TEMSİLCİLİKLER. Dickey-John Co., Amerika. Pfeuffer GMBH, Almanya. Perten Instruments AB, İsveç

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEMSİLCİLİKLER. www.dickey-john.com. Dickey-John Co., Amerika. Pfeuffer GMBH, Almanya. www.pfeuffer.com. www.perten.com. Perten Instruments AB, İsveç"

Transkript

1

2 TEMSİLCİLİKLER Dickey-John Co., Amerika Pfeuffer GMBH, Almanya Perten Instruments AB, İsveç Chopin Technologies, Fransa Stable Micro Systems, İngiltere Neogen Co., Amerika GSI International, Amerika ABP-Mühlenchemie A.Ş., Almanya ABP-Muyang

3 HAKKIMIZDA Çeyrek Asırlık ABP Tecrübesi 1985 yılında kurulan şirketimiz; Tahıl, Un, Yem ve Gıda kalite kontrol cihazları, tahıl çelik depolama siloları, mısır kurutma makinaları, tahıl taşıma ekipmanları üretim, satış ve pazarlama konularında faaliyet göstermektedir. ABP konusunda uzman birçok yabancı firmanın Türkiye tek temsilcisidir. Başladığı günden bu yana heyecan ve istekle çalışan şirketimizin amacı; en üst düzeyde MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ve DEVAMLILIĞI yaratmaktır. Saygılarımızla,

4 RUTUBET, SICAKLIK VE HEKTOLİTRE ÖLÇÜMÜ Mısır, buğday, arpa ve diğer hububatlarda otomatik rutubet, sıcaklık ve hektolitre ölçümü yapabilir. Ayrıca DICKEY-john marka GAC2500-UGMA model yeni nesil yüksek frekanslı (149 mhz) cihazı ile daha hızlı ve güvenilir rutubet ve hektolitre ölçümü yapılabilmektedir. GAC2500-UGMA -20 C +45 C derece ürün sıcaklık aralığında ölçüm yapabilir adet ölçümü hafızasında saklayabilir. Yazılım güncellemeleri ve bilgi aktarımı için USB girişi kullanılabilir. UGMA uyumlu olarak GIPSA sertifikalıdır. Sadece tahıl ve yağlı tohumların yanı sıra ceviz ve badem gibi spesifik ürünlerde de ölçüm yapabilir. Dokunmatik renkli ekran ile kullanımı kolaylaştırır. Yazıcı takılabilir (Standart). GAC2100-AGRI 8 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. Analiz süresi 40 sn.dir. Yazıcı takılabilir (Standart). GAC500XT 15 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Türkçe kullanım menüsüne sahiptir, ayrıca 10 farklı dilde kullanılabilir. Analiz süresi 30 sn.dir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. Yazıcı takılabilir (opsiyonel).

5 RUTUBET, SICAKLIK VE HEKTOLİTRE ÖLÇÜMÜ MINI GAC cihazı rutubet ve sıcaklık ölçümü yaparken, MINI GAC PLUS cihazı rutubet, hektolitre ve sıcaklık ölçümü yapabilir. MINI GAC ve MINI GAC PLUS 15 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Türkçe kullanım menüsüne sahiptir, ayrıca 10 farklı dilde kullanılabilir. USB girişi sayesinde farklı kalibrasyon ayarları kolayca yapılabilir. Analiz süresi 15 sn.dir. İstenildiğinde yapılan analizlerin ortalamasını verebilir. Kullanıcıyı uyaran hata mesajları verir. Ölçüm sırasında, ürün sıcaklığına göre otomatik rutubet düzeltmesi yapabilmektedir. F-2000 cihazı ile Sap saman ve kaba yem balyalarında, C-2000 cihazı ile Pamuk tohumu ve pamuk balyalarında rutubet ölçümü yapılmaktadır. F 2000 ve C ölçüme kadar sonuçlar saklanır, bu sonuçların ortalamaları alınabilir. Mikro kontrolörü devri ile kararlılık ve güvenirlik sağlamaktadır. F-2000 Sap saman balya rutubet ölçer cihazının ölçüm aralıkları: %6-%40 rutubet arasındadır. C-2000 Pamuk rutubet ölçer cihazının ölçüm aralıkları - Pamukta %4-%16 - Pamuk tohumunda %6-%20 Ergonomik taşıma çantasına sahiptir. Batarya: 9 V Alkali Pil ile çalışmaktadır.

6 TAHILLARDA, UN VE KEPEKTE NEM ÖLÇME HE 50, HE-Lite ve HE 60/90, Pfeuffer firmasının tahıl, un, yem, yem hammaddelerinde, makarna ve irmik üretiminde portatif rutubet ölçüm cihazlarıdır. Elektrik akımının iletkenliği prensibi ile taneli ve toz ürünlerde rutubet ölçümünü, ürünün sıcaklığından veya çeşidinden etkilenmeden doğru ve hassas sonuç vermesini sağlar. Türkçe kullanım menüsü sayesinde farklı ürünlerde de rutubet analizi yapılır. PFEUFFER HE-50 Numune öğütmeye gerek duymadan ölçüm yapabilir. Test sonucunda otomatik olarak kapanmaktadır. Klasik metotla paralellik göstermektedir. 14 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Özel taşıma çantası ile kolayca taşınabilir. PFEUFFER HE-Lite Menü kullanımı akıllı tek tuş özelliği ile her işlem kolaylıkla yapılabilir. Ölçüm hücresinin üst birimi üzerinde entegre edilmiş numune kabına sahiptir. İstenildiğinde yapılan analizlerin ortalamasını verebilir. 14 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Özellikle yüksek rutubetli mısır ölçümleri için de uygundur (%45 lik rutubet oranına kadar). PFEUFFER HE-60/90 9 farklı üründe analiz edilmesi için programlanabilir. Ürün programlama kapasitesi 39 farklı ürün için uygulanabilir. Kolay kullanılması ve otomatik ısı düzeltmesi sayesinde kesin sonuç elde edilir. HE 90 için gerçek zamanlı saat ve entegre yazıcıya sahiptir. Özellikle yüksek rutubetli ürünlerin ölçümleri için uygundur. Avrupa Birliği Standartlarına ve uluslararası teknik ölçüm tavsiyelerine uygundur. Sağlam yapıya sahiptir

7 TOHUM SAYMA, HUBUBAT ELEME VE BOYUTLANDIRMA TOHUM SAYMA: Taneli hububat ve her çeşit tohum için otomatik tohum sayımı yapar. Bin dane ağırlığı tespiti için hızlı ve güvenilir yöntem sunar. PFEUFFER CONTADOR ve CONTAFILL Numune boyutuna göre uygun sayım hazneleri vardır. Contwa arayüz programı ile sayım işlemleri bilgisayara aktarılabilir (Opsiyonel). Ayarlanabilir boyut ve hız, düşük sesli çalışma, kolay kullanım ile birlikte hassas sonuçlar elde edilebilir. Opsiyonel dolum ünitesi Contafill ile sayılan tohumlar paketlenebilir. Tarımsal Araştırma Enstitülerin ve Tohum üretimi yapan firmaların kullanımlarına uygundur. HUBUBAT ELEME ve BOYUTLANDIRMA: Tahılların boyutlarına göre eleyerek sınıflandırır. PFEUFFER SORTIMAT Hububatların cılız ve kırık tanelerin oranını belirler. Eleklerin hareket ettirebilir olması her analizden sonra eleklerin sökülüp takılması zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. 3, 4 veya 5 katlı eleme düzeneği ile hububatları sınıflandırarak 5 ayrı bölümde toplayabilir. Eleme süresi ayarlanabilir. 3 katlı eleme düzeneğinde standart 2,2 2,5 2,8mm lik elekler mevcuttur. Tohum ve bira üretimi yapan firmalar ile Tarımsal Araştırma Enstitüleri nin kullanımlarına uygundur. MALT ANALİZ CİHAZI : Fırınlanma işleminden sonra gevreklik oranını ölçer. Maltı mekanik olarak sert ve kızartılabilen parçalara ayırır. MALT FRIABILIMETER Basit malt gevreklik analizi ve mayalanma değerini ölçmektedir. 50 gr. Numune ile analiz yapılır ve analiz süresi 8 dk.dır. Kolay ve hızlı uygulanır, analiz sonunda otomatik durur. Kapsayan metotlar; - MEBAK metot (MEBAK: Orta Avrupa Mayalama Teknolojileri Analiz Komisyonu) - EBC-metot 4.15, Avrupa Mayalama Komisyonu - ASBC-metot Malt-12, Amerikan Mayalama Kimyagerleri Topluluğu standartlarına göre yapılması Tarımsal Araştırma Enstitüleri, Bira üretimi yapan firmaların kullanımına uygundur.

8 NUMUNE HAZIRLAMA DEĞİRMENLERİ LM3100 LABORATORY MILL Numune hazırlama biçimi, yapılacak analizin gerekliliğine göre seçilmelidir.perten Instruments, bu amaçla Çekiçli ve Diskli olmak üzere iki farklı değirmen önermektedir. Diskli değirmenler çoğunlukla rutubet analizlerinde, çekiçli değirmenler ise Düşme Sayısı, Gluten ve NIR başta olmak üzere bir çok analizlerde kullanılmaktadır. Perten değirmenlerinin sağlam ve dayanaklı yapısı, bakım maliyetlerini oldukça düşürmektedir. ÇEKİÇLİ DEĞİRMENLER: Düşme sayısı, Gluten, Kjeldahl ve NIR analizleri için numune hazırlamaya uygundur. Öğütülen ürün, 0.8 mm. delik çaplı elekten geçerek numune kabında toplanır. Nem miktarına göre saniyede 300 gr. öğütme kapasitesine sahiptir. Sağlam yapılı gövdesi ses yalıtımı için kaplanmıştır. Siklon çıkışlı ve nikelajlı numune toplama kabı sayesinde öğütülen numunelerin birbirine bulaşması önlenmektedir. LM 120 LABORATORY MILL LM 3610 LABORATORY MILL DİSKLİ DEĞİRMENLER: Klasik metod rutubet ve NIR analizleri için standartlarca onaylı numune hazırlama değirmenleridir. Ayrıca, nolu PSI metoduyla Buğdayda Sertlik değeri belirleme amacıyla AACC standartlarınca benimsenmiştir. Klasik laboratuar yöntemleriyle nem, protein ve yağ tayini için uygun numune öğütür. Disk uzaklığı ayarlanabilir. Diskler dakikada 2800 devir yapar. Maksimum % yağ içeren ürünleri öğütebilir saniyede 50 gr. öğütme kapasitesine sahiptir. Disk çapı 100 mm dir. Büyük taneli ürünlerin öğütülmesine imkan sağlar. Sadeleştirilmiş tasarıma ve sağlam yapıya sahip, ekonomik modeldir. Öğütülmüş numune bez torbada toplanmaktadır. LM 3310 LABORATORY MILL Disk çapı 75 mm dir. Küçük taneli ürünler için daha uygundur.

