Oturum aç butonuna tıklayın.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Oturum aç butonuna tıklayın."

Transkript

1 Adım 1 Oturum açın. Oturum aç butonuna tıklayın.

2 Adım 1 Oturum açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın.

3 Adım 2 Profilinizi yenileyin. Profil sekmesini tıklayın.

4 Adım 2 Profilinizi yenileyin. İpucu: Sekme başlığına farklı bir renkle vurgu yapılacağı için, hangi sekme de olduğunuzu bileceksiniz. Sağ tarafta yer alan etwinning Hayatım bölümüne bakın ve Bir etwinning projesi için hazırım bölümüne cevap olarak Evet seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

5 Adım 2 Profilinizi yenileyin. Profilinizi güncellemek için, Profili Düzenle üzerine tıklayın. İpucu: Kendi fotoğrafınızı yüklemeniz iyi olur. bunu yapmak zorunda değilsiniz, ama fotoğraf yüklemek, potansiyel ortaklar için profilinizi daha dikkat çekici hale getirecektir. Kendi fotoğrafınızı koymak konusunda rahat hissetmiyorsanız; okulunuzun bir fotoğrafını, okul logonuzu veya kendi şehrinizde bulunan ünlü bir yerin resmini koyabilirsiniz.

6 Adım 2 Profilinizi yenileyin. Adınız ve e-posta adresiniz dahil olmak üzere, Profilinizin birçok bölümünü düzenleyebilirsiniz. İpucu: Şifrenizi de değiştirebilirsiniz. İpucu: Kendinizle, mesleki ilgi alanlarınızla, okulunuzla, deneyimlerinizle ve proje fikirlerinizle ilgili kısa ve ilginç bir metin yazmayı deneyin. Potansiyel ortaklarınızın anlayacağı bir dilde yazmak büyük önem taşır birçok öğretmenin, hem kendi ana dillerinde hem de İngilizce, Fransızca, İspanyolca veya Almanca gibi daha çok bilinen diğer bir dilde olmak üzere iki ayrı dilde hazırlanmış profilleri bulunmaktadır.

7 Adım 3 Proje fikriniz hakkında düşünün. İpucu: Eğer halihazırda bir proje fikriniz varsa, etwinning ve Ben: Günlüğüm üzerine yazarak ve ardından Paylaş butonuna tıklayarak diğer insanların bunu öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar, Günlük üzerindeki mesajlarınıza cevap verebilir ve ilgilerini ifade edebilirler. Eğer henüz bir proje fikriniz yoksa, yapmaya ilgi duyduğunuz şeyleri belirtmek için bu alanı kullanabilirsiniz. Örneğin: e-posta alışverişi yapmak istiyorum ya da Bilim projelerine ilgi duyuyorum v.b.

8 Adım 3 Kimi bulmak istersiniz? Kontrol Listesi Potansiyel ortağınızı tanımlamanıza yardımcı olabilecek bazı sorular şunlardır: Ne çeşit bir ortak okul olmalı? Ortak sınıftaki öğrenciler kaç yaşında olmalı? Projede kullanılan dil ne olmalı? Projenin hangi konuları kapsamasını istersiniz? Proje için herhangi somut fikriniz veya öneriniz var mı? Hangi araçları kullanmak istersiniz? etwinning ortaklığınız için özel öneme sahip herhangi bir şey var mı? İpucu: Eğer fikir bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, İşbirliği yapın bölümünde yer alan Proje Formatlarına (hazır projeler) her zaman göz atabilirsiniz.

9 Adım 4 Arama fonksiyonunun Kullanımı etwinning Kullanıcılarını Bulun sekmesine tıklayın. Bir isim yazın. Eğer bulmak istediğinizi kişinin veya okulun adını halihazırda biliyorsanız, Hızlı Arama alanına bu ismi yazabilirsiniz.

10 Adım 4 Arama fonksiyonunun Kullanımı Ya da Ülke, Konu, Dil ve benzeri seçili alanları doldurarak daha genel bir Arama fonksiyonu kullanabilirsiniz. İpucu: Bir etwinning Projesi için Müsait mi? kutucuğunu işaretlemek de iyi olur, böylece arama sonuçlarınız sadece şu anda müsait olan öğretmenleri gösterecektir. İpucu: Bu bir başvuru formu değildir. Bu yüzden, her alanı doldurmanız gerekmemektedir. Daha genel arama yaparak, daha fazla sonuç elde edebilirsiniz. Ara butonuna tıklamayı unutmayın.

11 Adım 4 Arama fonksiyonunun Kullanımı Arama Sonuçları sayfası üzerinde, belirtmiş olduğunuz özelliklere göre, bir etwinning projesi için müsait olan kaç öğretmen olduğunu göreceksiniz.

12 Adım 5 Birileriyle İrtibat Kurulması Daha fazla sonuç görmek için, bu sayfayı aşağı kaydırmanız yeterli olacaktır. İpucu: Bu sayfada; kullandığı dil, ilgi duyduğu konu alanları ve hangi ülkeden olduğu da dahil olmak üzere bir kişinin profili hakkındaki genel bilgileri görebilirsiniz.

13 Adım 5 Birileriyle İrtibat Kurulması Bir kişinin profiline daha yakından bakmak için, sadece ismine tıklamanız yeterli olacaktır. İpucu: Üzerinde yeşil artı işareti olan buton, birisine İletişim İsteği göndermek için kullanılır. Böylece, bu kişileri potansiyel proje ortağı olarak Kişi listenize ekleyebilirsiniz. Kendinizi tanıtma şansınız olmadan, bu butonu kullanmak iyi bir fikir olmaz. Bir kişiye iletişim isteği göndermeden önce, ilk olarak söz konusu kişiye bir e-posta göndermenizi veya Günlüğüne bir şeyler yazmanızı öneririz.

14 Adım 5 Birileriyle İrtibat Kurulması E-posta göndererek birileriyle irtibat kurabilirsiniz. Beyaz zarf üzerine tıklayın. İpucu: Bir kişinin ne kadar aktif olduğunu görmek için, en son oturum açtığı tarihe bakabilirsiniz.

15 Step 5 Birileriyle İrtibat Kurulması Bu kişiyle bir şekilde irtibat halindeyseniz, ona İletişim İsteği göndermek için, üzerinde yeşil artı işareti olan butona tıklayabilirsiniz. İpucu: Ayrıca kişi listesinde kimler olduğunu görebilirsiniz bu kişiler potansiyel ortaklar olabilir. İlgi duyduğunuzu göstermek için, günlüğüne yorum yazabilir ya da yazdığı yazıları beğenebilirsiniz.

16 Adım 6 Forumların Kullanımı Forumları, bir etwinning ortağı bulmak isteyen diğer kişiler tarafından görülebilecek bir mesaj yayınlamak için kullanabilirsiniz.

17 Adım 6 Forumların Kullanımı İpucu: Forumlar, Yaş aralığına göre gruplandırılmıştır. Bu yüzden sizin için en uygun olan Forumu seçin. Eğer yaş aralığı size göre önemli değilse, daha genel bir forum da bulunmaktadır. Bir foruma erişmek için, Forumun başlığına tıklamanız yeterli olacaktır. Örneğin etwinning projeleri v.b.

18 Adım 6 Forumların Kullanımı İpucu: Forumda bir mesaj yayınlamadan önce, ilginizi çeken herhangi bir şey olup olmadığını görmek için, mevcut mesajları taramak her zaman daha iyi olur. Mevcut bir Forum mesajını görmek için, başlığa tıklamanız yeterli olur.

19 Adım 6 Forumların Kullanımı Daha sonra, forum mesajını göreceksiniz. Eğer ilginizi çekerse, cevap verebilirsiniz. İpucu: Mesaja cevap vermiş olan diğer kişileri de görebilirsiniz. Onlar da potansiyel proje ortakları olabilir.

20 Adım 6 Forumların Kullanımı Forum üzerinden bir mesaj göndermek için, Mesaj Oluştur üzerine tıklamanız yeterli olur.

21 Adım 6 Forumların Kullanımı Forum mesajına bir başlık verin. Mesajınızı yazın. İlgili konu alanlarını seçin.

22 Adım 6 Forumların Kullanımı Eğer ilgili ise, Mesleki bir konu seçmelisiniz. İpucu: Mesajınızı anahtar kelimelerle etiketlemek iyi olur. Böylece, diğer kullanıcıların Forum üzerinde yaptığı her aramada mesajınız ortaya çıkar. Mesajınızın dilini seçin. Mesajınızı Gönderin üzerine tıklayın.

23 Adım 7 Çevrimiçi ve Çevrimdışı Etkinlikler İletişim Seminerleri, çevrimiçi Öğrenme Etkinlikleri ve Ortak Bulma fuarları gibi etkinliklerde de ortak bulabilirsiniz. Masa üstünüzde yer alan Ana sayfadaki ulusal haberleri ve etwinning Ana sayfasının Yenilikleri Takip Edin bölümünü takip edin.

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

Merhaba değerli Dostlar;

Merhaba değerli Dostlar; Merhaba değerli Dostlar; Eğitim Merkezi nin forumunun nasıl kullanıldığını bu belgede öğrenebileceksiniz. Eğer bugüne kadar hiçbir forum kullanmadıysanız merak etmeyin; forumu kullanmak çok kolay. İlerleyen

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI

EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI EUROPEAN SHARED TREASURE YARARLANICILARIN EST VERİLERİNİ GİRMESİ İÇİN EL KİTABI EST Comenius, Leonardo ve Grundvig ortaklıkları için hazırlanmış bir veri tabanıdır ve amacı Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA REHBERİ Özgeçmiş, bireyin çalışma yaşamı ile ilgili bilgilerini, bireye özgü belirli değerlerini düzenli bir şekilde işverene sunduğu araçtır. Başka bir ifadeyle; bir işe girebilmeniz

Detaylı

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini

Detaylı

Grafik Tasarım. Güzel Görseller Tasarlamak. Bilal ATASOY

Grafik Tasarım. Güzel Görseller Tasarlamak. Bilal ATASOY Grafik Tasarım Güzel Görseller Tasarlamak Bilal ATASOY Dersin içeriği Grafik tasarımın temelleri Grafik tasarım araçları CorelDraw Photoshop Publisher, Tasarım uygulamaları Dersin işleniş yöntemi Dersler

Detaylı

ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu

ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu ideal Veri Terminali Sistem Tanımları Kullanım Kılavuzu 1.1 ideal Sistem Tanımları ile Yapabilecekleriniz ideal Sistem bölümü yazılım alt yapısı C# ve Visual Basic yazılımlarının alt yapısı ile uyumlu

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322 E-LIFE e-learning VIRTUAL CENTER FOR PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ e-life e-eğitim El Kitabı - Pedagojik araç ve yöntemlerin kısa bir sunum ile Sanal

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Internet Okur Yazarlığı El Kitabı

Internet Okur Yazarlığı El Kitabı Internet Okur Yazarlığı El Kitabı 2nci düzeltilmiş sürüm Derleyenler Janice Richardson (editör), Andrea Milwood Hargrave, Basil Moratille, Sana Vahtivouri, Dominic Venter ve Rene de Vries Güncelleyenler

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Meryem Yavaş Boyut Ltd. Şti Temmuz 2008 Özet : Bu doküman, Selçuk Ecza Deposu web depo uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Web depo uygulamasının

Detaylı

Zimbra Kullanıcı Rehberi

Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim,görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. Şekil 1- Zimbra

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu

Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu Küçük İşletmeler İçin Basın Bülteni Kılavuzu ġirket Haberleri olarak küçük iģletmeler ve giriģimcilerin üzerindeki büyük yükün farkındayız. Gün içerisinde iģletmenizle ilgili bir çok farklı iģle uğraģıyorsunuz

Detaylı

Bu kitapçık kimler içindir? Bu kavram nasıl gelişti: sanat, eğitim ve seyahat. Dil ve Kentin Tanıtımı

Bu kitapçık kimler içindir? Bu kavram nasıl gelişti: sanat, eğitim ve seyahat. Dil ve Kentin Tanıtımı Bu kitapçık kimler içindir? adlı bu kitapçık bir şehirdeki işaretleri fotoğraflayarak, bir lisanı öğretmek ve öğrenmek için bir yöntem sunmaktadır. Mevcut kaynaklarınızı en iyi şekilde değerlendirecek

Detaylı

T A N I T I M K I L A V U Z U

T A N I T I M K I L A V U Z U T A N I T I M K I L A V U Z U İçindekiler Güvenli kullanım uyarı ve tavsiyeleri...02 Arka panel açıklaması...03 Uzaktan kumandanın tanıtımı...04 Hızlı Erişim Menüsü...05 Ana Menü...06 Tivibu da Ara...06

Detaylı

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 Yazanlar: Markus Hohenwarter ve Judith Hohenwarter Çevirenler: Mustafa Dogan ve Erol Karakırık www.geogebra.org GeoGebra Yardım 3.2 Son Düzenleme: Aralık 11,

Detaylı

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Twitter; 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Başarının 11 Adımı. tüm potansiyelinizi kullanmanın yolu

Başarının 11 Adımı. tüm potansiyelinizi kullanmanın yolu Başarının 11 Adımı tüm potansiyelinizi kullanmanın yolu Başarının 11 Adımı Kaliteofisi Yayınları No: 8 Şubat 2004 Tüm hakları Kaliteofisi ne aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir. Öneri

Detaylı