Facebook Sayfaları ile Facebook'taki yerinizi alın

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Facebook Sayfaları ile Facebook'taki yerinizi alın"

Transkript

1 Sayfaları 1 Sayfaları ile 'taki yerinizi alın Sayfanız Her gün tüm dünyada milyonlarca kişi arkadaşlarıyla iletişim kurmak ve sevdikleri şeyleri paylaşmak için 'u ziyaret ediyor. Bu kılavuz, kuruluşların ve tanınmış kişilerin hayranlarıyla derin, kalıcı ilişkiler kurabilmeleri için Sayfaları'ndan en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

2 Sayfaları 2 Sayfaları tanınmış kişilerin ve kuruluşların 'taki yerlerini almalarına, haberlerini paylaşmalarına ve hayranlarıyla anlamlı bir diyaloğa girmelerine olanak verir. Milyonlarca insan önemsedikleri şeyleri 'ta birbirleriyle paylaşıyor. Bunu sayılara dökmek gerekirse, 'ta her ay 30 milyardan fazla içerik (bağlantı, haber, blog yazısı, not, fotoğraf, vs.) paylaşılıyor. Bir Sayfa oluşturduğunuzda: Haberlerinizi yayınlayabilirsiniz Kendinize özgü bir dil kullanın Zengin içerikler paylaşabilirsiniz Fotoğraflar, videolar ve bağlantılar gibi Hayranlarınızla diyaloğa girebilirsiniz n etkileşime geçebileceği ve kendi arkadaşlarıyla paylaşabileceği gönderiler yayınlayın ve diğer araçları kullanın Daha geniş bir kitleye erişebilirsiniz Hayranlarınız içeriklerinizden beğendiklerini kendi arkadaşlarıyla paylaşır Performansınızı ölçebilir ve optimize edebilirsiniz Hedef kitlenizi daha yakından tanımak için İstatistiklerini kullanarak mesajınızın performansını ölçebilir ve optimize edebilirsiniz Bu kılavuzda stratejinizi belirlemeniz, oluşturmanız, hayranlarınızı artırmanız ve mesajınızı optimize etmeniz için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Hayranlarınız sizi bekliyor.

3 Sayfaları 3 n tüm özelliklerinden faydalanın Birkaç dakikanızı ayırarak yeni n özelliklerini keşfedin. Sayfalar kolayca kimliğinizi ortaya koyabileceğiniz, size özgü haberler yayınlayabileceğiniz, hayranlarınızla bağlantı kurabileceğiniz ve yönetip optimize edebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Kimliğinizi nasıl ortaya koyarsınız n konusunu/başlığını ön plana çıkaran ve kullanıcıların Haber Kaynağı gönderilerinde kolayca tanıyacağı, ilgi çekici bir profil fotoğrafı ekleyin. Profil fotoğrafı Bilgiler Sekmesi Haberinizi nasıl paylaşırsınız Hayranlarınızla kişisel ilişkiler geliştirmek için fotoğraf ile videolar paylaşın ve sorular sorun. Yayıncı ve Duvar Fotoğraf şeridi nasıl yönetirsiniz Sayfa düzenleyicisinden Sayfanıza erişimi kontrol edin, ilgili ayarları güncelleyin ve yardımcı kaynaklara erişin. İzinleri ve yöneticileri yönetin İnsanlar nasıl sizinle bağlantı kurar ve haberlerinizi daha fazla kişiye yayar Kullanıcılar Beğendiğinde, bu kullanıcıların arkadaşları Haber Kaynağı'nda bununla ilgili bir haber görür ve böylece kendileri de Sayfanızla bağlantı kurabilir. Beğen düğmesi Gönderileri Beğenme, Yorum Yapma, Paylaşma İstatistikler

4 Sayfaları 4 Siz hayranlarınızla etkileşime geçtikçe Sayfanız hayat bulacaktır. Hayranlarınız gönderilerinizi beğendiğinde, paylaştığında veya gönderilerinizle ilgili yorum yaptığında, mesajlarınızın daha geniş bir kitleye ulaşacağını unutmayın. Başlamak için: 1 Stratejinizi belirleyin Tarzınızı belirleyin Kendinize özgü diliniz nasıl olmalıdır? Haberlerinizi ilgi çekici, samimi ve kişisel bir şekilde nasıl paylaşabilirsiniz? tanıyın Destekçileriniz ve takipçileriniz kimlerdir? Sizinle nasıl bağlantı kurmak isteyeceklerdir? Ne tür içeriklerle ilgilenecek ve etkileşime geçeceklerdir? Hedeflerinizi belirleyin Sayfanızla bağlantı kuran insanlarla nasıl bir ilişki geliştirmek istiyorsunuz? güncellemeye ne kadar zaman ayırmayı düşünüyorsunuz? 'u haberlerinizi paylaşmanın yanı sıra etkinliklerinizi duyurmak, bağış toplamak veya satışlarınızı artırmak için de kullanmak istiyor musunuz? Hedeflerinizi belirleyip önceliklendirmek, Sayfanızda yapacağınız paylaşımlara ilişkin stratejinizin ne olacağını belirlemenize yardımcı olacaktır. 2 Başlamak için, facebook.com/page sayfasını ziyaret edin ve oluşturmak için adım adım talimatları izleyin. Ardından, bağlantılar kurmaya başlamak için bu kılavuzu okumaya devam edin.

5 Sayfaları 5 3 Paylaşım planınızı geliştirin Kullanıcılar Haber Kaynağı'nda arkadaşlarının paylaştığı gönderilerle birlikte n güncellemelerini de görür. Bu nedenle kişisel ve ilgi çekici içerikler paylaşın. İlginç içerikler paylaşmanız durumunda, hayranlarınız güncellemelerinizi arkadaşlarıyla paylaşacak ve güncellemeniz gündem oluşturacaktır. a) Kendi dilinizi bulun Samimi, kişisel ve hayranlarınızı konuşmaya teşvik edici olun. Bir bireyseniz, doğrudan 'ta paylaşımda bulunmak için zaman ayırın. Bir kuruluşun Sayfasını yönetiyorsanız, pazarlama dili kullanmak yerine kişisel, birinci ağızdan bir anlatım geliştirin. Gönderilerinizde birinci ağızdan bir anlatım kullanın. Çevrimiçi bir kişilik. Hayranlarınızla kişiliğinizin bir yönünü (ör. esprili veya araştırmacı) ön plana çıkararak etkileşime geçin veya arkadaşlarınızla konuştuğunuz gibi doğal olun. Arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte çekilmiş fotoğraflarınız veya kuruluşunuzun çalışanlarıyla ilgili haberler gibi samimi ve kişisel bilgiler paylaşın. b) Konuşma başlatın n hayranlarıyla diyaloğa girin. Durum güncellemelerinizde sorular sorarak ve insanları paylaşımda bulunmaya ve yorum yapmaya teşvik edin. Sorular uygulamasını kullanarak hayranlarınıza anketler yapın ve görüşlerini alın. Yorumlara cevap verin kendilerini dinliyor olduğunuzu bilmek insanları heyecanlandıracaktır. n kendilerini özel hissetmesini sağlayın. Birisi Sayfanızda güzel bir şey paylaştığında bunu yeniden paylaşın, paylaşan kişiye teşekkür edin ve kişisel olarak cevap verin.

6 Sayfaları 6 c) Zengin bir deneyim sunun Mesajınızla örtüşen ve hayranlarınızla etkileşime geçmenizi sağlayan zengin içeriklerle haberlerinizi renklendirin. Fotoğraf ve videolar kullanın. Görseller her zaman tek başına metinlerden daha ilgi çekicidir. Katıldığınız etkinlikleri veya kampanyalarınızı ön plana çıkarmak için Etkinlikleri. bunlara katılmaları ve arkadaşlarını davet etmeleri için teşvik edin. Son dakika haberlerinin, önemli etkinliklerin ve eğlenceli videoların bağlantılarını paylaşın. Önemli başarılarınızı kutlayın. Örneğin, belirli bir hayran sayısına ulaştığınızda, kendilerine teşekkür ettiğiniz bir video paylaşın ve arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik edin. d) Ayrıcalıklı içerikler paylaşın 'ta insanların başka yerde bulamayacakları şeyler paylaşın. Doğrudan Sayfanızda paylaşımda bulunmak için zaman ayırın; aynı içeriği yeniden paylaşmanız veya başka kaynaklardaki içerikleri otomatik olarak paylaşmanız sıkıcı olabilir. Haftanın hayranı gibi belirli başlıklar altında düzenli olarak paylaşımda bulunun. sahne arkasına davet edin bir etkinliğin arka planından fotoğraflar paylaşın veya hayranlarınıza yeni projenizden kamuoyuyla ilk kez paylaşılan içerikler yayınlayın. Belli hayran gruplarınızla bağlantı kurun. Belirli bir bölgede yaşayan veya belirli bir dili konuşan hayranlarınıza özel içerikler paylaşmak için hedefli yayınlama özelliğini kullanın. cep telefonunuzla güncellemek çok kolaydır. Bunun için: Akıllı telefonunuzda uygulamasını kullanın Kısa mesajlarla doğrudan Sayfanızda paylaşımda bulunmak için cep telefonu numaranızı Sayfanıza ekleyin Mobil tarayıcınızdan facebook.com adresini ziyaret edin Fotoğraf yüklemek ve durum güncellemeleri paylaşmak için e-postayı kullanın Sayfalar için mobil özellikler hakkında daha fazla bilgi almak için Sayfa düzenleyicinizin Mobil sekmesine gidin.

7 Sayfaları 7 1 Tanıdıklarınızla başlayın mevcut tanıdıklarınızla iletişime geçerek büyütün. n sağ sütunundaki Arkadaşlarını Davet Et bağlantısına tıklayarak 'taki arkadaşlarınıza önerin. n tanıtımını yapmak ve bağlantılar oluşturmaya başlamak için mevcut e-posta listelerinizi ve e-posta adres defterlerinizdeki kişileri kullanın. 2 Kişi Aktarıcı'yı kullanarak kişilerinizi beğenerek sizden düzenli güncellemeler almaya davet edin. Mevcut varlıklarınızdan faydalanın hem internetteki hem de gerçek hayattaki pazarlama faaliyetlerinizin temeline oturtun. İnternet sitenize Beğen kutusu ve Beğen düğmeleri ekleyin. Böylece ziyaretçileriniz güncellemelerinizi görebilir ve içeriklerinizi Haber Kaynağı üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Daha fazla bilgi için facebook.com/plugins adresini ziyaret edin. E-posta bültenlerinizde, kartvizitlerinizde ve internet sayfanızda n tanıtımını yapın. Sayfanız 25 kişi tarafından beğenildiğinde, Sayfanıza özel bir URL seçmek için facebook.com/username adresini ziyaret edin. Tanıtımlarınıza ve/veya pazarlama malzemelerinize logosu veya Bizi 'ta Beğenin görseli ekleyin. 3 Blog yazılarınıza yorumlar eklentisini yükleyin. Böylece ziyaretçileriniz bu yazılar hakkında yorum yapabilir ve bu yorumları 'taki arkadaşlarıyla paylaşabilir. Daha fazla insana erişmek için çapraz tanıtım yapın Ortak promosyonlar oluşturmak ve viral paylaşımı teşvik etmek için diğer kuruluşlar, kişiler ve markalarla işbirliği yapın. Sayfanızdaki bir gönderide bir kişiyi veya kuruluşu etiketleyin. Böylece gönderiniz onların duvarında da gözükür ve hayranlarıyla paylaşılır.

8 Sayfaları 8 1 Performansı optimize etmek için İstatistikler'i kullanın, Sayfanızda neler olup bittiğini analiz etmenizi sağlayan araçlar sunmaktadır. Böylece kilit ölçümleri izleyebilir, n ziyaretçileri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilir ve bağlantılarınız ile etkileşimlerinizin sayısını artırabilirsiniz. n büyüme hızını facebook.com/ insights adresini ziyaret ederek veya n sol sütununda İstatistikleri Gör bağlantısına tıklayarak takip edebilirsiniz. n hangi içeriklerle daha fazla ilgilendiğini daha iyi anlamak için her bir gönderinin aldığı görüşe (beğenmeler ve yorumlar) göz atın. 'un sunduğu ücretsiz araçları kullanmak hakkında daha fazla bilgi için İstatistikleri Kılavuzu'nu indirin. 2 Etkileşimi artırmak için özel uygulamalar ekleyin Kolayca paylaşılabilen içerikler oluşturmak için uygulamalarını (fotoğraflar, etkinlikler, bağlantılar ve notlar) kullanın. Bu tür içerikler daha fazla sayıda beğenme ve yorum aldığından hayranlarınızın arkadaşları arasında viral bir şekilde yayılabilir ve size yeni hayranlar kazandırabilir. beğenen kişileri ödüllendirmek ve yeni hayranlar kazanmak için bir geliştiriciyle çalışarak hayranlarınıza özel içerikler (ör. yarışmalar). İnsanların bu içeriği görebilmesi için öncelikle Beğenmeleri gerekecektir. ziyaret eden kullanıcıları, Beğenmeye teşvik edecek hoş geldiniz sayfa sekmesiyle karşılayın. Bunun için bu sayfayı henüz Beğenmemiş insanlar için varsayılan sekme yapın.

9 Sayfaları 9 3 Reklamları ve Sponsorlu Haberler ile tanıtım yapın Reklamları, Sayfanıza olan farkındalığı artırmanın ve yeni hayranlar çekmenin en iyi yoludur. Sayfanızdaki eylemleri daha geniş kitlelere duyurmanın ücretli bir yöntemi olan Sponsorlu Haberler'den yararlanmak için, facebook.com/sponsoredstories adresini ziyaret edin. Haberler, veya içeriğinizi beğenen insanların arkadaşlarına sunulur. Sayfanız ve gönderilerinizle ilgili haberleri daha geniş kitlelere birkaç şekilde duyurabilirsiniz: Sayfa Gönderisi Haberi: Sayfanızda yayınladığınız en son gönderiyi hayranlarınızın daha çoğu görür. Sayfa Beğenme Haberi: Birisi Beğendiğinde, kendisinin arkadaşları da öğrenir. Sayfa Gönderisini Beğenme Haberi: Bir hayranınız gönderinizi Beğendiğinde, gönderiyi kendisinin arkadaşları da görür. Daha fazla bilgi için: oluşturma https://www.facebook.com/page Sayfaları için SSS https://www.facebook.com/help/?topic=pages Sayfa Koşulları ve Kuralları https://www.facebook.com/terms_pages.php Sayfalarda Fikri Mülkiyet Hakkı İhlallerini Şikayet Etme https://www.facebook.com/copyright.php Sosyal Eklentiler https://developers.facebook.com/docs/plugins/ Sayfa İstatistikleri kılavuzu: Updated.pdf Artık işletme Sayfanızdan en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan araçlara ve bilgiye sahipsiniz. O halde hayranlarınızla bağlantı kurmaya hemen başlayın!

10 Sayfaları 10 5 En iyi 5 İpucu Yayınlama stratejilerinizi geliştirip hayranlarınızla diyaloğa girmenizi sağlayacak pratik ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz. 1 Kendiniz olun. Eğlenceli, ilgi çekici konuşmalar başlatın ve net eylem çağrılarıyla hayranlarınızı bildirimlerinizi beğenmeye ve paylaşmaya teşvik edin. 2 Ayrıcalıklı içerikler sunun. Daha önce başka hiçbir yerde paylaşılmamış içeriklerle fotoğraflı veya videolu kişisel haberler yayınlayın. 3 Telefonunuzdan paylaşımda bulunun. Kısa mesajlarla paylaşımda bulunmak için cep telefonu numaranızı Sayfanıza ekleyin veya bulunduğunuz her yerden sayfanıza fotoğraflar yüklemek ve durum güncellemeleri yapmak için 'un akıllı telefon uygulamalarını kullanın. 4 n görüşlerini ve düşüncelerini almak için Sorular uygulamasını kullanın. Güzel cevapları yeniden paylaşarak ve hakkında yorum yaparak öne çıkarın. 5 n Sayfanızla kolayca bağlantı kurmasını sağlayacak uygulamalardan ve Beğen düğmesi gibi Sosyal Eklentilerden faydalanın. Özel sekmeler ve internet sitenizdeki herhangi bir sayfayı kolayca sayfanızdaki bir sekmeye taşıyın.

HER KAZANANIN ARKASINDA BIR EKİP VARDIR. Başarıyı hızlandırın.

HER KAZANANIN ARKASINDA BIR EKİP VARDIR. Başarıyı hızlandırın. HER KAZANANIN ARKASINDA BIR EKİP VARDIR. Başarıyı hızlandırın. Biz sizin için buradayız. MICROSOFT EKİBİNİZ. Microsoft Dynamics ve Kurumsal Geliştirme Planını seçmekle çok iyi bir iş yaptınız. Bundan sonra,

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya. Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013

İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya. Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013 İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013 Bugünkü Programımız 10:00 13:00 E-İş Fikirleri ve 5 Adımda Kendi İşinizi Kurmak Sosyal Medya ile İşinizi Geliştirin Sorularınız 15

Detaylı

İÇİNDEKİLER TÜM KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...9 ANA MENÜ...12 OYUNU OYNAMAK...13 YARDIM MI GEREKİYOR?...22

İÇİNDEKİLER TÜM KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...9 ANA MENÜ...12 OYUNU OYNAMAK...13 YARDIM MI GEREKİYOR?...22 İÇİNDEKİLER TÜM KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...9 ANA MENÜ...12 OYUNU OYNAMAK...13 YARDIM MI GEREKİYOR?...22 2 TÜM KONTROLLER KONTROLLER NOT: Bu kılavuzdaki kontroller, Klasik yapılandırma için geçerlidir.

Detaylı

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322 E-LIFE e-learning VIRTUAL CENTER FOR PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ e-life e-eğitim El Kitabı - Pedagojik araç ve yöntemlerin kısa bir sunum ile Sanal

Detaylı

İÇİNDEKİLER KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...8 OYUNUN TEMEL ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN...10 OYUN MODLARI...14 ONLINE OYUN...22 YARDIM MI GEREKİYOR?...

İÇİNDEKİLER KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...8 OYUNUN TEMEL ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN...10 OYUN MODLARI...14 ONLINE OYUN...22 YARDIM MI GEREKİYOR?... İÇİNDEKİLER KONTROLLER...3 OYUNA BAŞLARKEN...8 OYUNUN TEMEL ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN...10 OYUN MODLARI...14 ONLINE OYUN...22 YARDIM MI GEREKİYOR?...23 2 KONTROLLER NOT: Bu kılavuzdaki kontroller, Klasik yapılandırma

Detaylı

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Twitter; 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir

Detaylı

YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ

YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ YARATICI BİR GİRİŞİMCİ OLARAK KENDİ İŞİNİZİ BAŞARIYLA KURMANIN TEMEL İLKELERİ 01 01 Eğer yaratıcı biriyseniz ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, bu eğitim seti size yardımcı olabilir. Kendi Yaratıcı

Detaylı

Online Davranışsal Reklamcılık (ODR) Neyi bilmeliyim? Neden?

Online Davranışsal Reklamcılık (ODR) Neyi bilmeliyim? Neden? Online Davranışsal Reklamcılık (ODR) Neyi bilmeliyim? Neden? Bu rehber online davranışsal reklamcılık sisteminin işleyişine ilişkin temel bilgileri, kullanılan verileri, sistemin neleri sunduğunu ve sizin

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

Mevcut Durum Çalışması Yönetici Özeti Stratejik planlamada paydaş katılımının iyileştirilmesi

Mevcut Durum Çalışması Yönetici Özeti Stratejik planlamada paydaş katılımının iyileştirilmesi Mevcut Durum Çalışması Yönetici Özeti Stratejik planlamada paydaş katılımının iyileştirilmesi Yazarlar Ingrid Prikken (Involve) Emre Koyuncu (TEPAV) 31 Ocak 2011 Raporun orijinali İngilizce olarak hazırlanmıştır.

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

ACADEMICIANS MOTIVATION FOR BEING ONLINE ON THE SOCIAL NETWORK: A FACEBOOK EXAMPLE

ACADEMICIANS MOTIVATION FOR BEING ONLINE ON THE SOCIAL NETWORK: A FACEBOOK EXAMPLE DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER DERGİSİ SAYI 40, NİSAN 2014 AKADEMİSYENLERİN SOSYAL AĞLARDA BULUNMA MOTİVASYONLARI: FACEBOOK ÖRNEĞİ 1 Araş. Gör. Dr.,Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi, srknbcr@gmail.com

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Baskı 1.2 TR Kullanım kılavuzu Nokia 225 İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM'i, pili ve hafıza kartını takma 4 Pili şarj etme 6 Tuşları kilitleme

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Veri. Koruması. Anne ve babalara ÖNERl. LER. Bu şekilde internetteki verileriniz güven altında

Veri. Koruması. Anne ve babalara ÖNERl. LER. Bu şekilde internetteki verileriniz güven altında Anne ve babalara ÖNERl. LER Veri Koruması Bu şekilde internetteki verileriniz güven altında Medya yeterliliği sayesinde internette daha fazla güvenlik Veri Koruması Sevgili Anne ve Babalar, çok sayıda

Detaylı

Key words: Viral marketing, marketing on internet, word-of-mouth communication.

Key words: Viral marketing, marketing on internet, word-of-mouth communication. Viral Pazarlama veya İnternet Üzerinde Ağızdan Ağıza Reklam: Kuramsal Bir Çerçeve* Viral Marketing Or Word-Of-Mouth Advertising On Internet: A Theoretical Framework Yrd.Doç.Dr.Metin ARGAN** Öğr.Gör. Mehpare

Detaylı

İMZADAN SONRA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ NE KATILIM REHBERİ

İMZADAN SONRA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ NE KATILIM REHBERİ THE LOGO İMZADAN SONRA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ NE KATILIM REHBERİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 2000 yılında başlayan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi

Detaylı

Internet Okur Yazarlığı El Kitabı

Internet Okur Yazarlığı El Kitabı Internet Okur Yazarlığı El Kitabı 2nci düzeltilmiş sürüm Derleyenler Janice Richardson (editör), Andrea Milwood Hargrave, Basil Moratille, Sana Vahtivouri, Dominic Venter ve Rene de Vries Güncelleyenler

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ Özgeçmiş, bireyin çalışma yaşamı ile ilgili bilgilerini, bireye özgü belirli değerlerini düzenli bir şekilde işverene sunduğu araçtır. Başka bir ifadeyle; bir işe girebilmeniz

Detaylı

Yaşayarak öğrenme, herkes için, her zaman, her yerde!

Yaşayarak öğrenme, herkes için, her zaman, her yerde! Yaşayarak öğrenme, herkes için, her zaman, her yerde! İnformal Öğrenme İçin Kaynak Kitabı Ortaklarımız: Paritätisches Bildungswerk NRW // Mobilé e.v. // SPEK Finlandiya Ulusal Kurtarma Derneği // OK Etüt

Detaylı

Orjinal Adı : First Steps - A Manual for Starting Human Rights Education Yayınlayan : Amnesty International AI İndeks : 32/002/2002

Orjinal Adı : First Steps - A Manual for Starting Human Rights Education Yayınlayan : Amnesty International AI İndeks : 32/002/2002 İlk Adım 1 Bu kitap, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi tarafından Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçiliği nin katkılarıyla basılmıştır. Kitabın içeriğinden Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçiliği sorumlu

Detaylı

Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu

Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu ġirket Haberleri olarak küçük iģletmeler ve giriģimcilerin üzerindeki büyük yükün farkındayız. Gün içerisinde iģletmenizle ilgili bir çok farklı iģle uğraģıyorsunuz

Detaylı

YOL GÖSTERİCİ İLKELER. A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları

YOL GÖSTERİCİ İLKELER. A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları Doğru Davranış İlkeleri (Etik) ve Uyum YOL GÖSTERİCİ İLKELER A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları Dürüstlük kimse görmezken bile doğru şeyi yapmaktır - Albert Einstein İÇİNDEKİLER A. O. SMITH DEĞERLER

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

RIM in Gizlilik Politikası

RIM in Gizlilik Politikası RIM in Gizlilik Politikası Research In Motion Limited ve bağlı şirketleri ve kuruluşları ( RIM ), (uygulanabilir gizlilik veya veri koruma yasaları tarafından belirtildiği üzere) tanımlanabilir bir birey

Detaylı