9 FALLING NUMBER (DÜŞME SAYISI) ANALİZ CİHAZLARI Falling Number (Düşme Sayısı) analizi, un ve buğdaydaki Alfa Amilaz aktiviresinin belirlenmesi amacıyla yapılır. Alfa Amilaz aktivitesi, ekmek, makarna, bisküvi ve diğer unlu mamüllerin kalitesini etkileyen çok önemli bir özelliktir. Buğday alımlarında ve un üretiminde kalitenin kontrol edilebilmesi için Falling Number sistemine ihtiyaç duyulur. Yalnızca Falling Number Cihazları Uluslararası standartlar olan AACC, ICC, ISO ve ASBC tarafından onaylıdır. FN 1900 FN 62 FN 250 FN 400 Standart ve fungal düşme sayısı analizlerini paralel numune ile yapabilen gelişmiş modeldir. Enzim ilavesi, paçal oranının hesaplanmasını sağlayan ve termal yazıcıya sahip elektronik kontrol ünitesi mevcuttur. FN 1500 FUNGAL Tek numune ile çalışan ve hem standart hem fungal analiz yapabilme yeteneği bulunur. Elektronik kontrol ünitesi ve kartuşlu yazıcısı mevcuttur. Türkçe menüsü kullanımı kolaylaştırmaktadır. FALLING NUMBER 1310 Falling Number cihazlarının temel modelidir. Buğday alımlarındaki Alfa Amilaz kontrolünün en ekonomik çözümüdür.

10 NIR & NIT ANALİZ CİHAZLARI Perten firması, tahıl kalite kontrolündende sektöre sunduğu cihazlarla dünya lideri olmuştur. Son 30 yıldır da NIR / NIT analiz cihazlarını üretmektedir. IM9500 cihazı hassas ve en doğru analizleriyle inframatic serisinin en son modelidir. INFRAMATIC 9500 Buğday, arpa, mısır gibi hububatlar ve yağlı tohumlarda nem, protein, hektolitre, gluten, sedimantasyon, yağ ve diğer analizleri 1 dakikadan kısa sürede yapar. Eternet aracılığıyla ağa ve internete bağlanarak 24 saat cihaza ulaşmak mümkündür. Kalibrasyonu hazırdır ve transfer edilebilmesiyle bütün cihazlarda aynı sonuç alınır. Büyük, renkli ve dokunmatik ekranıyla kullanımı kolaydır. Uzman personele gerek duyulmaz. TMO, Ticaret Borsaları, Un Sanayicileri ve tahıl ticareti yapanlar tarafından en çok tercih edilen modeldir.

11 GLUTEN YIKAMA, INDEX ve KURU GLUTEN TAYİN CİHAZLARI Gluten miktarı ve kalitesi, ekmek yapımında, makarna ve bisküvi üretiminde çok önemli bir role sahiptir. Özellikle ekmek hacmini belirleyen kriter glutenin miktarıdır. Kaliteli un üretimi için buğday alımlarında gluten miktarının ve kalitesinin ölçülmesi gerekir. Perten Glutomatik Sistemi; gluten miktarını ve kalitesini belirlemek amacıyla kullanılan uluslarası standartlarca onaylı tek sistemdir. % 20 % 40 % 60 GLUTOMATIC 2200 GLUTORK 2020 CENTRIFUGE 2015 (INDEX) GLUTOMATIC SYSTEM GLUTOMATIC 2200 : Yaş glüten tayininde kullanılan çift hazneli yıkama ünitesidir. 5 dakikada yaş glüten miktarı belirlenir. CENTRIFUGE 2015 (INDEX) : 1 dakika içinde 6000 devir yaparak zayıf/güçlü glüten indeksinin tespiti yapılır. GLUTORK 2020 : Kuru glüten miktarını belirlemekte kullanılır. 4 dakika 150 C sıcaklıkta kurutma işlemi yapılır. Unun yanısıra tam buğday ununda analiz yapabilir. 10 dakikada, gluten miktarı, index değeri ve kuru gluten elde edilir. Yalnızca Perten Glutomatic sistemi AACC, ICC, ISO ve GAFTA standartlarınca onaylıdır.

12 HIZLI VİSKOZİTE ÖLÇÜMÜ Geniş ölçüm aralığı ile 13 dakika gibi kısa bir sürede 3 g. ürün ile hassas viskozite ölçümü yapar. Nişasta, un, süt tozu ve daha birçok üründe kullanım için oluşturulmuş özel programlar bulunur. Uygun bilgisayar yazılımı ile her noktada her saniye takip olanağı vardır. AACC, ICC ve RACI standartlarındadır. Un, nişasta, protein, gam, malt, süt ürünleri ve ekstrüde ürünlerde viskozite ölçümü ile RVU ve CP birimlerinden sonuç alma olanağı vadır. RVA 4500 (RAPID VISCO ANALYSER 4500) Dakikada 14 C ısıtma/soğutma ve 0, rpm motor hızıyla her türlü üründe hızlı ve hassas viskozite ölçümü TCW3 yazılımı ile tüm sonuçların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesi, karşılaştrılması, depolanması ve raporlanması olanağı 80 rpm de cp, 160 rpm de cp hassasiyette kesin sonuç Uyarlanabilir profller ile sıcaklık ve hızları değiştirerek özgün analiz metodları geliştrme Nişasta üretcileri, Un Fabrikaları, Araştırma Merkezleri ve Üniversiteler tarafından etkin kullanım.

13 NIR ANALİZ CİHAZLARI Buğday unu ve öğütülmüş ürünlerde; 30 saniyede protein, nem ve kül tayinlerinin yapılmasında kullanılır. Geniş LCD ekranı olup, sonuçların alınabileceği toza karşı korunmuş dahili yazıcısı bulunmaktadır. Kül analizlerinde AACC standartlarınca onaylanmış tek NIR cihazıdır. INFRAMATIC 8600 ASH Farklı ürünler ve analizler için 6 ve 11 filtreli modelleri bulunur. 2 tuşla kolay ürün seçimi ve analizi sayesinde teknik personele gerek duyulmaz. Dahili klavyesi ile ananlizlere isim, numara verilebilir, kalibrasyon ayarları kolayca yapılabilir. RUTUBET ve HEKTOLİTRE ÖLÇÜM CİHAZI AQUAMATIC 5200 AM 5200, Perten firmasının 2.nesil yüksek frekanslı rutubet ve hektolitre test cihazıdır. Yüksek frekans, ürünün daha cok içine nüfuz ederek, ürün ısısından yada çeşidinden etkinlenmeyerek doğru ve hassas sonuç vermesini sağlar. Bu özellik AM5200 cihazını sektöründe en güvenilir ve tercih edilen yapmıştır. AM 5200 cihazı ile her türlü hububatta, yağlı tohumlarda, baklagiller ve diğer ürünlerde, 10 saniyede, rutubet, hektolitre ve sıcaklık analizi yapılır.

14 DA 7250 NIR ANALİZ CİHAZI DA 7250 NIR analiz cihazı, hububatlarda, unda, yağlı tohumlarda, yem ve yem hammaddelerinde, her türlü gıdada nem, protein, yağ, kül, nişasta, selüloz ve daha bir çok parametreyi 6 saniyede, mükemmel doğrulukta analiz eder. DIODE ARRAY 7250 Kullanımı kolaydır. Analiz edilecek ürünü kaba boşaltmanız ve cihaza yerleştirmeniz yeterlidir. Analiz otomatik olarak başlayacaktır. Numunenin öğütülmesine, temizlenmesine veya tartılmasına gerek yoktur. Numune olduğu gibi analiz kabına konabilir. Taneli, toz, pelet, yarı sıvı veya sıvı numuneler için ayrı kaplara yada modüllere ihtiyaç duyulmaz. Sonuçlar büyük ve dokunmatik ekrandan görülebilir. Standart bir bilgisayarın bütün özelliklerini taşıdığı için harici bilgisayara ihtiyaç yoktur. Hareketli parçasının olmaması bakım maliyetini düşürdüğü gibi IP65 sertifikası toza ve suya dayanaklılığını kanıtlayarak her türlü koşulda rahatlıkla çalışmasını sağlamaktadır.

15 PERTEN PROSES KONTROL SİSTEMLERİ Prosesin kapalı kısımlarına (mixer, konveyör vb.) yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Un-Yem-Yağ ve Gıda proseslerinde standart ürün üretilmesi ve prosesin optimizasyonu için uygundur. DIODE ARRAY 7300 IN-LINE Perten DA7250 gibi Diode Array çalışma prensibine sahiptir. Prosesin otomasyonuna bağlanıp, istenilen parametreleri 10 saniyelik zaman aralıklarında test eder. (IP 65) Sertifikası vardır. Toz ve rutubet geçirmez. ATEX 21&22 Explosion sertifikası vardır. CE / UL / CSA Onaylıdır. Optik kısmında hiç hareketli parça olmadığından, titreşimden etkilenmez. -5, +45 C lik ortam koşullarında çalışır. Ortam koşulları bu aralık dışında ise cihaz uygun ortamın sağlanacağı bir kabin içine yerleştirilebilir. Proseste bant üzerine yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Yem, Yağ, Gıda ve Tütün proseslerinde standart ürün üretilmesi ve prosesin optimizasyonu için tasarlanmıştır. DIODE ARRAY 7400 ON-LINE Perten DA7250 gibi Diode Array çalışma prensibine sahiptir. Prosesin otomasyonuna bağlanıp, istenilen parametreleri 10 saniyelik zaman aralıklarında test eder. (IP 65) Sertifikası vardır. Toz ve rutubet geçirmez. ATEX 21&22 Explosion sertifikası vardır. CE / UL / CSA Onaylıdır. Optik kısmında hiç hareketli parça olmadığından, titreşimden etkilenmez. -5, +45 C lik ortam koşullarında çalışır. Ortam koşulları bu aralık dışında ise cihaz uygun ortamın sağlanacağı bir kabin içine yerleştirilebilir.

16 NUMUNE ALMA-HUBUBAT TEMİZLEME-SINIFLANDIRMA OTOMATİK NUMUNE ALMA SONDASI Laboratuvar analizleri için otomatik olarak numune alınmasında kullanılır. Kamyon traktör gibi araçlardan, homojen olarak uzaktan kumanda ile yaklaşık 10 saniyede örnek alınır. PICK-UP PROBE NEPTUN PICK-UP PROBE: Teleskopik kolu 130 cm. uzayabilmektedir. Sağ-sol dönme kabiliyeti 180 dir. Chopin Lisansı ile Türkiye de üretilmektedir. PICK-UP 3000: İki açılı uzayabilir Gyrscopic kolu ile her noktaya ulaşabilir. PICK-UP 3000 MAX: Ray üzerinde hareket eden hızlı modeldir. TAM OTOMATİK HUBUBAT TEMİZLEME-SINIFLANDIRMA CİHAZLARI 2 dakikadan daha az sürede, her tür hububatta yabancı madde miktarı analizi yapar ve sonuçların şu şekilde alınmasını sağlar: Yabancı madde miktarı Kırık ve cılız tane miktarı İyi ve sağlam tane miktarı Farklı ürünler için farklı elek tipleri mevcuttur. QUATUOR II Kendinden tartım sistemi olan, sonuçları dokunmatik ekranından otomatik olarak % cinsinden veren en gelişmiş modeldir. Silindirik elek tipi kullanır. NSP CLEANER Manuel tartım yapılarak sonuç alınan ve düz elek tipi ile çalışan yarı otomatik ekonomik modeldir.

17 ENERJİ, SU KALDIRMA, ELASTİKİYET ve KUVVET ÖLÇÜM CİHAZLARI Alveo- Consistograf, ununuzun su kaldırma kapasitesini, direncini, uzayabilirliğini, elastikiyetini ve enerjisini numunenin rutubet miktarına veya su kaldırma kapasitesine göre analiz ederek, AACC, ICC, AFNOR ve ISO standartlarınca onaylanmış sonuç vermektedir. Alveograph ile birleşitirilen Consistograph, hamurun pişirme öncesi yoğurma ve kabarma esnasındaki durumunu belirlemede önemli bilgiler vermektedir. ALVEO-CONSISTOGRAF CONSISTOGRAPH NG: Mikser duvarına monte edilmiş bir basınç sensoru sayesinde yüzde değeri cinsinden su kaldırma kapasitesini, dakikadaki hamur gelişimini, toleransını ve stabilitesini otomatik olarak hesaplar. ALVEOGRAPH NG; Unun fiziksel özelliklerinin test edilerek; kuvvet, elastikiyet, uzama ve enerji değerlerinin hesaplanması için kullanılır. Mikserde hazırlanan hamurun Alveograf kısmında otomatik olarak şişirilmesi sonucunda oluşan grafik unun özelliklerini belirler. Standart Alveograf testinin yanı sıra, unun su kaldırma kapasitesine göre hazırlanan hamur için de test yapma olanağı sağlar. ALVEOLINK NG: Bütün hesaplamaların yapıldığı birimdir. İstenildiği takdirde testler hafızaya kaydedilir ve farklı testlerle karşılaştırılabilir. Grafik ve sonuçlar renkli yazıcısı sayesinde kağıda dökülebilir. Dokunmatik ve renkli ekrana sahiptir. ENDÜSTRİYEL PİLOT DEĞİRMEN CD1 MILL Laboratuar için valsli randıman değirmenidir. Buğdayın fiziksel ve kimyasal özelliklerinin tespitinde, buğday randımanının belirlenmesinde ve en uygun paçalın hesaplanması için kullanılır. % 65 ile % 72 arasında randıman alınır. 3 valsli 2 pasajlıdır. İrmik eldesi özel bir ayar yapmayı gerektirmez. Cihazdan aynı anda un, irmik ve kepek elde edilir.25 g. ile 4 kg. miktarındaki numune öğütebilir.

18 PROTEİN ve NİŞASTA ÖZELLİKLERİ TAYİNİ Tek testte unun veya öğütülmüş buğdayın protein yapısı ve nişasta özelliklerinin belirlenmesinde kullanılır. Gerçek zamanlı olarak iki mikser bıçağı arasında yoğrulan hamurun uyguladığı tork Nm. olarak ölçülür. Hamur gelişimi, protein bağlarının kalitesi, stabilitesi, elastikiyeti, nişastanın jelatinize olma sıcaklığı, amilaz aktivitesi, son ürün raf ömrü, katkıların etkisiyle hamur direncinin değişimi gibi parametreler analiz edilebilmektedir. MIXOLAB Un ya da buğdayın kalitesine göre sınıflandırılmasında kullanılabilmektedir. En uygun paçalın belirlenmesini sağlamaktadır. Kullanılan katkıların ürüne etkilerini en iyi şekilde görülmesini sağlamaktadır. 23 dakikada süne tahribatının belirlenmesini sağlamaktadır. Simulator protokolü ile Farinograf cihazı gibi çalışabilme özelliğine sahiptir. ICC, AACC ve ISO standartlarınca onaylıdır. Tek testte un ve öğütülmüş buğdayda su kaldırma kapasitesi, yoğurma davranışları, gluten kuvveti, viskozitesi, amiloz aktivitesini ve bayatlama ömrü bilgileri elde edilir.

19 UN ANALİZ CİHAZLARI ZEDELENMİŞ NİŞASTA TAYİN CİHAZI SD MATIC Unda zedelenmiş nişasta miktarını amperometrik yöntemle ölçer. Bir çözelti içinde nişasta taneciklerinin emdiği iyodin miktarının ölçülmesi prensibine dayanır. Yaklaşık 1 gr. un numunesi test için yeterlidir. 10 dakikadan daha kısa sürede sonuç verir. Her test öncesi otomatik olarak kendi kendini kalibre edebilmektedir. Uluslararası ICC, AACC ve ISO standardına sahiptir. UCD, AACC ve FARRAND birimlerinde sonuç verir. HACİM ve GAZ OLUŞUMU ÖLÇÜM CİHAZI RHEOFERMENTOMETRE F4 Unun mayalanma kalitesini dolayısıyla da fermantasyon sırasında meydana gelen değişimleri ölçer. Kullanılan katkı maddeleri ve mayanın aktivitesiyle kalitesinin belirlenmesini sağlar. Fermantasyon sırasında hamurun gaz oluşumu, gaz tutması ve tolerans değerleri elde edilir. Hamurun hazırlanış aşamasındaki hamur ve maya miktarı, yoğurucu tipi üzerinde değişiklik yapılarak 8 değişik prosedür kaydedilebilir. Sonuçlar bilgisayar bağlantısı ve yazılımı sayesinde grafiksel olarak otomatik izlenebilinir ve testler bilgisayarda görüntülenerek sayısal sonuçlar alınabilir. Ayrıca harici yazıcıdan çıktı alma imkanı da vardır.

20 ÜRETİMİN HER ALANINDA FİZİKSEL TESTLER Gıda, Eczacılık, Kozmetik, Kişisel Bakım, Yapışkan Malzemeler de tanımlayamadığınız tüketici duyusal kabul kriterlerini doğru, tekrarlanabilir, kıyaslanabilir ve sayısal veri halinde alınabilir hale getirir. TA.XTPlus maksimum 50 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.XT PLUS Sertlik Yumuşaklık Yapışkanlık Gevreklik Kırılganlık Tazelik Çiğnenebilirlik Sürülebilirlik Topaklanma Bükülebilirlik Kıvam Sürtünme Kuvveti Elastikiyet Çekme Kuvveti Toz Akış Mukavemeti TPA TEKSTÜR ANALİZ CİHAZI Gıda, eczacılık, kozmetik, kişisel bakım, yapışkan malzemelerin yanı sıra deri, plastik ve ambalaj sanayisinde tanımlayamadığınız tüm duyusal kabul kriterlerini doğru, tekrarlanabilir, kıyaslanabilir ve sayısal veri halinde alınabilir hale getirir. TA.HDPlus maksimum 750 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.HD PLUS TA.XTPlus ın sahip olduğu tüm özellikleri içerir. Bunun yanında deri ve ambalaj sektöründe kullanılan ASTM standartlarına sahip testleri gerçekleştirir.

21 ÜRETİMİN HER ALANINDA FİZİKSEL TESTLER TEKSTÜR ANALİZ CİHAZI (Ekonomik Model) TA.XTExpress maksimum 10 kg kuvvete kadar çıkabilmektedir. TA.XT EXPRESS TA.XTPlus ın sahip olduğu tüm özellikleri içerir. Ancak uygulama kuvveti maksimum 10 kg olduğu için yüksek mukavemet gereken ürünlere uygulanamaz. LAZERLİ HACİM ÖLÇER Katı ürünlerde üstün özellikli lazer sistemi ile 3 boyutlu hacim ölçümü yapar. Ekmek, kek, pita ekmeği, kruvasan, milföy, meyve, sebze v.b. ürünlerde 3 boyutlu olarak hacim ölçer. VOLSCAN PROFILER Yazılımı üretici firma tarafından geliştirilmiş ve kullanımı oldukça kolaydır 3D grafik, kullanıcı tarafından değiştirilebilen hız, tarama aralığı ve ürün rengi Spesifik Hacim ölçümü Test anında kabin sıcaklığı ölçümü Raporlama, mail ile yollayabilme Sonuçların Excel e aktarılabilme özelliği Barkod okuyucu uyumlu

22 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ HİJYEN İZLEME MONİTÖRÜ VE SWAPLARI AccuPoint yüzey ve suda tüm yaşayan varlıklarda mevcut bulunan ATP izlenmesini temel alır. ATP, luciferin ve lucuferase ile temas ettiğinde ortaya çıkan ışık; ortamda bulunan besin kalıntısı veya mikro organizma miktarına göre değişir. ACCUPOINT Sünger tamponu sayesinde yüzeydeki çatlakların içerisinde ve biyo-filmlerin kırıklarında korunmuş organizmaların tespit edilmesini sağlar. Pamuk swaplara nazaran daha standart sonuçlar alınmasını sağlar. Geleneksel pamuk swapların aksine numune alma swapı geniş yüzey alanı olan sünger tampondur. Üretim öncesinde yapılan kontrol sayesinde temizlik standartları hızlı, kolay ve hassas şekilde tespit edilir. Bu sonuç da; son üründe daha az mikro organizma ve daha az sorun anlamına gelir. GIDALARDA MAYA, KÜF VE BAKTERİ TESPİTİ ACUMEDIA YM-11Agar 48 saatte her türlü gıda maya küf sayımı yapılır. Chlortetracycline-HCI antibiyotiği ile birlikte kullanılır. Membran Filtrasyon yöntemi ile uygulanır. Tryptic Soy Fast Green Agar Toplam bakteri sayımı EF-18 Agar * 24 Saatte Salmonella türlerinin var-yok testi ve Salmonella türlerinin tespiti ve doğrulanması LMG Agar * Doğrudan koliform ve E.coli sayımı LM-137 Agar * 24 saatte muhtemel Listeria türleri ve gıdalardaki L. monocytogenes sayımı SD-39 Agar * Toplam E.coli ve E.coli O157:H7 sayımı Baird-Parker Egg Yolk Agar Gıdalardaki Stephylococcus aureus sayımı (*) AOAC Onaylı

23 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ ELISA SİSTEMİ Neogen Veratox test kitleri ELISA test prensibine dayanarak üründeki toksin ve alerjeni kantitatif olarak tespit eder. Eğitimli elemana ihtiyaç duymayan, kullanıcı dostu kitler AOAC ve USDA onaylıdır. VERATOX MİKOTOKSİN TESTLERİ Aflatoksin TOTAL Aflatoksin HS Aflatoksin M1 Fumonisin T-2 Ochtatoksin Zearelenone Vomitoksin(DON) Histamin 0,5, 15, 50 ppb Test süresi 5 dakika 0, 1, 2, 4, 8 ppb Test süresi 20 dakika 0, 5, 15, 30, 60, 100 ppt Test süresi 45 dakika 0, 0.5, 1, 3, 6 ppm Test süresi 15 dakika 0, 25, 50, 100, 250 ppb Test süresi 10 dakika 0, 2, 5, 10, 25 ppb Test süresi 10 dakika 0, 25, 75, 150, 500 ppb Test süresi 10 dakika 0, 2.5, 5, 10, 20, 50 ppb Test süresi 20 dakika 0, 2.5, 5, 10, 20, 50 ppm Test süresi 20 dakika ALERJEN TESTLERİ Badem alerjeni Yumurta alerjeni Gliadin alerjeni Fındık alerjeni Süt alerjeni Fıstık alerjeni Soya unu alerjeni 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 5, 10, 20, 50 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika 0, 2.5, 5, 10, 25 ppm Test süresi 30 dakika ELISA OKUYUCU STAT FAX (ve opsiyonel olarak 450) nm de okuma yapabilir. Cihaz 4 filtreli bichromic optik içerir. Kuyucukları otomatik olarak taşıyabilir. Sonuçları (tarih, absorbans değerlerini, absorbans değerlerine bağlı olarak toksin veya alerjen miktarını ppb ya da ppm cinsinden, regrasyon katsayısını, slope değerini) otomatik olarak hesaplayabilir ve çıktısını verebilir. Yazıcısı entegre yazıcıdır, ancak farklı bir yazıcı bağlanması için gerekli port bulunur. Tarih ve saat bilgileri ayarlanabilir ve belgelendirilebilir. Hafızasında 30 test saklayabilir. 3*12 kuyucukta okuma yapabilir. 30 saniye içinde 12 kuyucuktaki okuma ve hesaplamaları yapabilmeli, çıktısını verebilir. Aflatoksin, Okratoksin, T2 Toksin, DON, Fumonisin, Zearalenon, Histamin toksinleri ve Gliadin/Gluten, Soya, Badem, Fındık, Fıstık, Yumurta, Süt, Hardal ve diğer alerjen analizler icin program icerir. Farklı ELISA test prosedürleri için yeni programlamaya izin verir. İçerdiği hazır programlar düzenlenebilirdir. Cihaz, üzerine entegre çok fonksiyonlu dokunmatik tuş takım ile kontrol edilebilir.

24 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ REVEAL 3D ALLERJEN KİTLERİ Gluten, Soya, Fındık, Yerfıstığı, Badem, Kazein, Yumurta, Kabuklu Deniz Ürünleri için allerjen analizleri yapan kitlerdir. 10 dakikadan daha az sürede Negatif-Pozitif-Yüksek miktarda Pozitif şeklinde sonuç alınır. Svap ile yüzeyden veya direk numune üzerinden çalışılarak yapılır. 10 veya 100 analizlik set içeren ambalajdadırlar. REVEAL for Salmonella 1-5 CFU / 25 gr hassasiyetnde, 20 saatlik zenginleştirmeden sonra 20 dakikada sonuç veren analiz kitdir. 20 analizlik ekipman içerir. AOAC onaylıdır. REVEAL for E.Coli O157:H7 1-5 CFU / 25 gr hassasiyetinde, 8 veya 20 saatlik zenginleştirmeden sonra 15 dakikada sonuç veren analiz kitidir. 20 analizlik ekipman içerir. AOAC onaylıdır. REVEAL for Listeria 1-10 CFU / 25 gr hassasiyetinde, 42 saatlik zenginleştirmeden sonra 20 dakikada sonuç veren analiz kitidir. 20 analizlik ekipman içerir. RAKB-RI onaylıdır.

25 HIZLI MİKROBİYOLOJİK ANALİZ SİSTEMLERİ GDO ANALİZ KİTİ REVEAL FOR CP4 Bitkileri, ilaçlara ve böceklere dayanıklı hale getirmek için genetiğinde yapılan değişiklikle üretilen ürünlere genetik olarak modifiye edilmiş ürün adı verilmektedir. Özelliklede mısır ve soya fasulyesi bu ürünlerin başında gelmektedir. Reveal for CP4 GDO analiz kiti ile soya fasulyesinde 1000 danede 1, mısırda ise 800 danede 1 dane hassasiyetindedir. Kullanımı kolaydır. Herhangi bir yatırım maliyeti yoktur. 10 dakika içinde sonuç alınır. Çift çizgi pozitif, tek çizgi negatiftir. AFLATOKSİN VAR-YOK TEST LAMBASI Aflatoksin ve suda Coliform E. coli tespitinde yüksek verimlilik ve hızlı sonuç almak için tasarlanmış, ürüne zarar vermeden test yapma, kalite kontrol için ideal bir üründür. NEOGEN UV LAMP Aflatoksin ve Coliform - E. coli yi görsel olarak kolayca tespit eder. Suda E. coli testleri için Colitaq ile beraber kullanılır. 365 nm dalga boyuna sahiptir 5 C ve 40 C arasında rahatlıkla çalışır % 10 a kadar voltaj dalgalanmalarından etkilenmez Lamba kırılması durumunda tehlike arz etmemesi için koruyucu bulunmaktadır Koruyucu filtre bulundurduğundan kullanım esnasında koruyucu gözlük kullanılmasına gerek yoktur SOLERIS Et, Süt, Tavuk ürünleri ve diğer gıdalarda 6 saatten başlayarak toplam canlı Enterobacteriaceae, koliform, E.Coli, Laktik asit bakterisi, Maya-Küf, Staphylococcus, Pseudomonas ve UHT/ESL testlerini yapar.

26 NOTLAR

27 NOTLAR

28 ABP Ltd. Şti. Eskişehir Yolu 17.km Başkent Üniversitesi Yanı Çamlık Park Sitesi 2365 Sk. No: 22 ANKARA T: 0 (312)

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ NO GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ KİMYASAL ANALİZLER Kod No :LS/16 Rev No :03 Rev Tarihi :18.05.16 Yayın Tarihi :06.11. 1 Aflatoksin B1 ve Toplam Aflatoksin

Detaylı

Analize Değer Katar. Ürün Kataloğu

Analize Değer Katar. Ürün Kataloğu Analize Değer Katar Ürün Kataloğu Uzun Süreli İşbirliği Passion 50 yılı aşkın bir süredir Perten Instruments, tarım sektöründe gelişmiş analitik cihazlarının lider üreticisidir. Büyük sanayicilerin yanı

Detaylı

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. FİYAT LİSTESİ KİMYASAL LER Kod No :LS/16 Rev No :05 Rev Tarihi :01.11.16 Yayın Tarihi :06.11. ADI 1 Aflatoksin B1 ve Toplam Aflatoksin (B1+B2+G1+G2)

Detaylı

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ NO GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. ANALİZ FİYAT LİSTESİ KİMYASAL ANALİZLER Kod No :LS/16 Rev No :02 Rev Tarihi :01.02.16 Yayın Tarihi :06.11. 1 Aflatoksin B1 ve Toplam Aflatoksin

Detaylı

Analize Değer Katar Ürün Kataloğu

Analize Değer Katar Ürün Kataloğu Analize Değer Katar Ürün Kataloğu Uzun Süreli İşbirliği Passion 50 yılı aşkın bir süredir Perten Instruments, tarım sektöründe gelişmiş analitik cihazlarının lider üreticisidir. Büyük sanayicilerin yanı

Detaylı

Ekmekçilik Açısından Una Bakıldığında Şu Kriterler Önem Arz Eder

Ekmekçilik Açısından Una Bakıldığında Şu Kriterler Önem Arz Eder Ekmekçilik Açısından Una Bakıldığında Şu Kriterler Önem Arz Eder Unun protein kalitesi ve miktarı Unun normal nişasta ve zedelenmiş nişasta miktarı Unda bulunacak enzim miktarı (diastatik aktivitesi) Unun

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Deney Laboratuvarı Adresi : Yenisahra Mah. Fatih Cad.. No:18/20 Ataşehir 34347 İSTANBUL / TÜRKİYE Tel : 0216 470 81 48 Faks : 0216 470 09 38 E-Posta : saniter@saniter.com.tr

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/5) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/5) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/5) Uzman Kalite Eğitim Danışmanlık Ve Laboratuvar Hizmetleri Ltd.şti Deney Laboratuvarı Akreditasyon No: Adresi :Mecidiye mah. Bestekar Şevki bey, Sok 32, Balmumcu

Detaylı

MILKANA SUPERIOR PLUS

MILKANA SUPERIOR PLUS MILKANA SUPERIOR PLUS inek ve koyun sütünde 6 parametreyi hızlı, hassas ve güvenilir bir şekilde ölçen Ultrasonik Süt Analiz cihazıdır. Ultra-sound teknolojisine dayalı olarak ölçüm yapan bu cihazda, ölçüm

Detaylı

KONYA LABORATUAR ve DEPOCULUK, TARIM, GIDA, ENERJİ A.Ş. GIDA LABORATUVARI ANALİZ LİSTESİ ÜRÜN ADI UYGULANACAK ANALİZLER REFERANS METOD *NUMUNE MİKTARI

KONYA LABORATUAR ve DEPOCULUK, TARIM, GIDA, ENERJİ A.Ş. GIDA LABORATUVARI ANALİZ LİSTESİ ÜRÜN ADI UYGULANACAK ANALİZLER REFERANS METOD *NUMUNE MİKTARI KONYA LABORATUAR ve DEPOCULUK, TARIM, GIDA, ENERJİ A.Ş. GIDA LABORATUVARI ANALİZ LİSTESİ ÜRÜN ADI UYGULANACAK ANALİZLER REFERANS METOD *NUMUNE MİKTARI BUĞDAY UNU BUĞDAY YaĢ-Gluten Ġndeks Tayini AACC 38-12

Detaylı

Gelecek Nesil! Profesyonel Testo dataloggerlar ile sizin için yeni bir çağ başlıyor. Datalogger serisi testo 174. Datalogger serisi testo 175

Gelecek Nesil! Profesyonel Testo dataloggerlar ile sizin için yeni bir çağ başlıyor. Datalogger serisi testo 174. Datalogger serisi testo 175 Gelecek Nesil! Profesyonel Testo dataloggerlar ile sizin için yeni bir çağ başlıyor Datalogger serisi testo 174 Datalogger serisi testo 175 Datalogger serisi testo 176 Dataloggerların yeni çağı USB bağlantı

Detaylı

HUBUBAT LABORATUARI GELİŞTİRME PROJESİ

HUBUBAT LABORATUARI GELİŞTİRME PROJESİ DİYARBAKIR TİCARET BORSASI HUBUBAT LABORATUARI GELİŞTİRME PROJESİ (TRC2/14/SANAYİ/0003) Proje Koordinatörü: Hanifi EREN Bu kitapçığın içeriğinde yer alan bilgiler sadece Diyarbakır Ticaret Borsası nı bağlar.

Detaylı

Her zaman yanınızda olan yeni laboratuvarınız. Spectroquant Move 100 taşınabilir kolorimetre

Her zaman yanınızda olan yeni laboratuvarınız. Spectroquant Move 100 taşınabilir kolorimetre Her zaman yanınızda olan yeni laboratuvarınız. taşınabilir kolorimetre Taşınabilir sonuçlar. Her zaman yanınızda. Her yerde doğru ve tutarlı analiz Sahada çalışırken hızlı ve güvenilir su analizleri için

Detaylı

BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ

BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ BESMAK MARKA BCO 113 SERİSİ TAM OTOMATİK BİLGİSAYAR KONTROLLÜ HİDROLİK BETON TEST PRESİ VE EĞİLME TEST SİSTEMİ Resim 1- Beton Basınç Dayanımı Test Presi Resim 2 - Eğilme Test Sistemi BETON TEST PRESİ GENEL

Detaylı

UTS TRIBOMETER T10/20 TURQUOISE 2.0

UTS TRIBOMETER T10/20 TURQUOISE 2.0 UTS TRIBOMETER T10/20 TURQUOISE 2.0 TURQUOISE 2.0 UTS Tribometer T10/20 Yüksek kalite, hassas ölçüm Esnek Tasarım Akademik bakış açısı Hassas ve güvenilir ölçüm TRIBOMETER T10/20 UTS Mühendislik firması

Detaylı

EKMEK ÜRETİMİNDE DÜZENLEMELER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI

EKMEK ÜRETİMİNDE DÜZENLEMELER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI EKMEK ÜRETİMİNDE DÜZENLEMELER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI 1. Ekmeğin besin değeri için aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? a. Ekmek tam bir besin kaynağıdır. b. Ekmekte sadece E vitamini ve mineral maddeler

Detaylı

We measure it. testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı. www.testo.com.tr

We measure it. testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı. www.testo.com.tr İnfrared termometre testo 835 Isıtma-soğutma ve endüstri sektörleri için hızlı, güvenilir infrared ölçüm cihazı Yüksek sıcaklıklarda da güvenilir ve doğru ölçümler 4-nokta lazer işaretleme özelliği ile

Detaylı

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. 2016 YILI ANALİZ FİYATLARI

GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. 2016 YILI ANALİZ FİYATLARI GAZİANTEP TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. YILI ANALİZ FİYATLARI NO ANALİZ ADI (Koyu renkli olan analizler, akredite analizlerdir.) Analiz Ücretleri (KDV HARİÇ) Analiz Ücretleri (KDV DAHİL)

Detaylı

Bornova Vet.Kont.Arst.Enst.

Bornova Vet.Kont.Arst.Enst. Mikotoksinlerin Önemi ve Mikotoksin Test Metotları Dilek ÇİMEN TÜBİTAK ATAL 8-9 EKİM 2008 İZMİR MİKOTOKSİNLER Mikotoksinler, Mantarlar tarafından uygun ortam, ışık,sıcaklık ve nem şartlarında sentezlenen

Detaylı

NIRS DA1650. Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı. Dedicated Analytical Solutions

NIRS DA1650. Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı. Dedicated Analytical Solutions NIRS DA1650 Geleceği düşünen yem fabrikaları için kullanıma hazır NIR cihazı NIRS DA1650 yem fabrikaları ve laboratuvarlara yüksek doğrulukta NIR analizleri sağlamak için son teknoloji ürünü olan Yakın

Detaylı

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE-

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- TEL : +33 4 76 41 86 39 - FAX : +33 4 76 41 92 27 MAIL : SALES@TETHYS-INSTRUMENTS.COM - WEB : WWW.TETHYS-INSTRUMENTS.COM

Detaylı

VISCOPro+ PROGRAMLANABİLİR VİSKOSİMETRE

VISCOPro+ PROGRAMLANABİLİR VİSKOSİMETRE VISCOPro+ PROGRAMLANABİLİR VİSKOSİMETRE ViscoPro+Viscometre yüksek dönme hızı özelliğine sahiptir. Cihazda istenildiğinde dönüş hızını kesebilme özelliği bulunur. Cihaz kompakt yapısı ile sıvıların akışkanlara

Detaylı

İnfrared sıcaklık ölçüm

İnfrared sıcaklık ölçüm İnfrared sıcaklık ölçüm cihazı testo 830 Hızlı, temassız yüzey sıcaklık ölçümü Maks./min. değer gösterimi, temassız yüzey sıcaklığı ölçümü C Lazer ölçüm noktası işaretleyicisi ve daha uzun mesafelerde

Detaylı

MODEL 1500 Tek Kanallı Askıda Katı Madde Ölçüm Sistemi

MODEL 1500 Tek Kanallı Askıda Katı Madde Ölçüm Sistemi MODEL 1500 Tek Kanallı Askıda Katı Madde Ölçüm Sistemi Optik ve Dijital Sıfıra Yakın Sensör Sapması Sarf Malzeme Yok Hareketli Parça Yok MLSS (Aktif Çamur), RAS (Geri Devir), WAS (Atık Aktif Çamur) Ölçümleri

Detaylı

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YAPILAN ÇALIŞMALAR ANALİZLER 1.1 GENEL ANALİZLER 1. KİMYASAL ANALİZLER kodu GM1101 Nem tayini Etüv yöntemi GM1102 Kül tayini Fırın yöntemi kuru yakma GM1103 Protein tayini Kjeldahl

Detaylı

ANALİZ ŞARTLARI FORMU

ANALİZ ŞARTLARI FORMU KLS/4.4.FR/03 17/06/2013 00/-- 1/5 Güncelleme No:08 Güncelleme Tarihi:06/04/2016 %10 HCl' de çözünmeyen kül TS 2383,TS 4500 Bisküvi, Buğday Unu 2 gün 90 %10 HCl' de çözünmeyen kül TS 1566 ISO 1577,ISO

Detaylı

Ekmeklik Un Buğday Ununun Bileşenleri

Ekmeklik Un Buğday Ununun Bileşenleri BUĞDAY UNU yabancı maddelerden temizlenmiş ve tavlanmış buğdayların (TS 2974) tekniğine uygun olarak öğütülmesiyle elde edilen üründür. Buğday kalitesi ile öğütüldüğü unun kalitesi arasında sıkı bir ilişki

Detaylı

3DLevelScanner. 3 Boyutlu Seviye Ölçümü

3DLevelScanner. 3 Boyutlu Seviye Ölçümü 3DLevelScanner 3 Boyutlu Seviye Ölçümü S E V İ Y E Ö L Ç Ü M Ü H İ Ç B U K A D A APM 3DLevelScanner - silo veya tanklarda seviye ölçümünün yanısıra aynı anda hacim ve kütle ölçümü de yapabilen yeni bir

Detaylı

Yeni Practum. Doğru Tartımı Başlatın.

Yeni Practum. Doğru Tartımı Başlatın. Yeni Practum. Doğru Tartımı Başlatın. Yeni Practum. Doğru Tartımı Başlatın. 3 Paranızın karşılığını tam olarak alın. Hem de hassasiyet ve güvenilirlikten ödün vermeden! Tutarlı tartım sonuçları ve mükemmel

Detaylı

A. Tahıl ve Tahıl Ürünlerinin Sınıflandırılması B. Mikrobiyel Bozulmalar C. Depolama Koşulları

A. Tahıl ve Tahıl Ürünlerinin Sınıflandırılması B. Mikrobiyel Bozulmalar C. Depolama Koşulları A. Tahıl ve Tahıl Ürünlerinin Sınıflandırılması B. Mikrobiyel Bozulmalar C. Depolama Koşulları TAHIL ve TAHIL ÜRÜNLERİNİN SINIFLANDIRILMASI Tahıl, Graminiae familyasının tohumları olan buğday, çavdar,

Detaylı

ANALİZ LİSTESİ. 150*150*150 ebatlarında 7 veya 28 Günlük Kürü Tamamlanmış Küp Beton Numune

ANALİZ LİSTESİ. 150*150*150 ebatlarında 7 veya 28 Günlük Kürü Tamamlanmış Küp Beton Numune Sayfa 1 / 10 Laboratuvar Birimi : İnşaat Mühendisliği Laboratuvarı 1 Beton Basınç Dayanımı Beton Pres Test Cihazı 150*150*150 ebatlarında 7 veya 28 Günlük Kürü Tamamlanmış Küp Beton Numune TS EN 12390-3

Detaylı

Envirocheck Contact plates; Yüzey Testi için 09.01

Envirocheck Contact plates; Yüzey Testi için 09.01 Envirocheck Contact plates; Yüzey Testi için 09.01 Mikrobiyel açıdan temiz olması gereken tüm yüzeylerde mikrobiyel kontaminasyonun belirlenmesinde kullanılan basit ve etkili bir araçtır. Plastik Petri

Detaylı

Katılarda nem ölçümü online nem ölçüm sistemleri

Katılarda nem ölçümü online nem ölçüm sistemleri Katılarda nem ölçümü online nem ölçüm sistemleri Nem ölçüm sistemleri Endüstriyel çözümler Uygulamaya özel çözümler Farklı sensör seçenekleri Gelişmiş online izleme Automation Components Analog Nem Sensör

Detaylı

İTÜ GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANALİZ FİYATLARI LİSTESİ (2015)

İTÜ GIDA MÜHENDİSLİĞİ ANALİZ FİYATLARI LİSTESİ (2015) A. KİMYASAL ANALİZLER A1. BESİN ETİKETİ ANALİZLERİ Etüv yöntemi 70 K1001 Nem Tayini Vakumlu etüv yöntemi 70 Distilasyon yöntemi 70 K1002 Kül Tayini Fırın yöntemi kuru yakma 80 Yaş yakma 80 K1003 Protein

Detaylı

ÜRÜN RESMİ SİP. NO. ÜRÜN ADI ve ÖZELLİĞİ ARALIK

ÜRÜN RESMİ SİP. NO. ÜRÜN ADI ve ÖZELLİĞİ ARALIK ÜRÜN RESMİ SİP. NO. ÜRÜN ADI ve ÖZELLİĞİ ARALIK KALEM TİPİ ph METRE; OTOMATİK KALİBRASYON, TUTMA FONKSİYONU, OTOMATİK SICAKLIK TELAFİSİ (ATC), DEĞİŞTİRİLEBİLİR ELEKTROT, OTO-KAPANMA, SU GEÇİRMEZ ÖZELLİK

Detaylı

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FW102 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FW102 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Paralel ortam CO/CO2 ölçümü. testo 315-3: EN Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri

Paralel ortam CO/CO2 ölçümü. testo 315-3: EN Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri Paralel ortam CO/CO2 ölçümü testo 315-3: EN 50543 Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri testo 315-3 testo 315-3 cihazını nerelerde kullanabilirsiniz? Ortam ölçümlerinde, paralel CO/CO 2 verileri

Detaylı

MODEL 1000 Tek Kanallı Çözünmüş Oksijen Ölçüm Sistemi

MODEL 1000 Tek Kanallı Çözünmüş Oksijen Ölçüm Sistemi MODEL 1000 Tek Kanallı Çözünmüş Oksijen Ölçüm Sistemi Optik ve Dijital Kalibrasyon Yok Değişen Optik Kapak Yok Sarf Malzeme Yok 5 Yıl Sensör Garantisi Anoksik Bölgelerde Mükemmel Hassasiyet Sıfır Akışlı

Detaylı

Dräger EM200-e Dizel Egzoz Ölçümü

Dräger EM200-e Dizel Egzoz Ölçümü Dräger EM200-e Dizel Egzoz Ölçümü Dräger EM200-E, dahili örnek alma pompasına sahip bir elektronik çoklu gaz algılama cihazıdır. Dizel motorların seyreltilmemiş egzoz gazlarındaki CO ve NOx içeriğini hassas

Detaylı

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation Analysis & Reports Coldstore east 14.09.2014 to 16.09.2014 Graphical presentation 14/09/2014 15/09/2014 16/09/2014 Data logger 1 ( C) Data logger 2 ( C) Data logger 3 ( C) Tabular presentation Alarms Tüm

Detaylı

Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI. www.forbi.com.tr

Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI. www.forbi.com.tr Katalog Başlığı SU ANALİZ EKİPMANLARI SU ANALİZ SPEKTROFOTOMETRESİ AQUALINE SU ANALİZ SPEKTROFOTOMETRESİ AQUALINE GENEL ÖZELLİKLERİ UV VIS ve VIS seçenekleri Diagnostik testleri yaparak analiz güvenliğini

Detaylı

T.C. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NUMUNE HAZIRLAMA LABORATUVARI

T.C. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NUMUNE HAZIRLAMA LABORATUVARI T.C. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NUMUNE HAZIRLAMA LABORATUVARI Cihazlar Hassas Terazi.....3 Kurutma Fırını (Etüv)......4 Çeker Ocak....5 Halkalı Değirmen...6 Mekanik

Detaylı

MEDİKAL LAMBALAR. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. Birlikte daha iyiyiz. MEDİKAL LAMBALAR

MEDİKAL LAMBALAR. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. Birlikte daha iyiyiz. MEDİKAL LAMBALAR MEDİKAL LAMBALAR MEDİKAL LAMBALAR Birlikte daha iyiyiz. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. AMELİYATHANE TAVAN LAMBALARI IP 5 4 < DUO LED CC DUO LED X1 DUO LED X2 DUO LED X3 S.K.: 22.1001 S.K.: 22.1002

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/6) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/6) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/6) Deney Laboratuvarının Adres : Merkez Mah. Ceylan Sok. No:24 Mart Plaza 2.Kat Kağıthane 34384 İSTANBUL / TÜRKİYE Akreditasyon No: Tel Faks E-Posta Website : 0212

Detaylı

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yetiştirilen Farklı Buğday Tiplerinin Yaş Gluten Miktarları Bakımından Kalitelerinin Belirlenmesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yetiştirilen Farklı Buğday Tiplerinin Yaş Gluten Miktarları Bakımından Kalitelerinin Belirlenmesi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yetiştirilen Farklı Buğday Tiplerinin Yaş Gluten Miktarları Bakımından Kalitelerinin Belirlenmesi doi: 10.17932/ IAU.IAUD.m.13091352.2015.7/26.41-46 Hayrettin KANIT 1* Murat

Detaylı

PAT 805, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı

PAT 805, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı PAT 805, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı sanpaelektronik.com /index.php/tr/urunler/urunlerimiz/item/200-pat-805-sonel-elektriksel-guvenliktest Elektriksel Güvenlik Test Cihazları EN 61326-1:2006

Detaylı

Tahıl Teknolojisi ve Kalite Kontrolü. Dr. Oya Irmak Şahin-Cebeci Ders Notları

Tahıl Teknolojisi ve Kalite Kontrolü. Dr. Oya Irmak Şahin-Cebeci Ders Notları Tahıl Teknolojisi ve Kalite Kontrolü Dr. Oya Irmak Şahin-Cebeci 2015-2016 Ders Notları BUĞDAYDA KALİTE KRİTERLERİ 2015-2016 Dr. Oya Irmak Şahin-Cebeci 36 1. Fiziksel Kalite Kriterleri: a) Hektolitre Ağırlığı:

Detaylı

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA

FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA FIRINLARI LABORATUVAR LABORATUVAR TESTLERİ KÜL TESTİ ISIL İŞLEM KURUTMA KÜL (MUFLA) FIRINLARI Tetra Isı çeşitli büyüklüklerde, farklı sıcaklık seviyelerine hitap eden ve farklı kullanım özelliklerine sahip

Detaylı

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 ECOPRESS 50/100/200 Tasarım Ve Operasyon Tüm ECOPRESS modellerinde elektro-hidrolik çalışma prensibine sahip olup hava gerektirmez ECOPRESS yağ basıncının arttırılması

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/11) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/11) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/11) Deney Laboratuvarı Adresi : Yenisahra Mah. Fatih Cad.. No:18/20 Ataşehir 34347 İSTANBUL / TÜRKİYE Tel : 0216 470 81 48 Faks : 0216 470 09 38 E-Posta : saniter@saniter.com.tr

Detaylı

Tahıl ve Un Kalite Kontrolündeki Önemli noktalar where quality is measured.

Tahıl ve Un Kalite Kontrolündeki Önemli noktalar where quality is measured. Tahıl ve Un Kalite Kontrolündeki Önemli noktalar 1 Gündem Giriş: Tahıl işleme süresince kalite kontrol, Standart kalite test metotları, Fırıncılık ve Değirmencilik Sektöründeki Standart Testler Tahıl ticareti

Detaylı

İçerik. 1. Un Üretiminde Enzim Kullanımı. 2. Ekmek ve Unlu Mamullerde Enzim Kullanımı. 3. İyileştirmede Dikkate Alınması Gereken Faktörler

İçerik. 1. Un Üretiminde Enzim Kullanımı. 2. Ekmek ve Unlu Mamullerde Enzim Kullanımı. 3. İyileştirmede Dikkate Alınması Gereken Faktörler 1 İçerik 1. Un Üretiminde Enzim Kullanımı 2. Ekmek ve Unlu Mamullerde Enzim Kullanımı 3. İyileştirmede Dikkate Alınması Gereken Faktörler 4. Enzimler Genel Bakış 5. Farklı Bir Bakış 1. UN ÜRETİMİNDE ENZİM

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki. (Sayfa 1/7) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki. (Sayfa 1/7) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki. (Sayfa 1/7) Deney Laboratuvarı Adresi : VEZİRÇİFTLİĞİ MAH. YENİ GÖLCÜK YOLU NO:104 BAŞİSKELE 41140 KOCAELİ / TÜRKİYE Tel : 0262 349 42 42 Faks : 0262 349 42 43 E-Posta : info@kocaelisistemgidalab.com

Detaylı

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MADEN VE CEVHER HAZIRLAMA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ CEVHER VE KÖMÜR HAZIRLAMA LABORATUVARI CİHAZ KATALOĞU

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MADEN VE CEVHER HAZIRLAMA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ CEVHER VE KÖMÜR HAZIRLAMA LABORATUVARI CİHAZ KATALOĞU ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MADEN VE CEVHER HAZIRLAMA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ CEVHER VE KÖMÜR HAZIRLAMA LABORATUVARI CİHAZ KATALOĞU 1 CİHAZLAR Çeneli Kırıcı (Büyük)... 3 Çeneli Kırıcı (Küçük)...

Detaylı

Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli

Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli NEM ANALİZİ VE KÜL TAYİN SİSTEMLERİ Precisa prepash 340 Serisi 3 kat daha verimli 3 yeni prepash 340 serisi modli yüksek kalitede termogravimetrik analiz sunar ve önemli özellikleri benzersiz bir kombine

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC320 VICOTEC320 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC320 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili)

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili) Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi (Instant-Servo Teknolojili) Basınç Kapasitesi: Gövde Tipi: Kontrolör: Yük Ölçüm Aralığı: 1000 kn dan 5000 kn a kadar (diğer kapasiteler için bize ulaşın.)

Detaylı

BESMAK MARKA BCE MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ

BESMAK MARKA BCE MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ BESMAK MARKA BCE - 312 MODEL ÇİMENTO TEST PRESİ (Temsilidir.) Çimento test presi EN 196-1 ve ASTM C109 standardına uygundur. Cihazın basınç ve eğilme deneyleri için iki ayrı test gövdesi bulunmaktadır.

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/10) Deney Laboratuvarı Adresi : Yeni Yol Sok. Etap İş Merkezi B Blok No:20 D:5-8 Acıbadem 34718 İSTANBUL / TÜRKİYE Tel : 02165458700 Faks : 02165458703 E-Posta : bilgi@lts.com.tr

Detaylı

PAT-820, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı

PAT-820, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı PAT-820, SONEL Elektriksel Güvenlik Test Cihazı sanpaelektronik.com /index.php/tr/urunler/urunlerimiz/item/737-pat-820-sonel-elektrikselg%c3%bcvenlik-test-cihaz%c4%b1 Avrupa'nın ödüllü elektronik cihaz

Detaylı

DÖNER SERMAYE ANALİZ LİSTESİ

DÖNER SERMAYE ANALİZ LİSTESİ 2017 - DÖNER SERMAYE ANALİZ LİSTESİ ANALİZLER TL Benzoik asit tayini Titrimetrik Spektrofotometrik Boya tayini Kalitatif 135 Kantitatif 220 Çayda (spektrofotometrik) Doku sertlik tayini Penetrometre Formol

Detaylı

Dräger Alcotest 3820 Alkol Tespit Cihazı

Dräger Alcotest 3820 Alkol Tespit Cihazı Dräger Alcotest 3820 Alkol Tespit Cihazı Dräger Alcotest 3820, sorumlu sürücülere nefeslerindeki alkolü test etmek için güvenilir bir yöntem sunar ve yasal olarak araç kullanmaya uygun olduklarının garantisini

Detaylı

DEMİRYOLU SEKTÖRÜ İÇİN BATARYA SİSTEMLERİ VE AKSESUARLAR

DEMİRYOLU SEKTÖRÜ İÇİN BATARYA SİSTEMLERİ VE AKSESUARLAR DEMİRYOLU SEKTÖRÜ İÇİN BATARYA SİSTEMLERİ VE AKSESUARLAR C.O.M.M BATT GÖZ SİSTEMİ Saft C.O.M.M. Batt, nikel tabanlı dahili piller için ilk Internet Of Things (IoT) hizmetidir. Servis, demiryolu operatörlerine,

Detaylı

ELEME SİSTEMLERİ SONER ÇELİK GIDA MÜHENDİSİ

ELEME SİSTEMLERİ SONER ÇELİK GIDA MÜHENDİSİ ELEME SİSTEMLERİ SONER ÇELİK GIDA MÜHENDİSİ 1 Buğday insan gıdası olarak tüketilen önemli bir hammaddedir. Bu yüzden bir sonraki hasada kadar en iyi kalitede tutulmalıdır. 2 Yüzyıllardır depolama yöntemleri

Detaylı

TEMİZLEME ÜNİTESİ KIRMA ÜNİTESİ DEĞİRMEN ÜNİTESİ Çöp sasörü Kırıcı valsler Vals

TEMİZLEME ÜNİTESİ KIRMA ÜNİTESİ DEĞİRMEN ÜNİTESİ Çöp sasörü Kırıcı valsler Vals GRUP: 10 10.61 Öğütülmüş hububat ve sebze ürünleri imalatı 1- Un Üretimi a) Buğday Unu Makina ve tesisat tablosunda, tesiste mevcut valslerin top adetleri, vals uzunlukları, devirleri ve motor güçlerinin

Detaylı

Dolum miktarı optimizasyonu

Dolum miktarı optimizasyonu RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 kontrol ve veri toplama BAYKON,25 yıllık deneyime sahip mühendislik alt yapısı ile, Otomatik Kontrol Terazileri ve dinamik tartım çözümleri konusunda sağlıklı çözümler

Detaylı

BacSomatic TM. Bakteri ve Somatik Hücre sayımı

BacSomatic TM. Bakteri ve Somatik Hücre sayımı BacSomatic TM Entegre bakteri ve somatik hücre sayımı BacSomatic, sütün hijyenik testini işletme girişinde hızlı olarak sağlar. BacSomatic, en az kimyasal etkileşimi ile tutarlı sonuçlar almanızı sağlayan

Detaylı

FAQ-TIENS DICHO II.Nesil Meyve&Sebze Temizleyici

FAQ-TIENS DICHO II.Nesil Meyve&Sebze Temizleyici FAQ-TIENS DICHO II.Nesil Meyve&Sebze Temizleyici 1. II.Nesil Meyve&Sebze Temizleyici tam olarak nedir ve nasıl çalışılır? TIENS DICHO II.Nesil Meyve&Sebze Temizleyici bir temizleme ürünü olup, gerçek hayata

Detaylı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/7) Akreditasyon Kapsamı

Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/7) Akreditasyon Kapsamı Akreditasyon Sertifikası Eki (Sayfa 1/7) Deney Laboratuvarı Akreditasyon No: Adresi :İçerenköy Mh. Prf.Dr. A.Nihat Tarlan Cad. Değirmenyolu Sk. Kutay İşh.C Blok K:4 D:9-10 Ataşehir Tel : +90 (216) 469

Detaylı

Teknik Katalog [Çekim Gücü Test Cihazı]

Teknik Katalog [Çekim Gücü Test Cihazı] [PCE-UTU 30] Teknik Katalog [Çekim Gücü Test Cihazı] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr

Detaylı

ÖZEL KULLANIM AMAÇLI EKMEKLER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI. a. Buğdayın Türü. b. Unun randımanı. c. Presleme. d. Suyun yapısı. a. Tuz. b. Yağ. c.

ÖZEL KULLANIM AMAÇLI EKMEKLER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI. a. Buğdayın Türü. b. Unun randımanı. c. Presleme. d. Suyun yapısı. a. Tuz. b. Yağ. c. ÖZEL KULLANIM AMAÇLI EKMEKLER DERSİ ÇALIŞMA SORULARI 1. Aşağıdakilerden hangisi özel amaçlı ekmeklerden değildir? a. Zenginleştirilmiş ekmek b. Yöresel ekmek c. Tıbbi ekmek d. Hafif ekmek 2. Tahıl unlarına,

Detaylı

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama Güvenilirlik İleri teknoloji ürünü BAYKON Otomatik Kontrol Terazileri, en zorlu koşullarda yıllarca sorunsuz hizmet verecek şekilde tasarlanmış,

Detaylı

WLAN üzerinden veri aktarımı. Sınır değeri aşımında alarm verme. testo Saveris 2-T1 ve -T2 DIN EN 12830 normuna uyumlu

WLAN üzerinden veri aktarımı. Sınır değeri aşımında alarm verme. testo Saveris 2-T1 ve -T2 DIN EN 12830 normuna uyumlu Kablosuz veri izleme ve kayıt sistemi Saveris 2 yeni nesil sıcaklık ve nem denetimi WLAN üzerinden veri aktarımı C Her yerde, her cihazda tüm ölçüm verileri mevcut Sınır değeri aşımında alarm verme %rh

Detaylı

www.idc-defence.com - info@idc-defence.com - Tel : +90 312 466 4740 - Faks : +90 312 466 5966

www.idc-defence.com - info@idc-defence.com - Tel : +90 312 466 4740 - Faks : +90 312 466 5966 Biyoluminesans Hücre + Monoklonal Antikor BioSiS, genetik olarak önceden DNA sı değiştirilmiş Biyoluminesans hücreler ile tespit edilmesi istenen mikroorganizmaya spesifik Monoklonal Antikorların birlikte

Detaylı

FİZİKSEL ANALİZ LABORATUAR BİRİMİ ANALİZ LİSTESİ

FİZİKSEL ANALİZ LABORATUAR BİRİMİ ANALİZ LİSTESİ in Adı Matriks Metot Cihaz 1 1000 Dane Ağırlığı Tayini Tahıl ve Baklagiller TS EN ISO 520 Nisan 2011 1 gün 27.00 2 3 4 Ayranda Yoğunluk Tayini İncelik Derecesinin Tayini (Öğütülmüş Baharat) Baharatlarda

Detaylı

Markalama Sistemi FlyMarker PRO. Mark like a Professional

Markalama Sistemi FlyMarker PRO. Mark like a Professional Markalama Sistemi FlyMarker PRO Mark like a Professional Mark like a Professional FlyMarker PRO MOBIL Versiyon Taşınabilir FlyMarker PRO CNC markalama sistemi hantal, ağır ve sabit cihazların markalanmasını

Detaylı

NIR Analizleri için Hayvansal Yem ve G da Numunelerinin Haz rlanmas

NIR Analizleri için Hayvansal Yem ve G da Numunelerinin Haz rlanmas NIR Analizleri için Hayvansal Yem ve G da Numunelerinin Haz rlanmas Çiftlik hayvanlar yeti tiricili inde yem kalitesinin belirleyici etkisi vard r. Ancak, yüksek kaliteli yem besicilik maliyetlerini önemli

Detaylı

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 testo 550, testo 557, testo 570 testo 550 testo 557 testo 570 Dijital manifold testo 550 - Soğutma

Detaylı

Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa DUSTHUNTER SB30 DUSTHUNTER SB30 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip DUSTHUNTER SB30 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC450 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC450 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

İDMA 2015 SONUÇ RAPORU. www.idma.com.tr. Parantez Fuarcılık / Fair

İDMA 2015 SONUÇ RAPORU. www.idma.com.tr. Parantez Fuarcılık / Fair İDMA 2015 SONUÇ RAPORU 6. Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı 23-26 Nisan 2015 İstanbul Fuar Merkezi Salon 1-2-3 Yeşilköy

Detaylı

SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ

SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ Konveyörlü Fritöz Sebze Yıkama Makinesi SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ Soğuksan SYM-300 Sebze yıkama makinesi büyük ölçekli mutfakların taze sebze ve meyve yıkama ihtiyaçlarını karşılamak

Detaylı

www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları 1-4 Ateş Ölçerler 5-14 15-19 Bebek Tesizleri 20-23 Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler 24-26

www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları 1-4 Ateş Ölçerler 5-14 15-19 Bebek Tesizleri 20-23 Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler 24-26 2014 www.loobex.com www.loobex.com İÇİNDEKİLER Buhar Makinaları Ateş Ölçerler Bebek Tesizleri Kameralı Bebek Telsizleri Sterilizatörler Mama Isıtıcılar 1-4 5-14 15-19 20-23 24-26 27-29 buhar makinaları

Detaylı

Basınç Kalibratörleri Basınç Pompaları & Referanslar

Basınç Kalibratörleri Basınç Pompaları & Referanslar founded Basınç Kalibratörleri Basınç Pompaları & Referanslar Basınç Pompaları + Referanslar = Basınç Kalibratörü Kompakt - Hassas - Özgür! PM ve PC serisinden havalı ve hidrolik basınç kalibratörleri test

Detaylı

Külfırınları. Sülfat Kül Testlerinde. Yakma Kalıntısı Testlerinde. Isıl Dayanım Testlerinde. Ambalaj Malzemesi Testlerinde

Külfırınları. Sülfat Kül Testlerinde. Yakma Kalıntısı Testlerinde. Isıl Dayanım Testlerinde. Ambalaj Malzemesi Testlerinde 24 Sülfat Kül Testlerinde Yakma Kalıntısı Testlerinde Isıl Dayanım Testlerinde Yaş Kimya Analizlerinde Hazırlık Aşamalarında Ambalaj Malzemesi Testlerinde İlaç endüstrisi Laboratuvarlarında Ar-Ge Laboratuvarlarında

Detaylı

ADAPAZARI TİCARET BORSASI ÖZEL GIDA KONTROL LABORATUVARI ANALİZ LİSTESİ. Analiz Adı Ürün Deney Metodu

ADAPAZARI TİCARET BORSASI ÖZEL GIDA KONTROL LABORATUVARI ANALİZ LİSTESİ. Analiz Adı Ürün Deney Metodu Analiz Adı Ürün Deney Metodu Analiz Süresi **Aflatoksin Analizi Yağlı-Kuru Meyveler (Fındık, Mısır, Yerfıstığı, Ceviz, Antep Fıstığı, Susam, Kabak Çekirdeği, Ayçiçeği Çekirdeği) RHONE IFU (PO7.V1) Aflatoksin

Detaylı

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ Teknikeller Makina tam otomatik ve yarı otomatik küp şeker makineleri, küp şeker sarım makineleri ve tüp dolum makineleri üretmektedir. Üretim ihtiyaçlarınız doğrultusunda

Detaylı

Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570 01_08 5/31/11 2:45 PM Page 1 Gelecek için hazırız Tüm soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümleriniz için ideal! Dijital manifold serisi: testo 550, 557 ve 570 01_08 5/31/11 2:46 PM Page 2 Dijital

Detaylı

TRAFO TEST CİHAZLARI VE KISMİ DEŞARJ CİHAZLARI

TRAFO TEST CİHAZLARI VE KISMİ DEŞARJ CİHAZLARI TRAFO TEST CİHAZLARI VE KISMİ DEŞARJ CİHAZLARI TRAFO TEST CİHAZLARI WRT-10D Trafo Sargı Direnç Test Cihazı l Yüksek stabil ölçümler için sağlam, çok iyi ayarlanmış ve filtrelenmiş çıkış akım kaynağı l

Detaylı

Stabinger Viscometer SVM 3001

Stabinger Viscometer SVM 3001 Stabinger Viscometer SVM 3001 Daha Fazlasını Bekleyin Yeni Viskometriye Hoş Geldiniz Yağların ve yakıtların viskozitesinin ölçülmesi kesinlik ve uyum için gereklidir. Bu alanda iki yaklaşım bulunmaktadır:

Detaylı

IDC Savunma Sanayi Nakliye Ticaret A.Ş. HIZLI BİYOLOJİK PATHOJEN/TOKSİN ve KİMYASAL GAZ TESPİT SİSTEMLERİ

IDC Savunma Sanayi Nakliye Ticaret A.Ş. HIZLI BİYOLOJİK PATHOJEN/TOKSİN ve KİMYASAL GAZ TESPİT SİSTEMLERİ IDC Savunma Sanayi Nakliye Ticaret A.Ş HIZLI BİYOLOJİK PATHOJEN/TOKSİN ve KİMYASAL GAZ TESPİT SİSTEMLERİ IDC Savunma Sanayi Nakliye Ticaret A.Ş HIZLI BİYOLOJİK PATHOJEN/TOKSİN TESPİT SİSTEMLERİ Biyolojik

Detaylı

Teknik Katalog [Kuvvet Ölçüm Cihazı]

Teknik Katalog [Kuvvet Ölçüm Cihazı] Teknik Katalog [Kuvvet Ölçüm Cihazı] [PCE-PTR 200] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon:

Detaylı

EnerjiÖlçümü MINOMETER M7 RADIO 3. Elektronik Isı Pay Ölçer

EnerjiÖlçümü MINOMETER M7 RADIO 3. Elektronik Isı Pay Ölçer EnerjiÖlçümü MINOMETER M7 RADIO 3 Elektronik Isı Pay Ölçer Çevrenin Korunması Avantaj ve Özellikleri İklim koruma için enerji tüketiminin ölçümü Kaynakların ve çevrenin korunması Günümüzde; çevremiz, korunmaya

Detaylı

INGOLD. Leading Process Analytics THORNTON. Leading Pure Water Analytics. MT Servis. Güvenebileceğiniz Bir Ortak Her Şeyi En baştan Doğru Yapın

INGOLD. Leading Process Analytics THORNTON. Leading Pure Water Analytics. MT Servis. Güvenebileceğiniz Bir Ortak Her Şeyi En baştan Doğru Yapın MT Servis INGOLD Leading Process Analytics THORNTON Leading Pure Water Analytics Güvenebileceğiniz Bir Ortak Her Şeyi En baştan Doğru Yapın İçindekiler Sayfa Giriş 3 Bioburden (Mikrobiyolojik yük) 7000RMS

Detaylı

Her uygulamaya doğru software seçimi

Her uygulamaya doğru software seçimi Her uygulamaya doğru software seçimi Verilerin analizi ile birlikte programlama ve kayıt çıktısı almak için 3 farklı software bulunmaktadır. Testo ihtiyacınıza göre en uygun software çözümünü sunar. Testo

Detaylı

sensör sensör çıkışı kontrol birimi Kontrol birimi, kontrol ekipmanı ve çıkış sinyali anahtarlama elemanından meydana gelir.

sensör sensör çıkışı kontrol birimi Kontrol birimi, kontrol ekipmanı ve çıkış sinyali anahtarlama elemanından meydana gelir. Polymer Electric Kanıtlanmış Güvenlik Safe Bumperler; sensör, kontrol ekipmanı ve çıkış sinyali anahtarlama elemanını içeren koruyucu ürünlerdir. (Emniyet Tamponu) sensör sensör çıkışı kontrol birimi Kontrol

Detaylı

GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9

GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9 GIDALARIN YÜZEY ÖZELLİKLERİ DERS-9 KÖPÜK OLUŞUMU Köpük oluşumu Köpük, gazın dağılan faz, bir sıvının ise sürekli faz olduğu bir kolloidal dispersiyondur. Dispersiyon ortamı genellikle bir sıvıdır. Ancak,

Detaylı

Online teknik sayfa FLOWSIC30 GAZ SAYACI

Online teknik sayfa FLOWSIC30 GAZ SAYACI Online teknik sayfa FLOWSIC30 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC30 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. testo Ltd. Şti. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011

Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. testo Ltd. Şti. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011 Sipariş için Alarko Totaline ile iletişime geçilmelidir. Kampanya bitiş tarihi: 31 Aralık 2011 Ana Sayfa Baca gazı analiz cihazı serisi KAMPANYALI FİYATLAR (KDV Hariç) Ürün Modeli Parça No Liste Fiyatı,

Detaylı

ZORUNLU MAKİNE VE TEÇHİZAT TEMİZLEME ÜNİTESİ KIRMA ÜNİTESİ DEĞİRMEN ÜNİTESİ Çöp sasörü Kırıcı valsler Vals

ZORUNLU MAKİNE VE TEÇHİZAT TEMİZLEME ÜNİTESİ KIRMA ÜNİTESİ DEĞİRMEN ÜNİTESİ Çöp sasörü Kırıcı valsler Vals GRUP: 3116 1- Un Üretimi a) Buğday Unu Un fabrikalarında kapasite günde 24 saat, yılda 300 iş günü çalışma esası üzerinden aşağıda belirtilen esaslara göre tespit edilir. ZORUNLU MAKİNE VE TEÇHİZAT TEMİZLEME

Detaylı