Operasyonel Görünürlük Hizmeti

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Operasyonel Görünürlük Hizmeti"

Transkript

1 Operasyonel Görünürlük Hizmeti Parça Numaraları: MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR üzeri 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR üzeri 60 aylık sözleşme MSO-OVS-10-R Operasyonel Görünürlük Hizmetini 1 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OVS-20-R Operasyonel Görünürlük Hizmetini 2 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OPT-SRVC Operasyonel Görünürlük Hizmetleri İçin Gelişmiş Ek Hizmetler GENEL BAKIŞ Operasyonel Görünürlük Hizmeti (OVS), Zebra Müşterilerinin Müşterinin operasyonel ortamında Cihaz kullanımı ve performansı konusunda görünürlük ve bilgi elde etmelerine yönelik bir hizmet ürünüdür. Tipik olarak operasyonel ortam, birçok Müşteri yerinden (ör. perakende noktası, deposu, saha hizmeti güzergahları, vb.) ve üçüncü şahıslara ait lokasyonlardan (ör. Zebra onarım merkezi, yedek malzeme havuzu, hazırlama deposu, vb.) oluşur. OVS'nin amacı, Müşterilere tüm Cihazları (mobil bilgisayarlar, ağ üzerindeki yazıcılar, vb.), ne durumda oldukları (ör. gözlemlenen kritik pil durumları, WLAN sinyal gücü, vb.) ve Cihazların nasıl kullanılmakta olduğu hakkında en son görünürlük bilgileri sunmaktır. Ayrıca OVS, duruma göre, söz konusu bilgiler aşağıda belirtilen şekilde arka plandaki Varlık Görünürlük Platformuna (AVP) aktarıldığında, bir dizi hizmet raporu (ör. müşteri çağrıları, onarım envanteri, yedek malzeme havuzu envanteri, sorun raporu, cihaz kullanımı, vb.) sunar. OVS, bulut üzerinde barındırılan bir cihaz yönetim aracı (MDM Aracı), hizmet portalı (OVS Portalı) ve Zebra'ya çeşitli veri bağlantılarından oluşan AVP aracılığıyla sunulur. Opsiyonel olarak OVS ayrıca Müşterinin sunucu hizmet sistemlerine de bağlanabilir. Kullanılan MDM Aracı, SOTI MobiControl olup OVS, yetkili kullanıcıların MDM Aracına erişimini de içerir.

2 OVS Varlık Sağlığı, Kullanım Trendleri, Coğrafi Konumlandırm a, Cihaz Ölçümleri ve Raporları Operasyonel Gösterge Paneli, Yapılandırılabi lir görünümler ve eşikler Operasyonel ortamdan bilgilerle Raporlama ve Analizler MDM konsolu dahil, Bulut Üzerinde Barındırılan Kapsamlı Hizmet En iyi uygulama amaçları Tüm Zebra mobil cihaz filonuz ve daha fazlası için görünürlük Gelişmiş operasyonel bilgiler elde etmek Mobil cihazlarınızı ve yazıcılarınızı tespit etmek, konumlandırmak ve durumunu bilmek Zebra Technologies tarafından desteklenen, Büyüme, İşbirliği, En İyi Uygulamaları Gerçekleştirme ve Deneyim Ölçeklendirebilme Platformu temeli üzerinde yönetilen bir Hizmete sahip olmak. Çözüm Boyutu Adet Cihaz Ürün Kodu Ayrıntılı bilgiler Hazırlık süreci MSO-TR0-30/ MSO-TR1-30/ MSO-TR2-30/ MSO-TR3-30/ MSO-TR4-30/ MSO-TR5-30/ MSO-OVS-10-R 1 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OVS-20-R 2 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OPT- SRVC Gelişmiş Ek Hizmetler Görünürlük ve Önemli Miktarda Geliştirilmiş Kontrol Sunan, Bulut Tabanlı, Yönetim ve Entegrasyon Platformu Hedeflenen Dikey Sektörlerde Ticari Bakımdan Kritik Varlıklar İçin Özel Olarak Tasarlanmış Mobil Bilgisayarlar ve Zebra Mobil Yazıcılar İçin Üretilmiş Hizmet Çeşitleri: Dönüştürücü, Derinlemesine Entegre Edilmiş SLA Tanımlı Ticari Sonuçlara Temel Varlık Görünürlüğü Operasyonel Gösterge Paneli, MDM platformu ve temel MDM konfigürasyonunu n hazırlanmasını içerir Hedeflenen süre, siparişin tamamlanmasında n MDM Aracı ve Portalın tamamen çalışır duruma gelmesine dek 4 Haftadır. Siparişin tamamlanması, Satınalma Emrinin alınması, Müşteri Sipariş Formunun doldurulup verilmesi, MDM konfigürasyon şablonunun doldurulup Zebra tarafından imzalanarak onaylanması olarak tanımlanmaktadır 1. HİZMET TANIMI 1. Zebra OVS Hizmetleri MDM Aracı ve OVS Portalının yönetilerek barındırılması: MDM Aracının konfigürasyonu, Zebra tarafından yapılacak olup OVS ücretine dahildir. Ancak, Zebra'nın konfigürasyonu gerçekleştirebilmesi için Müşterinin MDM Bilgi Şablonu formunda belirtilen bilgileri vermesi gerekmektedir. Zebra, şunları yapacaktır: Cihaz Grupları oluşturulması (Klasör yapısı). Bizzat Cihaz profillerinin oluşturulmasından Müşteri sorumludur.

3 Cihaz Kuralları eklenmesi. Zebra, her bir Cihaz modeli için 4 adete kadar cihaz kuralı oluşturacaktır. Bu, Cihaz Ekleme kurallarının ağaç/grup yapısı içerisindeki _Staging grubuna işaret ettiğini varsayar. E-posta alıcılarının hariç tutulduğu 10 adete kadar Bildirim profili oluşturulması. Bildirim profillerindeki e-posta alıcı dağıtım listesinin oluşturulmasından ve bakımından Müşteri sorumludur. Cihaz Grupları için (tek tek cihazlar değil) maksimum 100 adet lokasyon + 10 adet Uyarı kuralı (coğrafi çit kuralları hariç) oluşturulması. E-posta grubu dağıtım listesi oluşturulması ve yönetiminden Müşteri sorumludur. Cihaz grupları için maksimum 20 adete kadar Bilgi Toplama Kuralı oluşturulması. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. MDM Aracı tarafından desteklendiği takdirde IP adres aralığına dayalı olarak her bir yer için otomatik yer değiştirme kuralları oluşturulması. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. Sadece tüm cihaz grupları için maksimum 10 adete kadar Dosya Senkronizasyon Kuralı oluşturulması. Dosya senkronizasyon kuralları onay işlemine tabi tutulmaz - Müşteri tarafından oluşturulup verilir. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. Hem MDM Aracı sunucusu hem de Cihaz sertifikası konfigürasyonunun oluşturulması / sağlanması. (Belirli bir limit yok.) Kuralları oluşturmak için Müşteriye ait özel altyapı bilgilerinin verilmesinden Müşteri sorumludur. Her bir Cihaz modeli için 4 adete kadar güvenlik kilidi menüsü oluşturulması Uygulama kontrol ve özellik kontrol kurallarının oluşturulmasından Müşteri sorumludur. Aşağıdaki 2. bölümde açıklanan raporların oluşturulabilmesi için MDM Aracı ve Zebra sunucu bilgi sistemleri ile OVS Portalının kurulması. MDM Aracı ve OVS Portalının test edilerek Müşteriye kontrol listesinin verilmesi. Müşteri tarafından istenen şekilde MDM Aracı hiyerarşisine sürekli ayar yapılması. Zebra, (yukarıdaki paragrafta açıklanan) ilk konfigürasyonun ardından her bir ayar için ücret talep edecek ve bu da Zebra'nın o anda geçerli saat tarifesi üzerinden fatura edilecektir. OVS portalının fonksiyonları ve kullanımı konusunda online eğitim. SOTI akademisi tarafından verilen SOTI eğitim kursları Zebra'dan da alınabilir. Cihazların yönetimi ve takibi için AVP fonksiyonları kullanılırken operasyonel işlemler için en iyi uygulamalara odaklı online eğitim. Duruma göre Son Kullanıcı Müşteri portal gösterge paneli ve/ya da Müşteri portal gösterge paneli oluşturulması Gösterge paneli görünümleri için kullanıcı erişim olanağı sağlanması. 2. Zebra OVS Raporları a. Operasyonel Raporlar (tüm Cihazlar için)

4 OVS kapsamında ve Cihaz bilgilerinin mevcut olmasına bağlı olarak Zebra, aşağıdaki raporları sağlayacaktır.aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Cihaz Raporları: Cihaz Envanteri, Aktif Cihazlar, Yeni Aktif Olan Cihazlar, Bağlantı Dışı Cihazlar. Cihazların güncel bir envanterinin tutulmasından Müşteri sorumludur. Kullanım Raporları: Kullanılmayan Cihazlar, Fiziksel Bellek, Depolama Belleği, GPS Konumu, WWAN Sinyal Gücü, WLAN Sinyal Gücü Pil Raporları: Kritik Pil Olayları, Pil Boşalma Hızları, Cihaz Pil Seviyeleri b. Zebra Yazıcılar İçin Operasyonel Raporlar OVS Portalı üzerinde aşağıdaki raporlar sunulacaktır. Aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Cihaz Raporları: Cihaz Envanteri, Aktif Cihazlar, Bağlantı Dışı Cihazlar. Cihazların güncel bir envanterinin tutulmasından Müşteri sorumludur. Pil Raporları: Kritik Pil Olayları ve Cihaz Pil Seviyeleri Operasyon raporu: Yazıcı Sayaç bilgileri Yukarıdaki Operasyonel Raporları sunmak için Müşteri yer(ler)inde minimum 4GB RAM, 2.5GHz çift çekirdekli işlemci ve 40GB sabit disk ile Windows Server 2008 R2 kurulu olması gerekecektir. Operasyonel raporların sunulması için gereken sunucunun kurulumu ve konfigürasyonu için Zebra Gelişmiş Hizmetleri gerekecektir. c. Hizmet Raporları (sadece Zebra Cihazları için) OVS kapsamında Zebra, aşağıdaki raporları sağlayacaktır. Aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Hizmet Masası Raporları - doğrudan Zebra tarafından üstlenilip sistemde sorun yönetim raporları açılmış bulunan Müşteri çağrıları için: Bekleyen Sorunlar Listesi, Sorun Arşivi Bekleyen Onarımlar raporu: Onarım Raporları - doğrudan Zebra tarafından üstlenilen Müşteri onarımları için: Zebra, OVS kapsamında Cihaza ve onarım bilgilerine erişim yetkilerine sahip olacaktır. 3. Hizmet Masası

5 a. OVS, Müşterinin güncel Zebra Destek Sözleşmesine uygun şekilde desteklenecektir. Müşteri, Hizmet Masası kapsama saatleri, e-posta ve telefon iletişim bilgileri hakkında bilgi için ilgili Zebra Destek Sözleşmesine/Sözleşmelerine başvurmalıdır. b. Müşteri, aşağıdaki konularda destek için Hizmet Masasına başvurabilir: Portal Erişim Sorunları - Şifre Sıfırlama, Giriş Yapamama, OVS Portalında Bilgilerin Hatalı Gösterilmesi Raporlardaki bilgiler, bir raporu indirmek/kaydetmek ile ilgili sorunlar SOTI Erişimi - Şifre Sıfırlama, Giriş Yapamama, SOTI Kullanılırlığı Hizmet Alınabilen/Alınamayan Süreler, fakat mobil cihaz temsilcisi ve/ya da temsilciden SOTI MDM'ye yanlış bilgiler iletilmesi hariçtir. Sorun raporu doldurulması konusunda yardım. c. Cevap Süresi. Zebra, standart iş saatleri sırasında OVS Portalı ve MDM Aracı ile bildirilen sorunlara dört (4) iş saati içerisinde geri arayıp cevap verecektir. OVS Portalı ve MDM Aracı ile bildirilen sorunlar ve yükseltilen sorunlar ile standart iş saatlerinde ayrıca ilgilenilecektir. 4. OVS Portalı: Zebra, Müşterinin görevlendirilmiş bulunan Teknik Proje sorumlusuna OVS Portalına erişim olanağı sağlayacaktır. Müşterinin diğer kullanıcılarına (MDM Bilgi Şablonunda belirlenen maksimum lisans adetine kadar) erişim olanağı sağlanması bu kişinin sorumluluğunda olup, kullanıcıların erişim hakları ve kısıtlamaları buna dahildir. Müşteri, her bir kullanıcı tarafından OVS Portalına erişimden önce Zebra'nın Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasının (EULA) kabul edilmesini sağlayacaktır. Performans a. OVS Portalının hedeflenen kullanılırlığı (planlanmış bakım araları hariç) %99'dur. Söz konusu kullanılırlık, bir hedef olup, garanti edilmiş değildir. b. OVS Portalı kullanılırlığı için hedeflenen süre, siparişi izleyen dört (4) hafta içerisindedir. Burada Müşterinin MDM Bilgi Şablonunu OVS siparişinin Zebra tarafından alınmasını izleyen bir (1) hafta içinde tatmin edici bir şekilde doldurmuş olduğu varsayılmaktadır. Zebra, gözden geçirilmiş, onaylanmış ve imzalanmış MDM Bilgi Şablonunu Müşterinin siparişini almasını izleyen üç (3) işgünü içinde Müşteriye verecektir. a. Hedeflenen süre, MDM Bilgi Şablonunun alındığı andan ilk Müşteri kullanıcısının MDM Aracına ve OVS Portalına erişim sahibi olduğu ana dek ölçülür. b. MDM Aracı içerisindeki bilgiler için de aynı süre hedeflenir fakat MDM istemcisinin Cihaza yüklenmesi ve Cihazdan MDM aracına bilgilerin doğru bir şekilde gönderilmesine yönelik Müşteri takvimine bağlıdır. c. Zebra onarım ve yardım masası raporlama bilgilerinin (Zebra Destek Sözleşmesi kapsamındaki Cihazlar için) entegrasyonunda hedeflenen tarihin ilk kurulum ve ilk Müşteri kullanıcısının erişime sahip olması ile paralel olması amaçlanmaktadır, fakat MDM Aracına/OVS Portalına ilk kullanıcı erişimini izleyen dört haftayı geçmemelidir.

6 OVS süresi boyunca MDM Aracı lisans sahibi tarafından Zebra'ya MDM Aracı yazılım güncellemeleri, güvenlik onarımları ve/ya da genel sürümler sunulabilir. Bunların Zebra tarafından kurulumu, Zebra'nın test ve onay kriterlerine tabi olup buna OVS Portalı ile entegrasyon testlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanması dahildir. 2. MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI 1. Yetkililer: Müşteri, OVS'nin gerçekleştirilmesinde Zebra ile çalışmak için sorumlu olan tek bir Teknik Proje sorumlusuna erişim sağlayacaktır. Zebra tarafından talep edilen ek kaynaklar ve konu uzmanları, görevlendirilmiş Teknik Proje sorumlusu aracılığıyla çalışarak OVS ile ilgili teknik soruları cevaplamalıdırlar. Müşterinin teknik kaynağı yoksa opsiyonel gelişmiş hizmetler mevcuttur. 2. Devir Belgeleri: Müşteri, Son Kullanıcı Müşteri için belge/e-posta oluşturacak ve devredecek olup bunlar, MDM Aracı URL adresi, giriş ve Cihaz hiyerarşisi bellek kopyası gibi şeyleri içerecektir. Nihai belge, Hizmet Masası tarafından Müşteriye/Son Kullanıcı Müşteriye başvuru kaynağı olarak destek olmak ve değiştirilip değiştirilmediğini görmek için kullanılacaktır. 3. MDM Temsilcisi: Müşteri, "Gold Image" kopyası içerisinde ya da ayrı bir adım olarak Zebra tarafından sağlanan MDM Aracı temsilcisini yükleyecektir. Kurulan tüm Cihazların güncellenmesi gerekmekte olup "Gold image" kopyası da Müşteri tarafından güncellenmeli ve onarım sonrasında Zebra tarafından "Gold Image" kopyası yükleniyorsa Zebra ile paylaşılmalıdır. Zorunlu güncelleme varsa Müşterinin MDM Aracı temsilcisini güncellemesi gerekmektedir. Temsilci, özgür bir şekilde dağıtılmaktadır fakat onun Cihaza kurulması Müşterinin sorumluluğundadır, aksi takdirde görünürlük olumsuz etkilenebilir. 4. Son Kullanıcı Desteği: İstendiğinde Müşteri, ek destek için Zebra Hizmet Masasına başvuracaktır - Daha ayrıntılı bilgi için bu belgenin Hizmet Masası bölümüne bakınız. Son Kullanıcı Müşteri, OVS soruları için doğrudan Zebra'ya başvurmayacaktır. 5. MDM Bilgi Şablonunun Doldurulması: Müşteri, Zebra'nın MDM Bilgi Şablonunun OVS sipariş edilmesini izleyen yedi (7) gün içinde tam ve doğru bir şekilde doldurulmasından sorumludur. MDM Bilgi Şablonu, yukarıdaki 1. bölümde (Ana Hizmet Tanımı) açıklanan şekilde MDM Aracı konfigürasyonunun yapılması için Zebra tarafından istenen bilgileri verir. Verilen bilgiler yeterince tam ya da açık olmadığı takdirde Zebra, Müşteri tarafından görevlendirilen Teknik Sorumlu ile iletişime geçecektir. 6. Hizmet için Yeterli Ağ Ortamı ve Ağ Bağlantısı Sağlanması: Müşteri, (1) gerekirse FTP sunucusu gibi yardımcı araçların barındırılmasından ve (2) OVS'nin gerçekleştirilebilmesi için güvenlik duvarı port konfigürasyonları gibi gerekli ağ konfigürasyonundan sorumludur. Bunların amacı, OVS aracılığıyla yönetim altında bulunan Cihazlara uzaktan erişim ve uzaktan giriş için doğru sistemlere erişimin mümkün olmasını sağlamaktır. İstikrarlı ve belirtilen Cihaz ve uygulama kullanımı için doğru bantgenişliği sunan bir ağ ortamının sağlanması Müşterinin sorumluluğundadır. MS WinMobile/CE cihazları için MS ActiveSync kurulumundan/bakımından Müşteri sorumludur. Müşteri tarafından istendiği takdirde Zebra'ya opsiyonel gelişmiş hizmetler siparişi verilebilir. 7. Makul Bilgi Erişimi: Müşteri, Zebra'ya OVS'nin kolaylaştırılması için makul olarak gerek duyulan bilgilere erişim olanağı sağlayacaktır. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur.

7 8. Konfigürasyon ve Cihaz Kurulumu: Her türlü hazırlama çalışmasından, Cihaz "Gold Image" kopyasının MDM özelliği ile onaylanmasından, MDM unsurunun barındırılan MDM Aracı ile entegrasyonundan ve bu bellek kopyasının ya da Cihazdaki MDM unsurunun kurulumundan Müşteri sorumludur. Müşteri, Zebra'ya istikrarlı bir Cihaz konfigürasyonu sağlayacak ve ayrıca Cihaz kurulum bilgilerini verecektir. Bu seviyede bilgilerin OVS'nin konfigürasyonu, kurulumu, test edilmesi ve sorun giderme amacı için verilmesi gerekmektedir. Müşterinin teknik kaynağı yoksa opsiyonel gelişmiş hizmetler mevcuttur. 9. Kabul Gözden Geçirme ve Onayı: Müşteri, Zebra tarafından OVS'nin sunulmasını izleyen iki (2) işgünü içinde kabul testinin gözden geçirilerek Zebra'ya onay verilmesinden sorumlu olup, bunun üzerine OVS kullanıma açılacaktır (OVS'nin kullanıma açılması). Müşteri, iki (2) işgünü içinde Zebra'ya cevap vermediği takdirde Müşterinin OVS'yi kabul ettiği varsayılır. 10. Cihaz "Gold Image" Kopyası, Cihaz Profilleri/Paketlerinin Sağlanması ve Kurulumların ya da Müşteri Yazılım Güncellemelerinin Yönetilmesi: "Gold Image" kopyası ve MDM profili/paketinin oluşturulmasından, bellek kopyalarının ya da cihazlar üzerindeki yazılımların kurulum ve uzaktan güncellenmelerinden Müşteri sorumludur. İstendiği takdirde opsiyonel Gelişmiş Hizmetler sipariş edilebilir."gold Image" kopyası içerisinde Zebra tarafından sağlanan MDM Temsilcisinin yüklenmesinden Müşteri sorumludur. MDM Temsilcisi kurulmadığı ve konfigürasyonu doğru yapılmadığı takdirde cihazlar, MDM Platformu tarafından yönetilmeyecek ve portalda görülmeyecektir. Kurulan tüm Cihazların güncellenmesi gerekmekte olup "Gold image" kopyası da güncellenmeli ve onarım sonrasında Zebra tarafından "Gold Image" kopyası yükleniyorsa Zebra ile paylaşılmalıdır. 11. Sağlanmayan ve OVS Kapsamında Olmayan Hizmetler: Kurulum ve Hazırlama gibi cihaz yönetimi ile ilgili hizmetlerden Müşteri sorumludur. Bu hizmet tanımı belgesinde belirtilmeyen hizmetler, Zebra tarafından OVS kapsamında sağlanmayacaktır. Zebra, cihaz yönetiminden, "golden image" kopyasının yönetiminden ve cihaz güncellemelerinden sorumlu olmayacaktır. İstendiği takdirde opsiyonel Gelişmiş Hizmetler sipariş edilebilir. 12. Cihazların Değişimi: OVS aracılığıyla sunulan platformun kullanılmasından ve operasyonel işlemler aracılığıyla cihaz değişimlerinin/cihazların son kullanıcı lokasyonları arasında hareketlerinin doğru olmasının sağlanmasından Müşteri sorumludur. Buna uyulmadığı takdirde OVS Portalında gösterilen bilgiler her zaman doğru olmayabilir ve görünürlük olumsuz etkilenebilir. 3. SINIRLAMALAR VE KISITLAMALAR 1. OVS'nin sağlanması, Müşterinin Zebra ile olan Anlaşmasının koşullarına tabi olacaktır. 2. OVS sadece güncel bir Zebra Destek Sözleşmesi bulunan Zebra Cihazları için sunulur. Her bir Cihaza ait OVS, söz konusu Cihaza bağlı olan Zebra Destek Sözleşmesi ile birlikte otomatik olarak sona erecektir. Yenilemeler, Zebra Destek Sözleşmesi yenilenerek yapılabilecektir. OVS, Zebra dışı tüketici ve PSION Cihazları için destek sözleşmesi olmaksızın sipariş edilebilir, ancak görünürlük kapsamı, söz konusu cihazlara ait bilgi alınabilmesine bağlı olarak sınırlı olacaktır. 3. MDM Aracı, SOTI barındırılan bulut olacaktır.

8 4. İlk kurulum sırasında Müşterinin Teknik Proje Sorumlusu ve Zebra Entegrasyon Hizmetleri, OVS Portalına ve MDM Aracına erişim sahibi olacaklardır. Bundan sonra Müşteri Teknik Proje Sorumlusu, başka lisanslı kullanıcılara erişim sağlanmasından sorumlu olacaktır. 5. Müşteri, SOTI Hiyerarşisinde değişiklikler yaparsa ve bu da MDM Aracını ve/ya da OVS Portalındaki bilgileri etkilerse, bu durumda SOTI Hiyerarşisinin onarılması ve/ya da kurtarılması için ücrete tabi gelişmiş hizmetler gerekebilir. 6. OVS, aşağıdaki İşletim Sistemi Versiyonları için kullanılabilecektir: Android - Android 4.1.X Jelly Bean ve 4.4.X Kit Kat Windows Mobile/Embedded - Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 6.X, Windows Embedded 6.5.X Windows CE/Windows Embedded Compact - Windows CE5.0, CE6.0, ve CE7.0 Gelecekteki Windows İşletim Sistemleri Link-OS (Yazıcıya Özel bkz. Zebra Yazıcılar) 7. OVS kapsamında tam desteklenen Zebra Ürünleri Şunlardır: TC55, TC70, TC75, ET1, MC40, MC18, MC3200, MC70, MC75, MC55, MC65, MC67, MC95, ES400, MC21XX, MC45, MC9100, MC9200, VC6090, WT4090, WT41N0, MC17, MC18, VC70, VC5090, MT2000, MC2100, MC32XX, MC31XX, EP10, OMNI XT15, ve Workabout PRO 4 OVS kapsamında tam desteklenen Zebra ürünlerinin listesi buradadır: https://www.zebra.com/us/en/products/mobile-computers.html 8. Zebra Yazıcılar - ZT220, ZT230, imz220, imz320, QLN220, QLN320, ve QLN PSION, Tüketici ve Zebra dışı ürünler, MDM Aracı tarafından tam olarak desteklenmesine rağmen OVS Portalında sınırlı bir operasyonel görünürlüğe sahip olacaktır. 10. Operasyonel Görünürlük Hizmeti kapsamında Zebra dışı cihazları satın alınmasından ya da test edilmesinden Zebra sorumlu olmayacaktır. 11. OVS Portalı Raporlarının alınabilmesi: Aşağıdaki tabloda (1. bölümdeki Ana Hizmet Tanımında belirtilen raporlara ilişkin olarak) Müşteri Türüne bağlı olarak OVS'nin Rev A Sürümünde sunulan raporların seviyesi ayrıntılı olarak gösterilmektedir.

9 Alıcı Türü 1. Seviye İş Ortağı - Kuzey Amerika 2. Seviye İş Ortağı - Kuzey Amerika 1. Seviye İş Ortağı - EMEA 2. Seviye İş Ortağı - EMEA Zebra Müşterisi - Doğrudan Teslim Operasyonel MDM cihaz Raporları (bölüm 1, paragraf 2 (a)) Dahil Dahil Dahil Dahil Dahil Hizmet Raporları (bölüm 1, paragraf 2 (c)) Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Dahil (EMEA bölgesindeki Psion cihazları ve Yazıcılar hariç) 4. MEVCUDİYET OVS, EMEA ve Kuzey Amerika bölgelerindeki belirli ülkelerde mevcuttur. Belirli bir ülkede mevcut olup olmadığını kontrol etmek ya da daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz lütfen bir Zebra satış temsilcisiyle iletişime geçmek için web sitesini ziyaret edin: https://www.zebra.com/gb/en/about-zebra/contact-zebra.html 5. TANIMLAR Bu Hizmet Tanımı Belgesinde tanımlanan Operasyonel Görünürlük Hizmetinin kapsamı aşağıdaki terimlerin tanımlarına tabidir: Anlaşma : Zebra Technologies (ya da iştiraklerinden biri) ile Müşteri arasında yürürlükte olup OVS satın alımının tabi olduğu anlaşma ("Temel Anlaşma"), ya da Temel Anlaşma olmayan hallerde söz konusu satın alımda geçerli olan bölgesel Zebra Standart Hizmet Satış Koşulları demektir Varlık Görünürlük Platformu ya da AVP : MDM Aracı, OVS Portalı ve Zebra sunucu bilgi sistemlerine belirli bağlantılardan oluşup OVS'nin sunulması için kullanılan platform demektir. Sözleşme : Müşteri tarafından OVS için verilen (Zebra tarafından yazılı olarak kabul edildiği takdirde ve kabul edildiği zaman), Anlaşmaya ve bu Hizmet Tanımı Belgesine uygun olarak ve bunların koşullarını içererek Zebra ve Müşteri tarafından ayrıca yapılan bağlayıcı bir sözleşme olan satın alma siparişi demektir; Müşteri : Zebra'dan OVS satın alan şahıs demektir. EULA : OVS için geçerli olan Son Kullanıcı Müşteri Lisans Anlaşması demektir.

10 Son Kullanıcı Müşteri : Müşteri ya da, Müşterinin Zebra PartnersFirst ya da PartnerEmpower kanal programına üye olması halinde, Cihazları OVS konusu olan demektir. Cihazlar : bir Sözleşme kapsamında bulunan (ör. bilgisayar cihazları, ağ yazıcıları, vb. gibi) cihazlar demektir. MDM Bilgi Şablonu : Müşteri tarafından doldurulacak olan ve MDM Aracının konfigürasyonunu yapmak için Zebra tarafından istenen bilgileri içeren şablon demektir. MDM Aracı : AVP'nin bir parçasını oluşturan mobil cihaz yönetim aracı demektir. Operasyonel Görünürlük Hizmeti ya da OVS : bu Hizmet Tanımı Belgesinde tanımlanan operasyonel görünürlük hizmeti demektir. OVS Portalı : AVP'nin bir parçasını oluşturan hizmet portalı demektir. Hizmet Masası : Zebra Destek Sözleşmesinde/Sözleşmelerinde tanımlanan şekilde Zebra'nın telefon ve e- posta desteği için olan yardım masası demektir. Zebra Destek Sözleşmesi : Zebra Cihazları ile ilgili olarak Zebra'nın destek hizmetleri verdiği sözleşme (ör. "Service from the Start", ya da Zebra OneCare) demektir.

PARTNERSFIRST PROGRAMA GENEL BAKIŞ

PARTNERSFIRST PROGRAMA GENEL BAKIŞ PARTNERSFIRST PROGRAMA GENEL BAKIŞ PARTNERSFIRST, IŞ ORTAKLARIMIZIN ZEBRA UZMAN BASKI ÇÖZÜMLERININ DEĞERINI GELIŞTIRMEYE VE MÜŞTERI MEMNUNIYETINI ARTTIRMAYA YARDIMCI OLMAK ÜZERE TASARLANMIŞ BIR KANAL PROGRAMIDIR.

Detaylı

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu

Detaylı

İstemci Yönetimi ve Mobil Yazdırma Çözümleri

İstemci Yönetimi ve Mobil Yazdırma Çözümleri İstemci Yönetimi ve Mobil Yazdırma Çözümleri Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun A.B.D de tescilli ticari markasıdır.

Detaylı

SIRA NO SORUMLU BİRİM FAALİYET SORUMLU DURUM AÇIKLAMA

SIRA NO SORUMLU BİRİM FAALİYET SORUMLU DURUM AÇIKLAMA T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ PLANI FORMU Doküman No: BİDB-F-06 Yürürlük Tarihi: 01.01.2012 Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ PLANI FORMU SIRA NO SORUMLU

Detaylı

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Hizmet Envanteri Tablosu Hizmetin Sunum Sürecinde. Hizmetin Dayanağı Mevzuatın Adı

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Hizmet Envanteri Tablosu Hizmetin Sunum Sürecinde. Hizmetin Dayanağı Mevzuatın Adı HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ Hizmet Envanteri Tablosu Hizmetin Sunum Sürecinde Sıra No 1. Kurum Kodu Standart Dosya Planı Kodu 710.04 Hizmetin Adı E-Posta hesabı açma İşlemleri Hizmetin Tanımı İşe yeni başlayan

Detaylı

EKLER EK 12UY0106-5/A4-1:

EKLER EK 12UY0106-5/A4-1: Yayın Tarihi: 26/12/2012 Rev. :01 EKLER EK 12UY0106-5/A4-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının

Detaylı

HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri

HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri HP Hizmetleri Teknik veriler HP CloudSystem Matrix ortamınızı yükseltirken, ortamınızdaki her bileşenin uygun ve ilgili ürün yazılımı sürümüne yükseltildiğinden

Detaylı

NATRO SERVİS SEVİYESİ SÖZLEŞMESİ (NATRO SLAs NATRO SERVICE LEVEL AGREEMENTS)

NATRO SERVİS SEVİYESİ SÖZLEŞMESİ (NATRO SLAs NATRO SERVICE LEVEL AGREEMENTS) NATRO SERVİS SEVİYESİ SÖZLEŞMESİ (NATRO SLAs NATRO SERVICE LEVEL AGREEMENTS) Son revizyon tarihi: 28.06.2011 1. İş bu Sözleşme, NATRO tarafından sunulan muhtelif Web Barındırma ve Veri Merkezi Hizmetlerinin

Detaylı

1 Temmuz 2014 Netsis Standard 2 1 Temmuz 2014

1 Temmuz 2014 Netsis Standard 2 1 Temmuz 2014 1 Temmuz 2014 Ana Paket Fiyatı Saati Netsis Standard 2 Temel Set ( 1 Kullanıcı) Satış Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Stok Yönetimi, Finans Yönetimi, Genel Muhasebe, Kalite Kontrol, Esnek yapılandırma, Dinamik

Detaylı

LOGO NETSİS 3 STANDARD FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

LOGO NETSİS 3 STANDARD FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. 1. 2. 3. 4. LOGO NETSİS 3 STANDARD FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. Genel Açıklamalar Fiyat listesinde bulunan tüm lisans ve eğitim fiyatları ile eğitim süreleri Logo tarafından

Detaylı

Nagios XI Günümüzün talep gören kurumsal gereksinimleri için en güçlü BT altyapısı gözetim ve uyarı çözümüdür.

