MAVİ PERİ REHBERİ. Evo 1 Evo 2 Evo 3

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MAVİ PERİ REHBERİ. Evo 1 Evo 2 Evo 3"

Transkript

1 MAVİ PERİ REHBERİ RappelzOnline.Net Pet Rehberi Yarışması Yazar:RealDetay Server:Fenix Mavi Peri; Rappelz Pet Sisteminde Olağan Petler kategorisinde bir pettir. Olağan petler içerisinde tank petlerden sonra en çok tercih edilen pet Mavi Peri dir. Yanınızda dolaştırdığınız bir rahip gibi görev yapmasından ötürü hepimizin tercih edebileceği bir pettir bile diyebiliriz. Oyun içinde Mperi olarak adlandırılır. Oldukça güçlü bir iyileştirici pettir. Evo 1 Evo 2 Evo 3 Petin Ana Özellikleri Mavi peri oyun içinde sıklıkla karşılaşılabilecek bir pettir. Kırmızı perinin kuzenidir de diyebiliriz. Kırmızı peri safkan bir saldırı peti iken Mavi Peri sahiplerini zor durumlarda iyileştirecek bir pettir. Dış görünüş olarak kanatlı mavi renkte bir peridir ve oldukça sevimli bir pettir. Genellikle iyileştirici olarak görev yapar. Rahip benzeri bir pet olsa da rahiplerden farklı olarak buff yetenekleri hiç yoktur. Hemen hemen her sınıf için tercih edilen bir pettir. Sahibi yaratıkları kesmekte iken iyileştirici yetenekleri ile sahibini zararlardan korumakla görevlidir. Mavi peri kartları 90 levelden düşük her yaratıktan düşebilir.

2 Pete Takılabilecek Silahlar ve Zırhlar ile Ruh Taşları Mavi Peri için en uygun Ruh Taşları Zeka veren ruh taşlarıdır. Zeka taşları Mavi Peri için olmazsa olmaz taşlardır. Eğer petinizin bir veya iki vuruşta ölmesini istemiyorsanız silah veya zırhına bir tane zindelik taşı takabilirsiniz. Silah olarak eğer farm atarken petiniz sizinle beraber saldırsın da istiyorsanız Çift El Topuz, sadece iyileştirici olarak kullanacaksanız Çift El Değnek tercih etmelisiniz. Zırh olarak savaşçı zırhı tercih edilmelidir. Bunun garip geldiğini biliyorum. %10 MP artışı verecek olan Büyücü zırhından vazgeçmemizin nedeni aggro üzerine geldiğinde en azından tek seferde yatmayacak bir mavi periye sahip olmak istememizdir. Eğer safkan bir iyileştirici pet isterseniz zırh giydirmek yerine petinize Zeka Yüzüğü takabilirsiniz. Bu şekilde petinizin daha fazla sihirli atak ve MP kazanma şansı olur. Peti Kullanabilecek Irk ve Sınıflar Eğer bir tank sınıfıysanız Mavi Perinizi yanınızda iyileştirici olarak rahatlıkla dolaştırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken çevrenizde birden fazla yaratık varken üzerine çekeceği aggro ile zamanında baş etmenizdir. İyileştirme yeteneğini kullandığı anda Mavi peri yüksek ihtimalle aggroyu üzerine alacaktır. Eğer bir Terbiyeci sınıfında iseniz sınıfınıza has yetenek ve kutsamalar sayesinde Mavi periyi çok daha rahat kullanabilirsiniz. Zindelik birliği gibi yetenekler mavi perinizi daha dayanıklı yapacaktır. Güç veya Zeka birliği ise daha fazla iyileştirme etkisi elde etmenizi sağlayacaktır. Birlik olarak MP rejenerasyonu vermesi Rahip sınıfları açısından tercih nedeni olmasını sağlayacaktır. Yine Rahipler açısından zindan partilerinde ikinci bir rahip olarak davrandığından yararlı olabilir. Petin Üstlenebileceği Roller [Tank, Atakçı, Sihirli Atakçı, Şifacı] Mavi peri genel olarak iyileştirici rolünü üstlenir. Bunun yanında özellikle farm sırasında saldırı yapmasını da istiyorsanız ona uygun bir şekilde petinizi hazırlamanız gerekir. Mavi periyi atakçı yapmak için gereken bilgileri Cp dağılımını anlatacağım bölümde bulabilirsiniz. Zindan partilerinde en büyük sorun petinizin iyileştirme yeteneklerini kullanmak yerine sizi takip etmesidir. Bu durumun can sıkıcı etkisinden kurtulmak istiyorsanız petinizi hemen rahibin yanına göndererek orada sabit durmasını sağlamaktır.

3 Petin Üstleneceği Role Uygun Cp Dağılımı Mavi peri genel olarak iyileştirici olarak kullanıldığından Cp dağılımı genelde buna uygun olarak yapılmaktadır. Fakat farm sırasında atakçı olarak da kullanılabilecek olan perimizin cplerinde atakçıya uygun bir düzenleme de yapabiliriz. Safkan bir iyileştirici oluşturmak istiyorsak; mavi perimizin iyileştirici yeteneklerine odaklanmak zorundayız. Tüm diğer petlerde olduğu gibi Mavi peride de Birlik yeteneğini açıldığı anda tamamen açmak durumundayız. Mavi peride birlik diğer petlere göre daha da önemlidir. Çünkü perimizin MPsi kullanacağımız yüksek seviyeli iyileştirme yetenekleri nedeniyle diğer petlere oranla daha çabuk tükenecektir. Benim iyileştirici olarak mavi perimizi geliştirmek istiyorsak açmanızı önerdiğim yetenekler; Uyanış: Sihirli Atak [10 CP] Dua [5 CP] Tanrısal Dua [5 CP] Yaratık Eşyalarında Eksper [1 CP] Birlik: Mavi peri [10 CP] Ruhsal Kuvvetlendirme [5 CP] Aydınlık [5 CP] Büyücü Zırhı [2 CP] [Tercihen] Zeka Kutsaması [10 CP] [Tercihen] Kart: Zeka [2 CP] [Tercihen] Toplam harcanan CP: 55 dir. Sihirli atak yeteneğini açmanız oldukça yararlıdır. Çünkü iyileştirici yeteneklerin etkinliğini artırır. Ruhsal Kuvvetlendirme ve Aydınlık yetenekleri Mavi peri açısından vazgeçilmezdir. Çünkü petinizin Maksimum MP ve MP rejenerasyonu istatistiklerini artırırlar. Kart: Zeka yeteneğini açmak tamamen tercih meselesidir. Eğer Mavi perinizi kemere yerleştirirseniz %10 zeka artışı sağlar. Eğer Büyücü sınıfı iseniz bu yeteneği açmanızı öneririm. Zeka Kutsaması yine sizin tercihinize kalmış bir yetenektir. Petinize ekstradan 20 sihirli atak istatistiği ve 300 MP verir. Bu da bir defada daha fazla iyileştirme yapmanızı ve iyileştirme yeteneklerinizi birkaç defa daha fazla kullanmanızı sağlar. Eğer petinizi safkan bir iyileştirici olarak geliştirmek yerine bir atakçı olarak kullanmak istiyorsanız petinizin hasar yaratıcı yeteneklerine ve isabeti üzerine eğilmelisiniz. Böylece yaratıkları daha çabuk keseceğinizden daha az iyileştirici yardıma ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda Savaş Çığlığı ve Mana Şoku yeteneklerini açmanız gerekir. Atakçı olması için petinize Güç ve Zindelik taşları eklenmiş bir tane Çift el balta donatabilirsiniz. Böylece tek başınıza olduğunuz halde Tank [Karakteriniz], Atakçı [Mavi

4 Periniz]ve Rahip [Mavi Periniz] ten oluşan bir parti kıvamında yaratık kesebilirsiniz. Çift el balta ile çift el topuza göre iki kat fazla hasar verebileceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Maksimum HP ve HP rejenerasyonunu artıran yeteneklere de CP vermeniz gerektiğidir. Zeka Kutsaması yeteneğinden vazgeçerek yeterli CP yi elde edebilirsiniz. Zırh olarak da Savaşçı zırhı kullanmanız yararınıza olur. Petin Kendine Özgü Saldırı, Buff ve Debuff Yetenekleri Dua: Hedefin anında bir kısım HP sini restore eder ve sihirli atağı bir miktar artırır. 8 saniyede bir kullanılabilir. Yaratığın oluşturduğu tehditi %200 artırır. Yani eğer 1000 HP restore ettiğinde Mavi peri üzerine dönen aggroyu almak için öldürmeye çalıştığınız yaratığa 3000 vurmanız gerekir. Tanrısal Dua: Hedefin anında bir kısım HP sini restore eder ve 10 saniye boyunca 3 defa bir kısım HP yi yerine koyar. Yaratığın oluşturduğu tehditi %200 artırır. Yani eğer 1000 HP restore ettiğinde Mavi peri üzerine dönen aggroyu almak için öldürmeye çalıştığınız yaratığa 3000 vurmanız gerekir. Savaş Çığlığı: Hedefin üzerinde korku etkisi yaratır. Mavi peri atakçı olarak geliştirilecekse fazladan harcayacak CP varsa açılabilir. İyileştirici olarak kullanılacaksa açmaya gerek yoktur. Mana Şoku: Hedefe sihirli bir atakla vurur ve bayılma etkisine yol açabilir. Mavi peri atakçı olarak geliştirilecekse fazladan harcayacak CP varsa açılabilir. İyileştirici olarak kullanılacaksa açmaya gerek yoktur. Seraf Çağrısı: Ölü yaratık veya oyuncuyu diriltme yeteneğidir. Hedef dirildiğinde HP ve Mp miktarının %60 ı ile dirilir. 5. Seviyede %15 tecrübe puanı 10. Seviyede %25 terübe puanı geri kazanılır. Su Ruhu: Tüm parti elemanlarının %30 HP lerini restore eder. Büyücü Kostümü: Bir büyücü kostümü pete giydirildiğinde Maksimum MP %10 artar. Dürtme: Zeka: Çevrede grup elemanlarının Zeka istatistiklerini 10 saniye için 5. Seviyede %20, 10. Seviyede %35 artırır.

5 Ekspertiz: Topuz Değnek: Eğer bir topuz veya değnek yaratığa giydirilirse sihirli atak %10 artar. MP Rejenerasyonu Uyanışı: Yaratığın MP rejenerasyonunu %5 artırır. Yaratım: Saf Peri Suyu: Bir saf peri suyu yaratır. Peri Kutsaması: Çevredeki oyuncu ve petlerin MP restorasyonunu artırır. Bu yeteneği kullanabilmek için envanterinizde Saf Peri Suyu bulunması gerekir. Yaratım: Mavi Peri İksiri: Kullanıldığında Birlik seviye 10 ile aynı etkiyi yaratan bir Mavi Peri iksiri yaratır. Petin Kendine Özgü Birlik ve Kemer Özellikleri Birlik: Birlik özelliğinin aktive edilmesi ile hem karakterin hem de petin MP restorasyonu istatistiği artar. 5. Seviyede +63, 10. Seviyede +105, 15. Seviyede ise +147 istatistik puanı verir. Kart Zeka: Petiniz kemere yerleştirildiğinde oyuncunun Zeka istatistiğini +%10 artırır. Kart Sihirli Atak: Petiniz kemere yerleştirildiğinde oyuncunun Sihirli Atak istatistiğini +%10 artırır.

MAVİ PERİ REHBERİ. RappelzOnline.Net Pet Rehberi Yarışması. İçindekiler. İçindekiler.1. Giriş.. 2. Petin Ana Özellikleri...3

MAVİ PERİ REHBERİ. RappelzOnline.Net Pet Rehberi Yarışması. İçindekiler. İçindekiler.1. Giriş.. 2. Petin Ana Özellikleri...3 1 MAVİ PERİ REHBERİ RappelzOnline.Net Pet Rehberi Yarışması Rubisco-Serafin İçindekiler İçindekiler.1 Giriş.. 2 Petin Ana Özellikleri...3 Pete Takılabilecek Silah ve Zırhlar ve Onlara Eklenebilecek Ruh

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 8. Ticaret.31 Mısır Çarşısı..31 Açık Arttırma 34 Pazar Kurmak 36

İÇİNDEKİLER. 8. Ticaret.31 Mısır Çarşısı..31 Açık Arttırma 34 Pazar Kurmak 36 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz..3 2. Hafif Bir Başlangıç 4 3. Oyuna Giriş ve Karakter Açma..5 4. Arabirim.10 5. Ne Nereden Alınır?...11 6. Sınıf Seçimi 15 7. Şehirler...17 Laksi.17 Katan.20 Ufuk..23 Rondo 26 8.

Detaylı

El KASSIA ZİNDAN REHBERİ. Fides / Fenix. RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması ZİNDAN GRUBU (PARTİSİ) SİSTEMİ

El KASSIA ZİNDAN REHBERİ. Fides / Fenix. RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması ZİNDAN GRUBU (PARTİSİ) SİSTEMİ El KASSIA ZİNDAN REHBERİ Fides / Fenix RappelzOnline.Net Zindan Rehberi Yarışması Sevgili maceracılar, sizlere Rappelz oyunumuzun en çok kullanılan zindanlarından biri olan El Kassia zindanını tanıtacağım.

Detaylı

İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3)

İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3) İstanbul Kıyamet Vakti Oyun Rehberi (V3.3) Bu doküman İKV nin 3.3 sürümü için yeniden hazırlanmıştır. Yeni sürümlerde farklılıklar olabilir. http://www.istanbuloyun.com 1 Giriş Merhaba sevgili oyuncular,

Detaylı

Rappelz sadece bir oyun değil. Bir aile dir arkadaşlar. Bunu bildiğinizi umarak Çaylak Rehberi ni hazırlamaya başlıyorum.

Rappelz sadece bir oyun değil. Bir aile dir arkadaşlar. Bunu bildiğinizi umarak Çaylak Rehberi ni hazırlamaya başlıyorum. Önsöz: Rappelz sadece bir oyun değil. Bir aile dir arkadaşlar. Bunu bildiğinizi umarak Çaylak Rehberi ni hazırlamaya başlıyorum. Kırmızı ile gösterilmiş yazılar konu başlığı, Mavi ile gösterilmiş yazılar

Detaylı

Server: Fenix Karakter adı: Yayking. Bu bir ork tanıtımı.

Server: Fenix Karakter adı: Yayking. Bu bir ork tanıtımı. Server: Fenix Karakter adı: Yayking Bu bir ork tanıtımı. İlk olarak Rappelz Online de pet sistemi çok harika.bu konuda birinci olduğunu duymuştum.hatırlamadığımdan dolayı özür dilerim. Orkun genel görünüşü

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

2. Kurulum ve Ayarlar

2. Kurulum ve Ayarlar 1.Giriş At ve Kılıç oyununda, sihir büyü ve fantastik öğelerden arındırılmış, içinde bulunduğumuz dünyanın ortaçağ döneminden pek de farklı olmayan Calradia isimli diyardaki bir maceracıyı canlandırıyorsun.

Detaylı

Sizler öncelikle oyuna başlarken neler yapmanız gerektiğini ve nasıl oyun oynayabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim.

Sizler öncelikle oyuna başlarken neler yapmanız gerektiğini ve nasıl oyun oynayabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim. ÖNSÖZ Sevgili Arkadaşlar, Bundan bir süre önce League of Legends oyununa başladım, daha önce kısa dönemde olsa Dota oynamışlığımdan dolayı oyuna çabuk ısındım. Çevremdeki arkadaşlarımın bir kısmının da

Detaylı

MALĐYET- HACĐM- KAR ANALĐZLERĐ

MALĐYET- HACĐM- KAR ANALĐZLERĐ MALĐYET- HACĐM- KAR ANALĐZLERĐ 5.1. Maliyet-Hacim-Kar Analizleri ve Başabaş Noktası 5.1.1. Katkı Payı Yaklaşımı 5.1.2. Eşitlik Yaklaşımı 5.1.3. Katkı Payı ve Eşitlik Yaklaşımlarının Birleştirilmesi 5.2.

Detaylı

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S W-S Giriş Yazısı İki aylık uzunca bir aradan sonra yeni çıkan 8. WS dergisi ile sizlere ulaşmış bulunuyoruz. Umuyoruz bu yeni sayımızı beğenir, çevrenizdeki arkadaşlara da okumaları için tavsiye edersiniz.

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

Mağaza Kullanım Rehberi

Mağaza Kullanım Rehberi Mağaza Kullanım Rehberi Mağaza Kullanım Rehberi İçindekiler Mağaza nedir? Mağazaya nasıl ulaşılır? Mağaza genel açıklaması. Mağaza eşyaları nelerdir? Gp alımında yaşanan sıkıntılar da ne yapılmalıdır?

Detaylı

Hazırlayan : Jarlexly. Corporation: Bregan Dearthe EVE ONLINE HAKKINDA. EVE Online nın Farkı Nedir?

Hazırlayan : Jarlexly. Corporation: Bregan Dearthe EVE ONLINE HAKKINDA. EVE Online nın Farkı Nedir? Hazırlayan : Jarlexly Corporation: Bregan Dearthe EVE ONLINE HAKKINDA EVE Online nın Farkı Nedir? EVE Online sonu açık Massively Multiplayer Online Game (MMOG) (Devasa Çok Oyunculu Online Oyun) dur. Birçok

Detaylı

İkili Turnuva Bilgileri

İkili Turnuva Bilgileri İkili Turnuva Bilgileri Diğer her oyun gibi briç de, iyi oynandığında daha zevklidir. Birçok briç oyuncusu ikili turnuvaların, briç oynama bilgilerini geliştirdiğini ve zevkli bir oyun yöntemi olduğunu

Detaylı

Halil: Merhaba Yunus, röportaja başlamadan önce okurlarımıza kendinden bahseder misin?

Halil: Merhaba Yunus, röportaja başlamadan önce okurlarımıza kendinden bahseder misin? Halil: Merhaba Yunus, röportaja başlamadan önce okurlarımıza kendinden bahseder misin? Yunus: Ben Yunus Ayyıldız, 1986 Trabzon doğumluyum. ODTÜ BÖTE lisans mezunuyum. Şuanda ODTÜ Oyun Teknolojileri yüksek

Detaylı

1. BÖLÜM: AÇIŞ KONUŞMALARI

1. BÖLÜM: AÇIŞ KONUŞMALARI 2/1 SİSTEMİ İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM: AÇIŞ KONUŞMALARI 1 1 SANZATU AÇIŞI 1 BİRİNCİ VE İKİNCİ POZİSYONDA RENK AÇIŞI 2 ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ POZİSYONDA RENK AÇIŞI 3 DÖRDÜNCÜ POZİSYONDA RENK AÇIŞI 4 2. BÖLÜM: BİR

Detaylı

GENEL AMAÇ Öğrencilerin, değişik engel türleri bulunan atletlerin atletik performanslarına saygı göstermelerinin sağlanmasıdır.

GENEL AMAÇ Öğrencilerin, değişik engel türleri bulunan atletlerin atletik performanslarına saygı göstermelerinin sağlanmasıdır. PARALİMPİK OKUL GÜNÜ Aktivite Kartı 1-ATLETİZM Değerler: Sportif Başarı Açısından Saygı Aktivite: Atletizm (track ve field) disiplinlerinin uygulanması GENEL AMAÇ Öğrencilerin, değişik engel türleri bulunan

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

Adım 1: Parçaları Satın Alın ve Toparlayın

Adım 1: Parçaları Satın Alın ve Toparlayın Adım 1: Parçaları Satın Alın ve Toparlayın Genellikle bu, en çok zaman alan ve dikkat edilmesi gereken adımdır. Hangi parçaları alacaksınız? Hangileri en iyi? Bilgisayar parçaları almak için birçok iyi

Detaylı

REİKİ 2.AŞAMA 3.BÖLÜM

REİKİ 2.AŞAMA 3.BÖLÜM REİKİ 2.AŞAMA 3.BÖLÜM 2 Reiki nin 2. aşaması; olumsuz zihinsel kalıpların ve duygusal süreçlerin şifa bulması için gereken bilgiyi ve çalışmaları, ayrıca amaca göre Reiki enerjisini yönlendirmeye yarayan

Detaylı

SETTING UP YOUR OWN BUSINESS

SETTING UP YOUR OWN BUSINESS SETTING UP YOUR OWN BUSINESS HANDBOOK FOR ADVISORS, TRAINERS, TUTORS AND MENTORS This handbook is published as an output in the framework of WIN-BUS: Women Integration in Business Creation Leonardo Da

Detaylı

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! YASAL UYARILAR Cihazı kullanırken o bölgede geçerli olan kanun ve yönetmeliklere uyunuz. Sit alanlarında, ören yerlerinde ve askeri bölgelerde cihazı

Detaylı

Aralık 2006 da hazırlanmıştır.

Aralık 2006 da hazırlanmıştır. 1 Aralık 2006 da hazırlanmıştır. Tarih : Aralık 2006 / İZMİR - TÜRKİYE HEDEF FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Halit Ziya Bulvarı, Uz İş Merkezi, No:52 Tel: 0232.4415492 www.hedefonline.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

NHS Camden NHS Islington. Panik ve fobiler. Kişisel gelişim kılavuzunuz. Panic and Phobias Your Self Help Guide - Turkish

NHS Camden NHS Islington. Panik ve fobiler. Kişisel gelişim kılavuzunuz. Panic and Phobias Your Self Help Guide - Turkish NHS Camden NHS Islington Panik ve fobiler Kişisel gelişim kılavuzunuz Panic and Phobias Your Self Help Guide - Turkish İçindekiler 01 Panik atak nedir? 03 Fobi nedir? 04 Paniğin farkına varmak 08 Paniği

Detaylı

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ İçindekiler İçindekiler SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ Giriş.................................................................................. Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler................................................

Detaylı

RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem. Düzenleme Erhan Çalışkan. Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi

RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem. Düzenleme Erhan Çalışkan. Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi RAID NEDİR? NE İŞE YARAR? Yazan Mustafa İrdem Düzenleme Erhan Çalışkan Şubat 2007, Çizgi Söğüt Gölgesi İçindekiler 1.BÖLÜM... 3 RAID NEDİR? NE İŞE YARAR?... 3 Şimdi Hardware Raid ile Software Raid ı karşılaştıralım....

Detaylı

ETKİLİ TEMİZLİK 1. GİRİŞ

ETKİLİ TEMİZLİK 1. GİRİŞ ETKİLİ TEMİZLİK 1. GİRİŞ Çiftçilik sonsuzdur, kalite de sonsuz olmalı. Bu nedenle Tetra Laval grubunun bir parçası olarak - Leval Agrı ekipmanlarının en yararlı şekilde kullanılarak tüketilecek süt kalitesinin

Detaylı

Bugünden yarını görmek sizin elinizde.

Bugünden yarını görmek sizin elinizde. Bugünden yarını görmek sizin elinizde. 1 Hakkimizda Yenilenebilir enerjiler, enerji kazanımı konusundaki küresel değişimin merkezinde yer almaktadır. Bu aşamada ED-ENERGY, yeşil elektrik piyasasını biçimlendirenler

Detaylı