Sosyal. Projeler. // k ag e m.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sosyal. Projeler. // k ag e m. www.tdvkagem.org.tr"

Transkript

1 Sosyal // k ag e m Projeler

2 Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) 1996 yılında kurulmuştur yılında yeniden yapılandırılarak ilgi ve sorumluluk alanları genişletilen KAGEM, yürüttüğü projelerde genel ve özel gruplarla din, düşünce, kültür, edebiyat ve sanat hayatımıza katkı sunmak üzere besleyici, kuşatıcı ve geliştirici çalışmalar yürütmektedir. Toplumu ayrıştıran her türden kategorik yönelim ve eğilimlerin uzağında duran KAGEM, toplumsal sorunların tespit ve çözümüne yönelik etkili, kalıcı ve sürekli projeler üretmek için alanında yetkin akademisyen, entelektüel ve uzmanların katkılarıyla çalışma alanlarındaki bilgi birikimini geçmişle gelecek arasında sağlam köprüler kurarak gün yüzüne çıkarmayı hedefler.

3 // KORUYUCU AİLE PROJESİ Yetimlere evinizde yer açmaya ne dersiniz? Her çocuğun en büyük ihtiyacı sıcak bir aile yuvası... Ancak kimi zaman çeşitli nedenlerle çocuklarımız ailelerini kaybediyor ve hayata tek başına tutunmak zorunda kalıyor. Devlet koruması altında bulunan kimsesiz yavrumuz, şefkatli ellerin kendilerine uzanmasını bekliyor. KAGEM olarak Koruyucu Aile uygulamasını destekliyor, sizleri de yetimlere evinizde yer açmaya davet ediyoruz. KAGEM Koruyucu Aile Projesi kapsamında, özellikle dinimizin yetimlerin himaye edilmesi konusundaki yaklaşımını ortaya koymak üzere bir kitap hazırlayarak kamuoyunun istifadesine sunulmuş; ayrıca ülke genelinde düzenlediği panel ve çeşitli düzeylerde toplantılarla koruyucu aile adaylarını bilgilendirilmiştir. Proje, faaliyet yılında da devam edecektir.

4 // 81 İLDE KAGEM ORMANLARI Sizin de dikili bir ağacınız olsun Ekolojik dengenin korunması ve yeşil örtünün genişletilmesi amacıyla 81 İlde KAGEM Ormanları sloganıyla başlattığımız projede, gönüllülerimiz için oluşturduğumuz KAGEM Hatıra Ormanında sizin de bir ağacınız olsun ister misiniz? Projemizi destekleyerek her yıl düzenleyeceğimiz Orman Şenliğine katılabilir, ağaçlandırma ve bakım çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz Orman Genel Müdürlüğü ile TDV KAGEM arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında 5 yıl içinde 81 ilde 4 milyon 500 bin fidanın dikiminin tamamlanması hedeflenmektedir. Ayrıca projede, ekolojik dengenin korunmasına ilişkin farkındalık ve çevre bilincinin yükseltilmesi, iklim değişikliği, kuraklık, erozyon ve yeşil örtünün genişletilmesinin gerekliliği konularında hedef gruplara yönelik eğitimler verilecektir.

5 // YETİM KIZ ÇOCUKLARINI HAYATA KAZANDIRMA PROJESİ Farkındayım Yanı Başındayım Savaşın mağdurları içinde en çaresiz durumda bulunanlar her zaman çocuklar olmuştur. Ülkemize sığınan savaş mağduru Suriyeli kız çocuklarımıza destek olmak amacıyla başlattığımız proje ile Farkındayız yanı başınızdayız! diyoruz. Özellikle erken yaşta evlilik ve istismar tehdidi altında bulunan kız çocuklarımızın hayata kazandırılması için yaygın eğitim, sosyal ve manevi destek çalışmalarını gönüllülerimizle birlikte hayata geçiriyoruz. KAGEM, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Muradiye Kültür Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Türkçe, Kur an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgilerin yanı sıra, sosyal ve manevi destek çalışmaları yürütülmektedir. Bu çerçevede eğitim döneminde 7-18 yaş arası 150 çocuğun yaygın eğitimlerinin tamamlanmasının ardından projenin yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

6 // AİLE EĞİTİM PROGRAMI (AEP) Ailemiz geleceğimizdir. Hepimizin ilk yuvasıdır ailemiz. Orada öğrenir, hayatı orada tanırız. KAGEM olarak, mutlu ve huzurlu bireylerden oluşan bir aile ortamı için geliştirilen Aile Eğitim Programını, din görevlilerimiz ve eşleri için hayata geçiriyoruz. İçinde bulundukları topluma her bakımdan örnek olması beklenen din görevlilerimizi mutlu, özgüvenli, problemler karşısında çözüm üretebilen bireyler ve aileler olmaları için destekliyoruz. Ailede iletişim, sağlık, ekonomi, hukuk gibi aileyi ayakta tutan konularda çeşitli modüllerden oluşan Aile Eğitim Programı kapsamında bugüne kadar 100 din görevlimiz eşleriyle birlikte 24 farklı konuda düzenlenen seminerlere katılmıştır. Proje faaliyet döneminde de farklı hedef gruplara yönelik olarak devam edecektir.

7 // DEZAVANTAJLI GRUPLARA YÖNELİK SOSYAL PROJELER Ki ms es iz i n düşkünün a ya ğ ı ol, el i o l Hepimiz, hayatın iniş ve çıkışlarında elimizden tutacak, bize omuz verecek bir sıcak ararız. Hayatımızın inişli çıkışlı doğasında hepimiz bir gün yardıma ihtiyaç duyabiliriz. Maneviyatımızı güçlendirmek ve insan olarak sorumluluğumuzu yerine getirmek için yardımlaşmaya, dayanışmaya, yoksulun, kimsesizin, mağdur ve mazlumların elinden sımsıkı tutmaya ne dersiniz? Dezavantajlı grupların toplumsal hayata uyumunu sağlamakta en güçlü araçlardan biri de onlara yönelik olarak planlanan ve gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleridir. Önceki yıllarda olduğu gibi döneminde de, planladığımız projelerimizde dezavantajlı grupların hayata katılımını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

8 // YOL ARKADAŞIM PROJESİ Kimsesiz çocuklarımızın belirli bir yaşa kadar devlet koruması altında yaşadıktan sonra tek başlarına kalarak hayatla mücadele etmek zorunda olduklarını biliyor muydunuz? Eğer siz de bu zorlu süreçte onlarla yürümek, yeni yaşamlarına uyum sağlamalarına destek olmak ve hayatta yalnız olmadıklarını onlara göstermek isterseniz, onlar için bir yol arkadaşı olabilirsiniz. // SEVGİ KÖPRÜSÜ PROJESİ Gönüllülerimizle el ele vererek devlet korumasında bulunan kimsesiz yavrularımızın fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz. Alanlarında uzman eğitimci gönüllülerimizle birlikte yavrularımıza düzenli olarak yapılandırılmış kitap okuma yöntemi ve yaratıcı drama tekniği ile birtakım beceriler kazandırarak hep birlikte nitelikli vakit geçiriyor, Sevgi Köprüleri kuruyoruz.

9 // BEN DE KİTAP OKUYORUM Okumadığın gün, karanlıktasın Nuri Pakdil Dijital ve sosyal ağların, sanal hazların yerine kitapların, kitap ve cilt kokusunun, kitaplar üzerine sohbetin zevkini kazandırmak amacıyla açmış olduğumuz KALEM Kitap-Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Dünya Kitap Okuma Gününde farklı mekânlarda okuma saatleri ve çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Sizleri de etkinliğimize davet ediyor ve Okumadığımız gün kalmasın! diyoruz. // MANEVİYAT KÖPRÜSÜ PROJESİ Hayatta yapayalnız kalmak sadece kimsesiz çocukların kaderi değildir. Çok farklı sebeplerle yalnızlığa terk edilmiş olan ve hayatlarının ikinci çocukluğunu yaşayan büyüklerimize ve aile içi şiddet veya başka sebeplerle bir araya gelen kadın ve çocuklarımıza sosyal ve manevi destek sağlıyoruz. Huzurevleri ve kadın sığınma evlerine düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz sosyalpsikolojik destek çalışmalarımızla, gelin onlara yalnız olmadıklarını gösterelim.

10 // DOWN SENDROMLU GENÇLERİ SOSYAL VE MANEVİ HAYATA HAZIRLAMA PROJESİ Down Sendromlu gençlerle yaşıtları olan lise öğrencilerini buluşturarak sosyal bir ortamda manevi yönden desteklenmelerine aracılık etmek ve bunun bir parçası olmak için işte size bulunmaz bir fırsat. Onlarla vakit geçirmek ve çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerde birlikte olmak için siz de gönüllümüz olun. // İŞİTME ENGELLİLER İÇİN DİN EĞİTİMİ İşitme engelli kardeşlerimiz, kendileri için hazırlanan materyaller sayesinde dini konularda merak ettikleri konuları öğrenebilecekleri bir eğitim için bir araya geliyorlar. Bedensel engelli kardeşlerimizin din eğitimi konusundaki ihtiyaçlarını karşılama konusundaki çalışmalarımıza faaliyet yılında da devam ediyoruz.

11 // TARİH VE KÜLTÜR GEZİLERİ Doyasıya gez diyen Evliya Çelebi nin hem dünyanın dört bir tarafını gezdiği, hem de durmaksızın gördüklerini kaydederek meydana getirdiği büyük eser Seyahatname yi hareket noktası kabul ederek, özellikle İslam medeniyetlerinin farklı coğrafyalarını yerinde görmek ve göstermek üzere gerçekleştirdiğimiz Tarih ve Kültür Gezileri kapsamında faaliyet döneminde İstanbul, Mardin, Konya ve Endülüs bizleri bekliyor. // ENGELLİLER HAFTASI Türk toplumunun yaklaşık % 12 sinin fiziksel ve zihinsel engelli olduğu ve her birimizin de engelli olmaya aday olduğumuz göz önüne alınacak olursa bu konuya özel önem vermek gerektiği yadsınamaz. Her yıl olduğu gibi Mayıs 2015 tarihleri arasında Engelliler Haftasında düzenleyeceğimiz etkinliklere siz de katılın. Etkinliklerin amacı; sosyal sorumluluk bilincine sahip, toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, çevreye duyarlı vatandaşlar yetiştirme hedefi doğrultusunda, özellikle engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek ve yaşam kalitelerini arttırmaktır.

12 // BABAMDAN BANA SÖYLEŞİLERİ Dünyada gelmiş, geçmiş ve gelecek olan tüm toplumlarda her zaman ayrı bir yeri vardır Baba ların Babamdan Bana söyleşileriyle, bugüne kadar yazar, akademisyen, entelektüel, aktivist, sanatçı, siyasetçi olarak tanıdığımız figürleri, bir de çocuklarının gözünden dinleme imkânı bulacaksınız. Konuklarımız, babalarıyla ile yaşadıkları önemli olayları, hayatlarında bıraktığı izleri ve bugünkü yaşamlarındaki etkilerini bizlerle paylaşacaklar. // KARDEŞ OKUL PROJESİ Ne yazık ki tüm çocuklarımız, eğitimin her safhasında yeterli imkanlara sahip olarak yetişmiyor. Eğitim çağındaki bazı çocuklarımız okullarındaki altyapı eksikleri nedeniyle gerekli koşullardan mahrum kalıyorlar. Gönüllülerimizle birlikte tespit ettiğimiz devlet okullarının altyapı eksikliklerini tamamlıyor, ayrıca tespit edilen okulda çocuklarımızın eğitimine de destek oluyoruz. Bize katılmaya ve geleceğimiz olan yavrularımıza hep birlikte sahip çıkmaya ne dersiniz?

13 // KAGEM GÖNÜLLÜSÜ OLMAK İSTER MİSİNİZ? Eksiği tamamlamak, yetimi kucaklamak, öksüzü sevindirmek, yalnızı kollamak, mahzunu mutlu etmek, kalpleri fethetmek, açları doyurmak, mazlumu savunmak, bize omuz vermek, gönülden vermek kısacası gönüllümüz olmak ister misiniz? BİZE ULAŞIN TDVKAGEM TDVKadinAileVeGençlikMerkezi KATIL K KATIL KATIL A T KATIL KATIL KATIL I L KATIL KATIL KATIL KATIL KATIL KATIL KATIL KATIL KATIL Duyarlı ol duyarlı ol Duyarlı ol duyarlı ol Duyarlı lı ol ol duyarlı ol Duyarlı ol duyarlı ol Duyarlı ol Keşfet Keşfet Keşfet Keşfe Keşfet Keşfet Keşfet Keşfet Keşfet Fark Yarat Fark Yarat Fark Fark Yarat Fark Yarat Fark Yarat Fark Fark Yarat Fark Yarat Fark Fark

14 Tarih...

15 Tel : Fax : TDVKAGEM TDVKadinAileVeGençlikMerkezi

ABALIOĞLU HOLDİNG KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU

ABALIOĞLU HOLDİNG KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2012 İçindekiler ABALIOĞLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI:... 2 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJELER MÜDÜRÜ NÜN MESAJI:... 3 SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ:...

Detaylı

Paydaş iletişimi sağlanmadıkça. KSS politikası sürdürülebilir değildir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179

Paydaş iletişimi sağlanmadıkça. KSS politikası sürdürülebilir değildir. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179 CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Mart-Nisan 2014 Sayı: 14 ISSN 2147-6179 Paydaş iletişimi sağlanmadıkça KSS politikası sürdürülebilir değildir Güçlü bireyler. Gelecek Turizmde, gelecek sizde.

Detaylı

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü. VI. Aile Şurası Komisyon Raporları ve Bildiriler

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü. VI. Aile Şurası Komisyon Raporları ve Bildiriler T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü VI. Aile Şurası Komisyon Raporları ve Bildiriler Ankara - 2014 Proje Koordinatörü Emre ERTEKİN Proje Organizasyon Komitesi

Detaylı

Efendiler, Vakıfların varoluş esprisi göz önüne alınınca; bunun dinî kurumlar ile beraber hizmet ve sosyal dayanışmayı hedeflediği ortaya çıkar.

Efendiler, Vakıfların varoluş esprisi göz önüne alınınca; bunun dinî kurumlar ile beraber hizmet ve sosyal dayanışmayı hedeflediği ortaya çıkar. bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebilmesi için şer iyye vekâletiyle beraber bütün bakanlar kurulunun

Detaylı

YAȘLI OLMAK ÖNCE İNSAN ÇOCUKLAR. Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız. yiz.

YAȘLI OLMAK ÖNCE İNSAN ÇOCUKLAR. Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız. yiz. Görme engelliler için Sesli Dergi CD niz kapak içindedir biz bir yiz Yıl: 1 Sayı: 1 Temmuz-Ağustos-Eylül 2012 YAȘLI OLMAK Yașlılık Bir Varlıktır Bilge Yașlıdan Korunmaya Muhtaç Yașlıya Alzhemier; Öncesiz-Sonrasız

Detaylı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı İçindekiler 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 12 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız 20 Eğitim Etkinliklerimiz 28 Gönüllülerimiz 32 Kaynak

Detaylı

Önce rampa, sonra cennet!

Önce rampa, sonra cennet! Sivil Sesler Festivali ne sen de gel! STGM, 25-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Maçka da sivil toplum örgütlerinin katılacağı bir festival düzenliyor. Örgütlenme Özgürlüğü imza kampanyası sürüyor STÖ lerin

Detaylı

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI Sevgili Ülkem İçin Gönüllüleri, Sınırların ortadan kalktığı günümüzde, küresel bir vatandaş olabilmek büyük önem arz ediyor. Bunu başarmanın temel gereklilikleri

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2012 Sayı: 1. Tıpkı insanlar gibi. kurumlar da kendi kişiliklerini geliştirirler

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2012 Sayı: 1. Tıpkı insanlar gibi. kurumlar da kendi kişiliklerini geliştirirler CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Ocak-Şubat 2012 Sayı: 1 Tıpkı insanlar gibi kurumlar da kendi kişiliklerini geliştirirler C M Y CM MY CY CMY K Çocuk okuru olmayan bir toplumun büyük okuru

Detaylı

ULUSAL GENÇLİK VE SPOR POLİTİKASI BELGESİ

ULUSAL GENÇLİK VE SPOR POLİTİKASI BELGESİ ULUSAL GENÇLİK VE SPOR POLİTİKASI BELGESİ İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 1 YASAL DAYANAK... 1 YÖNTEM... 2 GENÇLİK POLİTİKALARI... 4 1. GİRİŞ... 4 1. 1. Gençlik Tanımı... 4 1. 2. Neden Gençlik Politikası... 5 2.

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU BİRLEŞMİŞ MİLLETLER CEDAW KOMİTESİNE SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANAN TÜRKİYE YEDİNCİ DÖNEMSEL RAPORU 2014 GİRİŞ 7. Dönemsel Ülke Raporu 1 ilgili kamu kuruluşları, akademisyenler ve kadının insan hakları ile

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ETİK VE İNSANİ DEĞERLER 14 18 MAYIS 2012

GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ETİK VE İNSANİ DEĞERLER 14 18 MAYIS 2012 14 18 MAYIS 2012 GENÇLİK ŞÛRASI ÖN KOMİSYON RAPORU ETİK VE İNSANİ DEĞERLER ANKARA - 2012 E T İ K V E İ N S A N İ D E Ğ E R L E R GİRİŞ İ nsana yatırımı öncelemek, gelecek nesilleri güvence altına almak,

Detaylı

DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI KADIN ve AİLEYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR 2007-2009 DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 1 Koordinatörler: Prof. Dr. İzzet ER Mehmet BEKAROĞLU Dr. Ahmet ÇEKİN Hazırlayan ve Derleyen:

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. MEHMETÇİK İÇİN YURTTAŞLIK EĞİTİMİ PROJESİ ÇOCUK HAKLARI EĞİTİM MODÜLÜ MEHMETÇİK EL KİTABI Ankara, 2013 1 Bu çalışma, Mehmetçik

Detaylı

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU Yayına Hazırlayan: Ceyda Dedeoğlu Bu yayın, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen

Detaylı

Kültür. San at. Akademi. // k ag e m. www.tdvk agem.org.tr

Kültür. San at. Akademi. // k ag e m. www.tdvk agem.org.tr I li m Kültür San at // k ag e m Akademi www.tdvk agem.org.tr 2014-2015 Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) 1996 yılında kurulmuştur. 2011 yılında yeniden yapılandırılarak ilgi

Detaylı

İÇERİK. Çocuk Gelinler Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği...6-11. Engeller Kalkıyor Kadın Merkezi Vakfı (KAMER)...

İÇERİK. Çocuk Gelinler Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği...6-11. Engeller Kalkıyor Kadın Merkezi Vakfı (KAMER)... İÇERİK Çocuk Gelinler Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği...6-11 Engeller Kalkıyor Kadın Merkezi Vakfı (KAMER)...12-19 Engellilere Hizmet, Kadınlara ve Gençlere İstihdam Toplumsal Konuları

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul

cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul Kurumsal Sosyal

Detaylı

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER İŞLETME 2023 AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PAZARYERİ 10 ARALIK 2O14 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2014 Metodolojisi Kurumsal

Detaylı

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI OCAK 2015 i BAKAN SUNUŞU 2011 yılında 633 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Bakanlığımızın temel amacı; köklü devlet geleneğimizi

Detaylı

Kadının İnsan Hakları

Kadının İnsan Hakları Kadının İnsan Hakları ÇALIŞTAYI 0312 472 37 73 0312 472 37 73 06.03.2014 Kadının İnsan Hakları ÇALI TAYI ANKARA, 06.03.2014 Türkiye İnsan Hakları Kurumu 0312 472 37 73 Kadının İnsan Hakları ÇALIŞTAYI

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU

2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU T.C. M LLÎ E T M BAKANLI I 2014 YILI BÜTÇE SUNUÞU TBMM GENEL KURULU Nabi AVCI Millî E itim Bakanı 15 Aralık 2013 T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı 2014 YILI BÜTÇE SUNUŞU TBMM

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

AÇIK TOPLUM VAKFI NIN İLK BEŞ YILI

AÇIK TOPLUM VAKFI NIN İLK BEŞ YILI 2 0 0 9 2 0 1 3 AÇIK TOPLUM VAKFI NIN İLK BEŞ YILI 2009-2013 Açık Toplum Vakfı nın İlk Beş Yılı 2009-2013 Açık Toplum Vakfı nın İlk Beş Yılı Yayınlayan AÇIK TOPLUM VAKFI Konsept ve Yayına Hazırlayan GöKÇE

Detaylı

Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi

Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi Okuryazarlık ve Cinsiyet Eşitliği Konusunda Türkiye'nin Gerçekleri Okuryazarlık ve eğitimin ülkelerin ekonomik

Detaylı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir DIYALOG SİVİL TOPLUM DİYALOĞU BÜLTENİ /01

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir DIYALOG SİVİL TOPLUM DİYALOĞU BÜLTENİ /01 Bu proje. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir DIYALOG SİVİL TOPLUM DİYALOĞU BÜLTENİ /01 www.ab.gov.tr www.siviltoplumdiyalogu.org ABBakanligi ABBakanligi ABBakanligi Bu

Detaylı