RENGARENK, YUMUŞAK VE DAYANIKLI ZEMİNLER.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "RENGARENK, YUMUŞAK VE DAYANIKLI ZEMİNLER. www.platokent.com. www.nottssport.com"

Transkript

1 1 RENGARENK, YUMUŞAK VE DAYANIKLI ZEMİNLER

2 HAKKIMIZDA Notts Sport çocuk oyun alanlarında kullanılan sentetik yüzey sistemlerinin tasarım ve üretiminde faaliyet gösteren, alanında uzman bir şirkettir. 0 yılı aşkın deneyimiyle Notts Sport suni çimden farklı olarak, rengarenk, yaratıcı ve heyecan verici tasarımlara olanak tanıyan zemin sistemlerini tüketicilerle buluşturuyor. Özel geliştirdiği ChildsPlay sistemi oyun parklarında fark yaratıyor. ChildsPlay özel suni çim yüzey ile çocuk oyun alanı standartlarına uygun olarak üretilen darbe emici tabanı birleştiren bir sistemdir. Okullar, anaokulları ve oyun parkları için ideal bir ürün olmasının yanında, daha temiz, görünüm açısından daha göz alıcı ayrıca vandalizm ve aşınmaya karşı da son derece dayanıklıdır. Projelerinizde Notts Sport u seçtiğinizde, danışmanlık, tasarım, uygulama ve satış sonrası hizmetlerimizden de faydalanabiliyorsunuz. Deneyimli ChildsPlay ekibimiz hayalinizdeki projeyi gerçeğe dönüştürmek için her zaman yanınızdadır. ARAYIN YARDIMCI OLALIM Yeni bir oyun alanı inşa ediyorsanız veya eskisini yenilemek istediğinizde- bizimle irtibata geçin, ekibimiz ücretsiz uzman incelemesi yaparak size en uygun çözümü önerecek, dilerseniz ihtiyacınız doğrultusunda proje tasarımını da yapacaktır. Notts Sport müşterilerine ücretsiz olarak komple bir tasarım ve danışmanlık hizmeti sunar. Bu hizmet felsefesi Notts Sport un kurumsal kültürünü yansıtmakta ve ürünlerinin üstün kalite standartlarında uygulanarak her projenin birer başarı öyküsü olmasını sağlamaktadır. ASTM F b EN1177

3 4 CHILDSPLAY SİSTEMLERİ 5 ChildsPlay asfalt, beton, toprak veya taş zemin üzerine tatbik edilebilen çok yönlü bir zemin sistemidir. Sistem çamursuz eğlence alanları düzenlenmesinde kullanılabilir ayrıca tırmanma duvarı, salıncak ve diğer oyun gruplarının zemininde,00 metrelik kritik düşme yüksekliğinde koruma sağlamaktadır. ChildsPlay sisteminin her ürünü VHAF NottsSward üst katmanı ile kaplanmaktadır, böylece farklı güvenlik gereksinmelerine göre alt katmanların tipleri değişse de sistem çocukların gözünde çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmez. CHILDSPLAY RECREATION 1 1. Taş. Beton / Asfalt 5 4 CHILDSPLAY 170 Kritik düşme yüksekliği 170cm. NottsFilm Katmanı. NottsBase EPP Jeotekstil katmanı altındaki taş taban 5 Beton / Asfalt 4 1 CHILDSPLAY 60 Kritik düşme yüksekliği 60cm. Min. 50mm 10-6 temiz taş katman. Beton / Asfalt 4. Toprak CHILDSPLAY 10 Kritik düşme yüksekliği 10cm. NottsFilm Katmanı. NottsBase EPP Jeotekstil katmanı altındaki taş taban 5. Beton / Asfalt 1 4 CHILDSPLAY 90/10 Kritik düşme yüksekliği 90/10cm. VHAF Alt katman + 4kgm kauçuk kırıntı. Min. 50mm 10-6 düz taş katman (ChildsPlay 10) 4. Beton / Asfalt (ChildsPlay 90) CHILDSPLAY 50 Kritik düşme yüksekliği 50cm. NottsFilm Katmanı. NottsBase EPP Jeotekstil katmanı altındaki taş taban 5. Beton / Asfalt CHILDSPLAY 00 Kritik düşme yüksekliği 00cm. NottsFilm Katmanı. No. NottsBase EPP Jeotekstil katmanı altındaki taş taban 5. Beton / Asfalt Yarım küreler darbenin enerjisini yayarlar Geçmeli EPP Levhalar çok hızlı monte edilebilirler GERİDÖNÜŞÜMLÜ NOTTSBASE EPP LEVHA NottsBase EPP ChildsPlay 170 ChildsPlay 00 serilerinde kullanılan (yukarıdaki şemaya bakınız) ve çocuklar için azami güvenlik sağlayan, üreticiler için maliyetleri en aza indiren özel bir taban katmanıdır. EPP İngilizce expanded polypropylene kelimelerinden türetilmiştir ve ChildsPlay sistemine özgü bir tasarımla alt kısmında yarım küreler bulunan levhalar halinde üretilirler. Bu yarım küreler bir hava boşluğu yaratarak gelen darbenin şiddetini yayarlar ve bunun sonucunda eski tarz EPP levhalara göre darbe emicilik özellikleri çok daha fazladır. NottsBase EPP üç farklı kalınlıktadır 40 mm, 55 mm ve 65 mm, bunlara ilave olarak dördüncü kullanım biçimi iki adet 40 mm levhanın üst üste yerleştirilmesiyle meydana gelir ve bu sistemle,00 m kritik düşme yüksekliği koruması elde edilir. Bu zengin alternatiflerle, ChildsPlay sistemi her türlü oyun alanında rahatça kullanılabilir. Örneğin: ChildsPlay 170, 1,70 m kritik düşme yüksekliği koruması sağlar ve yüksekliği fazla olmayan oyun gruplarının bulunduğu, atlıkarıncalar gibi, alanlar için uygundur ve tek bir EPP NottsBase 40 mm levha içerir. Daha kalın NottsBase EPP sistemleri tırmanma duvarlarının altında, kaydırak ve salıncak zeminlerinde kullanılmaktadır. NottsBase levhaları çok hafif ve birbirine geçmeli olduklarından, çabuk ve kolayca monte edilirler bu da ChildsPlay ile yenilenen oyun alanlarının uzun süre kapalı kalmayacağı anlamına gelir.

4 6 NEDEN CHILDSPLAY? 7 ChildsPlay yüksek güvenlik sağlayan, düşük bakım maliyeti olan ve çocuklara inanılmaz macera fırsatları sunan capcanlı ve sağlam bir zemin sistemidir. Birçok renk seçeneğine sahip olması, şekil ve işaretlerle kişiselleştirilebilen zemin özellikleriyle, doğal çimen, asfalt veya toprak zeminler ilham veren birer oyun alanına dönüştürülebilir. Yeni yapılan veya yenilenecek bir oyun alanı zemininin kaplanmasında mükemmel bir çözüm olmasının yanı sıra, ChildsPlay tepelerin ve eğimli alanların kaplaması için de tıpkı düz zeminlerdeki gibi mükemmel bir çözümdür. Ebeveynler ve öğretmenler de ChildsPlay i çamursuz, tertemiz, yumuşak ve her mevsim dayanıklılık özellikleri yüzünden çok severler. Oyun alanı uygulayıcıları için ChildsPlay, sağlamlığı ve vandalizme karşı koyması, uzun ömürlü olması ve düşük bakım maliyeti çıkarması nedeniyle tercih edilir. Ancak her şeyden daha önemli nokta, ChildsPlay çok keyiflidir. Canlı renkler ve zengin tasarım seçenekleri sıradan bir zemini uçan bir uzay gemisine, güneşin yaktığı ıssız bir adaya veya denizin ortasında bir gemiye çevirebilir. Zemine işlenebilen sek sek ve labirent desenleri üzerinde çocuklar keyifle koşar, zıplar ve oynarlar. Oyun alanınızı tasarlarken, sizi hazır şablonlarımız ve yaratıcı desenlerimiz hakkında bilgilendirir, ayrıca fikirlerinizi de son bilgisayar teknolojisi yardımıyla hayata geçirmek için yardımcı oluruz. ESNEK & YUMUŞAK ChidsPlay sistemi esnek yapısı ile çocukların hayal güçlerini zorlayan her türlü zemin formunu, eğimli alanları ve tepeleri kolayca kaplama özelliğine sahiptir. Bu eşsiz sistem çocukları zeka ve fiziksel güçlerini kullanmaya teşvik ederken, aynı zamanda da denge, dokunma, görme ve hareket duyularını da harekete geçirir. ChildsPlay rengârenk zemin şekilleri ile çocukların keşif ve hareket potansiyellerini ortaya çıkarırken, VHAF NottsSward zemininin yumuşak, hijyenik ve güvenli yapısı da gençleri üzerinde dinlenmeye, oturup arkadaşlarıyla konuşmaya, tepelerden yuvarlanmaya ve sürünmeye çağırıyor.

5 ENGELLİLERE ÖZEL TASARIMLAR 8 9 ChildsPlay katılımcı oyunu teşvik eder, değişik yaş ve yetenekteki çocuklara birlikte oynama ve beraberce keyif alma şansı verir. Biz, çocukların sahip oldukları hayal güçlerini kullanarak oyun oynayacaklarını göz önüne alarak alanların yüzeylerini tasarlıyoruz ve böylece hiçbir ilave araç gerece ihtiyaç duymadan yaratıcı oyunlarla güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, yaşı küçük ve engelli çocuklar oyun ekipmanları gerektiren aktivitelerde kendilerini dışlanmış hissetmektelerdir. Oyun sahası yüzeyi, çocukları ruhsal ve bedensel açıdan harekete geçirecek şekilde özel olarak tasarlanmalıdır. ChildsPlay tüm çocukları oyuna davet eden, sosyal etkileşimlerini artıran ve öğrenme yetilerini geliştiren tasarımlarıyla bu alandaki boşluğu doldurmaktadır. ChildsPlay çocuklara kendi oyunlarını yaratmak, keyif almak ve birlikte yaratıcı maceralara atılmak için gerekli alt yapıyı sağlarken aynı zamanda da güç kazanmaları ve becerilerini artırmalarına da olanak tanır. Notts Sport saygın ASTM F b standartı ile çeşitli yeteneklerdeki çocukların katılımcı oyun oynamalarını sağlayan yaratıcı oyun alanları tasarlar. ASTM F b Oyun gruplarının altındaki ve etrafındaki zemin sistemlerinin erişilebilirliğinin tespiti için standart şartnamedir. PEYZAJ UYGULAMALARI VHAF NotssSward sentetik yüzey sistemi sadece oyun alanlarında değil, dayanıklılığı sebebiyle yaya yolları ve oturma alanları yapımında da kullanılmaktadır. Çamur ve doğal çimenlerdeki solma, kalkma ve kopma gibi aksaklıkların ve toprak erozyonunun önlenmesinde ideal bir çözümdür. Beton, asfalt, seyrek çim ve çakıl gibi yüzeyler için daha yumuşak ve yaratıcı bir alternatiftir. Geniş renk yelpazesine sahip olması nedeniyle, sistem belediye alanlarında, kırsal kesimlerde kullanılmaya son derece elverişlidir. VHAF NottsSward sistemi düz, eğimli ve asimetrik yüzeylerde, ayrıca ağaç çevreleri ve yol kenarlarında sürekli sulama ve biçme gerektiren çimenlik alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Parklar, piknik alanları, okul bahçeleri, AVM ler, spor kulüpleri, golf ve binicilik tesisleri için idealdir Sadece hayal gücünüz sizi sınırlandırabilir! Parks, picnic sites, school grounds, shopping centres, sports clubs, golf and equestrian centres the only limit to the landscape is your imagination!

6 10 VHAF NOTTSSWARD 11 DÜŞÜK MALİYETLİ ZEMİN YENİLEME ÇÖZÜMÜ Sorunlu kauçuk bir zemini VHAF NottsSward kumlu sentetik çim halı ile kaplayarak yenilemek çok basit ve son derece de ekonomiktir. Son derece dayanıklı olan bu yapay çimen zemin ürünü, mevcut dökme veya levha kauçuk alanlar üzerine doğrudan uygulanabilir, böylece eskimiş ve hasarlı oyun alanları uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılacak bir şekilde ve düşük bütçelerle yenilenebilir. Alandaki eğimler, tümsekler veya çukurlar, maliyetli zemin altyapı çalışması gerektirmeden kolayca kaplanabilir. Kauçuk zeminin VHAF NottsSward halı ile kaplanması aynı zamanda vandalizm ve kundaklama sonucu ortaya çıkan bakım ve tamirat masraflarına da bir son verir. Kauçuğun aksine, kumlu sentetik çimen sistemleri ateşe, kesici cisimler ve grafitilere karşı dayanıklıdır, büzülmez veya deforme olmazlar, böylece oyun alanları bakım ve onarım için kapalı kalmazlar. Sonuç olarak Notts Sport zemin sistemleri vandalizm sonucu hasar görmüş kauçuk zeminlerin yenilenmesi aşamasında belediyeler tarafından ilk akla gelen çözüm olmakta ve yerel yönetimlerin zemin yenileme bütçelerinde kayda değer bir tasarruf sağlamaktadır. Notts Sport zemin sistemini 6 ay önce uyguladıktan sonra iki kere yangın çıktı fakat zemin hasar görmedi ve tamirat için bir harcama yapmadık, oyun alanı da faaliyetine devam etti. Notts Sport u uygulamasını yapmadan önceki senelik dönemde, her sene ortalama tutarında bir maliyetle zemin yenileme harcamaları yapıldı, ayrıca bu yenilemeler sırasında salıncakları da toplam 6 ay boyunca kaldırmak zorunda kaldık. Mark Salway, Oldham Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü High Heath Oyun Parkı zeminindeki dökme kauçuk yenileme ve bakım bütçesi ayda yaklaşık kadardı ve 10 ila 0 saatlik bir çalışma gerektiriyordu. Ağustos 011 de park zeminine Notts Sport ChildsPlay sistemini uyguladık. Uygulamadan bu yana hiçbir zemin bakım ve yenileme çalışması gerekmediğinden beş ayda yaklaşık 4,000 tutarında bir tasarruf sağladık. Bu hem yeni projeler için bir finansman olanağı hem de işçilerin boşa çıkan zamanlarını daha yaratıcı çalışmalar için kullanmamızı sağladı. Darren Hodgkiss Walsall MBC Pleck Park Oyun Parkı zeminindeki dökme kauçuğun büzülmesi (5mm-50mm) sonucunda sorunlar yaşadı. Birçok kez tamirat yapılmasına rağmen problem devam etti. 5 Ekim 011 tarihinde Notts Sport ChildsPlay sistemini zemine uyguladık, tüm problemler çözüldü ve bu tarihten sonra vandalizm sonucu zeminde hasar meydana gelmediğinden hiçbir tamirat masrafı da çıkmadı. Darren Hodgkiss Walsall MBC HAYDİ MAÇA Notts Sport un çok amaçlı spor alanları, kısıtlı bütçeye sahip veya tam teşekküllü bir halı saha için yeterli alana sahip olmayan müşteriler için tasarlanmıştır. Park ve bahçelerdeki asfalt zeminlere mükemmel bir alternatif olan bu sistem birçok sporun yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca vandalizme karşı son derece dayanıklı olması ve yoğun günlük kullanıma karşı asgari bakım gerektirmesi ile de çok ekonomiktir. Notts Sport aynı zamanda oyun alanlarındaki tüm ögeler, örneğin zemin kalınlığı, için tasarım yardımı da yapmaktadır. Hatta gerektiğinde uygun çevreleme ve ışıklandırma çözümleri için öneriler de sunar.

7 CHILDSPLAY ACTIVE 1 PARLAK SARI 1 Özel geliştirilmiş ChildsPlay Active sistemi sağlıklı beyin ve vücut gelişimini destekleyen mükemmel bir oyun parkı çözümüdür. Bu eşsiz ürün spor, oyun ve eğitim elemanlarını bir araya getirmekte ve okullardaki, anaokullarındaki ve parklardaki tüm oyun alanlarını adeta birer açık hava sınıfı na dönüştürmektedir. 15 canlı renkten oluşan geniş seçeneğiyle, zemin üzerindeki tüm şekiller, temalar ve oyunlar kişiye özel olarak tasarlanabilir. Bu şekilde tasarlanan alanlar da doğal olarak çocukları oyun oynamaya ve spor yapmaya teşvik eder, onların sosyalleşme ve arkadaşlık becerilerini artırır ve hayal güçlerini harekete geçirir. Eğitmenler ile yapılacak toplantılar sonucunda eğitsel şablonlar, harfler ve rakamlar zemin üzerindeki tasarıma dahil edilebilir ve bu şekilde ChildsPlay Active sistemi özellikle eğitimin ilk aşamalarında çocukların öğrenme dürtüsünü harekete geçirir. Adeta sınırsız olan tasarım seçenekleriyle her türlü özel ihtiyacınıza cevap verir. Notts Sport un yüksek kaliteli Tasarım & Danışmanlık hizmeti ücretsizdir. ChildsPlay Active bütçe ve alan kısıtlamalarının olduğu durumlarda bile en uygun çözümleri sunmaktadır. GÜNBATIMI CANLI KIRMIZI TOPRAK BORDO EFLATUN CHILDSPLAY EĞİTİCİ HALILAR Özel tasarıma sahip ve dış mekan eğitiminde çığır açan ChildsPlay Eğitici Halıları ile çocukların hayal güçleri gelişiyor hem de çok uygun bütçelerle! LACİVERT Yenilikçi eğitsel halılarımız, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik yaratıcı serbest oyun ve planlanmış aktiviteler içeren ögeleriyle öğrenmeyi teşvik ediyor. FİYORT MAVİSİ ChildsPlay Eğitsel Halılar ChildsPlay sistemi uygulanacak oyun alanı üzerinde oyunlarla bezeli ve her yaştan çocuklar için geliştirilmiş özel aktivite tasarımlarının yerleştirilmesine olanak tanır. Satrançtan seksek oyununa, haritalardan, harf ve rakamlara kadar birçok şekil ve desen çocuklara tek başına veya grup halinde yarışma imkanı verir. Örneğin çocuklar bir dünya haritasının içinde keşfe çıkabilir veya tüm güneş sistemimizi gösteren bir tasarım zemin üzerinde farklı maceralar yaşayabilirler! Gökkuşağı gibi rengarenk, insanı daha mutlu hissettiriyor, eğlendiriyor! Melissa - H Sınıfı Çok sevimli ve yumuşacık, turuncu çemberleri çok seviyorum, atlama taşları gibiler. Carla A N Sınıfı ÇOK KEYİFLİ! Megan O D Sınıfı TURKUVAZ ÇİMEN YEŞİLİ ZEYTİN YEŞİLİ Hem hazır tasarımlarımız hem de müşterilerimizin talepleri sonucunda oluşturulacak özel çalışmalar en son bilgisayar yazılımlarının da yardımıyla çocuklarla buluşmaktadır. Bu oyun alanlarında keyifle vakit geçiren çocuklar kendi fikirlerini anaokulu veya okuldaki öğretmenleriyle paylaşarak özgün tasarımların yaratılmasına katkıda da bulunabilirler. 15 çarpıcı renkle birlikte tasarım seçeneklerimiz sonsuzdur. Yeni ders yılındayız ve çocuklar yeni zemini çok sevdi. Bazıları dersler bittikten sonra bile oynamaya devam ediyor netbol, futbol (elbette!) ve çok amaçlı oyunlar herkes çok keyif alıyor / sakatlananların sayısı da çok azaldı Marie Sandford Gilmorton İlkokulu Okul Müdürü EN YÜKSEK YERDE BİLE GÜVENLE OYNUYORUZ! Charlie J - D Sınıfı Notts Sport un yaratıcı zemini çocukların oyunla etkileşimlerini olumlu bir şekilde ve temelden değiştirdi. Her çocuk yeteneklerinden bağımsız olarak uyguladığımız zemin üzerinde yer alan bir aktiveteye katılmaktadır. Teneffüslerde bile oynamaya devam ediyorlar. Robin Marlin Brocks Hill İlkokulu Okul Müdürü TOPRAK SARISI KESTANE PLATİN GRİ SİYAH

8 14 VANDALİZME KARŞI GÜVENLİ 15 VHAF NottsSward suni çim sistemi yumuşacık olmasına kaşın vandallara karşı son derece dayanıklıdır. Çimenin asimetrik yapısına hapsolan kumlar, sistemi ateşe karşı korur, hasar çok küçük bir bölgeye sıkışır ve burası da düşük bir maliyetle tamir edilir veya değiştirilir. Kum katmanı NottsSward sistemini en keskin bir bıçağın darbelerine karşı bile korur. Plastik suni çimenin aksine VHAF NottsSward zemini üzerindeki grafiti boyası bir fırça ile kolayca çıkar. ChildsPlay sistemini uyguladığınızda bakım gereken durumlarda Notts Sport un deneyimli satış sonrası servisinden de yararlanacaksınız. Ateşe dayanıklı sınırlı hasar Vandalizm kum katman sistemi koruyor Grafiti boya fırçalanarak çıkıyor Güvenlik bizim için öncelikli olmakla birlikte, vandalizm ilçedeki birçok oyun parkı için her zaman büyük bir sorundu ve belediyemiz hasarlı zeminleri onarmak için çok para harcadı. ChildsPlay her türlü saldırıya karşı en dayanıklı çözüm olduğunu kanıtladı ve böylece tamir masraflarının önemli ölçüde düşmesini sağladı. Russell Norton, Dudley İlçe Belediyesi TERMAL DAYANIKLILIK Dökme veya levha kauçuk ürünlerin aksine ChildsPlay sisteminde kullanılan VHAF NottsSward yüzeyi termal dayanıklılık sağlayan bir üründür. Termal dayanıklılık ChildsPlay sisteminin soğuk havada büzüşmemesi sıcak havada da genleşmemesi anlamına gelir. Bu özellik ChildsPlay sisteminin sıcaklık değişikliklerine tepki veren kauçuk sistemlere karşı en önemli avantajlarından bir tanesidir. Kauçuk yüzeylerde ayrılmalar meydana gelir ve bunlar çevresel etkenler nedeniyle zamanla büyürler ve aşağıdaki resimdeki gibi bir durum oluşana kadar devam eder. ChildsPlay sistemi hem tamirat masraflarını düşürür hem de oyun alanının kapalı kalma süresini kısaltır. DÖKME ZEMİNLERE KARŞI AVANTAJLARI VHAF NottsSport dökme (saman, ağaç kabuğu gibi) zeminlere karşı görsel olarak üstündür, ayrıca hem daha sağlıklıdır hem de daha çabuk kurur böylece oyun alanlarından faydalanma süresi daha uzundur. Dökme zeminler köpek dışkısı veya kırık cam gibi zararlı maddeleri gizlerler ancak VHAF NottsSward sisteminde bu tür tehlikeler kolayca görülür ve temizlenir. TÜFTE HALI - İĞNE ÖRMELİ HALI VHAF NottsSward sentetik halı rastgele iğne örme sistemiyle dik, yatay ve açılı fiber (VHAF) katmanlar olarak üretilir. Bu sadece Notts Sport yüzeylerine özel bir sistemdir, daha üstün drenaj sağlar ve tüfte halıya göre bakım, onarım masraflarını asgari seviyelere düşürür. VHAF NottsSward Tipik tüfte çim - seyrek kum Fiberlerin gelişigüzel yapısı içindeki kumu iyi tutar ve çimin zaman içinde düzleşme veya sertleşme riski ortadan kalkar. Ayrıca bu yapı dikiş yerlerinin zedelenmesini de önleyerek zeminin kullanım süresini artırır.

9 16 17

10 18 19 NOTTSSWARD LEISURE Notts Sport ailesinin yaratıcı ürünlerine yeni eklenen bu iki özel ürün de %100 polipropilen yapay çimen sistemidir ve tasarımcılara yepyeni ufuklar açar. Hem NottsSward Leisure hem de ChildsPlay Nursery sistemi kumsuz uygulanmaktadır, böylece iç ve dış mekanlarda kullanılabilirler. NottsSward Leisure kaydırmaz özelliği ile güvenliğin ön koşul olduğu yerler için, havuz çevreleri ve gemiler gibi, ideal bir üründür, ayrıca verandalar, teras bahçeler, golf sahaları ve fuar alanlarında da kullanılabilir. ChildsPlay Nursery ise özellikle anaokulu ve çocuk yuvalarındaki iç ve dış mekanlar için tasarlanmıştır. Yumuşak dokusunu çocuklar çok severler, dayankılı zemini üzerinde sürekli oyun oynanamaya çok elverişlidir. Hem NottsSward Leisure hem de ChildsPlay Nursery mevcut bir zemin beton, asfalt ve kauçuk üzerine veya yeni bir projede sıfırdan uygulanabilir. Bu eşsiz sistemler, mevcut zemin uygulamaya müsait değilse, şirketimizin ürettiği özel kauçuk (NottsSward Leisure RB) bir alt katman üzerine de uygulanabilir. 19

11 0 UYGULAMA Notts Sport sadece alanında uzmanlaşmış uygulama firmaları ile işbirliğine girer, gerekli ürün eğitimlerini verir ve süreç sonunda anlaşma yapılan firmalar ChildsPlay Sistemleri Yetkili Uygulamacısı olurlar. Notts Sport, Plato A.Ş. ve yetkili uygulama firmaları, projenizin en yüksek standartlara göre başarıyla uygulanması için gerekli organizasyonu yapmayı size taahhüt ederler. 1 SERVİS & BAKIM ChildsPlay sistemlerinin sürekli bir bakım ve onarım hizmeti gerektirmediği bir gerçektir ancak bir ihtiyaç anında Notts Sport ve Plato A.Ş. size her türlü danışmanlık hizmetini ücretsiz verir. VHAF NottsSward zemin bakımı için bizi aradığınızda ise uzman kadrolarımız sorununuzu en kısa sürede çözmek için sizinle irtibata geçerler. Eğer halihazırda bir oyun veya eğlence alanınınız Notts Sport veya başka bir firma tarafından tasarlanmış varsa, uzmanlarımız ücretsiz keşif yapar ve mevcut durum analizi ile yapılması gereken bakım, yenileme veya iyileştirme tavsiyelerini bir rapor halinde size sunarlar. Yine ücretsiz keşif hizmeti dahilinde alana uygun çözümler maliyetleri ve zaman planı ile birlikte size sunulur. Notts Sport ve Plato A.Ş. nin uzmanları alanda yapılabilecek iyileştirmeler ve yenilikler hakkında da tavsiyelerde bulunur.

12 SİZE YARDIM ETMEYE HAZIRIZ Oyun alanlarının tasarımı zevkli ve heyecan vericidir, işte bu nedenle Notts Sport projenizin her aşamasında kontrolün sizde olmasını sağlar, atılacak her adım öncesinde önerilerde bulunur ve en iyi sonucun elde edilmesi için sizinle birlikte çalışır. ChildsPlay ve Plato A.Ş. projenizin konum, bütçe ve fizibilite analizlerini sizin için en optimal tasarımı yaratmak için hazırlar, alanında uzman uygulama firmasını bulur ve gerektiğinde verilecek satış sonrası hizmetleri koordine eder. Aşağıdaki sıkça sorulan sorular bölümünde ChildsPlay ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz veya hemen şimdi bizi arayın, yardımcı olalım. SIKÇA SORULAN SORULAR S. VHAF NottsSward zemin & ChildsPlay sistemleri vandalizme karşı nasıl bu kadar dayanıklı olabiliyor? C. VHAF NottsSward sistemi içine uygulanan kum onu bu kadar dayanıklı yapıyor. Bıçakla kesmeye çalışıldığında, sistem sanki sert bir kum yığını gibi güçlü tepki veriyor, zarar verilmesi de bir o kadar zor oluyor. Ayrıca kum VHAF NottsSward sisteminin içindeki oksijen miktarını asgariye indigediğinden alevlerin sıçraması önleniyor, böylece kötü niyetli bir kişi yangın çıkarmaya çalıştığında, ateş yayılmadan çabucak sönüyor. Eğer grafiti ile bir zarar verilmek istenirse, boya sentetik fiberler yerine çoğunlukla içerdeki kuma işleyeceğinden fırça ile temizlendiğinde VHAF NottsSward zemini sanki boyanmamış gibi eski halini alır. S. VHAF NottsSward sistemi içine kum katmanı dökülmesinin amacı nedir? C. Yukarıda açıklanan nedenlerin dışında, dökülen kum VHAF NottsSward fiberlerini korumaktadır. Böylece zemin daha uzun ömürlü olmaktadır. S. VHAF NottsSward zemini ne kadar dayanır? C. Genelde müşterilerimize zeminin ortalama 8 ila 10 sene dayandığını deneyimlerimiz ışığında söylüyoruz. Elbette kesin bir tarih veremiyoruz zira her alanın kendine özgü özellikleri, çevresel şartları oluyor. Uygulama yaptığımız birçok müşterimiz de zeminin çok daha uzun süre kullanabildiğini söylüyorlar. İngiltere de 15 seneden fazla dayanan birçok zemin var. S. VHAF NottsSward zemine nasıl yapışıyor? C. Malzeme zemine yapışmaz. Daha önce belirttiğimiz gibi, kum VHAF NottsSward içine metrede 18-0kg olarak uygulanır ve bu da sistemin ilave bir yapıştırma gerektirmeden sabit durmasını sağlar. VHAF NottsSward zemini uygulama sırasında ayrıca kenar ve köşelerden sabitlenecek ve sistemin sağlamlığı artırılacaktır. S. VHAF NottsSward sisteminin değişik parçaları nasıl tutturuluyor? C. Bazı durumlarda iki ayrı Notts parçasını birleştirmeniz gerekebilir. Yan yana iki ruloyu birleştirme, oyun ekipmanlarının etrafına uygun döşemek üzere kesim sonrası birleştirme, ayrı renkte birkaç parçanın birleştirilmesi gibi durumlarda üzerine yapışkan nüfuz ettirilmiş birleştirici bez kullanılır. Bu bez iki ayrı parçanın altına gelecek şekilde yerleştirilir. Sıcak eritme ile birleştirme yöntemi çok kullanılan bir yöntemdir. Buna göre 150mm genişlikte bir ütü ile yapıştırma bezi üzerindeki yapışkan eriyecek şekilde ısıtılır. Yapışkan sıcak iken iki ayrı parça bez üzerinde birleştirilir. Bu yöntemin uygun olmadığı durumlarda soğuk yapıştırma yöntemi de uygulanabilir S. VHAF NottsSward zeminin kenarlarına nasıl tutturuluyor? C. İki seçeneğimiz var. Bir tanesi çimen üzeri için diğeri de asfalt veya beton üzeri için uygulanabilir. ÇİMEN Önce zemin sisteminin uygulanacağı alan belirlenir ve keresteden bir çerçeve ile bu alan sınırlandırılır. Çerçeve zemin seviyesinden 5mm aşağıya yerleştirilir. VHAF NottsSward malzemesi yetkili uygulayıcı tarafından uygulama yapılacak alanın kenarlarından 100mm taşacak şekilde yerleştirilir. Kereste çerçevenin arkası açıkta kalacak şekilde derin bir çimen kanalı kesilir. VHAF NottsSward malzemenin 100mm lik fazla kısmı kereste çerçevenin üzerine 5mm galvanizli çivi ile tutturulur. Çimen kanalı yerine geri yerleştirilir. Böylece hem çevredeki çimenlik bölümle uyumlu ve eş seviyeli bir zemin oluşturulur, hem de bu zemin kenarlardan çıkarılamayacak şekilde sağlamca tutturulmuş olur. ASFALT / BETON Yetkili uygulama firması asfalt veya beton zemin üzerine uygulanacak alanın sınırına bir kanal açar. Bu kanal yaklaşık 1mm genişlikte ve 50 75mm derinlikte olacaktır. VHAF NottsSward malzemesi alana yayılır, uygulayıcı malzemeyi sınırlardan 50 75mm taşırır. Çekiç ve diğer ekipmanların yardımıyla kenarlardan taşan VHAF NottsSward malzemesi önceden açılan kanala yerleştirilir. Kanal içindeki çift katmanlı VHAF NottsSward alanın kenarlarında sağlam bir şekilde sabitlenmiş olur. S. VHAF NottsSward nasıl bir zemin üzerine uygulanabilir? C. VHAF NottsSward her türlü zemin üzerine uygulanabilmektedir, ancak zeminin düz, geçirgen ve sert olması tercih edilir. Eğer düz ancak yumuşak bir toprak zemin üzerine uygulama yapılacaksa taş bir katman eklenerek hem drenaj kapasitesi artırılır hem de yabani otlara karşı önlem alınır. Eğer sert ve geçirgen beton bir zemin varsa ve ancak düz değilse, zeminin düzleştirilmesi gerekir. BİZİ ARAYIN Notts Sport un çeşitli sentetik zemin çözümleri hakkında detaylı bilgi almak, uzman önerileri, proje taslak çizimi, yönetimi ve uygulama desteklerimizi öğrenmek için tek yapmanız gereken +90 (16) numaralı telefonlarımızdan bizi aramak, adresimize e-posta atmak veya sitemizi ziyaret etmek.

13 4 Notts Sport Türkiye Distribütörü: PLATO KENTSEL ÜRÜNLER SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş. Halitağa Cad. Ekşioğlu İş Merkezi No:16/66-67 Kadıköy 4714 İstanbul TÜRKİYE t. +90 (16) f. +90 (16) e. w. NOTTS SPORT, VHAF, NOTTSSWARD NOTTSFILM, NOTTSBASE & CHILDSPLAY tescilli ticari markalardır. EN1177 ASTM F b

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Dünya ZEMİNLERİ T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ONAYLI ZENGER TASARIMLI ÖZEL MONOBLOK ANTİSTATİK ANTİBAKTERİYAL KAUÇUK ZEMİNLERLE KAPLANIYOR!

Dünya ZEMİNLERİ T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ONAYLI ZENGER TASARIMLI ÖZEL MONOBLOK ANTİSTATİK ANTİBAKTERİYAL KAUÇUK ZEMİNLERLE KAPLANIYOR! Dünya ZEMİNLERİ & T.C. ONAYLI ZENGER TASARIMLI ÖZEL MONOBLOK ANTİSTATİK ANTİBAKTERİYAL KAUÇUK ZEMİNLERLE KAPLANIYOR! T.C. TÜRK PATENT Kilitli ve döbel bağlantılı monoblok: Koruyucu özelliği, esnekliği

Detaylı

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011 %0 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır Travel PLC Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu Mart 0 ÖNSÖZ Sorumlu Liderlik TUI Travel PLC nin dört anahtar değerinden biridir. Eğer bir süredir bizimle

Detaylı

KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER

KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER SAYI 1 2009 n WWW.BORUSANMAKINA.COM KAMYON YÜKÜYLE ELMAS YENİ KOMPAKT LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER İLE DAHA FAZLA ÇOK YÖNLÜLÜK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN OPERATÖRLERE TAVSİYELER A DEĞERLİ DOSTLAR, Dünyadaki

Detaylı

85. Yılımızı Kutluyoruz!

85. Yılımızı Kutluyoruz! S AY I 37 MAYIS 2012 anada Truva Kiremit Çatı ve Cephe Dünyası Türkiye nin bir Numaralı Kiremidi 1927 den beri... Sistemleri 85. Yılımızı Kutluyoruz! 1927 yılında Eskişehir'de temelleri atılan,günümüzde

Detaylı

Kentsel Mekanlarda Çocuk Oyun Alanları Planlama ve Tasarım İlkeleri

Kentsel Mekanlarda Çocuk Oyun Alanları Planlama ve Tasarım İlkeleri Atatürk Üniv. Ziraat Fak. Derg. 33 (3), 345-351, 2002 Kentsel Mekanlarda Çocuk Oyun Alanları Planlama ve Tasarım İlkeleri Sevgi YILMAZ Zöhre BULUT Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı

Detaylı

Dünyanın en yaratıcı şehrini inşa etmek

Dünyanın en yaratıcı şehrini inşa etmek S A Y I 1 2 0 0 8-5 Y T L n W W W. B O R U S A N M A K I N A. C O M CAT MAGAZINE Dünyanın en yaratıcı şehrini inşa etmek Cat Operatör Yarışması: Kazanmak için ne gerekir? Derinlemesine: Yeni mikro yükleyiciler

Detaylı

Tasarım & Uygulama Yayın Sahibi Cam Merkezi A.Ş. adına Yorsan İşletmesi Genel Müdürü Gülfem YORGANCILAR PERÇİN

Tasarım & Uygulama Yayın Sahibi Cam Merkezi A.Ş. adına Yorsan İşletmesi Genel Müdürü Gülfem YORGANCILAR PERÇİN NİSAN - EYLÜL // 2011 // Sayı: 10-11 Cam Merkezi yayınıdır. Para ile satılmaz. 2 INDEKS 03 04 05 06 10 12 13 14 16 17 18 19 22 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 BAŞKANDAN DUNYA PAZARINDA TURK MARKASI:

Detaylı

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi.

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe uygulamaları Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar Zemin sistemleri İç cephe uygulamaları Weber de yenilikler devam

Detaylı

Doğanın Yeşili. Alper Kul. Dekorasyonla Buluşuyor. Gökyüzünün Mavisi. Mobilyalara Yazlık Bakım. dekorasyon ve ev yaşamı dergisi. Ekranın Sevilen Yüzü

Doğanın Yeşili. Alper Kul. Dekorasyonla Buluşuyor. Gökyüzünün Mavisi. Mobilyalara Yazlık Bakım. dekorasyon ve ev yaşamı dergisi. Ekranın Sevilen Yüzü dekorasyon ve ev yaşamı dergisi Gökyüzünün Mavisi Doğanın Yeşili Dekorasyonla Buluşuyor Ekranın Sevilen Yüzü Alper Kul Mobilyalara Yazlık Bakım dyo nun sizlere armağanıdır 4 ayda bir yayınlanır Mayıs 2015

Detaylı

OKUL BAHÇELERİMİZDEN DAHA FAZLA FAYDALANMAK

OKUL BAHÇELERİMİZDEN DAHA FAZLA FAYDALANMAK OKUL BAHÇELERİMİZDEN DAHA FAZLA FAYDALANMAK Pratik bir Kılavuz ( pilot için) uygulama ARALIK 2006 Bir Yetişkin Okur-Yazarlığı Oyunları Koleksiyonu İÇİNDEKİLER: 1. REFERANSLAR...33 2. GİRİŞ... 1 3. OKUL

Detaylı

Sağlık tesisleri uzmanınız. nora cazip ve şık tasarım çözümleri için kauçuk yer döşemeleri

Sağlık tesisleri uzmanınız. nora cazip ve şık tasarım çözümleri için kauçuk yer döşemeleri Sağlık tesisleri uzmanınız nora cazip ve şık tasarım çözümleri için kauçuk yer döşemeleri İçindekiler Sağlık tesislerindeki objeler için en mükemmel özellikler Sürdürülebilirlik, çevreye uygunluk ve kalite

Detaylı

Tasarım & Uygulama Yayın Sahibi Cam Merkezi A.Ş. adına Yön. Kur. Başkan Yrd. Gülfem YORGANCILAR PERÇİN

Tasarım & Uygulama Yayın Sahibi Cam Merkezi A.Ş. adına Yön. Kur. Başkan Yrd. Gülfem YORGANCILAR PERÇİN EKİM, KASIM, ARALIK // 2010 // Sayı: 8 Cam Merkezi yayınıdır. 3 ayda bir yayımlanır. Para ile satılmaz. 2 INDEKS 03 04 05 06 08 09 10 11 12 14 15 16 18 19 20 22 24 25 26 27 28 30 BAŞKANDAN NASIL KARAR

Detaylı

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i YENİ BMW i3 02 03 YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics...

Detaylı

Univital. Yaşamsal Yenilikler Bilgi Pınarı 02. SAYI

Univital. Yaşamsal Yenilikler Bilgi Pınarı 02. SAYI Univital ÜCRETSİZ BİR YAŞAR ÜNİVERSİTESİ YAGEM YAYINIDIR Yaşamsal Yenilikler Bilgi Pınarı Nanoteknolojinin Türkiye için önemi? ÜÇ BOYUTLU PRİNTER TEKNOLOJİSİ VE ÜÇÜNCÜ SANAYİ DEVRİMİ Gelecek nesillerin

Detaylı

YASAM TARZI. Kiş YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE AVRUPA KONUTLARI NIN EN YENİSİ SATIŞTA ATAKENT-3

YASAM TARZI. Kiş YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE AVRUPA KONUTLARI NIN EN YENİSİ SATIŞTA ATAKENT-3 AVRUPA KONUTLARI NIN EN YENİSİ SATIŞTA ATAKENT-3 TÜRKİYE DE İLK ULUSLARARASI SQUASH TURNUVASI AVRUPA KONUTLARI NDA SAĞLIKTA YENİ BİR DÖNEM AİLE HEKİMLİĞİ KOMŞULAR DUBAA CAFE YE DEMİR ATIYOR İSTANBUL U

Detaylı

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U KALEL, çevreyolundaki yeni yerinde hizmetinizde... Çatı kaplama, mantolama, ısı ve su yalıtımı sorunlarınızda en kaliteli ürünleri, en ekonomik biçimde hizmetinize sunuyoruz.

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

%100 YERLİ ÜRETİM. Isı Eşanjörü Seçmemizin Faydaları. www.experphe.com

%100 YERLİ ÜRETİM. Isı Eşanjörü Seçmemizin Faydaları. www.experphe.com HAKKIMIZDA Exper makine sanayi, 2000 yılında paslanmaz çelik ürünler üretmeye ve Plakalı ısı eşanjör üretmeye başlamıştır. Firma olarak her zaman için en büyük amacımızın da üretim kalitelimizi arttırmak

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

Sosyal medya stratejiniz nedir? Değerli Sika dostları,

Sosyal medya stratejiniz nedir? Değerli Sika dostları, Başyazı 3 Sosyal medya stratejiniz nedir? Değerli Sika dostları, Sosyal medya kavramı son zamanlarda iş hayatının içerisinde gittikçe artan bir ivmeyle yer almaya, önem kazanmaya ve gündem oluşturmaya

Detaylı

Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26. Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu

Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26. Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu Dizayn Grup tarafından yayımlanmaktadır. Aralık 2014 Sayı:26 Dizayn Grup Sadakat Projesi ile farkını ortaya koydu 1987 yılında araştırma geliştirme faaliyetleri yapmak üzere kurulan Dizayn Grup, 1991 yılında

Detaylı

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri İleriye yönelik fikirler. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Her Açıdan Avantajlı Yaşam kalitesinin tadına varın Yüksek

Detaylı

VitrA nın Blue Life ürünleri,

VitrA nın Blue Life ürünleri, Gönül kapınıza geldik... Arma Donatım Yenilikler kokteyli 12 Nisan da Yalova Yolu Mağaza da İNTEMA Mutfak yeni yerinde Duvarlarda 4. boyut etkisi Türkiye nin büyüyen markası BURSA da 02 08 06 16 Mart 2011

Detaylı

TEMMUZ 2013 KÜÇÜK METREKARELERDE YAŞAM EKOLOJİK PROJELER ÇEVRECİ ÜNLÜLER

TEMMUZ 2013 KÜÇÜK METREKARELERDE YAŞAM EKOLOJİK PROJELER ÇEVRECİ ÜNLÜLER TEMMUZ 2013 KÜÇÜK METREKARELERDE YAŞAM EKOLOJİK PROJELER ÇEVRECİ ÜNLÜLER ÖNSÖZ- Ç NDEK LER Yine yeni bir yaz Sarı ve sıcak Ancak sanki bu yaz diğerlerinden daha farklı. Sarının yanında bol bol yeşil de

Detaylı

Yaşam. Kalitesinin Sağlanması. Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye

Yaşam. Kalitesinin Sağlanması. Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye Yaşam Kalitesinin Sağlanması Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye 02 Değerli Paydaşlarımız, Sürdürülebilirlik, tüm küresel operasyonlarımızda olduğu gibi Bosch Türkiye de de günlük iş yapma biçimimizin

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu 3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu Otomotiv Tamir ve Bakım Grubu Ürün Kataloğu 3M 1902 yılında, ABD nin Minnesota Eyaletinin St. Paul şehrinde kurulmuş olan 3M, bugün tüm dünyada

Detaylı