SANIHYDRO SFA 5 NEDEN. Teknİk sorularınız İçİn: ÖRNEK UYGULAMALAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SANIHYDRO SFA 5 NEDEN. Teknİk sorularınız İçİn: 18-19 20-21 22 ÖRNEK UYGULAMALAR"

Transkript

1

2 SANIHYDRO SFA 5 NEDEN WC ÖĞÜTÜCÜ SANIFLO SANITOP SANIPRO SANIPACK SANICOMPACT 3 SANIBEST Pro SANIALARM / BAKIM BAĞLANTI ÜNİTELERİ Sayfa POMPA SANISHOWER SANIVITE SANISPEED TAHLİYE İSTASYONU SANICUBIC SANICUBIC Classic SANICOM SANICONDENS SANICONDENS Clim mini SANICONDENS Clim pack SANICONDENS Clim deco SANICONDENS Plus SANICONDENS Best BAĞLANTI ÜNİTELERİ BAĞLANTI ÜNİTELERİ BAĞLANTI ÜNİTELERİ Sayfa 5 6 Sayfa Sayfa ÖRNEK UYGULAMALAR 9 Teknİk sorularınız İçİn:

3 SFA GRUP DÜNYA LİDERİ Sektöre su arıtma tesisleri için ekipman tasarımı ile başlayan SFA, tuvalet öğütücü tasarlayarak banyo sektöründe devrim yapmıştır. Fransa daki başarısının ardından, SFA Avrupa ve Kuzey Amerika ya da açıldı. Buna paralel olarak, SFA ilk TV reklam kampanyalarını başlatarak sektörün diğer oyuncularına fark attı. SFA, kalite sertifikasyon girişiminde Fransa daki öncü sanayi grupları ve üretim tesisleri olarak da ISO belgesine sahip olan ilk fabrikalar arasındadır. SFA Grubu, banyo ekipmanları pazarına da odaklanarak faaliyet alanlarını genişletmiştir. SFA Grubu.inci Şubesini SANIHYDRO markasıyla Türkiye de açmıştır. NASIL ÇALIŞIYOR? Sifon çekildiğinde, rezervuardaki su seviyesi yükseliyor ve öğütücü kendiliğinden devreye giriyor. 3 İnce öğütülmüş atıklar pompa tarafından tahliye ediliyor. Paslanmaz çelikten bıçaklar katı atıkları 3- saniye içinde küçük parçacıklar haline getiriyor. Entegre çek valf ile donatılmıştır. Cihaz tekrar kullanıma hazırdır. ÖĞÜTÜCÜ SİSTEM 3000 devirle çalışan bıçak, organik atıkları ve tuvalet kâğıdını parçalayıp sıvı haline getirmektedir. Ev tipi kullanım için uygundur. Saniflo, Sanitop, Sanipro, Sanipack PARÇALAYICI SİSTEM Organik atık ve tuvalet kâğıdını parçalar. Yanlışlıkla atılan bayan ped veya bezlere karşı öğütücü sisteme göre daha iyi performans sağlar. Otel, yazlık, restoran, AVM ve benzeri halka açık yerlerde yoğun kullanım için uygulanabilir. Sanibest Pro, Sanicubic, Sanicubic Classic

4 SFA YI SEÇMEK İÇİN 5NEDEN 55 yıllık tecrübe SFA grubu, başta Fransa olmak üzere, tasarımcı, üretici ve konsept icat eden kimliğiyle bütün dünyada, 55 yıldır banyo ekipmanları sektöründe faaliyet göstermektedir. Ev tipi WC öğütücü ve pompa sektöründe lider konumunda olan SFA, öncelikli yatırım alanı olarak Araştırma ve Geliştirmeyi belirlemiştir. Her yıl ARGE departmanımızda çalışan onlarca mühendislerimiz, daima montajı basitleştirerek ve en üst kaliteyi sağlayarak, bugünün ve geleceğin ürünlerini geliştirmektedir. Kalite yıl garanti ve standartlara uygunluk SFA WC öğütücü ve pompaları Fransa da üretilmektedir ve yürürlükte olan yeni Avrupa ve Uluslararası Standartları na uygundur (EN 050-3, EN 050- ve EN 050-). Üretildiği fabrika ISO 900:000 (AFAQ, Fransız Kalite Sertifikasyon Derneği tarafından verilmiştir) belgesine sahiptir. Kolay montaj 3 SFA WC öğütücü neredeyse her yerde zahmetsiz banyo kurulumu için ideal bir çözüm sağlamaktadır. SFA WC öğütücüleri ile geleneksel sıhhi tesisat yöntemleriyle imkansız olduğu düşünülen yerlerde bile, tuvalet veya banyo monte edebilirsiniz (örneğin kanalizasyon borusundan uzak veya kot farkı olan yerlerde vb.). Montajı ve kullanımı çok basittir. Standartlara uygun bir montaj sağlamak açısından, tesisat uzmanınıza başvurmanızı öneririz. Sessiz ve güvenli Önce SFA WC öğütücü ve pompaları, cihaz çalıştığında rezonans titreşimlerini absorbe eden parçalar ile donatılmıştır. Böylece yayılan sesi 0-decibel azaltmaktadır. Böylece yayılan gürültü seviyesi düşmekte ve neredeyse sifon sesinden bile ayırt edilemeyecek duruma gelmektedir. Sonra Rahatlık 5 SFA, WC öğütücü ve pompalarının satıldığı tüm ülkelerde, kendi şubeleri ve distributör ağı aracılığıyla satış sonrası hizmeti sağlanmaktadır.

5 WC ÖĞÜTÜCÜ WC ÖĞÜTÜCÜ

6 WC ÖĞÜTÜCÜ SANIFLO SaniFLO SILENCE tuvalet atıklarını öğütüp, ince borular aracılığla ana gidere aktarmaktadır. Bodrum katında, çatı katında veya WC gideri olmayan banyolarda kullanılabilir. m 00 m TAHLİYE DN 3 Bağlantı yapılabilen üniteler : Klozet Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : 330 x 63 x 63 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. 6 Dikey ve yatay pompalama : m 00 m Yükseklik (m) EN Debi (l/dak.)

