EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ"

Transkript

1

2 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ YAZARLAR İÇİNDEKİLER 12. sınıf öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri YGS geride kaldı. Önümüzde, LYS lere hazırlanmak için yaklaşık iki buçuk aylık bir SINIF YGS KAMPI DÜNYA MATEMATİK GÜNÜ DOĞAN HASOL İLE SÖYLEŞİ Özlem Türkarslan Rehberlik ve Psikolojik Dnş. Sayfa 4 OKUL TANITIM FİLMİ YENİLENDİ 5 6. PROJE SERGİSİ 6 Günümüzün eğitim anlayışında yaşanan değişimle birlikte, eğitim sistemlerindeki öğretmen merkezli anlayıştan öğrenci merkezli MART ÇANAKKALE ZAFERİ 8 ORHAN VELİ ŞİİR DİNLETİSİ 9 KERMES 10 Özge Yılmaz Gel Laborant / Kimya Öğretmeni Sayfa 7 ÖĞRETMENLİK SEMPOZYUMU 10 EBRİSTAN ATÖLYE GEZİSİ 11 Bilimin sevdirilmesi ve bilimsel çalışmaların orta öğretim öğrencileri arasında özendirilmesi için düzenlenen 44. TÜBİTAK bölge elemeleri sonuçlandı. Turgut Akbatur Fizik Öğretmeni Sayfa 14 BADMİNTON TURNUVASI SAIMUN İÇİN DUBLİN DEYDİK 8. OKUYAN OKURYAZAR KİTAP - OKUR BULUŞMASI HAFTASI KÜTÜPHANE GEZİSİ 12 TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI 14 DUYURU 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat da İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Mezunları Derneği Genel Kurul toplantısı Okulumuz ÇAS da yapılacaktır. Mezunlarımızın güçlü bir sosyal ağ kurmalarını destekliyor ve hepinizi Genel Kurul a bekliyoruz! NİSAN AYI PROGRAMI 16 SINAV TAKVİMİ 21 YEMEK MENÜSÜ 23

3 12. SINIF YGS KAMPI 3 YGS öncesi kamp çalışmalarımıza, 4 Mart 2013 Pazartesi Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri nde 12.sınıf öğrencilerimizle kahvaltı yaparak başladık. YGS öncesi moral depolarken 12-A sınıfı öğrencilerimizden Hale Şenuysal ın doğum gününü hep birlikte kutladık. Çalışmanın amacı öğrencilerimizin sınav öncesi öğrendikleri konuları pekiştirmek, hız kazanmalarını sağlamak, sınav stratejilerini geliştirmek ve psikolojik olarak kendilerini sınava hazır hissetmelerine yardımcı olmaktı. Kamp programında her sabah farklı yayınların denemeleri uygulandı. Sınav sonuçları her günün sonunda öğrencilerimize iletildi ve okul-net üzerinden açıklandı. Öğleden sonraki saatlerde de öğrencilerimiz öğretmenlerin danışmanlığında soru çözümü yaptılar.

4 4 12. SINIF YGS KAMPI REHAVETE KAPILMAYIN 12. sınıf öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri YGS geride kaldı. Önümüzde, LYS lere hazırlanmak için yaklaşık iki buçuk aylık bir süre var. Öğrencilerin, bu dönemde YGS nin bitmiş olmasıyla oluşabilecek rehavet dönemine kendilerini kaptırmamaları önemli. Çünkü üniversitelere yerleşirken hesaplanan puanlarda, asıl ağırlığı LYS de yapılan netler sağlıyor. Bu sınavlardaki konu ve bilgi yükü YGS ye göre daha fazla. Bu sebeple de YGS den sonraki dinlenme süresini çok uzatmamak ve fazla hız kaybetmeden çalışma temposuna geri dönmek önemli. YGS BAŞKA, LYS BAŞKA İlk sınav deneyimini yaşadıktan sonra, unutulmaması gereken bir diğer konu ise YGS ve LYS arasındaki biçim ve içerik farkı. 160 soru için 160 dakikanın verildiği YGS de 1 soruya 1 dakika zaman düşerken, LYS de 1 soru için yaklaşık 1,5 dakika süre var. YGS kavramlarla düşünmeyi ve hızı ölçerken, LYS daha çok bilgiyi ve farklı bilgileri birlikte kullanabilme becerisini ölçen bir sınav. Böylece 2 sınav için yaptığınız çalışma tarzının da birbiriyle aynı olmaması gerekiyor. YGS de çok soru çözmek ve pratik yapmak önemliyken, LYS için konuları iyi bilmek ve detaylara hakim olmak öne çıkıyor. Yani asıl şimdi çalışan ve çalışmayan, bilen ve bilmeyen arasındaki fark ortaya çıkacak. SINAV HENÜZ BİTMEDİ! YGS de hedeflediği başarıyı yakalayamayan öğrenciler, unutmayın ki toplam puanınızın %60 ını alacağınız ve üniversiteye yerleşme puanlarında asıl fark yaratan sınavlar henüz bitmedi. YGS de beklediğinizin altında kaldıysanız, LYS de daha iyi bir performans çıkararak aradaki farkı rahatlıkla kapatabilirsiniz. Özlem Türkarslan Rehberlik ve Psikolojik Dnş.

5 ETKİNLİKLER 5 DÜNYA MATEMATİK GÜNÜ 6 Mart 2013 tarihinde öğrencilerimiz UNICEF in organize Bu organizasyonda UNICEF e sponsor olan şirketler, ettiği Dünya Matematik Günü etkinliğine katıldı. katılımcı öğrenci sayısına göre UNICEF e bağışta bulunuyorlar; öğrencilerimiz yarışmaya katılımlarıyla 9 / A-B-C sınıfındaki öğrencilerimiz, UNICEF in bu az gelişmiş ülkelerde UNICEF in eğitim çalışmalarına organizasyonunda katkıda bulunmuş oldular. dünyanın değişik ülkelerinden öğrencilerle yarışarak matematik becerilerini geliştirme imkanı buldu. Öğrencilerimizi duyarlılıklarından dolayı tebrik ederiz. DOĞAN HASOL İLE SÖYLEŞİ YAPTIK Öğrencilerimiz Ece Oraz, Armanç Mat, Ulaş Yıldız Kültür Sanat Koordinatörümüz Ayla Özkök ile, 14 Mart 2013 Perşembe günü okul dergimiz için Mimar Doğan Hasol ile söyleşi yaptılar. Söyleşinin ayrıntılarını yıl sonunda yayınlanacak olan okul dergimizde bulabilirsiniz. OKUL TANITIM FİLMİMİZ ÇEKİLDİ Okulumuzu görsel olarak da en iyi şekilde tanıtmak amacıyla yeni bir okul tanıtım filmi çekildi. Öğrencilerimiz, okulumuzun temel özellikleri ile ilgili röportaj yaptılar. Merakla beklenen okul tanıtım filmimiz yakında yayımlanmaya başlanacaktır.

6 6 PROJE SERGİSİ GELENEKSEL PROJE SERGİSİ NİN 6. SI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin BALIBEY, Genel Müdür Vekili Sayın Selçuk DERECİ, İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi Okul Müdürü Sayın Kudret ULUKÖY, Okul-Aile Birliği Başkanı Sayın Sedat HAŞHAŞ, değerli öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizin katılımıyla Geleneksel Proje Sergisi nin altıncısının açılışı Cuma günü okulumuzun Çok Amaçlı Salonu nda gerçekleştirildi.

7 PROJE SERGİSİ 7 6. PROJE SERGİMİZİ AÇTIK Günümüzün eğitim anlayışında yaşanan değişimle birlikte, eğitim sistemlerindeki öğretmen merkezli anlayıştan öğrenci merkezli anlayışa doğru bir geçiş yaşanmaktadır. Öğrencileri öğretme-öğrenme sürecinin merkezine alan, gerçek hayat problemleri ile karşı karşıya getirerek hayata hazırlayan ve onların problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme ve iletişim becerileri gibi birçok becerilerinin gelişmesine yardımcı olan proje tabanlı öğrenmeyi benimseyen okulumuz, bireyin gelişiminde bu yaklaşımın gerekliliğini vurgulamaktadır. 6 yıldır bu anlayışla öğrencilerimiz seçmiş oldukları derslerden proje çalışmaları yapmakta ve bu çalışmaları jüri üyeleri ve konukların önünde sunmaktadırlar. İTÜ GVO ailesine dahil olduğum 2008 yılından bu yana bölümlerle işbirliği içinde öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden değerli projelerin yer aldığı güzel çalışmalara imza atmaktayız. Ulusal alanda öğrencilerimiz TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması nda her sene birinciliği kaptırmamakta, uluslararası alanda ise First Step to Nobel Prize in Physics gibi yarışmalarda onur derecesi almaktadırlar. Bu yıl da TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması na davet edilen iki öğrencimiz Rüstem Kağan OKTAYKAAN ve Mustafa Berke ERDİŞ okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. 11 IB sınıfı öğrencilerinden Rüstem Kağan OKTAYKAAN, Fizik dalında yılı TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması nda İstanbul Avrupa Yakası Bölge Birincisi olmuştur. İnanıyorum ki Türkiye elemelerinde de okulumuzu başarıyla temsil edecektir. Bu yıl öğretmenlerimiz tarafından sergilenmeye değer görülen 41 adet projemiz ve IB eğitiminin parçası olan 5 adet Extended Essay çalışmamızla Geleneksel Proje Sergimizi gerçekleştirdik. Heyecanlıyız, umutluyuz ve çok daha başarılı işler ortaya koymak için sonsuz bir enerjiyle çalışıyoruz. Proje sergisinin bu yıl da hedefine ulaşmasında desteğini esirgemeyen yöneticilerimize, parçası olduğum Fen Bölümüne, tüm öğretmen arkadaşlarıma ve asıl kahramanlar olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Özge Yılmaz Gel Laborant / Kimya Öğretmeni Proje Koordinatörü

8 8 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ÇANAKKALE ZAFERİNİN 98. YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK askerimizin şehit olduğu, bir ülkenin kaderinin değiştiği, yoksulluk içindeki ordumuzun onca imkansızlığa rağmen tarih yazdığı o günün yıl dönümü olan bir 18 Mart ta daha 18 Mart Çanakkale Zaferi ni kutlamak ve Bu topraklar için toprağa düşmüş asker lerimizi anmak amacıyla tören düzenledik. Törende, zaferimizi coşkuyla kutlamanın yanı sıra bugüne dek yurdumuzun savunması uğruna şehit olan tüm askerlerimizi saygı ve minnetle andık. Törenimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı mızın söylenmesiyle başladı. Ardından 11 IB Sınıfı öğrencilerinden Yiğit Baran ve 10 B Sınıfı öğrencilerinden Simay Ataç ın anlattığı o günlere ait asker hatıraları ve okudukları şiirlerle duygu dolu anlar yaşadık. Okul Müdürümüz Kudret Uluköy ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Çanakkale den Yansımalar adlı barkovizyonu izledik. 10 B Sınıfı öğrencilerinden Armanç Mat ve 11 B sınıfı öğrencilerinden Başak Güvenç, Mehmet Akif Ersoy un Çanakkale Şehitlerine adlı ölümsüz şiirini içtenlikle okudu. 11 A Sınıfı öğrencileri ve Tiyatro Kulübü, hazırladıkları Böyledir Bizim Sevdamız adlı kısa oyunu sundular. Tarih öğretmenimiz Ramazan Aşkın, yaşanmış bir hikayeyi anlatarak onlara eşlik etti. Oyunun sonunda okulumuzun güzel sesli öğrencisi Burcu Öz, Böyledir Bizim Sevdamız adlı şarkıyı söyledi. Program okul koromuzun seslendirdiği türkülerle sona erdi.

9 ORHAN VELİ ŞİİR DİNLETİSİ 9 Bazı şiirler vardır, ezberlemek ya da hatırlamak için öyle çok da uğraş vermeyiz. Mısraları her söyleyişimizde ya da duyuşumuzda, bildik bir melodinin sihirli tınısını hissederiz hemen. Aslında o şiirler hayatımıza öylesine girmişlerdir ki sıradan bir şey söylermişçesine dost meclislerinde ağzımızdan çıkıverirler. Ne atom bombası Ne Londra konferansı Bir elinde cımbız bir elinde ayna Umurunda mı dünya veya Yazık oldu Süleyman Efendi ye deyiveririz birden. Ya da Bir de rakı şişesinde balık olsam!... Orhan Veli Kanık denilince, akıllara Veli nin oğlu olduğu gelir, Bir de rakı şişesindeki balık, Bir de İstanbul, Bir de aşk, Bir de özgürlük, Bir de... Orhan Veli Kanık denilince, akla şair gelir. Orhan Veli Kanık a ait şiirlerin yer aldığı dinletide öğrencilerimiz izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

10 10 ETKİNLİKLER OKULUMUZDA KERMES DÜZENLENDİ Öğrencilerimiz Mardin in Nusaybin İlçesindeki maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için yardım amacıyla bir kermes düzenledi. 21. YÜZYIL İÇİN ÖĞRETMENLİK VE GİRİŞİMCİLİK SEMPOZYUMU 16 Mart 2013 tarihinde İTÜ Geliştirme Vakfının değerli yöneticileri ve kıymetli öğretmenleri 21. Yüzyıl için Öğretmenlik ve Girişimcilik Sempozyumu na katılmak amacıyla Kartepede ydi. Sempozyumun düzenlenmesindeki amaç, okullarımız arasındaki birlik beraberlik bağını kuvvetlendirmenin yanı sıra, alanında uzman konukların bildirileriyle eğitim kadromuzun mesleki birikimini artırmak ve eğitimde yeni bakış açıları kazanmalarını sağlamaktı. Dört oturumdan oluşan sempozyum, Kültürel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin Balıbey in açılış konuşmalarıyla başladı. Öğretmenlik mesleğinin geçmişi ve geleceği, eğitim ortamında birey egoları, 21. Yüzyılda eğitim becerileri gibi konuların irdelendiği sempozyum, Dr. Sayın Ali Yılmaz, Prof. Dr. Sayın İrfan Erdoğan, Sayın Yavuz Durmuş, Doç. Dr. Sayın Oktay Aydın ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi Direktörü Sayın Gökhan Yücel in bildirileriyle devam etti. Genel değerlendirmelerin yapılması ve değerli konuşmacıların kendilerine yöneltilen soruları yanıtlamasıyla sona eren sempozyum katılımcılarda büyük memnuniyet yarattı. Katılımcılar, kendilerine ayrılan serbest zaman dilimlerinde birlikte keyifli vakit geçirdiler.

11 ETKİNLİKLER 11 EBRİSTAN EBRU ATÖLYESİ Nİ GEZDİK 21 Mart Perşembe günü Görsel Sanatlar Kulübü öğrencilerimiz Sanatçı Hikmet Barutçugil in Ebristan Ebru Atölyesi ni gezdiler. Ebru sanatçılarından ebru tekniği ile ilgili bilgiler aldılar, atölye çalışmasına katıldılar. BADMİNTON TURNUVASINA KATILDIK Mart 2013 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği Badminton Okul Sporları müsabakalarına katıldık. Okulumuzun Genç Erkek Badminton Takımı oyuncuları Yunus Cankoçak, HüseyinTufan Usta, Ziya Kağan Kişmir, Kadir Berk Özgür, Hüseyin Bora Özgür ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. SAIMUN İÇİN DUBLİN DEYDİK Mart 2013 tarihleri arasında İrlanda nın başkenti Dublin de düzenlenen SAIMUN (St. Andrew s College Model United Nations) Konferansı na katılan öğrencilerimiz bu süreç içinde uluslararası ilişkilerde evrensel bir bakış açısı kazanmıştır. Öğrencilerimizin kendilerini İngilizce ifade etme konusunda gösterdikleri özgüven de bizleri gururlandırmıştır.

12 12 8. OKUYAN OKURYAZAR KİTAP - OKUR BULUŞMASI 49. KÜTÜPHANE HAFTASI DOLAYISIYLA İTÜ MUSTAFA İNAN KÜTÜPHANESİNE GEZİ DÜZENLEDİK 22 Mart Cuma günü 49. Kütüphane Haftası dolayısıyla hazırlık sınıfı öğrencilerimizle İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesine bir gezi düzenlendik. İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesinde bilgiye erişim araçları ve bilgiye erişim teknikleri konusunda öğrencilerimiz bilgilendirildi. 8. OKUYAN OKURYAZAR KİTAP - OKUR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ Günümüzde sadece okuryazar olmanın yeterli olmadığını bilen; okuma yazma öğrendiği andan itibaren daima okuyan, okuduklarını yorumlayan, ülkemizin ve hatta insanlığın ortak mirasına büyük ya da küçük katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaç edinen İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak her yıl mart ayının son haftası okuyan okuryazar etkinliği düzenlemekteyiz. Edebiyat ve sanat dünyasında önem kazanmış isimlerin desteğiyle bu yıl da Mart tarihleri arasında sekizincisini düzenlediğimiz etkinliğimiz, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize edebiyat ve sanat dolu keyifli bir hafta yaşattı. Etkinliğimizin ilk günkü konuğu Necdet Neydim di. Edebiyat ve Ben başlıklı söyleşisinde edebiyatın hayatımızdaki yerine ve önemine dikkat çeken Neydim, öğrencilerimizin yönelttiği soruları yanıtladı.

13 8. OKUYAN OKURYAZAR KİTAP OKUR BULUŞMASI 13 Enver Aysever Okulumuzdaydı 8. Okuyan Okuryazar Kitap-Okur Buluşması Etkinliğinin üçüncü gününde konuğumuz Enver Aysever di Enver Aysever, Yazarlık Serüveni ve Televizyon Programcılığı konulu söyleşinin ilk bölümünde öğrencilerimize doğrudan yazarlık reçetesi vermeden onların en yakın çevrelerini bile sorgulamaları gerektiğini, sağlam durabilmek için de sağlam yetişmelerinin şart olduğunu, bunun için de edebiyatı sevmeleri gerektiğini kendinden örnekler vererek anlattı. Söyleşinin ikinci bölümünde öğrencilerden gelen Gerçek Aykırı Sorular ı yanıtlayan konuğumuz ilgiyle izlendi. Etkinlik kapsamında Filiz Ali de Okulumuzdaydı Sabahattin Ali nin Ben Gene Sana Vurgunum, Aldırma Gönül, Çocuklar Gibi şiirlerinden yapılan bir seçkiyle program başladı. Daha sonra, Sabahattin Ali nin yaşamı ve edebi kişiliği hakkında hazırlanan barkovizyon izlenildi. Severek okuduğumuz Kürk Mantolu Madonna ve Kuyucaklı Yusuf un yazarı ünlü edebiyatçımız Sabahattin Ali yi üzülecek bir şey yok. Her şey düzelir; hele Filiz hiç üzülmesin. dediği kızı Filiz Ali den dinlemek bambaşka bir onurdu. Hem eserlerdeki karakterlerin, sanatçının yakın çevresinden seçtiğini öğrenmek hem de baba kız ilişkisinin ne kadar değerli olduğunu, zamana tanıklık eden bir insandan dinlemek hepimizi derinden etkiledi. Filiz Ali, soru-yanıt bölümünde Sabahattin Ali yle ilgili soruları tüm samimiyetiyle yanıtladıktan sonra plaket sunumuyla program sona erdi. Çıkışta, konuğumuz Filiz Ali eserlerini bizler için imzaladı. Etkinliğin son günü Feyza Hepçilingirler konuğumuzdu. Değerli konuğumuz gençlerimizi Türkçemizin zenginliği hakkında bilgilendirdi. Türk dilinin yozlaşması ve günlük hayatta yapılan dil yanlışlarına dikkat çeken yazarımız verdiği örneklerle bizleri düşündürdü.

14 14 TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI PROJE SERÜVENİMİZ NASIL BAŞLADI? Bilimin sevdirilmesi ve bilimsel çalışmaların orta öğretim öğrencileri arasında özendirilmesi için düzenlenen 44. TÜBİTAK bölge elemeleri sonuçlandı. Öğrencilerimizden Rüstem Kağan Oktaykaan ve Berke Erdiş hazırladıkları projelerle okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Her iki proje de Uygulamalı Fizik dalında hazırlandı ve SDKM de dört gün boyunca sergilendi. Aslında proje yarışmasına katılma amacımız yoktu. Ne oldu da bu çalışmalardan bir başarı öyküsü çıktı? Her şey bu öğrencilerin bilime duydukları ilgi ile başlamıştı. Sene başında tanıştığımızda bu öğrencilerin IB bitirme tezlerini fizik dersinden aldıklarını öğrendim. Kağan bulduğu bir makaleden yola çıkmış, düzeneğini kurmuş, ön çalışmalarına başlamış ancak fikrini destekleyecek verileri almayı başaramamıştı. Berke ise henüz konusunu belirlememişti. Konu belirlemek, bir hipotez kurmak hiç kolay değildir. Bu süreç bitirme tezlerini teslim tarihleri yaklaştıkça sancılı bir hal alır. Bu noktada öğretmenleri olarak benim rolüm yol göstererek ve yüreklendirerek proje konularını kendilerinin bulmasını sağlamaktır. Öğrenciler yeri geldiğinde de göğüslerini gere gere Bu benim eserim. demelidir. Yerleşik kanı Konuyu öğretmen belirler öğrenci de bunun üzerine çalışır. şeklindedir. Bu kanının üstesinden geldikten sonrası benim için olduğu kadar Berke için de çok kolay, eğlenceli ve sürükleyici oldu. Düzeneklerini kurup veri alana kadar geçen süreci uzun yıllar hep hatırlayacaklar. Dersler bitip herkes evine yollandığında Kağan ve Berke laboratuvarda günlerce çalıştılar. Eve dönerken bir şeylerin üstesinden gelmenin hazzını da yaşadılar hayal kırıklığını da. Kar yağıp evlerine vaktinde gidemedikleri de oldu. Ama her defasında ertesi gün okula sorunları aşmak için çözümleri ile geldiler. Bitirme tezlerini satır satır yaşayarak kaleme aldılar. Çalışmalar öyle bir hal aldı ki TÜBİTAK başvuruları için sadece ödevlerinin bir bölümünü Türkçe kaleme almaları yeterli oldu. Başvuru için ne gerekiyorsa hepsini bir çırpıda tamamladılar. Sonuçlar geldiğinde de hak ettikleri sevinci doya doya yaşadılar. Sergi zamanına kadar geçen sürede sunumlar yaparak projelerini tanıttılar, aslında her defasında ne yaptıklarının biraz daha farkına vardılar. Sunumların sonunda ortaya çıkan kimsenin anlamayacağı; ancak onların mutlaka yanıt aradıkları soruları oldu. Hepsini yanıtladılar. En küçük bir ayrıntıyı bile atlamadılar. Sergi sırasında konuklara ve jüriye yaptıkları sunumlarla herkesin beğenisini kazandılar. Sonuçlar açıklandığında sevincimiz çok büyük oldu. Kağan ın projesi birinci olmuş ve Ankara da finallere katılma başarısını göstermişti.

15 TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI 15 Pazartesi günü karşılaştığımızda Kağan, proje raporunda değişiklik yapıp yapamayacağını; Berke de bitirme tezini farkına vardığı ayrıntıları da ekleyerek yeniden kaleme almayı düşünüyordu. Bu yazıya Proje serüvenimiz devam ediyor! diye başlık yazmıştım oysa anladım ki onların bitiremeyecekleri proje serüvenleri sadece başlamıştı AVRUPA BÖLGE BİRİNCİSİ OLAN PROJEMİZ BAK BAKALIM BOZUK MU? Doğadaki her madde gibi, besin maddeleri de belirli bir süre sonra bozulmaya ve özelliklerini yitirmeye başlar. Bu deneyin amacı, sıvı maddelerin tazeliğini fizik yasalarıyla, kırılma indisi farkını gözlemleyerek tespit etmektir. Deneyde çalışma ve gözlem kolaylığı nedeniyle vişne suyu kullanılmıştır. Sonuç olarak, taze ve bozuk vişne suyu için belirli kırılma indisleri tanımlanmıştır. Deneye kaynak taraması yaparak başlanmıştır ve kullanılacak olan yöntem Ahmet Uysal ın (Northwestern University, Evenston, IL), Determining the Thickness and Refractive Index of a Mirror adlı makalesinde hareketle belirlenmiştir. Makale aynanın kalınlığı ve kırılma indisinin belirlenmesi için oluşturulduysa da bu yaklaşım vişne suyunun da kırılma indisini bulacak şekle dönüştürülmüştür. Deneyin başında da beklendiği gibi, bozuk ve taze vişne suyu arasında birçok fark oluşmuştur: renk, koku, bakteri ve mantarların gözlemlenmesi, akışkanlık farkları vb. Bu farklar yine beklendiği gibi kırılma indisini de değiştirmiştir. Deney sırasında kontrol amacıyla içme suyunun kırılma indisi hesaplanmış ve elde edilen sonuçların doğruluğunu sınamak için kabul edilmiş bilimsel değerlerle karşılaştırılmıştır. Gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra ilk olarak, içme suyunun kırılma indisi n± n=(1.40±0.08) olarak hesaplanmıştır. Saf su için kabul edilen değer 20 o C de (4/3, 1.33) tür. Deneyin doğruluğundan emin olunduktan sonra bozuk ve taze vişne suyu için bulunan kırılma indisi değerleri aşağıdaki gibidir; Taze vişne suyu: n± n=(2.08 ±0.08) Bozuk vişne suyu: n± n=(1.29 ±0.08) Görüldüğü üzere, deneyde kullanılan yöntem sıvı besin maddelerinin tazeliğini kontrol etmede başarıyla uygulanabilir. Elde edilen sonuçlar kullanılarak yapılan ölçeklendirme ile basit bir cihaz geliştirilmiş ve bu araç sıvı maddelerin tazeliği kolaylıkla belirlemiştir. * Kırılma İndisi : Maddede yol alan ışığın ya da diğer elektromanyetik dalgaların boşlukta yol alan ışığa göre ne kadar yavaş ilerlediğini gösteren bir katsayıdır. Turgut Akbatur Fizik Öğretmeni

16 16 ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ NİSAN AYI PROGRAMI

17 NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ 17 İTÜ METEOROLOJİ İSTASYONUNU GEZMEYE GİDİYORUZ 9.sınıflar ile işlediğimiz İklim Bilgisi konularını pekiştirmek, sıcaklık ölçümlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için nisan ayında İTÜ Meteoroloji Bölümünü ziyaret edeceğiz. 01 YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ PORTFOLYO SUNUMLARI 2 Salı günü saat : Hazırlık A Sınıfı 3 Çarşamba günü saat : Hazırlık B Sınıfı 12.Sınıflar hariç tüm seviyelerde öğrencilerimiz belirledikleri temalarda sunum yapacaklardır. Sunumlar 3-5 dk. arasında olup, ders öğretmenleri ve sınıf arkadaşları tarafından değerledirilecektir SINIFLAR İÇİN IB VE DERS SEÇİM TOPLANTISI 9.Sınıf velilerine yönelik IB tanıtımı ve ders seçimi konusunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 03 OKUL DERGİMİZ İÇİN SÖYLEŞİLERİMİZ DEVAM EDİYOR Okul dergimiz için Kültür Sanat Koordinatörümüz Ayla Özkök ve öğrencilerimiz; Prof.Gülsüm Sağlamer, Prof. Nilüfer Eğrican ve Kültürel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin Balıbey ile söyleşi yapacaklar. 05 İSPANYA KÜLTÜRÜNÜ TANIMAYA GİDİYORUZ İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğrencileri kültürünü tanımak için İspanya ya gidiyorlar. Geziye katılan 43 öğrenci, Barselona, Madrid, Valensiya, Zaragoza ve Sevilla gibi şehirleri gezi esnasında tanıma fırsatı bulacaklar. 06 İNGİLİZCE MÜNAZARA YARIŞMASI tarihinden itibaren eleme sistemi ile yapılacak olan Kadıköy Anadolu Lisesi nin İstanbul İli genelinde düzenlediği debate yarışmasına Ahme Sırdaş, Bora Özgür, Berk Özgür ve Alican Tanrıver isimli öğrencilerimizle katılacağız. İlk karşılaşma Nişantası Anadolu Lisesi ile yapılacaktır. SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ Sera Talia Demirkol, Lara Özalp ve Melis Gün ile birlikte Özel Amerikan Robert Lisesi nin İstanbul İli genelinde düzenlediği Fark Yaratabiliriz: Liselerde Sorumluluk Projeleri Sempozyumu na katılacak ve Eyüp Çocuk Yuvası ile ilgili yapılan sosyal sorumluluk projesi ile ilgili sunum yapacaklardır. 11

18 18 NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ MEF GENÇLIK PLATFORMU Öğrencilerimiz tarihleri arasında eğitim, sağlık, sanat, tarih, sosyal yaşam, bilim ve teknoloji, uluslararası ilişkiler... Türkiye nin sorunlarının 7 ayrı komitede ele alınacağı, tartışma platformuna katılacaklardır ÖĞRENCİLERİMİZ TÜBİTAK TARAFINDAN DÜZENLENEN MATEMATİK, KİMYA, FİZİK OLİMPİYATLARINA KATILACAKLAR Olimpiyat gruplarından seçilen öğrenciler tarihlerinde Tübitak Bilim Olimpiyatları na katılacaktır. 13 Cumartesi saatleri arası yapılacak fizik olimpiyatına okulumuz 8 öğrenci ile 14 Pazar günü arası yapılacak kimya olimpiyatına 5 öğrenci ile; yine aynı gün saatleri arası yapılacak matematik olimpiyatlarına 9 öğrenci, biyoloji olimpiyatına ise 2 öğrenci ile katılacaktır TÜBİTAK 21.ULUSAL BİLİM OLİMPİYATLARINA KATILAN ÖĞRENCİLER Sıra Sınıf Öğr. No Adı Soyadı Dersi Öğretmeni 1 11A 401 Utku Algün Biyoloji Özgül Varinli 2 11C 412 Eylül Ataol Biyoloji Özgül Varinli 3 11A 356 Mehmet Mert Büyükturgay Fizik Gürkan Odabaş 4 11A 369 Ali Emre Öztürk Fizik Gürkan Odabaş 5 11A 409 Atilla Ertem Fizik Gürkan Odabaş 6 9B 470 Barış İzar Fizik Turgut F. Akbatur 7 9C 474 Ilgaz Cerit Fizik Turgut F. Akbatur 8 9B 488 Talha Yiğit Aktan Fizik Turgut F. Akbatur 9 9C 523 Ayda Döner Fizik Turgut F. Akbatur 10 9B 577 Burak Can Çiçek Fizik Turgut F. Akbatur 11 11C 350 Umay Çelik Kimya Mevlüt Yıldız 12 11C 362 Bülin Atıcı Kimya Mevlüt Yıldız 13 11A 370 Burak Özmen Kimya Mevlüt Yıldız 14 11C 406 Özde Gün Alfar Kimya Mevlüt Yıldız 15 11A 407 Zeynephan Sandalcılar Kimya Mevlüt Yıldız 16 10C 498 Ahmet Hakan Lav Matematik Mustafa Karatemiz 17 10C 499 Ahmet Sırdaş Matematik Mustafa Karatemiz 18 10B 468 Güray Yiğit Matematik Mustafa Karatemiz 19 10B 414 Simay Ataç Matematik Ali Mesut Meral 20 10A 413 Alican Tanrıver Matematik Ali Mesut Meral 21 9A 516 Birkan Gökbağ Matematik Göksel Yıldız 22 9C 485 İrem Timur Matematik Göksel Yıldız 23 9C 564 Mert Can İnce Matematik Göksel Yıldız 24 9C 526 Can Yakın Matematik Göksel Yıldız Sınav Yeri 21.Ulusal Bilim Olimpiyatları Sınav Tarihi Dersi Zamanı Cumartesi Fizik Pazar Kimya Pazar Matematik Pazar Biyoloji

19 NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ 19 BEYKENT ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN 12. ULUSAL IB GÜNÜNDE ÖĞRETMENLERİMİZ SUNUM YAPACAKLAR Kimya öğretmenimiz Mevlüt YILDIZ, Experimental Work and Internal Assessment Biyoloji öğretmenimiz Özgül Varinli, Extended Essay Matematik öğretmenlerimiz Özgür Erdoğan ve Sahibe Kadıoğlu, Math SL değerlendirme kriterleri Edebiyat Öğretmenimiz Burhan Zerek IB de Ana Dil Eğitimi konulu sunumları yapacaklar. Sunum yapacak olan öğretmenlerimize başarılar dileriz. 13 VOLEYBOL TURNUVASI DÜZENLEYECEĞİZ tarihleri arasında sınıflar arası Voleybol Turnuvası düzenlenecektir. VELİ TOPLANTISI YAPACAĞIZ 16 Hazırlık sınıfları velileri ile Saat: sınıf velileri ile Saat: sınıf velileri ile Saat: sınıf velileri ile Saat: sınıf velilerine toplantı öncesinde YGS - LYS hazırlık sürecine ilişkin bilgi verilecektir İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİNE GEZİYE GİDİYORUZ ve 12. sınıf FM öğrencileri ile saat arasında gerçekleştirilecektir. İTÜ PDR SEMPOZYUMU İTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından tarihlerinde İnternet Bağımlılığı konulu 7. Üniversiteler Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumu düzenlenecektir. Okulumuzun psikolojik danışmanları ve istekli velilerimiz sempozyuma katılacaklardır. 18 İNGİLİZCE THEME WRITING sınıflar hariç tüm seviyelerde öğrenciler kendilerine verilen tema ve buna bağlı olarak belirlenen konu üzerine makale yazacaklardır. Beğenilen makaleler ödüllendirilecektir. ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ile birlikte İTÜ Spor Salonu nda yapılacak olan törene katılacağız. 23

20 20 NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ CAM OCAĞI ATÖLYESİNE GİDİYORUZ 25 Fotoğrafçılık ve Görsel Sanatlar Kulübü öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağı Atölyelerini gezerek, füzyon cam çalışması yapacaklardır. BULUŞMA ELGİNKAN VAKFI OKULLARI GÜNÜ 28 Elginkan Vakfı Okulları Günü nde, Elginkan Vakfının katkılarıyla yapılmış olan okulların öğrencileri bir araya gelerek müzik, drama ve resim sergisi etkinlikleri yapacaklardır. MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNÜ DÜZENLEYECEĞİZ 29 Bu dönem daha önce yapılan Meslek Tanıtım Günleri nden farklı olarak akademisyenlerin değil, çoğunluğunu velilerimizin oluşturacağı, farklı meslekten kişilerin davet edilmesi planlanmaktadır. Kariyer günleri, tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecektir. YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNE SUNUM YAPILACAKTIR. 29 MEB - IB Müfredat karşılaştırması sunumu matematik öğretmenimiz Özgür Erdoğan tarafından gerçekleştirilecektir. İSPANYOLCA THEME WRITING sınıflar hariç tüm seviyelerde öğrenciler kendilerine verilen tema ve buna bağlı olarak belirlenen konu üzerine makale yazacaklardır. Beğenilen makaleler ödüllendirilecektir.

21 SINAV TAKVİMİ 21 MEB SINIFLARI - 2.SINAV TARİHLERİ Tarih Hz 9.Sınıf 10 FM 10 TM 11 FM 11 TM Pzt Tarih Tarih Tarih T.C.İnk.T. T.C.İnk.T Sal Matematik Matematik Matematik Matematik Matematik Matematik Çar Coğrafya Coğrafya Coğrafya Kimya Coğrafya Per Sağlık Kimya Felsefe Felsefe Cum Geometri Geometri Geometri Pzt MC MC MC MC MC MC Per RW RW RW RW RW RW Cum Biyoloji Biyoloji Biyoloji Pzt Türkçe T.Ed. T.Ed. T.ED. T.Ed. T.Ed Sal İspanyolca İspanyolca İspanyolca İspanyolca İspanyolca İspanyolca Çar Fizik Fizik Dil ve Anl Per Mazeret Mazeret Mazeret Mazeret Mazeret Mazeret IB SINIFLARI - 2.SINAV TARİHLERİ Tarih Pzt Sınav Saati 10 IB 11 IB 12 IB Sal 2-3.Ders Math SL Math SL Math SL Çar Per 2-3.Ders Chemistry HL Chemistry HL Chemistry HL Cum 2-3.Ders Pzt 2-3.Ders Geometri Geometri Geometri Per 2.Ders English B English B English B Cum 2-3.Ders Biyoloji/Fizik Biyoloji/Fizik Biyoloji/Fizik Pzt 2-3.Ders Turkish A1 Turkish A1 Turkish A Sal 2.Ders İspanyolca İspanyolca İspanyolca Çar 2-3.Ders Biyoloji/Fizik Biyoloji/Fizik Biyoloji/Fizik Per 2.Ders Mazeret Mazeret Mazeret

22 22 SINAV TAKVİMİ 12. SINIFLAR - 2.SINAV TARİHLERİ Tarih 12 FM 12 TM Pzt Mat(ÖSYS) Mat(ÖSYS) Sal Dil ve Anl. Coğrafya Çar Biyoloji Biyoloji(ÖSYS-FKB) Per İng. İng Cum Kimya Dil ve Anl Per Matematik Matematik Cum Din K.-B.Kuramı(IB) Din K Pzt T.Ed T.Ed Sal Fizik Per İspanyolca İspanyolca Cum Geometri Geometri ÖSYS DENEME SINAV TAKVİMİ Tarih 12.Sınıflar 11.Sınıflar 10.Sınıflar 9.Sınıflar Sal LYS Deneme 3 (Mat-Geo / Sos. Bil.) Çar LYS Deneme 3 (Edeb-Coğ / Fen Bil.) DENEME-4 DENEME-2 DENEME-2

23 YEMEK MENÜSÜ 23 ETİK FİRMASI YEMEK MENÜSÜ 1 cal 2 cal 3 cal 4 cal 5 cal Mercimek Çorba 235 Domates Çorbası 180 Ezogelin Çorba 200 Brokoli Çorba 150 Domates Çorbası 180 Tas Kebabı 410 Tavuk Şiş 290 Izgara Köfte 370 Lazanya 400 Karışık Pizza 420 Karnabahar 310 Patlıcan Musakka 310 Taze Fasülye 220 Yeşil Mercimek 330 Tavuklu Bezelye 190 Kremalı Mantarlı Makarna 340 Pirinç Pilavı 370 Spagetti Napoliten 320 Erişte 300 Domates Soslu Makarna 320 Kakaolu Kek, Şekerpare, Supangle, Mozaik Pasta, Kemalpaşa, 15 cal 16 cal 17 cal 18 cal 19 cal Şehriye Çorbası 190 Mercimek Çorba 235 Ezogelin Çorba 200 Domates Çorba 180 Mısır Çorbası 180 İzmir Köfte 380 Mantı 400 Çıtır Piliç 510 Hamburger 500 Soya Soslu Fırın Tavuk 470 Etli Nohut 360 Körili Tavuk 320 Karışık Dolma 250 Karnıyarık 350 Kıymalı Ispanak 280 Pirinç Pilavı 370 Bulgur Pilavı 340 Penne Napoliten 320 Tavuklu-Nohutlu Pilav 420 Kremalı-Mantarlı Makarna 340 Supangle, İrmik helvası, Salata,meyve Kakaolu Kek, Salata,meyve Kemalpaşa T. Browni,Salata- Meyve 22 cal 23 cal 24 cal 25 cal 26 cal Sebze Çorba 150 Tavuksuyu Çorba 240 Mercimek Çorba 235 Şehriye Çorba 190 Tavuk Döner 390 TATİL Piliç Nugget 410 Et Sote 430 Tavuklu Saç Kavurma 440 Fırın Türlü 275 Fırın Patates 380 Patlıcan Musakka 310 Etli Bezelye 250 Pirinç Pilavı 370 Kakaolu Kek, Domates Soslu Makarna Supangle, 320 Bulgur Pilavı 340 Pirinç Pilavı 370 Mozaik Pasta, Kemalpaşa, 29 cal 30 cal Mercimek Çorba 235 Domates Çorba 180 Şinitzel 510 Sebzeli Misket Köfte 310 Taze Fasülye 250 Kabak Dolma 330 Pirinç Pilavı 370 Kakaolu Kek, Spagetti Napoliten İrmik Helvası, 320

24 24 KÜNYE İTÜ GELIŞTIRME VAKFI OKULLARI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ Adres Telefon : İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Özel Ekrem Elginkan Lisesi Maslak Sarıyer / İSTANBUL : (0212) (100 hat) Faks : (0212) E-Posta Web : : BÜLTEN BİLGİLERİ Aylık Okul Bülteni Cilt 1, Sayı 2, Mart Bülteni Derleyen, Düzenleyen : Özgür KAYA ( ) Bülteni Düzenleyen, Tasarlayan, Yayınlayan : Şafak TÜLÜKAŞ ( ) Redaksiyon : Özlem ÇEVİK ( ) Aynur MUSLU ( ) Seval SUCU ( ) Bültene katkılarından dolayı Sayın Özlem TÜRKARSLAN, Sayın Özge Yılmaz GEL ve Sayın Turgut AKBATUR a ve bir ay boyunca yaptıkları etkinlikler ile okulumuza sağladıkları katkılar için değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

06.05.2011 tarih ve 45 sayılı TTK kararı ile yayınlanan IB DP Kasım dönemi haftalık ders çizelgeleri,

06.05.2011 tarih ve 45 sayılı TTK kararı ile yayınlanan IB DP Kasım dönemi haftalık ders çizelgeleri, HAFTALIK DERS DAĞILIMLARI 06.05.2011 tarih ve 45 sayılı TTK kararı ile yayınlanan IB DP Kasım dönemi haftalık ders çizelgeleri, Sınıf Ders Ders Ders Öğretmeni HzA Türkçe 4 Aynur Muslu HzA Matematik 2 Mustafa

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 Değerli Velilerimiz, 23 Nisan Pazar günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenimiz saat 10:30-11:30 arasında çok amaçlı salonda 2.ve 3. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı

Detaylı

T.C. SARIYER KAYMAKAMLIĞI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2015 2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SINAV TAKVİMİ

T.C. SARIYER KAYMAKAMLIĞI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2015 2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SINAV TAKVİMİ T.C. SARIYER KAYMAKAMLIĞI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2015 2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SINAV TAKVİMİ I. KANAAT DÖNEMİ Tarih Hz 9.Sınıf 10.Sınıf 11FM 11TM 21.10.2015 Çar Matematik Matematik

Detaylı

9B Kimya 2 Özge YILMAZ GEL 9B Biyoloji 2 Aliye ÖZGÜR 9B Sağlık Bilgisi 1 Pzt.2.ders(Biyoloji dersi ile birlikte) Aliye ÖZGÜR 9B İngilizce 8

9B Kimya 2 Özge YILMAZ GEL 9B Biyoloji 2 Aliye ÖZGÜR 9B Sağlık Bilgisi 1 Pzt.2.ders(Biyoloji dersi ile birlikte) Aliye ÖZGÜR 9B İngilizce 8 TC SARIYER KAYMAKAMLIĞI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2012-2013 HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ(PRE IB) 06.05.2011 tarih ve 45 sayılı TTK Kararı ile yayınlanan IBDP Kasım Dönemi Haftalık Çizelgesi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü töreni hazırlıkları, ortaokul öğrencilerimizin 1. deneme

Detaylı

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL 2012 ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ RENKLERİN DİLİ İDARİ İŞLER PDR ÇALIŞMALARI ZÜMRE FAALİYETLERİ HAFTASONU/TATİL KDS-GTS-YAZILI EKDERS-ETÜT REHBERLİK

Detaylı

ŞEREFLİKOÇHİSAR DEVLET HASTANESİ KASIM AYI YEMEK LİSTESİ

ŞEREFLİKOÇHİSAR DEVLET HASTANESİ KASIM AYI YEMEK LİSTESİ ŞEREFLİKOÇHİSAR DEVLET HASTANESİ KASIM AYI YEMEK LİSTESİ ÖĞLE YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ DİYET TOYGA ÇORBASI TARHANA ÇORBA TOYGA ÇORBASI 1.11.2015 HAŞLAMA ET KIYMALI ISPANAK-YOĞURTLU HAŞLAMA ET PAZAR BULGUR PİLAVI

Detaylı

TED Kayseri Koleji Almanca Öğretmenleri Ankara da

TED Kayseri Koleji Almanca Öğretmenleri Ankara da TED Kayseri Koleji Almanca Öğretmenleri Ankara da Almanca Öğretmenlerimiz Öznur Polat, Çiğdem Erdem, Onur Karga ve Pervin Doğan Moodle üzerinden aldıkları eğitimin ikinci bölümünü de tamamladılar. 21.03.-22.03.2015

Detaylı

BALKANLAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

BALKANLAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ Eylül 17 4 5 6 7 8 9 10 KURBAN BAYRAMI TATİLİ Yeni kayıt olan öğrenci velileri ile okula hazırlık toplantısı 11 12 13 14 15 16 17 Zümre Tutanakları ve Yıllık Planların Okul Müdürlüğüne Teslimi 12.sınıflarKonu

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, Bir haftayı daha geride bıraktık. Öğrencilerimiz hafta boyunca sınıf çalışmalarının

Detaylı

1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz.

1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz. 1.TEOG Öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı Nasıl Değerlendirmeliyiz. Sınava sayılı günler kala heyecanı gözlerinden okunan 8.sınıf öğrencilerimize TEOG öncesi Test Çözüm Teknikleri ve Son 2 Haftayı

Detaylı

ÖZEL TOROS YAĞMUR ANADOLU LİSESİ VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ZÜMRE FAALİYETLERİ. YGS-LYS 12.Sınıf 11.Sınıf 10.Sınıf 9.Sınıf

ÖZEL TOROS YAĞMUR ANADOLU LİSESİ VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ZÜMRE FAALİYETLERİ. YGS-LYS 12.Sınıf 11.Sınıf 10.Sınıf 9.Sınıf 5 Eylül 2011 Pazartesi Öğretmenler Toplantısı 19 Eylül 2011 Pazartesi Okulun Açılışı (Edebiyat Zümresi) 20 Eylül 2011 Salı Kimya panosu(n.ş) AKADEMİK TAKVİM SUNUMU 21 Eylül 2011 Çarşamba 22 Eylül 2011

Detaylı

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI AMAÇ VE HEDEFLER AMAÇ 1: Kaliteli bir eğitim öğretim ortamı için okulun fiziki yapısını, araç - gereç ve donanımını

Detaylı

KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR

KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR 3. SINIFLARIMIZ MENDİL KAPMACA TURNUVASI HEYECANI YAŞIYORLAR Her yıl geleneksel çocuk oyunları kapsamında düzenlemiş olduğumuz 3.sınıflar arası mendil kapmaca turnuvası, bu yıl da mart ayı içinde gerçekleştirildi.

Detaylı

Tarih Gün Öğün. Yemek Sabah Kaşar peynir Piknik Reçel Fındık Ezmesi Siyah/Yeşil Zeytin Gözleme Domates/Salatalık 8.1.2015 Perşembe

Tarih Gün Öğün. Yemek Sabah Kaşar peynir Piknik Reçel Fındık Ezmesi Siyah/Yeşil Zeytin Gözleme Domates/Salatalık 8.1.2015 Perşembe Tarih Gün Öğün Yemek Sabah Kaşar peynir Piknik Reçel Fındık Ezmesi Siyah/Yeşil Zeytin Gözleme Domates/Salatalık 8.1.2015 Perşembe Öğle Mercimek Çorba Karışık Dolma Makarna Meyve Yoğurt Akşam Kulaklı Çorba

Detaylı

2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİ EKİM AYI YEMEK LİSTESİ 01 EKİM 2015 02 EKİM 2015 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA

2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİ EKİM AYI YEMEK LİSTESİ 01 EKİM 2015 02 EKİM 2015 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA 2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 01 EKİM 2015 02 EKİM 2015 MERCİMEK ÇORBA 125 YAYLA ÇORBA 125 ETLİ KURU FASULYE 300 IZGARA KÖFTE/PATATES 300 PİRİNÇ PİLAVI 225 SOSLU MAKARNA 225 MEYVE / REVANİ 75 / MEYVE /

Detaylı

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ Sağlık Kültür ve Spor Da re Başkanlığı Ocak - 2015 Öğle Yemek Menüsü

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ Sağlık Kültür ve Spor Da re Başkanlığı Ocak - 2015 Öğle Yemek Menüsü FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ Sağlık Kültür ve Spor Da re Başkanlığı Ocak - 2015 Öğle Yemek Menüsü Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma 1 Ocak 2 Ocak Mercimek Çorba (134 kcal) Kaşarlı Fırın Tavuk

Detaylı

Kıy. Fırın Karnıbahar* Zyty. Taze Fasulye* Anadolu Nohut* Et Döner** Patlıcan Musakka*

Kıy. Fırın Karnıbahar* Zyty. Taze Fasulye* Anadolu Nohut* Et Döner** Patlıcan Musakka* 01/11/16-Salı 02/11/16-Çarşamba 03/11/16-Perşembe 04/11/16-Cuma K Beyaz Peynir* K Kaşar Peyniri* K Üçgen Peynir* K Beyaz Peynir* K Zeytin Yeşil* K Zeytin Siyah* K Zeytin Yeşil* K Zeytin Siyah* K Haşlanmış

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI. ÖĞRENCİ ve VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI. ÖĞRENCİ ve VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ ve VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ İstanbul, Eylül 2013 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz-Okul Müdürü 2. Tarihçe 3. Öğretim ve Yönetim

Detaylı

TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI

TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI GELENEKSEL MÜNAZARA TURNUVAMIZIN FİNALİ YAPILDI Sosyal etkinliklerine devam eden okulumuz, 27 03.2015 Cuma günü konferans salonunda, edebiyat öğretmenimiz Gülgün KALPAKÇI rehberliğinde 10. Sınıflar arası

Detaylı

TED ALİAĞA KOLEJİ EKİM 2015

TED ALİAĞA KOLEJİ EKİM 2015 TED ALİAĞA KOLEJİ EKİM 2015 YEMEK MENÜSÜ 01 EKİM 2015 PERŞEMBE 02 EKİM 2015 CUMA SİMİT ÜÇGEN PEYNİR DOMATES-SALATALIK ZEYTİN FINDIK KREMASI 1175 CAL DOMATES - SALATALIK ZEYTİN HAŞLANMIŞ YUMURTA BEYAZ PEYNİR

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR AĞUSTOS 2016 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 *2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Çalışmalarının Başlangıcı 22 23 24 25 27 28 12.Sınıflar YGS/LYS KURS PROGRAMININ BAŞLAMASI Yabancı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 33. VELİ BÜLTENİ Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Bilim, Kültür, Sanat Günleri etkinliklerimiz, anaokulu 3 yaş grubundan

Detaylı

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! K A Y I O K U L L A R I Haftalı 17-21 NİSAN 2017 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Yarının aydınlık geleceği olan

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI LİSE TANITIM VE BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ EYLÜL 2013 Sene Başı Öğrenci Bilgilendirme Programı YGS - LYS

Detaylı

DEVAM ETMEKTEDİR. MASTER MENÜ PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA 07/11/ /11/ /11/ /11/ /11/2016 SABAH MENÜSÜ

DEVAM ETMEKTEDİR. MASTER MENÜ PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA 07/11/ /11/ /11/ /11/ /11/2016 SABAH MENÜSÜ ÖZEL 2016 KASIM MASTER MENÜ FİDE OKULLARI PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA 07/11/2016 08/11/2016 09/11/2016 10/11/2016 11/11/2016 SABAH MENÜSÜ KAŞAR PEY.SİMİT ZEYTİN EZMELİ DİLİM EKMEK MİNİ SAKALLI

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI'NA KATILDILAR 9 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Koleji tarafından düzenlenen Equipping the Next Generation konulu 3. ELT Konferansı na okulumuz

Detaylı

TED KONYA KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ

TED KONYA KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ TED KONYA KOLEJİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ Yapılacak Çalışmalar Başlangıç-Bitiş Tarihleri 8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine Danışman Öğretmen Ataması 02-06 Mayıs 2016 12. Sınıf

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 30 ARALIK 2016

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 30 ARALIK 2016 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 30 ARALIK 2016 VELİLERİMİZE HATIRLATMALAR YENİ YIL ETKİNLİĞİ Okul Öncesi öğrencilerimiz için planladığımız Yeni Yıl Etkinliği okulların kar tatili olması dolayısıyla yapılamadı. Bu

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İÇİNDEKİLER Duyurular Okula Hoş geldiniz Kahvaltısı Temel İlk Yardım Eğitimi Yangın Güvenliği ve Yangınla Mücadele Eğitimi YGS - LYS Kampı Okul Açılış

Detaylı

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 3 4 7 0 3 4 7 *Akademik kadronun göreve başlaması *Açılış Kahvaltısı 0 4 30 ZAFER BAYRAMI 3 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi EYLÜL 3 4 7 Eve Dönüş.30

Detaylı

ANTALYA SINAV KOLEJİ ARALIK AYI YEMEK LİSTESİ

ANTALYA SINAV KOLEJİ ARALIK AYI YEMEK LİSTESİ 01.12.2015 02.12.2015 03.12.2015 04.12.2015 05.12.2015 ANTALYA SINAV KOLEJİ ARALIK AYI YEMEK LİSTESİ TARİH SABAH KAHVALTISI ÖĞLE YEMEĞİ İKİNDİ KAHVALTISI SİGARA BÖREĞİ SOSLU SOSİS LEBLEBİ I CRONFLEKS ÇITIR

Detaylı

4-8 MAYIS 2014-2015 / SAYI 32 CAMBRIDGE KOLEJİ

4-8 MAYIS 2014-2015 / SAYI 32 CAMBRIDGE KOLEJİ 4-8 MAYIS 2014-2015 / SAYI 32 CAMBRIDGE KOLEJİ LİDERLERİN OKULU DOĞA KAŞİFLERİ KAMPTA! Öğrencilerimiz 5 ve 7 Mayıs 2015 tarihlerinde Şile Sahilköy de düzenlenen Doğa Kampları ile doğayı keşfe çıktılar.

Detaylı

ÖZEL TANI ANADOLU LİSESİ ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2016

ÖZEL TANI ANADOLU LİSESİ ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2016 ÖZEL TANI ANADOLU LİSESİ 2016-2017 ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2016 1 AĞUSTOS 2 AĞUSTOS 3 AĞUSTOS 4 AĞUSTOS 5 AĞUSTOS 6 AĞUSTOS 7 AĞUSTOS 8 AĞUSTOS 9 AĞUSTOS 10 AĞUSTOS 11 AĞUSTOS 12 AĞUSTOS 13 AĞUSTOS 14

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015 CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ 29 Ekim 2015 Perşembe günü öğrencilerimiz her gün olduğu gibi saat 08:30 da serbest kıyafetle okulda olacaklar, sınıf yoklamalarının alınmasının

Detaylı

Hazırlık Sınıfı 9.Sınıf 10.Sınıf 11.Sınıf. ALKEV Gelişim Akademisi. Bayram Arefesi. Bayram. Kulüp Başlangıcı

Hazırlık Sınıfı 9.Sınıf 10.Sınıf 11.Sınıf. ALKEV Gelişim Akademisi. Bayram Arefesi. Bayram. Kulüp Başlangıcı EYLÜL 2016 1 Perşembe 2 Cuma 3 Cumartesi 4 Pazar 5 Pazartesi 6 Salı 7 Çarşamba 8 Perşembe 9 Cuma 10 Cumartesi 11 Pazar 12 Pazartesi 13 Salı 14 Çarşamba 15 Perşembe 16 Cuma 17 Cumartesi 18 Pazar 19 Pazartesi

Detaylı

Kahvaltı. Öğle Yemeği. Salata Bar

Kahvaltı. Öğle Yemeği. Salata Bar 02 / 05 / 2016 03 / 05 / 2016 04 / 05 / 2016 05 / 05 / 2016 06 / 05 / 2016 Peynirli Poğaça Rol Ekmek Peynirli Fırın Ekmek Rol Ekmek Rol Ekmek Siyah Zeytin Beyaz Peynir Tahinli Pekmez Beyaz Peynir Kaşar

Detaylı

Ağustos 2014. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni yabancı öğretmenler için İstanbul oryantasyonu.

Ağustos 2014. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni yabancı öğretmenler için İstanbul oryantasyonu. 15 Ağustos 2014 Ağustos 2014 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 İdareciler Göreve Başlar 12 13 14 15 16 17 Yeni Yab. Öğrt. Gelişi 18 Bölüm Başkanları göreve başlar 19 20 Tüm öğretmenler göreve başlar 21 22 23 24

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 23. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 23. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 23. VELİ BÜLTENİ 5 Mart 2014 Çarşamba günü anaokulu Satürn ve Jüpiter sınıfındaki öğrenci velilerimize yönelik İlkokul

Detaylı

ÖZEL TANI ORTAOKULU ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2017

ÖZEL TANI ORTAOKULU ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2017 ÖZEL TANI ORTAOKULU 2017-2018 ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2017 31TEMMUZ 1 AĞUSTOS 2 AĞUSTOS 3 AĞUSTOS 4 AĞUSTOS 5 AĞUSTOS 6 AĞUSTOS 18 AĞUSTOS 2017 SAAT 18.00 DE VELİ-ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN 7 AĞUSTOS 8 AĞUSTOS

Detaylı

TARİH: SABAH KAHVALTISI: Kcal ÖĞLE YEMEĞİ: Kcal

TARİH: SABAH KAHVALTISI: Kcal ÖĞLE YEMEĞİ: Kcal TARİH: SABAH KAHVALTISI: ÖĞLE YEMEĞİ: 10 EYLÜL PAZARTESİ Kahvaltı Tabağı 1,Peynirli Poğaça, Portakal Suyu 535 Patlıcan oturtma,pirinç pilavı, cacık, karpuz 733 11 EYLÜL SALI Kahvaltı Tabağı 2,Tereyağlı

Detaylı

YAZ OKULU BAŞLIYOR TENİS K A Y I T L A R B A Ş L A D I 12 HAZİRAN - 15 EYLÜL CİMNASTİK YÜZME RESİM DRAMA.

YAZ OKULU BAŞLIYOR TENİS K A Y I T L A R B A Ş L A D I 12 HAZİRAN - 15 EYLÜL CİMNASTİK YÜZME RESİM DRAMA. YAZ OKULU BAŞLIYOR 12 HAZİRAN - 15 EYLÜL K A Y I T L A R B A Ş L A D I Biz Kimiz? Pamukspor Spor Merkezi 14000 m2 üzerinde kurulmuş bünyesinde 4 adet Kapalı 4 adet Açık Kortları, açık yüzme havuzu,kapalı

Detaylı

1-2-3-4-5-6.Sınıf Velileri Çağdaş Masallar Çocuk Müzikalleri Tanıtım Toplantısı Müzik

1-2-3-4-5-6.Sınıf Velileri Çağdaş Masallar Çocuk Müzikalleri Tanıtım Toplantısı Müzik EKİM EYLÜL İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. NATUK BİRKAN İLKÖĞRETİM OKULU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GEZİ VE ETKİNLİK TAKVİMİ TARİH SINIF DÜZEYİ GEZİ - ETKİNLİK SORUMLU BÖLÜM 17-21 Eylül 2012

Detaylı

2015 YILLI ŞUHUT DEVLET HASTANESİ YEMEK LİSTELERİ

2015 YILLI ŞUHUT DEVLET HASTANESİ YEMEK LİSTELERİ 2015 YILLI ŞUHUT DEVLET HASTANESİ YEMEK LİSTELERİ HAZİRAN AYI 01.Haz Çay Etli Biber Dolma Tas Kebabı 17.Haz Çay Et Bezelya Zeytinyağlı Fasulye Peynir Mercimek Çorba Bulgur Pilavı Peynir-Domates Börek Makarna

Detaylı

MENÜ MODEL ÖRNEKLERİ VE MENÜ ÖRNEKLERİ

MENÜ MODEL ÖRNEKLERİ VE MENÜ ÖRNEKLERİ MENÜ MODEL ÖRNEKLERİ VE MENÜ ÖRNEKLERİ GÜZ DÖNEMİ MENÜ MODELİ-1 PAZARTESİ / * / / / / / / / ÇARŞAMBA / / / / PERŞEMBE / / Etli dolma/ Hoşaf / / CUMA / / / GÜZ DÖNEMİ MENÜ ÖRNEĞİ - 1 PAZARTESİ Yayla çorba

Detaylı

ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ - EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ ORTAOKUL adanaozelbaskentokulları bilim bizde toplanır bizden yayılır - EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ Haziran ( Hafta) Temmuz Ağustos

Detaylı

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR

TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR AB yi Öğreniyorum.. Avrupa Birliği Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde uygulanmakta olan Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi kapsamında öğrencimiz Rabia ÜZEL Kayseri İl birincisi olmuştur. Öğrencimize

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ E Y L Ü L HAF 2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 35.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta sonunda 2-6.sınıflardaki öğrencilerimizin

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ KÖŞE YAZILARI İÇİNDEKİLER Günlük dilde ayrımına varmadan birbirinin yerine kullanılan okumayazma ve okuryazar kavramları... Aynur MUSLU Türk Dili ve Edebiyatı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 11. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 11. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 11. VELİ BÜLTENİ Bu hafta anaokulu öğrencilerimiz, Meslekler Söyleşisi nde farklı meslek dallarını tanıdılar. Mesleklerle

Detaylı

01 HAZİRAN - 05 HAZİRAN 2015 YEMEK LİSTESİ. sevinckoleji.com

01 HAZİRAN - 05 HAZİRAN 2015 YEMEK LİSTESİ. sevinckoleji.com 01 HAZİRAN - 05 HAZİRAN 2015 YEMEK LİSTESİ PAZARTESİ 01/06/15 SALI 02/06/15 ÇARŞAMBA 03/06/15 PERŞEMBE 04/06/15 CUMA 05/06/15 PATATESLİ YUMURTA İ SİYAH ÇAYI KARIŞIK SEBZE ÇORBA ÇORBA TAVUKSUYU ÇORBA ETLİ

Detaylı

OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1 FEN BİLİMLERİ LİSESİ GENEL AÇIKLAMALAR Fen Bilimleri Lisesi ni farklı kılan, Fen

Detaylı

BTEC BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

BTEC BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ BTEC BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ 30 Kasım Pazartesi günü saat 17:00 da BTEC Programının öğrenciye kazandırdıkları, programın temel gereklilikleri, başvuru koşulları, BTEC programında ölçme ve

Detaylı

Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016

Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016 1 KÜTÜPHANE ORYANTASYON HAFTASI 3 BİLGİ OKURYAZARLIĞI HAFTASI 4 YAZI TÜRLERİNİ TANIYORUZ 5 BİLİMSEL ARAŞTIRMA BASAMAKLARI DERSİMİZ 6

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

ANTALYA SINAV KOLEJİ EYLÜL AYI YEMEK LİSTESİ

ANTALYA SINAV KOLEJİ EYLÜL AYI YEMEK LİSTESİ ANTALYA SINAV KOLEJİ EYLÜL AYI YEMEK LİSTESİ TARİH 01.09.2015 SABAH KAHVALTISI SİGARA BÖREĞİ ÖĞLE YEMEĞİ YAYLA ÇORBA PİLİÇ ROTİ BULGUR PİLAVI KARPUZ İKİNDİ KAHVALTISI ISPANAKLI BÖREK 02.09.2015 03.09.2015

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ ve VELİ BİLGİLENDİRME KİTABI İstanbul, Eylül 2012 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz-Okul Müdürü 2. Tarihçe 3. Öğretim ve Yönetim

Detaylı

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri başlamıştır. Sayın Velilerimiz, İlkokul-Ortaokul Bölümünde 09 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri

Detaylı

BALKANLAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ & PENDİK ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ

BALKANLAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ & PENDİK ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ BALKANLAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ & PENDİK ORTAOKULU 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ Eylül 16 5 6 7 8 9 10 11 Zümre Toplantıları-Yıllık Müfredat Plan Hazırlıkları Müfredatın İncelenmesi Okul

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ SIRATARİH KONU SAAT-SÜRE YER UYGULAYICI KİME UYGULANACAĞI 1 17 Eylül 2013 Salı Okulun Açılış Günü İzlencesi 09:30-10:30 Okul Bahçesi Türkçe Bölümü Tüm Sınıflar 2 17 Eylül 2012 Pazartesi 'İlköğretim Haftası'

Detaylı

PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA. Omlet Beyaz Peynir Tahin - Pekmez Siyah Zeytin Domates-Salatalık Meyveli Çay

PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA. Omlet Beyaz Peynir Tahin - Pekmez Siyah Zeytin Domates-Salatalık Meyveli Çay SENTEZ KOLEJİ ARALIK 2015 KAHVALTISI - YEMEĞİ - MENÜSÜ KAHVALTISI ve MENÜSÜ SADECE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE VERİLMEKTEDİR. PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA 01.12.2015 02.12.2015 03.12.2015 04.12.2015

Detaylı

2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİ MART AYI YEMEK LİSTESİ

2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİ MART AYI YEMEK LİSTESİ 2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 02 MART 2015 03 MART 2015 04 MART 2015 05 MART 2015 06 MART 2014 EZOGELİN ÇORBA 125 TARHANA ÇORBA 125 YOĞURT ÇORBA 125 MERCİMEK ÇORBA 125 DOMATES ÇORBA 125 IZGARA KÖFTE 250

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

AĞUSTOS 2013 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4

AĞUSTOS 2013 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 AĞUSTOS 2013 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 RAMAZAN BAYRAMI I.GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI II.GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI III.GÜNÜ 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Teknoloji Gelişim Semineri 26 27 28 29 30 31 Dil A

Detaylı

PERSONEL GECE KAHVALTISI HASTA SABAH KAHVALTISI PERSONEL AKŞAM YEMEĞİ HASTA VE PERSONEL ÖĞLE YEMEĞİ HASTA DİYET ÖĞLE HASTA DİYET AKŞAM REJİM 2 EKİM

PERSONEL GECE KAHVALTISI HASTA SABAH KAHVALTISI PERSONEL AKŞAM YEMEĞİ HASTA VE PERSONEL ÖĞLE YEMEĞİ HASTA DİYET ÖĞLE HASTA DİYET AKŞAM REJİM 2 EKİM HASTA VE ÖĞLE Beyaz Peynir Şehriye Çorbası Kremalı Mantar Çorbası Şehriye Çorba Etli Taze Fasulye Hasanpaşa Köfte Çay 1 Siyah Zeytin Tavuk Izgara Etli Taze Fasulye Yoğurt Şehriyeli Pirinç Pilavı Bulgur

Detaylı

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları 2015-2016 Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ 9,10,11 ve 12. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN 2015-2016 EĞİTİM

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI NA KATILDILAR 9 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Koleji tarafından düzenlenen Equipping the Next Generation konulu 3. ELT Konferansı na okulumuz

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015 Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç olan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, onlara minnetlerimizi sunuyoruz. VELİLERİMİZ

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlik ve akademik, açıdan birbirini izleyen

Detaylı

5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf 1 Perşembe. Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu

5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf 1 Perşembe. Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu EYLÜL 2016 1 Perşembe Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu 2 Cuma 3 Cumartesi 4 Pazar 5 Pazartesi 2016-2017 Birinci Dönemin Başlaması / Hazırbulunuşluk Sınav Haftası 5-9 Eylül / Rehberlik

Detaylı

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız TED KAYSERİ KOLEJİ 2014 2015 SINAV ADI ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM SONU BAŞARISIZ DERSİ OLAN VEYA İSTEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN AÇILAN SINAV

Detaylı

OKUL/KURUM ÇALIŞMA PLANI

OKUL/KURUM ÇALIŞMA PLANI ŞUBAT 1. Farklı Yeteneklere Sahip Öğrencilerin Tespit Edilmesi Öğrencilerin Yetenekleri keşfetmekmelerini Sağlamak Sınıf Rehber (06-10 ŞUBAT) 2. okuma saati planını hazırlamak ve her hafta planı uygulamaya

Detaylı

EYLÜL 2017 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3

EYLÜL 2017 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 EYLÜL 2017 1 2 3 KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI 2017-2018 EĞİTİM YILININ BAŞLAMASI KİTAP SATIŞININ BAŞLANGICI HZ. VE 9.SNF. VELİ BİLGİ. TOP. 17:00-18:00 4 5 6 7 8 9 10 YGS DENEME 1 İNGİLİZCE SEVİYE TESPİT

Detaylı

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr YGS-LYS de 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi www.cinarkoleji.com.tr Çınar Koleji nde güne her sabah mutlulukla başlarsınız. 20 yıllık eğitim tecrübesiyle geliştirilen Sınavlara Hazırlık Sistemi ile sınav endişesi

Detaylı

SINAV TAKVİMİ MEB SINIFLARI I.KANAAT DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ

SINAV TAKVİMİ MEB SINIFLARI I.KANAAT DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ MEB SINIFLARI I.KANAAT DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ SINAV TAKVİMİ I. KANAAT DÖNEMİ Tarih Hz 9.Sınıf 10.Sınıf 11FM 11TM 24.10.2016 Pzt İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce 25.10.2016 Sal Coğrafya Coğrafya

Detaylı

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Geleneksel Sempozyumu Geleceğin Öğretmeni temasıyla 28-31.01.2015 tarihleri arasında Antalya Belek te gerçekleştirildi.

Detaylı

1. Kap Yemek 2. Kap Yemek 3. Kap Yemek

1. Kap Yemek 2. Kap Yemek 3. Kap Yemek TARİH 1. Kap Yemek 2. Kap Yemek 3. Kap Yemek 15.09.2014 Kuru fasulye Pirinç Pilavı Meyve 16.09.2014 Kıymalı patates Çorba Tulumba tatlısı 17.09.2014 Türlü Makarna Mevsim Meyve 18.09.2014 Etli nohut B.pilavı

Detaylı

ASLAN DAN TÜRKİYE REKORU

ASLAN DAN TÜRKİYE REKORU MİLLİ YÜZÜCÜMÜZ YİĞİT ASLAN DAN TÜRKİYE REKORU Dünya Olimpiyatlarına hazırlanan Milli Yüzücümüz TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencimiz Yiğit ASLAN, 5-6 Mart 2016 tarihleri arasında

Detaylı

Tavuklu Sebze. Ezogelin Çorbası Kr. Şehriye Çorba Tarhana Çorbası

Tavuklu Sebze. Ezogelin Çorbası Kr. Şehriye Çorba Tarhana Çorbası 02/05/17-Salı 03/05/17-Çarşamba 04/05/2017 Perşembe 05/05/2017 Cuma Beyaz Peynir Kaşar Peyniri Tulum Peyniri Beyaz Peynir Zeytin Siyah Zeytin Siyah Zeytin Siyah Zeytin Siyah Haşlanmış Yumurta Tahin - Pekmez

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

ÖZEL ALTIN NESİL ANADOLU LİSESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI l. DÖNEM SINAV TAKVİMİ

ÖZEL ALTIN NESİL ANADOLU LİSESİ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI l. DÖNEM SINAV TAKVİMİ AY KASIM EKİM AY AY ARALIK 15 Çarşamba DENEME 1 DENEME 1 22 Çarşamba DENEME 1 DENEME 1 DENEME 1 DENEME 1 DENEME 2 DENEME 2 3 Pazartesi Fransızca 1 4 Salı 5 Çarşamba Fransızca 1 Fransızca 1 DENEME 3 DENEME

Detaylı

İTÜ GVO ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ SINAV TAKVİMİ

İTÜ GVO ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ SINAV TAKVİMİ MEB SINIFLARI I.KANAAT DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ İTÜ GVO ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ SINAV TAKVİMİ I. KANAAT DÖNEMİ Tarih Hz 9.Sınıf 10.Sınıf 11FM 11TM 16.10.2017 Pzt İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK - OCAK BÜLTENİ KÖŞE YAZILARI İÇİNDEKİLER Okulların tatil olma tarihi yaklaşırken öğrenciler tatil ve eğlence planları yapmaya başlar. Yusuf ERASLAN Uzman Psikolojik

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 28. VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, Yoğun ve keyifli geçen bir çeyrek dönemin daha sonuna yaklaşıyoruz. Önümüzdeki

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 30.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Bu hafta eğitim ve öğretim çalışmalarımız planlanan çalışmalar

Detaylı

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW Okul Öncesi öğrencilerimiz, velileriyle birlikte tasarladıkları birbirinden çılgın giysileri sergiledikleri defilede hem çok eğlendiler hem de öğrendikleri İngilizce yapıları

Detaylı

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI ORTAOKUL YAPILDI VELİ TOPLANTISI I.Dönem Veli Toplantımız, tüm sınıflardan yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Velilerimiz ilk olarak sınıf öğretmenleriyle ardından branş öğretmenleriyle görüştüler.

Detaylı

AYLIK YEMEK MENÜSÜ / ŞUBAT 2016

AYLIK YEMEK MENÜSÜ / ŞUBAT 2016 AYLIK YEMEK MENÜSÜ / ŞUBAT 2016 Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Bşk. Kantin ve Kafeteryalar Şube Md. 01.02.2016 02.02.2016 Salı 03.02.2016 Çarşamba 04.02.2016 Perşembe 05.02.2016

Detaylı

KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV İLK VE ORTAOKULU 2017/2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YILLIK ETKİNLİK TAKVİMİ

KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV İLK VE ORTAOKULU 2017/2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YILLIK ETKİNLİK TAKVİMİ 1 AĞUSTOS SALI 2 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 3 AĞUSTOS PERŞEMBE 4 AĞUSTOS CUMA 5 AĞUSTOS 6 AĞUSTOS PAZAR 7 AĞUSTOS PAZARTESİ 8 AĞUSTOS SALI 9 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 10 AĞUSTOS PERŞEMBE 11 AĞUSTOS CUMA 12 AĞUSTOS 13 AĞUSTOS

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2015 YAZ OKULU

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2015 YAZ OKULU 22.06.2015 PAZARTESİ 23.06.2015 SALI 24.06.2015 ÇARŞAMBA DOMATES 8 J DOMATES ÇORBA 139 J BATON SELE 225 J SALATALIK 5 J ABANT USULÜ ROSTO KÖFTE 480 J J LİMONATA 109 J BEYAZ PEYNİR 55 J PİLAV 324 J DOMATES

Detaylı

Ağustos 2015. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni öğretmenler için oryantasyon programı. 24 Tüm Öğretmenler Göreve başlar

Ağustos 2015. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni öğretmenler için oryantasyon programı. 24 Tüm Öğretmenler Göreve başlar August 18, 2015 Ağustos 2015 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Yeni Yabancı öğretmenlerin gelişi 18 Tüm yeni öğretmenler göreve başlar Oryantasyon Etkinlikleri 19 20 21 22 23 Yeni Yabancı Öğretmenlerin

Detaylı

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 2015-2016 EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU ANKARA 20 EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZ EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZLA KAHVALTIMIZ 1- TÜBİTAK 4006 2. BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI Okulumuzda

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 25. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 25. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 25. VELİ BÜLTENİ Ortaokul öğrencilerimiz, VKV Özel Koç Okullarında düzenlenen JMUN (Model Birleşmiş Milletler) Konferansı

Detaylı

01 EKİM - 02 EKİM 2015 YEMEK LİSTESİ. sevinckoleji.com

01 EKİM - 02 EKİM 2015 YEMEK LİSTESİ. sevinckoleji.com 01 EKİM - 02 EKİM 2015 YEMEK LİSTESİ PERŞEMBE 01/10/15 CUMA 02/10/15 TUTMAÇ ÇORBASI SEBZE ISPANAKLI KÖFTE PİZZA / PATATES KEMALPAŞA TATLISI KAZANDİBİ 05 EKİM - 09 EKİM 2015 YEMEK LİSTESİ PAZARTESİ 05/10/15

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı