ŞİRKET PROFİLİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.isbak.com.tr ŞİRKET PROFİLİ"

Transkript

1 ŞİRKET PROFİLİ

2 İSBAK İSTANBUL ULAŞIM HABERLEŞME VE GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ A.Ş. İSBAK İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. trafik ve sistem mühendisliği, projelendirme ve uygulama hizmetlerini gerçekleştirmek ve yerli sanayi ile üretim yaparak teknolojide dışa bağımlılığı bertaraf etmek amacıyla 1986 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruldu. A dan Z ye Akıllı Ulaşım Sistemleri Türkiye nin ilk yerli sinyalizasyon sistemini kurarak teknolojide değişime yön veren İSBAK, bugün 552 çalışanı ile Ülkemizin inovasyon kapasitesinin artması ve rekabetçi gücünü geliştirmesi için Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında üretim yapmaktadır. Türkiye nin en büyük Akıllı Ulaşım Sistemleri üreticisi ve uygulayıcısı olarak uluslararası pazarda sektörün önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir. Akıllı Ulaşım Sistemleri konusunda, her biri kendi alanında uzman profesyonel kadrosu ile İSBAK, üretimden imalat, kurulum ve satışa, proje analizi ve fizibilite çalışmalarından planlamaya kadar A`dan Z`ye komple hizmet vermektedir. 30 yıla yakın deneyimiyle sektöründe takip edilen bir konuma gelen İSBAK Trafik ve Sistem Mühendisliği konusunda eğitim, danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan İSBAK, başarılarını yükseltmek için marka bilincine, doğru medya planlamasına ve halkla ilişkilere odaklı tecrübeli bir Tanıtım ve Pazarlama ekibi, konusunda uzman kişilerden oluşan Dış Ticaret ekibi ve her geçen gün geliştirdiği teknolojik altyapısıyla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Vizyonunu; Akıllı ulaşım, iletişim ve güvenlik sistemleri alanlarında yaşanabilir bir dünya hedefine katkıda bulunacak teknolojileri geliştirerek sektöre yön veren bir dünya markası olmak olarak belirleyen İSBAK ın misyonu ise; Akıllı ulaşım, iletişim ve güvenlik sistemleri alanlarında enerji verimliliğine uygun, çevreye dost teknolojileri, ulusal / uluslararası standartlarda tasarlamak ve üretmek, hızlı, etkin ve yasal mevzuatlar çerçevesine uygun bir şekilde kamu / özel sektörün hizmetine sunmaktır.

3 KISA TARİHÇE İSBAK A.Ş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi araç bakım onarım hizmetlerini yapmak ve İstanbul un Trafik Sinyalizasyon hizmetlerini yürütmek amacı ile kuruldu. İlk yerli trafik sinyal denetleyicisi ve ilk yerli trafik lambası uygulaması İstanbul da hayata geçirildi. Uluslararası standartlara sahip ilk trafik sinyal denetleyicisi ve trafik lambası, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tanıtıldı. Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) departmanının kurulması ile başta trafik sinyalizasyonu olmak üzere, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında profesyonel çalışmalara başlandı. Türkiye nin İlk Trafik Kontrol Merkezi İstiklal Caddesi nde kuruldu Türkiye nin ilk ledli trafik lambası LIGHTRA üretildi Geri Sayım Cihazı üretildi Türkiye nin İlk Değişken Mesaj Sistemi, İSBAK tarafından hayata geçirildi Türkiye nin İlk Trafik Ölçüm Sistemi hayata geçirildi Türkiye nin ilk gelişmiş Trafik Kontrol Merkezi olan İBB Trafik Kontrol Merkezi kuruldu. Türkiye de ilk EDS, Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi Projesi ile uygulandı. İSBAK bünyesinde Trafik Mühendisliği Proje Ve Analiz Birimi oluşturuldu. İlk yurtdışı sinyalizasyon sistem satışı ve kurulumu Irak a gerçekleştirildi. Türkiye nin ilk mobil bilgilendirme amaçlı Cep Trafik uygulaması hayata geçirildi. Tüm dünyanın kabul ettiği İlk Fullcolor Değişken Mesaj Sistemi (DMS) hayata geçirildi. Tek bir sistem üzerinden 5000 araç takibi yapabilen Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi faaliyete geçti Türkiye de ilk Mobil EDS, İSBAK tarafından geliştirildi İSBAK, İTÜ Arı Teknokent te yerini aldı İlk Tünel SCADA yazılımı İstanbul Halit Ulukurt Tüneli nde kullanılmaya başlandı 2012 Türkiye nin İlk Adaptif Trafik Yönetim Sistemi kuruldu Erzurum Arkun Tüneli A dan Z ye elektromekanik işlerin tamamı Tünel SCADA ve güvenli sürüş ilkesi ile kuruldu.

