Mahalle Buluşmaları,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mahalle Buluşmaları,"

Transkript

1 Muhtarlarla toplantılar sürüyor 6-7 Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Cem Evi nde birlik mesajı 3 Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda birlik ve beraberlik mesajının yanı sıra birçok konuda da müjde verdi. Sayı: 20 - Mart 2011 Beyo lu Belediyesi nin Ücretsiz Ayl k Yay n d r.:duyuru :. Borçlar n z Yeniden Yap land r n tarihinden önce tahakkuk etmiş 1- Emlak Vergisi 2- Çevre temizlik vergisi 3- İlan reklam vergisi 4- Eğlence vergisi 5- Ecri misil ve kira gelirleri 6- İşgaliye harçları 7- Yol harcamalarına katılım payları vb. 8- Diğer vergi ücret ve paylar v.b. borcu bulununlar tarihine kadar yeniden yapılandırabilirler. Sorunlar konuşuluyor, çözüm üretiliyor ve uygulanıyor Mahalle Buluşmaları, aralıksız devam ediyor Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 4-5 te

2 2 MART 2011 Beyoğlu Belediyesi İmar Planlarını STK lara anlatıyor BEYDER le imar planı toplantısı 1/1000 Ölçekli Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı nın onaylanarak yürürlüğe girmesinden sonra BEYDER ile planlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan başkanlığında yapılan toplantıya Beyoğlu Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Şuayip Korkmaz, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Kipsöz, Ruhsat ve Denetim Müdürü Hasan Yılmaz, Zabıta Müdürü Kenan Ünal ile BEYDER (Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği) yöneticileri katıldı. Toplantıda, planların yürürlüğe girmesi ile yapılacak uygulamalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Proje kapsamında binaların fonksiyonları ile ilgili yapılacak değişikliklerde izlenecek prosedür konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Toplantıda, ayrıca, 2011 yılında işgaliyelerin düzenlenmesi, işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile ilgili güncel konular ele alındı. Çalışmalar hakkında BEYDER üyelerine bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan, tüm çalışmaların Beyoğlu nda yaşayan ve Beyoğlu na emek verenlerin memnuniyeti ve mutluluğu için olduğunu söyledi. Yapılacak çalışmaların Beyoğlu Belediyesi tarafından vatandaşlara sorulduğunu belirten Turan, özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli temas halinde olduklarını, onların görüşlerinin, kararlarında etkili olduğunu vurguladı.

3 MART Başkan Demircan Okmeydanı nda STK Başkanlarıyla buluştu Cem Evi nde birlik mesajı Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltıda birçok konuda müjde verdi. Beyoğlu Belediyesi tarafından Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Ak Parti ve CHP li meclis üyeleri ile STK Başkanlarıyla katıldı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan a gösterilen yoğun ilginin dikkat çektiği toplantıda, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Daha önce Cem Evi ne Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan ambulans ve diğer yardımlardan dolayı büyük mutluluk duyan Okmeydanı Cem Evi yönetimi, Başkan Demircan a teşekkürlerini iletti. Toplumun tüm kesimleriyle birlikteyiz Demircan, hiçbir zaman din, dil veya ırk ayrımı gözetmediklerini, ilçenin dört bir yanında yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Bölgede yapılan, yapımı süren ya da planlanan yol yapımı, semt konağı ve diğer sosyal projeler hakkında bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı nda Anıtlar Kurulu tarafından verilen Sit Alanından Çıkarılma kararının da müjdesini verdi. Tapu konusunda artık tüm engellerin ortadan kalktığını belirten Demircan, çok kısa bir süre içerisinde hak sahiplerinin tapularına kavuşacağını da müjdeledi. ten Demircan, kimsenin mağdur olmayacağı bir yöntemle bölgenin dönüşeceğini ve değerleneceğini vurguladı. Bugün tedirgin olanların, yakın gelecekte Beyoğlu Belediyesi ne teşekkür edeceğini belirten Demircan; Okmeydanı bölgesi İstanbul a yakışacak ve herkes mutlu olacak dedi. Okmeydanı, İstanbul a örnek olacak Okmeydanı nın geleceğini planladıklarını ve bölgenin artık o makus talihinden kurtulacağını belir-

4 4 MART 2011 Sorunlar konuşuluyor, çözümleri Mahalle Buluşmaları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmenin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta bir semt konağında mahalle sakinleriyle bir araya gelip onların sıkıntılarını dinliyor, çözümler üretiyor. Tophane Semt Konağı nda konuşan Demircan, semt konaklarında toplam 67 doktorun aile hekimliği hizmeti verdiğini söyledi. Tophane Semt Konağı nda üç doktor ve bir hemşirenin hizmete devam ettiğini ve her gün 220 ihtiyaç sahibinin sıcak yemek ve banyo yapma imkanı bulduğunu belirten Demircan, Bu hizmetleri ancak sizinle yürütebiliriz, sizin destekleriniz olmadan, bu işler de olmaz dedi. Semt Pazarları Konuşuldu Demircan, Galataport taki kötü binaların restore edilip turizme kazandırılacağını söylerken, mahalle sakinlerinin pazar yeri talepleri karşısında, Herkes pazar istiyor ancak, hiç kimse kendi sokağında pazar kurulmasını istemiyor diyerek bu sıkıntıya farklı bir alternatif üreteceklerini belirtti. Sadri Alışık Sokağı na, yokuş olması nedeniyle çöp konteyneri koyulamaması üzerine, çöp dökmek için belli yerler yapacaklarını söyleyen Demircan, ayrıca sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak mahalle sakinlerinin korkularını gidereceklerini ifade etti. Semt Konaklarımız Birer Semboldür Mahalleli hanımlar, Bu buluşmalar bir kahvehanede ya da dernekte yapılsaydı biz gelemezdik, iyi ki bu konakları yaptınız diyerek Demircan a teşekkür ettiler. Demircan, Semtimizi değiştirmek, geliştirmek için bu konaklar birer sembol oldu. Buralarda mahallemizi daha iyi hale nasıl getirebiliriz? sorusunun cevabı aranıyor, siz istiyorsunuz, biz yapıyoruz. diyerek semtimizi değiştirmek için semt konaklarının bir sembol olduğunu belirtti ve Biz bu hizmetleri sizin desteğinizle yürütebiliriz, siz olmadan bu hizmetler olmaz dedi.

5 MART üretiliyor ve uygulanıyor konaklarda devam ediyor Örnektepe semt konağı yenilenecek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Örnektepe Semt Konağı nda mahalle sakinleriyle buluştu. Semt Konakları Mahalle Buluşmaları kapsamında gerçekleşen buluşmada Demircan, semt konağının yenileneceği ve büyütüleceği müjdesini verdi. Demircan, her buluşmada olduğu gibi mahalle sakinleriyle sohbet etti, sıkıntılarını dinledi, çözümler sundu. Buluşmaya, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. Demircan, konuşmasında, hanımların semt konaklarından memnun olup olmadıklarını sordu. Hanımlar, başkanın sorusuna, semt konaklarının her açıdan kendilerine yararı olduğu şeklinde cevap verdiler. Demircan, bu cevap karşısında oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, semt konaklarında hanımların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla birçok branşta hizmet verdiklerini söyledi. Semt konaklarının kaybolan mahalle kültürümüzü canlandırmak için büyük fırsat olduğunu sözlerine ekleyen Demircan, mahalle sakinleriyle yaptığı toplantıda birçok konuyu gündeme getirdi. Demircan, semt konağının yenileceği ve kapasitesinin arttırılacağı müjdesini de verdi. Demircan a Kadımehmet te büyük ilgi Demircan, konakların sağladığı faydaların sayılamayacak kadar çok olduğunu belirterek, eğitim açısından pek çok aktivitenin yanı sıra güzel dostlukların da yaşandığı konaklara gösterilen yoğun ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti. Semt konaklarını evleri gibi gördüklerini ve bu rahatlık sayesinde aktivitelerinde daha başarılı olduklarını belirten mahalle sakinleri Demircan a, semt konaklarına ve mahallelerine dair isteklerini ve beklentilerini dile getirdiler. Semt Konakları olmazsa olmazınız olsun Semt konaklarındaki her buluşmasında özellikle bayanlara yönelik etkinliklere ağırlık verdiklerini belirten Demircan, geleceğin nesillerini yetiştirecek olan annelerin çok donanımlı olması gerektiğinden bahsederek konaklarda bu donanımları sağlayacak her türlü olanağın mevcut olduğunu belirtti ve Beyoğlulu hanımlardan, konakları olmazsa olmaz mekanları haline getirmelerini istedi.

6 6 MART 2011 Muhtarlarla aylık yapılan toplantı Muhtarlarla toplantılar Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kadımehmet Semt Konağı nda mahalle muhtarlarıyla birlikte kahvaltı yaptı. Demircan, kahvaltıya, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte katıldı. Demircan, oldukça neşeli geçen kahvaltıda, Beyoğlu nu daha güzel hale getirme konusunda muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu, muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyip çözüm sundu. Muhtarların bilgi teknolojisinden yararlanarak ilçe halkına daha iyi hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla her muhtarlığın bilgisayarlarını yenilediklerini ve ADSL bağlantısı kurduklarını belirten Demircan, Sizinle koordineli çalışmak bizim için önemli. Sizin en iyi ve hızlı şekilde hizmet etmeniz için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Beyoğlu Belediyesi nin mahallelerine verilen destekten son derece memnun olduklarını belirten muhtarlar, Demircan a teşekkür ettiler.

7 MART Kadımehmet Semt Konağı ndaydı devam ediyor... Demircan: 2014 te Bozuk Yol Kalmayacak Beyoğlu Belediyesi nin yürüttüğü çalışmalar ve projeler hakkında muhtarları bilgilendiren Demircan, 2011 yılında hedeflenen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Emlak vergilerinin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla mahallelere hizmet olarak yansıdığını söyledi. Tek istediğimiz ve hedefimiz daha güze bir Beyoğlu na sahip olmak Demircan, Yollarıyla, sokaklarıyla, mahalleleriyle modern bir Beyoğlu, bütün bu çalışmalar bir plan çerçevesinde devam edecek ve 2014 yılına kadar Beyoğlu nda yapılmayan yol kalmayacak dedi. Kahvaltıya katılan muhtarlar, mahallelerinin sorunlarına eğildiği ve verdiği hizmet için Demircan a teşekkür etti. Kahvaltı sonunda muhtarlar, Demircan la Kadımehmet Muhtarlığı önünde fotoğraf çektirdi.

8 8 Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sa Kadınlar Günü ne Ö Beyoğlu Belediyesi nin Dünya Kadınlar Günü nü çok özel bir konserle kutladı. Beyoğlulu kadınlar Türk Sanat Müziği nin sevilen eserlerini Umut Akyürek in sesinden dinledi. Beyoğlu Belediyesi Dünya Kadınlar Günü nü iki özel konserle kutladı. Beyoğlu Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu nda gerçekleşen konser programı saat te başladı. Programın ilk konseri Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu tarından verildi. Türk Sanat Müziği üstadı Ali Yıldırır şefliğinde gerçekleşen konserde semt konaklarında farklı branşlarda eğitim alan 23 kadından oluşan koro, birbirinden güzel eserlerden oluşan Türk Müziği repertuarını dünya kadınları için seslendirdi. Hasan Karacan (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi ve Ye ri Refahiye Mem le ke ti Erzincan - Refahiye Öğ re nim Du ru mu Ortaokul Mes le ği İşletmeci Esnaf Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Hak kın da 1955 yılında doğan Hasan Karacan, Kasımpaşa Pirireis İlkokulu ve Ortaokulunu tamamladı yılından bu yana Beyoğlu nda ikamet ediyor. 25 yıl boyunca Çukur Mahallesi nde muhtarlık yaptı. Merkezi Ankara da bulunan Türkiye Muhtarlar Birliği nde genel sekreterlik ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Perşembe Pazarı, Bankalar Lokantası nın 25 yıldır işletmeciliğini sürdürüyor. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri nde Ak Parti den Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Belediye bünyesinde vatandaşlara yardım etmeye özen gösteren Karacan, aktif çalışmalarını da sürdürüyor.

9 MART nat Müziği Kadınlar Korosu nun ilk konseri zel Konser büyüledi Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu nun konserinin ardından Türk Sanat Müziği nin genç sesi Umut Akyürek sahne aldı. Genç sanatçı, Türk Müziği nin sevilen serlerini Beyoğlulu kadınlar için seslendirdi. Konserlerin ardından bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan salondaki davetlilerin Dünya Kadınlar Günü nü kutladı. Başkan Demircan, korodaki sanatçılara ve Umut Akyürek e çiçek takdim etti. Afife Biricik Suden Alanson (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi Mem le ke ti İstanbul - Yeniköy Öğ re nim Du ru mu Atatürk Kız Lisesi, Ecole France Langue Victor Hugo Paris Mes le ği Moda Tasarım Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Kültür Sanat Komisyon Başkanı, İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Hak kın da Kendi tasarım atölyesini kuran Suden, T.S Model tasarımcısı ve aynı zamanda Türkiye genelinde Vakko Dekor un kurucularından. Aykut Hamzagil kumaş desen tasarımı, Mustafa Taviloğlu ve Yahşi Baraz resim kolleksiyonları için çalıştı. New York Martin Lawrence Gallerie de eserleri sergilendi. London Conran shop için çeşitli ürünlerin yanı sıra Poul Smith için aksesuar tasarladı. Sabah grubu dergileri için danışmanlık ta yapan Biricik Suden Alanson, Moda dergileri için Styling yaptı. Eski Beşiktaşlı basketbolcu ve amatör olarak spor hayatı devam ediyor. Amatör olarak belgesel çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve Yeniden adlı projenin kurucu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bir gezgin olan Suden, Kültür Bakanlığı Türk Tasavvuf eğitimi alıyor.

10 10 MART 2011 Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Beyoğlu nda Neşe Karaböcek den Dost Bahçesi Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Neşe Karaböcek bu kez yaptığı resimlerle sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçının Dost Bahçesi adını verdiği resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı Ortadoğu nun Altın Bülbülü ünvanıyla müzikseverlerin gönlünde taht kuran Türk Sanat Müziği nin sevilen sesi Neşe Karaböcek bu defa sanatını yaptığı resimlerle sergiliyor. Sanatçının Dost Bahçesi adlı resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı. Sergiyi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Neşe Karaböcek birlikte açtı. Sergideki resimleri tek tek gezen Başkan Demircan sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Sanat dünyasından isimlerinden açılışa katıldığı sergide, Türk Pop Müziği sanatçısı Nükhet Duru ve söz yazarı Sezen Cumhur Önal sergide göze çarpan isimler oldu. Sergide, sanatçının New York ta yaşadığı 20 yıl boyunca Neo Klasik tarzda çalıştığı birbirinden güzel çiçeklerden oluşan eserleri yer alıyor. Karaböcek, Dost Bahçesi sergisini ilk New York lu sanatseverlere sundu. Sekiz ay önce Türkiye ye kesin dönüş yapan sanatçı, New York ta oldukça ilgi gören ve sanatseverlerden tam not alan sergisi Türkiye de Beyoğlu Belediyesi ile gerçekleştirdi.

11 MART Torba yasa ile hayata geçen kanun kapsamında Borçlar yeniden yapılandırılıyor Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen tarih ve 6111 sayılı kanun kapsamında Beyoğlu Belediyesi tarafından borçların yeniden yapılandırılması çalışması başlatıldı. Başvuru için son gün: 2 Mayıs tarihinde yürürlüğe giren 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun kapsamında tarihinden önceki bazı alacakların yeniden yapılandırılması konusunda yayınlanan kanun genel tebliği, borçlulara önemli kolaylıklar tanıyor tarihinden önce tahakkuk etmiş ve vadesi geçmiş borç konuları: Emlak Vergisi Çevre temizlik vergisi İlan reklam vergisi Eğlence vergisi Ecri misil ve kira gelirleri İşgaliye harçları Yol harcamalarına katılım payları 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu kapsamında olan diğer vergi ücret ve paylar Bu konularda borcu bulununlar, borçlarını tarihine kadar yeniden yapılandırabilecekler. Öte yandan açmış oldukları davalardan vazgeçmeyenler bu yapılandırmadan yararlanamıyorlar. Başvuru Şekli ve Zamanı 6111 sayılı Kanun kapsamında vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen özel ve tüzel mükellefler; başvuru dilekçesi ile (kendisi yada vekili) tarihi mesai bitimine kadar Beyoğlu Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelirler Şefliği ne başvurarak borçlarını yapılandırabilecekler. Yapılandırma nasıl hesaplanacak? Beyoğlu Belediyesi, ilgili kanun gereği tarihinden önce tahakkuk eden ve ödenmemiş vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları tarih itibariyle ödenmemiş bulunan asli ve fecri amme alacaklarının tahsilinden yeniden yapılandırma şartıyla vazgeçmiş bulunuyor sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılarak ödenecek alacak tutarının tespitinde peşin ödemelerde vergi asıllarında TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınıyor. TEFE/ÜFE tutarı hesaplanıp, bu tutar vergi aslı ile toplanarak borç tutarı bulunuyor. Taksitle yapılacak ödemelerle ilgili TEFE/ÜFE tutarının vergi aslı ile toplanması ile belirlenen toplam tutar kat sayısı ile çarpılıyor ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek sureti ile ödenecek taksit tutarı hesaplanıyor. Yapılandırılan Borçların Ödeme Şekli ve Zamanı İlk taksit ödeme süresi içerisinde tamamen (peşin) ikişer aylık dönemler halinde6 aylık taksit 9 aylık taksit 2 aylık taksit 18 aylık taksit eşit taksitle ödenmesi mümkün. İlk taksit ödeme günü ise 31 Mayıs 2011

12 12 MART Yeşilçam Ödülleri nde Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK işbirliğiyle, Turkcell in ana sponsorluğunda düzenlenen 4. Yeşilçam Ödülleri sahiplerini buldu. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Demet Akbağ en iyi kadın, Cem Yılmaz en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı Harbiye deki Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı nda gerçekleştirilen ödül töreni gecesine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜR- SAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Civil ile sinema amiasının önde gelen ismi katıldı. Toplam 13 kategoride dağıtılan ödül töreninde Kültür Sanat Hizmet Ödülü Nebahat Çehre, İzzet Günay ve Göksel Arsoy a takdim edilirken, bu yıl ilk kez verilen Onur Ödülü ise Türk sinemasının duayen isimlerinden Türker İnanoğlu na verildi. İnanoğlu ödülünü Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan aldı. Demircan, gecede bir de konuşma yaptı. Konuşmasında Türk sinemasının dauayenlerini de anan Yeşilçam ın yıldızları Turabibaba Kütüphanesi nde Y eşilçam sinemasının duayenlerinden Hülya Koçyiğit, bir dönem gişe rekorları kıran unutulmaz filmi Karılar Koğuşu nu Yeşilçam Haftası kapsamında Turabiba Kütüphanesi nde sevenleri ile birlikte izledi. Türk Sineması nın yakışıklı aktörlerinden Ediz Hun, bir zamanlar gişe rekoru kıran Türk sinemasının unutulmaz filmi Son Mektup u Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi nde sevenleriyle birlikte izledi.

13 MART büyük heyecan yaşandı 4. Yeşilçam Ödüllerin de kategoriler ve ödül alan isimler ise şöyle; Kültür Sanat Hizmet Ödülleri Nebahat Çehre İzzet Günay Göksel Arsoy Yeşilçam Onur Ödülleri Türker İnanoğlu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Okan Yalabık En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Av Mevsimi / Melisa Sözen En İyi Genç Yetenek Çoğunluk / Esme Madra En İyi İlk Film Çoğunluk En İyi Sanat Yönetmeni Yahşi Batı / Hakan Yarkın En İyi Kurgu Cosmos / Reha Erdem En İyi Müzik Kavşak / Selim Demirdelen En İyi Görüntü Yönetmeni Av Mevsimi / Uğur İçbak En İyi Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Cem Yılmaz En İyi Kadın Oyuncu Eyvah Eyvah / Demet Akbağ En İyi Senaryo Çoğunluk / Seren Yüce En İyi Yönetmen Cosmos / Reha Erdem En İyi Film Çoğunluk Osman Sınav ın Portreleri Beyoğlu nda Sinema nın usta yönetmeni Osman Sınav ın set yaşamı Reza Hemmatirad ın objektifinden Beyoğlu na yansıdı. Osman Sınav Portreleri sergisi Yeşilçam Haftası kapsamında Sanat Galerisi nde açıldı. Demircan, Türk sineması; Kendisine emanet edilen Yeşilçam mirasını büyük bir gayretle daha yükseklere taşıyor. Gittikçe büyüyen bir endüstri olarak, doğduğu yer ve Türkiye ye yeni ufuklar açıyor. Bu toprakların macerasını bir boy aynası gibi bütün insanlığa aktarıyor dedi. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Yavuz Turgul un yönetmenliğini yaptığı Av Mevsimi dört dalda ödül aldı. Demet Akbağ Eyvah Eyvah filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçilirken, en iyi erkek oyuncu ödülü Av Mevsimi filmindeki rolüyle Cem Yılmaz ın oldu. Yeşilçam Şarkıları Beyoğlu nda yükseldi Türk müziğinin sevilen grubu Türk Kahvesi Yeşilçam Haftası kapsamında verdiği Yeşilçam Şarkıları Özel Konseri dinleyenleri Türk sinemasının unutulmaz sahnelerine götürdü.

14 14 MART 2011 Irak Cumhurbaşkanı Yrd. Haşimi den Beyoğlu na yakın ilgi Demircan, Tarık El Haşimi ile görüştü Mart 2011 tarihlerinde İstanbul da gerçekleştirilen ve 22 ülke liderinin katıldığı Değişim Liderleri Zirvesi ne katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi ile görüştü. Irak ın istikrar arayışlarını yakından takip ettiklerini belirten Demircan, Beyoğlu Belediyesi nin Irak halkı için yapılacak çalışmalara memnuniyetle destek vereceklerini söyledi. Beyoğlu Belediyesi nin bu kapsamda, Bağdat ta bir okulun eğitim imkanlarının iyileştirilmesine katkıda bulunacağını belirtti. Iraklı gençleri yaz döneminde başlayacak olan Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı nda misafir edeceklerini, ayrıca, Iraklı öğretmenlerin kampta eğitim verebileceklerini söyledi. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, Beyoğlu Belediyesi ve Bağdat Belediyesi arasında kardeş belediye projesi geliştirilmesi ve karşılıklı işbirliklerinin kurulması konusu da değerlendirildi. Bu çerçevede Haşimi Demircan ı Bağdat a davet etti. Demircan davetten duyduğu memnuniyeti belirterek ilk fırsatta Bağdat a gelmek için program yapacaklarını söyledi. İtalya ulusal birliği 150. yaşını kutladı Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Başkan Demircan, İtalyan mimarisinin nadide eserlerinin yer aldığı Beyoğlu nda, İtalyan Ulusal Birliği nin 150. Yıl kutlamalarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum dedi İtalyan Ulusal Birliği nin 150 nci yılı şerefine Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda kutlama gecesi düzenlendi. İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Başkonsolosluğu nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İtalya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Senatör Alfredo Mantica, İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, Başkonsolos Gianluca Alberini, Bay Fortunato Maresia ile Türkiye de bulunan İtalyan cemaatinin önde gelen temsilcileri katıldı. Türkiye ile İtalya nın Kaderi Beyoğlu nda Birleşmiştir Program kapsamında bir konuşma yapan Demircan, Türkiye ile İtalya nın kaderi, adeta Beyoğlu nda birleşmiştir. İtalyan tarihinde müstesna bir yere sahip olan Beyoğlu, İtalyan Kültürü nde de kıymetli bir yere sahiptir şeklinde konuştu. Fatih Sultan Mehmet in Galata nın anahtarlarını teslim alırken, iki millet arasında asırlar sürecek bir dostluğun kapılarını açtığını da belirten Demircan, açılan bu kapılardan ticaret, kültür sanat, edebiyat gibi hayatın her alanında dostluklar geliştiğini söyledi.

15 MART Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven: Belediye, vaktimizi bize geri verdi! Röportaj: Timur TAHMAZ Kadir GÜVEN Beyoğlu Belediyesi nin çalışmalarından memnun olduğunu vurgulayan Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, numaralı hattın kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyledi. Mahalle Yapısı: Nüfusu: 3900 Memleket Dağılımı: Antalya, Erzincan, Kastamonu Önemli Yerleri: Recep Tayyip Erdoğan Stadı, Dr. Tevfik Sağlam İlköğretim Okulu, Tarihi Çatmalı Mescit Camii, Şehit Mehmet Pehlivan Türbesi, İBB Karikatür ve Mizah Merkezi, Refik Saydam ve Tepebaşı Caddeleri. Aracısız - Direkt Belediye: Recep Tayyip Erdoğan Stadı nın sinerjisi ile mahallenin büyük gelişme gösterdiğini söyleyen Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan ve hizmetlerinden oldukça memnunuz. Güçlü ekibiyle hizmetlerine hiç durmadan devam ediyor. Özellikle bir şey için belediyede oradan oraya dolaşıp bütün günümüzü boşa harcadığımız zamanları unuttuk. ile direkt, aracısız belediyeye ulaşıyor, her türlü sıkıntımızı bu hat üzerinden çözüyoruz dedi. Güven, belediyenin adeta vatandaşlara vakitlerini hediye ettiğini vurguladı. Mini Çöp Araçlarına Tam Not Ayrıca Beyoğlu Belediyesi nin tüm faaliyetlerinden mahalle halkının yararlandığını da belirten Güven, Temizlik işlerinin mini çöp araçlarının tartışmasız yerinde bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. Sokakların dar olması sebebiyle vatandaşın zamansız çıkardığı çöp sorunu mini çöp araçlarıyla ortadan kalktı. Emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum şeklinde konuştu. Araç sürücülerinden biraz anlayış bekliyoruz Mahalledeki sorunları büyük oranda çözdüklerini anlatan Muhtar Güven, Ancak bir konuda problem var. Araç sürücüleri, mahallemizin sokaklarında kaldırımlara araçlarını park ederek vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bazen evimize bile girmekte güçlük çekiyoruz dedi. Güven, bir nebze çözüm olarak araçların uygunsuz yerlere park etmemesi için kaldırımlara taş duba ve bariyerlerden istediklerini belirtti Antalya Akseki doğumlu olan Kadir Güven, yaklaşık 40 senedir Kasımpaşa da ikamet ediyor. Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi nden mezun oldu. Kasımpaşa da uzun yıllar ticaretle uğraştı. İki dönem üst üste Çatma Mescit Mahallesi ne muhtar olarak seçilen ve halen görevine devam eden Güven, evli ve bir çocuk babasıdır.

16 Genel Yayın Yönetmeni: Zafer TAHMAZ Hazırlık: Ajans SİS (0212) Baskı: Akademi (0212) Beyoğlu Belediyesi nin ücretsiz yayınıdır.

Beyoğlu'nda Mayıs coşkusu

Beyoğlu'nda Mayıs coşkusu Bilge kentin yeni sesi SAYI: 17 MAYIS 2013 Etkinlik ÖZEL SAYI BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Önemli icraat ve etkinliklerimiz ilçemizin dört bir yanında start

Detaylı

SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi

SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI FATİH ACAR: - ŞUANDA TÜRKİYE DE ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR KURUM VARSA BU SOSYAL GÜVENLİK KURUMUDUR - BU BELGEYİ ALMAMIZA

Detaylı

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU OCAK 2013 FAALİYET RAPORU 03 Ocak 2013 2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı 2012 Yılının İstanbul Turizmi açısından değerlendirilmesinin yapıldığı, İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu nun teşrifleri

Detaylı

Sanatın adresi Fulya!..

Sanatın adresi Fulya!.. Sanatın adresi Fulya!.. Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat 2012-2013 sezonunu açtı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi yine Beşiktaş'ta! Dünya kalitesinde tasarlanan Beşiktaş

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-4. Syf Sayfası :2. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :1-9. Syf Sayfası :22. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Engelli ressam, resim sevgisini köylülere aşılıyor Karabağlar'a

Detaylı

TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET

TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET Toplum Projesi etkinliği olarak İngilizce öğretmenimiz, rehberlik öğretmenimiz ve biz, yani beş Tarsus lu öğrenci, belediyenin Tarsus ta yürüttüğü sosyal hizmetlerin neler

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :İnternet Sitesi SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar Belediyesi Farkındalık Yaratacak

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi BAŞKAN SELVİTOPU NDAN ÜCRETSİZ KURSLARA DAVET Karabağlar

Detaylı

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren AKM Klasik Türk Sanat Müziği Korosunun Şef Mitat

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :1-16. Syf Yayın Tarihi :06.12.2013 Sayfası :10.Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :7. Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :1-11. Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :1. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar da

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 2 TEMMUZ 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Beşiktaş'ta kutlandı 1 TEMMUZ Kabotaj Bayramı kapsamında İstanbul Boğazı nda gerçekleştirilen gösteriler, renkli görüntülere sahne

Detaylı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ: -VATANDAŞLAR ALO 170 HATTI SAYESİNDE HER TÜRLÜ SORU VE SORUNLARINI OLDUKLARI YERDEN BİR TELEFONLA ÇÖZEBİLİYORLAR -AÇILAN ÇAĞRI

Detaylı

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yayın Organı Mart 2014 Yıl: 1 Sayı: 10 Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çocuk Hizmetleri

Detaylı

BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete

BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete Dr. Ahmet OZANSOY BOSTON, 18 Ekim 2014 1 KANUN KAPSAMINDAKİ

Detaylı

ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI

ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI Türkiye İstatistik Kurumu ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan Türkiye Özürlüler Araştırması sonuçlarına göre, ülkemizde yaklaşık 8,4 milyon

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :15. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf. SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :5. Syf. Sportmen ilavesi Sayfası :2. Syf Sayfası :31. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZTO dan Selvitopu ve ekibine

Detaylı

Türk Dünyası beyaz perdede buluştu

Türk Dünyası beyaz perdede buluştu T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü BASIN TARAMASI Yayın: www.kultursanat.org Sayfa: 1 Yayın Tarihi:18.02.2010 Türk Dünyası beyaz perdede buluştu İstanbul Üniversitesi

Detaylı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Muğla Valisi Amir Çiçek in katılımı ile Menteşe Belediyesi nin katkıları ile Konakaltı Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen törenle sanatçı Eda Özdemir in Bir Kadın Üç Sanat

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-4. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :13. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar modern hizmet binası için gün sayıyor Karabağlar

Detaylı

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Büyük hayaldi ama gerçek oldu Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni, bundan 8 yıl önce Türkiye nin en değerli yerel

Detaylı

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa Kuzey Kıbrıs ta Bir Çay Molası Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması 19-24 Kasım 2012 Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa FAALİYET RAPORU K.K.T.C. NİN 29. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUZEY KIBRIS

Detaylı

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA İLGİLİ HER BİREYİN VE TOPLUMUN BİR TAKIM ÇALIŞMALARDA BULUNMASI

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Gazetesi Günlük web Gazetesi 03.11.2012 Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Belediyesi'nde belgesel film gösterimleri tüm hızıyla devam ediyor. Levent Kültür Merkezi'nde sinema gösterimleri için de Salkım

Detaylı

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilci Ali Güz Borsamızca Derneklerine yapılan yardımlardan dolayı Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya

Detaylı

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU AK PARTİ PENDİK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI 2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU (30 Aralık 2013 29 Mart 2014) Hazırlayan: Ayser SOY Pendik İlçe Kadın Kolları Başkanı (07 Nisan 2014) GİRİŞ Pendik İlçe Kadın

Detaylı

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Karadeniz bölgesinde gerçekleştirdiği resmi açılış töreninin bir etabını da Artvin de yaptı. Valilik Meydanı

Detaylı

BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ

BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ Türkiye nin birçok şehrinde kış yaşanırken, Bodrum da yazdan kalan son, pastırma yazı devam ediyor. Bodrum da hava sıcaklığının ve deniz suyu sıcaklığının 21 dereceyi

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 5 NİSAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Nasıl bir İstanbul? Belediyesi, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde nasıl bir İstanbul düşlüyorsunuz? Peki; düşlerinizin gerçekleşmesini

Detaylı

Recep Tayyip Erdoğan a Kadir Topbaş a

Recep Tayyip Erdoğan a Kadir Topbaş a 4706 sayılı kanunla Okmeydanı nın önünü açan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan a, Nazım İmar Planımızı Büyükşehir Meclisi nde onaylayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş

Detaylı

''Hepimiz Atatürk'üz''

''Hepimiz Atatürk'üz'' ''Hepimiz Atatürk'üz'' Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta anıldığı gibi Beşiktaş'ta da törenlerle anıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal Atatürk'ün 74. ölüm yıldönümünü anma gününde özel bir mesaj

Detaylı

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi 10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi Katip Çelebi'nin Rektörü Prof. Galip Akhan İzmir'in en genç devlet üniversitesi Katip Çelebi Üniversitesi'nde rektörlük seçimi sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :1-8. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZKAB, 2. yılını Selvitopu yla kutladı Merkezi Karabağlar'da bulunan

Detaylı

GÜL-AY Basın-Meslek İlkelerine Uyar. Yazı ve ilanlar imza sahiplerine aittir. Köşe yazılarına ücret ödenmez. Makalelerinden kendileri sorumludur.

GÜL-AY Basın-Meslek İlkelerine Uyar. Yazı ve ilanlar imza sahiplerine aittir. Köşe yazılarına ücret ödenmez. Makalelerinden kendileri sorumludur. 06 EKİM 2014 REKLAM HABERLER Gül-Ay - Sayfa 3 06 EKİM 2014 Gül-Ay - Sayfa 5 HABERLER Erdemli de üzüm festivali yapıldı Erdemli'ye bağlı Üzümlü köyünde Üzüm festivali yapıldı. Erdemli Belediyesi tarafından

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :5. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar Belediyesi tam kadro halk gününde Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye başkan yardımcıları,

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Bilişim denince Beşiktaş GÜNLÜK INTERNET GAZETENİZ... KENT

Beşiktaş Gazetesi. Bilişim denince Beşiktaş GÜNLÜK INTERNET GAZETENİZ... KENT Bilişim denince Beşiktaş BEŞİKTAŞ Belediyesi Avrasya bölgesi'nin en büyük bilişim fuarına katılıyor. Beşiktaş Belediyesi, bilişim alanında kullandığı son teknolojileri ve yenilikleri, 29 Kasım 2 Aralık

Detaylı

Mali Hizmetler Müdürlüğü

Mali Hizmetler Müdürlüğü İşletme ve İştirakler Mali Hizmetler EMLAK VE ÇTV ŞEFLİĞİ Tellaliye Harcını Tahsil Etmek «Emlak Beyanı Kabulü, Tarh, Tahakkuk, Tebliği «İcra ve Haciz İşlemleri «Çevre Temizlik Vergisi Beyanı Kabulü «MASRAF

Detaylı

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu Sosyal Faaliyetler 29 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye deki oda ve borsalar arasında düzenlenen futbol turnuvası nın Ankara bölgesi grup maçları Odamızın ev sahipliğinde 15 Mart 2008

Detaylı

Festivalin Tarihçesi

Festivalin Tarihçesi Festivalin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11 yıl boyunca dünyadan ve

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-7. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Son Dakika KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN SELVİTOPU: Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye tarafından

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

İstanbul, AK Parti ile güzel

İstanbul, AK Parti ile güzel İstanbul, AK Parti ile güzel Aralık 05, 2013-5:15:52 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul adayının yine Kadir Topbaş olduğunu söyledi. İstanbul'da iki dönem Büyükşehir Belediye

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 10 HAZİRAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Güvenli bir yaşam için İSTANBUL DA toplam 15 okulu ziyaret etmeyi hedefleyen E.C.A. SEREL'in, Beşiktaş Şair Nedim İlköğretim Okulu'na

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar'da her gün 800 kişiye iftar Karabağlar Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 4 noktada,

Detaylı

Merhaba değerli hanımlar;

Merhaba değerli hanımlar; o r k i M i d e r k Merhaba değerli hanımlar; Sizlere yeni bir müjdeli haberim var. Ülkemize mikrokredi uygulamasını kazandırıp girişimci hanımlarımızı ortaya çıkartan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Sosyal

Detaylı

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu.

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu. A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu. İstanbul Beylikdüzü nde açılan fuarda Sivas Standı açtık.

Detaylı

Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor. 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi

Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor. 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi Müdürlüğümüzün katkılarıyla, Hamdi Öner in kişisel Resim Sergisi, Sivas Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Açılışa,

Detaylı

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız 1 MAYIS Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Bayramı 1 Mayıs nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle: İşçilerin birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs ın, tüm dünya ve ülkemiz

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

Belediyenin gelirleri

Belediyenin gelirleri Belediyenin gelirleri a) Kanunlarla gösterilen belediye vergi, resim, harç ve katılma payları. b) Genel bütçe vergi gelirlerinden ayrılan pay. c) Genel ve özel bütçeli idarelerden yapılacak ödemeler. d)

Detaylı

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Fabrika Haberleri OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Adana Çimento Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ünal Öner 01 Ocak 2008 tarihi itibariyle Mardin Çimento Genel Müdürlüğü ne ve Adana Çimento ÜNAL ÖNER

Detaylı

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU 18 EKiM 2014 Uluslararası Çocuk Buluşması, İHH İnsani Yardım Vakfı nın dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleştirdiği yetim çalışmalarını Türkiye halkına anlatmak

Detaylı

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Hayallere inanmam, insan çok çalışırsa başarır Pelin Tüzün, Bebek te üç ay önce hizmete giren Şef makbul Ev Yemekleri nin

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı.

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı. A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı. Sivas 5. Birlik Aşuresi için Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesi tahsis edildi ve Müdürlüğümüz personeli

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :11. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :1-10. Syf Sayfası :1-10. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Selvitopu

Detaylı

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında 23 Nisan 2014 Çarşamba 17:23 Devremülk Turizm inden Sağlık Turizm ine, madencilik ve mermerden gayrimenkule kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren

Detaylı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası 11-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Yadigar

Detaylı

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı,

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı, AHMET BAHA ÖĞÜTKEN 24.DÖNEM İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCISI 1961'de İstanbul, Fatih te doğdu, Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini

Detaylı

Torba Yasa Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Torba Yasa Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Torba Yasa Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle, 6552 Sayılı Kanun kapsamında bulunan borçların yeniden yapılandırılması

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ NISAN 2015

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ NISAN 2015 KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ NISAN 2015 1-7 NISAN DÜNYA KANSER GÜNÜ 1 NISAN DÜNYA MIZAH GÜNÜ 4-10 POLIS GÜNÜ VE HAFTASı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Türk Polis Teşkilatının

Detaylı

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi

Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Dr. Mustafa KURUCA Isparta da Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları konulu konferans verdi Isparta Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Güvenlik Reformunun

Detaylı

Eylül 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

Eylül 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili Eylül 2013 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin/Yenişehir İlçesi CHP Belediye Başkanı aday

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Gençlere anlatacaklar

Beşiktaş Gazetesi. Gençlere anlatacaklar Gençlere anlatacaklar BEŞİKTAŞ Belediyesi genç girişimciler için başlattığı projesi ile eğitimde çalışmalarını sürdürüyor. Genç girişimciler için düzenlenen seminer etkinliklerinde etkinliğe katılacaklara

Detaylı

BAġKAN : Özcan KALAYCI. SAYMAN : Nesrin FĠDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMĠTELER TOPLANTI BĠLGĠLERĠ

BAġKAN : Özcan KALAYCI. SAYMAN : Nesrin FĠDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMĠTELER TOPLANTI BĠLGĠLERĠ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&Ġsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI Kuruluş 13 Mart 2007 Charter 30 Mayıs 2007 Dönem: 2011-2012 Tarih: 27.12.2011 Sayı: 26 U.R ve BÖLGE YÖNETĠMĠ YÖNETĠM

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Ustalarının izinden!..

Beşiktaş Gazetesi. Ustalarının izinden!.. Ustalarının izinden!.. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde '- Ustaların İzinde' isimli sergiyi açtı. Katıldığı ve açılışını yaptığı diğer faaliyetlerden farklı olarak bu sergiyi önemsediğini

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ETO YENİ BAŞKANI COŞKUN SALON U, İDA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE AKBANK A.Ş. EDREMİT ŞUBE MÜDÜRÜ TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. İda Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Zehra

Detaylı

Gülağaç SGM Açıldı -SOSYAL GÜVENLİK KURUMU OLARAK AÇMAYI PLANLADIĞIMIZ 583 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN 475 İNCİSİNİ AÇIYORUZ

Gülağaç SGM Açıldı -SOSYAL GÜVENLİK KURUMU OLARAK AÇMAYI PLANLADIĞIMIZ 583 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN 475 İNCİSİNİ AÇIYORUZ Gülağaç SGM Açıldı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -SOSYAL GÜVENLİK KURUMU OLARAK AÇMAYI PLANLADIĞIMIZ 583 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN 475 İNCİSİNİ AÇIYORUZ -FİNANSAL KRİZLERİN KURUMLARIN

Detaylı

Sayı :2014/29 Ankara, 19/09/2014 Konu : Kesinleşmiş Alacakların Yapılandırılması Hakkında SİRKÜLER

Sayı :2014/29 Ankara, 19/09/2014 Konu : Kesinleşmiş Alacakların Yapılandırılması Hakkında SİRKÜLER Sayı :2014/29 Ankara, 19/09/2014 Konu : Kesinleşmiş Alacakların Yapılandırılması Hakkında SİRKÜLER Kamuoyunda Torba Yasa veya Af Yasası olarak adlandırılan 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun

Detaylı

Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı

Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı Cemil Meriç Yılı Muhteşem Bir T örenle Tamamlandı Mustafa Kemal Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen 2012-2013 Cemil Meriç Yılı etkinlikleri kapanış töreni Hatay Kültür Merkezi nde geniş

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Yepyeni kent rehberi

Beşiktaş Gazetesi. Yepyeni kent rehberi Yepyeni kent rehberi BEŞİKTAŞ Belediyesi kent rehberi bölümündeki yenilikleriyle kentlinin ilgisini çekiyor. Belediye yenilenmiş sitesiyle kentlinin karşısına çıkıyor. Mahalle isimleri ve bir çok başlıklarla

Detaylı

Online işlem rahatlığı!..

Online işlem rahatlığı!.. 15 MAYIS 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Online işlem rahatlığı!.. Belediyesi resmi internet sitesinde online hizmetler ile artık belediyeye kadar zahmet etmeden tüm işlemlerinizi

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :14. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar'da söz yine halkın!

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

19.01.2013. Venezuela ile temas

19.01.2013. Venezuela ile temas Venezuela ile temas Beşiktaş'a uzaklardan konuklar geldi. Venezuela İstanbul Başkonsolosu Jose Gregorio Bracho Reyes Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ı ziyaret etti. Ziyarette sosyal ve kültürel ilişkilerin

Detaylı

YAPILANDIRMA KAPSAMINA GİREN MTV VE TPC BORÇLARI HANGİLERİDİR?

YAPILANDIRMA KAPSAMINA GİREN MTV VE TPC BORÇLARI HANGİLERİDİR? 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve Trafik Para Cezası (TPC) borçlarının yeniden yapılandırılarak borç yükünün önemli ölçüde azaltılması

Detaylı

Türk filmleri günü!..

Türk filmleri günü!.. Neşeyle kutladılar Beşiktaş Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi ile birlikte ortaklaşa düzenlenen Meslek Edindirme Kursları'ndan Bilgisayar Kursu öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü neşeyle kutladı,

Detaylı

Park Ayazma Villaları için start verildi

Park Ayazma Villaları için start verildi Park Ayazma Villaları için start verildi 01 Haziran 2015 Haber Linki: http://www.buyuktire.com/haber-5982- %E2%80%98park_ayazma_villalari%E2%80%99_icin_start_verildi.html Batı Koop. tarafından Tire Maltepe

Detaylı

26. Vergi haftası kutlamaları öncesinde yerel basın ziyaretlerine çıkan Defterdar Mecit Özdemir, 13 bini aşkın mükellefin olduğu, geçen yıl

26. Vergi haftası kutlamaları öncesinde yerel basın ziyaretlerine çıkan Defterdar Mecit Özdemir, 13 bini aşkın mükellefin olduğu, geçen yıl 26. Vergi haftası kutlamaları öncesinde yerel basın ziyaretlerine çıkan Defterdar Mecit Özdemir, 13 bini aşkın mükellefin olduğu, geçen yıl 1.140.510.297 TL lik vergi tahakkukundan 489.481.664 TL tahsil

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI. 2014 Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Oda Faaliyetlerimiz 69 Slayt 31.01.2014 AB Slovenia Projesi Denetimi 03.01.2014 Belediye Başkan Adayı Kazım

Detaylı

2013 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU

2013 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU İÇİNDEKİLER GİRİŞ.. 3 I-OCAK-HAZİRAN DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI.4-20 Bütçe Giderleri ve Gelirleri.. 4 Gider Gerçekleşme ve Başlangıç Ödeneği Karşılaştırma

Detaylı

Başkan dan... leştirdi. Ama önemli olan Türkiye nin sinema aracılığıyla kültür ihraç edecek bir noktaya gelmiş olmasıdır.

Başkan dan... leştirdi. Ama önemli olan Türkiye nin sinema aracılığıyla kültür ihraç edecek bir noktaya gelmiş olmasıdır. Başkan dan... leştirdi. Ama önemli olan Türkiye nin sinema aracılığıyla kültür ihraç edecek bir noktaya gelmiş olmasıdır. Sinemamız, demokratikleşen, özgürleşen Türkiye nin de boy aynasıdır Sevgili Sinemaseverler;

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

6552 SAYILI KANUN İLE VERGİ BORÇLARININ YENİDEN YAPILANDIRILMASI

6552 SAYILI KANUN İLE VERGİ BORÇLARININ YENİDEN YAPILANDIRILMASI 6552 SAYILI KANUN İLE VERGİ BORÇLARININ YENİDEN YAPILANDIRILMASI ÖZET : 11.9.2014 tarihli ve Mükerrer 29116 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Yasemin TAŞKIN - Maliye Bölümü - Mali Hukuk Anabilim Dalı

Yrd. Doç. Dr. Yasemin TAŞKIN - Maliye Bölümü - Mali Hukuk Anabilim Dalı YENİ TORBA ÖZET KANUNDAKİ VERGİ AVANTAJLARINA GENEL BAKIŞ 11.11.2014 HAZIRLAYAN Yrd. Doç. Dr. Yasemin TAŞKIN - Maliye Bölümü - Mali Hukuk Anabilim Dalı GİRİŞ Kısaca Torba Kanun olarak bilinen ve 11 Eylül

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :7. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası : 12. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :1. Syf Sayfası

Detaylı

Dalgıçlar Gümüşlük te denizi temizledi

Dalgıçlar Gümüşlük te denizi temizledi Dalgıçlar Gümüşlük te denizi temizledi Denize en çok MAVİ yakışır sloganıyla Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen ve Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinin çalışmalarıyla gerçekleştirilen Bodrum Deniz Dibi

Detaylı

VERGİ YAPILANDIRMA NOTLAR

VERGİ YAPILANDIRMA NOTLAR MERT AK MALİ MÜŞAVİR & BAĞIMSIZ DENETÇİ Vergi Sirküleri Sayı : Vergi -2014/3 Tarih : 30 Eylül 2014 VERGİ YAPILANDIRMA NOTLAR - 6552 sayılı yasaya göre bir alacağın yapılandırılarak ödenebilmesi için 3

Detaylı

KARİKATÜRİST VE RESSAMLAR, ARTIK AYA NİKOLA KİLİSESİNDE

KARİKATÜRİST VE RESSAMLAR, ARTIK AYA NİKOLA KİLİSESİNDE KARİKATÜRİST VE RESSAMLAR, ARTIK AYA NİKOLA KİLİSESİNDE Bodrum Hilmi Uran Meydanı nda uzun bir süre Halk Eğitim Merkezi olarak kullanılan ve geçtiğimiz yıl, 1960 lı yıllarda sonradan eklenen kısımları

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :16. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Haklarını öğrenen kadınlar sertifika

Detaylı

T.C. Belediye Meclisini Teşkil Eden Zevat Karar Tarihi 10/10/2014 Cem KARA ( ) Karar No 50

T.C. Belediye Meclisini Teşkil Eden Zevat Karar Tarihi 10/10/2014 Cem KARA ( ) Karar No 50 GÜNDEM-3: 2015 yılı ve izleyen 2 yıla ait Çatalca Belediyesi Bütçesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporunun görüşülmesi. TEKLİF: 2015 Yılı Bütçe Tasarısı 26/08/2014 tarih 311 Karar numarası ile Encümenimizde

Detaylı

Şubat 2016. Komsu Köyün

Şubat 2016. Komsu Köyün Şubat 2016 Komsu. Köyün DÖRT MEVSİM ORDU Fotoğraf Yarışması 1.si Emre BOSTANOĞLU Perşembe / ORDU Şubat 2016 Şarkiye Mahallesi Kocakişi Sokak No:1 52100 Altınordu/ORDU kultur@ordu.bel.tr Sevgili Ordulular,

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi ediyor. Yakın bir zamanda deprem bileziği uygulamasınında gündeme getirilmesi bekleniyor.

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi ediyor. Yakın bir zamanda deprem bileziği uygulamasınında gündeme getirilmesi bekleniyor. 6 MART 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler O kadar vakit yok Belediyesi "Sallanacak Vakit Yok" isimli tiyatro biçiminde sunulan interaktif eğitim ile 1-7 Mart Deprem Haftası'nda

Detaylı

DEREÜSTÜ KÖYÜNDE ARHAVİ EVİ İNŞASINDA BAŞKAN SERENDERDEN KONUŞTU

DEREÜSTÜ KÖYÜNDE ARHAVİ EVİ İNŞASINDA BAŞKAN SERENDERDEN KONUŞTU DEREÜSTÜ KÖYÜNDE ARHAVİ EVİ İNŞASINDA BAŞKAN SERENDERDEN KONUŞTU Son dönemlerde özellikle başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın seçim sonrası başlattığı balkon konuşmasının bir benzerini Arhavi Belediye başkanı

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ EKİM 2015

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ EKİM 2015 KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ EKİM 2015 MALKARA BELEDİYE AKADEMİSİ'NDE SATRANÇ, BALE, DRAMA, DİKSİYON VE RESİM KURSLARI BAŞLADI Malkara Belediyesi'nin İşimiz, Gücümüz Malkara sloganıyla

Detaylı

2009 / 2010 Yılı Özet Raporu

2009 / 2010 Yılı Özet Raporu 2009 / 2010 Yılı Özet Raporu Diyarbakır Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak 17 Mart 2009 tarihinde kurduğumuz Diyarbakır Habitat Bilişim Akademisinde neler yaptık? Temel Bilgisayar ve Ms Office 2007 Eğitim

Detaylı

Rize Tüccarı İftarda Buluştu Odamız Geleneksel İftar Programını Gerçekleştirdi

Rize Tüccarı İftarda Buluştu Odamız Geleneksel İftar Programını Gerçekleştirdi Kadir Gecesi Geceniz Mübarek Olsun 13 Temmuz 2015 Ramazan Bayramının, Tüm İslam Alemine Huzur ve Barış Getirmesini Temenni Ederiz. Hayırlı Bayramlar. 17-19 Temmuz 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın

Detaylı

100. Yılında Çanakkale ye Develi den güzel bir ziyaret gerçekleştirildi. Fethinin 562. Yılı olması münasebetiyle gezinin ilk yarısı İstanbul a

100. Yılında Çanakkale ye Develi den güzel bir ziyaret gerçekleştirildi. Fethinin 562. Yılı olması münasebetiyle gezinin ilk yarısı İstanbul a 100. Yılında Çanakkale ye Develi den güzel bir ziyaret gerçekleştirildi. Fethinin 562. Yılı olması münasebetiyle gezinin ilk yarısı İstanbul a ayrıldı. İki önemli tarih, iki önemli şehir bu gezide buluştu.

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖRGÜN ve YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ SIRA NO ÇALIŞMA KONULARI TARİHİ 1. a) Mesleki Eğitim Çalışmaları (Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları) b) İlçe Zümre Başkanları

Detaylı

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI!

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ'NİN ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI'NIN JÜRİSİ BELLİ OLDU Bu yıl 51.si düzenlenecek olan Uluslararası Antalya

Detaylı