Gündem Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Gündem 11.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%"

Transkript

1 Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1209 1, ,519 3, ,65 Yüksek 1,1296 1, ,330 3, ,09 Düşük 1,1172 1, ,981 3, ,94 Kapanış 1,1280 1, ,625 3, ,77 Pivot 1,1249 1, ,645 3, ,93 Gündem Ülke Faiz Ülke Faiz Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Dün uluslararası piyasalarda İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı takip edildi. İngileter Merkez Bankası Eylül ayında yaptığı toplantıda 1'e karşı 8 oy ile faizleri sabit tutma kararı aldı yılında faizleri artırması beklenen bankanın geçen toplantısında karar 0'a karşı 9 oy ile alınmıştı. Geçen toplantıda uluslararası piyasalarda düşük seyreden emtia fiyatlarının İngiltere ekonomisi üzerinde de risk oluşturduğuna dair endişeler taşıyan banka üyeleri, bu toplantıda İngiltere ekonomisin uluslararası ekonomideki risklere rağmen güçlü seyrini sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca uluslararası piyasalarda dün ABD tarafında açıklanan veriler takip edildi. ABD tarafında açıklanan haftalık işsizlik başvuruları verisi beklentilerden olumlu geldi. Türkiye tarafında ise büyüme ve cari açık beklentileri takip edildi. Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte %3.8 büyüyerek beklentilerin üzerinde bir büyüme performansı sergiledi. İlk çeyrek büyüme verisi de beklentilerin üzerinde gelmişti. Dün açıklanan cari açık verisinde de beklentilerden olumlu bir performans sergilendi temmuz ayında cari açık milyar Dolar seviyesinde gerçekleşti. Veri beklentilerden olumlu gelmesine rağmen, ilk 7 ayda %18 değer kaybeden TL'nin Ortadoğu'daki ticari partnerlerinde yaşanan siyasi riskler ve Avrupa'daki talep daralması nedeniyle, Türkiye ekonomisine rekabetçi kur faydası yaşatamadığını gösterdi. Bugün uluslararası piyasalarda Almanya ve ABD tarafında açıklanacak veriler takip edilecek. Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki 09:00 Euro Bölgesi ** Almanya Tüketici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Aylık) 0% 0,00% 09:00 Euro Bölgesi *** Almanya Tüketici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Yıllık) 0,20% 0,20% 09:00 Euro Bölgesi ** Almanya Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Aylık) 0% 0% 09:00 Euro Bölgesi ** Almanya Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Yıllık) 0,10% 0,10% 15:30 ABD ** Üretici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Yıllık) -0,90% -0,80% 15:30 ABD *** Üretici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Aylık) -0,10% 0,20% 15:30 ABD ** Çekirdek Üretici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Yıllık) 0,70% 0,60% 15:30 ABD ** Çekirdek Üretici Fiyat Endeksi (Ağustos) (Aylık) 0,10% 0,30% 17:00 ABD *** Michigan Tüketici Güven Endeksi 91,2 91,9 21:00 ABD ** Aylık Bütçe Dengesi (Ağustos) -$84.1B

2 EURUSD seviyesinin üzerinde destek bularak yükselişini sürdürmek istiyor... Destekler: Dirençler : EURUSD'da dün Avrupa tarafında önemli bir veri açıklanmazken ABD tarafında istihdam ve toptan satış envanteri verileri takip edildi. Dün açıklanan haftalık işsizlik başvuruları verisi 281K dan 275K seviyesine gerileyerek beklentilere paralel açıklandı. Verideki düşüş ABD işgücü piyasasındaki güçlü seyrin devam ettiğine işaret etti. Ayrıca verinin son 6 aydır 300K seviyesinin altında bulunmasıyla istihdam piyasasındaki toparlanma FOMC öncesi, FED üyelerinin beklentilerini karşılıyor. Diğer taraftan ABD'de açıklanan ithalat fiyat endeksi ve toptan satış envanteri verileri beklentileri karşılamadı. Bugün Avrupa tarafında Almanya TÜFE verileri, ABD tarafında ise; ÜFE ve Michigan tüketici güven endeksi verileri takip edilecek. Teknik olarak bakıldığında günlük grafikteki kısa vadeli yükseliş trendinin Fibo 50 seviyesini olan seviyesini aşmaya çalışan paritede, bu seviyenin aşılması halinde yukarı yönlü hareketin hızlanması beklenebilir. Paritenin seviyesinin üzerinde ise sırasıyla ve 1.14 seviyelerini test etmesi beklenebilir. Paritenin seviyesi aşamaması halinde ise; aşağı yönlü hareket mevcut yükseliş trendinin kırılmaması sebebiyle kısmi olarak sırasıyla ve seviyelerine doğru olabilir.

3 GBPUSD'ye İngiltere Merkez Bankası destek verdi... Destekler: Dirençler : Destekler: Dirençler : GBPUSD paritesinde dün İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı takip edildi. İngiltere Merkez Bankası Eylül toplantısında da faizleri artırmadı. Önümüzdeki dönemde FED ile birlikte faiz artırımına gitmeyi planlayan bir diğer merkez bankası olan İngiltere Merkez bankası'nın bu toplantısında, faizleri sabit tutma kararının 8'e karşı 1 oy ile alınması ve ekonominin uluslararası dalgalanmadan etkilenmeyerek güçlü seyrettiğinin belirtilmesi paritede kazançları artırdı. Bugün parite üzerinde ABD tarafında açıklanacak ÜFE verileri etkili olabilir. Teknik oalrak bakıldığında dün Merkez Bankası'nın açıklamaları ile günlük grafikteki kısa vadeli düşüş trendinin Fibo 38.2 seviyesinin üzerinde destek bulan paritenin yükseliş trendinin devam ettiğini takip ettik. Bugün 20 günlük hareketli ortalamasını aşmaya çalışan parite için seviyesinin üzerinde sırasıyla ve seviyeleri takip edilebilir. Paritenin seviyesinin altına gevşemesi halinde ise, aşağı yönlü harekette, sırasıyla ve seviyeleri test edilebilir.

4 USDJPY'de yukarı yönlü hareket zorlanıyor... Destekler : Dirençler : USDJPY paritesinde dün Dolar endeksindeki zayıf seyir takip edildi. Dolar endeksinin tekrar 96 seviyesinin altına gevşemesiyle birlikte USDJPY paritesinde de satıcılı bir seyir takip ettik. Bugün Japonya tarafında açıklanacak önemli bir veri bulunmazken ABD tarafında açıklanacak veriler parite üzerinde etkili olabilir. Teknik olarak bakıldığında dün seviyesini test edene USDJPY paritesinin, sabah saatlerinde bu seviyenin üzerinde kalıcı olmaya çalıştığını test ettik. Paritede 4 saatlik grafikteki mevcut kısa vadeli yükseliş trendi sürse de, hareketin yataylaştığını görüyoruz. paritenin bugün seviyesinin üzerinde kalıcı olması halinde sırasıyla ve seviyelerine doğru hareket görülebilir. Paritenin seviyesinin üzerindeki desteğinin zayıflaması ve bu seviyenin altına gevşemesi halinde ise; paritenin 20 günlük hareketli ortalaması olan seviyesine doğru gevşeme olabilir seviyesinin altında ise; seviyesi takip edilebilir.

5 USDTRY'de realizasyon 3.02'de destek buldu... Destekler : Dirençler : USDTRY paritesinin dün yeni zirveleri test etmesiyle birlikte, parite zirve seviyelerden gelen kar satışları ile bir miktar gevşedi. Türkiye tarafında açıklanan büyüme ve cari açık verilerinin beklentilerden oldukça olumlu gelmesiyle birlikte paritedeki kayıpların artığını gördük. Dolar'ın TL karşısındaki güçlü seyrini sürdürmesiyle birlikte USDTRY paritesinde 3 seviyesinin üzerindeki taban oluşumu da desteklenmeye devam ediyor bandındaki hareketler, paritenin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi bakımından önemli. Bugün ABD tarafında açıklanacak veriler parite üzerinde etkili olabilir. Teknik olarak bakıldığında dün seviyesinin altına gevşeyen parite, bugün güne bu seviyeyi test ederek başladı. Ayrıca seviyesi paritenin 20 günlük hareketli ortalamasına yakın olması sebebiyle önemli bir direnç konumunda. Paritenin bugün tekrar yükseliş hareketine başlayabilmesi için, seviyesinin aşılması gerekmekte seviyesinin üzerindeki hareketlerde sırasıyla ve seviyeleri takip edilebilir. Paritenin seviyesinin altında kalıcı olmaya devam etmesi halinde ise; seviyesi ilk destek noktamız olacak seviyesinin altında ise 3.00 seviyesi önemli bir destek olarak takip edilebilir.

6 Altın'daki yukarı yönlü ataklar yeterli desteği bulamıyor... Destekler : 1108 USD 1100 USD 1090 USD Dirençler : 1118 USD 1124 USD 1333 USD Altın'da dün çin piyasalarının bir kapanışı negatif yapmasıyla birlikte bir miktar toparlanma görüldü. dolar endeksindeki gevşemede Altın'ın 1108 USD seviyesinin üzerindeki hareketini destekledi. Altın'ın dünkü yükselişine rağmen, Altın üzerindeki zayıf seyir ve FED etkisinin devam ettiği görülüyor. Özellikle yukarı yönlü hareketlerin zayıf kalması da zayıf görünümü destekliyor. Bugün Altın'da ABD tarafında açıklanacak veriler takip edilecek. Teknik olarak bakıldığında dün 1108 USD seviyesinin üzerinde destek bulan Altın, bugün güne bu seviyenin üzerindeki seyrini sürdürerek başladı. Paritedeki yükseliş hareketlerinde yeterli destek bulunamasa da, Altın 1108 seviyesinin üzerinde tutunabilir ise; 1118 USD seviyesine doğru bir hareket başlatabilir. Paritenin 1108 USD seviyesinin üzerindeki hareketlerinin satış fırsatı olması halinde ise; 1108 USD seviyesinin altındaki hareketlerde, 1100 USD seviyesi takip edilebilir.

7 Yasal Uyarı : Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen Alan Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan Alan Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır

Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki

Ekonomik Ajanda Zaman Ülke Önem Açıklanacak Beklenti Önceki Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,10598 1,56122 123,55 2,75923 1094,79 Yüksek 1,10839 1,56896 124,02 2,77479 1102,03 Düşük 1,09669 1,55877 123,33 2,75323 1090,5 Kapanış 1,09831 1,56032

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Ağustos 2015 Pazartesi

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 10 Ağustos 2015 Pazartesi Günlük Bülten 10 Ağustos 2015 Pazartesi Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Küresel piyasalar Dünya nın 2 güçlü ekonomisi ABD deki faiz artırım beklentileri ve Çin endişeleri ile fiyatlanmaya

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Haftaya yeni günün ilk saatlerinde açıklanan Japonya verileriyle başladık. TSI 01:50 de gelen ve beklentilerin altında açıklanan büyüme rakamları üst üste 2.

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 18 Ağustos 2015 Salı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 18 Ağustos 2015 Salı Günlük Bülten 18 Ağustos 2015 Salı Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Yeni günün gündeminde yurt içinde dün siyasi liderlerin bir araya geldiği koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmamasının

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın yeni işlem gününe sabah erken saatlerde açıklanan Japonya ve Çin

Detaylı

EURUSD [Euro - US Dolar] Teknik Analiz

EURUSD [Euro - US Dolar] Teknik Analiz Günlük Bülten 14 Temmuz 2015 Salı Piyasa Gündemi Küresel piyasaların uzun zamandır gündemini oluşturan Günlük Bülten Yunanistan belirsizliğinin yarattığı endişeler dün Euro liderleriyle anlaşmanın sağlandığına

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Kritik gelişmelerin yaşandığı geçen haftada canlanan küresel piyasalarda dikkatler Cuma günü açıklanacak

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ocak 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 16 Ocak 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Haftanın son işlem gününde küresel piyasalarda gün Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 02 Nisan 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 02 Nisan 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Gün içinde açıklanan verilerin yakından takip edildiği Dolar Yen Teknik

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel piyasalar gün içinde açıklanan yoğun veri

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi Günlük Bülten 3 Ağustos 2015 Pazartesi Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Yurt içinde ve yurt dışında açıklanacak ekonomik verilere odaklandığımız haftanın ilk işlem gününde yurt içinde

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN EUR/USD ANALİZİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 05 Haziran 2015 19:00

HAFTALIK BÜLTEN EUR/USD ANALİZİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 05 Haziran 2015 19:00 HAFTALIK BÜLTEN Destek FX Piyasa Gözlemi 05 Haziran 2015 19:00 EUR/USD ANALİZİ Parite bu haftaya satıcılı başladı. Özellikle haftanın ilk işlem gününde sabah saatlerinde yoğun bir veri takvimini takip

Detaylı

FOREKS GÜNLÜK BÜLTEN İÇİNDEKİLER

FOREKS GÜNLÜK BÜLTEN İÇİNDEKİLER 31.07.2015 FOREKS GÜNLÜK BÜLTEN İÇİNDEKİLER Genel Bakış EUR/USD ( Euro / Dolar ) Teknik Analiz GBP/USD ( Sterlin / Dolar ) Teknik Analiz USD/TRY ( Dolar / Lira ) Teknik Analiz USD/JPY ( Dolar / Yen) Teknik

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem

GÜNLÜK BÜLTEN. Ekonomik Gündem Ekonomik Gündem NewYork FED Başkanı William Dudley dün yaptığı konuşmada son dönemde global piyasalarda yaşanan kargaşanın ABD ekonomisi için riskleri artırdığını ve bu ortamda Eylül ayında bir faiz artırımına

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Nisan 2015 Pazartesi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 13 Nisan 2015 Pazartesi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın ilk işlem gününde ekonomik verilerle yön

Detaylı

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 27 Kasım 2014 Perşembe. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 27 Kasım 2014 Perşembe. Piyasa Gündemi i Piyasa Gündemi Dün rekor seviyelerde kapanış yapan ABD piyasaları bugün Şükran Günü nedeniyle kapalı olacak. ABD piyasalarının kapalı olması nedeniyle sakin bir piyasa takvimi bizi bekliyor. Günün erken

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel Piyasalar Yunanistan gelişmelerini yakından

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ekim 2014 Çarşamba İçindekiler

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ekim 2014 Çarşamba İçindekiler İçindekiler G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Küresel piyasalarda hafta başından bu yana belirli bant aralıklarında yön

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com

Günlük Forex Bülteni. Murat ERİ murateri@gedik.com G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Haftanın en yoğun veri gündemi ile karşı karşıya olduğumuz haftanın üçüncü

Detaylı

MONİTOR 19/06/2015 05/02/2015

MONİTOR 19/06/2015 05/02/2015 FX BİST MONİTÖR MONİTOR 19/06/2015 05/02/2015 Halk Yatırım Yurtiçi Satış Destek Bölümü tarafından hazırlanmıştır. Halk Yatırım Satış ve Pazarlama Birimi tarafından hazırlanmıştır bloomberg, günlük FOREX

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 26 Ocak 2015 Pazartesi

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 26 Ocak 2015 Pazartesi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel Piyasalarda Pazar günü yapılan Yunanistan erken genel seçimlerinin

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 20 Mart 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 20 Mart 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Pound Dolar Teknik Analiz Hafta içinde açıklanan

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ocak 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 15 Ocak 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Yurt içi piyasalar yeni güne artıda başlarken, düşük petrol fiyatlarının

Detaylı

Çin de Tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) beklentilerin üzerinde Ağustos ayında hızlanarak yıllık %2 ye yükseldi.

Çin de Tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) beklentilerin üzerinde Ağustos ayında hızlanarak yıllık %2 ye yükseldi. Ekonomik Gündem DOLAR/TL, dünkü kuvvetli alımlarını bugüne taşıyarak Asya seansında en yüksek 3.0653 seviyesinin test ederek tarihi zirvesini yeniledi. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde ise değer

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 23.05.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,36555 1,36317 0,17 ALTIN 1293,85 1292,20 0,12 USDTRY 2,08079 2,08021 0,02 EURTRY 2,84136 2,83557 0,20 USDJPY 101,729 101,957 0,22

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mart 2015 Perşembe

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mart 2015 Perşembe G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Yoğun veri gündeminin takip edildiği geçtiğimiz

Detaylı

Türkiye 2015 Görünümü Potansiyel Riskler ve Testler

Türkiye 2015 Görünümü Potansiyel Riskler ve Testler Türkiye 2015 Görünümü Potansiyel Riskler ve Testler 27.04.2015 Türkiye hem siyasi hem ekonomik anlamda zorlu bir yılı geride bıraktı, 2014 ilk çeyrekte %4,9 büyüme kaydeden ekonomi, ilk çeyrekteki faiz

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 29 Mayıs 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 29 Mayıs 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Piyasa Gündemi Dolar Yen Teknik Analiz Pound Dolar Teknik Analiz Ekonomik veriler açısından

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 17 Şubat 2015 16.02.2015 Açılış Kapanış % EURUSD 1,13902 1,13521 0,33 ALTIN 1227,81 1231,43 0,29 USDTRY 2,45500 2,45502 0,01 EURTRY 2,79634 2,78724 0,32 USDJPY 118,982 118,472 0,42

Detaylı

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 31 Temmuz 2013 Çarşamba. Gn. Md. Yard. bulentertuna@gedik.

Günlük Forex Bülteni G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 31 Temmuz 2013 Çarşamba. Gn. Md. Yard. bulentertuna@gedik. G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R 31 Temmuz 2013 Çarşamba i Türev Piyasalar Bülent ERTUNA Gn. Md. Yard. bulentertuna@gedik.com Piyasa Gündemi Piyasalar TSİ 21:00 de gelecek olan

Detaylı