4 Akıllı Ulaşım Sistemlerinde Yeni ve Yerli Teknolojiler Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında birçok ilki hayata geçiren İSBAK, sektörde lider duruma gelmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Sahip olduğu global vizyon ile trafikte akış ve hareket kabiliyetini kolaylaştıran birçok ürün ve sistemi güvenilir bir şekilde hizmete sunmaktadır. Akıllı Ulaşım Sistemleri çatısı altında, Trafik Sinyalizasyon Yönetim Sistemleri, Trafik Mühendisliği, Adaptif Trafik Yönetim Sistemi (ATAK), Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS), Trafik Ölçüm Sistemleri, Kamera ve Güvenlik Sistemleri, Dijital Bilgilendirme Sistemleri, Aydınlatma Sistemleri, Tünel SCADA Yönetim Sistemleri, Araç Takip ve Filo Yönetimi alanlarında yeni teknolojiler Türkiye de ve Dünyada ilk olarak Turk Mühendisliği ve yerli sanayi ile İSBAK imzası altında karşımıza çıkmaktadır. Bu teknolojiler ile sadece İstanbul un değil yurtiçi ve yurtdışında ITS alanında gereksinimleri olan şehirlerin de talepleri karşılanmaktadır. İSBAK, Otopark Bilgilendirme ve Yönlendirme Sistemleri, Araç Telemetri Sistemleri, Optik ve Çevre Şartları Laboratuvarları, Sosyal Projeler, Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Deprem Parkları ve Akıllı Konteyner alanlarında da çalışmalar yürütüyor. Akıllı Ulaşım Sistemleri Trafik Mühendisliği Adaptif Trafik Yönetim Sistemleri (ATAK) Trafik Kontrol Merkezi (TKM) Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) Kamera ve Güvenlik Sistemleri Trafik Ölçüm Sistemi Değişken Mesaj Sistemleri Haberleşme Sistemleri Dijital Bilgilendirme Sistemleri Aydınlatma Sistemleri Tünel SCADA Araç Takip Ve Filo Yönetimi (İSMOBİL) Türkiye nin En Büyüğü Türkiye nin en büyük akıllı ulaşım sistemleri üreticisi ve uygulayıcısı olan İSBAK, uluslararası pazarda da sektörün önemli aktörlerinden biri olarak hizmet veriyor. Türkiye de 50 yi aşkın şehir ile dünyada 20 yi aşkın ülkede, tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen İSBAK ürün ve sistemleri kullanılıyor. Kendi bünyesinde bulunan Optik ve Çevre Şartları Laboratuvarları; çeşitli ürün standartlarının öngördüğü performans kriterlerinin oluşturulmasına, ürün belgelendirme amaçlı test ve ölçümler ile Ar-Ge çalışmalarının yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

5 Ulusal ve Uluslararası Projeler Türkiye nin önde gelen profesyonel Trafik Mühendisliği Ekibi, ArGe Ekibi, Proje Uygulama Ekibi, Tecrübeli Satış Pazarlama, Tanıtım ve Dış Ticaret Ekibi ile İSBAK ulusal ve uluslararası projelere imza atıyor. Akıllı Ulaşım Sistemlerine dair Merkez Ofis ve Teknokent Ofis olmak üzere iki farklı lokasyonda devam ettirdiği projeleri, Türkiye genelinde 10 un üzerinde seçkin üniversiteden pek çok Profesör, Doçent ve Doktor Danışman Grubu tarafından da destekleniyor. Entelektüel Sermayemiz 27 Marka Tescili 10 Faydalı Model 6 Patent 7 Endüstriyel Tasarım 2 Ürün Belgesi ISO Çevre Yönetim ISO 9001 Kalite Yönetimi İSO Bilgi Güvenliği Yönetim belgeleri ile İSBAK, yeni teknoloji ve ürünlerini koruma altına almaktadır. İSBAK gerçekleştirdiği projelerde aralarında TÜBİTAK-TEYDEB, İSTKA, SANTEZKAMAG, EUROKA, Celtic PLUS gibi kurumların da yer aldığı ulusal ve uluslararası fonlar ve devlet teşviklerinden yararlanmaktadır. Dünya çapında pek çok önemli projenin altında imzası olan İSBAK, sektörün önde gelen yerli/ yabancı firma ve kurumları ile iş birliği yapmakta ve ortak projeler üzerinde çalışmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Arenada Ödüllendirilen Başarılarımız Geliştirdiği teknolojilerle kentlerin yaşam kalitesini artıran İSBAK ın çalışmaları Türkiye den ve dünyadan pek çok saygın ödülle onurlandırılmaktadır. İSBAK aralarında GulfTraffic ( lik ödülleri), İntertraffic 2011, ATAK Projesi Simülasyon Yazılımı I-SIM ile kazanılan Duke schoiceaward ödüllerinin yer aldığı şeref tablosuna her geçen gün bir yenisini daha eklemektedir. Cep Trafik Projesi ile Gulf Traffic Exhibition 2009 Conference Ödülleri nde birincilik TAKİBB Projesi ile GulfTraffic2011 Exhibition Conference Ödülleri nde birincilik OracleDuke schoice Ödülleri nde Adaptif Trafik Yönetim Sistemi Projesi Mikroskopik Trafik Simülasyonu I-SIM (İSBAK Simulasyon) dünyanın en iyi 10 yazılımı arasında Yönetilebilen Akıllı Aydınlatma Ağları LIGHTİST Projesi, Marmara Belediyeler Birliği2012 Yılı Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Yarışması nda birincilik Yaya EDS Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği 2012 Yılı Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Yarışması nda ikincilik MÜSİAD 5. Biltronik Proje Yarışması nda Akıllı Park Bahçe Aydınlatma Yönetim Sistemi projesiyle üçüncülük ödülü İSBAK İBB Cep Trafik Projesi ile, Kadir Has Üniversitesi tarafından En İyi Mobil Uygulama dalında birincilik

6 Sosyal Sorumluluklarımız İSBAK yaşanabilir bir dünya için geleceğe yönelik yatırımlar yapıyor. Alternatif enerji kaynakları kullanarak sürdürülebilir bir trafik yönetimini teşvik ediyor. Trafik Eğitim Parkları, Deprem Parkları, Geri Dönüşebilir Katı Atık Toplama Otomatı (Akıllı Konteyner) ve Engelli Yaya Sinyalizasyonu gibi pek çok sosyal sorumluluk projeleriyle geleceği bugünden inşa ediyor. Yatırımlarıyla yerel ve ulusal kalkınmaya öncülük yapan İSBAK, çevre politikaları ile korunmuş bir dünya, kalkınmış bir ülke ve güvenli bir gelecek sunuyor. Başta İstanbul olmak üzere ulaşım ve haberleşme tarihinin önemli köşe taşlarını oluşturan İSBAK; kuruluşundan bugüne sürekli yenilenen üstün teknolojisi ile sürücülere ve yayalara maksimum fayda için çalışmaktadır. 30 yıla yaklaşan tecrübesini güvenilirlik, zaman tasarrufu ve doğa dostu ilkeleriyle bütünleştirerek yalnızca İstanbullulara değil, ülkemize ve dünyaya da daha iyi hizmet sunmak için yolculuğuna devam eden İSBAK ın geliştirdiği projeler birçok ülkede kullanılır hale gelmiştir. İSBAK, yaptığı ve yapacağı hizmetler ile kent yaşamının vazgeçilmezleri arasında yerini alırken aynı zamanda geleceğin şehirlerini tasarlayacak teknolojik değişimlerde de öncü rol oynamaktadır. İSBAK Yeni Nesil Akıllı Ulaşım Sistemleri ASIST Akıllı Kavşak Bilgisayarı Adaptif Trafik Yönetim Sistemi (ATAK) AKS Akıllı (manyetik) Kablosuz Sensör EDS (CLOUD) Bulut Teknolojisi WIMAX Uygulamaları Tünel Scada Tünel Yönetim Sistemleri LightIST Akıllı Dinamik Aydınlatma Sistemi Mini LED Bilgi Ekranları V2X-Comosef Konuşan Yollar Konuşan Araçlar E-CALL (Emergancy CALL) Smart City Akıllı Şehir Uygulamaları Görüntü Tabanlı Trafik Denetleme Sistemleri EKO-TAKİP Filo Yönetim Çözümleri SMARTRED-SMARTSPEED Yeni Nesil Radar Uygulamaları Gelişmiş Trafik Bilgi Sistemi Yaya EDS Park Bilgilendirme Sistemleri Yolcu Bilgilendirme Sistemi İçerik Yönetim Sistemleri Mobil Uygulamalar LED Aydınlatma Teknolojileri Gelecek Nesil Trafik Yönetim Uygulamaları

7 İSBAK Stratejik Hedefler İSBAK ın öncelikli amacı İstanbul dan Türkiye ye oradan da dünyaya yayılan ulaşım ve iletişim sistemleri ile ilgili ihtiyaçları karşılamaya yönelik ürün ve hizmetleri hızlı, güvenilir ve uluslararası standartlarda sunmanın yanısıra yaşanabilir bir kent hedefine katkıda bulunmaktır. Bununla birlikte; ITS ile ilgili müşterinin ihtiyaç duyduğu ve/veya müşterinin farkında olmadığı, ancak gerekli olan konularda ArGe çalışmaları yapmak veya mevcut ürünlerden esinlenerek yeni ürünler tasarlamaküretmek, satın almak, teknoloji transfer etmek. Gerekli durumlarda ulusal ve uluslararası kurumlarla işbirliği yapmak, İSBAK ın marka değerini artırmak, Ürün ve hizmetlerimizde gelişen şartlara göre kurumsal çıkarlarımızı sürdürebilmeye yönelik geliştirme ve iyileştirmeler yapmak, Toplu taşıma sistemleri konusunda çalışmalar yapmak, Ürün yelpazesinde sahip olunan veya kullanılan trafik sistemlerini trafik yönetim sistemi çatısı altında toplamak, Çevreci yaklaşımlarda bulunmak, Ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı artırmak ve pazarda söz sahibi olmak, Sektöre farklı anlayış getirmek, Müşteri memnuniyetini ve kârlılığı en üst düzeyde sağlamak için kaliteli ve süratli bir şekilde ürünleri sahaya uygulamak, Üretkenlik ve verimliliği sürekli kılacak dinamik yönetim yapılarını aktif olarak uygulamak, Kurumsallaşmayı sağlamak, sürekli geliştirmek ve farkındalığı artırmak, Kurumsal kapasiteyi geliştirmek. İSBAK A.Ş. Sermaye ve Ortaklık Yapısı İ.B.B. Adalar İlçe Bld. Bşk. Beykoz İlçe Bld.Bşk. Beyoğlu İlçe Bld. Bşk. Bakırköy İlçe Bld. Bşk. Beşiktaş İlçe Bld. Bşk. G.O.Paşa İlçe Bld. Bşk. Kartal İlçe Bld. Bşk. Sarıyer İlçe Bld. Bşk. Şişli İlçe Bld. Bşk. Z.Burnu İlçe Bld. Bşk. İSKİ Genel Müdürlüğü İETT Genel Müdürlüğü İSTAÇ AŞ.

8 ÖRNEK PROJELERİMİZ REFERANSLAR Irak Musul Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı Sudan Hartum Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2006 Bayrampaşa Alışveriş Vadisi (Ora İstanbul, Forum İstanbul, Mega Center) Trafik Etki Analizi Romanya / Trafik Sinyalizasyon Ekipmanları Satışı Suriye - Halep Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı İstanbul İleri Trafik Yönetim Sistemi Kurulması, Optimizasyonu Ve Simülasyonu Projesi 2008 Kayseri İl Özel İdaresi / Kent Güvenlik Yönetim Sistemi 2008 İDO / CCTV Sistemi Alım İşi Irak Bağdat Belediyesi / Bağdat Geneli Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2009 Kazlıçeşme Aktarma Merkezi Ve Turizm Kompleksi Etkileşim Analizi 2009 Fethiye İlçesi Trafik İyileştirme Çalışması, 2010 Avrasya Tüneli (Isrtc) Trafik Etki Analizi 2010 İBB /Tercihli Otobüs Yolu İçin Elektronik Denetleme Sistemi Yapılması İşi 2010 Cezayir / Trafik Sinyalizasyon Ekipmanları Satışı 2010 K.K.T.C Karayolları / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı

9 ÖRNEK PROJELERİMİZ REFERANSLAR 2011 Kastamonu Şehri Ulaşım Modelleme Ve Trafik İyileştirme Çalışması Avusturya / Trafik Sinyalizasyon Ekipmanları Satışı 2011 Ankara Büyükşehir Belediyesi / Ankara Büyükşehir Belediyesi Mücavir Alan Sınırları İçerisindeki Kavşakların Sinyalizasyon Yapım İşi 2011 Yunanistan / Trafik Sinyalizasyon Ekipmanları Satışı 2012 Türkmenistan / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2012 Rize Belediyesi Trafik İyileştirme Çalışması, 2012 Gürcistan / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2012 Sudan Port Sudan Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2012 Irak Musul Belediyesi / Araç Takip Kontrol Merkezi Kurulumu 2012 Irak Erbil Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2012 Fethiye / Trafik ve Turistik Kamera Sistemleri İle Kırmızı Işık ve Hız EDS Hizmetleri 2012 İSTAÇ A.Ş. / Çevre Kontrol Merkezinin Araç Takip Sisteminde Bulunan Araçların Araç Kitlerinin Periyodik Bakım ve Servislerinin Yaptırılması Hizmet Alım İşi 2012 İstanbul Büyükşehir Belediyesi / EDS, DMS, Dedektör, Kameraların, Trafik Kontrol Merkezinin Bakım Onarımı ve İşletilmesi ile Tünellerinin Bakım Onarımı ve Tünel Kontrol Merkezinin İşletilmesi 2012 İstanbul Büyükşehir Belediyesi / İstanbul Geneli Trafik Sinyalizasyon Sistemlerinin Bakım- Onarım Ve Revizyonu İşi 2012 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi / Kocaeli Kent Geneli 3.Etap Sinyalize Kavşak Yapım İşi 2012 Rize Belediyesi / Ulaşım Düzenleme ve Trafik İyileştirme Çalışmaları Hizmet Alımı 2012 İstanbul Büyükşehir Belediyesi / İstanbul Geneli Elektronik Denetleme Sistemleri Yapılması İşi 2012 İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mobese Şehir Görüntüleme (Yüksek Çözünürlüklü Kamera) ve Plaka Algılama Sistemi Alımı 2012 İstanbul Büyükşehir Belediyesi/ İstanbul Genelinde Ulaşım Ağının Geliştirilmesine Yönelik Trafik Sayımı ve Geometrik Düzenleme İşi Libya Ajdabiye Belediyesi / Trafik Sinyalizasyon Ekipmanları Satışı 2013 İBB İstanbul Genelinde Ulaşım Ağının Geliştirilmesine Yönelik Trafik Sayım Ve Geometrik Düzenleme Çalışması, 2013 Lübnan / Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Malzeme Satışı 2013 Arap Dünyasının seçkin teknoloji firmalarından Smart Facilities Technology Company (SMAFTCO) ile İSBAK arasında GulfTraffic 2013 fuarında çözüm ortaklığı anlaşması

10 2013 Gulf Traffic Dubai 2013 Ve Rabat Expo Fair 2013 Intertraffic Amsterdam 2013 Fuarlarına Katılım 2013 İGDAŞ A.Ş. / Kurum İçi Bilgi Ekranı, İBB Webtv Kapalı Devre Yayın Sistemi 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Geneli Trafik Ölçme Ve Bilgilendirme Sistemleri Yapılması İşi 2013 Zeytinburnu Belediyesi / Park Yasağını İhlal Eden Araçlara Yönelik Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) Kurulumu 2013 Ego Genel Müdürlüğü Ulaşım Dairesi Başkanlığı / Ankara Kent Genelinde Arter İyileştirme ve Sinyal Optimizasyonu Projeleri Hazırlanması 2013 Ankara Büyükşehir Belediyesi / LED li Bilgilendirme Sistemi Yapım İşi 2013 Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü / Sinyalizasyon Malzemesi 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Elektronik Sistemler Müdürlüğü / Avcılar - Beylikdüzü Metrobüs Hattına Dijital Bilgilendirme Ekranları Alımı 2013 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü / İstanbul Genelinde Ulaşım Ağının Geliştirilmesine Yönelik Ulaşım Bilgi Sisteminin Güncellenmesi, Trafik Sayımı Ve Geometrik Düzenlemelerin Yapılması 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi / Trafik Müdürlüğü İstanbul Geneli Trafik Sinyalizasyon Sistemlerinin Bakım-Onarım Ve Revizyon İşi 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi / İstanbul Geneli Trafik Sinyalizasyon Sistemlerinin İşletilmesi 2013 İGDAŞ A.Ş. / Kurum İçi Bilgi Ekranı, İBB WebTV Kapalı Devre Yayın Sistemi 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Elektronik Sistemler Müdürlüğü / İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim Noktalarına Dijital Bilgilendirme Ekranları Alımı İşi 2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Elektronik Sistemler Müdürlüğü / Kamu Kullanım Amaçlı Genişbant Kablosuz Haberleşme Malzemeleri Temini ve Montajı 2013 İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü / Dış Ortam Yolcu Bilgilendirme Cihazları Mal Alımı İşi 2013 Afyonkarahisar Belediyesi / Afyonkarahisar İl Merkezi Ulaşım Fizibilitesi 2013 İzmir Büyükşehir Belediyesi / Hermetik LED Diyotlu Oto ve Yaya Sinyal Verici Alımı 2013 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi / Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (Mobil EDS) (Montaj ve Kurulum ile Hizmet Aracı Oluşturulması) 2013 T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü / Akıllı Ulaşım Sistemleri Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, Karayolu Ağı Akıllı Ulaşım Sistemleri Mimarisi ve Uygulama Planının Hazırlanması, Eğitimlerin Verilmesi ve Teknik Raporların Hazırlanması 2014 İstanbul Şehir Hatları / Gemi Filo Takip Yönetim Sistemi 2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü / Üniversiteler İçin Trafik Kontrol Merkezi Laboratuvarına Malzeme Temini Ve Montajı

11 İSBAK stanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Seyrantepe Mah. Cendere Cad. No:56 Kağ thane / stanbul Tel: +90 (212) /isbakas

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu 2. DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Sayın Ortaklarımız, Değerli Yatırımcılarımız, 20 yıldır

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

UDHB Strateji Geliştirme Başkanlığı Hakkı Turayliç Cad. No: 5 Emek 06500 Ankara Tel: 0312 203 13 43 e-posta: sgb6@udhb.gov.tr www.udhb.gov.

UDHB Strateji Geliştirme Başkanlığı Hakkı Turayliç Cad. No: 5 Emek 06500 Ankara Tel: 0312 203 13 43 e-posta: sgb6@udhb.gov.tr www.udhb.gov. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 2014 Bu raporun bütün hakları saklıdır. Yazılar veya görsel malzemeler izin alınmadan tamamen veya kısmen yayımlanamaz. Bilimsel amaçlarla kullanılması

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

FAALİYET RAPORU 2011. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı FAALİYET RAPORU 211 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı BAKAN SUNUŞU Binali YILDIRIM Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Karayolları Gelişiyor, Türkiye nin Çehresi Aydınlanıyor Kalkınmanın temel

Detaylı

11. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ŞÛRASI SONUÇ BİLDİRGESİ

11. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ŞÛRASI SONUÇ BİLDİRGESİ 11. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ŞÛRASI SONUÇ BİLDİRGESİ 11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şûrası; Herkes için Ulaşım ve Hızlı Erişim teması ile 5-7 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Detaylı

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 2012 1 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 2 GRAFİKLER LİSTESİ...

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 pbx Faks : +90 216 307 74 04 İçindekiler Genel Müdür ün

Detaylı

Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.

Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. Denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. ÖNSÖZ Dünyada ve ülkemizde yaşanan hızlı ve çok yönlü değişim süreçleri özellikle kamunun yeniden

Detaylı

ASELSAN da Halk Günü ULUSAL SAVUNMA SANAYİİNİN GÜVENCESİ YIL:25 SAYI:86 3/2012 ISSN 1300-2473

ASELSAN da Halk Günü ULUSAL SAVUNMA SANAYİİNİN GÜVENCESİ YIL:25 SAYI:86 3/2012 ISSN 1300-2473 Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı nın bir kuruluşudur. YIL:25 SAYI:86 3/2012 ULUSAL SAVUNMA SANAYİİNİN GÜVENCESİ ISSN 1300-2473 ASELSAN da Halk Günü ASELSAN Dergisi 1 Değerli Okuyucular ASELSAN

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

Uzay Ve Havacılık Teknolojileri Yol Haritası

Uzay Ve Havacılık Teknolojileri Yol Haritası TÜSI AD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu ve Ulusal I novasyon Girişimi Yol Haritası Serisi 1: Uzay Ve Havacılık Teknolojileri Yol Haritası 2009 2009 REF, Tüm Hakları Saklıdır Uzay Ve Havacılık Teknolojileri

Detaylı

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE AR-GE ve YENİLİK

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE AR-GE ve YENİLİK TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE AR-GE ve YENİLİK TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ NDE AR-GE VE YENİLİK 1 İ Ç İ N D E K İ L E R İÇİNDEKİLER ŞEKİLLER LİSTESİ SUNUŞ GİRİŞ GENEL BAKIŞ TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ

Detaylı

Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org.

Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org. Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org.tr İzmir Kalkınma Ajansı 2011 Faaliyet Raporu Mart 2012 Baskı Tarihi

Detaylı

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma ancak yerelin potansiyelini harekete geçirerek gerçekleşmektedir. Başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde

Detaylı

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU Akıllı Ulaşım Sistemleri OTOMOTİV TEKNOLOJİ PLATFORMU STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU VERSİYON 3.0 (08.2014) i Akıllı Ulaşım Sistemleri İÇİNDEKİLER I. YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 II. OTOMOTİV TEKNOLOJİ

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var

Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var ÖZEL EK Mayıs 2015 Özgün ürün ve çözümlere ihtiyacımız var l Milli Savunmada veri analizi l Türk Savunma Sanayinin bölgede tanıtımına katkı önsöz 2 1915 barış balonu gökyüzündeyken Sedef Özkan ]Savunma

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ SEKTÖREL BÜYÜKLÜKLER POLİTİKA VE DÜZENLEMELER PROJE ve FAALİYETLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER İŞLETME FAALİYETLERİ HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ 244 Havacılık ve Uzay Teknolojileri,

Detaylı

ESKİŞEHİR RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ DERNEĞİ (RSKD) İHTİYAÇ ANALİZİ VE STRATEJİK YOL HARİTASININ ÇIKARTILMASI ÇALIŞMA SONUÇLARI PAYLAŞIM ÇALIŞTAYI

ESKİŞEHİR RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ DERNEĞİ (RSKD) İHTİYAÇ ANALİZİ VE STRATEJİK YOL HARİTASININ ÇIKARTILMASI ÇALIŞMA SONUÇLARI PAYLAŞIM ÇALIŞTAYI ESKİŞEHİR RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ DERNEĞİ (RSKD) İHTİYAÇ ANALİZİ VE STRATEJİK YOL HARİTASININ ÇIKARTILMASI ÇALIŞMA SONUÇLARI PAYLAŞIM ÇALIŞTAYI ESKİŞEHİR 6 HAZİRAN 2 014 Çalıştay Gündemi 13:30-13:45

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ HÜKÜMET PROGRAMI 30 EYLÜL 2006 Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri, Kıbrıs Türk Halkı 24 Nisan 2004'te gerçekleşen Referandum'da

Detaylı

www.netas.com.tr 45.YIL

www.netas.com.tr 45.YIL www.netas.com.tr 45.YIL Başarılarla dolu 45 yıl... Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunan, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan

Detaylı

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU 2011 2 PharmaVision GRI Performans Göstergeleri İÇİNDEKİLER * 3.1/3.2./3.3/3.4/3.5/3.6/3.12 Sunuş 3 1.1/4.12/4.19 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2.6/2.7/2.8 PharmaVision

Detaylı