HUCRE SAYI: 1. Beşiktaş Vodafone Arena Ulusoy Elektrik i Tercih Etti! KATENER SİSTEMLER ULUSOY ELEKTRİK GÜVENCESİYLE ÜRETİLİYOR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HUCRE SAYI: 1. Beşiktaş Vodafone Arena Ulusoy Elektrik i Tercih Etti! KATENER SİSTEMLER ULUSOY ELEKTRİK GÜVENCESİYLE ÜRETİLİYOR"

Transkript

1 HUCRE ULUSOY ELEKTRİK YAYIN ORGANIDIR SAYI: 1 Beşiktaş Vodafone Arena Ulusoy Elektrik i Tercih Etti! KATENER SİSTEMLER ULUSOY ELEKTRİK GÜVENCESİYLE ÜRETİLİYOR ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. HALKA ARZ EDİLDİ!

2 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanından 3 Ulusoy Elektrik Halka Arz Edildi 4 Yurt Dışı Fuarlarındayız 6 Ulusoy Elektrik Ürünleri Test Edildi, Onaylandı 6 Yeni Yatırımlarımız 7 Ulusoy Elektrik İstanbul ve Antalya da 8 Ürün Detay 24kV-1250A-25kA Yandan Mekanizmalı Vakum Kesici 24kV-200A-630A-21kA SF6 Gaz Yalıtımlı RMU Sigortalı Hücre 9 Ürün Detay Katener Sistemler 10 Beşiktaş Vodafone Arena Ulusoy Elektrik i Tercih Etti 11 Ulusoy Elektrik Endonezya ya Uzandı 11 Kurum İçi Eğitimlerimiz Sürüyor 12 KÜNYE Ekim-Kasım-Aralık 2014 Ulusoy Elektrik A.Ş. adına sahibi Sait Ulusoy. Sektörel süreli yayın. Üç ayda bir yayınlanır. Para ile satılmaz. Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt Tic. A.Ş. 1. Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Cad. No: Sincan / Ankara Tel: (312) Faks: (312) Editör: Elif Ardıç Tasarım: Artifeks Basın Yayın Medya Grup A.Ş. İlkbahar Mah Sok. No:6 Çankaya / Ankara Tel: (312) Faks: (312)

3 YÖNETİM KURULU BAŞKANINDAN Ulusoy Elektrik, kurulduğu 1985 yılından itibaren elektrik enerjisinin üretimi, iletimi ve dağıtımında kullanılan ekipmanların üretimine odaklanmıştır. Bugün gelinen noktada Ulusoy Elektrik İstanbul Sanayi Odası nın (İSO) açıkladığı Türkiye nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013 listesinde 393. sırada; Türkiye İhracatçılar Meclisi nin (TİM) yayınladığı Türkiye nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması 2013 listesinde 205. sırada yerini almıştır. Ulusoy Elektrik ailesi olarak tüm enerjimizi elektrik enerjisinin sorunsuz bir şekilde tüketiciye ulaşmasını sağlayacak kaliteli ve emniyetli ekipmanları üretmek için harcıyoruz. Başarımız 50 den fazla ülkede, 4 kıtada ürünlerimizin kullanılması ile taçlanmıştır. Ar-Ge bölümünde çalışan mühendislerimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve ürün gamımızı genişletmek üzere çalışmaktadır. Bir dünya şirketi olma hedefi doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sürdürülebilir bir büyüme için sadece Türkiye de değil yurt dışında da yatırımlar yapmaktayız. Yatırımı devam eden yeni fabrikamızda, yağlı ve kuru tip dağıtım trafosu imalat bandında teknolojinin en üst düzey ekipmanları ile düşük kayıplı ve yüksek kaliteli trafolar üreterek Ocak 2015 ten itibaren pazara sunacağız. Cezayir deki üretim tesisimiz ve yakında başka bir ülkede yatırımı başlayacak olan bir diğer fabrikamız ile 4 kıtada üretim gerçekleştirmiş olacağız. İşimizi doğru yaparken sosyal sorumluluk projelerimizi de unutmadık yılında Akgül Ulusoy İlköğretim Okulu ve Akgül Ulusoy Anaokulu inşaatları bitirilip Milli Eğitim Bakanlığı na devredilmiştir. Her iki okulda da eğitim başlamıştır. Çalışanlarımızın yakınlarına vermekte olduğumuz yükseköğrenim burslarımız 2015 yılı için 27 öğrenci ile devam etmektedir. Bir yıldan fazladır devam etmekte olan halka arz çalışmalarımız sonuçlanmış, şirket hisselerimiz 21 Kasım 2014 tarihi itibariyle borsada işlem görmeye başlamıştır. Ulusoy Elektrik, sürdürülebilir büyümesini devam ettiren, karlı ve kurumsal bir şirket olarak gelecek kuşaklara taşınacaktır. Ulusoy Elektrik olarak bütün enerjimizi, ülkemizin enerjisi için kullanıyoruz. Sait Ulusoy Yönetim Kurulu Başkanı

4 ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. HALKA ARZ EDİLDİ! 1985 yılında elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımında kullanılan ekipmanları üretmek amacıyla bir mühendislik firması olarak kurulan Ulusoy Elektrik, bir aile şirketi olarak sürdürdüğü serüvenine, halka açık bir şirket olarak devam edecek. İş Yatırım liderliğinde gerçekleşen halka arzda, 21 Kasım 2014 de Borsa İstanbul da gerçekleştirilen Gong Töreni ile paylar borsada işlem görmeye başladı. Konsorsiyum Sunumu - Le Meridien Otel, 21 Ekim 2014 Basın Toplantısı - Hotel Les Ottomans, 12 Kasım 2014

5 ULUSOY ELEKTRİK İMALAT TAAHÜT TİCARET A.Ş. SAYI: 1 Gong Töreni - Borsa İstanbul, 21 Kasım yıllık deneyimi, çoğunluğu yerli tasarım ve üretim hacmiyle Ulusoy Elektrik Türkiye de elektromekanik sektörünün öncülerinden ve %37 lik pazar payına sahip. Şirket, orta gerilim elektrik dağıtım ekipmanları alanında oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması sonuçlarına göre ilk 500 içerisinde 393. sırada yer alan şirket; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması listesinde ise 205. sırada yerini aldı. 50 den fazla ülkeye ihracat yapan Ulusoy Elektrik 2013 yıl sonu itibariyle, net satış gelirlerinin %57 lik kısmını ihracat gelirlerinden elde etmiş durumda. Ulusoy Elektrik A.Ş., bir yıl öncesinden başlamış olduğu halka arz çalışmalarını tamamladı. 21 Kasım da Borsa İstanbul da yapılan Gong Töreni ile şirket hisseleri resmen borsada işlem görmeye başladı. Ulusoy Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sait Ulusoy bu süreci kısaca şöyle değerlendirdi: Ulusoy Elektrik olarak katettiğimiz 30 yılda, yarattığımız katma değeri ülkemiz ekonomisini daha da kalkındırmak için kullandık. Ülkemizin ithalata mecbur kaldığı ürünleri, Türk mühendislerinin Ar-Ge çalışmalarıyla tamamen kendi bünyemizde üretip, dışa bağımlılığı azalttık. Öz sermayesiyle kendine yeten, borçsuz, sürdürülebilir büyüme sağlayan bir şirket olarak, başarımız ileri kuşaklara da aktarılsın, bu şirket yüzyıllarca yaşasın istedik. Kurumsal bir yapı olarak, hesap verebilen, şeffaf şirketlerin çok başarılı olduklarını ve uzun ömürlü olduklarını bilerek, şirketimizi halka arz etmeye karar verdik. Öngördüğümüz taleplerin üzerinde bir taleple karşılaşmak, bize başarılı olduğumuzu gösterdi. Özellikle yurt dışı kurumsal yatırımcıların niteliği, şirketimize ve Türk sanayicisine olan güveni göstermesi açısından umut verici. Önümüzdeki süreçte şirket karlılığının sürdürülmesine, satış gelirlerinin artırılmasına ve kurumsallaşmaya dönük çalışmalara konsantre olacağız. Ülkemiz ve şirketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yurtiçi ve yurtdışı satışın İş Yatırım liderliğinde gerçekleştiği halka arzda halka açıklık oranı %30 olarak gerçekleşti. Şirkete ait paylar ULUSE kodu ile borsada işlem görmeye başladı.

6 Ulusoy Elektrik Yurtdışı Fuarlara katılımında Hız Kesmiyor. Electric & Power Vietnam Fuarı / Power Nigeria Fuarı / Iran International Electricity Exhibition Yurtdışı pazarlarında iş geliştirme faaliyetlerine yoğun olarak devam eden Ulusoy Elektrik, uluslararası sektör profesyonellerine ulaşmak için fuar katılımlarında etkinliğini sürdürüyor. Bu kapsamda Eylül tarihlerinde Electric & Power Vietnam Fuarı na, Ekim tarihlerinde Power Nigeria Fuarı na, 8-11 Kasım tarihlerinde İran Uluslararası Elektrik Fuarı na katılım sağlandı. 24kV A -25kA Yandan Mekanizmalı Vakum Kesici Test Edildi, Onaylandı! Ekim tarihlerinde Hollanda nın Arnhem şehrindeki KEMA Yüksek Güç Laboratuvarları nda yapılan 24kV A -25kA Yandan Mekanizmalı Vakum Kesici testleri başarı ile tamamlandı. Ulusoy Elektrik ten Sabri Uzel ve Sıddık Erdoğan ın iştirak ettiği test sürecinden başarı ile çıkan Ulusoy Elektrik ürünleri, gücümüze güç katmaya devam ediyor.

7 ULUSOY ELEKTRİK İMALAT TAAHÜT TİCARET A.Ş. SAYI: 1 Ulusoy Elektrik Yeni Yatırımları İle Büyüyor. Ankara Temelli Anadolu Organize Sanayi Bölgesi ndeki yeni fabrika yatırımı ile üretim hacmini artırmayı hedefleyen Ulusoy Elektrik in, m 2 lik arsa içerisinde m 2 lik kapalı alana sahip yeni fabrika inşaatı hızla devam ediyor yılında yeni fabrikasında kuru ve yağlı tip üst kalite sınıfında 2500 kv ya kadar dağıtım trafosu üretimi yapmayı planlayan Ulusoy Elektrik, mevcut fabrikasıyla beraber toplamda m 2 ye ulaşacak üretim alanına sahip olacak. Ayrıca halihazırda Sincan OSB fabrikasında faaliyetlerine devam eden beton köşk üretim tesisi de Temelli fabrikasına taşınacak. Firma aynı zamanda bu fabrikasında mevcut ürünler için üretim artışı ve yeni ürünlerin üretimini planlıyor. Elektromekanik sektörünün öncü kuruluşu Ulusoy Elektrik, yeni yatırımıyla yerli sanayi üretimi ve yarattığı istihdam potansiyeliyle Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Ulusoy Elektrik in Antalya da Düzenlediği Firma Tanıtım Toplantısına İlgi Büyüktü. Ulusoy Elektrik, 26 Kasım da Rixos Antalya Doxwntown Otelde bir firma tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Ulusoy Elektrik Antalya bayisi Yeğenler Elektrik A.Ş. ve Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yle ortaklaşa düzenlenen Ulusoy Elektrik firma tanıtım toplantısına ilgi oldukça fazlaydı. Ulusoy Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sait Ulusoy, Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Ulusoy, Yurtiçi Satış Müdürü Ahmet Özdemir in de katıldığı toplantıda Akdeniz Bölge Yöneticisi Tarık Bayar, çoğunluğu mühendis ve firma sahiplerinden oluşan 280 kişilik katılımcı topluluğuna Ulusoy Elektrik ürünleri ve hizmetlerini tanıttı, katılımcıların sorularını cevapladı.

8 Ulusoy Elektrik Akdeniz Bölge Satış Müdürü Görevine Başladı! Ulusoy Elektrik, Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir den sonra şimdi de Antalya da. Uzun yıllar Ulusoy Elektrik merkez fabrikanın kadrosunda Kalite Güvence Departmanı nda görev alan Tarık Bayar, Antalya merkezli olmak üzere şirketin Akdeniz Bölge Satış Müdürü olarak göreve başladı. Bayar, bölgede yer alan bayilerle koordinasyonları sağlama, başlangıç ve ilerleme aşamalarındaki projelere orta gerilim ürünleri ve sistemleri hakkında destek verme, fabrika üretimlerini tanıtma konularında koordinasyon sağlayacak. Tarık Bayar a yeni görevinde başarılar dileriz Ulusoy Elektrik İstanbul Ekibi Ulusoy Elektrik, yurtdışı iş geliştirme faaliyetlerinin bir ayağı İstanbul dan yürütülüyor. İş Geliştirme Müdürü Mehmet Sunan liderliğinde, İş Geliştirme Mühendisleri Senemnur Pek, Arda Yeşil ve Carlos Moreno dan oluşan ekip, yurtdışı pazarlara yönelik iş geliştirme faaliyetleri yürütmekte ve başarılı işlere imza atmakta. Ulusoy Elektrik A.Ş. İstanbul Ofisi Ofisim İstanbul İş Merkezi Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. B Blok 9. Kat No: 50,Maltepe-İstanbul Tel : (pbx) Faks:

9 ÜRÜN DETAY DE 24kV 1250A 25kA Yandan Mekanizmalı Vakum Kesici Günümüz teknolojisinde kullanılan en güvenli ve üst teknoloji kesici tipidir. Yüksek adette kısa devre kesme yeteneğine sahiptir. Embedeed tüpü ile rijit bir yapıya sahiptir. Ekim Ayı içerisinde KEMA-Hollanda laboratuvarındaki tip testleri başarıyla tamamlanmış olup seri imalata hazırlık çalışması devam etmektedir. 24kV-200A-630A-21kA SF6 Gaz Yalıtımlı RMU Sigortalı Hücre Kompakt ve istenildiğinde modüler yapısıyla dağıtım şebekelerinde, kompakt transformatör merkezlerinde ve alanın kısıtlı olduğu tüm yerlerde kullanımı çok idealdir. 3 pozisyonlu ayırıcısı ile yüksek kısa devre dayanma ve yüksek adette yük akımlarını kesebilme özelliği vardır Haziran ayında KEMA laboratuvarında tip testleri tamamlanmış olan ürünün imalata hazırlık çalışmaları tamamlanmış ve seri imalatına başlanmıştır.

10 ÜRÜN DETAY Katener Sistemler Ulusoy Elektrik markasıyla, yerli üretim ilkesinden yola çıkarak kendi tesislerimizde, kendi bünyemizde çözdüğümüz Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarıyla Katener Sistemler üretiyoruz. Demiryolu elektrifikasyonunda kullanılan bu sistemlerin başlıca ürünleri: Konsol Hoban Setler İzolatörler İletken Aksesuarları (Klemensler, Grifler vb.) Otomatik Gergi Cihazı Direk Bağlantı Parçalarıdır. Tüm ürünler Türk Standartları Enstitüsü (TSE), International Electric Commision (IEC), European Norm (EN) uluslararası standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Kalite belgelendirme ve test çalışmaları için TCDD Demiryolu Araştırma ve Teknoloji Merkezi, ODTÜ Kaynak Teknolojisi ve Tahribatsız Muayene Merkezi, TÜRKAK onaylı laboratuvarlar ve kalibrasyon kuruluşları ile işbirliği yapılmaktadır. REFERANSLAR: Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Ayışığı Ulaştırma Sistemleri Ltd. Şti. Yapı Merkezi İnşaat A.Ş. E+M Elektrik Sistem Hizmetleri A.Ş. E+M AYKON A.O.

11 Beşiktaş Vodafone Arena, Orta Gerilim Enerji Temini ve Dağıtımında Ulusoy Elektrik i Tercih Etti! ULUSOY ELEKTRİK İMALAT TAAHÜT TİCARET A.Ş. SAYI: den bu yana Beşiktaş camiasına hizmet veren İnönü Stadyumu, Vodafone Arena ismiyle yeni zaferler için inşa ediliyor. İnönü nün güçlü tarihi mirasını, asil ruhunu ve Vodafone un teknolojik gücünü arkasına alan Beşiktaş ın yeni evinin orta gerilim enerji temini ve dağıtımında Ulusoy Elektrik olarak enerjisine katkı vermekten büyük onur ve gurur duyuyoruz. Enerjimizle, gücüne güç katmaya geliyoruz. Ulusoy Elektrik Endonezya da İş Geliştirme Faaliyetlerine Hız Verdi Bir yandan Türkiye pazarındaki etkin çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan stratejisini pazar genişletme ve yeni pazarlar yaratma olarak belirleyen Ulusoy Elektrik, Endonezya da yatırım yapma kararı aldı. Endonezya da bir montaj tesisi kurma planıyla şu an ülkedeki olanakları araştıran Asya-Pasifik Yöneticisi Tarık Çulhaoğlu aynı zamanda, Endonezya da ürün satabilmek için resmi idareden alınması gereken izinlerle ilgili süreçleri de takip ediyor. Ulusoy Elektrik, yurtdışı pazarlarda yerel çalışanlar istihdam etmeye önem vererek Abdul Kohir i Ülke Satış Müdürü olarak, Didi Nuryantho yu Teknik ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak görevlendirdi.

12 Ulusoy Elektrik Kurum İçi Eğitimleri Devam Ediyor Sektördeki yenilikleri sürekli takip eden ve teknolojik ihtiyaçlar doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Ulusoy Elektrik, çalışanlarının yetkinliklerinin geliştirilmesine önem veriyor. Kurum içi mesleki eğitimler ve kişisel gelişim için, konusunda uzman kurumlarla sürekli işbirliği içerisinde olan firma hem idari çalışanlarına hem de üretimdeki çalışanlarına yatırım yapmaya devam ediyor. Bu eğitim çalışmaları kapsamında: Fabrika çalışanlarımızın daha güvenli çalışmasını sağlamak amacıyla, 22 Eylül Pazartesi günü, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi nde İş Makineleri (Forklift) Operatörlük eğitimi; Satış ekibinin satış becerilerinin geliştirilmesi amacıyla 11 Ekim 2014 Cumartesi günü, İzgören Akademi eğitmenleri tarafından Satışın Şifreleri eğitimi; 16 Ekim 2014 tarihinde teknik danışmanımız Bülent Sönmez tarafından, üretim planlama ekibine Süreç Yönetimi eğitimi; 18 Ekim Cumartesi günü, İzgören Akademi eğitmenleri tarafından Profesyonel Yönetim Becerileri eğitimi; Kurum içi iş güvenliği uygulamaları kapsamında İSG Uzmanımız Gülden Ener Ertuğ tarafından 20 ve 27 Ekim tarihlerinde Güvenli Vinç Kullanma eğitimi; 18 ve 27 Kasım tarihlerinde Yüksekte Çalışma Eğitimi ; 26 Kasım tarihinde Basınçlı Kaplarla Güvenli Çalışma Eğitimi düzenlenmiştir.

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu 2. DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Sayın Ortaklarımız, Değerli Yatırımcılarımız, 20 yıldır

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki

Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki Yüksel olarak, yarım asra yayılan mesleki deneyimimiz ve başarılarımız, kurumsal sorumluluğumuz ve iş ahlakımızdan kaynaklanıyor. Bu doğrultuda 2006 yılında imzaladığımız Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı MESS TÜRKİYE METAL SANAYİCİLERİ SENDİKASI YAYINIDIR YIL: 51 SAYI: 885 MAYIS-HAZİRAN 2014 2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor Tarihi başkent

Detaylı

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 2012 1 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 2 GRAFİKLER LİSTESİ...

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

TUR CAS PETR OL A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

TUR CAS PETR OL A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Kısaca Turcas 03 Vizyonumuz, Misyonumuz, Değerlerimiz 04 Bir Bakışta Turcas 06 Finansal Göstergeler 09 Operasyonel Göstergeler 10 Kilometre Taşları ve Yabancı Ortaklıklar Yönetim den 12 Başkan ın Mesajı

Detaylı

ÜLKEMIZIN ENERJI IHTIYACINI KARŞILAMAK IÇIN DUR DURAK BILMEDEN ÇALIŞAN, TARIHI YATIRIMLARA IMZA ATARAK ÜLKEMIZ EKONOMISINE KATKI SAĞLAYAN

ÜLKEMIZIN ENERJI IHTIYACINI KARŞILAMAK IÇIN DUR DURAK BILMEDEN ÇALIŞAN, TARIHI YATIRIMLARA IMZA ATARAK ÜLKEMIZ EKONOMISINE KATKI SAĞLAYAN 40 KOÇ HOLDİNG 2014 FAALİYET RAPORU biz değilsek KIM ÜLKEMIZIN ENERJI IHTIYACINI KARŞILAMAK IÇIN DUR DURAK BILMEDEN ÇALIŞAN, TARIHI YATIRIMLARA IMZA ATARAK ÜLKEMIZ EKONOMISINE KATKI SAĞLAYAN BIZIZ KOÇ

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak...

2013 Faaliyet Raporu. Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... 2013 Faaliyet Raporu Sürdürülebilir başarılar için kendi okyanusunu yaratmak... Mavi Okyanus Stratejisi Nedir? Günümüzde şirketler kârlı büyümek ve rekabette avantaj yakalamak, pazar paylarını artırmak

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

TASIMACILAR. TAV Z YOK Sömürüye Son Vermeye Kararl y z! RAN. 6Aralık tarihinde gerçekleştirilen. Oda tarafından açılan dava neticesinde

TASIMACILAR. TAV Z YOK Sömürüye Son Vermeye Kararl y z! RAN. 6Aralık tarihinde gerçekleştirilen. Oda tarafından açılan dava neticesinde Tasimacilar 1_Layout 2 18.12.2014 17:31 Page 1 TASIMACILAR LOJ ST K ARALIK 2014 SAYI: 99 F YATI: 50 KURUŞ www.tasimacilar.com IVECO TÜRKİYE DEN GÜNEY DOĞU ASYA VE JAPONYA YA YÖNETİCİ TRANSFERİ Iveco Türkiye

Detaylı

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik.

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik. Sayı: 1 Mart 2014 sosy@l DMY grup şirketleri çatısı altında iletişimi güçlendirmek, sağlıklı bilgi akışını sağlamak ve grup çalışanlarımızın etkileşimini arttırmak amacıyla bundan böyle DMY sosy@l platformu

Detaylı

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU 2011 2 PharmaVision GRI Performans Göstergeleri İÇİNDEKİLER * 3.1/3.2./3.3/3.4/3.5/3.6/3.12 Sunuş 3 1.1/4.12/4.19 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2.6/2.7/2.8 PharmaVision

Detaylı

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Makine, Metal ve Döküm Kümesi Yol Haritası İçerik Takdim ve Teşekkür... 1 1. Giriş... 3 2. Küme Analizi... 7 2.1. Sektörel Analiz... 7 2.2. Yerel Ekonomi...

Detaylı

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 pbx Faks : +90 216 307 74 04 İçindekiler Genel Müdür ün

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER)

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) tmmob makina mühendisleri odası ODA RAPORU KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) Genişletilmiş Dördüncü Baskı Hazırlayanlar Yavuz BAYÜLKEN Cahit KÜTÜKOĞLU Nisan 2012 Yayın No: MMO/583 tmmob

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 Yılı Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan İhracat İlk 1000 firmamızı performansları nedeniyle yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Detaylı

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü İş Makinaları 04/2012 dünyası Sayı:21 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Gülmez Nakliyat üstün performanstan memnun Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü Özkar İnşaat zorlu işleri

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

Yeni Hal Yasası na doğru

Yeni Hal Yasası na doğru Temmuz Ağustos 2009 Sayı: 23 SEKTÖREL FORUM Yeni Hal Yasası na doğru ATB'den 300 bin TL'lik Tıbbi Aromatik Bitkiler Projesi Hisarcıklıoğlu: Türkiye birinci sınıf bir demokrasiye sahip olmalıdır. Tescil

Detaylı

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $ Dış Ticaret ve Ekonomi Dergisi Yıl 1 Sayı 5 Mayıs 2012 Fiyatı: 10 TL TİKA, UMUT OLDU TİKA, KARA KITAYA RÖNESANS'TAN DEV YATIRIM OTO FUARLARA 7 MİLYON ZİYARETÇİ KATILDI DOĞTAŞ 65 ÜLKEYE İHRACAT İHRACAT

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... 8 İHALELER.... 10 FUARLAR... 11 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza

Detaylı