İÇİNDEKİLER. Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇİNDEKİLER. Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri"

Transkript

1

2 İÇİNDEKİLER Hakkımızda Güvenlik Kamera Sistemleri Yangın İhbar Sistemleri Alarm Güvenlik Sistemleri Network Çözümleri Geçiş Kontrol Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri

3 Önceliğimiz Güven NÜANS BİLİŞİM ve GÜVENLİK SİSTEMLERİ olarak başta can güvenliği olmak üzere, büyük zorluklarla elde edilen malların güvenliğini sağlamak, iş yerlerindeki verimliliği arttırmak ve işlere takip olanağı sunmak en önemli hedefimizdir. Nüans Bilişim ve Güvenlik Sistemlerinin olmazsa olmazlarından biri de müşterileriyle aralarında oluşan güven bağıdır. Karşılıklı oluşan bu güven bağına dayanarak siz müşterilerimize her zaman en kaliteli ürün ve hizmeti sunmaktayız NÜANS BİLİŞİM ve GÜVENLİK SİSTEMLERİ müşteri, çalışan ve tedarikçilerin memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, kaliteli ürün ve hizmetler sunmayı benimsemiştir. Bu doğrultuda müşteri, çalışan ve tedarikçileri için sürekliliği, güvenilirliği tercih eden, topluma ve çevreye duyarlı bir kurum olmak temel hedefimizdir. Müşterilerimiz için farklılık yaratmak bizden beklentilerine ürünlerimizin, çalışanlarımızın ve hizmetimizin kalitesi ile karşılık vermek temel ilkemizdir. Çalışmalarımız kapsamında başta çevre, iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere ilgili tüm yasal şartlara uymayı, çevresel etkileri, kirlenmeyi ve kaza risklerini önlemeyi taahhüt ederiz.

4 Güvenlik Kamera Sistemleri IP Kamera Sistemleri AHD Kamera Sistemleri Analog Kamera Sistemleri İhtiyaçların artmasıyla yüksek çözünürlüklü kayıtlar video analizleri ön plana çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte IP Network kameralara geçişler artmakta ve güvenlik sistemleri ihtiyaçlarında tercih sebebi olmaktadır. AHD kamera; analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edebilen gelişmiş bir teknolojidir. Analog kamera sisteminde en yüksek çözünürlük 960H ile kısıtlı iken AHD kamera sisteminde 1080p çözünürlüğüne kadar çıkmaktadır. Koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin dijital kayıt cihazı tarafından sıkıştırılması esasına göre çalışmaktadır. CCTV sistemleri ( Closed Circuit TV systems) her projeye farklı çözümler üretmektedir. CCTV kamera sistemi ileri teknoloji kullanarak genişlemeye devam etmektedir. CCTV kamera sistemleri tüm yaşam alanlarında; IP kameralar öncelikle network üzerinden kullanımı ile içerisinde bulunan OS ( operating system) sayesinde kontrol edilebilir özelliktedir. IP kameralarda, PoE (Power Over Ethernet) özelliği sayesinde tek bir network kablo kullanılması hem enerjinin hem de datanın switch üzerinde sağlanması nedeniyle altyapı maliyetini düşürmekte ve kurulum sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca sağladığı enerji tasarrufu nedeniyle doğayı da daha fazla korumanızı sağlamaktadır. Yüz tanıma ve algılama; son yıllarda yaygınlaşan yüz tanıma ve algılama sistemlerinde yüz bilgisini tanımlamak için standart video ve termal görüntüleme teknolojileri kullanılmaktadır. Yüzün görüntüleme analizleri yapıldıktan sonra veri tabanı oluşturulur, yazılım üzerinden çeşitli analizler yapılarak; tehlikeli veya şüpheli analizi, kimlik belirleme, personel devam kontrol vb. analizler yapılabilir. HD kalitesinde görüntü vermesi, mevcut CCTV sisteminin alt yapısını kullanması ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır. AHD CCTV sistemleri; görüntü teknolojisindeki son yıllarda yaşanan gelişmeler analog video güvenlik kamera sektörüne büyük bir dönüşüm sağlamaktadır. Hareket algılama, hareket sonucu alarm yada uyarı verme Görüntülerin kayıt altında tutulması Kişi belirleme ve araç plaka tanımı Çevre güvenliğinin takibi ve izlenmesi Trafik yoğunluğunun takibi ve izlenmesi gibi özellikler ile, çözüm üretmeye devam etmektedir. Nüans Bilişim ve Güvenlik Sistemleri, güvenlik sistemleri ve network altyapısındaki deneyimlerini ve sektör tecrübesini sizlerle her daim paylaşmaya hazırdır.

5 Yangın İhbar Sistemleri Yangın İhbar Sistemleri Her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek gerek güvenlik bölümlerine gerekse itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın ne kadar önemli olduğu daha net anlaşılabilir. Küçük ve orta ölçekli alanlarda konvansiyonel yangın algılama sistemlerini kullansak da yangının tespiti açısından hangi noktada olduğunu anlayabilmek için adresli yangın sistemlerini önermekteyiz. Gelişen teknolojilerle beraber yangın algılama sistemlerine Hava Örneklemeli Duman Algılama Sistemi de katıldı. Hava Örneklemeli Duman Algılama teknolojisi ile yangın daha çıkmadan farkına varacaksınız ve önleyebileceksiniz. Sistemimizin bakımını kendiniz otomatik olarak yaptırabilir ve İşletme maliyetlerinizi asgari düzeyde tutabilirsiniz. Performansı optimum seviyeye getirilirken; kurulum ve kullanımının da mümkün olabildiğince basit hale gelmesi için özel olarak tasarlanmış, yüksek hassasiyetli gelişmiş bir duman dedektörüdür. Aktif örneklemeli duman algılama çok gelişmiş bir koruma yöntemidir. Dedektörler, temiz alanlarda çok üst seviyede hassasiyetle çalışacak şekilde yapılandırılabileceği gibi, yine aynı şekilde kirli alanlar için hassasiyet seviyeleri azaltılabilir. Örnekleme borusu üzerinde bulunan numune alma noktalarından sürekli bir emiş yapılarak hava örnekleri alınır. Alınan hava örnekleri içerisindeki olası duman partiküllerinin algılanabilmesi için lazer tabanlı gelişmiş bir algılama hücresi kullanılır. Yangın algılama sistemlerinde; sistem entegrasyonu ürün ve yedek parça temini projeye danışmanlık hizmetlerimizi ekonomik olarak en uygun şartlarda sunmaktayız.

6 Alarm Güvenlik Sistemleri Alarm Güvenlik Sistemleri Bir güvenlik sisteminin en iyi performansta ve stabil çalışması için öncelikle kullanılacak ürünlerin projeye uygun olması gerekmektedir. Bununla birlikte alarm sisteminin kullanıldığı yere göre doğru seçilmeli ürünlerin montajı bağlantı şekilleri doğru yapılmalıdır. Alarm sisteminin uzun vadede sorunsuz kullanılabilmesini sağlamak için belirli periyotlarda bakım ve kontrol işlemleri yapılması gerekmektedir. Alarm izleme sisteminin en yaygın kullanımı; Sistem devreye alındıktan sonra müşterinin ilgili telefon numaraları alarm sistemine entegre edilerek alarm durumunda alarm sistemi müşterinin öncelik sırasına göre belirlediği telefon numarasını aramakta ve alarm çağrısı vermektedir. Son yıllarda bu özelliğin yerini alarm izleme merkezleri almıştır. Alarm İzleme Merkezi`nin hizmet verebilmesi için, alarm sisteminin internet / intranet, GPRS veya sabit telefon hattından herhangi bir iletişim yolu olması / seçilmesi yeterlidir. Montajı gerçekleştirilen sistemin, iletişim hattı üzerinden gönderilen sinyaller ile AİM operatörleri tarafından 7/24 takip edilebilmektedir. Nüans Bilişim ve Güvenlik Sistemleri, profesyonel ekibimiz tarafından, prosedüre uygun şekilde sistemin devreye alınmasını sağlamakla birlikte, kullanılan tüm ekipmanları en üst seviyeye taşıyacak teknolojik bilgi ile donatılmıştır.

7 Network Çözümleri Network Çözümleri IP Network sistemlerini yapılandırırken doğru ürün, güçlü network altyapısı (Omurga, Switch ve kablo) sunucu depolama birimleri, kayıt yazılımı, analiz yazılımı, izleme istasyonları ve tüm bu sistemin stabil çalışması için doğru analiz iyi bir keşif ve kurulumu yapacak profesyonel firma seçimi ile mümkün olacaktır. Fiberin çalışma prensibi temel optik kurallarına dayanır. Bir ışın demeti az yoğun bir ortamdan daha yoğun bir ortama geçerken geliş açısına bağlı olarak yansıması yada kırılarak ortam dışına çıkması ile iletilir. Dış etkilere karşı hassas olduğundan da çevresi koruma kılıfları ile kaplanmıştır. Fiber Optik kablolar, FDDI (Fiber Distributed Data Interface) Fiber dağılımlı veri arabirimi standardı, yüksek performanslı ağlar ve yüksek hızlı ağlar arası bağlantılar için tasarlanmıştır. Öyle ki, Ethernet kartlarının 10 katı hızda çalışırlar. Fiber Optik Kablolar Yapısal kablolama kategorileri; Cat5 kablolama - Kategori 5 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık ve esnek bir alt yapı sağlar. Cat5e kablolama - Yerel ağlar (LAN) için 1000Mbit/s hızına kadar destek ( Gigabit Ethernet) verir. Cat6 kablolama - Daha yüksek performanslı (250 Mhz - 350Mhz 550Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit`e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır. Cat7 kablolama - Tamamen shielded yapıdadır ve 600Mhz destekler. Cat 5/6`ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar, ancak çok daha pahalı ve hacimlidir. Fiber Optik - Gigabit Ethernet ve 10 gigabit Ethernet Backbone teknolojileri dahil, yüksek hızlı fiber transmisyon sistemleri için uygundur. Om1, Om2, Om3 ve Os1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.

8 Geçiş Kontrol Sistemleri Geçiş Kontrol Sistemleri Nüans Bilişim ve Güvenlik Sistemlerinin sunduğu entegre güvenlik çözümlerinden biri de giriş ve çıkışların kontrollü yapılabilmesini sağlayan geçiş kontrol sistemleridir. Geçiş kontrol sisteminin temeli anlamda kimin? Ne zaman? Nereye? girebileceğini belirler uygular ve raporlar. Günümüzde geçiş kontrol sistemleri çok farklı alanlarda farklı yöntemlerle kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri proximity kartlarla yapılabileceği gibi yeni teknolojiler ile birlikte kartların yerine biyometrik sistemler tercih edilmeye başlamıştır. Biyometrik sistemler parmak izi, damar, iris ve retina, yüz ve ses gibi kişileri birbirinden ayıran biyolojik yapılara uygun sistemler sunarak güvenlik düzeyini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan geçiş kontrol sistemleri ; Parmak izi sisteminde; Parmak ucu bölgesinde yer alan girinti ve çıkıntılardan meydana gelen bu yapı bir nevi biometrik haritaya benzer. Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli bir şifreleme algoritmasını oluşturur. Bu algoritmaya dayalı olarak daha önceden cihaz içine kaydedilen bir parmak izi tekrar cihaza okutulduğunda daha önce tanımlanan parmak izleriyle eşleştirme gerçekleşir. İris tanıma sistemi; İris tanıma cihazları üzerindeki yüksek çözünürlüklü yapıya sahip sensörler tarafından gözün iris tabakası üzerindeki farklılıkları algılamaya yönelik olarak tarama yapılır ve her insanda farklılık gösteren bu yapıya dayalı olarak tanımlama yapılarak gözün yapısı hafızaya alınır. Sonraki aşamada kullanıcı gözünü tarattığında daha önceden tanımlanmış cihaz hafızasındaki kayıtlarla eşleştirilir ve tanımlama süreci gerçekleştirilir. Damar Tanıma Sistemi; El damar yapısının kızıl ötesi ışınlar ile haritasının çıkarılarak tanımlanması daha sonrada eşleşme algoritması üzerine kuruludur. Parmak izinin deforme olduğu yada kullanım zorluğunun yaşandığı ortamlarda yüz tanıma yanında alternatif bir biometrik tanıma çözümü olarak bu sistemi sunmaktayız.

9 Kişi Sayma Sistemleri Kişi Sayma Sistemleri Kişi Sayımı' temelde çok basit bir iştir. Ancak bu işin uygulamada karmaşık bir hale geldiği oldukça sık görülür. Mekan koşullarına bağlı güneş / gölge etkileri, aydınlatma koşulları, giriş kapısının yoğunluğu ve yapısı, doğruluğu doğrudan etkileyen faktörlerdir. Sensör cihazları arasından yapılan tercihler genel olarak uygulamaya, sizin ihtiyacınıza ve yerin özelliklerine göre değişir. Kişi sayma ile mağazalarda ve AVM'lerde yüksek doğruluk beklentilerinizi karşılayacak sayma işlemini gerçekleştirebilir, müşteri trafiğini doğru olarak analiz edebilirsiniz: Gelip-geçenlerin, ziyaretçilerin, ilgililerin ve müşterilerin, vitrininizin önünde bulunan insanların, belli bir ürün standının veya bir promosyon alanının zaman geçirme sürelerine ulaşabilirsiniz. Kişi sayım verileri ile kasa sisteminizden aldığınız verilerden dönüşüm oranını hesaplayabilir, şube ya da personel performansı hakkında kesin sonuçlara varabilirsiniz. Bu sayede perakende performansları karşılaştırılabilirken, etkinlik ve verimlilik adına yapılan uygulamaların başarı düzeyi çok yakın zaman dilimleri içinde kontrol edilebilir. Bu da işletme kaynaklarının doğrudan yönetimini mümkün kılar. Faaliyetlerinizi müşterilerinizin taleplerine göre optimal olarak uyarlamayı, ciro ve dönüşüm oranını yükseltmeyi, işletme maliyetlerini (örneğin personel) gereken asgari düzeyde tutmayı da mümkün kılar. Bu tür analizler şirketlere müşterileri hakkında kapsamlı veriler sağlar. Müşteri profillerini, davranışlarını ve eğilimlerini daha açık bir şekilde görmelerine olanak verir. Giriş ve çıkışlarından, müşterilerin mağaza içinde nasıl bir yol çizdiklerini, neleri aradıklarını ve ürünleri satın almaya müşterileri neyin teşvik ettiğini gösterir. Bu verilerle müşterileri satın almaya yönlendiren taraflar geliştirilerek, satışlar artırılabilir

10 Plaka Tanıma Sistemleri Plaka Tanıma Sistemleri Plaka tanıma sistemi, araç plakalarını doğru bir şekilde okuyabilmek ve elde edilen bilgiyi analiz etmek üzere geliştirilmiştir. Plaka çözümleme oranının istenen seviyelerde olmamasının sadece harici bir bilgisayarla plaka çözümleme olmadığı, kullanılan diğer ekipmanların (lens, IR led) da plaka tanıma oranlarını ciddi oranda etkilediği görülecektir. Plaka Tanıma Sistemi üstün teknolojisi sayesinde tek bir kamera ile şeritli yollarda plaka tanımlama işlemini yapabilmektedir. Opsiyonel olarak sunulan plaka tanıma sistemine entegre Taşıt Tanıma Sistemi ile araçların sadece plakalarını tanımakla kalmayarak araçların türünü, markasını, rengini, yönünü ve hızlarını da tanımlar.

11

12

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık...

Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... www.artiguvenlik.net Güvenlik Sistemi hitiyaçlarınızı, önerdiğimiz doğru projelerle sonuca ulaştırdık... Proje sonrası zamanında yapılan montaj, teknik desteğimiz ve müşteri memnuniyetiyle iş ilişkimiz

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6

İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 2 PLAKA TANIMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ... 3 KAMERA KULLANIM FARKLARI... 6 ÇEKİLEN ARAÇ FOTOĞRAFLARI ARASINDAKİ FARKLAR... 7 4 ŞERİTLİ BİR YOLDA 8 KAMERA YERİNE 2 KAMERA İLE

Detaylı

Güvenlik anlayışı ile. değişiyor. duymazlar. görür, bilir, duyar. www.dogankoc.com.tr

Güvenlik anlayışı ile. değişiyor. duymazlar. görür, bilir, duyar. www.dogankoc.com.tr Hepimiz için vazgeçilmez olan dört değeri logomuzda topladık; Dünya Hayatın Merkezi Güneş Bütün Canlıların Enerji Kaynağı Koç Kötülüklerin Kovucusu ve Gücün Simgesi Doğan Dürüstlük ve Zekanın Simgesi GRUP

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ KURULUMU Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KAPALI DEVRE KAMERA KONTROL SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli

Detaylı

Bakım Hizmetlerinde İletişim Sistemleri. Sistem Güvenliği ve Verimliliğinde Lider

Bakım Hizmetlerinde İletişim Sistemleri. Sistem Güvenliği ve Verimliliğinde Lider Bakım Hizmetlerinde İletişim Sistemleri Sistem Güvenliği ve Verimliliğinde Lider Sağlık Kurumları İletişim Teknolojisi 21. Yüzyıl İçin Bakım Hizmetlerinde İletişim Sistemleri, günümüzün sağlıkta bakım

Detaylı

IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ

IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ IP VĐDEO GÜVENLĐK SĐSTEMLERĐNDE TASARIM KRĐTERLERĐ VE AKILLI GÖRÜNTÜ ĐÇERĐK ANALĐZĐNĐN (IVA) ETKĐLERĐ Hayri YILDIRIM hayri.yildirim@tr.bosch.com Bosch Güvenlik Sistemleri, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. KAMERALAR

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. KAMERALAR ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Her türlü binada kapalı devre kamera kontrol sistemi tesisatında kullanılan kameraların çalışmasını çeşitlerini, aparatlarını ve bağlantılarını öğreneceksiniz.

Detaylı

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu Yalnızca Intel Teknoloji Sağlayıcıları içindir Bu kapsamlı kılavuz, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) Intel tabanlı dijital güvenlik ve izleme (DSS) çözümleri satmanızda size yardımcı olacaktır.

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ

ÖĞRENME FAALİYETİ-3 3. KONTROL SİSTEMLERİ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ-3 Standartlara ve tekniğine uygun olarak geçiş kontrol sistemlerinden Bekçi Tur Kontrol Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri (PDKS ), X-Ray Cihazı, Biometrik

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Hava Alanları için Güvenilir Çözümler

Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Hava Alanları için Güvenilir Çözümler Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Hava Alanları için Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji Dev bir Sorumluluk Hava alanlarının güvenlikle ilgili sorunları nasıl

Detaylı

Elektronik Güvenlik Sistemleri

Elektronik Güvenlik Sistemleri Elektronik Güvenlik Sistemleri Hırsızlık,Soygun,Gasp vb. olayların artması ile insanlar için günümüzde vazgeçilmez hale gelmiştir. Doksanlı yılların başından başlamak üzere ülkemizde güvenlik sistemleri

Detaylı

FAALĠYET ALANLARI. Taahhüt ve Projelendirme

FAALĠYET ALANLARI. Taahhüt ve Projelendirme ŞİRKET TANITIMI FĠRMA PROFĠLĠ CableNet, 1993 yılında bu yana, sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini kullanarak, Akıllı Bina Çözümleri, Elektrik-DATA-Telefon Altyapı Sistemleri, Yerel-Uzak Kablolu-Kablosuz

Detaylı

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji 2 Dev bir Sorumluluk Temel altyapı tesislerinin güvenlikle

Detaylı

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Tesisat kaçaklarının bulunması ve ısıtma performansının izlenmesi için profesyonel çözümler. 1 Giriş Son yıllarda, endüstriyel pazar için

Detaylı

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMADA FABRİKA İÇİ LOJİSTİK SÜRECİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMADA FABRİKA İÇİ LOJİSTİK SÜRECİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMADA FABRİKA İÇİ LOJİSTİK SÜRECİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ Gizem ÇOBAN Tuğçe GÜVEN Danışman

Detaylı

BİZ KİMİZ? Hakkımızda

BİZ KİMİZ? Hakkımızda T a n ı t ı m D o s y a s ı 2 0 1 2 BİZ KİMİZ? Hakkımızda NOVASIDE; kurumların bilişim teknolojilerine ilişkin tüm gereksinimlerini, farklı fikir ve bakış açılarıyla alışılagelmiş çözümlerin dışına çıkarak

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemlerinden Tren İstasyonları için Güvenilir Çözümler

Bosch Güvenlik Sistemlerinden Tren İstasyonları için Güvenilir Çözümler Yıl Bosch Güvenlik Sistemlerinden Tren İstasyonları için Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji 2 Dev bir Sorumluluk Tren istasyonlarının güvenlikle ilgili sorunları

Detaylı

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation Yetkili Servis Yetkili Servis Certificate Installation Biz Kimiz? Misyonumuz; projelerin başlangıcından, uygulama ve yönetimine kadar her aşamasında müşterilerimizin yanında olmak, güvenilir profesyonel

Detaylı

Kullanım rahatlığı sağlayacak nitelikte Profesyonel video kayıt ve yönetimi

Kullanım rahatlığı sağlayacak nitelikte Profesyonel video kayıt ve yönetimi Kullanım rahatlığı sağlayacak nitelikte Profesyonel video kayıt ve yönetimi 2 Bosch Recording Solutions Herkes için yüksek kaliteli çözümler Geniş kayıt çözümleri ürün yelpazemizden uygulamanıza en uygun

Detaylı

Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu

Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu Bilgi Dokümanı Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu Giriş Tümleşik iletişim (UC), BT maliyetlerini azaltırken verimliliği ve tepki verme kabiliyetini artırmanın

Detaylı

PBT Pro. Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı

PBT Pro. Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı PBT Pro Tesis ve Demirbaş Yönetimi Yazılımı Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım... Bakım sistemlerine yeni bir yaklaşım...

Detaylı

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ Her Türlü Veri İletişimindeki Çözüm Ortağınız TDM, müşteri odaklı yönetimi ile müşterilerinin memnuniyetini hedeflemektedir. Müşterilerin teknik ihtiyaçları doğrultusunda

Detaylı

MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK TEKNİK ÖLÇÜMLER

MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK TEKNİK ÖLÇÜMLER MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK TEKNİK ÖLÇÜMLER HAKKIMIZDA SRZ Mühendislik ve Danışmanlık, 2013 yılı itibariyle sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, ağır sanayi alanındaki firmalarla paylaşmak amacıyla ortaya kurulmuştur.

Detaylı

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK 1 YÖNETİCİ SUNUŞU Bilindiği üzere 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereği her yıl başında

Detaylı

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler www.siemens.com.tr/its Siemens San. ve Tic. A.Ş. Altyapı ve Şehirler Sektörü Ulaşım ve Lojistik Bölümü Şehiriçi ve Şehirlerarası Ulaşım Yakacık Cad. No: 111 34870 Kartal, İstanbul Tel : 444 0 747 e-posta:

Detaylı