7 SANITOP WC ÖĞÜTÜCÜ 5 m SaniTOP SILENCE herhangi standart klozete monte edilebilir. İkinci giriş sayesinde lavabonuzu da bağlamanızı sağlar. 00 m GİRİŞ DN 0 TAHLİYE DN 3 Bağlantı yapılabilen üniteler : Klozet + lavabo Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : 330 x 63 x 63 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Dikey ve yatay pompalama : 5 m 00 m Yükseklik (m) EN Debi (l/dak.) 7

8 WC ÖĞÜTÜCÜ SANIPRO SaniPRO XR SILENCE banyonuzun bütün atık sularını (duşakabin, tuvalet, lavabo, bide) dikey yönünde 5m, yatay yönünde 00m ye kadar pompalayabilir. 5 m 00 m TAHLİYE DN GİRİŞ DN 0 GİRİŞ DN 0 63 GİRİŞ DN 0 8 Dikey ve yatay pompalama : 5 m 00 m Bağlantı yapılabilen üniteler : Klozet + lavabo + duşakabin + bide Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : 3 x 80 x 63 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Yükseklik (m) EN Debi (l/dak.)

9 SANIPACK WC ÖĞÜTÜCÜ Sadece 6 mm derinliğiyle, SaniPACK alçıpan içerisinde tamamen gizlenebilen tek öğütücüdür. 5 m Asma klozet için ideal bir çözümdür. 00 m 6 6 GİRİŞ DN 0 TAHLİYE DN 3 95 GİRİŞ DN 0 GİRİŞ DN 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : Asma klozet + lavabo + duşakabin + bide Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : 6 x 6 x 95 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Dikey ve yatay pompalama : 5 m 00 m Yükseklik (m) EN Debi (l/dak.) 9

10 WC ÖĞÜTÜCÜ SANICOMPACT 3 Kireç önleyici Antibakteriyel kapak Seramik Amortisörlü SANICOMPACT 3 entegre öğütücü ile donatılmış bir klozettir. Kompakt olduğundan merdiven altı gibi dar yerler için uygundur. 3 m 30 m TAHLİYE DN 3 Sanicompact 3 Sessiz teknoloji Eco+ : çift kademeli sifon,8 L / 3 L 5 GİRİŞ DN 0 Lavabo monte edilebilir. YENİ 03 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : Lavabo Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 550 W Boyutlar (g x d x y) : 390 x 30 x 5 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Klozet kapağı dahildir. 3 Yükseklik (m) 0 Dikey ve yatay pompalama : 3 m 30 m Debi (l/dak.)

11 SANIBEST Pro WC ÖĞÜTÜCÜ 7 m SANIBEST Pro yüksek performanslı parçalayıcı sistemi ile donatılmıştır ve yoğun bir kullanım için uygundur. Otel, yazlık, restoran, bar, çamaşırhane ve benzeri halka açık yerlerde kolaylıkla uygulanabilir. 0 m 0 GİRİŞ DN TAHLİYE DN 3 67 GİRİŞ DN 0 GİRİŞ DN 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : Klozet + lavabo + duşakabin + bide Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : 507 x 5 x 67 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Dikey ve yatay pompalama : 7 m 0 m Yükseklik (m) Debi (l/dak.)

12 WC ÖĞÜTÜCÜ SANIALARM GÜVENLİK, HUZUR, KONFOR ORİJİNAL BİR KONSEPT Elektrik kesintisi, bakımsız cihazın kireçlenmesi veya giderin tıkanması gibi durumlarda öğütücülerin veya pompaların içindeki su seviyesinin yükselmesine sebep olabilir. SANIALARM kullanıcıyı anında uyararak uygun olmayan kullanımı önlemektedir. SANIALARM kataloğumuzda yukarıdaki görseli bulunduran tüm ürünlerde opsiyon olarak kullanılabilir. Buzzer BAKIM Cihazı daha uzun süreli kullanabilmek amacıyla, düzenli aralıklarla kireçten arındırmanız gerekmektedir. Bu işlem kullanım sıklığına ve suyun sertliğine bağlıdır. Sık kullanım için, 3 ayda bir bakım yapınız. Daha az kullanım için, 6 ayda bir bakım yapmanız yeterlidir. Özel olarak tasarlanmış SFA kireç çözücü iç aksamlarına zarar vermeden cihazı kireçten temizlemektedir. SFA kireç çözücü yerine alternatif olarak elma sirkesi kullanılabilir. NASIL ÇALIŞIYOR? Bakım İşlemİ nasıl yapılır? SANIALARM cihazın kapağına kuruluyor. SANIALARM haznenin su seviyesi anormal bir seviyeye ulaştığında, seviye sensörü sayesinde sesli ikaz vererek devreye girmektedir. Alarm sorun çözümlene kadar veya devre dışı bırakılana kadar çalmaya devam edecektir. Tüm SANIHYDRO öğütücüler ile Sanivite ve Sanispeed pompalarına uygulanabilir. Hazneyi temizlemek için sifona basınız (pompa devreye girerek haznenin içinde kalmış olan atık suyu tahliye edecektir). Cihazın fişini prizden çekiniz. SANIALARM I KOLAYCA MONTE EDİNİZ 3 Klozetin içine litre kireç çözücü veya elma sirkesi dökünüz. adet,5 V luk pilleri ilave ediniz (piller alarm kutuyla dahil değildir) Yaklaşık 0 - saat bekletiniz. 3 Kapağının üzerinde ALARM yazısı belirtildiği noktaya 0 mm lik bir delik açın. Siyah hortumun etrafına ve deliğin içine silikon sürünüz. Hortumun ucunu kapağa temas edecek şekilde deliğe yerleştiriniz. 5 Cihazın fişini prize tekrar takınız. 5 Alarm kutusunu hortumun deliğine yerleştiriniz. 6 Kireç parçacıklarını tahliye etmek için sifona -3 kez basınız. Alarmı devreye sokmak için butonu On konumuna getiriniz.

13 POMPA POMPA

14 POMPA SANISHOWER Küçük hacmi ve düşük sıvı seviyesinde devreye girmesi sayesinde, SANISHOWER duş teknesinin altına veya lavabo dolabına monte edilebilir. m 0 m TAHLİYE DN 3 GİRİŞ DN 3/0 0mm GİRİŞ DN 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : Lavabo, duşakabin, bide Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 50 W Boyutlar (g x d x y) : 96 x 65 x 5 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Yükseklik (m) 5 EN Dikey ve yatay pompalama : m 0 m Debi (l/dak.)

15 SANIVITE 5 m SANIVITE SILENCE mutfak tezgahının altına gizlenerek estetik ve hijyenik bir çözüm sağlamaktadır. POMPA 50 m GİRİŞ DN 0 TAHLİYE DN 3 GİRİŞ DN Ø 8 Ø 3 GİRİŞ DN 0 Ø GİRİŞ DN 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, evye, duşakabin, banyo küveti, bide, lavabo Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Maks. akışkan sıcaklığı : 60 C (kısa devreler - 5 dk. maks.) Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : x 85 x 80 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Yükseklik (m) EN 050- Dikey ve yatay pompalama : 5 m 50 m Debi (l/dak.) 5

16 POMPA SANISPEED SANISPEED SILENCE atık suları 7 metre yüksekliğe kadar pompalayabilir. Cafe, restaurant gibi yoğun kullanımı olan yerler için uygundur. 7 m 70 m GİRİŞ DN 0 GİRİŞ DN TAHLİYE DN 3 Ø 8 Ø 3 GİRİŞ DN GİRİŞ DN 0 Ø 0 0 Bağlantı yapılabilen üniteler : Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, evye, duşakabin, banyo küveti, bide, lavabo Deşarj boru çapı : 3 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Maks. akışkan sıcaklığı : 75 C (kısa devreler - 5 dk. maks.) Koruma sınıfı : IP Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Elektrik tüketimi : 00 W Boyutlar (g x d x y) : x 85 x 80 mm Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır. Yükseklik (m) EN Dikey ve yatay pompalama : 7 m 70 m Debi (l/dak.)

17 TAHLİYE İSTASYONU TAHLİYE İSTASYONU

18 TAHLİYE İSTASYONU SANICUBIC MOTOR IP 67 Kablolu alarm dahil m Görsel ve sesli sinyaller üreten harici alarm modulü içerir. (5 mt.lik kablo ile beraber) 0 m Ø 00 Ø 50 Ø 50 Ø Ø 00 Ø 50 SANICUBIC çalışma prensibi Cihaz 3 adet seviye algılama çubuğu ile donatılmıştır: adedi motorun çalışmasını tetikleyen switch lere, diğeri ise alarm switch ine bağlıdır. algılama çubuğu (uzun) Normal çalışma modunda hazne içerisindeki atık sular belirli bir seviyeye ulaştığında switch i tetikleyip motorun çalışmasını sağlamaktadır. Alarm çubuğu (kısa) Anormal bir durumda atık sular haznenin üst seviyesine ulaşır ve alarm switch ini tetikler. Sesli ve görsel alarm devreye girer (cihazın üzerindeki panelin ve harici alarm modülünün kırmızı led ışığı yanar). AvantaJLAR Kablolu alarm modülü dahil Yüksek parçalama performansı Farklı çaplardaki girişleri 8 Dikey ve yatay pompalama : m 0 m

19 500W lık tek motorla donatılmış olan SANICUBIC, tuvalet, banyo, mutfak veya çamaşırhanenizden gelen atık suları tahliye edebilmektedir. Evler veya küçük işletmeler için uygundur. Bağlantı yapılabilen üniteler : Maks. 6 klozet, banyo, mutfak ve çamaşırhanenin atık sularını Giriş bağlantısı : x 0/50 mm 3 x 0/50/00/0 mm Deşarj boru çapı : 50 mm Ortalama atık su sıcaklığı : 35 C Maks. akışkan sıcaklığı : 70 C (kısa devreler - 5 dk. Maks.) Koruma sınıfı : IP 67 Hazne hacmi : 3 L Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V, 50 Hz. Koruma sigortası : 0 A Elektrik tüketimi : 500 W Boyutlar (g x d x y) : 537 x 6 x 0 mm Net ağırlık : 6 kg Cihaz toprak hattına bağlanmalıdır. Havalık évent GİRİŞ DN 0/50 DN 00/0 TAHLİYE DN 50 HAVALIK DN 50 GİRİŞ 0/50 TAHLİYE İSTASYONU GİRİŞ DN 0/50 DN 00/0 GİRİŞ DN 0/50 DN 00/ Görsel Alarm : Vana vanne d'arrêt Yükseklik (m) Debi (m 3 /saat) daire için ( - 3 kişi arası) cihazın performans bilgileri Yaklaşık debi =,5 m 3 /saat Tahliye boru çapı 50 mm PVC boru ile dikey tahliye mesafesi PVC boru ile yatay tahliye mesafesi

20 TAHLİYE İSTASYONU SANICUBIC Classic YENİ MOTOR IP68 Harici panel ( m) m 0 m Görsel ve sesli sinyaller üreten harici alarm modulü içerir. (5 mt.lik kablo ile beraber) ø 00 ø 50 ø 00 ø 00 ø 00 ø 50 ø ø 00 ø 00 SANICUBIC Classic çalışma prensibi Cihaz 3 adet seviye algılama çubuğu ile donatılmıştır: adedi motorun çalışmasını tetikleyen switch lere, diğeri ise alarm switch ine bağlıdır. algılama çubuğu (uzun) Normal çalışma modunda hazne içerisindeki atık sular belirli bir seviyeye ulaştığında switch i tetikleyip motorun çalışmasını sağlamaktadır. Alarm çubuğu (kısa) Anormal bir durumda atık sular haznenin üst seviyesine ulaşır ve alarm switch ini tetikler. Elektronik kart her iki pompaya çalışma komudu verir. Sesli ve görsel alarm devreye girer (cihazın üzerindeki panelin ve harici alarm modülünün kırmızı led ışığı yanar). 0 Dikey ve yatay pompalama : m 0 m AvantaJLAR Kablolu alarm modülü dahil Yüksek parçalama performansı motor Farklı çaplardaki girişleri Yüksek sızdırmazlık sınıfı: IP 68 Harici panel

21 SANICUBIC Classic parçalayıcı sistem ile donatılmış bir tahliye istasyonudur. 500 W lık motoru sayesinde iş yerleri veya gideri kurtarmayan bodrum kat dairelerinde kullanılabilir. Cihaz IP68 yüksek sızdırmazlık koruma sınıfındadır. Harici paneli sayesinde bakımı kolaydır. Donmaya karşı korunmalıdır. Sarı LED power Kırmızı LED alarm Manuel çalışma motor Manuel çalışma motor Harici panel GİRİŞ ø 0/50 ø 00/0 HAVALIK ø 50 TAHLİYE ø 50 GİRİŞ ø 0/50 GİRİŞ ø 0/50 ø 00/0 GİRİŞ ø 0/50 ø 00/0 GİRİŞø 0/50 ø 00/0 TAHLİYE İSTASYONU Harici alarm modülü 56 0 Kırmızı LED alarm Sarı LED power Bağlantı yapılabilen üniteler : Maks. 6 klozet, banyo, mutfak ve çamaşırhanenin atık sularını Uygulama alanları : küçük binalar, işyerleri, halka açık yerler Maks. debi : m 3 /saat Koruma sınıfı : IP68 Harici panelin koruma sınıfı : IPX Hazne hacmi : 5 L Deşarj boru çapı : 50 mm Giriş bağlantısı : x 0 / 50 mm x 0 / 50 / 00 / 0 mm Havalık : 50 mm Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V / 50 Hz Elektrik tüketimi : motor x 500 W Koruma sigortası : 5 A Elektrik sınıfı : I Maks. akışkan sıcaklığı : 70 C (kısa devreler - 5 dk. Maks.) Net ağırlık (aksesuarlar dahil) : 30 kg Norm : EN 050- Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır Sesli ve görsel harici alarm modülü Cihaz toprak hattına bağlanmalıdır Yükseklik (m) P P + P M : motor debi performansı Debi (m 3 /saat) M+M : motor debi performansı PVC boru ile dikey tahliye mesafesi daire için ( - 6 kişi arası) cihazın performans bilgileri Yaklaşık debi = 5 m 3 /saat Tahliye boru çapı 50 mm PVC boru ile yatay tahliye mesafesi

22 TAHLİYE İSTASYONU SANICOM Yağ tutucu tavsiye edilir SANICOM pompa 90 C ye kadar sıcak suları tahliye eder. Yemekhane, kuru temizleme, restaurant, otel çamaşır haneleri, kuaförlerde veya kullanımı sık olan benzeri yerlerde kullanılabilir. 8 m 80 m 9 GİRİŞ DN 0 TAHLİYE DN 3 ø 3 GİRİŞ DN 0 33 ø ø0 mm SANICOM Çalışma prensibi Hazne içerisindeki atık sular belirli bir seviyeye ulaştığında switch i tetikleyip motorun çalışmasını sağlamaktadır. Bağlantı yapılabilen üniteler : Banyonun tüm atık suları (WC hariç), mutfak, çamaşırhane Desarj boru çapı : 3 mm Giriş bağlantısı : x DN 0 Hazne hacmi : 0 L Besleme voltajı ve frekans : 0-0V / 50 Hz Elektrik tüketimi : 750 W Koruma sigortası : 6 A Elektrik sınıfı : I Koruma sınıfı : IP Maks. akışkan sıcaklığı : 90 C (kısa devreler - 5 dk. Maks.) Net ağırlık : 0 kg Norm : EN050- Fabrika montajlı çek valf ile donatılmıştır Harici alarm bağlanabilir. AvantaJLAR Kolay Kurulum (kuyu açmayı gerektirmez) giriş Sıcak suları tahliye kapasitesi (90 C ye kadar) ø0 mm ø3 mm ø3 mm Debi performansı Yükseklik (m) Debi (m 3 /saat)

23 SANICONDENS SANICONDENS

24 SANICONDENS SANICONDENS Clim mini SANICONDENS Clim mini Klima yoğuşma sularını tahliye eden bir pompadır. Kompakt olduğundan split klimalara monte edilip asma tavana kolayca gizlenebilir. db (A) lik düşük ses seviyesiyle SANICONDENS Clim mini fark edilmeyecek kadar sessizdir. 6 m 60 m Çalışma prensibi SanicONDENS Clim mini parçadan oluşmaktadır: şamandıra ve pompa. Şamandıra içindeki yoğuşma suları belirli bir seviyeye ulaştığında pompanın çalışmasını tetikler. Pompa şamandıra da bulunan suyu emip tahliye eder. AvantaJLAR Kompakt Sessiz Güvenli (alarm sistemi ve termik koruma) Bağlantı yapılabilen üniteler : 3000 BTU ye kadar split klimalar Maks. debi : 5 L/saat Maks. emiş yüksekliği : m (şamandıra ve pompa aralığı) Maks. dikey pompalama : 6 m Besleme voltajı ve frekans : 0-0 V / 50 Hz Maks. emiş güçü : W Koruma sınıfı : IP 0 Güvenli : - Termik koruma - Alarm - Topraklama,5 m hortum, sabitleme aparatı, havalık hortumu ve besleme kablosu dahil SanicONDENS Clim mini 3000 BTU ye kadar (0 kw) split klimalara uygulanabilir. Drenaj pompası klimanıza uygunmudur? Genel anlamda drenaj pompanın tahliye etmesi gereken su hacmi her kw için L/saat arasında kabul edilir (nem oranı yüksek olan bölgelerde bu değer artabilir). Örneğin: 5 kw lık klimanın (8000 BTU) tahliye etmesi gereken yoğuşma su hacmi.5 - L/saat arasındadır. Uygun bir montaj yapılabilmesi için, basınç kayıplarını iyi tespit etmek gerekir: emiş yüksekliği, dikey ve yatay pompalama mesafeleri. Değerler aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Emiş mesafesi (A) Dikey pompalama mesafesi (B) Yatay pompalama mesafesi (C ) , 9, 8,3 7,3 0 8,9 7,8 7,0 6, 3 7,9 7, 6,3 5,8 7,0 6,0 5,3,9 8,9 8,3 7,5 5,9 7,8 7,3 6,7 6, 3 6,9 6,7 5,7 5, 5,9 5,5,9, 7,8 7,6 6,9 6,5,5 7, 6,6 6, 5,7 3 6,5 5,7 5,,8 5,5,8, 3,9 Debi performansı L/saat (+/ 0 %) Tahliye hortumu (tedarik edilmez) iç çap 8 veya 0 mm C Pompa 0 8 B Gider borusu ø 0 ø 8 ø 5 9 Şamandıra Pompa ø 5 37 ø 7 ø 7 Yoğuşma suyu haznesi A 37 7 Şamandıra

25 SANICONDENS Clim pack SANICONDENS Clim pack montaja hazır kiti ile beraber SANICONDENS Clim mini pompası içerir. Kolay ve estetik montaj için tasarlanmıştır. 6 m 60 m 8 Çıkış Ø 8,50 Çıkış Ø 0,50 Giriş Ø min. 350 maks Çalışma prensibi ve ürün özellikleri Sanicondens Clim Pack, Sanicondens Clim mini ile aynı özelliklere sahiptir. SANICONDENS AvantaJLAR Kolay montaj (sabitleme ve bağlantı aparatları tedarik edilir) Dirsek sağ veya sol tarafında kullanılabilir. Sessiz Estetik bir çözüm Dikey ve yatay pompalama : 6 m 60 m Yükseklik (m) Debi (l./saat) 5

26 SANICONDENS SANICONDENS Clim deco SANICONDENS Clim Deco tüm duvar tipi klimalarına monte edilebilir. 6 m 60 m Kurulum çizimleri 5 57,5 5 AvantaJLAR Yüksek performans Kurulum ve bakım kolaylığı 6 Dikey ve yatay pompalama: 6 m 60 m Bağlantı yapılabilen üniteler : 3000 btu ye kadar split klimalar Maks. debi : L / saat Maks. dikey pompalama : 6 m Besleme voltajı / frekans : 0-0 V / 50 Hz Maks. emiş gücü : 6 W Koruma Sınıfı : IP Güvenli : Termik koruma Duvara sabitleme aparatı ve vida gizleme kapağı dahil. Yükseklik (m) Debi (l./saat)

27 SANICONDENS Plus SANICONDENS Plus kombilerin ve soğutma dolapların yoğuşma suyunun tahliyesini sağlayan bir pompadır. Haznesi asitlere karşı dayanıklıdır.,5 m Komple montaj kiti ile tedarik edilir. 50 m , Bağlantı yapılabilen üniteler : Yoğuşmalı kombi, soğutma dolapları ve klima Giriş bağlantısı : x DN 8 mm Deşarj boru çapı : 8 / mm Maks. debi : 3 L/saat ph min :,5 Hazne hacmi : L Besleme voltajı / frekans : 0-0 V / 50 Hz Maks. emiş gücü : 60 W Maks. amper : 0,5 A Elektrik Sınıfı : I Ses seviyesi : < 5 db(a) Maks. akışkan sıcaklığı : 80 C - S3 5 % ( dak. 30 on / 8 dah. 30 off) Net ağırlık : kg Koruma Sınıfı : IP0 Duvara sabitleme aparatı - Çek valf ile donatılmıştır. Teslimat kapsamı : giriş bağlantı adaptörü, çıkış bağlantı adaptörü (DN 50), 6 m lik tahliye hortumu, 3 adet kauçuk kapak ve m lik güç kablosu. SANICONDENS AvantaJLAR Duvara sabitleme aparatı dahil giriş Yükseklik (m) 5 3 Dikey ve yatay pompalama :,5 m 50 m Debi (l./dak) 7

28 SANICONDENS SANICONDENS Best,5 m 50 m 300, ,5 Çalışma Prensibi SANICONDENS Best yoğuşmalı kombilerin atık suların tahliyesi için tasarlanmıştır. Hazneye giren yoğuşma suları belirli bir seviyeye ulaşınca flatörü kaldırmakta ve motorun çalışmasını sağlamaktadır. Cihaz yoğuşma suların ph değerini normal koşullara çıkaran nötralizasyon sistemine sahiptir. SANICONDENS Best alarm (sesli ve/veya görsel) bağlanabilen ikinci bir flatör ile donatılmıştır. AvantaJLAR Yoğuşma suların nötralizasyon sistemi Giriş Alarm bağlantısı Bağlantı aparatları tedarik edilir 8 Dikey ve yatay pompalama :,5 m 50 m

29 ÖRNEK UYGULAMALAR EV TİPI İŞ YERLERİ AVM, CAFE, RESTAURANT ÖRNEK UYGULAMALAR

30 KİBELE KONUTLARI İSTANBUL Beşiktaş Tadilatta olan daire Ebeveyn banyo SORUN Kibele konutlarında sahibi tarafından tamamen yenilenen dairede gider olmayan bir odaya ebeveyn banyo kurulumu talep edildi. Dairenin mevcut gideri koridorun diğer tarafında bulunan banyo bölümünde. Sanipack ÇÖZÜM Sanipack ürünümüz sayesinde asma klozet, lavabo ve duşakabinin atık suları dikey 3m tahliye edildikten sonra koridorun üzerinden dairenin ana gider borusuna bağlanmıştır.,6 cm derinliğinde olan Sanipack duvara gömülerek ve borular alçıpanın içine gizlenerek kullanıcıya estetik bir çözüm sağlamıştır. VİLLA İSTANBUL Kemerburgaz SORUN ÇÖZÜM 6 villanın inşaat bitiminde, çatı katında misafirler için ekstra bir banyo kurulmasına karar verildi. Duşakabin aynı seviyede olup, gider borusundan metre uzaklıkta bulunuyordu. Sanishower Sanishower pompasını duvarın arkasına gizleyerek, duşakabinin atık sularını kolayca gidere kadar aktarıldı. Banyoda kullanılmış özel seramiğe zarar verilmeden sorun çözülebildi. Duşakabin Çatı katındaki banyo

31 DÜNYA TİCARET MERKEZİ İSTANBUL Bakırköy SORUN ÇÖZÜM Ofis te bulunan mutfak Mutfak evyesinin altına gizlenmiş Sanivite pompa Dünya Ticaret Merkezinde bulunan bir Ofis te mutfağın atık sularını metal bir haznenin içerisinde yerleştirilmiş dalgıç pompa ile atık suları gidere kadar tahliye ediliyordu. Kurulmuş sistem ciddi anlamda koku ve ses yapıyordu. Sanivite Dalgıç pompanın yerine, evyenin altına Sanivite pompa kuruldu ve hazneye gerek kalmadı. Düşük sesle çalışan ve kokuyu önleyen çek valf ile donatılmış Sanivite pompa, atık suları dikey,5 m, asma tavanından yatay 5 m pompalayarak ofis ortamı için ideal bir çözüm sağladı. ELKOLAN TEKSTİL İSTANBUL Esenler Merdiven altı tuvalet Klozetin arkasına monte edilmiş Sanitop SORUN Elkolan Tekstil firmasının yeni kiraladığı ofisin tuvaleti ara katında bulunuyordu. Mekan çok geniş olmadığı için ofisin bir katının yarısı tuvalet bölümüne ayırılmıştı ve çalışma alanı ciddi anlamda kısıtlanmıştı. Gider borusu zemin katında olduğundan atıkları dikey m yukarı doğru tahliye edilmesi gerekiyordu. Sanitop ÇÖZÜM Tuvaleti merdiven altı bodrum katına taşıyarak zemin ve üst katların tamamı çalışma alanına dönüştürüldü. Montajı basit olan Sanitop ürünü gerek tuvalet gerek lavabo atık sularını ana gidere kadar aktarılmasını sağladı.

32 TURKCELL TEKNOLOJİ CENTER İSTANBUL Kartal SORUN ÇÖZÜM Kafekol un mutfak evyesi ve bulaşık makinesinden gelen atık suları tahliye edilebilecek yakınlarda gider yoktu. Sanispeed pompa sayesinde atık sular kolayca kanalizasyona kadar aktarıldı. Kafekol tezgâh Alçıpan içine gizlenmiş Sanispeed pompa En yakın gider dikey 3 m, yatay 3 m mesafesinde bulunuyordu. Sanispeed Düşük sesle çalışan ve koku yapmayan pompa, café personeli için ideal bir çözüm oldu. MNG KARGO İSTANBUL Kurtköy SORUN MNG Kargo İstanbul / Kurtköy yeni şubesinde, bodrum katına personel için klozet ve lavabo kurulmasına ihtiyaç vardı. ÇÖZÜM Sanitop sayesinde, lavabo ve WC atıkları 3 mm çapında boru aracılığıyla, gidere bağlanabildi. Bodrum katında bulunan tuvalet Klozete monte edilmiş Sanitop Fakat kanalizasyon zemin seviyesinde bulunduğundan, atıkların yukarıya doğru tahliye edilmesi gerekiyordu. Sanitop Foseptik çukuru açıp dalgıç pompa kullanmaya gerek kalmadı ve çok pratik ve temiz bir kurulum sağlandı.

33 garaj İstanbul İSTANBUL Beyoğlu SORUN ÇÖZÜM Sahne Sahnenin arka kısmına Sanipro monte edilmiştir. Sahne nin arkasına, oyuncular için ekstra bir banyo kurulmasına ihtiyaç vardı. En yakın gider 0 metre uzaklıkta bulunuyordu. Sanipro Sanipro öğütücü ve pompa sistemi sayesinde, duş, lavabo ve WC nin atık sularını kolayca gider borusuna kadar tahliye edildi. Kurulum çok kısa sürede gerçekleşti ve işçilik maliyetinde tasarruf sağlandı. HAKMAR İSTANBUL Sultanbeyli SORUN Zemin katın tamamını ürün satışı için bırakan market sahibi personel için tuvalet Bölümünü bodrum katına kurmayı tercih etti. Fakat kanalizasyon zemin seviyesinde bulunduğundan, atıkların yukarı doğru tahliye edilmesi gerekiyordu. Bodrum katında bulunan tuvalet Klozete monte edilmiş Sanitop Sanitop ÇÖZÜM Sanitop sayesinde, lavabo ve WC atıkları 3 mm çapında boru aracılığıyla, gidere bağlanabildi. Bodrum katında gıda malzemeleri depolayan market sahibi Sanitop sayesinde fosseptik açmaya gerek kalmadan hijyen standartlarına uygun ve kolay bir montaj sağlanmış oldu.

34 KAHVE DİYARI TEKİRDAĞ Çorlu Bayan Tuvaleti Klozetin arkasına monte edilen Sanibest Pro SORUN Kahve Diyarı nın bayan ve erkek tuvaletleri yarım bodrum seviyesinde olduğundan atık suları doğal akışı ile gidere verilmesi imkansızdı. Kot farkı sorununa yanı sıra, olası atılan bez veya bayan petlerinin meydana getirdiği sık tıkanmalara karşı yüksek performanslı öğütme sistemine ihtiyaç vardı. Sanibest Pro ÇÖZÜM Sanibest Pro atıkları dikey ve yatay pompalayarak ana gidere aktarabildi. Parçalayıcı sistemi sayesinde tıkanma durumlarını ciddi anlamda önlemiş oldu. Cihazı tuvalet arkasındaki bölüme monte ederek estetik kurulum ve aynı zamanda servis müdahaleleri için kolaylık sağlanmış oldu. STARBUCKS COFFEE İSTANBUL Levent Metrocity AVM SORUN ÇÖZÜM Bulaşık makinesi ve evyenin atık suları plastik bir haznenin içerisine yerleştirilmiş dalgıç pompa aracılığıyla gidere kadar tahliye ediliyordu. Sanispeed dalgıç pompanın yerine kolayca monte edildi ve atık suların mağazanın arka tarafındaki ana gidere kadar tahliyesini sağladı. Café nin girişinde bulunan tezgah Evyenin altındaki Sanispeed. Fakat kurulmuş sistem ciddi anlamda koku ve arıza yapması mağazayı olumsuz yönde etkiliyordu. Sanispeed Koku yapmayan ve daha güvenli bir çözüm sunarak personel ve müşteri memnuniyeti sağlanmış oldu.

35 TCHIBO İSTANBUL Beyoğlu Demirören AVM SORUN ÇÖZÜM Birçok AVM de olduğu gibi, Tchibo Café de gider borusu mağazanın arka tarafında bulunmaktadır. Evye dolabının altında bulunan Sanivite pompası sayesinde, atık sular, kanalizasyona aktarıldı. Café nin girişinde bulunan tezgâh Tezgâhın altına gizlenmiş Sanivite pompa Tezgâhın arkasında bulunan bulaşık makinesi ve evyeden gelen atık suları Café nin diğer köşesindeki gider borusuna tahliye edilmesi gerekiyordu. Sanivite Dolabın içine gizleyerek, estetik bir çözüm sunulabildi. KIDz MONDO İSTANBUL Şişli Trump Towers AVM Kidz Mondo ofis bölümü Mutfak dolabına yerleştirilmiş Sanispeed. SORUN Trump Towers AVM de -3 katında yeni açılan Kidz Mondo nun ofis bölümündeki personelin mutfağa ihtiyacı vardı. Projeye sonradan ilave edildiğinden atık su tesisatı o noktaya çekilmemişti. En yakın gider yukarıda bulunduğundan, atık suları önce dikey 3m, sonrada yatay 8 m ye kadar tahliye edilmesi gerekiyordu.gerekiyordu. Sanispeed ÇÖZÜM Sanispeed pompa sayesinde mutfağın atık suları 3mm çapındaki boru aracılığıyla gidere kadar kolayca tahliye edildi. Mevcut yapıyı bozmadan, kırıp dökmeden pratik ve hijyenik bir kurulum sağlandı

36 MERKEZ EFENDİ KÖFTECİSİ İSTANBUL Zeytinburnu katındaki WC ler - katındaki depoya kurulmuş Sanicubic Classic SORUN Merkez Efendi Köftecisi nin açtığı yeni şubede mutfak ve müşteri WC leri - katına kuruldu. Gider zemin kat seviyesinde olduğundan WC lerin ve mutfağın atık sularını bir üst katına tahliye edilmesi gerekiyordu. Sanicubic Classic ÇÖZÜM WC lerin ve mutfağın atık suları tek bir DN 00 boruda birleştirilip, eğimli bir şekilde bir alt katına kurulan Sanicubic Classic tahliye istasyonuna bağlanmıştır. Yoğun kullanım için uygun olan Sanicubic Classic atık suları 6m dikey basarak gider sorununa uzun vadeli ve hijyenik bir çözüm sağlamış oldu. KİPA-EXTRA İZMİR Çiğli Kipa otopark seviyesindeki tuvaletler. Ardiyeye yerleştirilmiş Sanicubic Classic. SORUN Personelin kullandığı erkek ve bayan tuvaletleri kot seviyesinin altında kaldığı için atıkların yukarı doğru tahliye edilmesi gerekiyordu. Zeminin kırılması riskli olduğundan fosseptik açılması mümkün değildi. Sanicubic Classic ÇÖZÜM Toplam 6 WC, 6 lavabo ve pisuarın atık suları cihazın sağ ve sol girişlerine bağlanarak tek bir noktaya kadar toplanabildi. Koku yapmayan, çift pompa ve alarm sistemi ile donatılmış Sanicubic Classic atıkları dikey 3m yatay 5m basarak ana gidere kadar aktarabildi.

GRUNDFOS TALİMATLARI. Multilift MD, MLD. Montaj ve kullanım kılavuzu

GRUNDFOS TALİMATLARI. Multilift MD, MLD. Montaj ve kullanım kılavuzu GRUNDFOS TALİMATLARI Multilift MD, MLD Montaj ve kullanım kılavuzu Türkçe (TR) Türkçe (TR) Montaj ve kullanım kılavuzu İngilizce orijinal metnin çevirisi. İÇINDEKILER Sayfa 1. Bu dokümanda kullanılan semboller

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ Teknik değişiklik yapma hakkı saklıdır. Mayıs 2010 itibariyle geçerlidir www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri 2 VACUCLEAN İÇİNDEKİLER 1...... Bilgiler ve güvenlik

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU

MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU MONTAJ & KULLANMA KLAVUZU 24-28-32 kw Mono- Termik C Tipi Hermetik Kombiler 24kW Baykan yıldızplus 28kW Baykan yıldızplus 24kW Baykan ay 28kW Baykan ay 32kW Baykan ay 24kW Baykan güneş 28kW Baykan güneş

Detaylı

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B cod. KULLANIM,MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU DOMICOMPACT F 24 B-F 30 B Bu kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu uyarılar, emniyetli kurulum

Detaylı

Havalı diyafram pompalar

Havalı diyafram pompalar Havalı diyafram pompalar Genel Bilgiler Tapflo güvenilir pompa seçiminiz TAPFLO TÜRKİYE Türkiye satış ofisi - Tapflo Makina Yapı Endüstri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile Ocak 007 yılında kurulmuştur.

Detaylı

LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU

LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LEOPARD KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LEOPARD BA 24 LEOPARD BA 28 1.Bölüm Genel 3 1.1 Genel Uyarılar 3 1.2 Ambalaj ve Sevkiyat Bilgileri 5 2.Bölüm Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 6 2.1 Kombi Montaj

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 EK LCD BK 30 EK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan

Detaylı

WS Serisi. Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi

WS Serisi. Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi WS Serisi Bu katalogda verilen teknik bilgiler, en son yeniliklerin müşterilere aktarılabilmesi için önceden bildirilmeksizin ASAL tarafından

Detaylı

Talimat Kitapçığı ve uyarılar ALPHA ECO 28 *1.037871TUR*

Talimat Kitapçığı ve uyarılar ALPHA ECO 28 *1.037871TUR* Talimat Kitapçığı ve uyarılar TR ALPHA ECO 28 *1.037871TUR* Sayın Müşterimiz; Sağlık ve güvenliğinizi uzun süreli olarak temin edecek olan yüksek kaliteli Immergas ürününü tercih ettiğinizden dolayı Sizi

Detaylı

Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite

Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite Logamax Buderus Plus GB162 Yoğuşmalı Duvar Kazan Tipi Yoğuşmalı Kazan 65-100 kw Logamax plus GB162 Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite 1 Logamax plus GB162 Performansı, memnuniyetinizi artıracak. Kaliteli

Detaylı

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi.

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

LYNX KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU

LYNX KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LYNX KULLANMA ve MONTAJ KILAVUZU LYNX 24 LYNX 28 LYNX 24 / 28 Cihaz seri numarası kumanda panelinin arkasında bulunan cihaz etiketinde belirtilmiştir. Kontrol panele ön kapak çıkarıldıktan sonra ulaşılabilir.

Detaylı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı LEOPAR BA 24 / 28 Cihaz seri numarası sağ yan panel üzerindeki kapasite etiketinde belirtilmiştir. Kumanda panosuna ön panel çıkarıldıktan sonra ulaşılabilir. Cihazınızın temel fonksiyonlarını tanımak

Detaylı

Genel ve ticari mekanlar için.

Genel ve ticari mekanlar için. Genel ve ticari mekanlar için. Geberit sıhhi tesisat sistemleri 2 Geberit bataryalar, rezervuarlar ve mekanizmalar iyi bir izlenim bırakır. Huzurevleri, restoranlar, oteller, hastaneler, idari binalar

Detaylı

KONUTLAR VE MÜSTAKİL EVLER İÇİN BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİ

KONUTLAR VE MÜSTAKİL EVLER İÇİN BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİ KONUTLAR VE MÜSTAKİL EVLER İÇİN BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİ Hoşgeldiniz Vorlage 1 09/2006 Viessmann Werke KONUTLAR VE MÜSTAKİL EVLER İÇİN BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİ Program içeriği: Bireysel sistemlerin

Detaylı

DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD

DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD Yoğuşmalı Kombi DGK Y 20 LCD DGK Y 24 LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasinı

Detaylı

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU MARKA : TÜRBOSAN CİNSİ : SU POMPASI MODEL : DAS SERİSİ DIŞTAN SU SOĞUTMALI (YAŞ MONTAJ) (1,5 kw 11 kw) TS EN ISO 9001:2008 TS 12599 2010/01 1 İÇİNDEKİLER

Detaylı

Yerçekimi her zaman en iyi seçenek değildir

Yerçekimi her zaman en iyi seçenek değildir Yerçekimi her zaman en iyi seçenek değildir Ürün Müdürü Ralf Schomäcker Büyük miktarlarda toprak taşımak... Atık su boruları yerleştirmek ve kanalizasyon hatlarını taşımak... Beton zeminde kesme işlemleri

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKiNESi

VESTEL BULAŞIK MAKiNESi VESTEL BULAŞIK MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU BMH-XL 608 X BULAŞIK MAKİNESİ İÇİNDEKİLER Makinenizi Tanıyın 5 Teknik özellikleri 5 Standart uygunluğu ve test bilgileri 5 Güvenlik Bilgileri ve Tavsiyeler 6 Geri

Detaylı

Konutlar ve Ticari Binalar İçin Merkezi Isıtma Sistemleri

Konutlar ve Ticari Binalar İçin Merkezi Isıtma Sistemleri Konutlar ve Ticari Binalar İçin Merkezi Isıtma Sistemleri Hosgeldiniz! Vorlage 1 09/2007 Viessmann Werke Tesisat örnekleri Konutlar ve Ticari Binalar İçin Merkezi Isıtma Sistemleri Program içeriği : Binalarda

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

VESTEL KULLANIM KILAVUZU BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL KULLANIM KILAVUZU BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU BMH-XL606 W BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen, titiz kalite

Detaylı

Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri

Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri Genel Ürün Kataloğu Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri Genel Ürün Kataloğu Koruma, tasarım ve drenaj ACO Türkiye Drenaj ve Su Arıtma Sistemleri İş bu katalogdaki ürünler

Detaylı

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE (KOMBİ) Seri numarası kumanda panelinin arka tarafındadır. Kombinin ön kapağını çıkararak bunu bulabilirsiniz.kullanım kılavuzunun bölümlerinde kombinin ana fonksiyonları ve

Detaylı

GROHE Türkiye - Genel Müdürlük Dereboyu Caddesi Bilim Sokak No:5 Kat:10 34398 Maslakİstanbul/ Türkiye

GROHE Türkiye - Genel Müdürlük Dereboyu Caddesi Bilim Sokak No:5 Kat:10 34398 Maslakİstanbul/ Türkiye 12/2009 Copyright by GROHE GROHE Türkiye - Genel Müdürlük Dereboyu Caddesi Bilim Sokak No:5 Kat:10 34398 Maslakİstanbul/ Türkiye Tel : +90 212 328 00 93 Fax : +90 212 328 19 51 E-Mail : info@grohe.com.tr

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı