KÖHLER. Okuma Programı Kullanma Klavuzu v 2.86 TEL: TEL: FX: FX:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KÖHLER. Okuma Programı Kullanma Klavuzu v 2.86 TEL: 0212 256 81 90 TEL: 0322 352 75 70-07 FX: 0212 256 81 97-98 FX: 0322 352 13 19"

Transkript

1 KÖHLER Okuma Programı Kullanma Klavuzu v 2.86 MERKEZ ADANA BÖLGE TEL: TEL: FX: FX: İZMİR BÖLGE ANKARA BÖLGE TEL: TEL: FX: FX: FABRİKA Akçaburgaz mahallesi 58.Sokak No : 12 Esenyurt İSTANBUL TEL: FX:

2 1. İlk olarak proğramı edinmek için internet bağlantısı sağlanmış bir bilgisayardan internet tarayıcınızı açarak adres çubuğuna adresini yazarak köhler elektrik sayaçları internet sayfasına bağlanınız. Buradan sayfa başındaki butonlardan sayaç butonuna mouse ile gelerek açılan alt menüden sayaç okuma programına tıklayınız lütfen, işaretlerle belirtildiği gibi. 2. Sayaç okuma proğram linki tıklandıktan sonra (yukarıda görüldüğü gibi) proğramın bilgisayarınıza yüklenebilmesi için aşağıda görüldüğü gibi sayfanın alt kısmında yükleme onay penceresi açılacaktır, açılan onay penceresinde aç butonuna tıklayarak proğramın bilgisayarınıza indirilmesini sağlayınız lütfen.

3 3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak zipli dosya winrar penceresi ile açılacaktır. Açılan pencerede kurköhler okuma v2.86.exe dosyası görünecektir, görünen dosya üzerine çift tıklayarak kurulumu başlatınız lütfen. 4. Açılan kurulum penceresinde ileri butonuna tıklayarak ilerleyiniz lütfen.

4 5. Programın kurulacağı konumu seçmek için gözat butonuna basarak seçiniz ve ileri butonuna tıklayınız lütfen. (tavsiye edilen konum seçmeden direkt kuruluma devam etmek) 6. Sıradaki pencereyi ileri butonu tıklayarak kurulumu devam ettiriniz.

5 7. Bu mesaj penceresinide ileri butonu tıklayarak kurulumu devam ettiriniz. (kutucuklar işaretli olacaktır) 8. Son olarak çıkan pencede kur butonunu tıklayarak kurulumu başlatınız.

6 9. Kurulumun sorunsuz olarak ilerlediğini gözleyiniz. 10. Kurulumun son adımında son butonunu tıklayarak kurulumu sonlandırın, kurulumun sonlandırılmasından sonra masa üzerine dönerek oluşan kısayolu gözleyiniz.

7 11. Masa üzerinde oluşan kısa yolu çift tıklayarak okuma programını çalıştırınız. 12. Proğram açıldıktan sonra yapacağınız okuma tipine göre ilgili donanımı bilgisayarınıza bağlayarak bilgisayarın donanımı tanıdığından emin olunuz. Not: kontrolü yapmak için masaüzerindeki bilgisayarım simgesine sağ tıklayarak özellikleri seçiniz. Açılan pencereden aygıt yöneticisini seçiniz ve buradan da bağlantı noktalarından takmış oldığunuz donanımın bilgisayar tarafından tanındığını kontrol ediniz.

8 13. İlgili donanım bilgisayara bağlandıktan sonra okuma yapabilmek için lütfen com port seçimi yapabilmek için programın sol üst tarafındaki butonlardan sistem ayarlarını tıklayınız ve oradan da com port seçimini tıklayınız. 14. Açılan pencere takmış olduğunuz donanıma, bilgisayarın otomatik olarak vermiş olduğu com seçerek tamam butonuna tıklayınız.

9 15. Yapacağınız okuma tipine göre haberleşme tipini seçmek için sistem ayarları, daha sonra haberleşme tipi butonunu tıklayınız. Not: yapcağınız okuma işlemeine göre optik porttan veya RS485 ten okuma tipine göre ilgili donanımı bilgisayarınıza bağlayabilmek için eğer masa üstü bilgisayarınızdan optik okuma yapacaksanız direkt olarak bilgisayarınızın seri portu olan RS232 portuna direkt bağlama veya diz üstü bilgisayarınızdan optik port okuma yapabilmek için RS232 to usb çevirici port RS485 li okuma yapıcak ise RS485 to usb çevirici port yardımı ile bilgisayar port bağlantısını gerçekleştiriniz. 16. Yapacağınız okuma tipine göre haberleşme seçimini yapınız.

10 17. Rs485 ile bir veya birden fazla okuma yapmak için lütfen ilgili alana okuma yapmak istediğiniz sayaç seri numarasını yazarak tamam butonuna tıklayınız 18. Sistem ayarlarına girerek sayaç tipi kısmından hangi model sayaç okumak istiyorsanız seçiniz lütfen. Not: monofaze, trifaze sayaç okuma işlemi yapmak için aktif sayaç kombi sayaç okuma işlemi yapmak için kombi sayaç,kombi sayacın 0,5 class olan modeli okuma işlemi yapmak için kombi sayaç+0,5 class kombi seçenekleri seçilmelidir.

11 19. Okuma yapmak için sistem ayarları yapıldıktan sonra, yapacağınız okuma tipini sayaç okuma butonunu tıklayarak seçiniz lütfen. 20. raporlar butonuna tıklayarak rapor aç seçimine tıklayıp daha önce yapmış olduğunuz bir okumaya kaydettiğiniz konumdan seçerek görüntüleyebilirsiniz.

12 21. Dil butonuna tıklayarak okuma proğramının dilini değiştirebilirsiniz. 22. Sayaç kısa okuma yapılarak enerji bilgileri öğrenmek/görmek için sayaç okuma butonu tıklanarak açılan alt menüden read-out oku seçeneğini tıklayınız lütfen. Açılan pencerede okuma yapmak için ilk olarak okuma çeşidine göre optik port veya rs485 okuma bağlantısını gerçekleştiriniz lütfen. Kısa okuma yapmak için sayaç okuma butonuna tıklayarak okumayı gerçekleştirebilirsiz ve yaptığınız okumayı istediğiniz bir konuma kaydedebilirsiniz.

13 23. Sayaç tüm bilgileri ayrıntılı okuma yapmak için sayaç okuma butonuna tıklayarak açılan alt menüden tüm bilgileri oku seçiniz lütfen. Açılan penceren okuma yapmak için öncelikle sayaç bilgisayar arası donanım bağlantısını(optik port veya rs485) yapınız ve sonrasında sayaç okuma butonuna tıklayarak okumayı yapabilirsiniz dilerseniz okuduğunuz enerji bilgileri raporu kaydet butonunu tıklayarak istediğiniz bir konuma kaydedebilirsiniz. 24. Sayaç yük profili bilgilerini okumak için sistem ayarlarını tıklayarak açılan alt menüden sayaç tipi sonrasında kombi sayaç seçiniz lütfen. Not: yük profli okuması yanlızca kombi sayaçlarda yapılabilir.

14 25. Yük profili okuması yapmak için öncelikle sayaç bilgisayar arası uygun donanım (optik port veya rs485)bağlantısını yapınız lütfen. Oku butonunu tıklayarak yük profili okuması yapabilir, aç butonu tıklayarak daha önceden yapmış olduğunuz okumaları kaydettiğiniz konumdan açabilir ve sağ kısımdaki hızlı menü ile istediğiniz bilgileri sayaçtan okuyabilirsiniz.

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI 1 Başlarken Satın almış olduğunuz TL-WPS510U nun kullanım diagramı aşağıdaki gibidir. Cihazınızı bir ağ yazıcısı değilse veya kablolu ağ yazıcınızı kablosuz olarak

Detaylı

KURULUM ve KULANIM KILAVUZU. v1.0

KURULUM ve KULANIM KILAVUZU. v1.0 KURULUM ve KULANIM KILAVUZU v1.0 1 İÇİNDEKİLER Kurulum USB To Serial Sürücü Kurulumu SQL Server Kurulumu M BUS OKUMA ve PAYLAŞIM PROGRAMI Programın Çalıştırılması Abone ve Sayaç Tanımlama Abone Ekleme

Detaylı

ENERJİ TAKİP YAZILIMI. elektrometre, elektropan ın tescilli markasıdır.

ENERJİ TAKİP YAZILIMI. elektrometre, elektropan ın tescilli markasıdır. ENERJİ TAKİP YAZILIMI elektrometre, elektropan ın tescilli markasıdır. Giriş Değerli Müşterimiz, Yazılımınızı verimli bir şekilde kullanmak için bu kılavuzun tamamını dikkatle okumanızı ve bir başvuru

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu İçindekiler: FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu 1- Demo Hesap Açılışı 2- Genel Görünüm 3- Alım-Satım İşlemleri 4- Stop-Limit İşlemleri 5- Pozisyon Kapatma 6- Grafiklerin Kullanımı 7- Göstergeler

Detaylı

Akim 5-1211 Programın Kullanma Kılavuzu

Akim 5-1211 Programın Kullanma Kılavuzu Akim 5-1211 Programın Kullanma Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş.. 2 2. Programın ilk defa Çalıştırma.... 3 3. RS232 ve USB ile haberleşme... 5 4. Program Kullanım arayüzü... 6 5. Veri aktarımı.. 11 6. Flash

Detaylı

Scream! e gelen veri akışlarından bazılarını diğer bir kurum yada bilgisayarla paylaşmak için kullanılabilir.

Scream! e gelen veri akışlarından bazılarını diğer bir kurum yada bilgisayarla paylaşmak için kullanılabilir. Eş zamanlı Scream! kullanımı Scream!, sismik ağın güçlü bir parçası olacak şekilde tasarlanmıştır. Varsayılan yapılandırma dosyası scream.ini dir ve ilk kullanım sırasında kendini otomatik olarak oluşturur.

Detaylı

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü 1 1. SELÇUK/AS/NEVZAT/DİLEK Ecza Depoları E-Fatura Aktarımı.. 3 2. HEDEF Ecza Deposu E-Fatura Aktarımı..

Detaylı

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR FUJITRON STANDALONE SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler 1. Kurulum 2. Kontrol Seçenekleri a) Ön Panel Kullanımı b) Uzaktan Kumanda Kullanımı c) Mouse Kullanımı

Detaylı

ĐÇĐNDEKĐLER. 3.1 Ana Pencere... 7 3.2 Menü Çubuğu... 10. 3.2.1 Dosya... 11 3.2.2 Düzen... 17. 3.2.3 Görünüm... 19. 3.2.4 Resim Đşleme...

ĐÇĐNDEKĐLER. 3.1 Ana Pencere... 7 3.2 Menü Çubuğu... 10. 3.2.1 Dosya... 11 3.2.2 Düzen... 17. 3.2.3 Görünüm... 19. 3.2.4 Resim Đşleme... ĐÇĐNDEKĐLER BÖLÜM I TEMEL ÖZELLĐKLER... 2 1.1 Ambalaj... 2 1.2 Görünüm... 2 1.3 Önerilen Sistem Özellikleri... 2 1.4 Başlıca Özellikler ve Kullanım Alanları... 3 BÖLÜM II PROGRAM KURULUMU... 5 BÖLÜM III

Detaylı

: MASCOM BİLGİSAYAR AKSESUAR TİCARET LTD.ŞTİ : KEMERBURGAZ CAD. NO:39 KAĞITHANE-İST : 0212 3211700 (pbx) : teknik@mascom.com.tr

: MASCOM BİLGİSAYAR AKSESUAR TİCARET LTD.ŞTİ : KEMERBURGAZ CAD. NO:39 KAĞITHANE-İST : 0212 3211700 (pbx) : teknik@mascom.com.tr EDIMAX ADSL MODEM (AR-7024UM USB ADSL MODEM) KULLANMA ve TANITMA KILAVUZU İthalatçı Firma Bilgileri İTHALATÇI FİRMA ADRES TEL E-MAIL : MASCOM BİLGİSAYAR AKSESUAR TİCARET LTD.ŞTİ : KEMERBURGAZ CAD. NO:39

Detaylı

DOKÜMAN ARŞİV VE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANICI GİRİŞ KILAVUZU

DOKÜMAN ARŞİV VE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANICI GİRİŞ KILAVUZU DOKÜMAN ARŞİV VE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU DOKÜMAN ARŞİV VE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANICI GİRİŞ KILAVUZU Oluşturma Tarihi:07.12.2011 Revizyon No : 2012 Sürüm 4 İÇERİK

Detaylı

Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu

Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu Takip Hazırlığı ve Açılması İÇİNDEKİLER DOSYA TAKİP İŞLEMLERİ DOSYA TAKİBİ... 3 Kişiler (Borçlu ekleme, Adres Güncelleme, Karşı Yan Kaydı)... 3 TAKİBİ BAŞLAT

Detaylı

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU Kampüs Kart, Kampüs araç giriş-çıkışlarında, kantinler ve yemekhane gibi ödeme ve kontrol noktalarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik hem kimlik kartı, hem de temassız

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu PC TABANLI GÖRÜNTÜ KARTI (GÜVENLİK AMAÇLI) Görüntü Kartları Model: VG4C-RT4 VG8C-RT4 VG4C-XP VG8C-EXP VG8C-XP-TV VG4C+ (Plus) VG8C-MPIV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce

Detaylı

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Hazırlayanlar Mahmut ÖZDEMİR Sezgin SERPEN Büşra TUNCER Yönetim Paneli Kullanımı Sistemin yönetim

Detaylı

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Bölüm 2: Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi / İşletim Sistemi Hazırlayanlar: Levent Emmungil ve Orçun Madran Bu konuyu bitirdiğinizde; Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenebilecek, Dosyaların nasıl

Detaylı

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir?

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir? BEUN VPN Hizmeti VPN Nedir? VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ ın kısaltılmasıdır. VPN, İnternet gibi halka açık telekomünikasyon altyapılarını kullanarak kullanıcılar veya uzak ofisleri

Detaylı

Kablosuz 802.11N USB Adaptör

Kablosuz 802.11N USB Adaptör Kablosuz 802.11N USB Adaptör Hızlı Kurulum Kılavuzu ve Garanti Belgesi NWD-270N Kablosuz 802.11n USB Adaptör Genel Bakış NWD-270N, WPS (Kablosuz Gu venlik Yapılandırması) destekli USB arayu zu ne sahip

Detaylı

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu

19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları. Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sınav Kılavuzu Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi 19. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları Genel Bilgi Bu kılavuz Anadolu Üniversitesi

Detaylı

SolidWorks 2012. Kurulum ve Lisans Etkinleştirme / Transfer Klavuzu. Yenasoft Yazılım Donanım ve Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti.

SolidWorks 2012. Kurulum ve Lisans Etkinleştirme / Transfer Klavuzu. Yenasoft Yazılım Donanım ve Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti. Yenasoft Yazılım Donanım ve Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti. SolidWorks 2012 Kurulum ve Lisans Etkinleştirme / Transfer Klavuzu İçerenköy Mah. Eski Üsküdar Yolu Cad. Bodur İş Mer. Kat:1 D:3-6, Pk:34752 Ataşehir/İstanbul

Detaylı

ESGM+ ESGM+ programımız kolay kurulumu, basit kullanımı ve küçük boyutu ile her bilgisayarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

ESGM+ ESGM+ programımız kolay kurulumu, basit kullanımı ve küçük boyutu ile her bilgisayarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. ESGM+ ESGM+ programımız kolay kurulumu, basit kullanımı ve küçük boyutu ile her bilgisayarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. ESGM+ programı ile 4A, 4B, 4C, Son Dönem Bilgisi(Aktif Ayıklama), İşyeri Bilgisi

Detaylı

V1 KING DEVRİYE KONTROL SİSTEMİ PROGRAM KULLANIM KILAVUZU

V1 KING DEVRİYE KONTROL SİSTEMİ PROGRAM KULLANIM KILAVUZU V1 KING DEVRİYE KONTROL SİSTEMİ PROGRAM KULLANIM KILAVUZU Öncelikle OnurEgs yi ve ürünümüzü tercih ettiğinizden dolayı teģekkür ederiz. Program kullanım kılavuzumuz siz değerli müģterilerimiz için programın

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu 1 İçindekiler 1. Program Kurulumu 2. Hesabınızın Tanımlanması 3. Meta Trader 4 Ekran Kullanım Özellikleri 4. Emir Gönderilmesi 2 1. Programın Bilgisayarımıza Kurulumu

Detaylı

Kolay Kurulum Kılavuzu

Kolay Kurulum Kılavuzu Kolay Kurulum Kılavuzu İçindekiler A-) Kamera yı Kullanım İçin Hazırlama B-) IP Adresi Atama C-) Kablosuz Aktifleştirme D-) Cep Telefonu Üzerinden İzleme A-) Kamerayı İlk Kullanım İçin Hazırlama 1-) CEC-1100

Detaylı

electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ Montaj ve Programlama Kılavuzu

electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ Montaj ve Programlama Kılavuzu R electrosec electrosec AC-063 GÜVENLİK AMAÇLI PROXIMITY ON-LINE KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ R Montaj ve Programlama Kılavuzu R electrosec İÇİNDEKİLER Sistem Özellikleri...Sayfa 3 Teknik Özellikler Garanti

Detaylı

SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU

SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU SerSa PDKS MODEL: C2-PROX KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER PDKS HAKKINDA GENEL BİLGİ 2 1. SERSA PDKS MODEL:C2-PROX TEKNİK ÖZELLİKLERİ 3 2. SERSA PDKS MODEL:C2-PROX BAĞLANTI ŞEMASI 5 3. CİHAZIN ÇALIŞMASI 7

Detaylı

BAŞLANGIÇ 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM

BAŞLANGIÇ 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bilgisayarı kapatma yolları hakkında bildiklerinizi söyleyiniz. 2. Flash diskin biçimlendirilmesi hakkında bildiklerinizi anlatınız. 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM Kişisel bilgisayarlar

Detaylı