ENDA SPORTS 2015 KIŞ TURNUVASI KURALLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ENDA SPORTS 2015 KIŞ TURNUVASI KURALLARI"

Transkript

1 ENDA SPORTS 2015 KIŞ TURNUVASI KURALLARI 1. AMAÇLAR VE GÖREVLER ENDA CUP kupası (ileride Kupa olarak adı geçecektir) aşağıdaki amaçlar doğrultusunda yapılır: Kulüpler ile eğitim-antrenmanı kampı ve maçları yapılmasına yardımcı olunması. Futbolcuların yetenek seviyelerinin yükseltilmesi; Şampiyonaya hazırlık sırasında futbol turnuvalarının popülerleştirilmesi ve teşvik edilmesi. ENDA SPORTS KIŞ kupası galibinin belirlenmesi. 2. TURNUVANIN ORGANİZATÖRLERİ 2.1 Bu kupa turnuvası ENDA SPORTS şirketinin yönetimi tarafından düzenlenmiştir. 2.2 Turnuvanın (Kupanın) organizatörü ENDA SPORTS şirketidir. 2.3 Kupanın yetkili maç-temsilcisienda SPORTS şirketinin genel müdürü R.ŞamilYaşacandır (UEFA & FIFA temsilcisi ). 2.4 Kupanın düzenlenmesi ile ilgili tüm haklar ENDA SPORTS şirketine aittir. 3. TURNUVANIN KATILIMCILARI 3.1Takımlar turnuvaya katılacaklarını tarihine kadar garanti mektubu ile teyit etmelidirler ve konaklama için takım tarafından seçilen otel ödemesini tarihine kadar yapmalıdırlar. 3.2 Super Lig Takımları sınırsız sayı ile yazılabilir. 4. TURNUVANIN YAPILIŞ YERİ VE SÜRESİ 4.1 Kupa 02 Şubat ile 09 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenecektir. 4.2 Turnuvanın düzenleme yeri Türkiye, Antalya, Belek. 5. KATILIMCILARIN BAŞVURULARI 5.1 Maç protokolüne en fazla 22 futbolcu yazılacaktır.

2 6. TURNUVANIN ŞARTLARI 6.1 Kupa iki etaptan oluşmaktadır ön eleme ve final etapları. 6.2 Ön eleme iki grup şeklinde gerçekleştirilir.«а» grubu ve «В» grubu. Maçlar tarihinde yapılacak kura çekimine göre yapılacaktır. 6.3 Gruplardaki takımlar her takım bir biri ile sistemine göre maç yapacaklardır. 6.4 Gruplardaki takımların sırası alınan puanların toplamına göre belirlenir. Maçlardaki galibiyet için 3 puan, beraberlik için 1 puan, mağlubiyet için 0 puan yazılacaktır. 6.5 İki veya daha fazla takımın puanlarının eşit olması durumunda takımların gruplardaki sıralaması şuna göre belirlenir: Takımlar arasındaki maçların sonuçlarına göre; Tüm maçlarda atılan ve yenilen gollerin farkına göre; Maçlarda gösterilen sarı ve kırmızı kartların az sayısına göre; Tüm maçlarda atılan en fazla gol sayısına göre; Kura çekimine göre. 6.6 Final etabı baraj maçlarından oluşmaktadır.gruplarda dördüncü sırayı alan takımlar baraj maçlarında 7.-8.lik için maç yapacaklardır. Gruplarda üçüncü sırayı takımlar lık için maç yapacaklardır. Gruplarda ikinci sırayı alan takımlar 3.-4.lük için maç yapacaklardır. Grup liderleri final maçında ENDA SPORTS KIŞ kupasının sahibini belirleyecektir. 6.7 Eğer final etabının maçlarında normal süre beraberlik ile sonuçlanacak olur ise, normal sürenin sona ermesine müteakip penaltı atışları yapılacaktır. Birinci ve ikincilik için yapılacak final maçında ise (15şer dakikalık 2 devre oynanacaktır), maç sonrasında FIFA kurallarına göre penaltı atışları sonrası galip taraf belirlenecektir. 6.8 Maç günleri ve tatil günlerinin cetveli: Ön eleme maçları aşağıdaki sürelerde yapılacaktır: «А» grubundaki takımlar için - 02, 04,06Şubat 2015.; «В» grubundaki takımlar için - 02, 04, 06Şubat Final etabındaki maçlar aşağıdaki sürelerde yapılacaktır: likve 5.-6.lıkmaçları - 08Şubat 2015; lük ve lik maçları - 09Şubat Dinlenme günleri - 03, 05, 07Şubat 2015 tarihleridir. 6.9 Kupa organizatörleri yukarıda belirtilen cetvelde değişiklik yapma hakkına sahiptir İlk günün maçının başlangıç saati yerel saat ile dur, ikinci maçın başlama saati ise yerel saat ile dır.final etabı maçlarının başlama saatleri organizatörler tarafından ilaveten belirlenecektir Maçlar Uluslararası komite (IFAB) tarafından onaylanan futbol müsabakalarındaki kurallara göreyapılacaktır, IFAB ın düzeltmeleri /2013 yılı ilanı Maç cetvelinde ilk sırada gösterilen takım sahanın sahibi olarak sayılacaktır ve maçın yapılması için topları tahsis edecektir Turnuvadaki maçlara maç protokolü listesinde olan futbolcular ve resmi hüviyetli kişiler katılabileceklerdir. Protokolde olmayan veya diskalifiye olan futbolcular ve resmi hüviyeti olmayan kişiler maça katılamayacaklardır.

3 6.14 Maç protokolüne 11 as futbolcu ve 11 yedek futbolcu yazılacaktır. Takım yöneticileri maçın başlamasına 45 dakika kala maç protokolüne futbolcuların adını, soyadını ve forma numaralarını yazılmalıdır. Sahanın sahibi maç protokolünü ilk olarak doldurur Maç protokolünün Resmi temsilciler bölümüne takımın teknik direktörünün, teknik sorumlusunun, antrenörlerin, doktorun, masör ve takım yöneticisinin, ve teknik bölgede bulunan ve futbolcular için özel olarak ayrılan bölgede yer alma hakkı olan diğer kişilerin (kulüp çalışanları)adı, soyadı yazılır.resmi hüviyetli şahısların sayısı en fazla dokuz kişi olabilir Maç sırasında maç protokolüne dahil olmayan şahısların bir de diskalifiye edilmiş olarak disiplin cezası verilen şahısların teknik bölgede bulunması yasaktır Maçın birinci ve ikinci devrelerinde oyun süresi sırasında protokole dahil olan futbolcuların içerisinden en fazla dört oyuncu değişikliği yapılmasına izin verilir. Maçın devre arasında ise en fazla yedi oyuncu değişikliği yapılmasına izin verilir. Maçtaki toplam oyuncu değişikliği sayısı on biri oyuncuyu geçmemelidir. Final maçında en fazla altı oyuncu değişikliği yapılabilir. Oyundan çıkan oyuncunun geri oyuna dönmesi mümkün değildir Takımların maçtaki forma renkleri takımlar ve Organizatörler tarafından eş zamanlı olarak onaylanır. Sahanın sahibi olan takım maç forması seçiminde önceliğe sahiptir Futbolcuların maç formalarının sırt numaraları maç protokolünde belirtilen futbolcuların sırt numaralarına uymalıdır. Maç formalarına futbolcuların soyadları yazılabilir. 6.20Final maçındaki finale katılan takımların maç formalarının sırtında yazılmış olan futbolcuların soyadları,maç protokolünde belirtilmiş olan futbolcuların soyadları ile aynı olmalıdır Maç takviminde sırada belirtilen takım sahanın sahibi sayılır ve maçın yapılması için futbol toplarını tahsis eder Kupa turnuvasının sonuçlarını yansıtan resmi belgeler olarak maçların protokolleri sayılacaktır. 7. HAKEMLİK 7.1 Turnuvalardaki hakemlik yapılması için davet edilen hakemler tarafından gerçekleştirilecektir. 7.2 Hakemlerin maçlara atanması turnuvanın Organizatörü tarafından yapılacaktır.takımların istekleri üzerine hakemlerde değişiklik yapılmayacaktır. 8. CANLI YAYIN 8.1 Her gün «А» grubundan bir maçın ve «В» grubundan bir maçın canlı yayını yapılacaktır. 8.2 Bir de turnuvanın yarı final ve final maçlarının canlı yayını yapılacaktır. 9. DİSİPLİN CEZALARI 9.1 Disiplin cezaları turnuvanın Organizatörü tarafından belirlenir. 9.2 Maçlardan önce, maçlar sırasında ve maçlardan sonra takımlar tarafından yapılan ihlaller için takımlara aşağıdaki disiplin cezaları verilir: Uyarı cezası; Hükmen mağlup sayma cezası; Maç sonucunun iptal edilmesi cezası.

4 9.3 Maçlardan önce, maçlar sırasında ve maçlardan sonra remi kişiler tarafından yapılan ihlaller için aşağıdaki disiplin cezaları verilir: Uyarı cezası, Maçtan atılması cezası, Diskalifiye cezası. 9.4 Maçlardan önce, maçlar sırasında ve maçlardan sonra futbolcular tarafından yapılan ihlaller için futbolculara aşağıdaki disiplin cezaları verilir: Uyarı cezası, Maçtan atılması cezası, Diskalifiye cezası. 9.5 Futbolcular için maçların yapılması sırasında aşağıdaki yapmış olduğu davranışlarına göre diskalifiye cezaları verilir: Turnuvanın farklı maçlarında görülmüş olan her iki sarı kart için 1 maç diskalifiye cezası verilir; «Son çare faulü» için - 1 maç diskalifiye cezası verilir; Maçtan atılmasına sebep olan sert oyun için -1 maç diskalifiye cezası verilir; Partneri, rakibini, hakemleri (hakemi), organizatör, resmi kişileri ve seyircileri küçük düşürecek jestler için - 2 maç diskalifiye cezası verilir; Partnere, rakibine, hakemlere (hakeme), organizatöre, resmi kişilere ve seyircilere küfürlü konuşması için - 3maç diskalifiye cezası verilir; Maç sırasında veya maç durduktan sonra dövüşmek, rakibine vurmak (itmek, el kaldırmak), oyuncuya veya rakip takımını temsilcisine tükürmek -3 maç diskalifiye cezası verilir; Sert oynayarak rakibi sakatlayanfaul için - 3 maç diskalifiye cezası verilir; Aynı maç içerisinde iki kez sarı görmesi -1 maç diskalifiye cezası verilir. 9.6 Aynı maç içerisinde iki sarı kart görmesi kırmızıya dönüşür ve oyundan atılır, ve bu oyunda aldığı uyarılar iptal edilir, daha önce aldığı uyarılar iptal edilmez. 9.7 Protokolde olmayan veya diskalifiye edilen futbolcunun maça dahil edilmesi durumunda bu takım için maç 0-3 hükmen mağlup sayılacaktır, rakip takım ise 3-0 hükmen galip sayılacaktır. 9.8 Geçerli nedeni olmadan maça gelmeyen takım 0-3 hükmen yenik sayılacaktır, rakip takım ise 3-0 hükmen galip sayılacaktır. 10 TAKIMLARIN TURNUVAYA KATILMALARININ MALİ KOŞULLARI 10.1Futbol kulüpleri takımlarının turnuvanın düzenlendiği yere kadar yol, konaklama, gıda ve masraflarını kendileri karşılarlar. 10.2Turnuvanın organizasyonu ve yapılması masrafları ENDA SPORTS şirketine aittir.. 11 TURNUVANIN GALİBİNİN VE KATILIMCILARIN ÖDÜLLENDİRİLMESİ 11.1Turnuvada birinci olan futbol kulübü, takımı ENDA SPORTS KIŞ kupası, ENDA SPORTS KIŞ altın madalyaları ve (yedi bin) ABD doları ile ödüllendirilir.

5 11.2Turnuvada ikinci olan futbol kulübü (takımı) gümüş madalyalar ve (beş bin) ABD doları ile ödüllendirilir. 11.3Turnuvada üçüncü olan futbol kulübü (takımı) bronz madalyalar ve (üç bin) ABD doları ile ödüllendirilir. Genel Müdür Recep Şamil Yaşacan Sportif Şube Müdürü Bayram Zubanov İdari Müdür Ferit Cafer

2012 2013 SEZONU GELİŞİM LİGLERİ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER

2012 2013 SEZONU GELİŞİM LİGLERİ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER MADDE 1 - AMAÇ ve KAPSAM 2012 2013 SEZONU GELİŞİM LİGLERİ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER Bu Statü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulüplerin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcularının

Detaylı

2014 2015 SEZONU COCA-COLA GELĠġĠM LĠGLERĠ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER

2014 2015 SEZONU COCA-COLA GELĠġĠM LĠGLERĠ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER MADDE 1 - AMAÇ ve KAPSAM 2014 2015 SEZONU COCA-COLA GELĠġĠM LĠGLERĠ STATÜSÜ I.GENEL HÜKÜMLER Bu Statü, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulüplerin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcularının

Detaylı

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 KUPANIN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF nin ulusal düzeyde düzenlediği kupanın ismi Türkiye Kupası dır. Türkiye Kupası nın isimlendirme

Detaylı

2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2013 2014 SEZONU ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 KUPANIN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF nin ulusal düzeyde düzenlediği kupanın ismi Türkiye Kupası dır. Türkiye Kupası nın isimlendirme

Detaylı

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI MADDE 1 AMAÇ Bu Talimat, futbol müsabakalarının Uluslararası Futbol Oyun Kuralları na göre gerçekleşmesi amacıyla düzenlenmiştir. MADDE 2 TANIMLAR Bu

Detaylı

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI MADDE 1 - AMAÇ Bu Talimat, futbol müsabakalarının Uluslararası Futbol Oyun Kuralları na göre gerçekleşmesi amacıyla düzenlenmiştir. MADDE 2 TANIMLAR

Detaylı

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI MADDE 1 AMAÇ : Ferdi yada kulüp lisanslı sporcularımızın müsabaka performansının artmasını imkan yaratmak, bilardo sporunun gelişmesine

Detaylı

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ İçindekiler BÖLÜM I FAALİYETLERİN AMACI VE YÖNTEMİ... 1 1.... AMAÇ...1 2.... KAPSAM...1 3.... DAYANAK...1 4.... ORGANİZASYONLARIN IMAJI...1 5....

Detaylı

2015-2016 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR

2015-2016 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR 2015-2016 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR Temmuz 2015 SUNUŞ Başarıyla tamamladığımız 2014-2015 Amatör Futbol Sezonunun ardından yeni heyecanlara koşacağımız 2015-2016 sezonunun tüm

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Sayı : EOH 0.00-55-2013/ Lefkoşa 25 Ekim 2013 Tüm İlkokul, Ortaokul, Lise, Kolej, Meslek Lisesi Ve Özel Okul Müdürlüklerine, 2013-2014 Eğitim - Öğretim

Detaylı

2014-2015 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR

2014-2015 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR 2014-2015 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR Temmuz 2014 2014-2015 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR Temmuz 2014 SUNUŞ Başarıyla tamamladığımız 2013-2014 Amatör Futbol

Detaylı

ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI

ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI 1. BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER MADDE 1- AMAÇ : Yüksek Öğretim kurumlarında, her düzeyde sporu çok yönlü olarak tanıtmak, sevdirmek, öğrencileri

Detaylı

2014-2015 SEZONU U21 LİGİ STATÜSÜ

2014-2015 SEZONU U21 LİGİ STATÜSÜ MADDE 1 KATILIM 2014-2015 SEZONU U21 LİGİ STATÜSÜ (1) 2014-2015 sezonunda Süper Lig ve 1. Lig de yer alan kulüplerin U21 Ligi ne katılmaları zorunludur. (2) Her kulüp U21 Ligi ne en fazla bir takımla katılabilir.

Detaylı

TÜRKİYEBÜYÜKLER SERBEST VE GREKO-ROMEN GÜREŞ LİGLERİ TALİMATI 2013-2014 SEZONU. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

TÜRKİYEBÜYÜKLER SERBEST VE GREKO-ROMEN GÜREŞ LİGLERİ TALİMATI 2013-2014 SEZONU. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar TÜRKİYEBÜYÜKLER SERBEST VE GREKO-ROMEN GÜREŞ LİGLERİ TALİMATI 2013-2014 SEZONU BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar AMAÇ: Madde 1- Bu Talimatın amacı, Türkiye Serbest ve Greko-Romen Güreş Liglerin

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TBL Yönetim Esasları Yönergesi - 2-16.07.2014 İÇİNDEKİLER LİGİN TANIMI, KURULLAR VE YÖNETİM 8 1. LİGİN TANIMI 8 2. LİG DANIŞMA KURULU 8 3. LİG KURULU

Detaylı

2014 2015 SEZONU SPOR TOTO 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2014 2015 SEZONU SPOR TOTO 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2014 2015 SEZONU SPOR TOTO 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 - LİGİN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) Spor Toto 3. Ligi, Türkiye nin en alt profesyonel futbol ligidir. Lig in isimlendirilmesi yetkisi

Detaylı

TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ TFF 1. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1- LİGİN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF 1. Lig i, Türkiye nin en üst profesyonel futbol liginin bir alt ligidir. Lig in isimlendirilmesi yetkisi münhasıran TFF

Detaylı

SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ

SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ SÜPER KUPA MÜSABAKASI STATÜSÜ MADDE1 - KUPAYA KATILIM (1) Süper Kupa müsabakası, bir önceki sezon, Süper Lig i 1. sırada tamamlamış takım ile Türkiye Kupası nı kazanmış olan takım arasında oynanır. (2)

Detaylı

TVF YARIŞMA TALİMATI

TVF YARIŞMA TALİMATI TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU YARIŞMA TALİMATI 1. BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER AMAÇ Madde 1- Bu Talimatın amacı, ülkemizde yapılan tüm voleybol faaliyetlerinin hazırlığı, oynanması, tescili ile müsabakaların uluslararası

Detaylı

EYOF 2011 TRABZON HENTBOL

EYOF 2011 TRABZON HENTBOL 1 İÇİNDEKİLER HAZIRLIK VE DÜZENLEME KURULU...: GENEL MÜSABAKA PROGRAMI...: İLETİŞİM BİLGİLERİ...: KATILIMCI ÜLKELER...: TARİHÇESİ...: ÖNEMLİ BİLGİLER...: TEKNİK AÇIKLAMALAR...: KATILIMCILAR VE KURALLAR...:

Detaylı

2014 KURAL DEĞİŞİKLİKLERİ

2014 KURAL DEĞİŞİKLİKLERİ 2014 KURAL DEĞİŞİKLİKLERİ HATIRLATMA: 24 SANİYE SAATİ, KURAL KİTABININ HER YERİNDE ŞUT SAATİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. 2.4.7 Şarjsız yarım daire alanları E S K İ Şarjsız yarım daire çizgileri, şarjsız yarım

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SPOR LİGLERİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SPOR LİGLERİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SPOR LİGLERİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI YARIŞMA TALİMATI 1. BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER MADDE 1- AMAÇ : Selçuk Üniversitesinde, her düzeyde sporu çok yönlü olarak tanıtmak, sevdirmek, öğrencileri

Detaylı

FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI

FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI I. BAŞLANGIÇ HÜKÜMLERİ MADDE 1 AMAÇ Bu talimatın amacı, amatör ve profesyonel futbol faaliyetlerinde disiplini sağlamak, disiplin kurullarının oluşumunu, çalışma usul ve esaslarını,

Detaylı

2013-2014 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2013-2014 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2013-2014 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 - AMAÇ ve KAPSAM Bu statü, TFF tarafından futbolun Türkiye genelinde, 81 ilde bölgesel, kriterli ve deplasmanlı olarak oynanmasını sağlamak,

Detaylı

EYOF 2011 TRABZON VOLEYBOL

EYOF 2011 TRABZON VOLEYBOL 1 İÇİNDEKİLER HAZIRLIK VE DÜZENLEME KURULU...: GENEL MÜSABAKA PROGRAMI...: İLETİŞİM BİLGİLERİ...: KATILIMCI ÜLKELER...: TARİHÇESİ...: ÖNEMLİ BİLGİLER...: TEKNİK AÇIKLAMALAR...: KATILIMCILAR VE KURALLAR...:

Detaylı

Madde 2. Takımlar Her takım 4 oyuncudan oluşur (3 oyuncu sahada, bir oyuncu yedek).

Madde 2. Takımlar Her takım 4 oyuncudan oluşur (3 oyuncu sahada, bir oyuncu yedek). 3x3 Resmi Oyun Kuralları Ocak 2015 Resmi FIBA Basketbol oyun kuralları sadece bu belgede belirtilen 3x3 oyun kuralları için değil bütün oyun durumları için geçerlidir. Madde 1. Saha ve Top Müsabaka 3x3

Detaylı

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ 5 Kasım 2013 SALI Resmî Gazete Sayı : 28812 YÖNETMELİK Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

KKTC Golf Federasyonu Golf Yarışma Yönetmeliği

KKTC Golf Federasyonu Golf Yarışma Yönetmeliği KKTC Golf Federasyonu Golf Yarışma Yönetmeliği BÖLÜM I - GENEL HÜKÜMLER 1. Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; R&A ve CONGU kuralları uyarınca yurt içinde düzenlenecek golf yarışmalarında uygulanacak usul ve esasları

Detaylı

MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI

MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI 2012 2013 SEZONU İÇİNDEKİLER MİNİ-BASKET OYUNUNUN FELSEFESİ... 3 OYUN 4 1. MİNİ-BASKET TANIM... 4 BOYUTLAR VE DONANIM 4 2. SAHA BOYUTLARI... 4 3. ÇİZGİLER... 4 4. DONANIM...

Detaylı

TÜRKİYE GELENEKSEL SPOR DALLARI FEDERASYONU AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ MÜSABAKA TALİMATI BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER

TÜRKİYE GELENEKSEL SPOR DALLARI FEDERASYONU AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ MÜSABAKA TALİMATI BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER TÜRKİYE GELENEKSEL SPOR DALLARI FEDERASYONU AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ MÜSABAKA TALİMATI BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER Amaç : Madde 1- Bu Talimat, daha çok Gaziantep ili ve çevresinde yapılan aşırtmalı aba güreşini

Detaylı