TEKNİK BİLGİLER. Yerel yönetimlerden onaylı mimari ve statik projelere göre hafriyat yapılmaktadır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEKNİK BİLGİLER. Yerel yönetimlerden onaylı mimari ve statik projelere göre hafriyat yapılmaktadır."

Transkript

1 TEKNİK BİLGİLER 1. HAFRİYAT : Yerel yönetimlerden onaylı mimari ve statik projelere göre hafriyat yapılmaktadır. a. Bohçalama : Hafriyatın yapıldığı yere öncelikle mıcır serilerek yeterli kalınlıkta düzgün bir grobeton atılır. Grobeton üzerine yalıtım malzemesi (mebran) serilip, temelin dış yüzeylerini kaplamak suretiyle, bohçalama yalıtımı gerçekleştirilmektedir. Mebran yüzeyini yırtılmalara ve tahribatlara karşı korumak için yeterli kalınlıkta şap betonu atılıp temel imalatına hazır hale getirilir.

2 2. BETONERME : Beton sınıfı olarak C25 dozda kullanılmakta buda betonun 1 cm² sinin en az 250kg basınca dayanıklılığı sağlar. Statik projeye ve deprem yönetmeliklerine uygun nervürlü (tırtıklı) demir ve hazır beton kullanılmaktadır. Betonlar kesinlikle TSE belgeli Hazır Beton Santrallerinden temin edilmektedir. Zemin etüdü yapıldıktan sonra temel radye (yapının zemine oturduğu yüzeyi bir döşeme gibi boydan boya tamamen kaplayan betonarme temel) uygulanmaktadır. Tüm beton dökümlerinde beton demir kaynaşmasını sağlamak ve betonda hava boşluklarının kalmaması için vibratör (titreşim motoru) kullanılmaktadır. Betonarme inşaat yapımı süresince her aşamada yapı denetim firması tarafından kontrol edilmektedir. 3. DUVARLAR : Duvarlar 13,5cm ve 8,5cm tuğla ile yönetmeliğe uygun ısı yalıtımlı örülüp, gerekli yerlerde yığma tuğla örülmektedir. Her dairenin komşu daire veya bitişik bina ile arasında straforlu ses ve ısı yalıtımları yapılır. Bitişik binalarda 20,00 cm tuğla ve strafor konularak ısı ve ses yalıtımı uygulanır ve sıvaya hazır hale getirilir.

3 4. SIVALAR ( Alçı veya Çimento Harçlı Sıvalar ) : İç cephe sıvaları TSE belgeli alçı sıva ve saten sıva şeklinde uygulanıp, ano çıtalar ile terazi ve düzgünlüğü sağlanıp köşe birleşimlerine alüminyum köşebent kullanılır. Dış cephe sıvaları ise TSE belgeli uygun dozda çimento harcı kullanılmak suretiyle terazisinde ve köşe birleşimlerinde düzgünlüğü sağlamak için köşe profilleri konulmak suretiyle yapılır. Boya öncesi daire içlerine saten üzeri düzeltme macunu ve zımpara uygulanarak boyaya hazır hale getirilir. Dış cephede dekoratif veya elyaflı sıvalar kullanılmaktadır. 5. MANTOLAMA VE ISI YALITIMI : Tüm bina dış cephesine tuğla üzeri kaba sıva yapılıp TSE belgeli 5-8 cm kalınlığında ve 20 DNS dayanımında strafor kaplama ile açık bırakılmadan mantolama yalıtım uygulanır. Strafor üzeri file, file üzeri çift kat sıva, ayrıca çatı içine izocam taş yünü serilerek ısı yalıtımı bütünlüğü sağlanır. Her dairenin tavanına (dükkan garaj- bodrum-sığınak dâhil) yine 5cm 20 DNS strafor uygulanarak ısı kaybı en aza indirilir.

4 6. ÇATI : Binanın çatısı mimari projeye uygun olarak yapılır. TSE belgeli su yalıtım malzemesi serilerek su yalıtımı yapılır, yine TSE belgeli çatı kiremidi kullanılmaktadır. Yağmur olukları özenle yapılarak yağmur iniş boruları TSE belgeli ve kare veya daire kesitli saç yada pvc malzemeler kullanılır. Çatıda ki bacaların üzerlerine saç malzemeden şapkalar yapılarak yerinde montaj edilir. Çatı içerisine taşyünü (izocam) serilerek ısı yalıtımı bütünlüğü tamamlanır. 7. ELEKTRİK TESİSATI : Elektrik tesisatında kullanılan tüm malzemeler TSE ve CE standartlarına uygun olarak, projesine göre yapılmaktadır. Sayaç girişlerine güvenlikli kaçak akım rölesi takılıp. Her odaya Telefon, TV ve Elektrik Prizleri konulmaktadır. Bina ortak kullanımı için uydu sistemi yapılmaktadır. Bina topraklaması radye temel içine galvaniz şeritlerle bağlanmak suretiyle yapılır.

5 8. BOYALAR Daire içerisinde kullanılacak boyalar TSE belgeli ve birinci sınıf silinebilir özellikte uygulanır. Daire sahipleri inşaat aşamasında daire içi boya rengini seçebilir. Boya öncesi zımparalama yapılıp, boya astarı yapılmak suretiyle en az iki kat boya uygulanır. 9. BANYO VE TUVALETLER : Banyo ve tuvalet duvarlarında çimento harçlı sıva ile önce sıva yapılıp daha sonra duvarlar tavana kadar TSE belgeli ve birinci sınıf seramik ile kaplanır, yerler ise duvar seramiğine uygun TSE belgeli ve birinci sınıf fayans ile kaplanır. Hela taşı- Rezervuar Klozet Ayaklı Lavabo TSE belgeli ve birinci sınıf vitrifiye malzemeleri kullanılır. Banyolarda duşa kabin yapılmaktadır. Tavanlar PVC lambri kaplama veya 60/60 asma tavan şeklinde olmaktadır. Armatürler için TSE belgeli ve birinci sınıf malzeme kullanılmaktadır. Daire sahipleri inşaat aşamasında dairelerinin fayans kaplamalarını müteahhit firma yetkilisi ile beraber seçebilir. Banyo ısıtma sisteminde havlupan kullanılmaktadır.

6 10. MUTFAK : Mutfakta proje şartlarına uyduğu taktirde Fransız Balkon (yere kadar cam şeklinde) balkon yapılmaktadır. Seramikler özenle seçilerek TSE belgeli ve birinci sınıf malzeme kullanılmaktadır. Armatürler TSE ve CE belgelidir. Mutfak Tezgahları doğal granit şeklinde yapılıp, lavabo TSE marka paslanmaz çelik malzemeden oluşmaktadır. Daire sahipleri inşaat aşamasında seramik seçimlerini müteahhit firmanın yetkilisi ile beraber seçebilir. Mutfak Dolapları parlak veya mat Mebran kaplamalı dolap kullanılmaktadır. 11. PARKE : Dairelerin salonları ve diğer odalarının tabanları TSE belgeli ve birinci sınıf laminant parke yapılıp, parke altına yalıtım yapmak ve deformeleri önlemek için şilte örtüsü serilir.

7 12. İÇ KAPILAR : Daire iç kapılarında amerikan kapı kullanılmakta olup kapı kolları saten (Gümüş Renkli) kullanılmaktadır. Kapı kenarlarında ses ve yalıtım fitili kullanılmaktadır. 13. DAİRE GİRİŞ KAPILARI : Daire giriş kapıları TSE belgeli ve birinci sınıf kaliteli çelik kapılar kullanılmaktadır. İnşaat aşamasında daire sahipleri çelik kapı modelini müteahhit firma yetkilisi ile beraber seçebilmektedir. Aksesuarları saten (gümüş) veya altın rengi şeklinde seçime bağlı olmaktadır.

8 14. ISITMA VE KALORİFER TESİSATI : Doğalgaz tesisatı proje standartlarına ve ESGAZ yönetmeliğine uygun TSE belgeli ve birinci sınıf malzemelerle yapılmaktadır. Dairenin kombisi TSE belgeli kullanılmaktadır. Dairelerin her birinde kolektör sistemi uygulanıp her bir odanın tek noktadan eşit ısı dağıtımıyla ısınması sağlanır. Radyatörler yönetmeliğe göre çizilen tesisat projesine uygun konulup, ısıtma maksimuma çıkarılmaktadır. Banyolarda havlupan kullanılmaktadır. Pis ve Temiz su boruları TSE belgeli ve birinci sınıf kaliteli malzemeleri kullanılmaktadır. Tesisat imalatında her aşamada borulara su basılarak testler yapılır, bu da ilerde doğabilecek su kaçaklarını önlemede yardımcı olmaktadır. 15. BİNA GİRİŞİ VE MERDİVENLER: Giriş kapısı alüminyum yada demir profil şeklinde dış cephe ile uyumlu ve geniş camlı olmaktadır. Kapı otomatiği, dia fonlar ve kapı hidroliği takılmaktadır. Girişte yerler ve duvar lambrileri granit kaplama olup, asansör girişine kadar duvar lambrileri konulmaktadır. Girişte ve her sahanlıkta aydınlatma sistemi olarak fotoselli cihazlar kullanılmaktadır. Girişe posta kutuları takılıp anahtarları daire sahiplerine teslim edilmektedir. Yine girişte bina tanıtım levhası ile apartman ismi metal yazı ile yazılmaktadır. Balkonlar alüminyum çerçeveli ortası camlı şekilde veya alüminyum boru profillerden olmaktadır. Merdivenler yine granit kaplama olup duvar kısımlarına aynı malzeme ile süpürgelikleri yapılmaktadır. Merdiven duvarları 1,20m kotundan çatı katına kadar boyanıp, bu kotun üzeri beyaz permolit boya olmaktadır.

9 16. PENCERE - PVC DOĞRAMALAR : Binadaki tüm daire pencereleri PVC çift camlı ısı ve ses yalıtımlı TSE belgeli ve birinci sınıf kullanılmaktadır. 17. ASANSÖR : Bina asansörü TSE ve CE belgeli ve birinci sınıf kaliteli yerli bir firma tarafından modern bir şekilde montajlanacak içerisinde aynası lüks aydınlatması alarmı bulunacaktır. Uygunluk belgesi ve ruhsatı alınacaktır. 18. GARAJ : Mimari proje ve Belediye iznine göre binanın giriş katına garaj yapılacak ise: Yine projesine ve yönetmeliğe uygun şekilde her daireye bölümlenmektedir. Garaj duvarları boyanacak tavanları beyaz plastik boya olmaktadır. Tabanların şapı helikopterli renkli çimento yada 2.sınıf seramik şeklinde anlaşmaya bağlı olarak yapılır. Girişinde yağmur suyu alma ihtimali olan garajların kapılarına demir ızgara (mazgal) yapılmaktadır. Garaj aydınlatmaları ile 1 adet priz ve 1 adet musluk yerine göre konulmaktadır. Arsa sahibi inşaatın seyrine göre, yapılmasını istemediği malzeme ve imalatların, fiyat farkını müteahhit firmadan talep edebilir.

10

Tabliye döşemeleri mimari projeye göre asmolen ve/veya betonarme yapılacaktır. Temeller radyel temel olacaktır.

Tabliye döşemeleri mimari projeye göre asmolen ve/veya betonarme yapılacaktır. Temeller radyel temel olacaktır. EK 1: TEKNİK ŞARTNAME A - BETONARME Binada kullanılacak malzemeler Bayındırlık Bakanlığı teknik şartnamesine uygun olacaktır. Yapılacak her türlü imalat Bayındırlık Bakanlığı Genel Şartnamesinde tarif

Detaylı

BİNAYA GENEL BAKIŞ 1

BİNAYA GENEL BAKIŞ 1 BİNAYA GENEL BAKIŞ 1 BODRUM KAT: HER DAİRE İÇİN 1 ADET KAPALI OTOPARK HER DAİRE İÇİN 1 ADET 5 M² DEPO GALVANİZ SU DEPOSU SIĞINAKLAR OTOPARK BAĞLANTILI 2 ADET ASANSÖR HİDROFOR 90 KW JENERATÖR GİRİŞ KAT:

Detaylı

Arsada yapılması planlanan inşaat ve kullanılması planlanan malzeme listesi. Erkut KARADAĞ - Mücahit HIZLI

Arsada yapılması planlanan inşaat ve kullanılması planlanan malzeme listesi. Erkut KARADAĞ - Mücahit HIZLI Arsada yapılması planlanan inşaat ve kullanılması planlanan malzeme listesi Erkut KARADAĞ - Mücahit HIZLI HİLAL KUYUMCULUK ve HIZLI MÜHENDİSLİK YAPI İNŞAAT SAN.ve TİC. AŞ. ARNAVUTKÖY İNŞAATI TEKNİK ŞARTNAME

Detaylı

DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE TEKNİK ŞARTNAME. Uygulanacak Resmi Şartname;

DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE TEKNİK ŞARTNAME. Uygulanacak Resmi Şartname; DÜZENLEME ŞEKLİNDE GAYRİMENKUL SATIŞ VAADİ VE Uygulanacak Resmi Şartname; TEKNİK ŞARTNAME İnşaat ; iş bu sözleşmede anılan maddeler ve ekleriyle birlikte, teknik şartnamesi, Bayındırlık Bakanlığı İnşaat

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME KALE Mühendislik Mimarlık İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. yapma ve yaptırma yetkilerini elinde bulundurduğu, Bağlarbaşı mahallesi 269 ADA 373 PARSEL deki inşaatında aşağıda ve ekte belirtilen

Detaylı

1) GENEL 2) YAPI NİTELİKLERİ

1) GENEL 2) YAPI NİTELİKLERİ 1) GENEL Site her katta 4 er adet olmak üzere 16 adet daire ve zemin katta 1 adet işyerinden oluşmaktadır. Tek ana girişe sahip 2 adet merdiven holü ve 2 adet asansör ile dağılım yapılarak her dairenin

Detaylı

Cadde Yaşamı. Huzurla. Buluşuyor!

Cadde Yaşamı. Huzurla. Buluşuyor! Hayat de güzel! Cadde Yaşamı Huzurla Buluşuyor! Aile Boyu Mutluluk Yüksekoba Cadde sakini olmanın, belki de yaşamınıza katacağı en önemli güzelliklerden biri, birlikte yaşama kültürünü benimsemiş seçkin

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Halkapınar mahallesi 8510 ada 3 nolu parselde yapılacak olan 18 katlı 40.000 m2lik inşaatın sınırları içerisinde mevcutta izne tabi kesimi olan ağaçların sökülmesi, hali

Detaylı

Kullanılacak tüm malzemeler ilgili TSE standartlarına veya gerektiğinde CE vb uluslararası normlara uygun olacaktır.

Kullanılacak tüm malzemeler ilgili TSE standartlarına veya gerektiğinde CE vb uluslararası normlara uygun olacaktır. ORYAPARK KONUT TEKNİK ŞARTNAME Bu teknik şartname ORYATAŞ İNŞAAT ve TİCARET A.Ş. tarafından yaptırılan ORYAPARK projesi bütününde, yapının ana konstrüksiyonu, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel

Detaylı

MSK Grup; teknik ve idari gereklilik olması halinde mahal listesinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

MSK Grup; teknik ve idari gereklilik olması halinde mahal listesinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu dökümanda Batı Life Evleri projesinin mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir. Numune

Detaylı

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR.

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. İŞİN KONUSU : Birinci etap olarak DöşemealtI 654 ada 1 parselde yapılması

Detaylı

ISO 9001 ISO14001 OHSAS 18001 Teşvikiye Mah.Şakayık sokak No:62 /5 Nişantaşı İstanbul

ISO 9001 ISO14001 OHSAS 18001 Teşvikiye Mah.Şakayık sokak No:62 /5 Nişantaşı İstanbul ISO 9001 ISO14001 OHSAS 18001 Teşvikiye Mah.Şakayık sokak No:62 /5 Nişantaşı İstanbul İnşaat teklif içeriklerimiz aşağıdaki teknik dosyada ve teklif fiyatımız ilerideki sayfalarda detaylarıyla verilmiştir.

Detaylı

KÖRFEZ GYO A.Ş. BALIKESİR İLİ EDREMİT İLÇESİ GÜRE KÖYÜ KÖRFEZ TATİL BELDESİ, TEKNİK ŞARTNAME

KÖRFEZ GYO A.Ş. BALIKESİR İLİ EDREMİT İLÇESİ GÜRE KÖYÜ KÖRFEZ TATİL BELDESİ, TEKNİK ŞARTNAME KÖRFEZ GYO A.Ş. BALIKESİR İLİ EDREMİT İLÇESİ GÜRE KÖYÜ KÖRFEZ TATİL BELDESİ, TEKNİK ŞARTNAME Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Güre Köyü Ilıca alanı Mevkii, 151 Ada, 2 Parsel üzerine inşaa etmekte olduğumuz

Detaylı

5603 m² alan üzerinde toplam 5 blok, 54 daire ve 14 dükkandan oluşmaktadır. Papatya Evlerinde 14 Adet 2+1 (89,83-101,37-101,90 m²), 20 Adet 3+1

5603 m² alan üzerinde toplam 5 blok, 54 daire ve 14 dükkandan oluşmaktadır. Papatya Evlerinde 14 Adet 2+1 (89,83-101,37-101,90 m²), 20 Adet 3+1 Kocaeli nin gözde ilçesi Başiskele de yer alan doğanın içinde yer alan 0 m² alan üzerinde toplam blok, daire ve dükkandan oluşmaktadır. Papatya Evlerinde Adet + (89,8-0, - 0,90 m²), 0 Adet + (,0 m²), Adet

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP)

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) ZEMİN KAT VE NORMAL KATLAR I. SALON İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) Döşeme : Tesviye tabakası (27.581) + Şap (27.583) + Laminant parke (Özel 16)+Koridor birleşimlerine metal kot profili Duvar

Detaylı

MAHAL LĐSTESĐ YAPI GENEL:

MAHAL LĐSTESĐ YAPI GENEL: Bu döküman sadece İstanbul Lounge-2 projesinin mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir.

Detaylı

MERKEZ PARK YEL EVLERĠ MAHAL LĠSTESĠ

MERKEZ PARK YEL EVLERĠ MAHAL LĠSTESĠ SİTE GENEL 1. Sitenin ihtiyacı olan güçte elektrik enerjisinin temini ile ilgili altyapı iģleri yapılacak ve besleme hatları çekilecek. Blok giriģleri, blok sahanlıkları, asansörler, çevre aydınlatmaları,

Detaylı

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu ÖN PROTOKOL Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu m 2 lik gayrimenkulün hissedarları olarak hissemi. daire karşılığında Karatay Belediyesine vermeyi kabul ediyoruz. 1: Bu ön anlaşmaya göre

Detaylı

KONUTTA YENİ BİR SEVİYE; PARK LIFE...

KONUTTA YENİ BİR SEVİYE; PARK LIFE... KONUTTA YENİ BİR SEVİYE; PARK LIFE... Sabiha Gökçen Havaalanı nın ve Viaport Alışveriş Merkezi nin yanı başında 233 apartman dairesi ve 12 villa dairesiyle Park Life Kurtköy de, konfora dair ne varsa

Detaylı

YAPI GENEL: ISI, SU ve SES YALITIMI:

YAPI GENEL: ISI, SU ve SES YALITIMI: Bu doküman, Ege Yapı Ltd. Şti İz Park Projesi nin mahal listesini tanımlanmaktadır. Mahal listesi; A blok a ait genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını

Detaylı

YAŞAM BURADA BAŞLIYOR...

YAŞAM BURADA BAŞLIYOR... YAŞAM BURADA BAŞLIYOR... GÜVENLİ YAŞAM BİZİMLE BAŞLIYOR BURGÜVEN İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. 2007 yılında Bursa da kurulmuştur. Büyük projelere imza atarak kurumsal kimliğine oluşturmuştur. MUTLU EDECEK

Detaylı

Manzara... Ada... Deniz...

Manzara... Ada... Deniz... ... k a b n a d a r e P a l Karta Ada... Deniz... Manzara... Dalga formunu anımsatan modern mimarisi, sahip olduğu ayrıcalıkları, yaşamınıza katacağı pek çok artısı ve seyrine doyum olmaz ada deniz manzarasıyla

Detaylı

MAHAL LİSTESİ YAPI GENEL:

MAHAL LİSTESİ YAPI GENEL: Bu dökümanda sadece; Harmony Towers projesinin mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi, genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir.

Detaylı

YAŞAMIN TAM ORTASINDA. Hayallerin gerçeğe, Düşlerin tasarıma, Huzurun konfora kavuştuğu yer.

YAŞAMIN TAM ORTASINDA. Hayallerin gerçeğe, Düşlerin tasarıma, Huzurun konfora kavuştuğu yer. YAŞAMIN TAM ORTASINDA Hayallerin gerçeğe, Düşlerin tasarıma, Huzurun konfora kavuştuğu yer. ARKADAŞLIK, HUZUR, GÜVEN Çocukların dışarıda güvenle ve özgürce oynadığı, 7/24 güvenliği olan, samimi duygularla

Detaylı

Kullanılacak tüm malzemeler, TSE normlarında olacaktır.

Kullanılacak tüm malzemeler, TSE normlarında olacaktır. Bu dokümanda FLORYA EKŞİNAR KONAKLARI projesinin mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir.

Detaylı

Platform Merter Suites / (A BLOK) MAHAL LĐSTESĐ

Platform Merter Suites / (A BLOK) MAHAL LĐSTESĐ Bu dökümanda sadece İstanbul Merter projesinin mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir.

Detaylı

REZĐDANS MAHAL LĐSTESĐ

REZĐDANS MAHAL LĐSTESĐ Bu dökümanda sadece; Platform Merter projesinin Rezidans (B Blok ve Teras Evler) mahal listesi tanımlanmaktadır. Mahal Listesi genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin

Detaylı

ÇINARLI BAHÇE TUZLA - MAHAL LİSTESİ

ÇINARLI BAHÇE TUZLA - MAHAL LİSTESİ ÇINARLI BAHÇE TUZLA - MAHAL LİSTESİ Mahal Listesi, Tuzla Çınarlı Bahçe Konutları nda uygulanacak sistemlerin genel tasarım kriterlerini belirlemek ve kullanılacak malzemeleri tariflemek amacıyla hazırlanmıştır.

Detaylı

Özel detaylar, pratik çözümler.

Özel detaylar, pratik çözümler. Özel detaylar, pratik çözümler. Modern mimarisi, sosyal tesisleri, güvenliği, otoparkı, doğayla içiçe çevresiyle Ekşinar Konakları; siz ve aileniz için yaşamaya değer bir yer. İhtiyacınızın olan her durumda

Detaylı

IRMAK SİTESİ PROJESİ STANDART OPSİYON YAPI ŞARTNAMESİ

IRMAK SİTESİ PROJESİ STANDART OPSİYON YAPI ŞARTNAMESİ IRMAK SİTESİ PROJESİ STANDART OPSİYON YAPI ŞARTNAMESİ IRMAK SİTESİ PROJESİ STANDART OPSİYON YAPI ŞARTNAMESİ *Irmak İnşaat Standart Yapı Şartnamesi, dairesini farklı bir mimari ile dizayn etmek isteyen

Detaylı