Mikado Puantör 4.X. Günlük İşlemler Ülkü Özbek. Mikado Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikado A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mikado Puantör 4.X. Günlük İşlemler 24.07.2014. Ülkü Özbek. Mikado Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikado A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır."

Transkript

1 Mikad Puantör 4.X Günlük İşlemler Ülkü Özbek Mikad Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikad A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.

2 Mikad Günlük İşlemler i İ Ç İ N D E K İ L E R Mikad Puantör de Günlük Yapılması Gerekenler... 1 Akış Diyagramı... 2 Bilgi Tplama... 3 Aktarma... 4 Giriş/Çıkış İşleme... 5 Devam Kntrl Raprunun Alınması... 9 Analiz... 9 Devam Kntrl Rapru Eksik Giriş/Çıkış ların Raprlanması Hatalı Kayıtların Düzeltilmesi Saatlik İzinlerin Girilmesi Günlük İzinlerin Girilmesi Eksik Süre ve Devamsız lık Raprunun Alınması Fazla Mesailerin Onaylanması Fazla Mesai Onayının İptal Edilmesi Günlük Puantajın Hesaplanması Günlük Puantaj Raprunun Alınması Örnek bir Günlük Puantaj Rapru... 33

3

4 Mikad Günlük İşlemler 1 Mikad Puantör de Günlük Yapılması Gerekenler 1. Bilgi Tplama 2. Aktarma 3. Giriş/Çıkış işleme 4. Devam Kntrl Raprunun alınması (Eksik Giriş/Çıkışlar, Devamsızlıklar) 5. Varsa hatalı kayıtların düzeltilmesi 6. Günlük İzinler 7. Saatlik İzinler 8. Devam Kntrl Rapru (Eksik süre ve Devamsızlıklar) 9. Varsa hatalı kayıtların düzeltilmesi 10. Fazla Mesailerin Onaylanması 11. Günlük Puantaj ın hesaplanması 12. Günlük Puantaj Raprunun (İsteniyr ise) alınması Günlük yapılması gereken işlemlerin, Syncmm prgramının C:\Syncmm dizinine, Mikad Puantör ün de C:\Mpuantr dizinine kurulduğu varsayılmaktadır. Döküman içerisinde Mikad Puantör üzerinde bir işlem, önce ana menüden daha snra alt menülerin arasına işareti knularak yapılır. Örneğin; Günlük Puantaj ekranı için PuantajGünlük seçilir Mikad Puantör de Günlük Yapılması Gereken İşlemler sıralaması yukarıda verilmektedir. Burada sıralama önemli lup, adımların yerinin değişmesi durumunda snuca ulaşılamaz. Windws XP kullanıyrsanız prgramın birçk ekranında seçenekler için üç farklı durum vardır: seçeneğin işaretli lduğu anlamına gelir. seçeneğin işaretli lmadığı anlamına gelir. seçeneğin işaretli lmadığı anlamına gelir. İşaretli gibi görünse de, seçenek işaretlenmemiştir.

5 Mikad Günlük İşlemler 2 Akış Diyagramı BAŞLA Bilgi Tpla Aktarma Giriş Çıkış İşleme Analiz İşletme Devam Kntrl Listesinin Alınması(EKB) Hata Var Mı? Evet Hataların Düzeltilmesi Saatlik İzinler Hayır Günlük İzinler Analiz İşletme Devam Kntrl Listesinin Alınması(ES ve DEV) Hata Var Mı? Evet Hataların Düzeltilmesi Hayır Fazla Mesailerin Onaylanması Günlük Puantaj Hesaplama Günlük Puantaj Rapru Al SON

6 Mikad Günlük İşlemler 3 Bilgi Tplama Bilgi tplama işlemi iki şekilde yapılır: 1. Syncmm prgramını kullanarak Syncmm prgramı, kurulu lduğu dizinin altında Syncmm.exe çalıştırılarak, masaüstündeki Syncmm kısaylu, Windws ta BaşlatPrgramlarSyncmm simgesi tıklanarak veya Mikad Puantör de SistemTerminal Prgramı ekranından düğmesine basılarak açılır. Syncmm ana ekranında (Activities) üzerinde bulunan bilgiler tplanır. Aşağıda Syncmm ekran görüntüsü verilmiştir: düğmesine basılarak terminal(ler) 2. Mikad Puantör kullanarak Mikad Puantör ün kuruluşu sırasında gerekli ayarlar yapılmış ise bu işlem çalışır. Bilgileri tplamak için PuantajKart BasmaVeri Tplama ekranından düğmesine basılarak terminal üzerindeki bilgiler tplanır. Aşağıda ekran görüntüsü verilmiştir: Yukarıdaki ekranda, 3 satıra da bilgiler girilmez ise, bu özellik kullanılamaz. Syncmm veya Mikad Puantör kullanarak tplanmış bilgiler, aksi belirtilmedikçe, C:\MPUANTOR\SINTDAT.DAT dsyası içerisinde tplanır. ONLINE 1 çalışan sistemlerde bilgi tplanmaz çünkü kutulan her kart, kart basma ekranına tmatik larak gelir. 1 TCP/IP destekli terminaller kullanılır, terminallerin yönetimi Mikad Puantör tarafından yapılır ve kutulan her kart, kunduğu zamanda kart basma ekranına yazılır.

7 Mikad Günlük İşlemler 4 Aktarma Aktarma işlemi ile, terminallerden tplanmış lan bilgiler (SINTDAT.DAT içindekiler) Mikad Puantör veritabanına aktarılır. Bu işlem PuantajKart BasmaAktarma ekranından yapılır. Aşağıda ekran görüntüsü verilmiştir: düğmesine basılarak Aktarma işlemi başlayınca ekranda hangi işlem ile uğraşıldığını ve işlemin yapıldığını gösteren pencere açılır. Ekranın alt kısmında aşağıdaki gibi bir mesaj çıkar ise: 1-Terminal üzerindeki bilgiler tplanamamış demektir. Bu durumda Syncmm prgramı ile terminal durumları incelenmelidir. 2-Aktarma işlemi zaten yapılmış demektir. Aktarma işlemi yapıldıktan snra SINTDAT.DAT dsyası silinir. Daha snra tekrar bilgi tplandığında SINTDAT.DAT yeniden luşur.

8 Mikad Günlük İşlemler 5 Giriş/Çıkış İşleme Giriş/Çıkış İşleme ile, kart basma ekranında bulunan kart basma saatlerine bakarak, persnelin hangi gün, hangi vardiya için kart basmış lduğuna karar verilir. Giriş/çıkış dsyasına yazılan kayıtlar kart basma ekranından silinir. Giriş/Çıkış İşleme, PuantajGiriş/Çıkışİşleme ekranından iki tarih aralığı girilerek ve düğmesine basılarak yapılır. Aşağıda ekran görüntüsü verilmiştir: Giriş/Çıkış işlerken girilecek lan iki tarih aralığı kart basma ekranındaki en eski tarih ile en yeni tarih lmalıdır. Bir persnel için bu işlem örneklenirse: :55: :08: :58: :13: :48: :05:00 Yukarıdaki saatlere göre Giriş/Çıkış işlerken ilk tarih , sn tarih de larak girilir.

9 Mikad Günlük İşlemler 6 Giriş/Çıkış İşleme nin sağlıklı yapılabilmesi için işletmenin çalışma kşullarına uygun parametrelerin işaretlemesi gerekir.giriş/çıkış İşleme parametreleri: düğmesi ile Giriş/Çıkış İşleme seçenekleri açılır/kapatılır. Giriş/Çıkış İşleme Parametrelerinin görüntüsü: Önceki günleri işleme ( ) Bu seçenek işaretli ise, kart basma ekranında bulunan kart basmalardan sadece iki tarih arasında lanlar dikkate alınır. Yukarıdaki örnekte, ilk tarih , sn tarih yapılıp işletilirse, gününe ait kart basmalar dikkate alınmaz, sadece girilen iki tarih arasındaki kart basmalar işletilir. Yukarıdaki örneğe göre yapılan bu işlemenin snucunda günü 22:55:00 kart basması kart basma ekranında kalır ve persnelin vardiyası kaymış lur. Eksik giriş ve çıkışları işle ( ) Bu seçenek işaretli ise, Giriş/Çıkış İşleme esnasında persnelin ilgili gün içinde sadece bir kart basması lsa dahi işlenir. Seçenek işaretli değil ise ilgili persnel için muhakkak bir giriş bir de çıkış kart basması lmak durumundadır. Çalışılmayan günleri işle ( ) Giriş/Çıkış İşleme, nrmalde kart basma ekranındaki kayıtları işlerken, bu seçenek sayesinde girilmiş lan iki tarih arasında çalışılmayan günlerin de Giriş/Çıkış ekranında görülmesini sağlar. Çalışılmayan günlere örnek; Yıllık İzin, Dğum İzni, Evlenme İzni vs.

10 Mikad Günlük İşlemler 7 En uygun günlüğü bul ( ) İşletmede vardiyalı sistem kullanılıyrsa bu seçenek işaretli lmalıdır. Bu durumda prgram Giriş/Çıkış saatlerine bakarak, ilgili persnelin kullandığı takvim planı çerçevesinde hangi vardiyaya geldiğini tmatik larak bulur. Seçenek işaretli değil ise, presnelin kullandığı plana göre hareket eder ve işletilen gün için Takvim planındaki Çalışma Günlüğü kullanılır. Uygun günlüğü beklenen günlük larak seç ( ) Prgramın bulduğu giriş/çıkış saatlarine uygun vardiya, Giriş/Çıkış ekranında beklenen günlük larak yazılır. Aksi durumda Giriş/Çıkış ekranına çalışma günlüğü larak prgramın bulduğu uygun günlük, beklenen günlük alanınada Çalışma Takvimindeki günlük yazılır. Esnek Hafta Tatili ( ) Seçenek işaretlenirse kişinin altı gün devamlı işe gelmesi durumunda yedinci güne hafta tatil günlüğü ( SicilÇalışma bilgilerindeki) yazılır. Sadece hafta tatil günlerinde kntrl et ( ) Seçenek işaretlendiğinde hafta tatil gününden geriye dönük 6 günlük çalışma var ise hafta tatili yazılır. Önceki günün vardiya grubunu kullan ( ) Bu seçenek En uygun günlüğü bul seçeneği ile birlikte kullanılmalıdır. Özellikle vardiyalı sistemlerde persnel çalışması gereken vardiyaya erken gelip,erken çıkıyr ve/veya erken gelip nrmal mesai snunda çıkıyr ise bu seçenek işlevli lur. Örneğin; persnel bu hafta B grubunda çalıştı fakat kart basma saatleri hem C grubuna hem de B grubuna uygun düşmektedir. Bu durumda, bu seçeneğin işaretli lması ile prgram bir önceki güne bakarak, C gelmiş ise C grubuna, B gelmiş ise B grubuna uygun günlük bulur. Gün dönüm saatlerine dikkat et Bu seçenek işaretlenirse giriş /çıkış harekteleri işlenirken çalışma günlüklerinde tanımlı lan gün dönüm saatlerine dikkat edilir.

11 Mikad Günlük İşlemler 8 Giriş/Çıkış işlemeden snra aşağıdakine benzer bir hata mesajı çıkıyr ise bu mesajların kntrl edilip düzeltilmesi gerekir. Yukarıdaki mesajda C_0202:Çalışma günlüğü yk Persnel: 6/6 hatası görülmektedir. Bu hatanın anlamı, 6 sicil numaralı persnelin PersnelSicilÇalışma ekranında, Çalışma Takvimi, Takvimi kullan veya Vardiya grubu alanlarından birinin bş lduğudur.

12 Mikad Günlük İşlemler 9 Devam Kntrl Raprunun Alınması Devam Kntrl Rapru, günlük işlemler arasında, günlük hata ve istisnaların kntrlü için önemlidir. Bu nedenle, Devam Kntrl Rapru alınmadan önceki işlemlerin yapılmış lması gerekmektedir. Devam Kntrl Rapru nu alabilmek için Analiz işletmek gerekir. Analiz Analiz, gün içerisinde, geçmiş zamana ait devam kntrl ve buna bağlı diğer raprların çk hızlı alınmasını sağlayan bir işlemdir. Analiz işlemi, Giriş/Çıkış ekranında bulunan bilgilere göre, persnelin nasıl çalıştığını, fazla mesaisi, eksik kart basma lup lmadığını, vb. durumları inceler ve nrmal, nedenli, eksik ve fazla süreleri hesaplar. Analiz, RaprlarPuantajGiriş/ÇıkışDevam KntrlAnaliz ekranından işletilir. Analiz yapılacak tarih aralığı girilir, düğmesine basılır ve işlem başlatılır. Persnel için kart basma saatlerinde, eksik kart basma, saatlik izinler veya günlük izinlerde bir değişiklik yapılmadığı sürece yeniden analiz işletmeye gerek yktur. Değişiklik yapılmış ise yeniden analiz işletilmelidir. Analiz ekranını ve seçenekleri inceleyecek lursak; Tarih : Analizin yapılacağı tarih aralığıdır. Herkese Analiz Yap : Tabl dikkate alınmadan, herkes için analiz yapılır ve ekranın altında bulunan, Analiz Tarihçesi listesine Herkes için yapılmış Analiz nt edilir. Daha snra listeye bakıp, rapr almak istenildiğinde, tarih aralığı için analiz yapıp yapılmadığı görülür.

13 Mikad Günlük İşlemler 10 Tleransları uygula : Her çalışma günlüğü için giriş ve çıkışlarda tlerans tanımlanmıştır. Bu seçenek işaretli ise, altında bulunan 2 seçeneğe göre giriş ve/veya çıkış tleransları dikkate alınarak analiz işlenir. Erken gelme ve geç çıkma tleranslarını kntrl et: Bu seçenek işaretli ise, çalışma günlüğündeki tleranslar uygulanır. Aksi durumda uygulanmaz. Geç gelme ve erken çıkma tleranslarını kntrl et: Bu seçenek işaretli ise, çalışma günlüğündeki tleranslar uygulanır. Aksi durumda uygulanmaz. Sadece ilk giriş ve sn çıkış saatlerine tlerans uygula: Bu seçenek işaretli ise,gün içerisinde birden fazla giriş/çıkış varsa sadece ilk giriş saati ile sn çıkış saatine tlerans uygulanır. Diğer günlükleri kntrl et : Persnelin çalışması; nrmal gün, genel tatil, hafta tatili, Arefe gibi günlerden her ikisini de kapsıyr ise, bu seçenek, çalışma süresinin ilgili günün özelliğine göre hesaplanmasında kullanılır. Örneğin; çalışan bir kişi nrmal günde 16:00 da işe gelip, bayram sabahı 08:00 de işten çıkarsa, bayramın başladığı gece yarısına kadar lan süre nrmal günlükten, gece yarısından snraki süre bayram günlüğünden dağıtılır. Önceki günün vardiya grubunu kullan : Giriş/Çıkış İşleme de kullanılan seçeneğe benzer bir yapısı vardır. Vardiya gruplarına göre karar verilir fakat persnelin devamsızlığı varsa, kullandığı plana göre vardiyası gözükürken önceki gün çalışmış ise, prgram bir snraki gün için persnelin vardiyasını larak atar ve devam kntrl raprunda larak görünür. Günlüğe göre ilk ve sn kart basma saatlerini kullan : Persnel, gün içerisinde ne kadar kart basmış lursa lsun, bu seçenekle sadece ilk ve sn kart basma saati dikkate alınarak hesap yapılır. Tek giriş/çıkışları mesai saatlerine göre tamamla : Persnelin eksik kart basması var ise, sanki diğer kart basması da varmış gibi düşünüp rapru hazırlıyr.??? (Kesinlikle eksik kart basma kaydı luşturmaz.)

14 Mikad Günlük İşlemler 11 Devam Kntrl Rapru Devam Kntrl Rapru, seçilen tarihler aralığında, istenilen persnelin çalışma durumları hakkında ayrıntılı bilgi alınması sağlar. (* Analiz mutlaka çalıştırılmış lmalıdır.) Bu bilgiler, persnelin nrmal çalışması, fazla çalışması, izinleri, eksik kart basmaları v.b. dir. Devam Kntrl Rapru RaprlarPuantajGiriş/ÇıkışDevam KntrlDevam Kntrl ekranından alınır. Kullanılan her raprda lduğu gibi burada da Seçenekler mevcuttur. Seçenekler düğmesi alttaki şekilde kırmızı daire içinde gösterilmiştir; Seçenekler düğmesine basıldığında aşağıdaki ekran görüntüsü açılır; Seçeneklerin ne işe yaradığını incelersek; Seçilenleri gösterme : Seçenek alanında gösterilen Yeni_1 takma adı ile ifade edilen, Çalışma Günlükleri nde çalışmış lanların gösterilmemesini sağlar. Örneğin; Yeni_1 takma dı içinde bulunan Çalışma Günlükleri nden biri günlüğü ve persnelin çalışması ise, Seçilenleri gösterme işaretlenerek çalışanların raprda görüntülenmesi engellenmiş lur. Bu seçenek işaretli değil ise, Yeni_1 takma adı ile ifade edilen, Çalışma Günlükleri nde çalışan kişiler listelenir. Seçimi kullan : Prgram, çalışma esnasında Tabl da bulunan kişileri dikkate alır. Aynı durum raprlar için de geçerlidir. Hergün yapılan veya sürekli ihtiyaç duyulan Tabl srguları, Persnel alanında tanımlanacak bir srgu ile daha hızlı bir şekilde kullanılır. Seçimi kullan seçeneği de srgunun kullanılmasını sağlar.

15 Mikad Günlük İşlemler 12 Kdlar Bölümü; İşyeri, Alt İşyeri, Departman, Alt Departman, Masraf Yeri, Özel Kd, Unvan, Szleşme ve Fazla Mesai Kdu na göre seçimler yapılabilir.

16 Mikad Günlük İşlemler 13 Çalışmalar Bölümü; Çalışma : Tüm çalışma durumları listelenir. Devamsızlık : Devamsız lan kişileri listeler. İzin/Tatil : Hafta Tatil, Yıllık İzin, Genel Tatil v.b. günleri listeler. Eksik giriş çıkış : Eksik sayıda kart basması lan kişileri listeler. Ay Kapama : Kullanılmıyr. Haftalık F.M. Kntrl : Kullanılmıyr. Nrmal : Nrmal çalışması lan kişileri listeler. Fazla : Fazla çalışması (Fazla mesai) lan kişileri listeler. Eksik : Eksik çalışması (Saatlik izinliler veya saatlik devamsızlar) lan kişileri listeler. Neden : Saatlik izin almış lan kişileri listeler. Onaylı FÇ : Fazla mesaisi naylanmış lan kişileri listeler. Onaysız FÇ : Fazla mesaisi naylanmamış lan kişileri listeler. Tplam NÇ : Nrmal çalışma dan sayılan tüm Nrmal Çalışma tipleri tplanır.

17 Mikad Günlük İşlemler 14 Diğer Bölümü; Durum ve çalışma seçimleri beraber sağlansın : Durum ve Çalışma bölümlerinden en az birer tanesi seçilmiş ise her ikisine ait şartların sağlandığı kişilerin listesi luşturulur. Örneğin; Durum bölümünden Eksik giriş/çıkış, çalışma bölümünden de Fazla Çalışma işaretli ise, hem eksik giriş/çıkışı lan hem de fazla çalışması lan kişiler listelenir. Böylece, Durum ve Çalışma bölümlerinde bulunan seçeneklerin arasına VE bağlacı knulmuş lur. Seçilen çalışmaların hepsi sağlansın : Çalışmalar bölümünden seçilmiş lan, bütün şartlara uyan kişiler listelenir. Aksi takdirde, herhangi bir çalışma seçeneğine uyanlar listelenir. Fazla çalışma hakedişlerini ekle : PuantajGiriş/Çıkış ekranından girilmiş lan hakedişleri raprda görüntüler. Faza çalışma hakedişlerini işaretle : PuantajGriş/Çıkış ekranından girilmiş lan hakedişlerin belirtilmesi için, fazla sürenin yanına a harfi kyarak raprda belirgin hale getirir. Persnele göre sayfalara ayır : Devam kntrl raprunda, persnel değiştikçe sayfa başı yapılması sağlanır. Onay ve nt klnları ekle: Devam kntrl raprunda Onay ve Nt klnlarının gözükmesi sağlanır.

18 Mikad Günlük İşlemler 15 Devam Kntrl listesindeki klnların anlamları verilmiştir; Dep. : Persnelin ait lduğu departmanın kdu Sicil N : Persnelin sicil numarası. İsim : Persnelin isim ve syismi Tarih : İlgili persnel için listelenen devam kntrlün hangi tarihe ait lduğu. Çalışma Günlüğü : Persnelin çalışmış lduğu günlük kdu ve çalışma günlüğünün adı. Durum Kdu : O güne ait çalışmaya karşılık gelen, prgram tarafından üretilmiş kd. EKB : Eksik kart basma. AYK : Ay kapama. DEV : Devamsız. TFC : Tatilde fazla çalışma. IZN : İzinli. NDN : Nedenli çalışma. (Saatlik izin) ES : Eksik süre. OFC : Onaysız fazla çalışma. NFC : Onaylı fazla çalışma. NC : Nrmal çalışma. FC : Fazla çalışma (Onaylı ve naysızlar beraber) Nrmal Süre : Nrmal Çalışa süresi. Neden Süre : Saatlik izinlerin, mazeretlerin süresi. Eksik Süre : Eksik çalışma süresi. Fazla Mesai : Fazla Mesai süresi. Saatler : Kart basma saatleri giriş ve çıkış lmak üzere [] parantezleri arasında gruplanmış larak görünür.

19 Mikad Günlük İşlemler 16 Eksik Giriş/Çıkış ların Raprlanması Analiz çalıştırıldıktan snra Devam Kntrl Listesi seçeneklerinden aşağıdaki gibi Eksik Giriş Çıkış seçildiğinde Eksik Giriş/Çıkış lar listelenir

20 Mikad Günlük İşlemler 17 Hatalı Kayıtların Düzeltilmesi Hatalı kayıtlar (Eksik Giriş/Çıkış lar) PuantajKart Basma ekranından tamamlanır. Eklenen kart basma tarihleri için Giriş/Çıkış İşleme ve snrasındaki adımların yeniden yapılması gerekmektedir.

21 Mikad Günlük İşlemler 18 Saatlik İzinlerin Girilmesi Saatlik izinler, persnelin saatlik larak kullandığı izinler anlamına gelir. Saatlik izinler PuantajGiriş/Çıkış ekranından yapılır. Giriş/Çıkış saatinin yanındaki Neden hanesine iznin kdu girilir. İzin kdu bilinmiyr ise Neden hanesinin yanındaki bş alana fare ile iki defa, aralıklı larak basılır ve açılan listeden izin çeşidi seçilir. Yukarıdaki örnekte persnel 09:23 e kadar izin almıştır. Neden hanesine izin kdu(203) girilerek Ücretsiz İzin ataması yapılmıştır. Aşağıda 08:00 17:30 çalışan bir persnel için değişik durumlara ait örnekler verilmiştir: Örnek 1 : Örnek 2 : Örnek 3 : Tarih Saat : :00 (İzin bu saate girilir çünkü persnel mesai bitiminden 2 saat önce çıkmıştır. Çıkışta izin almıştır.) Tarih Saat :00 (İzin bu saate girilir çünkü persnel mesaiye 2 saat geç gelmiştir. Girişte izin almıştır) :35 Tarih Saat : :02 (İzin bu saate girilir çünkü persnel mesaisini tamamlamadan çıkmıştır. Çıkış sebebi lması gerekmektedir. Arada izin kullanmıştır.) : :38

22 Mikad Günlük İşlemler 19 Günlük İzinlerin Girilmesi Günlük izinler, persnelin tam gün işletme dışında lduğu, kesinlikle işletmeye gelip kart basmayacağı izinlerdir. Bunlar Yıllık İzin, Dğum İzni, Raprlu vb. dir. Aşağıda ekran görüntüsü verilmiştir: İzni girmek için; Sicil N/İsim alanından ilgili kişi bulunur. düğmesine basılarak alttaki listede bş satır açılır. Tarih alanına persnelin izinli lduğu veya lacağı tarih girilir. Günlük hanesine Günlük Kdu girilir ve (Sakla) düğmesine basılarak işlem naylanır. Kd bilinmiyr ise, Günlük klnunun sağındaki bş alana fare ile 2 defa aralıklı larak basılır ve listeden izin çeşidi seçilir.

23 Mikad Günlük İşlemler 20 Günlük izin, PersnelGiriş/ÇıkışÇalışma Değişikliği ekranından kişi kişi yapılır. PersnelGiriş/ÇıkışÇalışma DeğişikliğiTplu ekranından persnele birden fazla gün için izin girilir. Ekran üzerinde bulunan seçenekler: Seçili persnellerin hepsine uygula ( ) Bu seçenek işaretli ise günlük izin işleme, Tabl 2 da bulunan herkes için uygulanır. İzin taleplerine ekle/kaldır ( ) İşlenen Günlük İzin Yıllık İzin ise ve Yıllık İzin Defteri 3 aktif larak kullanılıyr ise bu seçenek işaretlenir. Bu durumda, Yıllık İzin işlenen kişi veya kişilerin Yıllık İzin Defteri ne de kayıtları aktarılır. Tüm çalışma günlüklerini kaldır ( ) Bu seçenek sadece izinlerin iptal edilmesi işleminde dikkate alınır. Günlük izin kaldırma işleminde, Ç. Günlüğü alanında bulunan izin dikkate alınır. Bu seçeneğin işaretli lması ile Ç. Günlüğü alanındaki iznin önemi lmaksızın iki tarih arasındaki tüm izinler Kaldırılır. Aşağıdaki örnekte ile günleri (sn gün dahil) arasına, için GOREVLI izninin nasıl işleneceği gösterilmiştir. Günlük izinlerde atanabilecek izinler, Mikad Puantör kurulumu sırasında tanımlanır. Tanımlı lmayan bir izin atanamaz. Gerekli ise önce izin tanımlanmalıdır. 2 Persnel Sicil bilgilerine göre filtrelemenin yapıldığı yer. 3 Yıllık İzin Defteri ile sistemde kayıtlı bulunan kişilerin Hakediş, Kullanılan ve Kalan izinleri takip edilir.

24 Mikad Günlük İşlemler 21 Eksik Süre ve Devamsız lık Raprunun Alınması Analiz çalıştırıldıktan snra Devam Kntrl Listesi seçeneklerinden aşağıdaki gibi Eksik Süre ve Devamsızlık seçildiğinde Eksik Süresi lan persneller ve Devamsızlıklar listelenir. Eksik süresi lan persnellere saatlik izin, devamzılığı lan persnellere Günlük izin tanımlanır. Eğer habersiz devamsılık söz knusu ise herhangi bir tanımlama yapılmaz.

25 Mikad Günlük İşlemler 22 Fazla Mesailerin Onaylanması Fazla Mesai Onaylama işlemi işletmeler tarafından isteğe bağlı larak seçilir, zrunlu değildir. Aşağıda naylama işleminin işlem basamakları verilmiştir; PuantajGiriş ÇıkışFazla Mesai Onayı ekranına gelinir. Fazla mesaisi lanları listelemek için Tarih alanına, mesai listesi alınacak tarihler girilir ve düğmesine basılır. Ekranın altında, verilmiş lan tarih aralığı için fazla mesaisi lanlar listelenir. Fazla mesaisi naylanmak istenen persnel listeden bulunur, Onay hanesi Evet yapılır veya fare ile çift tıklayarak yapılır. Liste tamamlandıktan snra, düğmesine basılır. Bu düğme, listede Onay hanesi lan persnelin fazla mesailerinin naylanmasını sağlar.

26 Mikad Günlük İşlemler 23 Aşağıda ekrandaki seçenekler verilmiştir; Fazla Mesaisi naylananları da listele : Daha önceden fazla mesaisi naylanmış lan kişileri listede gösterir. Onay gerekmeyenleri de listele : Fazla mesai nayı gerekmeyen kişilerin de listede görünmesini sağlar. Min. Mesai süresi : Fazla mesailer listelenirken süre kısıtlanmasının yapılmasını sağlar. Örneğin; değer larak 3.0 girilirse en az 3 saat fazla mesaisi lanlar listeye gelecek demektir. Erken gelme ve geç çıkma tleranslarını kntrl et : Çalışma günlüğünde tanımlı erken gelme ve geç çıkma tleransları uygulanır. Geç gelme ve erken çıkma tleranslarını kntrl et : Çalışma günlüğünde tanımlı geç gelme ve erken çıkma tleransları uygulanır. Diğer günlükleri de kntrl et : Nrmal, genel tatil, hafta tatili, Arefe gibi günlerden önce ve snra saat 00:00 ı kesen çalışmalarda 00:00 öncesi ve snrası farklı değerlendirilmektedir. Bu farkın yakalanabilmesi için seçenek işaretli lmalıdır. Önceki günün vardiya grubunu kullan : Özellikle vardiyalı sistemlerde persnel, çalışması gereken vardiyaya erken gelip, erken çıkıyr veya erken gelip nrmal mesai snunda çıkıyr ise bu seçenek tercih edilir. Örneğin, persnel bu hafta B grubunda çalıştı fakat kart basma saatleri hem C grubuna hem de B grubuna uygun düşmekte. Bu durumda, bu seçeneğin işaretli lması ile prgram bir önceki güne bakarak, C gelmiş ise C grubu, B gelmiş ise B grubu larak değerlendirip fazla mesai dağılımını na göre yapar. Fazla Mesai Onayının İptal Edilmesi Daha önceden fazla mesaileri naylanmış lan persnelin, fazla mesai naylarının iptal edilmesi için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekir; PuantajGiriş ÇıkışFazla Mesai Onayı ekranına gelinir. Onay gerekmeyenleri de listele seçeneği işaretliyken düğmesine basılır. Fazla mesai nayı iptal edilecek kişiler için Onay haneleri Hayır yapılır veya işareti farenin çift tıklanması ile kaldırılır. Bu işlem herkes için yapıldıktan snra, Onayı Kaldır düğmesine basılarak işlem bitirilir.

27 Mikad Günlük İşlemler 24 Günlük Puantajın Hesaplanması Günlük Puantaj, PuantajGünlükHesaplama ekranından yapılır. Tarih aralığı girilir. düğmesine basılarak günlük puantaj hesaplama parametreleri görülebilir. Parametreler iki bölümden luşur. 1. Seçenekler Ay Kapansın : İlgili ay için, çalışmadan önce puantaj kapatmak gereken durumlarda kullanılır. Örneğin; ayın 25 inde, ilgili ayın puantaj işlemleri tamamlanmak ve brdr çıkarılmak isteniyrsa günleri için ay kapama yapılır. Ay kapama yapılan günler için, kişi tam çalışmış, izinli, istirahatlı vs. puantaj alınır. Devir puantajının kullanıldığı durumlarda peşin ödeme için bu seçenek kullanılır. Erken gelme ve geç çıkma tleranslarını kntrl et : Çalışma günlüğünde tanımlı erken gelme ve geç çıkma tleransları uygulanır. Geç gelme ve erken çıkma tleranslarını kntrl et : Çalışma günlüğünde tanımlı geç gelme ve erken çıkma tleransları uygulanır. Sadece ilk giriş ve sn çıkış saatlerine tlerans uygula: Gün içerisinde birden fazla giri/çıkış hareketi lmuşsa sadece ilk giriş ve sn çıkış hareketine tlerans uygulanır.

28 Mikad Günlük İşlemler 25 Diğer günlükleri de kntrl et : Nrmal, genel tatil, hafta tatili, Arefe gibi günlerden önce ve snra, saat 00:00 ı kesen çalışmalarda, 00:00 öncesi ve snrası farklı değerlendirilmektedir. Bu farkın yakalanabilmesi için bu seçenek işaretli lmalıdır. Önceki günün vardiya grubunu kullan : Persnelin giriş/çıkış ekranında kayıdı yk ise bu seçenek kullanılır. Vardiyalı sistemlerde persnel, çalışması gereken vardiyaya erken gelip, erken çıkıyr veya erken gelip nrmal mesai snunda çıkıyr ise bu seçenek tercih edilir. Örneğin, persnel bu hafta B grubunda çalıştı fakat kart basma saatleri hem C grubuna hem de B grubuna uygun düşmekte. Bu seçeneğin işaretli lması ile prgram bir önceki güne bakarak, C gelmiş ise C grubu, B gelmiş ise B grubuna yazılmaktadır.??? Tek giriş/çıkışları mesai saatlerine göre tamamla : Eksik giriş veya çıkış lması durumunda, çalışma günlüğünde belirtilen mesai saatlerine göre eksik lan kart basma tamamlanmış gibi düşünülüp puantaj işletilir. Giriş/Çıkış ekranında kart basma hareketi luşturulmaz.

29 Mikad Günlük İşlemler Haftalık Çalışma Haftalık çalışma saati kntrlü yap : Haftalık çalışma saati kntrl edilecek ise bu seçenek işaretlenmelidir. Aşağıdaki seçeneklerin kullanılmaması durumunda bu seçeneğin bir fnksiynu lmaz. Hafta tatil gününü hakedişten bul : Günlük İşleme sırasında hafta tatil hakediş günü 1 lan güne rastlandığında, prgram günden önceki altı güne bakar ve altı gün de çalışılmış ise hafta tatil gününü ve saatini hesaplar. Tam çalışmada tatil : Persnel, ŞirketSeçenekler ekranında Haftalık Çalışma Süresi alanında görülen süreyi çalışmış ise Hafta Tatil Hakedişi alır.... gün haftalık çalışma yksa tatil verme: Tam çalışma lup lmadığını kntrl ederken, saatler ile birlikte Nrmal çalışma Grubu ndaki çalışma tiplerinin gün sayısını da kntrl eder. Çalışma süresi ve gün sayısı kşulu sağlanırsa hafta tatil hakediş verilir. saat haftalık çalışma varsa da tatil ver.: Kişinin haftalık çalışma süresi, en az bu seçeneğin yanında belirtilen süre kadar ise de hafta tatil hakedişi verilir.

30 Mikad Günlük İşlemler 27 Sadece sn çalışılan günleri kntrl et.: Yukarıdaki çalışma süresi tam hafta yerine iki çalışılmayan gün arasında da tamamlanıyrsa hafta tatil hakedişi verilir. Devamsızlıkta tatil yk : Persnel devamszlık yapmış ise devamsızlığı takip eden haftada hafta tatili verilmez. Devamsızlık yarım saat bile lsa hafta tatili kesilir. En az bir gün : Yukarıdaki seçenek ile birlikte kullanılır ve devamsızlığın tam gün lma durumu kntrl edilerek takip eden hafta tatili kesilir. Fazla çalışmaları fazla mesaiye at : Persnel, ŞirketSeçenekler ekranında Haftalık Çalışma Süresi alanında görülen süreden fazla çalışmış ise, bu çalışmaların istenilen fazla mesai tipine atılması sağlanır. Fazla Mesai Ç. Tipi alanına, çalışma hangi fazla mesai tipine atılacak ise çalışma tipinin kdu girilmelidir. Hesaplama snucu ekranın alt kısmında hatalar görülebilir. Örnek görüntü; Ekranda görülen hataların açıklamaları aşağıda belirtilmiştir: C_0308:Çalışma günlüğü yk Persnel 1/30187 : sicil numaralı pesnel için PersnelSicilÇalışma ekranı kntrl edilmelidir. Bu ekranda Çalışma Takvimi lmayabilir, Planı kullan seçeneği işaretli lmayabilir veya Vardiya grubu alanı bş bırakılmış labilir. Bu seçenekler kntrl edilip yeniden günlük puantaj hesaplanmalıdır. C_0301:Tam gün devamsızlık Persnel 1/30188 : sicil numaralı persnelin devamsızlığı bulunmaktadır. Hatanın bulunduğu satırı seçerek listenin yanında hangi tarih için devamsızlık lduğu görülür. Bu durumda, kişi gerçekten devamsızlık yapmış ise yapılacak bir işlem yktur. Kişi izinli ise günlük izni girilmemiş demektir.

31 Mikad Günlük İşlemler 28 Günlük Puantaj Raprunun Alınması Günlük Puantaj Rapru, RaprlarPuantajGünlükBilgiler ekranından alınır. Prgram kurulduktan snra ilk defa günlük puantaj rapru alınacak ise puantaj alanlarının (Çalışma Tipi) seçilmesi gerekir. Seçenekler düğmesine basılır. Açılan ekranda, Ç. Tipleri alanının yanındaki düğmesine basılır.

32 Mikad Günlük İşlemler 29 Aşağıdaki ekran açılır (Çalışma Tipi Seçimi): Sl üst bölümde Seçenekler listesinde tanımlı lan Yeni_1 nın takma adları görülür (Alias 4 ). İlk açılışta Yeni_1 adında bş bir takma ad gelir. Raprda alınmak istenen puantaj bilgilerini seçmeniz gerekmektedir. Ekranın slunda, Mikad Puantör de tanımlı lan Çalışma Tipleri görülür. Listedeki çalışma tiplerinden gerekli lanları çift tıklayarak sağdaki listeye atabilirsiniz. Ekranın sağındaki liste adını Seçenekler de seçili lan takma ad (Alias)dan alır. Yukarıdaki ekranda Yeni_1 adında bir rapr tanımlanmış ve bu raprda istenilen çalışma tipleri sağdaki listeye atılmıştır. Çalışma Tipleri ve Günlük Puantaj listeleri arasında bulunan düğmeler ile çalışma tipleri yönetilebilir. : Çalışma Tipleri listesinde seçili lan çalışma tipini Günlük Puantaj listesine ekler : Günlük Puantaj listesinde seçili lan çalışma tipini listeden çıkartır. : Günlük Puantaj listesinde seçili lan alanı bir yukarı alır. : Günlük Puantaj listesinde seçili lan alanı bir aşağı alır. Kısaltma alanı ile, Günlük Puantaj listesinde seçili lan alanın raprda görünecek adı değiştirilir. Günlün puantaj rapru ekranına dönmek için Menü başlığındaki Geri düğmesi kullanılır. 4 Uzun ve karmaşık verilerin gruplanarak isimlendirilmiş halidir. Alias bir Takma Ad dır.

33 Mikad Günlük İşlemler 30 Günlük puantaj rapru ekranındaki parametreler ve anlamları aşağıda verilmiştir: Persnel : Devam Kntrl Rapru nda anlatılan parametre ile aynıdır.

34 Mikad Günlük İşlemler 31 Kdlar Bölümü; Departman, Alt Departman, Masraf Yeri, Özel Kd,Unvan,Szleşme ve Fazla Mesai Kdu na göre seçimler yapılabilir. İşyeri : Günlük puantaj raprunun hangi işyeri için alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm işyerleri gelir. Yanındaki düğmesi ile işyeri seçimi iptal edilir. Alt İşyeri : İşyeri alanında seçilmiş lan işyerine ait bir alt işyeri seçimi için kullanılır. düğmesi ile alt işyeri seçimi iptal edilip, tüm alt işyerleri için rapr alınır. Departman : Günlük puantaj raprunun hangi departman için alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm departmanlar gelir. Yanındaki edilir. düğmesi ile departman seçimi iptal Alt Departman : Departman alanında seçilmiş lan departmana ait bir alt departman seçimi için kullanılır. için rapr alınır. düğmesi ile alt departman seçimi iptal edilip, tüm alt departmanlar Masraf Yeri : Günlük puantaj raprunun hangi masraf yerine göre alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm masraf yerleri için rapr alınır. alanı bş bırakılır. düğmesi ile Masraf Yeri Özel Kd : Girilen özel kda sahip lan presnel için günlük puantaj rapru alınır. Ünvan : Günlük puantaj raprunun hangi ünvan için alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm ünvanlar gelir. Yanındaki düğmesi ile ünvan seçimi iptal edilir. Sözleşme : Günlük puantaj raprunun hangi sözleşme için alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm sözleşmeler gelir. Yanındaki düğmesi ile sözleşme seçimi iptal edilir.

35 Mikad Günlük İşlemler 32 Fazla Mesai Kdu : Günlük puantaj raprunun hangi Fazla Mesai Kdu için alınacağı burada belirtilir. Bş bırakılırsa tüm departmanlar gelir. Yanındaki düğmesi ile Fazla Mesai Kdu seçimi iptal edilir. Diğer Bölümü; Satır Tplamı : Satır tplamı Tanımlanan gün/saat ten büyük lan kayıtlar listelenir. Bş kayıtları yazma : Tarih alanında verilmiş lan tarih aralığında, herhangibir persnelin puantajı yk ise persnel raprda görüntülenmez. Aksi takdirde puantajı lmasa bile raprda görülür. Sadece tplamları yaz : Tarih alanında verilmiş lan tarih aralığı için tplam alarak rapru luşturur. Aksi takdirde gün gün ayrıntılı larak raprlama yapılır.

36 Mikad Günlük İşlemler 33 Örnek bir Günlük Puantaj Rapru Raprdaki klnlar, daha önce Seçenek alanında Yeni_1 adı altında tanımlanmış lan klnlardır.

Mikado Puantör 4.X. Kullanım Kılavuzu 24.07.2014. Ülkü Özbek. Mikado Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikado Bilişim Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.

Mikado Puantör 4.X. Kullanım Kılavuzu 24.07.2014. Ülkü Özbek. Mikado Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikado Bilişim Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır. Mikado Puantör 4.X Kullanım Kılavuzu 24.07.2014 Ülkü Özbek Mikado Bilişim Sistemleri A.Ş. 2014, Mikado Bilişim Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır. Mikado Kullanım Kılavuzu i İ Ç İ N D E K İ L E R PDKS SİSTEMİ...

Detaylı

İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012

İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012 İzin Yönetimi LOGO KASIM 2012 içindekiler İzin Yönetimi... 4 İzin Tanımları... 5 İzin Bilgileri... 6 İzin Grup Tanımları... 9 İzin Grup Tanım Bilgileri... 10 Çalışma Takvimi... 12 Çalışma Takvimi Bilgileri...

Detaylı

DASK YENĐ YAZILIM ÜRETĐM MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU

DASK YENĐ YAZILIM ÜRETĐM MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU DASK YENĐ YAZILIM ÜRETĐM MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU 18.02.2008 ĐÇERĐK 1 Değişiklik Tarihçesi... - 4-2 Genel Bilgiler... - 4-3 Üretim Ekranları... - 7-3.1 Fiyatlama Ekranı... - 7-3.1.1 Ekran Fnksiynları...

Detaylı

PERSONEL DEVAM KONTROL YAZILIMI

PERSONEL DEVAM KONTROL YAZILIMI PERSONEL DEVAM KONTROL YAZILIMI 1. Başlangıç 2. Menülerin kullanımı 3. Tanımlar 3.1 Terminal 3.1.1 Terminal tanımlama 3.1.2 Terminal saat-tarih ayarı 3.1.3 Terminale personel öğretme 3.1.4 Terminal ekranına

Detaylı

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi

Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Perkotek Zaman Kontrol ve Personel Devam Takip Sistemi Program menülerine üst taraftaki ( 1 ) menülerden ve programın sol tarafındaki ( 2 ) menülerden ulaşabiliriz. Şu an okumakta olduğunuz yardım kitapçığında

Detaylı

Logo Connect. Basit Kural Tanımları

Logo Connect. Basit Kural Tanımları Bu Dküman Kimler için? Lg Cnnect Basit kural tanımlarını ve ilgili knuları öğrenmek isteyen tüm kullanıcılar için hazırlanmıştır. Olabildiğince basit ama ayrıntıya giren bir anlatım şekli seçilmiştir.

Detaylı

Yönetim LOGO KASIM 2012

Yönetim LOGO KASIM 2012 Yönetim LOGO KASIM 2012 İçindekiler Genel Bilgiler... 4 Yönetim... 5 Tanımlar... 6 Terminal Tanımları... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 7 Gruplar... 7 Grupta yer alacak kullanıcılar...

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012

İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İş Akış Yönetimi LOGO Kasım 2012 İçindekiler İş Akış Yönetimi... 3 İş Akış Rol Tanımları... 4 Rol Tanım Bilgileri... 5 İş Akış Kartları... 6 İş Akış Bilgileri... 7 İş Akışı Genel Bilgileri... 8 Başlangıç

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Kasım 2014

GO Plus Banka LOGO Kasım 2014 GO Plus Banka LOGO Kasım 2014 İçindekiler Banka... 3 Banka Fişleri... 4 Banka Fiş Türleri... 6 Banka Fiş Bilgileri... 7 Banka Fişleri Başlık Bilgileri... 8 Banka Fişleri Satır Bilgileri... 10 Rusya, Azerbaycan

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) KONAKLAMA VE SEYAHATHİZMETLERİ BİLGİSAYAR OTOMASYON PROGRAMLARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

S a y f a i. Saygılarımızla

S a y f a i. Saygılarımızla S a y f a i SUNUŞ Türkiye de pek çok alanda olduğu gibi sağlık sektörünün de kendine özgü çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Hastanelerde tutulacak düzenli kayıtlar, doğru analizler ve sistemli bir

Detaylı

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 İçindekiler Ayarlar... 4 Tip Tanımları... 6 Erişim Tipleri...6 Aile Bireyleri...7 Sağlık Kontrol Tipleri... 7 Öğrenim Durumu Tipleri... 7 Özel Durum Tipleri... 7 Ehliyet

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

Bordro LOGO KASIM 2012

Bordro LOGO KASIM 2012 Bordro LOGO KASIM 2012 içindekiler Bordro... 5 Hesap Şablonları... 6 Şablon Tanımları... 7 Puantaj Öndeğerleri... 10 Öndeğer Tanımları... 11 Öndeğer Tanım ve Fonksiyonları... 12 Geçerli olacak parametre

Detaylı

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3.

TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. TEKNİK SERVİS OTOMASYONU... 4 1. PROGRAMIN SİSTEME KURULUŞU... 4 2. PROGRAMIN KURULUŞUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İLK İŞLEMLER... 9 3. PROGRAMIN KULLANIMI... 10 3.1 KULLANICI GİRİŞİ... 10 3.2 PROGRAMIN

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

Bordro LOGO Kasım 2011

Bordro LOGO Kasım 2011 Bordro LOGO Kasım 2011 içindekiler Bordro... 5 Hesap Şablonları... 6 Şablon Tanımları... 7 Puantaj Öndeğerleri... 11 Öndeğer Tanımları... 12 Öndeğer Tanım ve Fonksiyonları... 13 Geçerli olacak parametre

Detaylı

Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012

Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012 Ayarlar ve Araçlar LOGO KASIM 2012 İçindekiler Ayarlar... 5 Tip Tanımları... 7 Erişim Tipleri... 7 Aile Bireyleri... 8 Sağlık Kontrol Tipleri... 8 Öğrenim Durumu Tipleri... 8 Özel Durum Tipleri... 8 Ehliyet

Detaylı

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011

İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İş Akış Yönetimi LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İş Akış Yönetimi... 4 İş Akış Rol Tanımları... 5 Rol Tanım Bilgileri... 6 İş Akış Kartları... 7 İş Akış Bilgileri... 8 İş Akışı Genel Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Talep Yönetimi

GO Plus Talep Yönetimi GO Plus Talep Yönetimi LOGO Kasım 2014 İçindekiler Talep Yönetimi... 3 Talep Fişleri... 4 Talep Fişi Bilgileri... 5 Talep Fişi Satır Bilgileri... 7 Talep Fişinin Onaylanması... 11 Talep Onayının Kaldırılması...

Detaylı

Aşağıdaki anlatım sırası, personel bölümünün kullanım sıralaması dır.

Aşağıdaki anlatım sırası, personel bölümünün kullanım sıralaması dır. BORDRO MODÜLÜ Personel ücretlerinin hesaplanması, Fazla mesailerin hesaplanması Başka personel kartı açılmadan aynı personelin aynı ay içerisinde firmaya ait farklı işyerlerinde çalışmalarının takibinin

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 içindekiler Sicil Yönetimi... 5 Sicil Kartları... 6 Sicil Bilgileri... 8 Ana Bilgiler... 8 Ödeme Bilgileri... 11 Bordro Bilgileri... 13 Diğer Bilgiler... 14 Muafiyetler...

Detaylı

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Atılım Üniversitesi Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (ÖİBS - Student Information System - SIS 2.0) LİSANS & ÖN

Detaylı

GO Plus Talep Yönetimi

GO Plus Talep Yönetimi GO Plus Talep Yönetimi LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Talep Yönetimi... 3 Talep Fişleri... 4 Talep Fişi Bilgileri... 5 Talep Fişi Satır Bilgileri... 6 Talep Fişinin Onaylanması... 10 Talep

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MUHASEBE FİNANSMAN PERSONEL TAKİP 344MV0033

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MUHASEBE FİNANSMAN PERSONEL TAKİP 344MV0033 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MUHASEBE FİNANSMAN PERSONEL TAKİP 344MV0033 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı