması HİZMETİ ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2015/21251 Madde 1 - Sözleşmenin tarafları Bu Sözleşme, bir tarafta MKE Destek Tesisleri

Detaylı

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DALAMAN TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SAP KARŞILIĞI HUBUBAT HASADI İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DALAMAN TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SAP KARŞILIĞI HUBUBAT HASADI İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DALAMAN TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SAP KARŞILIĞI HUBUBAT HASADI İHALESİ İDARİ ŞARTNAMESİ Bu şartnamede Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM, Dalaman Tarım

Detaylı

T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU GENEL HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale)

T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU GENEL HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale) MADDE 1 İŞİN KONUSU VE GÖREV ALANI T. C. VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL İHALE KOMİSYONU GENEL HİZMET ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (Herkese Açık Pazarlık Usulü İhale) 1- İŞIN KONUSU 1.1- Ceylanpınar-Afgan

Detaylı

T.C. TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ ÇEMİŞGEZEK, PERTEK, MAZGİRT VE OVACIK ENTEGRE İLÇE HASTANELERİ YEMEK PİŞİRME, DAĞITMA VE BULAŞIK YIKAMA HİZMETLERİ

T.C. TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ ÇEMİŞGEZEK, PERTEK, MAZGİRT VE OVACIK ENTEGRE İLÇE HASTANELERİ YEMEK PİŞİRME, DAĞITMA VE BULAŞIK YIKAMA HİZMETLERİ T.C. TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ ÇEMİŞGEZEK, PERTEK, MAZGİRT VE OVACIK ENTEGRE İLÇE HASTANELERİ YEMEK PİŞİRME, DAĞITMA VE BULAŞIK YIKAMA HİZMETLERİ Madde 1. İşin Tanımı TEKNİK ŞARTNAMESİ Tunceli Halk

Detaylı

Kalorifer Yakıtı (Kükürt Oranı %01' Geçen Ancak %1' İ Geçmeyenler) İKN (İhale Kayıt Numarası): 2015/10258 MAL ALIMINA AİT SÖZLEŞME TASARISI Madde 1 - Sözleşmenin tarafları 1.1. Bu sözleşme, bir tarafta

Detaylı

MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ GENEL SATIŞ ŞARTNAMESİ

MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ GENEL SATIŞ ŞARTNAMESİ MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ GENEL SATIŞ ŞARTNAMESİ l. KONU 1.1. M.K.E. Hurda İşletmesi Müdürlüğü nce; ANKARA Hurda İşletmesi Merkezi, KIRIKKALE Hurda Müdürlüğü, Aliağa/İZMİR Hurda Müdürlüğü, Seymen/İZMİT

Detaylı

Birim Bedel Mal Alımı Tip Sözleşmesi

Birim Bedel Mal Alımı Tip Sözleşmesi TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMUNUN 4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNUN 3 ÜNCÜ MADDESİNİN (G) BENDİ KAPSAMINDA YAPTIĞI MAL ALIMLARINA İLİŞKİN TİP SÖZLEŞME TASARISI İKN (İhale Kayıt Numarası): 2011/167290 Birim

Detaylı

TRT Đstanbul Müdürlüğüne ait hizmet binaları ile park-bahçe ve kapalı alanların makine, ekipman ve malzemeli olarak genel temizliği

TRT Đstanbul Müdürlüğüne ait hizmet binaları ile park-bahçe ve kapalı alanların makine, ekipman ve malzemeli olarak genel temizliği TRT Đstanbul Müdürlüğüne ait hizmet binaları ile park-bahçe ve kapalı alanların makine, ekipman ve malzemeli olarak genel temizliği ĐKN (Đhale Kayıt Numarası): 2013/15933 HĐZMETĐ ALIMINA AĐT SÖZLEŞME TASARISI

Detaylı