F-Secure Anti-Virus for Mac 2015

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "F-Secure Anti-Virus for Mac 2015"

Transkript

1 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015

2 2 İçindekiler F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 İçindekiler Bölüm 1: Başlarken Aboneliği yönetme Bilgisayarımın korunduğundan nasıl emin olabilirim Koruma durumu simgeleri Kaldırma...5 Bölüm 2: Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama Virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlar nedir Virüsler Casus yazılımlar Riskli yazılımlar Bilgisayarımı nasıl tarayabilirim Dosyaları otomatik olarak tarama Dosyaları elle tarama Kötü amaçlı yazılım örneği gönderme Otomatik güncelleştirmeler nasıl kullanılır Güncelleştirme durumunu denetleme...9 Bölüm 3: Güvenlik duvarı nedir Tüm ağ bağlantılarını engelleme Bilgisayarınızla tüm bağlantılara izin verme...11

3 Başlarken Konular: Ürünü kullanmaya nasıl başlayacağınız ile ilgili bilgiler. Aboneliği yönetme Bilgisayarımın korunduğundan nasıl emin olabilirim Kaldırma

4 4 Başlarken F-Secure Anti-Virus for Mac Aboneliği yönetme Yüklemeden sonra abonelik anahtarınızı girmeniz gerekir. Abonelik anahtarınızı girmek için: 2. Menüden <Product_Name> Uyg. Aç seçeneğini belirleyin. 3. Tercihler'i tıklatın. 4. Abonelik sekmesi görünümünde, size gönderilen abonelik anahtarını Abonelik anahtarı alanına girin. 5. Ayarla'yı tıklatın. Aboneliğiniz, abonelik anahtarınızı düzgün biçimde ayarladıktan sonra geçerli olur. 1.2 Bilgisayarımın korunduğundan nasıl emin olabilirim Durum sayfası geçerli koruma durumunu ve ürünle ilgili diğer önemli bilgileri gösterir. Durum sayfasını açmak için: 2. Menüden <Product_Name> Uyg. Aç seçeneğini belirleyin. 3. Ürünü açtığınızda Durum sayfası açılır. Durum sayfasında şunları yapabilirsiniz: Geçerli koruma durumunu denetleme, Tüm özelliklerin güncel olduğundan emin olma ve son güncelleme tarihine bakma ve Aboneliğinizin ne kadar süre için geçerli olduğunu denetleme Koruma durumu simgeleri Durum sayfasındaki simgeler size ürünün ve özelliklerinin genel durumunu gösterir. Aşağıdaki simgeler size ürünün ve güvenlik özelliklerinin durumunu gösterir. Durum simgesi Durum adı Tamam Açıklama Bilgisayarınız korunuyor. Özellikler açık ve düzgün çalışıyor. Bilgi Ürün, özel bir durum hakkında sizi bilgilendirir. Tüm özellikler düzgün çalışıyor, ancak örneğin, ürün güncelleştirmeleri indiriyor. Uyarı Bilgisayarınız tam olarak korunmuyor. Ürünle ilgilenmeniz gerekiyor, örneğin uzun süredir güncelleştirmeleri almamış. Buna ek olarak, ürünü tüm Internet trafiğini engelleyecek şekilde ayarlamış olabilirsiniz.

5 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Başlarken 5 Durum simgesi Durum adı Hata Açıklama Bilgisayarınız korunmuyor. Örneğin, aboneliğinizin süresi doldu ya da önemli bir özellik kapalı. Ayrıca, güvenlik duvarını kapatmış olabilirsiniz. Kapalı Kritik olmayan bir özellik devre dışı bırakıldı. 1.3 Kaldırma Ürün, uygulamayı Çöp Kutusu'na taşıyarak kaldırılamıyor. Bilgisayarınızdan kaldırmak için ürün kaldırıcısını kullanmalısınız. Ürünü kaldırmak için bilgisayarda yönetici haklarınız olması gerekir. Şu yönergeleri izleyin: 1. Ürünü yüklediğiniz klasörü açın. Varsayılan olarak ürün Applications klasörü altındadır. 2. <Product_Name> Uyg. Kaldır simgesine çift tıklayın.. Kaldırma programı açılır. 3. Kaldır'ı tıklatın. Ürünü kaldırmak için yönetici parolanızı girmelisiniz. 4. Yönetici hesabınızın kullanıcı adını ve parolasını girip Tamam'ı tıklatın. Ürün bilgisayarınızdan kaldırılır.

6 6 Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama Konular: Virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlar nedir Bilgisayarımı nasıl tarayabilirim Kötü amaçlı yazılım örneği gönderme Otomatik güncelleştirmeler nasıl kullanılır Virüsten koruma, bilgisayarı kişisel bilgileri çalabilecek, bilgisayara zarar verebilecek ya da bilgisayarı yasa dışı amaçlarla kullanabilecek programlardan korur. Varsayılan olarak, tüm kötü amaçlı yazılım türleri hiçbir zarar vermemeleri için bulunur bulunmaz işlenir. Varsayılan olarak, ürün yerel sabit sürücülerinizi, çıkarılabilir ortamları (taşınabilir sürücüler veya kompakt diskler gibi) ve indirilen içeriği otomatik olarak tarar.

7 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama Virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlar nedir Kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınıza zarar vermek, bilginiz olmadan bilgisayarınızı yasa dışı amaçlarla kullanmak veya bilgisayarınızdan bilgi çalmak için özel olarak tasarlanmış programlardır. Kötü amaçlı yazılımlar şunları yapabilir: Web tarayıcınızın denetimini ele geçirir, arama denemelerinizi yeniden yönlendirir, istenmeyen reklamlar gösterir, ziyaret ettiğiniz Web sitelerinin kaydını tutar, banka bilgileri gibi kişisel bilgilerinizi çalar, bilgisayarınızı kullanarak istenmeyen posta gönderir ve bilgisayarınızı kullanarak başka bilgisayarlara saldırır. Kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınızın yavaşlamasına ve kararsız olmasına da neden olabilir Bilgisayarınız aniden çok yavaşlarsa ve sık sık kilitlenirse kötü amaçlı yazılımlar olduğundan şüphelenebilirsiniz Virüsler Virüs, genellikle kendini dosyalara ekleyerek sürekli olarak çoğaltabilen programdır; bilgisayarınıza zarar verebilecek bir şekilde diğer dosyaların içeriğini değiştirebilir. Virüs normalde bilginiz olmadan bilgisayarınıza yüklenen bir programdır. Virüs bulaştıktan sonra kendisini çoğaltmaya çalışır. Virüs şunları yapabilir: bilgisayarınızın sistem kaynaklarının bir bölümünü kullanır, bilgisayarınızdaki dosyaları değiştirebilir veya dosyalara zarar verebilir, bilgisayarınızı kullanarak başka bilgisayarları etkilemeye çalışabilir, bilgisayarınızın yasa dışı amaçlarla kullanılmasına neden olabilir Casus yazılımlar Casus yazılımlar kişisel bilgilerinizi toplayan programlardır. Casus yazılımlar şunun gibi kişisel bilgileri toplar: Gözattığınız Internet siteleri, bilgisayarınızdaki e-posta adresleri, parolalar veya kredi kartı numaraları. Casus yazılımlar neredeyse her zaman açıkça izniniz olmadan kendilerini yükler. Casus yazılımlar yararlı bir programla birlikte ya da yanıltıcı bir açılır pencerede bir seçeneği tıklatmanızı sağlayarak yüklenebilir Riskli yazılımlar Riskli yazılımlar bilgisayarınıza zarar vermek amacıyla özel olarak tasarlanmamışlardır, ancak yanlış kullanılırlarsa bilgisayarınıza zarar verebilir. Riskli yazılımların mutlaka kötü amaçlı yazılım olması gerekmez. Riskli yazılım programları bazı kullanışlı, ancak zararlı olabilecek işlevler gerçekleştirir. Riskli yazılım programlarına örnek olarak şunlar gösterilebilir: IRC (Internet relay chat) gibi anlık ileti programları, bir bilgisayardan diğerine Internet üzerinden dosya aktarmaya yönelik programlar, veya Internet telefonu programları (VoIP, Internet Üzerinden Ses Protokolü). VNC gibi Uzaktan Erişim Yazılımları, kişileri korkutarak veya oyuna getirerek sahte güvenlik yazılımları almaya yönlendiren korkutma yazılımları veya CD denetimlerini veya kopyalama korumalarını atlamak için tasarlanan yazılımlar.

8 8 Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Programı açık olarak yüklediyseniz ve doğru şekilde kurduysanız, zararlı olma olasılığı daha azdır. Riskli yazılım bilginiz dışında yüklendiyse, büyük olasılıkla kötü amaçlı olarak yüklenmiştir ve kaldırılması gerekir. 2.2 Bilgisayarımı nasıl tarayabilirim Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlar açısından gerçek zamanlı olarak veya istediğiniz zaman tarayabilirsiniz Dosyaları otomatik olarak tarama Gerçek zamanlı tarama, erişilen tüm dosyaları tarayıp kötü amaçlı yazılımlar içeren dosyalara erişimi engelleyerek bilgisayarınızı korur. Bilgisayarınız bir dosyaya erişmeye çalıştığında, Gerçek zamanlı tarama bilgisayarınızın dosyaya erişmesine izin vermeden önce dosyayı kötü amaçlı yazılıma karşı tarar. Gerçek zamanlı tarama zararlı içerik bulursa, dosya zarar vermeden önce dosyayı Çöp Kutusu'na koyar. Gerçek zamanlı tarama bilgisayarımın performansını etkiler mi? Normalde, çok kısa sürdüğü ve sistem kaynaklarını çok az kullandığı için tarama işlemini fark etmezsiniz. Gerçek zamanlı tarama için kullanılan süre ve sistem kaynakları, dosyanın içeriğine, konumuna ve türüne bağlı olarak değişebilir. Taranması daha fazla zaman alan dosyalar: CD, DVD ve taşınabilir USB sürücüleri gibi çıkarılabilir sürücülerdeki dosyalar. Sıkıştırılmış dosyalar, örneğin:.zip dosyaları. Gerçek zamanlı tarama şu durumlarda bilgisayarınızı yavaşlatabilir: Sistem gereksinimlerini karşılamayan bir bilgisayarınız var ya da aynı anda birçok dosyaya erişiyorsunuz; örneğin, taranması gereken birçok dosya içeren bir dizini açıyorsunuz. Etkilenme raporunu görüntüleme Etkilenme raporu, gerçek zamanlı korumanın bulduğu ve Çöp Kutusu'na taşıdığı virüsleri ve casus yazılımları gösterir. Etkilenme raporunu görüntülemek için: 2. Menüden Etkilenme raporu seçeneğini belirleyin. Not: Etkilenme raporu, elle tarama sırasında bulunan ve kaldırılan kötü amaçlı yazılımları listelemez Dosyaları elle tarama Örneğin, bilgisayarınıza harici bir aygıt bağladığınızda, bu aygıtın herhangi bir kötü amaçlı yazılım içerip içermediğinden emin olmak için dosyalarınızı elle tarayabilirsiniz. El ile tarama türünü seçme Giriş klasörünüzü veya belirttiğiniz bir konumu tarayabilirsiniz. Dosya veya klasörlerin kötü amaçlı yazılım içerebileceğinden şüphelenirseniz onları el ile tarayabilirsiniz. El ile tarama başlatmak için: 2. Taranacak öğeleri seç seçeneğini belirleyin.

9 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Bilgisayarı zararlı dosyalar için tarama 9 İpucu: Giriş klasörünüzdeki tüm dosyaları taramak için Giriş klasörünü tara seçeneğini belirleyin. Taranacak konumları seçebileceğiniz bir pencere görüntülenir. 3. Ürün tarama sırasında herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulursa, algılanan kötü amaçlı yazılımın adıyla konumu gösterir ve etkilenen dosyayı otomatik olarak Çöp Kutusu'na taşır. İpucu: Etkilenen dosyaları kalıcı olarak kaldırmak için Çöp Kutusu'nu boşaltın. 2.3 Kötü amaçlı yazılım örneği gönderme Analiz için şüpheli uygulama katkısında bulunarak korumayı iyileştirmemize yardım edebilirsiniz. Uygulamanın kötü amaçlı yazılım olabileceğinden şüphelendiğinizde, analiz için bir örnek göndermenizi öneririz. Analize örnek göndermek için: 1. Menüden Yardım > F-Secure'a kötü amaçlı yazılım örneği gönder seçeneğini belirleyin. F-Secure Örnek Analiz Sistemi web sitesi varsayılan web tarayıcınızda açılır. 2. Analiz edilmesini istediğiniz örnek dosyayı göndermek için web sitesindeki yönergeleri izleyin. 2.4 Otomatik güncelleştirmeler nasıl kullanılır Otomatik güncelleştirmeler bilgisayarınızı son tehditlerden korur. Ürün, Internet'e bağlı olduğunuzda en son güncelleştirmeleri bilgisayarınıza otomatik olarak alır. Ağ trafiğini algılar ve yavaş bir ağ bağlantısında bile diğer Internet kullanımınızı rahatsız etmez Güncelleştirme durumunu denetleme Son güncelleştirme tarih ve saatini görüntüleyin. Genellikle, Internet'e bağlandığınızda ürün son güncelleştirmeleri otomatik olarak aldığından, güncelleştirmeleri kendi kendinize denetlemeniz gerekmez. Elinizde en yeni güncelleştirmelerin bulunduğundan emin olmak için: 2. Menüden Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin. Ürün menüsü, son yüklenen veritabanının tarihini gösterir.

10 10 Güvenlik duvarı nedir F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Güvenlik duvarı nedir Konular: Tüm ağ bağlantılarını engelleme Bilgisayarınızla tüm bağlantılara izin verme Güvenlik duvarı, Internet'ten bilgisayarınıza sızmaya çalışan öğeleri zararlı uygulamaları engeller. Güvenlik duvarı, bilgisayarınız ve Internet'teki diğer bilgisayarlar arasındaki bağlantıları denetler. Geçici olarak tüm ağ trafiğini engellemek veya tüm bağlantılara izin vermek için ürünü kullanabilirsiniz.

11 F-Secure Anti-Virus for Mac 2015 Güvenlik duvarı nedir Tüm ağ bağlantılarını engelleme Bazı durumlarda, bilgisayarınız ve Internet'teki diğer bilgisayarlar arasındaki tüm ağ trafiğini engellemek isteyebilirsiniz. Tüm ağ bağlantılarını engellemek için, şu yönergeleri izleyin: 2. Menüden <Product_Name> Uyg. Aç seçeneğini belirleyin. 3. Araçlar'ı tıklatın. 4. Tüm trafiği engelle seçeneğini tıklatın. 3.2 Bilgisayarınızla tüm bağlantılara izin verme Bazı durumlarda, güvenlik duvarınızı tamamen kapatmanız gerekebilir. Bilgisayarınız ve Internet'teki diğer bilgisayarlar arasındaki tüm bağlantılara izin vermek için, şu yönergeleri izleyin: 2. Menüden <Product_Name> Uyg. Aç seçeneğini belirleyin. 3. Araçlar'ı tıklatın. 4. Güvenlik duvarını devre dışı bırak seçeneğini tıklatın.

Bölüm 1: Başlarken...3

Bölüm 1: Başlarken...3 F-Secure Anti-Virus for Mac 2014 İçindekiler 2 İçindekiler Bölüm 1: Başlarken...3 1.1 Yüklemeden sonra yapılması gerekenler...4 1.1.1 Aboneliği yönetme...4 1.1.2 Ürünü açma...4 1.2 Bilgisayarımın korunduğundan

Detaylı

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 İçindekiler Internet Security 2015 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...6 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 1.4

Detaylı

Bölüm 1: Yükleme...5. 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...8 1.4 Yardım ve Destek...

Bölüm 1: Yükleme...5. 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...8 1.4 Yardım ve Destek... F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 İçindekiler 2 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...7 1.3 Uygulamaları yükleme ve

Detaylı

F-Secure Anti-Virus 2013

F-Secure Anti-Virus 2013 F-Secure Anti-Virus 2013 F-Secure Anti-Virus 2013 çindekiler 3 çindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 lk kez yüklemeden önce...6 Ürünü ilk kez yükleme...6 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 Yardım ve Destek...7

Detaylı

F-Secure Internet Security 2013

F-Secure Internet Security 2013 F-Secure Internet Security 2013 F-Secure Internet Security 2013 çindekiler 3 çindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 lk kez yüklemeden önce...6 Ürünü ilk kez yükleme...6 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6

Detaylı

F-Secure Mobile Security. Android

F-Secure Mobile Security. Android F-Secure Mobile Security Android F-Secure Mobile Security İçindekiler 2 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...4 1.1 Yükleme...5 1.2 Etkinleştirme...6 1.3 Ürünü yapılandırma...7 1.4 Ürünü Android aygıtından kaldırma...8

Detaylı

F-Secure Mobile Security for S60

F-Secure Mobile Security for S60 F-Secure Mobile Security for S60 1. Yükleme ve etkinleştirme Önceki sürüm Yükleme F-Secure Mobile Anti-Virus uygulamasının önceki sürümünü kaldırmanız gerekmez. Yeni sürümü yükledikten sonra F-Secure Mobile

Detaylı

QuickClean özellikleri hakkında bilgi...40 Özellikler...40 Bilgisayarınızı temizleme...41 QuickClean'i kullanma...43

QuickClean özellikleri hakkında bilgi...40 Özellikler...40 Bilgisayarınızı temizleme...41 QuickClean'i kullanma...43 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Wireless Protection 5 McAfee SecurityCenter 7 Özellikler...8 SecurityCenter'ı kullanma...9 Başlık...9 Sol sütun...9 Ana bölme...10 SecurityCenter simgeleri hakkında

Detaylı

İçindekiler. McAfee Internet Security 3

İçindekiler. McAfee Internet Security 3 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 Koruma sorunlarını onarma veya yok sayma...17 Uyarılarla

Detaylı

İçindekiler. McAfee Total Protection 3

İçindekiler. McAfee Total Protection 3 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Total Protection 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 SecurityCenter'ı güncelleştirme...13 Koruma sorunlarını

Detaylı

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu Norton TM AntiVirus Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler...

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler... Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee VirusScan 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 SecurityCenter'ı güncelleştirme...13 Koruma sorunlarını onarma

Detaylı

AVG Internet Security 2013

AVG Internet Security 2013 AVG Internet Security 2013 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2013.01 (30.8.2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün,

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Yeni nesil NOD32 teknolojisi Kullanım Kılavuzu dijital dünyalarınızı koruyoruz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Avira Antivirus Premium Kullanıcı Kılavuzu

Avira Antivirus Premium Kullanıcı Kılavuzu Avira Antivirus Premium Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

AVG Internet Security 2012

AVG Internet Security 2012 AVG Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2012.20 (3/29/2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün,

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz

Detaylı

AVG Anti-Virus. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2011.21 (16.5.2011)

AVG Anti-Virus. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2011.21 (16.5.2011) AVG Anti-Virus Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2011.21 (16.5.2011) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir. Bu ürün, RSA Data

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Worry-Free Business Security Standard6

Worry-Free Business Security Standard6 Worry-Free Business Security Standard6 TM #1 for Small Business Security Yönetici Kılavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan ürünlerde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı

Detaylı

ESET Mobile Security Symbian. Yükleme El Kitabı ve Kullanıcı Kılavuzu

ESET Mobile Security Symbian. Yükleme El Kitabı ve Kullanıcı Kılavuzu ESET Mobile Security Symbian Yükleme El Kitabı ve Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler 1. ESET Mobile Security yazılımını...3 yükleme 1.1 Minimum...3 sistem gereksinimleri 1.2 Yükleme...3 1.2.1 Aygıtınıza...3

Detaylı

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall

AVG 9 Anti-Virus plus Firewall AVG 9 Anti-Virus plus Firewall Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 90.6 (14.9.2009) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. Bu

Detaylı

Worry-Free. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Administrator s Guide. Securing Your Journey to the Cloud TREND MICRO

Worry-Free. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Administrator s Guide. Securing Your Journey to the Cloud TREND MICRO TM TREND MICRO TM Worry-Free Business Security Standard Edition 7 Administrator s Guide TREND MICRO INCORPORATED 10101 North De Anza Blvd. Cupertino, CA., 95014, USA Tel:+1(408)257-1500/1-800 228-5651

Detaylı