Mahalle Buluşmaları,

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mahalle Buluşmaları,"

Transkript

1 Muhtarlarla toplantılar sürüyor 6-7 Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Cem Evi nde birlik mesajı 3 Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda birlik ve beraberlik mesajının yanı sıra birçok konuda da müjde verdi. Sayı: 20 - Mart 2011 Beyo lu Belediyesi nin Ücretsiz Ayl k Yay n d r.:duyuru :. Borçlar n z Yeniden Yap land r n tarihinden önce tahakkuk etmiş 1- Emlak Vergisi 2- Çevre temizlik vergisi 3- İlan reklam vergisi 4- Eğlence vergisi 5- Ecri misil ve kira gelirleri 6- İşgaliye harçları 7- Yol harcamalarına katılım payları vb. 8- Diğer vergi ücret ve paylar v.b. borcu bulununlar tarihine kadar yeniden yapılandırabilirler. Sorunlar konuşuluyor, çözüm üretiliyor ve uygulanıyor Mahalle Buluşmaları, aralıksız devam ediyor Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 4-5 te

2 2 MART 2011 Beyoğlu Belediyesi İmar Planlarını STK lara anlatıyor BEYDER le imar planı toplantısı 1/1000 Ölçekli Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı nın onaylanarak yürürlüğe girmesinden sonra BEYDER ile planlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan başkanlığında yapılan toplantıya Beyoğlu Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Şuayip Korkmaz, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Kipsöz, Ruhsat ve Denetim Müdürü Hasan Yılmaz, Zabıta Müdürü Kenan Ünal ile BEYDER (Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği) yöneticileri katıldı. Toplantıda, planların yürürlüğe girmesi ile yapılacak uygulamalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Proje kapsamında binaların fonksiyonları ile ilgili yapılacak değişikliklerde izlenecek prosedür konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Toplantıda, ayrıca, 2011 yılında işgaliyelerin düzenlenmesi, işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile ilgili güncel konular ele alındı. Çalışmalar hakkında BEYDER üyelerine bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Turan, tüm çalışmaların Beyoğlu nda yaşayan ve Beyoğlu na emek verenlerin memnuniyeti ve mutluluğu için olduğunu söyledi. Yapılacak çalışmaların Beyoğlu Belediyesi tarafından vatandaşlara sorulduğunu belirten Turan, özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli temas halinde olduklarını, onların görüşlerinin, kararlarında etkili olduğunu vurguladı.

3 MART Başkan Demircan Okmeydanı nda STK Başkanlarıyla buluştu Cem Evi nde birlik mesajı Toplumun tüm kesimleriyle yakın ilişkilerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltıda birçok konuda müjde verdi. Beyoğlu Belediyesi tarafından Okmeydanı Cem Evi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Ak Parti ve CHP li meclis üyeleri ile STK Başkanlarıyla katıldı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan a gösterilen yoğun ilginin dikkat çektiği toplantıda, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Daha önce Cem Evi ne Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan ambulans ve diğer yardımlardan dolayı büyük mutluluk duyan Okmeydanı Cem Evi yönetimi, Başkan Demircan a teşekkürlerini iletti. Toplumun tüm kesimleriyle birlikteyiz Demircan, hiçbir zaman din, dil veya ırk ayrımı gözetmediklerini, ilçenin dört bir yanında yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Bölgede yapılan, yapımı süren ya da planlanan yol yapımı, semt konağı ve diğer sosyal projeler hakkında bilgiler veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı nda Anıtlar Kurulu tarafından verilen Sit Alanından Çıkarılma kararının da müjdesini verdi. Tapu konusunda artık tüm engellerin ortadan kalktığını belirten Demircan, çok kısa bir süre içerisinde hak sahiplerinin tapularına kavuşacağını da müjdeledi. ten Demircan, kimsenin mağdur olmayacağı bir yöntemle bölgenin dönüşeceğini ve değerleneceğini vurguladı. Bugün tedirgin olanların, yakın gelecekte Beyoğlu Belediyesi ne teşekkür edeceğini belirten Demircan; Okmeydanı bölgesi İstanbul a yakışacak ve herkes mutlu olacak dedi. Okmeydanı, İstanbul a örnek olacak Okmeydanı nın geleceğini planladıklarını ve bölgenin artık o makus talihinden kurtulacağını belir-

4 4 MART 2011 Sorunlar konuşuluyor, çözümleri Mahalle Buluşmaları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, semt konaklarındaki mahalle buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Tophane, Örnektepe ve Kadımehmet Semt Konakları nda sohbet programları gerçekleştiren Demircan, mahalle sakinleriyle bir araya gelmenin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, her hafta bir semt konağında mahalle sakinleriyle bir araya gelip onların sıkıntılarını dinliyor, çözümler üretiyor. Tophane Semt Konağı nda konuşan Demircan, semt konaklarında toplam 67 doktorun aile hekimliği hizmeti verdiğini söyledi. Tophane Semt Konağı nda üç doktor ve bir hemşirenin hizmete devam ettiğini ve her gün 220 ihtiyaç sahibinin sıcak yemek ve banyo yapma imkanı bulduğunu belirten Demircan, Bu hizmetleri ancak sizinle yürütebiliriz, sizin destekleriniz olmadan, bu işler de olmaz dedi. Semt Pazarları Konuşuldu Demircan, Galataport taki kötü binaların restore edilip turizme kazandırılacağını söylerken, mahalle sakinlerinin pazar yeri talepleri karşısında, Herkes pazar istiyor ancak, hiç kimse kendi sokağında pazar kurulmasını istemiyor diyerek bu sıkıntıya farklı bir alternatif üreteceklerini belirtti. Sadri Alışık Sokağı na, yokuş olması nedeniyle çöp konteyneri koyulamaması üzerine, çöp dökmek için belli yerler yapacaklarını söyleyen Demircan, ayrıca sokak köpeklerinin kısırlaştırılarak mahalle sakinlerinin korkularını gidereceklerini ifade etti. Semt Konaklarımız Birer Semboldür Mahalleli hanımlar, Bu buluşmalar bir kahvehanede ya da dernekte yapılsaydı biz gelemezdik, iyi ki bu konakları yaptınız diyerek Demircan a teşekkür ettiler. Demircan, Semtimizi değiştirmek, geliştirmek için bu konaklar birer sembol oldu. Buralarda mahallemizi daha iyi hale nasıl getirebiliriz? sorusunun cevabı aranıyor, siz istiyorsunuz, biz yapıyoruz. diyerek semtimizi değiştirmek için semt konaklarının bir sembol olduğunu belirtti ve Biz bu hizmetleri sizin desteğinizle yürütebiliriz, siz olmadan bu hizmetler olmaz dedi.

5 MART üretiliyor ve uygulanıyor konaklarda devam ediyor Örnektepe semt konağı yenilenecek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Örnektepe Semt Konağı nda mahalle sakinleriyle buluştu. Semt Konakları Mahalle Buluşmaları kapsamında gerçekleşen buluşmada Demircan, semt konağının yenileneceği ve büyütüleceği müjdesini verdi. Demircan, her buluşmada olduğu gibi mahalle sakinleriyle sohbet etti, sıkıntılarını dinledi, çözümler sundu. Buluşmaya, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. Demircan, konuşmasında, hanımların semt konaklarından memnun olup olmadıklarını sordu. Hanımlar, başkanın sorusuna, semt konaklarının her açıdan kendilerine yararı olduğu şeklinde cevap verdiler. Demircan, bu cevap karşısında oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, semt konaklarında hanımların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla birçok branşta hizmet verdiklerini söyledi. Semt konaklarının kaybolan mahalle kültürümüzü canlandırmak için büyük fırsat olduğunu sözlerine ekleyen Demircan, mahalle sakinleriyle yaptığı toplantıda birçok konuyu gündeme getirdi. Demircan, semt konağının yenileceği ve kapasitesinin arttırılacağı müjdesini de verdi. Demircan a Kadımehmet te büyük ilgi Demircan, konakların sağladığı faydaların sayılamayacak kadar çok olduğunu belirterek, eğitim açısından pek çok aktivitenin yanı sıra güzel dostlukların da yaşandığı konaklara gösterilen yoğun ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti. Semt konaklarını evleri gibi gördüklerini ve bu rahatlık sayesinde aktivitelerinde daha başarılı olduklarını belirten mahalle sakinleri Demircan a, semt konaklarına ve mahallelerine dair isteklerini ve beklentilerini dile getirdiler. Semt Konakları olmazsa olmazınız olsun Semt konaklarındaki her buluşmasında özellikle bayanlara yönelik etkinliklere ağırlık verdiklerini belirten Demircan, geleceğin nesillerini yetiştirecek olan annelerin çok donanımlı olması gerektiğinden bahsederek konaklarda bu donanımları sağlayacak her türlü olanağın mevcut olduğunu belirtti ve Beyoğlulu hanımlardan, konakları olmazsa olmaz mekanları haline getirmelerini istedi.

6 6 MART 2011 Muhtarlarla aylık yapılan toplantı Muhtarlarla toplantılar Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, mahalle muhtarlarıyla Kadımehmet Semt Konağı ndaki kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyen Demircan, Tek hedefimiz, daha güzel bir Beyoğlu dedi Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kadımehmet Semt Konağı nda mahalle muhtarlarıyla birlikte kahvaltı yaptı. Demircan, kahvaltıya, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte katıldı. Demircan, oldukça neşeli geçen kahvaltıda, Beyoğlu nu daha güzel hale getirme konusunda muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu, muhtarların istek ve sıkıntılarını dinleyip çözüm sundu. Muhtarların bilgi teknolojisinden yararlanarak ilçe halkına daha iyi hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla her muhtarlığın bilgisayarlarını yenilediklerini ve ADSL bağlantısı kurduklarını belirten Demircan, Sizinle koordineli çalışmak bizim için önemli. Sizin en iyi ve hızlı şekilde hizmet etmeniz için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Beyoğlu Belediyesi nin mahallelerine verilen destekten son derece memnun olduklarını belirten muhtarlar, Demircan a teşekkür ettiler.

7 MART Kadımehmet Semt Konağı ndaydı devam ediyor... Demircan: 2014 te Bozuk Yol Kalmayacak Beyoğlu Belediyesi nin yürüttüğü çalışmalar ve projeler hakkında muhtarları bilgilendiren Demircan, 2011 yılında hedeflenen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Emlak vergilerinin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla mahallelere hizmet olarak yansıdığını söyledi. Tek istediğimiz ve hedefimiz daha güze bir Beyoğlu na sahip olmak Demircan, Yollarıyla, sokaklarıyla, mahalleleriyle modern bir Beyoğlu, bütün bu çalışmalar bir plan çerçevesinde devam edecek ve 2014 yılına kadar Beyoğlu nda yapılmayan yol kalmayacak dedi. Kahvaltıya katılan muhtarlar, mahallelerinin sorunlarına eğildiği ve verdiği hizmet için Demircan a teşekkür etti. Kahvaltı sonunda muhtarlar, Demircan la Kadımehmet Muhtarlığı önünde fotoğraf çektirdi.

8 8 Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sa Kadınlar Günü ne Ö Beyoğlu Belediyesi nin Dünya Kadınlar Günü nü çok özel bir konserle kutladı. Beyoğlulu kadınlar Türk Sanat Müziği nin sevilen eserlerini Umut Akyürek in sesinden dinledi. Beyoğlu Belediyesi Dünya Kadınlar Günü nü iki özel konserle kutladı. Beyoğlu Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu nda gerçekleşen konser programı saat te başladı. Programın ilk konseri Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu tarından verildi. Türk Sanat Müziği üstadı Ali Yıldırır şefliğinde gerçekleşen konserde semt konaklarında farklı branşlarda eğitim alan 23 kadından oluşan koro, birbirinden güzel eserlerden oluşan Türk Müziği repertuarını dünya kadınları için seslendirdi. Hasan Karacan (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi ve Ye ri Refahiye Mem le ke ti Erzincan - Refahiye Öğ re nim Du ru mu Ortaokul Mes le ği İşletmeci Esnaf Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Hak kın da 1955 yılında doğan Hasan Karacan, Kasımpaşa Pirireis İlkokulu ve Ortaokulunu tamamladı yılından bu yana Beyoğlu nda ikamet ediyor. 25 yıl boyunca Çukur Mahallesi nde muhtarlık yaptı. Merkezi Ankara da bulunan Türkiye Muhtarlar Birliği nde genel sekreterlik ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Perşembe Pazarı, Bankalar Lokantası nın 25 yıldır işletmeciliğini sürdürüyor. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri nde Ak Parti den Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Belediye bünyesinde vatandaşlara yardım etmeye özen gösteren Karacan, aktif çalışmalarını da sürdürüyor.

9 MART nat Müziği Kadınlar Korosu nun ilk konseri zel Konser büyüledi Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu nun konserinin ardından Türk Sanat Müziği nin genç sesi Umut Akyürek sahne aldı. Genç sanatçı, Türk Müziği nin sevilen serlerini Beyoğlulu kadınlar için seslendirdi. Konserlerin ardından bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan salondaki davetlilerin Dünya Kadınlar Günü nü kutladı. Başkan Demircan, korodaki sanatçılara ve Umut Akyürek e çiçek takdim etti. Afife Biricik Suden Alanson (AK PARTİ) Doğum Ta ri hi Mem le ke ti İstanbul - Yeniköy Öğ re nim Du ru mu Atatürk Kız Lisesi, Ecole France Langue Victor Hugo Paris Mes le ği Moda Tasarım Be le di ye de ki Gö rev le ri - Meclis Kültür Sanat Komisyon Başkanı, İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Hak kın da Kendi tasarım atölyesini kuran Suden, T.S Model tasarımcısı ve aynı zamanda Türkiye genelinde Vakko Dekor un kurucularından. Aykut Hamzagil kumaş desen tasarımı, Mustafa Taviloğlu ve Yahşi Baraz resim kolleksiyonları için çalıştı. New York Martin Lawrence Gallerie de eserleri sergilendi. London Conran shop için çeşitli ürünlerin yanı sıra Poul Smith için aksesuar tasarladı. Sabah grubu dergileri için danışmanlık ta yapan Biricik Suden Alanson, Moda dergileri için Styling yaptı. Eski Beşiktaşlı basketbolcu ve amatör olarak spor hayatı devam ediyor. Amatör olarak belgesel çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve Yeniden adlı projenin kurucu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bir gezgin olan Suden, Kültür Bakanlığı Türk Tasavvuf eğitimi alıyor.

10 10 MART 2011 Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Beyoğlu nda Neşe Karaböcek den Dost Bahçesi Türk Sanat Müziği nin unutulmaz sesi Neşe Karaböcek bu kez yaptığı resimlerle sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçının Dost Bahçesi adını verdiği resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı Ortadoğu nun Altın Bülbülü ünvanıyla müzikseverlerin gönlünde taht kuran Türk Sanat Müziği nin sevilen sesi Neşe Karaböcek bu defa sanatını yaptığı resimlerle sergiliyor. Sanatçının Dost Bahçesi adlı resim sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi nde açıldı. Sergiyi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Neşe Karaböcek birlikte açtı. Sergideki resimleri tek tek gezen Başkan Demircan sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Sanat dünyasından isimlerinden açılışa katıldığı sergide, Türk Pop Müziği sanatçısı Nükhet Duru ve söz yazarı Sezen Cumhur Önal sergide göze çarpan isimler oldu. Sergide, sanatçının New York ta yaşadığı 20 yıl boyunca Neo Klasik tarzda çalıştığı birbirinden güzel çiçeklerden oluşan eserleri yer alıyor. Karaböcek, Dost Bahçesi sergisini ilk New York lu sanatseverlere sundu. Sekiz ay önce Türkiye ye kesin dönüş yapan sanatçı, New York ta oldukça ilgi gören ve sanatseverlerden tam not alan sergisi Türkiye de Beyoğlu Belediyesi ile gerçekleştirdi.

11 MART Torba yasa ile hayata geçen kanun kapsamında Borçlar yeniden yapılandırılıyor Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen tarih ve 6111 sayılı kanun kapsamında Beyoğlu Belediyesi tarafından borçların yeniden yapılandırılması çalışması başlatıldı. Başvuru için son gün: 2 Mayıs tarihinde yürürlüğe giren 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun kapsamında tarihinden önceki bazı alacakların yeniden yapılandırılması konusunda yayınlanan kanun genel tebliği, borçlulara önemli kolaylıklar tanıyor tarihinden önce tahakkuk etmiş ve vadesi geçmiş borç konuları: Emlak Vergisi Çevre temizlik vergisi İlan reklam vergisi Eğlence vergisi Ecri misil ve kira gelirleri İşgaliye harçları Yol harcamalarına katılım payları 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu kapsamında olan diğer vergi ücret ve paylar Bu konularda borcu bulununlar, borçlarını tarihine kadar yeniden yapılandırabilecekler. Öte yandan açmış oldukları davalardan vazgeçmeyenler bu yapılandırmadan yararlanamıyorlar. Başvuru Şekli ve Zamanı 6111 sayılı Kanun kapsamında vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen özel ve tüzel mükellefler; başvuru dilekçesi ile (kendisi yada vekili) tarihi mesai bitimine kadar Beyoğlu Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelirler Şefliği ne başvurarak borçlarını yapılandırabilecekler. Yapılandırma nasıl hesaplanacak? Beyoğlu Belediyesi, ilgili kanun gereği tarihinden önce tahakkuk eden ve ödenmemiş vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları tarih itibariyle ödenmemiş bulunan asli ve fecri amme alacaklarının tahsilinden yeniden yapılandırma şartıyla vazgeçmiş bulunuyor sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılarak ödenecek alacak tutarının tespitinde peşin ödemelerde vergi asıllarında TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınıyor. TEFE/ÜFE tutarı hesaplanıp, bu tutar vergi aslı ile toplanarak borç tutarı bulunuyor. Taksitle yapılacak ödemelerle ilgili TEFE/ÜFE tutarının vergi aslı ile toplanması ile belirlenen toplam tutar kat sayısı ile çarpılıyor ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek sureti ile ödenecek taksit tutarı hesaplanıyor. Yapılandırılan Borçların Ödeme Şekli ve Zamanı İlk taksit ödeme süresi içerisinde tamamen (peşin) ikişer aylık dönemler halinde6 aylık taksit 9 aylık taksit 2 aylık taksit 18 aylık taksit eşit taksitle ödenmesi mümkün. İlk taksit ödeme günü ise 31 Mayıs 2011

12 12 MART Yeşilçam Ödülleri nde Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK işbirliğiyle, Turkcell in ana sponsorluğunda düzenlenen 4. Yeşilçam Ödülleri sahiplerini buldu. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Demet Akbağ en iyi kadın, Cem Yılmaz en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı Harbiye deki Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı nda gerçekleştirilen ödül töreni gecesine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜR- SAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Civil ile sinema amiasının önde gelen ismi katıldı. Toplam 13 kategoride dağıtılan ödül töreninde Kültür Sanat Hizmet Ödülü Nebahat Çehre, İzzet Günay ve Göksel Arsoy a takdim edilirken, bu yıl ilk kez verilen Onur Ödülü ise Türk sinemasının duayen isimlerinden Türker İnanoğlu na verildi. İnanoğlu ödülünü Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan aldı. Demircan, gecede bir de konuşma yaptı. Konuşmasında Türk sinemasının dauayenlerini de anan Yeşilçam ın yıldızları Turabibaba Kütüphanesi nde Y eşilçam sinemasının duayenlerinden Hülya Koçyiğit, bir dönem gişe rekorları kıran unutulmaz filmi Karılar Koğuşu nu Yeşilçam Haftası kapsamında Turabiba Kütüphanesi nde sevenleri ile birlikte izledi. Türk Sineması nın yakışıklı aktörlerinden Ediz Hun, bir zamanlar gişe rekoru kıran Türk sinemasının unutulmaz filmi Son Mektup u Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi nde sevenleriyle birlikte izledi.

13 MART büyük heyecan yaşandı 4. Yeşilçam Ödüllerin de kategoriler ve ödül alan isimler ise şöyle; Kültür Sanat Hizmet Ödülleri Nebahat Çehre İzzet Günay Göksel Arsoy Yeşilçam Onur Ödülleri Türker İnanoğlu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Okan Yalabık En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Av Mevsimi / Melisa Sözen En İyi Genç Yetenek Çoğunluk / Esme Madra En İyi İlk Film Çoğunluk En İyi Sanat Yönetmeni Yahşi Batı / Hakan Yarkın En İyi Kurgu Cosmos / Reha Erdem En İyi Müzik Kavşak / Selim Demirdelen En İyi Görüntü Yönetmeni Av Mevsimi / Uğur İçbak En İyi Erkek Oyuncu Av Mevsimi / Cem Yılmaz En İyi Kadın Oyuncu Eyvah Eyvah / Demet Akbağ En İyi Senaryo Çoğunluk / Seren Yüce En İyi Yönetmen Cosmos / Reha Erdem En İyi Film Çoğunluk Osman Sınav ın Portreleri Beyoğlu nda Sinema nın usta yönetmeni Osman Sınav ın set yaşamı Reza Hemmatirad ın objektifinden Beyoğlu na yansıdı. Osman Sınav Portreleri sergisi Yeşilçam Haftası kapsamında Sanat Galerisi nde açıldı. Demircan, Türk sineması; Kendisine emanet edilen Yeşilçam mirasını büyük bir gayretle daha yükseklere taşıyor. Gittikçe büyüyen bir endüstri olarak, doğduğu yer ve Türkiye ye yeni ufuklar açıyor. Bu toprakların macerasını bir boy aynası gibi bütün insanlığa aktarıyor dedi. Seren Yüce nin yönettiği ve senaryosunu yazdığı Çoğunluk filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, Yavuz Turgul un yönetmenliğini yaptığı Av Mevsimi dört dalda ödül aldı. Demet Akbağ Eyvah Eyvah filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçilirken, en iyi erkek oyuncu ödülü Av Mevsimi filmindeki rolüyle Cem Yılmaz ın oldu. Yeşilçam Şarkıları Beyoğlu nda yükseldi Türk müziğinin sevilen grubu Türk Kahvesi Yeşilçam Haftası kapsamında verdiği Yeşilçam Şarkıları Özel Konseri dinleyenleri Türk sinemasının unutulmaz sahnelerine götürdü.

14 14 MART 2011 Irak Cumhurbaşkanı Yrd. Haşimi den Beyoğlu na yakın ilgi Demircan, Tarık El Haşimi ile görüştü Mart 2011 tarihlerinde İstanbul da gerçekleştirilen ve 22 ülke liderinin katıldığı Değişim Liderleri Zirvesi ne katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi ile görüştü. Irak ın istikrar arayışlarını yakından takip ettiklerini belirten Demircan, Beyoğlu Belediyesi nin Irak halkı için yapılacak çalışmalara memnuniyetle destek vereceklerini söyledi. Beyoğlu Belediyesi nin bu kapsamda, Bağdat ta bir okulun eğitim imkanlarının iyileştirilmesine katkıda bulunacağını belirtti. Iraklı gençleri yaz döneminde başlayacak olan Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre Yaz Kampı nda misafir edeceklerini, ayrıca, Iraklı öğretmenlerin kampta eğitim verebileceklerini söyledi. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, Beyoğlu Belediyesi ve Bağdat Belediyesi arasında kardeş belediye projesi geliştirilmesi ve karşılıklı işbirliklerinin kurulması konusu da değerlendirildi. Bu çerçevede Haşimi Demircan ı Bağdat a davet etti. Demircan davetten duyduğu memnuniyeti belirterek ilk fırsatta Bağdat a gelmek için program yapacaklarını söyledi. İtalya ulusal birliği 150. yaşını kutladı Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Başkan Demircan, İtalyan mimarisinin nadide eserlerinin yer aldığı Beyoğlu nda, İtalyan Ulusal Birliği nin 150. Yıl kutlamalarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum dedi İtalyan Ulusal Birliği nin 150 nci yılı şerefine Beyoğlu ndaki Venedik Sarayı nda kutlama gecesi düzenlendi. İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Başkonsolosluğu nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İtalya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Senatör Alfredo Mantica, İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, Başkonsolos Gianluca Alberini, Bay Fortunato Maresia ile Türkiye de bulunan İtalyan cemaatinin önde gelen temsilcileri katıldı. Türkiye ile İtalya nın Kaderi Beyoğlu nda Birleşmiştir Program kapsamında bir konuşma yapan Demircan, Türkiye ile İtalya nın kaderi, adeta Beyoğlu nda birleşmiştir. İtalyan tarihinde müstesna bir yere sahip olan Beyoğlu, İtalyan Kültürü nde de kıymetli bir yere sahiptir şeklinde konuştu. Fatih Sultan Mehmet in Galata nın anahtarlarını teslim alırken, iki millet arasında asırlar sürecek bir dostluğun kapılarını açtığını da belirten Demircan, açılan bu kapılardan ticaret, kültür sanat, edebiyat gibi hayatın her alanında dostluklar geliştiğini söyledi.

15 MART Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven: Belediye, vaktimizi bize geri verdi! Röportaj: Timur TAHMAZ Kadir GÜVEN Beyoğlu Belediyesi nin çalışmalarından memnun olduğunu vurgulayan Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, numaralı hattın kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyledi. Mahalle Yapısı: Nüfusu: 3900 Memleket Dağılımı: Antalya, Erzincan, Kastamonu Önemli Yerleri: Recep Tayyip Erdoğan Stadı, Dr. Tevfik Sağlam İlköğretim Okulu, Tarihi Çatmalı Mescit Camii, Şehit Mehmet Pehlivan Türbesi, İBB Karikatür ve Mizah Merkezi, Refik Saydam ve Tepebaşı Caddeleri. Aracısız - Direkt Belediye: Recep Tayyip Erdoğan Stadı nın sinerjisi ile mahallenin büyük gelişme gösterdiğini söyleyen Çatma Mescit Mahalle Muhtarı Kadir Güven, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dan ve hizmetlerinden oldukça memnunuz. Güçlü ekibiyle hizmetlerine hiç durmadan devam ediyor. Özellikle bir şey için belediyede oradan oraya dolaşıp bütün günümüzü boşa harcadığımız zamanları unuttuk. ile direkt, aracısız belediyeye ulaşıyor, her türlü sıkıntımızı bu hat üzerinden çözüyoruz dedi. Güven, belediyenin adeta vatandaşlara vakitlerini hediye ettiğini vurguladı. Mini Çöp Araçlarına Tam Not Ayrıca Beyoğlu Belediyesi nin tüm faaliyetlerinden mahalle halkının yararlandığını da belirten Güven, Temizlik işlerinin mini çöp araçlarının tartışmasız yerinde bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. Sokakların dar olması sebebiyle vatandaşın zamansız çıkardığı çöp sorunu mini çöp araçlarıyla ortadan kalktı. Emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum şeklinde konuştu. Araç sürücülerinden biraz anlayış bekliyoruz Mahalledeki sorunları büyük oranda çözdüklerini anlatan Muhtar Güven, Ancak bir konuda problem var. Araç sürücüleri, mahallemizin sokaklarında kaldırımlara araçlarını park ederek vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bazen evimize bile girmekte güçlük çekiyoruz dedi. Güven, bir nebze çözüm olarak araçların uygunsuz yerlere park etmemesi için kaldırımlara taş duba ve bariyerlerden istediklerini belirtti Antalya Akseki doğumlu olan Kadir Güven, yaklaşık 40 senedir Kasımpaşa da ikamet ediyor. Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi nden mezun oldu. Kasımpaşa da uzun yıllar ticaretle uğraştı. İki dönem üst üste Çatma Mescit Mahallesi ne muhtar olarak seçilen ve halen görevine devam eden Güven, evli ve bir çocuk babasıdır.

16 Genel Yayın Yönetmeni: Zafer TAHMAZ Hazırlık: Ajans SİS (0212) Baskı: Akademi (0212) Beyoğlu Belediyesi nin ücretsiz yayınıdır.

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı.

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. 2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. Binanın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul

Detaylı

Beyoğlu'nda Mayıs coşkusu

Beyoğlu'nda Mayıs coşkusu Bilge kentin yeni sesi SAYI: 17 MAYIS 2013 Etkinlik ÖZEL SAYI BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Önemli icraat ve etkinliklerimiz ilçemizin dört bir yanında start

Detaylı

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU OCAK 2013 FAALİYET RAPORU 03 Ocak 2013 2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı 2012 Yılının İstanbul Turizmi açısından değerlendirilmesinin yapıldığı, İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu nun teşrifleri

Detaylı

SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi

SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi SGK Mutfağına Gıda Güvenliği ve Yönetimi Kalite Belgesi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI FATİH ACAR: - ŞUANDA TÜRKİYE DE ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR KURUM VARSA BU SOSYAL GÜVENLİK KURUMUDUR - BU BELGEYİ ALMAMIZA

Detaylı

Kuzey Hendeği nden Türk Sanat Müziği ezgileri yükseldi

Kuzey Hendeği nden Türk Sanat Müziği ezgileri yükseldi Kuzey Hendeği nden Türk Sanat Müziği ezgileri yükseldi Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği Klasik Müzik Korosu tarafından Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği nde Bestekar Erol Sayan Özel Konseri düzenlendi.

Detaylı

Başkan Atabay, Bayramda huzurevlerini ziyaret etti

Başkan Atabay, Bayramda huzurevlerini ziyaret etti Kurban Bayramında Didim Protokolü bayramlaştı sayfa 3 Hafta içi 08:00 / 17.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz Yıl : 1 Sayı : 47 10/Eylül/2016 DIDIM VATANDAŞLARIMIZIN DAİMA HİZMETİNDE... Çağrı Merkezi

Detaylı

ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN

ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN MAYIS 2017 GÜNDEM - TOBB 73. Genel Kuruluna katıldık. -İstanbul Yapı Fuarı na katıldık. - KOSGEB Kredisini en çok kullandıran ilçe olduk. - 666 aileye Ramazan

Detaylı

Sanatın adresi Fulya!..

Sanatın adresi Fulya!.. Sanatın adresi Fulya!.. Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat 2012-2013 sezonunu açtı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi yine Beşiktaş'ta! Dünya kalitesinde tasarlanan Beşiktaş

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :İnternet Sitesi SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar Belediyesi Farkındalık Yaratacak

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-4. Syf Sayfası :2. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :1-9. Syf Sayfası :22. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Engelli ressam, resim sevgisini köylülere aşılıyor Karabağlar'a

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 2 TEMMUZ 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Beşiktaş'ta kutlandı 1 TEMMUZ Kabotaj Bayramı kapsamında İstanbul Boğazı nda gerçekleştirilen gösteriler, renkli görüntülere sahne

Detaylı

Bodrum aşığı yabancıların buluşması

Bodrum aşığı yabancıların buluşması Bodrum aşığı yabancıların buluşması Bodrum da yaşayan, çoğunluğu yabancı uyruklu olan Internations üyeleri, Bodrum Eski Çeşme Mahallesi ndeki Sugar and Salt restoranda düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi BAŞKAN SELVİTOPU NDAN ÜCRETSİZ KURSLARA DAVET Karabağlar

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :1. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar da

Detaylı

DİDİM. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında Didim de anıldı

DİDİM. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında Didim de anıldı Sayfa 4 15 Temmuz Demokrasi Parkı törenle açıldı Hafta içi 08:00 / 17.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz 3 10/Kasım/2016 DİDİM VATANDAŞLARIMIZIN DAİMA HİZMETİNDE... Çağrı Merkezi ve Halk Masası 444

Detaylı

TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET

TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET TARSUS BELEDİYESİ NE ZİYARET Toplum Projesi etkinliği olarak İngilizce öğretmenimiz, rehberlik öğretmenimiz ve biz, yani beş Tarsus lu öğrenci, belediyenin Tarsus ta yürüttüğü sosyal hizmetlerin neler

Detaylı

Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi

Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi Bodrum Golf Tenis A.Ş. tarafından Bodrum Golf ve Tenis Kulübü nde yapılan ve Bodrum da bir ilk olan kapalı kort, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından

Detaylı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ: -VATANDAŞLAR ALO 170 HATTI SAYESİNDE HER TÜRLÜ SORU VE SORUNLARINI OLDUKLARI YERDEN BİR TELEFONLA ÇÖZEBİLİYORLAR -AÇILAN ÇAĞRI

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :1-16. Syf Yayın Tarihi :06.12.2013 Sayfası :10.Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :7. Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası :1-11. Syf Yayın Tarihi :06.12.2014 Sayfası

Detaylı

BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu

BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu BİMEKS B.B.Bodrumspor a Teknoloji Sponsoru Oldu B.B. Bodrumspor ile Ortakent Yahşi mahallesinde bulunan Bimeks Teknoloji Mağazaları arasında sponsorluk anlaşması yapıldı. B.B. Bodrumspor un Gümbet Mahallesinde

Detaylı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmeye geçildiği Meclis

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :15. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf. SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :5. Syf. Sportmen ilavesi Sayfası :2. Syf Sayfası :31. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZTO dan Selvitopu ve ekibine

Detaylı

BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete

BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete BELEDİYE ALACAKLARI AÇISINDAN 6552 SAYILI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete Dr. Ahmet OZANSOY BOSTON, 18 Ekim 2014 1 KANUN KAPSAMINDAKİ

Detaylı

Torba Cafe Plaj hizmete açıldı

Torba Cafe Plaj hizmete açıldı Torba Cafe Plaj hizmete açıldı Bodrum yarımadası genelinde hizmet veren Bodrum Belediye A.Ş. kafelerine bir yenisi daha eklendi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon un da katılımıyla kafelerin 17 ncisi

Detaylı

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren AKM Klasik Türk Sanat Müziği Korosunun Şef Mitat

Detaylı

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU

2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU AK PARTİ PENDİK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI 2014 YEREL SEÇİM FAALİYET RAPORU (30 Aralık 2013 29 Mart 2014) Hazırlayan: Ayser SOY Pendik İlçe Kadın Kolları Başkanı (07 Nisan 2014) GİRİŞ Pendik İlçe Kadın

Detaylı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Muğla Büyükşehir Belediyesi nin il genelinde sürdürdüğü Ulaşımda Dönüşüm Projesi ne Fethiye İlçesinde faaliyet gösteren 7 kooperatif daha katıldı. Muğla

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-4. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :11. Syf Sayfası :13. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar modern hizmet binası için gün sayıyor Karabağlar

Detaylı

İDİL DİZDAR, HEM OYUNCU HEM YÖNETMEN

İDİL DİZDAR, HEM OYUNCU HEM YÖNETMEN İDİL DİZDAR, HEM OYUNCU HEM YÖNETMEN Bodrum un beyaz perdedeki gülen yüzü İdil Dizdar, fotoğrafçılık ve oyunculuk kariyerine bir de yönetmenlik ekledi. Bodrum un yakından tanıdığı oyuncu, yönetmen ve fotoğraf

Detaylı

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında

Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yayın Organı Mart 2014 Yıl: 1 Sayı: 10 Bakanımız, Çocuk Bakım Kuruluşları Öz Değerlendirme Toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çocuk Hizmetleri

Detaylı

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilci Ali Güz Borsamızca Derneklerine yapılan yardımlardan dolayı Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya

Detaylı

MAHÇİÇEK TEN ENGELLİLERE MÜJDE

MAHÇİÇEK TEN ENGELLİLERE MÜJDE MAHÇİÇEK TEN ENGELLİLERE MÜJDE Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, engelli vatandaşlar için hayata geçirmeyi planladıkları bakım

Detaylı

TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI

TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI TOPLU KONUTLARIN TEMELİ, 12 ŞUBAT RUHUYLA ATILDI Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için başlatılan toplu konut projesinin temeli, Sağlık Bakanı

Detaylı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Muğla Valisi Amir Çiçek in katılımı ile Menteşe Belediyesi nin katkıları ile Konakaltı Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen törenle sanatçı Eda Özdemir in Bir Kadın Üç Sanat

Detaylı

ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI

ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI ESENYURT BELEDİYESİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI Türkiye İstatistik Kurumu ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan Türkiye Özürlüler Araştırması sonuçlarına göre, ülkemizde yaklaşık 8,4 milyon

Detaylı

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Büyük hayaldi ama gerçek oldu Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni, bundan 8 yıl önce Türkiye nin en değerli yerel

Detaylı

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA İLGİLİ HER BİREYİN VE TOPLUMUN BİR TAKIM ÇALIŞMALARDA BULUNMASI

Detaylı

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Amerika, Japonya ve Ürdün deydi

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Amerika, Japonya ve Ürdün deydi Prof. Dr. Mehmet Haberal, Amerika, Japonya ve Ürdün deydi Prof. Dr. Mehmet Haberal, geçtiğimiz ay yoğun bir bilimsel kongre programı yaşadı. Kurucusu olduğu Ortadoğu Organ Nakli Derneği (MESOT) tarafından

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Bilişim denince Beşiktaş GÜNLÜK INTERNET GAZETENİZ... KENT

Beşiktaş Gazetesi. Bilişim denince Beşiktaş GÜNLÜK INTERNET GAZETENİZ... KENT Bilişim denince Beşiktaş BEŞİKTAŞ Belediyesi Avrasya bölgesi'nin en büyük bilişim fuarına katılıyor. Beşiktaş Belediyesi, bilişim alanında kullandığı son teknolojileri ve yenilikleri, 29 Kasım 2 Aralık

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :1-7. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Son Dakika KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN SELVİTOPU: Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye tarafından

Detaylı

BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ

BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ BODRUM DA KASIM AYINDA DENİZ KEYFİ Türkiye nin birçok şehrinde kış yaşanırken, Bodrum da yazdan kalan son, pastırma yazı devam ediyor. Bodrum da hava sıcaklığının ve deniz suyu sıcaklığının 21 dereceyi

Detaylı

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Temmuz 15, 2015-4:50:00 Başbakan Ahmet Davutoğlu, salonda bulunanlara, "Bayrama ulaşmadan önce bir bayramı daha sizlerle yapabilmek için bu atama merasimi gerçekleştirme

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ODAMIZDA ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ODAMIZDA ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI ODAMIZDA ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI Odamızda 12 Ağustos 2016 Cuma günü zeytin ve zeytinyağı ile iştigal eden üyelerimizin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.toplantıda

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Gazetesi Günlük web Gazetesi 03.11.2012 Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Belediyesi'nde belgesel film gösterimleri tüm hızıyla devam ediyor. Levent Kültür Merkezi'nde sinema gösterimleri için de Salkım

Detaylı

Belediyenin gelirleri

Belediyenin gelirleri Belediyenin gelirleri a) Kanunlarla gösterilen belediye vergi, resim, harç ve katılma payları. b) Genel bütçe vergi gelirlerinden ayrılan pay. c) Genel ve özel bütçeli idarelerden yapılacak ödemeler. d)

Detaylı

Recep Tayyip Erdoğan a Kadir Topbaş a

Recep Tayyip Erdoğan a Kadir Topbaş a 4706 sayılı kanunla Okmeydanı nın önünü açan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan a, Nazım İmar Planımızı Büyükşehir Meclisi nde onaylayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş

Detaylı

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu Sosyal Faaliyetler 29 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye deki oda ve borsalar arasında düzenlenen futbol turnuvası nın Ankara bölgesi grup maçları Odamızın ev sahipliğinde 15 Mart 2008

Detaylı

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız 1 MAYIS Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Bayramı 1 Mayıs nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle: İşçilerin birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs ın, tüm dünya ve ülkemiz

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :7. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar'da her gün 800 kişiye iftar Karabağlar Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 4 noktada,

Detaylı

KUSADASl - demokrat 24 Nisan 2010 Sayfa 6 1. BALKAN TÜRKLERİ ŞENLİĞİ AYDIN'DA YAPILDI - Arif Şentürk'ün sahne aldığı gecede davetliler doyasıya eğlendi. Aydın Belediyesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 5 NİSAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Nasıl bir İstanbul? Belediyesi, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde nasıl bir İstanbul düşlüyorsunuz? Peki; düşlerinizin gerçekleşmesini

Detaylı

Türk Dünyası beyaz perdede buluştu

Türk Dünyası beyaz perdede buluştu T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü BASIN TARAMASI Yayın: www.kultursanat.org Sayfa: 1 Yayın Tarihi:18.02.2010 Türk Dünyası beyaz perdede buluştu İstanbul Üniversitesi

Detaylı

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİNDE GÖREV GENÇLERİN

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİNDE GÖREV GENÇLERİN MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİNDE GÖREV GENÇLERİN Muğla Gazeteciler Cemiyeti 12. Seçimli Genel Kurulu Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti. 23 yıldır cemiyet başkanlığını yürüten duayen gazeteci

Detaylı

Hollanda Türkevi Topluluğu nun Ankara Ziyareti

Hollanda Türkevi Topluluğu nun Ankara Ziyareti H A B E R B Ü L T E N İ Hollanda Türkevi Topluluğu nun Ankara Ziyareti Hollanda Türkevi Topluluğu, geçtiğimiz hafta Ankara da hem yeni görevleri dolayısıyla dostları tebrik etmek, hem de gerek mevcut işbirliğinin

Detaylı

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35.

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35. Toplantı No: 1099 - Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: 29.02.2016 Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35 1 Kuruluş Tarihi: 19.03.1993 - Charter Tarihi: 23.04.1997 Yönetim Kurulu & Başkanın

Detaylı

MİLAS TA, BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE ZAM

MİLAS TA, BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE ZAM MİLAS TA, BELEDİYE İŞÇİLERİNE YÜZDE 10-16 ZAM Milas Belediyesi ile DİSK arasında devam eden toplu iş sözleşmesi sonuçlandı. Buna göre işçilere yüzde 10 ila 16 arasında zam verildi. Milas Belediyesi ile

Detaylı

Takımımız Namağlup Şampiyon

Takımımız Namağlup Şampiyon Ortaokul Yıldız Erkek Takımımız Namağlup Şampiyon 2016-2017 Öğretim yılı okullar arası basketbol maçlarında mücadele eden ortaokul yıldız erkek takımımız oynadığı maçları namağlup kazanarak şampiyon oldu.

Detaylı

İstanbul, AK Parti ile güzel

İstanbul, AK Parti ile güzel İstanbul, AK Parti ile güzel Aralık 05, 2013-5:15:52 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul adayının yine Kadir Topbaş olduğunu söyledi. İstanbul'da iki dönem Büyükşehir Belediye

Detaylı

Beykoz Muhtarlar Derneği'nden...

Beykoz Muhtarlar Derneği'nden... Beykoz Muhtarlar Derneği'nden... Beykoz Muhtarlar Derneği 27 Şubat 2010 günü Beykoz Kristal İş Sendikası Genel Merkez binasında, Beykoz'un mülkiyet sorunlarının tartışıldığı toplantı sonrasında da sorunun

Detaylı

Mali Hizmetler Müdürlüğü

Mali Hizmetler Müdürlüğü İşletme ve İştirakler Mali Hizmetler EMLAK VE ÇTV ŞEFLİĞİ Tellaliye Harcını Tahsil Etmek «Emlak Beyanı Kabulü, Tarh, Tahakkuk, Tebliği «İcra ve Haciz İşlemleri «Çevre Temizlik Vergisi Beyanı Kabulü «MASRAF

Detaylı

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK

ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK ERDOĞAN, ARTVİN TÜRKİYE NİN ENERJİ MERKEZİ OLACAK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Karadeniz bölgesinde gerçekleştirdiği resmi açılış töreninin bir etabını da Artvin de yaptı. Valilik Meydanı

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :8. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :14. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar'da söz yine halkın!

Detaylı

''Hepimiz Atatürk'üz''

''Hepimiz Atatürk'üz'' ''Hepimiz Atatürk'üz'' Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta anıldığı gibi Beşiktaş'ta da törenlerle anıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal Atatürk'ün 74. ölüm yıldönümünü anma gününde özel bir mesaj

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı

Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı Nejat İşler in başkanı olduğu Gümüşlükspor Kulübü Futbol Yaz Okulu nun açılışına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yanı sıra ünlü teknik direktör Aykut Kocaman da

Detaylı

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa

Kuzey Kıbrıs ta. Bir Çay Molası. Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması. 19-24 Kasım 2012. Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa Kuzey Kıbrıs ta Bir Çay Molası Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Buluşması 19-24 Kasım 2012 Lefkoşa - Güzelyurt - Girne - İskele - Gazimağusa FAALİYET RAPORU K.K.T.C. NİN 29. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUZEY KIBRIS

Detaylı

Okul yapımı sürüyor

Okul yapımı sürüyor Okul yapımı sürüyor Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, yapımı devam eden Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemelerde, inşaatın bodrum,

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor. 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi

Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor. 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi Sanatçılara Desteğimiz Devam Ediyor 08-13 Nisan 2014 Hamdi Öner Kişisel Resim Sergisi Müdürlüğümüzün katkılarıyla, Hamdi Öner in kişisel Resim Sergisi, Sivas Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Açılışa,

Detaylı

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ 28.03.2017 18.04.2017 ODAMIZ VE ALANYA SOSYAL HİZMET MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN PROJE ÜYELERİMİZE VE VATANDAŞLARIMIZA TANITILDI- 12.04.2017 ODAMIZ VE ALANYA

Detaylı

Vergide son gün yarın

Vergide son gün yarın Vergide son gün yarın BEŞİKTAŞ Belediyesi vergi öemeleri konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Son günün 30 Kasım olduğu hatırlatılan bilgilendirme notunda vergilerin nasıl ve nereye yatırılacağı konusunda

Detaylı

GÜL-AY Basın-Meslek İlkelerine Uyar. Yazı ve ilanlar imza sahiplerine aittir. Köşe yazılarına ücret ödenmez. Makalelerinden kendileri sorumludur.

GÜL-AY Basın-Meslek İlkelerine Uyar. Yazı ve ilanlar imza sahiplerine aittir. Köşe yazılarına ücret ödenmez. Makalelerinden kendileri sorumludur. 06 EKİM 2014 REKLAM HABERLER Gül-Ay - Sayfa 3 06 EKİM 2014 Gül-Ay - Sayfa 5 HABERLER Erdemli de üzüm festivali yapıldı Erdemli'ye bağlı Üzümlü köyünde Üzüm festivali yapıldı. Erdemli Belediyesi tarafından

Detaylı

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi 10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi Katip Çelebi'nin Rektörü Prof. Galip Akhan İzmir'in en genç devlet üniversitesi Katip Çelebi Üniversitesi'nde rektörlük seçimi sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Detaylı

Bodrum-Kos arasındaki turizm ve ticaret işbirliği

Bodrum-Kos arasındaki turizm ve ticaret işbirliği Bodrum-Kos arasındaki turizm ve ticaret işbirliği Yunanistan ın Kos Belediye Başkanı George Kritsis, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon u ziyaret ederek Bodrum-Kos arasındaki turizm ve ticaret işbirliği

Detaylı

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu.

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu. A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 26-29 Şubat 2004, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katkıda bulunuldu. İstanbul Beylikdüzü nde açılan fuarda Sivas Standı açtık.

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

Bodrum a gönül veren ünlüler Trafo da buluştu

Bodrum a gönül veren ünlüler Trafo da buluştu Bodrum a gönül veren ünlüler Trafo da buluştu Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyon ile yaşamının bir bölümünü Bodrum da geçirmiş ve Bodrum a gönül

Detaylı

HASAN KABLI GÖREVE BAŞLADI, PERSONEL İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

HASAN KABLI GÖREVE BAŞLADI, PERSONEL İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ HASAN KABLI GÖREVE BAŞLADI, PERSONEL İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen seçimler ile Bodrum Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanı seçilen Hasan Kablı, Aytekin Çanakcı dan

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI

BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI AĞUSTOS 2017 Bülten 4 AĞUSTOS 2017 BURDUR VE ISPARTA OSB LERİ İÇİN ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMI İLK ADIM ATILDI Burdur 1 inci, 2 inci Organize Sanayi Bölgesi ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Ustalarının izinden!..

Beşiktaş Gazetesi. Ustalarının izinden!.. Ustalarının izinden!.. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde '- Ustaların İzinde' isimli sergiyi açtı. Katıldığı ve açılışını yaptığı diğer faaliyetlerden farklı olarak bu sergiyi önemsediğini

Detaylı

Merhaba değerli hanımlar;

Merhaba değerli hanımlar; o r k i M i d e r k Merhaba değerli hanımlar; Sizlere yeni bir müjdeli haberim var. Ülkemize mikrokredi uygulamasını kazandırıp girişimci hanımlarımızı ortaya çıkartan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Sosyal

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :1-8. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZKAB, 2. yılını Selvitopu yla kutladı Merkezi Karabağlar'da bulunan

Detaylı

T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBAT 2016 FAALİYET RAPORU

T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBAT 2016 FAALİYET RAPORU T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBAT 2016 FAALİYET RAPORU ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE YAPILAN DENETİMLER Zabıta Müdürlüğü ekipleri her sabah mesai başlangıcında hazırlanan program ile sorumluluk

Detaylı

T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ AĞUSTOS 2016 FAALİYET RAPORU

T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ AĞUSTOS 2016 FAALİYET RAPORU T.C. MALKARA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ AĞUSTOS 2016 FAALİYET RAPORU ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE YAPILAN DENETİMLER Zabıta Müdürlüğü ekipleri her sabah mesai başlangıcında hazırlanan günlük çalışma programı

Detaylı

ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN

ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi, 124 okulda 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Başkan Mahçiçek, Çocuklar,

Detaylı

GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI Bodrum, Global Run ile festival coşkusuna hazırlanıyor Global Yatırım Holding in, Bodrum Cruise Port ev sahipliğinde 4 üncü kez gerçekleştireceği Global Run Bodrum

Detaylı

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı,

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı, AHMET BAHA ÖĞÜTKEN 24.DÖNEM İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCISI 1961'de İstanbul, Fatih te doğdu, Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :5. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :5. Syf Sayfası :10. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar Belediyesi tam kadro halk gününde Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, belediye başkan yardımcıları,

Detaylı

MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER

MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER 30 MESLEK UYGULAMA ALANLARINI GELİŞTİRME VE TOPLUM YARARI DOĞRULTUSUNDA KURUM VE KURULUŞLAR İLE YÜRÜTÜLEN İLİŞKİLER 31 Kurum ve kuruluşlarla ilişkiler, Şube çalışmalarımızda önemli bir yer tutmaktadır.

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı Sabancı Öğretmenevi, Akşam Sanat Okulu Salonu'nda gerçekleşen Öğretmenler Günü, Saygı duruşu ve İstiklal Marş'ımızın okunması ile başladı. 1 / 7 Emekli

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN

UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN MAYIS 2016 YIL 1 SAYI 15 10.06.2016 1 UZUNKÖPRÜ TİCARET VE SANAYİ ODASI E-BÜLTEN SAYI:15 ERCAN İHTİYAR, ONUR ÖZÇELİKÇİ NİN İŞYERİ AÇILIŞINA KATILDI 06.05.2016

Detaylı

Başbakan Yıldırım, Piri Reis Ortaokulu nda karne dağıtım törenine katıldı

Başbakan Yıldırım, Piri Reis Ortaokulu nda karne dağıtım törenine katıldı Başbakan Yıldırım, Piri Reis Ortaokulu nda karne dağıtım törenine katıldı Haziran 17, 2016-1:22:00 Başbakan Yıldırım, "Terör örgütünün telkinlerine gençlerimiz asla ve asla itibar etmesinler. Onlar bizim

Detaylı

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği

OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Fabrika Haberleri OYAK Çimento Grubu nda görev değişikliği Adana Çimento Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ünal Öner 01 Ocak 2008 tarihi itibariyle Mardin Çimento Genel Müdürlüğü ne ve Adana Çimento ÜNAL ÖNER

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi 10 HAZİRAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Güvenli bir yaşam için İSTANBUL DA toplam 15 okulu ziyaret etmeyi hedefleyen E.C.A. SEREL'in, Beşiktaş Şair Nedim İlköğretim Okulu'na

Detaylı

Günlük Kent Gazetesi

Günlük Kent Gazetesi 23 NİSAN 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler 23 Nisan coşkusu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin en değer verilen ulusal bayramlarından biridir. Cumhuriyetimizin

Detaylı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası Çeşitli Etkinlik ve Ziyaretlerle Kutlandı Sosyal Güvenlik Haftası 11-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Yadigar

Detaylı

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Hayallere inanmam, insan çok çalışırsa başarır Pelin Tüzün, Bebek te üç ay önce hizmete giren Şef makbul Ev Yemekleri nin

Detaylı