ŞUBAT MART Şubat 2015 tarihinde, 2440.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ŞUBAT MART 15. 20 Şubat 2015 tarihinde, 2440."

Transkript

1 ŞUBAT MART Şubat 2015 tarihinde, R o t a r y B ö l g e Federasyonu nun Y a ş a r Üniversitesinde g e r ç e k leştir d iğ i Barış Forumuna dünyanın çeşitli ü l k e l e r i n d e n ( Almanya, Fansa, İspanya, Belçika, R o m a n y a, Bulgaristan, Bosna Hersek, Çek Cum., Slovenya, Sudan, Güney Kore, ABD,Meksika, Brezilya ) gelen 75 gencimiz savaşların nedenlerini ve dünyada barışın nasıl tesis edileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu, forumda önce Su Savaşları adlı sunumu ile Sn.Dursun Yıldız suyun dünya için ne kadar önemli bir unsur olduğunu, suyun barışa da savaşa da nasıl sebep olabileceğini en çarpıcı analizlerle dile getirdi. Gençler, toplumların her türlü vesile ile birleriyle daha sık ilişkide bulunarak birbirlerinin kültürlerini tanıma fırsatının yaratılmasının önemine vurgu yaparak, her ırkın, her milletin kendine özgü kültür ve dini değerlerinin olduğunu belirterek, birbirlerine saygılı olunması gerektiğini söylediler. Empatinin önemi vurgulanarak, herkesin karşısındakileri anlaması için empati ile yaklaşılması gerektiği bir kez daha tekrarlandı. Siyasetin halkları birbirinden uzaklaştırdığı, doğal zenginliklerin savaşlara sebep olduğu söylendi. İnsan hayatının her şeyden önemli olduğu, hiç bir milletin diğer bir milletten üstün olmadığı ve her olayda eşit tepki ve karşı koyma olması gerektiği savunuldu. Daha az silahlanma, daha çok eğitim ve refah düzeyinin yükseltilmesi için çalışmaların yapılması gerektiği konuşuldu. Göçmenlerin sorunlarının çözülmesi için uyum eğitimlerini yapılması gerektiği söylendi. Aile içindeki eğitim çok önemli olduğu, çocukların ne görürse o şekilde yetiştiği, aile içi eğitime çok önem verilmesi gerektiği belirtildi. Savaşların hiç bir şeyi çözmediği hatta sorunları daha da derinleştirdiği saptandı. Bütün bu saptamalar sonunda insanlarının birbirleri ile daha çok ilişkide bulunmalarının, birbirlerini tanımalarının, çeşitli projelerde birlikte yer almalarının, diğer kültürleri yerinde yaşayarak deneyimlemelerinin dünya barışına her zaman çok büyük katkılar sağlayacağı sonucuna varıldı.programın 2.gününde foruma katılan gençler, rotaractlarımız ve değişim öğrencilerimizle birlikte Efes Antik Şehri, Meryem Ana ve Şirince gezildi. Kırçiçeğinde birlikte yenilen akşam yemeğinden sonra İzmir Rotaract Kulübü nün organize ettiği parti ile program sona erdi ve yurtdışından foruma katılan gençler havaalanından evlerine uğurlandı. Gençlik Forumunu her yıl düzenleme hedefiyle döneminde ikincisi gerçekleştirilecektir.

2 Uludağ Rotary Kulübü Dobruca İlkokuluna kütüphane ve Fen Teknoloji Laboratuvarı kurarak teslimini gerçekleştirdi. Karşıyaka Rotary Kulübü ve İzmir Levanten Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen tiyatro etkinliğinden elde ettiği gelir ile iki adet Afet Barınak Paketi bağışladı Dönemi Bölge Görevlileri Eğitim Semineri ve Başkanları Tanışma Toplantısı Şubat 2015 tarihlerinde Söke Rotary Kulübü ev sahipliğinde Kuşadası Korumar Otel'de başarıyla gerçekleşti.

3 Dönemin 2. Liderlik Semineri Konak Rotary Kulübü organizasyonunda 7 Şubat 2015 tarihinde Ege Bölgesi, Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 3 Bölge Genişletilmiş Ülkelerarası ortak toplantısı İzmir de bölgemiz evsahipliğinde GDG Güneş Ertaş Organizasyonu ile başarı ile gerçeleştirildi. 5. Grup Kulüpleri Övgü Terzibaşoğlu Anadolu Lisesinde son sınıf öğrencilerine yönelik Meslek Tanıtım Günü düzenledi. Her kulüpten iki konuşmacı olmak üzere toplam 12 kişi Mesleklerini öğrencilere anlattı ve sorularını cevapladı. 7. Grup Kulüpleri Çeşme, Efes, Gündoğdu, Konak, Teos Sakin ve Urla Rotary Kulüpleri Eşleri tarafından Amatörce y a p ı l a n P a s t e l B o y a Tabloların satışından elde edilecek gelirin tamamı ile Tepecik Hastanesi Prematüre Bölümüne yoğun bakım kuvözü cihazı satın alınarak kuruma bağışlanacak.

4 Alsancak Rotary Kulübü sekizincisini düzenlediği Ulusal Genç Solist Yarışması İzmir Elhamra Salonunda gerçekleşen Final ile başarıyla tamamlandı. Özet olarak, İkisi Amerika Birleşik Devletleri, ikisi de Avusturya dan gelen dört adet yabancı Jüri üyesi ile 13 Şubat ta, Üniversite Öğrencileri Kategorisi 1. Elemeleri yapıldı. 20 yarışmacıdan, 14 tanesi 2. Elemelere katılmaya hak kazandı. 14 Şubat ta, Genç Profesyonel Kategorisi 1. Elemeleri yapıldı. 25 yarışmacıdan, 17 tanesi 2. Elemelere katılmaya hak kazandı. 15 Şubat ta Üniversite Öğrencileri Kategorisi 2. Elemeleri yapıldı. 14 yarışmacıdan 9 tanesi Yarı Finallere kaldı. 2. Elemelerden sonra yarışmacıdan 10 tanesi Yarı Finallere kaldı. 16 Şubat tarihinde, sabahtan saat 16:00 ya kadar süren Üniversite Öğrencileri Kategorisi Yarı Finallerinin sonunda 6 yarışmacı Finale kaldı. Pazartesi günü, saat 18:00 de başlayıp saat 20:30 a kadar süren Genç Profesyonel Kategorisi Yarı Finallerinin sonunda 5 yarışmacı Finale kaldı. Üniversite Öğrencileri kategorisinde finale kalanlar piyanistler ile prova yaptılar. 17 Şubat 2015 Salı günü Genç Profesyonel kategorisinde finale kalanlar orkestra ile prova yaptılar. 18 Şubat 2015 Çarşamba günü yarışmada daha önceki aşamalarda elenen 10 solist, jüri üyeleri ile 3 saat süren bir toplantı yaptılar. Bu toplantıda 5 jüri üyesi her yarışmacı ile birebir görüşmeler yaptı, ve yarışmacılara fikirlerini söyledi ve iyi, kötü veya geliştirmeleri gereken yanları hakkında bilgi verdi. 18 Şubat 2015 Çarşamba akşamı Üniversite Öğrencileri kategorisi finali yapıldı. Katılan altı solist içinden, 1., 2. ve 3. jürinin oyları ile belirlendi Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü Konak Lions Kulübü ile ortak Çocuk Felci yararına Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bir "Aşk Şarkıları" Konseri gerçekleştirdi. Bornova Rotary Kulübü 17 Şubat 2015 tarihinde İzmir Kız Lisesi Toplum Birliği'nde Afet ve İlk Yardım Semineri, Dr. Tuğrul Şahbaz ve Komite Başkanımız Erhan Gökdağ'ın sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.

5 Bostanlı Rotary, Bostanlı Rotaract, İzmir Ekonomi Rotaract ve Bostanlı Interact kulüpleri ortak Çevremizde Otizme Karşı Farkındalık Yaratmak için 7 Şubat Cumartesi günü bir bisiklet turu düzenledi. Bisiklet turu saat 11:30'da Alsancak Vapur İskelesi önünde buluşulduktan sonra Alsancak-Göztepe vapur iskeleleri güzergahı bisikletlerle kata edildi. Etkinlikten elde edilen gelir Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneğine bağışlandı. Çiğli Rotary Kulübü Behçet Uz Çocuk Hastanesini ziyaret ederek Hastaneye Tansiyon ve Ateş Ölçme cihazları bağışladı. Demirtaş Rotary Kulübünün her sene geleneksel olarak düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası bu sene de başarıyla gerçekleşti Edremit Rotary Kulübü, Edremit Belediyesi işbirliği ile 14 Şubat 2015 tarihinde Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi nde Bölge Sağlık Komitesi Başkanı Op. Dr. Cüneyt Tuğrul un konuşmacı olarak katıldığı "Erken Teşhis Hayat Kurtarır" meme kanseri ve kolon kanseri konulu seminer düzenlediler.

6 Efes Rotary Kulübü, İYTE Üniversitesinin katkıları ile temin ettiği bilgisayarla, yazıcı ve faks makinelerini Zihinsel Engelli öğrencilerin devam ettiği Karşıyaka Özel Eğitim Meslek Eğitim Merkezi ne teslim ederek eğitim desteğinde bulundular. Ege Rotary Kulübü Şubat 2015 tarihlerinde İzmir Anemon Fuar Otelinde "Liderlik ve Farkındalık" Konusunda Dönemin 3. RYLA Seminerini düzenlediler. Gökdere Rotary Kulübü nün, Mehmet Aziz Torun zihinsel engelliler okulu yararına düzenlediği, Türk sanat müziği konseri, yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Demirtaş Rotary Kulübü Nilüfer Belediyesi Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü ile gerçekleştirdiği Onların Hayatlarına Bir Pırıltı Katalım Projesi için teşekkür plaketini Buges Ödül Töreninde Özlüce Oxford Doğa Koleji Lise Öğrenci Meclis Başkanı Alara Tüfekçioğlu Buges Öğrenci Başkanı Nurcan Saçaktan gururla aldılar.

7 İzmir Rotary Kulübü ile Bölge'nin en eski Kulübü Selanik Rotary Kulübü 5 Şubat akşamı düzenlenen tören ile ikiz Kulüp oldular. Tören öncesi Anemon İzmir Otel'de bir basın toplantısı düzenlendi. Bu vesile ile 7 Şubat 2015 akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 43 kişilik Selanik Korosu "Armonia" büyük bir ilgiyle izlenen bir konser gerçekleştirdi. Nilüfer Rotary Kulübü, Toplum Birliği Okulu olan Fethiye İlköğretim Okulu'nda 18 Şubat 2015 tarihinde öğrenci velilerine yönelik "Meme kanseri eğitim semineri" düzenledi. Konak Rotary Kulübü 1 7 Şubat tarihinde Rotaract Kulübüyle beraber Hüseyin Avni Ateşoğlu İlk okulunda 4. sınıf 9 yaş grubu öğrencilerine diş taraması, obezite kontrolü ve çocukların gelişim kontrolü için boy kilo ölçümü gerçekleştirdi. Toplamda gerekli taramaları yapılan 315 öğrencinin tedavi ihtiyaçları tespit edilmiş, diş tedavileri Rtn. Diş Hekimi Yavuz Türkmen tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Obezite sınırında olan ve gelişimleri yaşlarının gerisinde kalan çocuklar ise Rtn. Beslenme ve Diyet Uzmanı Beste Alimert tarafından beslenme programlarıyla desteklenecektir. Ayrıca karışık dişlenme döneminde süt dişi olarak düşünülüp tedavileri önemsenmeyen ve ülkemizde kayıp oranı yüksek 6 yaş dişlerinin korunmasına yönelik "Çocuğumun 6 Yaş Dişlerini Çok Önemsiyorum" bilgilendirme broşürleri daimi dişlerin daha yeni sürdüğü 6 yaş grubu 1. sınıf öğrencilerinin ailelerine dağıtılmak üzere Okul-Aile Birliği Başkanına teslim edildi

8 Toplum birliği Ana Komite Başkanı Çiğdem Vidinel ve Söke RK Başkanı Halil Karaarslan öncülüğünde Kısır Köyünde yapılan kütüphane için 391 kitap topladı. Halkı okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak için toplanan kitapları, Köy Muhtarlık binasının yanında yapılan Köy Kütüphanesinde Muhtar Baki Suna'ya teslim ettiler. Toplum Birliği Tuzburgazı Köyü ve yakın çevre köylere aile çiftçiliği hakkında Rtn.Sami Nalıncı Tarafından bilgilendirme seminerleri yapıldı. Tanmanlar çiftliğinde, Rotary Gönüllüsü Fuat Tanman ın Tarım işletmesinde, Aydın Tarım il müdürlüğü ile birlikte hazırlanan Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Projesi (ÇATAK) kapsamında gerçekleştirilen Pamukta Damla Sulama ve Entegre Mücadele Tarla Okulu konulu eğitim çalışması etkinliği yapıldı. Tuzburgazı Köy kahvesinde Tuzburgazı ve Doğanbey muhtarları, Söke İlçe Tarım müdürlüğü başkan ve mühendisleri ve zeytincilik ile uğrasan halka Yüksek Ziraat Mühendisi Derya Tetik tarafından Salamura Zeytin Kursu verildi. Rotary Gönüllüsü Ömer Fuat Tanman ın zeytinlik tesislerinde, Zeytinle Entegre Mücadele Eğitim Toplantısı gerrçekleştirdiler.

9 Kulüplerimizin Guvernör ziyaretinde hazırlayarak sundukları komite raporlarından; dönem içerisinde yaptıkları ve yapacakları projeleri sizlerle paylaşıyoruz. Muradiye RK - 2 Şubat 2015 Kulübümüz Hetader (Hemofili ve Talasemi Derneği) ile 10 üyeleriyle kan kardeşi oldular. Her 6 ayda bir kan vererek Hatader in kan ihtiyacını azaltmayı hedeflediler. Nilüfer İş Okulu ile ortak çalışma yaptılar. Birçok engelli çocuğun eğitim gördüğü bu kuruma gerek maddi gerekse makine demirbaş bağışlarıyla katkı sağlıyorlar. Eşler 1 Grup kulüpleri ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Uludağ Üniversitesinde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek amaçlı topladıkları kıyafetleri teslim ettiler. Demirtaş RK öndrliğinde 1. Grup kulüpleri ortak ONKODAY a okul, kıyafet vb alışveriş yardımında bulunarak kendilerine destek oldular. Muradiye RK 10 çocuğun ihtiyaçlarını karşıladı. Açev Derneği ile ortak Okuma Yazma kursları açıldı. 1. Grup Kulüpleri ile birlikte İklim Değişikliği Konferansları yıl boyu değişik okullarda verildi. Kulüp üyeleri ile Bence Rotary videosunu hazırlayarak sosyal ağlarda paylaştılar. Ziyaretimde beni yalnız bırakmayan Saymanımız Lütfi Demir ve eşi Nurten e, Guvernör Yardımcımız Ersin Karaaslan ve Eşi Feyza ya, bizleri kusursuz ağırlayan ve başarılı asamble için Kulüp üyelerine, Başkanımız İlkem Güner ve eşi Gül e çok teşekkür ediyorum. Mudanya RK - 3 Şubat 2015 Kulübümüz Ramazan ayında Toplum Birlikleri olan Mirzaoba ya erzak yardımında bulundular. 16 Kasım 2014 tarihinde Benim Mudanyam Temalı Resim yarışması düzenlediler. 10 Kasım tarihinde Mustafa Kemal ve silah arkadaşları adına mevlüt okuttular. Dünyaca ünlü Jazz ve bateri sanatçıcı Ferid Odaman a 2.Grup Rotary Kulüpleri olarak meslek hizmet ödülü verdiler. 21 Eylül tarihinde 2. Grup kulüpleri olarak Rotary Günü Lokma Şenliği düzenlediler. Efes Rotary Kulübü ile ortak, Şuhut tan Kocatepeye Zafer Yürüyüşü düzenlediler. 2. Grup Rotary kulüpleri ile birlikte Anıtkabir e öğrenci götürdüler. Ayrıca çeşitli okullarda meslek eğitim kursu, Sınav Stresi Semineri ve meslek tanıtım seminerleri düzenleyecekler. Ziyaretimde beni yalnız bırakmayan Saymanımız Lütfi Demir ve eşi Nurten e, Guvernör Yardımcımız Sinan Akın ve Eşi Figen e, bizleri kusursuz ağırlayan ve başarılı asamble için Kulüp üyelerine, Başkanımız Eray Şohoğlu na çok teşekkür ediyorum. Agora RK Üyesi Gökhan Özer in Annesi, Söke RK Üyesi Özge Özkeskin, Yeşil RK Üyesi Ahmet Okçuoğlu'nun Babası, Alsancak RK Üyesi Berrin Ertürk ün Babası, Dokuzeylül RK Üyesi Fatih Akçiçek in Annesi, Vefat etmiştir, Tanrı dan Rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

10 2430. Bölge tarafından organize edilen ROFİFE Rotary Kısa Film Festivali'nin 7.si Mart 2015 tarihlerinde Antalya'da gerçekleşti. Festivale Bölgemizi temsilen jüri üyeleri, Karşıyaka Rotary Kulübü üyesi Emin Yeğinboy, Alsancak Rotary Kulübü üyesi Ragıp Taranç, Nilüfer Rotary Kulübü'nden Dönemi ROFIFE Komite Başkanı Arif-Serpil Özer ile Zon 20B Halkla İlişkiler Koodinatörü Güneş-Figen Ertaş katılmışlardır. 8. ROFIFE Gala Gecesi 19 Mart 2016 tarihinde İzmir'de ev sahipliğimizde gerçekleşecektir. 2. Grup Kulüplerinden Çekirge, Nilüfer, Uludağ ve Yeşil Rotary Kulüpleri Kızılay Bursa Şubesi'nin yürüttüğü Alzheimer Hasta Bakıcısı Eğitim Kursuna sponsor oldular. Kursun sonun da kursiyerler Milli Eğitim bakanlığı onaylı sertifikayı alacaklar. Kursiyerler 400 saatlik teknik ve 10 günlük huzur evleri uygulamalı eğitiminden geçirilerek başarılı bulunmaları durumunda sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Uluslararası Rotary Dönem Başkanı John Germ ve Eşi 3-4 Mart 2015 tarihlerinde Bölgemizi ziyaret etti. 4 Mart akşamı Bursa'daki 17 Rotary Kulübü'nün katılımıyla Sheraton Oteli'nde ortak toplantı düzenlendi.. 1 Mart 2015 tarihinde İstanbul Conrad Oteli'ndeki İstanbul Rotary Kulüpleri ortak toplantısına Bölgemizden GLDGA İsmail Rodoplu ve UR Zon 20B Halkla İlişkiler Koordinatörü Güneş Ertaş Bölgemizi temsilen katıldı.

11 Gündoğdu Rotary Kulübü "Bir Deniz Yıldızı" Projemiz kapsamında Özel Eğitim gerektiren çocukların okuma yazma sürelerini kısaltan toplamda 400 adet bağışlayacakları eğitim setlerinin teslimlerine başladı. 13 adet eğitim setini Girne Ortaokulu bünyesindeki Özel Eğitim Sınıfına verilmek üzere, Okul Müdürü Sayın Resul Özdemir e teslim edildi. Çekirge RK ev sahipliğinde Mart 2015 tarihlerinde Engellilere yönelik RYLA Semineri başarıyla gerçekleştirildi.. Bodrum Rotary Kulübünün Toplum Birliği olan Etrim Köyünde Pınarlıbelen İlköğretim okulunda Ağız ve Diş Sağlığı eğitim projesi başarıyla gerçekleşti. Öğrencilere verilen eğitiminden sonra öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi ve soruları cevaplandı. Didim Rotary Kulübü Didim Devlet Hastanesine bağışlanmak üzere Yeni doğan bebekler için alınacak işitme testi cihazı temini için 19 Mart 2015 tarihinde bir Kermes düzenledi..

12 Dokuz Eylül RK nün 3.toplum birliği bu sene Aliağa zihinsel engeliler iş okulu oldu. Bu okulda Zihinsel engelli çocuklar eğitim görüyor Birçok konularda çalışıyorlar galoş,mum yapımları ve sınıf yetersizliğinden kendilerine bir konteyner temin ederek, sınıf olarak kullanmaları sağlandı. 15 Nisan da aynı okulun çocukları ile 3.sünü gerçekleştirdikleri resim sergisi Kedi Sanatta düzenlendi ve satılan resimleri tekrar okula bağışladılar. Gündoğdu Rotary Kulübü Toplum Birliği Okullarından Hikmet Aybers Karabacak Anadolu Lisesi'nde 5 Mart 2015 tarihinde 9. ve 10.sınıf öğrencilerine üyeleri tarafından "Meslek Tanıtım"günü düzenledi. Bu dönem Bölge'de bulunan Rotary Uzun Dönem Değişim Öğrencileri 6-8 Mart 2015 tarihlerinde Bursalı Rotaryen aileler tarafından ağırlandı. Gençler Heykel, Ulucami, Kozahan, Kapalı Çarşı gibi tarihi yerleri gezdikten sonra teleferikle Uludağ 'a çıktılar. Pek çoğu yaşamında ilk kez kar gören gençler kayak ve snowboard yapmışlardır. Tüm ailelerin katıldığı Pazar günkü Brunchtan sonra gençler İzmir'e döndüler. Bölge Gençlik Değişim Komitesi üyesi Rtn. Hülya Köseleci koordinatörlüğündeki gezide gençler Yeşil RK.'dan Asuman & Serdar Durusüt, Hülya Köseleci, Emre Arda, Şevki Boran; Hande Cumbul, Demirtaş RK'dan Can Köseleci, Uludağ RK.'dan Alpaslan Özarslan, Erol Aksaz, Çekirge RK'den Sadi Diker ve Hakan Oka, Nilüfer RK'dan Ünal Çelik ve Çoşkun Dönmez'in ev sahipliğinde konakladılar.

13 Nilüfer Rotary Kulübü, Toplum birliği okulu olan Fethiye İlköğretim okulunda, ortaokul öğrencilerine yönelik "Kişisel bakım ve Hijyen" eğitimi gerçekleştirdi. Nilüfer Rotary Kulübü AÇEV ile ortaklaşa okuma yazma kursu düzenledi. Şirinevler İlkokulunda düzenlenen kursa 18 ev kadını kursiyer katıldı. Kordon Rotary Kulübü Meslek Hizmetleri Komitesi, Schneider Elektrik İnsan Kaynakları ekibi işbirliğiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi 3 ve 4. Sınıf öğrencilerine CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi düzenledi. Osmangazi Rotary Kulübü'nün düzenlediği Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öğrencilerine yönelik düzenlenen 1 günlük Özel RYLA Programı, 28 Şubat Cumartesi günü Bursa Adranos Hotel'de gerçekleştirildi. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursiyerlerinden 41 öğrencinin katıldığı, RM Danışmanlık'dan Sezgin Akgün, Aktaş Holding Yön. Kur. Başkanı Şahap Aktaş ve Prof. Dr. Meltem Onay'ın, eğitmen olarak katıldıkları ve katılımcıların çok faydalı olduğunu belirttikleri seminer, öğrencilere katılım belgelerinin takdimi ile son buldu.

14 Değerli Rotaryen Büyüklerim, 365 gün 52 hafta 8760 saat dakikalık Rotary yılımızın sonlarına yaklaşıyoruz. Bölge Rotaract Temsilciliği olarak h i z m e t l e r i m i z l e ı ş ı l d a yan k u r u m s a l l ı ğ ı m ı z a d ı n a çalışmalarımızın gerçekleştiği dönem hedeflerimiz anlamında birçok çalışmayı sizlerinde bildiği gibi tamamlamak üzere sayılı günler kaldı. Bölge Rotaract Temsilciliği olarak bu süreçte sizlere yaptığımız bir çok konuda bilgilendirme de bulunduk. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerden, projelerden sizlere bilgi aktardık. Şubat ve Mart ayında organizasyonlarımız tüm hızıyla devam etti. 13 Şubat tarihinde Ege Rotary kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen RYLA'da potansiyel rotaractörlere Rotaract Tanıtım Semineri vererek kendilerinin ailemizin bir parçası olmaları için ilk adımı atmalarında kendilerine yol göstermeye çalıştık. 3., 4., 5. ve 6. Grup Kulüpleri Birinci Ortak Toplantısını, 23 Şubat tarihinde, İzmir Ekonomi Rotaract Kulübü ev sahipliğinde, İzmir ve çevresindeki 20 Rotaract Kulübünden ve 240'ı aşkın Rotarayen ve Rotaractör'ün katılımlarıyla gerçekleşti. Bostanlı Rotary Kulübü desteği ile Bostanlı Rotaract Kulübü evsahipliğinde İsmet İnönü Sanat Merkezi nde bir konser düzenlendi. Tepecik Filarmoni Orkestrası, İlle de Mozart Olsun projesi ile sahne aldı. Proje içinde proje olan gecede kültür-sanat alanında yapmış olduğu değerli katkılar nedeniyle perküsyon sanatçısı Hamdi Akatay a meslek hizmet ödülü takdim edildi. Yaklaşık 600 davetlinin katıldığı konser büyük beğeni topladı. Projeden elde edilen gelir ile Soma Yanık Ünitesi projesine katkıda bulunuldu. 7 Mart gününde Nilüfer Rotaract ve Tophane Rotatact Kulüplerinin ev sahipliğinde Bursa'da ilk kez Rotaract Day, düzenlendi. Rotaractörler, kulüplerinin faaliyet ve projelerini Bursalılarla paylaştı ve renkli görüntülere sahne oldu. Gün boyu süren organizasyonda, simülatörden U.R.2440.Bölgeye bağlı kulüplerin gerçekleştirmiş olduğu proje görüntüleri yansıtılırken, alanda çeşitli gösteriler yapan palyaçolar ise çocukların en büyük ilgi odağı oldu. Etkinlik alanına kurulan Rotary tarafından oluşturulan Afet Eylem Çadırı ile ziyaretçilere, olası afet durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi, Rotary kulüplerinin bu gibi durumlar için yaptığı yardım ve projeler anlatıldı. U.R Bölge Rotaract Temsilciliğimizin bölgesel organizasyonlarından 17. Rotaract Asamblesi Kuşadası Pine Bay Resort Hotel'de Efes Rotaract Kulübümüzün ev sahipliğinde gerçekleşti. Efes Rotaract Kulübümüze ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her asamble yeni bir heyecan yeni bir başlangıç. Bu başlangıçta heyecanımızı hep en üst seviyede yaşadık. Aile olduğumuzu ve evrensel sloganımızın "Hizmet Yoluyla Dostluk" olduğunu gerçekten son yıllarda en yüksek seviyede gördüğümüz organizasyonumuzda emeği geçen,sponsor olan, organizasyon hazırlık aşamasında yanımıza gelen yardımcı olan, her zaman telefonla arayan ve organizasyon sırasında yardımcı olan başta dönemi bölge görevlilerimiz olmak üzere tüm rotaractör dostlarıma teşekkür ederim. Katılımları ile bizleri yalnız bırakmayan U.R Bölge Dönemi Guvernörü Rtn. Mecit İSCE'ye, U.R Bölge Dönemi Guvernörü Rtn.Reha Akın'a, U.R Bölge Dönemi Guvernörü Rtn. İsmail Rodoplu'ya, U.R Bölge Dönemi Guvernörü Rtn. Lütfi Demir'e, Geçmiş Dönem Guvernörlerimizden Rtn. Selim Yegen'e teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Bizlerin artık bir abisi olarak gördüğümüz ve her zaman yardımcı olan U.R Bölge , Rotaractlardan Sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Mahfi İSCE'ye, Birlikte Daha Yükseğe dediğimiz, Hizmetlerimizin armağan olacağı yeni dönemde dönemi Bölge Rotaract Temsilcimiz olarak bizlere bir çok başarıyı yaşatacak ve çıtamızı yükselteceğine emin olduğım Yağmur Lena'ya ve Dönemindeki Bölge Ekibindeki arkadaşlarıma teşekkürlerimi borç biliyorum ve başarılar diliyorum.

15 döneminde ülkemizi ERİC'te temsil edecek olarak temsil etmemenin gururunu yaşayarak bu göreve beni öneren başta Yağmur Brt'm olmak üzere Can Küccük ve İpek Bozkurt Brtlerime teşekkür ediyorum. İnşallah ülke olarak yaptığımız güzel işlerin yanı sıra Türk Rotaractörler olarak "Birlikte Fark Yaratacağız." Mart tarihlerinde gerçekleşen Nilüfer Rotary Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen U.R Bölge Rotary Federasyonu Bes ve Eğitim Asamblesi'ne katılım gösterdik Dönemi Bölge Rotaract Temsilcimiz Yağmur Lena, ERİC Türkiye Temsilcimiz Can Sezici, Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreterimiz Berkay Kiper, Komitelerden Sorumlu Bölge Sekreterimiz Seda Acar ve Dönemi Başkanlarımız katıldı. Değerli Rotaryen Büyüklerim, Birlikte fark yaratalım diyerek çıktığımız bu yolda, dostluk yoluyla gerçekleştirelim dediğimiz hizmetlerde yanımızda olan 3 faktörü, bizler, günlük hayatımızda oynadığımız Tavlada da görebileceğimizi fark ettik Mayıs tarihlerinde Bodrum Kefaluka Resort 'de Mavişehir Rotaract Kulübümüzün evsahipliğinde gerçekleşecek olan Şans, Tecrübe ve Mantık üçlüsünün bir arada olduğu Tavla konseptimizle 21. Rotaract Konferansımızda görüşmek dileğiyle... Konferanslar, TECRÜBE ile de sabittir ki unutulmaz geçiyor MANTIK ımızda gösteriyor ki hizmetlerimizle ışıldayan dönemimiz 21.Rotaract Konferansının benzersiz geçeceğinin kanıtıdır. Bu nedenle hatırlatmak isterim katılımınızı asla ŞANS a bırakmayın...! Gelin son eli beraber oynayalım! En Derin Rotaract Sevgi ve Saygılarımla Rtc. Can Sezici U.R Bölge Rotaract Temsilcisi, "Rotary Hizmetlerinizle Işıldasın" "Birlikte Fark Yaratalım"

16 ŞUBAT MART AYI DEVAM RAPORU UR BÖLGE ROTARY İLETİŞİM ADRESİ Hürriyet Bulvarı No: 4/1 D. 405 Kavala Plaza Çankaya - İZMİR Tel : 0 (232) (232) Fax: 0 (232) GSM:0 (533) web: rotary2440.org

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Doğu ile Batıyı birleşiyor Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Kulübü kardeş kulüp anlaşması yaptılar. Uluslararası Rotary 2430. Bölge Federasyonuna bağlı

Detaylı

ARALIK 14. Sevgili Rotary Ailem,

ARALIK 14. Sevgili Rotary Ailem, ARALIK 14 Sevgili Rotary Ailem, Altı hizmet ayımızı geride bıraktık. Zaman hızla akıp geçiyor. Kulüp ziyaretlerimizin çoğunu tamamladık. Kulüplerimiz ve komitelerimiz birbirinden güzel projelere imza attı

Detaylı

AĞUSTOS 14. Sevgili Rotary Ailem,

AĞUSTOS 14. Sevgili Rotary Ailem, Sevgili Rotary Ailem, AĞUSTOS 14 Ağustos ayında Guvernör Resmi ziyaretlerine hızla başlamayı planlamamıza rağmen maalesef torunumun ani rahatsızlığı beni ve ailemi derinden sarstı. Daha önceden belirlenen

Detaylı

Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde

Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Adana Tepebağ ve 5 Ocak RK leri Uyum Kampı düzenlediler Adana Tepebağ Rotary ve Adana 5 Ocak Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Adana, Mersin. Gaziantep, Kapodokya, Ankara, Antalya ve Tarsus Rotary Kulüplerinden

Detaylı

OCAK 13 2012-2013 Dönemi Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Edremit Rotary Kulübü ev sahipliğinde Güre Adrina Termal otel'de başarıyla gerçekleşti. Toplantıya katılan tüm Bölge Görevlilerimize, Başkanlarımıza,

Detaylı

Rotary 2440 Bölgeye bağlı. Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi

Rotary 2440 Bölgeye bağlı. Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi Rotary nin 108. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde faaliyetler sergilendi 26 - ROTARY DERGİSİ /MART - NİSAN 2013 Rotary 2440 Bölgeye bağlı bütün Rotary Kulüpleri bir araya gelerek Rotary nin 108. Kuruluş

Detaylı

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından Ataköy Rotary den Darülaceze ye hediye Ataköy Rotary Kulubü Geçmiş Dönem Başkanı Serdar Yalçınkaya nınn sponsorluğunda İstanbul Darülaceze Yaşlılar Yurduna yılbaşı hediyesi olarak paketlenmiş 85 adet kulplu

Detaylı

Bugün Barış a ihtiyacı olan en önemli bölgelerden birisi, şüphesiz

Bugün Barış a ihtiyacı olan en önemli bölgelerden birisi, şüphesiz 2420. Bölge Balkan Barış İnisiyatifi Konferansı düzenledi Bugün Barış a ihtiyacı olan en önemli bölgelerden birisi, şüphesiz Türkiye nin de içinde olduğu Balkan Ülkeleridir. Bu önem doğrultusunda, 29 Mart

Detaylı

Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın

Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın 2440. bölgenin ilk küresel bağışı gerçekleşti 28 - ROTARY DERGİSİ /OCAK - ŞUBAT 2014 Süreyya Perçin Konak Rotary Kulübü Başkan - 2013-2014 Bildiğiniz gibi, Rotary Vakfı nın bağış yapısı, Geleceğin Vizyonu

Detaylı

HAZİRAN 13. Guvernörümüz Güneş Ertaş 2013-2014 Dönemi için iyi dileklerini ileterek, Guvernörlük kolyesini Esat Kardıçalı ya teslim etti.

HAZİRAN 13. Guvernörümüz Güneş Ertaş 2013-2014 Dönemi için iyi dileklerini ileterek, Guvernörlük kolyesini Esat Kardıçalı ya teslim etti. HAZİRAN 13 Karşıyaka Rotary Kulübünün 30. Yıl kutlama toplantısında Bölge Devir Teslim Töreni gerçekleşti. Guvernörümüz Güneş Ertaş 2013-2014 Dönemi için iyi dileklerini ileterek, Guvernörlük kolyesini

Detaylı

2Sf. Değerli Rotary Ailem, Dördüncü mektubumla sizlerle yeniden buluģtuğum için mutluyum. Ekim ayında Bölgemizde pek çok organizasyon

2Sf. Değerli Rotary Ailem, Dördüncü mektubumla sizlerle yeniden buluģtuğum için mutluyum. Ekim ayında Bölgemizde pek çok organizasyon EKİM 12 Toplum Meslek ve Halkla ĠliĢkiler ÇalıĢtayı ve Koordinasyon Toplantısı 19-21 Ekim tarihlerinde Balıkesir Rotary Kulübü ev sahipliğinde Balıkesir Asya Termal Otel de gerçekleģtirildi. Yoğun katılımın

Detaylı

2Sf. Değerli Rotary Ailem,

2Sf. Değerli Rotary Ailem, ARALIK 12 Efes Rotary Kulübü, 07-09 Aralık 2012 tarihleri arasında, Richmond Ephesus Otelde RYLA semineri düzenledi. 78 gencin katılımı ile gerçekleģen 2 günlük etkinlikte, Liderlik ve BiliĢimde GiriĢimcilik

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

Çanakkale Rotary Kulübü nün Toplum Hizmetleri etkinlikleri arasında yer alan,

Çanakkale Rotary Kulübü nün Toplum Hizmetleri etkinlikleri arasında yer alan, Kulübüne ve öğrencilere, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Alsancak Rotary Kulübünden köy halkı konseri Alsancak Rotary Kulübü, Rotary ile Yaşamları Değiştirin sloganı doğrultusunda güzel sanatların

Detaylı

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri.

ADANA ŞUBE DE GÜNDEM. 16 Gıda Mühendisliği Dergisi 2013 38. Sayı. Şube ve Temsilciliklerimizde Gündem. Cuma Söyleşleri. Bu dönemde Şube ve Temsilciliklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler alfabetik sıraya göre sıralanmaktadır; ADANA ŞUBE DE GÜNDEM Cuma Söyleşleri Ş Şube Yönetim Kurulumuzun geleneksel hale geleceğini umarak

Detaylı

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem,

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, SAYI: 07 OCAK 2015 GUVERNÖR MEKTUBU Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, Yeni bir yılın başında sizlere seslenmekten büyük bir mutluluk duyuyorum Hepinize sağlığı bol, keyfi bol, bereketi bol,

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

São Paulo Konvansiyonu Bölgelerimizin Asamble ve Konferansları MAYIS - HAZİRAN 2015. Rotary International / Alyce Henson

São Paulo Konvansiyonu Bölgelerimizin Asamble ve Konferansları MAYIS - HAZİRAN 2015. Rotary International / Alyce Henson MAYIS - HAZİRAN 2015 Fotoğraf: Alyce Henson Rotary International Rotary International / Alyce Henson São Paulo Konvansiyonu Bölgelerimizin Asamble ve Konferansları MAYIS - HAZİRAN 2015 / ROTARY DERGİSİ

Detaylı

VOLVO S60 HERKESİN YOL MODELİ

VOLVO S60 HERKESİN YOL MODELİ KASIM - ARALIK 2012 Çılgın mısınız? Sorumluluk sahibi mi? Her ikisi mi? Hem sol şeridin vazgeçilmez bir parçası olan hem de yayalar ve diğer otomobiller için otomatik olarak kendini durduran, en dinamik

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

Nisan Rotary de DERGİ AYI

Nisan Rotary de DERGİ AYI MART - NİSAN 2015 Nisan Rotary de DERGİ AYI Rotary International / Alyce Henson UR 2015-16 Başkanı R.K.Ravindran ile söyleşi UR 2016-17 Başkan Adayı John F. Germ Türkiye yi ziyaret etti Üç bölgemiz ilk

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı:

soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı: OCAK 2011 İÇİNDEKİLER 01 Değerli Soroptimistler, soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı: Sayı: Ocak 2011 Baskı Tarihi:??????? Yayın Türü: Dergi Yaygın Süreli Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Yönetim

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Nisan 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 25 I Ücretsizdir Yollar Bahara Hazırlandı Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Bir sosyal merkezden de öte... Gelişim Akademisi DÜNYAYI BİLGİ

Detaylı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 1 2 İçindekiler 2 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 4 Çocuk Zirvesi 16. Kutlama Toplantısı İlimizde Gerçekleşti 6 Kargı-Kızılırmak HES Yatırım ve Tanıtım Töreni 8 Hitit Üniversitesi

Detaylı

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz

Hasat Zamanı Yaklaşıyor. Rotaract Balosu. Bölge Konferansı 2014. Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü. Uzay Sessiz Ücretsizdir Sayı 7 Nisan 2014 Rotaract Balosu Balkan Barış İnsiyatifi Maçka Rotary Kulübü Hasat Zamanı Yaklaşıyor Bölge Konferansı 2014 Mayıs 16/19 Antalya Uzay Sessiz Kadınlar Günü Etkinlikleri Ayın Kulübü

Detaylı