Operasyonel Görünürlük Hizmeti

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Operasyonel Görünürlük Hizmeti"

Transkript

1 Operasyonel Görünürlük Hizmeti Parça Numaraları: MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 36 aylık sözleşme MSO-TR üzeri 36 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR 'a kadar 60 aylık sözleşme MSO-TR üzeri 60 aylık sözleşme MSO-OVS-10-R Operasyonel Görünürlük Hizmetini 1 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OVS-20-R Operasyonel Görünürlük Hizmetini 2 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OPT-SRVC Operasyonel Görünürlük Hizmetleri İçin Gelişmiş Ek Hizmetler GENEL BAKIŞ Operasyonel Görünürlük Hizmeti (OVS), Zebra Müşterilerinin Müşterinin operasyonel ortamında Cihaz kullanımı ve performansı konusunda görünürlük ve bilgi elde etmelerine yönelik bir hizmet ürünüdür. Tipik olarak operasyonel ortam, birçok Müşteri yerinden (ör. perakende noktası, deposu, saha hizmeti güzergahları, vb.) ve üçüncü şahıslara ait lokasyonlardan (ör. Zebra onarım merkezi, yedek malzeme havuzu, hazırlama deposu, vb.) oluşur. OVS'nin amacı, Müşterilere tüm Cihazları (mobil bilgisayarlar, ağ üzerindeki yazıcılar, vb.), ne durumda oldukları (ör. gözlemlenen kritik pil durumları, WLAN sinyal gücü, vb.) ve Cihazların nasıl kullanılmakta olduğu hakkında en son görünürlük bilgileri sunmaktır. Ayrıca OVS, duruma göre, söz konusu bilgiler aşağıda belirtilen şekilde arka plandaki Varlık Görünürlük Platformuna (AVP) aktarıldığında, bir dizi hizmet raporu (ör. müşteri çağrıları, onarım envanteri, yedek malzeme havuzu envanteri, sorun raporu, cihaz kullanımı, vb.) sunar. OVS, bulut üzerinde barındırılan bir cihaz yönetim aracı (MDM Aracı), hizmet portalı (OVS Portalı) ve Zebra'ya çeşitli veri bağlantılarından oluşan AVP aracılığıyla sunulur. Opsiyonel olarak OVS ayrıca Müşterinin sunucu hizmet sistemlerine de bağlanabilir. Kullanılan MDM Aracı, SOTI MobiControl olup OVS, yetkili kullanıcıların MDM Aracına erişimini de içerir.

2 OVS Varlık Sağlığı, Kullanım Trendleri, Coğrafi Konumlandırm a, Cihaz Ölçümleri ve Raporları Operasyonel Gösterge Paneli, Yapılandırılabi lir görünümler ve eşikler Operasyonel ortamdan bilgilerle Raporlama ve Analizler MDM konsolu dahil, Bulut Üzerinde Barındırılan Kapsamlı Hizmet En iyi uygulama amaçları Tüm Zebra mobil cihaz filonuz ve daha fazlası için görünürlük Gelişmiş operasyonel bilgiler elde etmek Mobil cihazlarınızı ve yazıcılarınızı tespit etmek, konumlandırmak ve durumunu bilmek Zebra Technologies tarafından desteklenen, Büyüme, İşbirliği, En İyi Uygulamaları Gerçekleştirme ve Deneyim Ölçeklendirebilme Platformu temeli üzerinde yönetilen bir Hizmete sahip olmak. Çözüm Boyutu Adet Cihaz Ürün Kodu Ayrıntılı bilgiler Hazırlık süreci MSO-TR0-30/ MSO-TR1-30/ MSO-TR2-30/ MSO-TR3-30/ MSO-TR4-30/ MSO-TR5-30/ MSO-OVS-10-R 1 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OVS-20-R 2 Yıl Süreli YENİLEME MSO-OPT- SRVC Gelişmiş Ek Hizmetler Görünürlük ve Önemli Miktarda Geliştirilmiş Kontrol Sunan, Bulut Tabanlı, Yönetim ve Entegrasyon Platformu Hedeflenen Dikey Sektörlerde Ticari Bakımdan Kritik Varlıklar İçin Özel Olarak Tasarlanmış Mobil Bilgisayarlar ve Zebra Mobil Yazıcılar İçin Üretilmiş Hizmet Çeşitleri: Dönüştürücü, Derinlemesine Entegre Edilmiş SLA Tanımlı Ticari Sonuçlara Temel Varlık Görünürlüğü Operasyonel Gösterge Paneli, MDM platformu ve temel MDM konfigürasyonunu n hazırlanmasını içerir Hedeflenen süre, siparişin tamamlanmasında n MDM Aracı ve Portalın tamamen çalışır duruma gelmesine dek 4 Haftadır. Siparişin tamamlanması, Satınalma Emrinin alınması, Müşteri Sipariş Formunun doldurulup verilmesi, MDM konfigürasyon şablonunun doldurulup Zebra tarafından imzalanarak onaylanması olarak tanımlanmaktadır 1. HİZMET TANIMI 1. Zebra OVS Hizmetleri MDM Aracı ve OVS Portalının yönetilerek barındırılması: MDM Aracının konfigürasyonu, Zebra tarafından yapılacak olup OVS ücretine dahildir. Ancak, Zebra'nın konfigürasyonu gerçekleştirebilmesi için Müşterinin MDM Bilgi Şablonu formunda belirtilen bilgileri vermesi gerekmektedir. Zebra, şunları yapacaktır: Cihaz Grupları oluşturulması (Klasör yapısı). Bizzat Cihaz profillerinin oluşturulmasından Müşteri sorumludur.

3 Cihaz Kuralları eklenmesi. Zebra, her bir Cihaz modeli için 4 adete kadar cihaz kuralı oluşturacaktır. Bu, Cihaz Ekleme kurallarının ağaç/grup yapısı içerisindeki _Staging grubuna işaret ettiğini varsayar. E-posta alıcılarının hariç tutulduğu 10 adete kadar Bildirim profili oluşturulması. Bildirim profillerindeki e-posta alıcı dağıtım listesinin oluşturulmasından ve bakımından Müşteri sorumludur. Cihaz Grupları için (tek tek cihazlar değil) maksimum 100 adet lokasyon + 10 adet Uyarı kuralı (coğrafi çit kuralları hariç) oluşturulması. E-posta grubu dağıtım listesi oluşturulması ve yönetiminden Müşteri sorumludur. Cihaz grupları için maksimum 20 adete kadar Bilgi Toplama Kuralı oluşturulması. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. MDM Aracı tarafından desteklendiği takdirde IP adres aralığına dayalı olarak her bir yer için otomatik yer değiştirme kuralları oluşturulması. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. Sadece tüm cihaz grupları için maksimum 10 adete kadar Dosya Senkronizasyon Kuralı oluşturulması. Dosya senkronizasyon kuralları onay işlemine tabi tutulmaz - Müşteri tarafından oluşturulup verilir. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur. Hem MDM Aracı sunucusu hem de Cihaz sertifikası konfigürasyonunun oluşturulması / sağlanması. (Belirli bir limit yok.) Kuralları oluşturmak için Müşteriye ait özel altyapı bilgilerinin verilmesinden Müşteri sorumludur. Her bir Cihaz modeli için 4 adete kadar güvenlik kilidi menüsü oluşturulması Uygulama kontrol ve özellik kontrol kurallarının oluşturulmasından Müşteri sorumludur. Aşağıdaki 2. bölümde açıklanan raporların oluşturulabilmesi için MDM Aracı ve Zebra sunucu bilgi sistemleri ile OVS Portalının kurulması. MDM Aracı ve OVS Portalının test edilerek Müşteriye kontrol listesinin verilmesi. Müşteri tarafından istenen şekilde MDM Aracı hiyerarşisine sürekli ayar yapılması. Zebra, (yukarıdaki paragrafta açıklanan) ilk konfigürasyonun ardından her bir ayar için ücret talep edecek ve bu da Zebra'nın o anda geçerli saat tarifesi üzerinden fatura edilecektir. OVS portalının fonksiyonları ve kullanımı konusunda online eğitim. SOTI akademisi tarafından verilen SOTI eğitim kursları Zebra'dan da alınabilir. Cihazların yönetimi ve takibi için AVP fonksiyonları kullanılırken operasyonel işlemler için en iyi uygulamalara odaklı online eğitim. Duruma göre Son Kullanıcı Müşteri portal gösterge paneli ve/ya da Müşteri portal gösterge paneli oluşturulması Gösterge paneli görünümleri için kullanıcı erişim olanağı sağlanması. 2. Zebra OVS Raporları a. Operasyonel Raporlar (tüm Cihazlar için)

4 OVS kapsamında ve Cihaz bilgilerinin mevcut olmasına bağlı olarak Zebra, aşağıdaki raporları sağlayacaktır.aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Cihaz Raporları: Cihaz Envanteri, Aktif Cihazlar, Yeni Aktif Olan Cihazlar, Bağlantı Dışı Cihazlar. Cihazların güncel bir envanterinin tutulmasından Müşteri sorumludur. Kullanım Raporları: Kullanılmayan Cihazlar, Fiziksel Bellek, Depolama Belleği, GPS Konumu, WWAN Sinyal Gücü, WLAN Sinyal Gücü Pil Raporları: Kritik Pil Olayları, Pil Boşalma Hızları, Cihaz Pil Seviyeleri b. Zebra Yazıcılar İçin Operasyonel Raporlar OVS Portalı üzerinde aşağıdaki raporlar sunulacaktır. Aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Cihaz Raporları: Cihaz Envanteri, Aktif Cihazlar, Bağlantı Dışı Cihazlar. Cihazların güncel bir envanterinin tutulmasından Müşteri sorumludur. Pil Raporları: Kritik Pil Olayları ve Cihaz Pil Seviyeleri Operasyon raporu: Yazıcı Sayaç bilgileri Yukarıdaki Operasyonel Raporları sunmak için Müşteri yer(ler)inde minimum 4GB RAM, 2.5GHz çift çekirdekli işlemci ve 40GB sabit disk ile Windows Server 2008 R2 kurulu olması gerekecektir. Operasyonel raporların sunulması için gereken sunucunun kurulumu ve konfigürasyonu için Zebra Gelişmiş Hizmetleri gerekecektir. c. Hizmet Raporları (sadece Zebra Cihazları için) OVS kapsamında Zebra, aşağıdaki raporları sağlayacaktır. Aşağıda sıralanan raporlar dışındaki her şey özel hizmet olup ek ücrete tabi olacaktır. Hizmet Masası Raporları - doğrudan Zebra tarafından üstlenilip sistemde sorun yönetim raporları açılmış bulunan Müşteri çağrıları için: Bekleyen Sorunlar Listesi, Sorun Arşivi Bekleyen Onarımlar raporu: Onarım Raporları - doğrudan Zebra tarafından üstlenilen Müşteri onarımları için: Zebra, OVS kapsamında Cihaza ve onarım bilgilerine erişim yetkilerine sahip olacaktır. 3. Hizmet Masası

5 a. OVS, Müşterinin güncel Zebra Destek Sözleşmesine uygun şekilde desteklenecektir. Müşteri, Hizmet Masası kapsama saatleri, e-posta ve telefon iletişim bilgileri hakkında bilgi için ilgili Zebra Destek Sözleşmesine/Sözleşmelerine başvurmalıdır. b. Müşteri, aşağıdaki konularda destek için Hizmet Masasına başvurabilir: Portal Erişim Sorunları - Şifre Sıfırlama, Giriş Yapamama, OVS Portalında Bilgilerin Hatalı Gösterilmesi Raporlardaki bilgiler, bir raporu indirmek/kaydetmek ile ilgili sorunlar SOTI Erişimi - Şifre Sıfırlama, Giriş Yapamama, SOTI Kullanılırlığı Hizmet Alınabilen/Alınamayan Süreler, fakat mobil cihaz temsilcisi ve/ya da temsilciden SOTI MDM'ye yanlış bilgiler iletilmesi hariçtir. Sorun raporu doldurulması konusunda yardım. c. Cevap Süresi. Zebra, standart iş saatleri sırasında OVS Portalı ve MDM Aracı ile bildirilen sorunlara dört (4) iş saati içerisinde geri arayıp cevap verecektir. OVS Portalı ve MDM Aracı ile bildirilen sorunlar ve yükseltilen sorunlar ile standart iş saatlerinde ayrıca ilgilenilecektir. 4. OVS Portalı: Zebra, Müşterinin görevlendirilmiş bulunan Teknik Proje sorumlusuna OVS Portalına erişim olanağı sağlayacaktır. Müşterinin diğer kullanıcılarına (MDM Bilgi Şablonunda belirlenen maksimum lisans adetine kadar) erişim olanağı sağlanması bu kişinin sorumluluğunda olup, kullanıcıların erişim hakları ve kısıtlamaları buna dahildir. Müşteri, her bir kullanıcı tarafından OVS Portalına erişimden önce Zebra'nın Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasının (EULA) kabul edilmesini sağlayacaktır. Performans a. OVS Portalının hedeflenen kullanılırlığı (planlanmış bakım araları hariç) %99'dur. Söz konusu kullanılırlık, bir hedef olup, garanti edilmiş değildir. b. OVS Portalı kullanılırlığı için hedeflenen süre, siparişi izleyen dört (4) hafta içerisindedir. Burada Müşterinin MDM Bilgi Şablonunu OVS siparişinin Zebra tarafından alınmasını izleyen bir (1) hafta içinde tatmin edici bir şekilde doldurmuş olduğu varsayılmaktadır. Zebra, gözden geçirilmiş, onaylanmış ve imzalanmış MDM Bilgi Şablonunu Müşterinin siparişini almasını izleyen üç (3) işgünü içinde Müşteriye verecektir. a. Hedeflenen süre, MDM Bilgi Şablonunun alındığı andan ilk Müşteri kullanıcısının MDM Aracına ve OVS Portalına erişim sahibi olduğu ana dek ölçülür. b. MDM Aracı içerisindeki bilgiler için de aynı süre hedeflenir fakat MDM istemcisinin Cihaza yüklenmesi ve Cihazdan MDM aracına bilgilerin doğru bir şekilde gönderilmesine yönelik Müşteri takvimine bağlıdır. c. Zebra onarım ve yardım masası raporlama bilgilerinin (Zebra Destek Sözleşmesi kapsamındaki Cihazlar için) entegrasyonunda hedeflenen tarihin ilk kurulum ve ilk Müşteri kullanıcısının erişime sahip olması ile paralel olması amaçlanmaktadır, fakat MDM Aracına/OVS Portalına ilk kullanıcı erişimini izleyen dört haftayı geçmemelidir.

6 OVS süresi boyunca MDM Aracı lisans sahibi tarafından Zebra'ya MDM Aracı yazılım güncellemeleri, güvenlik onarımları ve/ya da genel sürümler sunulabilir. Bunların Zebra tarafından kurulumu, Zebra'nın test ve onay kriterlerine tabi olup buna OVS Portalı ile entegrasyon testlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanması dahildir. 2. MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI 1. Yetkililer: Müşteri, OVS'nin gerçekleştirilmesinde Zebra ile çalışmak için sorumlu olan tek bir Teknik Proje sorumlusuna erişim sağlayacaktır. Zebra tarafından talep edilen ek kaynaklar ve konu uzmanları, görevlendirilmiş Teknik Proje sorumlusu aracılığıyla çalışarak OVS ile ilgili teknik soruları cevaplamalıdırlar. Müşterinin teknik kaynağı yoksa opsiyonel gelişmiş hizmetler mevcuttur. 2. Devir Belgeleri: Müşteri, Son Kullanıcı Müşteri için belge/e-posta oluşturacak ve devredecek olup bunlar, MDM Aracı URL adresi, giriş ve Cihaz hiyerarşisi bellek kopyası gibi şeyleri içerecektir. Nihai belge, Hizmet Masası tarafından Müşteriye/Son Kullanıcı Müşteriye başvuru kaynağı olarak destek olmak ve değiştirilip değiştirilmediğini görmek için kullanılacaktır. 3. MDM Temsilcisi: Müşteri, "Gold Image" kopyası içerisinde ya da ayrı bir adım olarak Zebra tarafından sağlanan MDM Aracı temsilcisini yükleyecektir. Kurulan tüm Cihazların güncellenmesi gerekmekte olup "Gold image" kopyası da Müşteri tarafından güncellenmeli ve onarım sonrasında Zebra tarafından "Gold Image" kopyası yükleniyorsa Zebra ile paylaşılmalıdır. Zorunlu güncelleme varsa Müşterinin MDM Aracı temsilcisini güncellemesi gerekmektedir. Temsilci, özgür bir şekilde dağıtılmaktadır fakat onun Cihaza kurulması Müşterinin sorumluluğundadır, aksi takdirde görünürlük olumsuz etkilenebilir. 4. Son Kullanıcı Desteği: İstendiğinde Müşteri, ek destek için Zebra Hizmet Masasına başvuracaktır - Daha ayrıntılı bilgi için bu belgenin Hizmet Masası bölümüne bakınız. Son Kullanıcı Müşteri, OVS soruları için doğrudan Zebra'ya başvurmayacaktır. 5. MDM Bilgi Şablonunun Doldurulması: Müşteri, Zebra'nın MDM Bilgi Şablonunun OVS sipariş edilmesini izleyen yedi (7) gün içinde tam ve doğru bir şekilde doldurulmasından sorumludur. MDM Bilgi Şablonu, yukarıdaki 1. bölümde (Ana Hizmet Tanımı) açıklanan şekilde MDM Aracı konfigürasyonunun yapılması için Zebra tarafından istenen bilgileri verir. Verilen bilgiler yeterince tam ya da açık olmadığı takdirde Zebra, Müşteri tarafından görevlendirilen Teknik Sorumlu ile iletişime geçecektir. 6. Hizmet için Yeterli Ağ Ortamı ve Ağ Bağlantısı Sağlanması: Müşteri, (1) gerekirse FTP sunucusu gibi yardımcı araçların barındırılmasından ve (2) OVS'nin gerçekleştirilebilmesi için güvenlik duvarı port konfigürasyonları gibi gerekli ağ konfigürasyonundan sorumludur. Bunların amacı, OVS aracılığıyla yönetim altında bulunan Cihazlara uzaktan erişim ve uzaktan giriş için doğru sistemlere erişimin mümkün olmasını sağlamaktır. İstikrarlı ve belirtilen Cihaz ve uygulama kullanımı için doğru bantgenişliği sunan bir ağ ortamının sağlanması Müşterinin sorumluluğundadır. MS WinMobile/CE cihazları için MS ActiveSync kurulumundan/bakımından Müşteri sorumludur. Müşteri tarafından istendiği takdirde Zebra'ya opsiyonel gelişmiş hizmetler siparişi verilebilir. 7. Makul Bilgi Erişimi: Müşteri, Zebra'ya OVS'nin kolaylaştırılması için makul olarak gerek duyulan bilgilere erişim olanağı sağlayacaktır. OVS'nin kullanıma açılması sonrasındaki her türlü değişiklik ve eklemelerden Müşteri sorumludur.

7 8. Konfigürasyon ve Cihaz Kurulumu: Her türlü hazırlama çalışmasından, Cihaz "Gold Image" kopyasının MDM özelliği ile onaylanmasından, MDM unsurunun barındırılan MDM Aracı ile entegrasyonundan ve bu bellek kopyasının ya da Cihazdaki MDM unsurunun kurulumundan Müşteri sorumludur. Müşteri, Zebra'ya istikrarlı bir Cihaz konfigürasyonu sağlayacak ve ayrıca Cihaz kurulum bilgilerini verecektir. Bu seviyede bilgilerin OVS'nin konfigürasyonu, kurulumu, test edilmesi ve sorun giderme amacı için verilmesi gerekmektedir. Müşterinin teknik kaynağı yoksa opsiyonel gelişmiş hizmetler mevcuttur. 9. Kabul Gözden Geçirme ve Onayı: Müşteri, Zebra tarafından OVS'nin sunulmasını izleyen iki (2) işgünü içinde kabul testinin gözden geçirilerek Zebra'ya onay verilmesinden sorumlu olup, bunun üzerine OVS kullanıma açılacaktır (OVS'nin kullanıma açılması). Müşteri, iki (2) işgünü içinde Zebra'ya cevap vermediği takdirde Müşterinin OVS'yi kabul ettiği varsayılır. 10. Cihaz "Gold Image" Kopyası, Cihaz Profilleri/Paketlerinin Sağlanması ve Kurulumların ya da Müşteri Yazılım Güncellemelerinin Yönetilmesi: "Gold Image" kopyası ve MDM profili/paketinin oluşturulmasından, bellek kopyalarının ya da cihazlar üzerindeki yazılımların kurulum ve uzaktan güncellenmelerinden Müşteri sorumludur. İstendiği takdirde opsiyonel Gelişmiş Hizmetler sipariş edilebilir."gold Image" kopyası içerisinde Zebra tarafından sağlanan MDM Temsilcisinin yüklenmesinden Müşteri sorumludur. MDM Temsilcisi kurulmadığı ve konfigürasyonu doğru yapılmadığı takdirde cihazlar, MDM Platformu tarafından yönetilmeyecek ve portalda görülmeyecektir. Kurulan tüm Cihazların güncellenmesi gerekmekte olup "Gold image" kopyası da güncellenmeli ve onarım sonrasında Zebra tarafından "Gold Image" kopyası yükleniyorsa Zebra ile paylaşılmalıdır. 11. Sağlanmayan ve OVS Kapsamında Olmayan Hizmetler: Kurulum ve Hazırlama gibi cihaz yönetimi ile ilgili hizmetlerden Müşteri sorumludur. Bu hizmet tanımı belgesinde belirtilmeyen hizmetler, Zebra tarafından OVS kapsamında sağlanmayacaktır. Zebra, cihaz yönetiminden, "golden image" kopyasının yönetiminden ve cihaz güncellemelerinden sorumlu olmayacaktır. İstendiği takdirde opsiyonel Gelişmiş Hizmetler sipariş edilebilir. 12. Cihazların Değişimi: OVS aracılığıyla sunulan platformun kullanılmasından ve operasyonel işlemler aracılığıyla cihaz değişimlerinin/cihazların son kullanıcı lokasyonları arasında hareketlerinin doğru olmasının sağlanmasından Müşteri sorumludur. Buna uyulmadığı takdirde OVS Portalında gösterilen bilgiler her zaman doğru olmayabilir ve görünürlük olumsuz etkilenebilir. 3. SINIRLAMALAR VE KISITLAMALAR 1. OVS'nin sağlanması, Müşterinin Zebra ile olan Anlaşmasının koşullarına tabi olacaktır. 2. OVS sadece güncel bir Zebra Destek Sözleşmesi bulunan Zebra Cihazları için sunulur. Her bir Cihaza ait OVS, söz konusu Cihaza bağlı olan Zebra Destek Sözleşmesi ile birlikte otomatik olarak sona erecektir. Yenilemeler, Zebra Destek Sözleşmesi yenilenerek yapılabilecektir. OVS, Zebra dışı tüketici ve PSION Cihazları için destek sözleşmesi olmaksızın sipariş edilebilir, ancak görünürlük kapsamı, söz konusu cihazlara ait bilgi alınabilmesine bağlı olarak sınırlı olacaktır. 3. MDM Aracı, SOTI barındırılan bulut olacaktır.

8 4. İlk kurulum sırasında Müşterinin Teknik Proje Sorumlusu ve Zebra Entegrasyon Hizmetleri, OVS Portalına ve MDM Aracına erişim sahibi olacaklardır. Bundan sonra Müşteri Teknik Proje Sorumlusu, başka lisanslı kullanıcılara erişim sağlanmasından sorumlu olacaktır. 5. Müşteri, SOTI Hiyerarşisinde değişiklikler yaparsa ve bu da MDM Aracını ve/ya da OVS Portalındaki bilgileri etkilerse, bu durumda SOTI Hiyerarşisinin onarılması ve/ya da kurtarılması için ücrete tabi gelişmiş hizmetler gerekebilir. 6. OVS, aşağıdaki İşletim Sistemi Versiyonları için kullanılabilecektir: Android - Android 4.1.X Jelly Bean ve 4.4.X Kit Kat Windows Mobile/Embedded - Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 6.X, Windows Embedded 6.5.X Windows CE/Windows Embedded Compact - Windows CE5.0, CE6.0, ve CE7.0 Gelecekteki Windows İşletim Sistemleri Link-OS (Yazıcıya Özel bkz. Zebra Yazıcılar) 7. OVS kapsamında tam desteklenen Zebra Ürünleri Şunlardır: TC55, TC70, TC75, ET1, MC40, MC18, MC3200, MC70, MC75, MC55, MC65, MC67, MC95, ES400, MC21XX, MC45, MC9100, MC9200, VC6090, WT4090, WT41N0, MC17, MC18, VC70, VC5090, MT2000, MC2100, MC32XX, MC31XX, EP10, OMNI XT15, ve Workabout PRO 4 OVS kapsamında tam desteklenen Zebra ürünlerinin listesi buradadır: https://www.zebra.com/us/en/products/mobile-computers.html 8. Zebra Yazıcılar - ZT220, ZT230, imz220, imz320, QLN220, QLN320, ve QLN PSION, Tüketici ve Zebra dışı ürünler, MDM Aracı tarafından tam olarak desteklenmesine rağmen OVS Portalında sınırlı bir operasyonel görünürlüğe sahip olacaktır. 10. Operasyonel Görünürlük Hizmeti kapsamında Zebra dışı cihazları satın alınmasından ya da test edilmesinden Zebra sorumlu olmayacaktır. 11. OVS Portalı Raporlarının alınabilmesi: Aşağıdaki tabloda (1. bölümdeki Ana Hizmet Tanımında belirtilen raporlara ilişkin olarak) Müşteri Türüne bağlı olarak OVS'nin Rev A Sürümünde sunulan raporların seviyesi ayrıntılı olarak gösterilmektedir.

9 Alıcı Türü 1. Seviye İş Ortağı - Kuzey Amerika 2. Seviye İş Ortağı - Kuzey Amerika 1. Seviye İş Ortağı - EMEA 2. Seviye İş Ortağı - EMEA Zebra Müşterisi - Doğrudan Teslim Operasyonel MDM cihaz Raporları (bölüm 1, paragraf 2 (a)) Dahil Dahil Dahil Dahil Dahil Hizmet Raporları (bölüm 1, paragraf 2 (c)) Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Yol haritası. Mevcut olduğunda yükseltme olanağı sunulabilir Dahil (EMEA bölgesindeki Psion cihazları ve Yazıcılar hariç) 4. MEVCUDİYET OVS, EMEA ve Kuzey Amerika bölgelerindeki belirli ülkelerde mevcuttur. Belirli bir ülkede mevcut olup olmadığını kontrol etmek ya da daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz lütfen bir Zebra satış temsilcisiyle iletişime geçmek için web sitesini ziyaret edin: https://www.zebra.com/gb/en/about-zebra/contact-zebra.html 5. TANIMLAR Bu Hizmet Tanımı Belgesinde tanımlanan Operasyonel Görünürlük Hizmetinin kapsamı aşağıdaki terimlerin tanımlarına tabidir: Anlaşma : Zebra Technologies (ya da iştiraklerinden biri) ile Müşteri arasında yürürlükte olup OVS satın alımının tabi olduğu anlaşma ("Temel Anlaşma"), ya da Temel Anlaşma olmayan hallerde söz konusu satın alımda geçerli olan bölgesel Zebra Standart Hizmet Satış Koşulları demektir Varlık Görünürlük Platformu ya da AVP : MDM Aracı, OVS Portalı ve Zebra sunucu bilgi sistemlerine belirli bağlantılardan oluşup OVS'nin sunulması için kullanılan platform demektir. Sözleşme : Müşteri tarafından OVS için verilen (Zebra tarafından yazılı olarak kabul edildiği takdirde ve kabul edildiği zaman), Anlaşmaya ve bu Hizmet Tanımı Belgesine uygun olarak ve bunların koşullarını içererek Zebra ve Müşteri tarafından ayrıca yapılan bağlayıcı bir sözleşme olan satın alma siparişi demektir; Müşteri : Zebra'dan OVS satın alan şahıs demektir. EULA : OVS için geçerli olan Son Kullanıcı Müşteri Lisans Anlaşması demektir.

10 Son Kullanıcı Müşteri : Müşteri ya da, Müşterinin Zebra PartnersFirst ya da PartnerEmpower kanal programına üye olması halinde, Cihazları OVS konusu olan demektir. Cihazlar : bir Sözleşme kapsamında bulunan (ör. bilgisayar cihazları, ağ yazıcıları, vb. gibi) cihazlar demektir. MDM Bilgi Şablonu : Müşteri tarafından doldurulacak olan ve MDM Aracının konfigürasyonunu yapmak için Zebra tarafından istenen bilgileri içeren şablon demektir. MDM Aracı : AVP'nin bir parçasını oluşturan mobil cihaz yönetim aracı demektir. Operasyonel Görünürlük Hizmeti ya da OVS : bu Hizmet Tanımı Belgesinde tanımlanan operasyonel görünürlük hizmeti demektir. OVS Portalı : AVP'nin bir parçasını oluşturan hizmet portalı demektir. Hizmet Masası : Zebra Destek Sözleşmesinde/Sözleşmelerinde tanımlanan şekilde Zebra'nın telefon ve e- posta desteği için olan yardım masası demektir. Zebra Destek Sözleşmesi : Zebra Cihazları ile ilgili olarak Zebra'nın destek hizmetleri verdiği sözleşme (ör. "Service from the Start", ya da Zebra OneCare) demektir.

HP StoreEasy 1000/3000 Ağ Depolama Çözümü Kurulum ve Başlatma Hizmeti

HP StoreEasy 1000/3000 Ağ Depolama Çözümü Kurulum ve Başlatma Hizmeti HP StoreEasy 1000/3000 Ağ Depolama Çözümü Kurulum ve Başlatma Hizmeti HP Hizmetleri Teknik veriler HP StoreEasy 1000/3000 Ağ Depolama Çözümü Kurulum ve Başlatma Hizmeti, HP StoreEasy 1000/3000 ve X1000/3000

Detaylı

Servis Açıklaması. Temel Donanım Servisi. Giriş. Servis Anlaşmanızın Kapsamı. Donanım Kapsamı Sınırlandırmaları:

Servis Açıklaması. Temel Donanım Servisi. Giriş. Servis Anlaşmanızın Kapsamı. Donanım Kapsamı Sınırlandırmaları: Servis Açıklaması Temel Donanım Servisi Giriş Dell, bu Servis Açıklamasına ( Servis Açıklaması ) uygun olarak, Temel Donanım Servisi'ni ( Servis(ler) ) sunmaktan mutluluk duyar. Teklifiniz, sipariş formunuz

Detaylı

Bu yapılandırma Servisinin süresi, Dell ile Müşterinin karşılıklı anlaşmaya vardığı iki saatlik iki ayrı bölüme ayrılmış halde toplam dört saattir.

Bu yapılandırma Servisinin süresi, Dell ile Müşterinin karşılıklı anlaşmaya vardığı iki saatlik iki ayrı bölüme ayrılmış halde toplam dört saattir. Servis açıklaması Bir Dell KACE Aygıtının Uzaktan Uygulanması Servis anlaşmanıza giriş Bu servis, işbu Servis Açıklamasında daha spesifik olarak belirtildiği gibi, tek bir Dell KACE K Serisi Aygıtının

Detaylı

HP 3PAR Remote Copy için HP Veri Çoğaltma Çözümü Hizmeti

HP 3PAR Remote Copy için HP Veri Çoğaltma Çözümü Hizmeti HP 3PAR Remote Copy için HP Veri Çoğaltma Çözümü Hizmeti HP Care Pack Hizmetleri Teknik veriler HP 3PAR Remote Copy için HP Veri Çoğaltma Çözümü Hizmeti, HP 3PAR Depolama Sistemi Remote Copy ürününün uygulanmasını

Detaylı

Bir Bayi veya Dağıtıcıdan dell markalı Ürün ve Servisleri satın alan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da ("EMEA") bulunan müşteriler:

Bir Bayi veya Dağıtıcıdan dell markalı Ürün ve Servisleri satın alan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da (EMEA) bulunan müşteriler: Servis Açıklaması Dell ProSupport Servis Anlaşmasına Giriş Dell; bu Servis Açıklaması ( Servis Açıklama ) uyarınca seçili sunucular, depolama sistemleri, masaüstü, dizüstü, akıllı telefonlar, tabletler,

Detaylı

Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS)

Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS) Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS) Giriş Dell, Kuru Piller için Pil Değişim Servisi ( Servis(ler) ) sağlamaktan mutluluk duyar bu Servis Açıklaması ( Servis Açıklaması

Detaylı

Servis Açıklaması. Dell Yapılandırma Servisleri. Servis anlaşmanıza giriş. Servis anlaşması kapsamı. Müşterinin Sorumlulukları

Servis Açıklaması. Dell Yapılandırma Servisleri. Servis anlaşmanıza giriş. Servis anlaşması kapsamı. Müşterinin Sorumlulukları Servis Açıklaması Dell Yapılandırma Servisleri Servis anlaşmanıza giriş Dell in Yapılandırma Servisleri (her biri, Yapılandırma Servisi ve birlikte Servisler ), aralarında, donanım ve yazılım ayarları,

Detaylı

HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri

HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı HP Sözleşmeli Müşteri Destek Hizmetleri HP Proaktif Temel Hizmeti: Yazılım Sınırsız veya Yazılım Etkinliğe Dayalı (PE), BT varlılarınızın

Detaylı

HP Ürün Yazılımı Güncelleştirmesi Uygulama Hizmeti

HP Ürün Yazılımı Güncelleştirmesi Uygulama Hizmeti Teknik veriler HP Ürün Yazılımı Güncelleştirmesi Uygulama Hizmeti HP Hizmetleri Hizmetin sağladığı avantajlar Ürün yazılımı güncelleştirmelerini, BT ortamınızda oluşabilecek kesintileri en aza indirecek

Detaylı

BT İçin ProSupport. BT için Servis Açıklamaları

BT İçin ProSupport. BT için Servis Açıklamaları Servise Genel Bakış BT İçin ProSupport BT için Servis Açıklamaları Dell bu belge doğrultusunda ("Servis Açıklaması") belirli sunucu, depolama, masaüstü ve dizüstü sistemlerine (aşağıda da tanımlandığı

Detaylı

HP Yerinde Donanım Desteği Hizmeti

HP Yerinde Donanım Desteği Hizmeti HP Yerinde Donanım Desteği Hizmeti HP Care Pack Hizmetleri Teknik veriler Hizmete genel bakış HP Yerinde Donanım Desteği Hizmeti, hizmet kapsamında olan donanımınız için yüksek kalitede uzaktan yardım

Detaylı

HP StoreEasy 5000 Ağ Depolama Çözümü Yükleme ve Başlatma Hizmeti

HP StoreEasy 5000 Ağ Depolama Çözümü Yükleme ve Başlatma Hizmeti HP StoreEasy 5000 Ağ Depolama Çözümü Yükleme ve Başlatma Hizmeti HP Hizmetleri Teknik veriler HP StoreEasy 5000 Ağ Depolama Çözümü Yükleme ve Başlatma Hizmeti, HP StoreEasy 5530 veya X5520 G2 Ağ Depolama

Detaylı

HP Yazılım Teknik Desteği

HP Yazılım Teknik Desteği HP Yazılım Teknik Desteği HP Teknoloji Hizmetleri Sözleşmeli Hizmetler Teknik veriler HP Yazılım Teknik Desteği, HP yazılım ürünleri ve belirli üçüncü taraf yazılım ürünleri için kapsamlı uzaktan yazılım

Detaylı

Servis Açıklaması. Dell Hızlı Danışma Hizmetleri. Giriş. Servis Açıklaması. Servis Stok Kodları

Servis Açıklaması. Dell Hızlı Danışma Hizmetleri. Giriş. Servis Açıklaması. Servis Stok Kodları Servis Açıklaması Dell Hızlı Danışma Hizmetleri Giriş Dell Hızlı Danışma Hizmetleri ( Hizmet veya Hizmetler ), sonuçları maksimize etmek için Hızlı Metodoloji kullanarak proje desteği sağlamada esnek,

Detaylı

Dell Compellent Copilot Optimize Servisi Açıklama

Dell Compellent Copilot Optimize Servisi Açıklama Dell Compellent Copilot Optimize Servisi Açıklama Hizmete Genel Bakış Bu Servis Açıklaması ("Servis Açıklaması") siz ( siz veya Müşteri ) ile bu Servis'in satış faturasında tanımlanan Dell kuruluşu arasındadır.

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YEDEKLEME YAZILIMI ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAME

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YEDEKLEME YAZILIMI ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAME ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YEDEKLEME YAZILIMI ALIM İŞİ TEKNİK ŞARTNAME 1. GENEL İFADELER 1.1 Bu şartnamede bahsi geçen; İdare: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu,

Detaylı

MICROSOFT YAZILIM LİSANSI KOŞULLARI MICROSOFT DYNAMICS GP 2013 MICROSOFT DYNAMICS NAV 2013

MICROSOFT YAZILIM LİSANSI KOŞULLARI MICROSOFT DYNAMICS GP 2013 MICROSOFT DYNAMICS NAV 2013 MICROSOFT YAZILIM LİSANSI KOŞULLARI MICROSOFT DYNAMICS GP 2013 MICROSOFT DYNAMICS NAV 2013 Bu lisans koşulları ( anlaşma ), Microsoft Corporation (veya yaşadığınız yere göre bir bağlı kuruluşu) ile sizin

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KAMU İHALE KURUMU. Elektronik İhale, Bilişim Destek ve Etkileşim Merkezi Hizmetleri 2011 Yılı Faaliyet Raporu

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KAMU İHALE KURUMU. Elektronik İhale, Bilişim Destek ve Etkileşim Merkezi Hizmetleri 2011 Yılı Faaliyet Raporu TÜRKİYE CUMHURİYETİ KAMU İHALE KURUMU Elektronik İhale, Bilişim Destek ve Etkileşim Merkezi Hizmetleri 2011 Yılı Faaliyet Raporu 01 Ocak 31 Aralık 2011 İÇİNDEKİLER 1 Tanımlar ve Kısaltmalar... 4 2 Giriş...

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6. RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer)

ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6. RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer) ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6 RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer) Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2012 Sayfa 1 Meslek: AĞ TEKNOLOJİLERİ

Detaylı

STORAGECRAFT ÜRÜNLERİ İÇİN SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

STORAGECRAFT ÜRÜNLERİ İÇİN SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ STORAGECRAFT ÜRÜNLERİ İÇİN SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ Bu lisans sözleşmesi ("Sözleşme"), StorageCraft Technology Corporation ("StorageCraft") ile Sizin aranızda yasal ve icra edilebilir bir sözleşmedir

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Antivirus. Antispyware. Telif Hakkı 2007 SOFTWIN

Kullanıcı Kılavuzu. Antivirus. Antispyware. Telif Hakkı 2007 SOFTWIN Kullanıcı Kılavuzu Antivirus Antispyware Telif Hakkı 2007 SOFTWIN BitDefender Antivirus v10 BitDefender Antivirus v10 Kullanıcı Kılavuzu BitDefender Yayımlanma 2007.06.09 Version 10.2 Telif Hakkı 2007

Detaylı

1. GENEL BAKIŞ. a. Yazılım. Yazılım şunları içerebilir: b. Lisans Modeli. Yazılımın lisansı aşağıdakiler temel alınarak verilir: 2. TANIMLAR.

1. GENEL BAKIŞ. a. Yazılım. Yazılım şunları içerebilir: b. Lisans Modeli. Yazılımın lisansı aşağıdakiler temel alınarak verilir: 2. TANIMLAR. MICROSOFT YAZILIM LİSANSI KOŞULLARI MICROSOFT DYNAMICS AX 3.x, AX 4.x, AX 2009 MICROSOFT DYNAMICS GP 9.x, GP 10.x, GP 2010 MICROSOFT DYNAMICS NAV 4.x, NAV 5.x, NAV 2009 MICROSOFT DYNAMICS SL 6.x, SL 7.x,

Detaylı

TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu

TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu TruVision SVR Sistemi Kullanıcı Kılavuzu P/N 1072701A-TR REV 1.0 ISS 12FEB14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Sertifikasyon İletişim bilgileri 2014 UTC Fire & Security Americas Corporation, Inc.

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar 27 Haziran 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29043 TEBLİĞ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA KURULUŞLARININ BİLGİ SİSTEMLERİNİN YÖNETİMİNE VE DENETİMİNE İLİŞKİN

Detaylı

ELEKTRONİK HABERLEŞME YASASI (6/2012 Sayılı Yasa) Madde 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 47 Altında Yapılan Tüzük

ELEKTRONİK HABERLEŞME YASASI (6/2012 Sayılı Yasa) Madde 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 47 Altında Yapılan Tüzük ELEKTRONİK HABERLEŞME YASASI (6/2012 Sayılı Yasa) Madde 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 47 Altında Yapılan Tüzük Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, Elektronik Haberleşme Yasası nın 33, 34, 36,

Detaylı

Bulut Bilişim Güvenlik ve Kullanım Standardı

Bulut Bilişim Güvenlik ve Kullanım Standardı Bulut Bilişim Güvenlik ve Kullanım Standardı (Taslak) TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ 07.03.2014 1 2 Standart Hakkında Bu Standart, Türk Standardları Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren olan Siber Güvenlik

Detaylı

Donanım Desteği İşyeri Dışında İade Hizmetleri

Donanım Desteği İşyeri Dışında İade Hizmetleri Veri sayfası Donanım Desteği İşyeri Dışında İade Hizmetleri Care Pack Hizmetin sağladığı avantajlar Esnek gönderim seçenekleri Kritik olmayan iş ve ev ortamlarında kullanılan ürünler için yerinde desteğe

Detaylı

ULUSAL YETERLİLİK 12UY0107-4 BT SATIŞ ELEMANI SEVİYE 4

ULUSAL YETERLİLİK 12UY0107-4 BT SATIŞ ELEMANI SEVİYE 4 ULUSAL YETERLİLİK 12UY0107-4 BT SATIŞ ELEMANI SEVİYE 4 REVİZYON NO:00 MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU Ankara, 2012 12UY0107-4 BT Satış Elemanı Yayın Tarihi:26/12/2012 Rev. No:00 ÖNSÖZ BT Satış Elemanı (Seviye

Detaylı

PROJE UYGULAMA REHBERİ

PROJE UYGULAMA REHBERİ PROJE UYGULAMA REHBERİ PROJE UYGULAMA REHBERİ 1 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ 3 1.1 KAPSAM 3 1.2 YASAL DAYANAKLAR 3 1.3 DESTEK ÇERÇEVESİ HAKKINDA BİLGİ 3 1.4 KURUMSAL ÇERÇEVE 4 2 SÖZLEŞMELERİN YÖNETİMİ 5 2.1 SÖZLEŞMENİN

Detaylı

Trend Micro Lisans Sözleşmesi

Trend Micro Lisans Sözleşmesi ÖNEMLİ: DİKKATLİ OKUYUNUZ. TREND MICRO YAZILIMININ VE HİZMETLERİNİN TİCARİ KURULUŞLAR VE DİĞER KURULUŞLAR TARAFINDAN KULLANILMASI AŞAĞIDA BELİRTİLEN YASAL HÜKÜM VE KOŞULLARA TABİDİR Trend Micro Lisans

Detaylı