KASIM Web: BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK HATAY I ZİYARET ETTİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KASIM 2014. Web: www.antakyatso.org.tr. E-mail: antakyatso@tobb.org.tr BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK HATAY I ZİYARET ETTİ"

Transkript

1 KASIM 2014 Web: BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK HATAY I ZİYARET ETTİ

2 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Hatay Sanayisi Değerlendirme Toplantısı na katılmak üzere ilimizi ziyaret etti. Toplantıya, Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sayın Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcıları ile İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, İl Müdürleri, İş adamları, Esnaf Odaları temsilcileri, Sanayi Odaları temsilcileri ve ilgili diğer yetkililer katıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın fikri Işık ın akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, bir tarih, kültür, tarım ve sanayi şehri olan Hatay da sanayi ve işadamları ile birlikte olmaktan, aynı havayı teneffüs etmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Bakanımız Fikri Işık, Hatay çok farklı medeniyetlerin kurulduğu, büyüdüğü, geliştiği, birlikte yaşama kültürünü ve hoşgörünün adeta abideleştiği muhteşem bir şehir. Ama aynı zamanda Hatay, girişimcisiyle, sanayicisiyle, işadamıyla Türkiye nin gelişmesine, büyümesine, kalkınmasına, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealine her gün daha fazla katkı veren önemli bir sanayi kentidir. Bu açıdan Hatay ı gerçekten önemsiyoruz. Bu vesile ile Hatay ın anavatana katılması için ömrünün sonuna kadar bir büyük gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü ve Hatay ın bağımsızlığında büyük rol alan, aynı zamanda Cumhurbaşkanı olarak da görev yapan Tayfur Sökmen i ve bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. dedi. Hatay ın Türkiye nin en dinamik şehirlerinden birisi olduğunu belirten Bakan Işık, Hatay, sanayisi ile Türkiye de her geçen gün adından daha fazla bahsettiren bir şehir. Girişimcisi bulunmayan, ülkesi için çalışma, gayret etme, risk alma iddiası olmayan hiçbir ülkenin kalkınması mümkün değil. Bir ülkenin sanayicisi ve işadamı eğer gerçekten çalışıyorsa, gayret ediyorsa, risk alıyorsa o ülke hak ettiği yere gelir. Dolayısıyla aslında ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasının temek aktörleri sizlersiniz. Hatay ın ekonomisi sizlerin omuzlarında. Birlikte çalışacağız ve başaracağız. Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma idealini birlikte hayata geçireceğiz. Diye konuştu.

3 Konuşmalardan sonra Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin Sayın Bakan Işık a hediye takdim etti. Daha sonra, Bakan Işık, Vali Topaca ve beraberindekiler Hatay daki sanayi sorunları ile ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı toplantıya geçti. Buradaki toplantıda Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık a İlin Potansiyeli ve Çözüm Önerilerini içeren bir sunum yaptı. Çinçin, ilimizin sanayi yatırımları konusunda önündeki en büyük engelin arazi üretme konusundaki sıkıntılar olduğunu dile getirdi. Çinçin, bu konunun aşılması için Hassa Tüneli projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederken, Hassa Tüneli projesinin tüm Hataylıların ve Doğu Akdeniz de sıcak limanlara inmek isteyen kentleri heyecanlandıran bir proje olduğunu dile getirdi. Çinçin, Hatay olarak bu projenin sonuna kadar arkasında olduklarını sözlerine ekledi. Çinçin, son dönemde ilimizde meydana gelen elektrik kesintilerinin sanayici ve esnafımızı olumsuz etkilediğini bu konu ile ilgili Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız ında bilgilendirildiğini ifade etti. Elektrik kesintileri ile ilgili Sanayi Bakanlığımız dan da bu konunun takipçisi olmasını istediklerini ifade eden Çinçin, yaptığı sunumun devamında, Altınözü Zeytin ve Zeytin Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için hükümet desteğine ihtiyaç olduğuna, bu konunun hem tarıma hem de bölgemizdeki hayvancılığa büyük katkısı olacağına ve bir an önce bu projenin hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. İlimizdeki KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü nün hibe programlarının arttırılması gerektiğine ve buna bağlı olarak ile KOSGEB teki personel sayısının arttırılmasına yönelik konuların önemine değindi. Toplantı sunumun ardından karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.

4 Antakya'nın Almanya'daki Kardeş Şehri Kiel'in Belediye Meclis Başkanı Hans-Werner Tovar ve Kiel Valiliği Ekonomik Girişimler Müdürü Henning Stademann Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr. Lütfü Savaş ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ile birlikte Antakya Ticaret ve Sanayi Odası nı ziyaret etti. Heyeti Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Barutçu, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve ATSO Genel Sekreteri Serdar Yılmaz Saraç karşıladı. Ziyarette iki ülke ve iki kardeş kent arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkiler ile bu ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi, Hayvancılık ve Yenilenebilir Enerji konuları görüşüldü. Çinçin, Antakya nın Kiel ile sadece kültürel ve ekonomik faaliyetler değil, eğitim, ticaret ve daha birçok alanda da işbirliği yaptığını ifade ederken, Eylül ayı içerisinde Kiel Ticaret ve Sanayi Odası nı ziyaret ettiğini ve Almanya da çok güzel ağırlandığını dile getirdi. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin Almanya nın en fazla ihracat yaptığımız ülke konumunda olduğunu ve Hatay dan Almanya ya yapılan ihracat rakamlarını baktığımız zaman iki ülke ve iki kardeş şehir arasında daha fazla ticaret ve işbirliği yapmamız gerektiğini belirtti. Türkiye ve Almanya arasında geçmişe dayanan köklü bir ilişki bulunduğunu belirten Çinçin, iki ülke arasındaki tarihsel dostluk bağlarının, zaman içinde güçlendiğine dikkat çekti. Çinçin ayrıca Türkiye nin Avrupa Birliği yolunda Almanya daki siyasilerden destek beklediğini ve 2015 yılının haziran ayında Kiel şehrine bir ziyaret planladıklarını dile getirdi. ATSO Başkanı Çinçin in konuşmalarının ardından, ABİGEM Direktörü Bülent Yüce İlimizdeki Hayvancılık ve Enerji Sektörleri ile ilgili ve İlimizdeki gelişmiş sektörlerle ilgili bir sunum yaptı.

5 Kiel Belediyesi Meclis Başkanı Hans-Werner Tovar ise, Avrupa da yeni partnerler aradıklarını en güçlü partnerinin ise genç nüfusu ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye olduğunu ifade etti. Buradaki kardeşliğin sadece Almanya da yaşayan Türklerle sınırlı kalmasını istemediklerini belirten Tovar, bu kardeşliğin tüm Türkiye ye hitap etmesini istediklerini vurguladı. Antakya ve Türkiye de yaşanan değişimin farkında olduğunu da belirten Tovar, Antakya ve Türkiye çok büyük bir değişim ve canlılık içinde. Gördüğüm kadarı ile büyük hedefler konmuş. Büyük hedefler olmadan bir şeyler başarmak mümkün değildir. Burada gördüğüm bu zihniyeti Kiel e de taşıyacağım. açıklamasını yaptı. Kiel in ekonomik ve kültürel yapısı hakkında bilgi veren Tovar, Kiel, büyük bir liman kentidir. Çok kültürlülük bizde de var. Birçok ülkeye günlük vapur seferlerimiz bulunmaktadır. Uluslararası bir kent olan Kiel, endüstri şehrinden hizmet veren bir şehre doğru dönüşmektedir dedi. Antakya-Kiel şehirleri arasında kurulan kardeş şehir köprüsünün iki ülke halklarının dayanışmasını sağlayacağını söyledi. İlişkileri geliştirip ticari ve kültürel anlaşmalarda yapmak istediklerini anlatan Tovar "Kardeşlik bağlarımız daha da pekişecek" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Bekir Karabacak Kiel Belediye Meclis Başkanı Hans- Werner Tovar a Taş Mozaik, ATSO Başkanı Çinçin ise Odamızı ziyaretleri anısına plaket takdim etti.

6 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ve beraberindeki ATSO Heyeti Başkent te Hatay Günleri nin açılışına katıldı. Heyette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Sabit Coşkun, Metin Dağlı, Ahmet Şeniz Melek, Meclis Üyeleri Ömer Gürbüz, Hayrettin Ateş, Bekir Karabacak, İsmail Kırk ve ATSO Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Gündoğdu hazır bulundu. Sahip olduğu sayısız değerleri ile tüm dünyanın ilgisini çeken güzel ilimiz Hatay, bu yıl Ankara dan barış, kültür ve hoşgörü ile 3. defa merhaba diyor. Hatay ın değerlerini, Ankara dan tüm dünyaya anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu yıl 3.sü düzenlenen "Başkent te Hatay Günleri" etkinliği kapsamında Abdi İpekçi Parkı nda vatandaşlara künefe ikram edildi. Hatay ın plaka numarasına ithafen 31 tepsi hazırlanarak parkta kurulan ocaklarda kızartılan ve şerbetini TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Vali Yardımcısı H.Volkan Köksal ın döktüğü nefis künefeler vatandaşlara ikram edildi. Vatandaşlar bir yandan künefelerini yerken diğer yandan da yöresel kıyafetleri ve sempatik şiveleri ile dikkati çeken Antakya Kına Gecesi ekibinin birbirinden güzel türkülerini dinledi, halkoyunları ekibinin halayları ile de hoşça vakit geçirdiler. Efsanevi güzel Defne ve ona aşık Apollon u canlandıran gençlerin alanı renklendirdiği etkinlikte barış, sevgi ve hoşgörü mesajları verildi. Künefe şölenine, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü (MKÜ) Prof. Dr. H. Salih Güder, Vali Yardımcısı H.Volkan Köksal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay İlçe Kaymakamları, üç semavi dinin temsilcileri, Oda ve Borsalarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ile Ankara dan ve Hatay dan çok sayıda vatandaş katıldı.

7 Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Birlik Vakfı tarafından düzenlenen ve Hatay Güçbirliği tarafından desteklenen Başkent te Hatay Günleri Abdi İpekçi Parkı ndaki Künefe Şöleninin ardından Atatürk Kültür Merkezi nde Hatay Valimiz Sayın Ercan Topaca nın da katılımıyla kapılarını açtı. Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca ve protokol üyelerinin birer konuşma yaptığı törende hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Şenköy Halk Oyunları ekibinin gösterisinin renk kattığı açılışta daha sonra Hatay a özgü yöresel ürünlerden el sanatlarına, sanayi ve zirai ürünlere bin bir çeşit ürünün sergilendiği stantlar ilgiyle gezildi. Başkent te Hatay Günleri nde Hatay ın meşhur künefe şovu ve Medeniyetler Korosu konseri, Antakya Kına Gecesi ekibi ile Şenköy Halk Oyunları gibi birçok etkinlik vatandaşlarla buluşacaktır. Hatay Günleri lezzet şöleni, çeşitli etkinlikler, konserlerle güler yüzlü Hataylıların misafirperverliği ve hoşsohbetleri eşliğinde 09 Kasım 2014 Pazar günü saat e kadar devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel etkinliğe bekliyoruz.

8 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve HESOB Heyeti Emniyet Genel Müdürlüğü ne atanan Hatay Eski Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz i makamında ziyaret etti. Ziyaret ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sabit Coşkun, Metin Dağlı, Ahmet Şeniz Melek, Meclis Üyeleri Ömer Gürbüz, Hayrettin Ateş, Bekir Karabacak, İsmail Kırk ın katılımları ile kalabalık bir heyetle gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürü Sayın M.Celalettin Lekesiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Hikmet Çinçin e ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sundu. Vatandaşlarımızın, huzur ve güven içerisinde yaşaması Türk Polis Teşkilatı nın hiç şüphesiz en önemli görevlerinin başındadır. Hep beraber Polis Teşkilatımızı daha ileriye götürmeye çalışacaklarını ifade etti. Güvenlik konusunun, bir devletin en önemli varlık nedenlerinden biri olduğuna işaret eden ATSO Başkanı Çinçin ise Bunun içinde de polis teşkilatımız en önde görev ifa eden tarihi bir kuruluşumuzdur. Çinçin Emniyet Genel Müdürlüğü ne atanan Hatay Eski Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz e ilimizdeki görev süresi boyunca vermiş olduğu hizmetlerden ötürü teşekkürü borç bildiklerini dile getirirken, yeni görevinde başarılar diledi. M. Celalettin LEKESİZ 11 Haziran Eylül 2014 tarihleri arasında Hatay Valisi olarak 5 yıl görev yapmıştır.

9 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay İşkur İl Müdürlüğü arasında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı. Protokolü Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Hikmet Çinçin ile İşkur İl müdür Vekili Ahmet Karaveli imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden yararlanması ve bu eğitimleri tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen, iş planı KOSGEB tarafından kabul edilen ve kendi işini kuran girişimcilerin TL si geri ödemesiz, TL si de geri ödemeli olmak üzere toplam TL limitli KOSGEB Yeni Girişimci Desteği kullandırılacaktır. Bu eğitimin amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı kapsamında yapılan protokolün amaçlarından bir diğeri ise girişimciliğin gelişmesini teminen, bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurabilmelerini sağlamaktır. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak, kuracakları işletmelerin başarı olanaklarını arttırmaktır. Eğitim bitiminde katılımcılar KOSGEB tarafından onaylanmış olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklardır. ATSO Başkanı Çinçin, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası nın yıllarca KOSGEB hizmet merkezine ev sahipliği yaptığını, Hatay da Kobilerin KOSGEB le buluşmasında ve kaynaşmasında öncülük ettiğini, Girişimcilik eğitimlerinin KOSGEB ile birlikte büyük oranda arttığını belirterek bu konuda ATSO olarak tüm destekleri vermeye hazır olduklarını ifade etti. Çinçin bu eğitimin üyelerimize ve katılım sağlayan vatandaşlarımıza büyük yarar sağlayacağını dile getirdi. Çinçin, KOSGEB ATSO ve Hatay İŞKUR işbirliğinden çok memnun olduklarını dile getirerek sözlerini sonlandırdı. Ardından Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı imza protokolü gerçekleştirildi.

10 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Meslek Komite Başkanları ile istişare toplantısı yaptı. Toplantının gündem maddeleri son dönemde odamızın titizlikle üzerinde durduğu Elektrik Kesintileri, Odamıza Borcu olan üyelerimizin torba yasa kapsamında aidat borçlarını kapatmaları ve Komite Başkanlarının görüş ve önerileri dinlendi. Komite Başkanlarımız Odamızın Elektrik kesintileri konusundaki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını kendi meslek komite üyelerinin de bu konudan büyük sıkıntı duyduklarını ifade ettiler. Toplantıda aynı zamanda Odamıza borcu olan üyelerimizin borçlarının yapılandırılması ile ilgili komite başkanlarına bilgi verildi.

11 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası 15. Meslek Komite Üyelerinden (Tarım ve Hayvancılık) oluşan kalabalık bir heyet ile Adana 8. Tarım na katıldı. Ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı olan bölgemiz açısından önem taşıyan fuara katılımın yoğun olduğu gözlendi. İlimiz firmalarının da stant açtığı fuarda, giden heyet çeşitli temaslarda bulunarak Hatay stantlarını ziyaret etme fırsatı buldu. Modern Tarım Makinalarının sergilendiği fuarda tohum ve tohum üreticileri de yer aldı. giden üyeler, ziyaretin verimli geçtiğini ve katkılarından dolayı ATSO Yönetim Kurulu na teşekkürlerini iletti.

12 Türk Eximbank A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğü nce, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü saat arasında Bankanın kredi ve sigorta programlarının Odamız üyelerine tanıtılması amacıyla Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda bir toplantı yapıldı. Toplantı da Türk Eximbank adına bilgilendirme yapmak üzere uzman Ali CAN, uzman Aslı ÖZTÜRK ve Bölge Müdürlüğü yetkilisi Gülşah Aslı AKYURT katılarak, sunum yaptılar. Başta İhracatçılarımız olmak üzere tüm üyelerimiz, Türk Eximbank A.Ş. nin kredi ve sigorta programları bilgilendirme seminerine katılım gösterdiler.

13 KOSGEB Daire Başkanı Aydın Bayrambaş ve KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi Müdürü Kenan Sert Antakya Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin i makamında ziyaret etti. Bayrambaş ve Sert i Antakya Ticaret ve sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Ekşi ve Genel Sekreter Serdar Yılmaz Saraç karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Başkanı Çinçin, bölgemizin ekonomik durumu ile ilgili bilgiler verdi. 7 tane Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu oluşturduklarını ifade etti. KOSGEB in işletmelerimiz için çeşitli başlıklar açmasını istediklerini dile getiren Çinçin, İşletmeleri ekonomik anlamda rahatlatacak krediler verilebilirse esnafımız açısından iyi olacağını sözlerine ekledi. Hatay ekonomisinin iki parçadan oluştuğunu söyleyen Çinçin, Antakya da daha çok Hizmet Sektörü, Yük ve İnsan taşımacılığı yapıldığını ifade ederken, İskenderun bölgesinin daha çok sanayi anlamında geliştiğini ifade etti. KOSGEB Daire Başkanı Bayrambaş ise, KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi ne ilk olarak ATSO nun ev sahipliği yaptığını ve bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hizmet Merkezlerinin bağlı olduğu Daire Başkanı olduğunu ifade eden Bayrambaş, KOSGEB kaynaklarının yeni ihtiyaçlara göre değişiklik gösterdiğini ve değerlendirme ziyaretlerinde bulunduklarını ifade etti. KOSGEB olarak nitelikli projeler üretmek için çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Bayrambaş, KOSGEB kurulduğundan bu yana çeşitli görevlerde bulunduğunu bu yüzden geldiği noktayı çok iyi bildiğini söyledi. KOSGEB olarak istihdam ve ihracat başlıklarına eğileceklerini söyledi.

14 SORU : SİZİ KISACA TANIYA BİLİRMİYİZ? CEVAP : yılında Antakya da doğdum. Gani Orman Ürünleri adlı aile şirketinde yönetici olarak çalışmaktayım. Şirketimizin iştigal alanı orman ürünleri (sunta, mdf, kereste) hammadde satışıdır oda seçimlerinde seçilerek 3. Meslek Komitesi Başkanlığı görevini yürütmekteyim. SORU : HATAY IN MOBİLYACILIK SEKTÖRÜNDEKİ YERİNİ DEĞERLENDİRİRMİSİNİZ? CEVAP : Hatay mobilyacılık sektöründe ülkemizin önemli yapı taşlarından biridir. Sektör olarak öncelikli üretim maddeleri yemek ve yatak odası, zigon sehpa, koltuk takımı sektörün önemli ihracat ürünleridir. SORU : BÖLGEMİZDE MOBİLYA SEKTÖRÜNDE MARKA NEDEN YARATAMIYOR. BUNUN NEDENLERİ NELERDİR? eğitim veren okulların ülkemizde çoğalması ve usta sertifikası olan kişileri çalıştıran KOBİlere devletimizin yardım etmesi gerekmektedir. SORU : ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ÖNCÜLÜĞÜNDE YÜRÜTÜLEN ANMOGEP (ANTAKYA MOBİLYACILIĞINI GELİŞTİRME PROJESİ) HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEVAP : Öncelikle ATSO 3. Meslek Komite Başkanı ve mobilyacılar olarak bu projenin sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtmek isterim. Yürütülen proje makineleşme gücü olmayan esnafımız için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Tesis bölgemizdeki mobilya üretiminin artmasında önemli rol oynayacaktır. Esnafımıza yeni ufuklar açacağına inandığım bu projede başta kendi mensubu bulunduğum ATSO ya ve emeği geçen tüm kuruluşlara teşekkür ederim. SORU: MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYEDEKİ ÖNCÜ FUARLARI HANGİLERİDİR? CEVAP : Mobilya sektörünün en önemli sorununu markalaşamamak olarak görüyorum. Bunun çeşitli sebepleri var. Merdiven altı üretimin yaygın olması, küçük esnafların birleşmemesi, Kobilerin KOSGEB ve DOĞAKA nın hibelerinden yeterince yararlanamamaları, Hatay mobilyacılık sektörünün üretimini arttıramamasına ve dış pazarlara açılamamalarına neden oluyor. SORU : MOBİLYA SEKTÖRÜNDE NİTELİKLİ İŞÇİ SIKINTISI VAR MI? EĞER VAR İSE BU SORUN NASIL AŞILA BİLİR? CEVAP : Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de nitelikli işçi sıkıntısı var. Bence bu konuda mesleki CEVAP : İstanbul İSMOB, İnegöl MODEF EXPO, Adana Mobilya ve Dekorasyon sektörün önemli fuarlarıdır. SORU : HATAY MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN YENİ PAZARLARA ULAŞMASI İÇİN NASIL BİR YOL HARİTASI İZLENMELİDİR. CEVAP: Öncelikle markalaşma, kaliteli ürün ve iyi reklam ile Hatay Mobilya Sektörü kendine dünyanın her yerinden alıcı bulabilir. Ayrıca Hatay ın en çok ihracat yaptığı iki ülke olan Rusya ve İran a 2015 yılında Hatay mobilyacıları olarak iş gezisi düzenleyerek pazar çalışmaları yapmayı planlamaktayız.

15 BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU BAŞLICA ÜRÜN HİZMET YER ŞEHİR 27/01/ /02/ /02/ /02/ /02/ /02/ /02/ /02/ /02/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /03/ /04/ /04/2015 İSMOB 2015 İstanbul Mobilya Her Türlü Ev Mobilyası Her Türlü Ev Mobilyası Yaratıcı Endüstriler, Yaratıcı Endüstri Ürünleri, Endüstriyel Tasarım, Grafik Sanatlar, Grafik Sanatlar, Sinema En- Endüstriyel Tasarım Ürünleri, Alldesign 4.Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Nano Teknolojiler, düstrisi, Grafik Reklam Endüstrisi, Obje Üreticileri, Mo- & Tasarım Konferansları Mobilya Tasarımı, Gelişen Teknolojiler, İç Dekorasyon loji, bilya Tasarımları, Nanotekno- Robotik Adana Kent Belediye İhtiyaçları Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Mutfak Dünyası Uluslararası Mutfak, Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar MODEKO İzmir Mobilya Konya Kent Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, İtfaiye Araçları ve Yangın Güvenliği Konya Dekor Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Konya İdeal Ev 3.Ev Tekstili, Halı, Züccaciye, Ev Elektroniği, Aydınlatma Beyaz Eşya ZOW 2015 Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım, Aksesuar ve Ekipmanları Ortadoğu 5.Mobilya Yan Sanayi Home & Garden -İç Mimari & Dekorasyon 2015 Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri (Çevre Teknolojileri Özel Bölümü) Mutfak, Banyo, Mobilya Aksesuarları, Ankastre, Solo Cihaz Sistemleri ve Tamamlayıcı Ürünler Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, İtfaiye Araçları ve Yangın Güvenliği Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları (Mutfak, Banyo ve Seramik Ev Tekstili, Halı, Züccaciye, Ev Elektroniği, Bilgisayar, Beyaz Eşya, Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım, Aksesuar ve Ekipmanları Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Döşemelik Kumaşlar, Kapı, Pencere ve Ahşap Teknolojisi ve Orman Ürünleri 36.İç Mimari & Dekorasyon Ürünleri, Mobilya, Aydınlatma Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri (Çevre Teknolojileri Özel Bölümü) Ahşap, Lamine, Lake Mutfaklar, Oturma Grupları, Tezgah, Evye, Havalandırma Sistemleri, Banyo Mobilya ve Aksesuarları, Elektrikli-Gazlı Pişirme Üniteleri, Soğutucular, Yıkama Üniteleri Ev-Ofis-Mutfak-Banyo-Bahçe Mobilyası Ve Dekorasyon Ürünleri Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, İtfaiye Araçları ve Yangın Güvenliği Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Ev Tekstili, Halı, Züccaciye, Ev Elektroniği, Bilgisayar, Beyaz Eşya, Bahçe Mobilyaları İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul Tüyap Adana Uluslararası Fuar Adana ve Kongre Merkezi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Uluslararası İzmir Fuar Alanı KTO Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi KTO Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi KTO Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi İstanbul İzmir Konya Konya Konya Kimyasal Ürünler, Mobilya Sistemleri, Kumaş ve Deriler, İstanbul Fuar Bağlantı Elemanları, İç Dekorasyon, Yüzeyler, Merkezi Yeşilköy İstanbul Malzemeler, Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Döşemelik Kumaşlar, Kapı, Pencere ve Ahşap Teknolojisi ve Orman Ürünleri Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi Diyarbakır Zemin ve Duvar Kaplamaları, Lütfi Kırdar Mobilyalar, Halılar, Mutfak ve Uluslararası Banyo Aksesuarları, Perde Kongre ve Sergi İstanbul Sistemleri, Döşemelik Kumaşlar, Aydınlatma Ürünleri, Şö- Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi mineler

16 BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU 02/04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /04/ /05/ /05/ /10/ /10/ /10/ /10/ /10/ /10/ /10/ /10/ /11/ /11/2015 Bahçe Dünyası İstanbul Bahçe Mobilyaları, Bahçe Mimarisi, Peyzajı, Bahçe Bitkileri ve Aksesuarları MEÇEF '15 - Mersin 9.Mobilya, Evlilik ve Çeyiz MODEF 2015 Mobilya ve Dekorasyon ANKAFF Ankara Mobilya Bahçe Mobilyaları ve Dekorasyonu, Peyzajı, Bakımı, Gölgelemeler, Havuzlar, Havuz Sistemleri ve Donanımmları Halı, Mobilya, Ev Tekstili, Dayanıklı Tüketim Malları, Aksesuar, Mutfak Malzemeleri Mobilya ve Dekorasyon Ankara Mobilya, Dekorasyon ve Tasarım Bursa Dekorasyon 2015 Mobilya İç Mimari, 3.Mobilya.İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fua- Dekorasyon ve Aksesuarları K.MOB 2015 Kayseri 5.Mobilya Samsun Mobilya Dekorasyon 2015 Adana 9.Mobilya - Dekorasyon 2015 Ağaç İşleme Makinesi Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri INTERMOB Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi 2.Gaziantep Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları MODEF EXPO 2015 Mobilya ve Dekorasyon 05/11/ /11/2015 Diyarbakır İdeal Ev Mobilya, Dekorasyon ve Aksesuarlar BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI Oturma Grupları, Şezlong, Hamak, Pergola, Tente, Yüzme ve Süs Havuzları, Fidan, Çiçek, Saksı, Sulama ve Aydınlatma Sistemleri, Dekoratif Ürünler Halı, Mobilya, Ev Tekstili, Dayanıklı Tüketim Malları, Aksesuar, Mutfak Malzemeleri YER Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Yenişehir Fuar Merkezi Modern, Klasik ve Modüler İnegöl Hikmet Mobilya, Yemek ve Yatak Şahin Kültür Parkı Uluslarararı Odası Grupları, Duvar Ünitesi, Sandalye, Bebek ve Genç Odası, Mobilya Fuar Alanı Aksesuarları Ev, Ofis, Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları Mobilya.İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarlar Mobilya, Dekorasyon, Aksesuar, Mutfak ve Banyo Mobilyaları, Aydınlatma, Halı, Mobilya, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Mobilya, Dekorasyon, Aydınlatma, Züccaciye, Ev Tekstili, Tekstili ve Aksesuarlar (Mutfak Banyo Ev Elektroniği ve Aksesuarlar Özel Bölümü) Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Ağaç İşleme Makineleri, Mobilya İmal Makine ve Tezgahları, Kesici Takımlar, El Aletleri Ahşap Orman Ürünleri ve Malzemeler, Mobilya Aksesuarları, Oturma Grubu ve Yatak Üretim Malzemeleri Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Mobilya ve Dekorasyon Mobilya, Dekorasyon Üniteleri, Aksesuarlar, Züccaciye, Beyaz Eşya Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Ağaç İşleme Makineleri, Kurutucular, Mobilya İmal Makine ve Tezgahları, Presler, Toz Emme Üniteleri, Kesici Takımlar, Elektrikli Mekanik El Aletleri, Ağaç Kesme Makineleri Mobilya Tekerlekleri, Ray Sürgü Sistemleri, Menteşe, Kulp ve Kapı Kolları, Mdf, Yonga Levha, Kereste, Ahşap Profiller, Kapı Yüzeyleri, Kimyasallar, Kenar Bantları Ev ve Ofis Mobilyaları, Yataklar, Dekorasyon, Orman Ürünleri, Mobilya ve Aksesuarları ve Yan Sanayi, Üretim Malzemeleri Modern, Klasik ve Modüler Mobilya Yemek ve Yatak Odası Grupları Duvar Ünitesi,Sandalye Bebek ve Genç Odası, Mobilya Aksesuarları Mobilya, Dekorasyon Üniteleri, Aksesuarlar, Züccaciye, Beyaz Eşya ATO Kongre ve Sergi Sarayı Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi OFM Ortadoğu Fuar Merkezi İnegöl Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslarararı Fuar Alanı Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi ŞEHİR İstanbul Mersin Bursa Ankara Bursa Kayseri Samsun Adana İstanbul İstanbul Gaziantep Bursa Diyarbakır

17 GÜNCEL HABERLER... DUYURULAR TOPLANTILAR... ÜYE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER... VE DAHA BİR ÇOK BİLGİ İÇİN WEB SİTEMİZİ ZİYARET EDİNİZ.

ARALIK 2014 HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK

ARALIK 2014 HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK ARALIK 2014 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI BULUŞTURDUK A ntakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Büyükşehir Belediye

Detaylı

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik.

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz 2010 ve 2011 görülen yüksek büyüme rakamlarının ardından 2012 yılına ekonomide yavaşlama beklentisi ile girmiştik. Beklentimiz olduğu gibi 2012 gerçekten de ekonominin yavaşladığı

Detaylı

Geride bıraktığımız üç

Geride bıraktığımız üç Turizm seferberliği Selçuk Arslan Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu nun heyetinde iş dünyasını ve odamızı temsilen katıldığım Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın İsveç,

Detaylı

ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr

ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr ŞUBAT 2015 Web: www.antakyatso.org.tr E-mail: antakyatso@tobb.org.tr Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, İstanbul da düzenlenen İSMOB 2015 Mobilya Fuarı na katılan firmalarımızı

Detaylı

TOSYALI. tosçelik, tube duesseldorf fuar na kat ld. Y l: 1 / Say : 2. DÜNYADA HOfiGÖRÜ KENT OLARAK B L NEN HATAY I HER YERDE TANITIYORUZ

TOSYALI. tosçelik, tube duesseldorf fuar na kat ld. Y l: 1 / Say : 2. DÜNYADA HOfiGÖRÜ KENT OLARAK B L NEN HATAY I HER YERDE TANITIYORUZ Y l: 1 / Say : 2 TOSYALI www.tosyaliholding.com.tr S ZE ÇEL KTEN DAHA FAZLASINI SUNUYORUZ Tosyal Holding iç iletiflim yay n d r 22 tosçelik, tube duesseldorf fuar na kat ld 24 DÜNYADA HOfiGÖRÜ KENT OLARAK

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 46 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel Sekreter) Yayın Kurulu Ramazan

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 19 İHALELER.... 20 FUARLAR... 21 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 22 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası nın Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ OCAK 2013 GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ Odamız ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile, iş hayatına işveren olarak katılmak isteyen kişilere yönelik Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmiştir. Eğitimler KOSGEB

Detaylı

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15 N Z P T CARET T CARET ODASI ODASI Y l: Mayıs 2015 Say : 15 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı

Detaylı

Merhaba, İlginize ve beğenilerinize cevap veren bir dergi oluşturmuş olma temennisiyle keyifli okumalar diliyoruz. Yayın Kurulu

Merhaba, İlginize ve beğenilerinize cevap veren bir dergi oluşturmuş olma temennisiyle keyifli okumalar diliyoruz. Yayın Kurulu STSO AÇILIM Haziran - Temmuz 2013 Yıl 5 Sayı 31 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

Göreve geldiği ilk günden

Göreve geldiği ilk günden MAYIS 2013 MERHABA Denizli Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer Genel Yayın Yönetmeni Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Tekin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çağrı Sebzeci Yayın Kurulu Hikmet

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Değerli Üyelerimiz; Küresel Ekonomiye Uyum

Değerli Üyelerimiz; Küresel Ekonomiye Uyum Küresel Ekonomiye Uyum Selçuk Arslan Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu nun heyetinde iş dünyasını ve odamızı temsilen katıldığım Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın İsveç,

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz;

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz; BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Bu ay Arakanlı Müslümanlara yardım çağrısıyla sözlerime başlamak istiyorum. Myanmar ya da Burma olarak adlandırılan ülkenin Arakan bölgesinde 2 milyona yakın Müslüman, Budistler

Detaylı

İngiliz Ticaret Odası ndan işbirliği teklifi

İngiliz Ticaret Odası ndan işbirliği teklifi GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 102 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER İngiliz Ticaret Odası ndan işbirliği teklifi Konya Ticaret Borsası nı (KTB) ziyaret eden Türkiye deki İngiliz Ticaret

Detaylı

Alanya TSO ve Hamedan TSO. alanlarında işbirliği protokolü. imzalandı

Alanya TSO ve Hamedan TSO. alanlarında işbirliği protokolü. imzalandı GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Alanya TSO ve Hamedan TSO arasında işbirliği protokolü imzalandı Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), İran Hamedan

Detaylı

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi B20 Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos toplantıları sonrasında yaptığı değerlendirmede;

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ Başkandan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL Değerli Sektör Paydaşları, Derneğimizin resmi yayın organı olan AİMSAD Dergisi nin ilk sayısı

Detaylı

Kurban Bayramınızı, saglık ve mutluluklar dileriz.

Kurban Bayramınızı, saglık ve mutluluklar dileriz. Kurban Bayramınızı, en içten dileklerimizle kutlar;, saglık ve mutluluklar dileriz. DİYARBAKIR TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELERİ DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU 3 Kapak içindekiler Haber 20 48 2

Detaylı

bunun yerine 2003'ten bugüne kadar geçen sürede borç miktarına 2005'e kadar TÜFE, 2005'ten sonra ise ÜFE eklenecek. ODA AİDAT GECİKMELERİNE AF

bunun yerine 2003'ten bugüne kadar geçen sürede borç miktarına 2005'e kadar TÜFE, 2005'ten sonra ise ÜFE eklenecek. ODA AİDAT GECİKMELERİNE AF DE NİZ Lİ Tİ CA RET ODA SI NDAN ÖNEM Lİ DU YU RU Ya yın la rı mızın si ze sü rek li ulaş ma sı, hiz met le ri miz den en hız lı ve en ve rim li şe kil de ya rar la na bil me niz ve siz le re da ha iyi

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar borsa 21 1 kapak 2 borsa 21 kapak içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL:7 SAYI: 45 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Avusturya Ekonomi Odası ndan Hisarcıklıoğlu na Altın Ödül Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Viyana da

Detaylı

1882 EKİM ARALIK 2014

1882 EKİM ARALIK 2014 Ekonominin nabzı ilimizde attı Selçuk Arslan Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu nun heyetinde iş dünyasını ve odamızı temsilen katıldığım Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan

Detaylı