FASHION CROWD CHALLENGE NEDİR?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FASHION CROWD CHALLENGE NEDİR?"

Transkript

1 2015

2 FASHION CROWD CHALLENGE NEDİR?

3 Moda Topluluğu Yarışması (FCC) tasarımcıdan modele, yazardan editöre her kesimden ve alandan insana açık olan, halkın bilgi, beğenisi ve küresel moda trendlerini birleştirmeyi amaçlayan yenilikçi bir tasarım yarışmasıdır. FCC, dünyanın herhangi bir kesiminden, modaya ilgi duyan herkesin katılımına açıktır; şeffaflığı sağlamak ve halkla tasarımcıyı buluşturmak adına yarışmayı halk oylaması ve profesyonel tasarımcıların görüşleriyle birlikte yürütmektedir.

4 FCC'YE NASIL KATILABİLİRİM?

5 FCC ye jüri olarak ya da tasarımcı olarak başvurabilirsiniz. Moda tasarımcıları, tasarımlarını değerlendirmeye sunmak için online olarak tasarımlarını çektikleri resimler ve açıklamalarıyla birlikte yüklemelilerdir. İsteğe bağlı olarak video da kabul edilmektedir. Değerlendirme süresinde jüriler tasarımcılara, tasarımları üstünde geri dönüş yaparak halktan fikir edinmelerini sağlayabilirler. FCC, 14 yaşından büyük olan herkese açıktır. (Ülkenizin yasal yaş sınırlamalarına bağlı olarak) Katılım için herhangi bir ücret istenmemektedir. Katılımcılar maksimum 4 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak başvuru yapabilirler. Kayıt için FCC ana sayfasını ziyaret ediniz.

6 FCC ZAMAN ÇİZELGESİ FCC'ye katılmayı amaçlayan kişiler 15 Temmuz tarihinde ön kayıt yaptırabilir ve tasarımları yüklemeye Eylül 10 tarihinde başlayabilirler. Tasarımları yüklemek için son tarih 7 Ekim'dir. Sonuçlar Ekim 16'da açıklanacaktır. FashionCrowdChallenge.com

7 KATILIMCILARIN NE GİBİ KAZANÇLARI OLACAK? FCC, tasarımlarını yükleyen tasarımcılara onları desteklemek için bir dizi yardımda bulunacaktır. Tüm tasarımcılar onlara yardımcı olacak Tasarımcı Gelişim Raporu alacaklar, kazanan olarak değerlendirilen tasarımcılar ise birçok ödülden bazılarını kazanma şansı elde edeceklerdir. Ödüllerden biri de uluslararası moda dergilerinden biriyle yayın anlaşması yapmak ve yaklaşan FCC Moda Gösterisi nde tasarımlarını sergileme şansı yakalamaktır. Ek olarak kazanan yarışmacılar küresel pazara girmeleri için yardımcı olacak finansal destek alacaklardır ve bu destek toplamda Amerikan Doları olarak sunulacaktır. FCC, tasarımcıların ürünlerini tanıtmalarına yardımcı olmak için yerli ve yabancı ticaret şirketleriyle anlaşacaktır. FCC jürileri de moda akımları hakkındaki düşüncelerini duyurma şansı yakalayacak ve günlük olarak günün favori tasarımcılarını seçerek yarışmayı büyük ölçüde etkileyecektir. Buna ek olarak farklı hediyeler kazanacaklar ve FCC Küresel Moda Show una kazanma şansı yakalayacaklardır.

8 FCC CAMPAIGN TIME TO THINK

9 Modaya Dair Düşün Dünyaya sevdiğin modayı gösterme vaktin geldi.farklı moda anlayışları ve tasarımcıların artık buluşma vakti.yeni fikirlerin dünyayı nasıl değiştireceğini görme vakti. Kalabalığı Düşün İnsanları düşün.kalabalıktan gelen anlaşılmaz sesin artık sana net olarak ulaşma vakti geldi.kulaklarını aç ve dinle.dünya nın her yerinden insanın FCC ile birleşme ve moda konuşma vakti geldi. Yarışmayı Düşün Bu bir meydan okuma.fcc dünyanın her yerindeki yetenekli ve tutkulu tasarımcılara kendilerini dünyaya tanıtma ve bir moda yıldızı olma fırsatı veriyor. Kim olduğunun, nereden geldiğinin hiçbir önemi yok.önemli olan tek şey tutkun ve azmin. Moda tutkusuyla yaşadığın sürece hayatında yenilgi, olmaz.peki bu meydan okumaya hazır mısın? Hazırsan katıl bize, seni bekliyoruz! This is the way we love fashion. #FCC2015 #FCC_STYLE #TIMETOTHINK #FASHIONCROWDCHALLENGE

10 FASHION CROWD CHALLENGE HAKKINDA 2015

11 FASHION CROWD CHALLENGE Fashion Crowd Challenge (FCC) nin amacı yetenekli ancak keşfedilmemiş tasarımcıları bulup onları dünyaya tanıtmaktır. Bu amaçla, yenilikçi bir bakış açısıyla dünya genelinde FCC adlı moda tasarım yarışması düzenlenmiştir. Alışılagelmiş olan moda endüstrisindeki katı kurallar ve yalnızca profesyonellerle yapılan yarışmaların aksine, FCC katılımcıları oylamaya katılan halk ve alanında profesyonel tasarımcılar tarafından değerlendirilecektir. FCC, modaya dair Düşünme Zamanı adlı sloganıyla tipik moda tiranlarından ziyade, stil anlayışı ve moda tasarımı yeteneklerine güvenerek halktan insanları güçlendirmeye ve cesaretlendirmeye çalışmaktadır. FCC profesyonel olan ya da olmayan, dünyanın her yerinden, 14 yaşından büyük olan herkesin katılımına açıktır. FCC katılımcılarını ırk, renk, cinsiyet, dil, yaş, din, politik görüş, sosyal statü, eğitim durumu gibi özelliklere bakmaksızın değerlendirir.fcc, moda tasarım yarışmasını Crowd Evaluation System (CES), Halk Oylama Sistemi, denilen moda alanında kendine özgü bir sistemle değerlendirecektir.halkın tarafsızlığı ve işinin ehli tasarımcıların profesyonelliğiyle birlikte yürütülecek olan oylama sistemi ile yarışmayı yansız ve doğru bir şekilde sonuçlandırmak FCC olarak önceliğimizdir. Yarışma süresince FCC, günün favori katılımcısını internet sitesinde sunacaktır. Yarışma süresinin sonunda CES sistemiyle kazanan tasarım ve diğer popüler tasarımlar tarafımızdan yayınlanacak ve dünyaya tekrar sunulacaktır. Halk oylamasının tarafsızlık açısından çok önemli olmasıyla birlikte, halk ve oy veren tasarımcılar arasındaki iletişim de büyük önem arz etmekte olup, FCC tarafından sağlanacaktır. Bu iletişimin, halkın ve tasarımcıların birbirini daha iyi anlama açısından önemli olduğu tarafımızdan da bilinmekte ve desteklenmektedir. FCC ye katılım için herhangi bir ücret talep edilmemekle birlikte, kazanan ve popüler olan yarışmacılara yönelik ödül sistemimiz mevcuttur.

12 TASARIMCILARIN KAZANDIKLARI HAKLAR 1. Tasarımlarını Tanıt Introduce Your Designs FCC, tasarımcıları rüyalarını gerçekleştirmek ve tasarımlarını dünyaya sunmak için destekler. Tüm yüklenen tasarımlar eşit ve adil olarak değerlendirilecektir. 2. Tasarımlarını Geliştirme İmkanı Develop Your Designs Tasarımcılar Tasarımcı Gelişim Raporu aracılığıyla halktan ve işinin ehli tasarımcılardan geri dönüş alacaklardır. FCC, katılımcı tasarımcılara dünya genelinde takipçi kazandırmak ve birlikte büyümelerini sağlayacaktır. 3. Dünya Çapında Yükselen Bir Yıldız Olma Şansı Become a Global Rising Star FCC, katılımcıların dünya çapında bir yıldız olmaları için bir imkan sağlar.değerlendirmeler sonucunda seçilen favori katılımcılar Global Fashion Show (Küresel Moda Gösterisi) a katılım sağlama hakkına ve Global Fashion Magazine için resim çektirme şansına sahip olacak aynı zamanda toplamda $ ödülün sahibi olacaklardır. FCC, tasarımcıların ürünlerini tanıtmalarına yardımcı olmak için yerli ve yabancı ticaret şirketleriyle anlaşacaktır. TURN YOUR DREAMS INTO REALITY!

13 JÜRİLERİN KAZANDIĞI HAKLAR 1.Dünya Çapında Ünlü Olacak Tasarımcıları Keşfetmek Discover Global Star Designers Keşfedilmemiş, yetenekli tasarımcıları bulmamıza ve onların rüyalarını gerçekleştirmeye yardımcı olma imkanı. Jüri olarak katılarak, katılımcı tasarımların büyümesine ve dünya genelinde ünlerini artırmalarına yardımcı olabilirsiniz. Katılımcılara tavsiye vermekten, onları eleştirmekten kaçınmayınız. 2.Hayallerinin Farkına Var Realize Your Dream Yüklenen tasarımların değerlendirilmesinden sonra FCC sizi favori tasarımcınızla eşleştirecek ve tasarımcınızla iletişimde bulunarak kendi moda ekımınızı yaratabilir ve modaya öncülük edebilirsiniz. 3.Modada Öncü Ol Be a Trend Maker FCC jürisi olarak moda anlayışını göster, oylamanla moda trendlerini değiştir! Moda Öncüsü unvanı oylamayı dikkatlice ve özenle yapan jürilere sunulacaktır. Eğer sonuçlar belli bir jürinin oyunun, halkın genel isteğini yansıttığı görülürse bu unvanı almaya hak kazanacaktır. Bu unvanı kazanan jüriler ise FCC Global Moda Gösterisi ne katılmaya hak kazanacaklardır. FCC Moda Öncüsü unvanı alan jürilere bazı şirketlerde marka yönetimi, moda ürünleri pazarlaması, moda danışmanı gibi alanlarda çalışma imkanı sunacaktır.

14 FASHION CROWD CHALLENGE 2015

15 YARIŞMA TAKVİMİ FCC Katılımcı Kayıt Temmuz 15 Tasarım Yüklemeleri 10 Eylül - 7 Ekim Halk Oylaması 8 Ekim- 15 Ekim Sonuçların Açıklanması 16 Ekim

16 TASARIMINI YÜKLE

17 TASARIM KONULARI Tasarımcılar istedikleri herhangi bir konseptte çalışabilirler. Herhangi bir konu ve ifade biçimi sınırlaması yoktur. Ancaktasarımcılar "Tasarımcının Sorumlulukları" bölümünde yazılanlara dikkat etmelidir.

18 TERCİHLER FCC, tasarımcıların değerli taş, mücevher ya da hayvan ürünleri kullanmamalarını tercih etmektedir.

19 YETERLİLİK 14 yaşından büyük olan, modaya ilgi duyan herhangi bir kimse bu yarışmaya bireysel olarak ya da 4 kişilik gruplar halinde katılabilir.

20 KURALLAR Yüklenen tasarımlara yazılı açıklama ve resimler eklenmelidir. Video isteğe bağlıdır ancak önerilir. Gönderilen içerikler kişiye özgü olmalıdır. FCC, tasarlanan ürünün değerinin 200 Amerikan Dolarını geçmemesini şart koşmaktadır.

21 YÜKLEME ŞEKLİ RESİMLER VİDEO AÇIKLAMA Her bir hesap için 20 resimlik bir limit bulunmaktadır. Toplamdaki bu 20 resmi tek bir tasarım için ya da birden çok tasarım için kullanabilirsiniz. Bu hakkınızı kullanmak sizin tercihinizdedir. Tasarımlar skeç, çizim, dikilmiş gerçek kıyafetin resmi ya da videosu olarak yüklenebilir. Ancak kazanma şansınızı artırmak için dikilmiş kıyafetin resim ya da videolarını yüklemenizi öneririz. Video yüklemeleri şart değildir ancak değerlendirmelerde artı puan kazandırır. Video yüklemeleri tasarımcının yaratıcılığını ve kimliğinin özgünlüğünü yansımalıdır. Yüklenen videolar mp4 formatında olmalı ve 5 dakikadan fazla sürmemelidir. Online yapılan başvurular herhangi bir dilde olabilir.yapılan yüklemelerin başlık, alt başlık ve katılımcı isimlerinin İngilizce yazılması önerilir.yapılan yükleme başlık, alt başlık ve açıklamadan oluşmalıdır.başlık ve kısa açıklamalara ek olarak form, ürünün yazılı bir açıklaması bölümünü de içermektedir. Yazılı açıklama bölümü bir tasarım felsefesi veya ürünün açıklamasını içermelidir. 4 TASARIMCININ SORUMLULUKLARI Değerlendirme periyodunda tasarımcılar diğer tasarımcıların ürünlerini de değerlendirmelidir.diğer tasarımcıların ürünlerini kısmen ya da tamamen değerlendirmeyen tasarımcıların ürünleri değerlendirmeye alınmayacaktır. Dini ve ırkçı ve siyasi ayrımcılık gözeten tasarımlar ve/veya uygun olmayan materyal kullanan tasarımcıların tasarımları herhangi bir şekilde değerlendirmeye alınmayacaktır. 4 Yüklenen tasarım tamamen tasarımcının hayalgücüne özgü olmalıdır aksi takdirde telif hakları nedeniyle değerlendirmeye alınmayacaktır.

22

23 Resmi Web Sitesi FashionCrowdChallenge.com Facebook English: facebook.com/fashioncrowdchallenge Korean: facebook.com/fcckorean Spanish: facebook.com/fccspanish French: facebook.com/fccfrench Arabic: facebook.com/fccarabic Japanese: facebook.com/fccjapanese Chinese: facebook.com/fccchinese Portuguese: facebook.com/fccportuguese German: facebook.com/fccgerman Turkish: facebook.com/fccturkish Russian: facebook.com/fccrussian Italian: facebook.com/fccitalian Indonesian: facebook.com/fccindonesian Filipino: facebook.com/fccphilippines Thai: facebook.com/fccthai Vietnamese: facebook.com/fccvietnamese Instagram instagram.com/fashioncrowdchallenge Twitter twitter.com/crowdchallenge Weibo VK.COM Pinterest pinterest.com/crowdchallenge Youtube Vine https://vine.co/u/ Vimeo vimeo.com/crowdchallenge LinkedIn https://www.linkedin.com/in/fashioncrowdchallenge Flickr https://www.flickr.com/photos/crowdchallenge https://www.flickr.com/people/crowdchallenge Tumblr FashionCrowdChallenge.tumblr.com Photo https://pixabay.com/_sjjp https://pixabay.com/_burnnet Sara Cimino Renren TEŞEKKÜR EDERİZ.

24 Turkish ver. FashionCrowdChallenge.com

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR

Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR Google Science Fair 2015 RESMİ KURALLAR BU YARIŞMAYA KATILMAK VEYA YARIŞMAYI KAZANMAK İÇİN HERHANGİ BİR ŞEY SATIN ALINMASI VEYA HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMASI GEREKMEMEKTEDİR. GOOGLE SCIENCE FAIR 2015 YARIŞMASI,

Detaylı

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI Ek II Sonuçların yaygınlaştırılması ve kullanılması EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI YARARLANICILARA YÖNELİK UYGULAMA REHBERİ GİRİŞ Sonuçları yaygınlaştırma ve kullanmaya yönelik faaliyetler,

Detaylı

Odile Quintin Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürü

Odile Quintin Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürü cover Doksanların ortasından beri, Comenius programı Avrupa ișbirliğine kapılarını açmaları için okullara yardım etmektedir. Çeșitli așamalarında yüz binlerce öğrenciye, eğitim görevlisine ve diğer okul

Detaylı

Bir Oriflame Danışmanı olarak Oriflame faaliyetlerimi aşağıdaki ilkeler doğrultusunda gerçekleştirmeyi kabul ediyorum:

Bir Oriflame Danışmanı olarak Oriflame faaliyetlerimi aşağıdaki ilkeler doğrultusunda gerçekleştirmeyi kabul ediyorum: YÖNETMELİK Oriflame Kozmetik Ürünleri Ticaret Ltd. Şti. Danışman Başvuru Formu nun önemli bir tamamlayıcısı olan Oriflame Ahlak Kuralları ve Davranış Kuralları nı okumanız önemlidir. Bir Oriflame Danışmanı

Detaylı

HIZLI TÜKETİM ÜRÜNLERİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMI İLE MARKA KONUMLANDIRILMASI

HIZLI TÜKETİM ÜRÜNLERİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMI İLE MARKA KONUMLANDIRILMASI SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÜKSEK LİSANS PROĞRAMI (TEZSİZ) BİTİRME PROJESİ Danışman: Doç. Dr. ASLIHAN NASIR HIZLI TÜKETİM ÜRÜNLERİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMI İLE MARKA KONUMLANDIRILMASI MUSTAFA ÇELİK

Detaylı

İnanılmaz Ödül ÜLKE ÖDÜLÜ

İnanılmaz Ödül ÜLKE ÖDÜLÜ İnanılmaz Ödül ÜLKE ÖDÜLÜ Her ülkeden kazanan bir kişi inanılmaz bir ödüle sahip olacak: Asus N Serisi dizüstü bilgisayar! İnanılmaz sesi ve görüntüsüyle bilinen ASUS SonicMaster Teknolojisi ne sahip ASUS

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004

YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004 YENİ FIRSATLAR HİBE PLANI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMAK ÜZERİNE REHBER NOTLAR TASLAK 01.07.2004 AİPP - Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) Destek Projesi Seçkin Hekimoğlu Hibe Planı Danışmanı Tel: (312) 430 26

Detaylı

changing the face Pushkinsky Sineması

changing the face Pushkinsky Sineması YARIŞMA ŞART VE KOŞULLARI changing the face Rusya Mimarlar Birliği (UAR), DuPont ve Architizer.com; YEM, RIBA ve Karo Film ile birlikte Changing the Face-Pushkinsky sineması adı altında düzenlenen mimari

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi

İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi 2. Sürüm DersVerilir.net www.dersverilir.net İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi, 2. Sürüm DersVerilir.net 2007 Bu eserin tüm hakları DersVerilir.net e aittir. Kapak resminin

Detaylı

Genç Yetişkinler için Kütüphane Hizmetleri Rehberi

Genç Yetişkinler için Kütüphane Hizmetleri Rehberi Uluslararası Kütüphane Dernekleri ve Kuruluşları Federasyonu (IFLA) Uzman Raporu Genç Yetişkinler için Kütüphane Hizmetleri Rehberi Bu rehber, çocuklar ve yetişkinler için Kütüphaneler Birimi Daimi Komitesi

Detaylı

GİRİŞ ROTA STARTER KIT

GİRİŞ ROTA STARTER KIT 1 GİRİŞ Rota şirketine hoş geldiniz. Eğer bu kitapçığı okuyorsanız, siz de Rota Business bağımsız temsilcisi olarak ilk adımlarınızı atıyorsunuz demektir. Rota nın iş adamları ve iş kadınları bu başlangıç

Detaylı

Google Genç Ajanslar Akademisi Öğrenci Kılavuzu

Google Genç Ajanslar Akademisi Öğrenci Kılavuzu Google Genç Ajanslar Akademisi Öğrenci Kılavuzu Öğrenci Kılavuzu Merhaba! Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Google Genç Ajanslar Akademisi ne gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Bu kılavuzun, program

Detaylı

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi 1. Program Tanıtımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için Küresel Temiz Teknolojiler Yenilik Programı (GCIP), Türkiye

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

Ödülü yakından görmek isteyenlere...

Ödülü yakından görmek isteyenlere... Ödülü yakından görmek isteyenlere... Başvurularınızı www.dpodulleri.org adresinden yapabilirsiniz. Hizmet Sponsorları Basın Sponsorları DOĞRUDAN PAZARLAMA ÖDÜLLERİ VIII AMAÇ ve KAPSAM DPİD (Doğrudan Pazarlama

Detaylı

T.C MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEKSTİL VE MODA TASARIMI ANASANAT DALI TEKSTİL VE MODA TASARIMI PROGRAMI

T.C MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEKSTİL VE MODA TASARIMI ANASANAT DALI TEKSTİL VE MODA TASARIMI PROGRAMI T.C MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEKSTİL VE MODA TASARIMI ANASANAT DALI TEKSTİL VE MODA TASARIMI PROGRAMI TREND ÖNGÖRÜSÜ VE MODA DİNAMİKLERİ Yüksek Lisans Tezi Hazırlayan:

Detaylı

İş İlkeleri Bildirgesi

İş İlkeleri Bildirgesi İş İlkeleri Bildirgesi BANKA YATIRIMLAR HAYAT SİGORTASI BİREYSEL EMEKLİLİK ING Grup (ING) global bir finansal hizmetler kuruluşudur. Misyonumuz müşterilerimize finansal geleceklerini yönetmeleri amacı

Detaylı

Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Kılavuzu

Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Kılavuzu Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Kılavuzu Yetişkinlerin Eğitiminde Avrupa İşbirliği Konusunda Rehberiniz Grundtvıg Öğrenme Ortaklığı Kılavuzu 2 COLOPHON 2005 Hollanda Eğitimi için Avrupa Platformu Şube Bezuidenhoutsweg

Detaylı

Bilisim Yıldızları. Siz Hangi Bilişim Yıldızları ndan sınız? 16 Ekim 2009. 1 Kasım 2009. www.bilisimyildizlari.com. 13 Kasım 2009. Te m m u z 2 0 0 9

Bilisim Yıldızları. Siz Hangi Bilişim Yıldızları ndan sınız? 16 Ekim 2009. 1 Kasım 2009. www.bilisimyildizlari.com. 13 Kasım 2009. Te m m u z 2 0 0 9 Bilisim Yıldızları Te m m u z 2 0 0 9 Bilişim Yıldızları e-dönüşüm Yarışması na başvurular devam ediyor! Siz Hangi Bilişim Yıldızları ndan sınız? TBD İstanbul, Bilişim Yıldızları e-dönüşüm Yarışması ile

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ?

TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? TÜRKİYE NİN EN DİNAMİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ MİSİNİZ? AllWorld Network, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında, Türkiye

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ (COP)

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ (COP) BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ (COP) 2010 içindekiler 1 Sunuş 2 Başkan ın Mesajı 3 Yönetici Mesajları 4 Finar Kurumsal Hakkında 4 Kısaca Finar Kurumsal 5 Kilometre Taşları

Detaylı

8. HAFTA SOSYAL AĞLAR ve SOSYAL MEDYA

8. HAFTA SOSYAL AĞLAR ve SOSYAL MEDYA 8. HAFTA SOSYAL AĞLAR ve SOSYAL MEDYA SOSYAL AĞLAR Son zamanlarda tüm dünyada beklenmedik bir hızla yayılan ve milyonlarca insanı etkisi altına alan sosyal ağlar, insanların birbirileri ile olan ilişkilerini

Detaylı

Great Place to Work Benchmark Çalışması Türkiye nin En İyi İşverenleri 2013

Great Place to Work Benchmark Çalışması Türkiye nin En İyi İşverenleri 2013 Great Place to Work Benchmark Çalışması Türkiye nin En İyi İşverenleri 2013 İşbirlikleri BAŞARI KIYASLAMA KONUM İŞYERİBELİRLEMESİ KÜLTÜRÜ CAZİP İŞVEREN TASARIM İTİBAR Davet Cazip, çalışan odaklı bir işyeri

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

İkinci Duyuru Mart 2008

İkinci Duyuru Mart 2008 16-22 MART 2009 İkinci Duyuru Mart 2008 İkinci duyuru Katılım çağrısı İçindekiler 5. Dünya Su Forumu na Davet 1 İklim Değişikliğine Uyum 2 Değişen Dünyada Suyun Yeri Neresidir? 3 Katılın, Sesinizi Duyurun

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi YIL: 7 SAYI: 37 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. OCAK 2015 FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi BAŞKANDAN Değerli Meslektaşlarım,

Detaylı