MSS GRUP BİLGİYİ PAYLAŞMAYA HOŞGELDİNİZ. Copyright MSS Grup Ltd Şti. ZİNCİRİN GÜÇLÜ HALKASIYIZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MSS GRUP BİLGİYİ PAYLAŞMAYA HOŞGELDİNİZ. Copyright MSS Grup Ltd Şti. ZİNCİRİN GÜÇLÜ HALKASIYIZ"

Transkript

1 MSS GRUP BİLGİYİ PAYLAŞMAYA HOŞGELDİNİZ

2 MSS HEDEF PAZAR VE ALAN Uluslararası Endüstriyel ve Kurumsal Pazarın Temizleme ve Hijyen Sistemleri Alanında Kimyasal Üretimi, Malzeme Tedariki, Lojistik Destek Zincirini Kurmuş Pazarlama ve Satış Organizasyonuna Sahip Sanayici ve Ticari bir Kurumdur MSS Grup Kimya Temizlik Medikal Makine İnşaat Gıda Bilgisayar Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kuruluş: 2005

3 MSS TARİHÇE ve BAŞARILAR 2005 Yılında Türkiye de Kuruldu Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika Kıtalarına İhracatı Hedefledi; 2006 Yılında İlk İhracatını Sudan a Yaptı İngiltere, Ukrayna, Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan ı çalıştığı ülkeler zincirine ekledi Sadece I&I Pazarı Hedefledi, Temizlik ve Hijyen Alanında Uzmanlaştı Tüm Kalite Güvence Sistemlerine Sahip Oldu İnsan ve Doğa Sağlığına Çok Önem Verdi Ölçülebilir Temizlik ve Hijyen Sistemleri kurdu Pazarın İhtiyaç Duyduğu Spesifik Problemleri Butik Olarak Çözdü (Tarihi Eserlerin Korunması, Yangın Sonrası Problemler, Bozulan Zeminler v.b. Özel Kimyasallar, Ekipmanlar ve Sistemlerle Çözüm Buldu)

4 MSS ŞİRKET PROFİLİ MSS Grup, temizlik kimyasalları, ekipmanları, sarf malzemeleri ve tekstil ürünleri talebinde bulunan profesyonel kullanıcılara kaliteli, verimli, ekonomik çözümler üretmekte, üstün ve güvenilir TÜRK MALI damgasını her ürününe onurla vurmaktadır. Dünya pazarında oluşan marka zincirinin bir halkası olma yolundadır. Avrupa, Amerika, Orta Asya, Arap Yarımadası ve Afrika pazarları hedefleri içindedir ve üretiminin %60 ını ihraç etmeye odaklamıştır. MSS Grup, ürün ve hizmetlerinin üretiminde, tanıtımında, kullanımında emeği geçen tüm iş ortaklarına her zaman zincirin en güçlü halkası olmanın önemini ve onurunu yakalamanın bir ekip işi olduğunu hatırlatır ve ekibin her bireyine teşekkür eder ve saygılarını sunar.

5 MSS TEMEL DEĞERLERİ MSS Grup, İş Stratejilerini, İş Ahlakını, Kurum Kimliğini, Karlılık gibi konuları Şirket Kültürü olarak değerlendirmiş ve değişmez Temel Değerlerini oluşturmuştur. Bu Temel Değerler, günün koşullarına göre iyi yönde geliştirilmekte ve yönetilmektedir. Şirket Kültürüne, şirket ortaklarından, tüm çalışanlara kadar sahip çıkılmaktadır. Şirket Kültürü, yaşanmış kişisel tecrübelerden ve kurum geçmişinden faydalanılarak Evrensel Temel Değerlerin ışığı altında oluşturulmuştur. Şirket Kültürü Olarak Benimsediğimiz Temel Değerler: Gelenek ve Göreneklerine Saygılı, Milli ve Manevi Değerlere Bağlıdır. İlişkilerinde Önce İnsan ve Hizmet İlkesini Benimser. Tedarikçi, Müşteri ve Tüketici Haklarına Saygılıdır. Haksız Rekabet ve Haksız Kazanç Sağlayacak Faaliyetlerden Kaçınır. Yasalara Uyar, Vergisini Öder, Haklarını ve Sorumluluklarını Titizlikle Takip Eder ve Yerine Getirir. Çalışanların Mesleki Eğitimine ve Kişisel Gelişimine Önem Verir, Haklarını Korur. İşinde ve Ticaretinde Siyasi Görüş, İnanç, Irk ve Cinsiyet Ayırımı Yapmaz. Doğayı ve Çevreyi Korur ve Geliştirir.

6 MSS VİZYONU Toplam Kalite Yönetimi Çerçevesinde Oluşturduğumuz Kalite Politikamız ve EFQM Mükemmellik Modeli Işığında geliştirdiğimiz Yönetim ve Üretim Stratejilerimiz ile Ürettiğimiz Ürünlerde, Verdiğimiz Satış Sonrası Servis Hizmetlerinde yenilikçi ve Saygın Kurum Olmak. Yurt İçi ve Yurt Dışı Pazarında, Müşteri Tercihlerinde Öncelikli Olmak. Ortaklarımız, Çalışanlarımız, Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz ile Öğrenen Organizasyonlar Kurmak; Güvenilir, Verimli, Karlı ve Sonuca Odaklı Bir Yapı Oluşturmak Bunun Sürekliliğini Sağlamaktır..

7 MSS MİSYONU MSS GRUP, Bulunduğu Tüm Ülkelerde, Vizyonu Doğrultusunda Uzmanlaştığı Ürün ve Hizmet Üretimlerinde; Çağdaş, Güvenilir, Çevreye Duyarlı, Müşteri Haklarına Saygılı, Kaliteli Ürün, Servis ve Eğitim Veren, Şirket Çalışanlarının Her Türlü Sosyal Hak ve Eğitim İhtiyacına Katkıda Bulunan, Müşterilerinin, Tedarikçilerinin ve Çalışanlarının Güvenini Kazanmayı ve Her birinin Güvenilirliklerini Sürekli ve Tam Olarak Artırmayı Ortak Sorumluluk Anlayışı İçerisinde Kabullenen, Yenilikçi ve Kendini Geliştiren Ortamlar Oluşturan Bir Kurum Olmayı Misyon Olarak Üstlenmiştir.

8 MSS KALİTE POLİTİKASI Endüstriyel ve Kurumsal Temizlik Kimyasalları ve Ekipmanları üretimi yapan kurumumuz, üstlendiği misyonu başarı ile uygulayabilmek için bir Kalite Politikası belirlemiş ve EFQM Mükemmellik Modeli Işığında sürekli denetlenen bir öğrenen organizasyon oluşturmuştur. Tüm MSS Grup çalışanlarının daha da mutlu olabileceği, ileriye dönük ve sisteme katılımcı bir ortam oluşturmak için hep birlikte çaba göstermek. öncelikle MSS Grup üretim ve hizmetlerine yardımcı olan kuruluşlardan başlayarak temizlik sektörünün her düzeyinde kalite bilincinin yerleşmesine destek vermek. Sürekli kalite iyileştirme anlayışını benimsemek, bu amaçla teknolojik gelişimde yatırımla sürekliliği sağlamak. Müşterilerimize faydalı ve verimli ürünler sunmak, müşteri mutluluğunu her şeyin üzerinde tutmak. Çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini arttırmak, davranış biçimlerini geliştirmek. Uluslararası standartlarda Üretim, Tedarik ve Servis hizmeti arz eden referans bir şirket olmak. Giderek artan kaliteli ürün, kaliteli çözüm anlayışımızı güvenlik şemsiyemiz altındaki tüm müşterilerimize zamanında ulaşmasını sağlamaktır.

9 MSS ÇEVRE, İŞ VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI Endüstriyel ve Kurumsal Temizlik Kimyasalları, Ekipmanları Üretimi yapan kurumumuz, üstlendiği misyonu başarı ile uygulayabilmek için OHSAS 18001, H.A.C.C.P ve ISO kalite belgelerini almış, politikalarını belirlemiş ve EFQM Mükemmellik Modeli Işığında sürekli denetlenen bir öğrenen organizasyon oluşturmuştur. Tedarikçileri ile birlikte, çevreye zarar vermeyen girdileri kullanmak ve tüketiciye çevre dostu ürünler arz etmek. Gıda güvenliğini tehlikeye sokmayacak hammaddeler ile üretim yapmak ve üretim ortamını sağlığa uygun korumak. İş ve İşçi Sağlığını iş süreçlerinde dikkate almak. Güvenliği ön planda tutmak. Kurum olarak yasal mevzuatlara uymak. Sürekli iyileşme ve gelişmeyi sağlamak.

10 MSS GRUP FAALİYETLERİ MSS Grup, Müşteri problemini değil, çözümünü duymak ister ilkesinden yola çıkarak; Profesyonel Temizlik Firmaları, Catering Firmaları, Hastaneler, Oteller, Restoranlar, Okullar, Resmi Kurum ve Kuruluşlara Ait Sosyal Tesislerin Temizlik ve Hijyen ile ilgili problemlerinin çözümüne yönelik eğitim, danışmanlık ve servis hizmetleriyle de müşterilerinin her zaman en yakın iş ortağı olarak yanındadır. Kendi bünyesinde yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda sıradan ürünler yerine daha teknolojik, konsantre, ekonomik, hijyenik, çevreye duyarlı, insan sağlığına ve kullanımına uygun ürünler geliştirerek müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

11 MSS GRUP FAALİYETLERİ BİNA TEMİZLİK ve BAKIM KİMYASALLARI Bina temizliği ve bakımı, işletmenizin aynasıdır ve başarılı bir işletmenin vazgeçilmez koşuludur. İşletmenizde öncelikle tuvaletler ve ortak kullanım alanları ile ofislerin, odaların temizliği ve bakımı çok önemlidir. MSS GRUP tüm ekibinizi; etkin, ekonomik, güvenilir, çevre dostu ürünleri ile yüksek hijyen standartlarına ulaştırır.

12 MSS GRUP FAALİYETLERİ MUTFAK TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI Hijyen mutfaklarda yaşamsal önem taşır. En yüksek standartları taşıyan profesyonel bir mutfak, hem sizin hem konuklarınızın hijyen güvenliğinin garanti altında olduğunun göstergesidir. Hedeflediğiniz, sağlıklı ve güvenli mutfak idealinizi gerçekleştiriyoruz. Üstün ve güvenilir kalitede üretilen ürünlerimizle konuklarınızın sağlıklı, güvenli, hijyenik hazırladığınız gıdalardan hoşnut kalmalarını garanti edecek temizlik ve hijyen sistemlerini size sunuyoruz.

13 MSS GRUP FAALİYETLERİ TEKSTİL TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI Tekstil hijyeni, temizlik standardınızı yansıtan en önemli göstergedir ve işletmenizin müşteri önündeki vitrinidir. MSS Grup, her büyüklükte ki işletmenin yıkama koşullarını ve beklentilerini tam olarak karşılayan ekonomik ürünleri üretmekte ve arz etmektedir. MSS Grup ürünleri, sağladığı mükemmel temizliğin yanısıra hijyen seviyesini ideal koşullara yükseltir. Tekstil ürünlerinizin kullanım ömürlerini korur.

14 MSS GRUP FAALİYETLERİ HAVUZ TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI İnsan sağlığı açısından havuz hijyeni tartışılmaz. Ancak havuz suyu çeşitli fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik etkenler nedeniyle sürekli olarak kirlenir. Sağlık şartlarına uygun bir havuz için havuzun suyunu dengede tutmak ve su tahlillerine bağlı olarak kimyasal ilaveleri gerektirir. MSS Grup un üstün özellikli ürünleri ile önceden uygulanacak etkin bir temizlik programı ile ilerde oluşabilecek problemler önlenir.

15 MSS GRUP FAALİYETLERİ HASTANE TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI Hastane hijyeni söz konusu olduğunda genel temizliğin ötesinde mekânların mikroplardan arındırılması, çeşitli yollarla gelebilecek enfeksiyonların önlenmesi için özel uygulamalar gerekmektedir. MSS Grup, hastane hijyeni risklerini belirlemiş, her riskli bölüm için araştırma laboratuvarlarında ürün çeşitleri geliştirmiştir. Eğitim ve sunduğu satış sonrası servis hizmetleri ile bu hassas ihtiyacın gereklerini tam olarak karşılamaktadır.

