TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011"

Transkript

1 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA) ve TİDE faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirmek, güncel gelişmeler konusunda haberdar etmek amacıyla hazırlanmakta olup, geçmiş sayılarımıza TİDE resmi web sitesi üzerinden linkinden ulaşılabilir. TİDE DEN HABERLER 16. Olağan Genel Kurul Gerçekleştirildi Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün 16. Olağan Genel Kurul'u 26 Mart 2011 Cumartesi günü Point Otel'de gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören Genel Kurul'da Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu nun 2010 yılı faaliyetleri oybirliği ile ibra edildi, Tüzük değişikliği ile yeni hazırlanan Bütçe, Muhasebe, Gider ve Alım Satım Yönetmeliği ve Etik Kurul Yönetmeliği oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Kamu İç Denetim Konferansı Yapıldı Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün, Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) ile birlikte gerçekleştirdiği 1. Kamu İç Denetim Konferansı "Kamu Yönetiminde Sürdürülebilirlik" ana temasıyla 11 Mart 2011 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. "Kamuda İç Denetimin Fonksiyonel Bağımsızlığı ve Denetim Komiteleri" ile "İç Denetimde Kalitenin Güvence Altına Alınması" konulu panellerin yer aldığı, Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve iç denetçilerinden 400'ün üzerinde katılımcının olduğu konferansta kamu ve özel sektörden konuşmacılar tecrübelerini paylaştılar.

2 Anıtkabir i Ziyaret Ettik Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün kuruluşunun 15. Yılında Enstitü Başkanımız, Kurucu üyelerimiz, Yönetim, Denetim, Etik ve Danışma Kurulu üyelerimiz ve meslektaşlarımızla birlikte Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder, Eşsiz Devlet Adamı Yüce Atatürk'ün huzurundaydık. 10 Mart 2011 tarihinde yaptığımız ziyarette Atatürk'e şükranlarımızı sunduk. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Sayıştay ı ziyaret ettik Mart ayında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Sayıştay ı ziyaret ettik. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ziyaretinde Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Türk Ticaret Kanunu'nda yer alan denetim ile ilgili düzenlemelere yönelik Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak alt düzenlemelerde Türkiye İç Denetim Ensittüsü olarak yer almamızın gerekliliği konusunda karşılıklı mutabakata varıldı. KİDDER Yönetim Kurulu ile biraraya geldik Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu olarak 10 Mart 2011 akşamı Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Telekom İç Denetim Başkanı Sayın Dr.Nazif Burca nın ev sahipliğinde Türk Telekom Ahlatlıbel tesislerinde Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Güler ve Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekli toplantıda buluştuk. Toplantıda Türkiye İç Denetim Enstitüsü ve Kamu İç Denetçileri Derneği arasındaki mevcut işbirliğinin daha da artırılmasına yönelik görüşler paylaşıldı.

3 Maliye Bakanlığı'nda İç Kontrol Toplantısı Gerçekleştirildi Maliye Bakanlığı Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında yer alan "Bakanlık yöneticilerine yönelik düzenli bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesi" eylemi kapsamında; 10 Mart 2011 Perşembe günü Maliye Bakanlığı Konferans Salonu'nda Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özlem AYKAÇ ın konuşmacı olarak katıldığı "İç Kontrolde Risk Yönetimi ve Harcama Birimlerinin Sorumluluğu" konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Maliye Bakanlığı birim yöneticileri ve personeli katıldı. Aile Şirketleri Seminerlerine Katkı Sağladık TÜSİAD ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliğinde, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) katkıları ile hazırlanan Aile Şirketleri Seminerleri nin birincisi 2 Mart 2011 tarihinde Sabancı Center İstanbul da, ikincisi ise 6 Nisan 2011 tarihinde Kayseri de gerçekleştirildi. Türkiye İç Denetim Enstitüsü Özlem Aykaç İğdelipınar ve Kurucu Başkan Ali Kamil Uzun un da konuşmacı olarak katıldığı seminerler 2011 yılında yasalaşan Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile çıkan uygulamaları tanıtmak ve uluslararası yönetim standartlarının ülkemiz kuruluşlarınca tanınması, benimsenmesi amacıyla düzenlenmekte olup, Aile şirketleri seminerleri 17 Mayıs 2011 de Gaziantep ve 16 Haziran 2011 tarihinde Ankara illerinde devam edecek. İç Denetim Farkındalık Ayı Etkinlikleri Bilindiği üzere Mayıs ayı tüm dünyada Uluslararası İç Denetim Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor. İç denetimin gelişimine katkıda bulunan, görevlerini büyük bir özveri ile gerçekleştiren tüm üyelerimizin İç Denetim Farkındalık Ayı kutlu olsun. Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak Türkiye deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğimizin mükemmelliğe taşınması ve mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla Mayıs ayı boyunca etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri web sitemizden takip edebilirsiniz. Etkinliklerimizde siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

4 Çalışma Komitesi Üye Başvuruları Ülkemizde, İç Denetim alanında, meslekdaşlarımız, kurumlar ve toplum için Ulusal otorite ve referans kaynağı olan Enstitümüzün, bugünlere gelmesinde, çalışma komitelerimizde gönüllü olarak hizmet veren meslekdaşlarımızın değerli katkıları yadsınamaz. Önümüzdeki dönemde de, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün güçlü ve saygın varlığını sürdürmek amacıyla yapılacak çalışmalarda Çalışma Komitelerimizde görev alacaklar için üye başvuruları başladı. Çalışma Komiteleri ve başvurular ile ilgili detaylı bilgiye TİDE web sitesi üzerinden ulaşılabilmekte olup, komitelerde görev almak isteyen üyelerimiz başvurularını 23 Mayıs 2011 Pazartesi akşamına kadar mail adresine yapabilirler. EĞİTİM Mesleki Gelişim Akademisi nin Seminerleri Büyük İlgi ve Talep Görüyor Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün meslekte sürekli gelişimi sağlamak, iç denetim mesleği ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin artırılması amacıyla kurmuş olduğu Mesleki Gelişim Akademisi nin düzenlediği eğitim ve seminerler büyük ilgi ve talep görüyor. Mart Nisan 2011 döneminde CIA Sertifikası, Bilgi Sistemleri Denetimi, Yeni Başlayan Denetçiler İçin Araç ve Teknikler, Standartlar, Denetim Süreci, İç Kontrollerin Değerlendirilmesi başlıklarında toplamda 16 adet seminer düzenlenmiştir. Bu seminerleri aşağıda belirtilmiştir. Tarih Seminer Seminer Lideri/Liderleri 5-6 Mart CIA 1 Temel Tokgöz Mart CIA 2 Oğuzhan Öner 1-3 Nisan Bilgi Sistemleri Denetimi Mete Türkyılmaz 2-3 Nisan CIA 3 Orcun Osoy- Digdem Tümtürk 2-5 Nisan CIA 1 İş Bankası Temel Tokgöz 6-9 Nisan CIA 2 İş Bankası Senol Toygar 9-10,15-16 Nisan Yeni Başlayan Denetçiler İçin Araç ve Teknikler Meral Safsoy Nisan CIA 2 Oğuzhan Öner Nisan CIA 1 Bankalar Birliği Senol Toygar 4-8 Nisan Standartlar-Maliye Bakanlığı Besim Çalışkan-Engin Ergüden- Mehtap Okay-Murathan Bayrı Nisan CIA 3 Orcun Osoy- Digdem Tümtürk Nisan CIA 1 Anadolu Bank Senol Toygar Nisan Denetim Süreci-Maliye Bakanlığı Raşit Yıldırım-Mehtap Okay-

5 Meral Safsoy Nisan İç Kontrollerin Değerlendirilmesi: COSO Zeynep Karayurt-Ahu Ekşi 9-10 Nisan CIA 1 Temel Tokgöz Mart CIA 3 YKB Senol Toygar Mayıs Haziran 2011 dönemine ilişkin seminer konuları ve seminer takvimi ile ilgili detaylı bilgiye TİDE web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İç Denetim Farkındalık Ayı nedeniyle Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecek tüm seminerlerde TİDE üyelerine özel % 30 indirim avantajı sunuluyor. Ayrıca 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü üyelerimize ücretsiz Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi Semineri düzenleyeceğiz. YAYINCILIK İç Denetim Dergisi nin 28. Sayısı Yayımlandı Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından 2001 yılından beri yayımlanan ve 10 yıldır yayın hayatını sürdüden İç Denetim Dergisi nin 28. sayısı yayımlandı, 29.sayının hazırlıkları ise tüm hızıyla sürüyor. Enstitünün genişleyen faaliyetleri dikkate alınarak Yönetim Kurulu Kararıyla İç Denetim Dergisi 29. sayıdan itibaren adet basılmaya başlanıldı. İç Denetim Dergisi üyelik aidatı kapsamında, üyelik aidat borcu bulunmayan üyelerimize ücretsiz gönderilmekte, bunun yanısıra ülkemizin önde gelen kamu kurumları, düzenleyici otoriteleri, meslek örgütleri, üniversiteler dağıtılmakta ve ayrıca satışı yapılmaktadır. İç Denetim Dergisi nde yayımlanmasını arzu ettiğiniz yazı ve makalelerinizi mail adresine gönderebilirsiniz. Yenilenen Web Sitemiz Büyük Beğeni Kazanıyor Bilindiği üzere Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün resmi web sitesi olan nin içeriğinin güncellenmesine ve tasarımının değiştirilmesine yönelik çalışmalar 2011 yılının Şubat ayında tamamlanarak yenilenen web sitesi ve ayrıca siteye entegre olarak siteleri yayına açılmıştır. Mesleğin iletişim ve paylaşım portalı haline gelen web sitelerimiz büyük beğeni kazanıyor. Web sitemizde bulunan ve anketimize katılan ziyaretçilerin büyük çoğunluğu sitemizi çok güzel ve güzel olarak değerlendirmektedir. Gerek ankete verilen cevaplar, gerekse de meslektaş ve üyelerimizden alınan olumlu geri bildirimler bizleri mutlu etmektedir.

6 SERTİFİKASYON 2011 yılı Ocak-Nisan döneminde 40 meslektaşımız CIA, 12 meslektaşımız CGAP, 11 meslektaşımız CFSA ve 5 meslektaşımız CCSA sertifikası almaya hak kazanmış olup, ad ve soyadları ile çalıştıkları kurumları aşağıdaki listelerde bulabilirsiniz. 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Sertifika programlarının geçerlilik süresine ilişkin uygulamada değişikliğe gidilmiştir. Yeni uygulama ile adaylar sertifikasyon sürecini tamamlamak için, başvurularının onayını takiben dört yıllık bir süreye sahip olacaklardır. Bu dört yıl içerisinde tüm sınavlarda başarılı olma koşulu dahil, sertifika almaya hak kazanmak için gerekli şartların tamamının sağlanması gerekmektedir yılı öncesinde kaydını yaptıran adayların da girdikleri son sınav tarihinden itibaren dört yıl içerisinde, gerekli dokümanların iletilmesi dahil tüm koşulları sağlamaları gerekmektedir. CIA sınavının 4. Bölümünden muafiyet sağlayan sertifikalara ilişkin detaylı bilgiye bağlantısından ulaşılabilmektedir. Sertifika adaylarının muafiyet talep etmek amacıyla ibraz ettikleri başlıca sertifikalar/ruhsatlar şu şekildedir: YMM, SMMM, CGAP, CFSA, CCSA, CISA, CFE. CPE raporlama sürecini pratik hale getiren online CPE bildirim uygulaması hayata geçirilmiştir yılından itibaren CPE raporları sadece online olarak adresinden toplanacaktır. CPE bildirimleri için son tarih dir. Raporlama yılı IIA (üye) numarasına göre belirlenmektedir. Tek sayı ile biten IIA numaralı adaylar tek yıllarda, çift sayı ile biten IIA numaralı adaylar çift yıllarda bildirimle yükümlüdür. Bildirim dönemi iki yıldır. Örneğin: IIA numarası = 2 (çift sayı) ise dönemine ilişkin CPE ler 2010 yılında bildirilir. IIA numarası = 3 (tek sayı) ise dönemine ilişkin CPE ler 2011 yılında bildirilir. Ocak-Nisan Sertifikalı İç Denetçi (CIA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Hakan Okçuer Serdar Öngün Ferhat Dal Yusuf Carus Rüçhan Candar Hakki İlhan Şaban Toros Cengizhan Aksu İrfan Eren Ayıntap Serkan Çelik Bekir Aksoy Ahmet Hamidi Altan İyigün Zümrüt Savaş Taner Bilgin Mustafa Bulgan Delphine De Larroche Çalıştığı Kurum Cms Jant Ve Makine San.A.Ş. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Akbank T.A.Ş. ING Bank A.Ş HSBC Bank A.Ş Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türk Telekom A.Ş. Yapı Kredi Bankası A.Ş. Turkland Bank A.Ş. Türk Telekom A.Ş. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Finansbank A.Ş. Denizbank A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

7 Baron Ricoux Zehra Tamay İlker Tutu Recep Kazan Başar Güçlük Serhat Akmeşe Özge Aşcioğlu Erkan Sertoğlu Ali Yavuz Ertan Bağrıaçık Onur Özker Gökhan Macit Tuna Sokulluoğlu Mehmet Enes Alper Harun Ortaç Başak Ayhopa Baran Gürses Cihan Gürcan Yrd.Doç.Dr.A. Fatih Dalkılıç Şebnem Tanyel Senan Dağal Gökçe Denizci Gürol Baloğlu Barış Yiğit Bank Pozitif A.Ş. Finansbank A.Ş. Eurobank Tekfen A.Ş. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş Tav Havalimanları Holding A.Ş. HSBC Bank A.Ş. Citibank A.Ş. Karayolları Genel Müdürlüğü Turkland Bank A.Ş. Türk Telekom A.Ş. Koç Holding A.Ş. Cms Jant ve Makina Sanayi A.Ş. Turkland Bank A.Ş. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Dokuz Eylül Üniversitesi Arçelik A.Ş. Tekstilbank A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Alternatifbank A.Ş Garanti Bankası A.Ş. Ocak-Nisan Sertifikalı Mali Hizmetler Denetçisi (CFSA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Emre Baykaldı Başak İşat Ali Değerli Orçun Osoy Özlem Ersoy Tezcan Barış Güzel Gökçe Denizci Fatih Tan Murat Çakır Ertan Bağrıaçık Baran Gürses Çalıştığı Kurum T.Halk Bankası A.Ş Türk Ekonomi Bankası A.Ş Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. TAV Havalimanları Holding A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. HSBC Bank A.Ş Turkland Bank A.Ş

8 Ocak-Nisan Sertifikalı Kamu Denetçisi (CGAP) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Ramazan İçuz Mehmet Çetin Selçuk Bakkaloğlu Yunus Kubat Ramazan Kaplan Hüseyin Yavuz Ali Toslak Mehmet Doğanyiğit Barış Arıcı İsmail Mülazimoğlu Kadir Kahraman Hilmi Görgülü Çalıştığı Kurum T.C Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Ulaştırma Bakanlığı Erzurum Vergi Dairesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Erzurum Vergi Dairesi Maliye Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Ocak-Nisan Sertifikalı Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanı (CCSA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı İlyas Ersöz Kemal Oğuz Ilgar Serhat Akmeşe Ahmet Hamidi Barış Durna Özgür Çaliştiği Kurum HSBC Bank A.Ş Deloitte Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. HSBC Bank A.Ş AKADEMİK İLİŞKİLER Akademik İlişkiler Komitesi nin Gözden Geçirme Toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Ayrıca Maltepe Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi nde çeşitli etkinlikler, seminer ve paneller gerçekleştirildi, Denetim Kulubü kuruluşları gerçekleştirildi. Maltepe Üniversitesinde İç Denetim Kulübü Kuruldu 6 Nisan 2011 tarihinde "Türkiye'de İç Denetim Mesleği Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar" başlıklı panelle Maltepe Üniversitesinde İç Denetim Kulübü kuruldu

9 Gaziantep Üniversitesi nde İç Denetim Semineri Gerçekleştirildi Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Gaziantep Üniversitesi Yönetim Kariyer Topluluğu katkılarıyla 25 Nisan 2011'de Gaziantep Üniversitesi nde Gelişen Türkiye'de İç Denetimin Yeri ve İç Denetimde Kariyer Fırsatları konulu seminer gerçekleştirildi. Galatasaray Üniversitesi Ziyaret Edildi Denetim Kulübü kurulması ve işbirliği imkanlarının artırılması amacıyla Galatasaray Üniversitesi ziyaret edildi. Ziyaret sonucunda Denetim Kulübü kurulmasına yönelik çalışmaların başlatılmasına ve Mayıs ayında arama konferansı düzenlenmesine karar verildi. BASINDA TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ Enstitümüz ve faaliyetlerimiz ile ilgili son dönemlerde bir çok gazete, dergi ve internet sitesinde haberler yer almaya devam ediyor.

10 SOSYAL FAALİYETLER İç denetim mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak bu alanda yatırım yapan kurumları, akademisyenleri, meslektaşlarımızı ve öğrencileri desteklemek amacıyla İç Denetim Farkındalık Ödülleri düzenlemeye karar verdik. Her yıl tekrar edilmesi planlanan etkinliğimizin ilki bu sene 24 Mayıs 2011 tarihinde Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi içinde bulunan Müzede Changa Restaurant da gerçekleştirilecek. Bu özel gecede siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. YENİ ÜYELERİMİZ Ocak Nisan 2011 de Aramıza Katılan Üyelerimiz Ocak Nisan 2011 döneminde üyelik kayıtlarını tamamlayarak aramıza katılan yeni üyelerimizin sayısı 79 u buldu. Yeni üyelerimizle birlikte toplam üye sayımız ise oldu. Aramıza yeni katılan ve aşağıda isimleri bulunan yeni üyelerimize hoş geldiniz der, kendilerini aramızda görmekten büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Üye Cansu Taşkıran Mehmet Ulusoy Özer Yördem Umut Engin Barkın Sahin Hikmet Güngör Muzaffer Arkalı Mehmet Pehlivan Murat Telli Baran Arslan Curoğlu Baran Kaban Reyhan Kırbaç Ferhat Dal Murat Ertuğ Bellek Hüsnü Murat Batu Tuğba Arslancan Toygan Rayman Eşref Gündoğdu Tuğba Yörük Çetin Ercan Uğur Kardaş Emre Aydoğdu Ayberk Aytek Sema Yay Birsel Aydın Serpil Çetin Işıl Baydemır Burak Atagün İzzet Zerenkayış Kurum Detay İç Denetım Detay İç Denetım Türk Ekonomi Bankası A.Ş. İller Bankası Genel Müdürlügü Merkez Çelik A.Ş. Garanti Bankası A.Ş. RMK Marine SMMM Baran Arslan Brisa A.Ş. Erdikler Yeminli Mali Müşavirlik Ltd.Şti. Akbank A.Ş. Desa Deri San.Ve Tic.A.Ş. BDO Denet Bağımsız Denetim Y.M.M A.Ş. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü Garanti Bankası Internatıonal NV Garanti Bankası A.Ş. Merkez Çelik A.Ş. Eurobanktekfen A.Ş. Otokoç Otomotiv A.Ş. Anadolu Anonim Türk Sigorta Sirketi Güncel Mevzuat Özbek CPA Uyumsoft Öztiryakiler Madeni Eşya San.ve Tic.A.Ş. Maliye Bakanlığı Bilkent Holding Boytaş Mobilya A.Ş.

11 Ömer Arslan Mustafa Taşcı Özgür Özdemır Selçuk Kurumlu Onur Araz Ezgi Kavurmacıoğlu Özgür Kaymaz Işın Serpen İdil Gürdil Atay Kadri Ömür Erisen Koral Kaplan Cem Zıbel Halime Ecer Burçay Aydın İbrahım Özgür Özaslan Sevecen İçöz Sebat Umut Ünal Kerem Ahmet Seven Emrah Aydemir Emre Erdil Gökhan Yılmaz Sertaç Kazıcı Kemal Bayrak Burcu Birol Serdar Alpay Serkan Karadağ Erman Öztürk Ali Uludemır Ahmet Yalın Kayakusu Ömer Arıkan Selçuk Sarı Pelin Grit Özlem Enginyurt Ahmet Tatar Ali Ozan Gürkan Serhat Akmeşe Başar Güçlük Ali Temel Anıl Benli Ali Karadoğan Tuğrul Alper Canan Taş Cesim Kaplan Devran Özdemır Belig Cem Ballıbaba Sibelnur Çaglar Mehmet Özgür Selçuk Kerem Dağlıoglu Bora Baran Ebru Avcı Boytaş Mobilya A.Ş. Boytaş Mobilya A.Ş. Boytaş Mobilya A.Ş. Maliye Bakanlığı-İstanbul Defterdarlığı Alternatifbank A.Ş. Alternatifbank A.Ş. Türk Havayolları H. Ömer Sabancı Holding A.Ş KPMG Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Doğus Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. İpragaz Garanti Bank International N.V Yılmaz Holding A.Ş. Aselsan A.Ş. Garanti Bankası A.Ş. Şekerbank T.A.Ş. Sermaye Pıyasası Kurulu Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Borusan Holding A.Ş. Detay İç Denetım Bekaert İzmit Çelik Kord.A.Ş. Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. Yıldız Holding A.Ş. Hayat Holding A.Ş. Hayat Holding A.Ş. Pilsa A.Ş. Imperial Tobacco Tütün Ürünleri A.Ş. Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş Aselsan A.Ş. Aras Holding A.Ş. Alternatifbank A.Ş. Taris Zeytin Ve Z.Yağı Tsk Birliğı Çimsa A.Ş. Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Forensic People Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Bilgili Holding A.Ş. Kordsa Global End.İpl.ve Kordbezi San.A.Ş. Kordsa Global End.Ipl.ve Kordbezi San.A.Ş. Anadolubank A.Ş. Yıldız Holding A.Ş. EFG Istanbul Menkul Değerler

12 IIA ve ECIIA DEN HABERLER Küresel İç Denetim Anketi Sonuçları Açıklandı 2010 yılında, IIA Araştırma Birimi tarafından Ortak Bilgi Havuzu (CBOK) Çalışması, 107 den fazla ülkede ve 22 dilde uygulayıcısı ile ikinci global anket olarak gerçekleştirmiştir. Anket sonucunda 6 adet rapor yayımlanmıştır. İç denetim stratejik planlaması ve karar verme mekanizmaları için pratik bir kaynak olan global iç denetim uygulamaları, trendler ve anlayışlar üzerinde perspektif kazanılmasını sağlayan şimdiye kadar ortaya konmuş en kapsamlı anket sonuçlarına IIA web sitesi üzerinden ve üye girişi yaparak TİDE web sitesi üzerinden ulaşılabilmekte olup, IIA üzerinden üyeler için 50$, üye olmayanlar için 75$ ücret karşılığında çalışmanın satın alınması mümkündür. IIA in Uluslararası İç Denetim Konferansı Malezya da düzenleniyor. IIA in düzenlediği Uluslararası İç Denetim Konferansı Temmuz 2011 tarihlerinde Kuala Lumpur/Malezya da düzenleniyor. Konferans hakkındaki detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz. Avrupa İç Denetim Konferansı İspanya da düzenleniyor. ECIIA in düzenlediği Avrupa İç Denetim Konferansı Ekim 2011 tarihlerinde Madrid /İspanya da düzenleniyor. Konferans hakkındaki detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz. CIA Sertifikası Sahibi Olan Kişi Sayısı e Ulaştı IIA Nisan 2011 itibariyle CIA sertifika sayısının e ulaştığını duyurmuştur. Kendileri için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayan IIA konuyla ilgili olarak bir video hazırlamıştır. Videoya IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

13 Audit Executive Center ve Deneyimlerin Paylaşılması IIA web sitesi üzerinden ulaşılabilen Denetim Yönetim Merkezi (Audit Executive Center) üzerinden denetim ve denetçilik ile ilgili yayınlara, uygulamalara, raporlara ulaşmak mümkün olmaktadır. IIA ve Merkezin ortak çalışması ile hazırlanan bu platformdaki verilere ulaşmak için üye olmak gerekmektedir. Portal üzerinden çeşitli çalışmalara, denetim programlarına erişim mümkündür. Detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Authoritative Guidance Framework IIA ve Sağlık Sektörü İç Denetçiler Derneği (Association of Healthcare Internal Auditors - AHIA) Uluslararası Mesleki Uygulama Çerçevesi (International Professional Practice Framework IPPF) zorunlu bileşenlerine ilişkin resmi onay alındığını duyurmuşlardır. Uluslararası Mesleki Uygulama Çerçevesi, IIA tarafından hazırlanmakta olup, dünya genelinde iç denetçilere çalışmaları ile ilgili olarak rehberlik vazifesi görmektedir. Çerçeve metni durum tespiti ve komitelerin onaylarını da içeren bir süreç sonrasında hazırlanmıştır. IPPF zorunlu bileşenleri, İç Denetim Mesleki Uygulama Standartları ve etik kodları içermektedir. IPPF iç denetçilere etkili, verimli ve profesyonel iç denetim mekanizmaları tasarlamalarında yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kuzey Amerika Yönetim Kurulu Üyeleri Seçildi 10 Nisan 2011 tarihinde IIA Kuzey Amerika Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Başkanlık görevine, Stephen L. Morgan, üyeliklere ise, R. David Curry III, Nicholas DiMola, Stephen D. Goepfert, Deborah L. Munoz, David Rattray seçilmiş olup, detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12

T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12 T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri

Detaylı

GELECEĞE KÖPRÜ KURUYORUZ

GELECEĞE KÖPRÜ KURUYORUZ GELECEĞE KÖPRÜ KURUYORUZ TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2014 FAALİYET RAPORU Türkiye İç Denetim Enstitüsü 2014 Faaliyet Raporu Baskı Mart 2015 İletişim Adresi Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği Yıldız

Detaylı

TİD(E)-BÜLTEN. Eylül 2012 - Mart 2013 BÜLTEN İÇERİĞİ: TİDE Paylaşarak Büyümek, Katılımla İlerlemek 18. YIL YAYINCILIK TİDE'DEN HABERLER

TİD(E)-BÜLTEN. Eylül 2012 - Mart 2013 BÜLTEN İÇERİĞİ: TİDE Paylaşarak Büyümek, Katılımla İlerlemek 18. YIL YAYINCILIK TİDE'DEN HABERLER TİD(E)-BÜLTEN Eylül 2012 - Mart 2013 BÜLTEN İÇERİĞİ: YAYINCILIK TİDE'DEN HABERLER IIA DEN HABERLER ECIIA DEN HABERLER ÇALIŞMA KOMİTELERİ NDEN HABERLER EĞİTİM VE SEMİNERLER SERTİFİKASYON ARAMIZA YENİ KATILANLAR

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU 14. OLAĞAN GENEL KURUL 28 Mart 2009 Başkanın Mesajı Değerli Üyelerimiz, 2008 yılı, tüm dünyayı sarsan kriz nedeni ile Türkiye için de zor bir yıl

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU 12. OLAĞAN GENEL KURUL 31 Mart 2007 2006 YILI TİDE FAALİYET RAPORU Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak 01.01-31.12.2006 döneminde gerçekleştirdiğimiz

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU 2009 ÖNSÖZ... 2 YÖNETİCİ ÖZETİ... 3 I. AMAÇ VE KAPSAM... 6 II. STRATEJİK EYLEM PLANI... 7 III. ÇALIŞMA PRENSİPLERİ...

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU İSTANBUL

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU İSTANBUL TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU 2012 Mart, 2013 İSTANBUL İçindekiler İÇİNDEKİLER... İ ÖNSÖZ... 1 YÖNETİCİ ÖZETİ... 3 1. KOMİTENİN VİZYON VE MİSYONU...

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU 2013 Mart, 2014 İSTANBUL 1 İçindekiler ÖNSÖZ... 2 YÖNETİCİ ÖZETİ... 5 1. Vizyon ve Misyon... 8 2. Stratejik Eylem

Detaylı

14 14 raporu raporu eport eport 14

14 14 raporu raporu eport eport 14 faaliyet raporu 14 IÇINDEKILER TSPB Birlik Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Disiplin Komitesi Birlik Üst Yönetimi Birim Müdürleri Çalışanlarımız 2014 e Bakış Sermaye Piyasasını Geliştirme

Detaylı

VI. ULUSLARARASI KURUMSAL

VI. ULUSLARARASI KURUMSAL www. t kyd. o r g Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği yayınıdır. 3 ayda bir yayınlanır. Ücretsizdir. SAYI 19 İLKBAHAR 2013 Kurumsal... Yonetım VI. ULUSLARARASI KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ KURUMSAL YÖNETİM SEMİNERLERİ

Detaylı

KONFERANSI KAMU İDARELERİNDE DAHA ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN NASIL BİR İÇ DENETİM? 29 Eylül 2014 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

KONFERANSI KAMU İDARELERİNDE DAHA ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN NASIL BİR İÇ DENETİM? 29 Eylül 2014 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ KAMU İDARELERİNDE DAHA ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN NASIL BİR İÇ DENETİM? KONFERANSI 29 Eylül 2014 E GEMENLİK K AYITSIZ Ş A R TSIZ M İLLETİNDİR KAMU İDARELERİNDE DAHA ETKİLİ BİR

Detaylı

Türkiye İç Denetim Enstitüsü MESLEKTE MÜKEMMELLİĞİN KÜRESEL PAYDAŞI TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ

Türkiye İç Denetim Enstitüsü MESLEKTE MÜKEMMELLİĞİN KÜRESEL PAYDAŞI TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ MESLEKTE MÜKEMMELLİĞİN KÜRESEL PAYDAŞI TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları, No:4 1. Basım - Aralık 2012 Her hakkı saklıdır. Bu kitabın hiçbir kısmı yayıncısının izni olmaksızın

Detaylı

Faalİyet. www.tkyd.org

Faalİyet. www.tkyd.org Faalİyet Raporu 2013 www.tkyd.org İÇİNDEKİLER 2013 E BAKIŞ... 3 TKYD HAKKINDA... 7 BAŞKANIN MESAJI... 8 YÖNETİM... 9 ÇALIŞMA GRUPLARI... 12 ETKİNLİKLER... 14 İLETİŞİM... 60 2 2013 E BAKIŞ VI. ULUSLARARASI

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014. www.tkyd.org

FAALİYET RAPORU 2014. www.tkyd.org FAALİYET RAPORU 2014 www.tkyd.org İÇİNDEKİLER BAŞKANIN MESAJI 2 2014 E BAKIŞ 4 TKYD HAKKINDA 6 YÖNETİM 7 ÇALIŞMA GRUPLARI 8 VII. ULUSLARARASI KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ 11 PANELLER VE SEMİNERLER 22 TKYD

Detaylı

FAALIYET RAPORU 2013

FAALIYET RAPORU 2013 FAALIYET RAPORU 2013 İçindekiler I. Olağan Genel Kurul Toplantı Gündemi 1 II. Yönetim Kurulu Mesajı 2 III. Genel Müdür Mesajı 4 IV. Genel Bilgiler BKM A.Ş. Faaliyet Alanları Ortaklar, Üyeler ve Servis

Detaylı

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2010-2011 DÖNEMİ 22. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 21 MART 2012

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2010-2011 DÖNEMİ 22. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 21 MART 2012 PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ - DÖNEMİ 22. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 21 MART 2012 FAALİYET RAPORU Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Atatürk Cad. No: 82/A Sıtkı Bey Plaza Kat:1 D: 9 Kozyatağı

Detaylı

KPMG 10 Gündem. Gündem dekiler: Sayı 10 / Nisan - Haziran 2012. Perakende ve Tüketici Ürünleri Özel Dosyası

KPMG 10 Gündem. Gündem dekiler: Sayı 10 / Nisan - Haziran 2012. Perakende ve Tüketici Ürünleri Özel Dosyası KPMG 10 Gündem Sayı 10 / Nisan - Haziran 2012 Gündem dekiler: Perakende ve Tüketici Ürünleri Özel Dosyası Mehmet Nane ile Röportaj AMPD Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Perakendecilik Meclisi Başkanı, Teknosa

Detaylı

KKB 2014 FAALİYET RAPORU

KKB 2014 FAALİYET RAPORU ABDİ KAYA ABDULLAH BİLGİN ABDULLAH BOZDEMİR ADİLE DEMİRBAĞ AHU FÜSUN ERCAN ALİ EMRE KARAMAN ALİ KEMAL CENK ALİ KUTLUHAN AKTAŞ ALİŞAN KILINÇ ALPAY BİLGİÇ ALPER DALAR ALPER YALÇIN ALTAY CANPOLAT ARZU AKSU

Detaylı

SUNUŞ. İstanbul Sanayi Odası nın 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği ödülleri 2014 yıldan itibaren

SUNUŞ. İstanbul Sanayi Odası nın 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği ödülleri 2014 yıldan itibaren SUNUŞ İstanbul Sanayi Odası nın Değerli Meclis Üyeleri, İstanbul Sanayi Odası Yönetimi olarak 2013-2016 çalışma dönemimizin ikinci yılı olan 2014 te de yoğun ve verimli bir yılı daha geride bıraktık. Yönetime

Detaylı

VESTEL BEYAZ EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş. 01 OCAK 31 ARALIK 2012 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

VESTEL BEYAZ EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş. 01 OCAK 31 ARALIK 2012 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Şirketimizin, 2012 yılı faaliyetleri ve bu faaliyetlerimizin sonuçlarını gösteren, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanmış, Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerine uygun

Detaylı

Vizyon Misyon. TÜYİD 2013-14 Faaliyet Raporu 1

Vizyon Misyon. TÜYİD 2013-14 Faaliyet Raporu 1 2013-2014 İçindekiler 1 Vizyon 1 Misyon 3 Stratejik Hedefler 5 Yönetim Kurulu Mesajı 13 Yönetim Kurulu 15 Çalışma Grupları 17 ler 34 Yayınlar 41 Denetim Kurulu 42 Bilanço ve Gelir Gider Tablosu 47 Üyelerimiz

Detaylı

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014 PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014 FAALİYET RAPORU Atatürk Cad. No: 82/A Sıtkı Bey Plaza Kat:1 D: 9 Kozyatağı / İstanbul Tel: 0 216

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

KURUMSAL YÖNETIM ILKELERI UYUM RAPORU Kurumsal ve organizasyonel yapısını güçlendiren Bizim Toptan, geleceğe güvenle bakmaktadır.

KURUMSAL YÖNETIM ILKELERI UYUM RAPORU Kurumsal ve organizasyonel yapısını güçlendiren Bizim Toptan, geleceğe güvenle bakmaktadır. 1 KURUMSAL YÖNETIM ILKELERI UYUM RAPORU Kurumsal ve organizasyonel yapısını güçlendiren Bizim Toptan, geleceğe güvenle bakmaktadır. 1. Kurumsal Yönetim Ilkelerine Uyum Beyanı BÖLÜM 1 PAY SAHIPLERI Kurulduğu

Detaylı

ARAŞTIRMA RAPORU. TKYD XXXX www.tkyd.org. Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül 2014. Kurumsal Yönetim. Röportaj: Aile Danışmanı Barbara Hauser

ARAŞTIRMA RAPORU. TKYD XXXX www.tkyd.org. Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül 2014. Kurumsal Yönetim. Röportaj: Aile Danışmanı Barbara Hauser Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yayınıdır. 3 Ayda Bir Yayınlanır. Ücretsizdir. KurumsalYönetim SAYI 25 SONBAHAR 2014 TKYD XXXX www.tkyd.org ARAŞTIRMA RAPORU Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül

Detaylı

Yonetım ... YENİ TÜRK TİCARET KANUNU AİLE. Kurumsal. Üyesidir ANAYASASI ENTEGRE RAPORLAMA İŞ DÜNYASINA ÜST DÜZEY EĞİTİMLER CEM KOZLU& VAHAP MUNYAR

Yonetım ... YENİ TÜRK TİCARET KANUNU AİLE. Kurumsal. Üyesidir ANAYASASI ENTEGRE RAPORLAMA İŞ DÜNYASINA ÜST DÜZEY EĞİTİMLER CEM KOZLU& VAHAP MUNYAR Kurumsal Yonetım www.tkyd.org Üyesidir Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği yayınıdır. 3 ayda bir yayınlanır. Ücretsizdir. SAYI 16 YAZ 2012 msal... DOSYA YENİ TÜRK TİCARET KANUNU TÜRK İŞ DÜNYASI YENİ BİR DÖNEME

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 2012-2013 i TMMOB FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI 28. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2012-2013) 24 Şubat 2014, Ankara Mithatpaşa Cad. 44/16 Kızılay/Ankara Tel: 0.312

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı