OKSİJEN MASKESİ ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OKSİJEN MASKESİ ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 1. OKSİJEN MASKESİ ŞARTNAMESİ 1. Maske delikli olmalıdır 2. Burun kısmı metal bir parça ile sıkıştırılmış olmalıdır 3. Lastikli ve başa tespit edilebilir olmalıdır 4. Maske ağzı ve burunu içine alabilmelidir. 5. Disposiple olmalıdır 6. Merkezi sisteme şeffafbir hortumla bağlanmalıdır. 7. Etilenoksit ile steril edilmiş olmalıdır

2 2. PEDİATRİK OKSİJEN MASKESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 3. Maske burun ve yüz yapısına anatomik olarak uygun olmalıdır. 4. Tüm malzeme yumuşak, tahriş etmeyen, non toksik tıbbi PVC'den yapılmış olmalıdır. 5. Kolayca temizlenebilmelidir. 6. Malzemenin oksijen girişi yeri ile flowmetre arasında ara konnektörü olmalı ve hotumu en az 120 cm olmalıdır. s. Başı çevreleyen lastiği esnek fakat kolay deforme olmayacak özellikte olmalıdır. 6. Maskenin her iki yanında fazla 02 ve C02'i çıkaracak ve sadece atılıma izin verecek şekilde dizayn edilmiş tek yönlü çalışan delikler olmalıdır. 7. Hortumu kaza ile kırılsa bile Oz'yi iletebilme özelliğine sahip olmalıdır. 8. Yüzde rahat durmayı sağlayacak tahriş yapmayan burun üzerine yerleştirilebilen ince metal mandalı olmalı ya da bu yerleştirmeye uygun olmalıdır. 9. Yenidoğan, çocuk ve adölesan boyları olmalıdır. 10. Maskenin hortum kısmı hastanemizin merkezi oksijen sistemine bağlı olan manometreye uyumlu olmalıdır. 11. Maskenin hortum kısmı ambuya da takılabilir nitelikte olmalıdır. 12. Arkadan başa geçirilebilmesi için boyu ayarlanabilir lastiği olmalıdır. 13. Ambalajı tekli, temiz poşet içinde olmalıdır. 14. Şeffaf olmalıdır. 15. Maskenin yüze değen kısmı yuvarlatılmış ve düz kenarlı olmalıdır.

3 7. MUAYENE ELDİVENİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Tabii kauçuktan muayene amaçlı üretilmiş olmalıdır. 2. Sağ ve sol ayrımı olmamalıdır.her iki elede uyumlu olmalıdır. 3. Non-allerjik olmalı ve pudralı olmalıdır. 4. S,M,L ebatlarında olmalıdır. s. 50'lik veya l00'lük kutular halinde paketlenmiş olmalıdır. 6. Ambalaj üzerinde üretim tarihi ve ebadı yazılı olmalıdır.

4 8. ŞEFFAF ELDİVEN TEKNİKŞARTNAMESİ 1. Şeffaf plastikten yapılmış olmalıdır. 2. Bir pakette 100 adet eldiven içermelidir. 3. Çekilmelere karşı dayanıklı olmalıdır.

5 9. GAZLI BEZ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. 90XIOO cm ebadında zigzag olarak katlanmış olmalıdır. 2. Pamuk ipliğinden üretilmiş olmalı ve elyaf içermemelidir. 3. em 2 ' sinde atkı ve çözgü sayısı 20 tel ve üzeri olmalıdır. 4. Bir m 2, nin gram cinsinden ağırlığı en az 24 gram olmalıdır. 5. Emici olmalı ve batma süresi 10sn'den az olmalıdır. 6. Gazlı bez topları nem almayacak ve kirlenmeyecek şekilde naylon torba içinde olmalıdır.

6 ENJEKTÖR 2 ML-S ML-lO ML-20 ML-SO ML- IOO İÜ TEKNİKŞARTNAMESİ 1. 3 P Kauçuk contalı olacak conta farmostik özellik taşıyacaktır. 2. Şırıngalar steril, pirojensiz %6 eğim ve luer tipte olacak bu uçlar 3 P 2,5,10,20,50 ml şırıngalarda eksantrik olacaktır. 3. İğneler 2ml de 12 numara siyah; 5,IO,20,50ml de 2numara yeşil 21 G paslanmaz çelikten iğne ucu olacaktır. 4. Enjektör ile iğnesi tek bir ambalajda olacaktır,enjektörlerle ambalajlanacak olan iğne numaraları ambalaj üzerinde belirtilecektir. 5. Enjektörlerin koni kısmında oluşan ölü boşluğun minimalize veya yok edilmiş olması tercih sebebidir. 6. Enjektörlerin üzerinde cc'lerini belirten çizgiler ve rakamlar yazılı olmalıdır. 7. Ambalajlanmış olan enjektörlere 100 ve 250 adedi orijinal kutularına konulmuş olacaktır. 10 adet IOO'lük veya 250'lik kutu yol ve sevkiyata dayanıklı dış ambalaja konulacaktır. 8. Enjektör ambalajı üzerinde en az aşağıda yer alan bilgiler bulunmalıdır; a)firmanın adı veya kısa adı adresi varsa tescil markası b )Kapasitesi ml veya cc olarak c )Sterilizasyon tarihi ve son kullanma tarihi (ay yıl) d)seri numarası e )Steril apirojen ve nontoksik olduğu f)sterilizasyon tipi ve sterilizasyon endikatörü yazılı olmalıdır. g)ambalajın bir tarafı kağıt diğer tarafı şeffaf olacak kolay açılacak yönünü belirten bir işaret olacak iç ve dış ambalajlar üzerindeki bilgiler çıkmayacak nitelikte yazılı olmalıdır.

7 12. ÇAM UÇLU ENJEKTÖR ŞARTNAMESİ ı. Enjektör 50cc'lik olmalıdır. 2. Disposible olmalıdır. 3. Sterilolmalıdır. 4. Çam uçlu olmalıdır. 5. Enjektörün üzerinde cc'lerini belirten çizgiler ve rakamlar yazılı olmalıdır. 6. Ambalaj üzerinde imalat ve son kullanma tarihi yazılı olmalıdır. 7. CE belgesi olmalıdır.

8 13. DENTAL ENJEKTÖR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Disposable ve steril olmalıdır Gx40mm olmalıdır. 3. CE belgeli olmalıdır. 4. Kutu üzerinde imal tarihi ve son kullanma tarihi olmalıdır.

9 14. İGNE UCU TEKNİK ŞARTNAMESİ ı. Disposible ve steril olmalıdır 2. Yeşil, siyah ve sarı renklerde olmalıdır 3. Kutu üzerinde imal ve son kullanma tarihleri olmalıdır. 4. CE belgesi olmalıdır.

10 15. GALOŞ TEKNİK ŞARTNAMESİ ı.galoş ayakkabı üzerine giyilebilecek özellikte olacaktır. 2.Galoşun ayakkabıları tam olarak sarabilmesi için kenarlarında torbalanmış şekilde büzmesi olacaktır. 3.Galoşta kullanılacak lastik sağlam olacak, kolay kopmayacaktır. 4.Ambalaj şekli, bir torbada 500çift (1000 adet) olacaktır. S.Galoş renkleri açık mavi olacaktır. 6.Hastane idaresinin vermiş olduğu sipariş miktarına göre depoya teslim edilecektir.

11 16. POViDONE iodine % 10 ANTiSEPTiK SOLUSYON (BATiCON, POLYOO vb.) TEKNiK ŞARTNAMESi 1. Ürün %10 oranında povidone iodine içerimelidir. 2. Bakterisid, virüsid, fungusid ve protozoid özelliğe sahip olmalıdır. 3. Cilt ve mukoza dezenfeksiyonunda, yara ve yanık yüzeylerde seyreltilmeden kullanıma uygun olmalı, allerjik reaksiyon ve cilt irntasyonuna neden olmamalıdır cc'lik ışıktan korunmalı, kapağı iyi oturan, kilitli kapak sisteminde (yukarı çekilerek akışın sağlandığı geri itince akışın sonlandığı) veya özel püskürtme (pompalı) başlıklı cami plastik şişelerde ambalajlanmış olmalıdır. 5. Ürün alkol içermemelidir. 6. Cilde sürüldüğünde su gibi akıp gitmemeli, ciltte antiseptik özelliğe sahip bir film tabaka oluşturmalıdır. 7. Solüsyonu dökerken, solüsyon şişenin dışından süzülerek akmamalıdır. 8. Ürün povidon iyotlu % 7.5 sıvı sabun ile karışıklığı önlemek için etiket veya ambalaj renginde dikkat çekici fark olmalıdır. 9. Üzerinde etken madde miktarları, hacmi, kullanım şekli, imalat seri numarası, saklama koşulları, son kullanma tarihi yazılı olmalı, üzerindeki etiket kolay düşmeyecek, kalkmayacak şekilde yapıştırılmış olmalıdır. 10. ihaleyi kazanan firrrıa-tüketilmemiş-fırünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 11. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyonun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olman, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 12. Gönderilen seriye ait olmak üzere üretici firma Kalite Kontrol Laboratuarı sorumlu müdürü tarafından imzalanmış detaylı ürün analiz raporu ürün ile birlikte teslim edilmelidir. idarenin gerekli, gördüğü hallerde ürünün niteliğini ve içeriğini tespit etmek üzere Refik Saydam Hıfzısıhha merkezi Başkanlığından ürün analizi istenecektir. Analiz bedeli firmaya ait olacaktır. Analiz nedeni ile eksilen stok firma tarafından tamamlanacaktır. 13. ilgili malzeme için teklif verecek firmalar tarafından ameliyathanede kullanılmak üzere numune bırakılmalıdır. 14. Ürünün TiTUBB'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir.

12 17. POVİDONE İYOTlU ANTİSEPTİK SIVI SABUN TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Solüsyonun etken maddesi %7.5 Povidone-iodine polyl iyot kompleksi olmalıdır. 1. Ürün bakterisid, fungusid, virusid (HBV, HIV dahil), protozoid özelliklere sahip olmalıdır. 1. Cerrahi el antisepsisinde, cilt ve yara dezenfeksiyonunda, antiseptik yıkamalarda seyreltilmeden kullanıma uygun olmalıdır. 1. Ellerde allerjik reaksiyona ve cilt irritasyonuna neden olmamalıdır cc'lik ışıktan korunmalı, kapağı iyi oturan, kilitli kapak sisteminde, cami plastik şişelerde orijinal ambalajlanmış olmalıdır. 6. Üzerinde etken madde miktarları, hacmi, imalat seri numarası, saklama koşulları, son kullanma tarihi yazılı olmalı, açıklamalar Türkçe olmalıdır. Üzerindeki etiket kolay düşmeyecek, kalkmayacak şekilde yapıştırılmış olmalıdır. 7. ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 7. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyonun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 7. ilgili malzeme için teklif verecek firmalar tarafından ameliyathanede kullanılmak üzere numune bırakılmalıdır. 7. Ürünün TiTUSS'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsattı olduğu belgelenmelidir.

13 KLORHEKSİOİN GLUKONATLI ANTİSEPTiK SIVI SABUN ŞARTNAMESİ 1. Ürün % 4 klorheksidin glukonat, isopropil alkol ve yumuşatıcı içermelidir 2. Ortalama bir doz kullanımı (4 ml) bakterisit, virusit ve fungusit özelliklere sahip olmalıdır cc'lik ışıktan korunmalı, kapağı iyi oturan, kilitli kapak sisteminde, plastik şişelerde orijinal ambalajlanmış olmalıdır. 4. Her 1000 ml ürün için kullanıcı kişilerin onaylanması kaydı ile kontaminasyonu engelleyen 1000 ml'lik pompalı ambalajda olmalı, 50'ye 1 oranında koruyucu krem ve 30 adet duvara monte edilmeye uygun ap/ikatör/eri bedelsiz olarak verilmelidir. 5. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyonun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık rniacn olmamaiıdır. 6. ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 7. Gönderilen seriye ait olmak üzere üretici firma Kalite Kontrol Laboratuarı sorumlu müdürü tarafından imzalanmış detaylı ürün analiz raporu ürün ile birlikte teslim edilmelidir. Gerekirse analiz bedeli firma tarafından karşılanmak üzere Hıfzısıhha Enstitüsü'ne gönderilecektir. 8. Ürünün TiTUBB'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir.

14 18. FORMALDEHIT SOLÜSYONU ŞARTNAMESİ 1. Saf (% 37) olmalıdır. 2. En fazla 25 litrelik plastik bidonlarda olmalıdır.

15 19. ANTİSEPTiK SOLÜSYON TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. %1,5 klorheksidin glukonat ve % 15 cetrimide içermelidir cc'lik ambalaj/arda bulunmalıdır. 3. 1/1 OO'Iük çözeltisi, sağlam cilde, rnukozalara, açık yaraya uygulanabilir olmalı, zarar vermemelidir. 4.Solüsyon içeriklerinin ışıktan etkilenmemesi için ambalajları, ışığı geçirmeyecek nitelikte olmalıdır. 5.Ürünler orijinal ambalajında (mühür kapaklı) bulunmalı; üzerinde formulasyonu, kullanım şekli üretim ve son kullanma tarihleri belirtilmelidir. Ürünlerin raf ömrü en az iki yılalmalıdır. 6. Teslim sırasında gerekli görülürse solüsyonların analizleri yaptırılacaktır. Analiz giderleri müteahhit fırma tarafından karşılanacaktır. 7. TSE belgesi veya ürüne ait uluslar arası kalite belgesine veya T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatına haiz o!malı.

16 20. OKSİJENLİ SU TEKNİK ŞARTNAMESİ ı. %3 (a/h) Hidrojen peroksit içermelidir ml'lik içi görülmeyen plastik veya şişe ambalajlarda olmalıdır. 3. Ambalaj üzerinde üretim ve son kullanma tarihi yazılı olmalıdır.

17 21. KUARTERNER AMONYUM YER DEZENFEKTANI TEKNiK ŞARTNAMESi 1. içeriğinde % 10 (her 100 gramda ::;10 g) didecyldimethylammoniumchlorid olmalıdır. 2. Dezenfektan kuarterner amonyum bileşikleri içeren % 100 konsantre halde, dozaj pompası ile kullanıma uygun çevre dostu polietilen 5 litrelik bidonlarda, kilitli kapaklı olmalıdır. 3. Aldehit ve fenol içermemelidir. Biyolojik olarak indirgenebilir olmalıdır. 4. Kokusuz olmalı göz ve nefes yollarını tahriş edici olmamalıdır. 5. Dezenfeksiyon ve temizliği aynı anda sağlamalıdır. 6. Yüzeyler üzerinde pas yapıcı etkisi olmamalıdır, antikoroziv madde içermelidir. 7. Çözelti renksiz/mavi berrak görünümde olmalıdır. 8. Yoğun bakım ünitelerinde ameliyathanelerde ve bebek odalarında bulunan tüm envanteri n temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanılabilir olmalı, cihazlara zarar vermemeli, renk değişikliklerine ve sararmalara neden olmamalıdır. Akrilik camları ve yüzeyleri matiaştırmamalıdır. 9. Bakterisid, fungisid ve virusid (HBV/HIV, Rota Vaccinia, Papova virüsleri) olmalıdır. 10. DGHM'ye göre etki etme süresi %7,5 konsantrasyonda 1 dakika olmalıdır. 11. Ürünün p+l'sı 7.00 olmalıdır. 12. Dezenfektan yüksek kirlilik ortamında etkinliğini kaybetmemelidir. 13. Ambalaj üzerinde, alınması gereken önlemler ve uyarılar yazılı olmalıdır. 14. Ürüne uygun, her 5 It'lik 5 bidon için 1 'er litre etken maddeyi alabilecek boş şişe ve partikül boyutu ayarlanabilir özellikte, kilitli sprey başlığı verilmelidir. 15. ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 16. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyonun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 17. Gönderilen seriye ait olmak üzere üretici firma Kalite Kontrol Laboratuarı sorumlu müdürü tarafından imzalanmış detaylı ürün analiz raporu ürün ile birlikte teslim edilmelidir. idarenin gerekli, gördüğü hallerde ürünün niteliğini ve içeriğini tespit etmek üzere Refik Saydam Hıfzısıhha merkezi Başkanlığından ürün analizi istenecektir. Analiz bedeli firmaya ait olacaktır. Analiz nedeni ile eksilen stok firma tarafından tamamlanacaktır. 18. ilgili malzeme için teklif verecek firmalar tarafından ameliyathanede kullanılmak üzere numune bırakılmalıdır. 19. Ürünün TiTUBB'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir.

18 22. ALET DENFEKTANI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Dezenfektan solüsyon aktive edilmiş %2 guteraldehit içermelidir. 2. Dezenfektan çözeltisi formaldehit ve fenol içermemelidir. 3. Dezenfektan solüsyon 10 dakikada bakterisid, fungusid ve virüsid, 3 saatte sporosid olmalıdır. En fazla 60 dakika içinde tüberküloz basiline bakterisid etki göstermelidir.10 dakika içinde HBV ve HIV virüslerine virüs id etki göstermelidir. 4. Dezenfeksiyon tankına alınan solüsyon en az 14 gün süreyle istenildiği kadar kullanılabilmeli; kullanım sırasında etki kaybı olmamalı, renk değişimi ve kötü koku meydana gelmemeli. 5. Solüsyon endoskop (rijid ve fleksibl), bronkoskop, kateter, termometre ve tüm cerrahi alet ve malzemeler için kullanılabilmelidir. 6. Solüsyon her türlü lens, kauçuk, lastik, plastik, altın, gümüş, bakır gibi metal ve diğer sterilize (veya yüksek düzeyde dezenfekte) edilecek olan alet ve ekipmanı etkilememeli, fonksiyonunu bozmamalı ve karakteristik özelliklerini değiştirmemelidir. Ayrıca tüm metal yüzeylerde pasıandırıcı ve koroziv etkisi olmamalıdır. Kullanım esnasında hastane malzemelerinin zarar görmesi durumunda bu zarar satıcı firma tarafından giderilecektir. 7. Ürün menşei ülke yetkili organlarınca ulusal ekspertiz raporları vermeye yetkili kılınmış laboratuarlar tarafından toksikolojik test/erden geçirilmiş olmalıdır. 8. Orijinal ambalajında kullanıma hazır olmalıdır. 9. Toksik ve irritan etkisi olmamalıdır. Kullanım sırasında köpürmemelidir 10. Rahatsız edici kokusu olmaması tercih nedeni olacaktır. Sudan ayırt edilmesi amacı ile renkli olmalıdır. 11. Dezenfektan solüsyon 5 litrelik ambalajlarda ve kilitli kapak sistemine sahip olmalıdır. Ambalajı üzerinde alınması gereken önlemler ve uyarılar yazılı olmalıdır. 12. Dezenfektan solüsyonun kullanım süresi boyunca, kontrol edilmesi için yeterli sayıda (1 lt başına 1 adet) indikatörün (test stripti) hastanemize ücretsiz olarak verilecektir. 13. Dezenfektan solüsyonun kullanımı için gerekli görülen miktar ve litre boyutu hastanenin ihtiyacına göre endoskop dezenfektan kabı satıcı firma tarafından hastanemize ücretsiz olarak temin edilecektir _ _._ _._ Kullanım sonrası dezenfektamn nötralizasyonu için her 1 It'ye 6gr glısin firma tarafından" hastanemize ücretsiz verilecektir. 15. idarenin gerekli, gördüğü hallerde ürünün niteliğini ve içeriğini tespit etmek üzere Refik Saydam Hıfzısıhha merkezi Başkanlığindan ürün analizi istenecektir. Analiz bedeli firmaya ait olacaktır. Analiz nedeni ile eksilen stok firma tarafından tamamlanacaktır. "'-. '"

19 ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlılan ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 16. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyonun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 17. Ürünün TiTUBB'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir , "-- " _ _.-._.. _ :-:-:--

20 25. YER YÜZEY DEZENFEKTANI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Çamaşır suyu <%5 sodyum hipoklorit (aktif klor min. %4,5) içermelidir. 2-Çamaşır suyu sıvı halde, berrak sarı renkte olmalıdır. _. i <OJ :} ' "" Vi. 11. ""',..., 11. 1\.) "'''''-' _ Çamaşır suyu orijinal ambalajında olmalıdır. 4. Çamaşır suyunun ürün özellikleri ve bilgileri ambalajın üzerinde belirtilmelidir. 5. Çamaşır suyu 10 kg'lık plastik bidonlarda olmalı, bidon HOPE'den (geri dönüşebilen) imal edilmiş olmalıdır. 6. Çamaşır suyunun etiketi üzerinde uyarıcı bilgiler bulunmalıdır 7. Bidonların üzerinde üreticinin acn.aoresi.rnatxası.ürünün kullanma talimatı ve üretim tarihi bulunmalıdır. 3. Ambalajın kapağı polipropilenden imal edilmiş olmalı,gaz çıkışı olan ürünler için özel olarak tasarlanmış gaz çıkışını sağlayarak ambalajın şişmesini engelleyen ventilli kapak bulunmalıdır. 3. ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir. 3. Ürünün kullanma süresi iki yıldan az olmamalı, siparişi verilen antiseptik solüsyorıun teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 4. Ürünün Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir ""

21 26. ALKOL BAZLI EL DEZENFEKTANI TEKNiK ŞARTNAMESİ 1. EI antiseptiği % 70 n-propanol veya %70 ethanol veya %70 isopropanol içermelidir. 2. Alkolün cinsi, miktarı, konsantrasyonu ambalaj üzerinde belirtilmelidir. 3. Ürün içinde cildin tahrişini önlemek amacıyla %1-3 gliserol veya lanolin bulunmalıdır. 4. Escherichia ca ii, Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter türleri, Staphylococcus aureus (metisilin dirençli suşlar dahil) ve Enterokok türleri (vankomisin dirençli suşlar dahil) gibi hastane infeksiyonu etkeni olan dirençli bakteriler üzerinde bakterisidal etki gösterme özelliğine sahip olmalıdır. Buna ek olarak fungisidal ve virusidal (Hepatit B ve Hepatit C virusları, Human Immunodeficiency Virus dahil) etki göstermelidir. Bununla ilgili klinik çalışmalar ihale dosyasında sunulmalıdır. 2. Hijyenik amaçlı kullanımda etki süresi en az 2 dakika olmalıdır. Bununla ilgili klinik çalışmalar ihale dosyasında sunulmalıdır ml'lik ambalajlarda verilmelidir. Her 2 litreye 1 pompa birlikte verilmelidir 2. Masa üstü kullanıma uygun olmalı, hasta başında kullanıma uygun ambalajlarda olmalıdır. 2. Hastanedeki PVC yüzeyler üzerine döküldüğünde leke bırakmamalı, zarar vermemelidir. 3. ihaleyi kazanan firma hastane ihtiyacına göre duvar aplikatörünü ücretsiz temin etmelidir. 10. Ürün toksik, allerjik, cildi kurutucu ve iritasyon etkili olmamalıdır. 11. Ellerde buharlaşarak kolayca ayrılmalıdır. 12. Kokusu kabul edilebilir olmalı, rahatsız edici olmamalıdır. 13. idarenin gerekli, gördüğü hallerde ürünün niteliğini ve içeriğini tespit etmek üzere Refik Saydam Hıfzısıhha merkezi Başkanlığından ürün analizi istenecektir. Analiz bedeli firmaya ait olacaktır. Analiz nedeni ile eksilen stok firma tarafından tamamlanacaktır. 14. ihaleyi kazanan firma tüketilmemiş ürünü son kullanılma sürelerinin dolmasına 3 ay kala firmaya bildirilmesi kaydıyla, malzemeyi şartnameye uygun yeni miatlıları ile en geç 15 gün içinde (fiyat artışı gözetmeksizin) değiştirmelidir ÖrunÜfı-kullalima süresi iki yıldan az' olmamal(sipaı-işi veı ileı ı antiwptik-s~!ü.şyqılljg-:- -_ teslim tarihleri itibariyle miadlarının dolmasına 2/3 kadar süre olmalı, teslim edilen ürünler karışık miadlı olmamalıdır. 16'Ürünün TİTUBB'da (T.C. ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi-Bankası) kaydı bulunmalı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olduğu belgelenmelidir.

22 27. ULTRASOUND TRANSMİSİON JEL ŞARTNAMESİ 1. Transmision jeli ultrasoun incelemeleri için kullanılabilir özellikte olmalı ve cihazın probuna zarar vermemelidir. 2. Suda eriyebilir özellikte olmalı, yağ içermemeli ve kolay tamizlenebilir olamlıdır. 3. Cilde allerjik readsiyon oluşturmamalıdır. 4. Cilde ve bulaştığında giysilerde kalıcı iz bırakmamalıdır. 5. Homojen olmalı, cild yüzeyinde homojen diffüzyon sağlamalı ve maksimum transmision olarak vermelidir. 6. Teklifedilenjeller radyoloji kliniğinde test edildikten sonra uygun bulunursa satın alınacaktır.

23 28. ALKOL ŞARTNAMESİ 1- % 96'lık olmalıdır litrelik bidonlarda saklanmalı.. ".

24 29. SIVI VAZELİN TEKNİKŞARTNAMESİ ı. ı OOOmg'lik renkli şişelerde olmalıdır. 2. Kokusuz olmalıdır. 3. Renksiz olmalıdır. 4. Saydam olmalıdır. 5. Üretim ve son kullanma tarihi yazılı olmalıdır.

25 EKG ELEKTRODU ŞARTNAMESİ 1. Sırt yapısı polietilen olmalıdır. 2. Sıvı bariyeri oluşturulmalıdır. 3. Uygulaması kolayolmalıdır. 4. Yumuşak ve esnek olmalı, vücut kıvrımlarına uyum sağlamalıdır. 5. Yapışkanı hipoallerjik akrilat olmalı, cildi tahriş etmemelidir. 6. Yapışkanlık kapasitesi yüksek olmalıdır.çıkarıldığında ciltte atık bırakmamalıdır. 7. Dış çıtçıtı(snap)paslanmaz çelik olmalıdır. 8. İç çıtçıtıt eyelet)gümüşle kaplanmış sert plastik olmalıdır. 9. Gümüş/gümüş klorür içermeli, yüksek voltajı dağıtıp defibrilasyondan 1-2 saniye sonra net trase verebilmelidir. 10. Jel süngeri polyester olmalıdır. 11. Jeli %3 oranında gümüş klorür içermeli, cildi tahriş etmemelidir. 12. Jeli non-irritan olmalıdır. 13. Jeli kurumayı önleyen PE özel haznede olmalıdır. 14.Bir pakette adet bulunmalıdır. 15. Paket hava temasını önleyecek dizaynda olmalıdır. 16. Paketin dışında cilt impedansı önlemede kullanılan zımpara olmalıdır. 17. Ürün doğal kauçuk latex içermemelidir. 18. Paket üzerinde üretim ve son kullanma tarihleri adet sayısı belirtilmelidir. 19. CE belgesi olmalıdır.

26 30. EKG KAGIDI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Nihon Kohden marka EKG cihazına uygun olmalıdır. 2. Her 14cm'de bir Z şeklinde katlanmış ve kolay koparılabilir özellikte olmalıdır. 3. Kağıt 21cm eninde 30m uzunluğunda olmalıdır. 4. Yatay ve dikey hat çizgileri olmamalı,kağıt çizgisiz olmalıdır. 5. Kağıt kardiyografa yerleştirilebilir olmalıdır. 6. Kağıt ambalaj içinde olmalıdır.

27 31. RODAJLI LAM TEKNİK ŞARTNAMESİ - Refraktivite indeksi 1,5171 olan - Ekstra beyaz camdan imal edilmiş - En üst düzeyoptik kalitede - Rodajlı - Bir ucu mm uzunluğunda renkli - Renkli kısmı xylene - Aseton ve alkole dirençli - Köşeleri 45 açıyla kesilerek yuvarlatılmış - 76x26 mm boyutlarda - Maksimum kalınlığı 1 mm - Ürün kutusunda IVD (In Vitro Diagnostic) sembolü olan

28 32. DREN LASTİGİ ŞARTNAMESİ ı. Latex kauçuktan imal edilmiş olmalıdır.

29 33. CERRAHİ MASKE ŞARTNAMESİ ı. Toz geçirmez olmalıdır. 2. Filtreleme özelliği olmalıdır. 3. Dört adet bağı olmalıdır. 4. Burunu sabitleyici teli olmalıdır. 5. Alerjik olmamalıdır. 6. Elyaf ihtiva etmemelidir. 7. Hazır kutular içinde 100' er adet olmalıdır. 8. Rahat kullanım için kutunun üst kısmında açma bölmesi olmalıdır.

30 34. CERRAHİ BONE ŞARTNAMESİ C~ i ı. Tek kullanımlık olmalıdır. 2. Bonenin kenarları düz lastikli olmalıdır. (pile olmamalıdır) 3. Kenar lastikleri çok sıkı olmamalıdır.

31 35. İPEK FLASTER ŞARTNAMESİ ı. Boyutları 5cm x 5 mt olmalıdır. 2. Non allerjik olmalıdır. 3. Tekli kutular içinde olmalıdır.

32 36. BEZ FLASTER TEKNİKŞARTNAMESİ ı. 5 x 5 mt ebadında olmalıdır. 2. Yapışma kabiliyeti yüksek olmalıdır. 3. Elle yırtılabilmelidir. 4. Paket üzerinde ebadı, üretim ve son kullanma tarihleri yazılı olmalıdır.

33 37. SARGI TUTUCU şerit TEKNİK ŞARTNAMESi: 1- Hipoalerjiniktir,cildi tahriş etmemelidir. 2- Gözenekli olmalıdır,cilt nemini geçirmelidir.yapışkanlığını uzun süre devam ettirmelidir. 3- Esnek olmalıdır,vücut kıvrımlarına uyum sağlamalıdır.minimal hareketlere izin vermelidir.kemikli ve çıkıntılı yerlere kolay uyum sağlamalıdır. 4- Çıkarılmadan röntgen çekilebilmelidir. 5- Non-woven dokuma kumaştan yapılmalıdır. 6- Satıh yüzeyinde koruyucu kağıt olmalıdır. 7- Kutu üzerinde üretim ve son kullanma tarihi,raf ömrü,ebadı ve üretici firma bilgileri yazılmalıdır. 8- Tek tek kutulanmış olmalıdır. 9- lom x locm ebatında olmalıdır..

34 38. BİsTÜRİ UCU TEKNİK ŞARTNAMESİ ı. Üzerinde son kullanma tarihi ve markası yazılı olmalıdır. 2. Paslanmaz özellikte olmalıdır. 3. Garnrna sterilizasyon ile steril edilmiş olmalıdır. 4.Son kullanma tarihi en az 5 yıl olmalıdır ,11,15,20 no'luk ebatlarda olmalıdır. 6- Teslim edilecek ürünlerden en az onar adet numune ameliyathane sorumlu hemşiresine teslim edilecek. Bu ürünler cerrahi ekipler tarafından denendikten sonra sonuç bildirilecektir.

35 39. KURUTMA KAGIDI ŞARTNAMESİ ı. 40X40 cm ebatlarında olmalıdır. 2. Ağırlık 70 gr/mn olmalıdır. 3. Bir pakette en az 250 adet olmalıdır. 4. Kağıtlar orijinal ambalaj da olmalıdır.

36 ABESLANG ŞARTNAMESİ ı. Steril olmalıdır. 2. Tek tek ambalajlarda olmalıdır. 3. Tahta veya plastik olmalıdır. 4. Disposible olmalıdır. }

37 40. HASTA ÖNLÜ(;Ü TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Önlükler; non-steril,medikal özellikte (non-woven),tek kullanımlık, bakteri bariyerli, antimikrobiyel, antiallerjik, antistatik özelliği olan malzemeden, iç göstermeyen, koyu renkten imal edilmiş olmalıdır. 2. Kullanılan malzemenin ağırlığı 50gr/m2 (+/-5grm2) olmalıdır. 3. Önlük kumaşı cildin nefes almasını sağlamalı, ancak; alkol, kan ve benzeri vücut sıvılarını emmeden ortamdan uzaklaştıracak ve alta geçişine izin vermeyecek nitelikte (fluid-repellent) olmalıdır. 4. Önlükler kısa kollu olmalıdır. 5. Önlüğün yakası arkadan ayarlanabilir cırtla kapatılmalı, bel hizasından iki kuşakla bağlanabilmelidir. 6. Önlükler non-steril tekli jelatin poşet içinde paketlenmeli, önlük üzerinde üretici firma bilgilerini içeren beden etiketi bulunmalıdır. 7. Boyu en az 120 cm olmalıdır. 8. Numune getirilmesi zorunludur.

38 VÜCUT BAKıM SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ ı. a)l poşet kontaminasyon önleyici Antibakteriyel vücut yıkama pedi, 12 veya 15 adet bir paket içinde olmalıdır. 2. b)l poşet perine bölgesi kontaminasyon önleyici temizleme pedi en az 50 adet olmalı, 50 ' 1ik pakette 1 paket olarak veya 25 ' 1ik pakette 2 paket olarak verilebilir. 3. c)l poşet hasta başı ve saç temizleme bonesi, 1 adet 1 paket içinde olmahdır. Teklif ile birlikte ürünlerin numunelerinin verilmesi zorunludur. 4. d) Paket içindeki adet ve cm2 olarak en ucuz olanlar alınacaktır. BU ÜRÜNLERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ: 1. a)kontatninasyon önleyici antibakteriyel vücut yıkama pedi: 1) Kontaminasyon önleyici vücut yıkama pedi 12 veya 15 adetlik poşette, en az 22x23(+- 5) cm bez ebatlarında olmahdır.90 (+-10) gsm kalınlığında olmalıdır. 2) Vücut temizleme pedi hücrelerin yenilenmesini sağlamalıdır. 3) Bezler non-woven malzemeden yapılmalıdır. 4) Antibakteriyelolmalıdır. 5) Oda sıcaklığında, soğutarak ve mikrodalga fırında ısıtılarak hasta temizliğinde kullanılabilmelidir. 6) Ciltte alerji yapmamalıdır. 7) Latex, alkol ve lanolin içermemelidir 8) Durulama gerektirmez özellikte olmalıdır. 9) Nemlendirici ve yumuşatıcı özellikte olmalıdır. 10) Tahriş etmemesi için sık kullanıma uygun olmalıdır. ll) Her cildin asiditesine göre 5,5 ph ayarlanmış olmalıdır. 12) Bezler 650 veya 750 watt mikrodalga fmnda ısıtılması için ısıya dayanıklı paket içinde olmalıdır. 13) Haricen herhangi bir sıvı emdirme ihtiyacı duyulmamalıdır. 2. b )Perine bölgesi kontaminasyon önleyici temizleme pedi 1) Vücut temizleme pedinden farkı, bölgeyi tahriş etmemesi için daha ince yapıda ve esneklikte olmalıdır. 2) Perine bölgesi pedi en az 50 adet olmalı,paketi er 50 ' lik pakette 1 paket olarak veya 25 ' lik pakette 2 paket olarak verilebilir. Bez ebadı en az 30x25 (+-5) cm bez ebatlarında olmalıdır. 50 (+- 1 O) gsm kalınlığında olmalıdır. 3) Ürünün perine bölgesi için, temizleyici, nemlendirici, ko ku giderici özellikte olmalıdır 4) Perine bölgesi pedi hücrelerin yenilenmesini sağlamalıdır. 5) Latex, alkol ve lanolin içermemelidir. 6) Antibakteriyelolmalıdır. 7) Nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğinde olmalıdır. 8) Bezler non-woven malzemeden yapılmış olmalıdır. 9)Poşetlerdeki malzeme kontaminasyon önleyici nitelikte kullanıma hazır olmalıdır. 10) Durulama, kurulama gerektirmez özellikte olmalıdır. ll) Cildi kurutmamak ve alerji yapmamalıdır. 12) Her cildin asiditesine göre 5,5 ph ayarlanmış olmalıdır. 13) Haricen herhangi bir sıvı emdirme ihtiyacı duyulmamalıdır. 14) Tahriş etmemesi için sık kullanıma uygun olmalıdır. 3. c)hasta başı ve saç temizleme bonesi 15) Bone antibakteriyel özellikte olmalıdır.boneye şampuan ve bakım kremi emdirilmiş olmalıdır. 16) Bone hastaya temizlik masajı uygulanırken içindeki kimyasal temizlik maddeleri dışarıya akmaması için bonenin dışı naylon kaplı olmalıdır. 17) Her bir hasta için tek tek ambalajlarda olmalıdır.

39 41. 4) Mikrodalga 650 veya 750 watt fırında ısıtıldıktan sonra hastanın başına bone olarak geçirilmeli ve içindeki kimyasal maddeler vasıtasıyla saçı masaj yaparak temizlemeya uygun olmalıdır. 5) Bone çıkarıldıktan sonra saçlar yeniden yıkanıp durulanrnaya gerek kalmayacak özellikte olmalıdır. 6) Latex, alkol ve lanalin içermemelidir. 7) Hasta saçı temizlendikten sonra kendi ayrı bir işlem gerektirmemelidir. 8) Haricen herhangi bir sıvı emdirme ihtiyacı duyulmamalıdır 9) Her 1000 (bin) adet sete 1 (bir) adet mikrodalga fırın verilmelidir.

STERİLİZASYON- DEZENFEKSİYON ve TEMİZLİK MALZEMELERİ STANDARTLARI

STERİLİZASYON- DEZENFEKSİYON ve TEMİZLİK MALZEMELERİ STANDARTLARI Dok No: ENF.TL.41 Yayın tarihi: TEMMUZ 2014 Rev.Tar/no: -/0 Sayfa No: 1 / 17 Özel Vitale Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde kullanılacak olan tüm sterilizasyon, dezenfeksiyon ve temizlik

Detaylı

VAN V A L İL İĞ İ Van Halk Sağlığı Müdürlüğü

VAN V A L İL İĞ İ Van Halk Sağlığı Müdürlüğü VAN V A L İL İĞ İ Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Sayı : 37.811.563-934 Ol'Ol 1900 Konu : Teklife Davet Kurumlunuzun ihtiyacı olan (34) kalem T IB B İ SARI- M A L Z T M L A L IM I işi satın alınacaktır. İlgilendiğiniz

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı MBRLD BAŞKANLIĞI

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı MBRLD BAŞKANLIĞI O -iijjitk Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu TIBBİ SARF MALZEMELER TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU: Mikrobiyoloji Referans Laboratvuarları Daire Başkanlığımız laboratuvarlarında kullanılmak üzere aşağıda

Detaylı

( I l l Ü A l b a ) 1. Oftalmik Cerrahi Drape Teknik Şartnamesi. 2. Ürün tek kullanımlık olmalıdır. Haptik yapısı modifiye c yada c loop olmalıdır.

( I l l Ü A l b a ) 1. Oftalmik Cerrahi Drape Teknik Şartnamesi. 2. Ürün tek kullanımlık olmalıdır. Haptik yapısı modifiye c yada c loop olmalıdır. ( I l l Ü A l b a ) Haptik yapısı modifiye c yada c loop olmalıdır. 14. Aynı markaya ait 3 adet tekrar steril edilebilir enjöktör verilecektir. 15. Ürün teslimi sırasında ve daha sonra lenslerin dioptri

Detaylı

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli.

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli. 1.GENEL TEMİZLİK MADDESİ ( YÜZEY VE WC ) DEZENFEKTANLI 1. Genel amaçlı yüzeylerde güvenli temizlik sağlamalıdır. 2. Ferah kokulu ve dezenfektanlı olmalıdır. 3. Zor kirlerin ve yağların sökülmesini sağlamalıdır.

Detaylı

1- BUHAR OTOKLAV KİMYASAL İNDİKATÖRÜ:

1- BUHAR OTOKLAV KİMYASAL İNDİKATÖRÜ: T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR.FARUK İLKER BERGAMA DEVLET HASTANESİ BAŞTABİPLİĞİ 2011 MALİ YILI 103 KALEM TIBBİ CİHAZ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Üretim hatalarına karģı satıcı firma, hatalı ürünü değiģtireceğine

Detaylı

Malzemenin Cinsi Ve Özellikleri

Malzemenin Cinsi Ve Özellikleri 1 110013 İNSÜLİN ENJEKTÖRÜ 1 ml 30000 Adet 1) Teker teker steril paketler halinde ve en çok 250 adet enjektör ihtiva eden kutular halinde teslim edilecektir. 2) İğneleri enjektöre uygun olacaktır. 3) Lastik

Detaylı

TEMİZLİK MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIR

TEMİZLİK MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIR TEMİZLİK MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIR ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı) Temizlik Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü

Detaylı

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN İSTANBUL- 2010 ÖNSÖZ Dekontaminasyon, dezenfeksiyon ve sterilizasyon herhangi

Detaylı

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon işleminin uygulanması ve kontrolü Dezenfeksiyon Sterilizasyon

Detaylı

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ERİŞKİN KARDİYOLOJİ A.B.D NA İHALE USULÜ ALINACAK SARF MALZEMELERİN TEKNİK ŞARTNAMESİ

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ERİŞKİN KARDİYOLOJİ A.B.D NA İHALE USULÜ ALINACAK SARF MALZEMELERİN TEKNİK ŞARTNAMESİ YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ERİŞKİN KARDİYOLOJİ A.B.D NA İHALE USULÜ ALINACAK SARF MALZEMELERİN TEKNİK ŞARTNAMESİ TEKNİK ŞARTNAME ESAS HUSUSLAR 1. İhaleye katılan firma(lar), idarenin öngördüğü

Detaylı

S.N. MALZEMENİN ADI MİKTARI ÖLÇÜSÜ 1 Genel temizlik maddesi (20 kg.lık bidon) 7500 Kg 2 Sıvı el sabunu (20 kg.lık bidon) 8000 Kg 3 Çamaşır suyu (1kg)

S.N. MALZEMENİN ADI MİKTARI ÖLÇÜSÜ 1 Genel temizlik maddesi (20 kg.lık bidon) 7500 Kg 2 Sıvı el sabunu (20 kg.lık bidon) 8000 Kg 3 Çamaşır suyu (1kg) S.N. MALZEMENİN ADI MİKTARI ÖLÇÜSÜ 1 Genel temizlik maddesi (20 kg.lık bidon) 7500 Kg 2 Sıvı el sabunu (20 kg.lık bidon) 8000 Kg 3 Çamaşır suyu (1kg) (12 adetlik kolilerde) 9000 Adet 4 Tuvalet, fayans

Detaylı

YENİDOGAN DİsPOSABLE RESPİRA TÖR DEVRESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YENİDOGAN DİsPOSABLE RESPİRA TÖR DEVRESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YENİDOGAN DİsPOSABLE RESPİRA TÖR DEVRESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ ı. Parçalar Hamilton marka respiratörlerde kullanıma uygun olmalıdır. 2. Teklif edilen ürün disposable yapıda olmalıdır. 3. Teklif edilen ürün

Detaylı

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011 KLAVUZ KİTAP 2011 KLAVUZ KİTAP Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Bilim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. SAĞLIK HĠZMETLERĠ A.ġ. STERĠLĠZASYON VE DEZENFEKSĠYON HĠZMETLERĠ KLAVUZ KĠTAPÇIĞI

Detaylı

STERİLİZASYON REHBERİ TASLAK (HAZIRLIK) 2007 (KASIM) Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon (DAS) Derneği www.das.org.tr

STERİLİZASYON REHBERİ TASLAK (HAZIRLIK) 2007 (KASIM) Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon (DAS) Derneği www.das.org.tr STERİLİZASYON REHBERİ TASLAK (HAZIRLIK) 2007 (KASIM) Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon (DAS) Derneği www.das.org.tr Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından hazırlanmıştır STERİLİZASYON

Detaylı

ŞARTNAME 2014 YILI ANESTEZİ KLİNİĞİ, MERKEZİ STERİLİZASYON, GÖĞÜS CE 198 KALEM TIBBİ SARF MALZEME İHALE LİSTE

ŞARTNAME 2014 YILI ANESTEZİ KLİNİĞİ, MERKEZİ STERİLİZASYON, GÖĞÜS CE 198 KALEM TIBBİ SARF MALZEME İHALE LİSTE 1 2 3 4 5 6 110012 PERFÜZÖR ENJEKTÖRÜ BEYAZ 1) Bu malzeme teker teker steril paketlerde en az 16 Gauge ve ya daha kalın (14, 12 G gibi) iğnesiyle birlikte olacaktır. 2) Paket üzerinde son kullanma tarihi

Detaylı

T.C İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI. Sayı : 26/05/2012 Konu : İhale Ön Teklif Alma

T.C İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI. Sayı : 26/05/2012 Konu : İhale Ön Teklif Alma T.C İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI Sayı : 26/05/2012 Konu : İhale Ön Teklif Alma Üniversitemizin, 2012 yılı ihtiyaçlarından olan 26 Kalem GENEL TEMİZLİK MALZEMELERİ alımı ihale

Detaylı

SOLUNUM VE CİHAZ GRUBU YATAN HASTA TANSİYON ALETLERİ VE DERECELER AİLE SAĞLIĞI SARF KUMAŞ ORTOPEDİ METAL ORTOPEDİ AYAK SAĞLIĞI VARİS ÇORABI

SOLUNUM VE CİHAZ GRUBU YATAN HASTA TANSİYON ALETLERİ VE DERECELER AİLE SAĞLIĞI SARF KUMAŞ ORTOPEDİ METAL ORTOPEDİ AYAK SAĞLIĞI VARİS ÇORABI OUNU VE CİHAZ GRUBU YATAN HATA TANİYON AETERİ VE DERECEER AİE AĞIĞI ARF KUAŞ ORTOPEDİ ETA ORTOPEDİ AYAK AĞIĞI VARİ ÇORABI VİKO ORTOPEDİ FİZİK TEDAVİ VE RAHABİİTAYON OUNU VE CİHAZ GRUBU HAVAI YATAK enkronize

Detaylı

MALZEMELER VE İSTE E ÖZELLİKLER: ELİsTEKLER

MALZEMELER VE İSTE E ÖZELLİKLER: ELİsTEKLER MALZEMELER VE İSTE E ÖZELLİKLER: GE ELİsTEKLER * Bu teknik şartnameyi içeren malzemeler imalatçı firmanın orijinal ürünü,yeni,hiç kullanılmamış ve hasarsız olacaktır. * Ürünle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'ndan

Detaylı

ŞARTNAME 2014 YILI ANESTEZİ KLİNİĞİ, MERKEZİ STERİLİZASYON, GÖĞÜS CE 195 KALEM TIBBİ SARF MALZEME İHALE LİSTE

ŞARTNAME 2014 YILI ANESTEZİ KLİNİĞİ, MERKEZİ STERİLİZASYON, GÖĞÜS CE 195 KALEM TIBBİ SARF MALZEME İHALE LİSTE 1 2 3 4 5 6 110012 PERFÜZÖR ENJEKTÖRÜ BEYAZ 1) Bu malzeme teker teker steril paketlerde en az 16 Gauge ve ya daha kalın (14, 12 G gibi) iğnesiyle birlikte olacaktır. 2) Paket üzerinde son kullanma tarihi

Detaylı

2- E TESTLER İÇİN TEKNİK ŞARTNAME ( 54-55-56-57-58-59. KALEMLER

2- E TESTLER İÇİN TEKNİK ŞARTNAME ( 54-55-56-57-58-59. KALEMLER 1- ANTİBİYOGRAM DİSKLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ ( 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16- 17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52-53. KALEMLER

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İnfeksiyon Kontrol Komitesi Talimatları

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İnfeksiyon Kontrol Komitesi Talimatları T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İnfeksiyon Kontrol Komitesi Talimatları 1- Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi İnfeksiyon Kontrol Talimatı 2- Anne Sütü Saklama Talimatı 3-

Detaylı

Klinik laboratuvarlar hastanelerde infeksiyonla ilişkilendirilmesi açısından. Laboratuvarlarda DAS Uygulamaları. Prof. Dr.

Klinik laboratuvarlar hastanelerde infeksiyonla ilişkilendirilmesi açısından. Laboratuvarlarda DAS Uygulamaları. Prof. Dr. Laboratuvarlarda DAS Uygulamaları Prof. Dr. Betigül ÖNGEN İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, İSTANBUL Klinik laboratuvarlar hastanelerde infeksiyonla

Detaylı

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI MUĞLA DEVLET HASTANESİ MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI LABORATUVAR GÜVENLİK REHBERİ Doküman No : REH 001 İlk Yayın Tarihi : 04/07/2011 Revizyon Tarihi : 00 Revizyon No : 00 1. AMAÇ: Hasta ve çalışan güvenliğini,

Detaylı

PATOLOJİ LABORATUVARI GÜVENLİK REHBERİ

PATOLOJİ LABORATUVARI GÜVENLİK REHBERİ PATOLOJİ LABORATUVARI GÜVENLİK REHBERİ ANKARA ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMATOLOJİ ONKOLOJİ EAH PATOLOJİ LABORATUVARI GÜVENLİK REHBERİ 2012 HAZIRLAYAN Uzm. Dr. Esra KARAKUŞ DÜZENLEYEN Uzm. Biy. Başak

Detaylı

HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ ANABİLİM DALI

HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ ANABİLİM DALI FR-YLY-04 İlk Yay.Tarihi : 27 Ekim 28 1 / 175 Malzeme Kodu : JENG044 ALKOL SAF (ABSOLU) % 99,9 (LT) SATINALMA BİLGİSİ (ŞARTNAME) (*) 31117 HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ ANABİLİM DALI Düzenleme Tarihi : 27/06/2013

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (2014) MADDE 1-GENEL 1.1- Kapsam Bu Teknik Şartname, 5 (beş) yıl, 10950 saat

Detaylı

Page 1 of 34. İhale Şehri. Eskişehir İş Şehri. Eskişehir Kurum. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İşin Adı/Konusu/Cinsi

Page 1 of 34. İhale Şehri. Eskişehir İş Şehri. Eskişehir Kurum. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İşin Adı/Konusu/Cinsi Page 1 of 34 İhale Şehri Eskişehir İş Şehri Eskişehir Kurum Tıp Fakültesi İşin Adı/Konusu/Cinsi Üroloji Sarf Malzemeleri Satın Alınacaktır İhale Tarihi 03.03.2011 10:30 İhale Metni ÜROLOJİ SARF MALZEMELERİ

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) ÖZEL GÖREV KIYAFET STANDART ÖZELLİKLERİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) ÖZEL GÖREV KIYAFET STANDART ÖZELLİKLERİ 1 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) ÖZEL GÖREV KIYAFET STANDART ÖZELLİKLERİ KONU: Bu özel görev kıyafet standardı; UMKE kıyafetine ilişkin genel özellikleri kapsar. A- KIŞLIK

Detaylı

Endoskop Dezenfeksiyonu

Endoskop Dezenfeksiyonu Hemşire Canan KARADE ĐZ Medicana International Ankara Hastanesi, A KARA E DOSKOP DEZE FEKSĐYO U Tanımlar Endoskopi: Đç organların ve vücut boşluklarının görüntülenmesidir. Endoskopi özellikle son 20 yılda

Detaylı