COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "COMPANYPROFILE. Power, Control and Green Solutions"

Transkript

1 COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions

2

3 COMPANYPROFILE Power, Control and Green Solutions

4

5 Company profile 5 Başkanın Mesajı Sağdaki resimde, Başkan ve Murahhas Aza, Sonia Bonfiglioli görülmektedir. Sizleri samimiyetle selamlıyorum! Sizleri; dünyanın değişmesinin durdurulamayacağı ancak sadece anlaşılabileceği ve bir fırsata dönüştürülebileceğinin bilincinden doğan Bonfiglioli Grubunun yenilenmesini keşfetmeye davet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu, babamın, bütün bir yaşam boyu tutku ve kararlılıkla tatbik edilen inancıdır. Onun etkisi sayesinde, Bonfiglioli Grubu yeni teknolojileri ve uygulama sektörlerini kucaklamış, bütün dünyaya açılmıştır. Bütün dünyaya sadece ürün değil, komple ve ileri düzeyde çözümleri tedarik etme hedefini seçerek, yenilenebilir enerjilere ve yeşil ekonomiye yatırım yaptık. Bugün, daha bizi tanımayanların güvenini kazanacağımızdan ve yıllardır bizi tercih eden ve destekleyenlerin güvenine layık olmaya devam edeceğimizden emin olarak, emin gözlerle geleceğe bakıyoruz.

6

7 Vizyon ve Misyon 7 Vizyon ve Misyon Sanayi, mobil ekipmanlar ve yenilebilir enerji sektörlerinde kontrol ve güç transmisyonu için inovatif ve güvenilir çözümlerin tasarlanması ve üretimi. Tüm dünyada, dinamik, sorumlu, dakik ve müşteri dostu bir hizmet aracılığı ile sürdürülebilir ve paylaşılan bir gelişimin desteklenmesi ve güçlendirilmesi. KONTROL YENILIKÇI ÇÖZÜMLER GÜÇ AKTARIMI GÜVENILIRLIK SÜRDÜRÜLEBILIR GELIŞIM ENDÜSTRI VIZYON VE MISYON YENİLENEBİLİR ENERJİ MOBİL MAKİNELER SORUMLULUK DİNAMİK HİZMET MÜŞTERI ODAKLILIK Değerler Zorluklarla mücadele Saygı Güvenilirlik Birlikte kazanmak Bunlar, ulaşmak istediğimiz hedeflerde bize yol gösteren ve olmak istediğimiz kişi olmamıza yardımcı olan Bonfiglioli Değerleridir. Önce bir sınır arıyor, ardından bu sınırı aşmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Fikirler, son teknolojiden yararlanan ürünler ve yüksek düzeyde performanslar ile hareket ediyoruz. İşte bu her gün Zorluklarla Mücadele vermemizi sağlıyor. Farklı kültürleri, dinleri ve deneyimleri keşfederek çeşitliliği bir kaynağa dönüştürüyoruz. Ve etrafımızı saran çevreyle uyum içinde çalışarak sürdürülebilir ekonomik büyümenin yollarını buluyoruz. Bütün bunlara Saygı adını veriyoruz. Yaptığımız her şeye yüreğimizi katıyoruz. Kendimizi geliştirmek ve başkaları için örnek oluşturmak için uğraşıyoruz. Çünkü bir ekibin verimliliği, kişilerin verimliliğinden başlıyor. Bu bizim için Güvenilirlik anlamına geliyor. Bilgi birikimini artırmak için yetenekleri teşvik ediyor, başarıya ulaşmak için bilgimizi herkesle paylaşıyoruz. Çünkü Birlikte kazanmak istiyoruz. İşte bu Bonfiglioli. Ben de bunun bir parçasıyım!

8 Power, control and green solutions

9 Power solutions 9 İnsanlara hizmet eden gücün sağlanması Enerji yaratılmaz ve yok edilemez, sürekli şekilde dönüşür. Elli yılı aşkın bir deneyim, uzmanlık ve profesyonellik; enerjiyi dönüştürmek ve insana hizmet etmesini sağlamak için elektroniği, hidroliği ve mekaniği entegre etmemize olanak tanıyor. Güç transmisyonu ve kontrolü sektöründe, uluslararası düzeyde mükemmelliği yansıtan çözümler sunuyoruz. Komple bir ürün yelpazesi içinde redüktörlü motorlar, sürücü sistemleri, planet redüktörler, elektrik motorları, servo motorlar, frekans çeviriciler, rejeneratif ve fotovoltaik inverterler tasarlıyoruz, üretiyoruz ve dağıtıyoruz. Çözümlerimiz; bütün dünyada, sanayide, mobil ekipmanlarda ve yapı sektöründe, somut şekilde ve her gün yaşam ve iş kalitesini iyileştirerek çok sayıdaki uygulamalarda kullanılıyor.

10 Power, control and green solutions

11 Control solutions 11 Güç ve Enerji kontrolünüz altında Güç kontrolü; gücü dizginlemek, yönetmek ve kullanmak yeteneğidir. Bonfiglioli, ağır sanayiden yenilebilir enerjilere, hafriyat makinelerinden hassas elektronik sistemlere kadar birbirinden çok farklı ortamlar için çözüm tasarlar, geliştirir ve üretir. Fikirlerimiz; yoğun bir eğitim, faaliyet alanında deneyim ve ileri uzmanlaşma sayesinde filizlenirler. Grubumuz çerçevesinde herkesin katkısı kabul görür, takdir edilir ve uluslararası bir takım içinde mevcut olan farklı kültürel kimliklere gösterilen karşılıklı saygı içinde değerlendirilir. Hepimiz, zenginlik ve refahı artırmak için müşterilerimizle birlikte çalışarak, onlara elle tutulur neticeler ve rekabetçi avantajların üretilmesine yönelik aynı amacı hedefliyoruz.

12 Power, control and green solutions

13 Green solutions 13 Çevreye saygı gösteren gelişimi destekliyoruz Fosil yakıtların krizi ve iklim şartlarındaki büyük değişiklikler, belirgin şekilde geleceğin enerji kaynaklarının doğadan elde edilmesi ve güneşe, rüzgâra ve denize dayanması gerektiğine işaret ediyorlar. Diğer akıllı bir hamle ise, biyokütleden enerji geri kazanımı ve atık yönetimi problemlerinin temiz enerji çözümlerine dönüştürülmesi. Bonfiglioli grubu, uluslararası düzeyde önemli tasarım ve üretim kapasitesi geliştirerek daima yeşil ekonomi ve yenilenebilir enerji kaynaklarına inanmış ve yatırım yapmıştır. Uzun deneyimimiz ve mekanik ve elektronik teknolojilere dair çok geniş kapsamlı bilgi birikimimiz, büyük tesislerin fikir bazında oluşturulup hizmete alınmasından, enerji dağıtım şebekelerine kadar komple sistemleri kapsayan entegre çözümler yaratmamıza olanak tanıyor. Çevreye saygı, grup çerçevesinde gösterilen her faaliyet açısından esas ilke niteliğindedir. Bu açıklama; uluslararası en katı kalite standartlarına uygunluğumuz, üretim tesislerinin yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş olması ve enerji tasarrufuna yönelik şirket politikaları ile doğrulanmaktadır. Grubumuzun tamamını ilgilendiren bu büyük gayret, hepimiz geleceğimizin mümkün en iyi yatırım olduğuna inandığımızdan, sürdürülebilir bir yenilik arayışına yönlendirilen, gitgide büyüyen bir yatırımla somutlaşıyor.

14 Tarihçe

15 Tarihçe 15 Derin ve Kuvvetli köklerimizle büyüyoruz Sağdaki resimde, Şirketin kurucusu Clementino Bonfiglioli ( ) görüntülenmektedir. Solda, 50 li yıllarda Bonfiglioli fabrikası yer almaktadır. Clemente Bonfiglioli, bugün halen onun ismini taşıyan şirketi 1956 yılında Bologna da, o zamanlar büyük bir gelişim içinde olan mekanik sektörünün yedek parça ve tarım makineleri ve motosikletler için hassas bileşkenlerle ilgili gitgide artan taleplerini karşılamak amacıyla kurmuştur. Gerçek bir öncü olan Clemente Bonfiglioli, sadece birkaç yıl sonra RAE serisi iki aşamalı planet redüktörleri tasarlamış ve patent altına almıştır ki bu onun her bir bileşiği tamamen tasarlanmış yeni redüktör üretimi yönündeki tercihini kanıtlamaktadır. Önce yerel düzeyde ve sonra bütün ülkede dağıtılan Bonfiglioli ürünleri sürekli şekilde artan olumlu tepkiler almış ve bu başarı izinde 1975 yılında, bugün ekskavatörler, yol yapım makineleri ve rüzgâr türbinleri için planet redüktör üretiminde lider bir kuruluş olan Transmital ı satın alma kararı verilmiştir. Seksenli ve doksanlı yıllarda Bonfiglioli uluslararası piyasalarda başarı ile genişlemeye devam etmiş, sürekli ürün inovasyonu sayesinde de doğrudan kendisi tarafından kontrol edilen şubeler ve üretim tesisleri açılmıştır. Yeni bin yıllık dönemde, elektronik kontrol sistemleri lideri Vectron ve boşluksuz redüktör sistemleri üreticisi Tecnoingranaggi şirketlerinin satın alınmasıyla Grup daha da güçlenmiştir. Faaliyetinin ellinci yılında Bonfiglioli, küresel oyuncu rolünü pekiştirerek, uluslararasılaşma ve yeşil ekonomi bağlılığını yenilemektedir. Clementino nun 2010 yılında vefat etmesinden sonra şirketin sorumluluğu, grubun bütün dünyada yeniden lanse edilmesi ve güçlendirilmesi sürecini sürdüren, önceden de Grubun arkasındaki itici güçler arasında yer alan kızı Sonia tarafından üstlenilmiştir.

16 Social responsibility

17 Social responsibility 17 Küresel Bağlılık Topluma karşı bir sorumluluk hissi üstlenilmeden gerçek bir liderlik olamaz; bundan dolayıdır ki Bonfiglioli Grubu şirket felsefesinin temelini daima, hizmet alanı ile uyumlu sürdürülebilir teknolojilerin geliştirilmesi için gayret gösterme ilkesi üstünde yapılandırmıştır. Sosyal bağlılık, şirketin kuruluşunun ilk başından beri köklerinde yatmakta ve Clementino Bonfiglioli nin sadece genç insanların iş ve evrenimizin geleceği için yenilik ve canlılık kazandırma gücüne sahip olduklarına duyduğu büyük güvenden yola çıkmaktadır. Bonfiglioli nin hedefleri, yeni nesiller için mesleki ve eğitim olanakları yaratarak, bu nesillerin yaşayacağı ve yapılandırılmasına katkıda bulunacakları dünya için çözümler üreterek daima geleceğe yöneliktir. Özellikle Bonfiglioli nin doğrudan kontrolü altında olan üretim birimleri ve ticari şubeleri aracılığı ile faaliyet gösterdiği yerlerde yerel topluma destek verilmesi ihtiyacı daha da yoğun olarak hissedilmiştir. Yoksullara yardım, gençlere gelişme fırsatı tanıma ve daha iyi bir gelecek için somut olarak müdahalede bulunma, ki bunlar Bonfiglioli Grubunun yarınlar için üstlenmiş olduğu ve Hindistan da CheerFuturland iyileştirme vakfı, Vietnam da Pho Cap Okuluna destek, İtalya da Leonardo Komitesi ile işbirliği, Almanya da bir hokey takımının sponsorluğu, sosyal entegrasyonu desteklemek için İngiltere de Warrington Wolves Charitable Foundation Vakfı projesiyle işbirliği ve birçok diğer girişim gibi mükemmel inisiyatifler ile küresel düzeyde somutlaştırmış olduğu taahhütlerdir. Küresel bir profil sahibi olan bu sosyal taahhüt, Bonfiglioli açısından hem gelecek hem de şirket için en iyi yatırımı temsil etmektedir.

18 CheerFutureLand Bonfiglioli

19 Social responsibility 19 Yarınları inşa etmek Bu yönde somut bir katkı sağlama arzusu, 2008 yılında Bonfiglioli CheerFutureLand projesinin gelişmesine zemin hazırladı. Proje İtalya nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu NAMASTE ile zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar ve yetimler için barınma olanakları ve bakım sağlayan Hint derneği PREMA VASAM arasında sağlanan anlaşma sayesinde geliştirildi. Proje, imkanları sınırlı olan çocuklara topluma katılma ve yeteneklerini tüm potansiyeliyle geliştirme olanağı sunuyor. Bonfiglioli, arkadaşların ve diğer şirketlerin sağladığı cömert katkılarla Chennai, Hindistan da son derece yoksul ailelerden gelen 45 küçük çocuk ve genç için bakım sağlayan bir ev inşa ettirdi. Burada çocuklara aile sıcaklığında bir ortamda kültürel ve duygusal destek sağlanıyor. Bonfiglioli ayrıca Prema Vasam ın 180 erkek ve kız çocuğa yardım sağladığı ve fizyoterapi desteği, mesleki terapi ve çalışmalara yönelik yardım dahil olmak üzere özel bakım sunduğu ana binasındaki çalışmaları da destekliyor. CheerFutureLand, Bonfiglioli nin Hindistan ın sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamını her yönüyle paylaşma konusundaki kararlılığının somut örneklerinden biri. Grup burada büyük üretim tesislerine sahip ve evrensel büyüme gelişiminin geleceği için sağlam temeller atmayı planlıyor.

20 Fabrikalar ABD Hebron (KY) İtalya Rovereto (TN) Almanya Krefeld Slovakya Cumhuriyeti Považská Bystrica İtalya Calderara di Reno (BO) Çin Qing Pu (Şanghay) Brezilya São Paulo İtalya Forlì İtalya Vignola (MO) HİNDİSTAN Mannur HİNDİSTAN Bangalore HİNDİSTAN Chennai Vietnam Ho Chi Min Avrupa Asya Amerika İtalya Bonfiglioli Riduttori (Calderara di Reno, Bologna) Döküm ve diş kesme tesisi Montaj HDP, HDO, 300 serisi İtalya Bonfiglioli Riduttori (Vignola, Modena) Tahrik motoru montaj tesisi Hassas dişli kutusu üretim ve montaj tesisi İtalya Bonfiglioli Riduttori (Forlì) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi İtalya Bonfiglioli Mechatronics Research (Rovereto, Trento) Fırçasız motor ve hassas dişli kutusu üretimi Almanya Bonfiglioli Vectron (Krefeld) İnvertör tesisi Slovakya Cumhuriyeti Bonfiglioli Slovakia (Považská Bystrica) Büyük dişli kutuları üretim tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Transmission (Chennai) Seyyar hassas dişli kutusu üretim ve montaj tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Transmission (Mannur) Tahrik motorları üretim ve montaj tesisi HİNDİSTAN Bonfiglioli Renewable Power Conversion India (Bangalore) Fotovoltaik İnvertör montajı Vietnam Bonfiglioli Vietnam (Ho Chi Minh) Elektrikli motor tesisi Çin Bonfiglioli Drives Shanghai (Şanghay) Fotovoltaik İnvertör montajı BREZİLYA Bonfiglioli do Brasil (São Paulo) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi ABD Bonfiglioli USA (Hebron, KY) Seyyar hassas dişli kutuları üretim ve montaj tesisi

21 Bonfiglioli dünya 21 Şu anda, en az bir Bonfiglioli fabrikası sizin için çalışıyor Bonfiglioli nin büyümesi, kendi kaynakları ile modern üretim fabrikalarının finansmanı yapmak gibi stratejik bir seçimi sayesinde de bütün dünyaya kaynak ve uzmanlık kazandırdı. Çok kültürlülüğe saygı, uluslararası kabul gören kalite belgeleri, çevre üzerindeki etkilere dikkat edilmeli ki bunlar Bonfiglioli nin fabrikalarını uluslararası yüksek düzeyde bir referans noktası yapan unsurlardır. En son nesil robot kullanımı gibi endüstriyel işleme süreçlerine dâhil edilen yüksek inovasyon oranı, her türlü talebin karşılanmasını sağlayarak kesin ve hızlı üretim sürelerini garanti eder.

22 Ticari şubeler Kanada Fransa Birleşik Krallık Almanya İtalya Türkiye Çin ABD Brezilya İspanya Güney Afrika Hindistan Singapur Vietnam Avustralya Yeni Zelanda Avustralya Bonfiglioli Australia 2, Cox Place Glendenning NSW 2761 Locked Bag 1000 Plumpton NSW 2761 Ph. (+ 61) Fax (+ 61) Brezilya Bonfiglioli do Brasil Travessa Cláudio Armando 171 Bloco 3 - CEP Bairro Assunção São Bernardo do Campo - São Paulo Ph. (+55) Fax (+55) Kanada Bonfiglioli Canada Jane Street - Concord, Ontario L4K 4L6 Ph. (+1) Fax (+1) Çin Bonfiglioli Drives (Shanghai) Co., Ltd. #68, Hui-Lian Road, QingPu District, Shanghai, China, Ph. (+86) Fax (+86) Fransa Bonfiglioli France 14 Rue Eugène Pottier Zone Industrielle de Moimont II Marly la Ville Ph. (+33) Fax (+33) Almanya Bonfiglioli Deutschland Industrial, Mobile, Wind Sperberweg Neuss Ph. +49 (0) Fax +49 (0) Industrial, Photovoltaic Europark Fichtenhain B Krefeld Ph. +49 (0) Fax +49 (0) Hindistan Bonfiglioli Transmission PVT Ltd. Industrial Survey No. 528, Perambakkam High Road Mannur Village, Sriperambudur Taluk, Chennai , Tamil Nadu Ph. +91(0) Fax +91(0) Mobile, Wind PLOT AC7-AC11 Sidco Industrial Estate Thirumudivakkam - Chennai Ph. +91(0) Fax +91(0) Bonfiglioli Renewable Power Conversion India (P) Ltd Photovoltaic No. 543, 14th Cross, 4th Phase, Peenya Industrial Area, Bangalore Ph /15 - Fax

23 Bonfiglioli dünya 23 Sizlere ve ihtiyaçlarınıza daha yakın olmak için tüm dünyadayız Müşteri memnuniyeti Bonfiglioli için daima temel bir değer olarak kabul edilmiştir. Dünyanın en farklı yerlerinde ve en değişik ortamlarda, 5 kıtada ve 17 ülkede faaliyet gösteren bir şube ağı aracılığı ile müşterilerimizi memnun etmek için onların yanındayız. Her bir kuruluşumuz, hızlı ve etkili satış öncesi ve satış sonrası servis yerel montaj fabrikaları ve depolarından hızlı teslimatı garanti eder. Doğrudan kendi kontrolü altında olan kuruluşlarının yanı sıra Bonfiglioli, Bonfiglioli Yetkili Bayi ağı ile mükemmel satış öncesi ve satış sonrası hizmetini garanti eder. İtalya Bonfiglioli Italia Industrial, Photovoltaic Via Sandro Pertini lotto 7b Carpiano (Milano) Ph. (+39) Fax (+39) Bonfiglioli Mechatronic Research Via F. Zeni Rovereto (Trento) Ph. (+39) /36 - Fax (+39) Yeni Zelanda Bonfiglioli New Zealand 88 Hastie Avenue, Mangere Bridge, Auckland 2022, New Zealand - PO Box 11795, Ellerslie Ph. (+64) Fax (+64) Güney Afrika Bonfiglioli South Africa 55 Galaxy Avenue, Linbro Business Park - Sandton Ph. (+27) OR - Fax (+27) Singapur Bonfiglioli South East Asia 24 Pioneer Crescent #02-08 West Park Bizcentral - Singapore, Ph. (+65) Fax. (+65) İspanya Tecnotrans Bonfiglioli S.A. Industrial, Mobile, Wind Pol. Ind. Zona Franca sector C, calle F, n Barcelona Ph. (+34) Fax (+34) Türkiye Bonfiglioli Türkiye Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Sk. No. 30 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Çigli - Izmir Tel. +90 (0) (pbx) Fax +90 (0) Birleşik Krallık Bonfiglioli United Kingdom Industrial, Photovoltaic Unit 7, Colemeadow Road North Moons Moat - Redditch, Worcestershire B98 9PB Ph. (+44) Fax (+44) Mobile, Wind 3-7 Grosvenor Grange, Woolston Warrington - Cheshire WA1 4SF Ph. (+44) Fax (+44) ABD Bonfiglioli USA 3541 Hargrave Drive Hebron, Kentucky Ph. (+1) Fax (+1) Vietnam Bonfiglioli Vietnam Lot C-9D-CN My Phuoc Industrial Park 3 Ben Cat - Binh Duong Province Ph. (+84) Fax (+84)

24 Yetkili satıcılar Afrika Cezayir, Mısır, Kenya, Fas, Güney Afrika, Tunus Asya Bahreyn, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Ürdün, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İsrail, Kuveyt, Malezya, Umman, Pakistan, Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Suriye, Tayland, Tayvan, Vietnam Avrupa Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Belarus, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Macaristan, Almanya, Büyük Britanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Karadağ, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya Cumhuriyeti, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna Latin Amerika Kuzey Amerika Kanada, Amerika Birleşik Devletleri Okyanusya Avustralya, Yeni Zelanda Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Peru, Uruguay, Venezuela

25 Bonfiglioli dünya 25 Her nerede olursanız olun, Bonfiglioli ürünlerini bulabilirsiniz Dünyanın her yerinde, herkese bir Bonfiglioli ürünü satın alma olanağını tanımak. Bu büyük hedef ile off-line ve on-line etkin katkı değer yaratan bir satış ağı geliştirdik. BEST (Bonfiglioli Excellence Service Team) programı, güç transmisyon sistemleri alanında en modern satış organizasyonlarından birisidir. İmtiyazlı iş partnerlerimizden oluşan bir ağ içinde geliştirilmiş olan bu program onların ürünlerimizi ve hizmetlerimizi dağıtarak bağımsız şekilde faaliyet gösterdikleri piyasayı geliştirmelerini sağlar. BEST iş ortaklarımız ayrıca yerel montaj hattı ve depolardan, eğitim faaliyetlerimizden ve araçlarından, promosyon aktivitelerimizden faydalanırlar. İlk kez, üretici ve distribütör montaj aşaması ve uygulama etütlerinden itibaren bir arada çalışarak, bilgi ve teknoloji transferini ileten ile piyasa hakkındaki bilgileri sağlayan arasında gelişen bir sürecin paylaşımı içindedir. Sunulan araçlar arasında, özelleştirilmiş çözümler vermek için internetin potansiyelinden istifade eden e-business MOSAICO Engineering portalımız dikkati çekmektedir. MOSAICO sistemi aracılığı ile destekli yöntemden faydalanarak ilgilendiğiniz ürünü seçmek ve yapılandırmak, bütün teknik destek dokümantasyonunu elde etmek mümkündür. Donatılmış olduğu yeni fonksiyonellikler sayesinde MOSAICO, tasarlama aşamasında teknik bürolar için de etkin bir destek sağlar.

26 Business units Wind Solutions

27 Wind Solutions 27 Enerjisini size vermek için rüzgârı yakalıyoruz Ürün markaları Bonfiglioli nin rüzgâr enerjisi sektöründeki yatırımları, piyasa trendlerine uyarlanmaktan yanı sıra, sağlık ve çevreye karşı bir sorumluluk üstlenilmesine yöneliktir. Çok uzun yıllar önce alınmış olan bu karar, günümüzde uluslararası düzeyde önem taşıyan komple çözümler ile yenilenmiştir. Rüzgâr türbini yörünge rotasyonu ve kanat açı kontrolü için planet redüktörler üretiminde lider Bonfiglioli Trasmital teknolojisi sayesinde çözümlerimiz, bileşenlerin tasarlanması, üretimi ve dağıtımını kapsar. Üst seviyede teknik servis hizmetiyle eşleşerek yoğun inovasyon içeren redüktör ve inverterlerimizin kalitesi, Bonfiglioli nin bu sektörde bir başrol oyuncusu olmasını sağlamıştır. Aralarında Kuzey denizinde bulunan, yaklaşık 150 metre yüksekliğinde 12 adet kule ile toplam 60MW güç üreten Alpha Ventus rüzgâr santralinin yer aldığı bazı büyük on ve off-shore tesisler bu liderliği onaylamaktadır. Ürünler Başlıca uygulamalar Rüzgâr türbinleri için planet redüktörler İnverter Rüzgâr santralleri Offshore rüzgâr santralleri TW 700 serisi, rüzgâr türbinleri için redüktör.

28 Business units Mobile Solutions

29 Mobile Solutions 29 Geleceği inşa etmek için çözümler sunuyoruz Ürün markaları Bugün ekskavatörler, yol yapım makineleri ve rüzgâr türbinleri için planet redüktör üretiminde lider kuruluş olan Transmital ın satın alımını Bonfiglioli 1975 yılında gerçekleştirmiştir. Bu stratejik hamle, onaylı kalitede komple çözümleri tedarik eden, geniş kapsamlı ve zamanında hizmet veren bir ticari bayi ağına sahip olan ve esnek bir üretim kapasitesi sunan Bonfiglioli Trasmital ın dünyanın en büyük imalatçıları arasında bir referans noktası olması için ilk adımı temsil etmiştir. Ürünler Başlıca uygulamalar Hafriyat makineleri sektörü için planet redüktörler: genel amaçlı kullanımlar için cer redüktörü caterpillar rotasyon vinç beton karıştırma makinesi Hidrolik vinç Beton mikserleri Liman ekipmanları Lastik tekerlekli yükleyiciler Ekskavatörler Gezer vinçler Şantiye vinçleri Madencilik makineleri Tarım makineleri Hidrostatik makineler Sondaj kuleleri Mini ekskavatörler Beton mikserleri Yüksek kaldıraçlar 700 C Serisi, yürüyüş redüktörü

30 Mobile Solutions Electromobility Solutions

31 Mobile Solutions 31 İnovasyonu yönetmek Ürün markaları 2012 yılı, sürdürülebilirlik adına atılmış yeni bir diğer inovatif hamle aracılığı ile elektromobilite alanında yapılan özel çözüm çalışmaları sayesinde bu sektörde Gruba bir diğer mükemmellik puanı kazandırdı. Bonfiglioli nin etkinliği ün sahibi güç transmisyon sistemlerinin hybrid ve elektrikli mobil makinelere uygulanması ile oluşturduğu kombinasyon, mümkün en yüksek tasarruf ile maksimum üretim performansının elde edilmesine imkân tanırken, Bonfiglioli yi sürdürülebilir teknoloji alanında en üst seviyelere taşıyor ve grubu yeni ileri teknolojili faaliyet ufuklarına doğru itiyor. Enerji tasarrufunun artırılmasına yönelik çözüm bulma etütleri Bonfiglioli nin Seksenli yılların başından beri eğilmiş olduğu bir çalışma olup, daha sonra başarıyla bu kullanıma uygun planet redüktörleri üretimine başlamıştır. Mobil Solutions iş birimi, elektromobiliteye yönlendirilen personel, cihaz ve teknoloji yatırımlarını artırmış ve bu şekilde 2012 yılında, spesifik olarak hybrid ve elektrikli mobil makineler için etüt edilmiş bir ürün yelpazesine kavuşmuştur. Ürünler Başlıca uygulamalar 600F Serisi 600WE Serisi 600D Serisi 600 Serisi 500 Serisi Forkliftler Kaldırma platformları Hafif araçlar Hybrid tarım makineleri Hybrid beton mikserleri 600F Serisi, forkliftler için redüktörler

32 Business units Industrial Solutions

33 Industrial Solutions 33 Bütün endüstriyel uygulama tipleri için tek bir elden, tüm hizmet Ürün markaları Bonfiglioli 1956 dan bugüne güç transmisyonu piyasasının lideridir; 60 yıla yakın deneyimi ve faaliyet gösterdiği endüstri sektörleri hakkındaki derin alt yapısı, bütün dünyadaki başarısına tanıklık etmektedir. Bonfiglioli nin güçlü noktaları, uluslararası yaygın teşkilatı, komple bir redüktör yelpazesi, elektrik motorları, inverterler ve enerji geri kazanım sistemleri verdiği hizmetin mükemmel seviyesidir. Bonfiglioli tarafından sunulan bütün çözümler, faaliyet gösterdikleri piyasayı tüm ayrıntılarıyla tanıyan uzman personel sayesinde, derhal müdahale eden ve güvenilir bir teknik servis hizmetiyle desteklenir. Etkin ve tamamen müşteri ihtiyaçlarına odaklı bir hizmet sağlamak için Endüstriyel Business Ünitesi, ilgili oldukları piyasalara daha fazla dikkat ve uzmanlık ile hizmet verebilmeleri amacı doğrultusunda iki bölüm şeklinde organize edilmiştir: bu hedefler çerçevesinde Power Transmission Solutions (PTS) bölümü ve Mechatronic Drives & Solutions (MDS) bölümü oluşturulmuştur. Bonfiglioli nin önerilerinin endüstrinin bütün kollarının ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması onu müşterilerinin gereksinimleri bazında özelleştirilebilen entegre çözümler sağlayan komple bir tedarikçi yapar: ağır hizmetten su ve biyogaz işlemeye, madencilikten, ambalajlamadan her türde ilk madde işlenmesine kadar. Üç ayrı marka ile kalite ve büyük performans ve çözümler ile komple bir öneri: Bonfiglioli Riduttori, mükemmel teknik özellikler ve yüksek performans ile hafif ve ağır uygulamalar için redüktör ve elektrik motorlarının üretiminde uzmandır; Bonfiglioli Vectron, yüksek performanslı inverterleri ve kalitesi küresel düzeyde kabul gören servo sistemleri ile tanınır; Bonfiglioli Tecnoingranaggi ise, birçok dallarını kapsayarak geniş bir endüstri ortamında çok özel ihtiyaçlara cevap veren boşluksuz planet redüktörleri ile ün sahibidir. A serisi, ayna-mahruti redüktörler.

34 Industrial Solutions Power Transmission Solutions

35 Industrial Solutions 35 Fikirlerimiz daima Müşteri odaklıdır Power Trasmission Solutions, yani TCO (Total Cost of Ownership - Mülkiyetin Toplam Maliyeti) bedelinin en aza indirgemesi hedefiyle bütün endüstri sektörleri için maksimum isteğe göre uyarlama sağlayarak her bir müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş entegre çözümler. Bonfiglioli tarafından Araştırma & Geliştirme alanlarında yapılan sürekli ve hedefe odaklı yatırımlar Grubu, kalite, inovasyon ve ürünlerinin performansı açısından en üst düzeyde konumlandırmıştır. Bonfiglioli, bugün bütün endüstri sektörlerinin faydalanabileceği komple bir ürün yelpazesi sunmaktadır: redüktörler, dişli redüktörler ve elektrik motorları mükemmel entegre çözümler sunarak ürün gamını optimal şekilde tamamlarlar. Bugün Bonfiglioli, optimize edilmiş bir üretim ve tamamen otomasyona bağlı süreçler sayesinde 5 ülkede yıl bazında adeti aşan bir üretim garantisini verecek düzeydedir. Bu sayılara şubelerin yaptıkları çalışma ile varlıkları ve bütün dünyada her gün bütün müşterilerle sırt sırta çalışan, 80 ülkede faaliyet gösteren bir distribütör takımı eklendiğinde, hizmet etkinliği ve kalitesi açısından da en yüksek standartlara varılmış oluyor. Ürünler Başlıca uygulamalar Helisel dişli redüktörler Ayna mahruti redüktörler Sonsuz vidalı redüktörler Şaft tipi redüktörler Ağır hizmet redüktörleri Mekanik varyatörler Trifaz asenkron motorlar Monofaz motorlar Liman Ekipmanları, Kimya ve İlaç Sanayi, Ambalajlama, Dozaj Sistemleri, Dökümhaneler ve tavlama sistemleri, Havauzay sistemleri, Otomasyon sistemleri, Klima sistemleri, Arıtma sistemleri, Boyama sistemleri, Gıda Endüstrisi, Ağır Sanayi, Seramik Endüstrisi, Grafik Endüstrisi, Tekstil Sanayi, Ahşap İşleme, Plastik ve lastik işleme, Ambalajlama Hatları, Şişe Dolum Hatları, Konveyör Bantları, Paletleme makineleri 300 Serisi, planet redüktörler.

36 Industrial Solutions Mechatronic Drives & Solutions

37 Industrial Solutions 37 MDS, güvenilir iş ortağı Bonfiglioli, müşterilerine sadece ürünleriyle değil, entegre çözümler sunarak endüstriyel otomasyon alanında küresel bir oyuncu olarak rol oynar. Misyonumuz, enerji yönünden etkin çözümler ile endüstriyel otomasyon piyasası ortamında risk ihtiva etmeyen partner olarak gitgide artan bir performansı garanti etmektir. Bu; mekanik, elektrik ve elektronik uzmanlıkların birlikteliklerini var sayar: bu sonucu garanti etmek amacıyla Bonfiglioli, detaylı ve çok düzenli bir strateji geliştirmiştir. Mechatronic Drives & Solutions (MDS) Bölümü bu stratejinin neticesidir. Hedef, müşterilerine mekatronik ve dikey çözümler sunmak için elektronik uzmanlıklardan daha yoğun şekilde faydalanan yeni ürünlerin geliştirilmesidir. Ürünler Başlıca uygulamalar Düşük boşluklu planet redüktörler Servo motorlar Açık çevrimli inverter Kapalı çevrimli inverter Servo inverter Rejeneratif inverter Kondisyonlama, Otomatik makineler, Ambalaj, Gıda Sanayi, Tütün sanayi, Tekstil, yarı iletkenler, Baskı, Robot, Malzeme yönlendirme, Plastil ve lastik, Kâğıt işleme, Konveyör Bantlar, Su ve atık işleme, Asansörler, Ahşap işleme, Elektronik, Enerji üretimi, Madencilik, Cam işleme, Hava-Uzay Sanayi, Şeker rafinasyonu, Yenilenebilir enerjiler, Kaldırma ve vinç Active Cube, servo inverter.

38 Business units Photovoltaic Solutions

39 Photovoltaic Solutions 39 Sisteme; güneşten temiz enerji sağlıyoruz Ürün markaları Fotovoltaik sistemlere yatırım yapılması, yeni nesiller için daha sağlıklı bir gelecek seçimi ve yeşile doğru yönelmiş bir dünya trendi ile desteklenen bir iş fırsatının yakalanması anlamına gelir. Bonfiglioli, Bonfiglioli Vectron ile birlikte, dönüştürmeden şebekeye ve enerjinin izlenmesine kadar bütün sistemin yönetimini sağlayan komple çözümler tedarik eder. Üç fazlı inverterler, paneller tarafından üretilen doğru akımın enerji şebekesinin gerektirdiği alternatif akıma dönüştürülmesini sağlarlar. Bonfiglioli tarafından sağlanan teknoloji ve teknik servisin yüksek seviyesi; Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika da geniş ölçekli önemli fotovoltaik tesislerin tedarikinde Bonfiglioli yi tercih etmiş olan prestij sahibi EPC ve IPP lerin seçimleri ile tasdik edilmektedir. Ürünler Başlıca uygulamalar Enerji nakil hatları güç dönüştürme sistemleri Seri birleşme ve izleme Tesis verilerini depolama ve izleme Orta-büyük boyutlu ticari FV sistemler Büyük ölçekli FV sistemleri RPS TL, 280 kwp kwp arasında.

40 Kalite

41 Kalite 41 İşimizin getirdiği değerleri sizinle paylaşıyoruz İşimizin temel unsurlarından biri, birbirinden çok farklı uygulama sektörleri için etkin ve özelleştirilmiş çözümler geliştirmektir. Müşterilerimizle çok yakın bir işbirliği sayesinde, performansımızı daima daha iyileştirmek için onları dinleyerek ve birlikte çalışarak bunu başarıyoruz. Biz daima - ürünlerimizin satışından önce, esnasında ve sonra - bütün uzmanlığımızı, deneyimimizi, teknolojiyi ve ileri düzeyde iletişim araçlarını uygulayarak, mümkün olan en iyi hizmetin verilmesini sağlamak için kararlıyız. Bütün bunlar, Bonfiglioli de uluslararası kabul gören yedi farklı kuruluş tarafından belgelendirilen en katı kalite ve güvenlik parametreleri bazında gerçekleştirilir. Biz inovasyona inanıyoruz ve bu inancımızı araştırma ve geliştirmeye 100 den fazla personelimizi adayarak, bütün dünyadaki en ünlü üniversiteler ile işbirliği yaparak, 5 araştırma merkezinde faaliyetimizi sürdürerek destekliyoruz. İşimiz, her geçen gün uzak kültürleri daha yakından tanımamıza öncülük ediyor; onlara en yüksek saygıyı gösteriyoruz ve onlarla, yenilenebilir enerjiler üzerine dayanan sürdürülebilir bir gelişim vizyonunu paylaşıyoruz. Bizi bağlayan bu taahüdümüz, bugün ve gelecekte, saygın ve güvenilir küresel bir partner olmamıza olanak tanıyor.

Company profile. Power, control and green solutions

Company profile. Power, control and green solutions Company profile Power, control and green solutions Company profile Kurumsal Kimlik Company profile 5 Message from the Chairman Başkanın Mesajı The photo to the right shows Sonia Bonfiglioli, Chairman

Detaylı

Power, control and green solutions

Power, control and green solutions Ürün Yelpazesi Power, control and green solutions 3 Bonfiglioli, büyük bir uluslararası grubu tanımlayan isimdir. Clementino Bonfiglioli şirketi 1956 da İtalya - Bologna da kurduğundan bugüne, halen kendi

Detaylı

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır.

yayınıdır. SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. yayınıdır. 14 SAYI. 5 YIL. 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. 14 SAYI: 5 YIL: 2015 Securitas Yıllık Süreli Yayındır. SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ AŞ. ADINA SAHİBİ E. MURAT KÖSEREİSOĞLU - ÜLKE BAŞKANI

Detaylı

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan AVRUPA DA HITACHI Hitachi nin Avrupa Ayağına Hoşgeldiniz Hitachi, sürdürülebilir kentsel gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilirlik hedeflerini yakalayarak ve değerli doğal kaynakları koruyarak,

Detaylı

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek...

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek... Sürdürülebilirliği içselleştirmek... 1 İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 Genel Müdür Mesajı 6 Bir Bakışta 10 Rapor Hakkında 12 Kurumsal Profil 13 Hakkında 15 Yönetim Anlayışımız 20 Mükemmellik

Detaylı

Yaşam. Kalitesinin Sağlanması. Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye

Yaşam. Kalitesinin Sağlanması. Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye Yaşam Kalitesinin Sağlanması Sürdürülebilirlik Raporu 2014 Bosch Türkiye 02 Değerli Paydaşlarımız, Sürdürülebilirlik, tüm küresel operasyonlarımızda olduğu gibi Bosch Türkiye de de günlük iş yapma biçimimizin

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

SÜRDÜRÜLE- BİLİRLİK RAPORU. yayınıdır.

SÜRDÜRÜLE- BİLİRLİK RAPORU. yayınıdır. SÜRDÜRÜLE- BİLİRLİK RAPORU 14 yayınıdır. 1 14 SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ AŞ. ADINA SAHİBİ E. MURAT KÖSEREİSOĞLU - ÜLKE BAŞKANI EDİTÖR GAMZE SARIKOCA - İLETİŞİM MÜDÜRÜ GENEL YAYIN SORUMLUSU ÖZLEM BAKACAK

Detaylı

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya DERGİ 01 Yıl 1 / Sayı 01 Mart / Nisan / Mayıs 2015 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

Detaylı

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu VESTEL ELEKTRONİK 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA VESTEL ELEKTRONİK 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Vestel in Küresel Operasyonu 6 2011 Yılına Hızlı Bir Bakış 8 Bir Bakışta Zorlu Grubu DEĞERLENDİRMELER

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU Adres Ülke Yetkili Kişi Yetkili Kişinin Pozisyonu İrtibat Numarası Tarih : 09.03.2010 Üyelik Tarihi : 01.12.2007 Personel Sayısı : 1038 Sektör : Lojistik : Merkez

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU. 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz!

2012 FAALİYET RAPORU. 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz! 2012 FAALİYET RAPORU 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz! 1970 ler 1973 Kordsa İzmit Lastik Kord Bezi Fabrikası 1976 Yugoslavya ya İlk İhracat 1980 ler 1982 Lastik Kord Bezinde Kordsa 2 Hat Yatırımı

Detaylı

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009 S/1 Faaliyet Raporu 2009 Vestel Faaliyet Raporu 2009 S/2 Faaliyet Raporu 2009 İçindekiler 4 Vestel: Dünyaya ve Geleceğe Dost Teknoloji... 6 Özetle Zorlu Grubu 7 Vestel Şirketler Grubu nun yapılanması 8

Detaylı

Hempel in. Bir Yolculuk

Hempel in. Bir Yolculuk Hempel in Bir Yolculuk 1 Genel merkez Ana ofis Stok noktası + ana ofis Stok noktası + üretim + ana ofis Ana ofis + üretim üretim Hempel, hazır gemi boyası üretme fikrini vizyonu, heyecanı ve girişimci

Detaylı

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR YÖNETİCİ ÖZETİ Parça sektörü, genel olarak çalıştıkları ana sanayii müşterilerine bağımlı bir sanayi koludur. Parça sektöründe faaliyet gösteren

Detaylı

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi Hidrolik&Pnömatik Mayıs - Haziran 2015 Fiyat :10 TL Say :77 ISSN 1303-6386 Ak flkan Gücü ve Kontrol Sistemleri Dergisi 77 www.hidrolikpnomatik.com Say Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi www.hidrolikpnomatik.com

Detaylı

Vestel Faaliyet Raporu 2010

Vestel Faaliyet Raporu 2010 Vestel Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Kurumsal Profil 2 2010 da Rakamlarla Vestel 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 8 İcra Kurulu 12 Özetle Zorlu

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

İHRACAT YAPI VE YAPI MALZEMELERİ 2023 E KİLİTLENDİ STRATEJİLERİ

İHRACAT YAPI VE YAPI MALZEMELERİ 2023 E KİLİTLENDİ STRATEJİLERİ İHRACAT STRATEJİLERİ YAPI VE YAPI MALZEMELERİ 2023 E KİLİTLENDİ Sektör 2023 te 100 milyar dolarlık inşaat malzemeleri ihracatı, 100 milyar dolarlık yurtdışı müteahhitlik geliri ve 100 milyar dolarlık iç

Detaylı

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 İÇİNDEKİLER YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 ŞİŞECAM'A BAKIŞ 8 Küresel Ölçek 10 Topluluğun Yapısı 11 Finansal Performans 16 Kurumsal Yönetim 18 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Detaylı

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline. Çelikten Gelecek 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.com İçindekiler Türk Demir Çelik Sektörünün Öncü Kuruluşu

Detaylı

Güçlü iş modeli, Mükemmel müşteri deneyimi...

Güçlü iş modeli, Mükemmel müşteri deneyimi... Güçlü iş modeli, Mükemmel müşteri deneyimi... DRD Faaliyet Raporu 2014 İçindekiler 2 Kısaca DRD 3 2014 yılında DRD 4 Başlıca Göstergeler 8 Yönetim Kurulu nun Mesajı 12 Genel Müdür ün Mesajı 14 Sektörel

Detaylı

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER GENEL DEĞERLENDİRME 04 Kurumsal Profil 05 Daha Güçlü Sermaye Yapısı ile Büyüyen İş Modeli 06 LOGO Çözüm Ailesi 07 Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz 08 LOGO nun 30 Yılı 09 2013

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Daha iyisi olun veya iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını www.siemens.com.tr Çevreci Portföy Siemens e ödül getiren tesis Siemens Gebze tesisleri, Türkiye nin ilk altın yeşil bina sertifikalı (LEED Gold)

Detaylı