R134 R134 DIŞINDA GAZLAR KULLANILMAMALIDIR. CİHAZ GAZ ÇEKME,TEMİZLEME VE GAZ DOLUMU YAPMAK ÜZERE TASARLANMIŞTIR. AMACI DIŞINDA KULLANILMAMALIDIR.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "R134 R134 DIŞINDA GAZLAR KULLANILMAMALIDIR. CİHAZ GAZ ÇEKME,TEMİZLEME VE GAZ DOLUMU YAPMAK ÜZERE TASARLANMIŞTIR. AMACI DIŞINDA KULLANILMAMALIDIR."

Transkript

1

2 - 2 CİHAZ KALİFİYE ELEMANLARCA KULLANILMALIDIR. KULLANICI KLİMA SİSTEMLERİ,SOĞUTMA SİSTEMLERİ,SOĞUTUCU GAZLAR VE YÜKSEK BASINÇ KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMALIDIR. R134 R134 DIŞINDA GAZLAR KULLANILMAMALIDIR. CİHAZ GAZ ÇEKME,TEMİZLEME VE GAZ DOLUMU YAPMAK ÜZERE TASARLANMIŞTIR. AMACI DIŞINDA KULLANILMAMALIDIR.

3 - 3 ÖZELLİKLER Araçdan gaz çekme ve temizleyip tekrar kullanılır hale getirme. Vakum yapma Dijital vakummetre Yağ ilave etme Eski yağ ayırma Otomatik tüp ısıtma Hızlı gaz doldurma Dijital hassas kaçak kontrol Elektronik terazi sayesinde gaz dolum miktarının hassas ayarlanabilmesi.( Gaz miktarının iyi ayarlanması soğutma kapasitesini artırır.) Çekilen ve basılan gaz miktarlarını hafızasın da saklayarak istatistik yapmanıza yardımcı olur. Bakım zamanında cihazın ekranda uyarı verir. Cihaz, ayarlanan gaz miktarına ulaşıldığında otomatik olarak durmakta ve fazla gaz basımını engellemektedir. Bu şekilde kullanıcı gaz basılırken devamlı göstergeleri veya her hangi bir taksimatı takip etmek ve gazı elle kesmek zorunda kalmaz. İşlemleri sırası ile otomatik yapar.(başında beklemenize gerek yoktur) ARAÇ DATABANK ( Gaz dolum miktarları marka ve modele göre hafızada saklıdır.) CİHAZIN HAZIRLANIŞI o Cihazla birlikte gelen kırmızı ve mavi hortumları yerlerine takın. Dikkat! Sadece elinizle sıkın Fazla sıkma sonucu conta zarar görebilir. Mavi hortumu ALÇAK BASINÇ yazan girişe, Kırmızı hortum ise YÜKSEK BASINÇ yazan hortum girişine bağlanmalıdır. o Araca bağlanan adaptör vanaları saat yönünde açlılır, tersi yönde kapanırlar. Bu vanaları sadece adaptörler araca bağlı iken açın ve araçtan çözmeden önce mutlaka kapatın. o Cihaz tüpünün kırmızı ve mavi vanalarının açık olup olmadığına dikkat edin. o Cihaz tüpünün kemerini kontrol edin. Sıcaklık sensörü kemer üzerinde tüpe temas etmelidir. o Gaz tüpü içinde yeterli miktarda gaz olduğundan emin olun. o Ön panelde vanaların açık olduğundan emin olun. o Elektrik kablosunun bir ucunu cihazın arkasına, diğer ucunu ise topraklı bir prize bağlayın. o Açma / kapama anahtarını açın.

4 - 4 CİHAZI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR CİHAZ TAŞINIRKEN YAN YATIRILMAMALIDIR. GAZ ÇEKERKEN VEYA DOLDURURKEN CİHAZI SARSMAYIN. TERAZİ OKUMA HATASI YAPABİLİR. CİHAZ NAKLEDİLİRKEN GAZ TÜPÜ UYGUN ŞEKİLDE ALT KISIMDAN DESTEKLEN- MELİDİR. AKSİ DURUMDA ŞİDDETLİ SARSINTI SONUCU TERAZİ AYARI BOZULA- BİLİR. CİHAZ KULLANILIRKEN GÜVENLİK GÖZLÜĞÜ KULLANILMALIDIR. CİHAZIN FİŞİ TAKILI İKEN İÇ ÜNİTE AÇILMAMALIDIR. CİHAZ R134 A KLİMA GAZI İLE KULLANILMALIDIR. DİĞER GAZLAR KARIŞTIRIL- MAMALIDIR. CİHAZ C DIŞINDAKİ ÇEVRE SICAKLIĞINDA ÇALIŞTIRILMAMALIDIR. CİHAZIN FİLTRESİ ZAMANINDA DEĞİŞTİRLMELİ, GEÇ DEĞİŞTİRME NEDENİYLE CİHAZA ZARAR VERİLMEMELİDİR. CİHAZIN ÇALIŞTIRILDIĞI PRİZDE TOPRAK HATTI OLMALIDIR. PRİZİN TOPRAK UCU İLE NÖTR UCU ARASINDA EN FAZLA 1 V FARK OLMALIDIR. CİHAZIN ÇALIŞTIĞI PRİZDE 220 VOLT VE VOLTAJ OYNAMASI +/- % 10 U GEÇMEMELİDİR. Yukarıda anlatılan hatalı kullanımlardan dolayı oluşacak arızalar, garanti kapsamında değildir ve bu tür arızalardan firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5 - 5 KONTROL PANELİ Kontrol paneli bir adet LCD gösterge ve 4 adet kontrol tuşundan oluşur. Göstergede yapılması gereken işlemler ve uyarı yazıları görülür. Kontrol tuşlarının görevleri program akışına göre erandan takip edilir.

6 - 6 GENEL BİLGİLER Araç kliması temelde buz dolabına benzer. Soğutucu gazın buharlaşması prensibi ile çalışır (evaporation). Araç klimaları, R134 gazının buharlaşma ve yoğuşma özelliklerinden faydalanarak bulunduğu ortamı soğutur. Araç içinde bulunan ünitenin içinden geçen gaz, kabin ısısı ile buharlaşır ve bu esnada buharlaşan gaz ortamın ısısını çeker ve kabin soğur. Buharlaşan R134 gazı dış üniteye geldiğinde yoğuşur ve aldığı ısıyı dışarı atar. 1. Kompresör soğuk R134 gazını sıkıştırır. Basınç ve ısı artışı meydana gelir. Resimde kırmızı olarak görülmektedir. 2. Sıcak gaz radyatör soğutuculardan geçerek soğur ve sıvı haline geçer. 3. Sıvı haldeki soğutucu gaz genleşme valfinden (expansion valve) geçerek buharlaşır ve soğur. Düşük basınçlı soğutucu gaz çizimde mavi olarak gösterilmiştir. 4. Soğuk gaz radyatörden geçerken araç içindeki ısıyı emer. 5. Kompresörü yağlamak için soğutucu gaz ile az miktarda klima yağı karıştırılmıştır.

7 - 7 SOĞUTUCU ELEMANLARI Klimaların beş temel parçası vardır : Kompresör Isı transferi yapan borular : KONDENSER ( Sistemin dışında radyatör şeklinde ) Genleşme valfi Isı transferi yapan borular: EVAPARATÖR (Sistemin içinde radyatör şeklinde ) Soğutucu gaz Araç içinde buharlaşarak düşük ısı oluşturur.

8 Gözetleme camı olan araçlarda soğutucu gaz miktarının kontrolü - 8 Klimada bulunan gaz miktarının tespiti için iki yol vardır. Gözetleme camı olan araçlarda kontrol çok basittir. Gözetleme camı hemen filtrenin üzerinde yer alır. Sistemde yetersiz soğutucu gaz olduğunu gösterir. İlk çalışmada ara sıra ortaya çıkan kabarcıklar normaldir. Temiz bir gözetleme camı gaz miktarının doğru olduğunu veya hiç gaz olmadığını gösterir. Hangisinin doğru olduğunu anlamak için soğutma olup olmadığına bakmak yeterlidir. Gözetleme camı buharlı ve sütlü bir görünümde ise soğutucu gaz filtresinde (receiver/dryer ) sorun vardır. Yağ izleri (A) Sabit kabarcıklar (B) Köpüklenme (C) Sistemde yetersiz soğutucu gaz olduğunu gösterir. İlk çalışmada ara sıra ortaya çıkan kabarcıklar normaldir. Temiz bir gözetleme camı gaz miktarının doğru olduğunu veya hiç gaz olmadığını gösterir. Hangisinin doğru olduğunu anlamak için soğutma olup olmadığına bakmak yeterlidir. Gözetleme camı buharlı ve sütlü bir görünümde ise soğutucu gaz filtresinde (receiver/dryer ) sorun vardır. Gözetleme camı olmayan araçlarda soğutucu gaz miktarının kontrolü Soğutucu gaz filtresini bulun. Genelde motor bölümünde ve kondenser yanındadır. İki adet bağlantısı vardır. Bir tanesi genleşme valfine diğeri ise kondensere gider. Klima çalışırken elinizle filtre çıkış borularının sıcaklıklarını kontrol edin. Sıcaklık yaklaşık olarak aynı ise sistemde doğru miktarda gaz vardır. Genleşme valfine giden bağlantı diğerinden çok daha soğuk ise sistem aşırı gaz doludur. Kondensere giden hat diğerinden çok daha soğuk ise sistemde yetersiz gaz vardır.

9 - 9 ARAÇ KLİMASINDAN GAZ ÇEKME İŞLEMİ Aracın hazırlanması Araçta adaptörlerin bağlanacağı uçların temiz olduğundan emin olun, gerekiyorsa temizleyin. Hortum ucunda bulunan adaptörleri vanalar kapalı iken araca bağlayın ve vanaları açın. Not Aracı normal çalışma sıcaklığına gelene kadar çalıştırın. Böylelikle klima sisteminde bulunan gaz ısınacağı için, aractan gaz çekme işlemi süresi kısalacaktır. Aracın kliması kapalı olmalıdır. Cihaz açıldıktan kısa bir süre sonra aşağıdaki görüntü ekrana gelecektir. >Gaz cek Araca gaz < doldur >Tüpde gaz Bilgi< Cihaz açıldıktan kısa bir süre sonra aşağıdaki görüntü ekrana gelecektir. >Gaz çek : Aracdan veya dolu tüpden cihaza gaz çekmek için bu tuşa basın.

10 - 10 > Aracdan cek > Tüpden cek İptal < >Aracdan cek : Aracdan gaz cekmek için bu tuşa basın. Eski gaz filtre edilip cihaz tankına doldurulacak ve cihaz otomatik olarak işlemi bitirecektir. Gaz çekme süresince çekilen gaz miktarı ekrandan takip edilebilir. >Tüpden cek : Cihaz tankına harici bir tüpden gaz aktarmak için bu fonksiyonu kullanın. (DOLU GAZ TÜPÜNDEN CİHAZ TANKINA GAZ AKTARMA bölümüne bakın.) İşlem Tamam 860 gr anamenü < Araçda gaz kalmadığında işlem otomatik olarak durur. Çekilen gaz miktarı ekranda gösterilir. Anamenüye dönmek için ilgili tuşa basın. Araçtan gaz çekme işlemi sırasında gazla birlikte yağ da gelmiş ise eski yağ kabına otomatik olarak boşaltma işlemi yapılır.

11 - 11 Not Ekranda gösterilen işlem tamam XXX gr değeri tüp içerisine aktarılan gaz miktarıdır. Gerçekte çekilen gazın bir kısmı cihaz iç yapısında bulunan kompresör,hortum ve soğutma kanallarında kalır. Kalan gazın miktarı ortam ısısına ve en son yapılan işlemlere bağlı olarak değişir. Hortumlarda veya klimadaki bir kaçak nedeni ile zamanla cihaz tüpüne gazla birlikte hava da dolabilir. Bu nedenle gaz çekme işlemine başlamadan önce cihaz tüp içerisinde hava kontrolü yapar. Şayet tüp içinde hava tespit edilirse önce Hava tahliye işlemi yapılır. Hava tahliye tamamlandığında gaz çekme işlemine geçilir.

12 - 12 ARACA GAZ DOLDURMA İŞLEMİ Cihazın mavi ve kırmızı hortumlarını araca bağlayın ve araç bağlantı adaptör vanalarını saat yönünde açın. Cihaz üzerinde bulunan mavi ve kırmızı vanaları açın. ( saat tersi ) >Gaz cek Araca gaz < doldur >Tüpde gaz Bilgi< >Araca gaz doldur: Araca gaz doldurmak için bu tuşa basarak işlem yapın. >Bilgi gir Arac sec < > iptal >Bilgi gir Seçildiğinde vakum süresi, kaçak bekleme süresi ve gaz dolum miktarları elle girilmelidir. >Arac sec Arac databankından marka ve model seçimi yapılır. Gaz miktarına göre vakum ve kaçak bekleme süresi otomatik ayarlanır. DİKKAT! Araç seçimi yapıldığında cihaz hortumlarda kalan gaz miktarını dikkate alarak 80 gr fazla basım yapar.

13 - 13 Devam >> Vakum zaman 5 dak İptal << Vakum süresini << ve >> tuşları ile ayarlayın. Vakum süresi olarak en az 15 dakika tavsiye edilmektedir. Sistemde hava haricinde su (nem) olabileceğinden yeterli kurutmayı sağlamak için vakum süresi çok kısa olmamalıdır. Devam >> Kaçak Kontrol 5 dak İptal << Kaçak kontrol süresi ayar ekranı. Kaçak kontrol süresini << ve >> tuşları ile ayarlayın. Bu süre aracın klima sisteminde kaçak olup olmadığı anlayabilmek için yapılan bir vakum tutma işlemidir. Yapılan vakumda bir kaçma söz konusu olduğu takdirde cihaz uyarı verecektir ve işlemi kesecektir. Devam >> Gaz Miktar 850 gr İptal << Devam tuşuna basarak aşağıdaki doldurulacak gaz miktarı ayar ekranına gelin. Gaz miktarını << ve >> tuşları ile ayarlayın. Daha hızlı artış için basılı tutun.

14 - 14 YAĞ İLAVE İÇİN BEKLEME YAPILSINMI? > Evet Hayır < Araca yeni yağ ilavesi yapılacaksa bu seçenekte evet seçilmelidir. (Yağ ilave zamanı geldiğinde cihaz uyarı vererek sizin yağ ilave etmenizi bekliyecektir.) Hayır seçimi yapılırsa cihaz yağ ilave menüsünde beklemeyip otomatikman diğer menüye yani gaz dolumuna geçecektir. ISLEM BASLASIN MI? > Evet İptal< İŞLEM BAŞLASIN MI? Sorusuna evet cevabı verilirse cihaz sırası ile Ayarlanan süre kadar VAKUM Eğer aracın klima sisteminde R134a gazı varsa cihaz otomatik olarak önce bu gazı çekecek ve daha sonra vakum yapma işlemine geçecektir. VAKUM YAPILIYOR 12 dak. var 56 Vak. >sonraki işleme geç Vakum yapma esnasında dijital vakum metre de devreye girerek ekranda vakum yapılan haznenin içerisindeki kalan havayı takip eder. (Vakum süresi sonuna kadar vakum metrenin sıfıra yakın değere gelmesi gerekir.)

15 - 15 KAÇAK BEKLEME 5 dak. 0 Vak. >sonraki işleme geç Ayarlanan süre kadar KAÇAK KONTROL için bekleme Kaçak kontrol için beklenirken klimada veya Hortum bağlantılarında kaçak olursa cihaz gaz doldurma işlemini iptal eder ve ekranda aşağıdaki mesaj görülür. ( Bu işlemde 0 5 arası tölarans dahilindedir.) DİKKAT! Vakum süresi çok kısa tutulduğunda, yeterli kurutma olmadığı için klima sisteminde bulunan su veya nem buharlaşarak vakum kaybına neden olabilir. Bu durumda sistemde kaçak var sanılabilir. Doldurulacak gaz miktarı ayarlanırken hortum boyları göz önüne alınarak istenen miktara 80 gr ilave yapılmalıdır. YAĞ DOLUMU İÇİN KULLANICIYI BEKLEME YAG İLAVESİ YAPIN >yağ doldur Devam < Eğer yağ ilave etmek istiyorsanız, yağ ilave etme kabına normalde klima sistemine koymak istediğiniz yağdan biraz daha fazla yağ koyun. İstenen kadar veya daha az yağ koyarsanız sisteme hava girebilir. Yağ ilavesi için yağ doldur tuşuna ( miktarı yağ haznesinden izleyin) basın. Devam tuşuna basılarak bir sonraki işleme geçilir. Koyduğunuz yağın klima sistemine uygun olmasına dikkat edin.

16 - 16 DOLUM YAPILIYOR 320 gr iptal < Ayarlanan miktarda GAZ DOLDURMA işlemlerini yapacaktır. Gaz basma işlemi anında istenen miktarda gaz basılamaz ise cihaz sesli uyarı verir. Bu durumda; - Kırmızı araç adaptör vanasını saat (yönü tersine) kapatın. - Aracı ve klima sistemini çalıştırın. Klima sistemi ayarlanan değere kadar gaz çekecektir. Gaz miktarı tamamlandığında cihaz gaz akışını kesecektir. DOLU GAZ TÜPÜNDEN CİHAZ TANKINA GAZ AKTARMA Mavi hortumun ucunu dışarıdan alınan dolu gaz tüpüne bağlayın. Cihaz üzerinde bulunan mavi ve kırmızı vanalar açık durumda. Araçdan gaz çekme işleminde olduğu gibi Gaz çekme menüsü girilir. Ancak aracdan çek yerine Tüpden çek tuşuna basılır. İşlemler araçdan çekmede olduğu gibi devam eder ve sonlanır. Çekilen gaz miktarı ekranda gösterilir. İstenilen miktarda gaz çekildikten sonra dışardaki dolu gaz tüpünün vanasını kapatın. Hortum gaz bittiğinde cihaz bir müddet sonra otomatik olarak duracak ve işlem tamam diyecektir. Cihaz 15 kg tank kapasiteli ise 12 kg net gaz alır. 20 kg gaz kapasiteli tanklar 18 kg. net gaz alır. Bu sınırların dışında emniyet açısından cihaz gaz emişini keser ve tüp dolu uyarısı verir.

17 - 17 TÜPDE BULUNAN GAZ MİKTARINI ÖĞRENME >Gaz cek Araca gaz < doldur >Tüpde gaz Bilgi< Cihaz tüpünde ne kadar gaz olduğu anamenüde Tüpde gaz tuşuna basılarak görülebilir. Tüpde gaz: 4560 gr Tüp içerisinde bulunan net gaz miktarı. BİLGİLER MENÜSÜ Anamenüde Bilgi tuşuna basıldığında aşağıdaki veriler okunabilir. >Gaz cek Araca gaz < doldur >Tüpde gaz Bilgi< Son cekilen gaz Araclardan cekilen toplam gaz Son değiştirilen filtrenin çektiği gaz Bugune kadar doldurulan toplam gaz Tüp sıcaklığı ve basıncı gibi servis bilgileri.

18 - 18 FİLTRE DEĞİŞİMİ --- HATIRLATMA ---- FILTRE DEGISTIRME ZAMANI GELDI > Degistir Devam < Cihaz filtresi araçlardan çekilen her 50 kg kirli gaz çekildiğinde değiştirilmelidir. Cihaz filtre ömrünü kendisi takip etmekte ve zamanı geldiğinde filtrenin değiştirilmesi için hatırlatma yapmaktadır. Filtre asit, nem ve partikülleri tutar. Zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir. Değişim esnasında filtre üzerinde bulunan ok yününe dikkat edilmelidir. Değiştir tuşuna basın ve yeni bir filreyi yerine takıp devam tuşuna basın. Filtre üzerindeki ok işaretinin doğru yönde olmasına dikkat edin.

19 - 19 KOMPRESÖR BAKIMI Pompanın içinde bulunan yağ her 300 kg gaz çekme işleminden sonra değiştirilmelidir. Servis hortumları içinde bulunan gazı, gaz çekme işlemi yaparak boşaltın. Ekranda Tamamlandı yazısını görünce cihazı kapatın. Kompresör içerisinde bulunan eski yağı değiştirin. ( 275 gr kompresör yağı ) VAKUM POMPASI BAKIMI Vakum pompasındaki yağ miktarı her gün kontrol edilmelidir. Yağın rengi açık / temiz olmalı ve istenen seviyede olmalıdır. Yağın içine herhangi bir şekilde su kaçtığı taktirde, vakum yağını boşaltınız ve yeni vakum yağı doldurunuz. Yağın uygun seviyede olduğundan emin olun.maksimum pompa performansı için yağın seviyesi, pompa çalıştığı vakit, gözetleme camının üzerindeki max cizgisinde olmalıdır. Her 30 çalışma saatinde pompa yağı değiştirilmelidir. Çalışma saati bilgiler menüsünden takip edilebilir. Aynı zamanda cihaz kendisi 30 saat de bir uyarı veririr. Vakum pompasına sadece vakum motorları için hazırlanmış vakum yağı kullanınız. Vakum pompasında kullanılan yağın tipi ve şartları çok önemlidir.! Yüksek kalitede vakum pompası yağı kullanmanızı tavsiye ederiz.bu yağ,normal çalışma maksimum kıvamlılığı sürdürmek ve soğuk havada pompanın çalışmasını düzeltmek için özel harmanlanmıştır. Vakum pompası yağını değiştirme - Cihazı kapatın. - Boşaltma tapasını açın - Yağı boşaltın. - Boşaltma tapasını kapatın - Yeni yağı, doldurma tapasını açarak ilave edin. SERVİS HORTUMUNUN BOŞALTILMASI Servis hortumunun içinde gaz olduğu düşünülüyorsa bu işlem yapılır. ARACDAN GAZ ÇEKME işlemi yapın. TAMAMLANDI yazısı çıkana kadar bekleyin.

20 - 20 SORUN GİDERME PROBLEM POMPA ÇALIŞIYOR AMA VAKUM OKUNAMIYOR ÇÖZÜM Sistemde kaçak var. Hortum ve rekor bağlantılarını kontrol edin. Problemin cihazdan olup olmadığını anlamak için klima bağlantı adaptörlerini araçtan çıkartıp cihazla vakum yapın. Kaçak devam ederse cihaz tesisatında kaçak vardır. GAZ DOLDURULAMIYOR Gaz tüpünde yeterli miktarda gaz var mı? Tüp içerisinde en az 1,5 kg gaz olmalıdır. Cihaz tüp vanaları açık mı? Cihazın alçak ve yüksek basınç vanaları açık mı? GAZIN TAMAMI DOLDURULAMIYOR Yeterli derecede vakum yapıldı mı? Gaz tüpünde yeterli miktarda gaz var mı? Cihazın kırmızı ve mavi servis hortumu bağlantıları el sıkılığında olmalıdır. Çok sıkma sonucu gaz geçişi engellenebilir.araç motorunun sıcak olduğu durumlarda doldurulan gazın basıncı hızla artar ve sisteme gaz gönderilemez bu durumda aşağıdaki yöntem uygulanmalıdır. CİHAZIN KIRMIZI VANASINI KAPATIN. ( ARACA TAKILI KIRMIZI ADAPTÖRÜ DE ÇIKARABİLİRSİNİZ.) ARACI ÇALIŞTIRIN VE KLİMAYI DEVREYE ALIN. KLİMA SİSTEMİ CİHAZDAN GELEN GAZI ÇEKECEK VE CİHAZ AYARLANAN GAZ MİKTARINA ULAŞILDIĞINDA OTOMATİK OLARAK DURACAKTIR. TÜPDEKİ GAZ MİKTARI SABİT, DEĞİŞMİYOR VEYA AŞIRI OYNAMA VAR. TOPRAK HATTI VAR MI? VOLTAJLAR NORMAL Mİ? CİHAZI TEKRAR KAPATIP AÇIN. CİHAZ SALLANDIĞINDA AĞIRLIK DEĞERİ DEĞİŞEBİLİR. SABİTLENMESİNİ BEKLEYİN. +/- 10 GR DEĞİŞİM NORMALDİR.

21 - 21 Kaçak beklemede KAÇAK VAR mesajı görlüyor. Vakum işleminden sonra cihaz sistemde olabilecek büyük kaçakları kontrol eder. Klimada veya cihazın hortumlarında bir kaçak olursa bu mesaj görülür. Gerekli kontrolleri yapın ve işlemi tekrar yapın. Gaz çekme işleminde veya vakum işleminde YÜKSEK BASINC Mesajı görülüyor. Kompresör çıkışında yüksek basınç oluşdu. Kompresör emdiği gazı kendi tüpüne dolduramıyor. Tüpün vanaları açık mı?. Hortum bağlantılarındaki bir gevşeklik veya sonucu cihaz dışardan hava emiyor ve yüksek basınç oluşuyor. Bağlantıları kontrol edin. Gaz çekme işlemi Cihaz tüpü 10/12/18kg kapasitelidir. Daha fazla gaz yapılırken çekilemez. Tupde 10/12/18 kg gaz var Klimadan gaz çekilmesi gerekiyorsa önce yedek bir Daha fazla cekilemez tüpe cihaz tankından gaz boşaltılmalıdır. Mesajı görülüyor. VAKUM DÜŞÜK Klimada kaçak olduğundan ayarlanan vakum süresi sonunda vakum istenen değerde değil.(min. 20 ) Bu şekilde zaman kaybedilmeden ve kaçak bekleme işlemine gerek kalmadan kaçak tespiti yapılabilir.

22 - 22 TEKNİK ÖZELLİKLER Model EKM 2000 Güç Kaynağı 220 Volt +/- %10 / 50Hz Gösterge 4 X 20 LCD /Aydınlatmalı Kompresör Hermetik 1000 cal. Hassasiyet +/- 10 gram Tüp Kapasiteleri 15kg/20kg %80 dolum yapılır. Gaz çekme hızı (klimadan) 400 gr /dak (sabit basınç) Vakum Pompası 5 m3/saat - 220V/50Hz FATURA TARİHİNDEN İTİBAREN 2 YIL GARANTİLİDİR. KULLANIM ÖMRÜ 10 YILDIR. ÜRETİCİ FİRMA: ISO 9001:2000 ELCİ ELEKTRONİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. 21. Cad Sok. No: 7 İvedik Organize Sanayi / ANKARA Tel : Faks : dahili 13

CİHAZ KALİFİYE ELEMANLARCA KULLANILMALIDIR. KULLANICI, ARAÇ MOTORU ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMLERİ KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMALIDIR.

CİHAZ KALİFİYE ELEMANLARCA KULLANILMALIDIR. KULLANICI, ARAÇ MOTORU ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMLERİ KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMALIDIR. 1 CİHAZ KALİFİYE ELEMANLARCA KULLANILMALIDIR. KULLANICI, ARAÇ MOTORU ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMLERİ KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMALIDIR. 2 ÖZELLİKLER Hızlı tank ısıtma Dijital zaman ve sıcaklık ayarı Elektronik

Detaylı

Soğutma suyu doldurulması. Soğutma suyu doldurma koşulları. Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışma UYARI!

Soğutma suyu doldurulması. Soğutma suyu doldurma koşulları. Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışma UYARI! Soğutma suyu doldurma koşulları Soğutma suyu doldurma koşulları Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışma UYARI! Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışırken koruyucu ekipman kullanın. Soğutma suyu ciltte

Detaylı

KLİMA İÇ TESİSAT YIKAMA MAKİNASI SERVİS BÜLTENİ

KLİMA İÇ TESİSAT YIKAMA MAKİNASI SERVİS BÜLTENİ KLİMA İÇ TESİSAT YIKAMA MAKİNASI SERVİS BÜLTENİ Satış Sonrası Hizmetler Yöneticiliği 1 / 13 02.2008 Rev 0 01/2008 02.2008 İÇİNDEKİLER 1. ÜRÜN TANITIMI... 3 2. MONTAJ ŞEMASI... 3 3. MONTAJ ŞEMASINDA BELİRTİLEN

Detaylı

3. D.Ü. kontrol kartını değiştiriniz. 2.Akımdan dolayı giriş voltajı çok düşük

3. D.Ü. kontrol kartını değiştiriniz. 2.Akımdan dolayı giriş voltajı çok düşük Hisense Inverter Ticari Seri Kaset ve Kanallı Tip Split Klima Arıza Kodları 1. Dış Ünite Hata Kodu Dış Ünite veya iç ünite durduğunda, kompressör durur. Dış ünite ekranında aşağıdaki kodu belirir. Hata

Detaylı

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar:

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar: Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları 1.0 Genel Uyarılar: 1.1 Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 PolyCure 25 kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve

Detaylı

Soğutma suyu doldurulması

Soğutma suyu doldurulması Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışma Aracın soğutma sistemi üzerinde çalışma UYARI! Soğutma sisteminde değişiklikler yapılırken soğutma sisteminin boşaltılması, yeniden doldurulması ve basınç testinin

Detaylı

Soğutucu Sistem Gaz Sızıntı Kaçaklarının Onarım Kiti

Soğutucu Sistem Gaz Sızıntı Kaçaklarının Onarım Kiti Soğutucu Sistem Gaz Sızıntı Kaçaklarının Onarım Kiti Sızıntı Kaçak Yapıştırıcısı SUPER SEAL SETİ ACR ( 947 KİT) Soğutucu sistem onarım seti küçük sistemli cihazlar için kullanılmalıdır. 0.07kW/ H ile 5.30kW/h

Detaylı

Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD. 020AH1000 Kullanma Kılavuzu. FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00

Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD. 020AH1000 Kullanma Kılavuzu. FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00 E Otomatik Gaz Doldurma Cihazı OGD 020AH1000 Kullanma Kılavuzu FR.8.2.4-09 İ-COLD 12.03.2014 Rev. 00 İ çindekiler Teknik Özellikler... 3 Güvenlik... 4 Klima Sistemi... 5 Bileşenler... 6 Kontrol Paneli...

Detaylı

OZ-300 OZON JENERATÖRÜ PLC KONTROL SİSTEMİ ARIZA VE UYARI MESAJLARI EL KİTABI

OZ-300 OZON JENERATÖRÜ PLC KONTROL SİSTEMİ ARIZA VE UYARI MESAJLARI EL KİTABI OZ-300 OZON JENERATÖRÜ PLC KONTROL SİSTEMİ ARIZA VE UYARI MESAJLARI EL KİTABI Sayfa: 1/15 FİHRİST Dewpoint Dewpoint değeri düşük F4 trafo termik arızası Trafo bobin arızası Cihaz kapakları açık Soğutma

Detaylı

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Erzurum Otomotivde Isıtma, Havalandırma ve Amaç; - Tüm yolcular için gerekli konforun sağlanması,

Detaylı

Teknotes Ltd. Şti. Ürün Kodu: 95014 Kuru N 2 Gazı Doldurma ve Kanat Test Kiti Kullanım Kılavuzu

Teknotes Ltd. Şti. Ürün Kodu: 95014 Kuru N 2 Gazı Doldurma ve Kanat Test Kiti Kullanım Kılavuzu Teknotes Ltd. Şti. Ürün Kodu: 95014 Kuru N 2 Gazı Doldurma ve Kanat Test Kiti Kullanım Kılavuzu 1/12 1. GENEL ÜRÜN TANITIMI 1.1 Ünite Tanımı: Bu ünite uçak helikopter kanatlarının sızdırmazlık ve çatlak

Detaylı

Protherm Leopard Kombi Arızaları

Protherm Leopard Kombi Arızaları PROTHERM ARIZA KODLARI Protherm F1 arıza kodu nedir! Cihazınızda Alev oluşmaması halinde F1 arıza kodu verir! Örneğin gaz girişinin olmamasından dolayı cihaz arızaya geçecektir ve F1 arıza kodu görüntülenecektir.

Detaylı

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +)

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Dijital Ekran Üzerindeki Bilgiler 1.Manuel Çalışma 2.Çalışma Fonksiyonları

Detaylı

ENDKON USKK 09 KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU

ENDKON USKK 09 KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU ENDKON USKK 09 KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU Makine Kapalıyken: LCD Ekranda üretici firma yazısı vardır. Sistem kapalıyken kazan üzerindeki motorlar 5, 6, 7 ve 8 numaralı düğmeler kullanılarak test

Detaylı

1- Su ve elektrik tesisatının yukarıda anlatıldığı şekilde yapıldığını kontrol ediniz. 2- Hidroforun besleyeceği tesisattaki tüm muslukları kapatınız.

1- Su ve elektrik tesisatının yukarıda anlatıldığı şekilde yapıldığını kontrol ediniz. 2- Hidroforun besleyeceği tesisattaki tüm muslukları kapatınız. ÇALIŞTIRMA 1- Su ve elektrik tesisatının yukarıda anlatıldığı şekilde yapıldığını kontrol ediniz. 2- Hidroforun besleyeceği tesisattaki tüm muslukları kapatınız. 3- Hidrofor emme hattındaki vanayı tamamen

Detaylı

Harici ısıtma için soğutma suyu çıkışı. Genel

Harici ısıtma için soğutma suyu çıkışı. Genel Motor soğutma suyu harici elemanları ısıtmak için kullanılabilir. Kutu gövdeleri, vinç kabinleri ve saklama kutuları birer örnek olarak gösterilebilir. Isı, silindir bloğunun içindeki akıştan alınır ve

Detaylı

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır.

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır. Vertex MultiCure için Kullanım Talimatları 1.0. Genel Uyarılar: 1.1. Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan

Detaylı

MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA

MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA Bireysel ve Ticari Tipler üzme Havuzu için Isıtma ve Soğutma Suyu sağlar. Kapasite Durumu 6 kw: 40m³ 8 kw: 50m³ BİREYSEL HAVUZ/SPA ISI POMPASI 12kW: 60~85m³ 14kW:

Detaylı

ETHK-20 MEYVE SEBZE KURUTUCU ISI POMPASI PLC KULLANIM KLAVUZU

ETHK-20 MEYVE SEBZE KURUTUCU ISI POMPASI PLC KULLANIM KLAVUZU ETHK-20 MEYVE SEBZE KURUTUCU ISI POMPASI PLC KULLANIM KLAVUZU 1. Manuel Mod Şekil I Manuel Mod geçmek için Manuel Moda Geç butonuna dokununuz. Karşımıza gelen ekranda ki fonksiyonları değiştirmek için

Detaylı

BULUMOUNT-2 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI

BULUMOUNT-2 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BULUMOUNT-2 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No: 7-9 Başakşehir

Detaylı

LPG DÜŞÜK BASINÇ DEDANTÖRLERİ VE YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ, 2012EDITION RE-10

LPG DÜŞÜK BASINÇ DEDANTÖRLERİ VE YÜKSEK BASINÇ REGÜLATÖRLERİ, 2012EDITION RE-10 LPG DÜŞÜK BSINÇ DEDNTÖRLERİ VE YÜKSEK BSINÇ REGÜLTÖRLERİ, KOLLEKTÖR SİSTEMLERİ VE KSESURLR 2012EDITION RE-10 İÇİNDEKİLER Vidalı dedantörler 12 KG EV TÜPLERİ İÇİN DEDNTÖRLER Geçme Kilitlemeli dedantörler

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI 1 1. Ev tipi soğutma 2. Ticari tip soğutma 3. Endüstriyel soğutma 2 1. Bireysel iklimlendirme (Split, paket, vb.) 2. Ticari

Detaylı

6304 5401 04/2001 TR Kullanıcı için. Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon modülü FM 443 Güneş modülü. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz

6304 5401 04/2001 TR Kullanıcı için. Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon modülü FM 443 Güneş modülü. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 6304 5401 04/2001 TR Kullanıcı için Kullanma Kılavuzu Fonksiyon modülü FM 443 Güneş modülü Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz Yayımlayan Bu cihaz ilgili norm ve yönetmelikler tarafından istenen şartları

Detaylı

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200

BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 BAKALİTE ALMA ECOPRESS 50/100/200 ECOPRESS 50/100/200 Tasarım Ve Operasyon Tüm ECOPRESS modellerinde elektro-hidrolik çalışma prensibine sahip olup hava gerektirmez ECOPRESS yağ basıncının arttırılması

Detaylı

SEESAW 24V DC BARİYER KONTROL KARTI KULLANIM KİTABI V 2.0

SEESAW 24V DC BARİYER KONTROL KARTI KULLANIM KİTABI V 2.0 SEESAW 24V DC BARİYER KONTROL KARTI KULLANIM KİTABI V 2.0 EKİM, 2010 KONTAL ELEKTRONİK :: SEESAW BARİYER KONTROL KARTI KULLANIM KİTABI V2.0 0 SEESAW 24V DC BARİYER KONTROL KARTI KARTI VE KULLANIMI Seesaw

Detaylı

Kullanma Kılavuzu FM456 FM457. Fonksiyon Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 017 682-2008/03 TR

Kullanma Kılavuzu FM456 FM457. Fonksiyon Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 017 682-2008/03 TR Kullanma Kılavuzu Fonksiyon Modülü FM456 FM457 Kullanıcı için Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 017 682-2008/03 TR Içindekiler 1 Emniyet....................................... 3 1.1 Kullanım Kılavuzu

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon Modülü SM10 EMS için Güneş Enerjisi Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 006 086 05/2006 TR

Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon Modülü SM10 EMS için Güneş Enerjisi Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 006 086 05/2006 TR Kullanma Kılavuzu Fonksiyon Modülü SM10 EMS için Güneş Enerjisi Modülü Kullanıcı için Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 7 747 006 086 05/2006 TR İçindekiler 1 Emniyetiniz İçin.................................

Detaylı

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU Add: 11F,No.402,Sec.1, Ren-Ai Rd., Linkou Shiang, Taipei County 244, Taiwan (R.O.C) Tel : 886-2-2603-3311 Fax : 886-2-2603-6622 E-Mail:

Detaylı

TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001

TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001 TRİSTÖR MODÜL SÜRÜCÜ KARTI (7 SEG) KULLANIM KILAVUZU AKE-PE-TMS-001 1.CİHAZ ÖLÇÜLERİ 2.CİHAZ BAĞLANTI ŞEMASI 3.UYARILAR Cihazı kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanma kılavuzu okunmalıdır ve cihaz

Detaylı

SAVEL Gas Alarm Sistemleri

SAVEL Gas Alarm Sistemleri SAVEL Gas Alarm Sistemleri 1 GAS2000+ DEDEKTÖR KONTROL SİSTEMİ GAS2000+ Dedektör Kontrol Sistemi maksimum 30 Adet dedektörün bağlanabileceği ve durumlarının görülebileceği alarm sistemidir. Sistem 320x240

Detaylı

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı çalıştırmadan önce bu kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İÇİNDEKİLER Uzaktan kumanda tanıtımı

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

MODEL HCC SICAK YOLLUK KONTROL MODÜLLERİ KULLANMA KILAVUZU

MODEL HCC SICAK YOLLUK KONTROL MODÜLLERİ KULLANMA KILAVUZU MODEL HCC SICAK YOLLUK KONTROL MODÜLLERİ KULLANMA KILAVUZU OPKON OPTİK ELEKTRONİK KONTROL SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Terazidere Mah.60.Yıl Cad.No:46 Kat:3 Bayrampaşa / İstanbul Tel:0212 501 48 63 Faks:0212 501 48

Detaylı

BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU

BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU D-120 BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU DOMESLINE D-120 DOZAJLAMA MAKİNASI CE KALİTE BELGESİNE SAHİPTİR. ÜRETİCİ FİRMA : MATUYA MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. Matuya Plaza Cumhuriyet Mah. 625. Sk. No:6 Antalya

Detaylı

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No REVİZYON DURUMU Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No Hazırlayan: Onaylayan: Onaylayan: Mustafa Arnavut Adem Aköl Kalite Konseyi Başkanı Sinan Özyavaş Kalite Koordinatörü 1/5 1. AMAÇ Bu talimatın amacı

Detaylı

GRAFİK EKRAN STOKERLİ KAZAN KONTROL ÜNİTESİ KULLANIM KILAVUZU V1.0

GRAFİK EKRAN STOKERLİ KAZAN KONTROL ÜNİTESİ KULLANIM KILAVUZU V1.0 GRAFİK EKRAN STOKERLİ KAZAN KONTROL ÜNİTESİ KULLANIM KILAVUZU V1.0 1 1. TUŞLAR : YUKARI/AŞAĞI TUŞLARI: Cihaza yeni değer girişi bu tuşlar ile yapılır. SICAKLIK AYARI: Kazan sıcaklık set değeri bu tuş ile

Detaylı

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570

Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 Dijital manifold serisi: Soğutma sistemleri ve ısı pompalarındaki ölçümler için ideal! testo 550, 557 ve 570 testo 550, testo 557, testo 570 testo 550 testo 557 testo 570 Dijital manifold testo 550 - Soğutma

Detaylı

Elektrik Bağlantı Şeması ve Sensor Ayarları

Elektrik Bağlantı Şeması ve Sensor Ayarları Teknik Özellikler: Mikrobilgisayar kontrollü Gerçek zaman saati Kalibrasyon gerektirmeyen hassas nem ve ısı sensörü (Nem hassasiyeti %3 sıcaklık %0,5) 2 farklı program kontrollü, 4 vana çıkışı (24 Vac

Detaylı

The Power to Save Energy.

The Power to Save Energy. The Power to Save Energy. SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU CT SERİSİ Soğutma CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir. Dolayısıyla

Detaylı

4204G / 4304G / 4404G Serisi Motorlar TURBO AFTERCOOLER DİZEL MOTOR BAKIM KILAVUZU

4204G / 4304G / 4404G Serisi Motorlar TURBO AFTERCOOLER DİZEL MOTOR BAKIM KILAVUZU 4204G / 4304G / 4404G Serisi Motorlar TURBO AFTERCOOLER DİZEL MOTOR BAKIM KILAVUZU MOTOR YAĞ SEVİYESİ KONTROLÜ Motor yağ seviyesi Motorun herhangi bir yerinde yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol

Detaylı

SOMNO balance (e) Solunum Kolaylaştırması na Sahip autocpap Cihazı SOMNO soft

SOMNO balance (e) Solunum Kolaylaştırması na Sahip autocpap Cihazı SOMNO soft SOMNObalance (e) Solunum Kolaylaştırması na Sahip autocpap Cihazı SOMNOsoft 2 (e) Solunum Kolaylaştırması na Sahip CPAP Cihazı Kısa Kullanma Kılavuzu İçindekiler İçindekiler 1 Cihazın Çalıştırılması/Kapatılması

Detaylı

2. BÖLÜM AKSESUARLAR. HİDROLİK-PNÖMATİK Prof.Dr.İrfan AY

2. BÖLÜM AKSESUARLAR. HİDROLİK-PNÖMATİK Prof.Dr.İrfan AY 2. BÖLÜM AKSESUARLAR Aksesuar kelimesi, hidrolik devreyi tamamlayıcı elemanları içerir. 2.1 BORULAR VE HORTUMLAR Borular, hidrolik akışkanı taşıyan araçlardır. Dikişsiz çekme borular, pastan korunmak için

Detaylı

DENEY FÖYLERİ BALIKESİR-2013

DENEY FÖYLERİ BALIKESİR-2013 DENEY FÖYLERİ Yeni Sanayi sitesi 12 Ekim Cad. 52.Sok. No:18A BALIKESİR Tel: 0266 2461075 Faks: 0266 2460948 http://www.deneysan.com mail: deneysan@deneysan.com BALIKESİR-2013 2 K-252 OTOMOTİV İKLİMLENDİRME

Detaylı

Elektronik Terazi KULLANMA KİTABI JCS A SERİSİ

Elektronik Terazi KULLANMA KİTABI JCS A SERİSİ Elektronik Terazi KULLANMA KİTABI JCS A SERİSİ 3 Kg - 6 Kg - 15 Kg - 30 Kg DİKOMSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Oto Sanayi Sitesi, Menderes cad. No : 19 4. Levent / İstanbul Tel : 0212-283 37 15

Detaylı

SICAK VE SOĞUK ETĐKET VE BOY KESME MAKĐNASI KULLANIM KILAVUZU

SICAK VE SOĞUK ETĐKET VE BOY KESME MAKĐNASI KULLANIM KILAVUZU ELITE A.G. JM-110LRE SICAK VE SOĞUK ETĐKET VE BOY KESME MAKĐNASI KULLANIM KILAVUZU ANA EKRAN Makinenin şalteri açıldığında 5 sn boyunca açılış ekranı gelir. Daha sonra ana ekrana geçilir. Bu ekranda yardımcı

Detaylı

MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU

MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU MONOFAZE MİKROİŞLEMCİLİ REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU Cihazı Devreye Almadan Önce Kullanım Kılavuzunu Mutlaka Okuyunuz. CİHAZIN İLK KURULUMU Cihazınızı Koyacağınız Yerin Zemini Düz Olmalıdır. Cihazın Çalışacağı

Detaylı

ISI POMPASI DENEY FÖYÜ

ISI POMPASI DENEY FÖYÜ T.C BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK ve MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ISI POMPASI DENEY FÖYÜ 2015-2016 Güz Yarıyılı Prof.Dr. Yusuf Ali KARA Arş.Gör.Semih AKIN Makine

Detaylı

KONTROL INVIKTA PAKET İÇERİĞİ. Duvara Montaj DİKKAT. 0000136972 rev. 1.0 1

KONTROL INVIKTA PAKET İÇERİĞİ. Duvara Montaj DİKKAT. 0000136972 rev. 1.0 1 KONTROL INVIKTA PAKET İÇERİĞİ A) "Kontrol Invikta" ph ve REDOKS ölçüm & kontrol cihazı B) Emiş Hortumu (2 m) PVC Kristal 4x6 C) Basma Hortumu (3 m) Polietilen D) Bağlantı vidası ( =6 mm) E) Emiş filtresi

Detaylı

B2 SERİSİ TARTI GÖSTERGESİ KULLANMA KILAVUZU. Tuşlar ve işlevleri. İşaretler ve anlamları

B2 SERİSİ TARTI GÖSTERGESİ KULLANMA KILAVUZU. Tuşlar ve işlevleri. İşaretler ve anlamları 888888 Tuşlar ve işlevleri Sıfırlama tuşu: Terazinin/Baskülün kefesi boş olduğu halde göstergede tam sıfır değeri görülmüyor ise bu tuşa basarak sıfırlanır. Gösterge değeri çekerin ±2%'si dışında ise sıfırlama

Detaylı

Asansör Kliması Montaj ve Kullanım Kılavuzu

Asansör Kliması Montaj ve Kullanım Kılavuzu Tel: (224) 243 70 71 Faks: (224) 243 88 96 Asansör Kliması Montaj ve Kullanım Kılavuzu A-2000 (5.800 Btu/h) A-4000 (12.600 Btu/h) www.asansorklimasi.com www.uludagklima.com info@uludagklima.com 1 444 37

Detaylı

4-1. Ön Kontrol Paneli

4-1. Ön Kontrol Paneli 4-1. Ön Kontrol Paneli 1 Açma/Kapama(ON/OFF) Düğmesi.! Fan motoru termostat kontrollü olduğu için sadece soğutma gerektiğinde çalışır.! Su soğutma ünitesi otomatik kontrollüdür, sadece gerektiğinde çalışır.

Detaylı

MT9505-P/Px, MT9503-P/Px HIZLI KULLANMA KILAVUZU

MT9505-P/Px, MT9503-P/Px HIZLI KULLANMA KILAVUZU MT9505-P/Px, MT9503-P/Px HIZLI KULLANMA KILAVUZU MT9505-P yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Fırını kullanmaya başlamadan önce Hızlı Kullanma Kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. 1.- GÜVENLİK Bu ürün kullanım

Detaylı

OBS 1211 üç menüden oluşur. Yukarı tuşuna basıldığı sürece menüler, şekle göre saat yönünde değişir. Alt menülere girmek için enter, ana menülere

OBS 1211 üç menüden oluşur. Yukarı tuşuna basıldığı sürece menüler, şekle göre saat yönünde değişir. Alt menülere girmek için enter, ana menülere Menüler OBS 1211 üç menüden oluşur. Yukarı tuşuna basıldığı sürece menüler, şekle göre saat yönünde değişir. Alt menülere girmek için enter, ana menülere dönmek için esc tuşuna basılması gerekir. Cihaz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Gaz Kontrol Cihazları PCE-LD 1

Kullanım Kılavuzu Gaz Kontrol Cihazları PCE-LD 1 Gaz Kontrol Cihazları PCE-LD 1 Versiyon 1.1 01/07/2016 İçindekiler 1 GİRİŞ... 3 2 ÖZELLİKLER... 3 3 TEKNİK ÖZELLİKLER... 4 4 CİHAZ... 4 5 KULLANIMA HAZIRLIK... 5 5.1 Pilleri takma... 5 5.2 Soğutucunun

Detaylı

TEKNİK ARIZA TABLOSU

TEKNİK ARIZA TABLOSU TEKNİK ARIZA TABLOSU Kombi Durumu Arıza Muhtemel nedeni Çözüm Brülör ateşlenmiyor Gaz bezlemesi arızası Gaz basıncını kontrol Gaz besleme ventilini veya gaz şebekesi emniyet valfi müdahalesini kontrol

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

1.1.- Montaj Diyagramı...2 1.2.- Yarleştirme...3 1.3.- Su bağlantısı...3 1.4.- Drenaj...3 1.5.- Teknik özellikler...3 1.6.- Elektrik bağlantısı...

1.1.- Montaj Diyagramı...2 1.2.- Yarleştirme...3 1.3.- Su bağlantısı...3 1.4.- Drenaj...3 1.5.- Teknik özellikler...3 1.6.- Elektrik bağlantısı... Instrucciones generales para instalación, uso y mantenimiento Instructions générales pour l instalation, l utilisation et l entretien General instructions for installation, use and maintenance Allgemeine

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu 6302 0489 06/97 TR Montaj ve Bakım Kılavuzu SU 160 300 serisi Boylerler Lütfen saklayınız İçindekiler 1 Genel..................................................... 3 2 Boyutlar ve Bağlantılar.......................................

Detaylı

6303 5765 10/2004 TR Kullanıcı için. Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon modülü SM10 EMS için Solar Modül. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz

6303 5765 10/2004 TR Kullanıcı için. Kullanma Kılavuzu. Fonksiyon modülü SM10 EMS için Solar Modül. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 6303 5765 10/2004 TR Kullanıcı için Kullanma Kılavuzu Fonksiyon modülü SM10 EMS için Solar Modül Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz İçindekiler 1 Emniyetiniz İçin................................. 3 1.1

Detaylı

BEGO. Miditherm. Kullanma Talimatı

BEGO. Miditherm. Kullanma Talimatı BEGO Miditherm Kullanma Talimatı Tuşların Fonksiyonu: Parametrelerin çağrılması Değerlerin değiştirilmesi Programlama Program başlatma / durdurma Programı bitim süresi ile başlatma / durdurma Sembollerin

Detaylı

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği Görüntülü Kapı Zili Kayıt ve izleme özelliği SD kart kullanabilme özelliği Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu AYP223BE Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz!! Genel Özellikler Görüntülü kapı

Detaylı

Motorun herhangi bir yerinde yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol ediniz. Motor yağ seviyesini yağ çubuğu ile kontrol ediniz, eksik ise yağ

Motorun herhangi bir yerinde yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol ediniz. Motor yağ seviyesini yağ çubuğu ile kontrol ediniz, eksik ise yağ Motorun herhangi bir yerinde yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol ediniz. Motor yağ seviyesini yağ çubuğu ile kontrol ediniz, eksik ise yağ ekleme deliğinden yağ seviyesi istenilen yüksekliğe çıkana

Detaylı

BULUMOUNT-3 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI

BULUMOUNT-3 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI BULUMOUNT-3 OTOMATİK ELEKTRO HİDROLİK NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No : 7-9

Detaylı

KONTROL PANELİ. Kontrol panelinden kontrol menüsüne giriniz

KONTROL PANELİ. Kontrol panelinden kontrol menüsüne giriniz DENEY FÖYLERİ Yeni Sanayi sitesi 12 Ekim Cad. 52.Sok. No:18A BALIKESİR Tel:0266 2461075 Faks:0266 2460948 http://www.deneysan.com mail: deneysan@deneysan.com BALIKESİR-2014 KONTROL PANELİ Kontrol panelinden

Detaylı

VERSİYON A1.0. Cihaz Defrost konumunda

VERSİYON A1.0. Cihaz Defrost konumunda SM-988H DİJİTAL TERMOSTAT VERSİYON A1.0 Özellik SM-988H Termostat sıcak / soğuk çalışır, soğuk depolama ve muhafa odalarında,sıcak-soğuk yemek servis ekipmanlarında,su ısıtıcılarında, Ön panel su geçirmez

Detaylı

EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA Doğadan Gelen Esinti... İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ TERMODİNAMİK İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Doğadan Gelen Esinti... İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Çevre Dostu Enerji Tasarruflu Akıllı

Detaylı

BULUMOUNT-1 NUMUNEYE ALMA BAKALİT PRESİ

BULUMOUNT-1 NUMUNEYE ALMA BAKALİT PRESİ KULLANMA KILAVUZU NUMUNEYE ALMA BAKALİT PRESİ BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No : 7-9 Başakşehir / İSTANBUL Tel : 0 212 671

Detaylı

2. Teori Hesaplamalarla ilgili prensipler ve kanunlar Isı Transfer ve Termodinamik derslerinde verilmiştir. İlgili konular gözden geçirilmelidir.

2. Teori Hesaplamalarla ilgili prensipler ve kanunlar Isı Transfer ve Termodinamik derslerinde verilmiştir. İlgili konular gözden geçirilmelidir. PANEL RADYATÖR DENEYİ 1. Deneyin Amacı Binalarda ısıtma amaçlı kullanılan bir panel radyatörün ısıtma gücünü oda sıcaklığından başlayıp kararlı rejime ulaşana kadar zamana bağlı olarak incelemektir. 2.

Detaylı

STK6 KURUTMA KONTROL ÜNİTESİ KULLANMA KLAVUZU V1.1

STK6 KURUTMA KONTROL ÜNİTESİ KULLANMA KLAVUZU V1.1 STK6 KURUTMA KONTROL ÜNİTESİ KULLANMA KLAVUZU V1.1 STK6 KONTROL ÜNİTESİ TUŞ TAKIMI Bir numaralı program tuşu. Birinci programın parametrelerine ulaşmak için kullanılan tuştur. İki numaralı program tuşu.

Detaylı

6 Problemler için çözüm önerileri Servis çağırmadan önce, bu listeyi gözden geçiriniz. Sizi zaman ve para kaybından kurtarabilir. Bu liste sık rastlanabilecek, hatalı işçiliğe ya da malzeme kulanımına

Detaylı

BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU

BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU D-800 BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU DOMESLINE D-800 DOZAJLAMA MAKİNASI CE KALİTE BELGESİNE SAHİPTİR. ÜRETİCİ FİRMA : MATUYA MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. Matuya Plaza Cumhuriyet Mah. 625. Sk. No:6 Antalya

Detaylı

K- STYLE UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU

K- STYLE UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU K- STYLE UZAKTAN KUMANDA KILAVUZU Lütfen bu kılavuzu uygun şekilde saklayın ve kullanım öncesi dikkatlice okuyun. Sayfa - 1 Ayarı yükseltme : Sıcaklık değerini, Zamanlayıcı zamanını veya Saat zamanını

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Haier VS Gree & Midea

Haier VS Gree & Midea 48.000 BTU/h (14kw) R410A (Çift Fanlı Dış Üniteler) ON-OFF Salon Tipi Klima Karşılaştırma Tablosu Haier VS Gree & Midea Tarih: 29.05.2014 Yer: Türkiye * Haier ürün mühendisleri tarafından, bilgilendirme

Detaylı

BÖLÜM-3 SOĞUTMA SİSTEM UYGULAMALARI

BÖLÜM-3 SOĞUTMA SİSTEM UYGULAMALARI BÖLÜM-3 SOĞUTMA SİSTEM UYGULAMALARI 3.1 ALÇAK TARAFTAN ŞAMANDIRALI SİSTEMLER Alçak taraftan şamandıralı soğutucu akışkan kontrol sistemleri eski soğutma tesislerinde oldukça yaygındı. Bu sistemlere Sıvı

Detaylı

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MAKİNE LABORATUVARI I DERSİ DENEY FÖYÜ

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MAKİNE LABORATUVARI I DERSİ DENEY FÖYÜ T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MAKİNE LABORATUVARI I DERSİ DENEY FÖYÜ MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ DENEYİ Kars - 2017 1 MERKEZİ ISITMA EĞİTİM SETİ ÇALIŞMA

Detaylı

Temiz Hava Solunum Sistemleri

Temiz Hava Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum Sistemi Çeşitleri: Kompresörlü Temiz Hava Solunum Sistemleri Tekerlekli Hava Tüplü Solunum Sistemleri Sıralı Sistem Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum

Detaylı

MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ Starter Tip AKÜ ŞARJ CİHAZI

MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ Starter Tip AKÜ ŞARJ CİHAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ Starter Tip AKÜ ŞARJ CİHAZI Kullanma Talimatı Taşıma ve Nakliye Kuralları Cihazınızın uygun tasıma şekli: Streç film veya balonlu naylon ile ambalaj yapıldıktan sonra karton koli

Detaylı

Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0

Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0 Elektronik Kurtarma Sistemleri KULLANIM KILAVUZU V - 2.0 SKY ELEVATOR KATA GETİRME SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU VE ÖZELLİKLERİ BU BELGE KULLANICILAR İÇİN KILAVUZ OLMASI AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR SKY ELEVATOR

Detaylı

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITOTROL 200. Sistem işleticisi için. Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda. 5580 516 TR 3/2006 Lütfen saklayınız!

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITOTROL 200. Sistem işleticisi için. Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda. 5580 516 TR 3/2006 Lütfen saklayınız! Kullanma Kılavuzu Sistem işleticisi için VIESMANN Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda VITOTROL 200 3/2006 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyetiniz için Cana ve mala gelebilecek zarar ve tehlikeleri

Detaylı

: WEST SOUND : TKS 207 R (RACK TİPİ) WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI:

: WEST SOUND : TKS 207 R (RACK TİPİ) WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI: MARKA : WEST SOUND MODEL : TKS 207 R (RACK TİPİ) ÜRÜN CİNSİ : PROGRAMLI OKUL SAATİ WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI: Okullar, Dershaneler, Fabrikalar, Halı sahalar vb. alanlarda

Detaylı

T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DEVRE ANALİZİ LABORATUVARI I DENEY FÖYLERİ

T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DEVRE ANALİZİ LABORATUVARI I DENEY FÖYLERİ T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DEVRE ANALİZİ LABORATUVARI I DENEY FÖYLERİ Hazırlayan Arş. Gör. Ahmet NUR DENEY-1 ÖLÇÜ ALETLERİNİN İNCELENMESİ Kapaksız

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. BlueCool S-Series

Kullanma Kılavuzu. BlueCool S-Series TR Kullanma Kılavuzu BlueCool S-Series 1 Dokümana dair açıklamalar Aşağıdaki sembollerle özel durumlara işaret edilmektedir: DİKKAT Yüksek yaralanma veya ölümcül kaza tehlikesi İKAZ Parçalar için yüksek

Detaylı

Kullanma Kılavuzu W455H

Kullanma Kılavuzu W455H Kullanma Kılavuzu W455H 438 9212-51 05.16 İçindekiler İçindekiler Genel... 5 Kontrol Paneli... 5 Kontrol düğmesi... 5 Ekran... 6 Ayar butonları... 6 Yıkama Programı... 7 Başlat Menüsü... 9 Başlat... 9

Detaylı

Lütfen güvenliğiniz için aşağıdaki uyarılara uyunuz.

Lütfen güvenliğiniz için aşağıdaki uyarılara uyunuz. Değerli Yetkili, Atölyenizde bir başka Berner ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüzden memnun kalacağınızdan ve işinizde size çok değerli katkılar sağlayacağından eminiz. Lütfen kullanıma

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları

BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları 1 BESTPUMP Pistonlu Basınç Pompaları KULLANIM KILAVUZU GARANTİ BELGESİ SATIN ALDIĞINIZ POMPANIZI İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZI DİLERİZ. GARANTİ BELGENİZ POMPANIZIN HÜVİYETİDİR. SERVİSİNİZE BAŞVURMANIZ DURUMUNDA

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. FM443 Güneş enerjisi modülü. Fonksiyon Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 6 720 615 874-03/2008 TR

Kullanma Kılavuzu. FM443 Güneş enerjisi modülü. Fonksiyon Modülü. Kullanıcı için. Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 6 720 615 874-03/2008 TR Kullanma Kılavuzu Fonksiyon Modülü FM443 Güneş enerjisi modülü Kullanıcı için Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz 6 720 615 874-03/2008 TR Içindekiler 1 Emniyet....................................... 3

Detaylı

Kullanım kılavuzu. LD-PULS Sinyal Jeneratörü

Kullanım kılavuzu. LD-PULS Sinyal Jeneratörü Kullanım kılavuzu LD-PULS Sinyal Jeneratörü 2 Kullanım kılavuzu LD-PULS Sinyal Jeneratörü İçindekiler 1. Üretici ve ithalatçı firmanın ünvanı, adres ve telefon numarası 3 2. Bakım, onarım ve kullanımda

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22 PCE-PH 22 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Özellikler... 3 2 Genel açıklama / Teknik Özellikler... 3 3 Fonksiyonlar... 4 4 Kalibrasyon... 4 5 Ölçüm Yöntemi... 5 5.1 ph Ölçümü... 5 5.2 Data-Hold...

Detaylı

KONDENSER ÜNİTESİ KATALOĞU

KONDENSER ÜNİTESİ KATALOĞU En Direk Soğutma!! İklimlendirme ve soğutma alanında hızla gelişen teknoloji bu alanda arge faaliyetleri yapılmasının önünü açmıştır. Kondanser ve evaparatör sistemlerinin daha efektif hale gelmesi ve

Detaylı

Dekontaminasyon ve Yangın Söndürme Operasyonlarında. Macaw Sırtta Taşınır CAF Sistemi. Hızlı Kullanım Talimatı

Dekontaminasyon ve Yangın Söndürme Operasyonlarında. Macaw Sırtta Taşınır CAF Sistemi. Hızlı Kullanım Talimatı Dekontaminasyon ve Yangın Söndürme Operasyonlarında Macaw Sırtta Taşınır CAF Sistemi Hızlı Kullanım Talimatı ÖNEMLİ! Macaw Sırtta Taşınabilir CAF Sistemi üretecinin önermiş olduğu solüsyonlarla uygulanmalıdır.

Detaylı

TORK ANAHTARI DOĞRULAMA CİHAZI KULLANIM KILAVUZU. Kurulum Yöntemi

TORK ANAHTARI DOĞRULAMA CİHAZI KULLANIM KILAVUZU. Kurulum Yöntemi TORK ANAHTARI DOĞRULAMA CİHAZI KULLANIM KILAVUZU Kurulum Yöntemi 1. Dayanak pimleri mengene çenelerinin üstünde olacak şekilde test başlığı bağlama parçasını bir mengeneye yerleştirin ve sıkın. 2. AC adaptörü

Detaylı

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller EVHRAC Fonksiyonu Bilindiği gibi binalarda hava kalitesinin arttırılması için iç ortam havasının egzost edilmesi ve yerine taze hava verilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Her ne kadar ısı geri kazanım cihazları

Detaylı

kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler

kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler 24-28-31 kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler Konvansiyonel Hermetik Kombiler 24-28-31 kw Parametre ayarları Lawa Beyaz dijitli koyu mavi aydınlatmalı LCD ekran Basma butonlu MODE ve RESET Çevirme düğmeli

Detaylı

DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X

DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X 1 2 3 4 5-1 - 6 7 8 9 10-2 - 11 12 14 13 15-3 - 16 17 A B C D E 18 19 20 04307553/1N - KB170s.n. - 4 - KURULUM VE KULLANIM TALIMATLARI TANIMLAMA

Detaylı

ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri

ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Pil DC 3 V (2 1,5V AA Alkaline pil) Alıcı AC 250 V-10A (SPDT) Kullanım ABR 320 SET oda termostatları

Detaylı

MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA

MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA 1ph/50Hz:10kW 3ph/50Hz:20kW 3ph/50Hz:43kW 1. Kapasite: Monofaze 10kW; trifaze 20/43kW. 2. Yüksek Verim; COP= 4 ( Dış Ortam Sıcaklığı: 20/15⁰C,

Detaylı

ELITE A.G. PRES 150 KULLANIM KILAVUZU

ELITE A.G. PRES 150 KULLANIM KILAVUZU ELITE A.G. PRES 150 KULLANIM KILAVUZU 1. MAKĐNA ÖZELLĐKLERĐ Makine otomatik bant kalkmalıdır. Lastik otomatıyla beraber otomatik çalışır. Dokunmatik ekran ve Türkçe menüyle kolay kullanım. Üst bant alt

Detaylı

OLE 105 NA KULLANIM KILAVUZU

OLE 105 NA KULLANIM KILAVUZU NEM ALMA CİHAZI OLE 105 NA KULLANIM KILAVUZU Bu ürünü seçtiğiniz için teşekkürler. Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanım kılavuzunu okuyun. 1. Ürün tanıtımı OLE serisi nem alma cihazı, kapalı odalarda

Detaylı