Mahalle Buluşmaları,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mahalle Buluşmaları,"

Transkript

1 Muhtarlarla toplantılar sürüyor 6-7 Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Cem Evi nde birlik mesajı 3 Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda birlik ve beraberlik mesajının yanı sıra birçok konuda da müjde verdi. Sayı: 20 - Mart 2011 Beyo lu Belediyesi nin Ücretsiz Ayl k Yay n d r.:duyuru :. Borçlar n z Yeniden Yap land r n tarihinden önce tahakkuk etmiş 1- Emlak Vergisi 2- Çevre temizlik vergisi 3- İlan reklam vergisi 4- Eğlence vergisi 5- Ecri misil ve kira gelirleri 6- İşgaliye harçları 7- Yol harcamalarına katılım payları vb. 8- Diğer vergi ücret ve paylar v.b. borcu bulununlar tarihine kadar yeniden yapılandırabilirler. Sorunlar konuşuluyor, çözüm üretiliyor ve uygulanıyor Mahalle Buluşmaları, aralıksız devam ediyor Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 4-5 te

2 2 MART 2011 Beyoğlu Belediyesi İmar Planlarını STK lara anlatıyor BEYDER le imar planı toplantısı 1/1000 Ölçekli Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı nın onaylanarak yürürlüğe girmesinden sonra BEYDER ile planlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan başkanlığında yapılan toplantıya Beyoğlu Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Şuayip Korkmaz, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Kipsöz, Ruhsat ve Denetim Müdürü Hasan Yılmaz, Zabıta Müdürü Kenan Ünal ile BEYDER (Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği) yöneticileri katıldı. Toplantıda, planların yürürlüğe girmesi ile yapılacak uygulamalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Proje kapsamında binaların fonksiyonları ile ilgili yapılacak değişikliklerde izlenecek prosedür konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Toplantıda, ayrıca, 2011 yılında işgaliyelerin düzenlenmesi, işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile ilgili güncel konular ele alındı. Çalışmalar hakkında BEYDER üyelerine bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan, tüm çalışmaların Beyoğlu nda yaşayan ve Beyoğlu na emek verenlerin memnuniyeti ve mutluluğu için olduğunu söyledi. Yapılacak çalışmaların Beyoğlu Belediyesi tarafından vatandaşlara sorulduğunu belirten Turan, özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli temas halinde olduklarını, onların görüşlerinin, kararlarında etkili olduğunu vurguladı.

3 MART Başkan Demircan Okmeydanı nda STK Başkanlarıyla buluştu Cem Evi nde birlik mesajı Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltıda birçok konuda müjde verdi. Beyoğlu Belediyesi tarafından Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Ak Parti ve CHP li meclis üyeleri ile STK Başkanlarıyla katıldı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan a gösterilen yoğun ilginin dikkat çektiği toplantıda, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Daha önce Cem Evi ne Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan ambulans ve diğer yardımlardan dolayı büyük mutluluk duyan Okmeydanı Cem Evi yönetimi, Başkan Demircan a teşekkürlerini iletti. Toplumun tüm kesimleriyle birlikteyiz Demircan, hiçbir zaman din, dil veya ırk ayrımı gözetmediklerini, ilçenin dört bir yanında yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Bölgede yapılan, yapımı süren ya da planlanan yol yapımı, semt konağı ve diğer sosyal projeler hakkında bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı nda Anıtlar Kurulu tarafından verilen Sit Alanından Çıkarılma kararının da müjdesini verdi. Tapu konusunda artık tüm engellerin ortadan kalktığını belirten Demircan, çok kısa bir süre içerisinde hak sahiplerinin tapularına kavuşacağını da müjdeledi. ten Demircan, kimsenin mağdur olmayacağı bir yöntemle bölgenin dönüşeceğini ve değerleneceğini vurguladı. Bugün tedirgin olanların, yakın gelecekte Beyoğlu Belediyesi ne teşekkür edeceğini belirten Demircan; Okmeydanı bölgesi İstanbul a yakışacak ve herkes mutlu olacak dedi. Okmeydanı, İstanbul a örnek olacak Okmeydanı nın geleceğini planladıklarını ve bölgenin artık o makus talihinden kurtulacağını belir-

4 4 MART 2011 Sorunlar konuşuluyor, çözümleri Mahalle Buluşmaları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmenin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta bir semt konağında mahalle sakinleriyle bir araya gelip onların sıkıntılarını dinliyor, çözümler üretiyor. Tophane Semt Konağı nda konuşan Demircan, semt konaklarında toplam 67 doktorun aile hekimliği hizmeti verdiğini söyledi. Tophane Semt Konağı nda üç doktor ve bir hemşirenin hizmete devam ettiğini ve her gün 220 ihtiyaç sahibinin sıcak yemek ve banyo yapma imkanı bulduğunu belirten Demircan, Bu hizmetleri ancak sizinle yürütebiliriz, sizin destekleriniz olmadan, bu işler de olmaz dedi. Semt Pazarları Konuşuldu Demircan, Galataport taki kötü binaların restore edilip turizme kazandırılacağını söylerken, mahalle sakinlerinin pazar yeri talepleri karşısında, Herkes pazar istiyor ancak, hiç kimse kendi sokağında pazar kurulmasını istemiyor diyerek bu sıkıntıya farklı bir alternatif üreteceklerini belirtti. Sadri Alışık Sokağı na, yokuş olması nedeniyle çöp konteyneri koyulamaması üzerine, çöp dökmek için belli yerler yapacaklarını söyleyen Demircan, ayrıca sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak mahalle sakinlerinin korkularını gidereceklerini ifade etti. Semt Konaklarımız Birer Semboldür Mahalleli hanımlar, Bu buluşmalar bir kahvehanede ya da dernekte yapılsaydı biz gelemezdik, iyi ki bu konakları yaptınız diyerek Demircan a teşekkür ettiler. Demircan, Semtimizi değiştirmek, geliştirmek için bu konaklar birer sembol oldu. Buralarda mahallemizi daha iyi hale nasıl getirebiliriz? sorusunun cevabı aranıyor, siz istiyorsunuz, biz yapıyoruz. diyerek semtimizi değiştirmek için semt konaklarının bir sembol olduğunu belirtti ve Biz bu hizmetleri sizin desteğinizle yürütebiliriz, siz olmadan bu hizmetler olmaz dedi.

5 MART üretiliyor ve uygulanıyor konaklarda devam ediyor Örnektepe semt konağı yenilenecek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Örnektepe Semt Konağı nda mahalle sakinleriyle buluştu. Semt Konakları Mahalle Buluşmaları kapsamında gerçekleşen buluşmada Demircan, semt konağının yenileneceği ve büyütüleceği müjdesini verdi. Demircan, her buluşmada olduğu gibi mahalle sakinleriyle sohbet etti, sıkıntılarını dinledi, çözümler sundu. Buluşmaya, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. Demircan, konuşmasında, hanımların semt konaklarından memnun olup olmadıklarını sordu. Hanımlar, başkanın sorusuna, semt konaklarının her açıdan kendilerine yararı olduğu şeklinde cevap verdiler. Demircan, bu cevap karşısında oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, semt konaklarında hanımların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla birçok branşta hizmet verdiklerini söyledi. Semt konaklarının kaybolan mahalle kültürümüzü canlandırmak için büyük fırsat olduğunu sözlerine ekleyen Demircan, mahalle sakinleriyle yaptığı toplantıda birçok konuyu gündeme getirdi. Demircan, semt konağının yenileceği ve kapasitesinin arttırılacağı müjdesini de verdi. Demircan a Kadımehmet te büyük ilgi Demircan, konakların sağladığı faydaların sayılamayacak kadar çok olduğunu belirterek, eğitim açısından pek çok aktivitenin yanı sıra güzel dostlukların da yaşandığı konaklara gösterilen yoğun ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti. Semt konaklarını evleri gibi gördüklerini ve bu rahatlık sayesinde aktivitelerinde daha başarılı olduklarını belirten mahalle sakinleri Demircan a, semt konaklarına ve mahallelerine dair isteklerini ve beklentilerini dile getirdiler. Semt Konakları olmazsa olmazınız olsun Semt konaklarındaki her buluşmasında özellikle bayanlara yönelik etkinliklere ağırlık verdiklerini belirten Demircan, geleceğin nesillerini yetiştirecek olan annelerin çok donanımlı olması gerektiğinden bahsederek konaklarda bu donanımları sağlayacak her türlü olanağın mevcut olduğunu belirtti ve Beyoğlulu hanımlardan, konakları olmazsa olmaz mekanları haline getirmelerini istedi.

6 6 MART 2011 Muhtarlarla aylık yapılan toplantı Muhtarlarla toplantılar Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kadımehmet Semt Konağı nda mahalle muhtarlarıyla birlikte kahvaltı yaptı. Demircan, kahvaltıya, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte katıldı. Demircan, oldukça neşeli geçen kahvaltıda, Beyoğlu nu daha güzel hale getirme konusunda muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu, muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyip çözüm sundu. Muhtarların bilgi teknolojisinden yararlanarak ilçe halkına daha iyi hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla her muhtarlığın bilgisayarlarını yenilediklerini ve ADSL bağlantısı kurduklarını belirten Demircan, Sizinle koordineli çalışmak bizim için önemli. Sizin en iyi ve hızlı şekilde hizmet etmeniz için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Beyoğlu Belediyesi nin mahallelerine verilen destekten son derece memnun olduklarını belirten muhtarlar, Demircan a teşekkür ettiler.

7 MART Kadımehmet Semt Konağı ndaydı devam ediyor... Demircan: 2014 te Bozuk Yol Kalmayacak Beyoğlu Belediyesi nin yürüttüğü çalışmalar ve projeler hakkında muhtarları bilgilendiren Demircan, 2011 yılında hedeflenen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Emlak vergilerinin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla mahallelere hizmet olarak yansıdığını söyledi. Tek istediğimiz ve hedefimiz daha güze bir Beyoğlu na sahip olmak Demircan, Yollarıyla, sokaklarıyla, mahalleleriyle modern bir Beyoğlu, bütün bu çalışmalar bir plan çerçevesinde devam edecek ve 2014 yılına kadar Beyoğlu nda yapılmayan yol kalmayacak dedi. Kahvaltıya katılan muhtarlar, mahallelerinin sorunlarına eğildiği ve verdiği hizmet için Demircan a teşekkür etti. Kahvaltı sonunda muhtarlar, Demircan la Kadımehmet Muhtarlığı önünde fotoğraf çektirdi.

8 8 Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sa Kadınlar Günü ne Ö Beyoğlu Belediyesi nin Dünya Kadınlar Günü nü çok özel bir konserle kutladı. Beyoğlulu kadınlar Türk Sanat Müziği nin sevilen eserlerini Umut Akyürek in sesinden dinledi. Beyoğlu Belediyesi Dünya Kadınlar Günü nü iki özel konserle kutladı. Beyoğlu Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu nda gerçekleşen konser programı saat te başladı. Programın ilk konseri Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu tarından verildi. Türk Sanat Müziği üstadı Ali Yıldırır şefliğinde gerçekleşen konserde semt konaklarında farklı branşlarda eğitim alan 23 kadından oluşan koro, birbirinden güzel eserlerden oluşan Türk Müziği repertuarını dünya kadınları için seslendirdi. Hasan Karacan (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi ve Ye ri Refahiye Mem le ke ti Erzincan - Refahiye Öğ re nim Du ru mu Ortaokul Mes le ği İşletmeci Esnaf Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Hak kın da 1955 yılında doğan Hasan Karacan, Kasımpaşa Pirireis İlkokulu ve Ortaokulunu tamamladı yılından bu yana Beyoğlu nda ikamet ediyor. 25 yıl boyunca Çukur Mahallesi nde muhtarlık yaptı. Merkezi Ankara da bulunan Türkiye Muhtarlar Birliği nde genel sekreterlik ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Perşembe Pazarı, Bankalar Lokantası nın 25 yıldır işletmeciliğini sürdürüyor. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri nde Ak Parti den Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Belediye bünyesinde vatandaşlara yardım etmeye özen gösteren Karacan, aktif çalışmalarını da sürdürüyor.

9 MART nat Müziği Kadınlar Korosu nun ilk konseri zel Konser büyüledi Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu nun konserinin ardından Türk Sanat Müziği nin genç sesi Umut Akyürek sahne aldı. Genç sanatçı, Türk Müziği nin sevilen serlerini Beyoğlulu kadınlar için seslendirdi. Konserlerin ardından bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan salondaki davetlilerin Dünya Kadınlar Günü nü kutladı. Başkan Demircan, korodaki sanatçılara ve Umut Akyürek e çiçek takdim etti. Afife Biricik Suden Alanson (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi Mem le ke ti İstanbul - Yeniköy Öğ re nim Du ru mu Atatürk Kız Lisesi, Ecole France Langue Victor Hugo Paris Mes le ği Moda Tasarım Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Kültür Sanat Komisyon Başkanı, İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Hak kın da Kendi tasarım atölyesini kuran Suden, T.S Model tasarımcısı ve aynı zamanda Türkiye genelinde Vakko Dekor un kurucularından. Aykut Hamzagil kumaş desen tasarımı, Mustafa Taviloğlu ve Yahşi Baraz resim kolleksiyonları için çalıştı. New York Martin Lawrence Gallerie de eserleri sergilendi. London Conran shop için çeşitli ürünlerin yanı sıra Poul Smith için aksesuar tasarladı. Sabah grubu dergileri için danışmanlık ta yapan Biricik Suden Alanson, Moda dergileri için Styling yaptı. Eski Beşiktaşlı basketbolcu ve amatör olarak spor hayatı devam ediyor. Amatör olarak belgesel çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve Yeniden adlı projenin kurucu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bir gezgin olan Suden, Kültür Bakanlığı Türk Tasavvuf eğitimi alıyor.

10 10 MART 2011 Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Beyoğlu nda Neşe Karaböcek den Dost Bahçesi Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Neşe Karaböcek bu kez yaptığı resimlerle sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçının Dost Bahçesi adını verdiği resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı Ortadoğu nun Altın Bülbülü ünvanıyla müzikseverlerin gönlünde taht kuran Türk Sanat Müziği nin sevilen sesi Neşe Karaböcek bu defa sanatını yaptığı resimlerle sergiliyor. Sanatçının Dost Bahçesi adlı resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı. Sergiyi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Neşe Karaböcek birlikte açtı. Sergideki resimleri tek tek gezen Başkan Demircan sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Sanat dünyasından isimlerinden açılışa katıldığı sergide, Türk Pop Müziği sanatçısı Nükhet Duru ve söz yazarı Sezen Cumhur Önal sergide göze çarpan isimler oldu. Sergide, sanatçının New York ta yaşadığı 20 yıl boyunca Neo Klasik tarzda çalıştığı birbirinden güzel çiçeklerden oluşan eserleri yer alıyor. Karaböcek, Dost Bahçesi sergisini ilk New York lu sanatseverlere sundu. Sekiz ay önce Türkiye ye kesin dönüş yapan sanatçı, New York ta oldukça ilgi gören ve sanatseverlerden tam not alan sergisi Türkiye de Beyoğlu Belediyesi ile gerçekleştirdi.

11 MART Torba yasa ile hayata geçen kanun kapsamında Borçlar yeniden yapılandırılıyor Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen tarih ve 6111 sayılı kanun kapsamında Beyoğlu Belediyesi tarafından borçların yeniden yapılandırılması çalışması başlatıldı. Başvuru için son gün: 2 Mayıs tarihinde yürürlüğe giren 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun kapsamında tarihinden önceki bazı alacakların yeniden yapılandırılması konusunda yayınlanan kanun genel tebliği, borçlulara önemli kolaylıklar tanıyor tarihinden önce tahakkuk etmiş ve vadesi geçmiş borç konuları: Emlak Vergisi Çevre temizlik vergisi İlan reklam vergisi Eğlence vergisi Ecri misil ve kira gelirleri İşgaliye harçları Yol harcamalarına katılım payları 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu kapsamında olan diğer vergi ücret ve paylar Bu konularda borcu bulununlar, borçlarını tarihine kadar yeniden yapılandırabilecekler. Öte yandan açmış oldukları davalardan vazgeçmeyenler bu yapılandırmadan yararlanamıyorlar. Başvuru Şekli ve Zamanı 6111 sayılı Kanun kapsamında vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen özel ve tüzel mükellefler; başvuru dilekçesi ile (kendisi yada vekili) tarihi mesai bitimine kadar Beyoğlu Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelirler Şefliği ne başvurarak borçlarını yapılandırabilecekler. Yapılandırma nasıl hesaplanacak? Beyoğlu Belediyesi, ilgili kanun gereği tarihinden önce tahakkuk eden ve ödenmemiş vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları tarih itibariyle ödenmemiş bulunan asli ve fecri amme alacaklarının tahsilinden yeniden yapılandırma şartıyla vazgeçmiş bulunuyor sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılarak ödenecek alacak tutarının tespitinde peşin ödemelerde vergi asıllarında TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınıyor. TEFE/ÜFE tutarı hesaplanıp, bu tutar vergi aslı ile toplanarak borç tutarı bulunuyor. Taksitle yapılacak ödemelerle ilgili TEFE/ÜFE tutarının vergi aslı ile toplanması ile belirlenen toplam tutar kat sayısı ile çarpılıyor ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek sureti ile ödenecek taksit tutarı hesaplanıyor. Yapılandırılan Borçların Ödeme Şekli ve Zamanı İlk taksit ödeme süresi içerisinde tamamen (peşin) ikişer aylık dönemler halinde6 aylık taksit 9 aylık taksit 2 aylık taksit 18 aylık taksit eşit taksitle ödenmesi mümkün. İlk taksit ödeme günü ise 31 Mayıs 2011

12 12 MART Yeşilçam Ödülleri nde Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK işbirliğiyle, Turkcell in ana sponsorluğunda düzenlenen 4. Yeşilçam Ödülleri sahiplerini buldu. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Demet Akbağ en iyi kadın, Cem Yılmaz en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı Harbiye deki Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı nda gerçekleştirilen ödül töreni gecesine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜR- SAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Civil ile sinema amiasının önde gelen ismi katıldı. Toplam 13 kategoride dağıtılan ödül töreninde Kültür Sanat Hizmet Ödülü Nebahat Çehre, İzzet Günay ve Göksel Arsoy a takdim edilirken, bu yıl ilk kez verilen Onur Ödülü ise Türk sinemasının duayen isimlerinden Türker İnanoğlu na verildi. İnanoğlu ödülünü Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan aldı. Demircan, gecede bir de konuşma yaptı. Konuşmasında Türk sinemasının dauayenlerini de anan Yeşilçam ın yıldızları Turabibaba Kütüphanesi nde Y eşilçam sinemasının duayenlerinden Hülya Koçyiğit, bir dönem gişe rekorları kıran unutulmaz filmi Karılar Koğuşu nu Yeşilçam Haftası kapsamında Turabiba Kütüphanesi nde sevenleri ile birlikte izledi. Türk Sineması nın yakışıklı aktörlerinden Ediz Hun, bir zamanlar gişe rekoru kıran Türk sinemasının unutulmaz filmi Son Mektup u Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi nde sevenleriyle birlikte izledi.

13 MART büyük heyecan yaşandı 4. Yeşilçam Ödüllerin de kategoriler ve ödül alan isimler ise şöyle; Kültür Sanat Hizmet Ödülleri Nebahat Çehre İzzet Günay Göksel Arsoy Yeşilçam Onur Ödülleri Türker İnanoğlu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Okan Yalabık En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Av Mevsimi / Melisa Sözen En İyi Genç Yetenek Çoğunluk / Esme Madra En İyi İlk Film Çoğunluk En İyi Sanat Yönetmeni Yahşi Batı / Hakan Yarkın En İyi Kurgu Cosmos / Reha Erdem En İyi Müzik Kavşak / Selim Demirdelen En İyi Görüntü Yönetmeni Av Mevsimi / Uğur İçbak En İyi Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Cem Yılmaz En İyi Kadın Oyuncu Eyvah Eyvah / Demet Akbağ En İyi Senaryo Çoğunluk / Seren Yüce En İyi Yönetmen Cosmos / Reha Erdem En İyi Film Çoğunluk Osman Sınav ın Portreleri Beyoğlu nda Sinema nın usta yönetmeni Osman Sınav ın set yaşamı Reza Hemmatirad ın objektifinden Beyoğlu na yansıdı. Osman Sınav Portreleri sergisi Yeşilçam Haftası kapsamında Sanat Galerisi nde açıldı. Demircan, Türk sineması; Kendisine emanet edilen Yeşilçam mirasını büyük bir gayretle daha yükseklere taşıyor. Gittikçe büyüyen bir endüstri olarak, doğduğu yer ve Türkiye ye yeni ufuklar açıyor. Bu toprakların macerasını bir boy aynası gibi bütün insanlığa aktarıyor dedi. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Yavuz Turgul un yönetmenliğini yaptığı Av Mevsimi dört dalda ödül aldı. Demet Akbağ Eyvah Eyvah filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçilirken, en iyi erkek oyuncu ödülü Av Mevsimi filmindeki rolüyle Cem Yılmaz ın oldu. Yeşilçam Şarkıları Beyoğlu nda yükseldi Türk müziğinin sevilen grubu Türk Kahvesi Yeşilçam Haftası kapsamında verdiği Yeşilçam Şarkıları Özel Konseri dinleyenleri Türk sinemasının unutulmaz sahnelerine götürdü.

14 14 MART 2011 Irak Cumhurbaşkanı Yrd. Haşimi den Beyoğlu na yakın ilgi Demircan, Tarık El Haşimi ile görüştü Mart 2011 tarihlerinde İstanbul da gerçekleştirilen ve 22 ülke liderinin katıldığı Değişim Liderleri Zirvesi ne katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi ile görüştü. Irak ın istikrar arayışlarını yakından takip ettiklerini belirten Demircan, Beyoğlu Belediyesi nin Irak halkı için yapılacak çalışmalara memnuniyetle destek vereceklerini söyledi. Beyoğlu Belediyesi nin bu kapsamda, Bağdat ta bir okulun eğitim imkanlarının iyileştirilmesine katkıda bulunacağını belirtti. Iraklı gençleri yaz döneminde başlayacak olan Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı nda misafir edeceklerini, ayrıca, Iraklı öğretmenlerin kampta eğitim verebileceklerini söyledi. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, Beyoğlu Belediyesi ve Bağdat Belediyesi arasında kardeş belediye projesi geliştirilmesi ve karşılıklı işbirliklerinin kurulması konusu da değerlendirildi. Bu çerçevede Haşimi Demircan ı Bağdat a davet etti. Demircan davetten duyduğu memnuniyeti belirterek ilk fırsatta Bağdat a gelmek için program yapacaklarını söyledi. İtalya ulusal birliği 150. yaşını kutladı Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Başkan Demircan, İtalyan mimarisinin nadide eserlerinin yer aldığı Beyoğlu nda, İtalyan Ulusal Birliği nin 150. Yıl kutlamalarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum dedi İtalyan Ulusal Birliği nin 150 nci yılı şerefine Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda kutlama gecesi düzenlendi. İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Başkonsolosluğu nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İtalya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Senatör Alfredo Mantica, İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, Başkonsolos Gianluca Alberini, Bay Fortunato Maresia ile Türkiye de bulunan İtalyan cemaatinin önde gelen temsilcileri katıldı. Türkiye ile İtalya nın Kaderi Beyoğlu nda Birleşmiştir Program kapsamında bir konuşma yapan Demircan, Türkiye ile İtalya nın kaderi, adeta Beyoğlu nda birleşmiştir. İtalyan tarihinde müstesna bir yere sahip olan Beyoğlu, İtalyan Kültürü nde de kıymetli bir yere sahiptir şeklinde konuştu. Fatih Sultan Mehmet in Galata nın anahtarlarını teslim alırken, iki millet arasında asırlar sürecek bir dostluğun kapılarını açtığını da belirten Demircan, açılan bu kapılardan ticaret, kültür sanat, edebiyat gibi hayatın her alanında dostluklar geliştiğini söyledi.

15 MART Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven: Belediye, vaktimizi bize geri verdi! Röportaj: Timur TAHMAZ Kadir GÜVEN Beyoğlu Belediyesi nin çalışmalarından memnun olduğunu vurgulayan Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, numaralı hattın kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyledi. Mahalle Yapısı: Nüfusu: 3900 Memleket Dağılımı: Antalya, Erzincan, Kastamonu Önemli Yerleri: Recep Tayyip Erdoğan Stadı, Dr. Tevfik Sağlam İlköğretim Okulu, Tarihi Çatmalı Mescit Camii, Şehit Mehmet Pehlivan Türbesi, İBB Karikatür ve Mizah Merkezi, Refik Saydam ve Tepebaşı Caddeleri. Aracısız - Direkt Belediye: Recep Tayyip Erdoğan Stadı nın sinerjisi ile mahallenin büyük gelişme gösterdiğini söyleyen Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan ve hizmetlerinden oldukça memnunuz. Güçlü ekibiyle hizmetlerine hiç durmadan devam ediyor. Özellikle bir şey için belediyede oradan oraya dolaşıp bütün günümüzü boşa harcadığımız zamanları unuttuk. ile direkt, aracısız belediyeye ulaşıyor, her türlü sıkıntımızı bu hat üzerinden çözüyoruz dedi. Güven, belediyenin adeta vatandaşlara vakitlerini hediye ettiğini vurguladı. Mini Çöp Araçlarına Tam Not Ayrıca Beyoğlu Belediyesi nin tüm faaliyetlerinden mahalle halkının yararlandığını da belirten Güven, Temizlik işlerinin mini çöp araçlarının tartışmasız yerinde bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. Sokakların dar olması sebebiyle vatandaşın zamansız çıkardığı çöp sorunu mini çöp araçlarıyla ortadan kalktı. Emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum şeklinde konuştu. Araç sürücülerinden biraz anlayış bekliyoruz Mahalledeki sorunları büyük oranda çözdüklerini anlatan Muhtar Güven, Ancak bir konuda problem var. Araç sürücüleri, mahallemizin sokaklarında kaldırımlara araçlarını park ederek vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bazen evimize bile girmekte güçlük çekiyoruz dedi. Güven, bir nebze çözüm olarak araçların uygunsuz yerlere park etmemesi için kaldırımlara taş duba ve bariyerlerden istediklerini belirtti Antalya Akseki doğumlu olan Kadir Güven, yaklaşık 40 senedir Kasımpaşa da ikamet ediyor. Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi nden mezun oldu. Kasımpaşa da uzun yıllar ticaretle uğraştı. İki dönem üst üste Çatma Mescit Mahallesi ne muhtar olarak seçilen ve halen görevine devam eden Güven, evli ve bir çocuk babasıdır.

16 Genel Yayın Yönetmeni: Zafer TAHMAZ Hazırlık: Ajans SİS (0212) Baskı: Akademi (0212) Beyoğlu Belediyesi nin ücretsiz yayınıdır.

Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen

Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen 2 444 0 160 Haziran 2011 6 ilden 20 den fazla köy derneği geleneksel tatlarını sergiledi 7. Yerel Tatlar Festivali coşkusu Belediyesi nin düzenlediği 7.Yerel Tatlar Festivali, bu yıl da Anadolu nun kültürel

Detaylı

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi Bilge kentin yeni sesi Beyoğlu tarihi görüntüsüne adım adım yaklaşıyor... Titizlikle yapılan yol yenileme çalışmalarında tarihi doku, modern yöntemlerle işlenerek yeniden gün yüzüne çıkarılıyor. Sokaklar,

Detaylı

"Sokaktayız mutluyuz"

Sokaktayız mutluyuz Büyükşehir'den Beyoğlu'na 1.5 milyar liralık dev yatırım Beyoğlu nda toplam 1.5 milyar liralık hizmet ve yatırım gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri Başkan Kadir Topbaş ve Demircan

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Beyoğlu na Buz Pisti açılıyor

Beyoğlu na Buz Pisti açılıyor Nevizade Sokak restore ediliyor... Başkan Ahmet Misbah Demircan, Nevizade sokağı esnaflarının restorasyon çağrısına sonuna kadar destek vereceğini açıkladı. 3 Bilge kentin yeni sesi SAYI: 2 ŞUBAT 2012

Detaylı

41 kere Maşallah! Darbukaya itibarını. kazandıran adam. Donizetti Ödülleri. sahiplerini buldu

41 kere Maşallah! Darbukaya itibarını. kazandıran adam. Donizetti Ödülleri. sahiplerini buldu Sosyal politikalara akademik bir bakış 1. Uluslararası Sosyal Politikalar Sempozyumu nun açılışı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından yapıldı. İki gün süren sempozyumda sosyo-ekonomik

Detaylı

HABER 2011 YILI YATIRIMLARI GÖZ DOLDURUYOR. Özel Haber: Uluğbey Mahallesi yeniden yapılanmaya hazır. Altındağ ın her yerinde şantiyemiz var

HABER 2011 YILI YATIRIMLARI GÖZ DOLDURUYOR. Özel Haber: Uluğbey Mahallesi yeniden yapılanmaya hazır. Altındağ ın her yerinde şantiyemiz var SAYFA SAYFA 01 01 03 GÜNCEL HAMAMÖNÜ NDE GÜZELLER GEÇİDİ Yalnızca Ankara nın değil, tüm dünyanın ilgi odağı haline gelen Hamamönü, 17 ülkeyi temsilen Türkiye ye gelen güzelleri ağırladı. Bütün dünyaca

Detaylı

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf. mayıs 2012 sayı 26 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12 Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20 Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24 Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.40

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine SAYFA SAYFA 01 01 12 Ankara da Hıdırellez Hamamönü nde kutlandı 04 TÜRKİYE Yİ AVRUPA DA HAMAMÖNÜ TEMSİL EDECEK Altındağ Gerçekleştirdiği her etkinlikle ilklere imza atan Altındağ Belediyesi, bu defa Hıdırellez

Detaylı

Sancaktepeliler. meslek sahibi oluyor. Sancaktepe GSK. 3. Lig'de! 19 Mayıs heyecanı

Sancaktepeliler. meslek sahibi oluyor. Sancaktepe GSK. 3. Lig'de! 19 Mayıs heyecanı Sancaktepe GSK 3. Lig'de! Balıkesir Atatürk Stadı'nda oynanan maçta, Sancaktepe GSK Ayazağa'yı 1-0'la geçerek adını 3. Lig'e yazdırdı. 19 da AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR HAZİRAN 2010 SAYI: 3 19 Mayıs

Detaylı

YAZ ETKİNLİKLERİ COŞKUSU

YAZ ETKİNLİKLERİ COŞKUSU Ülkeye Değer Katan Eserler Kağıthane de Hayat Buluyor Kağıthane de bulunan Osmanlı Arşivi Yeni Hizmet Binası nın açılışı Başbakan Erdoğan, Bakanlar, Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Detaylı

Beyoğlulu ihtiyaç sahiplerine ulaşan Sosyal Market'te "para geçmiyor, iyilik geçiyor" Toplum Destekli Polislik 10

Beyoğlulu ihtiyaç sahiplerine ulaşan Sosyal Market'te para geçmiyor, iyilik geçiyor Toplum Destekli Polislik 10 Bilge kentin yeni sesi "Beyoğlu artık çok daha güvenli bir hale geldi" Bu sayımızda ünlü müzisyen Erkan Oğur ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide sanatçı, "İnsanlar, özellikle de kadınlar kendilerini Beyoğlu'nda

Detaylı

Meram a fonksiyonel B R TES S Ertuğrul Gazi Sosyal Tesisleri hizmete aç ld

Meram a fonksiyonel B R TES S Ertuğrul Gazi Sosyal Tesisleri hizmete aç ld MERAM BELEDİYESİ 02.05.2011 22:51 Page 1 Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve içerisinde aile hekimliği merkezi, emekliler konağı, internet evi, muhtar odası, MERMEK eğitim merkezi ve fitness salonunun

Detaylı

EMLAK KONUTLARI. SATIŞLARI BAŞLADI Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin finansmanında kullanılacak Esenler Emlak Konutları nın

EMLAK KONUTLARI. SATIŞLARI BAŞLADI Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin finansmanında kullanılacak Esenler Emlak Konutları nın www.kentimesenler.com.tr EMLAK KONUTLARI SATIŞLARI BAŞLADI Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin finansmanında kullanılacak Esenler Emlak Konutları nın satışı başladı. Emlak Konut Gayrimenkul

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

Mağduru olmayan dönüşüm: Tarlabaşı

Mağduru olmayan dönüşüm: Tarlabaşı Mağduru olmayan dönüşüm: Tarlabaşı Tarlabaşı nın kiracıları Kayabaşı'nın ev sahipleri oldu. Kiracılar, belediyemizin girişimleriyle çekilişsiz kurasız teslim edilen TOKİ evlerinde mutlular... 12 Bilge

Detaylı

30 MART TA. YENiDEN KAZANDI. ESENLER VEFASINI GÖSTERDi VE

30 MART TA. YENiDEN KAZANDI. ESENLER VEFASINI GÖSTERDi VE Ramazan Samimiyettir www.kentimesenler.com.tr HAZİRAN - TEMMUZ 2014 SAYI: 42 FİYATI: 1 TL. Yeni hastane 1 ayda 2 bin kişiye hizmet verdi Havaalanı'nda 500 Trilyonluk Dev Yatırım Dörtyol'da ücretsiz internet

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

Kağıttan Ağaç Üretimi

Kağıttan Ağaç Üretimi Kağıthane, Bakanları Ağırladı z Erdoğan Arıca anısına düzenlenen futbol turnuvasının finali için Kağıthane Hasbahçe Stadı na gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kağıthaneliler in yoğun ilgisiyle karşılandı.

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti Metro tünel çalışması başladı SANCAKTEPE ÜSKÜDAR 24 dk! İstanbul un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerin bir parçası olan Üsküdar Ümraniye - Çekmeköy- Sancaktepe metro hattının tünel

Detaylı

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha...

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha... SAYFA 01 sayfa 15 Nuri Pakdil Gençlik Merkezi sayfa sayfa 16 Karapürçek 16 Anafartalar Semt Stadı Konukevi Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. sayfa 05 Her geçen gün yatırımlarına yenisini

Detaylı

MERAM BELEDİYESİ nin aylık ücretsiz haber bültenidir. 22 yıllık hasret sona erdi. Augustus Oteli gün yüzüne çıkıyor

MERAM BELEDİYESİ nin aylık ücretsiz haber bültenidir. 22 yıllık hasret sona erdi. Augustus Oteli gün yüzüne çıkıyor 2 YILDA MERAM Görevi PLAN VE PROJE Son 2 yılda Meram ın çehresini değiştirecek ve modern bir görünüm sağlayacak hizmetlere imza atıldı. Serrapark ve Güvenpark hamleleriyle çok sayıda konut yapıldı. Çaybaşı

Detaylı

Bağcılar dan Engelli Yaşına Girdi. Akademisi

Bağcılar dan Engelli Yaşına Girdi. Akademisi İstanbul Dünyanın Merkezi Olacak Organik Pazar Bir Bağcılar dan Engelli Yaşına Girdi Akademisi Keşan a Ödül 02 04 08 14 güncel ن ن güncel ن ن spor ن ن eğitim ن ن MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir

Detaylı

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Nisan 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 25 I Ücretsizdir Yollar Bahara Hazırlandı Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Bir sosyal merkezden de öte... Gelişim Akademisi DÜNYAYI BİLGİ

Detaylı

Kefken kampımız rekora koşuyor...

Kefken kampımız rekora koşuyor... 15 Bilge kentin yeni sesi SAYI: 7 TEMMUZ 2012 BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Dev projeler tamamlandığında Beyoğlu'nda çok büyük bir ekonomik değer ortaya çıkacak

Detaylı

Kağıthane de Bereket Ayı

Kağıthane de Bereket Ayı Dünya, Barış Halayına Durdu Kağıthane Belediyesi nin bu yıl beşincisini düzenlediği Uluslararası Halk Oyunları Festivali nde Rusya, Ukrayna, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan ve Polonya

Detaylı

Toplantıları Devam Ediyor

Toplantıları Devam Ediyor 2015 Kadın Kent Gönüllüleri Toplantıları Devam Ediyor Belediyesi nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kadın Kent Gönüllüleri Toplantıları başladı. nin 19 mahallesinde düzenlenen toplantılarda mahalle

Detaylı

Yola Devam. 2. Metro Hattı Geliyor. Sözleşme İmzalandı. Başkan Fazlı Kılıç la. Kağıthane nin Karnesine. Vatandaşlardan Tam Not DERNEKLERİMİZ

Yola Devam. 2. Metro Hattı Geliyor. Sözleşme İmzalandı. Başkan Fazlı Kılıç la. Kağıthane nin Karnesine. Vatandaşlardan Tam Not DERNEKLERİMİZ Sözleşme İmzalandı 2. Metro Hattı Geliyor Çağlayan, Kağıthane Merkez ve Nurtepe den geçecek Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu nun sözleşmesi İBB Başkanı Kadir Topbaş ın ev sahipliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Detaylı