Gaziosmanpaşa Üniversitesi. İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Gaziosmanpaşa Üniversitesi. www.gop.edu.tr. İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı"

Transkript

1 Gaziosmanpaşa Üniversitesi bülten Şubat Sayı 2 İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısı için ilimize geldi. 25 Ocakta Üniversitemizde gerçekleşen toplantıya YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Prof. Dr. Berrak Kurtuluş ve YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Solak ile 23 Üniversite Rektörü katıldı. Toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin in misafirlere Üniversitemizi tanıtan bir sunum yapmasıyla başladı. Ahi Evran Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Çankırı Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi, Konya Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Kardeş Üniversite Projesi ve üniversiteler arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi, öğrenci sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri üzerinde duruldu.

2 2 haberler YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Üniversitemiz Şeref Defterini İmzaladı Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi ziyaretlerinden sonra Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsüne geçen YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin ve 23 üniversite rektörü Merkezî Yemekhane de yemek sırasına girip öğrencilerle birlikte öğle yemeği yediler. Öğle yemeğinin ardından YÖK Başkanı ve Rektörümüz, Rektörlük Makamına geçtiler. Burada Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan şeref defterini imzaladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Yönetimi ile Görüştü İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısı için ilimizde ve Üniversitemizde bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Meşe, Başkan Yardımcısı Esat Al ve Yönetim Kurulu Üyesi Şerife Meral ile görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Üniversitemiz öğrencilerinin istekleri, karşılaştıkları problemler ve bunlara çözüm önerileri konuşuldu.

3 haberler 3 3 Rektörümüz Basınla Buluştu Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin basın mensuplarıyla tanışma toplantısı düzenledi. Çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda Üniversitemizin kısa bir tanıtımını ve iki ayın değerlendirmesini yapan Rektörümüz, görevi devraldıktan sonra daha önce çizdikleri yol haritası doğrultusunda plan ve projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara başladıklarını, bu süre içerisinde tüm kurum, kuruluş ve halkıyla Tokat ın Üniversitemize olan yakın ilgisine şahit olduğunu ve herkese gönülden teşekkür ettiğini ifade etti. İki ay içinde yapılanları ana başlıkları ve özet olarak değerlendiren Rektörümüz Diş Hekimliği Fakültesinin Senatomuzdan geçtiğini ve YÖK tarafından onaylandığını, aynı şekilde Niksar ve Turhal ilçelerindeki yüksekokul açılması kararının da YÖK tarafından onaylandığını ifade etti. Geçtiğimiz iki ayda eğitim-öğretim kalitesini geliştirmek için Uzaktan Eğitim Merkezi, Kariyer Planlama Merkezi, Dış İlişkiler Ofisi gibi birimlerin kuruluş çalışmalarının ve hastanede iyileştirme çalışmalarının başlatıldığını belirtti Üniversitemizde 25 Ocak 2011 tarihinde yapılan İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri Üniversite Rektörleri Toplantısından bahseden Rektörümüz, toplantıda Kardeş Üniversiteler Projesi ve üniversitelerin sorunlarının tartışıldığını, katılımcılara Üniversitemiz ve şehrimizin tanıtıldığını söyledi. Bundan sonraki süreçte Üniversitemizi modern, bölgenin ve çağın ihtiyaçlarına cevap veren, herkesin gıptayla baktığı, kalite standartlarını tutturmuş, bilimsel konularla gündeme gelen, tercih edilen bir üniversite hâline getirmek için hep beraber tüm gayretimizle çalışacağımızı vurgulayan Rektörümüz, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Üniversitemiz Öğretim Üyesi Köksal Pabuçcu dan Müzikal Resim Sergisi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Köksal Pabuçcu, 21 Şubat 2011 tarihinde Suları Munzur Kokan Erzincan isimli dokuzuncu kişisel resim sergisini Ankara da açtı. Pabuçcu Müzikal Resim Sergisi olarak nitelendirdiği söz konusu serginin dünyada bir ilk olduğunu belirtti. Pabuçcu tarafından sergi için özel olarak bestelenip sözleri yazılan müzik eseri de açılışta katılımcılara takdim edildi. Marblist tarzdaki eserlerin yer aldığı serginin açılışına başta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı Gürsel Çakır olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Sergi müziği Erzincan Valiliği tarafından cd olarak çoğaltılıp davetlilere dağıtıldı. Eserin seslendirmesi Müzik Öğretmeni Ahmet Hakan Baş tarafından yapıldı. Enstrümanlarda ise Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları Arda Göksu, Emre Pınarbaşı ve Ahmet Hakan Baş görev aldılar.

4 4 etkinlikler Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 23 Şubat Çarşamba günü saat te Üniversitemiz Konferans Salonunda GOÜ Erasmus Ofisinin organize ettiği Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı toplantıda Erasmus Kurum Koordinatörümüz Doç. Dr. Mustafa Özgen tarafından Erasmus Ofisinin işleyişi ve faaliyet alanları anlatıldı, Erasmus ofis uzmanları ve çalışanları tanıtıldı. Hâlen Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi binasında Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğinin yanında bulunan Ofiste 3 uzman ve 1 memur kadrosuyla Üniversitemize hizmet sunulduğu belirtildi. Toplantıda öğrencilerimize uzmanlarımız tarafından, mart ayı içerisinde başvuruların başlatılması planlanan Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği hakkında detaylı bilgiler verildi öğretim yılında elliden fazla öğrencinin bu program çerçevesinde yurt dışına gönderildiği ifade edildi. Önümüzdeki yıl staj hareketliliğinin de eklenmesiyle bu sayının çok daha artacağına vurgu yapıldı. Ayrıca, geçen dönemlerde Erasmus Öğrenim Hareketliliği ile yurtdışına gitmiş olan öğrencilerimiz toplantıda deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.

5 etkinlikler etkinlikler Sermaye Piyasası Kurulu ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Konferanslar Zincirinin İlki Üniversitemizde Yapıldı Sermaye Piyasası Kurulu Uzmanı İlknur Yazar, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Müdür Yardımcısı Dr. Taşkın Subaşı ve Aracı Kuruluşlar Birliği Genel Müdür Yardımcısı Yener Yıldırım ın katılımları ile 25 Şubat 2011 Cuma günü saat te İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeşilırmak Konferans Salonunda bir konferans düzenlendi. Konferansta sermaye piyasası, hisse senetleri, aracı kuruluşlar, borsa vb. konular ile SPK ve İMKB de çalışmak için gerekli şartlar konularında bilgiler verildi. Aracı Kuruluşlar Birliği Genel Müdür Yardımcısı Yener Yıldırım, belirtilen konularla ilgili olarak önümüzdeki iki aylık zaman dilimi içerisinde toplam 30 üniversitede konferanslar düzenleneceğini ve bu konferansların ilkinin Gaziosmanpaşa Üniversitesinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Konferansa çok sayıda öğrencimiz ve öğretim üyeleri katıldı. Tokat Sağlık Yüksekokuluna Anne ve Yeni Doğan Simülatörü Alındı Tokat Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanlarından Doç. Dr. Mevlüde Karadağ ile Öğretim Görevlileri Döndü Batkın, Öznur Çetin ve Fatma Kılıç tarafından hazırlanıp Gaziosmanpaşa Üniversitesi BAP Komisyonu tarafından kabul edilen proje yoluyla alınan Anne ve yeni doğan simülatörü nün kurulumu yapıldı ve Yüksekokulumuzun tüm öğretim elemanlarına simülatörün kullanımı hakkında eğitim verildi. İthalatçı firma tarafından Tokat Sağlık Yüksekokuluna kurulan bu simülatörün Türkiye de ilk olarak Üniversitemiz tarafından kullanılacağı belirtildi. Anne ve yeni doğan simülatörü normal doğum eyleminin yanı sıra, birçok acil ve riskli doğum eylemi tipinin gerçekleşmesine imkân sağlamakta ayrıca solunum ve dolaşım fonksiyonuna sahip olup, doğum eylemi sırasında sürekli nabız, kan basıncı ve kalp ritm takibi yapılabilmektedir. Simülatörün uzaktan kontrollü bilgisayarı öğretim elemanı tarafından kumanda edilerek doğum eyleminin gidişi değiştirilebilmekte ve öğrencinin gerçeğe yakın bir doğum eylemini yaşaması sağlanabilmektedir. Simülatörde birçok hazır eğitim senaryosu bulunmakta ya da eğitici tarafından değişik senaryolar hazırlanabilmektedir. Konu ile ilgili açıklamalar yapan Tokat Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Ekici son yıllarda öğrencilerimizin, çok yaygınlaşan sezeryan operasyonları nedeniyle yeterli sayıda doğum eylemi görmekte zorluklar yaşadığını ancak bu simülatör sayesinde gerçeğe çok yakın uygulamalar yaparak hastane eğitimlerine deneyim kazanmış olarak girebileceklerini belirterek projeyi hazırlayan öğretim elemanlarına ve BAP Komisyonuna teşekkürlerini sundu.

