Sayı: 18 Temmuz Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayı: 18 Temmuz 2013. Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti"

Transkript

1 Gıda Tarihi Akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe`in Odamızı Ziyareti A.B.D `den Teksas Üniversitesi`nden Gıda Tarihi akademisyeni Dr. Robyn Metcalfe birçok ülkede yapmayı planladığı `Büyük şehirlerde tüketilen popüler gıdalar ve üretim sureci` başlığı altındaki araştırmasına Türkiye-İstanbul`da devam ederken, konu hakkında Gıda Mühendisleri Odası adına Yönetim Kurulumuzun da görüşlerini almak istediler. Dr.Robyn Metcalfe A.B.D Teksas Üniversitesi`nde Yemek-Gıda Tarihi öğretmekte olan bir akademisyendir. Kendisi şehirleşmiş ve gelişmiş kentlerin ne şekilde beslendiğini uzun zamandır araştırmaktadır. Bu projenin İstanbul-Türkiye ayağında ise bahsi gecen yiyeceğin `Simit` olduğuna karar vermişler. Simit hakkında araştırma yapmak ve 2050 yılında 9 milyar nüfusa ulaşacak dünyamızda insanların şehirlerde ne şekilde beslendiğini ve ileride bu beslenme seklinin nasıl bir sürdürülebilirliği olduğunu belirlemek istiyorlar. (01 Temmuz 2013 Pazartesi) Sayı: 18 Temmuz 2013 Sıra Gecemizi Gerçekleştirdik TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube tarafından organize edilen ve Sanatçı Âşık Nurettin in katılımları ile düzenlenen Sıra Gecemizi tarihinde üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. (04 Temmuz 2013 Perşembe) Beylikdüzü Belediye Başkanı`nı Ziyaret Ettik TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sedat KURU ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Nuri ŞAHİN, Sayın Gökhan DİK, Sayın Volkan SEVİNÇ ve Sayın Erhan KOÇ; 05 Temmuz 2013 tarihinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Yusuf UZUN Beyi makamında ziyaret etmiştir. Tanışma ile başlayan ziyarette şubemiz çalışmaları, üyelerimizin istihdamı ve gıda güvenliği konularında bilgilendirmenin yanı sıra yapılacak ortak faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. (05 Temmuz 2013 Cuma)

2 Gemide Fasıl Eşliğinde İftar Yemeğimizi Gerçekleştirdik. TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubemiz tarafından organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz Gemide Fasıl Eşliğinde İftar organizasyonumuzu 400 kişilik katılımla gerçekleştirdik. Eşsiz İstanbul manzarası, fasıl keyfi ve zengin iftar menüsü ile keyifli bir akşam geçirdik. Organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmayan İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi Dekanı Sayın Beraat Özçelik e, Sebahattin Zaim Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanları Sayın Bülent NAZLI ve Şükrü KARATAŞ a ve Öğretim Görevlilerine ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürleri Sayın Ahmet Yavuz KARACA, Sayın Fikri EVKAYA, Sayın Muzaffer KARTAL, Sayın Bülent ÇALIŞKAN, Sayın Turgut ŞİŞMAN, Sayın Faruk DOĞAN, Sayın Arkan AKAL, Sayın Ali YILDIRIM, Sayın Sema KAYA ve İstanbul Ticaret Borsası İkinci Başkanı Sayın Atilla SÜMER, İstanbul Yumurta Üreticileri Toptancıları ve İşadamları Dernek Başkanı Sayın Necati YILDIRIM, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Üyesi Sayın Kasım ATILGAN a ve çok değerli üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. (18 Temmuz 2013 Perşembe) Aydın Üniversitesinin Odamızı Ziyareti Aydın Üniversitesi Bölüm Başkanı Sayın Şükrü Karataş ve Değerli Öğretim Görevlilerini, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat Kuru ve Yönetim Kurlu Üyemiz Sayın Nuri Şahin Mecidiyeköy Hizmet binamızda ağırladılar. Yapılan görüşmelerle Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube olarak Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü ile yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. (18 Temmuz 2013 Perşembe) Temmuz 2013 Genel Üye Toplantımızı Gerçekleştirdik. 27 Temmuz 2013 Cumartesi saat:15.00 de üyelerimizin katılımıyla genel üye toplantımızı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nuri ŞAHİN tarafından yapılan sunuyla Haziran ve Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz hakkında konuştuk, önümüzdeki dönem yapacaklarımız hakkında ise bilgi alışverişinde bulunduk. (27 Temmuz 2013 Cumartesi) Yıldız Teknik Üniversitesini Ziyaret Ettik. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Sadık GÖNEŞ tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fak. Dekanı Yard. Prof. Dr. Mustafa CEMEK i makamında ziyaret edilmiştir. Ziyaretten sonra YTÜ Biyomühendislik Bölümü tarafından kurulmuş olan Sıfır Atık teknolojisiyle dünyada ilk olma özelliğini taşıyan ve klasik tarıma göre verimi 10 kat artıran Akıllı Sera ziyaret edilerek bilgi alınmıştır. (26 Temmuz 2013 Cuma)

3 CNBC-e / Haberler Başkanımız Sayın Sedat KURU Saat:12.00 de CNBC-e televizyonu Haberlerinde canlı yayına telefon bağlantısı ile konuk olarak TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA KATKI MADDELERİ YÖNETMELİĞİ hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. (01 Temmuz 2013 Pazartesi) STV Haber Haberler Başkanımız Sayın Sedat KURU Saat:14.15 de STV HABER televizyonunda canlı yayın konuğu olarak TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA KATKI MADDELERİ YÖNETMELİĞİ ve GELENKSEL ÜRÜNLER ve ÇİĞKÖFTE hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. (11 Temmuz 2013 Perşembe) TGRT Ve TGRT Haber / Ana Haber Bültenleri Başkanımız Sayın Sedat KURU tarihinde TGRT ve TGRT HABER televizyonu Haber Bültenlerinde Dondurma ve Gıda Güvenliği hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı yayınlanmıştır. (13 Temmuz 2013 Cumartesi) STV Haber / Haberler Başkanımız Sayın Sedat KURU tarihinde STV HABER televizyonunda TÜRK GIDA KODEKSİ GIDA KATKI MADDELERİ YÖNETMELİĞİ ve GELENEKSEL ÜRÜNLER ve ÇİĞKÖFTE hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı yayınlanmıştır. (14 Temmuz 2013 Pazar) TV 8 / Anahaber Başkanımız Sayın Sedat KURU TV8 televizyonu Ana Haber Bültenlerinde Çiğ Köfte ve Gıda Güvenliği hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı yayınlanmıştır. (16 Temmuz 2013 Salı)

4 STV Haber - İlk Gündem Başkanımız Sayın Sedat KURU tarihinde STV Haber televizyonunda Gıda Güvenliği hakkında canlı yayına bağlanarak bilgilendirmelerde bulunduğu röportajı yayınlanmıştır. (25 Temmuz 2013 Perşembe) SKY TÜRK Anahaber Bülteni Başkanımız Sayın Sedat KURU SKY TÜRK 360 televizyonu Ana Haber Bültenine canlı yayın konuğu olarak Gıda Güvenliği hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. (25 Temmuz 2013 Perşembe) CNBC-e / Finans Cafe Başkanımız Sayın Sedat KURU tarihinde saat:12.00 de CNBC-E televizyonu Finans Cafe Programının canlı yayın konuğu olarak Gıda Güvenliği ve Denetimler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. (26 Temmuz 2013 Cuma) Öğrenci Ve Yeni Mezun Üyelerimiz İçin Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Marmara Girişimcilik Merkezi ve Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Öğrenci ve Yeni Mezun (2009 ve sonrası) üyelerimize ücretsiz Girişimcilik Eğitimi veriyoruz. Proje kapsamında yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitelerinin artırılması, özgüveni yüksek, beceri ve yetkinliklerini sürekli geliştiren üyelerimize sağlıklı kariyer planlaması konusunda yönlendirme ve bilgilendirme yapılması amaçlanıyor. Eğitimler KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile paralel yürütülecek ve bu eğitimleri tamamlayan öğrenciler aynı zamanda KOSGEB in yaklaşık 100bin TL tutarındaki girişimci desteğinden faydalanabilecekler. Bu eğitimler sonrasında programı başarıyla tamamlayarak Sertifika alan öğrenciler, kendi inovatif Odamızın destekleriyle hayata geçirme fırsatı yakalayacaklar.

5 Oda Başkanları Basın Toplantısı Düzenledi İl Koordinasyon Kurulu organizasyonu ile TMMOB`ye bağlı Odaların Yönetim Kurulu Başkanları 30 Temmuz 2013 Salı günü saat de Taksim Hill Otel de bir basın toplantısı ile TMMOB`nin meslek alanlarına hükümetin müdahalesini ve Cumhurbaşkanı onay sürecinde olan yasa değişikliği konusunu değerlendirerek, kamuoyuna bilgi verilmiştir. Yapılan toplantı ve basın açıklamasına Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Petek Ataman, İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sayın Volkan SEVİNÇ ve üyelerimiz katılmıştır. (30 Temmuz 2013 Salı) Girişimci Gıda Mühendisi Aranıyor - Sabah Gazetesi İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Marmara Girişimcilik Merkezi ve Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Öğrenci ve Yeni Mezun (2009 ve sonrası) üyelerimize ücretsiz Girişimcilik Eğitimi veriyoruz. Yazılı basının da gündemine aldığı projemiz Sabah Gazetesinde de yer buldu. (31 Temmuz 2013 Çarşamba) Girişimci Gıda Mühendisi Aranıyor - Basındaki Yankıları İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Marmara Girişimcilik Merkezi ve Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Öğrenci ve Yeni Mezun (2009 ve sonrası) üyelerimize ücretsiz Girişimcilik Eğitimi veriyoruz. (27 Temmuz 2013 Cumartesi)

6 İSTANBUL ŞUBESİ İSTANBUL ŞUBESİ 2013 Temmuz Ayında Şubemizde ve İKK (TMMOB İl Koordinasyonu Kurulu) Bünyesinde Yapılan Toplantılar Toplantı/Etkinlik Tarih Katılımcı Yönetim Kurulu Toplantısı 04 Temmuz 2013 Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri Yönetim Kurulu Toplantısı 11 Temmuz 2013 Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 11 Temmuz 2013 Volkan SEVİNÇ İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 15 Temmuz 2013 Volkan SEVİNÇ Yönetim Kurulu Toplantısı 17 Temmuz 2013 Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 23 Temmuz 2013 Volkan SEVİNÇ İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 30 Temmuz 2013 Volkan SEVİNÇ Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Temmuz 2013 Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri Genel Üye Toplantısı 27 Temmuz 2013 Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyeleri, İstanbul Şube Üyelerimiz GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ Adres: Osmanağa Mah. Nüzhetefendi Sok. No:34 D:3 Kadıköy İSTANBUL Telefon: Faks: E-posta: MECİDİYEKÖY HİZMET BİNASI Adres: Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No:14 Adıgüzel Çarşısı K:1 D:1 Şişli İSTANBUL Telefon: Faks: E-posta:

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik.

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar günü saat:12.00 de Galatasaray Lisesi önünde meslektaşlarımızla toplanarak, balonlar pankartlar eşliğinde İstiklal Caddesi boyunca

Detaylı

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri.

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri. Bu dönemde Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre sıralanmaktadır; ADANA ŞUBE DE GÜNDEM Cuma Söyleşleri Ş Şube Yönetim Kurulumuzun geleneksel hale geleceğini umarak

Detaylı

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM

EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM Bu dönemde Bölge Şube, Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre sıralanmaktadır; EGE BÖLGE ŞUBE DE GÜNDEM 224-25 Mart 2012 tarihlerinde Ankara da yapılacak Oda 9.

Detaylı

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve ODADA GÜNDEM Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve birimlerimize ait gündemi aşağıda ayrıntılarıyla bulacaksınız. Genel Merkez Odamız için en önemli gelişmelerden

Detaylı

ANTALYA. Eşgüdüm Kurulu tarafından ülkemizde meydana gelen terör olaylarını protesto etmek amacıyla 24 Ekim 2007 tarihinde yapılan basın açıklamasına

ANTALYA. Eşgüdüm Kurulu tarafından ülkemizde meydana gelen terör olaylarını protesto etmek amacıyla 24 Ekim 2007 tarihinde yapılan basın açıklamasına ADANA Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp 11.10.2007 gün ve 26670 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması

Detaylı

BEBKA desteğiyle gerçekleşen başarı öyküleri;

BEBKA desteğiyle gerçekleşen başarı öyküleri; www.bebka.org.tr ÜÇ AYDA BİR YAYINLANIR YIL: 1 SAYI: 1 NİSAN 2012 BEBKA desteğiyle gerçekleşen başarı öyküleri; Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Akpınar Çalışmalarımız kalkınmaya yön verecek Zihinsel

Detaylı

ŞUBELERİMİZDEN. katıldı. Gelenek- sel Başak Balomuz 16 Şubat 2008 tarihinde Göynük Quin Elizabeth Hotel de 600 ü aşkın meslektaşımız

ŞUBELERİMİZDEN. katıldı. Gelenek- sel Başak Balomuz 16 Şubat 2008 tarihinde Göynük Quin Elizabeth Hotel de 600 ü aşkın meslektaşımız 32 ADANA Demokratik kitle örgütlerince 2 Şubat 2008 de Atatürk Parkı önünde gerçekleştiri- len türban karşıtı eyleme ZMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Selma KI- RANÇEŞME ve üyelerimiz katılarak destek

Detaylı

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter 1 Sunuş Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kurumsal Yönetim Birimi (KYB) kendi içinde Halkla İlişkiler, İdari İşler, Bilgi İşlem, Muhasebe fonksiyonlarının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Yönetsel anlamdaki

Detaylı

Şubat 2009. HKMO Diyarbakır Şubesi Tarafından Düzenlenen Mesleğimizde Güncel Gelişmeler Başlıklı Eğitim Seminerine Katılım ve Katkı Sağlanmıştır

Şubat 2009. HKMO Diyarbakır Şubesi Tarafından Düzenlenen Mesleğimizde Güncel Gelişmeler Başlıklı Eğitim Seminerine Katılım ve Katkı Sağlanmıştır Şubat 2009 Şubemiz Afetler Teknik Rapor ve İnceleme Çalışma Grubu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı'nı Ziyaret Etti Harita ve Kadastro Mühendisleri

Detaylı

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU Eylül 2012-Mart 2014 GENEL KURUL İLANI TMMOB BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI 2. OLAĞAN GENEL KURULU Bilgisayar Mühendisleri Odası 2. Olağan Genel Kurulu 1 Mart 2014 Cumartesi

Detaylı

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ TMMOB 2012-2014 ( 10. DÖNEM ) ÇALIŞMA RAPORU 1 İZİNDEYİZ 3 2012-2014 Çalışma Döneminde Mesleğimizi,Doğamızı, Kentlerimizi, Yaşamımızı, Savunurken Bizlerle Birlikte Olan Çalışmalarımıza Güç Katan Tüm

Detaylı

Gezi ve incelemelerine

Gezi ve incelemelerine 7 4 7 EYLÜL 2014 Tokat Valisi Cevdet Can İlçemizi Ziyaret Etti... Vali Can; Her İlçe Bir Ürünü İle Ön Plana Çıkmalı... Gezi ve incelemelerine Turhal Organize Sanayi Bölgesinden başlayan Vali Cevdet CAN

Detaylı

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Nisan 2015 Yıl:2 Sayı:13 e-gazete Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde Valilik

Detaylı

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 03 Meclis Üyeleri 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 5 Sayı: 22 07 TSO Yönetim Kurulu 09 Hisarcıklıoğlu

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Çanakkale de her zaman ilk lere imza atan, Çanakkale den kazanmak için değil Çanakkale ye kazandırmak üzere üyeleriyle birlikte yürüyen ÇANAKKALE

Detaylı

21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ

21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ 21. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ Şubelerimiizin çalışma raporları, iletildiği şekliyle aşağıda özet olarak sunulmaktadır. ADANA ŞUBE Adana Şube nin 9. Dönemini kapsayan 2012 2014 tarihleri arasında Jeoloji

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU 11 Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. 1 AKHİSAR

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1 BAŞKANDAN 1957 yılından beri gerek ülke gerekse bölge ekonomisinin büyümesine hizmet eden Borsamız, siz değerli üyelerimizin verdikleri destekler ile güçlenerek, başarısını arttırmaktadır. Yaptığımız faaliyetler

Detaylı

TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu. 2010-2012 Yılları Faaliyet Raporu

TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu. 2010-2012 Yılları Faaliyet Raporu TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu 2010-2012 Yılları Faaliyet Raporu SUNUŞ Kadınların iş gücüne katılımını en parlak şekilde temsil eden ve kadın girişimcileri bir araya getiren TOBB Kadın Girişimciler

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

Kartal, Maltepe, Pendik Bölgeleri Üye Toplantısı Gerçekleştirildi. Nazım Hikmet Şiirleriyle Anıldı... Haziran 2010

Kartal, Maltepe, Pendik Bölgeleri Üye Toplantısı Gerçekleştirildi. Nazım Hikmet Şiirleriyle Anıldı... Haziran 2010 Haziran 2010 Kartal, Maltepe, Pendik Bölgeleri Üye Toplantısı Gerçekleştirildi Gün geçtikçe artan mesleki, ekonomik ve sosyal sorunları yerellerde tespit etmek ve sorunlara karşı meslektaşlarımızla beraber

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

2013 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU

2013 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU 213 YILI TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı : İlimizde bulunan Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi ni (İnterteks)

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ ROPÖRTAJ ZİYARET TOPLANTI YARDIM EĞİTİM SERTİFİKA ANKET YÖNETMELİK ZİYARET EXPO BÜYÜKELÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM AKREDİTASYON FUAR YARDIM SEMİNER ÜNİVERSİTE KOSGEB sertifika GİRİŞİMCİLİK TOPLANTI RÖPÖRTAJ İŞ

Detaylı

02 Başyazı. 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak. 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız. 10 Çorum un Geleceğine İlişkin Umudum Artt

02 Başyazı. 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak. 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız. 10 Çorum un Geleceğine İlişkin Umudum Artt İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 4 Sayı: 20

Detaylı