T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLAR KURULU KARARI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLAR KURULU KARARI"

Transkript

1 T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 31 Mart 2015 SALI YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2015/ sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda yer alan bazı başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin uzatılmasına ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulması; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 19/3/2015 tarihli ve sayılı yazısı üzerine, 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Kanunun geçici 53 üncü ve geçici 60 ıncı maddelerine göre, Bakanlar Kurulu nca 23/3/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır. Ahmet DAVUTOĞLU Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI B. ARINÇ A. BABACAN Y. AKDOĞAN N. KURTULMUŞ Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı K. İPEK A. İSLAM V. BOZKIR F. IŞIK Adalet Bakanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Avrupa Birliği Bakanı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı İ. YILMAZ İ. GÜLLÜCE M. ÇAVUŞOĞLU N. ZEYBEKCİ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı V. Çevre ve Şehircilik Bakanı Dışişleri Bakanı Ekonomi Bakanı T. YILDIZ A. Ç. KILIÇ M. M. EKER N. CANİKLİ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Gençlik ve Spor Bakanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Gümrük ve Ticaret Bakanı S. ÖZTÜRK C. YILMAZ Ö. ÇELİK M. ŞİMŞEK İçişleri Bakanı Kalkınma Bakanı Kültür ve Turizm Bakanı Maliye Bakanı N. AVCI İ. YILMAZ V. EROĞLU Millî Eğitim Bakanı Millî Savunma Bakanı Orman ve Su İşleri Bakanı M. MÜEZZİNOĞLU F. BİLGİN Sağlık Bakanı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kuruluşu : 7 Ekim İçindekiler 80. Sayfadadır. e-posta:

2 Sayfa : 2 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : /3/2015 TARİHLİ VE 2015/7470 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR Başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri MADDE 1 (1) 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 53 üncü maddesinde yer alan başvuru süresi maddede belirtilen sürenin bitiminden itibaren altı ay uzatılmıştır. (2) Aynı Kanunun geçici 60 ıncı maddesinde yer alan başvuru süresi ile ilk taksit ödeme süresi, anılan maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde belirtilen borçlular yönünden maddede belirtilen sürelerin bitiminden itibaren altı ay uzatılmıştır. Yürürlük MADDE 2 (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Yürütme MADDE 3 (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. BAŞBAKANLIK 27 Mart CUMHURBAŞKANLIĞI YÜCE KATINA Suriye İçin 3. Uluslararası İnsani Yardım Konferansına katılmak üzere; 31 Mart 2015 tarihinde Kuveyt e gidecek olan Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ın dönüşüne kadar Kalkınma Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI nın vekâlet etmesini yüksek tasviplerine saygıyla arz ederim. Ahmet DAVUTOĞLU Başbakan T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI 27 Mart BAŞBAKANLIĞA İLGİ : 27/3/2015 tarihli ve sayılı yazınız. Suriye İçin 3. Uluslararası İnsani Yardım Konferansına katılmak üzere, 31 Mart 2015 tarihinde Kuveyt e gidecek olan Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ın dönüşüne kadar Kalkınma Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI nın vekâlet etmesi uygundur. Bilgilerini rica ederim. Recep Tayyip ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI

3 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 3 Atatürk Üniversitesinden: YÖNETMELİKLER ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 14/5/2012 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Atatürk Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 27 nci maddesinin beşinci fıkrasının (b) bendinin (6) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 6) Ortak zorunlu dersler için başarı notu, ara sınav notunun % 40 ı, yıl sonu ve/veya bütünleme notunun % 60 ı alınarak belirlenir. Bu dersler için başarı baraj notu, 100 üzerinden en az 50 dir. 50 ve üzeri notlar G harf notu olarak değerlendirilir. MADDE 2 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 3 Bu Yönetmelik hükümlerini Atatürk Üniversitesi Rektörü yürütür. Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete nin Tarihi Sayısı 14/5/ Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmeliklerin Yayımlandığı Resmî Gazete nin Tarihi Sayısı 1-13/12/ /1/ /4/ /9/ /1/ Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (ATAM) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 7/1/2002 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Osmangazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAM) Yönetmeliğinin ismi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 2 nci, 6 ncı, 10 uncu ve 17 nci maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür.

4 Sayfa : 4 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ BOR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BORAM) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 5/2/2004 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Osmangazi Üniversitesi Bor Uygulama ve Araştırma Merkezi (BORAM) Yönetmeliğinin ismi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bor Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 2 nci ve 15 inci maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ DEPREM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (OGÜDAM) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 12/4/2002 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Osmangazi Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (OGÜDAM) Yönetmeliğinin ismi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 5 inci ve 16 ncı maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ ( FBAM ) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 8/1/1996 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ( FBAM ) Yönetmeliğinin ismi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir.

5 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 5 MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 2 nci, 12 nci ve 19 uncu maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ GENETİK HASTALIKLARI DOĞUMÖNCESİ TANI VE BİYOTEKNOLOJİ UYGULAMA, ARAŞTIRMA MERKEZİ ( GENTAM ) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 16/3/1994 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Osmangazi Üniversitesi Genetik Hastalıkları Doğumöncesi Tanı ve Biyoteknoloji Uygulama, Araştırma Merkezi ( GENTAM ) Yönetmeliğinin ismi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Genetik Hastalıkları Doğum Öncesi Tanı ve Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 2 nci, 6 ncı, 13 üncü, 15 inci, 16 ncı, 20 nci, 21 inci, 24 üncü ve 26 ncı maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden: ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ HALKBİLİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (HAMER) YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 10/9/2002 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) Yönetmeliğinin ismi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği olarak değiştirilmiştir. MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 1 inci, 5 inci ve 16 ncı maddelerinde yer alan Osmangazi Üniversitesi ibaresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. MADDE 3 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 4 Bu Yönetmelik hükümlerini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü yürütür.

6 Sayfa : 6 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Karabük Üniversitesinden: KARABÜK ÜNİVERSİTESİ MALZEME GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Karabük Üniversitesi Malzeme Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaç ve faaliyet alanlarını, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ilişkin usul ve esaslarını düzenlemektir. Kapsam MADDE 2 (1) Bu Yönetmelik, Karabük Üniversitesi Malzeme Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin hükümleri kapsar. Dayanak MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (2) numaralı alt bendi ile 14 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Tanımlar MADDE 4 (1) Bu Yönetmelikte geçen; a) Danışma Kurulu: Merkezin Danışma Kurulunu, b) Merkez (MARGEM): Karabük Üniversitesi Malzeme Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezini, c) Müdür: Merkezin Müdürünü, ç) Rektör: Karabük Üniversitesi Rektörünü, d) Üniversite: Karabük Üniversitesini, e) Yönetim Kurulu: Merkezin Yönetim Kurulunu, ifade eder. İKİNCİ BÖLÜM Merkezin Amaçları ve Faaliyet Alanları Merkezin amaçları MADDE 5 (1) Merkezin amaçları şunlardır: a) Demir çelik sektörüne, düzenlenen sertifika/eğitim programları desteğiyle insan gücü yetiştirmek. b) Demir çelik sektörü kalite güvence sistemi destekli deney ve analiz faaliyetlerini gerçekleştirecek akredite laboratuvar hizmetleri sunmak. c) Demir çelik sektörü ürün kalite iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak. ç) Demir çelik sektöründe metal alaşımlar, vasıflı ürünler ve yeni ürünlerin araştırmageliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri için bir mükemmeliyet merkezi olması için çalışmak. Merkezin faaliyet alanları MADDE 6 (1) Merkezin faaliyet alanları şunlardır: a) Deney ve analiz hizmetleri: 1) Başta demir çelik alanı olmak üzere tüm görev alanına giren konularda yurt içi/yurt dışı kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli akredite deney ve analiz laboratuvar hizmetlerini sağlamak. 2) Diğer yurt içi/yurt dışı benzer merkezlerle müşterek karşılaştırma deney ve analiz çalışmalarını yapmak. 3) Başta demir çelik alanı olmak üzere tüm görev alanlarında yurt içi/yurt dışı deney ve analiz hizmetlerinde bir referans merkezi olarak görev yapmak.

7 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 7 b) Ar-Ge/Proje hizmetleri: 1) Ülkemizde araştırma yetkinliğinin gelişmesine katkıda bulunmak; bu amaçla, projeler geliştirmek, üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak; uluslararası araştırma ve geliştirme projelerine katkıda bulunmak. 2) Yurt içi/yurt dışı kamu ve özel sektör kuruluşlarının sistem tasarımı, seçimi, kullanımı, ürün geliştirme ve üretimi konularında çıkabilecek teknik sorunlarının çözümüne yardımcı olmak. 3) Merkezin araştırmacı ve deney-analiz hizmetleri için teknik personelini eğitmek; üniversitelerde, sanayi kesiminde ve diğer araştırma kuruluşlarında görevli araştırmacı ve teknik personelin eğitiminde yardımcı olmak. 4) Görevlerinin yerine getirilmesi için gerekli olan altyapıyı oluşturmak, gerektiğinde ihtiyacı olan yurt içi/yurt dışı kurum ve kuruluşlara bu altyapı ile hizmet sağlamak; bu çerçevede, yürütülen demir çelik alanında test ve ölçüm cihazları ve benzerlerini kurmak ve işletmek. 5) Merkezin amaçlarına uygun olarak yurt içi/yurt dışı sanayi ve kamu kuruluşlarının talepleri doğrultusunda ve bu kuruluşlarca desteklenen orta vadeli Ar-Ge projelerini sözleşmeli olarak yapmak; uzun vadeli, özel amaçlı uygulamalı stratejik araştırmalar yapmak. 6) Faaliyet alanlarına yönelik olarak yurt içi/yurt dışı kurum ve kuruluşlara sözleşme çerçevesinde danışmanlık, inceleme-ölçüm, altyapı kurma hizmetleri vermek, eğitim programları hazırlamak ve bunları uygulamak. 7) Patent, lisans anlaşmaları ve teknoloji transferi gibi konularda bilgilendirme ve danışmanlık yapmak. ÜÇÜNCÜ BÖLÜM Merkezin Yönetim Organları ve Görevleri Merkezin yönetim organları MADDE 7 (1) Merkezin yönetim organları şunlardır: a) Müdür. b) Yönetim Kurulu. c) Danışma Kurulu. Müdür MADDE 8 (1) Müdür, Rektör tarafından Üniversite öğretim üyeleri arasından üç yıllığına görevlendirilir. Görev süresi biten Müdür tekrar görevlendirilebilir. Müdürün altı aydan daha fazla süre ile görevi başında bulunmaması durumunda görevi sona erer. Süresi dolmadan ayrılan Müdürün yerine Rektör tarafından yeniden görevlendirme yapılır. (2) Müdür; Merkezin çalışma kapasitesinin etkin bir şekilde kullanılmasından, çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesinden, Merkezin amaçları doğrultusunda düzenli olarak işleyişinden Rektöre karşı sorumludur. (3) Müdürün görevleri şunlardır: a) Merkezi temsil etmek. b) Merkezin amaçları doğrultusunda yapılan çalışmaların düzenli yürütülmesini ve geliştirilmesini sağlamak. c) Yönetim Kurulunu ve Danışma Kurulunu toplantıya çağırmak, toplantıların gündemini hazırlamak, toplantıya başkanlık etmek ve Yönetim Kurulu kararlarını uygulamak. ç) Merkezin yıllık raporunu ve bir sonraki yılın çalışma programını hazırlamak ve Yönetim Kurulu onayı ile Rektöre sunmak. (4) Merkezde görevli tam zamanlı öğretim elemanları arasından Müdür tarafından iki kişi müdür yardımcısı olarak görevlendirilir. Müdür yardımcılarını Müdür gerektiğinde görevinden alabilir. Müdürün görevi sona erdiğinde yardımcılarının da görevi sona erer. Müdür yardımcıları Müdürün verdiği görevleri yaparlar.

8 Sayfa : 8 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Yönetim Kurulu MADDE 9 (1) Yönetim Kurulu; Müdür ve iki müdür yardımcısı ile ilgili fakülte ve enstitülerden dört temsilci olmak üzere toplam yedi üyeden meydana gelir. (2) Müdür ve müdür yardımcıları dışındaki Yönetim Kurulu üyeleri, Müdür tarafından önerilen öğretim üyeleri arasından Rektörce görevlendirilir. Yönetim Kurulu üyelerinin görev süresi üç yıldır. Görev süresi dolan üyeler yeniden görevlendirilebilir. Görev süresi dolmadan ayrılan üyelerin yerine, kalan süreyi tamamlamak üzere aynı yöntemle yeni üye görevlendirilir. (3) Müdürün yokluğunda müdür yardımcılarından birisi vekâlet eder. Yönetim Kurulu salt çoğunlukla toplanır ve kararlar oy çokluğuyla alınır. (4) Yönetim Kurulu toplantısına üst üste üç defa özürsüz katılmayan üyenin üyeliği kendiliğinden sona erer. (5) Yönetim Kurulunun görevleri şunlardır: a) Müdür tarafından getirilen teklifleri görüşmek ve karara bağlamak. b) Merkezin her türlü faaliyetlerini planlamak. c) Yurt içi ve yurt dışı kuruluşlarla ortaklaşa yürütülecek çalışmaların ilkelerini belirlemek ve protokollerini hazırlamak. ç) Merkezin yıllık faaliyet raporunu onaylamak. d) Merkez bünyesindeki birimlerin sorumlu koordinatörlerini belirlemek. e) Müdürlükçe hazırlanacak program ve bütçe önerilerini incelemek ve karara bağlamak. f) Merkez birimlerinde yapılan deney, analiz, üretilen malzeme, hazırlanan rapor ve benzeri hizmetlere ait ücretleri belirlemek. g) Merkezin personel ihtiyacını tespit etmek ve talepte bulunmak. ğ) Bu Yönetmelikte belirtilen diğer görevleri yerine getirmek. Danışma Kurulu MADDE 10 (1) Danışma Kurulu, Merkez çalışmalarının, kuruluş amaçları doğrultusunda gerçekleştirilmesi için yapılacak uygulamalara ilişkin önerilerde bulunmak ve eğilim belirlemek amacıyla oluşturulur. Tavsiye niteliğinde kararlar alan Danışma Kurulunun teşkili, görevleri, çalışma usul ve esasları Rektörlükçe belirlenir. DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Çeşitli ve Son Hükümler Çalışma birimleri ve görevleri MADDE 11 (1) Merkezin çalışma konularıyla ilgili faaliyetlerin verimliliğini ve etkinliğini artırmak üzere sürekli veya geçici çalışma birimleri oluşturulabilir. Bu birimlerin teşkili, birim sorumlularının ve personelin görevlendirilmesi ile görev ve sorumlulukları Yönetim Kurulunca belirlenir. Personel ihtiyacı MADDE 12 (1) Merkezin akademik, teknik ve idari personel ihtiyacı, 2547 sayılı Kanunun 13 üncü maddesine göre Rektör tarafından görevlendirilecek personelce karşılanır. Döner sermaye kapsamındaki hizmetler MADDE 13 (1) Merkezin Döner Sermaye kapsamında verdiği hizmetlerde 26/10/2008 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Karabük Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği ve ilgili mevzuat hükümleri uygulanır. Hüküm bulunmayan haller MADDE 14 (1) Bu Yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde; ilgili diğer mevzuat hükümleri ile Yönetim Kurulu ve Senato kararları uygulanır. Yürürlük MADDE 15 (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Yürütme MADDE 16 (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Karabük Üniversitesi Rektörü yürütür. DÜZELTME 29/03/2015 tarihli ve sayılı Resmî Gazete de yayımlanan, Çocuk Destek Merkezleri Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde yer alan yaş ibaresi yaş tashihi olarak düzeltilmiştir.

9 T.C. Resmî Gazete İlânlarla ilgili müracaatlar Başbakanlık Basımevi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne yapılır. 31 Mart 2015 SALI İLÂN BÖLÜMÜ YARGI İLÂNLARI Sayı : Gaziantep 2. Asliye Ceza Mahkemesinden: Esas No : 2013/456 Mustafa ve Hatice oğlu, 1972 Oğuzeli doğumlu, Gaziantep Oğuzeli Sazgın Köyü Nüf. kayıtlı AYDIN BUDAK hakkında Vergi Usul Kanununa muhalefet suçundan Gaziantep 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 2013/456 esasına kayden yapılan yargılaması neticesinde verilen tarih, 2014/828 sayılı kararı ile 213 sayılı VUK. nun 359/b, TCK. nun 62, 53/1 maddeleri uyarınca 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiş olup, sanığın Mernis adresi bulunmadığı, diğer adreslere yapılan adreslerin bila ikmal edilip, mernis adresi de bulunmadığı, ve şahsın her hangi bir adres belirtmediğinden, bulunmadığından gerekçeli karar tebliğ edilememiş olup, 7201 sayılı Kanunun 2801 maddesi uyarınca ilanen tebliğine karar verilmiştir. İlanın yayın tarihinden itibaren 15 gün sonra tebliğ olunmuş sayılarak, 1412 sayılı CMK. nun 310. maddesi gereğince takip edilen 1 hafta içerisinde usulen temyiz olunmadığı takdirde kesinleşmiş olunacağı tebliğ olunur Van 1. Asliye Ceza Mahkemesinden: Esas No : 2014/485 Karar No : 2014/1005 Sanık : Vahdat TAMARPOUR DELEHZI. Hassan ve Besra oğlu, İRAN doğumlu, İran Uyruklu. Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma suçundan Mahkememizin tarih ve 2014/485 Esas, 2014/1005 Karar sayılı ilamı ile sanık hakkında açılan kamu davasının yapılan yargılaması p; sanığın eylemine uyan ve lehine olan TCK. nun ( tarih ve 6545 sayılı Kanunun 68.maddesi ile başlığıyla değiştirilmeden önceki) 191/l. maddesi TCK. nun.62/1, 53, 6545 Sayılı Yasanın 85. maddesi ile 5320 sayılı kanuna eklenen geçici 7/2.maddesi, CMK. 231/5.maddesi gereğince Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, sanığın 5271 Sayılı CMK. nun 231/8.maddesi gereğince 5 Yıl süre ile Denetim süresine tabi tutulmasına ve uyuşturucu maddenin TCK. nun 54/4.maddesi gereğince müsaderesine dair verilen karar, sanığın yokluğunda verilmiş olduğu, sanığın İran uyruklu olması nedeniyle tebliğ yapılamadığından, işin daha fazla sürüncemede kalmaması bakımından 7201 sayılı tebligat kanununun 29 ve müteakip maddeleri gereğince Resmi Gazete de ilan edilmek suretiyle tebliğine, aynı kanunun 31. maddesi gereğince ilan tarihinden itibaren 15 gün sonra tebligatın sanığa yapılmış sayılacağına, ilan masrafının sanıktan alınacağına dair ilanen tebliğ olunur. 1654

10 Sayfa : 10 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : İstanbul Anadolu 34. Asliye Ceza Mahkemesinden: Esas No : 2013/582 Karar No : 2014/448 Resmi Belgede Sahtecilik suçundan Mahkememizin yukarıda Esas ve karar numarası yazılı 23/09/2014 tarihli ilamı ile Türk Ceza Kanunun 204/1 maddesi gereğince 1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI VERİLEREK 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 231/5 maddesi uyarınca bu cezası ile ilgili 5 YIL HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI NEDENİYLE DENETİMLİ SERBESTLİK tedbiri kararı verilen Mohamed DIB ve Fattoum oğlu, 20/05/1978 doğumlu sanık Nezar ASAAD tüm aramalara rağmen bulunamamış, gerekçeli karar tebliğ edilememiştir sayılı Tebligat Kanununun 29. maddesi gereğince hüküm özetinin RESMİ GAZETE DE İLANEN TEBLİĞİNE, 2 - Hüküm fıkrasının ilan tarihinden itibaren 15 gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağı, tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde Mahkememize veya bulunduğu yer Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine bir dilekçe verilmesi veya tutanağa geçirilmek koşulu ile Zabıt Katibine beyanda bulunulması suretiyle, sanık cezaevinde ise Mahkememize gönderilmek üzere Ceza İnfaz Kurumuna dilekçe verilmesi veya tutanağa geçirilmek koşulu ile cezaevi yetkilisine beyanda bulunulması suretiyle İstanbul Anadolu Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Nezdinde itiraz yolu açık olmak üzere yasal süre içerisinde itiraz edilmediği taktirde verilen kararın kesinleşeceğine karar verilmiş olup, İlan olunur Keskin Asliye Ceza Mahkemesinden: HÜKÜM ÖZETİ Esas No : 2011/195 Karar No : 2014/78 C. Sav. Esas No : 2011/239 Sanık : SABRİ İLKILIÇ, MEHMET HANİFİ ve İZZET oğlu, 05/06/1958 ERZURUM doğumlu, ANKARA, ÇANKAYA, DİLEKLER mah/köy, Cilt no: 26, Aile sıra no: 5, Sıra no: 4 nüfusunda kayıtlı. Suç : Barınak Yerlerinde Bulunan Büyük veya Küçük Baş Hayvan Hakkında Hırsızlık (6545 SK ile Mülga), Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme Suç Tarihi : 06/03/2011, 06/03/2011 Uygulanan Kanun Mad. : Türk Ceza Kanunu 116/4, 142/2.g. 1 Verilen Ceza Miktarı : 3 YIL 6 AY HAPİS, 4 YIL HAPİS Nezaret Tarihi : Tutuklayan Mahkeme : Keskin(Kapatılan) Sulh Ceza Mahkemesi Tutuklama Numarası : 2011/1 Tevkif Tarihi : 08/03/2011 Halen Bulunduğu Cezaevi : Karar Tarihi : 05/02/2014 Henüz kesinleşmemiş bulunan ve Yargıtay yolu açık olmak üzere verilen hüküm özeti olup, sanığın tüm aramalara rağmen bulunamamış ve mahkememiz kararı tebliğ edilememiştir sayılı Tebligat Kanununun 29. maddesi gereğince hüküm özetinin RESMİ GAZETE'DE İLANEN TEBLİĞİNE, 2 - Hüküm fıkrasının ilan tarihinden itibaren 15 gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağına karar verilmiş olup, İlan olunur. 1658

11 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 11 Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7 nci Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinden: DİYARBAKIR Esas No : 2014/135 Karar No : 2014/888 Suç : Firar Suç Tarihi : SANIK KİMLİĞİ: Kaan DOĞAN - Abdullah ve Sevgi oğlu 1993 d.lu Mersin, Akdeniz, Siteler Mah. nüfusuna kayıtlı. Diyarbakır/Devegeçidi 16'ncı Mknz. P.Tug.107'nci Topçu A.1'inci Topçu Tb. K.lığı emrinde görevli 1993/1 Tertip Topçu Er Sivilde: Mithat Paşa Mah Sk. No. 12/2 Akdeniz/Mersin adresinde ikamet eder. T.C.Kimlik No: Yukarıda açık kimliği yazılı sanık hakkında tarihli duruşmada; Sanık Kaan DOĞAN'ın tarihleri arasında Firar suçunu işlediğinden bahisle hakkında kamu davası açılmış ise de, müsnet suçun unsurları itibariyle oluşmadığı kanaatine varıldığından müsnet Firar suçundan CMK'nın 223/2-b maddesi uyarınca BERAATİNE, Talebe uygun 353 sayılı Kanunun 196, 197, 205, 209, 212'nci maddeleri ile C.M.K.'nun 263'üncü maddesi uyarınca hüküm yüzüne karşı verilenler yönünden hükmün yüze karşı okunmasından, hüküm yokluğunda verilenler yönünden hükmün tebliğinden itibaren bir hafta içerisinde askeri veya sivil adli makamlara dilekçe verilmesi veya zabıt katibine bir beyanda bulunulması suretiyle veya asker kişiler yönünden en yakın askeri birlik komutanlığına veya askeri kurum amirliğine veya tutuklular yönünden ceza ve tutukevi müdürlüklerine yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla Askeri Yargıtay'da temyizi mümkün olmak üzere karar verildi. Yukarıda suçu ve kimliği yazılı sanık hakkında mahkememizce verilen karar, tüm aramalara rağmen hükümlüye tebliğ edilememiş, adresleri de zabıta marifetiyle tespit edilemediğinden, kararın 7201 sayılı E.K. Tebligat Kanuna göre resmi gazetede ilanından itibaren 15 gün içerisinde sanığa tebliğ edilmiş sayılacağı ve kararın tebligat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde, askeri veya sivil adli makamlara yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla Askeri Yargıtay'da temyizinin mümkün olduğu, 7 gün içerisinde temyiz edilmemesi halinde kararın kesinleşeceği hususu ilanen tebliğ olunur Esas No : 2013/1165 Karar No : 2014/56 Suç : İzin Tecavüzü Suç Tarihi : HÜKÜMLÜ KİMLİĞİ: İrfan BİLGÜTAY - Yaşar ve Sevim Oğlu, 1972 Üsküdar D.lu, İstanbul Kadıköy Hasanpaşa Mah. nüfusuna kayıtlı. Silvan İlçe Jandarma emrinde görevli iken terhisli 1984/2 P. Er Sivilde: Hasanpaşa Mah. Sarayardı Sok. No: 77 Kadıköy/İstanbul adresinde ikamet eder. T.C. Kimlik No: Yukarıda açık kimliği yazılı hükümlü hakkında tarihli duruşmada; Mahkememizin hükümlü İrfan BİLGÜTAY hakkında İzin Tecavüzü suçundan tesis ettiği tarih ve 2009/ E.K. sayılı hükmünün lehe kanun değerlendirilmesi bakımından yeniden ele alınması sonucunda; Askeri Yargıtay 4'ncü Dairesinin tarih ve 2013/ E.K. sayılı ilamı ile hükümlü İrfan BİLGÜTAY'ın izin tecavüzü suçundan beraatine ve Mahkememizin tarih ve 2009/ E.K. sayılı kesinleşmiş mahkumiyet hükmünün hükümsüzlüğüne karar verildiği anlaşıldığından hükümlü hakkında lehe kanun değerlendirilmesi bakımından bir KARAR VERİLMESİNE YER OLMADIĞINA,

12 Sayfa : 12 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Talebe uygun 353 sayılı Kanunun 196, 197, 205, 209, 212'nci maddeleri ile C.M.K.'nun 263'üncü maddesi uyarınca hüküm yüzüne karşı verilenler yönünden hükmün yüze karşı okunmasından, hüküm yokluğunda verilenleri yönünden hükmün tebliğinden itibaren bir hafta içerisinde askeri veya sivil adli makamlara dilekçe verilmesi veya zabıt katibine bir beyanda bulunulması suretiyle veya asker kişiler yönünden en yakın askeri birlik komutanlığına veya askeri kurum amirliğine veya tutuklular yönünden ceza ve tutukevi müdürlüklerine yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla Askeri Yargıtay'da Temyizi mümkün olmak üzere karar verildi. Yukarıda suçu ve kimliği yazılı hükümlü hakkında mahkememizce verilen karar, tüm aramalara rağmen hükümlüye tebliğ edilememiş, adresleri de zabıta marifetiyle tespit edilemediğinden, kararın 7201 sayılı E.K. Tebligat Kanuna göre resmi gazetede ilanından itibaren 15 gün içerisinde hükümlüye tebliğ edilmiş sayılacağı ve kararın tebligat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde, askeri veya sivil adli makamlara yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla Askeri Yargıtay'da temyizinin mümkün olduğu, 7 gün içerisinde temyiz edilmemesi halinde kararın kesinleşeceği hususu ilanen tebliğ olunur Esas No : 2013/1338 Karar No : 2013/389 Suç : Firar Suç Tarihi : SANIK KİMLİĞİ: Ahmet YENER, Ali ve Selma oğlu, 1986 D.lu, Hatay/Reyhanlı - Bayır Mh. nüfusuna kayıtlı. Şanlıurfa 20. Zh. Tug. Mknz. P. Tug. K. lığı emrinde görevli 1986/4 trp. P. Er Sivilde; Süleymanşah Mh. Delioğlu Sk. No: 47 Şahinbey/GAZİANTEP adresinde ikamet eder. T.C. Kimlik No: Tel.No: Yukarıda açık kimliği yazılı sanık hakkında tarihli duruşmada; Sanık Ahmet YENER'in tarihleri arasında temadi eden müsnet Firar suçunu işlediği sübuta erdiğinden eylemine uyan As.C.K.'nun 66/1 - a maddesi uyarınca Takdiren ve Teşdiden Bir Yıl İki Ay Hapis Cezası ile Cezalandırılmasına, Sanığın yargılama sırasındaki iyi hali nedeniyle sanığın cezasından 5237 sayılı TCK. nun 62 nci maddesi uyarınca takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak Neticeten On Bir Ay Yirmi Gün Hapis Cezası İle Cezalandırılmasına, Sanığın tarihleri arasında sevk tutukluluğunda ve tarihleri arasında tutuklulukta geçirdiği sürelerin 5237 sayılı TCK. nun 63 üncü maddesi uyarınca sanığın cezasından MAHSUBUNA, C.M.K.'nun 231/(7) fıkrasının amir hükmü uyarınca; bu aşamada, verilen hürriyeti bağlayıcı cezanın ertelemesi veya seçenek yaptırımlara çevrilmesi hususlarında bir karar tesis edilmesine YER OLMADIĞINA,(8) fıkrası uyarınca denetim süresi içinde Dava zamanaşımının duracağının İHTARINA, 5271 sayılı CMK.'nun 231'inci maddesi uyarınca bu HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA, 5237 sayılı T.C.K.'nun 51/(3) ve 5271 sayılı CMK.'nun 231/8 inci maddeleri uyarınca kararın kesinleşmesinden itibaren başlamak üzere sanık hakkında BEŞ YIL DENETİM SÜRESİ UYGULANMASINA, 5237 sayılı T.C.K.'nun 51/(6) ve 5271 sayılı C.M.K.'nun 231/8-a, b, c maddeleri uyarınca takdiren sanık hakkında hiçbir denetimli serbestlik tedbiri UYGULANMAMASINA, Suç dosyası ESASININ; denetim süresi içerisinde hükmün açıklamasının geri bırakılması kararları için tutulan esas defterine KAYDEDİLMESİNE ve DERDEST TUTULMASINA,

13 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 13 Beş yıllık denetim süresi içerisinde her takvim yılı Şubat ayında hükümlünün sabıka kaydının İSTENMESİNE, kasti bir suç işlendiğinin tespiti halinde, suç dosyasının esasa kaydedilerek, yargılamaya DEVAM EDİLMESİNE VE HÜKMÜN AÇIKLANMASINA, Sanığa denetim süresi içerisinde kasti bir suç işlemesi verilen mahkûmiyet hükmünün AÇIKLANACAĞININ, suç işlemezse hükmün ortadan kaldırılarak, davanın düşmesine karar verileceğinin ve tesis edilen hükmün hiçbir hukuki sonuç doğurmayacağının İHTARINA, Kararın kesinleşmesinden sonra bir suretinin Adli Sicil Müdürlüğüne GÖNDERİLMESİNE, Talebe uygun; 353 sayılı Kanunun 196, 197, 205, 209, 212'nci maddeleri ile C.M.K.'nın 263'üncü maddesi uyarınca hüküm yüzüne karşı verilenler yönünden hükmün yüze karşı okunmasından, hüküm yokluğunda verilenler yönünden hükmün tebliğinden itibaren 1 hafta içerisinde, Mahkememize verilecek bir dilekçeyle, tutanak katibine bu hususta tutanak düzenlenmesi için yapılacak bir beyanla, askeri veya sivil adli makamlara veya asker kişiler yönünden en yakın askeri birlik komutanlığına veya askeri kurum amirliğine veya tutuklular yönünden ceza ve tutukevi müdürlüklerine yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla en yakın Askeri Mahkemede itirazı mümkün olmak üzere karar verildi. Yukarıda suçu ve kimliği yazılı sanık hakkında mahkememizce verilen karar, tüm aramalara rağmen sanığa tebliğ edilememiş, adresleri de zabıta marifetiyle tespit edilemediğinden, kararın 7201 sayılı EK Tebligat Kanuna göre resmi gazetede ilanından itibaren 15 gün içerisinde sanığa tebliğ edilmiş sayılacağı ve kararın tebligat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde, askeri veya sivil adli makamlara yapılacak yazılı veya sözlü müracaatla Askeri Yargıtay'da temyizinin mümkün olduğu, 7 gün içerisinde temyiz edilmemesi halinde kararın kesinleşeceği hususu ilanen tebliğ olunur ARTIRMA, EKSİLTME VE İHALE İLÂNLARI 4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNU VE 5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNU UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA SATILACAKTIR Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Van Tasfiye İşletme Müdürlüğünden: 1 - Satışa esas bedeli en az 5,86 TL ile en çok ,20 TL arasında değişen; 15/04/2015 günü saat 16:00'ya kadar yatırılması gereken güvence tutarı da en az 5,00 TL., en çok ,00 TL arasında olan, cinsi, miktarı, bulunduğu yeri, özellikleri, satışa esas bedeli ve güvence tutarı ayrı ayrı şartname eki listede gösterilen 93 grup eşya (bileklik kol saati, cep telefonu ve aparatları, zift tankeri, boş tüp, boş motorin deposu, balta, kama, kol saati, kumaş, civata, muhtelif oto parçaları, ahşap gitar, seramik süs eşyası, dişli redüktör yağı, diş ölçme aleti, pirinç, çay, şeker, şekerleme, konteynır, makaron, mp3 oynatıcı, rulman ve petrol yağları, vs.); açık artırma ve pazarlık usulü ile, Van Tasfiye İşletme Müdürlüğü Özalp Yolu Üzeri TCDD yanı Gümrük Kompleksi adresindeki ihale salonunda 16/04/2015 tarihinde saat 09:30'da satışa sunulacaktır. Satışa sunulan eşyalar ve söz konusu ihale hakkında ayrıntılı bilgiye internet adresimiz ile (0432) ( ) numaralı telefondan ulaşılabilir. 2 - Kimliklerini belirlemeye yarayan belge, gerçek kişilerin T.C. kimlik numarası ve ikametgâh beyanı, tüzel kişilerin vergi kimlik numarası ve işyeri merkezi beyanı, güvencenin yatırıldığına ilişkin belge, vekil olarak katılanlar için vekâletname aslı veya noter onaylı örneği, tüzel kişiler adına katılacaklardan, yetki belgesinin aslı veya noter onaylı örneğinin veya vekaletname kartının satış günü ihale salonunda ibraz edilmesi gerekir. 3 - Bu ilanda bulunmayan hususlarda şartname ve eki listelerde belirtilen hükümler geçerlidir. Açık Artırma Yöntemiyle Eşya Satış Şartnamesi ve ekleri 10,00 TL bedel karşılığı Van Tasfiye İşletme Müdürlüğü ile Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden alınabilir. İlan olunur. 2830/1-1

14 Sayfa : 14 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Ø 920 mm 20 TON DİNGİL BASINÇLI TEKERLEK TAKIMI ONARIMLARINDA KULLANILMAK ÜZERE 1000 ADET RULMAN SATIN ALINACAKTIR TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğünden: İhale Kayıt Numarası : 2015/ İdarenin; a) Adresi : Ahmet Kanatlı Cad ESKİŞEHİR/TÜRKİYE b) Telefon ve Faks Numarası : 0 (222) (Pbx)/0(222) c) Elektronik Posta Adresi : 2 - İhale konusu malın adı ve miktarı : 1000 adet Rulman (SKF J/C3 ve/veya FAG AA ve/veya URB C/C3 ve/veya dengi) Yukarıda belirtilen alımımız Yerli ve Yabancı İsteklilerden teklif alınmak suretiyle Açık İhale Usulü ile ihaleye çıkarılmış olup, ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ihale dokümanında belirtilmiştir. 3 - Tekliflerin TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü Pazarlama Dairesi Başkanlığı, İthalat Müdürlüğüne günü ve saat 15:00 e kadar verilmiş veya gelmiş olması şarttır. 4 - İhale dokümanı TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü Pazarlama Dairesi Başkanlığı, İthalat Müdürlüğünde görülebilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunlu olup TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü Pazarlama Dairesi Başkanlığı, İthalat Müdürlüğünden (KDV Dahil) 100. TL bedelle temin edilebilir. 5 - Teklif edilen bedelin en az %3 ü oranında geçici teminat verilecektir. 6 - Bu ihale, ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 ve 4735 sayılı yasalara tabi değildir. 2823/ SAYILI GÜMRÜK KANUNU VE 5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNU UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA SATILACAKTIR Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü İzmir Tasfiye İşletme Müdürlüğünden: 1 - Satışa esas bedeli en az 69,00 TL ile en çok ,00 TL arasında değişen; günü saat 16.00'ya kadar yatırılması gereken güvence tutarı da en az 7,00 TL, en çok ,00 TL arasında olan, cinsi, miktarı, bulunduğu yeri, özellikleri, satışa esas bedeli ve güvence tutarı ayrı ayrı şartname eki listede gösterilen oyun makineleri, amonyum sülfat, matbaa makinesi, kullanılmış elektronik eşya, cep telefonları, konteyner ve muhtelif eşyalar vb. 55 grup eşya açık artırma suretiyle, Sevgi Mahallesi 905 Sk. No: 1 Gaziemir/İZMİR adresindeki ihale salonunda tarihinde saat 09.30'da satışa sunulacaktır. Satışa sunulan eşyalar ve söz konusu ihale hakkında ayrıntılı bilgiye internet adresimiz ile (0) (232)( ) numaralı telefondan ulaşılabilir. 2 - Kimliklerini belirlemeye yarayan belge, gerçek kişilerin T.C. kimlik numarası ve ikametgâh beyanı, tüzel kişilerin vergi kimlik numarası ve işyeri merkezi beyanı, güvencenin yatırıldığına ilişkin belge, vekil olarak katılanlar için vekâletname aslı veya noter onaylı örneği, tüzel kişiler adına katılacaklardan, yetki belgesinin aslı veya noter onaylı örneğinin veya vekaletname kartının satış günü ihale salonunda ibraz edilmesi gerekir. 3 - Bu ilanda bulunmayan hususlarda şartname ve eki listelerde belirtilen hükümler geçerlidir. Açık Artırma Yöntemiyle Eşya Satış Şartnamesi ve ekleri 10,00 TL bedel karşılığı İzmir Tasfiye İşletme Müdürlüğü ile Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden alınabilir. İlan olunur. 2834/1-1

15 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 15 1 ADET E-DEMETİ BUHARLAŞTIRMA (E BEAM EVOPORATİON) SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden: Ofisimizce, T.C. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü ihtiyacı 1 Adet E-Demeti Buharlaştırma (E Beam Evoporation) Sistemi, Ofisimiz tip ticari şartnamesi ile ihtiyaç sahibi kurumca hazırlanan teknik şartnamelerine uygun olarak ve ihale ek şartlar listesinde belirtilen şartlar dahilinde, açık teklif usulü ile iç piyasadan satın alınacaktır. Bu nedenle, istekliler, ilk tekliflerini yazılı olarak bildirecekler ve devamında sözlü olarak tekliflerini sürdüreceklerdir. 1 - İHALE EVRAKI BEDELLİDİR. a) İstekliler, ihale dokümanlarını Genel Müdürlüğümüz II No.lu Satınalma Daire Başkanlığında ücretsiz olarak inceleyebileceklerdir. Ayrıca teknik şartnameler ile sair ihale evrakları Ofisimizin adresinin ihale ilanları bölümünde ilan edilmiştir. Ancak ihaleye teklif verecek olan firmaların, şartname bedelini (100.-TL) Ofis veznesine veya İhale Ek Şartlarında belirtilen Ofis banka hesaplarından birine yatırmaları gerekmektedir. b) Yatırılan paraya ait ödendi belgesinin aslı ile bir suretinin teklif evrakına eklenerek dış zarfa konulması zorunludur. 2 - Teklifler iç içe konulmuş iki zarf halinde olacaktır. İÇ ZARFTA YALNIZCA TEKLİF EDİLEN FİYATIN YAZILI OLDUĞU TEKLİF MEKTUBU, dış zarfta ise iç zarfla birlikte teknik ve ticari şartname ile eklerinin aynen kabul edildiğini belirten yazı ve ticari şartnamenin 2. maddesinde yazılı belgeler ile ek şartlarda belirtilen belgeler bulunacaktır. 3 - Teklifler, 14/04/2015 günü, en geç saat ye kadar Genel Müdürlüğümüz II No.lu Satınalma Daire Başkanlığında bulundurulacaktır. Geç gelen teklifler ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. 4 - Teklif edilen ürünlerin marka, model ve menşei teklif mektuplarına belirtilecektir. 5 - Söz konusu ihale, Kamu İhale Kanununun 3. maddesi (g) fıkrası (istisna) kapsamında olup, Ofis satın alma konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte veya dilediği istekliye vermekte tamamen serbesttir. 2804/1-1

16 Sayfa : 16 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : RADYO VE TELEVİZYON ÜST KURULU BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI İHTİYACI IP TELEFON SANTRAL SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden: Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Bilgi teknolojileri Dairesi Başkanlığı ihtiyacı ekli listede ayrıntısı belirtilen IP Telefon Santral Sistemi teknik şartnamesine uygun olarak, Ofis imiz tip ticari şartnamesi ile ihale ek şartlar listesinde belirtilen şartlarla, açık teklif usulü ile iç piyasadan satın alınacaktır. 1 - İHALE EVRAKI BEDELLİDİR. a) İstekliler, ihale dokümanlarını Genel Müdürlüğümüz III Nolu Satınalma Daire Başkanlığında ve Ofisimiz internet sitesinde görebilirler. Ancak ihaleye teklif verecek olan firmaların, ihale dokümana bedelini (130.-TL) Ofis veznelerinden birine veya Ofis banka hesabına yatırmaları zorunludur. b) Yatırılan paraya ait ödendi belgesinin aslı ile bir suretinin teklif evrakına eklenerek dış zarfa konulması zorunludur. 2 - Teklif mektupları iç içe konulmuş iki zarf halinde olacaktır. İÇ ZARFTA YALNIZ TEKLİF EDİLEN FİYATIN YAZILI OLDUĞU TEKLİF MEKTUBU, dış zarfta ise iç zarfla birlikte, teknik şartname, Ofis Ticari şartnamesi ve ihale ek şartlar listesinin aynen kabul edildiğini belirten yazılı taahhütname ve ticari şartnamenin 2. maddesinde yazılı belgeler ile ihale ek şartlar listesinde belirtilen belgeler bulunacaktır. 3 - Teklifler, günü, saat ye kadar Genel Müdürlüğümüz, III Nolu Satınalma Daire Başkanlığında bulundurulacaktır. Geç gelen teklifler ile postada vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. 4 - Teklif mektuplarının, son teklif verme günü saat de evvela dış zarfları açılacak, daha sonra teklif mektubu ile birlikte gönderilmesi gerekli olan belgeler incelenecek, bu inceleme sonucunda belgeleri istenilen şartlara uygun olduğu tespit edilenlerin, kuruluşça hazırlanan teknik şartnamesine uygunluğunun belirlenmesini müteakip, uygun olduğu tespit edilen tekliflerin fiyat ile ilgili iç zarfları bilahare bildirilecek bir tarihte açılacaktır. Uygun olmayan teklifler ise açılmadan teklif sahiplerine iade edilecektir. 5 - Teklifler, ihaleye esas ticari şartnamenin 7. maddesinde belirtilen şartlarla iç zarfların açılmasını müteakip en az 30 gün opsiyonlu olacaktır. 6 - İhale konusu malzemenin tamamı için teklif verilecek olup, kısmi teklifler değerlendirilmeyecektir. 7 - Teklif edilen bedelin % 3 ünden az olmamak üzere istekliler tarafından belirlenecek tutarda son teklif verme tarihinden itibaren en az 6 ay süreli geçici teminat verilecektir. 8 - Söz konusu ihale, Kamu İhale Kanununun 3. maddesi (g) fıkrası (İstisna) kapsamında olup, Ofis, ihale konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte serbesttir. 2803/1-1

17 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 17 MEYDAN HİZMETLERİ TAHMİL TAHLİYE İŞİ İHALE EDİLECEKTİR Ereğli Şeker Fabrikası Müdürlüğünden: Meydan Hizmetleri Tahmil Tahliye işi, T.Ş.F.A.Ş. Mal ve Hizmet alımı Yönetmeliği esasları dahilinde açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. İhale Kayıt numarası : 2015/ İdarenin a) Adresi : Beşyüzevler Mh. Adana Yolu Üzeri 9. km Şeker Sok. No: 1 Ereğli/KONYA b) Telefon ve faks numarası : c) Elektronik posta adresi : İhale Konusu Hizmetin a) Niteliği, türü ve miktarı : Fabrikamızın 2015/2016 Kampanya döneminde ton boşaltma, parti biçimlendirme, figüre, istif, doldurma, uzaklaştırma, karma, katlama, yığma, taşıma, takviye, temizlik, sıkıştırma, düzeltme vb. işlerin 24 saat/gün aralıksız yapılması işidir. (ayrıntılı bilgi ihale dokümanında verilecektir) b) Yapılacağı yer : Ereğli Şeker Fabrikası Meydan Sahası c) İşin süresi : Fabrikanın 2015/2016 dönemi kampanya süresidir. 3- İhalenin a) Yapılacağı yer : Ereğli Şeker Fabrikası Ofis binası b) Tarihi ve saati : 14/04/ saat 14: İhalemiz, şartnamede belirtilen gereklilikleri yerine getiren yerli isteklilere açıktır. 5 - İhale dokümanı Ereğli Şeker Fabrikası Ticaret servisi adresinde görülebilir (KDV. Dahil) 250,00.- TL. karşılığı aynı adresten satın alınabilir. 6 - İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur. 7 - Teklifler ihale tarih ve saatine kadar Ereğli Şeker Fabrikası Haberleşme servisi adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta yoluyla da gönderilebilir. 8 - İstekliler tekliflerini birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle, her bir iş kaleminin miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat sözleşme imzalanacaktır. Bu ihalede işin tamamı için teklif verilecektir, kısmi teklif verilemez. 9 - İstekliler teklif ettikleri bedelin %3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir Verilen tekliflerin geçerlik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 120 (Yüz yirmi) takvim günü olmalıdır Ceza ve yasaklamaya ilişkin hususlar hariç mezkur hizmet alımı 4734 ve 4735 sayılı kanunlara tabi değildir. 2764/1-1

18 Sayfa : 18 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : TAŞINMAZLAR SATIŞ YÖNTEMİ İLE ÖZELLEŞTİRİLECEKTİR TTA Gayrimenkul Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünden: tta Gayrimenkul A.Ş. (Kuruluş) tarafından 4046 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde aşağıdaki tabloda yer alan taşınmazlar Satış yöntemi ile özelleştirilecektir. SIRA NO İHALE KONUSU Erzurum ili, Horasan ilçesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Köyaltı mevkii, 230 ada, 15 no.lu parseldeki 30,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Erzurum ili, Oltu ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Güllük mevkii, 8 ada, 70 no.lu parseldeki 1,00 m² yüzölçümlü ve 8 ada, 71 no.lu parseldeki 170,30 m² yüzölçümlü taşınmazlar (bir bütün halinde) Kahramanmaraş ili, Afşin ilçesi, Altınelma Mahallesi, Köyiçi mevkii, 2068 no.lu parseldeki, toplam 43,33 m² yüzölçümlü iki dükkan Kahramanmaraş ili, Dulkadiroğlu ilçesi, Kurtuluş Mahallesi, Garajlar ve Kıbrıs Caddesi mevkii, 1766 ada, 33 no.lu parseldeki 160,30 m² yüzölçümlü taşınmaz ve üzerindeki bina Kocaeli ili, Derince ilçesi, Çınarlı Mahallesi, Eskiköy yeri mevkii, 765 no.lu parseldeki 9.440,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Kocaeli ili, Körfez ilçesi, Yarımca Mahallesi, 214 ada, 18 no.lu parseldeki 338,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Manisa ili, Akhisar ilçesi, Atatürk Mahallesi, 2305 ada, 2 no.lu parseldeki 6.576,65 m² yüzölçümlü taşınmaz Diyarbakır ili, Çermik ilçesi, Tepe Mahallesi, Hamam Başı mevkii, 276 ada, 6 no.lu parseldeki 342,00 m² yüzölçümlü taşınmaz GEÇİCİ TEMİNAT TUTARI (TL) İHALE ŞARTNAMESİ BEDELİ (TL) SON TEKLİF VERME TARİHİ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /05/2015

19 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 19 SIRA NO İHALE KONUSU Düzce ili, Merkez ilçesi, Metek Mahallesi, 298 parsel no.lu, 288,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Erzincan ili, Tercan ilçesi, Çadırkaya Mahallesi, Köyiçi mevkii, 5906 parsel no.lu, 1.150,26 m² yüzölçümlü taşınmaz ve üzerindeki bina Erzincan ili, Üzümlü ilçesi, Çavuşlu Mahallesi, Köy İçi mevkii, 390 ada, 10 no.lu parseldeki 244,29 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki 4/60 arsa paylı, 2. normal katta konumlu, 12 bağımsız bölüm no.lu kargir dükkan, hamam ve işyeri vasıflı taşınmaz Hatay ili, Antakya ilçesi, 5. Mıntıka Mahallesi, 1829 no.lu parseldeki 28,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Hatay ili, Hassa ilçesi, Girne Mahallesi, Ortadüşek mevkii, 285 ada, 2 no.lu parseldeki 1.500,00 m² yüzölçümlü taşınmaz Kocaeli ili, İzmit ilçesi, Karabaş Mahallesi, 1045 ada, 122 no.lu parseldeki 1.512,83 m² yüzölçümlü taşınmaz Kocaeli ili, Kartepe ilçesi, Arslanbey Mahallesi, 2062 no.lu parseldeki 898,00 m² yüzölçümlü taşınmaz GEÇİCİ TEMİNAT TUTARI (TL) İHALE ŞARTNAMESİ BEDELİ (TL) SON TEKLİF VERME TARİHİ /05/ /05/ /05/ /05/ /05/ /05/ /05/2015 1) İhaleler, pazarlık usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecektir. 2) Katılımcılar ayrı ayrı olmak koşuluyla, birden fazla ihaleye teklif verebilirler. 3) İhaleye katılabilmek için taşınmazlar için ayrı ayrı İhale Şartnamesi alınması ve tekliflerin Kuruluşun aşağıdaki adresine son teklif verme günü saat ya kadar elden teslim edilmesi zorunludur. 4) İhalelere katılmak için İhale Şartnamesi nin satın alınması zorunludur. İhale Şartnamesi; Kuruluş un; T.C. Ziraat Bankası Gazi Mahallesi Şubesi/ANKARA nezdindeki TR no.lu hesabına yukarıdaki tabloda belirtilen tutar yatırılarak ve İhalesine girilecek taşınmazın İhale Şartnamesi Bedeli ifadesini içerir şekilde ve üstünde

20 Sayfa : 20 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : ihaleye katılacak olan gerçek kişi, tüzel kişi veya ortak girişim grubunun ve/veya ortak girişim gurubu üyelerinden birinin adının belirtildiği dekont karşılığında, Kuruluşun aşağıda bildirilen adresinden temin edilebilir. Yatırılan bedel hiçbir surette iade edilmez. 5) İhaleler, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu na tâbi olmayıp, Kuruluş, ihaleleri yapıp yapmamakta, dilediğine yapmakta ve teklif verme süresini belirli bir tarihe kadar veya bilahare belirlenecek tarihe kadar uzatmakta serbesttir. 6) Özelleştirme işlemleri; KDV ile her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır. 7) İhaleye ilişkin diğer hususlar İhale Şartnamesinde yer almaktadır. tta GAYRİMENKUL A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bahçekapı Mahallesi Atatürk Orman Çiftliği Serpmeleri No: 4 (06370) A.O.Ç. Etimesgut/ANKARA Tel: (312) Faks: (312) /1-1 KUZEY MARMARA (İSTANBUL) BÖLGE KAN MERKEZİ KAN IŞINLAMA ETİKETİ ALIM İHALESİ YAPILACAKTIR Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğünden: 1 - Kurumumuzun ihtiyacı olan Kan Işınlama Etiketi, idari ve teknik şartname hükümlerine göre kapalı zarfla teklif alınmak suretiyle yapılacaktır. 2 - Firmalar, teklif ettikleri fiyatın en az %3 ü nispetindeki geçici teminatı teklifleri ile birlikte vereceklerdir. 3 - İhaleye ait şartnameler Türk Kızılayı Cd. No: Etimesgut/ANKARA adresindeki Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 200,00 TL karşılığında temin edilebilecektir. 4 - İdari ve teknik şartnamelere adresinden ulaşılabilecektir. 5 - Firmalar tekliflerini en geç günü saat 10:00 a kadar Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sistemler Yönetimi Müdürlüğü Lojistik Birimi evrak bölümüne vermiş / göndermiş olmaları gerekmektedir. 6 - İhale zarfları günü saat 14:00 da Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda açılacaktır. 7 - Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmaz. 8 - Telgraf ve faksla yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır. 9 - Kurumumuz 4734 sayılı kanuna tabi değildir. 2822/1-1 TAŞINMAZ KİRAYA VERİLECEKTİR Sincan Belediye Başkanlığından: 1 - İDAREYE İLİŞKİN BİLGİLER: 1.1. İdarenin: a) Adı : Sincan Belediye Başkanlığı b) Adresi : Tandoğan Mah. Zeki Uğur Cad. No: 7 Sincan/Ankara c) Telefon ve Faks numarası : d) İlgili personel : Hamdi DİLEK - Abdulkadir SAĞLAM 1.2. İstekliler, ihaleye ilişkin bilgileri yukarıdaki adres ve telefonlardan görevli personelle irtibat kurmak suretiyle temin edebilirler. 2 - İHALENİN KONUSU: 2.1. Adı: Mülkiyeti Belediyemize ait olan, Atatürk Mahallesi 4591 ada 1 parsel üzerindeki Çok Katlı Otopark ve Kültür Merkezi Binasının Düğün Salonu kısmının 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun, 35/a maddesi gereği Kapalı Teklif Usulü ile 5 (Beş) yıllığına kiraya verilmesi işidir.

21 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : Binanın Evsafı: Bina Sincan merkezinde olup; Kolonsuz, asansörlü, yemek servisi yapmak için mutfaktan servis asansörü olan, ses ve ışık gösterisi yapılabilen xga splitter, dvd kaydedici, 3000 ansı - lümen projeksiyon cihazı dvd / vcd / cd / mp3 okuyucu olan, terası olan çift cepheden Sincan manzaralı, havalandırma sistemi kurulmuş ve enerji panosu ayrı halde olan enerji kesintilerinde devreye giren jeneratör destekli 603 kişi kapasiteli bölümdür. Genel Özellikler: Binanın tamamında; Yangın, ses, görüntüleme sistemi kurulmuş, ikisi yangın, birisi giriş - çıkış olmak üzeri üç merdiven, dört asansör bulunmaktadır. Binanın enerji girişleri dörde bölünmüş olup; jeneratörün devreye girmesi durumunda da ayrıca harcamanın belirlenmesi için elektrik saati konulmuştur. 3 - İHALENİN MUHAMMEN BEDELİ VE GEÇİCİ TEMİNAT TUTARI: İhalenin toplam muhammen bedeli ,00 TL (KDV HARİÇ) olup; bu ihaleye ait geçici teminat miktarı ,00 TL dir. 4 - İHALE TARİHİ, SAATİ VE YERİ: Yukarıda özellikleri belirtilen taşınmazın ihalesi, Tandoğan Mah. Zeki Uğur Cad. No: 7 2. Kat Meclis Toplantı Salonu Sincan/ANKARA adresinde tarihinde saat de yapılacaktır. Teklifler en geç tarih ve saat e kadar aynı adreste bulunan 1. Kat Destek Hizmetleri Müdürlüğüne teslim edilecektir. 5 - İHALEYE KATILABİLME ŞARTLARI: İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale tarih ve saatine kadar aşağıdaki evrakları hazırlayarak idareye teslim etmeleri gerekmektedir İstekli Gerçek Kişi İse: a) Kanuni ikametgâh belgesi (Telefon ve varsa fax numarası belgeye eklenecektir), b) Noter tasdikli imza beyannamesi, c) İstekliler adına vekâleten iştirak ediliyor ise, istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza beyannamesi, ç) İhaleye iştirak eden taraflardan her sayfası ayrı ayrı imzalanmış şartname, d) Noter onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi veya Onaylı Nüfus cüzdanı sureti, e) Şartnamede belirtilen geçici teminatın ödendiğine dair makbuz, belge veya bankalardan alınmış Geçici teminat mektubu (Devlet tahvili veya hazine kefaletine haiz tahviller kabul edilir.), 5.2. İstekli Tüzel Kişilik İse: a) İsteklinin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret Odasından veya diğer resmi makamlardan şirketin siciline kayıtlı ve halen faaliyette olduğuna dair ihale yılı içinde alınmış belge, b) Şirketin imza ve yetki sirkülerinin veya şirket adına ihaleye girecek kimse veya kimselerin bu şirketin vekili olduğuna dair noterden onaylı vekâletname ve vekile ait imza sirküleri, c) Türkiye de tebligat için adres göstermesi ve telefon bildirmesi (Yazılı olarak), ç) Şartnamede belirtilen geçici teminatın ödendiğine dair makbuz, belge veya bankalardan alınmış Geçici teminat mektubu (Devlet tahvili veya hazine kefaletine haiz tahviller kabul edilir.), d) İhaleye iştirak eden taraflardan her sayfası ayrı ayrı imzalanmış şartname, 6 - Konu ile ilgili şartname ve eklerin satış bedeli 250,00 TL dir. 7 - İhaleye iştirak edenler şartnameyi kabul etmiş sayılırlar. 8 - İhale şartnamesinin posta yolu ile satışı yapılmayacaktır. 9 - İhale yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespitte Belediye Encümeni serbesttir. 2782/1-1

22 Sayfa : 22 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : ÖN YETERLİK İLANI İstanbul Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Biriminden: Gerçek Zamanlı Rekolte Gözlem, Tahmin ve Otomatik Raporlama Sistemi Alımı (2015), 4734 sayılı Kamu İhale Kanunun 3. maddesi (f) bendi ile geçici 4. maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan 2003/6554 Sayılı Kararnameni 19 uncu maddesine göre belli istekliler arasında ihale usulüyle ihale edilecektir. Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilen bütün istekliler teklif vermeye davet edilecektir İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. İhale kayıt numarası : 2015/ İdarenin a) Adresi : İTÜ Rektörlüğü Ayazağa Yerleşkesi Maslak/İstanbul b) Telefon ve faks numarası : c) Elektronik posta adresi : 2 - Ön yeterlik konusu malın: a) Niteliği, türü ve konusu : Bitki gelişimine etki eden parametrelerin zamanda sürekli ve otomatik yersel gözlemleri ile sahadaki tablet bilgisayarlardan ve daha önce kurulmuş olan biçerdöverli verim ölçme sistemlerinden gelen verilerin birarada kullanılarak otomatik olarak güncellenen tahminler, istatistiki tespitler oluşturmak ve raporlamak üzere anahtar teslimi hizmetleri içeren yazılım tedarikidir b) Miktarı : 1 Kalem c) Yapılacağı yer : İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Ankara) d) Süresi : Sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 90 gündür. 3 - Ön yeterlik değerlendirmesinin: a) Yapılacağı yer : İTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi, Maslak/İstanbul b) Tarihi ve saati : Perşembe, saat Ön yeterlik değerlendirmesine katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile ön yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler: 4.1. Ön yeterlik değerlendirmesine katılma şartları ve istenilen belgeler: Tebligat için adres beyanı Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası ya da Esnaf ve Sanatkarlar Odası veya ilgili Meslek Odası Belgesi Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sânatkar odasından veya ilgili meslek odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge, Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge, Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil

23 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 23 Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen başvuru mektubu Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen taahhütname İhale dokümanı satın aldığına dair belge ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem belgesi İsteklinin ihale konusu iş veya benzer işlerde son beş yıl içinde kamu veya özel sektörde sözleşme bedelinin en az %70 i oranında gerçekleştirdiği, idarece kusursuz kabul edilen, tek sözleşme içinde bitirilmiş iş en az TL tutarında benzeri işle ilgili deneyimini gösteren belgeler Benzer iş tanımı: Anahtar teslim bilişim hizmetleri, tarımsal faaliyetlere ilişkin iş ve işlem süreçlerini içeren yazılım geliştirme hizmetleri, tarımsal veri analizi, sayısal veriye dayalı istatistik ve raporlama hizmetleri, büyük ölçekli veri kullanımı içeren analiz ve raporlama hizmetleri, yazılım-donanım-hizmet sistem entegrasyonu, coğrafi bilgiye dayalı istatisik ve/veya raporlama hizmetleri, mekansal veri analiz ve derleme hizmetleri, mekan ve zaman çözünürlüklü veri işlem yazılımları veya sistemleri, Bitki gelişim modelleri, gerçek zamanlı risk analiz hizmetleri veya bilgi sistemleri İstekliler, İhale konusu alım kapsamında idare nezdinde tüm yükümlüğü tek başına alır, alt yüklenici kullanılmaz. 5 - İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açıktır. 6 - Ön yeterlik dokümanının görülmesi ve satın alınması: 6.1. Ön yeterlik dokümanı, idarenin adresinde görülebilir. Ön yeterlik dokümanı TL bedelle satın alınabilir Ön yeterliğe başvuracak olanların ön yeterlik dokümanını satın almaları zorunludur. 7 - Ön yeterlik başvurusu, ön yeterlik değerlendirmesi tarihi ve saatine kadar İTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi, Maslak/İstanbul adresine elden teslim edilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. 8 - Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez. 2791/1-1 SÜRE UZATIM İLANI Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu Başkanlığından: DOSYA NO : 2003/8 Fon Kurulunun tarih ve 2015/65 sayılı kararıyla; tarih ve sayılı Resmi Gazete de satış ilanı yayımlanarak satış süreci başlayan ve Fon Kurulunun tarih ve 2015/21 sayılı kararı ile uzatılan Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihale takviminde, Önyeterlilik İçin Son Başvuru Tarihi saat 17:00 den, saat 17:00 ye, Bilgi Odası Kapanış Tarihi ten e, Son Teklif Verme Tarihi saat 17:00 den, saat 17:00 ye, İhale Tarihi saat 14:30 dan, saat 14:30 a, Yapılması halinde Pazarlık Tarihinin saat 14:30 dan, saat 14:30 a, uzatılmıştır. İlanen duyurulur. 2786/1-1 İPTALİ İLANI Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünden: Türkiye Taşkömürü Kurumunun mülkiyetinde olan ve tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayımlanan muhtelif tarihlerde satışa sunulacağı belirtilen 24 adet taşınmazın satış ihalesi Kurumumuzca gerekli görülen sebeplerden dolayı iptal edilmiştir. İlan olunur. 2802/1-1

24 Sayfa : 24 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : İSTANBUL İLİ, ÜSKÜDAR İLÇESİNDE PARK VE ZEMİNALTI OTOPARK İNŞAATI YAPIMI VE ZEMİNALTI OTOPARKIN İNTİFA HAKKI KARŞILIĞI 30 YIL SÜREYLE İŞLETİLMESİ İŞİ İHALE EDİLECEKTİR İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından: 1) Encümen Kayıt No : 782 2) İşin Konusu : Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi, Shibuya Sokak, 8 ada içinde bulunan m² alanlı taşınmazda, park ve zeminaltı otoparkı inşaatı yapımı ve zeminaltı otoparkın intifa hakkı karşılığı 30 yıl süreyle işletilmesi işi. 3) Takribi Yatırım Maliyeti : ,02 TL + KDV 4) Muhammen Bedel : TL + KDV / Yıl 5) Geçici Teminat : 6.966,51 TL 6) a) Yapım Süresi : 12 ay b) İşletme Süresi : 30 yıl 7) İşin Yapılma Yeri : İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi, Shibuya Sokak 8) Yeterlik İçin Son Başvuru Tarih ve Saati : 09 Nisan :30 9) İhale Tarihi ve Saati : 15 Nisan :00 Son teklif verme saati: 13:00 10) İhalenin Yapılacağı Yer : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Salonu Saraçhane / İstanbul 11) Yeterlik Başvurusunun Yapılacağı Yer : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü M. Nezihi Özmen Mah. Kasım Sk. No: 62 Kat: 3 Merter - İstanbul 12) İhale Usulü : 2886 Devlet İhale Kanunu nun 36. maddesine göre Kapalı Teklif Usulü 13) İhale şartnamesinin görülebileceği veya satın alınabileceği yer : İhale Şartnamesi TL bedelle Yapı İşleri Müdürlüğü - M. Nezihi Özmen Mah. Keresteciler Sitesi, Kasım Sk. No: 62 Kat: 3 Merter/Güngören/İstanbul adresinden satın alınabilir. Ayrıca ücretsiz olarak görülebilir. Tel Fax: ) İhaleye Katılmak isteyenlerden istenen belgeler: 1) Yeterlik değerlendirilmesi için istenen belgeler: a. Nüfus cüzdan sureti ve İkametgah belgesi ya da T.C. Kimlik Numarasını ihtiva eden Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi veya Pasaport ibrâzı (Gerçek kişiler) b. Tebligat için Türkiye sınırları içinde adres göstermesi (Tüzel kişiler) c. Mevzuatı gereği siciline kayıtlı bulunduğu, Ticaret, Sanayi Odası veya Esnaf ve Sanatkârlar Odasından, ihale tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişiliğin belgelerinin bu tüzel kişiliğin bulunduğu ülkedeki Türk Konsolosluğu nca veya Türk Dışişleri Bakanlığı nca onaylanmış olması gerekir.) d. Tüzel kişi olması halinde, tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişilerin bu tüzel kişiliğin bulunduğu ülkedeki yasal merciler tarafından onaylı ve apostilli olması gerekir.) e. İstekliler adına vekâleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza beyannamesi, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişilerin vekâletnamelerinin bulunduğu ülkedeki Türk Konsolosluğunca veya Türkiye Dışişleri Bakanlığı nca onaylanmış olması gereklidir.

25 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 25 f. Ortak girişim olması halinde noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi. g. Vergi borcu bulunmadığına dair ilgili Vergi Dairesinden, ihale ilan tarihinden sonra alınmış belge h. SSK prim borcu bulunmadığına dair ilgili Sigorta Müdürlüğünden, ihale ilan tarihinden sonra alınmış belge i. Bu işin ilan tarihinden sonra temin edilmiş tarih, sayı ve banka kaşesini ihtiva eden çift imzalı ve Genel Müdürlükten teyitli kullanılmamış nakit kredisi ile kullanılmamış teminat mektubu kredisini gösteren banka referans mektubu, (Kullanılmamış nakit kredisi ve teminat mektubu kredisinden herhangi biri ,30 TL den az olamaz.) j. İhale dosyası satın alındığına dair belge. 2) İhaleye katılmak için istenen belgeler: İhaleye katılmak isteyen isteklilerin, tekliflerini aşağıdaki belgelerle birlikte kapalı zarf içerisinde ibraz etmeleri gerekmektedir. a. Teklif mektubunu havi iç zarf, b. Nüfus cüzdan sureti ve İkametgah belgesi ya da T.C. Kimlik Numarasını ihtiva eden Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi veya Pasaport ibrâzı (Gerçek kişiler) c. Tebligat için Türkiye sınırları içinde adres göstermesi (Tüzel kişiler) d sayılı Devlet İhale Kanunu na uygun olarak düzenlenmiş Geçici Teminat. e. Mevzuatı gereği siciline kayıtlı bulunduğu, Ticaret, Sanayi Odası veya Esnaf ve Sanatkarlar Odasından, ihale tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişiliğin belgelerinin bu tüzel kişiliğin bulunduğu ülkedeki Türk Konsolosluğu nca veya Türk Dışişleri Bakanlığı nca onaylanmış olması gerekir.) f. Tüzel kişi olması halinde, tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişilerin bu tüzel kişiliğin bulunduğu ülkedeki yasal merciler tarafından onaylı ve apostilli olması gerekir.) g. İstekliler adına vekâleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza beyannamesi, (Türkiye de şubesi bulunmayan yabancı tüzel kişilerin vekâletnamelerinin bulunduğu ülkedeki Türk Konsolosluğunca veya Türkiye Dışişleri Bakanlığı nca onaylanmış olması gereklidir. h. Ortak girişim olması halinde noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi. 15) İhaleye katılmak isteyenlerin, yukarıda belirtilen belgelerle birlikte İhale şartnamesinde belirtildiği şekilde hazırlayacakları teklif mektuplarını içeren kapalı zarflarını ihale günü (15/04/2015) en geç saat 13:00 a kadar yukarıda belirtilen adresteki Encümen Müdürlüğüne sıra numaralı alındı belgeleri karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatten sonra verilen teklifler ve postadaki vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. 16) Söz konusu ihale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu na göre düzenlenmiş olup istenen bütün bilgi ve belgelerin (teklif mektupları ve geçici teminatlar dahil) bu Kanuna uygun olması gerekmektedir. Ayrıca istenen bütün belgeler güncel olmalıdır. 17) Başvuru dosyası İdareye verildikten sonra son müracaat tarihinden önce olsa dahi dosya içerisindeki herhangi bir evrakın değiştirilmesi veya eksik evrakın tamamlanması yönünde yapılacak müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır. 18) İhaleye katılmak isteyenlerin, yukarıda belirtilen yere ve belirtilen tarihe kadar yeterlik müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Ancak isteklilere ihaleden önce yeterlik belgesi verilmeyecektir. İhaleye katılmaya hak kazananlar, hazır bulunan isteklilerin huzurunda İhale Komisyonunca açıklanacak ve ihaleye katılmaya hak kazanamayanların teklif zarfları açılmadan kendilerine iade edilecektir. 19) Telgraf veya Faks la yapılacak müracaatlar ve postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir. İlan olunur. 2839/1-1

26 Sayfa : 26 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : ÖN YETERLİK İLANI Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinden: Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Çorlu Deri Organize Sanayi Bölgesi, Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi, Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi, Ergene 1 Organize Sanayi Bölgesi, Türkgücü Organize Sanayi Bölgesi, Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi, Veliköy Organize Sanayi Bölgesi, Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi, Yönetim Kurullarından: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteği ile Yönetim Kurullarımız ve Müteşebbis Heyet Başkanlığımızın sorumluluğu altında yapılacak olan Ergene Havzası OSB Müşterek Atıksu Arıtma Tesislerinde Arıtılmış Atıksuların Marmara Denizine Deşarjını Sağlayacak Toplama Hatları, Tüneller ve Derin Deşarj Sistemi Bileşeni olan KARA BORU HATTI İNŞAATI yapım işi ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilen bütün adaylar teklif vermeye davet edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 1 - İdarenin; a) Adresi : İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No. 6 Kapaklı / TEKİRDAĞ b) Telefon ve faks numarası : Fax: c) Elektronik posta adresi : 2 - Ön yeterlik konusu yapım işinin; a) Niteliği, türü ve miktarı : Ergene Havzası OSB Müşterek Atıksu Arıtma Tesislerinde Arıtılmış Atıksuların Marmara Denizine Deşarjını Sağlayacak Toplama Hatları, Tüneller ve Derin Deşarj Sistemi Bileşeni olan KARA BORU HATTI İNŞAATI nın uygulama projelerine göre, 370 m Ø1000 BA boru, m Ø630 PE boru, m Ø2438 ÇELİK boru, 510 m Ø1400 BA boru, m Ø1200 PE boru, m Ø1800 BA boru, 900 m Ø1400 PE boru, 390 m Ø1800 PE boru inşaatı, mekanik ve elektrik işleri ile tüm bağlantı ekipmanların temini ve montajı, testleri, iş sonu projeleri (as-built) yapılması işidir. b) İşin yapılacağı yer : TEKİRDAĞ c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin noterce tescil edildiği günden itibaren 10 (on) gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 900 (dokuzyüz) takvim günüdür. d) İşin yaklaşık maliyeti : ,74 TL (yüzkırkaltımilyonikiyüzyirmiikibinbeşyüz altmışdokuztl,yetmişdörtkr.)

27 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : Ön yeterlik başvurusunun sunulacağı, son başvuru ile değerlendirmesinin; 3.1. a) İhale usulü : Ön yeterlik, kapalı zarf ve pazarlık b) Ön yeterlik başvurusunun sunulacağı adres : Çerkezköy OSB Çerkezköy/TEKİRDAĞ c) Ön yeterlik değerlendirmesinin yapılacağı adres : Çerkezköy OSB Çerkezköy/TEKİRDAĞ ç) Ön yeterlik değerlendirme (son başvuru) tarihi : 16 NİSAN 2015 d) Ön yeterlik değerlendirme (son başvuru) saati : Saat:14:00 e) İhale komisyonu toplantı yeri : Çerkezköy OSB Çerkezköy/TEKİRDAĞ 3.2. Ön yeterlik başvuruları, ön yeterlik değerlendirme (son başvuru) tarih ve saatine kadar yukarıda belirtilen yere verilebileceği gibi, iadeli taahhütlü posta yoluyla da gönderilebilir. Ön yeterlik değerlendirme (son başvuru) saatine kadar İdareye ulaşmayan ön yeterlik başvuruları değerlendirmeye alınmaz Ön yeterlik başvuruları, zeyilname düzenlenmesi hali hariç, herhangi bir sebeple geri alınamaz Ön yeterlik değerlendirmesi tarihinin tatil gününe rastlaması halinde, ön yeterlik değerlendirmesi takip eden ilk iş gününde yukarıda belirtilen yer ve saatte yapılır ve bu saate kadar verilen ön yeterlik başvuruları kabul edilir İlan tarihinden sonra çalışma saatlerinin değişmesi halinde de ön yeterlik değerlendirmesi ihale davet mektubunda yukarıda belirtilen saatte yapılır Saat ayarlarında, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) ulusal saat ayarı esas alınır. 4 - Ön yeterlik değerlendirmesine katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile ön yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler: 4.1. Ön yeterlik değerlendirmesine katılma şartları ve istenilen belgeler: Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası ya da ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Odası belgesi; Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da esnaf ve sânatkar odasından veya ilgili meslek odasından, ilk ilan veya son başvuru tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge, Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ilk ilan veya son başvuru tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge, Ön yeterlik başvurusu yapmaya yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi, Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil

28 Sayfa : 28 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, Şekli ve içeriği Ön Yeterlik Şartnamesinin ekinde belirtilen, Tebligat için adres beyanı, ayrıca irtibat için telefon numarası ve faks numarası ile varsa elektronik posta adresini, uyruğunu, TC kimlik numarasını ve vergi kimlik numarasını içeren, Başvuru Mektubu, Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge, Vekaleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişiye ait noter tasdikli Vekaletname ile noter tasdikli İmza Beyannamesi İsteklinin ortak girişim (İş Ortaklığı) olması halinde, iş ortaklığı beyannamesi, 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: Bankalardan temin edilecek belgeler: ,95 TL (Türk Lirası) tutarından az olmamak üzere bankalar nezdindeki kullanılmamış nakdi veya gayrinakdi kredisi ya da üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduatı gösteren, ilk ilan tarihinden sonra bankalardan alınacak, banka referans mektubu, (Bu belge, ilgili bankanın genel müdürlüğünden teyit ettirilecektir. Faks ile yapılan teyitler, banka şubesinin en az iki yetkilisinin imzasını taşımalıdır.) Bu kriter, mevduat ve kredi tutarları toplanmak ya da birden fazla banka referans mektubu sunulmak suretiyle de sağlanabilir Adayın ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yılsonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan adaylar yılsonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan adaylar, yılsonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından standart forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar / kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/ toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının en fazla 0,50 olması göz önünde bulundurulacaktır. Son üç yıla kadar olan yılların belgelerini sunabilirler. Bu takdirde belgeleri sunulan yılların güncellenmiş parasal tutarlarının ortalamasına bakılır İş hacmini gösteren belgeler: Adayın ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş, aşağıda belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir;

29 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 29 a) Toplam cirosunu gösteren gelir tablosu, b) Taahhüt altında devam eden yapım işlerinin gerçekleştirilen kısmının veya bitirilen yapım işlerinin parasal tutarını gösteren faturalar. Adayın cirosunun TL (Türk Lirası), taahhüt altında devam eden yapım işlerinin gerçekleştirilen kısmının veya bitirilen yapım işlerinin parasal tutarının ise TL (Türk Lirası) az olmaması gereklidir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan aday yeterli kabul edilir. Bu kriterleri ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıl için sağlayamayanlar, ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıldan başlamak üzere birbirini takip eden son altı yıla kadarki belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, belgeleri sunulan yılların güncellenmiş parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: İş deneyim belgeleri: Son on beş yıl içinde bedel içeren tek bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve TL (Türk Lirası) tutarından az olmamak üzere bu ilanın 4.4 maddesindeki benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeleri aslı veya noter onaylı aslı gibidir şerhli sureti ile bu belgeyi tevsik amacıyla şartnamenin maddesinde belirtilen belgelerin aslı veya noter tasdikli örneklerini adaylar sunmak zorundadır Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: Yapım İşlerinde İş Deneyiminde Değerlendirilecek tarih ve sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Yapım İşlerinde benzer iş grupları tebliği nde yer alan; A/II Grubu (Tünel) A/III Grubu (Boru ve İletim Hatları) A/IV Grubu (İçme Kullanma Suyu ve Kanalizasyon) işleridir İş Deneyimi gösteren belgeler İş Bitirme Belgesi ve İş Durum Belgesidir. İş Denetleme, İş Yönetme Belgeleri ile diploma değerlendirmeye alınmayacaktır. 5 - İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. 6 - Ön yeterlik dokümanının görülmesi ve satın alınması: 6.1. Ön yeterlik ve ihale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir. Ön yeterlik ve ihale dokümanı 1.000TL (Bin Türk Lirası) karşılığında İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No. 6 Kapaklı /TEKİRDAĞ adresinden satın alınabilir Ön yeterliğe başvuracak olanların ön yeterlik ve ihale dokümanını satın almaları ve dosya alındı makbuzunun ibrazı zorunludur. 7 - Ön yeterlik başvurusu, ön yeterlik değerlendirmesi tarihi ve saatine kadar İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No. 6 Kapaklı/TEKİRDAĞ adresine elden teslim edilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. 8 - Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez. 9 - Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 60 (Altmış) takvim günü olmalıdır Yönetim Kurullarımız, Kamu İhale Kanununa tabi değildir. 2798/2-1

30 Sayfa : 30 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : ÇEŞİTLİ İLÂNLAR Beykent Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu" Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesine çeşitli alanlarda 11 öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile Profesör kadrosuna başvuracakların doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (6 takım) halinde vermeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile Doçent kadrosuna başvuracakların doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) halinde vermeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) halinde vermeleri gerekmektedir. Başvurular bu ilanın Resmi Gazete de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde T.C. Beykent Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir. Duyurulur. Fakülte Yüksekokul Fen - Edebiyat Fakültesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İletişim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bölüm / Program Öğr. Üye. Alanı Ek Açıklamalar Psikoloji 3 Psikoloji, Klinik Prof., Doç., Psikoloji, PDR Yrd.Doç Tarih 1 Yakınçağ Tarihi Profesör Bilgisayar Mühendisliği* Yönetim Bilişim Sistemleri Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Endüstri Ürünleri Tasarımı Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bilgisayar Mühendisliği* Yönetim Bilişim Sistemleri Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık, İç Mimarlık Bankacılık, Bankacılık ve Finans Prof., Doç., Yrd.Doç. Profesör Doçent Prof., Doç., Yrd.Doç. Doçent 2827/1-1

31 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 31 Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL İLANI (DOÇENT) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim üyesi alınacaktır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan doçent kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. DOÇENTLER - Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların, başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik belgesinin onaylı örneğini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının onaylı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitimöğretim faaliyetlerini ve yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren dört (4) takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. - Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul'ca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. - Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir. - Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. - Müracaatlar 31/03/ /04/2015 tarihleri arası mesai saati bitimine kadar alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Birimi Edebiyat Fakültesi Anabilim Dalı Ünvanı Ad. Drc. Başvuru Koşulu Türk Dili ve Edebiyatı Doçent 1 1 Balkan Halk Edebiyatı Alanında çalışmaları olmak 2785/1-1 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: DÜZELTME İLANI tarih ve sayılı Resmi Gazete de 2164 ilan numarasıyla yayınlanan 1 adet ilanımızın 1 nci satırında; B numaralı paftada cümlesi tarafınızca sehven yayımlanmış olup, doğrusu I 51-B numaralı paftada şeklindedir. İlgililere duyurulur. 2787/1-1 DÜZELTME İLANI tarih ve sayılı Resmi Gazete de 2165 ilan numarasıyla yayınlanan 1 adet ilanımızın 1 nci satırında; A numaralı paftada cümlesi tarafınızca sehven yayımlanmış olup, doğrusu I 52-A numaralı paftada şeklindedir. İlgililere duyurulur. 2789/1-1 Türkiye Petrolleri A. O., Tiway Turkey Petrol Ar. Ür. A.Ş., Foinavon Energy Inc. ve Tiway Turkey Petrol Ltd. Karadeniz de Türk Karasuları içinde müştereken sahip bulundukları AR/TPO - TTP - FNV - TWY/4990 ve 4991 hak sıra numaralı 2 adet petrol arama ruhsatı 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu nun Geçici - 1 ve 24/3 üncü maddeleri gereğince Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının tarihli olurlarıyla feshedilmiştir sayılı Türk Petrol Kanunu nun 22/3 ve 4 üncü maddeleri gereğince yukarıda ismi yazılı şirketlere tahmil eylediği mükellefiyetlerin yerine getirilmemesinden dolayı zarar görmüş olanlar varsa maruz kaldıkları zarar ve hasara ait tazminatın Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 26 ncı maddesi gereğince şirketlerin teminatından karşılanabilmesi için ilgililerin bu ilan tarihinden itibaren bir yıl zarfında selahiyetli mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri ilan olunur. 2788/1-1

32 Sayfa : 32 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: KURUL KARARI Karar No: 5536 Karar Tarihi: 27/03/2015 Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27/03/2015 tarihli toplantısında, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 17 nci maddesi kapsamında; 01/04/2015 tarihinden geçerli olmak üzere, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından uygulanacak aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi hakkında; 1) TETAŞ tarafından; Dağıtım Şirketlerine ve Görevli Tedarik Şirketlerine 01/04/2015 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 17,30 Krş/kWh uygulanmasına, 2) Görevli Tedarik Şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilmesine, 3) Enerji KİT lerinin Uygulayacağı Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından Kuruma tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, Kurum tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınan Kurul Kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılmasına, karar verilmiştir. 2794/1-1 KURUL KARARI Karar No: 5537 Karar Tarihi: 27/03/2015 Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27/03/2015 tarihli toplantısında, a) Dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafından serbest olmayan tüketiciler ile serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçmeyen tüketicilere 01/04/2015 tarihinden itibaren uygulanmak üzere Ek-1 ve Ek-2 de yer alan tarife tablolarının onaylanmasına, b) Dağıtım şirketleri tarafından genel aydınlatma alt abone grubundaki tüketicilere 01/04/2015 tarihinden itibaren uygulanmak üzere Ek-3 te yer alan tarife tablosunun onaylanmasına, karar verilmiştir. EKLER: EK-1: 01/04/2015 tarihinden itibaren uygulanacak Faaliyet Bazlı Tarife Tablosu. EK-2: 01/04/2015tarihinden itibaren uygulanacak Fonsuz Tarife Tablosu. EK-3: 01/04/2015tarihinden itibaren genel aydınlatma alt abone grubundaki tüketicilere uygulanacak Fonsuz Tarife Tablosu

33 31 Mart 2015 Sayı : RESMÎ GAZETE Sayfa : 33

34 Sayfa : 34 RESMÎ GAZETE 31 Mart 2015 Sayı : /1-1

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIKLARA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIKLARA VEKÂLET ETME İŞLEMİ Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 21 Ekim 2014 SALI YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 29152 Mükerrer BAKANLIKLARA VEKÂLET ETME İŞLEMİ BAŞBAKANLIK 17 Ekim

Detaylı

İhale Şehri :Eskişehir. İş Şehri :Eskişehir. Kurum: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Tıp Fakültesi Birimi

İhale Şehri :Eskişehir. İş Şehri :Eskişehir. Kurum: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Tıp Fakültesi Birimi İhale Şehri :Eskişehir İş Şehri :Eskişehir Kurum: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Tıp Fakültesi Birimi İşin Adı/Konusu/Cinsi: İlaç Satın Alınacaktır İhale Tarihi :17.11.2011 10:30

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır MİLLETLERARASI ANDLAŞMA

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır MİLLETLERARASI ANDLAŞMA T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 19 Kasım 2014 ÇARŞAMBA YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 29180 MİLLETLERARASI ANDLAŞMA Karar Sayısı : 2014/6933 3 Haziran

Detaylı

MEVZUAT BİLGİLENDİRME SERVİSİ

MEVZUAT BİLGİLENDİRME SERVİSİ 9 Şubat 2014 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 28908 BAKANLAR KURULU KARARI Karar : 2014/5860 Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketinin görevlendirilmesiyle ilgili

Detaylı

Arsa Mesken. Ticaret Alanı. Ticaret Alanı ,4 Arsa Konut Alanı 18

Arsa Mesken. Ticaret Alanı. Ticaret Alanı ,4 Arsa Konut Alanı 18 TAŞINMAZLAR SATILACAKTIR Kayseri Kocasinan Belediye Başkanlığından: Madde 1- İhalenin Konusu: Belediyemize ait aşağıda bilgileri verilen, 33 (OtuzÜç) adet taşınmaz satış ihalesidir. Sıra Mevkii (Adres)

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YÖNETMELİK 1 BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Bursa Teknik Üniversitesi

Detaylı

İHALE İLANI KARA ALANLARINDA AÇILACAK KUYULARDA LOG HİZMET ALIMI YAPILACAKTIR.

İHALE İLANI KARA ALANLARINDA AÇILACAK KUYULARDA LOG HİZMET ALIMI YAPILACAKTIR. İHALE İLANI KARA ALANLARINDA AÇILACAK KUYULARDA LOG HİZMET ALIMI YAPILACAKTIR. 1- İş Sahibi İdareye İlişkin Bilgiler 1.1. İş sahibi İdarenin; a) Adı: Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü b) Adresi:

Detaylı

4 ADET BLADE SUNUCU CİHAZLARI SATINALINACAKTIR. DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

4 ADET BLADE SUNUCU CİHAZLARI SATINALINACAKTIR. DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN 4 ADET BLADE SUNUCU CİHAZLARI SATINALINACAKTIR. DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı ihtiyacı 4 adet blade sunucu cihazlarının Kuruluşça hazırlanan teknik

Detaylı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI NDAN İLAN

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI NDAN İLAN MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI NDAN İLAN MADDE 1. İhale konusu olan işin niteliği, yeri, miktarı, kiralanma süresi, hangi tarih ve saatte yapılacağı, tahmini bedeli ile geçici teminat miktarı; Mersin

Detaylı

SİRKÜLER İstanbul, 10.09.2015 Sayı: 2015/146 Ref: 4/146

SİRKÜLER İstanbul, 10.09.2015 Sayı: 2015/146 Ref: 4/146 SİRKÜLER İstanbul, 10.09.2015 Sayı: 2015/146 Ref: 4/146 Konu: TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE KORE CUMHURİYETİ ARASINDA İMZALANAN SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI 1 HAZİRAN 2015 DEN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR

Detaylı

Bu Karar yayımı tarihinde( tarihi) yürürlüğe girmektedir.

Bu Karar yayımı tarihinde( tarihi) yürürlüğe girmektedir. ERK Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Hizmetleri Ltd. Şti. Acıbadem Cd. Çamlıca Apt. No.77 K.4 34718 Acıbadem-Kadıköy/ISTANBUL Tel :0.216.340 00 86 Fax :0.216.340 00 87 E-posta: info@erkymm.com No: 2015/37

Detaylı

YÖNETMELİK. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden: MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL VE TEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden: MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL VE TEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ 5 Aralık 2011 PAZARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28133 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden: YÖNETMELİK MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL VE TEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

YAZIHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ

YAZIHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ YAZIHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ İhale Kayıt Numarası İhale Adı İhale Tarihi 2012/94521 2012 2013 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Grup Öğrenci Taşıması

Detaylı

SÜREYYAPAŞA GÖĞÜS HASTALIKLARI VE GÖĞÜS CERRAHİSİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE

SÜREYYAPAŞA GÖĞÜS HASTALIKLARI VE GÖĞÜS CERRAHİSİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE Evrak Tarih ve Sayısı: 21/08/2015-1635 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği *BE5U4DCZC* Sayı : 71587699-930- Konu:

Detaylı

b) Yapılacağı yer : ANKARA : Sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 3 c) İşe başlama tarihi

b) Yapılacağı yer : ANKARA : Sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 3 c) İşe başlama tarihi İhale İlanı TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KOMPANZASYON SİSTEMLERİNİN YENİLENMESİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı

Detaylı

BAKANLAR KURULU KARARI

BAKANLAR KURULU KARARI Şubat 2014 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 28908 BAKANLAR KURULU KARARI Karar : 2014/5860 Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketinin görevlendirilmesiyle ilgili bazı

Detaylı

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/ekap/

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/ekap/ İhale Şehri :Bolu İş Şehri :Bolu Kurum :Sağlık Bakanlığı Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi İşin Adı/Konusu/Cinsi :Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi :16.11.2011 10:30 İhale Usulü :Açık İhale

Detaylı

a) Adresi : E.S.K.İ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORHANGAZİ MAHALLESİ ÖMÜR MEVKİİ ARITMA TESİSLERİ - ESKİŞEHİR

a) Adresi : E.S.K.İ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORHANGAZİ MAHALLESİ ÖMÜR MEVKİİ ARITMA TESİSLERİ - ESKİŞEHİR İhale Şehri :Eskişehir İş Şehri: Eskişehir Kurum :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E.s.k.i. Genel Müdürlüğü İşin Adı/Konusu/Cinsi :Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi: 15.11.2011 14:00 İhale

Detaylı

ADANA VALİLİĞİNE Döşeme Mah. KaraisalI Cad. Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı No:89 Yeni Valilik Binası Seyhan / ADANA

ADANA VALİLİĞİNE Döşeme Mah. KaraisalI Cad. Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı No:89 Yeni Valilik Binası Seyhan / ADANA t t a GAYRİMENKUL A N O N İ M Ş İ R K E T İ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Özelleştirme Uygulamaları Dairesi Başkanlığı 20. 07.2015 011447 Sayı : 45092924.823.02 - 'l? 1 Konu : Resmi ilan ADANA VALİLİĞİNE Döşeme Mah.

Detaylı

İşin Adı/Konusu/Cinsi :Jeotermal Gradyan Ve Üretim Kuyusu Açılması İşi Yaptırılacaktır JEOTERMAL GRADYAN VE ÜRETİM KUYUSU AÇILMASI İŞİ YAPTIRILACAKTIR

İşin Adı/Konusu/Cinsi :Jeotermal Gradyan Ve Üretim Kuyusu Açılması İşi Yaptırılacaktır JEOTERMAL GRADYAN VE ÜRETİM KUYUSU AÇILMASI İŞİ YAPTIRILACAKTIR İhale Şehri :Kütahya İş Şehri :Kütahya Kurum :T. C Kütahya İl Özel İdaresi İşin Adı/Konusu/Cinsi :Jeotermal Gradyan Ve Üretim Kuyusu Açılması İşi Yaptırılacaktır İhale Tarihi: 03.11.2011 10:00 İhale Usulü

Detaylı

YÖNETMELİK NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

YÖNETMELİK NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar 12 Eylül 2013 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28763 Namık Kemal Üniversitesinden: YÖNETMELİK NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

1- İHALE EVRAKI BEDELLİDİR.

1- İHALE EVRAKI BEDELLİDİR. DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İHTİYACI IP KAMERA SATIN ALINACAKTIR. Ofisimizce, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü

Detaylı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Bartın Üniversitesinden: BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Bartın Üniversitesi

Detaylı

SİRKÜLER İstanbul, 15.06.2015 Sayı: 2015/112 Ref: 4/112. Konu: TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞTIR

SİRKÜLER İstanbul, 15.06.2015 Sayı: 2015/112 Ref: 4/112. Konu: TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞTIR SİRKÜLER İstanbul, 15.06.2015 Sayı: 2015/112 Ref: 4/112 Konu: TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞTIR 11.06.2015 tarih ve 29383 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan

Detaylı

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ UÇAK BİLETİ ALIMI, VİZE İŞLEMLERİ VE OTEL REZERVASYONU HİZMET TEMİNİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 6 MADDE 1 - TANIMLAR Bu doküman ve eklerinde geçen; DARÜŞŞAFAKA: DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ

Detaylı

YÖNETMELİK. Bingöl Üniversitesinden: BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Bingöl Üniversitesinden: BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 23 Şubat 2012 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28213 Bingöl Üniversitesinden: YÖNETMELİK BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

17 Nisan 2013 ÇARŞAMBA. Resmî Gazete. Sayı : YÖNETMELİK. İstanbul Ticaret Üniversitesinden:

17 Nisan 2013 ÇARŞAMBA. Resmî Gazete. Sayı : YÖNETMELİK. İstanbul Ticaret Üniversitesinden: 17 Nisan 2013 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28621 YÖNETMELİK İstanbul Ticaret Üniversitesinden: İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE VE DOĞA BİLİMLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TA Ş I M A Y A P T I R I L A C A K T I R

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TA Ş I M A Y A P T I R I L A C A K T I R TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TEKİRDAĞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TA Ş I M A Y A P T I R I L A C A K T I R Şubemiz Çorlu Ajans Amirliği Stoklarından 5.000 ton, dökme hububatın karayolundan Tekirdağ merkez kiralık Evren

Detaylı

SİRKÜLER İstanbul, Sayı: 2015/140 Ref: 4/140

SİRKÜLER İstanbul, Sayı: 2015/140 Ref: 4/140 SİRKÜLER İstanbul, 02.09.2015 Sayı: 2015/140 Ref: 4/140 Konu: STRATEJİK YATIRIMLARA DAİR YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR 27.08.2015 tarih ve 29458 sayılı Resmi Gazete

Detaylı

ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ 226 İŞÇİ (DAİME VE GEÇİCİ İŞÇİ) PERSONELİNİN 2016 YILI SÜRESİNCE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI (1 KİŞİYLE), İŞYERİ HEKİMİ (1 KİŞİYLE) VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (1 KİŞİYLE) HİZMETİNİN OSGB

Detaylı

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ KARADENİZ STRATEJİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ KARADENİZ STRATEJİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ KARADENİZ STRATEJİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Recep Tayyip

Detaylı

YAZIHAN İLÇESİ İLKÖĞRETİM 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ

YAZIHAN İLÇESİ İLKÖĞRETİM 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ 7.BÖLGE 6.BÖLGE 5.BÖLGE 4.BÖLGE 3.BÖLGE 2.BÖLGE 1.BÖLGE YAZIHAN İLÇESİ İLKÖĞRETİM 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALE TAKVİMİ İhale Kayıt Numarası İhale Adı İhale Tarihi 2012/121456 İLKÖĞRETİM

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ÖĞRENCİ KIYAFET ALIMI TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 6 MADDE 1 - TANIMLAR Bu doküman ve eklerinde geçen; DARÜŞŞAFAKA : DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ve bağlı kurumlarını İSTEKLİ TEDARİKÇİ

Detaylı

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN NEYFCÖRF SON TEKLİF MALZEMENİN GRUBU MİKTAR ^ 3! VERME ALINACAĞI TARİHİ

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN NEYFCÖRF SON TEKLİF MALZEMENİN GRUBU MİKTAR ^ 3! VERME ALINACAĞI TARİHİ DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN Aşağıda cinsi ve miktarı yazılı malzeme teknik şartnamesi ve ticari şartnamesi ile ihale ek şartları dahilinde iç ve dış piyasadan açık teklif isteme usulüne göre

Detaylı

B. ARINÇ A. BABACAN Y. AKDOĞAN N. KURTULMUŞ Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı

B. ARINÇ A. BABACAN Y. AKDOĞAN N. KURTULMUŞ Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü 20 Haziran 2015 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29392 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2015/7726 5544 sayılı Meslekî Yeterlilik Kurumu Kanunu

Detaylı

a) Adresi : CUMHURİYET MAH. KARAAĞAÇ CAD. NO:5 GÖLBAŞI BELEDİYESİ HİZMET BİNASI

a) Adresi : CUMHURİYET MAH. KARAAĞAÇ CAD. NO:5 GÖLBAŞI BELEDİYESİ HİZMET BİNASI ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPTIRILACAKTIR GÖLBAŞI BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖLBAŞI BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü

Detaylı

TAŞINMAZ MAL SATIŞ ŞARTNAMESİ I-GENEL ŞARTLAR MADDE 1. İHALE KONUSU

TAŞINMAZ MAL SATIŞ ŞARTNAMESİ I-GENEL ŞARTLAR MADDE 1. İHALE KONUSU TAŞINMAZ MAL SATIŞ ŞARTNAMESİ I-GENEL ŞARTLAR MADDE 1. İHALE KONUSU ve ŞEKLİ 1- Ankara İli Çubuk ilçesinde bulunan gayrimenkuller (imarlı ve sanayi arsaları) 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre ihale

Detaylı

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI KOCAELİ İLİNDE KAYITLI SATIŞ İHALESİ YAPILACAK OLAN GAYRİMENKULLER

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI KOCAELİ İLİNDE KAYITLI SATIŞ İHALESİ YAPILACAK OLAN GAYRİMENKULLER SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI Mülkiyeti Kurumumuza ait tapuda Kocaeli İli, Karamürsel İlçesi, Kayacık Mahallesi, 174 ada, 35 parselde kayıtlı 28.184,55 m² yüzölçümlü taşınmaz

Detaylı

İHALE İLANI 0 326 413 0424-0 326 413 5878. hy56khg@hotmail.com. HATAY/Reyhanlı

İHALE İLANI 0 326 413 0424-0 326 413 5878. hy56khg@hotmail.com. HATAY/Reyhanlı ÇRŞ, 04-OCK-00 20:30 İHALE İLANI Reyhanlı İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Reyhanlı Cemil MERİÇ'in evi Restorasyonu Uygulaması İşi İçişleri Bakanlığı'nın 28 Nisan 2007 tarih 26506 sayılı Köylere Hizmet

Detaylı

YÖNETMELİK. Adıyaman Üniversitesinden: ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Adıyaman Üniversitesinden: ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 27 Mayıs 2014 SALI Resmî Gazete Sayı : 29012 Adıyaman Üniversitesinden: YÖNETMELİK ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

SİİRT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar. Amaç

SİİRT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar. Amaç SİİRT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Siirt Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama

Detaylı

Karar, 01/01/2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. B. İthalat Rejimi Kararı na Ekli Liste ve Eklerin Yürürlükten Kaldırılması

Karar, 01/01/2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. B. İthalat Rejimi Kararı na Ekli Liste ve Eklerin Yürürlükten Kaldırılması GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 12/01/2015 Sayı: 2015/19 Ref : 6/19 Konu: İTHALAT REJİMİ KARARINA EK KARAR ÇIKARILMIŞTIR A. Genel Bilgi 31/12/2014 tarihli ve 29222 (2 nci mükerrer) sayılı Resmi Gazete de 15/12/2014

Detaylı

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Evrak Tarih ve Sayısı: 21/05/2015-45876 T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı *BENF3BDKH* Sayı : 41361510-755.02.03/ Konu : İhale İlan İşleri AKŞEHİR KADİR YALLAGÖZ SAĞLIK

Detaylı

YÖNETMELİK. İzmir Üniversitesinden: İZMİR ÜNİVERSİTESİ KADIN ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. İzmir Üniversitesinden: İZMİR ÜNİVERSİTESİ KADIN ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 8 Ağustos 2011 PAZARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28019 İzmir Üniversitesinden: YÖNETMELİK İZMİR ÜNİVERSİTESİ KADIN ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

-> 5 07.08.2014 13:06

-> 5 07.08.2014 13:06 27 Temmuz 2014 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 29073 Adıyaman Üniversitesinden: YÖNETMELİK ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç,

Detaylı

Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü

Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü İhale Şehri :Eskişehir İş Şehri :Eskişehir, Sakarya, Kütahya Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü İşin Adı/Konusu/Cinsi :Araç Kiralama Hizmeti

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim

Detaylı

YÖNETMELİK SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ÜNĠVERSĠTESĠ BAĞIMLILIKLA. MÜCADELE UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ

YÖNETMELİK SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ÜNĠVERSĠTESĠ BAĞIMLILIKLA. MÜCADELE UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ 31 Ekim 2016 PAZARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29874 Sağlık Bilimleri Üniversitesinden: YÖNETMELİK SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ÜNĠVERSĠTESĠ BAĞIMLILIKLA MÜCADELE UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

YÖNETMELİK İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ 30 Mart 2012 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28249 YÖNETMELİK İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1

Detaylı

31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : BAKANLAR KURULU KARARI

31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : BAKANLAR KURULU KARARI 31 Mayıs 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28663 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2013/4748 Ekli Kalkınma Ajansları Kalkınma Kurullarına Temsilci Gönderecek Kurum ve Kuruluşların Belirlenmesi ve Bazı

Detaylı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Detaylı

YÖNETMELİK. a) Merkez (ODÜZEM): Ordu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini,

YÖNETMELİK. a) Merkez (ODÜZEM): Ordu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini, 4 Haziran 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 29020 Ordu Üniversitesinden: YÖNETMELİK ORDU ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

KIRKLARELİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TÜZEL KİŞİLİĞİNE AİT 1 ADET ARACIN SATIŞINA İLİŞKİN İLAN METNİ

KIRKLARELİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TÜZEL KİŞİLİĞİNE AİT 1 ADET ARACIN SATIŞINA İLİŞKİN İLAN METNİ KIRKLARELİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TÜZEL KİŞİLİĞİNE AİT 1 ADET ARACIN SATIŞINA İLİŞKİN İLAN METNİ Kırklareli Organize Mülkiyetinde bulunan, İşbu ilan metni ekinde yer alan Satış Şartnamesinde; markası,

Detaylı

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL İLETİŞİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL İLETİŞİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar 24 Ekim 2017 SALI Resmî Gazete Sayı : 30220 YÖNETMELİK Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden: MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL İLETİŞİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç,

Detaylı

ORDU ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK DANIŞMANLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ORDU ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK DANIŞMANLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ORDU ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK DANIŞMANLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Ordu Üniversitesi İstatistik Danışmanlık

Detaylı

YÖNETMELİK İPEK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK İPEK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ Yönetmelik 22 Eylül 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 28773 İpek Üniversitesinden: YÖNETMELİK İPEK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

ARAZİ HAZIRLIĞI HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

ARAZİ HAZIRLIĞI HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ARAZİ HAZIRLIĞI HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Çankırı ATM Şefliği Topuzsaray Revize Erozyon Kontrolu Proje Sahası Arazi Hazırlığı İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu

Detaylı

İşin Adı/Konusu/Cinsi: Er Yemekhanesi Islak Hacimlerin Onarımı Yaptırılacaktır

İşin Adı/Konusu/Cinsi: Er Yemekhanesi Islak Hacimlerin Onarımı Yaptırılacaktır İhale Şehri :Kütahya İş Şehri :Kütahya Kurum: Hv. er Eğt. tug. k. lığı Kütahya İşin Adı/Konusu/Cinsi: Er Yemekhanesi Islak Hacimlerin Onarımı Yaptırılacaktır İhale Tarihi :01.11.2011 11:00 İhale Usulü

Detaylı

SİRKÜLER İstanbul, 07.07.2015 Sayı: 2015/122 Ref: 4/122

SİRKÜLER İstanbul, 07.07.2015 Sayı: 2015/122 Ref: 4/122 SİRKÜLER İstanbul, 07.07.2015 Sayı: 2015/122 Ref: 4/122 Konu: NAKİT SERMAYE ARTIŞLARINDA UYGULANACAK İNDİRİM ORANI HALKA AÇIK ŞİRKETLER İLE TEŞVİK BELGELİ YATIRIMLAR İÇİN YÜKSELTİLMİŞ, BAZI ŞİRKETLER İÇİN

Detaylı

GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 18/12/2014 Sayı: 2014/121 Ref : 6/121

GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 18/12/2014 Sayı: 2014/121 Ref : 6/121 GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 18/12/2014 Sayı: 2014/121 Ref : 6/121 Konu: TİCARİ AMAÇ DIŞINDA İTHAL EDİLECEK BAZI EŞYA İÇİN 2015 YILINDA ALINACAK BANDROL ÜCRETLERİNİ BELİRLEYEN BAKANLAR KURULU KARARI YAYIMLANMIŞTIR

Detaylı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

SİNOP ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar SİNOP ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı

Detaylı

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ADAK KURBAN KARKAS ET ALIMI TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 6 MADDE 1 - TANIMLAR Bu doküman ve eklerinde geçen; DARÜŞŞAFAKA İSTEKLİ TEDARİKÇİ : DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ve bağlı kurumlarını,

Detaylı

İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN *Mülkiyeti belediyemize ait Akyol mahallesi taş döküm sahası içersinde bulunan 3 nolu tüp deposu belediyemize gelir getirmesi amacıyla 15.02.2017-15.02.2022 tarihleri

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 29 Mart 2017 ÇARŞAMBA YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 30022 Mükerrer KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA

Detaylı

İHALE İLANI ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş. 2015 ŞUBAT

İHALE İLANI ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş. 2015 ŞUBAT İHALE İLANI ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş. 2015 ŞUBAT ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. (İHALE KOMİSYONU) BAŞKANLIĞI NDAN ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. NİN ENA ELEKTRİK ÜRETİM LİMİTED

Detaylı

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 23-28 ŞUBAT 2016 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK OLAN KARADENİZ 2

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 23-28 ŞUBAT 2016 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK OLAN KARADENİZ 2 EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 23-28 ŞUBAT 2016 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK OLAN KARADENİZ 2. KİTAP FUARI, 19-27 MART 2016 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK OLAN BURSA KİTAP FUARI, 16-24 NİSAN 2016

Detaylı

AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR

AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR Süre ve Yaklaşık Maliyet Bilgileri İlan Süresi : 21 Yasal Kapsam : 13 b/3 İlan Süresi İçin Yaklaşık Maliyet : 3. adım 201.563,00 1.539.538,00 Ortak Alım : Hayır AKARYAKIT SATIN

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ 08 Temmuz 2015 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29764 YÖNETMELİK Bitlis Eren Üniversitesinden: BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği

İstanbul Bilgi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği İstanbul Bilgi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği Yayımlandığı Resmi Gazete : 10.05.2005/25811 Ek ve değişiklikler : Yoktur Ek ve değişiklik kontrol

Detaylı

DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İHTİYACI 1 ADET TORNA MAKİNASI ALINACAKTIR.

DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İHTİYACI 1 ADET TORNA MAKİNASI ALINACAKTIR. DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İHTİYACI 1 ADET TORNA MAKİNASI ALINACAKTIR. Ofisimizce, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü

Detaylı

T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ BİYOMEDİKAL TEST KALİBRASYON VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BİYOMEDKAM) YÖNETMELİĞİ

T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ BİYOMEDİKAL TEST KALİBRASYON VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BİYOMEDKAM) YÖNETMELİĞİ T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ BİYOMEDİKAL TEST KALİBRASYON VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BİYOMEDKAM) YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 Bu Yönetmeliğin amacı; İzmir

Detaylı

GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 30/06/2014 Sayı: 2014/27 Ref : 6/27

GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 30/06/2014 Sayı: 2014/27 Ref : 6/27 GÜMRÜK SİRKÜLERİ Tarih: 30/06/2014 Sayı: 2014/27 Ref : 6/27 Konu: TEREFTALİK ASİT İTHALATINDA KORUNMA ÖNLEMİ UYGULANMASINA İLİŞKİN KARAR YAYIMLANMIŞTIR. A. Genel Bilgi 30/06/2014 tarihli ve 29046 sayılı

Detaylı

Kurum :Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Sandıklı Vergi Dairesi Müdürlüğü

Kurum :Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Sandıklı Vergi Dairesi Müdürlüğü İhale Şehri :Afyon İş Şehri :Afyon Kurum :Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Sandıklı Vergi Dairesi Müdürlüğü İşin Adı/Konusu/Cinsi :İstinat Duvarı Yaptırılacaktır İhale Tarihi: 02.11.2011 14:00

Detaylı

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ

TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ AĞ ANAHTARI VE AĞ YÖNETİM YAZILIMI ALIMI TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ Sayfa 1 / 5 MADDE 1 - TANIMLAR Bu doküman ve eklerinde geçen; CEMİYET İSTEKLİ : DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ve bağlı kurumlarını

Detaylı

T.C. Köylere Hizmet Götürme Birliği. /*- rz S /7

T.C. Köylere Hizmet Götürme Birliği. /*- rz S /7 T.C. K AR A K O ÇAN K A Y M A K A M L IĞ I Köylere Hizmet Götürme Birliği Sayı :22804967/ 6 2 ^ 02/12/2013 Konu : İhale İlam /*- rz S /7 ilçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, 2013 KÖYDEŞ programındaprogramında

Detaylı

AG-YG(OG) ELEKTRİK DAĞITIM ŞEBEKELERİ VE YG(OG) DAĞITIM HATLARI ARIZA ONARIM VE BAKIM HİZMETİ ALINACAKTIR

AG-YG(OG) ELEKTRİK DAĞITIM ŞEBEKELERİ VE YG(OG) DAĞITIM HATLARI ARIZA ONARIM VE BAKIM HİZMETİ ALINACAKTIR AG-YG(OG) ELEKTRİK DAĞITIM ŞEBEKELERİ VE YG(OG) DAĞITIM HATLARI ARIZA ONARIM VE BAKIM HİZMETİ ALINACAKTIR Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM AŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Genel Müdürlüğümüz Çağlayan

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Yüksek İhtisas Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Detaylı

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI KOCAELİ İLİNDE KAYITLI SATIŞ İHALESİ YAPILACAK OLAN GAYRİMENKULLER

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI KOCAELİ İLİNDE KAYITLI SATIŞ İHALESİ YAPILACAK OLAN GAYRİMENKULLER SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI Mülkiyeti Kurumumuza ait tapuda Kocaeli İli, Karamürsel İlçesi, Kayacık Mahallesi, 174 ada, 35 parselde kayıtlı 28.184,55 m² yüzölçümlü taşınmaz

Detaylı

(Resmi Gazete Tarihi: 22.09.2013; Resmi Gazete Sayısı: 28773)

(Resmi Gazete Tarihi: 22.09.2013; Resmi Gazete Sayısı: 28773) 22 Eylül 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 28773 YÖNETMELİK (Resmi Gazete Tarihi: 22.09.2013; Resmi Gazete Sayısı: 28773) İpek Üniversitesinden: İPEK ÜNİVERSİTESİ DİL EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

Detaylı

Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü

Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü İhale Şehri :Eskişehir İş Şehri :Eskişehir, Kütahya, Sakarya Kurum: Çevre Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Bölge Müdürlüğü İşin Adı/Konusu/Cinsi :Özel Güvenlik Hizmeti

Detaylı

Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İhale Şehri :Bolu İş Şehri :Bolu Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı İşin Adı/Konusu/Cinsi :Temizlik Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi :17.11.2011 10:00 İhale Usulü

Detaylı

YÖNETMELİK. b) Merkez (GUZEM): Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini,

YÖNETMELİK. b) Merkez (GUZEM): Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini, 18 Temmuz 2013 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28711 Gazi Üniversitesinden: YÖNETMELİK GAZİ ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

İşin Adı/Konusu/Cinsi :Sokak Hayvanlarının Toplanması Ve Veterinerlik Hizmeti Alınacaktır

İşin Adı/Konusu/Cinsi :Sokak Hayvanlarının Toplanması Ve Veterinerlik Hizmeti Alınacaktır İhale Şehri :Eskişehir İş Şehri :Eskişehir Kurum: Odunpazarı Belediyesi İşin Adı/Konusu/Cinsi :Sokak Hayvanlarının Toplanması Ve Veterinerlik Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi :15.11.2011 10:30 İhale Usulü

Detaylı

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZ EBA EĞİTİM İÇERİĞİ ÖZEL EĞİTİME GEREKSİNİM DUYAN ÇOCUKLAR İÇİN

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZ EBA EĞİTİM İÇERİĞİ ÖZEL EĞİTİME GEREKSİNİM DUYAN ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA ENGELSİZ EBA EĞİTİM İÇERİĞİ ÖZEL EĞİTİME GEREKSİNİM DUYAN ÇOCUKLAR İÇİN (otizm, zihinsel engel, vb.) ENGELSİZ EBA EĞİTİM İÇERİĞİ EĞİTİM YAZILIMI ALIMI İHALE İLANI (İKN:2015/182572)

Detaylı

1- İHALE EVRAKI BEDELLİDİR.

1- İHALE EVRAKI BEDELLİDİR. DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HAVA TEKNİK OKULLAR KOMUTANLIĞI İHTİYACI 18 KALEM MUHTELİF LASTİK VE AKÜ SATIN ALINACAKTIR. Ofisimizce, Hava Kuvvetleri Komutanlığı

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 22/07/

Evrak Tarih ve Sayısı: 22/07/ Evrak Tarih ve Sayısı: 22/07/2014-19580 T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Genel Sekreterlik *BEKVKUB0* Sayı :39633678/020/ Konu :Merkez Müdürü Sayın Yrd.Doç.Dr.İbrahim BUZKAN Mühendislik Fakültesi Jeoloji

Detaylı

Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İhale Şehri :Bolu İş Şehri :Bolu Kurum :Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı İşin Adı/Konusu/Cinsi :Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi :23.11.2011 10:00 İhale

Detaylı

YÖNETMELİK BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN ÜRÜNLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN ÜRÜNLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ 6 Haziran 2013 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28669 Bartın Üniversitesinden: YÖNETMELİK BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN ÜRÜNLERİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

: https://ekap.kik.gov.tr/ekap/

: https://ekap.kik.gov.tr/ekap/ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TKİ) EGE LİNYİTLERİ İŞLETME MÜESSESESİ/SATINALMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Sürücülü Araç Kiralama hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale

Detaylı

İhale Evrak Bedeli MİKRODEV MARKA UZAK TERMİNAL ÜNİTESİ RTU 330 8D0 16Dİ 32MB 45 Adet / 15:00 100,00 TL

İhale Evrak Bedeli MİKRODEV MARKA UZAK TERMİNAL ÜNİTESİ RTU 330 8D0 16Dİ 32MB 45 Adet / 15:00 100,00 TL DEVLET MALZEME OFİSİ İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRİK MAKİNE VE MALZEME İKMAL DAİRESİ BAŞKANLIĞI İHTİYACI MİKRODEV MARKA

Detaylı

GEREKLİ BELGELER 7. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için gerekli

GEREKLİ BELGELER 7. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için gerekli KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZLARIN İLANI SIRA BAĞ TAHMİNİ GEÇİCİ İHALE ALANI( TİPİ / İLÇE MAHALLE ADA PARSEL KAT / KAT İSMİ BÖL. NO M2) NİTELİĞİ BEDEL (TL) TEMİNAT (TL) TARİHİ

Detaylı

BAKANLAR KURULU KARARI

BAKANLAR KURULU KARARI 5 Temmuz 2015 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 29407 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2015/7749 20/12/1995 tarihli ve 95/7606 sayılı Kararnameye ektir. Ekli İthalat Rejimi Kararına Ek Karar ın yürürlüğe

Detaylı

İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN YATAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN Mülkiyeti belediyemize ait aşağıda mahallesi, mevkii, ada- parsel numarası, cinsi, yüzölçümü, muhammen bedeli, geçici teminat miktarı, ihale tarihi ve saati yazılı

Detaylı

PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR

PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Tekstil, Deri, Mobilya, Gıda ve Kimya Ürünlerinin İmalatı Sektörlerindeki İşyerlerinde İş Sağlığı

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 18 Ekim 2014 CUMARTESİ Sayı : 29149 Mükerrer YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ 68244839-140.01-14-515

Detaylı

DIŞ LASTİK SATIN ALINACAKTIR TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TPAO) MAKİNE_İKMAL VE İNŞAAT DAİRE BAŞKANLIĞI

DIŞ LASTİK SATIN ALINACAKTIR TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TPAO) MAKİNE_İKMAL VE İNŞAAT DAİRE BAŞKANLIĞI DIŞ LASTİK SATIN ALINACAKTIR TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TPAO) MAKİNE_İKMAL VE İNŞAAT DAİRE BAŞKANLIĞI 25-13ARA-46172 DIŞ LASTİK alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: Resmi Gazete Sayısı: 26453

Resmi Gazete Tarihi: Resmi Gazete Sayısı: 26453 Resmi Gazete Tarihi: 05.03.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26453 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

Kurum: Sağlık Bakanlığı Müsteşarlık Bolu Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi

Kurum: Sağlık Bakanlığı Müsteşarlık Bolu Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi İhale Şehri :Bolu İş Şehri :Bolu Kurum: Sağlık Bakanlığı Müsteşarlık Bolu Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi İşin Adı/Konusu/Cinsi :Yemek Hizmeti Alınacaktır İhale Tarihi :22.11.2011 10:00 İhale

Detaylı