16 MSS GRUP FAALİYETLERİ GIDA ÜRETİM ALANLARI TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI Gıda hijyeni; Herhangi bir gıdanın temizliği ve tümüyle hastalık yapan etmenlerden arınmış olması demektir. Gıdalar çevrede bulunan mikroorganizmalarla kirlenebilir ve bunun tüketilmesi ile de insanların hastalanmasına sebep olur. MSS Grup, Doğru Ürün, Doğru Yerde, Doğru Miktarda kullanılması ve uygulanması hususunda görsel ve pratik olarak teknik destek verir ve sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlar.

17 MSS GRUP FAALİYETLERİ TARİHİ ESER TEMİZLİK ve KORUMA KİMYASALLARI Geleceğe güvenle bırakılan korunmuş tarihi değerler, bozulmamış yüzeyler, halen kullanılan mekanlar, ziyaretçilerin ve personelin kullandığı hijyenik mutfaklar, tuvaletler, sistemli bir çalışma sistemi ile elde edilen imaj... MSS Grup, tarihi binaların temizliği, bakımı ve korunması ile ilgili Kimyasallar ve Temizleme Sistemleri konusunda araştırıcı, geliştirici, yenilikçi uzman bir ekiple hizmet vermektedir

18 MSS GRUP FAALİYETLERİ YANGIN SONRASI TEMİZLİK ve HİJYEN KİMYASALLARI Yangın sonrası temizlik işlemi, binaların yapısına ve donanımına özel, olağanüstü dikkat ve profesyonel yaklaşım gerektirir. Yangın sonrası temizlik uygulamalarında sürecin mümkün olduğunca kısa tutulması gerekir. Hem çevre, hem de insan sağlığı açısından çok önemlidir. Yüzeylerin is ve kurumdan arındırılması, mobilyaların, araç ve gereçlerin temizlenmesi, is kokusundan arındırılması, dezenfekte edilmesi şarttır. MSS Grup; İs Lekelerini, Yanık Artıklarını ve Ağır Kokuları ortadan kaldıran Özel Temizlik Kimyasalları ve Dezenfektanları üretir ve profesyonel kullanıcılara arz eder.

19 MSS GRUP FAALİYETLERİ TEMİZLİK MAKİNELERİ, EKİPMANLARI ve SARF MALZEMELERİ MSS Grup, Alet Çalışır, El Övünür atasözünden yola çıkarak, temizlik işleminin olmazsa olmaz gereksinimlerinden biri olan mekanik enerji ekipman parkı konusunda iş ortaklarının ihtiyaçlarını öngörür. Makine, Ekipman ve Sarf malzemeleri konusunda müşterilerinin en güvenilir tedarikçisidir. Kendi bünyesinde yaptığı AR-GE çalışmalarını birlikte çalıştığı sanayiciler ile paylaşarak kullanıcıya sıradan ekipmanlar ve sarf malzemeler yerine daha teknolojik, ergonomik, ekonomik, çevreye duyarlı, insan sağlığına ve kullanımına uygun ürünler geliştirmiş ve müşterilerinin kullanımına sunmuştur.

20 MSS GRUP KALİTE BELGELERİ Not: Bizden tedarik ettiğiniz ürünlerimiz ile ilgili detay bilgileri (Ürün Bilgi Formu, MSDS; Ürün Güvenlik Bilgi Formu, Kalite ve İzin Belgeleri, Hijyen Planı v.b.) MSS Grup Satış ve Teknik Destek Danışmanınızdan talep ettiğiniz takdirde tarafınıza takdim edilir.

21 MSS PAZARLAMA İŞ SÜRECİ DANIŞMANLIK EĞİTİM - Kimyasallar - Dezenfektanlar - Ekipmanlar - Sarf Malzemeleri SERVİS GÖZETİM DENETİM Akredite Bağımsız Bir Denetim Şirketi Tarafından

22 MSS PAZARLAMA İŞ SÜRECİ - Kimyasallar - Dezenfektanlar - Ekipmanlar - Sarf Malzemeleri 1. Müşteri tarafından talep edilen ürünler faks, mail, satış elemanı tarafından alınır 2. Telemarketing, siparişi müşteri ile gözden geçirir ve netleştirir 3. Ürün Kalitesi, Fiyatı, Teslim Süresi ve Ödeme Vadesi karşılıklı onaylanır 4. Ürünler sevk edilir

23 MSS PAZARLAMA İŞ SÜRECİ SERVİS - Rutin Ziyaret ve Kontrol - Dozaj Üniteleri Kontrolü - İş Başında Ürün Eğitimi - Servis Raporu Doldurma MSS Satış ve Teknik Destek Elemanı, Müşteri tarafından kullanılan ürünlerin; Doğru Zamanda, Doğru Yerde, Doğru Miktarda Doğru Sistemle kullanılması için rutin ziyaretler yapar. Her ziyaretinde MZSR doldurur, yetkili personeli bilgilendirir. Optimum sonuç ve minimum maliyet için tüm servis prosedürlerini koşulsuz çalıştırır

24 MSS PAZARLAMA İŞ SÜRECİ GÖZETİM DENETİM Akredite Bağımsız Bir Denetim Şirketi Tarafından MSS Grup, Müşteri tarafından talep edilen ve kullanılan ürünlerin uygulama sahasında ki sonuçları ile de ilgilidir. Sonuçlar sadece fiziki kontrollerle değerlendirilemez. Gözle görülemeyen patojen mikroorganizmaların insan ve çevre sağlığını risk altına alacağını bilir. MSS Grup, Temizliğin Ölçüldüğü bir sistem kurmuştur. Ölçümler Agrolab tarafından zaman ve obje bildirilmeden habersiz yapılır. Sonuçlar gerçeğin kendisidir.

25 MSS PAZARLAMA İŞ SÜRECİ DANIŞMANLIK EĞİTİM - Sonuçların Raporlanması - Girdilerin Gözden Geçirilmesi - Sistemdeki Revizyonların Yapılması - Eğitim Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi Agrolab tarafından değerlendirilen veriler ister olumlu, isterse olumsuz olsun gelecekte alınması gereken yolu tarif eden bir rehberdir. Sonucun olumlu olması Uygulayıcının güvenilirliğini artıracağı gibi, marka değerini de yükseltecektir. Ancak sonucun olumsuz olması da her şeyin sonu değildir. Çıkan Hijyen Haritası bize rehberlik edecek, Düzeltici ve Önleyici Faaliyetler ile sıkıntılı alanlar süratle ıslah edilecektir. Gelecekte telafisi mümkün olmayan riskler yapılan çalışmalar ile bertaraf edilecektir. MSS Grup, bu çalışmaların gizliliğini taahhüt eder.

26 MSS ZİNCİRİN GÜÇLÜ HALKASI Hepimiz; Aynı Gemide, Aynı Anda, Aynı Hedefe, Takım Yolculuğu Yapıyoruz TAKIM OLAMIYORSAK, TAKIM OLUP SÜRATLİ HAREKET EDEMİYORSAK, SÜRATLİ ANCAK ÇÖZÜME ODAKLANAMIYORSAK BATARIZ, BATIRIRIZ!?

27 TAKIMI TANIYALIM RESTORAN MÜŞTERİSİ RESTORAN SAHİBİ GIDA ÜRETİCİSİ AŞÇIBAŞI ve EKİBİ DETERJAN ÜRETİCİSİ DENETİM FİRMASI TEKNİK SERVİS GASTRONOMİ ÜRETİCİSİ

28 MSS SONUÇ İş Ortaklarımıza Teklifimiz Teknik Destek / Yardım Müşteri Bilgi Hattı Hijyen Kontrolü Butik Çözümler Ziyaret Raporları AR GE Teorik Pratik Eğitim TQM ye Uygunluk Lojistik Destek H.A.C.C.P. Planlama On - Line Sipariş Alma Ekonomik Ürünler

BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU BÜROSİT 2014 KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİMİN MESAJI... 3 RAPOR HAKKINDA... 4 KURUMSAL PROFİL... 5 MARKALAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLER... 6 HİZMET VERİLEN PAZARLAR... 6 OPERASYONEL

Detaylı

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011

Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 Opet Sürdürülebilirlik Raporu 2010-2011 1 2 4 6 10 16 30 38 50 58 İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI OPET HAKKINDA OPET TE YÖNETİŞİM SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER 3 RAPOR HAKKINDA 11 AKSA HAKKINDA 20 YÖNETİŞİM 36 SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR 53 ÇEVRE 67 İNSAN KAYNAKLARI 87 TOPLUM 93 PERFORMANS TABLOLARI 101 GRI GÖSTERGELERİ

Detaylı

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU 12

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU 12 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ İÇSELLEŞTİRMEK MLULU SORU K KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU 12 K SAY GI F LI TOPLUM A A K TK I Ş EF F RE KO ÇEV A GELİ ŞM AĞLILI NB ĞI PLUM TO ERJİ VERİ N E İLİĞİ ML ÇALIŞA TILIMI KA PAYDAŞ

Detaylı

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU TANITIM KİTİ UĞUR ȘİRKETLER GRUBU Uğur Șirketler Grubu nun temeli, amiral gemisi olan Uğur Soğutma nın 1954 te Nazilli de dondurma makineleri üretimine bașlaması ile atılmıștır. Geçen yıllar içinde soğutmadan,

Detaylı

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek...

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek... Sürdürülebilirliği içselleştirmek... 1 İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 Genel Müdür Mesajı 6 Bir Bakışta 10 Rapor Hakkında 12 Kurumsal Profil 13 Hakkında 15 Yönetim Anlayışımız 20 Mükemmellik

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU 2014 Boytaş Mobilya i Boytaş Mobilya ii İçindekiler Rapor Hakkında... 1 Küresel İlkeler Sözleşmesi... 2 Yönetim Mesajı... 3 KURUMSAL PROFİLİMİZ...

Detaylı

SAVEL SAN. TİC. LTD.ŞTİ.

SAVEL SAN. TİC. LTD.ŞTİ. SAVEL SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ORGANİZASYON EL KİTABI (OEK) İÇİNDEKİLER DOKÜMAN NO DOKÜMAN ADI YAYIN TARİHİ REVİZYON NO SAYFA SAYISI ÖNSÖZ KALİTE POLİTİKASI OEK /001 Organizasyon Şeması 06.02.2008 -- 1 OEK /

Detaylı

SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İSTİKBAL MOBİLYA SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2014 O. S. B 8. C A D N O : 6 0-3 8 0 7 0 K A Y S E R İ / T Ü R K İ Y E İçindekiler RAPOR HAKKINDA... 3 İŞ ALANIMIZ... 3 İŞ YERİMİZ... 4 ÇEVRE...

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları 2012 Değerli Borusanlılar, Borusan Grubu nun 1944 yılından bu yana benimsediği kurumsal değerleri ve çalışma prensipleri çalışanlarımız

Detaylı

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KOROZO Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. Adres:Atatürk Mah. Orhan Veli Cad. No:12 Kıraç / Esenyurt İstanbul 34522 E-Posta:info@korozo.com.tr Telefon:0 212 866 66 66 Faks:0 212 886 71 71 KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 2 Zorlu Holding Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009 İçindekiler 01 Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) 03 Raporun Kapsamı 04 Zorlu

Detaylı

Sürdürülebilirliği İçselleștirmek

Sürdürülebilirliği İçselleștirmek Sürdürülebilirliği İçselleștirmek KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 4 YK Başkanı Mesajı 6 Genel Müdür Mesajı 12 Rapor Hakkında 14 KURUMSAL PROFİL 15 Bilim İlaç Hakkında 16 Çalışma Alanımız 24

Detaylı

UN Global Compact Report 2014 Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 4. İlerleme Bildirimi RAPOR HAKKINDA

UN Global Compact Report 2014 Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 4. İlerleme Bildirimi RAPOR HAKKINDA UN Global Compact Report 2014 Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 4. İlerleme Bildirimi RAPOR HAKKINDA Sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulması adına paydaşlarımızla birlikte ülkemizin ve dünyanın

Detaylı

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Eska Valve Kalite Müdürü Murat Çalapkulu ile Eska Valve yi, Türk endüstrisini ve gaz tesisat sektörünü konuştuk. 2013 yılında tam anlamı ile yeni fabrikalarına

Detaylı

TEPE AKADEMİ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Ders Notları

TEPE AKADEMİ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Ders Notları TEPE AKADEMİ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Ders Notları Konu Konunun genel amacı Öğrenme Hedefleri Konunun alt başlıkları ISO 9000 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Katılımcıların,

Detaylı

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011-2012

KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011-2012 KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011-2012 İÇERİK 1. Genel Koordinatörümüzün Mesajı 2. Rapor Amacı ve Hazırlanış Biçimi 3. KOROZO Hakkında 4. Tarihçemiz 5. Fabrikalarımız

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU KOROZO AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013-2014 1 İÇERİK 1. İçerik 2. Raporun Amacı ve Hazırlanış Biçimi 3. CEO Mesajı 4. Korozo Hakkında 5. Korozo da 2013-2014 6. Korozo da Etik

Detaylı

MİGROS TÜRK T.A.Ş. kurumsal yönetim ilkeleri uyum raporu 2005

MİGROS TÜRK T.A.Ş. kurumsal yönetim ilkeleri uyum raporu 2005 MİGROS TÜRK T.A.Ş. kurumsal yönetim ilkeleri uyum raporu 2005 Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Migros Türk T.A.Ş., SPK 04.07.2003 tarih ve 35/835 sayılı kararı ile kabul edilen ve Temmuz 2003 de

Detaylı

2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. İÇİNDEKİLER 2 RAPOR HAKKINDA 4 YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI 6 KURUMSAL PROFİL 8 Başlıca Finansal Göstergeler 10 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE YÖNETİŞİM

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 1 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2 Genel Müdürün Mesajı 3 ŞİRKET PROFİLİ 5 Ak-Kim e Bakış 5 Ak-Kim in Kısa Tarihi 6 Markalar ve Ürünler 8 Operasyonel

Detaylı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu Temmuz 2014

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu Temmuz 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu Temmuz 2014 BoytaĢ KSS Raporu 2 İçindekiler Rapor Hakkında... 2 Yönetim Mesajı... 3 KURUMSAL PROFĠLĠMĠZ... 5 Boytaş Mobilya Hakkında... 6 Dünya standartlarında Üretim...

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014

FAALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER 1- Şirket ve Rapor Hakkında 2- Yönetim Temsilcisinin Mesajı 3- Şirket Politikası 4- İnsan Hakları 5- Çalışma Hayatı 6- Çevre İle İlgili Uygulamalar 7- Etik Değerler 8-

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA RAPORU Kapak Resmi: Kapakta kullanılan resim 2006 yılı AKÇEVRE Çevrenin Korunmasında Temiz Enerjinin Önemi konulu Resim Yarışması nda 1.lik Ödülü alan resimdir SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA RAPORU Hazırlayan : KALİTE

Detaylı

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI İÇİNDEKİLER 3-0-1-Giriş -2-Borsanın Görevleri 4-0-3-Borsanın Faydaları 0-4-Diğer Borsalarla Entegrasyon 5-0-5-Revizyon Takip Çizelgesi 6-0-6-Çapraz Çizelge 7-0-6-Çapraz

Detaylı

EKİN EFE ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ

EKİN EFE ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ EKİN EFE ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ Ekin Efe OSGB; 2012 yılı itibari ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak hizmet vermek amacıyla yetkilendirilmiştir.

Detaylı

Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu

Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu 1997 2012 İÇİNDEKİLER Daha İyi Bir Dünya İçin...4 Kurumsal Değerlerimiz...5 Ekol Hakkında...6 Ekol ve Sosyal Sorumluluk...17 Çalışanlara karşı sorumluluk...18

Detaylı

Genel Tesis Yönetimi Güvenlik Hizmetleri Temizlik Hizmetleri Tesis İşletme Teknik İşletim Teknik Destek ( ORTECH ) Sözleşme Yönetimi

Genel Tesis Yönetimi Güvenlik Hizmetleri Temizlik Hizmetleri Tesis İşletme Teknik İşletim Teknik Destek ( ORTECH ) Sözleşme Yönetimi ORKUN G Ü VENLİK Şaban Kadı tarafından 2004 yılında kurulan Orkun Şirketler Grubu; hizmet sektöründe uzman ve tecrübeli kadrosuyla, kurulduğu günden bu yana fark yaratan görev bilinci ve müşteri memnuniyetini

Detaylı