Öğrenciler için Kullanım Kılvauzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Öğrenciler için Kullanım Kılvauzu"

Transkript

1 Öğrenciler için Kullanım Kılvauzu

2 1 (http://campus.isikun.edu.tr) Campus ONLINE, Işık Üniversitesi'nin on-line öğrenci bilgi ve kayıt sistemidir. Öğrenciler, Campus ONLINE ile internet üzerinden derslere kaydolabilir; haftalık programlarını görebilir; danışlmanları ile iletişim kurabilir; ders ekleme / bırakma yapabilir; transkriptlerini görebilir; kimlik bilgilerini güncelleyebilirler. Campus ONLINE ile kayıt için öğrenciler üniversiteye gelmek zorunda değillerdir; internete erişimi olan herhangi bir bilgisayardan kayıt olabilirler. Yukarıda görülen sayfa Campus ONLINE ın giriş sayfasıdır. Bu sayfada Duyurular ı (Announcements) ve dersler hakkında Haberler i (News) görebilirsiniz. Sisteme girebilmek için Kullanıcı adı (User ID) ve Şifre (Password) gereklidir. Kullanıcı adı okul numarasıdır ve değiştirilemez. Şifre ise değiştirilmediği sürece ilk verilen şifre okul numarasıdır; ancak sisteme girdikten sonra her öğrenci şifresini değiştirmelidir. (Caps Lock un açık olup olmadığına dikkat ediniz.) Eğer şifrenizi unuttuysanız Şifremi Unuttum u (Forgot Password) tıklayınız. Şifre bilgileri Işık Üniversitesi mail adresine gönderilecektir. Ya da Öğrenci İşlerini ( veya ) arayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Sistem ile ilgili bir problem yaşarsanız adresine mail ile ulaşabilirsiniz.

3 2 Transkript ve Ders Programı Tamamlanma Raporu (CCR) yüklenmesi için kısa bir süre beklemelisiniz.

4 3 Kısa bir süre içinde Öğrenci Ana sayfası (Student ONLINE) açılacaktır. Sayfanın sol tarafında size yol gösterecek kısa yollara ulaşabilirsiniz. : Öğrenci Ana Sayfasına geri dönüşü sağlar. : Bir önceki sayfaya geçişi sağlar. : Sistemden çıkmak / Oturumu kapatmak için kullanılır. Sayfanın sağ tarafında ise (eğer varsa) engeller (HOLDS), uyarılar ve kişisel duyurular yer almaktadır. Bu engellerden (HOLDS) en çok karşınıza çıkanlar ise; o Library Hold: Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'na gidiniz. o Registrar Hold : Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na gidiniz o Spor Hold : Spor Koordinatörlügüne gidiniz o Tuition Hold : (Yeni Dönem Öğretim ücreti ile ilgili) Mali İşler Daire Başkanlığı'na gidiniz o Old Account Hold : (Eski Dönem Öğretim ücreti ile ilgili) Mali İşler Daire Başkanlığı'na gidiniz o Bank Hold : (Banka sözleşme yenilenmesi ile ilgili) Mali İşler Daire Başkanlığı'na gidiniz o o Advisor Hold : Danışmanınıza gidiniz Address Hold : Campus ONLINE'da Admission sayfasına girip, kişisel bilgilerinizi güncelleyiniz.

5 4 Sisteme ilk girişinizde Ana Sayfa nın en altında bulunan Change Password kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz. Açılan sayfada Your old password kısmına eski şifrenizi (eğer ilk girişiniz ise okul numaranızı); Your new password kısmına kendi belirlediğiniz yeni şifrenizi; ve Confirm new password kısmına ise yeni belirlediğiniz şifrenizi tekrar yazıp Submit e basarak şifre değişikliği işlemini tamamlayabilirsiniz.

6 5 Öğrenci Ana Sayfasından Admission ONLINE a tıkladığınızda kişisel bilgilerinizi görüntüleyip güncelleyebileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfadaki bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği son derece önemli olup öğrenci tarafından verilen herhangi bir yanlış bilgi disiplin suçudur. Bu sayfada anlamadığınız bir kelimeyle karşılaştığınızda sayfanın altındaki Dictionary linkine tıkladığınızda kelimenin Türkçe anlamını görebilirsiniz.

7 6 Admission ONLINE dan ulaşabileceğiniz bu sayfada Kimlik Bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz; ancak düzenleme yapamazsınız. Bu sayfada yanlış bir bilgi olduğunu düşünürseniz Öğrenci İşleri ile iletişime geçiniz.

8 7 Admission ONLINE dan ulaşabileceğiniz bu sayfada Adres ve telefon bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olunuz. Eğere gerekirse size ancak bu iletişim bilgilerinden ulaşılabileceğini unutmayınız.

9 8 Admission ONLINE a girerek ulaşabileceğiniz bu sayfaya eğitim ve iş bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Student Education Information kısmına eğitim bilgilerinizi; Student Job Information kısmına ise iş bilgilerinizi kaydetmeniz kendinizi tanıtmak açısından önemlidir. (Diğer kısımlar sizinle ilgili değildir.) Student Job Information kısmında I am not working (çalışmıyorum) şıkkı varsayılan seçenek olarak gösterilmiştir. Eğer çalışıyorsanız, bu seçeneğin yanındaki tiki kaldırıp işiniz ile ilgili bilgilerin girilmesi önemlidir. Bilgilerinizi kaydettikten sonra Submit tuşuna basmayı unutmayınız.

10 9

11 10 Öğrenci Ana Sayfasından ulaşabileceğiniz Register ONLINE dan ders kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Kayıt sürecine başlamadan önce kayıt için önemli bilgilerin bulunduğu bu sayfayı okumanız önerilir. Özellikle kayıt hakkında ihlalleri gösteren maddeler sizin için çok önemlidir: o Type I, o Type II, o Type III, o Type IV, o Type V ihlalleri hakkında bilgilendirmeyi ilerleyen sayfalarda (Sf. 18 ) bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayfada alabileceğiniz en fazla ders yükü ve durumunuza göre ders tekrarı koşullarını görebilirsiniz. Ders kaydına devam etmek için Continue tuşuna basmanız gerekmektedir. Ders kaydı öncesinde bilmeniz gereken önemli bilgiler: 1. Özel Öğrenci statüsündeki öğrenciler öğrenim ücretlerini yatırıp, Sosyal Bilimler Enstitüsüne dilekçe vererek normal öğrenci statüsüne geçip derslerini seçebilirler. 2. Her dönem maksimum 5 ders seçebilirsiniz, minimum ders sınırı yoktur.

12 11 Bu sayfada size kayıt yaptırmak istediğiniz dersleri ekleyeceğiniz bir kayıt formu sunulur. Kayıt öncesi sayfada her hangi bir ders bulunmamaktadır. Programınıza ders eklemek için Add Course düğmesine tıkladığınızda ekranda Ders Programını (Course Schedule) görebilirsiniz (bkz. Sayfa 12). Bu listeden bu dönemde alacağınız dersleri seçmeli ve Add Selected tuşuna basmalısınız (Ders eklemek için kullanılan diğer yöntemleri ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz). Eğer bu sayfada yanlış seçtiğiniz bir ders varsa bu dersi seçip Delete Course tuşuna basarsanız bu yanlış dersi programınızdan çıkarabilirsiniz. Weekly Schedule tuşuna bastığınızda seçtiğiniz programa göre haftalık ders programını bulabilirsiniz. Program ve ders seçimini bitirdiğinizi düşünüyorsanız Check Program (RSR) tuşuna tıklayarak programınızı kontrol edebilir, eğer bir kural ihlali varsa bunları görebilirsiniz. ( Buradan ders programını kontrol ettikten sonra tekrar Register ONLINE sayfasına dönebilir, ders seçimine devam edebilirsiniz.) Ders Programınızın hazır olduğunu düşünüyorsanız Send for Approval tuşuna tıklayarak programı danışman onayına yollayabilirsiniz. Danışmanınıza mesaj bırakmak isterseniz Message to Advisor ı tıklayıp mesajınızı yazabilirsiniz.

13 12 Daha önce de belirtildiği gibi Add Course u tıkladığınızda yukarıda görülen bu dönem için size önerilen derslerin listelendiği Ders Programı (Course Schedule) karşınıza çıkacaktır. Dersi seçtikten sonra sayfanın en altında bulunan Add Selected ı tıkladığınızda seçtiğiniz ders programa eklenmek üzere seçilir. Her dersin bir ya da birden fazla şubesi olabilir. Hepsinin günü, saati ve hocası aynıdır. Siz kotası boş olan herhangi bir şubeye kayıt yaptırabilirsiniz. (Dersin kotası Q ile o derse kaç kişinin kayıt olduğu ise R ile gösterilmiştir.)

14 13 Ders seçiminde ikinci yol olarak, Register ONLINE ana sayfasından ulaşabileceğiniz CCR a tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Tamamladığınız dersler ne notları karartılmış olarak görülmektedir. Henüz tamamlanmamış ama tamamlanması gereken dersler ise daha açık renkte görülmektedir. Tamamlanmamış derslerin Ders Kodunun üstüne tıkladığınızda o ders için almanız gereken dersler listelenir. Her dersin bir ya da birden fazla şubesi olabilir. Hepsinin günü, saati ve hocası aynıdır. Siz kotası boş olan herhangi bir şubeye kayıt yaptırabilirsiniz. (Dersin kotası Q ile o derse kaç kişinin kayıt olduğu ise R ile gösterilmiştir.)

15 14 Bir diğer yol olarak, Register ONLINE ana sayfasından ulaşabileceğiniz Curriculum tuşuna bastığınız takdirde yüksek lisans programınız başladığınızda size atanmış bütün dersleri görebilirsiniz. Bulunduğunuz sömestrdaki dersleri alabildiğiniz gibi eğer varsa ve açılıyorsa kaldığınız derslerden seçim yapmalısınız.

16 15 Daha önce de belirttiğimiz eklenen dersler için oluşturulan Haftalık Ders Programı yukarıdaki gibidir. Çakışan dersler kırmızı renkte gösterilmektedir. Çakışmalar kaydınız için bir problem yaratmaz.

17 16 Ders ekleme girişiminde bulunup Add Selected a tıkladığınızda sistem size bu dersi alma nedeninizi soracaktır. o For Credit out of curriculum : Size atanmış derslerin dışında bir ders alındığında seçilir. o Non-credit out of curriculum: Size atanmış derslerin dışında not ortalamanıza da etki etmeyecek bir ders seçtiğinizde seçilir. o For Credit: Tamamlamanızın zorunlu olduğu derslerden herhangi birini ilk kez aldığınızda seçilir. o Repeat: Daha önceden kaldığınız bir dersi tekrar aldığınızda seçilir. İşaretlediğiniz seçeneğin doğruyu yansıttığına emin olun. Not: Bu bölümde seçeceğiniz iki seçenek vardır. Kaldığınız dersi tekrar alıyorsanız Repeat i, ilk kez aldığınız ders için For Credit: Dersin Kodu seçeneklerinin işaretli olduğuna emin olun. Diğer seçenekler sizin programınız için uygun değildir.

18 17 Daha önce de belirtildiği gibi seçtiğiniz ders programını Check Program (RSR) dan kontrol edebilirsiniz. RSR 3 kısımdan oluşmaktadır: 1. Kayıt olunan derslerin listesi 2. Kayıt olunan derslerin haftalık ders programı 3. Eğer varsa akademik kurallar ve düzenlemeler doğrultusunda Campus ONLINE sisteminin ders kaydında saptadığı ihlaller

19 18 Programı danışman onayına yolladığınızda yukarıdaki gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz: o Type II hatası minimum veya maksimum ders yükünü aştığınızda ortaya çıkacak bir ihlaldir. Bu kabul edilemez bir hatadır ve eğer varsa programınızı tekrar düzenlemeniz gerekecektir (Refine program). o Type V hatası varsa programın Fakülte Yönetim Kurulu onayına o Type IV hatasında Academic Yönetimin, Type III hatasında ise danışmanın onayı gereklidir. o Type I hatası ise sadece uyarıdır. Bu şekilde ders kaydınızı yapabilirsiniz. Not: Sizin karşılaşacağınız muhtemel hatalar Type I veya Type II (minimum veya maksimum ders yükünü aştığınız için) hataları olacaktır.

20 19 Öğrenci Ana Sayfasından Transcript ONLINE a tıkladığınızda şu ana kadar hangi ne dönem hangi dersleri aldığınızı ve bu derslerden aldığınız harf notlarını ve ortalamanızı (GPA) kontrol edebilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İÇİN E-DÖNÜŞÜM KULLANIM KILAVUZU

ÖĞRENCİLER İÇİN E-DÖNÜŞÜM KULLANIM KILAVUZU ÖĞRENCİLER İÇİN E-DÖNÜŞÜM KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Sayfa E-Dönüşüm Sistemi ne Giriş 2 Kişisel Bilgilerim Menüsü Şifre Değiştirme 3 Kişisel Bilgiler 3 E-Mail 6 Akademik Bilgiler Menüsü Kodlu Dersler

Detaylı

Kontrol listesi: Bu klavuz, ders kaydınızı nasıl yapacağınızı açıklamaktadır. Ders kaydınızı:

Kontrol listesi: Bu klavuz, ders kaydınızı nasıl yapacağınızı açıklamaktadır. Ders kaydınızı: Öğrenci numaranız kaydınızı yapan görevli tarafından size verilecektir. Kaydınızı yaptırdığınız günü takip eden ilk iş günü (11:00 den sonra), GSIS öğrenci kullanıcı adınız ve şifrenizin olduğu kapalı

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları

izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ KAYIT VE ÖĞRETİM BİLGİLERİ İÇİNDEKİLER DERS KAYIT İŞLEMLERİ... 3 1. TAKVİM... 3 2. DERS KAYDI NASIL YAPILIR?... 4 2.1.

Detaylı

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları Hazırlayan: H.Hakan Çetinkaya Bu konu bittiğinde; Başkent Üniversitesi web sayfası hakkında bilgi edinebilecek, Başkent Üniversitesi E-posta Servisi

Detaylı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı Öğretim Elemanı El Kitapçığı Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi Bu doküman, Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili kullanım bilgilerini içeren öğretim elemanı el kitapçığıdır. 27.03.2015 İçindekiler

Detaylı

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU

DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU DIŞ KULLANICI - İŞ ARAYAN KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 2 1.1 AMAÇ... 2 2 İŞ ARAYAN... 2 2.1 Online İşlemler... 8 2.1.1 İstihdam... 9 2.1.1.1 Açık İş İlanları... 9 2.1.1.2 Özgeçmiş Düzenleme...

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

AIU MBA PROGRAMI ÖGRENCİ SÖZLEŞMESİ

AIU MBA PROGRAMI ÖGRENCİ SÖZLEŞMESİ AIU MBA PROGRAMI ÖGRENCİ SÖZLEŞMESİ Kime: Birinci Dönem AIU MBA Öğrencilerine Kimden: AIU MBA Programı Akademik Direktörlüğü'nden Konu: AIU MBA Programı Öğrenci Bilgi Klavuzu AIU MBA Programı Öğrenci Bilgi

Detaylı

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Atılım Üniversitesi Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (ÖİBS - Student Information System - SIS 2.0) LİSANS & ÖN

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PEOPLESOFT CAMPUS SOLUTIONS FAKÜLTE/ENSTİTÜ/YÜKSEK OKUL SEKRETERİ KULLANICI KILAVUZU

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PEOPLESOFT CAMPUS SOLUTIONS FAKÜLTE/ENSTİTÜ/YÜKSEK OKUL SEKRETERİ KULLANICI KILAVUZU İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ PEOPLESOFT CAMPUS SOLUTIONS FAKÜLTE/ENSTİTÜ/YÜKSEK OKUL SEKRETERİ KULLANICI KILAVUZU 16.10.2014 Şekil 1 - Link: campus.kemerburgaz.edu.tr:8000 - Kullanıcı adı : ad.soyad

Detaylı

YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI)

YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI) YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI) DİKKAT ÖNEMLİDİR! Kayıt Yenileme İşlemi Kayıt yenileme işlemi iki aşamalıdır. 6569 sayılı kanun kapsamında,

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN Nokta Sistemine ilk defa giriş yaparken kullanıcı adı: Öğrenci No ŞİFRE: kultur Sisteme ilk girdiğinizde anket ve duyurular penceresi açılır. Bu pencerede listelenen duyuruları takip etmeniz gerekir. Kişisel

Detaylı

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi 19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları Genel Bilgi Bu kılavuz Anadolu Üniversitesi

Detaylı

2015-2016 GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR. Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca 2015-2016 güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir

2015-2016 GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR. Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca 2015-2016 güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca 2015-2016 güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir Birinci sınıf öğrencilerinin ders kayıtları nasıl yapılacaktır?

Detaylı

Perakendeci Modülü Kullanım Kılavuzu

Perakendeci Modülü Kullanım Kılavuzu Perakendeci Modülü Kullanım Kılavuzu Revizyon Tarihi:22.12.2010 PR-B 21_1 REVİZYON TAKİBİ Revizyon No Tarih Açıklama veya iş emri no Revizyonu Yapan 1 29.03.2011 İlk sürüm 2 PR-B 21_1 İÇİNDEKİLER Perakendeci

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU Sevgili Öğrencilerimiz, Üniversitemiz, öğrenciliğiniz süresince akademik etkinliklerle diğer idari

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

YAZ OKULU BAŞVURU İŞLEMLERİ YAZ OKULU BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

YAZ OKULU BAŞVURU İŞLEMLERİ YAZ OKULU BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER YAZ OKULU BAŞVURU İŞLEMLERİ YAZ OKULU BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER Yaz okulu kesin kayıt işlemleri yaz okulu takviminde belirtilen tarihler arasında, http://ebys.ege.edu.tr/sayfası üzerinden

Detaylı

ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ

ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ Giriş Ekranı Ders kayıtları, aşağıda ekran çıktısı verilmiş olan http://register.cankaya.edu.tr web sayfası üzerinden yapılmaktadır. Kayıt ile ilgili genel bilgilerden sonra,

Detaylı

ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ Açıklamalar Bu sistem, ders kesin kayıt ve ekle/sil işlemleri için kullanılmaktadır. Kesin kayıt dönemi sonuna kadar öğrenciler geçerli bir ders programı oluşturup kayıt onayı vermekle

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR Avrasya Üniversitesi Moodle Sistemi Kullanım Klavuzu Hazırlayan Tuncay AYDEMİR Moodle Nedir? Moodle; Öğrenci eğitimci arasında internet ortamında paylaşımların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Eğitimci

Detaylı

Sevgili Adaylar. Üniversitemizde lisansüstü eğitim görme tercihinizden dolayı sizleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

Sevgili Adaylar. Üniversitemizde lisansüstü eğitim görme tercihinizden dolayı sizleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Sevgili Adaylar 2011 2012 eğitim-öğretim yılı Bahar yarıyılında Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü

Detaylı

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış Otomasyon Erişimi Menüler ve İçerikleri Ana Ekran Unsurları Sorular Çıkış Otomasyona nasıl ulaşılabilir? Kullanıcı Adı İlk Şifre Oluşturma Otomasyon Sistemi Otomasyon Sistemine nasıl ulaşılabilir? Üniversitemiz

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı