2014 Yılı Genel Sunumu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014 Yılı Genel Sunumu"

Transkript

1 2014 Yılı Genel Sunumu

2 Hakkımızda Oratech Bilişim, bilgi teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir. Gelişimine Oracle ürünleri ile devam etmektedir. Oratech, "Oracle Sertifikalı Çözüm Ortağı" unvanı ile danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Esnek ve dinamik yapısı içerisinde size özel çözümler üreten, sahip olduğunuz Oracle ürünlerini en verimli şekilde kullanmanızı ve yeni ürün alımlarında en doğru seçimleri yapmanızı sağlamaktadır. Oratech hedeflenen süreleri kısaltan çözümlerinin Şirketimiz; Dünya nın dört bir yanındaki Oracle kalite standartlarını en üst seviyede sunmaktadır. firmalarına, Oracle Yetkili Eğitim Merkezlerine ve Oracle İş Ortaklarına; Oracle teknik danışmanları, fonksiyonel danışmanlar ve Oracle eğitim danışmanları sağlamanın yanı sıra ortak projelere de imza atmaktadır. Oratech, gelişen bu süreçte portföyünü genişleterek müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda veritabanları üretmeye başlamıştır. Oratech, bu doğrultuda tüm personelinin MySQL üzerinde de uzmanlaşmasını sağlamış; MySQL Reseller & Consulting Partner - Türkiye Distribütörü olmuş, müşterilerine MySQL alanında da danışmanlık, kurulum, bakım ve geliştirme hizmetleri sunmaya başlamıştır. Oratech, teknolojiye hakim, firmaların özel gereksinimlerini dinleyen ve firmaya özel ve yenilikçi teknoloji çözümleri üreten sertifikalı profesyonel danışmanlarla çalışmaktadır.

3

4 MCKS Hakkında Günümüz dünyasında, hemen her bireyin bir veya birden çok mobil cihazı bulunmakta. Günlük işlerimiz dahi mobil cihazlar üzerinden halledilir hale geldi. Bu durum ile birlikte ülkeler vatandaşlarının bilgi ve mal güvenliğini sağlayabilmek için üstün çaba sarf etmektedir. Tüm bunların yanı sıra bir de ülke ekonomisini tehdit eden gümrüksüz mobil cihazların takibi noktasında çaresiz kalan devletler çözüm üretmekte zorlanmaktalar. Hedeflenen noktaların başında ülke içinde hırsızlıkların azalması ve aynı şekilde ekonomik açıdan tüm cihaz giriş çıkışlarının kontrol altına alınması gelmektedir. Türkiye de 6 yıldır BTK için geliştirmiş olduğumuz ürünümüz MEIR ile birlikte, yukarıda belirtilen hedeflerin tamamı gerçekleşmiştir. Ülkemizde 2008 yılından itibaren tam kapasite ile çalışmaya başlayan ürünümüz ile birlikte başarıya ulaşan başlıklardan bazıları şöyledir;

5 Neden MEIR? Mobil cihazların kontrolünün sağlanması gerektiği, çalınmalara, kapkaça ve bu cihazların vergilendirilmesi noktasında tek çözüm olarak görülmektedir. Mobil cihazların takibi ile ülke genelinde hırsızlık ve kapkaç olayları yaklaşık %98 oranında düşüş sağlanmış olacaktır. Vergi gelirlerinde artık büyük bir kalem olarak görülen mobil cihazların kayıt altına alınması sağlanacaktır. Temiz bir piyasa sayesinde ülke içinde rekabet edilebilirlik oranının artmasını sağlayacak ve bütün bunların ardından yatırımların gelmesini sağlamış olacaktır. MEIR, ülkeye giriş yapan cihazların IMEI numaralarının kayıt altına alınarak takibini sağlamaktadır. Kayıt altına alınan IMEI numaraları beyaz, gri ve siyah olma üzere üç farklı listede tutulmaktadır. Listeler ile birlikte ülkeye giriş yapan cihazların kontrolü daha da kolay sağlanmaktadır.

6 Klon Analiz Klonlama, mobil cihazların kontrol altına alınmasının ardından ülke içinde bulunan eskimiş telefonların IMEI numaralarının, ithal edilen kayıtsız telefonların IMEI numaralarına klonlanmasıyla yapılmaktadır. Buna karşın geliştirilen modülümüz ile sürekli olarak klon analizi yapılmaktadır. IMEI içerisinde bulunan marka ve model bilgileri yardımıyla internete bağlanamayan eski bir telefonun CDR (Call Data Record) ile yapılan analizde internete bağlanması telefonun klonlama sayesinde çalıştığını ortaya çıkartmaktadır. Klon analizi ile ülke içerisindeki kaçakçılığın ve kayıt dışılığın ortadan kaldırılması daha da kolaylaşmaktadır.

7

8 Üçüncü Göz Veri karmaşasının her alanda sıklıkla görüldüğü günümüzde, verilerin anlamlı şekilde ve görsel olarak kullanıcının gözü önüne serilmesi büyük önem taşımaktadır. Verilerin fazlalığı analiz süreçlerini ve verinin kontrolü noktasında kullanıcının sonuca ulaşması sürecini ciddi anlamda uzatmaktadır. Bu ve benzeri sıkıntılar büyük küçük veri bulunduran tüm kurum ve kuruluşlarda sıkça görülmektedir. Çözüm olarak Üçüncü Göz - Görsel Veri Analizi Uygulaması kurum ve kuruluşlarımızın yaşadığı analiz sıkıntılarına tam anlamıyla çözüm için geliştirilmiştir. Veri Analizi Uygulamalarında olması gereken maddeler; daha hızlı analiz, Bil Gör Paylaş, görsellik ve doğru analiz süreçleri Üçüncü Göz Görsel Veri Analizi Uygulamamızda tam anlamıyla bulunmaktadır. Oratech olarak yaklaşık 4 yıldır çalışmalarını sürdürdüğümüz 3.Göz Görsel veri analizi uygulamamızın son sürümü olan Üçüncü Göz 3.0 ile veri analizine farklı bir bakış, farklı bir boyut kazandırdık. Uygulamamızın her alanda, her an kullanıcının yanında olabilmesi için gerekli olan Web ortamı Sunucu Taraflı çalışma yapısıyla, veriye ulaşılabilindiği her an kullanıcının veriyi analiz edebilir durumda olmasını sağlamaktadır. Farklı lokasyonlardaki kurum kullanıcıları tek merkezden yönetilen uygulamaya eşzamanlı erişim sağlayabilmektedir.

9 Harita ve Coğrafi Veri Desteği Üçüncü Göz Görsel Veri Analizi Uygulaması ile harita üzerinden seçimler yapabilir ve bu seçimler dâhilinde sonuçlara varabilirsiniz. Görsel olarak harita üzerinden yapacağınız analizlerde bölgesel analiz, geocoding desteği, yerel harita sunucu desteği ve harita yer zaman ilişkiler 4 boyutlu gösterim özelliği ile hızlı kesin ve görsel sonuçlar elde etmek, sizi rekabet firmalarınızla birkaç adım daha öne çıkartacaktır.heat map özelliğinin bölgesel yoğunluk gösterimi sayesinde kullanıcılar harita üzerinde belli bölge yada mekanlara kolaylıkla odaklanabilecekler.

10 Farklı Çizimler ve Gösterimler Uygulama ile birçok verinin sizin için daha anlaşılır olabilmesi farklı çizimler ile daha rahat olacaktır. Bunu düşünerek sizin için birbirinden farklı görsel şematik sonuç ekranları hazırladık. Bu çizimler sayesinde zaman çizelgesi, ilişkilerin zamana göre film şeklinde oynatımı, çizgisel, dairesel, hiyerarşik, organik, dikey ve birçok farklı şekilde sonuçlarınız üzerinde görsel hareketlerle analizinizi anlaşılır hale getirebilirsiniz.

11 Birkaç yeni özellik Web desteği ile belirlediğiniz servislere bağlanabilir, veri - sonuç alabilir ve bu sonuçları ekranınızda görsel olarak görebilirsiniz. Anında ve kesin sonuçlara varmak için web- servisler ile analiz sonuçlarınızı daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Birden fazla kullanıcı ile aynı ekrana bağlanarak konferans analiz yapabilir, sonuçları o anda paylaşabilirsiniz. Konferans analiz ile yer ve mekân durumuna bakmadan, güvenli şekilde aynı ekranda birden fazla kullanıcı ile analiz yaparak zaman ve maliyet kazancı ile daha da karlı olacaksınız. Semantik içerik analizi ile sadece ilişkisel veriler ile sınırlı olmayıp ilişkisel olmayan verilerin de analize dâhil olarak dökümanlar, videolar ve ses kayıtları gibi unstructured kayıtlar içinde de ilişkiler aranarak doğru ve eksiksiz analiz imkanı sağlamaktadır.

12

13 Arıkovanı - Doküman Yönetim Sistemi İş akışları Yönetimi Doküman yönetimi Grup Yönetimi Kullanıcı bazlı Vekalet sistemi Kişiye özel yetkiler Kişiye özel arayüz Ofis tipinde veri tiplerini destekler (.doc,.ppt,.xls,.jpg ) Oratech, Arıkovanı Döküman Yönetim Sistemi ürününü; günümüz dünyasında kurumsal verilerin hemen hepsinin elektronik ortamlarda tutulması ve bundan doğan veri karmaşasını ortadan kaldırmak için geliştirmiştir. Kurum ve kuruluşların rekabet ortamındaki her adımları kendilerine artı yönde dönüş yapmaktadır. Arıkovanı ile zaman ve iş gücünden tasarruf ederek rekabet ortamında bir adım daha önde olabilirsiniz. Arıkovanı ile İş akışları, Grup Yönetimi - Vekalet sistemi, Form yönetimi gibi karmaşık adımları çok rahatça yönetebilir, sonuca varabilirsiniz. Arıkovanı her türlü veri tipini destekler (.doc,.ppt,.xls,.jpg ), Metadata üzerinden işlemler yapmanızı sağlar, özel dosya tiplerini destekler (Örn:.btk uzantılı dosyalar), kişiye, kuruma, kuruluşa özel yapılar ( Formların istenildiği şekilde düzenlenmesi) kurulmasına olanak sağlar, veri yönetimi için Vekil Atama ilemini yapabilirsiniz ve eklenen, değişiklik yapılan dökümanlarınızın Versiyon Kontrollerini yaparak döküman yönetiminizi en basit şekilde yapmanızı sağlar.

14

15 Canlı Translate ile istediğiniz dile konuşabilir, Canlı kripto ile güvenli görüşebilirsiniz.

16 Lingofon Günümüzde 3G ya da fiber optik altyapılar gibi teknolojilerin yaygınlaşmasıyla iletişim internet üstüne doğru artan bir hızla kaymakta ancak kullanıcılar özellikle internet üzerinden ses iletimi konusunda kolay ulaşabilecekleri ve kaliteli hizmet alabilecekleri bir servis sıkıntısı yaşamaktadırlar. Lingofon projesi kapsamında geliştirilecek altyapı ile internet üstünden yapılan sesli görüşmeler cep telefonu ortamına aktarılarak, mevcut ortamda bulunan kablosuz ağlar kullanılarak kullanıcının ücretli GSM şebekesi yerine ücretsiz internet altyapısını kullanmasına olanak sağlanmaktadır. Sistem merkezi bir sunucu üstünde tutulacak kullanıcı verisi (sunucu), cep telefonlarını bu merkezi sunucu ile iletişim halinde tutacak bir yazılım (ajan) ve internet üstünden ses iletişimini sağlayan cep telefonlarına özel bir ses iletim programından (sip yazılımı) oluşmaktadır. Sistemin tasarımı ve işletme planı 30 milyon kullanıcı 7/24 kesintisiz hizmet prensiplerine göre yapılandırılmaktır.

17 Mobil ve anlık tercüme hizmeti Tüm dillerden tüm dillere Anlık Orjinal konuşma dili Çeviri dili dinleme Orjinal konuşma dili Çeviri dili gösterimi Güvenlik Koşulları Kişisel bilgilere ulaşılmıyor Telefon rehberi ve diğer bilgilere ulaşılmıyor. Kriptolu Görüşme Görüşmelerde ses paketleri canlı kripto ile daha güvenli ve garanti altında Her görüşme için canlı kriptolama Görüntülü Görüşme

18

19 Basında Oratech Cep ithalatında yılın rekoru kırıldı Cep telefonu ithalatı, 2012 yılı Kasım ayında son 11 ayın zirvesine çıktı. Kasım ayında ithal edilen cep telefonu sayısı, Ekim ayına göre yüzde 60, yolcu beraberinde getirilen cep telefonu sayısı ise yüzde 58,6 arttı. AA muhabirinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerinden yaptığı hesaplamalara göre, bu yılın Kasım ayında ithal edilen cep telefonu sayısında, diğer aylara göre büyük artış gerçekleşti. Ocak ayında 982 bin 117 olan cep telefonu ithalatı, Şubat ta 986 bin 114 e, Mart ta 990 bin 481 e yükselirken, Nisan da 989 bin 691 geriledi. Mayıs ta 1 milyon 69 bin 780 e yükselen cep telefonu ithalatı, Haziran da 822 bin 180 e, Temmuz da 821 bin 390 e inerken, Ağustos ta tekrar yükselişe geçen cep telefonu ithalatı 1 milyon 58 bin 828 e, Eylül de ise 1 milyon 204 bine çıktı. Cep telefonu çalınamayacak! Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, numara taşıma sisteminde 'kara liste' hazırlanması için talep geldiğini ancak her şeyden önce operatörler arasında bu konuda bir uzlaşma olması gerektiğini belirterek, ''Aksi takdirde biz konuyu inceliyoruz, gelişmeye göre bir düzenleme yapılabilir'' dedi. ''Türkiye 2G'de zaten 2,90 ile 3G sistemlerine yaklaşmıştı. EDGE az buz bir teknoloji değil. Türkiye 3G'ye de en az 3,5'ten başladı. 4G'ye doğru hızla gidiyoruz. İmtiyaz sözleşmesinde en önemli unsurlar ARGE ve yerli kullanım koşulları. Bence bu maddeler 3G'den daha önemli. Türkiye 1G, 2G ile bir şey yapamadı, 3G'de de bir şey yapamıyor. Türkiye 3G'de sadece içerikte çok başarılı. Fakat 3G'nin ne transmisyonu ne de el terminallerinde bir şey yapabiliyor. Türkiye bu teknolojiler için çok ciddi paralar ödüyor. Türkiye'nin 3G'de tek kazancı içerikte. 3G imtiyaz sözleşmelerindeki ARGE ve yerli kullanım koşullarıyla bundan sonraki teknolojilerde avantajlar temin edeceğimizi düşünüyorum.''

20 Oratech Ürünleri Genel Şeması

21 Referanslar

22

HABERLEŞME KARAYOLU SEKTÖRÜ

HABERLEŞME KARAYOLU SEKTÖRÜ HABERLEŞME KARAYOLU SEKTÖRÜ SEKTÖREL BÜYÜKLÜKLER POLİTİKA VE DÜZENLEMELER PROJE VE FAALİYETLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER İŞLETME FAALİYETLERİ Bilgi, tarihin her döneminde toplumsal gelişim ve refahın sağlanmasındaki

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 5-6 İcra Kurulu Başkanı nın Mesajı... 7-8 Yönetim... 9-16 LOGO Hakkında... 17-20 İnsan Kaynakları... 21-24 Ortaklığın Faaliyet

Detaylı

BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI

BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU KASIM 2011 BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve EYLEM PLANI (2006-2010) NİHAİ DEĞERLENDİRME RAPORU

Detaylı

TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI

TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI TASAV BEYİN FIRTINASI TOPLANTILARI TELEKOMÜNİKASYON SEKTÖRÜ ÇALIŞMA GRUBU DÜNYA VE TÜRKİYE'DE TELEKOMÜNİKASYON SEKTÖRÜNÜN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ Rapor No. 16 // 07 Mart 2015 Raportör: Ejder ORUÇ TASAV Ekonomik

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU

2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 5-6 İcra Kurulu Başkanı nın Mesajı... 7-8 Yönetim... 11-14 LOGO Hakkında... 17-18 İnsan Kaynakları... 21-22 Ortaklığın Faaliyet

Detaylı

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU MART 2013 - ŞIRNAK 1 YÖNETİCİ SUNUŞU Bilindiği üzere 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereği her yıl başında

Detaylı

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te.

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği Sayfa 15 te Xerox kalitesi Kıbrıs ta Sayfa 7 de Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği Sayfa 5 te Ocak 2009 Ücretsizdir 2009 da hep birlikte daha iyiye... 2 Ocak

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ FİNAL PROJESİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler

Detaylı

Anadolu turunu tamamlad k. Bayiler Girne de buluştu. Yeni ürünler CeBIT te tanıtıldı. Servis araçlarının İstanbul turu. Sayfa 6 da.

Anadolu turunu tamamlad k. Bayiler Girne de buluştu. Yeni ürünler CeBIT te tanıtıldı. Servis araçlarının İstanbul turu. Sayfa 6 da. Servis araçlarının İstanbul turu Bayiler Girne de buluştu Yeni ürünler CeBIT te tanıtıldı Sayfa 6 da Sayfa 7 de Sayfa 8 de X E R O X T Ü R K Y E N N K U R U M S A L L E T fi M D E R G S www.xerox.com.tr

Detaylı

Uluslararası Yatırımcılar Derneği International Investors Association

Uluslararası Yatırımcılar Derneği International Investors Association Uluslararası Yatırımcılar Derneği International Investors Association n n Eylül 2012 Bu yayının tüm hakları saklıdır. YASED'in izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yeniden basılamaz, gösterimi

Detaylı

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1 İNDEX E-Yaz Kimdir... 2 Orgnizasyon Yapısı... 4 Hizmet Anlayışımız... 6 Amaç / Hedef... 7 Kurumsal Politikamız... 8 Bayi Seçme Kriterleri... 9 İş Yapma Metodolojisi... 10 Satış Öncesi Çalışmalar... 10

Detaylı

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI Mayıs 2009 BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ (2006 2010) DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI Mayıs 2009 BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ (2006

Detaylı

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi MEDOFAS HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ HIZ PRESTİJ ZAMAN BAŞARI KARLILIK TEKNOLOJİ ULUSLAR ARASI SAYGINLIK AKREDİTASYON KALİTE kazandırır HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ Gündem 1 2 3 4 5 Tanımlar Hasta

Detaylı

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / SİSTEM ENTEGRASYONU E-KURUM UYGULAMALARI TAHSİLAT ÇÖZÜMLERİ İÇERİK YÖNETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SİSTEM YÖNETİMİ İŞ UYGULAMALARI KİOSK ÇÖZÜMLERİ Amaç daha fazla hizmetse...

Detaylı

2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik

2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik 2.2.1.17. Kamu Hizmetlerinde e-devlet Uygulamaları a) Mevcut Durum e-devlet, kamu hizmet sunumunda kalite ve etkinliğin artırılmasına yönelik çalışmalarda önemli bir araç teşkil etmektedir. Bu kapsamda

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BAKAN SUNUŞU 2023 yılında dünyanın en büyük on ekonomisi arasında yer almayı hedefleyen Türkiye nin, bu hedefe ulaşma sürecinde kullanacağı en önemli araçların başında sınai

Detaylı

Türkiye de E-Satınalma

Türkiye de E-Satınalma Satınalma Yıl: 1 Sayı: 8 Ağustos 2013 Satınalma ve Tedarik Zinciri Yöneticilerinin Dergisi www.satinalmadergisi.com Satınalma Profesyonellerine İlişkin Ulusal Meslek Standartları Türkiye de E-Satınalma

Detaylı

Yönetim Bilişim Sistemleri Çalışma Soruları

Yönetim Bilişim Sistemleri Çalışma Soruları 1 Yönetim Bilişim Sistemleri Çalışma Soruları 1. Bilgi sistemlerinin günümüz işletmeleri için niçin çok önemli olduğunu açıklayınız. Bilgi sistemleri günümüz işletmelerinin işlerini yapabilmeleri için

Detaylı

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ Her Türlü Veri İletişimindeki Çözüm Ortağınız TDM, müşteri odaklı yönetimi ile müşterilerinin memnuniyetini hedeflemektedir. Müşterilerin teknik ihtiyaçları doğrultusunda

Detaylı

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor.

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. İçerik Bilginet Markalar Hizmetler İş Ortakları Sosyal Sorumluluk Ödüller E-Ticaret Kredisileri E-Ticaret Derneği (ETİCAD)

Detaylı

Elektronik Ticaretin Dış Ticaret İşlemlerinde Uygulanması ve Verimlilik Analizi 1

Elektronik Ticaretin Dış Ticaret İşlemlerinde Uygulanması ve Verimlilik Analizi 1 Elektronik Ticaretin Dış Ticaret İşlemlerinde Uygulanması ve Verimlilik Analizi 1 GİRİŞ Bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişim sürecine paralel olarak, ekonomik faaliyetlerin doğası da köklü bir şekilde

Detaylı

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI 1. 130 Yılı Deviren Bir Oda: İzmir Ticaret Odası İzmir in tarihi çok sesliliğin,

Detaylı

...Gelişen çağdaş anlayışın gerisinde kalan idari ve ekonomik politikalar sonucu oluşan;

...Gelişen çağdaş anlayışın gerisinde kalan idari ve ekonomik politikalar sonucu oluşan; e-devlet, Türkiye ve Başarılı Uygulamalar Oracle e-işte Başarı Kitabı, 8.Bölüm E-DEVLET VE TÜRKİYE Kamu yönetimi, toplumun ihtiyaçlarına cevap vermek ve üstlendiği görevleri etkili bir şekilde yerine getirmek

Detaylı

Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu

Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu Bilgi Dokümanı Tümleşik İletişim Çözümlerini Değerlendirirken Dikkat Edilmesi Gereken On Konu Giriş Tümleşik iletişim (UC), BT maliyetlerini azaltırken verimliliği ve tepki verme kabiliyetini artırmanın

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER GENEL DEĞERLENDİRME 04 Kurumsal Profil 05 Daha Güçlü Sermaye Yapısı ile Büyüyen İş Modeli 06 LOGO Çözüm Ailesi 07 Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz 08 LOGO nun 30 Yılı 09 2013

Detaylı

2008 Faaliyet Raporu

2008 Faaliyet Raporu 2008 Faaliyet Raporu Bu Faaliyet Raporunda yer alan bilgiler ve veriler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 2009 İçindekiler ÇİZELGELER...7 ŞEKİLLER...9 Önsöz... 11 Misyon, Vizyon ve Temel Değerlerimiz...

Detaylı

NETSiSWARE www.netsis.com.tr

NETSiSWARE www.netsis.com.tr NETSiSWARE www.netsis.com.tr Temmuz 2007 Ç NDEK LER 2 BAfiKANDAN 4 HABER Türkiye den dünyaya bilgi ihrac ediyoruz 12 BAfiARI ÖYKÜSÜ Aytaş hem gıda hem de bilgi depoluyor 17 RÖPORTAJ Prof. Dr. Ahmet Bülent

Detaylı