TEMSİLCİLİKLER. Dickey-John Co., Amerika. Pfeuffer GMBH, Almanya. Perten Instruments AB, İsveç

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEMSİLCİLİKLER. www.dickey-john.com. Dickey-John Co., Amerika. Pfeuffer GMBH, Almanya. www.pfeuffer.com. www.perten.com. Perten Instruments AB, İsveç"

Transkript

1

2 TEMSİLCİLİKLER Dickey-John Co., Amerika Pfeuffer GMBH, Almanya Perten Instruments AB, İsveç Chopin Technologies, Fransa Stable Micro Systems, İngiltere Neogen Co., Amerika GSI International, Amerika ABP-Mühlenchemie A.Ş., Almanya ABP-Muyang

3 HAKKIMIZDA Çeyrek Asırlık ABP Tecrübesi 1985 yılında kurulan şirketimiz; Tahıl, Un, Yem ve Gıda kalite kontrol cihazları, tahıl çelik depolama siloları, mısır kurutma makinaları, tahıl taşıma ekipmanları üretim, satış ve pazarlama konularında faaliyet göstermektedir. ABP konusunda uzman birçok yabancı firmanın Türkiye tek temsilcisidir. Başladığı günden bu yana heyecan ve istekle çalışan şirketimizin amacı; en üst düzeyde MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ve DEVAMLILIĞI yaratmaktır. Saygılarımızla,

4 RUTUBET, SICAKLIK VE HEKTOLİTRE ÖLÇÜMÜ Mısır, buğday, arpa ve diğer hububatlarda otomatik rutubet, sıcaklık ve hektolitre ölçümü yapabilir. Ayrıca DICKEY-john marka GAC2500-UGMA model yeni nesil yüksek frekanslı (149 mhz) cihazı ile daha hızlı ve güvenilir rutubet ve hektolitre ölçümü yapılabilmektedir. GAC2500-UGMA -20 C +45 C derece ürün sıcaklık aralığında ölçüm yapabilir adet ölçümü hafızasında saklayabilir. Yazılım güncellemeleri ve bilgi aktarımı için USB girişi kullanılabilir. UGMA uyumlu olarak GIPSA sertifikalıdır. Sadece tahıl ve yağlı tohumların yanı sıra ceviz ve badem gibi spesifik ürünlerde de ölçüm yapabilir. Dokunmatik renkli ekran ile kullanımı kolaylaştırır. Yazıcı takılabilir (Standart). GAC2100-AGRI 8 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. Analiz süresi 40 sn.dir. Yazıcı takılabilir (Standart). GAC500XT 15 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Türkçe kullanım menüsüne sahiptir, ayrıca 10 farklı dilde kullanılabilir. Analiz süresi 30 sn.dir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. Yazıcı takılabilir (opsiyonel).

5 RUTUBET, SICAKLIK VE HEKTOLİTRE ÖLÇÜMÜ MINI GAC cihazı rutubet ve sıcaklık ölçümü yaparken, MINI GAC PLUS cihazı rutubet, hektolitre ve sıcaklık ölçümü yapabilir. MINI GAC ve MINI GAC PLUS 15 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Türkçe kullanım menüsüne sahiptir, ayrıca 10 farklı dilde kullanılabilir. USB girişi sayesinde farklı kalibrasyon ayarları kolayca yapılabilir. Analiz süresi 15 sn.dir. İstenildiğinde yapılan analizlerin ortalamasını verebilir. Kullanıcıyı uyaran hata mesajları verir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. F-2000 cihazı ile Sap saman ve kaba yem balyalarında, C-2000 cihazı ile Pamuk tohumu ve pamuk balyalarında rutubet ölçümü yapılmaktadır. F 2000 ve C ölçüme kadar sonuçlar saklanır, bu sonuçların ortalamaları alınabilir. Mikro kontrolörü devri ile kararlılık ve güvenirlik sağlamaktadır. F-2000 Sap saman balya rutubet ölçer cihazının ölçüm aralıkları: %6-%40 rutubet arasındadır. C-2000 Pamuk rutubet ölçer cihazının ölçüm aralıkları - Pamukta %4-%16 - Pamuk tohumunda %6-%20 Ergonomik taşıma çantasına sahiptir. Batarya: 9 V Alkali Pil ile çalışmaktadır.

6 TAHILLARDA, UN VE KEPEKTE NEM ÖLÇME HE 50, HE-Lite ve HE 60/90, Pfeuffer firmasının tahıl, un, yem, yem hammaddelerinde, makarna ve irmik üretiminde portatif rutubet ölçüm cihazlarıdır. Elektrik akımının iletkenliği prensibi ile taneli ve toz ürünlerde rutubet ölçümünü, ürünün sıcaklığından veya çeşidinden etkilenmeden doğru ve hassas sonuç vermesini sağlar. Türkçe kullanım menüsü sayesinde farklı ürünlerde de rutubet analizi yapılır. PFEUFFER HE-50 Numune öğütmeye gerek duymadan ölçüm yapabilir. Test sonucunda otomatik olarak kapanmaktadır. Klasik metotla paralellik göstermektedir. 14 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Özel taşıma çantası ile kolayca taşınabilir. PFEUFFER HE-Lite Menü kullanımı akıllı tek tuş özelliği ile her işlem kolaylıkla yapılabilir. Ölçüm hücresinin üst birimi üzerinde entegre edilmiş numune kabına sahiptir. İstenildiğinde yapılan analizlerin ortalamasını verebilir. 14 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Özellikle yüksek rutubetli mısır ölçümleri için de uygundur (%45 lik rutubet oranına kadar). PFEUFFER HE-60/90 9 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Ürün programlama kapasitesi 39 farklı ürün için uygulanabilir. Kolay kullanılması ve otomatik ısı düzeltmesi sayesinde kesin sonuç elde edilir. HE 90 için gerçek zamanlı saat ve entegre yazıcıya sahiptir. Özellikle yüksek rutubetli ürünlerin ölçümleri için uygundur. Avrupa Birliği Standartlarına ve uluslararası teknik ölçüm tavsiyelerine uygundur. Sağlam yapıya sahiptir

7 TOHUM SAYMA, HUBUBAT ELEME VE BOYUTLANDIRMA TOHUM SAYMA: Taneli hububat ve her çeşit tohum için otomatik tohum sayımı yapar. Bin dane ağırlığı tespiti için hızlı ve güvenilir yöntem sunar. PFEUFFER CONTADOR ve CONTAFILL Numune boyutuna göre uygun sayım hazneleri vardır. Contwa arayüz programı ile sayım işlemleri bilgisayara aktarılabilir (Opsiyonel). Ayarlanabilir boyut ve hız, düşük sesli çalışma, kolay kullanım ile birlikte hassas sonuçlar elde edilebilir. Opsiyonel dolum ünitesi Contafill ile sayılan tohumlar paketlenebilir. Tarımsal Araştırma Enstitülerin ve Tohum üretimi yapan firmaların kullanımlarına uygundur. HUBUBAT ELEME ve BOYUTLANDIRMA: Tahılların boyutlarına göre eleyerek sınıflandırır. PFEUFFER SORTIMAT Hububatların cılız ve kırık tanelerin oranını belirler. Eleklerin hareket ettirebilir olması her analizden sonra eleklerin sökülüp takılması zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. 3, 4 veya 5 katlı eleme düzeneği ile hububatları sınıflandırarak 5 ayrı bölümde toplayabilir. Eleme süresi ayarlanabilir. 3 katlı eleme düzeneğinde standart 2,2 2,5 2,8mm lik elekler mevcuttur. Tohum ve bira üretimi yapan firmalar ile Tarımsal Araştırma Enstitüleri nin kullanımlarına uygundur. MALT ANALİZ CİHAZI : Fırınlanma işleminden sonra gevreklik oranını ölçer. Maltı mekanik olarak sert ve kızartılabilen parçalara ayırır. MALT FRIABILIMETER Basit malt gevreklik analizi ve mayalanma değerini ölçmektedir. 50 gr. Numune ile analiz yapılır ve analiz süresi 8 dk.dır. Kolay ve hızlı uygulanır, analiz sonunda otomatik durur. Kapsayan metotlar; - MEBAK metot (MEBAK: Orta Avrupa Mayalama Teknolojileri Analiz Komisyonu) - EBC-metot 4.15, Avrupa Mayalama Komisyonu - ASBC-metot Malt-12, Amerikan Mayalama Kimyagerleri Topluluğu standartlarına göre yapılması Tarımsal Araştırma Enstitüleri, Bira üretimi yapan firmaların kullanımına uygundur.

8 NUMUNE HAZIRLAMA DEĞİRMENLERİ LM3100 LABORATORY MILL Numune hazırlama biçimi, yapılacak analizin gerekliliğine göre seçilmelidir.perten Instruments, bu amaçla Çekiçli ve Diskli olmak üzere iki farklı değirmen önermektedir. Diskli değirmenler çoğunlukla rutubet analizlerinde, çekiçli değirmenler ise Düşme Sayısı, Gluten ve NIR başta olmak üzere bir çok analizlerde kullanılmaktadır. Perten değirmenlerinin sağlam ve dayanaklı yapısı, bakım maliyetlerini oldukça düşürmektedir. ÇEKİÇLİ DEĞİRMENLER: Düşme sayısı, Gluten, Kjeldahl ve NIR analizleri için numune hazırlamaya uygundur. Öğütülen ürün, 0.8 mm. delik çaplı elekten geçerek numune kabında toplanır. Nem miktarına göre saniyede 300 gr. öğütme kapasitesine sahiptir. Sağlam yapılı gövdesi ses yalıtımı için kaplanmıştır. Siklon çıkışlı ve nikelajlı numune toplama kabı sayesinde öğütülen numunelerin birbirine bulaşması önlenmektedir. LM 120 LABORATORY MILL LM 3610 LABORATORY MILL DİSKLİ DEĞİRMENLER: Klasik metod rutubet ve NIR analizleri için standartlarca onaylı numune hazırlama değirmenleridir. Ayrıca, nolu PSI metoduyla Buğdayda Sertlik değeri belirleme amacıyla AACC standartlarınca benimsenmiştir. Klasik laboratuar yöntemleriyle nem, protein ve yağ tayini için uygun numune öğütür. Disk uzaklığı ayarlanabilir. Diskler dakikada 2800 devir yapar. Maksimum % yağ içeren ürünleri öğütebilir saniyede 50 gr. öğütme kapasitesine sahiptir. Disk çapı 100 mm dir. Büyük taneli ürünlerin öğütülmesine imkan sağlar. Sadeleştirilmiş tasarıma ve sağlam yapıya sahip, ekonomik modeldir. Öğütülmüş numune bez torbada toplanmaktadır. LM 3310 LABORATORY MILL Disk çapı 75 mm dir. Küçük taneli ürünler için daha uygundur.

9 FALLING NUMBER (DÜŞME SAYISI) ANALİZ CİHAZLARI Falling Number (Düşme Sayısı) analizi, un ve buğdaydaki Alfa Amilaz aktiviresinin belirlenmesi amacıyla yapılır. Alfa Amilaz aktivitesi, ekmek, makarna, bisküvi ve diğer unlu mamüllerin kalitesini etkileyen çok önemli bir özelliktir. Buğday alımlarında ve un üretiminde kalitenin kontrol edilebilmesi için Falling Number sistemine ihtiyaç duyulur. Yalnızca Falling Number Cihazları Uluslararası standartlar olan AACC, ICC, ISO ve ASBC tarafından onaylıdır. FN 1900 FN 62 FN 250 FN 400 Standart ve fungal düşme sayısı analizlerini paralel numune ile yapabilen gelişmiş modeldir. Enzim ilavesi, paçal oranının hesaplanmasını sağlayan ve termal yazıcıya sahip elektronik kontrol ünitesi mevcuttur. FN 1500 FUNGAL Tek numune ile çalışan ve hem standart hem fungal analiz yapabilme yeteneği bulunur. Elektronik kontrol ünitesi ve kartuşlu yazıcısı mevcuttur. Türkçe menüsü kullanımı kolaylaştırmaktadır. FALLING NUMBER 1310 Falling Number cihazlarının temel modelidir. Buğday alımlarındaki Alfa Amilaz kontrolünün en ekonomik çözümüdür.

10 NIR & NIT ANALİZ CİHAZLARI Perten firması, tahıl kalite kontrolündende sektöre sunduğu cihazlarla dünya lideri olmuştur. Son 30 yıldır da NIR / NIT analiz cihazlarını üretmektedir. IM9500 cihazı hassas ve en doğru analizleriyle inframatic serisinin en son modelidir. INFRAMATIC 9500 Buğday, arpa, mısır gibi hububatlar ve yağlı tohumlarda nem, protein, hektolitre, gluten, sedimantasyon, yağ ve diğer analizleri 1 dakikadan kısa sürede yapar. Eternet aracılığıyla ağa ve internete bağlanarak 24 saat cihaza ulaşmak mümkündür. Kalibrasyonu hazırdır ve transfer edilebilmesiyle bütün cihazlarda aynı sonuç alınır. Büyük, renkli ve dokunmatik ekranıyla kullanımı kolaydır. Uzman personele gerek duyulmaz. TMO, Ticaret Borsaları, Un Sanayicileri ve tahıl ticareti yapanlar tarafından en çok tercih edilen modeldir.

11 GLUTEN YIKAMA, INDEX ve KURU GLUTEN TAYİN CİHAZLARI Gluten miktarı ve kalitesi, ekmek yapımında, makarna ve bisküvi üretiminde çok önemli bir role sahiptir. Özellikle ekmek hacmini belirleyen kriter glutenin miktarıdır. Kaliteli un üretimi için buğday alımlarında gluten miktarının ve kalitesinin ölçülmesi gerekir. Perten Glutomatik Sistemi; gluten miktarını ve kalitesini belirlemek amacıyla kullanılan uluslarası standartlarca onaylı tek sistemdir. % 20 % 40 % 60 GLUTOMATIC 2200 GLUTORK 2020 CENTRIFUGE 2015 (INDEX) GLUTOMATIC SYSTEM GLUTOMATIC 2200 : Yaş glüten tayininde kullanılan çift hazneli yıkama ünitesidir. 5 dakikada yaş glüten miktarı belirlenir. CENTRIFUGE 2015 (INDEX) : 1 dakika içinde 6000 devir yaparak zayıf/güçlü glüten indeksinin tespiti yapılır. GLUTORK 2020 : Kuru glüten miktarını belirlemekte kullanılır. 4 dakika 150 C sıcaklıkta kurutma işlemi yapılır. Unun yanısıra tam buğday ununda analiz yapabilir. 10 dakikada, gluten miktarı, index değeri ve kuru gluten elde edilir. Yalnızca Perten Glutomatic sistemi AACC, ICC, ISO ve GAFTA standartlarınca onaylıdır.

12 HIZLI VİSKOZİTE ÖLÇÜMÜ Geniş ölçüm aralığı ile 13 dakika gibi kısa bir sürede 3 g. ürün ile hassas viskozite ölçümü yapar. Nişasta, un, süt tozu ve daha birçok üründe kullanım için oluşturulmuş özel programlar bulunur. Uygun bilgisayar yazılımı ile her noktada her saniye takip olanağı vardır. AACC, ICC ve RACI standartlarındadır. Un, nişasta, protein, gam, malt, süt ürünleri ve ekstrüde ürünlerde viskozite ölçümü ile RVU ve CP birimlerinden sonuç alma olanağı vadır. RVA 4500 (RAPID VISCO ANALYSER 4500) Dakikada 14 C ısıtma/soğutma ve 0, rpm motor hızıyla her türlü üründe hızlı ve hassas viskozite ölçümü TCW3 yazılımı ile tüm sonuçların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesi, karşılaştrılması, depolanması ve raporlanması olanağı 80 rpm de cp, 160 rpm de cp hassasiyette kesin sonuç Uyarlanabilir profller ile sıcaklık ve hızları değiştirerek özgün analiz metodları geliştrme Nişasta üretcileri, Un Fabrikaları, Araştırma Merkezleri ve Üniversiteler tarafından etkin kullanım.

13 NIR ANALİZ CİHAZLARI Buğday unu ve öğütülmüş ürünlerde; 30 saniyede protein, nem ve kül tayinlerinin yapılmasında kullanılır. Geniş LCD ekranı olup, sonuçların alınabileceği toza karşı korunmuş dahili yazıcısı bulunmaktadır. Kül analizlerinde AACC standartlarınca onaylanmış tek NIR cihazıdır. INFRAMATIC 8600 ASH Farklı ürünler ve analizler için 6 ve 11 filtreli modelleri bulunur. 2 tuşla kolay ürün seçimi ve analizi sayesinde teknik personele gerek duyulmaz. Dahili klavyesi ile ananlizlere isim, numara verilebilir, kalibrasyon ayarları kolayca yapılabilir. RUTUBET ve HEKTOLİTRE ÖLÇÜM CİHAZI AQUAMATIC 5200 AM 5200, Perten firmasının 2.nesil yüksek frekanslı rutubet ve hektolitre test cihazıdır. Yüksek frekans, ürünün daha cok içine nüfuz ederek, ürün ısısından yada çeşidinden etkinlenmeyerek doğru ve hassas sonuç vermesini sağlar. Bu özellik AM5200 cihazını sektöründe en güvenilir ve tercih edilen yapmıştır. AM 5200 cihazı ile her türlü hububatta, yağlı tohumlarda, baklagiller ve diğer ürünlerde, 10 saniyede, rutubet, hektolitre ve sıcaklık analizi yapılır.

14 DA 7250 NIR ANALİZ CİHAZI DA 7250 NIR analiz cihazı, hububatlarda, unda, yağlı tohumlarda, yem ve yem hammaddelerinde, her türlü gıdada nem, protein, yağ, kül, nişasta, selüloz ve daha bir çok parametreyi 6 saniyede, mükemmel doğrulukta analiz eder. DIODE ARRAY 7250 Kullanımı kolaydır. Analiz edilecek ürünü kaba boşaltmanız ve cihaza yerleştirmeniz yeterlidir. Analiz otomatik olarak başlayacaktır. Numunenin öğütülmesine, temizlenmesine veya tartılmasına gerek yoktur. Numune olduğu gibi analiz kabına konabilir. Taneli, toz, pelet, yarı sıvı veya sıvı numuneler için ayrı kaplara yada modüllere ihtiyaç duyulmaz. Sonuçlar büyük ve dokunmatik ekrandan görülebilir. Standart bir bilgisayarın bütün özelliklerini taşıdığı için harici bilgisayara ihtiyaç yoktur. Hareketli parçasının olmaması bakım maliyetini düşürdüğü gibi IP65 sertifikası toza ve suya dayanaklılığını kanıtlayarak her türlü koşulda rahatlıkla çalışmasını sağlamaktadır.

15 PERTEN PROSES KONTROL SİSTEMLERİ Prosesin kapalı kısımlarına (mixer, konveyör vb.) yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Un-Yem-Yağ ve Gıda proseslerinde standart ürün üretilmesi ve prosesin optimizasyonu için uygundur. DIODE ARRAY 7300 IN-LINE Perten DA7250 gibi Diode Array çalışma prensibine sahiptir. Prosesin otomasyonuna bağlanıp, istenilen parametreleri 10 saniyelik zaman aralıklarında test eder. (IP 65) Sertifikası vardır. Toz ve rutubet geçirmez. ATEX 21&22 Explosion sertifikası vardır. CE / UL / CSA Onaylıdır. Optik kısmında hiç hareketli parça olmadığından, titreşimden etkilenmez. -5, +45 C lik ortam koşullarında çalışır. Ortam koşulları bu aralık dışında ise cihaz uygun ortamın sağlanacağı bir kabin içine yerleştirilebilir. Proseste bant üzerine yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Yem, Yağ, Gıda ve Tütün proseslerinde standart ürün üretilmesi ve prosesin optimizasyonu için tasarlanmıştır. DIODE ARRAY 7400 ON-LINE Perten DA7250 gibi Diode Array çalışma prensibine sahiptir. Prosesin otomasyonuna bağlanıp, istenilen parametreleri 10 saniyelik zaman aralıklarında test eder. (IP 65) Sertifikası vardır. Toz ve rutubet geçirmez. ATEX 21&22 Explosion sertifikası vardır. CE / UL / CSA Onaylıdır. Optik kısmında hiç hareketli parça olmadığından, titreşimden etkilenmez. -5, +45 C lik ortam koşullarında çalışır. Ortam koşulları bu aralık dışında ise cihaz uygun ortamın sağlanacağı bir kabin içine yerleştirilebilir.

16 NUMUNE ALMA-HUBUBAT TEMİZLEME-SINIFLANDIRMA OTOMATİK NUMUNE ALMA SONDASI Laboratuvar analizleri için otomatik olarak numune alınmasında kullanılır. Kamyon traktör gibi araçlardan, homojen olarak uzaktan kumanda ile yaklaşık 10 saniyede örnek alınır. PICK-UP PROBE NEPTUN PICK-UP PROBE: Teleskopik kolu 130 cm. uzayabilmektedir. Sağ-sol dönme kabiliyeti 180 dir. Chopin Lisansı ile Türkiye de üretilmektedir. PICK-UP 3000: İki açılı uzayabilir Gyrscopic kolu ile her noktaya ulaşabilir. PICK-UP 3000 MAX: Ray üzerinde hareket eden hızlı modeldir. TAM OTOMATİK HUBUBAT TEMİZLEME-SINIFLANDIRMA CİHAZLARI 2 dakikadan daha az sürede, her tür hububatta yabancı madde miktarı analizi yapar ve sonuçların şu şekilde alınmasını sağlar: Yabancı madde miktarı Kırık ve cılız tane miktarı İyi ve sağlam tane miktarı Farklı ürünler için farklı elek tipleri mevcuttur. QUATUOR II Kendinden tartım sistemi olan, sonuçları dokunmatik ekranından otomatik olarak % cinsinden veren en gelişmiş modeldir. Silindirik elek tipi kullanır. NSP CLEANER Manuel tartım yapılarak sonuç alınan ve düz elek tipi ile çalışan yarı otomatik ekonomik modeldir.

17 ENERJİ, SU KALDIRMA, ELASTİKİYET ve KUVVET ÖLÇÜM CİHAZLARI Alveo- Consistograf, ununuzun su kaldırma kapasitesini, direncini, uzayabilirliğini, elastikiyetini ve enerjisini numunenin rutubet miktarına veya su kaldırma kapasitesine göre analiz ederek, AACC, ICC, AFNOR ve ISO standartlarınca onaylanmış sonuç vermektedir. Alveograph ile birleşitirilen Consistograph, hamurun pişirme öncesi yoğurma ve kabarma esnasındaki durumunu belirlemede önemli bilgiler vermektedir. ALVEO-CONSISTOGRAF CONSISTOGRAPH NG: Mikser duvarına monte edilmiş bir basınç sensoru sayesinde yüzde değeri cinsinden su kaldırma kapasitesini, dakikadaki hamur gelişimini, toleransını ve stabilitesini otomatik olarak hesaplar. ALVEOGRAPH NG; Unun fiziksel özelliklerinin test edilerek; kuvvet, elastikiyet, uzama ve enerji değerlerinin hesaplanması için kullanılır. Mikserde hazırlanan hamurun Alveograf kısmında otomatik olarak şişirilmesi sonucunda oluşan grafik unun özelliklerini belirler. Standart Alveograf testinin yanı sıra, unun su kaldırma kapasitesine göre hazırlanan hamur için de test yapma olanağı sağlar. ALVEOLINK NG: Bütün hesaplamaların yapıldığı birimdir. İstenildiği takdirde testler hafızaya kaydedilir ve farklı testlerle karşılaştırılabilir. Grafik ve sonuçlar renkli yazıcısı sayesinde kağıda dökülebilir. Dokunmatik ve renkli ekrana sahiptir. ENDÜSTRİYEL PİLOT DEĞİRMEN CD1 MILL Laboratuar için valsli randıman değirmenidir. Buğdayın fiziksel ve kimyasal özelliklerinin tespitinde, buğday randımanının belirlenmesinde ve en uygun paçalın hesaplanması için kullanılır. % 65 ile % 72 arasında randıman alınır. 3 valsli 2 pasajlıdır. İrmik eldesi özel bir ayar yapmayı gerektirmez. Cihazdan aynı anda un, irmik ve kepek elde edilir.25 g. ile 4 kg. miktarındaki numune öğütebilir.

18 PROTEİN ve NİŞASTA ÖZELLİKLERİ TAYİNİ Tek testte unun veya öğütülmüş buğdayın protein yapısı ve nişasta özelliklerinin belirlenmesinde kullanılır. Gerçek zamanlı olarak iki mikser bıçağı arasında yoğrulan hamurun uyguladığı tork Nm. olarak ölçülür. Hamur gelişimi, protein bağlarının kalitesi, stabilitesi, elastikiyeti, nişastanın jelatinize olma sıcaklığı, amilaz aktivitesi, son ürün raf ömrü, katkıların etkisiyle hamur direncinin değişimi gibi parametreler analiz edilebilmektedir. MIXOLAB Un ya da buğdayın kalitesine göre sınıflandırılmasında kullanılabilmektedir. En uygun paçalın belirlenmesini sağlamaktadır. Kullanılan katkıların ürüne etkilerini en iyi şekilde görülmesini sağlamaktadır. 23 dakikada süne tahribatının belirlenmesini sağlamaktadır. Simulator protokolü ile Farinograf cihazı gibi çalışabilme özelliğine sahiptir. ICC, AACC ve ISO standartlarınca onaylıdır. Tek testte un ve öğütülmüş buğdayda su kaldırma kapasitesi, yoğurma davranışları, gluten kuvveti, viskozitesi, amiloz aktivitesini ve bayatlama ömrü bilgileri elde edilir.

19 UN ANALİZ CİHAZLARI ZEDELENMİŞ NİŞASTA TAYİN CİHAZI SD MATIC Unda zedelenmiş nişasta miktarını amperometrik yöntemle ölçer. Bir çözelti içinde nişasta taneciklerinin emdiği iyodin miktarının ölçülmesi prensibine dayanır. Yaklaşık 1 gr. un numunesi test için yeterlidir. 10 dakikadan daha kısa sürede sonuç verir. Her test öncesi otomatik olarak kendi kendini kalibre edebilmektedir. Uluslararası ICC, AACC ve ISO standardına sahiptir. UCD, AACC ve FARRAND birimlerinde sonuç verir. HACİM ve GAZ OLUŞUMU ÖLÇÜM CİHAZI RHEOFERMENTOMETRE F4 Unun mayalanma kalitesini dolayısıyla da fermantasyon sırasında meydana gelen değişimleri ölçer. Kullanılan katkı maddeleri ve mayanın aktivitesiyle kalitesinin belirlenmesini sağlar. Fermantasyon sırasında hamurun gaz oluşumu, gaz tutması ve tolerans değerleri elde edilir. Hamurun hazırlanış aşamasındaki hamur ve maya miktarı, yoğurucu tipi üzerinde değişiklik yapılarak 8 değişik prosedür kaydedilebilir. Sonuçlar bilgisayar bağlantısı ve yazılımı sayesinde grafiksel olarak otomatik izlenebilinir ve testler bilgisayarda görüntülenerek sayısal sonuçlar alınabilir. Ayrıca harici yazıcıdan çıktı alma imkanı da vardır.

20 ÜRETİMİN HER ALANINDA FİZİKSEL TESTLER Gıda, Eczacılık, Kozmetik, Kişisel Bakım, Yapışkan Malzemeler de tanımlayamadığınız tüketici duyusal kabul kriterlerini doğru, tekrarlanabilir, kıyaslanabilir ve sayısal veri halinde alınabilir hale getirir. TA.XTPlus maksimum 50 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.XT PLUS Sertlik Yumuşaklık Yapışkanlık Gevreklik Kırılganlık Tazelik Çiğnenebilirlik Sürülebilirlik Topaklanma Bükülebilirlik Kıvam Sürtünme Kuvveti Elastikiyet Çekme Kuvveti Toz Akış Mukavemeti TPA TEKSTÜR ANALİZ CİHAZI Gıda, eczacılık, kozmetik, kişisel bakım, yapışkan malzemelerin yanı sıra deri, plastik ve ambalaj sanayisinde tanımlayamadığınız tüm duyusal kabul kriterlerini doğru, tekrarlanabilir, kıyaslanabilir ve sayısal veri halinde alınabilir hale getirir. TA.HDPlus maksimum 750 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.HD PLUS TA.XTPlus ın sahip olduğu tüm özellikleri içerir. Bunun yanında deri ve ambalaj sektöründe kullanılan ASTM standartlarına sahip testleri gerçekleştirir.

21 ÜRETİMİN HER ALANINDA FİZİKSEL TESTLER TEKSTÜR ANALİZ CİHAZI (Ekonomik Model) TA.XTExpress maksimum 10 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.XT EXPRESS TA.XTPlus ın sahip olduğu tüm özellikleri içerir. Ancak uygulama kuvveti maksimum 10 kg olduğu için yüksek mukavemet gereken ürünlere uygulanamaz. LAZERLİ HACİM ÖLÇER Katı ürünlerde üstün özellikli lazer sistemi ile 3 boyutlu hacim ölçümü yapar. Ekmek, kek, pita ekmeği, kruvasan, milföy, meyve, sebze v.b. ürünlerde 3 boyutlu olarak hacim ölçer. VOLSCAN PROFILER Yazılımı üretici firma tarafından geliştirilmiş ve kullanımı oldukça kolaydır 3D grafik, kullanıcı tarafından değiştirilebilen hız, tarama aralığı ve ürün rengi Spesifik Hacim ölçümü Test anında kabin sıcaklığı ölçümü Raporlama, mail ile yollayabilme Sonuçların Excel e aktarılabilme özelliği Barkod okuyucu uyumlu

22 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ HİJYEN İZLEME MONİTÖRÜ VE SWAPLARI AccuPoint yüzey ve suda tüm yaşayan varlıklarda mevcut bulunan ATP izlenmesini temel alır. ATP, luciferin ve lucuferase ile temas ettiğinde ortaya çıkan ışık; ortamda bulunan besin kalıntısı veya mikro organizma miktarına göre değişir. ACCUPOINT Sünger tamponu sayesinde yüzeydeki çatlakların içerisinde ve biyo-filmlerin kırıklarında korunmuş organizmaların tespit edilmesini sağlar. Pamuk swaplara nazaran daha standart sonuçlar alınmasını sağlar. Geleneksel pamuk swapların aksine numune alma swapı geniş yüzey alanı olan sünger tampondur. Üretim öncesinde yapılan kontrol sayesinde temizlik standartları hızlı, kolay ve hassas şekilde tespit edilir. Bu sonuç da; son üründe daha az mikro organizma ve daha az sorun anlamına gelir. GIDALARDA MAYA, KÜF VE BAKTERİ TESPİTİ ACUMEDIA YM-11Agar 48 saatte her türlü gıda maya küf sayımı yapılır. Chlortetracycline-HCI antibiyotiği ile birlikte kullanılır. Membran Filtrasyon yöntemi ile uygulanır. Tryptic Soy Fast Green Agar Toplam bakteri sayımı EF-18 Agar * 24 Saatte Salmonella türlerinin var-yok testi ve Salmonella türlerinin tespiti ve doğrulanması LMG Agar * Doğrudan koliform ve E.coli sayımı LM-137 Agar * 24 saatte muhtemel Listeria türleri ve gıdalardaki L. monocytogenes sayımı SD-39 Agar * Toplam E.coli ve E.coli O157:H7 sayımı Baird-Parker Egg Yolk Agar Gıdalardaki Stephylococcus aureus sayımı (*) AOAC Onaylı

23 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ ELISA SİSTEMİ Neogen Veratox test kitleri ELISA test prensibine dayanarak üründeki toksin ve alerjeni kantitatif olarak tespit eder. Eğitimli elemana ihtiyaç duymayan, kullanıcı dostu kitler AOAC ve USDA onaylıdır. VERATOX MİKOTOKSİN TESTLERİ Aflatoksin TOTAL Aflatoksin HS Aflatoksin M1 Fumonisin T-2 Ochtatoksin Zearelenone Vomitoksin(DON) Histamin 0,5, 15, 50 ppb Test süresi 5 dakika 0, 1, 2, 4, 8 ppb Test süresi 20 dakika 0, 5, 15, 30, 60, 100 ppt Test süresi 45 dakika 0, 0.5, 1, 3, 6 ppm Test süresi 15 dakika 0, 25, 50, 100, 250 ppb Test süresi 10 dakika 0, 2, 5, 10, 25 ppb Test süresi 10 dakika 0, 25, 75, 150, 500 ppb Test süresi 10 dakika 0, 2.5, 5, 10, 20, 50 ppb Test süresi 20 dakika 0, 2.5, 5, 10, 20, 50 ppm Test süresi 20 dakika ALERJEN TESTLERİ Badem alerjeni Yumurta alerjeni Gliadin alerjeni Fındık alerjeni Süt alerjeni Fıstık alerjeni Soya unu alerjeni 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 5, 10, 20, 50 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika ELISA OKUYUCU STAT FAX (ve opsiyonel olarak 450) nm de okuma yapabilir. Cihaz 4 filtreli bichromic optik içerir. Kuyucukları otomatik olarak taşıyabilir. Sonuçları (tarih, absorbans değerlerini, absorbans değerlerine bağlı olarak toksin veya alerjen miktarını ppb ya da ppm cinsinden, regrasyon katsayısını, slope değerini) otomatik olarak hesaplayabilir ve çıktısını verebilir. Yazıcısı entegre yazıcıdır, ancak farklı bir yazıcı bağlanması için gerekli port bulunur. Tarih ve saat bilgileri ayarlanabilir ve belgelendirilebilir. Hafızasında 30 test saklayabilir. 3*12 kuyucukta okuma yapabilir. 30 saniye içinde 12 kuyucuktaki okuma ve hesaplamaları yapabilmeli, çıktısını verebilir. Aflatoksin, Okratoksin, T2 Toksin, DON, Fumonisin, Zearalenon, Histamin toksinleri ve Gliadin/Gluten, Soya, Badem, Fındık, Fıstık, Yumurta, Süt, Hardal ve diğer alerjen analizler icin program icerir. Farklı ELISA test prosedürleri için yeni programlamaya izin verir. İçerdiği hazır programlar düzenlenebilirdir. Cihaz, üzerine entegre çok fonksiyonlu dokunmatik tuş takım ile kontrol edilebilir.

24 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ REVEAL 3D ALLERJEN KİTLERİ Gluten, Soya, Fındık, Yerfıstığı, Badem, Kazein, Yumurta, Kabuklu Deniz Ürünleri için allerjen analizleri yapan kitlerdir. 10 dakikadan daha az sürede Negatif-Pozitif-Yüksek miktarda Pozitif şeklinde sonuç alınır. Svap ile yüzeyden veya direk numune üzerinden çalışılarak yapılır. 10 veya 100 analizlik set içeren ambalajdadırlar. REVEAL for Salmonella 1-5 CFU / 25 gr hassasiyetnde, 20 saatlik zenginleştirmeden sonra 20 dakikada sonuç veren analiz kitdir. 20 analizlik ekipman içerir. AOAC onaylıdır. REVEAL for E.Coli O157:H7 1-5 CFU / 25 gr hassasiyetinde, 8 veya 20 saatlik zenginleştirmeden sonra 15 dakikada sonuç veren analiz kitidir. 20 analizlik ekipman içerir. AOAC onaylıdır. REVEAL for Listeria 1-10 CFU / 25 gr hassasiyetinde, 42 saatlik zenginleştirmeden sonra 20 dakikada sonuç veren analiz kitidir. 20 analizlik ekipman içerir. RAKB-RI onaylıdır.

25 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ GDO ANALİZ KİTİ REVEAL FOR CP4 Bitkileri, ilaçlara ve böceklere dayanıklı hale getirmek için genetiğinde yapılan değişiklikle üretilen ürünlere genetik olarak modifiye edilmiş ürün adı verilmektedir. Özelliklede mısır ve soya fasulyesi bu ürünlerin başında gelmektedir. Reveal for CP4 GDO analiz kiti ile soya fasulyesinde 1000 danede 1, mısırda ise 800 danede 1 dane hassasiyetindedir. Kullanımı kolaydır. Herhangi bir yatırım maliyeti yoktur. 10 dakika içinde sonuç alınır. Çift çizgi pozitif, tek çizgi negatiftir. AFLATOKSİN VAR-YOK TEST LAMBASI Aflatoksin ve suda Coliform E. coli tespitinde yüksek verimlilik ve hızlı sonuç almak için tasarlanmış, ürüne zarar vermeden test yapma, kalite kontrol için ideal bir üründür. NEOGEN UV LAMP Aflatoksin ve Coliform - E. coli yi görsel olarak kolayca tespit eder. Suda E. coli testleri için Colitaq ile beraber kullanılır. 365 nm dalga boyuna sahiptir 5 C ve 40 C arasında rahatlıkla çalışır % 10 a kadar voltaj dalgalanmalarından etkilenmez Lamba kırılması durumunda tehlike arz etmemesi için koruyucu bulunmaktadır Koruyucu filtre bulundurduğundan kullanım esnasında koruyucu gözlük kullanılmasına gerek yoktur SOLERIS Et, Süt, Tavuk ürünleri ve diğer gıdalarda 6 saatten başlayarak toplam canlı Enterobacteriaceae, koliform, E.Coli, Laktik asit bakterisi, Maya-Küf, Staphylococcus, Pseudomonas ve UHT/ESL testlerini yapar.

26 NOTLAR

27 NOTLAR

28 ABP Ltd. Şti. Eskişehir Yolu 17.km Başkent Üniversitesi Yanı Çamlık Park Sitesi 2365 Sk. No: 22 ANKARA T: 0 (312)

TAHIL TEKNOLOJİSİ I HUBUBAT ( TAHIL )

TAHIL TEKNOLOJİSİ I HUBUBAT ( TAHIL ) TAHIL TEKNOLOJİSİ I DERS NOTLARI YAZARI: GIDA MÜH. VOLKAN AKIN DERSİN SORUMLUSU: ÖĞR.GÖR.DR. ENGİN YARALI HUBUBAT ( TAHIL ) Buğdaygiller ( Poaceae,Gremineae ) familyasına dahildirler. Tüm dünyada 2 milyar

Detaylı

EKMEK ÜRETĐM TEKNOLOJĐSĐ - 1. Yrd. Doç. Dr. Murat YILMAZTEKİN

EKMEK ÜRETĐM TEKNOLOJĐSĐ - 1. Yrd. Doç. Dr. Murat YILMAZTEKİN EKMEK ÜRETĐM TEKNOLOJĐSĐ - 1 EKMEK HAMURU HAZIRLAMA 1. EKMEK ÜRETİMİNDE TEMEL BİLEŞENLER 2. EKMEK ÜRETİMİNDE YARDIMCI BİLEŞENLER 3. EKMEK HAMURU EKMEK ÜRETİMİNDE TEMEL BİLEŞENLER Ekmek hamuru hazırlarken

Detaylı

Analiz istemleri. u ve Atıksu

Analiz istemleri. u ve Atıksu çözüm ortağınız Mühendislik Otomasyon Sistemleri Satış Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Proses Kontrol Sistemleri Danışmanlık u ve Atıksu Analiz istemleri Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon Enotek

Detaylı

Stable Micro Systems TEKSTÜR ANALİZLERİ UYGULAMA REHBERİ GIDA ÜRÜNLERİ. 3. Baskı. Delme. Baskı. Kesme. Bükme. Ekstrüzyon. Yapışma.

Stable Micro Systems TEKSTÜR ANALİZLERİ UYGULAMA REHBERİ GIDA ÜRÜNLERİ. 3. Baskı. Delme. Baskı. Kesme. Bükme. Ekstrüzyon. Yapışma. Stable Micro Systems Delme Kesme Ekstrüzyon Germe Baskı Bükme Yapışma TEKSTÜR ANALİZLERİ UYGULAMA REHBERİ GIDA ÜRÜNLERİ 3. Baskı www.stablemicrosystems.com GİRİŞ Stable Micro Systems firmasının temelinde

Detaylı

SG ULTRA MAX MODEL DİJİTAL PORTATİF YOĞUNLUK ÖLÇÜM CİHAZI Genel Bilgiler SG ULTRA MAX ta numune yoğunluğu ölçümü hızlı şekilde ölçülür.

SG ULTRA MAX MODEL DİJİTAL PORTATİF YOĞUNLUK ÖLÇÜM CİHAZI Genel Bilgiler SG ULTRA MAX ta numune yoğunluğu ölçümü hızlı şekilde ölçülür. SG ULTRA MAX MODEL DİJİTAL PORTATİF YOĞUNLUK ÖLÇÜM CİHAZI Genel Bilgiler SG ULTRA MAX ta numune yoğunluğu ölçümü hızlı şekilde ölçülür. Bu ölçüm süresi saniyeler ile ifade edilir. Ölçüm sonuçları geniş

Detaylı

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 1. Cihaz portatif olup aydınlatmayı geniş alanlı, 0 görüntüleme açısıyla yapabilmelidir. 2. Cihazın dedektörü 6 adet silikon fotosel ve ışık kaynağı atımlı ksenon lamba

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PASTACILIK EKMEK ÇEŞİTLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PASTACILIK EKMEK ÇEŞİTLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PASTACILIK EKMEK ÇEŞİTLERİ Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya yönelik

Detaylı

Bilgi Tecrübe Servis Kalite Komple Çözümler www.pmeasuring.com

Bilgi Tecrübe Servis Kalite Komple Çözümler www.pmeasuring.com Since 1972 Bilgi Tecrübe Servis Kalite Komple Çözümler İçindekiler Firma hakkında.................................................................... Uluslararası Yönetmelikler..........................................................

Detaylı

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız ISSN 1307-3397 ŞUBAT 2010 YIL 4 SAYI 23 FABRİKA OTOMASYONU MOTOR VE SÜRÜCÜLER TEST VE ÖLÇÜM SENSÖRLER VE VERİCİLER HİDROLİK VE PNÖMATİK ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK VE ELEKTRONİK VERİ EDİNİM PROSES VE KONTROL

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI GIDA TEKNOLOJİSİ UN VE UNLU MAMULLERDEKİ ANALİZLER 2

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI GIDA TEKNOLOJİSİ UN VE UNLU MAMULLERDEKİ ANALİZLER 2 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI GIDA TEKNOLOJİSİ UN VE UNLU MAMULLERDEKİ ANALİZLER 2 Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Havalı diyafram pompalar

Havalı diyafram pompalar Havalı diyafram pompalar Genel Bilgiler Tapflo güvenilir pompa seçiminiz TAPFLO TÜRKİYE Türkiye satış ofisi - Tapflo Makina Yapı Endüstri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile Ocak 007 yılında kurulmuştur.

Detaylı

NIRS DA1650. Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı. Dedicated Analytical Solutions

NIRS DA1650. Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı. Dedicated Analytical Solutions NIRS DA1650 Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı NIRS DA1650 yem fabrikaları ve laboratuvarlara yüksek doğrulukta NIR analizleri sağlamak için son teknoloji ürünü olan Yakın

Detaylı

MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum

MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum Vakum Makineleri MULTIVAC vakum makineleri üreticileri arasında lider konumundadır. Ürün portföyümüz tezgah üstü ve tezgahlı vakum makinelerini, hazneli vakum makinelerini ve konveyörlü bant makinelerini

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 Standartlara ve tekniğine uygun olarak geçiş kontrol sistemlerinden Bekçi Tur Kontrol Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS ), X-Ray Cihazı, Biometrik

Detaylı

NIVUS - Ürünler ve Hizmetler

NIVUS - Ürünler ve Hizmetler NIVUS - Ürünler ve Hizmetler N I V U S - Su Endüstrisi İçin Ölçüm Cihazları NIVUS grubu su endüstrisi için ölçüm cihazlarının önde gelen geliştiricisi, üreticisi ve tedarikçisidir. 40 yılı aşkın süredir

Detaylı

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri İçindekiler Taşınabilir vibrasyon ölçüm cihazları Taşınabilir veri toplayıcılar ve analizörler Arıza

Detaylı

Madencilik ve Çimento Sektörüne ait Rulmanlar ve Hizmetlerimiz

Madencilik ve Çimento Sektörüne ait Rulmanlar ve Hizmetlerimiz Madencilik ve Çimento Sektörüne ait Rulmanlar ve Hizmetlerimiz Her bir uygulamada doğru çözüm Dünya çapındaki en büyük rulman üreticilerinden biri olarak Schaeffler, madencilik sektöründe yer alan ve dünyada

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

Kalite Kontrol Deyince...

Kalite Kontrol Deyince... 35. Yıl SATIŞ PROGRAMI Sertlik Ölçüm Cihazları Spektrometreler Çekme Kopma Test Cihazları 3D Koordinat Ölçüm Cihazları www.dokummakina.com.tr HAKKIMIZDA HAKKIMIZDA Döküm Makina Mühendislik ve Pazarlama

Detaylı

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BUĞDAYLARDA TAVLAMA İŞLEMİNDE ULTRASON UYGULAMASININ ÖĞÜTME VE UN KALİTESİ ÜZERİNE ETKİSİ Yavuz YÜKSEL DOKTORA TEZİ Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı Mayıs-2013

Detaylı

1.GENEL BİLGİLER 1.1.Tarihçe

1.GENEL BİLGİLER 1.1.Tarihçe 1.GENEL BİLGİLER 1.1.Tarihçe Arçelik, 1955'de kurulmuş, 1956 yılında Sütlüce Fabrikasında madeni Büro eşyası üretimine başlamıştır. Gelişen Türkiye'nin artan ev aletleri ihtiyacına paralel olarak bu konuda

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Polipropilen Çuval Üretim Tesisi Fizibilite Raporu

Polipropilen Çuval Üretim Tesisi Fizibilite Raporu 2014 Polipropilen Çuval Üretim Tesisi Fizibilite Raporu Bu rapor DİTAM tarafından yürütülen Diyarbakır İli Hammadde Potansiyelinin Açığa Çıkarılması Projesi kapsamında Diyarbakır ilinde yan sanayi yatırımı

Detaylı

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ ÜRÜNLERİ Hazırlayan M. Oğuzhan ÖNEN SA-02-2-5 ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ NİSAN 2002 ANKARA İÇİNDEKİLER TABLO LİSTESİ GİRİŞ 1 1. AMBALAJ 3 1.1 AMBALAJ NEDİR

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat; bir mekik ve ayırıcı / kaldırıcı bir mekanizma sayesinde ürünlerin giriş ve çıkışının otomatik

Detaylı

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name.

Ürün Kataloğu. Sistem Çözümleri. Innovation has a name. Ürün Kataloğu Sistem Çözümleri Innovation has a name. ÜRÜN KATALOĞU İÇİNDEKİLER İçindekiler 2 A.O. SMITH SU TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA 4 EVSEL ÇÖZÜMLER 6 Lal WP / Lal NP Ters Osmoz Su Arıtma Sistemleri 8 Lal-267WP

Detaylı

Profesyonel Ölçüm Çözümleri

Profesyonel Ölçüm Çözümleri Gelecek için hazırız 2008/I Profesyonel Ölçüm Çözümleri Gelecek için hazırız! Değişik uygulamalara yönelik ölçüm talepleri giderek daha karmaşık ve özel hale gelmektedir. Testo, her müşterinin ölçüm ihtiyaçlarına

Detaylı

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Eylül 3 / 2008 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Süt üretiminde etkin veri izleme Motor, Motor Hız Kontrol

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Laboratuvar Uygulamaları II

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Laboratuvar Uygulamaları II 2013-2014 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi Laboratuvar Uygulamaları II 2013-2014 OKÜ Sayfa 1 ÖNSÖZ... 3 DERSİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE DERS

Detaylı