BİLGİSAYARDA OFİS PROGRAMLARI BİÇİMLENDİRME

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BİLGİSAYARDA OFİS PROGRAMLARI BİÇİMLENDİRME"

Transkript

1 BİLGİSAYARDA OFİS PROGRAMLARI BİÇİMLENDİRME Büro Yönetimi Öğretmeni Fatma GEZ

2 BİÇİMLENDİRME Yazmış olduğumuz metinleri farklı boyut, renk, yazı tipi vb. özelliklerde yazabilmek için biçimlendirme işlemi yapmamız gerekir. Bu dersimizde metin biçimlendirme işlemlerinin nasıl yapıldığına bakacağız.

3 Yazı Tipi İletişim Penceresi

4 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ Yazı tipi penceresinde yazdığımız veya yazacağımız metnin şekil özelliklerini değiştirmemiz veya ayarlamamız için kullanabileceğimiz araçlar mevcuttur.

5 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ Bu pencereyi GİRİŞ sekmesinde bulunan Yazı Tipi gurubunun alt köşesinde bulunan ikonuna tıklayarak açıyoruz. 1 2

6 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ

7 1- YAZI TİPİ YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ Yazımızın yazı tipinin ne olacağını belirlediğimiz araçtır. Bu kısımdan istediğimiz yazı tipinin üzerine gelerek tıklarız. Örneğin, Arial seçtiysek yazımızın tipi arial olarak yazılacaktır ( ARİAL YAZI TİPİ ).

8 2- YAZI TİPİ STİLİ YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ Normal Seçeneği İtalik Seçeneği Kalın Seçeneği Kalın İtalik Seçeneği Yazımızın stilinin ne olacağını belirleyeceğimiz araçtır. Bu kısımdan istediğimiz stil üzerine fare ile gelerek tıklarız. Örneğin italik seçersek yazımız eğik olarak yazılacaktır. Kalın ve Kalın İtalik seçenekleri mevcuttur.

9 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ 3- Boyut 10 punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto 28 Punto 32 Punto Yazımızın büyüklüğünün kaç olacağını belirleyeceğimiz araçtır.

10 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ 4- Yazı Tipi Rengi KIRMIZI MAVİ SİYAH YEŞİL TURUNCU Yazımızın rengini açılan renk kutusuyla seçtiğimiz kısımdır.

11 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ 5- Alt Çizgi Stili DENEME DENEME DENEME DENEME Yazımızın altının çizili olmasını istiyorsak bu kısımdan alt çizgi stilimizi seçebiliriz.

12 YAZI TİPİ İLETİŞİM PENCERESİ 6- Alt Çizgi Rengi DENEME DENEME DENEME DENEME Eğer yazımızın altını bir stil çizgisiyle çizdiysek bu kısım aktifleşir ve çizgi rengini kırmızı, siyah veya istediğimiz başka bir renk olarak belirleyebilmemizi sağlar

13 1 KARAKTER ARALIĞI 2 Karakter aralığı, yazdığımız metinde karakter boşlukları ve satırda aşağı yukarı pozisyonlarını ayarlamak için kullanacağımız araçtır. Bu bölümü yazı tipi iletişim penceresinden gelişmiş sekmesine tıklayarak açabiliriz

14 KARAKTER ARALIĞI ÖLÇEK Yazdığımız veya yazacağımız metinde metnin hangi ölçekte yazılacağını ayarlamamızı sağlar. Ölçek %100: Ölçek % 50: Gördüğünüz gibi yazıyı her yönden %50 küçültmüş oluyoruz.

15 KARAKTER ARALIĞI ARALIK Harfler arası mesafeyi daraltmaya ya da genişletmeye yarayan aracımızdır. DAR GENİŞ Gördüğünüz gibi yazıyı her yönden %50 küçültmüş oluyoruz.

16 KARAKTER ARALIĞI KONUM Yazılan yazıda yazımızın satırda aşağı veya yukarı yazılmasını sağlar. Gördüğünüz gibi yazıyı her yönden %50 küçültmüş oluyoruz.

17 YAZI TİPİ ARALIĞI KARAKTER ARALIĞI Kutucuk işaretlenerek seçilen nokta ve yukarısı yazı tipindeki aralık mesafesi değiştirilebilir. ( Yazı tipinin izin verdiği ölçüde harflerin arasındaki boşluk mesafesi ayarlanabilir ) Çok ince bir ayardır aradaki fark ancak uzun yazılarda görülebilir.

18 Gelişmiş Yazı Tipi Özellikleri Gelişmiş yazı tipi özelliklerini yazı tipi penceresindeki Efektler kısmından ayarlayabiliriz. Yazımıza değişik efektler vermemizi sağlayan araçlardır.

19 Gelişmiş Yazı Tipi Özellikleri Üstü çizili: Seçtiğimiz veya yazacağımız metnin üzeri çizili olarak yazılmasını istiyorsak kutu işaretlenir. ( DENEME ) Üstü çift çizili: Seçtiğimiz veya yazacağımız metnin üzeri çift çizili olarak yazılmasını istiyorsak kutu işaretlenir. ( DENEME ) Üst simge: Üstel sembolleri yazmamız gerektiğinde veya bir metnin üst kısmına bir yazı yazılması gerektiğinde kullanacağımız seçenektir (a 2 b 3 x Deneme deneme ). Alt simge: Alt sembolleri yazmamız gerektiğinde veya bir metnin alt kısmına bir yazı yazılması gerektiğinde kullanacağımız seçenektir (H 2 O 3 Deneme deneme ).

20 Gelişmiş Yazı Tipi Özellikleri Küçük büyük: Seçtiğimiz metindeki küçük harflerin büyük harfe dönüşmesini sağlar. Bu sayede tek tek büyük harf yazmak veya düzeltmek yerine otomatik olarak kelime işlemci editörünün bu işi yapmasını sağlarız. Tümü büyük: Seçtiğimiz metinde veya yazacağımız yazıda bu kutucuk işaretledikten sonra Caps Lock hangi durumda olursa olsun yazacağımız tüm yazılar büyük harf olarak yazacaktır. Gizli: Yazdığımız veya yazacağımız metinde yazılması gereken ama kâğıt veya belgede görünmesini istemediğimiz yalnızca kendimize ilişkin tutulmasını istediğimiz kısımların gizlenmesi ve görünmemesini sağlar.

21 Gelişmiş Yazı Tipi Özellikleri Daha gelişmiş efektler istiyorsak gölgelendirmeler, kabartmalar, renk geçişleri vb. gibi, Yazı Tipi Penceresindeki Metin Efektleri butonuna tıklayarak istediğimiz ayarı yapabiliriz.

22 MİNİ ARAÇ ÇUBUĞU Metin değiştirmek için kullanabileceğiniz diğer bir yol da mini araç çubuğudur. Giriş sekmesinde yer alır. Mini araç çubuğu sadece seçilmiş olan metinler üzerinde değişiklik yapmamızı sağlar ve herhangi bir metni seçtiğimiz anda aktif olur.

23 Paragraf Biçimlendirme

24 Paragraf Biçimlendirme Yazdığımız metindeki paragraflarda istediğimiz ayarlamaları paragraf biçimlendirme araçlarıyla yaparız.

25 Paragraf Biçimlendirme Paragraf Hizalama Giriş sekmesindeki Paragraf hizalama, Seçili veya yazacağımız paragrafın sayfa düzeninde sırasıyla sola yaslı, ortasına hizalı, sağa yaslı veya her iki yana yaslanmasını sağlayan araç kutusudur. Sola Yasla Sağa Yasla Ortala İki yana Yasla

26 Paragraf Biçimlendirme Girinti Oluşturma Paragrafımızın başındaki girinti ayarlarını değiştirmek için Giriş sekmesinde paragraf grubunda bulunan girinti oluşturma aracını kullanmamız gerekir. Bu araçla, yazacağımız veya seçtiğimiz paragrafın sayfa üzerinde sağ ve sol boşluk ayarlamalarını yapmak mümkündür.

27 Paragraf Biçimlendirme Girinti Oluşturma Girinti ayarı yapılmamış paragraf Sağa 1 kademe girinti ayarı yapılan paragraf

28 Paragraf Biçimlendirme Paragraf Aralığı Paragraflardan önce ve sonra eklenen boşluk miktarını bu seçenek ile özelleştirebiliriz. Bu seçeneği Giriş Sekmesinde bulunan Paragraf bölümündeki ikonuna basarak açabiliriz.

29 Paragraf Biçimlendirme Paragraf Aralığı Aşağıdaki örnekte iki paragraf arasındaki boşluğun 42 nk olarak ayarlandığını görebiliriz. 42 nk boşluk

30 Paragraf Biçimlendirme Satır Aralığı Oluşturma Metin satırları arasındaki boşluğu ayarlama görevini yapar. Satır aralığı değerlerini ayarlamak için Metinimizi seçtikten sonra Giriş sekmesinden satır aralığı oluşturma aracına tıklarız.

31 Paragraf Biçimlendirme Satır Aralığı Oluşturma Aşağıda satır aralığı 2 olarak ayarlanmış örneği görmekteyiz.

32 Paragraf Biçimlendirme Satır ve Sayfa Sonu Ayarları Yazdığımız metinde bazı özel durumlarda ne yapılması gerektiğini Paragraf Satır ve Sayfa Sonu penceresinden ayarlayabiliriz.

33 Paragraf Biçimlendirme Satır ve Sayfa Sonu Ayarları Örneğin paragrafın ilk satırı 3. sayfanın altında ve devamı bu sayfaya sığmadığı için 4. sayfanın başındadır. Ama biz paragrafı bir bütün olarak görmek istiyorsak..

34 Paragraf Biçimlendirme Satır ve Sayfa Sonu Ayarları Açılan pencereden sonraki ile birlikte tut seçeneğini işaretleyerek paragrafın bölünmesini önlemiş oluruz.

35 Paragraf Biçimlendirme Kenarlık ve Gölgelendirmeler Yazdığımız metinde belli kısımları veya sayfayı daha özel hâle getirmek, vurgu yapmak için Kenarlık ve Gölgelendirme kullanabiliriz.

36 Paragraf Biçimlendirme Kenarlık ve Gölgelendirmeler Paragraf ve sayfada kenarlık ve gölgelendirme uygulamak için paragraf seçilir ve Giriş sekmesinde bulunan Paragraf bölümündeki kenarlık ikonuna tıklanarak istenen uygulanır.

37 Paragraf Biçimlendirme Madde İşaretleri ve Numaralandırma

38 Paragraf Biçimlendirme Madde İşaretleri ve Numaralandırma Madde işaretlerini ve numaralandırmayı uygulamak için metnimiz seçilir ve Giriş sekmesinde bulunan Paragraf bölümünden ikonlarına tıklayarak açılan pencereden istediğimiz seçeneğe tıklayarak uygulayabiliriz.

39 Paragraf Biçimlendirme Çok Düzeyli Listeler Kitap, dergi veya yazılarımızda içiçe geçmiş alt madde başlıklarına çok sık rastlanır. Böyle durumlarda yardımcımız çok düzeyli listelerdir. Giriş sekmesinde çok düzeyli liste aracımıza ( ) tıkladığımızda karşımıza Çok Düzeyli Listeler penceresi çıkacaktır.

40 Paragraf Biçimlendirme Çok Düzeyli Listeler Kitap, dergi veya yazılarımızda içiçe geçmiş alt madde başlıklarına çok sık rastlanır. Böyle durumlarda yardımcımız çok düzeyli listelerdir. Giriş sekmesinde çok düzeyli liste aracımıza ( ) tıkladığımızda karşımıza Çok Düzeyli Listeler penceresi çıkacaktır. ÖRNEK

41 Dinlediğiniz İçin Teşekkürler Büro Yönetimi Öğretmeni Fatma GEZ

BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ

BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ T.C. MĠLLÎ EĞĠTĠM BAKANLIĞI BĠLĠġĠM TEKNOLOJĠLERĠ KELĠME ĠġLEMCĠ 482BK0012 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

M I C R O S O F T. K e l i m e İ ş l e m c i N e d i r? A r a ç ç u b u k l a r ı B E L G E L E R İ A Ç M A K - K A P A T M A K - K A Y D E T M E K

M I C R O S O F T. K e l i m e İ ş l e m c i N e d i r? A r a ç ç u b u k l a r ı B E L G E L E R İ A Ç M A K - K A P A T M A K - K A Y D E T M E K M I C R O S O F T W O R D K e l i m e İ ş l e m c i N e d i r? Kelime işlemci, bilgisayarda belge oluşturmak amacıyla kullanılan programlara verilen genel bir addır Bu programlar kağıda dökmek istediğimiz

Detaylı

ġekil 1 MS Word ÇalıĢma Sayfası

ġekil 1 MS Word ÇalıĢma Sayfası MS WORD 2003 GiriĢ Bu ünitede bir masaüstü yayıncılık programı olan Microsoft Word 2003 anlatılacaktır. Genel kullanım amaçları ve kelime işlemci olarak kullanım alanları sunulacaktır. Word programıyla,

Detaylı

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI Word de bir doküman, tez veya kitap yazarken yapabileceğini bütün işlemleri bulabilirsiniz. Uzun bir dokümanı Word kullanarak hazırlamakla, daktilo kullanarak hazırlamak

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir;

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; Word Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; 1- Biçimlendirilmiş yazılar yazılır 2- Tablolar hazırlanır 3- Mektup ve zarf hazırlanabilir 4- Tez yazılabilir 5- Makrolar oluşturulur.

Detaylı

TBT 101 Dersi Yrd. Doç. Dr. Aytaç GÖREN

TBT 101 Dersi Yrd. Doç. Dr. Aytaç GÖREN TBT 101 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DERSİ 2011-2012 GÜZ TBT 101 Dersi Yrd. Doç. Dr. Aytaç GÖREN DEÜ Makina Müh. TBT 1003 Temel Bilgi Teknolojileri İçerik H0. Giriş ve Ders İçeriği Tanıtım H1. Donanım ve

Detaylı

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi.

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi. Word 2010 Ders Notları : Yazı tipinin değiştirildiği alan :Köprü :Alt simge : Yazı tipini büyüt :Küçük resim :Üst simge : Yazı tipini daralt :Kalın :İtalik :Altı çizgili :Metin kutusu :Resim :Satır aralığı

Detaylı

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İLERİ WORD Hazırlayan : Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İÇİNDEKİLER 3.1. Biçimlendirme... 4 3.1.1. Metin... 4 3.1.1.1. Grafiksel Nesnelerin Metin Hizalama Seçenekleri... 4 3.1.1.2. Bul Değiştir özelliğini kullanma

Detaylı

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni:

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni: 5. POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi Office 2007 ile gelen farklılıklardan bir tanesi aç, kaydet gibi özelliklerin bir menü yerine Office düğmesi altında toplanmasıdır. Powerpoint

Detaylı

WEB EDİTÖRÜ METİN İŞLEMLERİ İÇİNDEKİLER HEDEFLER. Prof. Dr. Muhammet Dursun KAYA

WEB EDİTÖRÜ METİN İŞLEMLERİ İÇİNDEKİLER HEDEFLER. Prof. Dr. Muhammet Dursun KAYA HEDEFLER İÇİNDEKİLER METİN İŞLEMLERİ Metin biçimlendirme Sayfaya WEB fontları ekleme Metne paragraf/başlık stili uygulama Metnin rengini ayarlama Metnin stilini belirleme Metni listeleme WEB sayfasına

Detaylı

Microsoft Excel Ders Notları

Microsoft Excel Ders Notları Microsoft Excel Ders Notları Excel programı çalışma alanına girilen veriler üzerinde hesap yapabilme, verileri tabloya dönüştürebilme tablolar içindeki verileri grafiklerle destekleyebilme, verileri karşılaştırıp

Detaylı

Microsoft Word 2007. Mehmet Emin Vural. Sürüm 1.0

Microsoft Word 2007. Mehmet Emin Vural. Sürüm 1.0 Mehmet Emin Vural Sürüm 1.0 EKİM 2008 AÇIKLAMA Bu e-kitap Microsoft Office Yardım dosyalarının düzenlenmesi ile oluģturulmuģtur. İÇİNDEKİLER 1 WORD U TANIYALIM... 1 1.1 Word Nedir?... 1 1.2 Word ü Başlatma...

Detaylı

MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ

MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ MICROSOFT EXCEL XP MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ - Excel XP ile tablolar hazırlayabilir, hazır formülleri kullanarak hesaplar yapabilir, tablo içerisinde bulunan verileri grafiklere dönüştürebilirsiniz. - Excel

Detaylı

MURATPAŞA BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ MICROSOFT OFFİCE EXCEL 2010 DERS NOTLARI

MURATPAŞA BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ MICROSOFT OFFİCE EXCEL 2010 DERS NOTLARI ÇALIŞMA ALANI: 1 Bir elektronik tablolama yazılımını açtığınızda göreceğiniz şey, kutularla dolu bir pencere olacaktır. Satırlar ve sütunların kesişmesiyle oluşan bu kutulara hücre adı verilir.hücreleri

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU B2K01: Microsoft Excel'e Giriş HESAP TABLOSU PROGRAMLARI 1 EXCEL İN TARİHİ 1 EXCEL KULLANIMI 2 SEÇME İŞLEMLERİ 3 GİRİŞ SEKMESİ 4 Giriş Sekmesi: Pano grubu 4 EGZERSİZ 4

Detaylı

BİLGİSAYAR DERS NOTLARI İÇİNDEKİLER

BİLGİSAYAR DERS NOTLARI İÇİNDEKİLER WORD İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...1 1. BÖLÜM...5 MICROSOFT WORD XP...5 GİRİŞ...5 MICROSOFT WORD'Ü BAŞLATMAK...6 ÇALIŞMA ORTAMI...6 ÇALIŞMA ORTAMININ ELEMANLARI...6 GÖRÜNÜM MENÜSÜ...8 EKLE MENÜSÜ...12 YARDIM

Detaylı

KELİME İŞLEMCİ MODÜLÜ WORD 2007 01.01.2014 UZM. ÖĞRT. FİKRİYE GÖNÜL

KELİME İŞLEMCİ MODÜLÜ WORD 2007 01.01.2014 UZM. ÖĞRT. FİKRİYE GÖNÜL KELİME İŞLEMCİ MODÜLÜ WORD 2007 01.01.2014 UZM. ÖĞRT. FİKRİYE GÖNÜL İÇİNDEKİLER PROGRAMIN ÇALIŞTIRILMASI VE PROGRAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER... 4 GİRİŞ SEKMESİ... 6 1-) GİRİŞ SEKMESİ-PANO GRUBU... 6 GİRİŞ

Detaylı

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101 BİL 101 - Bilişim Teknolojileri Word 2007 http://bil.etu.edu.tr/bil101 Dosya oluşturma ve kaydetme Yeni Dosya Oluşturma Microsoft Word dosyası açıldıktan sonra Office tuşuna basılır Yeni(New) seçilir Yeni

Detaylı

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması 1. HAFTA MICROSOFT PUBLISHER Basılı yayın hazırlama programı ile broşür, bülten, el ilanı, kartpostal, etiket, kartvizit, takvim, web sayfası ve benzerleri gibi her an lazım olabilecek birçok yayın özgün

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA

TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA TEMEL BİLGİSAYAR Ders Notları Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA İÇERİK Word Programı Penceresinde Bulunan Elemanların Tanıtımı Menüler,, İçerik ve Uygulamaları Dosya, Düzen ve Görünüm Menülerinin İçerikleri

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR. Bilgisayardaki verilerin gösterilmesini sağlayan birimlere çıkış birimleri denir. (Monitör,Hoparlör, Yazıcı, Çizici)

TEMEL BİLGİSAYAR. Bilgisayardaki verilerin gösterilmesini sağlayan birimlere çıkış birimleri denir. (Monitör,Hoparlör, Yazıcı, Çizici) TEMEL BİLGİSAYAR Bilgisayar donanım ve yazılım olmak üzere iki bileşenden oluşur. Donanım gözle görülen tüm fiziki parçaları kapsar. Yazılım ise programlardır. Bilgisayarda olmazsa olmaz yazılım işletim

Detaylı

Microsoft Office Word 2007

Microsoft Office Word 2007 2014 Microsoft Office Word 2007 Öğr. Gör. Serkan KORKMAZ Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu İçindekiler MİCROSOFT OFFİCE WORD 2007... 7 WORD ORTAMINDA ÇALIŞMAK... 8 OFFİCE DÜĞMESİ / DOSYA MENÜSÜ

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak.

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MICROSOFT OFFİCE WORD PROGRAMI DOSYA İŞLEMLERİ

MICROSOFT OFFİCE WORD PROGRAMI DOSYA İŞLEMLERİ MICROSOFT OFFİCE WORD PROGRAMI Ms Word bir kelime işlemci programıdır. İçinde bulunan detaylı metin biçimlendirme seçenekleri, ayrıntılı tablo, şekil ve grafik oluşturma başarıları nedeniyle, kendi türünde

Detaylı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı Bölüm 4: Kelime İşlemci Uygulaması Hazırlayan: Emine Cabı Bu konuyu bitirdiğinizde; o Kelime işlemci uygulamasını açabilecek, o Yeni belge açabilecek ve kapatabilecek, o Belgeyi kaydedebilecek, o Belgeyi

Detaylı

CKEditor Kullanım Kılavuzu

CKEditor Kullanım Kılavuzu CKEditor Kullanım Kılavuzu İçerik Kullanım Kılavuzuna Giriş CK Editor 3X Kullanım Kılavuzu na Giriş Kullanım Kılavuzu, CK Editor un nihai kullanıcıya yönelik bilgileri içerir. Kılavuz, uygulamadaki özellik

Detaylı