Girişimcilik Ödülü Kampüsümüzde Sahibini Buldu İSZÜ Sosyal Bilimler Dergisi Çıktı Bölümlerimizi Tanıyalım: Mimarlık

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Girişimcilik Ödülü Kampüsümüzde Sahibini Buldu İSZÜ Sosyal Bilimler Dergisi Çıktı Bölümlerimizi Tanıyalım: Mimarlık"

Transkript

1 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2013 YIL 2 SAYI 11 Girişimcilik Ödülü Kampüsümüzde Sahibini Buldu İSZÜ Sosyal Bilimler Dergisi Çıktı Bölümlerimizi Tanıyalım: Mimarlık

2 01 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Girişimcilik Ödülü Kampüsümüzde Sahibini Buldu İGİAD (İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği) tarafından her yıl verilen, Girişimcilik Ödülü bu yıl, üniversitemiz kampüsünde düzenlenen törenle sahibini buldu. Törene, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Alkan ve çok sayıda davetli katıldı. İGİAD tarafından bu yıl 10 uncusu düzenlenen, Girişimcilik Ödülü üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen törenle sahibini buldu. Üniversitemiz adına konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Adem Esen, ahlaki değerler ve medeniyetimizin öz değerleri olmadan iktisadi kalkınmanın çok zor olduğunu belirterek, Bu çerçevede işçi-işveren diyaloğu çok önemlidir. Sanal piyasalarla ülkeyi kalkındırmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz görüyoruz. Onun için reel piyasalar, kazanan, alın teri döken ve alın terini koruyan insanlara ihtiyaç vardır. Kalkınmamızda, şirketlerimizin büyümesinde işçi-işveren diyaloğunu muhakkak ki geliştirmemiz gerekir diye konuştu.

3 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 02 İSZÜ HABER Unutulmayan Miras: Güney Afrika da Osmanlılar Konferansı Üniversitemiz ve Afrika Stratejik Araştırmalar Merkezi (AFSAM) tarafından organize edilen, Unutulmayan Miras: Güney Afrika da Osmanlılar konferansı kampüsümüzde gerçekleştirildi. Osmanlı yönetimince Müslümanlar arasındaki ihtilafları çözmek için Güney Afrika ya gönderilen Ebubekir Efendi nin torunu Şule Rashida Efendi Emjardi de konferansa katılarak, Türkiye ye olan sevgisini dile getirdi. Şule Rashida Efendi Emjardi, ailesinin yaşamı ve çekilen zorluklardan bahsederek, vatan hasreti çektiği için Türkiye ye döndüğünü belirtti. Şule Rashida Efendi, Güney Afrika daki Türklerin bulunmasını ve onlara sahip çıkılmasını istiyorum. Memleketimiz zor günler gördü. Ama biz de orada zor günler gördük. Bize sahip çıkmanızı bekliyorum dedi. Konferansa katılan, Araştırmacı Yazar Ahmet Uçar, Güney Afrika da yaşayan Osmanlılar hakkında bilgi verdi. Güney Afrika ya gönderilen Ebubekir Efendi nin yaşamından da bahseden Ahmet Uçar, Müslümanlar arasındaki ayrılıkları bitirmek için uğraşırdı. Orada İslam Dünyasının ilk kız mekteplerinden birini hanımı gözetiminde açmıştır dedi. Konferansın sonunda, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Kemal Yoğurtçu ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nizamettin Erduran, konuşmacılara İstiklal Marşı Murakkası hediye etti. Kampüsümüzü gezen Şule Rashida Efendi Emjardi ve Ahmet Uçar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer İnan ile de görüştü. Rehber Öğretmenler Kampüsümüzde Toplandı Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne bağlı, Küçükçekmece Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü öncülüğünde, ilçe genelindeki rehber öğretmenlere verilen eğitim seminerlerine üniversitemiz ev sahipliği yapıyor. Üniversitemiz Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinasyonu ile gerçekleşecek olan eğitim seminerlerine, her hafta 40 rehber öğretme katılacak. İlk olarak 15 Ocak Salı günü gerçekleştirilen seminerde, Psikolog ve Özel Eğitim Uzmanı Sezgin Kartal, Kaynaştırma öğrencilerinin okullarda görülen davranış problemleri ile baş etme yöntemleri ve aile eğitimi konusunda rehber öğretmenleri bilgilendirdi.

4 03 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Gıda Güvenliği Denetimi Yapıldı Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından öğrencilerimiz ve personele hizmet veren yemekhane ve kantinde gıda güvenliğine yönelik olarak hijyen denetimleri yapıldı. Denetime, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Nazlı, Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Halime Pehlivanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Hüsniye İmamoğlu, Araştırma Görevlisi Görkem Özülkü ve Merve Tomaş ile öğrenciler katıldı. İlk olarak yemekhanede yapılan denetimde, malzemelerin depolanması, hazırlanması, pişirilmesi ve servis edilmesine kadar olan süreçler görsel olarak incelendi. Buna göre, sıcaklık, rutubet, havalandırma gibi ortam koşulları ile zemin, duvar, kapı-pencere, tezgah, katı atıklar gibi işyeri koşulları ve personel hijyeni detaylı bir şekilde gözden geçirildi. İkinci olarak, mikrobiyolojik hijyen kontrolleri için hava, su ve yüzeyler gibi işyeri koşullarından, ayrıca çalışan personelin ellerinden ve kullanılan alet-malzemeler ile hazırlanan yemeklerden numuneler alındı ve bölüm gıda laboratuvarında analiz edildi. Kış bahçemizde yer alan kantinde ise ürünlerin içeriği, son kullanma tarihleri, sağlıklı ortamda hazırlanıp hazırlanmadığı ve personelin temizliği incelendi. Üniversitemiz yemekhane ve kantininde verilen hizmet kalitesinin korunması ve arttırılması amacıyla yapılan bu denetimler Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından her ay tekrarlanmaya devam edecek. Mehmet Müezzinoğlu ndan Rektörümüze Ziyaret Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, kampüsümüze gelerek, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen i ziyaret etti. Prof. Dr. Adem Esen ile bir görüşerek, üniversitemiz hakkında bilgi alan Mehmet Müezzinoğlu, daha sonra kampüsümüzde kısa bir gezinti yaptı. Öğrencilerimizle de sohbet eden Müezzinoğlu, başarılar dileyerek kampüsümüzden ayrıldı. Prof. Dr. Adem Esen tarafından, Mehmet Müezzinoğlu na İstiklal Marşı Murakkası takdim edildi.

5 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 04 İSZÜ HABER Rektörümüz, Çocuk Gelişiminde Belediyelerin Rolü nü Anlattı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, UNICEF ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2015 Sonrası Gündemde Erken Dönem Çocuk Gelişimine İlişkin Ulusal İstişare Toplantısı na katıldı. Dedeman Oteli nde düzenlenen toplantıya katılan Prof. Dr. Adem Esen, Türkiye de Erken Çocukluk Gelişiminde Belediyelerin Rolü konulu bir sunum yaptı. Toplantıya, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Savcı, Okul Öncesi Öğretmenliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız ve Araştırma Görevlisi Ayşe Büşra Dönmez de katıldı. Prof. Dr. Adem Esen, Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısı nda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Afyonkarahisar da düzenlenen Denetim Komisyonları Eğitimi ne konuk olarak katılarak, Büyükşehir Belediyelerinde Denetim Komisyonlarının Çalışması konulu bir sunum yaptı. Rektörümüz Afyon da Lise Öğrencileriyle Buluştu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Türkiye Belediyeler Birliği nin düzenlediği bir programa katılmak üzere gittiği Afyonkarahisar da lise öğrencileriyle bir araya geldi. Prof. Dr. Adem Esen, ilk olarak Afyonkarahisar Özel Zafer Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin sorularını yanıtladı. Lise müdürü ile görüşen Esen, öğrencilere geleceğin iş alanları hakkında bilgi verdi. Daha sonra Afyonkarahisar İmam Hatip üniversitemiz ve bölümler hakkında bilgilendirdi Lisesi ne geçen Prof. Dr. Adem Esen, öğrencileri, ve müdür İbrahim Selvi ile görüştü.

6 05 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Geleceğin Üniversitesi, 01 Kasım Mayıs 2013 Üniversitemiz Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen, Geleceğin Üniversitesi, Geleceğin İş Alanları projesi kapsamında çok sayıda lise ve dershane kampüsümüze gelmeye devam ediyor. Üniversitemize gelemeyen lise ve dershanelere de akademisyenlerimiz ile birlikte gidiyoruz. Proje kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrencilere bölümler, doğru tercih, geleceğin iş alanları ve bir çok konu hakkında bilgiler verilerek, soruları cevaplıyoruz. OCAK AYINDA BULUŞTUĞUMUZ LİSE VE DERSHANELER Başakşehir Final Dershanesi Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi Halkalı Uğur Dershanesi Bağcılar Orhangazi Lisesi Gaziosmanpaşa Birey Dershanesi Zeytinburnu Haluk Ündeğer Lisesi Çapa Kültür Dershanesi Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi Bağcılar Kültür Dershanesi Küçükçekmece Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Lisesi Sultangazi Kültür Dershanesi Küçükçekmece Eşref Bitlis Kız Meslek Lisesi Ümraniye Birikim Dershanesi Kabataş Ticaret Meslek Lisesi

7 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 06 İSZÜ HABER Geleceğin İş Alanları 01 Kasım Mayıs 2013

8 07 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Gençlerimizden Makedonya ya Kütüphane Projesi Üniversitemiz Sosyal Gençlik Kulübü nün öncülüğünde başlatılan proje ile Makedonya İştip te, Prof. Dr. Sabahattin Zaim Kütüphanesi kurulacak. Proje başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen toplanan kitap 2 bin 500 ü geçti ve her geçen gün bu sayı artıyor. Rafta Durmasın Kardeşlerimiz Okusun sloganı ile başlatılan bu sosyal sorumluluk hareketine, 15 Mart 2013 tarihine kadar kitap bağışlanabilecek. Eğitimde Kalite Arayışları Toplantısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Kırım Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen, Eğitimde Kalite Arayışları konulu toplantıya katılarak bir konuşma yaptı. Toplantıda, Türkiye de eğitim kalitesinin artırılması konusu ele alındı. İSZÜ de Horon Sesleri Üniversitemiz Müzik Kulübü nün katkılarıyla ilki gerçekleştirilen, Yöresel Müzik Şenliği nin ilk konuğu, Karadeniz müziğinin genç sesi Nanuris oldu. Spor Salonu nda gerçekleşen konsere öğrencilerimiz yoğun ilgi göstererek, horon teptiler. Müzik Kulübü nün katkılarıyla organize edilen Yöresel Müzik Şenliği, Karadeniz ezgileriyle başladı. Yöresel sanatçıların ve grupların katılacağı etkinliğin açılışı, Nanuris gurubuyla yapıldı. Karadeniz müziğinin genç sesleri olarak bilinen Nanuris, üniversitemiz öğrencilerine güzel bir gece yaşattı.

9 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 08 İSZÜ HABER İSZÜ Sosyal Bilimler Dergisi Çıktı Alanında uzman akademisyenler tarafından yazılan özgün ve nitelikli makalelerin yer aldığı Sosyal Bilimler Dergisi nin önemine vurgu yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Süreli bir yayın olarak evrensel boyutları, bilimsel ve teknik kalitesiyle, geçmiş ve gelecek arasında bir köprü olacak, nesilleri sağlam ve bilimsel temeller üzerinde aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Bu dergi, bilgi çağının yenilikleri ile donanmış, bilimsel araştırmaların önemine inanmış, yetenekli, nitelikli ilim adamları tarafından sahiplenilmiştir. Yazılarıyla dergiye hayat verenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum dedi. Prof. Dr. Nazlı nın GDO ve Biyoteknoloji Konulu Makalesi Yayımlandı Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Nazlı nın, GDO ve Biyoteknoloji konulu makalesi, Perakende Çağı Dergisi nin Kasım Aralık 2012 sayısında yayımlandı. Mustafa Çakır ın Yeni Makalesi Yayımlandı Üniversitemiz Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi nde Araştırmacı olarak görev yapan Mustafa Çakır ın Güney Afrika Ekonomik Döngü Hareketlerinin BRIC Ülkeleri ile İlişkisi başlıklı makalesi, Güney Afrika nın araştırma programında Economic Research Southern Africa (ERSA) yayımlandı. Kişisel Yeteneklerinizi Geliştirin Üniversitemiz Müzik, İletişim ve Fotoğrafçılık Kulüpleri nin katkılarıyla sertifikalı Gitar, Diksiyon ve Fotoğrafçılık kursları düzenleniyor. İlgilenen bütün öğrencilerimizi yeni hobiler edinmeye davet ediyoruz.

10 09 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİMİZİ TANIYALIM Prof. Dr. Oktay CANSUN Mimarlık Lisans Programı, toplam 133 kredilik bir program olup normal bitirme süresi 8 sömestrden oluşan 4 akademik yıldır; her teorik ders ve her uygulamalı 2 ders saati bir krediye karşılık gelecek şekilde toplam 87 saat teorik ve 92 saat uygulamalı derslerden oluşmaktadır. Bölümümüzün Genel Amacı Mimarlık alanında kaydedilen bilimsel ve mesleki gelişmelere duyarlı, ulusal ve uluslararası platformlarda gerçekleştirilen araştırma ve uygulamaları anlayabilen ve yorumlayabilen, bu alanda çalışmalar yapabilen meslek mensupları yetiştirmektir. Programımız çağdaş teknolojik bilgi, tarih ve toplum bilinci ile donanmış, çevre ve etik değerlere duyarlı, üretici, uygar mimarlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Teori ve pratiğin bir arada yürütüldüğü eğitimimiz sayesinde öğrencilerin iş dünyasının aradığı nitelikte, mimari kavramları iyi özümsemiş, yabancı dili güçlü, uluslararası rekabet içinde yer alan mimarlar olarak mezun olmaları amaçlarımız arasındadır. Misyonumuz teknoloji alanında en ileri eğitim-öğretim ve araştırma tekniklerini kullanarak toplumun teknolojik, sosyoekonomik ve kültürel düzeyinin yükseltilmesine yönelik katma değeri yüksek ürün ve çalışmaları hedefleyen, Mimarlık ülkenin kalkınma ve gelişmesinde önderlik yapacak, eğitim-öğretim ve araştırmada ulusal ve uluslararası düzeyde rekabetçi, yenilikçi, araştırıcı, katılımcı ve özverili, meslek etiğine ve insani değerlere saygılı, sorumluluk sahibi meslek insanları yetiştirmektir. Amaç Ulusal ve uluslararası bilgi ve değerlerin sentezinde araştırmacı, üretici, paylaşımcı bireyler yetiştirir. Özgün eğitim ortamında teorik, uygulamalı dersler ve proje stüdyolarında temel bilgiler pekiştirilmektedir. Öğrencinin görsel kültürünün, dünya ve kent vizyonunun gelişmesi için etkinlikler desteklenmektedir. Temel zorunlu dersler ve mimari proje çalışmaları ile öğrencilerimizin istediği konuda kendilerini geliştirmeleri için uygun ortamlar sağlanmaktadır. Seminer, sempozyum, kongre, sergi, yarışma gibi teknik ve sosyal konularda da gelişim ve paylaşımlar desteklenmektedir. Hedef İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Bölümü, geçmişin senteziyle geleceği tasarlayabilen, özgün ve etik, çevreye duyarlılığı yüksek, sanatsal ve teknik bilgisi yüksek, tasarlanan konular ve insan ihtiyaçları konusunda hassas, esnek düşünebilen, disiplinli çalışan, duyarlılığı ve farkındalığı yüksek, bilgiye ulaşmayı öğrenen, teknik uzmanların yetiştirilmesidir. İMTİYAZ SAHİBİ İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Adına Prof. Dr. Adem ESEN (Rektör) İLETİŞİM Halkalı - Küçükçekmece İSTANBUL T: (pbx) F: / Yayın Türü: Süreli Yayın Ayda Bir Yayınlanır

11

12

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2013 YIL 2 SAYI 14 www.iszu.edu.tr Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim 2.Bahar Şenliği Coşkusu İSZÜ Dragon Boat Yarışlarında Üçüncü Oldu Günay, Üniversite

Detaylı

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EKİM 2013 YIL 2 SAYI 16 www.iszu.edu.tr 01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 Küçük Kâşifler, Yaratıcı Hayaller Projesi İSZÜ de Kültürlerarası Yetkinlik Çalıştayı

Detaylı

Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı

Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ ARALIK 2013 YIL 2 SAYI 18 www.iszu.edu.tr Uluslararası Konferanslar Serisi Başladı Mehmet Âkif ve Gölgeler Bilgi Şöleni İngilizce Münazara Etkinliği

Detaylı

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS

Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2014 YIL 3 SAYI 19 www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe: İZÜ KAMPÜS Uluslararası Konferanslar Serisi, İZÜ de başladı. Gıda Mühendisliği

Detaylı

ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ

ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ KASIM 2013 YIL 2 SAYI 17 www.iszu.edu.tr ORTAÖĞRETİMDEN YÜKSEKÖĞRETİME SORUNLAR ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ ÜNİVERSİTEMİZDE GERÇEKLEŞTİ Yeni Rektörümüz

Detaylı

Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs

Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs 01 İSZÜ HABER İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ www.iszu.edu.tr HABERLER Sürdürülebilir Üniversite ve Yeşil Kampüs Çevreye duyarlı, enerji tasarruf yöntemlerini kullanan, sürdürülebilir kalkınmaya

Detaylı

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması

Bir Kampüs Üniversitesi. 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2012 YIL 1 SAYI 5 www.iszu.edu.tr Bir Kampüs Üniversitesi 1. Bahar Şenliği Arap Baharı ve Türkiye İlim Yayma Mezunları Buluşması 01 İSZÜ HABER

Detaylı

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2015 YIL 4 SAYI 27 www.izu.edu.tr Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ

Detaylı

Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ

Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ KASIM 2014 YIL 3 SAYI 25 www.izu.edu.tr Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ Rektörümüz MÜSİAD 18. Uluslararası İş Forumu na Katıldı İstanbul Valisi Vasip Şahin

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2014 YIL 3 SAYI 23 www.izu.edu.tr TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu Öğrencilerimizle Buluştu Ürdün ün Önde Gelen Üniversiteleriyle Akademik

Detaylı

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ . sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Edebiyat Fakültesi Fen Fakültesi Hukuk Fakültesi Siyasal Bilgiler

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ!

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ! www.hitit.edu.tr TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN Üniversitemizde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN, Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum a geldi. makamında ziyaret eden

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu HİTİT HABER BAŞLARKEN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu yeni sayısında, değerli Hitit Üniversitesi Ailesi ni sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üstlendiği vizyon ve

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu ulusal konferans GerÇekleŞTİrİldİ

üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu ulusal konferans GerÇekleŞTİrİldİ www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 16 MART 2014 alaca myo Gıda İŞleme Bölümü Beyaz peynir üretti üniversitemizde myo larda kalite: mevcut durum, sorunlar ve Çözüm önerileri konulu

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Türk gençleri geleceğimizin teminatıdır Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Anadolu Üniversitesi Geleneksel Bahar Şenlikleri Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu Üniversitesi Futbol Ligini

Detaylı

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1]

www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] www.izu.edu.tr www.izu.tr [1] [ 2 ] www.izu.edu.tr Asil Geçmişten Aydınlık Geleceğe İlim ve Zarafet Üssü: İZÜ KAMPÜS 4 Vakıf ve Tarihçe 6 Mütevelli Heyeti Başkanı ndan 8 Rektör den 9 Vizyon-Misyon-Değerler

Detaylı

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi: Halkalı Cad. No:2 34303 Küçükçekmece /

Detaylı

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

İSZÜ BÜLTEN. Tarih ve Doğayla İç içe eğitim » BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU » MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ İSZÜ BÜLTEN HABER BÜLTENİ OCAK 2012 YIL 1 SAYI 1 www.iszu.edu.tr 444 97 98 Tarih ve Doğayla İç içe eğitim» BAŞBAKAN İSZÜ DE» MEHMET AKİF ERSOY SEMPOZYUMU» MESLEK SEÇİMİNİN ÖNEMİ» YENİ AÇILAN BÖLÜMLERİMİZ

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU. www.iszu.edu.tr

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU. www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.iszu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

yeni kliniklerine kavuştu

yeni kliniklerine kavuştu Üniversitemiz tarafından Van Üşümesin sloganıyla düzenlenen yardım kampanyası çerçevesinde toplanan malzemeler, Van a gönderildi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Elsevier SciVal Platformu tarafından

Detaylı