Nagios XI Günümüzün talep gören kurumsal gereksinimleri için en güçlü BT altyapısı gözetim ve uyarı çözümüdür. Nagios Enterprises, kurumsal ölçekte, BT altyapı gözetiminde endüstri standardı olan Nagios için resmi ürünler, hizmetler ve çözümler sunuyor. Dünya çapında yüz binlerce kullanıcıyla Nagios bilgi teknolojileri

Detaylı

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI GÖREV TANIMLARI

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI GÖREV TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI GÖREV TANIMLARI 1 Fidan IŞIK DAİRE BAŞKANI Bilgi İşlem Daire Başkanlığında yapılan tüm işlerin sevk ve idaresini yapmak. SEKRETERLİK 1 Halit

Detaylı

ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI

Detaylı

AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ AMP DOĞRUDAN TEMİN PROGRAMI TEKNİK ÖZELLİKLERİ KAPSAM AMP Doğrudan Temin programı 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 22. Maddesinde belirtilen şartlar doğrultusunda yapılacak doğrudan teminlere ilişkin uygulama

Detaylı

WINDESKCONCENTO. sıgnum. Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları. windesk.com.tr

WINDESKCONCENTO. sıgnum. Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları. windesk.com.tr windesk.com.tr WINDESKCONCENTO Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları Kurumsal İş & Operasyonel süreçlerin performans tabanlı otomasyonu ile hizmet verimliliği ve kalitesinde artış sağlanır. sıgnum WINDESK

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için DataPage+ 2012 için Son Güncelleme: 29 Ağustos 2012 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım 2: Lisans

Detaylı

İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0. Sistem Kataloğu

İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0. Sistem Kataloğu İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0 Sistem Kataloğu İ N F O S E T S E S K A Y I T S İ S T E M İ V 2. 0 Sistem Kataloğu İnfoset Yazılım Marmara Cad.Yüksel Sok. 6/7 Pendik-İstanbul Telefon 216 379 81

Detaylı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzmanı Görev Tanımı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzmanı Görev Tanımı Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzmanı Görev Tanımı Formal Doküman Detayları Hazırlanma Tarihi 17 Eylül 2012 Yayın Taslak Hazırlayan Ersun Ersoy Doküman Numarası

Detaylı

1 Temmuz 2014 Netsis Standard 2 1 Temmuz 2014

1 Temmuz 2014 Netsis Standard 2 1 Temmuz 2014 1 Temmuz 2014 Ana Paket Eğitim Fiyatı Eğitim Saati Netsis Standard 2 Temel Set ( 1 Kullanıcı) Satış Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Stok Yönetimi, Finans Yönetimi, Genel Muhasebe, Kalite Kontrol, Esnek yapılandırma,

Detaylı

HP Disk Dizileri için HP Performans Analizi Hizmeti

HP Disk Dizileri için HP Performans Analizi Hizmeti HP Disk Dizileri için HP Performans Analizi Hizmeti HP Care Pack Hizmetleri Teknik veriler HP Disk Dizileri için HP Performans Analizi Hizmeti, HP disk diziniz için veri toplama, ayrıntılı G/Ç analizi

Detaylı

TLife Warehouse Management System365 Cloud

TLife Warehouse Management System365 Cloud BULUT TABANLI 365 GÜN 7/24 SAAT HER NOKTADAN ERİŞİM İMKANI TLife Warehouse Management System365 Cloud İÇERİK VE AMAÇ Amacımız Firmanız bünyesinde gerek merkez fabrikada gerekse farklı lokasyonlarda bulunan

Detaylı

SAP Mobile Documents. İlave Şartlar ve Koşullar

SAP Mobile Documents. İlave Şartlar ve Koşullar SAP Mobile Documents SAP ve Müşteri, belirli SAP ürünlerinin ve hizmetlerinin satın alınmasına ilişkin bir anlaşma ( Anlaşma ) imzalamıştır; bu Anlaşma uyarınca Müşteri, SAP Mobile Documents hizmetini

Detaylı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzman Yardımcısı Görev Tanımı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzman Yardımcısı Görev Tanımı Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sistem Yönetim Uzman Yardımcısı Görev Tanımı Formal Doküman Detayları Hazırlanma Tarihi 11 Temmuz 2013 Yayın Taslak Hazırlayan Ersun Ersoy Doküman

Detaylı

Vodafone dan Office 365. Satış temsilcisi ismi Tarih

Vodafone dan Office 365. Satış temsilcisi ismi Tarih Vodafone dan Office 365 Satış temsilcisi ismi Tarih Yeni Office 365 Paketleri Bir işletmenin tüm temel çalışma ihtiyaçlarını karşılayacak üretkenlik paketi Sadece Office uygulamalarını güncellemek isteyen

Detaylı

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI Karar Tarihi : 24.08.2011 Karar No : 2011/DK-14/461 Gündem Konusu : Güvenli İnternet Hizmetine İlişkin Usul ve Esaslar. KARAR : 5809 sayılı Kanunun 4 üncü

Detaylı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

BATMAN ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE MADDE NUMARASI HİZMETTEN YARARLANANLAR MERKEZİ İDARE TAŞRA BİRİMLERİ MAHHALLİ İDARE DİĞER (ÖZEL

Detaylı

Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu

Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu Resmi Model: E03J Series and E04J Series Resmi Tip: E03J001 and E04J001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı

Detaylı

windesk.com.tr BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır.

windesk.com.tr BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır. windesk.com.tr WINDESKINTEGRA BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır. sıgnum WINDESK Süreç Tabanlı Uygulama Platformu

Detaylı

Yazılım Destek Hizmeti

Yazılım Destek Hizmeti Veri sayfası Yazılım Destek Hizmeti HP Care Hizmetleri kapsamında Care Pack ve Sözleşmeli Hizmetler Hizmetin sağladığı avantajlar Sorun çözme amacıyla HP teknik kaynaklarına Yazılım güncellemelerini ayrı

Detaylı

Kaspersky Open Space Security: Release 2. İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü

Kaspersky Open Space Security: Release 2. İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü Kaspersky Open Space Security: Release 2 İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü Güncellenmiş uygulamalar Updated applications Release 2 uygulamaları: Kaspersky Anti-virus for Windows Workstations

Detaylı

MIS 325T Servis Stratejisi ve Tasarımı Hafta 7:

MIS 325T Servis Stratejisi ve Tasarımı Hafta 7: MIS 325T Servis Stratejisi ve Tasarımı Hafta 7: Servis değerinin yaratılması, talep yönetimi, Servis kataloğu ve portföyünün yönetimi, SSA, OSA, Hazır bulunurluk ve kapasite yönetimi, BT servis süreklilik

Detaylı

ACTFAX SERVER (ELEKTRONİK FAKS SİSTEMİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ

ACTFAX SERVER (ELEKTRONİK FAKS SİSTEMİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ ACTFAX SERVER (ELEKTRONİK FAKS SİSTEMİ) TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 İÇİNDEKİLER 1.0. KONU VE KAPSAM 2.0. KULLANIM AMACI 3.0. ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 4.0. ÇALIŞMA ŞARTLARI 5.0. DONANIM DESTEĞİ 6.0. KURULUM VE EĞİTİM 7.0.

Detaylı

GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR

GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR 24/08/2011 tarihli ve 2011/DK-14/461 sayılı Kurul Kararı ile GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR Amaç MADDE 1 - (1) Bu Usul ve Esasların amacı, tercihe dayalı Güvenli İnternet Hizmetine

Detaylı

İçindekiler. Giriş... 1. Kanuni Uyarılar... 3. IRISCompressor Yüklemesi ve Kurulumu... 5. Sistem Gereksinimleri... 5. Kurulum... 5. Etkinleştirme...

İçindekiler. Giriş... 1. Kanuni Uyarılar... 3. IRISCompressor Yüklemesi ve Kurulumu... 5. Sistem Gereksinimleri... 5. Kurulum... 5. Etkinleştirme... Kullanım Kılavuzu İçindekiler Giriş... 1 ÖNEMLİ NOTLAR... 1 Kanuni Uyarılar... 3 IRISCompressor Yüklemesi ve Kurulumu... 5 Sistem Gereksinimleri... 5 Kurulum... 5 Etkinleştirme... 7 Otomatik Güncelleme...

Detaylı

ZEBRA TECHNOLOGIES ZEBRA ÜRÜNLERİNİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMANIZI SAĞLAYAN HİZMETLER

ZEBRA TECHNOLOGIES ZEBRA ÜRÜNLERİNİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMANIZI SAĞLAYAN HİZMETLER ZEBRA TECHNOLOGIES ZEBRA ÜRÜNLERİNİZDEN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMANIZI SAĞLAYAN HİZMETLER EMEA VERSİYONU 1 2 İÇİNDEKİLER VE YÖNETİCİ ÖZETİ Bu kılavuzda mobil teknolojinizi kablosuz ağlarınız, cihazlarınız

Detaylı

T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ. Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ

T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ. Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ Doküman No: BİDBF04 Yürürlük Tarihi: 01.01.2012 Revizyon No: 0 Tarihi: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ SIRA NO KURUM KODU

Detaylı

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu RightFax'e Tara Yönetici Kılavuzu Kasım 2016 www.lexmark.com İçerikler 2 İçerikler Genel Bakış...3 Dağıtıma hazır olma denetim listesi... 4 Uygulamayı yapılandırma... 5 Uygulamanın yapılandırma sayfasına

Detaylı

Ayhan AKGÖZ İşNet İş Ortakları Satış Müdürü ayhan.akgoz@is.net.tr

Ayhan AKGÖZ İşNet İş Ortakları Satış Müdürü ayhan.akgoz@is.net.tr Ayhan AKGÖZ İşNet İş Ortakları Satış Müdürü ayhan.akgoz@is.net.tr Biz Kimiz? Hizmetlerimiz Türmob ve İşNet Ortaklığı Hizmetlerimiz ve Artılarımız Temel Süreçler Biz Kimiz? Türkiye İş Bankası'nın %100 iştiraki

Detaylı

KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS

KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS 1 KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS Kurumsal unsurlar ve BT üzerindeki etkileri ÇEVİKLİK Hızlı hareket edin, çevik ve esnek olun İşletme sahiplerinin %66'sı kurumsal çevikliğin öncelik olduğunu

Detaylı

EK-1 NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

EK-1 NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 719 Bilişim Teknolojileri Hakkında Danışmanlık i 2 İle 10 İş Bilgi Sistemleri İçin Kullanıcı (Yetkilendirme) Açılması 10 ile 30 Dk. 703.05 71198202 Anahtar (Switch) Konfigürasyonu 20 Dk. İle 1 İş 704.01

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

SAP Lumira Cloud Enterprise Edition İlave Koşullar ve Şartlar

SAP Lumira Cloud Enterprise Edition İlave Koşullar ve Şartlar SAP Lumira Cloud Enterprise Edition İlave Koşullar ve Şartlar SAP ve Müşteri, belirli SAP ürün ve hizmetlerinin satın alınması için bir anlaşma gerçekleştirmiştir ( Anlaşma ) ve Müşteri bu anlaşma uyarınca

Detaylı

e-fatura e-arşiv e-defter

e-fatura e-arşiv e-defter e-fatura e-arşiv e-defter Şirket Profili Veriban, Özel entegratör statüsü ile e-fatura ve ilgili hizmetleri hızlı, güvenilir ve etkin bir şekilde şirketlerin kullanımına sunabilmek amacıyla 2013 yılında

Detaylı

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi EKLER EK 12UY0106-4/A5-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının tamamlanması tavsiye edilir.

Detaylı

1-20 Kullanıcı. 2*Xeon 2.4 GHZ 4 GB 2*146 GB 15k (Raid 1) c: 30 GB, d: 110. 21-40 Kullanıcı. 21-40 Kullanıcı. 41-80 Kullanıcı.

1-20 Kullanıcı. 2*Xeon 2.4 GHZ 4 GB 2*146 GB 15k (Raid 1) c: 30 GB, d: 110. 21-40 Kullanıcı. 21-40 Kullanıcı. 41-80 Kullanıcı. OPERA 1-20 Kullanıcı SINGLE SERVER 2*Xeon 2.4 GHZ 4 GB 2*146 GB 15k (Raid 1) c: 30 GB, d: 110 SINGLE SERVER 21-40 Kullanıcı 4*Xeon 2 GHZ 6GB 8*146 GB 15k (Raid 1+0) c:=40 GB, d:>=540 APPLICATION SERVER

Detaylı

EKLER EK 12UY0106-5/A5-1:

EKLER EK 12UY0106-5/A5-1: Yayın Tarihi: 26/12/2012 Rev. :01 EKLER EK 12UY0106-5/A5-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının

Detaylı

TIGER PLUS FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir.

TIGER PLUS FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir. TIGER PLUS FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir. Genel 1. Fiyat listesinde bulunan tüm lisans ve eğitim fiyatları ile eğitim süreleri LOGO tarafından tavsiye edilen son kullanıcı

Detaylı

Birey Okulları Office 365

Birey Okulları Office 365 Birey Okulları Office 365 Birey Okulları Microsoft ile Office 365 Exchange Plan 1 anlaşması sağlamıştır. Peki Office 365 nedir? Birey Office 365, Microsoft tarafından sağlanan e-posta (adsoyad@bireyokullari.com)

Detaylı

LOGO NETSİS 3 ENTEGRE FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

LOGO NETSİS 3 ENTEGRE FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. LOGO NETSİS 3 ENTEGRE FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. Genel Açıklamalar 1. Fiyat listesinde bulunan tüm lisans ve eğitim fiyatları ile eğitim süreleri Logo tarafından tavsiye

Detaylı

Nebim V3 Lisans Kuralları

Nebim V3 Lisans Kuralları Nebim V3 Lisans Kuralları Son güncelleme: 24.10.2015 Copyright 2016 Nebim Neyir Bilgisayar Sanayii ve Hizmetleri A.Ş. Nebim, Nebim V3, NebimExtra, Nebim logosu, Nebim V3 logosu ve NebimExtra logosu Nebim

Detaylı

@Remote Enterprise Pro

@Remote Enterprise Pro Page 1 of 11 @Remote Enterprise Pro 1. Giriş 2. Özellikler 3. Rakipler 4. Teknik Özellikler 1. Giriş 1.1 Giriş @Remote Enterprise Pro, bir dizi uzaktan cihaz yönetim hizmeti sağlayan @Remote ürün hattımızın

Detaylı

Proticaret Exclusive v3.2.0 E-Ticaret Yazılımı Kurulum Dokümanı

Proticaret Exclusive v3.2.0 E-Ticaret Yazılımı Kurulum Dokümanı Proticaret Exclusive v3.2.0 E-Ticaret Yazılımı Kurulum Dokümanı Doküman Exclusive Ver 3.2.0 Bu belge, Webmaster düzeyindeki kullanıcılar için, Proticaret e-ticaret portalının kurulumunda izlenecek adımları

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8.1 Windows Server 2012 R2 Windows 7 SP1 Windows

Detaylı

SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Enterprise / Tiger 3 Enterprise)

SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Enterprise / Tiger 3 Enterprise) SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Enterprise / Tiger 3 Enterprise) / Gereksinimleri : Sunucu: 60 GB boş disk 21-50 kullanıcı arası en az çift işlemcili Intel Xeon Processor L5638 (12M Cache, 2.00 GB boş disk RAID

Detaylı

uzman Servis ve Destek ile geliştirilmiş kapsam Sony MVS ürün serisine yönelik PrimeSupport Plus hizmeti ile içiniz daha rahat olsun.

uzman Servis ve Destek ile geliştirilmiş kapsam Sony MVS ürün serisine yönelik PrimeSupport Plus hizmeti ile içiniz daha rahat olsun. uzman Servis ve Destek ile geliştirilmiş kapsam Sony MVS ürün serisine yönelik PrimeSupport Plus hizmeti ile içiniz daha rahat olsun. MVS Resim Masaları için Servis ve Destek Servis ve Destek Sony MVS

Detaylı

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır.

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır. 1 HAKKIMIZDA Aktiftelecom, 1994 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile telekomünikasyon sektöründe hizmet vermektedir. Satış sonrası hizmetler konusunda uzmanlaşmış teknik destek ekibi ve yurt çapında

Detaylı

Bilgi ve Olay Yönetim Sistemi

Bilgi ve Olay Yönetim Sistemi 1 Bilgi ve Olay Yönetim Sistemi Kurulum Kılavuzu Nisan 2016 Versiyon Sürüm 2.1.3 2 İçindekiler Bilgi ve Olay Yönetim Sistemi... 1 1. Sistem Gereksinimleri... 3 2. Kurulum... 3 3. Lisanslama... 10 4. Windows

Detaylı

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz;

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz; HAKKIMIZDA SOFTKEY kurumsal teknoloji hizmetlerinde, müşteri odaklı yaklaşımı, rekabetçi fiyatları ve eksiksiz destek hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur. Sektörün önde gelen teknoloji firmaları ile iş

Detaylı

Yardım Masası Kullanım Klavuzu

Yardım Masası Kullanım Klavuzu Bu proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir Technical Assistance for Implementation of REACH Regulation REACH tüzüğünün uygulanması için teknik destek projesi

Detaylı

ETA:MOBİL KURULUM TALİMATI

ETA:MOBİL KURULUM TALİMATI ETA:MOBİL KURULUM TALİMATI ETA:Mobil Kurulum Adımları Kuruluma başlamadan önce ana bilgisayarınızda kontrol etmeniz gereken minimum gereksinimler aşağıda belirtilmiştir. 1. Microsoft Windows Versiyon Kurulum

Detaylı

İşletim Sistemleri. Discovering Computers Living in a Digital World

İşletim Sistemleri. Discovering Computers Living in a Digital World İşletim Sistemleri Discovering Computers 2010 Living in a Digital World Sistem Yazılımı Sistem yazılımı, bilgisayar ve aygıtlarının çalışmasını kontrol eden ve sürdüren programlardan oluşur. İşle;m sistemleri

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için DataPage+ 2013 için En Son Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2013 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım

Detaylı

PC Dağıtımı Olması Gerektiği Gibi. Derya Güngörmüş : Service Sales Executive

PC Dağıtımı Olması Gerektiği Gibi. Derya Güngörmüş : Service Sales Executive PC Dağıtımı Olması Gerektiği Gibi Derya Güngörmüş : Service Sales Executive Dell EMC Hizmetleri Dijital teknolojilerinizin hızlı adaptasyon ve optimizasyonunu sağlıyoruz DANIŞMANLIK Veri, analitik, uygulamalar,

Detaylı

AĞ HESAPLARI YÖNETİM PROSEDÜRÜ P03-BI-007

AĞ HESAPLARI YÖNETİM PROSEDÜRÜ P03-BI-007 Sayfa : 1 / 5 1. AMAÇ: Bu prosedür, ağ hesaplarının yönetimiyle ilgili izlenen yöntem ve bilgileri içerir. 2. KAPSAM: Bu prosedür, Koç Üniversitesi ne bağlı tüm çalışanları kapsar. 3. REFERANSLAR: 4. SORUMLULUKLAR:

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu 1. Adım Windows Server 2012'yi Yükleme Bilgisayarınız Windows Server 2012 yüklenmiş olarak teslim edildiyse, 1. Adım'ı atlayabilirsiniz. Yükleme Yönergeleri Yükleme yönergeleri,

Detaylı

KONUMSAL VERİNİN ELDE EDİLMESİNDE MOBİL CBS OLANAKLARI: GELENEKSEL YÖNTEMLERLE KARŞILAŞTIRMA. Fatih DÖNER

KONUMSAL VERİNİN ELDE EDİLMESİNDE MOBİL CBS OLANAKLARI: GELENEKSEL YÖNTEMLERLE KARŞILAŞTIRMA. Fatih DÖNER KONUMSAL VERİNİN ELDE EDİLMESİNDE MOBİL CBS OLANAKLARI: GELENEKSEL YÖNTEMLERLE KARŞILAŞTIRMA Fatih DÖNER TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemleri CBS'2007 Kongresi, 30

Detaylı

Sistem Gereksinimleri Opera v5

Sistem Gereksinimleri Opera v5 Opera v5 1-20 Kullanıcı SINGLE SERVER 2*Xeon 2.4 GHZ 4 GB 2*146 GB 15k (Raid 1) c: 30 GB, d: 110 SINGLE SERVER 21-40 Kullanıcı 4*Xeon 2 GHZ 6GB 8*146 GB 15k (Raid 1+0) c:=40 GB, d:>=540 21-40 Kullanıcı

Detaylı

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI PARALEL PCI ARABİRİM KARTI Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş IEEE1284 arabirim PCI eklenti kartını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kart, kullanıcıların paralel aygıtlarını bağlamak üzere bilgisayar

Detaylı

Uzaktan Varlık Yönetim Sistemi

Uzaktan Varlık Yönetim Sistemi 444 0 262 www.kocsistem.com.tr Uzaktan Varlık Yönetim Sistemi Nesnelerin İnterneti Çözüm Ailesi KoçSistem Uzaktan Varlık Yönetim Sistemi Sitelink, uzaktaki kritik lokasyonlarınızı tek noktadan izlemek

Detaylı

Tedarikçi risklerini yönetebilmek

Tedarikçi risklerini yönetebilmek www.pwc.com.tr Tedarikçi risklerini yönetebilmek. 12. Çözüm Ortaklığı Platformu İçerik 1. Tedarikçi risklerini yönetme ihtiyacı 2. Tedarikçi risk yönetimi bileşenleri 3. Yasal gelişmeler 2 Tedarikçi risklerini

Detaylı

PAPERWORK TEKNİK MİMARİ

PAPERWORK TEKNİK MİMARİ PAPERWORK ECM TEKNİK MİMARİ 1. Şekilde (1) numara ile gösterilen Content Server adı verilen Uygulama Sunucusudur. Content Server tüm iş mantığını içerir. Veri Tabanına ve arşivlenen belgelere erişim yetkisi

Detaylı

CFH NetStation. 1 P a g e

CFH NetStation. 1 P a g e CFH NetStation 1 P a g e Özellikle r Veri İçeriği CFH ClearVision'dan işlem yapılabilir oranlar Müşteri tarafından seçilen kurum içi ve kurum dışı web sayfaları Küresel kur bilgileri (opsiyonel) Para Piyasası

Detaylı

Proticaret Exclusive Versiyon Yükseltme Dokümanı(v.3.0'dan v3.1.0'a)

Proticaret Exclusive Versiyon Yükseltme Dokümanı(v.3.0'dan v3.1.0'a) Proticaret Exclusive Versiyon Yükseltme Dokümanı(v.3.0'dan v3.1.0'a) Bu belge, Webmaster düzeyindeki kullanıcıların kurulu olan Proticaret Exclusive portalının versiyon v3.0'dan versiyon 3.1.0'a yükseltirken

Detaylı

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu RightFax'e Tara Yönetici Kılavuzu Haziran 2017 www.lexmark.com İçerikler 2 İçerikler Genel Bakış...3 Dağıtıma hazır olma denetim listesi... 4 Uygulamayı yapılandırma... 5 Uygulamanın yapılandırma sayfasına

Detaylı

KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir.

KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir. KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren geçerlidir. Genel 1. Fiyat listesinde bulunan tüm lisans ve eğitim fiyatları ile eğitim süreleri LOGO tarafından tavsiye edilen son kullanıcı

Detaylı

SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Plus / Tiger 3)

SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Plus / Tiger 3) SİSTEM İHTİYAÇLARI (Tiger Plus / Tiger 3) / Gereksinimleri : Sunucu: 60 GB boş disk GB boş disk *** Disk sistemi için pil yedeklemeli, yüksek ön bellekli (512 MB ve üstü) RAID control kartı ve RAID seviyesi

Detaylı

Ürün Kutusu. Kargoyla teslim edilen ürün kutusu. Ürün kutusundaki temel bileşenler

Ürün Kutusu. Kargoyla teslim edilen ürün kutusu. Ürün kutusundaki temel bileşenler Kurulum Sunumu Ürün Kutusu Kargoyla teslim edilen ürün kutusu Ürün kutusundaki temel bileşenler Not: Kutu içerisindeki tüm bileşenlerin eksiksiz teslim edildiğinden emin olunmalıdır. Ürün Kutusundaki Bileşenler

Detaylı

Yeni Ü ye Test Sistemi Teknik Bilgilendirme

Yeni Ü ye Test Sistemi Teknik Bilgilendirme Yeni Ü ye Test Sistemi Teknik Bilgilendirme İÇERİK I. GİRİŞ... 2 II. MATERYAL... 2 III. ERİŞİM BİLGİLERİ... 3 IV. PRO-MARK UYGULAMA KURULUMU... 3 PC Konfigürasyon... 3 Kurulum Adımları... 4 V. RISK INFORMER

Detaylı

İHALEYE DAVET MEKTUBU. Finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan KOBI Ürün ve Hizmetlerinin Modernizasyonu projesinin uygulanması çerçevesinde

İHALEYE DAVET MEKTUBU. Finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan KOBI Ürün ve Hizmetlerinin Modernizasyonu projesinin uygulanması çerçevesinde İHALEYE DAVET MEKTUBU Sayın Yetkili Satınalma Adı: Yazılım alımı. Satınalma Numarası: 2014/340-774-01 Finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanan KOBI Ürün ve Hizmetlerinin Modernizasyonu projesinin

Detaylı

Proje Uyarlama Adımları Dokümanı

Proje Uyarlama Adımları Dokümanı Proje Uyarlama Adımları Dokümanı Güncelleme Tarihi: 15.04.2013 İçerik 1. Kullanıcıların Tanımlanması (varsa Kanal Yapısı ve ilgili parametreleri ile beraber):... 3 2. Eposta Ayarlarının Yapılması:... 4

Detaylı

Hızlı Sistem Kurulumu ve Yönetimi İçin Yeni Bir Yaklaşım: SUSE Stüdyo

Hızlı Sistem Kurulumu ve Yönetimi İçin Yeni Bir Yaklaşım: SUSE Stüdyo Hızlı Sistem Kurulumu ve Yönetimi İçin Yeni Bir Yaklaşım: SUSE Stüdyo Özhan KARAMAN SUSE Linux ve Açık Platformlar Ürün Müdürü Yöre Elektronik Yayımcılık A.Ş. ozhankaraman@yore.com.tr CLA, CLP, CNI Ajanda

Detaylı

Walter Networkline üretiminiz için ekonomik takım yönetim sistemi

Walter Networkline üretiminiz için ekonomik takım yönetim sistemi Lojistik çözümleri _TAKIM YÖNETİM SİSTEMİ Walter Networkline üretiminiz için ekonomik takım yönetim sistemi Walter Multiply takım yönetim sistemleri _NETWORKLINE Modern takım yönetimi karşınızda. SİZE

Detaylı

Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu

Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu Resmi Model: E14S Series Resmi Tip: E14S001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri anlatır.

Detaylı

Ofisim.com Kullanım Sözleşmesi

Ofisim.com Kullanım Sözleşmesi Ofisim.com Kullanım Sözleşmesi Bu Sözleşme, Ofisim.com 'un Müşteri ye CRM hizmetlerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemektedir. Müşteri ve Ofisim.com, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir

Detaylı

1/5 T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM BİLİŞİM MATERYALLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU GÖREV VE YETKİLERİ HAKKINDA YÖNERGE

1/5 T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM BİLİŞİM MATERYALLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU GÖREV VE YETKİLERİ HAKKINDA YÖNERGE T.C. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM BİLİŞİM MATERYALLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU GÖREV VE YETKİLERİ HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu yönergenin

Detaylı

KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. KOBİ ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ 5 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerlidir. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Genel Açıklamalar Fiyat listesinde bulunan tüm lisans ve eğitim fiyatları ile eğitim süreleri

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI. Güvenlik ve Virüsler. ODTÜ BİDB İbrahim Çalışır, Ozan Tuğluk, Cengiz Acartürk 04.04.

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI. Güvenlik ve Virüsler. ODTÜ BİDB İbrahim Çalışır, Ozan Tuğluk, Cengiz Acartürk 04.04. Güvenlik ve Virüsler ODTÜ BİDB İbrahim Çalışır, Ozan Tuğluk, Cengiz Acartürk 04.04.2005 Bilgi güvenliği neden gerekli? Kişisel bilgi kaybı Üniversiteye ait bilgilerin kaybı Bilgiye izinsiz erişim ve kötüye

Detaylı

Kets DocPlace LOGO Entegrasyonu

Kets DocPlace LOGO Entegrasyonu Kets DocPlace LOGO Entegrasyonu Kets DocPlace Kurulumu Öncesinde Yapılması Gereken İşlemler Windows 7, Windows 8, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 veya daha yeni işletim sistemlerinde Programlar

Detaylı

Suite 8 on Oracle 11gR2 Donanım İsterleri. 1-10 Kullanıcı (interface'ler dahil) 10-20 Kullanıcı (interface'ler dahil)

Suite 8 on Oracle 11gR2 Donanım İsterleri. 1-10 Kullanıcı (interface'ler dahil) 10-20 Kullanıcı (interface'ler dahil) FIDELIO V8 Suite 8 on Oracle 11gR2 Donanım İsterleri 1-10 Kullanıcı (interface'ler dahil) Windows 2008 R2 /Windows 2003 Standart İngilizce SP2 X64 2*2.4 Ghz 8GB 2*146 GB (Raid 1) veya 4*72 (raid 1+0) c:=20

Detaylı

Vargonen Teknoloji tarafından

Vargonen Teknoloji tarafından Yüksek öncelikli teknik destek hizmeti Destek Hizmet Seviyeleri (SLA) Sözleşmesi Mesai saati kavramı olmadan 7/24 teknik destek hizmeti Günün her saatinde sunucunuzu izleme ve teknik personel tarafından

Detaylı

Harita güncelleme direktifleri

Harita güncelleme direktifleri Harita güncelleme direktifleri ilk olarak Türkiye haritasını güncellemeniz için http:// www.mlsnavigasyon.com.tr web sitesine üye olarak kaydolmanız gerekiyor. 1) Yeni üye kaydı ve Güncelleme A) Web sitesinden

Detaylı

robotsan idea Kontrol Kartı (idea Board) Kurulum

robotsan idea Kontrol Kartı (idea Board) Kurulum robotsan idea Kontrol Kartı (idea Board) 1 Genel Bakış Bu dokümanda, robotsan tarafından geliştirilmiş olan idea Kontrol Kartları nın programlanabilmesi için işletim sistemine tanıtılması sırasında yapılması

Detaylı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Bilgi Güvenliği ve Ağ Yönetim Uzmanı Görev Tanımı

Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Bilgi Güvenliği ve Ağ Yönetim Uzmanı Görev Tanımı Atılım Üniversitesi Bilgi & Đletişim Teknolojileri Müdürlüğü Bilgi Güvenliği ve Ağ Yönetim Uzmanı Görev Tanımı Formal Doküman Detayları Hazırlanma Tarihi 20 Eylül 2012 Yayın Taslak Hazırlayan Ersun Ersoy

Detaylı

YENİ NESİL FİYAT LİSTESİ

YENİ NESİL FİYAT LİSTESİ YENİ NESİL FİYAT LİSTESİ 16 EYLÜL 2016 31 MART 2017 SAYI : 103 YENİ NESİL ÜRÜNLERİ FİYAT LİSTESİ Ürünler Grup 1 Stok, Cari, Fatura, Senet Çek, İrsaliye, Form Ba Bs Grup 2 Stok, Cari, Fatura, Senet Çek,

Detaylı

StruxureWare TM Data Center Expert. Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) Yazılımı. www.apc.com/struxureware

StruxureWare TM Data Center Expert. Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) Yazılımı. www.apc.com/struxureware Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) Yazılımı IT sistemleri yoluyla binadaki güç, soğutma, güvenlik ve enerji kullanımlarını izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan uçtan uca veri merkezi altyapı yönetimi

Detaylı

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN.

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. INSITE YÜKLEME BÜLTENİ Sayfa 2: INSITE yükleme Sayfa 8: INSITE kaldırma NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. HATALI YÜKLEME VEYA KULLANIM YANLIŞ VERİLERE VEYA EKİPMANIN ARIZALANMASINA

Detaylı

TEBEOS KURULUM KILAVUZU 2010 TEBEOS. Eczane İşletme Yazılımı. İlaç Takip Sistemi ( İTS ) Uyumlu TEBEOS ÇAĞRI MERKEZİ 0312 266 30 40 V.5.8.

TEBEOS KURULUM KILAVUZU 2010 TEBEOS. Eczane İşletme Yazılımı. İlaç Takip Sistemi ( İTS ) Uyumlu TEBEOS ÇAĞRI MERKEZİ 0312 266 30 40 V.5.8. TEBEOS Eczane İşletme Yazılımı İlaç Takip Sistemi ( İTS ) Uyumlu TEBEOS ÇAĞRI MERKEZİ 0312 266 30 40 V.5.8.7 TEBEOS U NASIL KURARIM? TEBEOS: Windows XP, Vista 32 ve 64, Windows 7 İşletim Sistemleri için

Detaylı

HP Destek Merkezinde Donanım Hizmeti HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri

HP Destek Merkezinde Donanım Hizmeti HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri HP Destek Merkezinde Donanım Hizmeti HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri Yüksek kaliteli "HP'ye iade (offsite)" hizmetleri, uzaktan telefonla destek ve servis merkezinde onarım hizmeti sunar. HP Destek

Detaylı

e-fatura UYGULAMASINDA ÖZEL ENTEGRASYON YÖNTEMİ

e-fatura UYGULAMASINDA ÖZEL ENTEGRASYON YÖNTEMİ e-fatura UYGULAMASINDA ÖZEL ENTEGRASYON YÖNTEMİ ÖZEL ENTEGRASYON YÖNTEMİ NEDİR? Elektronik faturalamada uzmanlaşmış bir kurumun, başka mükelleflerin faturalarını göndermek ve almak amacıyla kendi sistemini

Detaylı

TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI

TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI TEKNOKOM Araç Kiralama Takip Sistemi SİSTEMİN YAPISI Araç kiralama takip sistemi, aşağıda listelenen modüllerden bir araya gelmek üzere, web tabanlı uygulama olarak programlanmıştır. Web tabanlı uygulamalar,

Detaylı