Soğuk metal transferi.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Soğuk metal transferi."

Transkript

1 / Akü Şarj Sistemleri / Kaynak Teknolojisi / Solar Elektronik Soğuk metal transferi. / Teknoloji.

2 / 1950 yılından bu yana ark kaynağına ve direnç punta kaynağına yönelik, örneğin Soğuk Metal Transferi (CMT) teknolojisi gibi yenilikçi komple sistemler geliştiriyoruz. Tüm dünya bu devrim yaratan kaynak prosesine önyargılı yaklaştı, alüminyum ve çeliğin kaynak yapılarak birleştirilemeyeceği düşünüyorlardı.»arkın DNA şifrelerini«çözme vizyonumuz üzerinde tüm enerjimizle günbegün çalışıyoruz. Kaynak teknolojisi alanında dünya teknoloji lideri, Avrupa da ise pazar lideri olmamız bir mucize değil.

3 İkna ediciyiz, çünkü: / Fronius robotlu kaynakta global pazar lideridir. / Fronius ark kaynağına ve direnç punta kaynağına yönelik en yeni teknolojileri sunar. / Fronius kaynak sistemlerimizdeki tüm bileşenlerin mükemmel bir uyum içinde çalışmasını garanti eder. / Fronius servis, eğitim ve destek konularını içeren uyumlu bir program sunar. / Fronius, elektrot, TIG ve MIG/MAG dan Plazma ve LaserHybrid e kadar tüm spektruma hakimdir. / Fronius yüksek ürün kalitesi, ekonomiklik ve enerji verimliliği sunar. Dünya çapında teknoloji lideriyiz, çünkü: / 650 den fazla aktif patent. / Yeni alanların keşfi ve araştırması. / Vizyonlarımızı ekonomik devrimlere dönüştürüyoruz. / Kalite iddiası ve devamlılığı bizi besliyor. / Her zaman bir adım önde olan çözümler geliştiriyoruz.

4 4 / CMT kaynak prosesi CMT: Bu üç harfin arkasında dünyanın en kararlı kaynak prosesi gizlidir. /»Soğuk«kaynak prosesi CMT tüm malzemelerde çok iyi sonuçlar verir, dünyanın en kararlı arkını sağlar ve eksiksiz bir proses regülasyonu sunar. Bu, geleneksel MIG/MAG kaynağına göre gerçekten soğuk olan prosesle mümkün olur. Daha doğrusu, sıcak ve soğuğun sürekli değişmesiyle. Bu, mükemmel sonuçlar, çapaksız kaynaklı ve lehimli dikişler, çelik ve alüminyum arasında kaynak bağlantıları, 0,3 mm ve üzeri kalınlıkta çok ince plakaların kaynaklanması gibi ve daha başka çok sayıda seçenek sunar. Entegre tel hareketi / Dijital proses regülasyonu bir kısa devre algılar ve teli saniyede 90 defaya kadar geri çekerek damlacık transferine yardımcı olur! Çapaksız / Telin geriye doğru hareketi, kısa devre esnasında damlacık transferine yardımcı olur. Kısa devre kontrol edilir ve akım düşük seviyede tutulur. Sonuç ise çapaksız metal geçişi. Çok düşük ısı girdisi / Kaynak sırasında tel öne doğru hareket eder ve kısa devre oluşur oluşmaz tekrar geriye çekilir. Yanma fazında ark çok kısa bir süre için ısı verir. Kararlı Ark / Ark boylarının algılanması ve ayarlanması mekanik olarak gerçekleşir. Ark, iş parçasının yüzey kalitesinden ya da hangi hızda kaynak yapmak istediğinizden bağımsız olarak daima kararlı kalır. Bu sayede CMT her yerde ve her konumda uygulanabilir. / Ark yanma fazında, dolgu malzemesi kaynak banyosuna doğru hareket ettirilir. / Dolgu malzemesinin kaynak banyosuna daldırılmasıyla ark söner. Kaynak akımı azalır. / Telin geriye doğru hareketi, kısa devre esnasında damlacık transferine yardımcı olur. Kısa devre akımı düşük seviyede tutulur. / Telin hareket yönü tersine çevrilir ve prosese yeniden başlanır.

5

6 6 / CMT Pulse, CMT Advanced, CMT Advanced Pulse Daha iyisi her zaman mümkündür: CMT Pulse, CMT Advanced ve CMT Advanced Pulse. / En zor dikişler ve çok özel talepler için CMT yi daha da geliştirdik ve yeni özellikler kattık. Sonuç ise neredeyse tüm uygulamalar için mükemmel çözümü bulmaya imkan veren üç ilave proses. Böylelikle en iyi sonuçlar garanti edilir. Ark teknolojileri karşılaştırması Us [V] Geçiş arkı Kısa devre arkı CMT Puls arkı CMT arkı CMT Advanced Puls arkı CMT Advanced arkı... Rotasyon ark Time Darbeli ark Sprey ark PCS arkı Is [A] CMT Pulse / Bu proses bir darbe döngüsünü bir CMT döngüsü ile birleştirir ve bu nedenle daha yüksek ısı verir. Hedeflenen ayarlanabilir değişken darbe ilavesi çok büyük bir güç aralığı ve esneklik sağlar. / CMT ve darbe döngülerinden oluşan kombinasyon / / Pozitif darbe

7 / / / / / / / / CMT Pulse, CMT Advanced, CMT Advanced Pulse / 7 / / CMT Advanced / / / / / / CMT den daha da soğuk. Burada kaynak akımının polaritesi proses regülasyonuna entegredir. Polarite değişimi kısa devre fazında gerçekleşir; böylelikle kanıtlanmış CMT proses kararlılığı kısa devre fazında emniyete alınmıştır. Sonuç ise hedeflenen ısı girdisi, çok yüksek boşluk doldurma kapasitesi ve % 60 a kadar daha yüksek erime gücü. / / / / / / / / / / Negatif CMT ve pozitif CMT nin kombinasyonu / + + / Negatif CMT / İşlem başlangıcı / Pozitif darbe / CMT Advanced Pulse / Negatif kutuplu CMT döngüleri ve pozitif kutuplu darbe döngüleri kombinasyonu ile arkın kesin doğruluğu ve arka yüksek düzeyde hakimiyet hedeflenir. / Negatif CMT ve darbe döngülerinden oluşan kombinasyon / Negatif CMT / İşlem başlangıcı / Pozitif darbe

8 8 / CMT Öne çıkan özellikler Pratikte CMT: Öne çıkan özellikler ve uygulamalar. / CMT önemli avantajlarla kendini gösteriyor, etkileyici uygulama örneklerimiz bunu kanıtlıyor. Çok iyi boşluk doldurma kapasitesi / CMT Advanced ile boşluk doldurma kapasitesi, darbeli kaynağa kıyasla örneğin alüminyumda 1 mm den 2,5 mm ye 2 mm olacak şekilde artıyor. Ana malzeme ve dolgu malzemesi için % 50 daha az eriyik / Ana malzeme ve dolgu malzemesi için, kaplama kaynağındaki masrafları azaltacak şekilde % 50 ye kadar daha az eriyik. Kusursuz kaynak prosesi / % 100 tekrarlanabilirlik ve dünya çapında en iyi proses regülasyonu CMT Pin ve CMT Print gibi tamamen yeni kullanım alanları ortaya çıkarıyor.

9 CMT Öne çıkan özellikler / 9 Çok az çapak oluşumu / Örneğin çelikte darbe ve kısa devre arkına kıyasla % 99 a kadar daha az çapak. DAHA az çekme / Daha düşük ısı girdisi, örneğin ince çelikte daha az çekmeye neden olur. Bu sayede ön hazırlıklara ve çalışma sonrası işlemlere gerek olmaz. Çok düşük ısı girdisi / Örneğin CMT nin alüminyum üzerinde uygulanmasında TIG-KD ye kıyasla % 90 a kadar daha az ısı girdisi. Daha yüksek kaynak hızı / Aynı dikiş kalitesi ve aynı akış özelliklerinde 10 kata kadar daha hızlı, örn. krom nikelde olduğu gibi mükemmel dikiş görünümüyle.

10 10 / Uygulama modülleri Çelikte CMT Daha yüksek kaynak hızı cm/dk 150 % 50 DAHA FAZLA VS 70 1 mm / 0.04 in. 1 mm / 0.04 in. kisa ark CMT / Kısa devre arkı I: 185 A, U: 17,6 V / CMT I: 200 A, U: 16,2 V Çok az çapak oluşumu / 1 m kaynak dikişi uzunluğunda çelik % 99 DAHA AZ ÇAPAK g/m 0,376 / Kısa devre arkı / Puls 0,264 0,002 kisa ark PULS CMT / CMT Çok düşük ısı girdisi (karışım gaz M 21) / Malzeme: 1 mm lik çelik kj/cm 1,96 % 50 daha az ısı girdisi 1,12 kisa ark CMT / Kısa devre arkı I: 97 A, U: 18,1 V / CMT I: 98 A, U: 11,8 V

11 Uygulama modülleri / 11 Alüminyumda CMT Çok ince plaka bağlantıları, daha yüksek kaynak hızı / Mümkün değil / Malzeme: 0,3 mm lik alüminyum 1 mm / 0.04 in. 0,3 mm lik ince plaka / Puls / CMT Vs = 6,4 m/dk. % 50 daha fazla Vs / Malzeme: 3 mm lik alüminyum 3 mm / 0.12 in. / Puls Vs = 1,1 m/dk. / CMT Vs = 1,7 m/dk. Çok düşük ısı girdisi, daha yüksek kaynak hızı / Malzeme: 1,6 mm lik alüminyum / TIG-KD I: 84 A, U: 17,4 V, Vs: 24 cm/dk. kj/cm 4,92 % 90 DAHA DÜŞÜK ısı girdisi / Puls I: 88 A, U: 18,6 V, Vs: 100 cm/dk. 10 kat daha hızlı 1,11 0,61 tig-kd Puls CMT / CMT I: 99 A, U: 16,7 V, Vs: 200 cm/dk. Çok iyi boşluk doldurma kapasitesi / Malzeme: 2 mm lik alüminyum 2,5 mm lik boşluk 2 mm 1 mm 2 mm 2 mm 2 mm 2 mm 2 mm 2,5 mm 2 mm / Puls I: 100 A, U: 18,9 V, Vd: 4,5 m, Vs: 60 cm/dk. / CMT Pulse I: 97 A, U: 16,9 V, Vd: 5 m, Vs: 60 cm/dk. / CMT Advanced Pulse I: 97 A, U: 11,9 V, Vd: 6 m, Vs: 60 cm/dk.

12 12 / Uygulama modülleri CMT ÇELİK/ALÜMİNYUM, CRNİ, KAPLAMA ÇELİK/ALÜMİNYUM HİBRİT BAĞLANTI Çarpışma testine karşı dayanıklı Daha yüksek kaynak hızı / Malzeme: 2 mm lik CrNi / TIG-KD / CMT 5 kat daha hızlı 2 mm / 0.08 in. 2 mm / 0.08 in. I: 84 A, U: 17,4 V, Vs: 24 cm/dk. I: 138 A, U: 19 V, Vs: 130 m/dk. Kaplama sırasında çok az eriyik % Demir içeriği 1. paso 8 / TIG-KD / CMT % 75 daha az eriyik % 50 daha fazla VS 2 TIg-kd CMT Vs: 40 cm/dk. Vs: 80 cm/dk.

13 Uygulama modülleri / 13 CMT Lehim, CO2 Koruyucu gaz, CMT pin, CMT print CMT lehimleme sırasında çok düşük ısı girdisi / Malzeme: sıcak daldırma ile galvanizlenmiş plakalar / Darbe ve kısa devre arklarına kıyasla daha düşük zararlı madde Bakır buharı konsantrasyonu mg/m 3 Çinko konsantrasyonu mg/m 3 % 90 DAHA AZ 1,8 1,7 1,5 1,0 2,7 % 63 DAHA AZ 0,2 puls kisa ark CMT puls kisa ark CMT CO2 koruyucu gaz ile çok az çapak oluşumu / 1 m kaynak dikişi uzunluğunda çelik Çapak g/m 2,188 % 99 daha az çapak kisa ark 0,01 CMT / Kısa devre arkı / CMT Çok hassas MIG/MAG kaynak prosesi / CMT Pin ve CMT Print teki çok yüksek hassasiyet proses imkanlarını çoğaltır Dünya çapındaki en kararlı MIG/MAG kaynak prosesi / CMT Pin Pike / CMT Pin Cylindrical / CMT Pin Ball / CMT Print

14 14 / Sisteme Genel Bakış Robot ve CMT Manuel Her zaman mükemmel kaynak sistemi. Otomatik ya da manuel proses farkı gözetmeksizin. Tel sürme ünitesi / Dolgu malzemesinin, tel makarasından iş parçasına doğru ve sürtünmesiz taşınması için 4 makaralı tahrike sahip tel sürme ünitesi. Tel tamponu / Tel tamponu, ön ve arka tel tahrik motorlarını birbirlerinden ayırır ve sürtünmesiz tel hareketinin gerçekleşmesini temin eder. DİJİTAL KONTROLLÜ MIG/MAG GÜÇ KAYNAĞI / Tamamen dijitalleştirilmiş, mikro işlemci tarafından kumanda edilen inverter güç kaynağı, kaynak prosesinde benzersiz doğruluk, düzgün tekrarlanabilirlik ve üstün kaynak özelliklerini temin eder. Soğutma ünitesi / Sağlam ve güvenilir soğutma ünitesi tüm kaynak sisteminin modülerliği ile uyum içindedir. Torcun su ile optimal şekilde soğutulmasını sağlar.

15 Sisteme Genel Bakış Robot ve CMT Manuel / 15 / Tüm imkanları, mükemmel kaynak özelliklerini ve fonksiyonlarını tüm yönleriyle uygulamak istiyorsanız sistemli düşünmelisiniz. Dijital güç kaynakları ve bunlara bağlı tüm yardımcı ekipmanlar, birbirine mükemmel uyum sağlayan, yüksek düzeyde yenilikçi ve akıllı kaynak sistemlerini oluşturmaktadır. Robacta DrIve CMT Torcu / Entegre robot kaynak torcu, dişli kutusu olmayan, yüksek ölçüde dinamik bir AC servomotor ile donatılmıştır: kaynak telini saniyede 90 defaya kadar ileri ve geri hareket ettirir. Bu motor, telin düzgün olarak hareket ettirilmesini ve baskı oranının sabit tutulmasını sağlar. Contec kontaklama sistemi / İki hareketli yarım meme parçası, kontaklama sistemi ve kaynak teli arasındaki kontak yüzeylerini ve kontak kuvvetlerini mutlak tanımlanmış nominal aralıkta tutar. Kontak meme dengeli bir şekilde aşınır, prosese aykırı ve zor hesaplanabilir etkiler en aza indirilir. Contec tüm tel çapları ve malzemeleri için uygundur.

16 ÜÇ BÖLÜMÜMÜZ, YALNIZCA BİR TUTKUMUZ VAR: SINIRLARI DEĞİS TİRMEK. / Günter Fronius un 1945 yılında Avusturya nın Pettenbach kentinde i e koyulması bir ba arı öyküsünün ba langıcı oldu. Bugün 3000 den fazla çalı anımız var ve u anda yakla ık 650 aktif patenti elimizde bulunduruyoruz. Teknoloji ve kalite lideri olma iddiamız hiç deği medi. Mümkün olan sınırları deği tiriyoruz. Diğerleri adım adım ilerlerken, biz sıçrayarak ilerliyoruz. AKÜ S ARJ SİSTEMLERİ / Active Inverter Technology ile teknolojik bir devrim ba lattık, bugün Avrupa nın önde gelen tedarikçileri arasındayız. Akıllı enerji yönetim sistemleri ortaya koymak, geli mi hareket kabiliyeti için maksimum maliyet verimliliği sağlamak, bizim dinamomuz olan hedeflerdir. KAYNAK TEKNOLOJİSİ / Ark ve direnç punta kaynağına yönelik entegre sistemler gibi kaynak teknolojileri geli tiriyoruz. Mümkün olmayan kaynak bağlantılarını mümkün hale getirmeyi görev edindik. Hedefimiz»arkın DNA«ifrelerini çözmektir. Dünya çapında teknoloji lideri ve Avrupa da ise pazar lideriyiz. SOLAR ELEKTRONİK / Günümüzde en büyük hedef yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmektir. Vizyonumuz, enerji bağımsızlığına ula mak için yenilenebilir enerjilerden yararlanmaktır. Fotovoltaik tesislerde ebeke bağlantılı inverterlerimiz ve sistem denetimine yönelik ürünlerimizle solar elektronikte günümüzün önde gelen tedarikçileri arasındayız. v TR Metin ve resimler, baskının hazırlandığı tarihte geçerli olan teknik düzeyi yansıtmaktadır. Deği iklik yapma hakkı saklıdır. Fronius International GmbH nin yazılı onayı alınmadan bu dokümanın tamamen veya kısmen kopyalanması ya da ba ka bir yöntemle çoğaltılması yasaktır. Tüm Fronius ürünlerimiz, global satı partnerlerimiz ve temsilcilerimiz hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinden temin edebilirsiniz. Fronius İstanbul Elektronik Ticaret ve Servis Ltd. Şti. Aydınlı Mahallesi, BOSB Batı Caddesi, 3. Sokak, No: Tuzla İstanbul Türkiye Telefon Telefaks Fronius International GmbH Froniusplatz Wels Austria Telefon Telefaks TR v aw11

VIrtual WeldIng (Sanal Kaynak)

VIrtual WeldIng (Sanal Kaynak) / Akü Şarj Sistemleri / Kaynak Teknolojisi / Solar Elektronik VIrtual WeldIng (Sanal Kaynak) / Geleceğin kaynak eğitimi 2 / Hakkımızda / 1950 yılından bu yana ark kaynağına ve direnç punta kaynağına yönelik

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

magicwave 1700/2200 Transtig 2200

magicwave 1700/2200 Transtig 2200 / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging magicwave 1700/2200 Transtig 2200 / TİG & Elektrot Kaynağı Actİve Wave teknolojisi ekonomikliği artırır: / Tüm sistem tamamen dijitalleştirilmiştir:

Detaylı

/ Solar Elektronik. Hizmetler ve servis. / Akü Şarj Sistemleri / Kaynak Teknolojisi / Solar Elektronik

/ Solar Elektronik. Hizmetler ve servis. / Akü Şarj Sistemleri / Kaynak Teknolojisi / Solar Elektronik / Akü Şarj Sistemleri / Kaynak Teknolojisi / Solar Elektronik Metin ve resimler, baskının hazırlandığı tarihte geçerli olan teknik düzeyi yansıtmaktadır. Değişiklik yapma hakkı saklıdır. Fronius International

Detaylı

TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced

TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced t Kullanım kılavuzu Yedek parça listesi MIG/MAG güç kaynakları 42,0426,0001,TR

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

DESMA Enjeksiyon. Kauçuk ve silikondan yapılmış enjeksiyon kalıp ürünlerinin başarılı üretimi için. Soul & Solutions for Global Success

DESMA Enjeksiyon. Kauçuk ve silikondan yapılmış enjeksiyon kalıp ürünlerinin başarılı üretimi için. Soul & Solutions for Global Success Soul & Solutions for Global Success DESMA Enjeksiyon Makineleri ve Ekipmanları Kauçuk ve silikondan yapılmış enjeksiyon kalıp ürünlerinin başarılı üretimi için www.desma.biz/en/machines-periphery DESMA

Detaylı

Firma Profili. içindekiler. sf. 5 sf. 11 sf. 14 sf. 16 sf. 18 sf. 19 sf. 20 sf. 21 sf. 22 sf. 23 sf. 24 sf. 25 sf. 26 sf. 27

Firma Profili. içindekiler. sf. 5 sf. 11 sf. 14 sf. 16 sf. 18 sf. 19 sf. 20 sf. 21 sf. 22 sf. 23 sf. 24 sf. 25 sf. 26 sf. 27 Adres: Serhat OSB mah. 1213. sok. No:2, Ostim / Yenimahalle/ ANKARA / TÜRKİYE Tel: +90 312 484 21 71 Firma Profili www.intecro.com.tr içindekiler Firma Profili Robotlu Ark (MIG/MAG) Kaynağı Robot, Pozisyoner,

Detaylı

Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Plazma Serisi. EPL Plazma. Plazma Kesim Makineleri EPL

Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Plazma Serisi. EPL Plazma. Plazma Kesim Makineleri EPL Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Plazma Serisi EPL Plazma Plazma Kesim Makineleri EPL EPL Plazma 3 Eksen Serisi. Gelişmiş hassas kesim kalitesi, üretim hattı ve otomasyona uygunluğu ile tüm ihtiyacınıza

Detaylı

ÜRÜN BROŞÜRÜ. Mutlak taşınabilirlik. Mutlak hız. Mutlak doğruluk.

ÜRÜN BROŞÜRÜ. Mutlak taşınabilirlik. Mutlak hız. Mutlak doğruluk. ÜRÜN BROŞÜRÜ LEICA absolute tracker AT960 Mutlak taşınabilirlik. Mutlak hız. Mutlak doğruluk. MUTLAK TAŞINABİLİRLİK TAŞINABİLİR KALİTE VE ÜRETKENLİK Hexagon Metrology nin Leica Absolute Tracker AT960 lazer

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi İçindekiler Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi Dış Üniteler S Serisi HeatPump Y Serisi HeatPump Düşük CO2'li Y Serisi Zubadan Heatpump Y Serisi

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Viega Megapress. Kalın cidarlı çeliği sıkıştırır: soğuk, güvenli ve saniyeler içinde.

Viega Megapress. Kalın cidarlı çeliği sıkıştırır: soğuk, güvenli ve saniyeler içinde. Viega Megapress Kalın cidarlı çeliği sıkıştırır: soğuk, güvenli ve saniyeler içinde. Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon

Detaylı

MAK-205 Üretim Yöntemleri I. (6.Hafta) Kubilay Aslantaş

MAK-205 Üretim Yöntemleri I. (6.Hafta) Kubilay Aslantaş MAK-205 Üretim Yöntemleri I Gazaltı Kaynağı ğı, Tozaltı Kaynağı Direnç Kaynağı (6.Hafta) Kubilay Aslantaş Gazaltı Ark Kaynağı Kaynak bölgesinin bir koruyucu gaz yardımıyla korunduğu kaynak yöntemler gurubudur.

Detaylı

Standart olaraksunulansistem denetleme özelliğine sahiptrafosuz FVinverter. Fronius IG TL

Standart olaraksunulansistem denetleme özelliğine sahiptrafosuz FVinverter. Fronius IG TL Fronius IG TL Standart olaraksunulansistem denetleme özelliğine sahiptrafosuz FVinverter Geleceğe bağlanın. Randımanı güvence altına alın. Bas arılı bir ailenin uyumlu gelis imi: Fronius IG TL, bir trafosuz

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR MAKARALI RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Daha iyisi olun veya iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Electrifying Innovations

Electrifying Innovations Electrifying Innovations Türkçe Baskısı 2013 Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 3 İçindekiler Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 2013 04 Şirket Seri eviriciler 10 Seri eviriciler tek fazlı REFUsol 003K 004K 005K

Detaylı

HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME

HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME VRV SİSTEMLERİ HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME www.daikin.eu BİNA SAHİPLERİ İÇİN AVANTAJLAR Daikin ın özel inverter teknolojisi ve gelişmiş soğutucu akışkan kontrol teknolojisi sayesinde, VRV III

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

www.neoenerji.com Fronius IG-TL 3.0 / 3.6 / 4.0 / 4.6 / 5.0 / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu

www.neoenerji.com Fronius IG-TL 3.0 / 3.6 / 4.0 / 4.6 / 5.0 / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius IG-TL 3.0 / 3.6 / 4.0 / 4.6 / 5.0 Kullanım kılavuzu Şebeke bağlantılı inverter TR 4,046,0074,TR 005-5050 0 Değerli okuyucu TR

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

2015 (2) www.spiro.ch. Spiro International S.A., HVAC ve sac levha sanayisinde. gerekli olan hava kanal sistemlerinin üretimine ilişkin makine

2015 (2) www.spiro.ch. Spiro International S.A., HVAC ve sac levha sanayisinde. gerekli olan hava kanal sistemlerinin üretimine ilişkin makine 2015 (2) www.spiro.ch Spiro International S.A., HVAC ve sac levha sanayisinde gerekli olan hava kanal sistemlerinin üretimine ilişkin makine geliştirme ve üretim konusunda tartışılmaz dünya lideridir.

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul

Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul T +90 216 340 82 73 F +90 216 340 82 79 sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri

Detaylı