6 6 haberler GOPÜSEM Faaliyetlerini Artırıyor Kısa adı GOPÜSEM olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi faaliyetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Merkez bünyesinde yürütülen Hayat Boyu Öğrenme LLL-225 kodlu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde planlanmış olan kurslardan üçüncüsü olan 180 saatlik Hasta ve Yaşlı Bakıcılığı Kursu 07 Mart 2011 tarihinde sona erdi. Böylece, ilki Bilgisayar Uygulamalı Muhasebe Kursu (420 saat), ikincisi Mutfak Hizmetleri ve Kafeterya İşletmeciliği Kursu (300 saat) olarak gerçekleştirilen proje kapsamındaki kursların üçüncüsü de tamamlanarak 900 saatlik kurs programı gerçekleştirilmiş oldu. Ayrıca, bölgemiz ve ülkemiz tarımsal üretim değeri yönünden önemli bir yere sahip ceviz yetiştiriciliği konusunda bilgi ve becerili insanların yetersizliği, terbiye sistemleri ve budama konusunda yetersiz bilgiyi ve ceviz sektöründe yaşanan önemli kayıpları en aza indirmek için yararlı olacağı düşüncesiyle, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yaşar AKÇA tarafından Mart 2011 tarihlerinde verilen ve toplam 2 gün ve 16 saat süren Ceviz Yetiştiriciliği Kursunun teorik kısmı ilk gün Niksar Ayvaz Park Otel de, uygulama kısmı ise ikinci gün arazide olmak üzere başarı ile tamamlandı. Kursa Tokat ili ve Türkiye nin diğer illerinden gelen katılmcılar iştirak ettiler. Üniversite öğrencilerinin mezuniyetleri akabinde tüm sektörlerde iş bulabilmeleri, Üniversitemiz öğretim elemanlarının akademik yeterliliklerini geliştirebilmeleri yönüyle Mühendislik Bilimleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri-GİS, Uzaktan Algılama ve Kamu ve Belediye Çözümleri konularında bilişim teknolojilerini mesleklerine entegre edebilme kabiliyeti sağlamak için NEDCAD Ulusal Cad ve Gis Çözümleri Mühendislik Bilgisayar Eğitim Ticaret A.Ş. tarafından; Türkiye ölçeğinde üniversitelerde düzenlenen sertifika eğitimleri Üniversitemiz bünyesinde 29/30 Nisan- 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilecektir. Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halit Çiçek, Üniversitemiz öğretim elemanlarının, mezunlarımızın, öğrencilerimizin ve halkımızın ihtiyacı olan tüm alanlarda, sertifika programı, kurs veya seminer tarzında, kısa ve uzun süreli eğitim-öğretim programları düzenlemeye artan bir şekilde devam edeceklerini belirtti. Şehir merkezinde bulunan Üniversitemiz lojmanlarının bulunduğu binada, zemin (176 metrekare) ve bodrum katta (203 metrekare) hizmet veren, 3 sınıf, 1 seminer odası, 3 bilgisayar laboratuvarı,1 büroya sahip olan Merkezin aynı anda 110 öğrenciye hizmet verebilme kapasitesinin olduğunu belirten Çiçek, kurs düzenleyen öğretim elemanlarımızın döner sermaye kapsamında kurs ücreti almaları hâlinde denge tazminatı gibi ek ödeneklerinin kesilmesi ile ilgili sorunun tarihinde kabul edilen 6009 sayılı Kanun ile büyük ölçüde giderilmiş olduğunu da belirtti.

7 haberler 7 3 Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemil Alkan Birincilik Ödülü Aldı Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi nde Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemil Alkan, Tekstil Uygulamaları İçin Isı Depolama Özellikli Mikrokapsül Üretimi adlı projesiyle Akıllı Giysiler ve Fonksiyonel Tekstiller Dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Aday Memurların Yemin Töreni Yapıldı Öğrencimiz Sait Özdemir den Altın Başarı Şubat 2011 tarihlerinde İzmir de yapılan Atletizm Büyükler Salon Türkiye Şampiyonası 1. gün yarışmasında piste çıkan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Sait Özdemir 3 dakika 57 saniyelik derecesiyle büyükler salon metrede Türkiye Şampiyonu oldu. Temel Eğitim Sınavı nda başarılı olan personelimiz için Üniversitemiz Senato Odasında yemin töreni yapıldı. Yemin törenine 35 memur adayı katıldı. Törende Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Kenan Kara, Prof. Dr. Mücahit Eğri ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Murat Sayılı da hazır bulundular. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Kara, Temel Eğitim Sınavı nda başarılı olan memurlarımızı tebrik ederek kendilerine başarı dileklerini iletti. Törenin ardından Rektörlük Binası önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

8 Yeni Atamalar/Akademik Yükselmeler İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı Vekâleten Tokat Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü Zile Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Ocak 2011 İtibarıyla Profesör Kadrolarına Yükselen/Atanan Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. Yaşar Akçay Doç. Dr. Fatih Ekici Doç. Dr. Durali Mendil Prof. Dr. Ali Açıkel Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Prof. Dr. Salih Barışık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Prof. Dr. Sedat Yazıcı Eğitim Fakültesi Ortaöğr. Sos. Alanlar Eğit. Prof. Dr. Nevin Yörük İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Prof. Dr. Fatih Yüksel İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Ocak-Şubat 2011 İtibarıyla Doçent ve Yardımcı Doçent Kadrolarına Atanan Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Gülüstan Erdal Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Doç. Dr. Ahmet Şekeroğlu Ziraat Fakültesi Zootekni Doç. Dr. Meral Uzunöz Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Doç. Dr. Ali Yeginsu Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Yrd. Doç. Dr. Erkal Bilgiç Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Yrd. Doç. Dr. Fatih Çelikyay Tıp Fakültesi Dâhilî Tıp Bilimleri Yrd. Doç. Dr. Betül Çevik Tıp Fakültesi Dâhilî Tıp Bilimleri Yrd. Doç. Dr. Deniz Şahin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Ocak 2011 İtibarıyla Doçent Unvanı Alan Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Bahaddin Bükcü Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Doç. Dr. Ömer Faik Ersoy Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Doç. Dr. Mevlüde Karadağ Tokat Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Doç. Dr. Erdal Şenocak Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğr. Vefat ve Başsağlığı Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necmettin Yılmaz ın annesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Zile Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Durali Mendil in annesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Uzun un babası Ziraat Fakültesi Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafer Ulutaş ın babası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şefi Halil Şahin in kardeşi vefat etmişlerdir. Adı geçen Üniversitmiz mensuplarının vefat eden yakınlarına Allah tan rahmet, kendilerine başsağlığı dileriz. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Adına Sahibi Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN (Rektör) Genel Yayın Yönetmeni Yrd. Doç. Dr. Tuncay BÖLER Yayın Koordinasyonu İlhan YABACI Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bülteni Editörler Abdullah ERDİNÇ, Ahmet AKGÜL, Yaşar ŞİMŞEK Tasarım Mesut KOYUNCU Yayın İdare Merkezi Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Taşlıçiftlik Kampüsü, Tokat e-posta:

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 NİSAN-2013 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Stratejik Planı 2014-2018 Yönetim Kurulu nun 15.03.2013 tarihli toplantısında 2013/ 11-30 sayılı kararı;

Detaylı

üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu ulusal konferans GerÇekleŞTİrİldİ

üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu ulusal konferans GerÇekleŞTİrİldİ www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 16 MART 2014 alaca myo Gıda İŞleme Bölümü Beyaz peynir üretti üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ 7 YAŞINDA

ÜNİVERSİTEMİZ 7 YAŞINDA www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 6 NİSAN 2013 Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesini Destekliyoruz Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesi, Üniversitemiz akademik

Detaylı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı 4 Türk Dünyası 5 Sancak 10 Spor Niğde Üniversitesi Niğde Üniversitesi nigde.edu.tr Mayıs 2012 Sayı: 1 20. Gurur Yılımız yılında yanmaya başlayan eğitim meşalesi, 20 yıldır Niğde yi, bölgeyi ve Türkiye

Detaylı

HABERLER. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesinden Dünyada Bir İlk. Üniversitemiz 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni

HABERLER. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesinden Dünyada Bir İlk. Üniversitemiz 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni Kırıkkale Üniversitesi Kalite Geliştirme ve Yönetim Birimi Kuruldu Üniversitemiz faaliyet alanlarının tümünde üretilen hizmet kalitesinin geliştirilmesi, standardizasyonu ve sürekliliğini sağlayarak, Toplam

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat-2015 Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu HİTİT HABER BAŞLARKEN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu yeni sayısında, değerli Hitit Üniversitesi Ailesi ni sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üstlendiği vizyon ve

Detaylı

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU HİTİTSEM1 Yaşında PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ Sayfa 15 Sayfa 18 Sayfa 21 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 17

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI REKTÖRÜMÜZDEN AKADEMİK BİRİMLERİMİZE ZİYARET TIP FAKÜLTESİ NDE YANIK VE YANIĞA YAKLAŞIM KONFERANSI VERİLDİ Sayfa 4 Sayfa 9 Sayfa 11 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya

Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya Ağustos-Ekim 2009 Yıl: 2 haber bülteni Sayı : 4 KAMPÜS TEMEL ATMA TÖRENİ HALKIN YOĞUN KATILIMIYLA ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ haber bülteni Ağustos - Ekim 2009 Yıl: 2 Sayı 4 İmtiyaz

Detaylı

TIP FAKÜLTEMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

TIP FAKÜLTEMİZİN BÜYÜK BAŞARISI Üniversitemiz ile Sinop Üniversitesi Senatosu Ortak Toplantı Yaptı Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları na Katılım Yoğun Oldu İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulundan Rektörümüze Ziyaret 6 7 11 www.hitit.edu.tr

Detaylı

1Yaşında. www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013. Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette

1Yaşında. www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013. Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette 1Yaşında www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013 Dünya Üniversitesi Olma Yolunda Hızlı Adımlarla İlerliyoruz Sayfa 4 Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette Sayfa 7

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan-2014 Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ . sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Edebiyat Fakültesi Fen Fakültesi Hukuk Fakültesi Siyasal Bilgiler

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi Kurumsal İletişim Gazetemiz KampüsHaber 1. yılını kutladı Çukurova Üniversitesi nin önemli kurumsal iletişim araçlarından biri olan KampüsHaber Gazetesi yayın hayatının birinci yılını coşkuyla kutladı.

Detaylı

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Adına Sahibi Prof. Dr. Serdar SALMAN Dekan

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Adına Sahibi Prof. Dr. Serdar SALMAN Dekan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Adına Sahibi Prof. Dr. Serdar SALMAN Dekan Yayına Hazırlayan Doç. Dr. Oğuz GÜRSOY Dekan Yardımcısı Yayın Kurulu Prof. Dr. Serdar SALMAN (Dekan) Doç. Dr. Oğuz GÜRSOY (Dekan

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU NİSAN - 2011 Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr Dünya'da

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ!

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ! www.hitit.edu.tr TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN Üniversitemizde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN, Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum a geldi. makamında ziyaret eden

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

ZİYARETLER Rektör Akan Samsun Meslek Yüksekokulu Öğrencileriyle Söyleşti 101 Dünyanın En Keyifli Mesleği Öğrenciliktir 102

ZİYARETLER Rektör Akan Samsun Meslek Yüksekokulu Öğrencileriyle Söyleşti 101 Dünyanın En Keyifli Mesleği Öğrenciliktir 102 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ DEN Ondokuz Mayıs Üniversitesi Her Geçen Gün Büyüyor 2 OMÜ Alaçam Meslek Yüksekokulu Açıldı 4 Türkiye nin Yeni Sivil Havacılık Okulu İddialı Geliyor 6 Human Echınococcosıs 8

Detaylı

Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü törenle kutluyor.

Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü törenle kutluyor. www.hitit.edu.tr Hitit Üniversitesi Tanıtım Etkinlikleri Sürüyor HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 5 MART 2013 Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü Kutlayacak Üniversitemiz öğretim elemanları

Detaylı

AKADEMİK AÇILIŞ. Akademik Yıl Açılışımız TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK in Katılımlarıyla Gerçekleşti.

AKADEMİK AÇILIŞ. Akademik Yıl Açılışımız TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK in Katılımlarıyla Gerçekleşti. www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 1 KASIM 2012 Üniversitemizdeki Öğrenci Sayısı 11,140'a Ulaştı Üniverstemizde lisans eğitimindeki doluluk oranı %93.8 e ulaştı. Toplam öğrenci

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

HABERLER. Bilim üretme, öğretme, yayma, bilgiyi ürüne ve topluma hizmete dönüştürme noktasında Üniversitemiz önemli bir yere sahiptir.

HABERLER. Bilim üretme, öğretme, yayma, bilgiyi ürüne ve topluma hizmete dönüştürme noktasında Üniversitemiz önemli bir yere sahiptir. Mühendislik Zirvesi ve Ar-Ge Merkezleri Sergisi Yapıldı Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Topluluğu tarafından 10 Aralık Salı günü Mühendislik Zirvesi ve

Detaylı