SERGİ TANITIM DOSYASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SERGİ TANITIM DOSYASI"

Transkript

1 SERGİ TANITIM DOSYASI

2 Nedir? Değiş Tokuş, bir karma çağdaş sanat sergisidir. Sanat dalları, malzeme, teknik, konu veya sanatçı grupları ile sınırlı değildir. Resimden heykele, özgün baskıdan seramiğe, fotoğraftan ilüstrasyona, sergiye katılan tüm eserlerin ortak noktası satılık olmalarıdır. Değiş Tokuş u farklı kılan, sergilenen eserlerin para karşılığı satılamayacak olması. Alıcılar sergi süresince arzuladıkları eserlerin yanlarına yapıştıracakları küçük kağıtlar üzerine tekliflerini yazacaklar. İşin renkli kısmı da burada başlıyor. Teklifler para hariç her şey içerebilir. Garip bir açık arttırma sürerken teklifler arasında karşılaştırma yapabilecek tek kişi sanatçının kendisi.

3 Ne işe yarayacak? Değiş Tokuş un bir grup müthiş sanatçıyı bir araya getirmenin harika tecrübesi dışında iki faydası olacak. Birincisi, şüphesiz genç sanatçıların bir yandan tecrübeli sanatçılarla aynı ortamda bulunurken bir yandan sergi imkanı bulmaları, farklı bir deyişle vitrine çıkmaları. Ancak ikinci fayda en az bunun kadar değerli. Bizlere göre, başarılı sanatçılar yetiştirmek kadar, onları kucaklayacak, takdir ve teşvik edecek bir ortamın/kitlenin oluşturulması, aynı derece de önem taşıyor. Değiş Tokuş sayesinde daha önce hiç sanat eseri satın almamış, kolleksiyoner olmayan, hatta belki bir çok çağdaş sanat kolleksiyoncusu ile aynı gelir grubunda olmayan kişilerin, bir sanat eserine sahip olmanın o olağanüstü keyfini ilk kez tadmasını hedefliyoruz. Çünkü inanıyoruz ki sanatçı üretkenliğini kamçılayan ana güç, sanata aç ve ilgisini eksik etmeyen bir toplumdur.

4 Nasıl işleyecek? Değiş Tokuş, 3 günlük bir organizasyondur. Cuma akşamı kokteyl/açılış ile başlayacak sergi, Pazar gecesi sona erecektir. Ziyaretçiler, sergi mekanından edinecekleri yapışkanlı not kağıtlarına tekliflerini yazarak eserlerin yanına yapıştıracaklar. Sanatçı seçimini yapmak için sergi sonunu bekleyebileceği gibi dilerse eseri daha önce de satabilir. Sanatçılar uygun teklif görmemeleri halinde eserlerini satmayabilirler. Alıcı ile sanatçıyı iletişime geçirmek organizatörlerin görevidir. Yazdığı notlarda iletişim ve/veya kimlik bilgilerini vermek istemeyen alıcılar için organizasyon tarafından gizli tutulmak üzere bilgileri alınarak, alıcı numarası tahsis edilecektir. Sergi boyunca görevliler teklif verenlere yardımcı olmak üzere sergi mekanında bulunacaklardır.

5 Değiş tokuş işlemi nasıl gerçekleşecek? Serginin Pazar akşamı kapanması ile birlikte, eserler sergi mekanına ait depoya taşınacak ve organizatörler sanatçılardan kabul ettikleri teklifleri toplayarak, teklif sahipleri ile iletişime geçecektir. Teklif sahiplerinden değiş tokuş etmeyi önerdikleri objeleri takip eden Cumartesi ve Pazar günü sergi mekanına getirip organizasyona teslim ederek, eserlerini teslim almaları istenecektir. Değiş tokuş edilmeyen sanat eserleri, sanatçı tarafından geri alınacaktır.

6 Nasıl duyurulacak? Değiş Tokuş un duyurulması için basın ve yayın organlarının yanı sıra sosyal medya araçlarının kullanılması hedeflenmektedir. Bu anlamda çalışmalar başlamıştır ve şu başlıklarda toplanabilir: 1. Kültür-sanat ağırlıklı radyo programları 2. Önde gelen gazetelerin kültür-sanat ekleri 3. Facebook ve Twitter sitelerinde Değiş Tokuş sayfaları açılması 4. Sosyal medyada yayılacak viral videolar 5. Basılı davetiyeler

7 Kimiz? Değiş Tokuş hiçbir kuruma bağlı olmaksızın, üç tasarımcı tarafından organize edilmektedir. Selin Feyzioğlu (1981 ) İç Mimar, C.A.D. Bruxelles (2004) Sibel Özdoğan (1978) Mimar, YTÜ İstanbul (2001) Güray Oskay (1979) Mimar, YTÜ İstanbul (2000)

8 Nerede ve ne zaman? Değiş Tokuş sergisi mekan sponsoru: Tarih: Kasım 2011

9 Katılımı kesinleşen sanatçılardan örnekler Aglae Bassens 1986 yılında Brüksel de doğdu. Hayatı boyunca İsveç, Belçika, Türkiye ve İngiltere gibi birçok farklı ülkede yaşadı. Halen Londra da Slade Scholl of Fine Art da Resim öğrenimini sürdürmektedir. Londra ve İstanbul arasında çalışıyor. Ahmet Sertaç Öztürk 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü nden mezun oldu yılları arasında birçok müze, toplu konut projelerinde Prof. Dr. İhsan Bilgin ile birlikte çalıştı yılında İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca aynı üniversitede doktora çalışmasına başladı yılları arasında serbest mimarlık hizmetleri verdi. 2006'da Hayalbilim'i kurdu. Halen Hayalbilim'de mimarlık, endüstriyel tasarım, prototip ve maket üretimi ile heykel ve demir dövme takı tasarımı-imalatı konularında atölye çalışmaları yapmaktadır yılından beri İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aslı Aydemir Fransız Lisesi Saint Benoit dan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi nde Fransız Edebiyatı okudu. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi nde Seramik ve Cam Sanatları nı bitirdi. Sonrasında akademik kariyerine devam eden sanatçı Boğaziçi Üniversitesi nde seramik dersi vermektedir. Aynı zamanda Beşiktaş da bulunan seramik atölyesi Atelier 13 ün ortağı.

10 Audrey Baks 3 sene İstanbul da yaşadıktan sonra 6 yıl boyunca Amsterdam daki Gerrit Rietveld Academy de okudu. Şu anda Bordeaux da yaşayan Audrey sergiler için çeşitli ülkelerde dolaşıyor. Bahar Noyin Koç Üniversitesi İktisat Bölümü nden mezun olduktan sonra fotoğraf çekmeye başladı. Yaklaşık iki senedir profesyonel fotoğrafçılık yapmaktadır. Başak Bugay 1979 İstanbul doğumlu sanatçı, 2003 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu yılında aynı okulda Resim Programı yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Sanatta Yeterlik Resim Programı çalışmasını ise sürdürmektedir. İlk kişisel sergisi "Denge"yi 2010 yılında Ziraat Bankası Tünel Galerisinde açtı. "Tılsımlı Haller" (2001), "Öyle mi?" (2011), "Yüzyılın Sergisi" (2010), "Genç Ustalar/Usta Gençler" (2009) gibi çok sayıda karma sergiye katıldı yılından itibaren pek çok dergi, kitap, gazetede sanat yazıları, söyleşileri ve araştırmaları yayımlanmıştır. Benoit Pabis 1985 doğumlu yarı Belçikalı yarı Polonyalı olan sanatçı senelerdir bit pazarlarından aldığı eski fotoğraf makinaları ile fotoğraf çekiyor. Aynı zamanda bir senedir Brüksel de bulunan eski bir sinema içersinde -Projection Room- adı altında çeşitli sergiler düzenliyor.

11 Çiğdem Mahsunlar 1982'de Eskişehir'de doğdu. 2006'da İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi nden ve 2008'de İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı ndan mezun oldu. Milano Politeknik Üniversitesi'nde mimari proje ve ürün tasarımı projesi atölyelerine katıldı yılından beri NSMH'de mimar olarak çalısıyor. Mimarlık, ürün tasarımı ve sinema dalında yarışmalarda ödüller kazandı. 10 senedir kent ve mimarlık odaklı fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir. Ece Kalabak 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü nden mezun oldu yılında Mtaar da Gen ve 2010 yılında Flamm da Sigh adlı kişisel sergilerini açtı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok sergiye katıldı yılında Apartman Projesi ve Kurye Bağımsız Video Festivali, 2009 yılı Dünya Su Forumu Video Gösterimi, 2009 Urban Bridges Saarbrucken ve Belgrad, 2010 Karga gibi sergilere katıldı. Evrim Güvenç 1979'da doğdu. Resimli Hayat Ansiklopedilerinin içindeki at resimlerinin üzerine, ayçiçek yağıyla saydamlaştırdığı dosya kağıtlarını koyarak çizmeye başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi nde Mimarlık eğitimi aldı. Aynı esnada, web tasarımına bulaştı. Penguen, Lombak, Uykusuz dergilerinde renklendirme, Kemik dergisinde çizerlik yaptı. Şimdilerde kelimelerle çizmeyi deniyor.

12 Gözde Bitir 1978 de Kırklareli de doğan Gözde Bitir, 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü nden mezun oldu. Bir dönem reklam sektöründe yaratıcı grafiker olarak da çalışan sanatçı, pek çok çocuk kitabı resimledi. Bologna ve Bratislava'da ilüstrasyon festivallerine davet edildi. Tasarım, ilüstrasyon ve resim çalışmalarını Kadıköy deki atölyesinde sürdürmektedir. Hakan Tüzün Şengün İTÜ Mimarlık Fakültesinde mimarlık okudu. Çizmeye çiçeği burnunda bir Gırgır çizeri olarak başladı. Bazı ulusal karikatür yarışmalarında ödüller kazandı.kısa bir dönem arkitera.com için Lafebesi & Partners adında bir digital çizgi bant hazırladı yılında ilk kez Milk Galery'de Papergirl-İstanbul sergisine katıldı. Yemek & Kültür ve Yeni Mimar gibi çeşitli dergi ve gazetelerde editöryel illustrasyonları yayımlanmaktadır. İTÜ mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım bölümünde doktora çalışmasını sürdürüyor. İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor. Haldun 41 Baltimore'da işletme eğitimi görmüş sonrasında da işletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Küçüklüğünden beri fotoğraf çekmeye çok meraklı olan Haldun, mezuniyetinden sonra bu işi profesyonel olarak yapmaya başlamıştır.

13 Mehmet Ozman 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü ne girdi. Tahsil hayatı devam ederken çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalıştı. Serbest grafik çalışmaları, fotoğrafçılık, illüstratörlük de yapan Mehmet, halen mezun olamamıştır. Sadi Güran 1978'de İstanbul'da doğdu. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Tasarımı Bölümünü bitirdi.bant dergisinin kurucularından. Yurtdışında ve yurtiçinde pek çok sergiye katıldı. Çocuk kitapları resimliyor. Sema Öztaş Mimar Sinan Üniversitesi Seramik ve Cam Sanatları ndan mezun oldu. Aynı zamanda sahne sanatları derslerine de katıldı. Sema ışık teknisyeni olarak çeşitli etkinliklerde çalışmaktadır. Beşiktaş da bulunan Atelier 13 ün ortağıdır. Valerie Çelebi Yaklaşık 20 sene önce Türkiye ye yerleşen sanatçı, Mahir Güven den ders aldıktan sonra İstanbul da çeşitli sergilere katılmıştır.

14 İletişim: Güray Oskay Sibel Özdoğan Selin Feyzioğlu

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ

ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ Arda Türkmen ORGANİZASYON -İŞLETME-GASTRONOMİ 1975 İstanbul doğumlu Arda Türkmen, 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden

Detaylı

İTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ SÜRELİ YAYIN ORGANIDIR AĞUSTOS 2014 / SAYI 43

İTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ SÜRELİ YAYIN ORGANIDIR AĞUSTOS 2014 / SAYI 43 İTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ SÜRELİ YAYIN ORGANIDIR AĞUSTOS 2014 / SAYI 43 Derneğin ana hedeflerini VELİ TAN KİRTİŞ, HÜSEYİN CEVAHİROĞLU ve SADİ ABALI anlatıyor TASARIM Doğan Hasol, Hakan Kodal, Hakan Koçer,

Detaylı

hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN

hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN 08-16 KASIM 2014 hmet YEŞİL Abdullah HEKİMHAN Serdar LEBLEBİCİ zimet KARAMAN Engin ORKMAZ Orhan UMUT Hakan ESMER Ercan AYÇİÇEK Ser tap YEĞİN Fatih KARAKAŞ Ceyhun YA AN Zuhal BAYS R Dinçer GÜNGÖRÜR Yiğit

Detaylı

GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI TANITIM KATALOĞU İÇİNDEKİLER 5 7 13 19 25 31 Dekan ın Mesajı Fakültemiz ve Bölümlerimiz Hakkında Bilgiler Misyonumuz

Detaylı

Buluşma SERGİSİ BULUŞMA 1

Buluşma SERGİSİ BULUŞMA 1 Buluşma SERGİSİ BULUŞMA 1 2 BULUŞMA Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi nin sanatçı öğretim görevlileri tarafından, 1990 yılında kurulan GÖRSAV Görsel

Detaylı

Neden +1T? Gazete Tasarım Günleri, 9 yaşında

Neden +1T? Gazete Tasarım Günleri, 9 yaşında Neden +1T? Günümüz dünyasında iletişim imkâ nlarının gelişmesi ve çeşitlenmesiyle birlikte dünya küçülüyor, mesafeler azalıyor adeta. Buna paralel olarak yeni dönemin okur kitlesi de yeniden tanımlanıyor.

Detaylı

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen Alev (Barutçu) Öztürk 1979 Sainte Pulcherie,1982 Notre Dame de Sion mezunudur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi İşletme Fakültesi'nde devam etmiş, 1987 yılında mezuniyet sonrası Yapı ve Kredi Bankası, Tekstilbank

Detaylı

PROGRAM 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ. 18 EK M 2014 Cumartesi. Kadir Has Üniversitesi

PROGRAM 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ. 18 EK M 2014 Cumartesi. Kadir Has Üniversitesi 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 18 EK M 2014 Cumartesi Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu 2014 PROGRAM 08:30 Kayıt ve ikram 09:30 Açılış 09:45 Nazlı Eray Açılış Konuşması 10:00 Metin Celâl Yay nc l k Gündemimiz

Detaylı

25 EKiM-13 KASIM 2011

25 EKiM-13 KASIM 2011 25 EKiM-13 KASIM 2011 Katkılarından dolayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ya teşekkür ederiz. SANAT DANIŞMANI VE ORGANİZATÖR SEMA ÖZEViN & NALAN KUMLALI BASIN DANIŞMANI HATiCE BULUT GRAFİK TASARIM ARZ TANITIM

Detaylı

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 601 17-23 EKİM 2011 2011-2012 Akademik Yılı 13 Ekim Günü Atatürk kültür ve Sanat Merkezi nde Düzenlenen Törenle Açıldı Türkiye

Detaylı

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor.

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor. Başarmak için... İçindekiler Plato Meslek Yüksekokulu Kuruluş 4 Dış Ticaret Programı 68 Mütevelli Heyet Başkanının Mesajı 6 Adalet Programı 72 Yüksekokul Müdürünün Mesajı 7 İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

Detaylı

İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010. İstanbul un Kültür Ekonomisindeki gelişen sektörlerden biri: GÖRSEL SANATLAR

İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010. İstanbul un Kültür Ekonomisindeki gelişen sektörlerden biri: GÖRSEL SANATLAR İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010 İstanbul un Kültür Ekonomisindeki gelişen sektörlerden biri: GÖRSEL SANATLAR Temel Yapısal Özellikler, Fırsat ve Tehditler, Politika Önerileri

Detaylı

* Ebrary (48.400 kitap) * ISI Web of Science * Science Direct * YÖK Tez Arama

* Ebrary (48.400 kitap) * ISI Web of Science * Science Direct * YÖK Tez Arama BİLGİSAYAR ORTAMINDA SANAT ve TASARIM BİLGİSAYAR ORTAMINDA SANAT ve TASARIM PROGRAM HAKKINDA BİLGİ Enformatik, bilgi teknolojileri ile bireyler, kurumlar ve toplum arasındaki etkileşimi ve aralarındaki

Detaylı

Üniversite(ler)de Kuram ve Uygulama Bütünlüğünde ve Sanat Kuramcısı-Eleştirmen

Üniversite(ler)de Kuram ve Uygulama Bütünlüğünde ve Sanat Kuramcısı-Eleştirmen Sanatçı Üniversite(ler)de Kuram ve Uygulama Bütünlüğünde ve Sanat Kuramcısı-Eleştirmen Yetiştirmeye Yönelik Halil AKDENiz Prof ı»., Anae/olu Üniversitesi G07:cl Sanatlar Fakiıltcsi Resiıvı Böliimii, Öğretim

Detaylı

2015-2017 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Osman Aydın 1975 Ordu doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendiliği bölümünden, 2012 yılında da Anadolu Üniversitesi AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık

Detaylı

Ayrıntı: 875 Ayrıntı Pedagoji Dizisi: 3. Yükseköğretimin Serbest Düşüşü: Özel Üniversiteler Derleyenler: Serdar M. Değirmencioğlu & Kemal İnal

Ayrıntı: 875 Ayrıntı Pedagoji Dizisi: 3. Yükseköğretimin Serbest Düşüşü: Özel Üniversiteler Derleyenler: Serdar M. Değirmencioğlu & Kemal İnal SERDAR M. DEĞİRMENCİOĞLU 1966 da Ankara Altındağ da doğdu. Evde geçim, ilkokulda yoksul çocukların yaşam mücadelesiyle tanıştı. Babasının Komotini (Gümülcine) Azınlık Lisesi ne atanmasıyla sınırlardan,

Detaylı

Kıtam Projesi. Kırsal Tasarım Atölyeleri ve Pazarları Merkezi

Kıtam Projesi. Kırsal Tasarım Atölyeleri ve Pazarları Merkezi Kıtam Projesi Kırsal Tasarım Atölyeleri ve Pazarları Merkezi Kıtam Projesi Kırsal Tasarım Atölyeleri ve Pazarları Merkezi Bu, yörenin geleneksel sanatlarını, modern formlarda üretecek insanları yetiştirme

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ

ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ Ahmet Araman ECZACILIK - ISPE SAĞLIK BİLİMLERİ DERNEĞİ İstanbul Erkek Lisesindeki eğitiminin ardından, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuş ve aynı fakültenin Eczacılık

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR! Öğrenci ve Personel Hareketliliği Programı

DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR! Öğrenci ve Personel Hareketliliği Programı >> TOBB ETÜ Hazırlayan: Fisun TALAY (TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Dış İlişkiler Müdürü) DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR! ER ASMUS Öğrenci ve Personel Hareketliliği Programı İ lk kez 2007-2008 akademik yılında

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

TOYOTA TÜRKİYE PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş.

TOYOTA TÜRKİYE PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş. YARIŞMA ŞARTNAMESİ ADI: TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması KONUSU: Hayalimdeki Araba Resim Yarışması TÜRÜ: Resim Yarışması AMACI: Çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki arabaları

Detaylı

. ye 7DAVETLİSİNİZ...

. ye 7DAVETLİSİNİZ... 7 14 X-14 2 6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması nı başarıyla geride bıraktık.... ye 7DAVETLİSİNİZ... Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme

Detaylı

Takımı Antrenörü İlhan Bayısın katıldı. SAYFA8-9 SAYFA14-15

Takımı Antrenörü İlhan Bayısın katıldı. SAYFA8-9 SAYFA14-15 www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL GAZETESİ SAYI: 713 29 Eylül - 12 Ekim 2014 KÜRESEL ISINMA DÜNYAYI TEHDİT EDİYOR Küresel ısınma dünyayı tehdit eden en büyük çevre felaketlerinden

Detaylı

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1 fikirvesanat.org SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ Yusuf Alemdar Serdivan Belediye Başkanı Bugün Serdivan ı sadece üniversite varlığıyla değil, alternatif birçok

Detaylı

MART 2015 YIL:1 SAYI:3. İpek Üniversitesi 4 üncü yılını coşkulu bir törenle kutlarken Mütevelli Heyet Başkanı Akın İpek, törende ilkelerini açıkladı.

MART 2015 YIL:1 SAYI:3. İpek Üniversitesi 4 üncü yılını coşkulu bir törenle kutlarken Mütevelli Heyet Başkanı Akın İpek, törende ilkelerini açıkladı. İpek Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü tarafından Büyük Savaş olarak adlandırılan 1. Dünya Savaşı nın 100. Yılında bir konferans düzenlenecek. Türkiye Çalışmaları Yıllık Konferansı kapsamında üniversitemiz

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu

YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. TEMMUZ 2015 FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu BAŞKANDAN Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye de her sektörden

Detaylı

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi YIL: 7 SAYI: 37 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. OCAK 2015 FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi BAŞKANDAN Değerli Meslektaşlarım,

Detaylı