COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions"

Transkript

1 COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions

2

3 COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions

4

5 Company profile 5 Başkanın Mesajı Sağdaki resimde, Başkan ve Murahhas Aza, Sonia Bonfiglioli görülmektedir. Sizleri samimiyetle selamlıyorum! Sizleri; dünyanın değişmesinin durdurulamayacağı ancak sadece anlaşılabileceği ve bir fırsata dönüştürülebileceğinin bilincinden doğan Bonfiglioli Grubunun yenilenmesini keşfetmeye davet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu, babamın, bütün bir yaşam boyu tutku ve kararlılıkla tatbik edilen inancıdır. Onun etkisi sayesinde, Bonfiglioli Grubu yeni teknolojileri ve uygulama sektörlerini kucaklamış, bütün dünyaya açılmıştır. Bütün dünyaya sadece ürün değil, komple ve ileri düzeyde çözümleri tedarik etme hedefini seçerek, yenilenebilir enerjilere ve yeşil ekonomiye yatırım yaptık. Bugün, daha bizi tanımayanların güvenini kazanacağımızdan ve yıllardır bizi tercih eden ve destekleyenlerin güvenine layık olmaya devam edeceğimizden emin olarak, emin gözlerle geleceğe bakıyoruz.

6

7 Vizyon ve Misyon 7 Vizyon ve Misyon Sanayi, mobil ekipmanlar ve yenilebilir enerji sektörlerinde kontrol ve güç transmisyonu için inovatif ve güvenilir çözümlerin tasarlanması ve üretimi. Tüm dünyada, dinamik, sorumlu, dakik ve müşteri dostu bir hizmet aracılığı ile sürdürülebilir ve paylaşılan bir gelişimin desteklenmesi ve güçlendirilmesi. KONTROL YENILIKÇI ÇÖZÜMLER GÜÇ AKTARIMI GÜVENILIRLIK SÜRDÜRÜLEBILIR GELIŞIM ENDÜSTRI VIZYON VE MISYON YENİLENEBİLİR ENERJİ MOBİL MAKİNELER SORUMLULUK DİNAMİK HİZMET MÜŞTERI ODAKLILIK Değerler Zorluklarla mücadele Saygı Güvenilirlik Birlikte kazanmak Bunlar, ulaşmak istediğimiz hedeflerde bize yol gösteren ve olmak istediğimiz kişi olmamıza yardımcı olan Bonfiglioli Değerleridir. Önce bir sınır arıyor, ardından bu sınırı aşmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Fikirler, son teknolojiden yararlanan ürünler ve yüksek düzeyde performanslar ile hareket ediyoruz. İşte bu her gün Zorluklarla Mücadele vermemizi sağlıyor. Farklı kültürleri, dinleri ve deneyimleri keşfederek çeşitliliği bir kaynağa dönüştürüyoruz. Ve etrafımızı saran çevreyle uyum içinde çalışarak sürdürülebilir ekonomik büyümenin yollarını buluyoruz. Bütün bunlara Saygı adını veriyoruz. Yaptığımız her şeye yüreğimizi katıyoruz. Kendimizi geliştirmek ve başkaları için örnek oluşturmak için uğraşıyoruz. Çünkü bir ekibin verimliliği, kişilerin verimliliğinden başlıyor. Bu bizim için Güvenilirlik anlamına geliyor. Bilgi birikimini artırmak için yetenekleri teşvik ediyor, başarıya ulaşmak için bilgimizi herkesle paylaşıyoruz. Çünkü Birlikte kazanmak istiyoruz. İşte bu Bonfiglioli. Ben de bunun bir parçasıyım!

8 Power, control and green solutions

9 Power solutions 9 İnsanlara hizmet eden gücün sağlanması Enerji yaratılmaz ve yok edilemez, sürekli şekilde dönüşür. Elli yılı aşkın bir deneyim, uzmanlık ve profesyonellik; enerjiyi dönüştürmek ve insana hizmet etmesini sağlamak için elektroniği, hidroliği ve mekaniği entegre etmemize olanak tanıyor. Güç transmisyonu ve kontrolü sektöründe, uluslararası düzeyde mükemmelliği yansıtan çözümler sunuyoruz. Komple bir ürün yelpazesi içinde redüktörlü motorlar, sürücü sistemleri, planet redüktörler, elektrik motorları, servo motorlar, frekans çeviriciler, rejeneratif ve fotovoltaik inverterler tasarlıyoruz, üretiyoruz ve dağıtıyoruz. Çözümlerimiz; bütün dünyada, sanayide, mobil ekipmanlarda ve yapı sektöründe, somut şekilde ve her gün yaşam ve iş kalitesini iyileştirerek çok sayıdaki uygulamalarda kullanılıyor.

10 Power, control and green solutions

11 Control solutions 11 Güç ve Enerji kontrolünüz altında Güç kontrolü; gücü dizginlemek, yönetmek ve kullanmak yeteneğidir. Bonfiglioli, ağır sanayiden yenilebilir enerjilere, hafriyat makinelerinden hassas elektronik sistemlere kadar birbirinden çok farklı ortamlar için çözüm tasarlar, geliştirir ve üretir. Fikirlerimiz; yoğun bir eğitim, faaliyet alanında deneyim ve ileri uzmanlaşma sayesinde filizlenirler. Grubumuz çerçevesinde herkesin katkısı kabul görür, takdir edilir ve uluslararası bir takım içinde mevcut olan farklı kültürel kimliklere gösterilen karşılıklı saygı içinde değerlendirilir. Hepimiz, zenginlik ve refahı artırmak için müşterilerimizle birlikte çalışarak, onlara elle tutulur neticeler ve rekabetçi avantajların üretilmesine yönelik aynı amacı hedefliyoruz.

12 Power, control and green solutions

13 Green solutions 13 Çevreye saygı gösteren gelişimi destekliyoruz Fosil yakıtların krizi ve iklim şartlarındaki büyük değişiklikler, belirgin şekilde geleceğin enerji kaynaklarının doğadan elde edilmesi ve güneşe, rüzgâra ve denize dayanması gerektiğine işaret ediyorlar. Diğer akıllı bir hamle ise, biyokütleden enerji geri kazanımı ve atık yönetimi problemlerinin temiz enerji çözümlerine dönüştürülmesi. Bonfiglioli grubu, uluslararası düzeyde önemli tasarım ve üretim kapasitesi geliştirerek daima yeşil ekonomi ve yenilenebilir enerji kaynaklarına inanmış ve yatırım yapmıştır. Uzun deneyimimiz ve mekanik ve elektronik teknolojilere dair çok geniş kapsamlı bilgi birikimimiz, büyük tesislerin fikir bazında oluşturulup hizmete alınmasından, enerji dağıtım şebekelerine kadar komple sistemleri kapsayan entegre çözümler yaratmamıza olanak tanıyor. Çevreye saygı, grup çerçevesinde gösterilen her faaliyet açısından esas ilke niteliğindedir. Bu açıklama; uluslararası en katı kalite standartlarına uygunluğumuz, üretim tesislerinin yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş olması ve enerji tasarrufuna yönelik şirket politikaları ile doğrulanmaktadır. Grubumuzun tamamını ilgilendiren bu büyük gayret, hepimiz geleceğimizin mümkün en iyi yatırım olduğuna inandığımızdan, sürdürülebilir bir yenilik arayışına yönlendirilen, gitgide büyüyen bir yatırımla somutlaşıyor.

14 Tarihçe

15 Tarihçe 15 Derin ve Kuvvetli köklerimizle büyüyoruz Sağdaki resimde, Şirketin kurucusu Clementino Bonfiglioli ( ) görüntülenmektedir. Solda, 50 li yıllarda Bonfiglioli fabrikası yer almaktadır. Clemente Bonfiglioli, bugün halen onun ismini taşıyan şirketi 1956 yılında Bologna da, o zamanlar büyük bir gelişim içinde olan mekanik sektörünün yedek parça ve tarım makineleri ve motosikletler için hassas bileşkenlerle ilgili gitgide artan taleplerini karşılamak amacıyla kurmuştur. Gerçek bir öncü olan Clemente Bonfiglioli, sadece birkaç yıl sonra RAE serisi iki aşamalı planet redüktörleri tasarlamış ve patent altına almıştır ki bu onun her bir bileşiği tamamen tasarlanmış yeni redüktör üretimi yönündeki tercihini kanıtlamaktadır. Önce yerel düzeyde ve sonra bütün ülkede dağıtılan Bonfiglioli ürünleri sürekli şekilde artan olumlu tepkiler almış ve bu başarı izinde 1975 yılında, bugün ekskavatörler, yol yapım makineleri ve rüzgâr türbinleri için planet redüktör üretiminde lider bir kuruluş olan Transmital ı satın alma kararı verilmiştir. Seksenli ve doksanlı yıllarda Bonfiglioli uluslararası piyasalarda başarı ile genişlemeye devam etmiş, sürekli ürün inovasyonu sayesinde de doğrudan kendisi tarafından kontrol edilen şubeler ve üretim tesisleri açılmıştır. Yeni bin yıllık dönemde, elektronik kontrol sistemleri lideri Vectron ve boşluksuz redüktör sistemleri üreticisi Tecnoingranaggi şirketlerinin satın alınmasıyla Grup daha da güçlenmiştir. Faaliyetinin ellinci yılında Bonfiglioli, küresel oyuncu rolünü pekiştirerek, uluslararasılaşma ve yeşil ekonomi bağlılığını yenilemektedir. Clementino nun 2010 yılında vefat etmesinden sonra şirketin sorumluluğu, grubun bütün dünyada yeniden lanse edilmesi ve güçlendirilmesi sürecini sürdüren, önceden de Grubun arkasındaki itici güçler arasında yer alan kızı Sonia tarafından üstlenilmiştir.

16 Social responsibility

17 Social responsibility 17 Küresel Bağlılık Topluma karşı bir sorumluluk hissi üstlenilmeden gerçek bir liderlik olamaz; bundan dolayıdır ki Bonfiglioli Grubu şirket felsefesinin temelini daima, hizmet alanı ile uyumlu sürdürülebilir teknolojilerin geliştirilmesi için gayret gösterme ilkesi üstünde yapılandırmıştır. Sosyal bağlılık, şirketin kuruluşunun ilk başından beri köklerinde yatmakta ve Clementino Bonfiglioli nin sadece genç insanların iş ve evrenimizin geleceği için yenilik ve canlılık kazandırma gücüne sahip olduklarına duyduğu büyük güvenden yola çıkmaktadır. Bonfiglioli nin hedefleri, yeni nesiller için mesleki ve eğitim olanakları yaratarak, bu nesillerin yaşayacağı ve yapılandırılmasına katkıda bulunacakları dünya için çözümler üreterek daima geleceğe yöneliktir. Özellikle Bonfiglioli nin doğrudan kontrolü altında olan üretim birimleri ve ticari şubeleri aracılığı ile faaliyet gösterdiği yerlerde yerel topluma destek verilmesi ihtiyacı daha da yoğun olarak hissedilmiştir. Yoksullara yardım, gençlere gelişme fırsatı tanıma ve daha iyi bir gelecek için somut olarak müdahalede bulunma, ki bunlar Bonfiglioli Grubunun yarınlar için üstlenmiş olduğu ve Hindistan da CheerFuturland iyileştirme vakfı, Vietnam da Pho Cap Okuluna destek, İtalya da Leonardo Komitesi ile işbirliği, Almanya da bir hokey takımının sponsorluğu, sosyal entegrasyonu desteklemek için İngiltere de Warrington Wolves Charitable Foundation Vakfı projesiyle işbirliği ve birçok diğer girişim gibi mükemmel inisiyatifler ile küresel düzeyde somutlaştırmış olduğu taahhütlerdir. Küresel bir profil sahibi olan bu sosyal taahhüt, Bonfiglioli açısından hem gelecek hem de şirket için en iyi yatırımı temsil etmektedir.

18 CheerFutureLand Bonfiglioli

19 Social responsibility 19 Yarınları inşa etmek Bu yönde somut bir katkı sağlama arzusu, 2008 yılında Bonfiglioli CheerFutureLand projesinin gelişmesine zemin hazırladı. Proje İtalya nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu NAMASTE ile zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar ve yetimler için barınma olanakları ve bakım sağlayan Hint derneği PREMA VASAM arasında sağlanan anlaşma sayesinde geliştirildi. Proje, imkanları sınırlı olan çocuklara topluma katılma ve yeteneklerini tüm potansiyeliyle geliştirme olanağı sunuyor. Bonfiglioli, arkadaşların ve diğer şirketlerin sağladığı cömert katkılarla Chennai, Hindistan da son derece yoksul ailelerden gelen 45 küçük çocuk ve genç için bakım sağlayan bir ev inşa ettirdi. Burada çocuklara aile sıcaklığında bir ortamda kültürel ve duygusal destek sağlanıyor. Bonfiglioli ayrıca Prema Vasam ın 180 erkek ve kız çocuğa yardım sağladığı ve fizyoterapi desteği, mesleki terapi ve çalışmalara yönelik yardım dahil olmak üzere özel bakım sunduğu ana binasındaki çalışmaları da destekliyor. CheerFutureLand, Bonfiglioli nin Hindistan ın sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamını her yönüyle paylaşma konusundaki kararlılığının somut örneklerinden biri. Grup burada büyük üretim tesislerine sahip ve evrensel büyüme gelişiminin geleceği için sağlam temeller atmayı planlıyor.

20 Fabrikalar ABD Hebron (KY) İtalya Rovereto (TN) Almanya Krefeld Slovakya Cumhuriyeti Považská Bystrica İtalya Calderara di Reno (BO) Çin Qing Pu (Şanghay) Brezilya São Paulo İtalya Forlì İtalya Vignola (MO) HİNDİSTAN Mannur HİNDİSTAN Bangalore HİNDİSTAN Chennai Vietnam Ho Chi Min Avrupa Asya Amerika İtalya Bonfiglioli Riduttori (Calderara di Reno, Bologna) Döküm ve diş kesme tesisi Montaj HDP, HDO, 300 serisi İtalya Bonfiglioli Riduttori (Vignola, Modena) Tahrik motoru montaj tesisi Hassas dişli kutusu üretim ve montaj tesisi İtalya Bonfiglioli Riduttori (Forlì) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi İtalya Bonfiglioli Mechatronics Research (Rovereto, Trento) Fırçasız motor ve hassas dişli kutusu üretimi Almanya Bonfiglioli Vectron (Krefeld) İnvertör tesisi Slovakya Cumhuriyeti Bonfiglioli Slovakia (Považská Bystrica) Büyük dişli kutuları üretim tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Transmission (Chennai) Seyyar hassas dişli kutusu üretim ve montaj tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Transmission (Mannur) Tahrik motorları üretim ve montaj tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Renewable Power Conversion India (Bangalore) Fotovoltaik İnvertör montajı Vietnam Bonfiglioli Vietnam (Ho Chi Minh) Elektrikli motor tesisi Çin Bonfiglioli Drives Shanghai (Şanghay) Fotovoltaik İnvertör montajı BREZİLYA Bonfiglioli do Brasil (São Paulo) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi ABD Bonfiglioli USA (Hebron, KY) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi

21 Bonfiglioli dünya 21 Şu anda, en az bir Bonfiglioli fabrikası sizin için çalışıyor Bonfiglioli nin büyümesi, kendi kaynakları ile modern üretim fabrikalarının finansmanı yapmak gibi stratejik bir seçimi sayesinde de bütün dünyaya kaynak ve uzmanlık kazandırdı. Çok kültürlülüğe saygı, uluslararası kabul gören kalite belgeleri, çevre üzerindeki etkilere dikkat edilmeli ki bunlar Bonfiglioli nin fabrikalarını uluslararası yüksek düzeyde bir referans noktası yapan unsurlardır. En son nesil robot kullanımı gibi endüstriyel işleme süreçlerine dâhil edilen yüksek inovasyon oranı, her türlü talebin karşılanmasını sağlayarak kesin ve hızlı üretim sürelerini garanti eder.

22 Ticari şubeler Kanada Fransa Birleşik Krallık Almanya İtalya Türkiye Çin ABD Brezilya İspanya Güney Afrika Hindistan Singapur Vietnam Avustralya Yeni Zelanda Avustralya Bonfiglioli Australia 2, Cox Place Glendenning NSW 2761 Locked Bag 1000 Plumpton NSW 2761 Ph. (+ 61) Fax (+ 61) Brezilya Bonfiglioli do Brasil Travessa Cláudio Armando 171 Bloco 3 - CEP Bairro Assunção São Bernardo do Campo - São Paulo Ph. (+55) Fax (+55) Kanada Bonfiglioli Canada Jane Street - Concord, Ontario L4K 4L6 Ph. (+1) Fax (+1) Çin Bonfiglioli Drives (Shanghai) Co., Ltd. #68, Hui-Lian Road, QingPu District, Shanghai, China, Ph. (+86) Fax (+86) Fransa Bonfiglioli France 14 Rue Eugène Pottier Zone Industrielle de Moimont II Marly la Ville Ph. (+33) Fax (+33) Almanya Bonfiglioli Deutschland Industrial, Mobile, Wind Sperberweg Neuss Ph. +49 (0) Fax +49 (0) Industrial, Photovoltaic Europark Fichtenhain B Krefeld Ph. +49 (0) Fax +49 (0) Hindistan Bonfiglioli Transmission PVT Ltd. Industrial Survey No. 528, Perambakkam High Road Mannur Village, Sriperambudur Taluk, Chennai , Tamil Nadu Ph. +91(0) Fax +91(0) Mobile, Wind PLOT AC7-AC11 Sidco Industrial Estate Thirumudivakkam - Chennai Ph. +91(0) Fax +91(0) Bonfiglioli Renewable Power Conversion India (P) Ltd Photovoltaic No. 543, 14th Cross, 4th Phase, Peenya Industrial Area, Bangalore Ph /15 - Fax

23 Bonfiglioli dünya 23 Sizlere ve ihtiyaçlarınıza daha yakın olmak için tüm dünyadayız Müşteri memnuniyeti Bonfiglioli için daima temel bir değer olarak kabul edilmiştir. Dünyanın en farklı yerlerinde ve en değişik ortamlarda, 5 kıtada ve 17 ülkede faaliyet gösteren bir şube ağı aracılığı ile müşterilerimizi memnun etmek için onların yanındayız. Her bir kuruluşumuz, hızlı ve etkili satış öncesi ve satış sonrası servis yerel montaj fabrikaları ve depolarından hızlı teslimatı garanti eder. Doğrudan kendi kontrolü altında olan kuruluşlarının yanı sıra Bonfiglioli, Bonfiglioli Yetkili Bayi ağı ile mükemmel satış öncesi ve satış sonrası hizmetini garanti eder. İtalya Bonfiglioli Italia Industrial, Photovoltaic Via Sandro Pertini lotto 7b Carpiano (Milano) Ph. (+39) Fax (+39) Bonfiglioli Mechatronic Research Via F. Zeni Rovereto (Trento) Ph. (+39) /36 - Fax (+39) Yeni Zelanda Bonfiglioli New Zealand 88 Hastie Avenue, Mangere Bridge, Auckland 2022, New Zealand - PO Box 11795, Ellerslie Ph. (+64) Fax (+64) Güney Afrika Bonfiglioli South Africa 55 Galaxy Avenue, Linbro Business Park - Sandton Ph. (+27) OR - Fax (+27) Singapur Bonfiglioli South East Asia 24 Pioneer Crescent #02-08 West Park Bizcentral - Singapore, Ph. (+65) Fax. (+65) İspanya Tecnotrans Bonfiglioli S.A. Industrial, Mobile, Wind Pol. Ind. Zona Franca sector C, calle F, n Barcelona Ph. (+34) Fax (+34) Türkiye Bonfiglioli Türkiye Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Sk. No. 30 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Çigli - Izmir Tel. +90 (0) (pbx) Fax +90 (0) Birleşik Krallık Bonfiglioli United Kingdom Industrial, Photovoltaic Unit 7, Colemeadow Road North Moons Moat - Redditch, Worcestershire B98 9PB Ph. (+44) Fax (+44) Mobile, Wind 3-7 Grosvenor Grange, Woolston Warrington - Cheshire WA1 4SF Ph. (+44) Fax (+44) ABD Bonfiglioli USA 3541 Hargrave Drive Hebron, Kentucky Ph. (+1) Fax (+1) Vietnam Bonfiglioli Vietnam Lot C-9D-CN My Phuoc Industrial Park 3 Ben Cat - Binh Duong Province Ph. (+84) Fax (+84)

24 Yetkili satıcılar Afrika Cezayir, Mısır, Kenya, Fas, Güney Afrika, Tunus Asya Bahreyn, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Ürdün, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İsrail, Kuveyt, Malezya, Umman, Pakistan, Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Suriye, Tayland, Tayvan, Vietnam Avrupa Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Belarus, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Macaristan, Almanya, Büyük Britanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Karadağ, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya Cumhuriyeti, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna Latin Amerika Kuzey Amerika Kanada, Amerika Birleşik Devletleri Okyanusya Avustralya, Yeni Zelanda Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Peru, Uruguay, Venezuela

25 Bonfiglioli dünya 25 Her nerede olursanız olun, Bonfiglioli ürünlerini bulabilirsiniz Dünyanın her yerinde, herkese bir Bonfiglioli ürünü satın alma olanağını tanımak. Bu büyük hedef ile off-line ve on-line etkin katkı değer yaratan bir satış ağı geliştirdik. BEST (Bonfiglioli Excellence Service Team) programı, güç transmisyon sistemleri alanında en modern satış organizasyonlarından birisidir. İmtiyazlı iş partnerlerimizden oluşan bir ağ içinde geliştirilmiş olan bu program onların ürünlerimizi ve hizmetlerimizi dağıtarak bağımsız şekilde faaliyet gösterdikleri piyasayı geliştirmelerini sağlar. BEST iş ortaklarımız ayrıca yerel montaj hattı ve depolardan, eğitim faaliyetlerimizden ve araçlarından, promosyon aktivitelerimizden faydalanırlar. İlk kez, üretici ve distribütör montaj aşaması ve uygulama etütlerinden itibaren bir arada çalışarak, bilgi ve teknoloji transferini ileten ile piyasa hakkındaki bilgileri sağlayan arasında gelişen bir sürecin paylaşımı içindedir. Sunulan araçlar arasında, özelleştirilmiş çözümler vermek için internetin potansiyelinden istifade eden e-business MOSAICO Engineering portalımız dikkati çekmektedir. MOSAICO sistemi aracılığı ile destekli yöntemden faydalanarak ilgilendiğiniz ürünü seçmek ve yapılandırmak, bütün teknik destek dokümantasyonunu elde etmek mümkündür. Donatılmış olduğu yeni fonksiyonellikler sayesinde MOSAICO, tasarlama aşamasında teknik bürolar için de etkin bir destek sağlar.

26 Business units Wind Solutions

27 Wind Solutions 27 Enerjisini size vermek için rüzgârı yakalıyoruz Ürün markaları Bonfiglioli nin rüzgâr enerjisi sektöründeki yatırımları, piyasa trendlerine uyarlanmaktan yanı sıra, sağlık ve çevreye karşı bir sorumluluk üstlenilmesine yöneliktir. Çok uzun yıllar önce alınmış olan bu karar, günümüzde uluslararası düzeyde önem taşıyan komple çözümler ile yenilenmiştir. Rüzgâr türbini yörünge rotasyonu ve kanat açı kontrolü için planet redüktörler üretiminde lider Bonfiglioli Trasmital teknolojisi sayesinde çözümlerimiz, bileşenlerin tasarlanması, üretimi ve dağıtımını kapsar. Üst seviyede teknik servis hizmetiyle eşleşerek yoğun inovasyon içeren redüktör ve inverterlerimizin kalitesi, Bonfiglioli nin bu sektörde bir başrol oyuncusu olmasını sağlamıştır. Aralarında Kuzey denizinde bulunan, yaklaşık 150 metre yüksekliğinde 12 adet kule ile toplam 60MW güç üreten Alpha Ventus rüzgâr santralinin yer aldığı bazı büyük on ve off-shore tesisler bu liderliği onaylamaktadır. Ürünler Başlıca uygulamalar Rüzgâr türbinleri için planet redüktörler İnverter Rüzgâr santralleri Offshore rüzgâr santralleri TW 700 serisi, rüzgâr türbinleri için redüktör.

28 Business units Mobile Solutions

29 Mobile Solutions 29 Geleceği inşa etmek için çözümler sunuyoruz Ürün markaları Bugün ekskavatörler, yol yapım makineleri ve rüzgâr türbinleri için planet redüktör üretiminde lider kuruluş olan Transmital ın satın alımını Bonfiglioli 1975 yılında gerçekleştirmiştir. Bu stratejik hamle, onaylı kalitede komple çözümleri tedarik eden, geniş kapsamlı ve zamanında hizmet veren bir ticari bayi ağına sahip olan ve esnek bir üretim kapasitesi sunan Bonfiglioli Trasmital ın dünyanın en büyük imalatçıları arasında bir referans noktası olması için ilk adımı temsil etmiştir. Ürünler Başlıca uygulamalar Hafriyat makineleri sektörü için planet redüktörler: genel amaçlı kullanımlar için cer redüktörü caterpillar rotasyon vinç beton karıştırma makinesi Hidrolik vinç Beton mikserleri Liman ekipmanları Lastik tekerlekli yükleyiciler Ekskavatörler Gezer vinçler Şantiye vinçleri Madencilik makineleri Tarım makineleri Hidrostatik makineler Sondaj kuleleri Mini ekskavatörler Beton mikserleri Yüksek kaldıraçlar 700 C Serisi, yürüyüş redüktörü

30 Mobile Solutions Electromobility Solutions

31 Mobile Solutions 31 İnovasyonu yönetmek Ürün markaları 2012 yılı, sürdürülebilirlik adına atılmış yeni bir diğer inovatif hamle aracılığı ile elektromobilite alanında yapılan özel çözüm çalışmaları sayesinde bu sektörde Gruba bir diğer mükemmellik puanı kazandırdı. Bonfiglioli nin etkinliği ün sahibi güç transmisyon sistemlerinin hybrid ve elektrikli mobil makinelere uygulanması ile oluşturduğu kombinasyon, mümkün en yüksek tasarruf ile maksimum üretim performansının elde edilmesine imkân tanırken, Bonfiglioli yi sürdürülebilir teknoloji alanında en üst seviyelere taşıyor ve grubu yeni ileri teknolojili faaliyet ufuklarına doğru itiyor. Enerji tasarrufunun artırılmasına yönelik çözüm bulma etütleri Bonfiglioli nin Seksenli yılların başından beri eğilmiş olduğu bir çalışma olup, daha sonra başarıyla bu kullanıma uygun planet redüktörleri üretimine başlamıştır. Mobil Solutions iş birimi, elektromobiliteye yönlendirilen personel, cihaz ve teknoloji yatırımlarını artırmış ve bu şekilde 2012 yılında, spesifik olarak hybrid ve elektrikli mobil makineler için etüt edilmiş bir ürün yelpazesine kavuşmuştur. Ürünler Başlıca uygulamalar 600F Serisi 600WE Serisi 600D Serisi 600 Serisi 500 Serisi Forkliftler Kaldırma platformları Hafif araçlar Hybrid tarım makineleri Hybrid beton mikserleri 600F Serisi, forkliftler için redüktörler

32 Business units Industrial Solutions

33 Industrial Solutions 33 Bütün endüstriyel uygulama tipleri için tek bir elden, tüm hizmet Ürün markaları Bonfiglioli 1956 dan bugüne güç transmisyonu piyasasının lideridir; 60 yıla yakın deneyimi ve faaliyet gösterdiği endüstri sektörleri hakkındaki derin alt yapısı, bütün dünyadaki başarısına tanıklık etmektedir. Bonfiglioli nin güçlü noktaları, uluslararası yaygın teşkilatı, komple bir redüktör yelpazesi, elektrik motorları, inverterler ve enerji geri kazanım sistemleri verdiği hizmetin mükemmel seviyesidir. Bonfiglioli tarafından sunulan bütün çözümler, faaliyet gösterdikleri piyasayı tüm ayrıntılarıyla tanıyan uzman personel sayesinde, derhal müdahale eden ve güvenilir bir teknik servis hizmetiyle desteklenir. Etkin ve tamamen müşteri ihtiyaçlarına odaklı bir hizmet sağlamak için Endüstriyel Business Ünitesi, ilgili oldukları piyasalara daha fazla dikkat ve uzmanlık ile hizmet verebilmeleri amacı doğrultusunda iki bölüm şeklinde organize edilmiştir: bu hedefler çerçevesinde Power Transmission Solutions (PTS) bölümü ve Mechatronic Drives & Solutions (MDS) bölümü oluşturulmuştur. Bonfiglioli nin önerilerinin endüstrinin bütün kollarının ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması onu müşterilerinin gereksinimleri bazında özelleştirilebilen entegre çözümler sağlayan komple bir tedarikçi yapar: ağır hizmetten su ve biyogaz işlemeye, madencilikten, ambalajlamadan her türde ilk madde işlenmesine kadar. Üç ayrı marka ile kalite ve büyük performans ve çözümler ile komple bir öneri: Bonfiglioli Riduttori, mükemmel teknik özellikler ve yüksek performans ile hafif ve ağır uygulamalar için redüktör ve elektrik motorlarının üretiminde uzmandır; Bonfiglioli Vectron, yüksek performanslı inverterleri ve kalitesi küresel düzeyde kabul gören servo sistemleri ile tanınır; Bonfiglioli Tecnoingranaggi ise, birçok dallarını kapsayarak geniş bir endüstri ortamında çok özel ihtiyaçlara cevap veren boşluksuz planet redüktörleri ile ün sahibidir. A serisi, ayna-mahruti redüktörler.

34 Industrial Solutions Power Transmission Solutions

35 Industrial Solutions 35 Fikirlerimiz daima Müşteri odaklıdır Power Trasmission Solutions, yani TCO (Total Cost of Ownership - Mülkiyetin Toplam Maliyeti) bedelinin en aza indirgemesi hedefiyle bütün endüstri sektörleri için maksimum isteğe göre uyarlama sağlayarak her bir müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş entegre çözümler. Bonfiglioli tarafından Araştırma & Geliştirme alanlarında yapılan sürekli ve hedefe odaklı yatırımlar Grubu, kalite, inovasyon ve ürünlerinin performansı açısından en üst düzeyde konumlandırmıştır. Bonfiglioli, bugün bütün endüstri sektörlerinin faydalanabileceği komple bir ürün yelpazesi sunmaktadır: redüktörler, dişli redüktörler ve elektrik motorları mükemmel entegre çözümler sunarak ürün gamını optimal şekilde tamamlarlar. Bugün Bonfiglioli, optimize edilmiş bir üretim ve tamamen otomasyona bağlı süreçler sayesinde 5 ülkede yıl bazında adeti aşan bir üretim garantisini verecek düzeydedir. Bu sayılara şubelerin yaptıkları çalışma ile varlıkları ve bütün dünyada her gün bütün müşterilerle sırt sırta çalışan, 80 ülkede faaliyet gösteren bir distribütör takımı eklendiğinde, hizmet etkinliği ve kalitesi açısından da en yüksek standartlara varılmış oluyor. Ürünler Başlıca uygulamalar Helisel dişli redüktörler Ayna mahruti redüktörler Sonsuz vidalı redüktörler Şaft tipi redüktörler Ağır hizmet redüktörleri Mekanik varyatörler Trifaz asenkron motorlar Monofaz motorlar Liman Ekipmanları, Kimya ve İlaç Sanayi, Ambalajlama, Dozaj Sistemleri, Dökümhaneler ve tavlama sistemleri, Havauzay sistemleri, Otomasyon sistemleri, Klima sistemleri, Arıtma sistemleri, Boyama sistemleri, Gıda Endüstrisi, Ağır Sanayi, Seramik Endüstrisi, Grafik Endüstrisi, Tekstil Sanayi, Ahşap İşleme, Plastik ve lastik işleme, Ambalajlama Hatları, Şişe Dolum Hatları, Konveyör Bantları, Paletleme makineleri 300 Serisi, planet redüktörler.

36 Industrial Solutions Mechatronic Drives & Solutions

37 Industrial Solutions 37 MDS, güvenilir iş ortağı Bonfiglioli, müşterilerine sadece ürünleriyle değil, entegre çözümler sunarak endüstriyel otomasyon alanında küresel bir oyuncu olarak rol oynar. Misyonumuz, enerji yönünden etkin çözümler ile endüstriyel otomasyon piyasası ortamında risk ihtiva etmeyen partner olarak gitgide artan bir performansı garanti etmektir. Bu; mekanik, elektrik ve elektronik uzmanlıkların birlikteliklerini var sayar: bu sonucu garanti etmek amacıyla Bonfiglioli, detaylı ve çok düzenli bir strateji geliştirmiştir. Mechatronic Drives & Solutions (MDS) Bölümü bu stratejinin neticesidir. Hedef, müşterilerine mekatronik ve dikey çözümler sunmak için elektronik uzmanlıklardan daha yoğun şekilde faydalanan yeni ürünlerin geliştirilmesidir. Ürünler Başlıca uygulamalar Düşük boşluklu planet redüktörler Servo motorlar Açık çevrimli inverter Kapalı çevrimli inverter Servo inverter Rejeneratif inverter Kondisyonlama, Otomatik makineler, Ambalaj, Gıda Sanayi, Tütün sanayi, Tekstil, yarı iletkenler, Baskı, Robot, Malzeme yönlendirme, Plastil ve lastik, Kâğıt işleme, Konveyör Bantlar, Su ve atık işleme, Asansörler, Ahşap işleme, Elektronik, Enerji üretimi, Madencilik, Cam işleme, Hava-Uzay Sanayi, Şeker rafinasyonu, Yenilenebilir enerjiler, Kaldırma ve vinç Active Cube, servo inverter.

38 Business units Photovoltaic Solutions

39 Photovoltaic Solutions 39 Sisteme; güneşten temiz enerji sağlıyoruz Ürün markaları Fotovoltaik sistemlere yatırım yapılması, yeni nesiller için daha sağlıklı bir gelecek seçimi ve yeşile doğru yönelmiş bir dünya trendi ile desteklenen bir iş fırsatının yakalanması anlamına gelir. Bonfiglioli, Bonfiglioli Vectron ile birlikte, dönüştürmeden şebekeye ve enerjinin izlenmesine kadar bütün sistemin yönetimini sağlayan komple çözümler tedarik eder. Üç fazlı inverterler, paneller tarafından üretilen doğru akımın enerji şebekesinin gerektirdiği alternatif akıma dönüştürülmesini sağlarlar. Bonfiglioli tarafından sağlanan teknoloji ve teknik servisin yüksek seviyesi; Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika da geniş ölçekli önemli fotovoltaik tesislerin tedarikinde Bonfiglioli yi tercih etmiş olan prestij sahibi EPC ve IPP lerin seçimleri ile tasdik edilmektedir. Ürünler Başlıca uygulamalar Enerji nakil hatları güç dönüştürme sistemleri Seri birleşme ve izleme Tesis verilerini depolama ve izleme Orta-büyük boyutlu ticari FV sistemler Büyük ölçekli FV sistemleri RPS TL, 280 kwp kwp arasında.

40 Kalite

41 Kalite 41 İşimizin getirdiği değerleri sizinle paylaşıyoruz İşimizin temel unsurlarından biri, birbirinden çok farklı uygulama sektörleri için etkin ve özelleştirilmiş çözümler geliştirmektir. Müşterilerimizle çok yakın bir işbirliği sayesinde, performansımızı daima daha iyileştirmek için onları dinleyerek ve birlikte çalışarak bunu başarıyoruz. Biz daima - ürünlerimizin satışından önce, esnasında ve sonra - bütün uzmanlığımızı, deneyimimizi, teknolojiyi ve ileri düzeyde iletişim araçlarını uygulayarak, mümkün olan en iyi hizmetin verilmesini sağlamak için kararlıyız. Bütün bunlar, Bonfiglioli de uluslararası kabul gören yedi farklı kuruluş tarafından belgelendirilen en katı kalite ve güvenlik parametreleri bazında gerçekleştirilir. Biz inovasyona inanıyoruz ve bu inancımızı araştırma ve geliştirmeye 100 den fazla personelimizi adayarak, bütün dünyadaki en ünlü üniversiteler ile işbirliği yaparak, 5 araştırma merkezinde faaliyetimizi sürdürerek destekliyoruz. İşimiz, her geçen gün uzak kültürleri daha yakından tanımamıza öncülük ediyor; onlara en yüksek saygıyı gösteriyoruz ve onlarla, yenilenebilir enerjiler üzerine dayanan sürdürülebilir bir gelişim vizyonunu paylaşıyoruz. Bizi bağlayan bu taahüdümüz, bugün ve gelecekte, saygın ve güvenilir küresel bir partner olmamıza olanak tanıyor.

COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions

COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions Company profile 5 Başkanın Mesajı Sağdaki resimde, Başkan ve Murahhas Aza, Sonia Bonfiglioli görülmektedir.

Detaylı

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke 2008 Yılı 2009 Yılı 2010 Yılı 2011 Yılı 2012 Yılı Sayısı Ulke adı İhracat Ulke adı İhracat Ulke

Detaylı

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi Sektörün genel özellikleri Kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı Ürünler dünyada ortalama

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Ülke TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Temsilcilik Türü Şehir Telefon Faks e-posta A.B.D. Başkonsolosluk Adana (0322) 346 62 62 (0322) 346 79 16 A.B.D. Büyükelçilik Ankara 455 55 55 467 00 19 A.B.D.

Detaylı

DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ

DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ Hazırlayan ve Derleyen: Zehra N.ÖZBİLGİN Ar-Ge Şube Müdürlüğü Kasım 2012 DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİNDE ÜRETİM VE TÜKETİM yılında 9.546 milyon

Detaylı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı 1 DÜNYA ve TÜRKİYE POLİPROPİLEN ( PP ) DIŞ TİCARET ANALİZİ Barbaros Demirci ( Genel Müdür ) Neslihan Ergün ( Teknik Uzman Kimya Müh. ) PAGEV - PAGDER DÜNYA TOPLAM PP İTHALATI : Dünya toplam PP ithalatı

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 269.665.223,68 305.580.419,69 13,32 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 155.240.675,64 92.044.938,69-40,71 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 NİSAN AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde Türkiye nin toplam

Detaylı

KURU MEYVE RAPOR (EGE)

KURU MEYVE RAPOR (EGE) Sayı : 73445262-TİM.EİB.GSK.15.1/6686 İzmir, 03/08/2015 Konu : Kuru Meyve Haftalık İhracat İstatistikleri SİRKÜLER EGE KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİNE Sayın Üyemiz, 2014/15 sezonu

Detaylı

GTİP 392310: PLASTİKTEN KUTULAR, KASALAR, SANDIKLAR VB. EŞYA

GTİP 392310: PLASTİKTEN KUTULAR, KASALAR, SANDIKLAR VB. EŞYA GTİP 392310: PLASTİKTEN KUTULAR, KASALAR, SANDIKLAR VB. EŞYA TEMMUZ 2009 Hazırlayan: Mesut DÖNMEZ 1 GENEL KOD BİLGİSİ: 392310 GTIP kodunun üst kodu olan 3923 GTİP koduna ait alt kodlar ve ürünler aşağıda

Detaylı

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI (21.01.2016 tarihi İtibariyle) Taraf Devlet Anlaşmanın İmza Edildiği Tarih Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih No Yürürlük Tarihi Vergiler Açısından

Detaylı

UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2015 LANSMANI 24 HAZİRAN 2015 İSTANBUL

UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2015 LANSMANI 24 HAZİRAN 2015 İSTANBUL UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2015 LANSMANI 24 HAZİRAN 2015 İSTANBUL UNCTAD Dünya Yatırım Raporu Türkiye Lansmanı Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü nün (UNCTAD) Uluslararası Doğrudan Yatırımlar

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 MAYIS AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Mayıs döneminde Türkiye nin toplam

Detaylı

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017)

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) UİB Ar-Ge Şubesi 1 Eylül 2017 Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER AYLIK İHRACAT DEĞERLENDİRMESİ... AĞUSTOS 2017

Detaylı

KALKINMA BAKANLIĞI KALKINMA ARAŞTIRMALARI MERKEZİ

KALKINMA BAKANLIĞI KALKINMA ARAŞTIRMALARI MERKEZİ Yükseköğretim Sisteminin Uluslararasılaşması Çerçevesinde Türk Üniversitelerinin Uluslararası Öğrenciler İçin Çekim Merkezi Haline Getirilmesi Araştırma Projesi KALKINMA BAKANLIĞI KALKINMA ARAŞTIRMALARI

Detaylı

2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU

2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU 2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 ARALIK /

Detaylı

DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ

DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ Kemal Gürüz Atılım Üniversitesi 12 Mart 2012 Yirmi beş yaş üstü nüfus içinde ortaöğrenim görmüş olanların oranı, %. 2007.

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Mart Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Mart Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Mart Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 MART AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Mart döneminde Türkiye nin toplam ihracatı

Detaylı

International Cartographic Association-ICA

International Cartographic Association-ICA International Cartographic Association-ICA 1.AMAÇ: Uluslararası Kartografya Birliği (International Cartographic Association-ICA), 1959 yılında kurulmuştur. Hükümetler dışı bir kuruluş olan ICA nın ana

Detaylı

2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU

2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU 2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 HAZİRAN

Detaylı

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var VİZE TABLOSU Pasaport Vize Tablosu MAVİ YEŞİL GRİ KIRMIZI ÜLKE UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK MAHSUS DAMGALI A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var ALMANYA

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 521.361.708,54 519.945.727,22-0,27 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 308.690.215,23 226.634.279,98-26,58 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 17 Ocak 2016 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET

Detaylı

SAHA RATING, DÜNYA KURUMSAL YÖNETİM ENDEKSİ Nİ GÜNCELLEDİ

SAHA RATING, DÜNYA KURUMSAL YÖNETİM ENDEKSİ Nİ GÜNCELLEDİ SAHA RATING, DÜNYA KURUMSAL YÖNETİM ENDEKSİ Nİ GÜNCELLEDİ 21.07.2017 Saha Rating güncellenmiş Dünya Kurumsal Yönetim Endeksi (DKYE) çalışmasını tamamladı. Saha nın çalışması sonucunda, endekse giren ülkelerin

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2015 HALI SEKTÖRÜ Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2015 EKİM AYI İHRACAT PERFORMANSI Ülkemizin halı ihracatı 2014 yılını % 7,3 oranında

Detaylı

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI Sektörlerindeki ürünlerin, en son teknolojik gelişmelerin, dünyadaki trendlerin ve son uygulamaların sergilendiği, 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında

Detaylı

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu 2 BAŞARI GÜVEN TECRÜBE BİLGİ TEKNOLOJİ Plast Eurasia İstanbul Avrasya Plastik Sektörünün Buluşma Noktası T 10 Salon 98.000 m2 S Avrasya nın En Büyüğü SAYISAL

Detaylı

KARŞILIKLI TANIMA ANLAŞMALARI OCAK 2014 GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI AB VE DIŞİLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜCEL KARADİŞ/DAİRE BAŞKANI

KARŞILIKLI TANIMA ANLAŞMALARI OCAK 2014 GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI AB VE DIŞİLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜCEL KARADİŞ/DAİRE BAŞKANI KARŞILIKLI TANIMA ANLAŞMALARI OCAK 2014 GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI AB VE DIŞİLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜCEL KARADİŞ/DAİRE BAŞKANI İÇERİK -Karşılıklı Tanıma Anlaşması (MRA) Nedir? -Karşılıklı Tanıma Anlaşmaları

Detaylı

ORGANİZASYON Yer, Tarih İlgili Kişi

ORGANİZASYON Yer, Tarih İlgili Kişi ORGANİZASYON Yer, Tarih İlgili Kişi www.rehau.com Yapı Otomotiv Endüstri REHAU KİMDİR? UNLIMITED POLYMER SOLUTIONS Polimer bazlı çözümlerle, mümkün olanın sınırlarını hergün yeniden tanımlıyoruz. Jobst

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları İÇİNDEKİLER 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları 3 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları çelik borular İthalat-İhracat

Detaylı

VİNÇLER GTİP Grubu Analizi. İlayda NOHUT Analist

VİNÇLER GTİP Grubu Analizi. İlayda NOHUT Analist VİNÇLER 8426 GTİP Grubu Analizi İlayda NOHUT Analist İçindekiler 1.GİRİŞ...2 İçindekiler...2 1.a. Kısaltmalar...3 1.b. Raporun Kapsamı...4 1.c. GTİP Açıklamaları...5 2.TİCARET...6 2.1. Dünya Analizi...6

Detaylı

24 HAZİRAN 2014 İSTANBUL

24 HAZİRAN 2014 İSTANBUL 24 HAZİRAN 2014 İSTANBUL UNCTAD Dünya Yatırım Raporu Türkiye Lansmanı Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü «UNCTAD» ın Uluslararası Doğrudan Yatırımlara ilişkin olarak hazırladığı Dünya Yatırım

Detaylı

2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU

2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU 2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 NİSAN / TÜRKİYE

Detaylı

İÇİNDEKİLER. ÖNSÖZ... vii KISIM 1 GASTRONOMİ: KAVRAMSAL YAKLAŞIM VE TRENDLER

İÇİNDEKİLER. ÖNSÖZ... vii KISIM 1 GASTRONOMİ: KAVRAMSAL YAKLAŞIM VE TRENDLER İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... vii KISIM 1 GASTRONOMİ: KAVRAMSAL YAKLAŞIM VE TRENDLER Bölüm 1: Gastronomi Kavramı: Tanımı ve Gelişimi... 3 1.1. Gastronomi Kavramı... 5 1.2. Gastronominin Tarihsel Gelişimi... 8 1.3.

Detaylı

SN. YETKİLİ DİKKATİNE 25.08.2015 KONU: 2016 YILI YAPI-İNŞAAT VE ELEKTRİK FUARLARI SİRKÜ BİLGİLENDİRMESİ

SN. YETKİLİ DİKKATİNE 25.08.2015 KONU: 2016 YILI YAPI-İNŞAAT VE ELEKTRİK FUARLARI SİRKÜ BİLGİLENDİRMESİ SN. YETKİLİ DİKKATİNE 25.08.2015 KONU: 2016 YILI YAPI-İNŞAAT VE ELEKTRİK FUARLARI SİRKÜ BİLGİLENDİRMESİ Türkiye milli katılım organizasyonunun, T.C. Ekonomi Bakanlığı'na izin başvurusu yapılmış olup, Türkel

Detaylı

2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU

2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU 2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 OCAK / TÜRKİYE

Detaylı

SERAMİK SEKTÖRÜ NOTU

SERAMİK SEKTÖRÜ NOTU 1. Dünya Seramik Sektörü 1.1 Seramik Kaplama Malzemeleri SERAMİK SEKTÖRÜ NOTU 2007 yılında 8,2 milyar m 2 olan dünya seramik kaplama malzemeleri üretimi, 2008 yılında bir önceki yıla oranla %3,5 artarak

Detaylı

YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ

YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ Uluslar arası marka tescil maliyetleri şu şekilde hesaplanır: 1) WIPO ücreti: Uluslar arası Fikri Mülkiyet Örgütü merkezi İsviçre'de bulunan, uluslararası marka başvurularının

Detaylı

Kısa Süreli Rüzgar Enerjisi Tahmini Giriş

Kısa Süreli Rüzgar Enerjisi Tahmini Giriş Kısa Süreli Rüzgar Enerjisi Tahmini Giriş Murat DURAK Yönetim Kurulu Başkanı (Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği-TÜREB) md@enermet.com.tr www.tureb.com.tr 5 Mart, 2010 ANKARA 1 1. Giriş (TÜREB) 2. RES Projelerinin

Detaylı

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ)

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) TUZ 1 IRAK 3.665.673 4.904.225 33,79 TUZ 2 ROMANYA 882.243 1.341.776 52,09 TUZ 3 RUSYA FEDERASYONU 733.563 920.885 25,54 TUZ 4 KUZEY KIBRIS TÜRK CU 786.773 651.917-17,14 TUZ 5 MENEMEN DERİ SR.BLG. 476.010

Detaylı

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü KONYA ÖZELİNDE YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN ÜLKE BAZLI ANALİZİ 06.08.2014 1 DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail

Detaylı

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ 30 Mart 2016 Pazar 2016 yılı Ocak-Şubat döneminde AB ve EFTA ülkeleri toplamına göre ticari araç pazarı, 2015 yılındaki pozitif performansını sürdürdü ve yüzde 15 artış

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Mart Ayı İhracat Bilgi Notu

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Mart Ayı İhracat Bilgi Notu Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Mart Ayı İhracat Bilgi Notu Tekstil, Deri ve Halı Şubesi İTKİB Genel Sekreterliği 04/ DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YILI AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı Mart ayında, Türkiye

Detaylı

RAKAMLARLA DÜNYA ÜLKELERİ

RAKAMLARLA DÜNYA ÜLKELERİ İSTANBUL YAYIN NO: 1991-22 TİCARET ODASİ RAKAMLARLA DÜNYA ÜLKELERİ Hazırlayan BİRGÜL ACARI Reklamcılık ve Matbaacılık San. Tic. Ltd. Şti. Haznedar, Menderes Cad. 25/2 34600 Bakırköy/İSTANBUL Tel: 556 04

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 29. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 4. İstanbul Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı 9. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Hazırlayan TEKNİK Fuarcılık

Detaylı

01/05/ /05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ

01/05/ /05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ 01/05/2016 31/05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ Geçici Plaka İzni Geçiş Abd Minor Outlying Adaları 03 08 03 Almanya 03 03 02 18 26 93 50 53 89 Arnavutluk 02 Avusturya 02 03 01 02 Belçika

Detaylı

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX 3. ELEX FUARI 25-28 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL FUAR MERKEZİ NDE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ BULUŞMASINA İMZA ATTI 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında organize edilen ve

Detaylı

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün)

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Rejim Tablosu ÜLKE ÇİPLİ (UMUMA MAHSUS) PASAPORT YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT GRİ (HİZMET) PASAPORT LACİVERT (DİPLOMATİK) PASAPORT A.B.D AFGANİSTAN ALMANYA ANDORRA ANGOLA ANTİGUA-BARBUDA ANTİLLER ARJANTİN

Detaylı

ÖZET 1. 2015 yılı Ağustos Ayında 2014 yılı Ağustos Ayına Göre:

ÖZET 1. 2015 yılı Ağustos Ayında 2014 yılı Ağustos Ayına Göre: ÖZET 1 Toplam İthalat 2015 yılı Ocak-Ağustos Döneminde 2014 yılı Ocak-Ağustos Dönemine Göre: Ham petrol ithalatı %47,07 artarak 15.842.395 ton olarak gerçekleşmiştir. Motorin (biodizel ihtiva eden motorin

Detaylı

2013 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Ekonomik Araştırmalar Şefi

2013 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Ekonomik Araştırmalar Şefi 2013 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Ekonomik Araştırmalar Şefi İhracat: 2013 YILI ADANA DIŞ TİCARET RAPORU Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bulunan İhracatçı

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2016 Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2016 Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu TDH Ar&Ge ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜMÜZÜN YILI MAYIS AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı mayıs ayında, Türkiye

Detaylı

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ 2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ Ocak Eylül 2015 Dönemi Ev Tekstili Genel İhracatı 2015 Ocak - Eylül Dönemi KG M² USD EURO TL TOPLAM EV TEKSTİLİ İHRACATI 227.814.574 274.117.940

Detaylı

2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU

2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU 2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2017 TEMMUZ /

Detaylı

KALİTE BELGELERİMİZ GOST LPCB BAŞOĞLU KABLO

KALİTE BELGELERİMİZ GOST LPCB BAŞOĞLU KABLO Sertifika Kataloğu Biz Kimiz? Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından beri faaliyet gösteren, kazandığı deneyim ile hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan sektöründe

Detaylı

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU 2017 smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIRKEN ISAF MARKASI 21. 21.si düzenlenen ISAF; Güvenlik, Bilişim Güvenliği, Akıllı Bina, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Yangın,

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Aralık Ayı İhracat Bilgi Notu TDH Ar&Ge ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YILI AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı Aralık ayında, Türkiye nin

Detaylı

2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU

2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU 2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 MART / TÜRKİYE

Detaylı

TÜRKİYE GENELİ ve İİB BAŞLICA MAL GRUPLARI VE ÜLKELER BAZINDA KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATI OCAK ARALIK 2016

TÜRKİYE GENELİ ve İİB BAŞLICA MAL GRUPLARI VE ÜLKELER BAZINDA KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATI OCAK ARALIK 2016 TÜRKİYE GENELİ ve İİB BAŞLICA MAL GRUPLARI VE BAZINDA KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATI OCAK ARALIK 2016 0 TABLOLAR I. Mal Grupları Bazında Türkiye Geneli Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatı II. Mal Grupları

Detaylı

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ 3 Ocak 2017 Pazar 2016 yılı Kasım ayında AB ve EFTA ülkeleri toplamına göre ticari araç pazarı 2015 yılı aynı ayına göre yüzde 12,8 artış göstererek 211 bin adet seviyesinde

Detaylı

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ

AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ AVRUPA TİCARİ ARAÇ SEKTÖR ANALİZİ 16 Ekim 2016 Pazar 2016 yılı Ağustos ayında AB ve EFTA ülkeleri toplamına göre ticari araç pazarı 2015 yılı aynı ayına göre yüzde 31,2 artış göstererek 157 bin adet seviyesinde

Detaylı

İHRACAT-İTHALAT

İHRACAT-İTHALAT 8462 8462:Metalleri dövme, çekiçleme veya kalıpta dövme suretiyle işlemeye mahsus takım tezgâhları (presler dahil); metalleri kavislendirmeye, katlamaya, düzeltmeye, makasla kesmeye, zımbalı kesmeye, taslak

Detaylı

2016 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU

2016 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU 2016 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 NİSAN / TÜRKİYE

Detaylı

2016 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU

2016 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU 2016 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 ŞUBAT / TÜRKİYE

Detaylı

2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU

2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU 2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 KASIM / TÜRKİYE

Detaylı

BATMAN TİCARET BORSASI

BATMAN TİCARET BORSASI BATMAN TİCARET BORSASI 10-14 KASIM 2014 EURO TIER 2014 TARIM VE HAYVANCILIK FUARI & HANNOVER/ALMANYA İŞ SEYAHATİ RAPORU 1.EURO TIER 2014 TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 1.1. FUAR İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER Euro

Detaylı

SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI

SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ Seramik sektörünün en

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK Dünyada gelir dağılımındaki adaletsizliğin hangi boyutlarda olduğunu

Detaylı

LİBERTY SİGORTA TÜRKİYE DE BİRLİKTE BÜYÜYELİM

LİBERTY SİGORTA TÜRKİYE DE BİRLİKTE BÜYÜYELİM TÜRKİYE DE BİRLİKTE BÜYÜYELİM Liberty Mutual Insurance Group Amerika Boston merkezli Liberty Mutual Insurance Group, kurulduğu 1912 yılından bu yana insanların daha güvenli ve daha emniyetli hayatlar

Detaylı

UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2006

UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2006 UNCTAD DÜNYA YATIRIM RAPORU 2006 ULUSLARARASI YATIRIMCILAR DERNEĞİ 16.10.200.2006 İSTANBUL DÜNYADA DOĞRUDAN YABANCI YATIRIMLAR (milyar $) 1600 1400 1396 1200 1092 1000 800 693 826 716 710 916 600 400 331

Detaylı

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ YILLAR PROJE SAYISI PROJE BEDELİ ($) KÜMÜLATİF PROJE BEDELİ ($) ORTALAMA PROJE BEDELİ ($) 2002 ve Öncesi 2.425 49.709.990.160

Detaylı

DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ

DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ MAYIS 2015 ANKARA Ulus. İliş. ve İş Geliş. Müdürlüğü Cem KAPTAN Mithatpaşa Cad. 19/3 06420 ANKARA TÜRKİYE Tel: + 90 312

Detaylı

Büyüme Rakamları Üzerine Karşılaştırmalı Bir Değerlendirme. Tablo 1. En hızlı daralan ve büyüyen ekonomiler 3. 2009'da En Hızlı Daralan İlk 10 Ekonomi

Büyüme Rakamları Üzerine Karşılaştırmalı Bir Değerlendirme. Tablo 1. En hızlı daralan ve büyüyen ekonomiler 3. 2009'da En Hızlı Daralan İlk 10 Ekonomi POLİTİKANOTU Mart2011 N201126 tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Sarp Kalkan 1 Politika Analisti, Ekonomi Etütleri Ayşegül Dinççağ 2 Araştırmacı, Ekonomi Etütleri Büyüme Rakamları Üzerine

Detaylı

Sn. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci

Sn. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Sn. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Bilgilendirme Sunumu 22 Temmuz 214 Ankara 1 AJANDA 1) Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Görünüm 2) Dış Ticaretimizdeki Gelişmeler 3) Bölgesel Gelişmelerin Dış Ticaretimize

Detaylı

2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU

2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU 2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2014 AĞUSTOS

Detaylı

İÇ TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ İç Ticaret ve Ekonomik Araştırmalar Şefi

İÇ TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ İç Ticaret ve Ekonomik Araştırmalar Şefi İÇ TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ İç Ticaret ve Ekonomik Araştırmalar Şefi 2013 YILI Ocak-Mart Dönemi ADANA DIŞ TİCARET RAPORU Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bulunan İhracatçı Birliklerinden

Detaylı

2014 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Meslek Komitesi ve Kararlar Şefi

2014 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU. HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Meslek Komitesi ve Kararlar Şefi 2014 YILI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ ADANA DIŞ TİCARET RAPORU HAZIRLAYAN : CENK KADEŞ Meslek Komitesi ve Kararlar Şefi İhracat: 2014 YILI ADANA DIŞ TİCARET RAPORU Türkiye İstatistik Kurumu 2014 Haziran ayı sonu

Detaylı

DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ

DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği DÜNYA, AB ve TÜRKİYE ŞEKER İSTATİSTİKLERİ NİSAN 2017 ANKARA Mithatpaşa Cad. 19/3 06420 ANKARA TÜRKİYE Tel: + 90 312 435 56 20 Fax: + 90 312 435 62 83 E-mail:panko@pankobirlik.com.tr

Detaylı

2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU

2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU 2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU A.T.S.O DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 NİSAN

Detaylı

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen BBM DERGISI; Dünya ekmek, makarna

Detaylı

2016 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU

2016 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU 2016 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 AĞUSTOS

Detaylı

2017 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU

2017 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU 2017 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2017 OCAK / TÜRKİYE

Detaylı

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ 4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ Elektronik yan sanayi sektörünü bir araya getiren tek organizasyon Uluslararası Electronist Fuarı yerliyabancı birçok farklı şehir

Detaylı

2016 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU

2016 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU 2016 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 TEMMUZ /

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 29.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

DÜNYA PLASTİK SEKTÖR RAPORU PAGEV

DÜNYA PLASTİK SEKTÖR RAPORU PAGEV DÜNYA PLASTİK SEKTÖR RAPORU 2016 PAGEV 1. DÜNYA PLASTİK MAMUL SEKTÖRÜNDE GELİŞMELER 1.1. DÜNYA PLASTİK MAMUL ÜRETİMİ Yüksek kaynak verimi, düşük üretim ve geri kazanım maliyeti ve tasarım ve uygulama zenginliği

Detaylı

2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU

2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU 2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 MAYIS / TÜRKİYE

Detaylı

2002 ENERJİ İSTATİSTİKLERİ

2002 ENERJİ İSTATİSTİKLERİ World Energy Council CONSEIL MONDIAL DE L'ENERGIE Turkish National Committee COMITE NATIONAL TURC Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi 22 ENERJİ İSTATİSTİKLERİ TÜRKİYE 9. ENERJİ KONGRESİ ENERJİ İSTATİSTİKLERİ

Detaylı

İSTANBUL ELEKTRİK-ELEKTRONİK, MAKİNE VE BİLİŞİM İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU - İLK 10 ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ - KÜMÜLATİF)

İSTANBUL ELEKTRİK-ELEKTRONİK, MAKİNE VE BİLİŞİM İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU - İLK 10 ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ - KÜMÜLATİF) 1/6 ELEKTRİK ENERJİSİ 1 IRAK 33.145.705 33.560.247 1,25 ELEKTRİK ENERJİSİ 2 YUNANİSTAN 19.611.413 14.095.197-28,13 ELEKTRİK ENERJİSİ 3 ADANA YUMURT.SER.BÖL - 7.407.212 100,00 ELEKTRİK ENERJİSİ 4 İST.DERİ

Detaylı

9. Uluslararası İlişkiler

9. Uluslararası İlişkiler 9. Uluslararası İlişkiler 9.1. Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları (ÇVÖA) Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları, 03.11.1970 tarihinde Avusturya ile imzalanarak başlamış olup, bugüne kadar 76 ülke

Detaylı

Bu nedenle çevre ve kalkınma konuları birlikte, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde ele alınmalıdır.

Bu nedenle çevre ve kalkınma konuları birlikte, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde ele alınmalıdır. 1992 yılına gelindiğinde çevresel endişelerin sürmekte olduğu ve daha geniş kapsamlı bir çalışma gereği ortaya çıkmıştır. En önemli tespit; Çevreye rağmen kalkınmanın sağlanamayacağı, kalkınmanın ihmal

Detaylı

tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mart2016 N201609

tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mart2016 N201609 tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mart2016 N201609 DEĞERLENDİRME NOTU Selin Arslanhan Memiş 1 İnovasyan Çalışmaları Programı Program Direktörü Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu, Türkiye nin ihtiyacına

Detaylı

2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU

2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU 2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU A.T.S.O DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 TEMMUZ/

Detaylı

2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU

2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU 2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 ARALIK/

Detaylı

2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU

2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU 2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 ŞUBAT / TÜRKİYE

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu Tekstil, Deri ve Halı Şubesi İTKİB Genel Sekreterliği 06/2015 DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ 2015 YILI AYI İHRACAT PERFORMANSI 2015 yılı

Detaylı

ÇORAP SEKTÖRÜ 2016 YILI VE 2017 OCAK AYLIK İHRACAT BİLGİ NOTU

ÇORAP SEKTÖRÜ 2016 YILI VE 2017 OCAK AYLIK İHRACAT BİLGİ NOTU ÇORAP SEKTÖRÜ YILI VE OCAK AYLIK İHRACAT BİLGİ NOTU İTKİB GENEL SEKRETERLİĞİ HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON ARGE ŞUBESİ Şubat ÇORAP SEKTÖRÜNÜN YILI VE OCAK AYI İHRACAT PERFORMANSI ÜZERİNE KISA DEĞERLENDİRME

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET BİLGİLERİ

Detaylı

2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU

2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU 2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2017 MART / TÜRKİYE

Detaylı

TOPLANTIMIZIN ZAMANINDA BAŞLAMASI ve VERİMLİ OLMASI İÇİN YER AYIRMAMANIZI RİCA EDERİZ.

TOPLANTIMIZIN ZAMANINDA BAŞLAMASI ve VERİMLİ OLMASI İÇİN YER AYIRMAMANIZI RİCA EDERİZ. TOPLANTIMIZIN ZAMANINDA BAŞLAMASI ve VERİMLİ OLMASI İÇİN YER AYIRMAMANIZI RİCA EDERİZ. 1 Başarı için bir Strateji 2 Neleri Başarmanız İçin Yardımcı Olabiliriz? Ek Gelir Alternatif gelir yaratmak Kendi

Detaylı

Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight.

Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight. BASIN BÜLTENİ Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight.com Hitay Yatırım Holding firmalarından Türkiye nin en büyük

Detaylı