15. Yıl. Stratejik İş Ortağı Strategic Partner. Ana Finans Sponsoru Main Banking Sponsor. Ana Otomotiv Sponsoru Main Automotive Sponsor

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "15. Yıl. Stratejik İş Ortağı Strategic Partner. Ana Finans Sponsoru Main Banking Sponsor. Ana Otomotiv Sponsoru Main Automotive Sponsor"

Transkript

1 15. Yıl Stratejik İş Ortağı Strategic Partner Ana Finans Sponsoru Main Banking Sponsor Ana Otomotiv Sponsoru Main Automotive Sponsor

2 Pazarlama Zirvesi 2014 Ana Oturumlardan Notlar

3

4 Siz tarih boyu oyun değiştirici olarak çalıştınız. Bizans tan Atatürk e kadar harika oyun değiştiricilerin olduğu bir coğrafyadasınız. Her biriniz oyun değiştirici olabilirsiniz. İşte bu yüzden şimdi ayağa kalkın! Peter Fisk Konferans Başkanı, GeniusWorks Kurucu, Danışman, Konuşmacı, Yazar Değişimi, Amerika daki büyük şirketler yaratmıyor; siz yaratıyorsunuz! Oyunun kuralları herkes için geçerli ancak burada herkes gibi oynamanızdan bahsedilmiyor. Burada oyun içinde zihniyet değiştirmenizden bahsediliyor. Bu da sizin avantajınıza olacak şekilde geleceğinizi yaratmanız ile ilgili. Müşterilerinize müşteri olmaktan daha fazla, daha başka bir şey verin. Bazı firmalar markanın kendileri ile ilgili olduğunu düşünüyor, bu doğru değil. Doğru olan markanın müşteri ile ilgili olduğu gerçeğidir. Geçmişi nasıl geride bıraktığınızdan çok, geleceği nasıl kurguladığınız önemli. Başarılı olma biçimini nasıl değiştireceksiniz, onu düşünün. Tanyer Sönmezer Management Centre Türkiye, CEO Önce bir ihtiyaç doğar, müşterinin ne istediğini anlarsınız. Ardından bir fikir bulunur. Fikir sizi çözüme ulaştırır. Çözüm ürüne dönüşür. Ürün, fayda yaratır. Fayda ise efsaneye dönüşür.

5 Whitney Johnson Springboard Fund, Genel Müdür ve Kurucu Ortak Štefan Klein Aeromobil, Kurucu Ortak, Baş Tasarımcı Belirsiz bir zamanda olduğunuzda artık inovasyon zamanı gelmiş demektir. Kariyerinizin neye benzeyeceğini, ne şekilde ilerleyeceğinize karar verirken buradan yararlanabilirsiniz. Oyunu değiştirenler rakiplerin ne yapmadığını düşünenlerdir. Düşünce biçimimiz vizyonumuzu nasıl değiştirebileceğimize ışık tutar. Amaç oyunu değiştiren olmaksa burada; evrene ilham vermek, inovasyon yapmak, daha iyi ve daha iyi marjı olan ürünler üretmek gerekir. Oyunu değiştiren olmayı düşünenler hızlı ilerler ve fark yaratır! Dalgaları yönetmeyi öğrenebilirsiniz. Rekabetin içinde yer alabilirsiniz. Ancak doğru riskleri almalısınız. Başkaları sizin için ne düşünüyor? Kendiniz hakkında sürekli duyduğunuz bir övgü var mı? Çeşitli becerilere sahip misiniz? Peki ya bir becerinin başka bir beceriyle kesiştiği bir nokta var mı? Becerilerin kesiştiği noktaları görebilmeniz çok önemli. Sizi, diğerlerinden ayıran güçlü noktalar neler? Bunu bilmeniz, sizi güçlü kılacaktır. Başarısız olduğunuzda acı çekmeniz çok önemli. Üzüntüyü bastırırsanız, tutkunuzu kaybedersiniz! Keşif odaklı olun. Hayal kurmak oyunu değiştirmenin motoru gibidir. Ve inovasyon aslında içeriden başlar! Ulaşımda doğayı örnek almaktansa tekerleği icat ettik. Her zaman hayalim uçmaktı... Çünkü uçmak insanları birbirine yakınlaştırır. Peter Fisk: Štefan Klein, kendine rakibi olmayan bir alan buldu. O, uçan otomobilin mucidi. O bir oyun değiştirici!

6 Dijitali öğrendikçe, dijitali aşıyoruz! Baran Yurdagül Avea, Mobil Bağlantı Direktörü Dijitalleşen dünyada müşteri deneyimi değişiyor. Bu çerçevede varoluşumuz değişmedi ama cevap verme şeklimiz değişti. Alışkanlıklarımız değişti. Bilgi kaynaklarımız değişti. Müzik dinleme şeklimiz değişti. İhtiyacı karşılama araçlarımız değişti. Oyuncular değişti ve tek yönlü iletişimimiz de değişti. Aynı anda bir gözümüz sanalda bir gözümüz gerçeklikte, farklı boyutlarda aynı anda olmaya başladık. Seri üretim değil, seri kişileştirme ve kişisel yaratıcılık ön plana geçti. Bugün dijital kanallarla yapılması mümkün kılınan bir çok şey hayatımızın baş köşesine gelip oturdu. Rita Clifton CBE Rita Clifton Limited, Kurucu ve Uluslararası Marka Uzmanı Değeri değiştirmek, değeri dönüştürmek gerekiyor. Şirketler kendileri ve toplum için bunu mutlaka gerçekleştirmeli. Etki ve sonuç mutlaka bir değere dönüşmeli. İnsanların yaptıklarınızı önemsediği bir marka olmalısınız. Sürdürülebilirlik için üç şeye ihtiyacınız var: İyi bir marka, güçlü bir yönetim ve güçlü bir bütçe.

7 Pınar Ercan Tursun Ford Otosan, Pazarlama Müdürü Niraj Dawar Ivey Business School, Pazarlama Profesörü Şirketin kalıcı olması için markanın kalıcı olması gerekiyor. Yeni bir ürün geliştirirken önce kendimize Müşteri kim? sorusunu sorduk. Aldığımız cevaplar şöyleydi; müşteri ürün değil, marka değeri satın alıyor, müşteri ilgi istiyor, müşteri bugün ve ileri günlerdeki ihtiyaçlarını düşünen/planlayan markalar görmek istiyor, tasarım aşamasında kişileştirilmeyi önemsiyor, ürünlerin teknolojik, güvenli, doğa dostu olmasını en önemli kriter olarak görüyor. Markalar ürün tasarımı yaparken geleceği çok iyi görmeli. Müşterinin beklentilerini bugünden görmeleri, geleceği karşılamak adına çok önemli bir faktör. Müşteriye bir sonraki gelişmiş ürünün daha iyi olduğunu söyleyenin kim olduğu önemli. Örneğin Gilette. O tıraş bıçağına bir bıçak daha eklemeden rakipleri kendi ürünlerine bir bıçak daha eklemiyor. Çünkü burada önemli olan Gilette in fazladan eklenen bir bıçağın çok daha iyi olduğunu söylemesi. Neden müşteri sizden satın alıyor? Burada verilen yanıt çok önemli. Cevaptaki hiçbir şey fabrikada üretilen bir şey değildir ve satın alınamaz, ölçülemez. Odaklanılan şey, her zaman tam olarak ürün olmamalı. İnovasyon daha iyi ürün demek değildir; satın alma kriterlerini değiştirmek, tercih edilmeyi artırmaktır.

8 Marty Neumeir Liquid Agency, Dönüşüm Direktörü Ramon Vullings Konuşmacı, Yazar ve IdeaDJ Bir şirketin tek bir gerçek amacı vardır. O da, müşteri yaratmak. Marka logo değil, görsel bir kimlik değil, ürünün kendisi bile değildir. Marka kimine göre duygusal bir durum, kimine göre aklında kalandır. Aslında sizin değil başkalarının söylediği şeydir. Duvarlar yıkılıyor. Müşteri yaratmak gelecekte çok önemli olacak. Burada kritik başarı: Müşterinizin ne olmasını istiyorsunuz önce buna karar vermenizdir! Benzersiz bir markayı müşterinizle birlikte yaratırsınız. Fikir çalmak, başkalarından kopya çekmek, başkalarının fikirleri üzerinde çalışmak zordur. Bilinmeyenin korkusunu araştırmak burada önemli olandır; onu bulabilirsiniz. Kavramları birleştirerek yaratıcı olmayı önemsiyorum. Bu alanda sizlere önerim; diğer sektördeki müşteri deneyimlerini, kazanımlarını işe aktarın. İpuçlarını toplayın. Doğru benzeşmeleri yakalayıp doğru sorular sorun. Farklı modeller uygulayarak, farklı kişileri nasıl çekebileceğinizi gösterin. Kopyala-Yapıştır yerine, Kopyala- Uyarla-Zenginleştir- Oyunu Değiştir- Yapıştır formülünü uygulayın. Ana amacınızı belirleyin. İhtiyaçları olan ve karşılanmamış bir duygu taşıyan grubu saptayın. Cesur olun! Anlamı bulmalarına yardım edin. Önce ihtiyacı dinleyin. Kimlik oluşturmalarına katkı sağlayın. İyi roller verin. Onları işe dahil edin. Ölçülebilir bir durum yaratın. Faaliyet içinde etkileşim yaratın. Ürünü hayal etmelerini sağlayın.

9 Joeri Van den Bergh InSites Consulting, Kurucu Ortak ve Y Kuşağı Uzmanı Tara Swart The Unlimited Mind, CEO Yukarıdan aşağıya öykü anlatmak Y Kuşağı na göre değil. Çünkü onlar anlatıcı olmak yerine öykünün parçası olmak istiyor. Y Kuşağı pazarlamayla dolu bir dünyaya doğdu. Y Kuşağı başarmak istiyor. Ve hatta dünyayı yönetmek istiyor. Arkadaşları arasında bir konuda uzman olmak istiyor. Y Kuşağı için sadece birlikte olmak önemli; ne yaptıkları değil. Duygusal zeka önemli. Vücut-beyin arasındaki bağlantı da aynı şekilde önemli. Vücut ile ilgili beyne ne tür mesajların gittiği, ilham, önyargılar, öğretiler gibi birçok durum, beyni olumlu veya olumsuz etkileyebiliyor. İki konuya odaklanılması gerekiyor: Biri çaba yerine beceri, ikincisi sabit zihniyet yerine öğrenen zihniyet. Öğrenen zihniyet, zorlukları ve hataları fırsat olarak görebilendir. Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmayın. Her şeyi kendi yapmak isteyen insanlar zorlu durumları sevmezler. Çünkü başarısız olmaya gelemezler. Başkalıklardan keyif alın. Kendinizi daha az yargılayın. Meraklı olun. Ve en önemlisi, hata yapmaya izin verin. Başarısızlığa izin verin. Çünkü beyin bu hisse alışmalı! Y Kuşağı yedikleri yemeklerin fotoğraflarını çekiyor. Çünkü onlar deneyimin değerini artırmaya önem veriyor.

10 David Blake Degreed, CEO Navi Radjou Stratejist, Liderlik Uzmanı, Yazar ve Konuşmacı Artık eğitim yerine beceri anlatılıyor. Değişim döneminde öğrenebilenler dünyanın mirasına sahip olabilir. Çünkü diğerleri var olmayan bir dünyada, becerilerde takılıp kalmışlardır. Diplomalar artık sorgulanmamalı, beceriler sorgulanmalı! Şirketlerin kişisel eğitim bütçeleri olmalı ve kişiye öğrenmek için zaman, para, kaynak verilmeli. Artık en iyi eğitimi tek bir kaynaktan almak mümkün değil. En iyi kaynak dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. Önemli olan bu en iyi kaynağı arayıp bulmaktır. Gelecekte eş yaratım süreci söz konusu olacak. Hızlı bir şekilde sorunlar öğrenilip, yine hızlı bir şekilde çözüm birlikte bulunacak. Bugün müşteriler kişiselleştirilmiş bir deneyim istiyor. Markaların kendi üzerlerine odaklanmalarını istiyorlar. Bu durumda siz onları başka markalarla paylaşmaya hazır olmalısınız. Çünkü bu kişiselleştirme durumu, müşterinizi başkalarıyla paylaşmanıza neden olacaktır.

11 Ross Dawson Advanced Human Technologies Group, Başkan Bir network ü harekete geçirmek istiyorsanız eksik olan bağlantıyı bulmalısınız. Başarılı kampanyalara bir bakın... Hepsinin arkasında topluluk olan projeler olduğunu göreceksiniz. Network lerdeki liderler genelde ön plana çıkmaz. Onlar network lerin topluluk haline gelmesini, başarılı olmasını ve değer yaratmasını sağlar. Önemli olan şey, Ben nasıl değer yaratırım? dır. Toplum için değer yaratacak bir şeyler yapmalısınız.

12 Sungurlar İş Merkezi Yıldız Caddesi No. 45/ Beşiktaş, İstanbul Tel +90 (212) Faks +90 (212) /ManagementCentreTurkiye /mct_danismanlik /MCTDANISMANLIK /Management Centre Türkiye (MCT) Stratejik İş Ortağı Strategic Partner Ana Finans Sponsoru Main Banking Sponsor Ana Otomotiv Sponsoru Main Automotive Sponsor Oturum Sponsorları Konaklama Sponsoru Session Sponsors Medya Sponsorları Media Sponsors Accommodation Sponsor Digital Marketing Sponsor Sağlık Sponsoru Health Sponsor Medya Takip Sponsoru Media Monitoring Sponsor MTM Canlı Yayın Sponsoru Mobil Uygulama Sponsoru Live Broadcasting Sponsor Web Design Sponsor Servis Sponsoru Mobile Application Sponsor Dijital Baskı ve Ofset Sponsoru Digital Printing Sponsor Hospitality Services Sponsor Hizmet Sponsoru Service Sponsor Dijital Medya Sponsoru Digital Media Sponsor Uluslararası Medya Sponsorları Press Sponsors Group Media Sponsors Web Tasarım Sponsoru Official Sponsor of Research Basın Sponsorları Grup Medya Sponsorları Dijital Pazarlama Sponsoru Resmi Araştırma Sponsoru International Media Sponsors Etkinlik Verimliliği Sponsoru Event Efficiency Sponsor Çeviri Sponsoru Translation Sponsor Fotoğraf Sponsoru Photography Sponsor Resmi Sponsorlar Official Sponsors Dergi Sponsoru Magazine Sponsor Açıkhava Sponsoru Outdoor Sponsor Dijital Medya Pazarlama Sponsorları Digital Media Merketing Sponsors İK Sponsoru HR Sponsor Kahve İkram Sponsoru Coffee Sponsor İnteraktif Makinalar Sponsoru Interactive Machine Sponsor Sosyal Medya Sponsoru Social Media Sponsor İletişim Hizmetleri Sponsoru Communication Services Sponsor e-posta Pazarlama Sponsoru Marketing Sponsor Transfer Sponsoru Transfer Sponsor Prodüksiyon Sponsoru Production Sponsor Ödül Tasarım Sponsoru Award Sponsor Çocuk Etkinlikleri Sponsoru Kids Marketing Sponsor Ödül Töreni Sponsoru Award Ceremony Sponsor

Zorlukla yüzleşmek. Küresel Üst Düzey Yönetici Araştırmasından CMO Öngörüleri. IBM İş Değerleri Enstitüsü

Zorlukla yüzleşmek. Küresel Üst Düzey Yönetici Araştırmasından CMO Öngörüleri. IBM İş Değerleri Enstitüsü Zorlukla yüzleşmek Küresel Üst Düzey Yönetici Araştırmasından CMO Öngörüleri IBM İş Değerleri Enstitüsü IBM Üst Düzey Yönetici Araştırmasından Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi (CMO) öngörüleri Bu rapor,

Detaylı

İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor. 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus. Marketing Türkiye nin bir ekidir.

İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor. 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus. Marketing Türkiye nin bir ekidir. İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus Marketing Türkiye nin bir ekidir. 13 Ey lül gecesi modanın en büyük partisi! 13 Ey lül gecesi modanın en büyük

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Türkiye nin en büyük havalimanları da.

Türkiye nin en büyük havalimanları da. Temmuz 2015 Türkiye için küçük büyük değerli ne varsa 90 yıldır kayıplara karşı korumamız altında. Türkiye nin 5.000 noktasında, her an yanınızda Anadolu Sigorta var, kaybetmek yok. #bizeemanet En küçük

Detaylı

İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU. KOORDİNASYON Can Ercebe. REDAKSİYON Uğur Elhan

İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU. KOORDİNASYON Can Ercebe. REDAKSİYON Uğur Elhan İÇERİK Ö. Güneş Yıldırım FUNDRAISING OKULU KOORDİNASYON Can Ercebe REDAKSİYON Uğur Elhan GRAFİK TASARIM LOFT/ISTANBUL İLLÜSTRASYONLAR KOFF ANIMATION HAZIRLAYANLAR VE KATKIDA BULUNANLAR Can Ercebe Ö. Güneş

Detaylı

retorik kelebeğin fırtınası Görünen düşman: cehalet sarmalı... Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... marketing europe & anatolia

retorik kelebeğin fırtınası Görünen düşman: cehalet sarmalı... Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... marketing europe & anatolia marketing europe & anatolia Tarih: Aralık 2014 Sayı: 36 retorik Görünen düşman: cehalet sarmalı... kelebeğin fırtınası Takip edeni, takip ederim :) Teknoloji mea dan sorulur... İçindekiler marketing europe

Detaylı

Türkiye penceresinden 2015 İK manzaraları

Türkiye penceresinden 2015 İK manzaraları Türkiye penceresinden 2015 İK manzaraları 2015 yılı için genel İK trendlerine ve araştırma sonuçlarına baktık. Peki, Türkiye cephesinde bizi neler bekliyor? Hangi konu başlıkları daha fazla öne çıkacak,

Detaylı

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK LOSS PREVENTION MANAGEMENT Sayı 7 - Ekim 2014 MESLEĞE ADANMIŞ ÖMÜRLER EKONOMİK KALKINMAYI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMANIN YOLU DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK E D İ T Ö R İmtiyaz Sahibi Muammer Ay Sorumlu

Detaylı

1. Gün MCT DANIŞMANLIK MÜŞTERİ ÇAĞINDA PAZARLAMA ZİRVESİ KONFERANS NOTLARI 05-06 ARALIK 2012 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-İSTANBUL

1. Gün MCT DANIŞMANLIK MÜŞTERİ ÇAĞINDA PAZARLAMA ZİRVESİ KONFERANS NOTLARI 05-06 ARALIK 2012 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-İSTANBUL 1. Gün MCT DANIŞMANLIK MÜŞTERİ ÇAĞINDA PAZARLAMA ZİRVESİ KONFERANS NOTLARI 05-06 ARALIK 2012 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-İSTANBUL Mike WALSH / Tomorrow Gelecekteki İşiniz ve Müşterileriniz Medya

Detaylı

Kurallar Yeniden Belirleniyor

Kurallar Yeniden Belirleniyor Kurallar Yeniden Belirleniyor Y Kuşağı büyüdükçe ve daha etkin olmaya başladıkça iş hayatının kuralları baştan yazılıyor. İşte bu gençlerin en gözde şirketleri! 4 4 Şu anda en yaşlısı, en genci ise yaşında

Detaylı

Otomotivde Gelişim İçin Değişim Calderon ve Zafer Çağlayan ile tartışılacak

Otomotivde Gelişim İçin Değişim Calderon ve Zafer Çağlayan ile tartışılacak MAYIS 2013 SAYI: 48 OYDER - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yayın Organıdır. Otomotivde Gelişim İçin Değişim Calderon ve Zafer Çağlayan ile tartışılacak EDİTÖRÜN YORUMU Geleceği şekillendirmek Otomotiv

Detaylı

Inovasyonun Renkleri Tarih: Mart 2009 Sayı: 3

Inovasyonun Renkleri Tarih: Mart 2009 Sayı: 3 Inovasyonun Renkleri Tarih: Mart 2009 Sayı: 3 İçindekiler İnovasyon Liderlerinden... 1-2 IDEO CEO su Tim Brown ile Röportaj...1-2 -35: Yenilikçi Portre... 3 Gökhan Çeliker Röportajı... 3 Duydunuz mu?...

Detaylı

BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME. Öğreniyorum, öyleyse varım

BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME. Öğreniyorum, öyleyse varım BECERİ REHBERİ K 8 HAYAT BOYU ÖĞRENME Öğreniyorum, öyleyse varım Okulda bir şeyler öğrenip, sonra kalan hayatımızda bilgi ve becerilerimizi kullanmak fikri artık geçerli değildir. Dünya hızlı hareket etmekte

Detaylı

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU. Şirketlerde

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU. Şirketlerde 52 ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU Şirketlerde 101 üniversiteden 15 bin 203 öğrenci Türkiye nin en gözde şirketlerini ve sektörlerini seçti. ve Realta Danışmanlık işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Türkiye

Detaylı

Sberbank Değerler Kitabı

Sberbank Değerler Kitabı Sberbank Değerler Kitabı 60.000 3 Bu kitabın yapımında kişi katkıda bulunmuştur. Sberbank kuralları ve değerleri sene süren yoğun çalışmaların ürünüdür. Bu kitap için Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Beyaz

Detaylı

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris.

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris. 1 2 3 Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN Yazı İşleri Nur GÜN Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com İletişim editor@yenibiris.com Ofset Hazırlık ve Baskı ÖMÜR MATBAACILIK A.Ş. Haramidere

Detaylı

Iyi bir politikaci olmak

Iyi bir politikaci olmak ..... Iyi bir politikaci olmak Alfred Moser Stichting International Foundation for Social Democracy 2009 Alfred Mozer Stichting www.alfredmozerstichting.nl Postbus 1310 1000 BH Amsterdam The Netherlands

Detaylı

REKLAMIN İYİSİ. Mehmet Alikişioğlu

REKLAMIN İYİSİ. Mehmet Alikişioğlu REKLAMIN İYİSİ Mehmet Alikişioğlu ISBN 978-605-4538-40-9 Optimist Yayın ve Dağıtım, 2012 Optimist Yay nlar Telefon : 0216 481 29 17-18 Faks : 0216 521 10 64 e-posta: optimist@optimistkitap.com www.optimistkitap.com

Detaylı

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012. Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012. Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012 37 Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm sunuş 01 Türkiye nin yarınları için çalışıyoruz Tarihi, doğası, kültür mirası ile

Detaylı

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT SUNUŞ Zeka Değişime Adapte Olma Becerisidir. Stephen Hawking Elma Yayınları tarafından 2012 Nisan da yayınlanan bir önceki kitabım Emsalsiz Müşteri Deneyimleri

Detaylı

Leadership Insights. Tüm değişimleri kadınlar yönetiyor

Leadership Insights. Tüm değişimleri kadınlar yönetiyor CEO S 2007 SAYI:42 Leadership Insights Tüm değişimleri kadınlar yönetiyor Dr.Yeşim Toduk AKİŞ Bir Bakışta 1 Tüm değişimleri kadınlar yönetiyor Ege Karapınar bu büyük göreve şans ile sahip olmadı. İnsan

Detaylı

REHBERİ Projeler adına aradığınız her ne varsa

REHBERİ Projeler adına aradığınız her ne varsa Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği P R O J E REHBERİ Projeler adına aradığınız her ne varsa TurkMSIC ProjeDestek Birimi İçindekiler Giriş / Hülya Şahin..... 1 TurkMSIC Mezunları projeler hakkında

Detaylı

Cazip işler ve sektörler

Cazip işler ve sektörler Yeni Mezunun İş Rehberi Cazip işler ve sektörler Tepe yöneticilerden mektuplar Kariyerine nasıl başlayacaksın? Şirketler Başlangıç ücretleri 2013 Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin

Detaylı

En çok aranan kişiler Ücretler Şirketler kimleri arıyor? Çalışanlara neler sunuyor? İnsan kaynakları yöneticilerinden ipuçları

En çok aranan kişiler Ücretler Şirketler kimleri arıyor? Çalışanlara neler sunuyor? İnsan kaynakları yöneticilerinden ipuçları En çok aranan kişiler Ücretler Şirketler kimleri arıyor? Çalışanlara neler sunuyor? İnsan kaynakları yöneticilerinden ipuçları 2015 TAM BENİM KAFAM! DİYORSAN HÜRRİYET E BEKLERİZ. İnternetin dilinden anlayan,

Detaylı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32 Türkiye Perakendeciler Federasyonu Dergisi OCAK - ŞUBAT Sayı: 32 28 46 54 Kurumsallaşamıyorsanız büyümeyin Temizlik kağıdı pazarı hızla büyüyor Marka olmak için teknoloji ve insan verimliliği başkandan

Detaylı

ÖNCE. 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı İŞBİRLİKLERİMİZ YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010

ÖNCE. 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı İŞBİRLİKLERİMİZ YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010 ÖNCE YIL: 19 SAYI: 147 6,50 TL EKİM 2010 19. Kalite Kongresi 8-10 Kasım 2010 İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı 1990 2010 İŞBİRLİKLERİMİZ ISSN 1301-4978 EDİTÖRDEN KalDer bu yıl 20.yılını kutluyor.

Detaylı

Tarih: Kasım 2012 Sayı: 13. europe & anatolia. 1 yaşındayız

Tarih: Kasım 2012 Sayı: 13. europe & anatolia. 1 yaşındayız marketing Tarih: Kasım 2012 Sayı: 13 europe & anatolia 1 yaşındayız İçindekiler Sayı: 13 Tarih: Kasım 2012 İmtiyaz Sahibi Eksantrik Film Prodüksiyon Reklam ve Yayıncılık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Detaylı

İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yrd.

İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yrd. AÇILIŞ KONUŞMASI Haktan Akın İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yrd. Aile Şir k et ler in d e K ur u msa llaşma P a n eli 4 E k im 2005 Sa lı C eva h ir K on gr e M er k ezi Değerli konuklar, kıymetli

Detaylı