B M ü h e n di s li k T ic. v e L td. Ş ti. 8.Cad. 89.Sok. 14/1 Emek / ANKARA Tel:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "B M ü h e n di s li k T ic. v e L td. Ş ti. www.bproje.com 8.Cad. 89.Sok. 14/1 Emek / ANKARA Tel: 0 312 222 95 97"

Transkript

1 B M ü h e n di s li k T ic. v e L td. Ş ti. 8.Cad. 89.Sok. 14/1 Emek / ANKARA Tel: Şirketimiz 22 yıllık deneyim ve birikim ile; Elektrik Dağıtım Şebekeleri ve Enerji Nakil Hatları Proje Üretimi sektöründe en iyisi olma gayretindedir. Deneyim sahibi, uzman bir kadro ile sektör ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Elektrik Dağıtım Şebekeleri (Köy, Kasaba, Şehir) Proje Yapım Programı; - YG(OG)+AG Projeleri yapımı; hazırlanması kolay, kısa sürede, eksiksiz - YG(OG)+AG Tatbikat (Uygulama) Projeleri yapımı; güvenilir, hızlı, hatasız - YG(OG)+AG Son Durum Projeleri; her şey otomatik, pratik, tam kontrolünüz altında - YG(OG)+AG+ENH Mevcut Şebeke Çıkarılması İşleri; hızlı bir şekilde veri girişi Tüm uygulamalarda GPS li veya GPS siz, koordinatlı olarak çalışabilme özelliği MAPInfo, ARCInfo vs GIS programları ile uyumlu, her türlü veri alma, alınan veriler üzerinden proje yapabilme ve GIS programı formatında kaydedebilme özelliği Proje üretimi sırasında en çok emek ve zaman harcanan işlemleri sadece birkaç komut ile otomatik olarak gerçekleştirebilme Yapılacak işlemler sonucu oluşturulacak bütün proje raporlamalarını, şartnamelerdeki formatlarında ofis programlarına (Word, Excel ) baskıya hazır bir şekilde kaydedebilme kolaylığı Direk Seçimleri, OG-AG Gerilim Düşümü Hesapları, OG Şalt Şemaları, Bina Yerleşim Planları, Kısa Devre Hesapları, AG Şalt Şemaları, BOX Tekhat Şemaları, Vektör Diyagramları ve hepsinden önemlisi KEŞİFLER. Bütün bu işlemler projeye has değişkenler tanımlandıktan sonra tamamen otomatik, güvenilir ve hatasız Enerji Nakil Hatları İçin; Plan, Profil ve Proje hazırlama programı. - Enerji Nakil Hatları Proje üretiminde sahip olduğu üstün özellikleri ve kısa sürede öğrenilebilen kolay kullanımı ile rakipsiz ve tek. - Bütün tip projelerde, bütün buz yükü bölgelerinde, bütün direk tiplerinde ve hat tertiplerinde ENH Plan, Profil ve Projesi hazırlayabilme imkânı - Hesaplanması zaman alan her türlü Enerji Nakil Hattı Proje kontrollerini ( a w, a max, a g, a g -a w, Uplift, Offset, a kr, İki Misli Buzyükü kontrolleri ) tek bir komut ile yapabilme ve kurtarmayan yerler için çözüm önerileri sunabilme yeteneği - 10 km lik bir ENH Projesini keşif dahil 30 dakikada hatasız ve eksiksiz olarak bitirebilme performansı. Kullanıcılarımızdan gelen talep, öneri ve eleştiriler doğrultusunda sürekli yenilenen ve güncellenen b-pro Programları bu alanda geliştirilen programlar içerisinde, zirvedeki yerlerini her zaman koruyacaklardır. Masaüstü ve Kurumsal çözümler sunan B Mühendislik oluşturduğu sürekli destek organizasyonu ile müşteri memnuniyetini de ön planda tutmaktadır. Günün her saati, telefonla ya da internet ile ulaşabileceğiniz yetkili personel ile sorularınıza/sorunlarınıza kısa sürede yanıtlar bulabilir, çalışmalarınızda zaman kaybetmezsiniz. PROJE DENEYİMİ VE BİRİKİMİ ARTIK PROFESYONEL YAZILIM ÜRÜNLERİ VE KURUMSAL YAZILIM ÇÖZÜMLERİ OLARAK HİZMETİNİZDE. 1

2 b_pro YAZILIM ÜRÜNLERİMİZ: ANA FONKSİYONLAR: OG OPTİMİZASYON AG VE OG GERİLİM DÜŞÜMÜ, GÜÇ KAYBI HESAPLARI ve RAPORLAMALARI TRAFO GÜÇ HESAPLARI ve TRAFO SEÇİMİ KESİT SEÇİMİ, DİREK SEÇİMİ, TRAVERS-İZOLATÖR-İZOLATÖR DEMİRİ SEÇİMİ, TOPRAKLAMALAR, LAMBALAR OTOMATİK veya MANÜEL DİREK ve TRAFO NUMARASI VERME OTOMATİK TRAFO BÖLGE AYRIM ÇİZİMLERİ AG TEKHAT ŞEMALARI, BOX TEKHAT ŞEMALARI OG TEKHAT ŞEMASI, BİNA YERLEŞİM PLANI, PRİMER MALZEME LİSTESİ ÇİZİMLERİ OG KISA DEVRE HESAPLARI TAM OTOMATİK TRAFO BAZINDA TEK TEK KEŞİFLER TAM OTOMATİK GENEL veya GRUP KEŞİFLERİ TAM OTOMATİK TEDAŞ ŞARTNAMELERİ STANDARTLARINDA RAPORLAMALAR KABLO KANAL ŞEMASI ÇİZİMLERİ ŞEBEKE BİLGİ SİSTEMİ, SORGULAMALAR, SORGULAMA SONUCU BULUNAN ŞEBEKE OBJELERİNDE DEĞİŞİKLİKLER DÜZELTMELER HER TÜRLÜ SAYISAL-RASTER HARİTA ÜZERİNDE KOORDİNATLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞABİLME YAYGIN OLARAK KULLANILAN GIS PROGRAMLARINDAN VERİ OKUYABİLME, PROJE HAZIRLAMA VE AYNI GIS PROGRAMI FORMATINDA TEKRAR KAYIT YAPABİLME B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

3 OG OPTİMİZASYON Her tür karışık ve çok "göz"lü (loop-ring) şebekeleri %E, %P ya da Güç Kaybına (kw) göre çok kısa sürede optimize ederek enerji kayıplarını minimuma indirme... AG, OG, ABONE HESAPLARI-ANALİZLERİ Otomatik Gerilim Düşümü, Güç Kaybı, Trafo Güç, Kısa Devre... hesapları, tek komutla, ister değerlerine göre renklendirilmiş olarak ekranda kontrol edin, ister ofis programları formatında (Excel, Word ) kaydedilen raporlardan inceleyin... AG, OG, ABONE ÇİZİMLERİ 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/ ölçekli şebeke çizimleri OG Tekhat, AG Tekhat, Box Tekhat Şemaları, OG Primer Malzeme, Bina Yerleştirme Planları, İstimlâk Plankoteleri, Prensip Şeması, Röle Koordinasyon Şeması... Hepsi otomatik hepsi tek komutla... AG OG-AYDINLATMA, DİREK-TRAVERS-İZOLATÖR SEÇİMLERİ 20 Yıllık deneyim ve bilgi ile hazırlanan veri kütüphanesi ile tüm buzyükü bölgeleri ve her tip (Beton, Demir, Galvanizli...) direk için; travers, izolatör ve izolatör demirini hatasız seçebilme, açı ve iletken cinsine göre zayıflatma faktörlü direkleri ve donatısını dahi otomatik olarak belirleyebilme... OTOMATİK TRAFO ve DİREK NUMARASI VERME, TOPRAKLAMA KOYMA, LAMBA KOYMA MODÜLLERİ Sadece tek komut ile tüm şebeke elemanlarının Şartnamelerine göre otomatik olarak numaralandırılması, gerekli noktalara topraklama konması, tercihlere göre istenilen türde ve güçte lamba konması vb... KEŞİFLER VE METRAJLAR İster genel keşif yapın, isterseniz grup keşfi veya tek tek trafo keşfi. Keşifleri istediğiniz gibi kolayca düzenleyin ve formüllü olarak kaydedilen ofis programlarından çıktısını alın. Yine hızlı, yine kolay... SAYISAL ve/veya RASTER (IMAGE) HARİTA-İMAR PLANLARI-HALİHAZIR HARİTALARI KULLANABİLME Altlık olarak kullanılacak haritalar ister raster formatında olsun (.bmp,.tiff,...), ister sayısal (vektör) formatta olsun. İsterseniz aynı projede her iki formatta ki haritaları bir arada kullanın. Dilediğiniz koordinat sistemini seçin ve çalışın. Çalışmalarınız bittikten sonra şebeke baskılarınızı, istediğiniz renkleri kullanarak mükemmel kalitede alabilirsiniz... B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

4 ANA FONKSİYONLAR: HER TÜRLÜ TOPOĞRAFİK ALETTEN ÖLÇÜM VERİLERİNİ (NOKTA DOSYALARINI) OTOMATİK OLARAK ALABİLME PROFİL ÇİZİMİNDE KULLANILACAK ÖNEMLİ DETAY NOKTALARI OTOMATİK OLARAK BELİRLEYEBİLME VE ÇİZİMDE GÖSTEREBİLME. (SOME NOKTALARI-RÖPERLERİ, POLİGON NOKTALARI, KAZIK NOKTALARI vs ) HATTIN GÜZERGÂHI BOYUNCA KARŞILAŞILAN ENGELLERİ, GEÇİŞLERİ AKILLI OLARAK PROFİLE İŞLEYEBİLME VE ŞARTNAMELERE GÖRE PLAN, PROFİL ve PROJE BÖLÜMLERİNDE ÇİZDİREBİLME PROJE YAPIMI SIRASINDA, TEK KOMUT İLE, DİREK YERLERİNİ TOPRAK TEMAS MESAFESİNİ KURTARACAK ŞEKİLDE ŞABLONLAYARAK BELİRLEYEBİLME. AYNI ŞEKİLDE DİREK BOY-TİP DEĞİŞİKLİKLERİNDE YA DA YER DEĞİŞTİRMELERİNDE, DİREĞİN SAĞINDA VE SOLUNDAKİ TOPRAK TEMAS MESAFESİNİ ANINDA HESAPLAYARAK KULLANICIYI BİLGİLENDİRME TEK BİR KOMUT İLE TÜM PROJE KONTROLLERİ a w, a max, a g, a g -a w, Uplift, Offset, a kr..., HATTA İki Misli Buzyükü KONTROLÜNÜ BİLE YAPTIRABİLME YETENEĞİ TEK BİR KOMUT İLE OTOMATİK OLARAK DİREK TEVZİİ LİSTESİ, DİREK KONTROL RAPORU, SEHİM CETVELİ, METRAJ VE KEŞİFLERİ ALABİLME, ŞARTNAMELER FORMATINDA FORMÜLLÜ OLARAK OFİS PROGRAMLARINA KAYDEDEBİLME İSTENİLEN HER NOKTADA EŞEL YAPABİLME ÖZELLİĞİ DİLEDİĞİNİZ RENKLERLE MİLİMETRİK KÂĞIT ÜZERİNDEN BASKI ALABİLME 10 km lik BİR ENH PROJESİNİ KEŞİF DAHİL 30 DAKİKADA HATASIZ EKSİKSİZ OLARAK BİTİREBİLME PERFORMANSI ÇOK AZ BİLENLER İÇİN BİLE, BÜTÜN TİP PROJELER, HAT TERTİPLERİ, BUZYÜKÜ BÖLGELERİ, DİREK TİPLERİ NE GÖRE PROJE YAPABİLME KOLAYLIĞI TÜM TİP PROJELER, BİRİM FİYAT KİTAPLARI VERİ KÜTÜPHANESİ B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

5 Elektrik Dağıtım Şebekeleri için bugüne dek yapılmış en İYİ ve en GÜÇLÜ çözüm! Basit ve kolay kullanıcı ara yüzü ile çalışmak bir zevk Programı kullanmak, veri girmek, analizler yapmak... renkli baskılar almak gerçekten bir zevk. Çünkü eskiden birkaç gününüzü alan veri hazırlama, verileri elle teker teker girme devri artık sona erdi. Anlaşılır, basit ikon ve menü yapıları ile programı öğrenmek ve kullanmak çok kolay. Teknik Analizler ve Hesaplar, Raporlar çok hızlı ve kolay Orta ve Alçak Gerilim Düşümü Hesapları, Isı Hesapları, kolayca anlaşılabilir ve yorumlanabilir renklerle ekranda anında karşınızda. Limiti aşanlar kırmızı renklerle ya da limite yakınlar mor renklerle sizi uyarıyor. Tek tıklama ile 1000 sayfalık gerilim düşümü anında ekranda karşınızda veya Excel ortamında baskı için sizi bekliyor. Örneğin direkli bir şebekede, direk numaralarını vermek için sadece birkaç seçeneği belirtiyorsunuz ve işlemi başlatıyorsunuz, anında tüm direkler numaralandırılmış şekilde karşınızda... Karışık ve Çok detaylı Hesaplar artık basit hale geldi Direk, travers, izolatör... tipini belirlemek, seçmek, buzyükü bölgesine göre tepe kuvvetlerini değiştirmek, iletken tertiplerine göre belirli açı aralıklarında durdurmak, iletken sayısına göre zayıflatmak, buna göre travers ve izolatörlerini belirlemek... bunlardan çok bıktığınızı biliyoruz. Seçim özelliklerini siz belirleyin, gerisini programa bırakın. Bu konuda rakipsiz. Örneğin direkli bir şebekede tüm bunları, yani direk, box, travers, izolatör, izolatör demirini, sıfıra yakın hata payıyla seçmek, sıkı durun, sadece 3 4 dakika. Ve Excel ortamında Şartname formatına göre baskı için hazır. b-pro EDŞ Programı; size bugüne kadar yapılmamış, benzersiz esneklik, basitlik ve kolaylık sunmaktadır. İnteraktif Raporlar-Hesaplar, Benzersiz "Ağaç Yapısı" Tasarımı Trafo Takat (Güç) Hesabı gibi, insiyatif kullanabileceğiniz, örneğin, diversite, cosq... gibi değiştirmek isteyebileceğiniz bazı verileri projenin son aşamasında bile interaktif olarak değiştirebilirsiniz. Bu noktada yaptığınız tüm değişiklikler, geri dönüşümlü olarak şebeke objelerine anında yansıtılır. Tekrar otomatik takat hesabı yaptırdığınızda, daha önceden yaptığınız tüm değişiklikler karşınıza hazır olarak gelir. Örneğin, şebekede, J değerlerini değiştirmek, projenin istediğiniz aşamasında sadece birkaç dakikanızı alır. Bu tür ayrıcalıklı işlemler iyi planlanmış, kodlanmış "ağaç yapısı" tasarımı ile mümkün olmaktadır. Hız, Kalite, Güvenilirlik ve OPTİMİZASYON Teknolojik açıdan büyük gelişmelerin yaşandığı günümüzde geliştirilen yazılımlarda hız, esneklik ve güvenilirlik en ön plandadır. Tüm gelişmeler, yenilikler takip edilerek güncel tutulan, b-pro EDŞ; OG Optimizasyonda açık ara rakipsiz konumdadır. İster teorik (tüm olasılıkların denendiği) yöntemle, ister teknik (olmazların ayıklanarak olası çözümlerin denendiği) yöntemle OG Optimizasyon yapabilirsiniz. Örneğin node (düğüm) noktasına sahip, çok "Ring"li bir OG Şebekesini teknik olarak 5 10 dakikada optimize ederek bu ayrıcalığını size hemen fark ettirir. Destek-Forum Firmamız Güven ve Kalite politikası doğrultusunda, Soru sormak ve Destek almak için Forum Sayfalarını, Sıkça Sorulan Sorular sayfasını İnternet sitesinde kullanıma açmıştır. Ayrıca her türlü Eleştirilerinizi, Şikâyetlerinizi, İsteklerinizi, Önerilerinizi, sorularınızı Forum Sayfalarında tartışmaya açabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Firmamız Destek konusunda da benzersiz, rakipsiz olmayı hedeflemiştir. B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

6 BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ENERJİSA KAYSERİ ve CİVARI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AYDEM ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. YEŞİLIRMAK ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. AKEDAŞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ÇAMLIBEL ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PROJE TESİS DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI (TPAO) ESER PROJE VE MÜHENDİSLİK A.Ş. MTB ENERJİ MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK BÜLENT ÜLKÜ BERKE MÜHENDİSLİK TİC. LTD. ŞTİ. FATİH MÜHENDİSLİK TİC. LTD. ŞTİ. ÖZMERCAN ELEKTRİK TİC. ve SAN. LTD. ŞTİ. IŞIN MÜHENDİSLİK TİC. LTD. ŞTİ. İNTEL ELEKTRİK TİC. LTD. ŞTİ ÇUHADAR ELEKTRİK TİC. LTD. ŞTİ. ÖZÇAKMAK MÜH. ENERJİ İNŞ. SAN.TİC.LTD.ŞTİ. KAHRAMANMARAŞ İL ÖZEL İDARESİ CAN MÜHENDİSLİK ADEM KARASU GÜVENEL ELEKTRİK KORKMAZ MÜHENDİSLİK ASİNTEL ELEKTRİK B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

7 LİSANS SAYISI TOPLAM FİYAT (TL)* LİSANS SAYISI TOPLAM FİYAT (TL)* * FİYATLARDA KDV HARİÇTİR. * FİYATLARA 1 YILLIK BAKIM DESTEK HİZMETİ ve PROGRAMLARI KULLANIM EĞİTİMLERİ DAHİLDİR. B Mühendislik Tic. Ve Ltd. Şti. 8.cad. 89.sok. 14/1 Emek/ANKARA Tel:

Wintek Kazandıran Teknoloji

Wintek Kazandıran Teknoloji intek Kazandıran Teknoloji Yeni İhale kanununa uygun Yapım İşleri İçin Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programı istiyorsanız» intek» HAKKIMIZDA İş yaşamına Hiçbir şey imkansız değil sloganı ile 1996 yılında,

Detaylı

Biz Kimiz? Misyonumuz. Vizyonumuz

Biz Kimiz? Misyonumuz. Vizyonumuz Biz Kimiz? Biz herbiri kendi konusunda tecrübeli, yıllardır ülkemizin bir çok önemli projelerinde görev almış, teoriyi ve pratiği birleştirmiş, yazılım, makina, inşaat ve elektrik mühendislerinden oluşan

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

Doğru ve hızlı çözümler sunar. Tanıtım Kataloğu

Doğru ve hızlı çözümler sunar. Tanıtım Kataloğu www.emienerji.com Doğru ve hızlı çözümler sunar. Tanıtım Kataloğu Doğru ve hızlı çözümler sunar. HAKKIMIZDA Emi Enerji A. Ş. 1974 ten beri faaliyetlerini sürdürmekte olan Emi Grup bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

İçindekiler GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ FİZİBİLİTE RAPORU

İçindekiler GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ FİZİBİLİTE RAPORU İçindekiler GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ FİZİBİLİTE RAPORU Kayserinin Coğrafi Konum ve GES Uygulanabilirlik Açıdan Değerlendirilmesi. 2 Kayseri Bölgesi Güneş Haritası... 2 Kayseri de Güneş Enerji Santral Uygulamaları...

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Bu kitap, İşlem Coğrafi Bilgi Sistemleri Mühendislik ve Eğitim Ltd. Şti. Tarafından yayınlanmıştır. 13. Cad No:14 06800 Beysukent ANKARA

Bu kitap, İşlem Coğrafi Bilgi Sistemleri Mühendislik ve Eğitim Ltd. Şti. Tarafından yayınlanmıştır. 13. Cad No:14 06800 Beysukent ANKARA Bu kitap, İşlem Coğrafi Bilgi Sistemleri Mühendislik ve Eğitim Ltd. Şti. Tarafından yayınlanmıştır. 13. Cad No:14 06800 Beysukent ANKARA Tel: +90 312 233 50 00 Faks: +90 312 235 56 82 E mail: info@islem.com.tr

Detaylı

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr hakkımızda avantajlar hizmetler çözümler yenilikler ürünler www.ssh.com.tr İşletmelerin iyi ve güvenilir bir ürün sağlayabilmeleri ancak başarılı bir satış sonrası hizmetle mümkün olabilir. Bulunduğumuz

Detaylı

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Mevzuat, Proje Hazırlanması ve Kabul İşlemleri

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Mevzuat, Proje Hazırlanması ve Kabul İşlemleri Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Mevzuat, Proje Hazırlanması ve Kabul İşlemleri Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 19 Kasım 2014 - İzmir Bilal Şimşek Elektrik Y. Mühendisi TEDAŞ Genel

Detaylı

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR

ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR STEEL ÜÇ BOYUTLU ÇELİK YAPILAR B Ö L Ü M 1 İ Ç İ N D E K İ L E R BÖLÜM 1. İÇİNDEKİLER BÖLÜM 2. GİRİŞ Bölüm 2-1 SİSTEM VE YAZILIM GEREKSİNİMLERİ 2 KURULUM 2 PROGRAMIN YAPISI 3 ÇALIŞMA ORTAMI İLE İLK TEMAS

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

ENERJİ. 2010Mikro Yazılımevi A.Ş.

ENERJİ. 2010Mikro Yazılımevi A.Ş. ENERJİ 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STANDARDIMIZ MÜKEMMELLİK Günümüzde rekabet koşulları daha çetin. Kaliteli ürün, en uygun fiyatla ve en seri şekilde pazara ulaşmak zorunda. Eğer işletmeniz uluslararası

Detaylı

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ FİZİBİLİTE

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ FİZİBİLİTE İ GÜNEŞENERJİSANTRALİFİZİBİLİTE CoğrafiAçıdanDeğerlendirilmesi BölgesiGüneşHaritası Kayseri degüneşuygulamaları BölgesiKabulüYapılanLisanssızGüneş GüneşİçinSeçimi GüneşİçinSüreçler GüneşAşamaları GüneşYapım

Detaylı

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ ELEKTRİK VE OTOMASYON PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ ELEKTRİK VE OTOMASYON PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ ELEKTRİK VE OTOMASYON PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT 2013 İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu nun 25.04.2013 tarih ve 13/341 sayılı kararı doğrultusunda uygun görülmüştür. İÇİNDEKİLER

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ YG TESİS PROJE VE ŞEMALARI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri 2008 OBO. Profesyonellerin tercihi. OBO, profesyonellerin

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

1.3 GIS v.3 (Coğrafi Bilgi Sistemi 3. Versiyonu) Çalışmaları ----------------------------------------------------------------- 9

1.3 GIS v.3 (Coğrafi Bilgi Sistemi 3. Versiyonu) Çalışmaları ----------------------------------------------------------------- 9 1 İÇİNDEKİLER 1.Fatih Belediyesi GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) ------------------------------------------------------------------------------------- 3 1.1 GIS v.1 (Coğrafi Bilgi Sistemi 1. Versiyonu) Çalışmaları

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

ELDER- Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği İletişim Çalışma Grubu Dergisi 3 Aylık Süreli Yayın

ELDER- Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği İletişim Çalışma Grubu Dergisi 3 Aylık Süreli Yayın ELDER- Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği İletişim Çalışma Grubu Dergisi 3 Aylık Süreli Yayın YIL:1 SAYI:1 HAZİRAN 2015 Elektrik sadece elektrik degildir. Taner YILDIZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

KEOS İÇİNDEKİLER. 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi ALTYAPI UYGULAMALARI TANITIM NETIGMA BELNET ADRES VERİTABANI DİĞER UYGULAMALAR KENT REHBERİ

KEOS İÇİNDEKİLER. 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi ALTYAPI UYGULAMALARI TANITIM NETIGMA BELNET ADRES VERİTABANI DİĞER UYGULAMALAR KENT REHBERİ İÇİNDEKİLER KEOS 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi TANITIM 2 BELNET ADRES VERİTABANI 5 KENT REHBERİ 6 NETCAD 360 PRO 7 3 BOYUTLU KENT BİLGİ SİSTEMİ 9 E-İMAR 10 YAPI RUHSATI 11 İŞYERİ RUHSATI 12 İMAR

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

TIGER ENTERPRISE. 25 yılı aşan bilgi birikimi. Etkinliği artırma

TIGER ENTERPRISE. 25 yılı aşan bilgi birikimi. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan liderlere özel! Dünyanın 30 dan fazla ülkesine yazılım ihracatı gerçekleştiren, Türkiye de 170 bin

Detaylı

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak!

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! TIGER ENTERPRISE FİYAT LİSTESİ Bilenlerin Tercihi Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İşimiz, çeyrek yüzyıldır, hayatınızı kolaylaştıran yazılımlar sunmak! Yazılımlarımızla

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı