VGC Alçıtaşı Santrifüj Baca Gazı Desülfürizasyon Sistemi (BGD)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VGC Alçıtaşı Santrifüj Baca Gazı Desülfürizasyon Sistemi (BGD)"

Transkript

1 VGC Alçıtaşı Santrifüj Baca Gazı Desülfürizasyon Sistemi (BGD)

2 2 Onlarca yıllık mükemmellik 1917 Ferrum Ltd. mühendislik ve dökümhanesi bir aile şirketi olarak Rupperswil, İsviçre de kurulmuştur 1935 Ferrum, ilk kez farmasöti ve kimya sanayii için endüstriyel santrifüjler üretmeye başlamıştır Ferrum, komple itici ve sıyırıcı tip santrifüj ürünlerin çeşitlerini ve engin deneyimi çalışanlarıyla birlikte Sulzer-Escher Wyss ın santrifüj departmanını devralmıştır. Bu devralma sonucunda Ferrum ürün çeşitlerini ve santrifüj konusundaki teknik bilgilerini genişletmiştir. Bugün 3500 den fazla itici tip santrifüj ve 2700 den fazla sıyırıcı tip santrifüj teslim etmiş olan Ferrum dünyanın önde gelen santrifüj üreticilerinden biridir. İsviçre merkezimizdeki fabrikamız. Avantajlarınız: mükemmel imkanlara sahip, güçlü bir ortak Ferrum Ltd. bir aile işletmesidir ve mülkiyeti hala kurucu ailededir. Geniş ürün çeşitleri, çalışanların kapsamlı teknik bilgisi, dünya çapında ticaretin yanı sıra üst düzeyde kendi finansmanını sağlama özellikleri sayesinde piyasada geleceğe dönük mükemmel imkanlara sahip güçlü bir konum güvence altına alınmıştır. Bir çatı altında gerekli tüm uzmanlık Ferrum tek bir kaynaktan müşteriye özel komple sistemler sunmakta ve benzersiz dikey entegrasyonuyla, herhangi bir arabirim sorunu olmadan en yüksek kaliteyi garanti etmektedir. Santrifüjlerimiz ve otomasyon sistemlerimiz kuruluş içinde üretilmektedir; ayrıca, mekanik bileşenleri büyük çoğunluğu da dökümhanemiz ve üretim departmanız tarafından üretilmektedir. Her zaman son teknoloji Ferrum santrifüj sistemleri son teknolojidir. Müşterilerimizle birlikte tasarımlarımız ve otomasyon sistemlerimiz sürekli geliştirilmekte ve en son yönetmelikler ve standartlara uygunluk sağlanacak şekilde değiştirilmektedir.

3 Baca gazı desülfürizasyon prosesi 3 Baca gazı temizleme adımları Tesislerin çoğunda baca gazı temizliği üç ana aşamadan oluşmaktadır: DeNOx: Baca gazındaki NOx gazları giderilir. Hava ve amonyak ilave edilir, su ve nitrojen üretilir. Toz giderme: baca gazındaki tozlar elektrofiltre ile giderilir. Desülfürizasyon: baca gazındaki sülfür dioksit giderilir. Desülfürizasyon (BGD) Yöntemleri Tesis şartlarına (büyüklük, yapı, emisyon yönetmelikleri, atık bertarafı vs.) bağlı olarak farklı baca gazı desülfürizasyon yöntemleri kullanılabilir: kuru proses, yarı kuru proses ve ıslak arıtıcı proses. En yaygın yöntem, absorban madde olarak alçıtaşı çözeltisinin kullanıldığı ıslak arıtıcı prosesidir. Santrifüjler sadece ıslak arıtıcı proseslerinde kullanılmaktadır. Islak arıtıcı prosesli baca gazı desülfürizasyon sistemi Temizlenmiş baca gazı 1 Alçıtaşı çözeltisi Taşma ön yoğunlaştırıcı 3 Ön yoğunlaştırıcı sistemi SO 2 içeren baca gazı 4 Santrifüj 2 Oksijen (hava) Alçıtaşı çözeltisi Filtrat 5 Temizlenmiş ve susuzlaştırılmış kaliteli alçıtaşı Tipik ıslak arıtma baca gazı desülfürizasyon sistemi 1 Baca gazına alçıtaşı çözeltisi püskürtülerek, sülfür dioksit ile tepkimeye girer (SO 2 ). Kalsiyum sülfit ve karbondioksit üretilir. 2 Arıtıcının alt bölümünde kalsiyum sülfit çözelti toplanır. Hava enjeksiyonu ile bu çözelti oksijen açısından zenginleştirilir ve kalsiyum sülfit oksidize edilerek kalsiyum sülfat dihidrat (alçıtaşı) oluşturulur. 3 Hidro-siklonlar ve tampon sistemi veya eşdeğeri ile ön yoğunlaştırma. 4 Santrifüj içinde kirlilik (başlıca kloritler) yıkama ile giderilerek, alçıtaşı çözeltisi susuzlaştırılır. 5 Santrifüj içinde yıkanan ve susuzlaştırılan alçıtaşı yüksek kalitede olup, kalan nem oranı (ağırlık cinsinden % 6 10) ve klorit içeriği (<100 ppm) düşüktür. Bu alçıtaşı, alçı panel ve benzeri yapı malzemelerinin üretiminde kullanılabilir.

4 4 Ferrum Alçıtaşı Santrifüj Bu santrifüj kömür yakıtlı elektrik santralleri ve atık yakan tesislerindeki baca gazı desülfürizasyon uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Dayanıklı ve güvenilir tasarım Sürekli işletim durumunda ve hatta zor koşullar ve düzensiz tesis şartları altında bile en yüksek düzeyde kullanılabilirlik Asgari enerji tüketimi Sessiz ve temiz iş ortamı En iyi ayırma verimi Yüksek kapasite Azami saflıkta kaliteli alçıtaşı ve asgari oranda kalıcı nem VGC 1250/ / / /1250 Birim Sepet çapı [mm] Sepet yüksekliği [mm] Filtre yüzeyi [m²] Faydalı hacim (%100) [dm³] Maksimum rotor hızı [min ¹] Maksimum G kuvveti [g] Santrifüj yüksekliği (yüksüz) [kg] Boyutlar (UxGxY) 2 500x1 850x x1 850x [mm] Santrifüj Girişi (baca gazı alçıtaşı çözeltisi) Katı İçeriği [%-w/w] Tane boyutu [µm] Santrifüj Çıkışı (susuzlaştırılmış baca gazı alçı taşı) Katı çıkışı 3.5 e kadar 4.5 e kadar 7 e kadar 8 e kadar [t/saat] Kalıcı nem oranı [%-w/w] Klorit içeriği < 100 < 100 < 100 < 100 [Cl ppm] Proses şartlarına bağlı olması nedeniyle, tüm veriler herhangi bir sorumluluk üstlenilmeksizin verilmiştir.

5 Proses adımları 5 Alçıtaşı santrifüjde katı-sıvı ayrıştırması Katı-sıvı ayrıştırması, fasılalı olarak belli bir proses adımları sırasına göre gerçekleştirilmektedir: Doldurma ve ara santrifüjleme Yıkama Santrifüjleme Sıyırma, katıların tahliyesi Kalıntı tabanın temizlenmesi Doldurma Doldurma öncesinde, katı tahliye hunisindeki tasnif tertibatı sıvı tahliyesi konumuna getirilir. Bu, sıvıların bir sonraki katı prosesi aşamasına geçmesini önler. İki besleme borusu ile santrifüj sepetine alçıtaşı süspansiyonu eşit şekilde uygulanır. Dolma seviyesi kontrolü, sepetin taşmasını önler. Ara Santrifügasyon Küspenin kısmen susuzlaştırılması için sepet hızlandırılır. Yıkama Ara santrifügasyondan sonra yıkama borusu ile ürün küspesine yıkama sıvısı eşit şekilde uygulanır. Kirlilikler (başta kloritler) yıkanarak giderilir. Santrifügasyon Yıkama sonrasında, filtre küspesinde istenen kalıcı nem oranı elde edilene kadar santrifügasyon işlemi sürdürülür. Sıyırma, katıların tahliyesi Sıyırma öncesinde ürün tasnif tertibatı, katı tahliye konumuna getirilir. Düşürülmüş hızda sıyırıcı bıçağı filtre küspesinde hareket ederek, ürünün aşağıda doğru dikey olarak sıyırılmasını sağlar. Kalıntı tabanın temizlenmesi Sıyırma sırasında filtre bezinin korunması amacıyla filtre bezi üzerinde bir kalıntı taban bırakılır. Kalıntı tabanın temizlenmesinden önce ürün tasnif tertibatı sıvı tahliye konumuna getirilir. Ürün özelliklerine bağlı olarak kalıntı taban, ayrı bir yıkama borusu kullanılarak düzenli olarak temizlenebilir.

6 6 Alçıtaşı santrifüj sistemlerinin otomasyonu Ferrum un kendi otomasyon sistemi Santrifüjlerin otomasyonu Ferrum açısından başlıca öneme sahiptir. Ferrum, santrifüj otomasyon sistemlerinin geliştirilmesine yıllarını vermiştir. Kanıtlanmış ve standart hale getirilmiş donanım ve yazılım modülleri temel olarak alınarak, müşterinin özel ihtiyaçlarına göre ilaveler yapılmaktadır. Ferrum da tüm işlemler bir çatı altında Proses otomasyon ve grafiksel gösterim Mühendislik, yazılım programlama Panel atölyesi: kontrol ve tahrik kabinlerini ve operatör kabinlerinin montajı Uzaktan bakım Dokümantasyon Son teknoloji tahrik ve emniyet sistemleri Tahrik ve emniyet kontrol sistemlerimiz, santrifüjün emniyetli ve en iyi şekilde çalışmasını garanti altına almaktadır. Sistemler son teknolojidir. Bunlar sürekli olarak geliştirilerek risk analizleri, en son yönetmelikler ve standartlara göre uyarlanmaktadır. Hız kontrolü için entegre emniyet fonksiyonlarına sahip, son nesil frekans çeviricileri kullanılmaktadır. Proses otomasyon ve görselleştirme Kontrol ve bilgi gösterme yazılımı, katısıvı ayrıştırma prosesinin kolay şekilde yürütülmesi ve kontrolünü sağlamaktadır. Önde gelen tedarikçilerin geniş kapsamlı farklı kontrol sistemleri, operatör panelleri ve bileşenlerimiz sayesinde, müşteri ihtiyaçlarının kapsamlı şekilde karşılanması mümkündür. Ferrum otomasyon departmanı: tahrik ve kontrol sistemlerinin tasarım ve montajı Proses kontrol ve grafiksel operatör paneli gösterimi

7 Etkin santrifüj otomasyon kullanımı ile yüksek verimlilik 7 Alçıtaşı santrifüj uygulamaları için otomasyon çözümleri Ferrum, alçıtaşı santrifüj uygulamaları için müşteri ihtiyaçlarına göre çeşitli otomasyon çözümleri sunmaktadır. Otomasyon sistemlerimiz, yüksek alçıtaşı verimliliğe sahip, emniyetli ve en iyi kat-sıvı ayrıştırma prosesi sağlamaktadır. A Main A Ana power Güç supply Kaynağı BControl Kontrol & ve drive tahrik 1 1 BBControl Kontrol & drive ve tahrik 2 2 B Control Kontrol & ve drive tahrik 3 3 Çevre peripheral birimi Çevre peripheral birimi Çevre peripheral birimi cihazları devices cihazları devices cihazları devices C Santrifüj 1 Centrifuge 1 C Santrifüj 2 C Santrifüj 3 doldurma filling yıkama katı tahliyesi Centrifuge 2 washing Centrifuge 3 solids discharge 3 veya daha fazla santrifüje sahip alçıtaşı uygulaması için olası otomasyon sistemi. Pürüzsüz işletim sağlanması amacıyla her bir santrifüj farklı bir proses adımında çalışmaktadır. A. Ana güç kaynağı dolabı Bu dolapta, ana güç kaynağı ve enerji yenileme sistemi denetlenmektedir. Ayrıca ana kumanda ve isteğe bağlı DCS arabirimi de bütünleşirilmektedir. B. Kontrol ve tahrik dolapları Santrifüj kontrol, operatör paneli ve frekans çeviriciler bulunmaktadır. Dolap ana güç kaynağı, santrifüj ve çevrebirimi cihazlarla (vanalar, pompalar vs.) arabirimlidir. C. Sensörlü santrifüj Santrifüj çeşitli emniyet ve pozisyon sensörleriyle donatılmıştır. Sensör verileri, ilgili santrifüjün kontrol ve tahrik dolabı tarafından denetlenmektedir.

8 8 Vakum kayış filtrelere kıyasla santrifüjün avantajları Önemli maliyet avantajları Daha düşük güç tüketim ve enerji yenileme sayesinde daha düşük enerji maliyeti Daha düşük su tüketimi nedeniyle indirgenmiş yıkama sıvısı maliyetleri Santrifüjler için daha az alan gerekliliği nedeniyle daha düşük inşaat maliyetleri (vakum kayış filtre tesisatına göre yaklaşık 2/3 daha az) Tamamen kapalı santrifüj sistemi içinde daha temiz işletim sayesinde daha düşük tesis giderleri İndirgenmiş bakım masrafları Daha iyi ürün kalitesi Daha etkin ürün yıkama özellikleri nedeniyle daha yüksek ürün saflığı Daha etkin sıvı ayrıştırma sayesinde daha düşük kalıcı nem (6 10 %-w/w) Çevre koruma Tamamen kapalı santrifüj sistemi sayesinde daha temiz ve sessiz çalışma ortamı Çevre açısından zararlı deponi alanlarında bertaraf edilmek yerine, alçıtaşını inşaat sanayinde kullanabilme imkanı Günümüzde, enerji, su ve bakım giderleri nin yanı sıra çevre korumaya verilen önem büyük ölçüde artmıştır. Ferrum alçıtaşı santrifüjleri bu hususlar açısından avantajlar sağlamaktadır. Avantajlar bant filtre santrifüj Toplam Maliyet Ürün Kalitesi Çevre Korum Ferrum alçıtaşı santrifüjün yukarıdan görüntüsü Toplam masraf Vakum bant filtre sistemine kıyasla, santrifüj sistemi daha yüksek satınalma masrafına neden olsa da daha düşük işletme masrafları sağlamaktadır (bakım, güç tüketimi vs). 4-5 yıllık işletme sonrasında bile santrifüj sistemi, vakum kayış filtre sistemine göre daha düşük toplam maliyet sağlamaktadır. Yaklaşık 4-5 yıl Zaman Santrifüj sistemi toplam maliyetleri Vakum bant filtre toplam maliyetleri Santrifüj sistemi satın alma maliyetleri Vakum bant filtre satın alma maliyetleri

9 Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmetleri 9 Hizmetler kapsamıyla ilgili genel bilgiler Büyük yedek parça stoğu Müşteri hizmetleri ekibinin anında ve karmaşık olmayan desteği Dünya çapında servis merkezleri BGR 500 bazında bakım, inceleme, bakım sözleşmeleri Çeşitli değişimler, yükseltimler ve yeni tahrik ve kontrol sistemlerinin bütünleştirilmesi Müşteriye yönelik eğitim Müşteri hizmetleri ve danışma Dünya çapındaki müşterilerimiz için muhtelif servis merkezinin yanı sıra büyük çaplı deneyimli servis uzmanları ekibi sağlanmıştır. Böylece, hızlı ve karmaşık olmayan destek hizmetleri sağlanmaktadır. Büyük yedek parça stoğu Schafisheim daki fabrikamızda büyük çaplı yedek parça stoğu tutulmaktadır. Envanter ve dikkatli stok yönetimimiz sayesinde sürekli mevcudiyet ve kısa teslimat süreleri sağlanmaktadır. BGS 500 Bazında Bakım Sözleşmeleri Düzenli bakım işleri için, özel şartlara sahip bireysel bakım sözleşmeleri sunmaktayız. Ayrıca, tanımlanan aralıklarla tüm bakım işleri üstlenilmekte ve bu sayede, tesisin en yüksek düzeyde işletime hazır olması sağlanmaktadır. Müşteriye yönelik eğitim Sizler için bireysel eğitim kursları hazırlanmaktadır: örneğin santrifüj işlevlerine ilişkin detaylar, bakım ve işletiminin yanı sıra incelemeler, kontrol ve arıza tespit işlemleri. Son teknoloji stok yönetimi Büyük yedek parça stoğu

10 10 Proses mühendisliği Amacımız sizinle birlikte azami performans, asgari enerji tüketimine sahip, tutarlı ve tekrarlanabilir ürün kalitesi sağlayan, sorunsuz bir katı-sıvı ayrıştırmanın gerçekleştirilmesidir. Konfigürasyon Proses mühendislerimiz tarafından santrifüjler ve çevre birimi bileşenlerinin konfigürasyonu ihtiyaçlarınıza göre yapılmaktadır. Dünya çapında teslim edilen 6200 den fazla santrifüjle, katı-sıvı ayrıştırması konusunda engin deneyimden faydalanmaktayız. Ürün testleri Gereken şekilde ürün testleri tam donanımlı laboratuvarımızda veya doğrudan tesislerinizde gerçekleştirilmektedir. Talep edilmesi durumunda sahadaki mevcut tesislerinizin optimizasyonu gerçekleştirilerek pilot testler yapılabilecektir. İşletim halinde bir Ferrum alçıtaşı santrifüjü Proje yönetimi ve dokümantasyonu Etkin proje yönetimi Proje başlangıcından fabrikamızdaki kabul testleri (FAT) ve sahada fabrikanızdaki işletmeye alma (SAT) aşamasına kadar, proje müdürlerimiz tarafından profesyonel proje yönetimi garanti edilmektedir. Kararlaştırılan programa uygun olarak, projenin aşamalarının yanı sıra çeşitli onay aşamaları birlikte gerçekleştirilecektir. Açık dokümantasyon Santrifüjlerimizle birlikte tüm yönetmelikler ve standartların gereklerini yerine getiren kapsamlı, müşteriye özel dokümantasyon sağlanmaktadır. Bu dokümantasyona müşteri şartnamelerine uygunluk amacına yönelik dokümanlar (ör. 3.1 sertifikasyon), veri sayfaları, kullanım kılavuzlarının yanı sıra anlaşılır nitelikteki yedek parça katalogları dahildir.

11 Ferrum ürün çeşitlerin genel bilgileri 11 PM-230 itici tip santrifüj Mekanik itici tip tahrik Kimyasal uygulamalar P-32 ila P-120 itici tip santrifüjler Hidrolik itici tip tahrik Kimyasal uygulamalar VGC Dikey sıyırıcı tip santrifüjler Baca gazı alçıtaşı desülfürizasyon VBC Dikey sıyırıcı tip santrifüjler Kimyasal, farmasötik uygulamalar HPZ Yatay sıyırıcı tip santrifüjler Farmasötik uygulamalar HCZ Yatay sıyırıcı tip santrifüjler Kimyasal uygulamalar VTC Dikey üstten tahliyeli santrifüjler Kimyasal, farmasötik uygulamalar VTC-M Mobil Sistemler Dikey üstten tahliyeli santrifüjler Kimyasal, farmasötik uygulamalar VTC-I izolatör santrifüjler Dikey üstten tahliyeli santrifüjler Farmasötik, HAPI uygulamalar Etkisizleştirme sistemleri Ferrum InertoSafe SIL 2 Ferrum InertoSafe ATEX Otomasyon Müşteriye özel kontrol ve tahrik çözümleri, Ex zone 1 sınıfına kadar patlama koruması (94/9/EC Direktifi) Gerçek değerinde kullanılmış ekipman Ferrum Ltd. Tarafından fonksiyon testleri dahil onarım işlemleri, kısa teslimat süreleri, 12 ay garanti

12 12 Dünya Çapında 60 Temsilcilik İştirakler Merkez Ofis Ferrum Ltd. CH-5102 Rupperswil Telefon Faks Ferrum Inc. Houston, TX USA Telefon 877 WE FERRUM Faks FAX Ferrum India Mumbai, Telefon Faks /750/tr Santrifüj Teknolojisi Konserve Makineleri Döküm Teknolojileri Üretim Yıkama Sistemleri

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Mükemmel Mühendislik Çözümleri. Hizmette Mühendislik Çözümleri

Mükemmel Mühendislik Çözümleri. Hizmette Mühendislik Çözümleri Mükemmel Mühendislik Çözümleri Hizmette Mühendislik Çözümleri Weir Grubu ile ilgili genel bilgi Weir, maden, petrol ve doğal gaz ve enerji pazarlarına odaklanmış uluslararası bir FTSE100 mühendislik çözüm

Detaylı

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları systemair 2 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

Sipariş üzerine yapılan çözümler için ortağınız. Islak Temizleme. Bir Sonraki nesil. Suda verimli ve ekolojik temizleme

Sipariş üzerine yapılan çözümler için ortağınız. Islak Temizleme. Bir Sonraki nesil. Suda verimli ve ekolojik temizleme Sipariş üzerine yapılan çözümler için ortağınız Islak Temizleme Bir Sonraki nesil 2.0 Yeni bir dönemin başlangıcı Suda verimli ve ekolojik temizleme TR 3/2013 Wir bieten komplettlösungen...temizliğe, HiJYene

Detaylı

Havalı diyafram pompalar

Havalı diyafram pompalar Havalı diyafram pompalar Genel Bilgiler Tapflo güvenilir pompa seçiminiz TAPFLO TÜRKİYE Türkiye satış ofisi - Tapflo Makina Yapı Endüstri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile Ocak 007 yılında kurulmuştur.

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS CRITERION ÜNIVERSAL TEST SISTEMLERI AILESI YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTROMEKANIK

Detaylı

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Eylül 3 / 2008 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Süt üretiminde etkin veri izleme Motor, Motor Hız Kontrol

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Dünyayı harekete geçiren fikirler 2 13 1 15 9 8 12 11 16 7 10 5 14 6 3 4 Hänel Rotomat endüstriyel

Detaylı

ANDRAS Steuerungssysteme GmbH. biz çözüm üretiriz. Firma profili. Çözümler. Geliştirmeler. Konseptler. Konseptler. Fikirler.

ANDRAS Steuerungssysteme GmbH. biz çözüm üretiriz. Firma profili. Çözümler. Geliştirmeler. Konseptler. Konseptler. Fikirler. ANDRAS Steuerungssysteme GmbH Firma profili biz çözüm üretiriz Çözümler Geliştirmeler Konseptler Konseptler Fikirler Fikirler Çözümler Geliştirmeler Konseptler Konseptler Fikirler Fikirler Open Automation

Detaylı

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri ile depolama ve operasyon maliyetleri uzun vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri sayesinde, firmaların rekabet gücü

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

Geri Dönüşümde Yenilik

Geri Dönüşümde Yenilik Geri Dönüşümde Yenilik www.arasya.com.tr Girişim ve Tecrübemizi, Partnerimizin Gücü ile Birleştirdik... Arasya Şirketler Grubu, sektörün genç firmalarından olmakla beraber Cenay Şirketler Grubu nun geçmişinden

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat; bir mekik ve ayırıcı / kaldırıcı bir mekanizma sayesinde ürünlerin giriş ve çıkışının otomatik

Detaylı

ENDÜSTRİYEL HİZMET. Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1

ENDÜSTRİYEL HİZMET. Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1 ENDÜSTRİYEL HİZMET Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1 TESİSLERİN MÜMKÜN OLAN EN İYİ ŞEKİLDE FAALİYET GÖSTERMESİ İÇİN TAM ENDÜSTRİ HİZMETİ Artan rekabet, yükselen maliyetler, sıkı çevre yönetmelikleri;

Detaylı

Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri için Ölçüm Çözümleri

Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri için Ölçüm Çözümleri Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri için Ölçüm Çözümleri C/ F m/s Pa bar/psi %RH kpa ph CO MPa Lux CO 2 hpa micron O 2 inch HG Isıtma, soğutma, havalandırma ve ventilasyon için ölçüm çözümleri İyi

Detaylı

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01

Rexroth Servis. Bosch Rexroth A.Ş. 2015 Basım Yeri Türkiye TR 2015.01 A.Ş. TOSB 1. Cadde 14. Sk. 41420 Çayırova, Kocaeli Tel +90 262 676 00 00 Faks +90 262 676 01 01 info@boschrexroth.com.tr www.boschrexroth.com.tr Rexroth Servis Servis Departmanına Ulaşabileceğiniz Telefon

Detaylı

BİNA OTOMASYONU Genel Bakış

BİNA OTOMASYONU Genel Bakış BİNA OTOMASYONU Genel Bakış 2 İçindekiler WAGO ile bina otomasyonu 4 WAGO bina otomasyonu çözümleri 6 Entegre bina otomasyonu 8 Bina otomasyonuna genel bakış 12 WAGO Otomasyon 14 WAGO temel yazılım 16

Detaylı

ELEKTRO-ELEKTRONIK PRANJIC - En üst düzeyde verimlilik. Sistemli otomasyon ve hidrolik çözümleri

ELEKTRO-ELEKTRONIK PRANJIC - En üst düzeyde verimlilik. Sistemli otomasyon ve hidrolik çözümleri ELEKTRO-ELEKTRONIK PRANJIC - En üst düzeyde verimlilik Sistemli otomasyon ve hidrolik çözümleri Otomasyon Hidrolik ve Madencilik Tekniği Veri transferi ve İletişim Yazılım ve Görüntüleme Özel Makine Yapımı

Detaylı

www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR

www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR www.ha-us.net SANTRİFÜJ DEKANTÖR MAKİNEDEN FAZLASI: DEKANTÖR Santrifüj dekantör, yüksek hızda dönen tambur ve tamburla aynı eksende farklı hızda dönen helezon ile hız farkını ayarlayan, tahrik grubuyla

Detaylı

Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi.

Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi. Sahanız için en mükemmel seçim. Senvion 3.XM serisi. Performans sadece megavatla ölçülemez. 25 yılı aşkın deneyimimiz ve 5,000'i aşkın rüzgar türbini kurulumumuz, şirketimizin rüzgar enerjisi sektöründeki

Detaylı

Bina Teknolojileri. Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu

Bina Teknolojileri. Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu Bina Teknolojileri Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu Üstün konfor ve enerji verimliliği için Synco Binalar, boyutları, kullanım ömürleri ve konfor gereksinimlerine göre farklı HVAC

Detaylı

EcoCCore. Solvent Bazlı Temİzlİkte Yenİ Boyut. www.durr.com

EcoCCore. Solvent Bazlı Temİzlİkte Yenİ Boyut. www.durr.com EcoCCore Solvent Bazlı Temİzlİkte Yenİ Boyut www.durr.com Temİzleme Prosesİne Değer Değer Katar Katar Parça yüzey kalitesine artan taleplerden dolayı, endüstriyel temizlik yöntemlerinin gittikçe karmaşıklaşan

Detaylı