DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI"

Transkript

1

2

3 DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI Turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama tesislerinin ihtiyaçları doğrultusunda, dijital işletme anlayışının alt yapısını oluşturacak yazılımlar üretmek, satış-pazarlamasını yapmak ve eğitim-destek hizmetini vermek amacıyla kurulan Kod Yazılım, sektorel proje ve yazılım üretimi konusunda 2003 yılından günümüze hizmet vererek, bilgi birikimini, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibini ve uzman ekibini Sedna Ürünleri ile turizm işletmelerinin hizmetine sunmaktadır. Turizm konaklama sektörüne hizmet veren otel ve acentelerin ihtiyaç duydukları tüm yazılım ürünlerinin tek çatı altında toplanması Ar-Ge faaliyetlerine sürekli devam ederek ürünlerinde en güncel teknolojilere yer vermesi Ürünlerinin içeriğinin müşteri ihtiyaçlarını karşılaması Tekil işletmelerden, grup ve zincir otellere aynı standartlar üzerinden çözümler üretebilmesi Talepler doğrultusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sunması Uzman kadrosu ile kaliteli eğitim, servis hizmetleri sunması > Profesyonel 7/24 müşteri destek hizmeti Kod Yazılım ın öne çıkan özellikleri arasında yer alır.

4

5 SEDNA AGENCY Sedna Agency güncel teknolojiler kullanılarak, işlerin daha kolay ve daha hızlı yapılabilmesine olanak sağlayan bir acente otomasyon programıdır. Kontrat, rezervasyon, tur, operasyon ve muhasebe konularında birçok yenilikle daha verimli ve kullanışlı bir acente yazılımı olarak öne çıkmaktadır. Sedna Agency programı SAAS altyapısı kullanılarak geliştirilmiştir. Programımız masaüstü uygulamasının yanı sıra operatör ve oteller için olmak üzere iki ayrı B2B uygulaması ve direkt satış yapılabilecek B2C uygulaması ile tamamlanmaktadır.

6 KONTRAT Sedna Agency ile alış ve satış kontratları ve bu kontratlara ait aksiyonlar birbirinden bağımsız olarak yönetilebilmektedir. Kontrat modülümüz, tüm kontrat ve aksiyonların görüntülenip düzenlendiği ana kontrat sayfası, çeşitli filtreler kullanılarak release ve stop sale kontrolünün de göz önünde tutularak fiyat aramalarının yapıldığı arama ekranı, tüm aksiyonların ve bu aksiyonların uygulandığı rezervasyonların tümünün izlenip müdahale edilebileceği aksiyonlar bölümü, içerisinde bir çok farklı formatta katalog hazırlamaya da imkan sunan, çeşitli raporların alınabildiği raporlar bölümlerinden oluşmaktadır.

7 KONTRAT LİSTESİ Bu bölümde kontrat ekranı ikiye bölünmekte olup üst kısımda kontratlar alt bölümde de seçilmiş olan kontrata bağlı olan aksiyonlar, pansiyon farkları ve paketlerin sıralamasının yapıldığı bölüm bulunmaktadır. Ayrıca kontratlar alış ve satış olmak üzere iki ayrı şekilde birbirinden bağımsız olarak yönetilebilmektedir. Tek bir alış kontratı varken satış kontratınız farklı operatör ya da pazarlara göre birden fazla olabilmektedir. İşlem yapılmak istenilen kontrat ya da paket üzerinde mouse sağ tuşla çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Kontratlar içerisinde herhangi bir değişiklik yapılması durumunda ekrana o kontrattan fiyatlandırılmış rezervasyonlar getirilerek kullanıcı bu değişikliğin rezervasyonları da etkilediği konusunda uyarılmaktadır.

8 FİYAT ARAMA Kontrat ana menüsü altındaki bir diğer seçenek de arama bölümüdür. Bu bölümden operatör, tarih, pansiyon ve kişi sayısı bilgileri girilerek otellerin fiyat araması yapılabilir. Konaklama fiyatının yanı sıra transfer fiyatları da hesaplanarak gösterilmektedir. Fiyat bilgileriyle birlikte aynı zamanda odaların uygunluk bilgisi de gösterilmektedir. KONTRAT SÖZLEŞME MEKTUBU Kontrat sözleşme mektubu kısmında girilmiş kontratların önceden belirlenmiş bir şablona göre çıktısı alınabilmektedir. Genelde her kontratta değişmeyen standart maddelerin yazıldığı bir bölümdür. Bu standart şablonda sadece kontrata göre değişkenlik gösteren, tarih, döviz cinsi, otel bilgileri gibi alanlar otomatik olarak ilgili kontrata göre değişmektedir.

9 AKSİYONLAR Aksiyonlar menüsü, kontratlar altındaki paketlerin topluca görülebildiği ve yönetilebildiği bölümdür. Bu bölümde ilgili paket seçilerek tekrar düzenlenebilir veya bu paketin hangi rezervasyonlarda uygulandığını görülebilir. Ayrıca bu bölümde early booking indirimlerinden ne kadarlık satış yapıldığı bu satışın ne kadarlık bölümünün hangi tarihe kadar ödenmesi gerektiği bilgisi de gösterilmektedir. Yapılan early booking ödemesi ve kalan bakiye takibi de bu ekrandan yapılabilmektedir.

10 REZERVASYON Rezervasyon modülümüz altındaki rezervasyon ekranı yeni rezervasyon girişinin yanı sıra mevcut rezervasyonların istenen filtrelerle ekrana çağrılıp tek tek ya da toplu şekilde bu rezervasyonlar üzerinde hızlı bir biçimde işlem yapmaya olanak sunan bir ekrandır. Bunun yanı sıra, stop sale giriş bölümü, toplu değişiklik ekranı, rezervasyonsuz müşterilerin transfer işlemleri için only transfer ekranı, farklı dosya formatlarında gelen rezervasyon dosyalarının toplu bir şekilde siteme aktarılması işlemlerinin yapıldığı aktarımlar bölümü ve bu modül altındaki işlemlere ait raporların alınabileceği raporlar bölümünden oluşmaktadır. REZERVASYON EKRANI Tüm rezervasyonların görüntülenip, yeni rezervasyon girişi yapılabilen, bu rezervasyonlar üzerinde tüm işlemlerin yapılabildiği bölümdür. Rezervasyon ekranında rezervasyonlar üç ayrı bölümde gösterilmektedir. Bu bölümler rezervasyon bazlı olarak kayıtların gösterildiği otel rezervasyon bölümü, kayıtların müşteri bazlı olarak gösterildiği müşteri rezervasyon kısmı ve kayıtların voucher numarasına göre gruplanarak gösterildiği voucher listesidir. Yine ekranın en üst kısmındaki filtreler de içeriğine göre üç bölüme ayrılmıştır. Otel rezervasyon bölümünde seçili rezervasyonun üzerinde mouse sağ tuşu ile açılan pencereden birçok işlem rezervasyon kartının içine girilmeden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem tek bir rezervasyon seçilerek yapılabildiği gibi topluca birden fazla rezervasyon seçilerek de yapılabilir. Bu menü altında otel-operatör konfirmeleri, proforma, voucher, oda talep fişi alma, özel fiyat girişi gibi birçok işlem hızlıca yapılabilmektedir. Otel rezervasyon bölümünde ekranın alt kısmında müşteri bilgileri, müşteri bazlı geliş ve dönüş transfer bilgileri ve ayrıca alış satış konaklama fiyatları gösterilmektedir.

11 STOP SALE Bu bölüm altında oteller tarafından satışa kapatılan tarihlerin sisteme işlenmesi yapılmaktadır. Stop sale girilmiş bir döneme rezervasyon girişi yapılmak istendiğinde rezervasyonun kaydedilmesi esnasında kullanıcı stop sale dönemine denk gelen rezervasyon girişi yaptığı konusunda uyarılmaktadır. Stop sale dönemlerinde rezervasyon girişi programda engellenmemiş olup sadece uyarı vermektedir ancak b2b üzerinden rezervasyon girişinde stoplu dönemler için istenirse rezervasyon yapılması engellenebilmektedir. TOPLU DEĞİŞİKLİK Rezervasyonlarda topluca değişiklik yapmaya olanak sağlayan bölümdür. Toplu değişiklik ekranında sadece istenen rezervasyonlara değişiklik yapılmasını sağlayacak bir filtreleme yapısı mevcut olup, filtreleme sonucu çıkan rezervasyonlar ekranda gösterilmektedir. Yine aynı ekranda yapılan değişiklik öncesi ve sonrası rezervasyon bilgileri de gösterilmektedir. Rezervasyonların fiyatını etkileyen değişikliklerde daha önce kullanıcılar tarafından kilitlenmiş rezervasyonlar için işlem yapılmamakta olup bu rezervasyonlara ait liste işlem sonrası ekrana getirilmektedir.

12 ONLY TRANSFER Otel rezervasyonu olmayan sadece transfer hizmeti alan müşterilerin ya da otel transferi dışında ilave olarak transfer hizmeti satın alan müşterilerin transfer girişlerinin ve takibinin yapıldığı bölümdür. AKTARIMLAR Çeşitli formatlarda ve dosya türlerinde gelen rezervasyon bilgilerinin topluca aktarımı yapılabilmektedir. Toplu rezervasyon aktarımı işlemi sırasında otomatik olarak fiyat hesaplaması program tarafından yapılmaktadır. Ayrıca aktarım esnasında kullanıcı seçimi doğrultusunda stop sale, release ve kontenjan kontrolü de yaptırılabilir. FATURA KONTROL Otelden gelen faturalarınızı ve operatöre keseceğiniz faturaların tüm bilgilerini buradan kontrol ederek sisteme işleyebilirsiniz. Kontrol sırasında ekrandaki kısayol tuşları ile rezervasyon ve kontrata kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda buraya işlenen faturalar Sedna muhasebeye entegre olur. Muhasebe entegrasyonu geniş bir parametrik yapıya sahiptir. Avans hesaplarının entegrasyonu sırasında kontrattaki eb paketlerindeki oranları kontrol ederek ilgili hesaba olması gereken oranla entegrasyonunu sağlar. ÖDEME / TAHSİLAT Ödeme tahsilat ekranında operatörden alacağınız rakamları ve otele ödemeniz gereken rakamları eb tutarları ile görüp işlem yapabilirsiniz.

13 TRANSFER VE OPERASYON Sisteme işlenen rezervasyonlar doğrultusunda oluşan müşteri trafiğinde araç atamalarını yaparak transfer listesini oluşturabilirsiniz. Bu ekranda araca yolcu ekleme çıkarma, uçuş ve uçuş saati değiştirme, transfer tarih değiştirme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Transfer operasyonu yaparken kullanıcı için en önemli şeylerden bir tanesi de ekran sıralamasıdır, bunun için kullanıcı bazlı on ayrı sıralama şekli ile kayıt edilebilir. Yine bu ekran üzerinde çeşitli raporlar da excel bazlı alınabilir bunlara örnek olarak Transfer satış raporu, Araç maliyeti, Gelir Gider Raporları gösterilebilir. TRANSFER VE OPERASYON MALİYET FİYATLARI Transfer fiyatlarını hem alış hem satış olarak girebilir, araç, bölge, transfer bölge ve otel bazlı fiyatlandırma yapılabilir, çoktan seçme özeliği ile aynı anda bölge veya otel seçilebilir. Çift yön seçeneği ile gidiş fiyatı girmek yeterlidir, dönüşü otomatik olarak oluşacaktır. Maliyet fiyatları tur ve transfer operasyonu olarak iki ayrı şekilde girilebilir; firma, araç, araç tipi, güzergah ve tura göre de tanımlama yapılabilir. İster pax ister araca göre fiyat girişi yapılabilir. RAPORLAR Transfer Listesi Alınış Saat Listesi Rehber Transfer Listesi Uçuş ve Uçuş Takip Listesi

14 TUR TANIMLAMA VE FİYATLANDIRMA Tur ve fiyat tanımlaması aynı ekrandan yapılır. Yetişkin ve çocuk fiyatlarını ayrı ayrı tanımlayabildiğiniz gibi operatör, otel, bölge, esnaf, hizmete göre de fiyat tanımlaması yapabilirsiniz. TUR REZERVASYON Sedna tur rezervasyon sistemi, tur biletlerinizi kayıt etmeniz için tasarlanmıştır. Inhouse listesinden müşterileri seçerek ya da isim yazarak ilgili tura işlem yapmanızı sağlar. Turu satan rehberin, daha önceden tanımlanmış komisyonların otomatik hesaplamasının, tedarikçi masraflarının ve sabit masrafların sisteme online kayıt olmasını sağlayan bir sistemdir. Bu ekranda bilete ait esnaf, mağaza, komisyon bilgilerinin görülmesi mümkündür. HIZLI BİLET GİRİŞİ Hızlı bilet girişi hafif bir yapıya sahip olup tur biletlerinin hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar.

15 TUR OPERASYON Araç ataması yapılan bu bölümde sisteme girilen biletler doğrultusunda kayıtlar otomatik oluşur. Her aracı kendi numara ve rengi ile takip edebilirsiniz. Bölge tur ve tarihini bilete gitmeden araç içinden değiştirebilirsiniz. Her otelin alınış saati burada görünür ve sadece bir bilette değiştirmeniz yeterli olur buna göre o oteldeki yolcuların saati otomatik olarak değişecektir. Araç içindeki yolcuları başka araçlara transfer edip birden fazla aracı birbiriyle kombine edebilirsiniz. Tur sırasında uğranacak mağaza ve esnafların atamasını zorunlu olmadığı hallerde yapabilirsiniz, bu işlemler sonucunda rehbere vermeniz gereken liste otomatik olarak oluşacaktır. Araç ataması sırasında sisteme tanımlanan araç firmaları seçilirse sistemdeki araç kontratından fiyat anında hesaplanarak görünür. TUR HESAP KONTROLÜ Artık biletleriniz sistemde, buna göre rehberin yapmış olduğu tahsilatları bu ekrandan işleyip tur ve tura ait kişi sayısı, bilet tutarı ve turları bu ekranda görebilirsiniz. Burada kontrol ve tahsilatı yapılan biletler muhasebeye entegre olur, bu anlamda rehber hesaplarınızı, tur gelir ve gider hesaplarınızı muhasebeden takip etmenize yardımcı olur.

16 ESNAF HESAP KONTROLÜ Turda gidilen esnaflardan gelen faturaların doğruluğunu buradan kontrol edip yeniden hesaplama gereği duyulduğunda başka bir ekrana geçmeden hesapla butonuna basarak masrafları yeniden hesaplatabilirsiniz. Otomatik fatura kapatma seçeneği ile birden fazla masrafı aynı anda kapatıp muhasebeye entegrasyonunu sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra artık esnafa ait borç alacak takibini ve hangi turda ne kadar gider oluştuğunu muhasebeden takip edebilirsiniz. REHBER HESAP KONTROLÜ Rehber hesap kontrolünde rehber ve diğer komisyon alan kişilerin hesaplarını takip edebilirsiniz. Ödeme yaptığınız biletlere ödendi işareti koyarak daha sonra ne kadar daha ödeme yapmanız gerektiğini görebilir ve istediğiniz kayıtları kilitleyebilirsiniz.

17 TUR YÖNETİMİ Tur yönetimi hangi turun hangi bölgeden ve hangi tarihte çıkacağı ve her gün için kişi limitlerinin belirlendiği ileriye yönelik turların kilitlenerek yanlışlıkla satılmamasını sağlayan yönetim panelidir. SEDNA TOUR SALE VE ANONS Sedna tour sale modülü ile artık rehberin yapmış olduğu satışları merkeze göndermesine gerek yoktur. Sedna tour sale sayesinde rehberlerin sahada online satış yapmasını sağlayan kendi başına çalışan bir program vardır. Bu programda rehber yetkili olduğu otellerde inhouse listesini görerek tur satışı yapar ve sattığı biletler sisteme online olarak düşer. Sedna Agency programından girilen anonslar istenen saat ve tarihte, rehber ve bölge bazlı istenirse Türkçe, İngilizce, Rusça olarak rehberin ekranında kaymaktadır bu şekilde her türlü değişiklik ve uyarıdan rehberin kolaylıkla haberi olabilmektedir. RAPORLAR Tur Rehber Listesi Genel Tur Listesi Tur Müşteri Listesi Tur Satış Raporu Günlük Tur Programı Tur Rehber Satış Raporu Rehber Tahsilat Listesi Esnaf Maliyet Listesi

18 MAĞAZA TANIMLAMA, FİYAT ÜRÜN VE KOMİSYONLAR Ülkemize gelen misafirlerimizin öncelikli tercihleri alış veriş yapmaktır. Misafirlerinizin yaptığı alış verişlerin takibi zor görünse de artık Sedna Mağaza Modülü ile oldukça kolaydır. Sedna Mağaza modülü misafirin mağazaya ayak basmasından başlayıp, yapmış olduğu alışverişlerin ürün bazında takibi ve teslimatına kadar tüm detaylar düşünülerek tasarlanmıştır. Mağaza kartı üç ayrı bölüm halinde tasarlanmıştır. Birinci bölüm mağaza ile ilgili irtibat ve adres bilgileri, ikinci bölüm fiyat, üçüncü bölüm ise ürün ve komisyonlardır. Mağazada satılan ürünlerin komisyon oranları ve bu ürünlerden kimin ne kadar komisyon alması gerektiği girilebilir. MAĞAZA HESAP KONTROL Mağazaya giren misafirlerin aldığı ürünlerin girilmesi, alınan ürün beklemede mi yoksa satış mı olduğu teslimat tarihinin girildiği bölüm olarak tasarlanmıştır. İlgili satışı girdiğiniz andan itibaren tüm hak edişleri sistemde görebilirsiniz.

19 B2B ACENTE UYGULAMASI Uygulamamız seyahat acenteleri ve bu acentelerin yurt dışındaki partnerleri olan operatörlerle olan iş ilişkilerinin web üzerinden yürütülebilmesini sağlamaktadır. Uygulama içerisinde üç farklı üyelik tipi bulunmaktadır. Acente, Operatörler ve Seyahat Acenteleri. Hiyerarşi olarak Operatörler Acenteye, Seyahat Acenteleri ise Operatörlere bağlıdır. Hiyerarşideki bir üstteki tip bir alttaki tipe girebileceği sayfaları yetkilendirebilmektedir. Uygulama güvenliği ve kalitesi açısından tiplerin birbirlerine hesap açması durumunda geçici bir kod belirlenerek elektronik posta ile bilgilendirilmektedir. Geçici kod ile sisteme giriş yapan kullanıcılar kendi parolalarını belirleyerek sistemi aktif hale getirebilirler. Bu uygulama ile çeşitli filtreler yardımı ile uygun otel bulunabilir, rezervasyon yapılıp bu rezervasyonlar listelenebilir, balans raporu alınabilir, uçuş ve sigorta tanımlanıp paketler oluşturulabilir. Ayrıca acente tarafından yüklenmiş kataloglara buradan ulaşılabilir. B2B uygulamamız acente ve operatör arasındaki karşılıklı veri akışını kolaylaştırmakla birlikte operatörlerin kendilerine bağlı alt acentelere de uygulamayı daha sınırlı yetkilerle kullandırabilmeleri sonucu acentelerin daha geniş bir kitleye ulaşmalarını sağlamaktadır. B2B uygulamamızda gelişmiş bir arama ekranı olup, birçok farklı kritere göre müsait oda araması yapılabilmektedir. Çıkan sonuçların içinde yine aynı ekrandan hızlı bir şekilde rezervasyon girilebilir. B2B den girilen rezervasyonlar anında acente uygulamasına düşer ve her yeni rezervasyonla birlikte isteyen kullanıcının ekranına bir bilgilendirme penceresi gelir. Ayrıca B2B uygulamamız son derece etkin bir güvenlik yapısına sahip olup şüpheli girişler için bilgilendirme yapılmaktadır.

20 B2B OTEL UYGULAMASI Uygulamamız acente rezervasyonlarının web üzerinden daha düzenli ve sistematik biçimde otellere aktarılmasını sağlamaktadır. Bu işlemlerin internet ortamında yapılması hem otel hem acente tarafından ciddi bir zaman kaybı ve kırtasiye gideri oluşmasının önüne geçmektedir. Bu platform üzerinde rezervasyon fişi alabilme, rezervasyonların konfirme işlemleri ve bu işlemlere ait log kayıtları takibi yapılabilmektedir.

21 B2C UYGULAMASI Daha geniş kitlelere bir aracı olmaksızın direkt ulaşarak, rezervasyon yapılabilmesine olanak sağlayan B2C uygulamamızda müşteriler tarafından fiyat, bölge gibi birçok özelliğe göre arama yapılabilmektedir. Aramanın yanı sıra anında rezervasyon yapılarak ödeme almak da mümkündür. Web uygulamamız son derece sade bir yönetim paneline sahip olup bunun aksine kullanıcı tarafında hem görsel hem fonksiyonel olarak kullanışlı bir yapıya sahiptir.

22 SEDNA MOBILE TOURSALE Sedna Mobile Toursale Android yazılım üzerinde çalışmaktadır. Rehberin sahada kolay satış yapması, biletlerin sisteme online olarak işlenmesi ve iş yükünün hafifletilmesi düşünülerek tasarlanmıştır. Sedna Agency programına girilen bilgiler doğrultusunda online tur biletlerinin sisteme kayıt olmasını sağlar. Sedna Mobile TourSale modülünde bölge seçimi yapabilir, bölgedeki otelleri seçip müşteri listesini görebilir ve tura katılmak isteyen müşteriyi seçerek istenilen tura satış yapabilirsiniz. Bu satış sırasında otel alınış saatleri ister rehber tarafından istenirse de daha önce tanımlanmış saate göre sisteme kayıt olur. Ödeme tipi kredi kartı veya nakit olarak seçildiğinde tahsilat kaydı da buna göre yapılır.

23

24 Merkez Çağlayan Mah. Barınaklar Bul. No: 30 Villa Hanımeli ANTALYA Arge Antalya Teknokenti Z-3 Ofis ANTALYA T: pbx F: Bu broşür KOSGEB desteği ile 2000 adet basılmıştır. Basım Yeri: FİRE REKLAMCILIK HİZ. TRZ. İNŞ. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Basım Tarihi: 24/01/2014

DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI

DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI Turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama tesislerinin ihtiyaçları doğrultusunda, dijital işletme anlayışının alt yapısını oluşturacak yazılımlar üretmek,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ BİLGİSAYAR OTOMASYON PROGRAMLARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre

YORKA YAZILIM Yorka Ticari Entegre YORKA TİCARİ ENTEGRE EĞİTİM DÖKÜMANI ÖNSÖZ Yorka Ticari Entegre Yazılımı, en basitten en üst seviyeye kadar tüm firmaların kayıtlarını tutma ve raporlamaya yönelik olarak hazırlanmış bir yazılımdır. Standart

Detaylı

Asyasoft Otel Otomasyon Sistemi

Asyasoft Otel Otomasyon Sistemi Asyasoft Otel Otomasyon Sistemi ANT-BİM BİLGİSAYAR HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. Altındağ Mah. 100 Yıl Bulvarı Tel : +90 242 247 95 60 Pbx. No:26-A/11 Antalya Faks : +90 242 247 95 63 E-posta : info@asyasoft.com.tr

Detaylı

Nebim V3 Standart Sürüm

Nebim V3 Standart Sürüm Nebim V3 Standart Sürüm Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Ticari Yazılım Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Perakendeci,

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler KUR9000 1 GİRİŞ... 7 2 PROGRAMI YÜKLEME... 9 3 KUR9000 E GİRİŞ VE FİRMALARA AİT VERITABANI AÇMA... 11 4 SQL SUNUCUSUNA BAĞLANMA VE ŞİFRE ALMA... 14 5 KURULUŞ... 17 5.1 VERİ TABANI TANITIM KARTI (501100)...

Detaylı

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKROTOP Ticari Otomasyon Paketi 1 MİKROTOP Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi dinleyen program üretebilmektir. Gerek

Detaylı

Netsim, büyümesini, müşteri memnuniyetini esas alan bir ilkeyle hareket etmesine borçludur.

Netsim, büyümesini, müşteri memnuniyetini esas alan bir ilkeyle hareket etmesine borçludur. www.netsim.com.tr 1 Netsim in başarısı nın ardında 1987 den beri gelen deneyimi, destek sunma kapasitesi, bilişim konusunda tüm bileşenleri bünyesinde bulundurması ve binlerce müşterisinden yıllar boyu

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları 1 1 2 Giriş Neden ERP? Netsis Enterprise ve Standard 16 Finans Uygulamaları Muhasebe - Enflasyon ya da Döviz Muhasebesi ve TTK - Maliyet Muhasebesi - Demirbaş Yönetimi - Leasing, Yatırım, Teşvik, Zimmet

Detaylı

Barkomatik Otomasyon Sistemi

Barkomatik Otomasyon Sistemi Barkomatik Barkomatik Otomasyon Sistemi "En verimli çalışanınız" Kullanım Kılavuzu İçindekiler A- GİRİŞ... 5 1-Barkod Nedir?... 5 2-Barkod Sisteminin Faydaları Nelerdir?... 6 3-Barkod Yazdırma yönteminin

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm Nebim V3 Advanced Sürüm Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için

Detaylı

WOLVOX ERP E-Business

WOLVOX ERP E-Business AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...11 2. KULLANIMI...11

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası

AKINSOFT WOLVOX Otel. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 14.01.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. GENEL ÖZELLİKLER..11 3. REZERVASYON...17 4. RESEPSİYON.24 5. ODALAR YÖNETİMİ...

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler

BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler BAY.t Entegre_PRO v5.1 Yapılan Geliştirmeler * Fiyat Farkı Faturalarının Alış/Satış Faturalarına bağlanması sağlandı Fiyat farkı faturasının stok kartının maliyetine sağlıklı bir şekilde dağıtılabilmesi

Detaylı

HALLEY. Kobiler İçin Tam Entegre Üretim, Ticari Takip ve Muhasebe Otomasyonu. 2007 Mikro Yazılımevi A.Ş.

HALLEY. Kobiler İçin Tam Entegre Üretim, Ticari Takip ve Muhasebe Otomasyonu. 2007 Mikro Yazılımevi A.Ş. HALLEY Kobiler İçin Tam Entegre Üretim, Ticari Takip ve Muhasebe Otomasyonu 1 HALLEY Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi

Detaylı

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri.

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri. Nebim V3 Ver 14.10.1 Genel Nebim V3 Lisans Raporlama Aracı Genel Muhasebe Finans Yönetimi İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri Maddeler, Ürün Alım, Satım, Sevkiyat Süreçleri Perakende Satış Kampanyalar

Detaylı

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak!

Bilenlerin Tercihi. Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! TIGER ENTERPRISE FİYAT LİSTESİ Bilenlerin Tercihi Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İşimiz, çeyrek yüzyıldır, hayatınızı kolaylaştıran yazılımlar sunmak! Yazılımlarımızla

Detaylı

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr , İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6

Detaylı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı

vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı vsrm Platformu Tedarikçi Firmalar için Eğitim Dokümanı Doküman Yayın Tarihi : 22.04.2011 Revizyon: V01 Copyright 2006 ITG Ltd. Bütün hakları saklıdır. Bu belge ITG Ltd. firmasının özel bilgilerini içermektedir.

Detaylı

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 6 Hesap Özeti Grafiği... 7 Kasa Döviz Toplamları... 8 Kasa Ekstresi... 9 Kasa İşlemleri... 10 Ekle... 10 Değiştir...

Detaylı

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr ÜRÜN AĞACI STANDART ÜRÜN AĞACI GELİŞMİŞ MODEL TANIM BÜTÜNLEŞİK MODEL TANIM KG Palaimon, içerisinde yer alan reçete tanımlamaları ile üretime yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Yenilikçi yaklaşımı ile

Detaylı

KULLANIM KOLAYLIKLARI

KULLANIM KOLAYLIKLARI GO Shop Manager, LOGO nun mağazaların operasyonel faaliyetlerinin otomasyonu ve etkin yönetimi için geliştirdiği bir çözümdür. Örme, Konfeksiyon, Ayakkabı, Çeyiz, Halı-Mobilya, Kozmetik, Kırtasiye, Oyuncak,

Detaylı