13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Dünya Genelindeki Girişim Sermayelerinin 2013 Yılı Değerlendirmeleri Araştırma şirketi Pitchbook un hazırladığı infografik de dünya genelindeki girişim sermayelerinin 2013 karnesini ortaya koyuyor. Raporda en dikkat çeken bilgilerden biri 2013 yılının, 2007 den beri en çok halka açılmanın yaşandığı yıl olması olarak öne çıkması oldu te 107 halka açılma olurken, satın almalar da ise bir düşüş görülüyor de 225 farklı fon bulunuyorken, geçtiğimiz yıl bu rakam 195 e gerilemiş durumda. Aynı şekilde ayrılan fon miktarında da bir düşüş görülüyor de ayrılan fon 28,5 milyar dolarken, 2013 te bu rakam 25 milyar dolara geriledi. Ortalama yapılan yatırım miktarı ise geçtiğimiz yıl 2012 ye kıyasla artmış bulunuyor de ortalama yatırım miktarı 50 milyon dolarken, geçen yıl bu rakam 54 milyon dolara yükseldi. Şirketler 2012 yılını 868 anlaşmayla kapatırken, 2013 te bu rakam 797 ye geriledi deki çıkış miktarı toplamda 56,5 milyar dolar değerindeyken geçtiğimiz yıl bu rakam 36,8 milyar dolar seviyelerindeydi. Anlaşmaları tamamlayan yatırımcı sayısı ise toplamda 1814 olarak belirtiliyor.

3 Bankaların Facebook Beğeni Sayısı Sıralaması Aralık ayı itibariyle Türkiye deki bankaların toplam Facebook hayran sayısı kişi oldu. İlk 3 te sırasıyla Garanti Bankası, Akbank ve TEB bulunuyor. Bu ay hayran sayısı bakımından en çok büyüyen banka %19,93 lük büyüme ile Yapı Kredi World olurken, sırasıyla onu Finansbank Enpara.com (%14,58) ve BKM Express (%9,99) takip etti.

4 Bankaların Facebook Konuşulma Sayısı Sıralaması Aralık ayı itibariyle Türkiye deki bankalar hakkında Facebook ta toplam kez konuşuldu. İlk 3 te sırasıyla TEB, DenizBank, Yapı Kredi World bulunuyor. Aralık ayında Facebook ta konuşulma oranı en çok artan banka %351,16 lık büyüme ile BKM Express olurken, onu sırasıyla Finansbank (%223,09) ve Anında Bankacılık (İş Bankası) (%93,03) takip etti.

5 Bankaların Twitter Takipçi Sayısı Sıralaması Aralık ayı itibariyle Türkiye deki bankaların toplam Twitter takipçi sayısı kişi oldu. İlk 3 te Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi bulunuyor. Aralık ayında Twitter takipçi oranı en çok artan banka %34,58 lik büyüme ile Vakıfbank olurken, sırasıyla DenizBank (%33,20) ve Yapı Kredi Play (%32,04) onu takip etti.

6 Madreport Q4 Raporu: Mobilde En Çok Konum Bazlı Reklamlara Tıklanıyor Türkiye ve dünyadan mobile dair rakamlar sunan Madreport 2013 dördüncü çeyrek raporunu yayınladı. Dünya genelindeki mobil abone sayısı 6,6 milyara ulaşmış durumda. Türkiye deki mobil internet kullanıcı sayısı ise 25,4 milyonun üzerinde. Türkiye nin mobil penetrasyonu ise %91 i geçmiş bulunuyor ile 2019 yılları arasında mobil data trafiğinin 10 kat artması beklenirken, 2019 yılı sonunda dünya genelinde toplamda 5,6 milyar akıllı telefonunun olacağı öngörülmekte. Türkiye deki akıllı telefon kullanıcılarının %76 sı yanlarında cihazları olmadan evden çıkmadıklarını söylerken, kullanıcıların %42 si akıllı telefonları yerine TV den vazgeçebileceklerini belirtiyor. TV izlerken akıllı telefon kullanımına aylık olarak bakıldığında %85 lik bir oran karşımıza çıkıyor. Araştırmada öne çıkan bir diğer bilgi ise mobilde en çok tıklanan reklamlar %37 ile konum bazlı reklamlar olarak öne çıkıyor. Konum bazlı reklamları %36 ile uygulama içi reklamlar takip ederken, SMS mesajları %35 ile üçüncü sırada geliyor dördüncü çeyrek raporunun tamamına ise buradan ulaşabilirsiniz.

7 We Are Social dan Dünya ve Türkiye ye Dair İnternet İstatistikleri We Are Social ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapor Türkiye ye yönelik verileri de barındırıyor. Globale baktığımızda dünyadaki 7 milyarlık nüfusun neredeyse 2,5 milyarının internet kullanıcısı olduğu; bunların 1,8 milyarının sosyal ağları kullandığı ve 6,5 milyardan fazlasının mobil kullanıcı olduğu belirtiliyor. Ülkeler bazında internet penetrasyonu haritasında %49 ile Türkiye yi görüyoruz. Türk kullanıcılar her gün ortalama 4,9 saatlerini PC lerinden internette gezinerek geçirirken bu zaman mobilde 1,9 saat. Türkiye nin sosyal penetrasyonu da internetle aynı: %49. Her gün 2,5 saatimizi sosyal ağlarda geçirirken bu oranın dünya ortalamasında 2 saat olması aslında sosyal ağları ne kadar yoğun ve aktif olarak kullandığımızı gösteriyor.

8 We Are Social dan Dünya ve Türkiye ye Dair İnternet İstatistikleri Dünyanın ortalama mobil penetrasyonu %93 ken Türkiye bu sefer ortalamanın altında kalıyor ve %84 orana sahip olduğu belirtiliyor. Rapordaki Türkiye bazlı verilere detaylı olarak baktığımızda ise 80 milyonluk nüfusun %45 ine gelen 35 milyonluk nüfusun internet kullanıcısı olduğu, 36 milyonunun ise aktif Facebook kullancısı olduğu ortaya çıkıyor. 68 milyon kişi ise mobil kullanıcı. Akıllı telefonlarından sosyal medya uygulamalarını kullanan Türk kullanıcı oranı %51 iken %26 oranındaki kullanıcı lokasyon bazlı servisleri kullanıyor. Sosyal medya kullanımlarının ağlara yayılımları ise oldukça ilginç: %93 oranında kullanıcının Facebook hesabı varken Türk Twitter kullanıcılarının oranı %72 yi buluyor. Bu iki sosyal ağı %70 ile Google+, %33 ile LinkedIn, %26 ile Instagram izliyor. Son olarak Türkiye nin mobil cihaz kullanıcı verilerine göz atarsak %95 oranında kullanıcı telefonlarını yerel bilgileri aramada, %92 si ürün aramada kullanırken %43 oranında kullanıcı mobil alışveriş yapıyor.

9 Tüketicilerin %80 i Gördükleri Video Reklamları Hatırlıyor Quicksprout un hazırladığı infografiğe göre Youtube, dünya üzerinde en çok kullanılan ikinci en büyük arama motoru olarak öne çıkıyor. Video kullanımı kullanıcıların ürünü %74 oranında daha iyi anlamalarını sağlıyor ve yine video içerikler kullanıcıların sizin ürününüzü ya da hizmetinizi alma olasılığını %64 artırıyor. İnternet kullanıcılarının %45,4 ü bir ayda en az bir video izlerken, ortalama bir internet kullanıcısı bir ay içerisinde 32,2 video ile karşılaşıyor. Dünya genelinde 100 milyon internet kullanıcısı online olarak video izliyor ve bu videoların büyük bir bölümünü viral videolar oluştururken, bu videoların çoğunluğu bir ürün ya da hizmet sunuyor. İnternet kullanıcılarının %80 i izledikleri video reklamları hatırladığını söylerken, %46 lık bir bölüm videoları izledikten sonra eyleme geçtiğini belirtiyor. Eyleme geçenlerin %26 sı ürün/hizmet hakkında daha detaylı bilgi ararken, %22 si reklamda ismi geçen şirketin internet sayfasını ziyaret ediyor. %12 lik bir bölüm ise reklamda gördükleri ürünü satın aldığını söylüyor.

10 Facebook, Sponsored Stories i Nisan Ayında Kaldırıyor Facebook en temel reklam formatlarından Sponsored Stories i (sponsorlu hikayeler) kullanımdan kaldıracağını duyurdu. Arkadaşlarınızın günlük hareketlerini, beğenilerini baz alarak bunu reklama dönüştüren Sponsored Stories 9 Nisan itibariyle artık reklamverenler tarafından satın alınamayacak in başında Facebook un hayata geçirdiği Sponsored Stories sosyal ağa veda ediyor olsa da başka reklam formatlarına dönüşerek aslında Facebook ta yer almaya devam edecek. Örneğin sayfa beğenisini artırma amacıyla oluşturulan bir sponsorlu hikaye, Page Like reklam formatına dönüştürülerek bu şekilde hizmet vermeye devam edecek.

11 Google, Google+ Entegrasyonunu Gmail e Taşıdı İnsanlar artık Google da hiçbir kelimeyi tam olarak aramıyor. Aramak istediğimiz kelimenin birkaç harfini yazdıktan sonra aradığımız kelimeyi Google tarafından tamamlanarak karşımıza çıkartıyor. Google ın otomatik tamamlama özelliği bir platforma daha taşınıyor. Google, Gmail inizden e-posta gönderirken, Google + arkadaşlarınızı otomatik olarak tanımaya başlıyor. Bu yeni özellik, önümüzdeki birkaç gün içinde bütün Google + kullanıcıları için aktif hale gelecek. Google, Kasım 2011 den bu yana Gmail rehberindeki kişileri, otomatik olarak Google+ için de güncelliyordu. Şimdi bu özelliğini bir adım daha ileri götürdü. Artık Gmail rehberinizde bulunmayıp, Google+ ta arkadaş olduğunuz insanlara da otomatik olarak ulaşabileceksiniz. Bu özelliğin ilginç tarafı ise siz karşı tarafa bir şey yazmadıkça e-posta adresiniz belirmiyor. Aynı şekilde karşınızdaki kullanıcı da size cevap vermediği sürece e-posta adresini göremiyorsunuz. Yani Google, e-posta adresleri olmadan da mail atma şansı tanıyan bir özellik geliştiriyor.

12 Kadınlar Sosyal Medyayı Daha Çok Kullanıyor ABD de yapılan bir araştırma kadınların beş ana sosyal medya kanalından dördünde erkeklerden daha aktif olduklarını ortaya koydu. Pew isimli araştırma merkezinin bulgularına göre ABD deki yetişkin internet kullanıcıları arasında kadınların, %76 sı Facebook u kullanırken erkeklerin %66 sı; %18 i Twitter kullanırken erkeklerin %17 si; %20 si Instagram ı kullanırken erkeklerin %17 si; %33 ü Pinterest i kullanırken erkeklerin %8 i kullanıyor. Ama LinkedIn de durum farklı: erkeklerin %24 ü bu platformu kullanırken bu oran kadınlarda %19. Pew bulgularına göre 2012 Aralık ayına kıyasla şu anda bütün ana platformlar daha çok kullanılıyor. Bugün, ABD deki internet kullanıcılarının %73 ü en az bir sosyal medya kanalını kullanırken %42 si birden çok kanalı kullanıyor. Instagram bu sene yaş arası kullanıcılar arasında dokuz puan yükselerek %37 lik, Afrika kökenli Amerikalılar arasında ise on bir puan yükselerek %34 lük bir kullanılma oranına erişti.

13 2014 te Mutlaka Takip Etmeniz Gereken 100 Şey JWT nin hazırladığı ve 2014 öngörülerini kapsayan sunumu önümüzdeki 365 günlük zaman dilimine farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ün belli başlı trendlerinden ziyade 2014 te beklenebilecek yenilikleri ve öne çıkacak teknolojik konseptleri 100 maddelik bir listede bir araya gelmiş. Sunumda müşteri alışkanlıklarının değişmesi ile 2014 te tüketicilerin daha şimdiye odaklı, daha bilinçli tercihler yapmaya başlayacağı söylenirken insanların gelenekler ile yeni fikirleri bir arada harmanlayarak kendi reçetelerini kendilerinin oluşturma yolunda ilerleyeceği vurgulanıyor. JWT nin 100 maddelik listesinde bu trendler öne çıkarken teknoloji araçları ve cihazları, yiyecek-içecek trendleri, yeni işletme modelleri, yeni davranış modelleri de inceleniyor. Örneğin 2014 te üç boyutlu yazıcılar adından sık sık söz ettireceğinden bahsedilirken mesajlaşma uygulamalarının bir perakendecilik kanalı olarak hizmet vermeye başlayacağı gibi farklı öngörüler de yer alıyor.

14 İyi Çalışmalar

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni BÖLGELERE GÖRE MOBİL REKLAMCILIKTAN ELDE EDİLEN GELİR Mobil reklamcılık; mobil plaform ve uygulama marketlerinin gelişimiyle birlikte önemini fazlasıyla arnrdı.

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL DAN YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ İLE ÖDEME DENEYİMİ PayPal ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tükeacilerin ödemelerini tamamlamaları

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

DİJİTAL HARİTALAR TÜRKİYE RUSYA

DİJİTAL HARİTALAR TÜRKİYE RUSYA DİJİTAL HARİTALAR TÜRKİYE RUSYA Türkiye ve Rusya yüzyıllardır birbirlerine komşu iki ülke. Tarihi, coğrafi ve ekonomik anlamda ciddi bir bağları bulunuyor. Son yıllarda iki ülkenin de büyümesi dünyanın

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ!

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! BKM Express liderliğe oynuyor Kartlı alışverişler e-ticarete doping etkisi yapıyor İnternetten kartlı ödemelerde 2023 hedefi 350 milyar TL İnternetten yapılan ödemelerde

Detaylı

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama

Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama Mozilla, Firefox a reklam almayı planlıyor En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede Facebook 1 milyar kullanıcı kaybedecek Instagram ın pazarlama platformu olarak incelemesi Teknoloji Devlerinin Gelir

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni SHOPIFY, ipad İ POS A DÖNÜŞTÜREN SERVİSİNİ TANITTI Shopify yeni ürünü Shopify POS u tanım. ipad i bir POS cihazı haline georen servis ile oldukça basit bir şekilde

Detaylı

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek Tarih: 19.01.2013 Sayı: 2014/01 İSMMMO dan Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı Raporu Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek İSMMMO nun Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı adlı

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da Facebook Video Reklamları Sonunda Hayata Geçirdi Google'ın mobil reklam gelirleri artıyor Twitter'da reklam fiyatlarındaki düşüş devam ediyor Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı