TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011"

Transkript

1 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜLTEN MART NİSAN 2011 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA) ve TİDE faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirmek, güncel gelişmeler konusunda haberdar etmek amacıyla hazırlanmakta olup, geçmiş sayılarımıza TİDE resmi web sitesi üzerinden linkinden ulaşılabilir. TİDE DEN HABERLER 16. Olağan Genel Kurul Gerçekleştirildi Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün 16. Olağan Genel Kurul'u 26 Mart 2011 Cumartesi günü Point Otel'de gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören Genel Kurul'da Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu nun 2010 yılı faaliyetleri oybirliği ile ibra edildi, Tüzük değişikliği ile yeni hazırlanan Bütçe, Muhasebe, Gider ve Alım Satım Yönetmeliği ve Etik Kurul Yönetmeliği oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Kamu İç Denetim Konferansı Yapıldı Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün, Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) ile birlikte gerçekleştirdiği 1. Kamu İç Denetim Konferansı "Kamu Yönetiminde Sürdürülebilirlik" ana temasıyla 11 Mart 2011 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. "Kamuda İç Denetimin Fonksiyonel Bağımsızlığı ve Denetim Komiteleri" ile "İç Denetimde Kalitenin Güvence Altına Alınması" konulu panellerin yer aldığı, Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve iç denetçilerinden 400'ün üzerinde katılımcının olduğu konferansta kamu ve özel sektörden konuşmacılar tecrübelerini paylaştılar.

2 Anıtkabir i Ziyaret Ettik Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün kuruluşunun 15. Yılında Enstitü Başkanımız, Kurucu üyelerimiz, Yönetim, Denetim, Etik ve Danışma Kurulu üyelerimiz ve meslektaşlarımızla birlikte Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder, Eşsiz Devlet Adamı Yüce Atatürk'ün huzurundaydık. 10 Mart 2011 tarihinde yaptığımız ziyarette Atatürk'e şükranlarımızı sunduk. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Sayıştay ı ziyaret ettik Mart ayında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Sayıştay ı ziyaret ettik. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ziyaretinde Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Türk Ticaret Kanunu'nda yer alan denetim ile ilgili düzenlemelere yönelik Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak alt düzenlemelerde Türkiye İç Denetim Ensittüsü olarak yer almamızın gerekliliği konusunda karşılıklı mutabakata varıldı. KİDDER Yönetim Kurulu ile biraraya geldik Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu olarak 10 Mart 2011 akşamı Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Telekom İç Denetim Başkanı Sayın Dr.Nazif Burca nın ev sahipliğinde Türk Telekom Ahlatlıbel tesislerinde Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Güler ve Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekli toplantıda buluştuk. Toplantıda Türkiye İç Denetim Enstitüsü ve Kamu İç Denetçileri Derneği arasındaki mevcut işbirliğinin daha da artırılmasına yönelik görüşler paylaşıldı.

3 Maliye Bakanlığı'nda İç Kontrol Toplantısı Gerçekleştirildi Maliye Bakanlığı Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planında yer alan "Bakanlık yöneticilerine yönelik düzenli bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesi" eylemi kapsamında; 10 Mart 2011 Perşembe günü Maliye Bakanlığı Konferans Salonu'nda Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özlem AYKAÇ ın konuşmacı olarak katıldığı "İç Kontrolde Risk Yönetimi ve Harcama Birimlerinin Sorumluluğu" konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Maliye Bakanlığı birim yöneticileri ve personeli katıldı. Aile Şirketleri Seminerlerine Katkı Sağladık TÜSİAD ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) işbirliğinde, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) katkıları ile hazırlanan Aile Şirketleri Seminerleri nin birincisi 2 Mart 2011 tarihinde Sabancı Center İstanbul da, ikincisi ise 6 Nisan 2011 tarihinde Kayseri de gerçekleştirildi. Türkiye İç Denetim Enstitüsü Özlem Aykaç İğdelipınar ve Kurucu Başkan Ali Kamil Uzun un da konuşmacı olarak katıldığı seminerler 2011 yılında yasalaşan Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile çıkan uygulamaları tanıtmak ve uluslararası yönetim standartlarının ülkemiz kuruluşlarınca tanınması, benimsenmesi amacıyla düzenlenmekte olup, Aile şirketleri seminerleri 17 Mayıs 2011 de Gaziantep ve 16 Haziran 2011 tarihinde Ankara illerinde devam edecek. İç Denetim Farkındalık Ayı Etkinlikleri Bilindiği üzere Mayıs ayı tüm dünyada Uluslararası İç Denetim Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor. İç denetimin gelişimine katkıda bulunan, görevlerini büyük bir özveri ile gerçekleştiren tüm üyelerimizin İç Denetim Farkındalık Ayı kutlu olsun. Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak Türkiye deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğimizin mükemmelliğe taşınması ve mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla Mayıs ayı boyunca etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri web sitemizden takip edebilirsiniz. Etkinliklerimizde siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

4 Çalışma Komitesi Üye Başvuruları Ülkemizde, İç Denetim alanında, meslekdaşlarımız, kurumlar ve toplum için Ulusal otorite ve referans kaynağı olan Enstitümüzün, bugünlere gelmesinde, çalışma komitelerimizde gönüllü olarak hizmet veren meslekdaşlarımızın değerli katkıları yadsınamaz. Önümüzdeki dönemde de, mesleğimizin ve meslek örgütümüzün güçlü ve saygın varlığını sürdürmek amacıyla yapılacak çalışmalarda Çalışma Komitelerimizde görev alacaklar için üye başvuruları başladı. Çalışma Komiteleri ve başvurular ile ilgili detaylı bilgiye TİDE web sitesi üzerinden ulaşılabilmekte olup, komitelerde görev almak isteyen üyelerimiz başvurularını 23 Mayıs 2011 Pazartesi akşamına kadar mail adresine yapabilirler. EĞİTİM Mesleki Gelişim Akademisi nin Seminerleri Büyük İlgi ve Talep Görüyor Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün meslekte sürekli gelişimi sağlamak, iç denetim mesleği ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin artırılması amacıyla kurmuş olduğu Mesleki Gelişim Akademisi nin düzenlediği eğitim ve seminerler büyük ilgi ve talep görüyor. Mart Nisan 2011 döneminde CIA Sertifikası, Bilgi Sistemleri Denetimi, Yeni Başlayan Denetçiler İçin Araç ve Teknikler, Standartlar, Denetim Süreci, İç Kontrollerin Değerlendirilmesi başlıklarında toplamda 16 adet seminer düzenlenmiştir. Bu seminerleri aşağıda belirtilmiştir. Tarih Seminer Seminer Lideri/Liderleri 5-6 Mart CIA 1 Temel Tokgöz Mart CIA 2 Oğuzhan Öner 1-3 Nisan Bilgi Sistemleri Denetimi Mete Türkyılmaz 2-3 Nisan CIA 3 Orcun Osoy- Digdem Tümtürk 2-5 Nisan CIA 1 İş Bankası Temel Tokgöz 6-9 Nisan CIA 2 İş Bankası Senol Toygar 9-10,15-16 Nisan Yeni Başlayan Denetçiler İçin Araç ve Teknikler Meral Safsoy Nisan CIA 2 Oğuzhan Öner Nisan CIA 1 Bankalar Birliği Senol Toygar 4-8 Nisan Standartlar-Maliye Bakanlığı Besim Çalışkan-Engin Ergüden- Mehtap Okay-Murathan Bayrı Nisan CIA 3 Orcun Osoy- Digdem Tümtürk Nisan CIA 1 Anadolu Bank Senol Toygar Nisan Denetim Süreci-Maliye Bakanlığı Raşit Yıldırım-Mehtap Okay-

5 Meral Safsoy Nisan İç Kontrollerin Değerlendirilmesi: COSO Zeynep Karayurt-Ahu Ekşi 9-10 Nisan CIA 1 Temel Tokgöz Mart CIA 3 YKB Senol Toygar Mayıs Haziran 2011 dönemine ilişkin seminer konuları ve seminer takvimi ile ilgili detaylı bilgiye TİDE web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İç Denetim Farkındalık Ayı nedeniyle Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecek tüm seminerlerde TİDE üyelerine özel % 30 indirim avantajı sunuluyor. Ayrıca 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü üyelerimize ücretsiz Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi Semineri düzenleyeceğiz. YAYINCILIK İç Denetim Dergisi nin 28. Sayısı Yayımlandı Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından 2001 yılından beri yayımlanan ve 10 yıldır yayın hayatını sürdüden İç Denetim Dergisi nin 28. sayısı yayımlandı, 29.sayının hazırlıkları ise tüm hızıyla sürüyor. Enstitünün genişleyen faaliyetleri dikkate alınarak Yönetim Kurulu Kararıyla İç Denetim Dergisi 29. sayıdan itibaren adet basılmaya başlanıldı. İç Denetim Dergisi üyelik aidatı kapsamında, üyelik aidat borcu bulunmayan üyelerimize ücretsiz gönderilmekte, bunun yanısıra ülkemizin önde gelen kamu kurumları, düzenleyici otoriteleri, meslek örgütleri, üniversiteler dağıtılmakta ve ayrıca satışı yapılmaktadır. İç Denetim Dergisi nde yayımlanmasını arzu ettiğiniz yazı ve makalelerinizi mail adresine gönderebilirsiniz. Yenilenen Web Sitemiz Büyük Beğeni Kazanıyor Bilindiği üzere Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün resmi web sitesi olan nin içeriğinin güncellenmesine ve tasarımının değiştirilmesine yönelik çalışmalar 2011 yılının Şubat ayında tamamlanarak yenilenen web sitesi ve ayrıca siteye entegre olarak siteleri yayına açılmıştır. Mesleğin iletişim ve paylaşım portalı haline gelen web sitelerimiz büyük beğeni kazanıyor. Web sitemizde bulunan ve anketimize katılan ziyaretçilerin büyük çoğunluğu sitemizi çok güzel ve güzel olarak değerlendirmektedir. Gerek ankete verilen cevaplar, gerekse de meslektaş ve üyelerimizden alınan olumlu geri bildirimler bizleri mutlu etmektedir.

6 SERTİFİKASYON 2011 yılı Ocak-Nisan döneminde 40 meslektaşımız CIA, 12 meslektaşımız CGAP, 11 meslektaşımız CFSA ve 5 meslektaşımız CCSA sertifikası almaya hak kazanmış olup, ad ve soyadları ile çalıştıkları kurumları aşağıdaki listelerde bulabilirsiniz. 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Sertifika programlarının geçerlilik süresine ilişkin uygulamada değişikliğe gidilmiştir. Yeni uygulama ile adaylar sertifikasyon sürecini tamamlamak için, başvurularının onayını takiben dört yıllık bir süreye sahip olacaklardır. Bu dört yıl içerisinde tüm sınavlarda başarılı olma koşulu dahil, sertifika almaya hak kazanmak için gerekli şartların tamamının sağlanması gerekmektedir yılı öncesinde kaydını yaptıran adayların da girdikleri son sınav tarihinden itibaren dört yıl içerisinde, gerekli dokümanların iletilmesi dahil tüm koşulları sağlamaları gerekmektedir. CIA sınavının 4. Bölümünden muafiyet sağlayan sertifikalara ilişkin detaylı bilgiye bağlantısından ulaşılabilmektedir. Sertifika adaylarının muafiyet talep etmek amacıyla ibraz ettikleri başlıca sertifikalar/ruhsatlar şu şekildedir: YMM, SMMM, CGAP, CFSA, CCSA, CISA, CFE. CPE raporlama sürecini pratik hale getiren online CPE bildirim uygulaması hayata geçirilmiştir yılından itibaren CPE raporları sadece online olarak adresinden toplanacaktır. CPE bildirimleri için son tarih dir. Raporlama yılı IIA (üye) numarasına göre belirlenmektedir. Tek sayı ile biten IIA numaralı adaylar tek yıllarda, çift sayı ile biten IIA numaralı adaylar çift yıllarda bildirimle yükümlüdür. Bildirim dönemi iki yıldır. Örneğin: IIA numarası = 2 (çift sayı) ise dönemine ilişkin CPE ler 2010 yılında bildirilir. IIA numarası = 3 (tek sayı) ise dönemine ilişkin CPE ler 2011 yılında bildirilir. Ocak-Nisan Sertifikalı İç Denetçi (CIA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Hakan Okçuer Serdar Öngün Ferhat Dal Yusuf Carus Rüçhan Candar Hakki İlhan Şaban Toros Cengizhan Aksu İrfan Eren Ayıntap Serkan Çelik Bekir Aksoy Ahmet Hamidi Altan İyigün Zümrüt Savaş Taner Bilgin Mustafa Bulgan Delphine De Larroche Çalıştığı Kurum Cms Jant Ve Makine San.A.Ş. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Akbank T.A.Ş. ING Bank A.Ş HSBC Bank A.Ş Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türk Telekom A.Ş. Yapı Kredi Bankası A.Ş. Turkland Bank A.Ş. Türk Telekom A.Ş. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Finansbank A.Ş. Denizbank A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

7 Baron Ricoux Zehra Tamay İlker Tutu Recep Kazan Başar Güçlük Serhat Akmeşe Özge Aşcioğlu Erkan Sertoğlu Ali Yavuz Ertan Bağrıaçık Onur Özker Gökhan Macit Tuna Sokulluoğlu Mehmet Enes Alper Harun Ortaç Başak Ayhopa Baran Gürses Cihan Gürcan Yrd.Doç.Dr.A. Fatih Dalkılıç Şebnem Tanyel Senan Dağal Gökçe Denizci Gürol Baloğlu Barış Yiğit Bank Pozitif A.Ş. Finansbank A.Ş. Eurobank Tekfen A.Ş. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş Tav Havalimanları Holding A.Ş. HSBC Bank A.Ş. Citibank A.Ş. Karayolları Genel Müdürlüğü Turkland Bank A.Ş. Türk Telekom A.Ş. Koç Holding A.Ş. Cms Jant ve Makina Sanayi A.Ş. Turkland Bank A.Ş. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Dokuz Eylül Üniversitesi Arçelik A.Ş. Tekstilbank A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Alternatifbank A.Ş Garanti Bankası A.Ş. Ocak-Nisan Sertifikalı Mali Hizmetler Denetçisi (CFSA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Emre Baykaldı Başak İşat Ali Değerli Orçun Osoy Özlem Ersoy Tezcan Barış Güzel Gökçe Denizci Fatih Tan Murat Çakır Ertan Bağrıaçık Baran Gürses Çalıştığı Kurum T.Halk Bankası A.Ş Türk Ekonomi Bankası A.Ş Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. TAV Havalimanları Holding A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. T.İş Bankası A.Ş. HSBC Bank A.Ş Turkland Bank A.Ş

8 Ocak-Nisan Sertifikalı Kamu Denetçisi (CGAP) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı Ramazan İçuz Mehmet Çetin Selçuk Bakkaloğlu Yunus Kubat Ramazan Kaplan Hüseyin Yavuz Ali Toslak Mehmet Doğanyiğit Barış Arıcı İsmail Mülazimoğlu Kadir Kahraman Hilmi Görgülü Çalıştığı Kurum T.C Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Ulaştırma Bakanlığı Erzurum Vergi Dairesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Erzurum Vergi Dairesi Maliye Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Ocak-Nisan Sertifikalı Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanı (CCSA) Sertifikası Almaya Hak Kazananlar Adı Soyadı İlyas Ersöz Kemal Oğuz Ilgar Serhat Akmeşe Ahmet Hamidi Barış Durna Özgür Çaliştiği Kurum HSBC Bank A.Ş Deloitte Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. HSBC Bank A.Ş AKADEMİK İLİŞKİLER Akademik İlişkiler Komitesi nin Gözden Geçirme Toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Ayrıca Maltepe Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi nde çeşitli etkinlikler, seminer ve paneller gerçekleştirildi, Denetim Kulubü kuruluşları gerçekleştirildi. Maltepe Üniversitesinde İç Denetim Kulübü Kuruldu 6 Nisan 2011 tarihinde "Türkiye'de İç Denetim Mesleği Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar" başlıklı panelle Maltepe Üniversitesinde İç Denetim Kulübü kuruldu

9 Gaziantep Üniversitesi nde İç Denetim Semineri Gerçekleştirildi Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Gaziantep Üniversitesi Yönetim Kariyer Topluluğu katkılarıyla 25 Nisan 2011'de Gaziantep Üniversitesi nde Gelişen Türkiye'de İç Denetimin Yeri ve İç Denetimde Kariyer Fırsatları konulu seminer gerçekleştirildi. Galatasaray Üniversitesi Ziyaret Edildi Denetim Kulübü kurulması ve işbirliği imkanlarının artırılması amacıyla Galatasaray Üniversitesi ziyaret edildi. Ziyaret sonucunda Denetim Kulübü kurulmasına yönelik çalışmaların başlatılmasına ve Mayıs ayında arama konferansı düzenlenmesine karar verildi. BASINDA TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ Enstitümüz ve faaliyetlerimiz ile ilgili son dönemlerde bir çok gazete, dergi ve internet sitesinde haberler yer almaya devam ediyor.

10 SOSYAL FAALİYETLER İç denetim mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak bu alanda yatırım yapan kurumları, akademisyenleri, meslektaşlarımızı ve öğrencileri desteklemek amacıyla İç Denetim Farkındalık Ödülleri düzenlemeye karar verdik. Her yıl tekrar edilmesi planlanan etkinliğimizin ilki bu sene 24 Mayıs 2011 tarihinde Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi içinde bulunan Müzede Changa Restaurant da gerçekleştirilecek. Bu özel gecede siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. YENİ ÜYELERİMİZ Ocak Nisan 2011 de Aramıza Katılan Üyelerimiz Ocak Nisan 2011 döneminde üyelik kayıtlarını tamamlayarak aramıza katılan yeni üyelerimizin sayısı 79 u buldu. Yeni üyelerimizle birlikte toplam üye sayımız ise oldu. Aramıza yeni katılan ve aşağıda isimleri bulunan yeni üyelerimize hoş geldiniz der, kendilerini aramızda görmekten büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Üye Cansu Taşkıran Mehmet Ulusoy Özer Yördem Umut Engin Barkın Sahin Hikmet Güngör Muzaffer Arkalı Mehmet Pehlivan Murat Telli Baran Arslan Curoğlu Baran Kaban Reyhan Kırbaç Ferhat Dal Murat Ertuğ Bellek Hüsnü Murat Batu Tuğba Arslancan Toygan Rayman Eşref Gündoğdu Tuğba Yörük Çetin Ercan Uğur Kardaş Emre Aydoğdu Ayberk Aytek Sema Yay Birsel Aydın Serpil Çetin Işıl Baydemır Burak Atagün İzzet Zerenkayış Kurum Detay İç Denetım Detay İç Denetım Türk Ekonomi Bankası A.Ş. İller Bankası Genel Müdürlügü Merkez Çelik A.Ş. Garanti Bankası A.Ş. RMK Marine SMMM Baran Arslan Brisa A.Ş. Erdikler Yeminli Mali Müşavirlik Ltd.Şti. Akbank A.Ş. Desa Deri San.Ve Tic.A.Ş. BDO Denet Bağımsız Denetim Y.M.M A.Ş. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü Garanti Bankası Internatıonal NV Garanti Bankası A.Ş. Merkez Çelik A.Ş. Eurobanktekfen A.Ş. Otokoç Otomotiv A.Ş. Anadolu Anonim Türk Sigorta Sirketi Güncel Mevzuat Özbek CPA Uyumsoft Öztiryakiler Madeni Eşya San.ve Tic.A.Ş. Maliye Bakanlığı Bilkent Holding Boytaş Mobilya A.Ş.

11 Ömer Arslan Mustafa Taşcı Özgür Özdemır Selçuk Kurumlu Onur Araz Ezgi Kavurmacıoğlu Özgür Kaymaz Işın Serpen İdil Gürdil Atay Kadri Ömür Erisen Koral Kaplan Cem Zıbel Halime Ecer Burçay Aydın İbrahım Özgür Özaslan Sevecen İçöz Sebat Umut Ünal Kerem Ahmet Seven Emrah Aydemir Emre Erdil Gökhan Yılmaz Sertaç Kazıcı Kemal Bayrak Burcu Birol Serdar Alpay Serkan Karadağ Erman Öztürk Ali Uludemır Ahmet Yalın Kayakusu Ömer Arıkan Selçuk Sarı Pelin Grit Özlem Enginyurt Ahmet Tatar Ali Ozan Gürkan Serhat Akmeşe Başar Güçlük Ali Temel Anıl Benli Ali Karadoğan Tuğrul Alper Canan Taş Cesim Kaplan Devran Özdemır Belig Cem Ballıbaba Sibelnur Çaglar Mehmet Özgür Selçuk Kerem Dağlıoglu Bora Baran Ebru Avcı Boytaş Mobilya A.Ş. Boytaş Mobilya A.Ş. Boytaş Mobilya A.Ş. Maliye Bakanlığı-İstanbul Defterdarlığı Alternatifbank A.Ş. Alternatifbank A.Ş. Türk Havayolları H. Ömer Sabancı Holding A.Ş KPMG Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Doğus Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. İpragaz Garanti Bank International N.V Yılmaz Holding A.Ş. Aselsan A.Ş. Garanti Bankası A.Ş. Şekerbank T.A.Ş. Sermaye Pıyasası Kurulu Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Borusan Holding A.Ş. Detay İç Denetım Bekaert İzmit Çelik Kord.A.Ş. Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. Yıldız Holding A.Ş. Hayat Holding A.Ş. Hayat Holding A.Ş. Pilsa A.Ş. Imperial Tobacco Tütün Ürünleri A.Ş. Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş Aselsan A.Ş. Aras Holding A.Ş. Alternatifbank A.Ş. Taris Zeytin Ve Z.Yağı Tsk Birliğı Çimsa A.Ş. Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Forensic People Kuveyttürk Katılım Bankası A.Ş. Bilgili Holding A.Ş. Kordsa Global End.İpl.ve Kordbezi San.A.Ş. Kordsa Global End.Ipl.ve Kordbezi San.A.Ş. Anadolubank A.Ş. Yıldız Holding A.Ş. EFG Istanbul Menkul Değerler

12 IIA ve ECIIA DEN HABERLER Küresel İç Denetim Anketi Sonuçları Açıklandı 2010 yılında, IIA Araştırma Birimi tarafından Ortak Bilgi Havuzu (CBOK) Çalışması, 107 den fazla ülkede ve 22 dilde uygulayıcısı ile ikinci global anket olarak gerçekleştirmiştir. Anket sonucunda 6 adet rapor yayımlanmıştır. İç denetim stratejik planlaması ve karar verme mekanizmaları için pratik bir kaynak olan global iç denetim uygulamaları, trendler ve anlayışlar üzerinde perspektif kazanılmasını sağlayan şimdiye kadar ortaya konmuş en kapsamlı anket sonuçlarına IIA web sitesi üzerinden ve üye girişi yaparak TİDE web sitesi üzerinden ulaşılabilmekte olup, IIA üzerinden üyeler için 50$, üye olmayanlar için 75$ ücret karşılığında çalışmanın satın alınması mümkündür. IIA in Uluslararası İç Denetim Konferansı Malezya da düzenleniyor. IIA in düzenlediği Uluslararası İç Denetim Konferansı Temmuz 2011 tarihlerinde Kuala Lumpur/Malezya da düzenleniyor. Konferans hakkındaki detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz. Avrupa İç Denetim Konferansı İspanya da düzenleniyor. ECIIA in düzenlediği Avrupa İç Denetim Konferansı Ekim 2011 tarihlerinde Madrid /İspanya da düzenleniyor. Konferans hakkındaki detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz. CIA Sertifikası Sahibi Olan Kişi Sayısı e Ulaştı IIA Nisan 2011 itibariyle CIA sertifika sayısının e ulaştığını duyurmuştur. Kendileri için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayan IIA konuyla ilgili olarak bir video hazırlamıştır. Videoya IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

13 Audit Executive Center ve Deneyimlerin Paylaşılması IIA web sitesi üzerinden ulaşılabilen Denetim Yönetim Merkezi (Audit Executive Center) üzerinden denetim ve denetçilik ile ilgili yayınlara, uygulamalara, raporlara ulaşmak mümkün olmaktadır. IIA ve Merkezin ortak çalışması ile hazırlanan bu platformdaki verilere ulaşmak için üye olmak gerekmektedir. Portal üzerinden çeşitli çalışmalara, denetim programlarına erişim mümkündür. Detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Authoritative Guidance Framework IIA ve Sağlık Sektörü İç Denetçiler Derneği (Association of Healthcare Internal Auditors - AHIA) Uluslararası Mesleki Uygulama Çerçevesi (International Professional Practice Framework IPPF) zorunlu bileşenlerine ilişkin resmi onay alındığını duyurmuşlardır. Uluslararası Mesleki Uygulama Çerçevesi, IIA tarafından hazırlanmakta olup, dünya genelinde iç denetçilere çalışmaları ile ilgili olarak rehberlik vazifesi görmektedir. Çerçeve metni durum tespiti ve komitelerin onaylarını da içeren bir süreç sonrasında hazırlanmıştır. IPPF zorunlu bileşenleri, İç Denetim Mesleki Uygulama Standartları ve etik kodları içermektedir. IPPF iç denetçilere etkili, verimli ve profesyonel iç denetim mekanizmaları tasarlamalarında yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kuzey Amerika Yönetim Kurulu Üyeleri Seçildi 10 Nisan 2011 tarihinde IIA Kuzey Amerika Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Başkanlık görevine, Stephen L. Morgan, üyeliklere ise, R. David Curry III, Nicholas DiMola, Stephen D. Goepfert, Deborah L. Munoz, David Rattray seçilmiş olup, detaylı bilgiye IIA web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

IIA tarafından düzenlenen 63.Uluslararası İç Denetim Konferansında Güncel Konular Tartısıldı:

IIA tarafından düzenlenen 63.Uluslararası İç Denetim Konferansında Güncel Konular Tartısıldı: Saygıdeğer Meslekdaşlarımız ve Sayın Üyelerimiz, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği nin aylık olarak gerçekleştirdiği faaliyetleri, önümüzdeki dönemler için faaliyet planlarını ayrıca üyesi olduğumuz

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E BÜLTEN MAYIS TEMMUZ 2011

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E BÜLTEN MAYIS TEMMUZ 2011 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E BÜLTEN MAYIS TEMMUZ 2011 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN OCAK ŞUBAT 2012

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN OCAK ŞUBAT 2012 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN OCAK ŞUBAT 2012 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu

Detaylı

TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Zirvesi 2015. Sponsorluk Dosyası

TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Zirvesi 2015. Sponsorluk Dosyası TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Zirvesi 2015 Sponsorluk Dosyası Amaç ve Hedeflerimiz Vizyonumuz Türkiye de yatırımcı ilişkileri ile ilişkili farklı hedef kitleleri kurumsal ve bireysel platformda bir araya

Detaylı

BU SAYIMIZDA TİDE DEN HABERLER EĞİTİM VE SEMİNERLER YAYINCILIK SERTİFİKASYON YENİ ÜYELERİMİZ IIA VE ECIIA DEN HABERLER

BU SAYIMIZDA TİDE DEN HABERLER EĞİTİM VE SEMİNERLER YAYINCILIK SERTİFİKASYON YENİ ÜYELERİMİZ IIA VE ECIIA DEN HABERLER TÜRKİYE İÇ DE NETİM ENSTİTÜSÜ E-BÜL TEN K ASIM ARA LIK 2011 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri

Detaylı

İdari Direktif No. 4: 2011

İdari Direktif No. 4: 2011 İdari Direktif No. 4: 2011 Tüm Sertifikasyon Programlarına ilişkin Sürekli Mesleki Gelişim Gereklilikleri Amaç Bu doküman; Sertifikalı İç Denetçi (CIA), Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanlığı Sertifikası (CCSA),

Detaylı

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler w İçindekiler Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler Çalışma Grupları Eğitim Programları İhtisas Programları Anadolu Seminerleri Kurumsal Yönetim Kütüphanesi Yayınlar Zirve ve Paneller

Detaylı

XI. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ KÜRESEL BİRİKİMLERDEN ULUSAL DEĞERLER YARATMAK

XI. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ KÜRESEL BİRİKİMLERDEN ULUSAL DEĞERLER YARATMAK XI. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ KÜRESEL BİRİKİMLERDEN ULUSAL DEĞERLER YARATMAK Birlikte Başarmak Ali Kamil UZUN, CPA, CFE Türkiye İç Denetim Enstitüsü Kurucu Başkanı Ali Kamil Uzun, CPA, CFE Deloitte Türkiye

Detaylı

T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12

T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12 T ÜR K İYE İÇ D ENE TİM ENS TİTÜS Ü E - B ÜL TEN MAR T MAYIS 2 0 12 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri

Detaylı

CIO Ödülleri 2014, beşinci kez sahiplerini bulacak. İlki

CIO Ödülleri 2014, beşinci kez sahiplerini bulacak. İlki CIO Ödülleri CIO Ödülleri 2014, beşinci kez sahiplerini bulacak. İlki 2010 yılında düzenlenen CIO Ödülleri, kurumlarında başarılı projelere imza atmış CIO ları onurlandırmayı hedefliyor. Ödül alan CIO

Detaylı

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Ocak1993 - İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık 2008 - Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Aralık 1995 gün ve 51748 sayılı Genelgesi İlaç ve

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN AĞUSTOS EKİM 2011

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN AĞUSTOS EKİM 2011 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ E- BÜLTEN AĞUSTOS EKİM 2011 Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Elektronik Bülten, üyelerimizi Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu

Detaylı

Dosya/Kredi Kullanım. Masrafı. Masrafı. Masrafı. Masrafı. Dosya/Kredi Kullanım. Masrafı

Dosya/Kredi Kullanım. Masrafı. Masrafı. Masrafı. Masrafı. Dosya/Kredi Kullanım. Masrafı TC ODUNPAZARI KAYMAKAMLIĞI Tüketici -30.1.2015 Tarih ve 15/2 Numaralı Gündeme Karar Listesidir- SN Dosya No TCKN Adı/Soyadı Konu Firma Karar 1 T14/991 1663xxxxxxx GÖKHAN ÖZ KOÇ FİAT FİNANSMAN 2 T14/1260

Detaylı

REEL SEKTÖRDE İÇ DENETİM UYGULAMALARI: Tespit ve Öneriler

REEL SEKTÖRDE İÇ DENETİM UYGULAMALARI: Tespit ve Öneriler REEL SEKTÖRDE İÇ DENETİM UYGULAMALARI: Tespit ve Öneriler TÜSİAD İç Denetim Alt Çalışma Grubu: Ali KAMİL UZUN (Başkan) Özlem AYKAÇ Fuat ÖKSÜZ Şenol TOYGAR Doç. Dr. Şaban UZAY Melda ÇELE (TÜSİAD) Kerem

Detaylı

GençKal

GençKal KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği KURUMSAL YÖNETİM SEMİNERLERİ PROJE DOSYASI Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Hakkında Kurumsal yönetim anlayışının ülkemizde tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla

Detaylı

KalDer Türkiye Kalite Derneği

KalDer Türkiye Kalite Derneği KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU 14. OLAĞAN GENEL KURUL 28 Mart 2009 Başkanın Mesajı Değerli Üyelerimiz, 2008 yılı, tüm dünyayı sarsan kriz nedeni ile Türkiye için de zor bir yıl

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2011 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2011 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU 2 TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU Türkiye İç Denetim Enstitüsü Faaliyet Raporu İletişim Adresi Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği Yıldız Posta

Detaylı

TÜRKIYE ÜNIVERSITELER ATICILIK SAMPIYONASI 17-20 MART 2011 / KARA HARP OKULU

TÜRKIYE ÜNIVERSITELER ATICILIK SAMPIYONASI 17-20 MART 2011 / KARA HARP OKULU TÜRKIYE ÜNIVERSITELER ATICILIK SAMPIYONASI 17-20 MART 2011 / KARA HARP OKULU ERKEKLER TABANCA YARISMASI 5 6 3 Abdulkadir TEMURTAS 2 94 98 94 95 94 96 571 15* 2 Furkan DÜZEN 1 93 92 93 96 93 93 560 10*

Detaylı

AĞUSTOS 2013 DÖNEMİ KARAMAN İLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI

AĞUSTOS 2013 DÖNEMİ KARAMAN İLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI 19.08.2013 524280 AHMET YÜZBAŞIOĞLU HALK BANKASI DOSYA MASRAFI ALEYHİNE 19.08.2013 512730 AHMET YILDIRIM VAKIFLAR BANKASI DOSYA MASRAFI ALEYHİNE 19.08.2013 527133 ABDULLAH ÖZLER ZİRAAT BANKASI DOSYA MASRAFI

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU 12. OLAĞAN GENEL KURUL 31 Mart 2007 2006 YILI TİDE FAALİYET RAPORU Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak 01.01-31.12.2006 döneminde gerçekleştirdiğimiz

Detaylı

DSİ 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DAİMİ İŞÇİ İNŞAAT SÜRVEYANI (SÜRVEYAN) SINAV SONUÇ LİSTESİ

DSİ 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DAİMİ İŞÇİ İNŞAAT SÜRVEYANI (SÜRVEYAN) SINAV SONUÇ LİSTESİ İNŞAAT SÜRVEYANI (SÜRVEYAN) 1 BURSA AHMET KAVAS ASİL KAZANDI 2 BURSA UFUK GÜVEN ASİL KAZANDI 3 BURSA ŞENOL MUTLU ASİL KAZANDI 4 BURSA ALAETTİN OLFAZ ASİL KAZANDI 5 BURSA HÜSEYİN TOKLU ASİL KAZANDI 6 BURSA

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI ENEL ELEKTRONİK İŞ YERİNDE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI ENEL Elektronik iş yerinde meslektaşlarımızla 7 Temmuz 2010 tarihinde oda çalışmalarını değerlendirmek ve İşyeri temsilcisini

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ 2008 YILI FAALİYET RAPORU 14. OLAĞAN GENEL KURUL 28 Mart 2009 Başkanın Mesajı Değerli Üyelerimiz, 2008 yılı, tüm dünyayı sarsan kriz nedeni ile Türkiye için de zor bir yıl

Detaylı

KOBİ lerde sürdürülebilirliği ve büyümeyi yönetmek Kurumsallaşma & Kurumsal Yönetim

KOBİ lerde sürdürülebilirliği ve büyümeyi yönetmek Kurumsallaşma & Kurumsal Yönetim KOBİ lerde sürdürülebilirliği ve büyümeyi yönetmek Kurumsallaşma & Kurumsal Yönetim Ali Kamil Uzun, CPA, CFE, MA Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı Ekim 2011 1 KOBİ lerde sürdürülebilirliği ve büyümeyi

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş İÇSEL BİLGİLERE ERİŞİMİ OLANLARIN LİSTESİ

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş İÇSEL BİLGİLERE ERİŞİMİ OLANLARIN LİSTESİ 1 Prof. Dr. Erhan BİRGİLİ Yönetim Kurulu Başkanı 04.04.2012 2 Mustafa Talat KATIRCIOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Vekili 17.02.2012 3 Ahmet BEYAZ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür 01.04.2011 4 Ali ÇELİK

Detaylı

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ KAZANANLAR LİSTESİ

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ KAZANANLAR LİSTESİ T.C. İSTANBUL YATAY GEÇİŞ KAZANANLAR LİSTESİ Fakülte Program Sınıf Kontenjan Tür Ek Koşul Kontenjan AGNO Taban HUKUK FAKÜLTESİ HUKUK, LİSANS PROGRAMI, (ÖRGÜN ÖĞRETİM) 3. Sınıf Kurumlar Arası Yatay Geçiş

Detaylı

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu

Sayı: 13 ŞUBAT 2013. Güngören Belediye Başkanı Ziyaret Edildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat KURU İLE Yönetim Kurulu Yeditepe Üniversitesi Bölüm Başkanı ve Öğretim Görevlileri Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sedat Kuru ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ömer ŞENGÜL, 21 Şubat 2013 Perşembe günü Yeditepe Üniversitesi Gıda

Detaylı

DUYURU ADAYLARIN DİKKATİNE

DUYURU ADAYLARIN DİKKATİNE DUYURU Kurumumuz Merkez teşkilatında münhal bulunan 25 TÜİK Uzman Yardımcılığı sözlü sınavına katılacak adayların sözlü sınavı 10-11-12-13/09/2013 tarihinde yapılacaktır. Sınav yeri, sınav saati ve adayların

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU(UZAKTAN EĞİTİM) BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI 02/07/2016 SABAH OTURUMU

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU(UZAKTAN EĞİTİM) BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI 02/07/2016 SABAH OTURUMU 1 093002026 MEHMET AKİF AKTEPE ING 102 YABANCI DİL-II 2 093002026 MEHMET AKİF AKTEPE TAR-102 ATATÜRK UE BİRİMİ 105/X 1 3 093002026 MEHMET AKİF AKTEPE BLP-102 VERİ YAPILARI VE PROGRAMLAMA 4 093002026 MEHMET

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ (TÜREK 2014 ) 5-6 Kasım 2014, İstanbul Fotoğraf: Emrah TAŞKIRAN TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ / 5-6 KASIM Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından üçüncüsü

Detaylı

BELGELENDİRME KURULLARI TOPLANTISI YAPILDI

BELGELENDİRME KURULLARI TOPLANTISI YAPILDI Toplantılar BELGELENDİRME KURULLARI TOPLANTISI YAPILDI Belgelendirme Program Kurulları (BPK), Sınav Değerlendirme Kurulları (SDK) ve Danışmanlar Kurulu üyelerinin katılımı ile 6 Kasım 2010 tarihinde Oda

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI ANESTEZİ VE REANİMASYON DERSİ SINIF LİSTESİ 2 1101020023 KAAN ERTUĞRUL DEVAM ETMEYECEK

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI ANESTEZİ VE REANİMASYON DERSİ SINIF LİSTESİ 2 1101020023 KAAN ERTUĞRUL DEVAM ETMEYECEK 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI ANESTEZİ VE REANİMASYON DERSİ SINIF LİSTESİ Sıra No Fakülte No Adı-Soyadı Devam Durumu 1 1101000154 UTKU ŞAHİN DEVAM EDECEK 2 1101020023 KAAN ERTUĞRUL DEVAM

Detaylı

SIRA NO YABANCI DIL DURUMU ADAY NO

SIRA NO YABANCI DIL DURUMU ADAY NO SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2010-2011 GÜZ YARIYILI MÜLAKAT LİSTESİ 07 EYLÜL 2010 SAAT: 13.30 YER: SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NO ADAY NO 1 20100214 2 20100156 AD SOYAD MANSUR BOYDAS MEHMET HİDAYET

Detaylı

Yılı Bahar Dönemi Başvuru Sonuçları

Yılı Bahar Dönemi Başvuru Sonuçları 2015-2016 Yılı Bahar Dönemi Başvuru Sonuçları 29.1.2016 Sosyal Bilimler Enstitüsü - Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı / Temel İslam Bilimleri (YL) (Tezli) Sıra TC Kimlik No Ad Soyad Uyruk Giriş Sınavı

Detaylı

Yönetim Kurulu Adayları

Yönetim Kurulu Adayları Yönetim Kurulu Adayları Can Çelebioğlu Doğum Tarihi 1963 Çelebi Hava Servisi - Yönetim Kurulu Başkanı Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu Başkanı : Boğaziçi Üniversitesi / İşletme 1982- Çelebi Hava

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU

YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU Görev, Yetki ve Sorumlulukları 13.04.2016, ANKARA SUNUM İÇERİĞİ 1. YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE GÜVENCESİ - DAYANAKLAR 2. GÜNCEL ADIMLAR a. Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği

Detaylı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü. 2013 Yılı Hizmetiçi Eğitim Faaliyet Raporu

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü. 2013 Yılı Hizmetiçi Eğitim Faaliyet Raporu Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 2013 Yılı Hizmetiçi Eğitim Faaliyet Raporu Ankara-2014 2013 T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Mesleki Gelişimi

Detaylı

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31/08/2015 TARİHİ İTİBARİYLE 2015 AĞUSTOS AYI NAKİL BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRME SONUÇLARIDIR

ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31/08/2015 TARİHİ İTİBARİYLE 2015 AĞUSTOS AYI NAKİL BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRME SONUÇLARIDIR ATAŞEHİR ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31/08/2015 TARİHİ İTİBARİYLE 2015 AĞUSTOS AYI NAKİL BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRME SONUÇLARIDIR Öğrenciler sınıf ve puanlarına göre sıralanmıştır. Kırmızı ile gösterilen

Detaylı

UYGULAMA SINAVI TARİH ADAY NO ADI SOYADI SIRA NO SINAV YERİ

UYGULAMA SINAVI TARİH ADAY NO ADI SOYADI SIRA NO SINAV YERİ T.C. ANKARA ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ ŞOFÖRLÜK UYGULAMA SINAVINA GİRMEYİ HAK EDEN ADAYLARI GÖSTERİR LİSTESİ SIRA NO ADAY NO ADI SOYADI UYGULAMA SINAVI TARİH

Detaylı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 11 OCAK 2015 TARİHİNDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN YAPILAN ÖNDEĞERLENDİRME SONUÇLARI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 11 OCAK 2015 TARİHİNDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN YAPILAN ÖNDEĞERLENDİRME SONUÇLARI 11 OCAK 2015 TARİHİNDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN YAPILAN ÖNDEĞERLENDİRME SONUÇLARI S.No Adı Soyadı Fakülte Anabilim Dalı Ales Notu KPDS/ÜDS Notu Diploma Notu Öndeğerlendirme A Ç I K L A M A L

Detaylı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :26.11.2015

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :26.11.2015 CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :26.11.2015 SIRA NO ADI SOYADI ABD PROGRAMI DANIŞMANI TEZ KONUSU YÖNETİM KURULU TARİHİ YÖNETİM KURULU

Detaylı

ENDONEZYA MALEZYA TİCARET HEYETİ (27 Mayıs 1 Haziran 2012)

ENDONEZYA MALEZYA TİCARET HEYETİ (27 Mayıs 1 Haziran 2012) ENDONEZYA MALEZYA TİCARET HEYETİ (27 Mayıs 1 Haziran 2012) Ülkemiz ile Endonezya ve Malezya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi amacıyla 27 Mayıs - Haziran 2012 tarihleri arasında Ekonomi Bakanlığı

Detaylı

ŞUBEMİZ 12. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMLER 15 16 ŞUBAT 2014 DE YAPILDI

ŞUBEMİZ 12. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMLER 15 16 ŞUBAT 2014 DE YAPILDI İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI Trabzon Şubesi ELEKTRONİK BİLGİ FÖYÜ ADRES: Cumhuriyet Mah. Nemlioğlu Cemal Sok. No:13 TRABZON TEL : 0 (462) 326 73 99 TEL&FAX : 0 (462) 321 59 38 E-POSTA : imotrabzon@imo.org.tr

Detaylı

Aile Şirketleri Semineri

Aile Şirketleri Semineri Aile Şirketleri Semineri Yeni Türk Ticaret Kanunu Çerçevesinde İç Denetim Üzerine Görüş ve Öneriler Ali Kamil Uzun (akuzun@deloitte.com) TÜSİAD İç Denetim Alt Çalışma Grubu Başkanı 02 Mart 2011, İstanbul

Detaylı

CCMS Kanalıyla CPE Raporlama

CCMS Kanalıyla CPE Raporlama CCMS Kanalıyla CPE Raporlama Gündem PCB tarafından belirlenen CPE Koşulları Olay Bazlı E-postalar (EBE ler) CCMS Erişimini Sağlamak CPE raporlama formunu sunmak Sık Sorulan Sorular (FAQ lar) CPE Koşulları

Detaylı

ÖĞRENCI NUMARASI ADI SOYADI BÖLÜMÜ 1 20153301012 YUSUF SERHAT ATİK İşletme Yüksek Lisans Programı 2 20153301013 EFE BAKİOĞLU İşletme Yüksek Lisans Programı 3 20153301014 EMİR ARSLAN BAYSAK İşletme Yüksek

Detaylı

VII. KAMU İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI 4-14 MAYIS 2016 ANTALYA

VII. KAMU İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI 4-14 MAYIS 2016 ANTALYA VII. KAMU İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI 4-14 MAYIS 2016 ANTALYA 1. DÖNEM (4-6 MAYIS 2016) 4 MAYIS 2016 İÇ DENETİM BİRİMİ BAŞKANLARI 09:30-09:45 AÇILIŞ İ. İLHAN HATİPOĞLU Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

Detaylı

Hedef Çalışan Memnuniyetini Arttırmak

Hedef Çalışan Memnuniyetini Arttırmak Kurumsal Yapının Güçlendirilmesine İlişkin Amaç Stratejik Amaç 1.1 Borsanın Kurumsal Yönetim Yaklaşımı ile Yönetilmesi Hedef 1.1.1 Borsada Kurumsal Yönetim İlkeleri Konusunda Farkındalık Oluşturmak Strateji

Detaylı

İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI

İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ 27-29 Mart 2015 Düzenleme Komitesi: Prof. Dr. N. Oğuzhan Altay Doç. Dr. Umut Halaç Arş. Gör.

Detaylı

Proje Sonuçları. Dr. İlksen Hilâl TANRIKUT Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü 24 Aralık 2014

Proje Sonuçları. Dr. İlksen Hilâl TANRIKUT Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü 24 Aralık 2014 Proje Sonuçları Dr. İlksen Hilâl TANRIKUT Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü 24 Aralık 2014 Temel Faaliyetler Proje Açılış Konferansı Proje Açılış Konferansı 19 Mart 2013 İçişleri

Detaylı

TEMMUZ 2013 DÖNEMİ KARAMAN İLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI

TEMMUZ 2013 DÖNEMİ KARAMAN İLİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARI 08.07.2013 492367 SELAMİ ÜN GANO EXEL MARKETİNG MESAFELİ SÖZLEŞME ALEYHİNE 08.07.2013 481969 ALİ KURU T. HALKBANKASI A.Ş. KARAMAN ŞB. KART AİDATI LEHİNE 08.07.2013 492262 DERVİŞ TUNÇ ING BANK KARAMAN ŞB.

Detaylı

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BAHAR YARIYILI DİL SINAVI SONUÇLARI MÜLAKAT TARİHİ, YERİ MÜLAKATA GİRECEK ÖĞRENCİ LİSTESİ

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BAHAR YARIYILI DİL SINAVI SONUÇLARI MÜLAKAT TARİHİ, YERİ MÜLAKATA GİRECEK ÖĞRENCİ LİSTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 0-0 BAHAR YARIYILI DİL SINAVI SONUÇLARI MÜLAKAT TARİHİ, YERİ 0-0 BAHAR YARIYILI İŞLETME YÖNETİMİ MÜLAKAT TARİHİ: OCAK 0 SAAT :00 MÜLAKAT YERİ: İİBF. KAT B TOPLANTI SALONU SIRA

Detaylı

CFSA/CCSA/CGAP/CRMA SINAVLARI BAŞVURU FORMU BİLGİSAYAR DESTEKLİ SINAV

CFSA/CCSA/CGAP/CRMA SINAVLARI BAŞVURU FORMU BİLGİSAYAR DESTEKLİ SINAV CFSA/CCSA/CGAP/CRMA SINAVLARI BAŞVURU FORMU BİLGİSAYAR DESTEKLİ SINAV Başvurulan Sınavlar: CFSA Uluslararası Mali Hizmetler Denetçisi Sertifikası Bankacılık Sigortacılık Menkul Değerler CCSA Uluslararası

Detaylı

Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001)

Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001) Adı ve Soyadı : Gökhan TENİKLER Doğum Tarihi : 11/10/1974 Medeni Durumu : Evli Uyruğu : T.C. Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001) EĞİTİM DURUMU İlk ve Ortaöğrenimini İzmir de Tamamlamıştır.

Detaylı

Mezuniye t Notu 100'lük. Mezuniye t Notu 100'lük. Kamu Yönetimi 77,13 15,426 68, , Mezuniye t Notu 100'lük

Mezuniye t Notu 100'lük. Mezuniye t Notu 100'lük. Kamu Yönetimi 77,13 15,426 68, , Mezuniye t Notu 100'lük T.C. Ad Soyad Fakülte Bölümü 1 Ahmet GÜNDÜZ 79,46 15,892 60,46898 30,234 61 18,3 64,42649 ASIL 2 68,03 13,606 63,50815 31,754 51 15,3 60,660075 ASIL 3 Gürkan AKSOY Gazi Üniversitesi 67,8 13,56 63,49614

Detaylı

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center Kurumsal yönetime inancınızı paylaşmak, sürdürülebilir kalkınma hedefiyle ilerlemek için IX. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi nde yerinizi alın! Uluslararası

Detaylı

Öğretim Yılı 1989 Ösys Sonuçları ( Mezun Olan: 90, Yerleşen: 87 )

Öğretim Yılı 1989 Ösys Sonuçları ( Mezun Olan: 90, Yerleşen: 87 ) Okul No Adı Soyadı 1 Mehmet Saltuk Özertürk 9 Raşit Barut 24 Ege Yeşiltaş 26 Ahmet Fatih Ceylan 30 Tolgatakay 41 İbrahim Utku Moral 42 Cemal Tunç Özsan 1988-1989 Öğretim Yılı 1989 Ösys Sonuçları ( Mezun

Detaylı

IndEx 16 En İyiler Senin için Buluşuyor..!

IndEx 16 En İyiler Senin için Buluşuyor..! IndEx 16 IndEx 16 Kulübümüzün en geniş katılımlı etkinliği olan IndEx, her sene 6 sektörden 15 Genel Müdür veya Genel Müdür Yardımcısı seviyesinde konuşmacının katılımı ve 10 case yarışmasıyla 3 gün boyunca

Detaylı

YALVAÇ URAL 13:00 X

YALVAÇ URAL 13:00 X TARİH YAZAR SAAT İMZA SÖYLESİ KONFERANS GÜN 16.12.2016 NURAN TAYDAŞ ÇAL 10:00 X CUMA 16.12.2016 CEREN KERİMOĞLU 10:00 X CUMA 16.12.2016 VEHBİ VAKKASOĞLU 10:00 X CUMA 16.12.2016 AYŞEGÜL KARA ZORLU 10:00

Detaylı

X. KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ TANITIM DOSYASI

X. KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ TANITIM DOSYASI X. TKYD KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ X. KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ TANITIM DOSYASI 19 OCAK 2017 Intercontinental İstanbul Otel KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ HAKKINDA 2 Türkiye nin önde gelen şirketlerinin yönetim

Detaylı

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center Kurumsal yönetime inancınızı paylaşmak, sürdürülebilir kalkınma hedefiyle ilerlemek için VIII. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi nde yerinizi alın!

Detaylı

NİSAN AYI BÜLTENİ. Çağrı Merkezi: 0850 302 67 95

NİSAN AYI BÜLTENİ. Çağrı Merkezi: 0850 302 67 95 NİSAN AYI BÜLTENİ 30 NİSAN 2014 GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEGİ GENEL MERKEZİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cad.(Dereboyu Cad.) Alaca İş Merkezi 39/8 Şişli, İstanbul Çağrı Merkezi: 0850 302

Detaylı

2014-2015 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Bahar (Ek) Dönemi II. Dönem Derslerine Ait Muafiyet Listesi

2014-2015 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Bahar (Ek) Dönemi II. Dönem Derslerine Ait Muafiyet Listesi Sıra No Öğrencini n Adı Soyadı Bölümü Muaf Olunan Ders Muafiyet Durumu 1 Fuat YILMAZ Beden Eğitimi Öğretmenlik Uygulaması Muaf 2 Murat PEKTAŞ Türk Dili ve Edebiyatı (TDE) Öğretmenlik Uygulaması Muaf 3

Detaylı

www.eurolab.org/cookbooks.aspx EUROLAB kısa haberler bülteni 3 ayda bir yayınlanmaktadır. Bunlarda TURKLAB haberleri de yer almaktadır.

www.eurolab.org/cookbooks.aspx EUROLAB kısa haberler bülteni 3 ayda bir yayınlanmaktadır. Bunlarda TURKLAB haberleri de yer almaktadır. Modern Laboratuvarlar izole olarak çalışmamalıdırlar. Çalışmalarına yön verecek bilgi erişimi ve paylaşımı için bir çatı örgütü altında buluşmalıdırlar. Türkiye'de özel ve kamu sektörüne hizmet sunan tüm

Detaylı

ELİT BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş YILI ŞEFFAFLIK RAPORU

ELİT BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş YILI ŞEFFAFLIK RAPORU ELİT BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. 2013 YILI ŞEFFAFLIK RAPORU 1 İÇİNDEKİLER LGENEL BİLGİ: II- AÇIKLAMA VE DEĞERLENDİRMELER 1- HUKUKİ YAPI VE ORTAKLAR 2-YURT İÇİ VE YURT DIŞI BİR GRUBA

Detaylı

T.VAKIFLAR BANKASI Tüketicinin TalebininKABULÜNE T.A.O

T.VAKIFLAR BANKASI Tüketicinin TalebininKABULÜNE T.A.O T.C. AKSU KAYMALIĞI Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı 2013 KARARLARI 11/10/2013----22/11/2013 Karar Karar Şikayet Eden Şikayet Edilen Karar No Tarihi 635 11/10/2013 HAKAN BURÇAK T.GARANTİ BANKASI

Detaylı

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ

KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ Ekim 2013 KONYA OTOMOTİV YAN SANAYİ İŞ KÜMESİ Ekim 2013 E-mail:cluster@konyacluster.com Konya Kümelenme Merkezi Konya da kümelenme faaliyetleri 2006-2007 yılında Konya

Detaylı

2013 KASIM FAALİYET RAPORU

2013 KASIM FAALİYET RAPORU 2013 KASIM FAALİYET RAPORU www.howtoistanbul.com Tanıtım Toplantısı 12 Kasım 2013 A. Murat Ersoy İstanbul Valiliği'nin, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü Ortaklığı, TÜRSAB

Detaylı

LOSS PREVENTION MANAGEMENT. Sayı 8 - Kasım 2014

LOSS PREVENTION MANAGEMENT. Sayı 8 - Kasım 2014 LOSS PREVENTION MANAGEMENT Sayı 8 - Kasım 2014 18. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİNDE KURUMLARIN SİGORTASI İÇ DENETİM MASAYA YATIRILDI Türkiye İç Denetim Enstitüsü nün (TİDE) düzenlediği 18. İç Denetim Kongresi

Detaylı

MAK 353 İMAL USULLERİ VİZE NOTLARI

MAK 353 İMAL USULLERİ VİZE NOTLARI MAK 353 İMAL USULLERİ VİZE NOTLARI CRN 13912 No Ad Soyad Döküm Vize Kaynak Vize 30090028 A Batuhan Saraç 15 58 30090068 Mahsun Aytaç 30 25 30090128 Muhammed Şirin 00 20 30090132 Yunus Yıldız 00 30 30090229

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU FİNANSAL OKURYAZARLIK VE ERİŞİM DERNEĞİ Kuruluş tarihi : 4 Ekim 2012 Kurucu üye sayısı: 7 Resmi faaliyetlere başlama tarihi: 14 Kasım 2012 Dernek merkezi : Ayazağa (Ocak 2013

Detaylı

KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI (KİDEP)

KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI (KİDEP) Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) ve Control Solutions International İşbirliği ile; KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ İÇ DENETÇİ EĞİTİM PROGRAMI (KİDEP) KİMLER İÇİN KİDEP, Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT),

Detaylı

ISACA ANKARA CHAPTER. TANIŞMA TOPLANTISI 28 Nisan, 2012

ISACA ANKARA CHAPTER. TANIŞMA TOPLANTISI 28 Nisan, 2012 ISACA ANKARA CHAPTER TANIŞMA TOPLANTISI 28 Nisan, 2012 GÜNDEM ISACA Chapter Nedir? ISACA Chapter Üyeleri Kimlerdir? ISACA Ankara Chapter Kuruluş Amaçları Kurucular Kimlerdir / Rolleri ISACA ya kayıtlı

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş İÇSEL BİLGİLERE ERİŞİMİ OLANLARIN LİSTESİ

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş İÇSEL BİLGİLERE ERİŞİMİ OLANLARIN LİSTESİ 1 Abdullah GÜZELDÜLGER Yönetim Kurulu Başkanı 03.02.2015 2 Aydın GÜNDOĞDU Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür 03.02.2015 3 İsmail GÜLER Yönetim Kurulu Başkan Vekili 03.02.2015 4 Mehmet Ali GÖKÇE Yönetim

Detaylı

GRUP. Devam Çizelgesi UYGULAMA OKULU KOORDİNATÖRÜ UYGULAMA SINIFI. ÖĞRETMEN ADAYININ NUMARASI Kübra Nur SAYAN Bircan ÇAM. 1.

GRUP. Devam Çizelgesi UYGULAMA OKULU KOORDİNATÖRÜ UYGULAMA SINIFI. ÖĞRETMEN ADAYININ NUMARASI Kübra Nur SAYAN Bircan ÇAM. 1. Kübra Nur SAYAN Bircan ÇAM Tülay SANCAR Özlem ESEN Yeliz KUMAŞ Kübra TUNCA Vasfiye KALAMAN 7 Mart Ortaokulu Orhun BÜYÜK Şehmuz BULUT Yrd. Doç. Dr. Mustafa CANSIZ Engin SÖNMEZ Murat YÖNDEM (İ.Ö.) Sultan

Detaylı

Asıl listeden kayıt yaptırmayıp yedek listeden kayıt hakkı kazanan anabilim dalları ve boş kontenjanlar aşağıda belirtilmiştir.

Asıl listeden kayıt yaptırmayıp yedek listeden kayıt hakkı kazanan anabilim dalları ve boş kontenjanlar aşağıda belirtilmiştir. SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI İÇİN YEDEK İŞLEMLERİ ESNASINDA İSTENEN EVRAKLAR Asıl listeden kayıt yaptırmayıp yedek listeden kayıt hakkı kazanan anabilim dalları ve boş

Detaylı

İç Denetim: Kurumsal Yönetimin Güvencesi

İç Denetim: Kurumsal Yönetimin Güvencesi İç Denetim: Kurumsal Yönetimin Güvencesi Özlem Aykaç, CIA, CCSA Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Başkanı Coca-Cola İçecek A.Ş. İç Denetim Direktörü Sunum Planı Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Yönetim

Detaylı

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ;

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Bölüm Profili Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Lisans Programlarında hazırlık sınıfı dahil 281 öğrenci, Yüksek lisans programlarında 75 i tezli (69 u Türkçe

Detaylı

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI KARS 25/08/2015. SERVİS : Öğrenci İşleri SAYI : KONU : Okul Deneyimi

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI KARS 25/08/2015. SERVİS : Öğrenci İşleri SAYI : KONU : Okul Deneyimi Uygulama Okulunun : Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Müdürü : Şentürk SAMGAR Müdür Yrd. :Cantürk BARMANBERK Grup No :1 120401001 SEÇİL KAZAKLI 120401002 HANIM KARAKOÇ 120401003 ESMA NUR ERENKARA 120401004

Detaylı

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır.

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır. TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari

Detaylı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :23.12.2015

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :23.12.2015 CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEZ KONUSU BELİRLENEN ÖĞRENCİLER Güncelleme Tarihi :23.12.2015 SIRA NO ADI SOYADI ABD PROGRAMI DANIŞMANI TEZ KONUSU YÖNETİM KURULU TARİHİ YÖNETİM KURULU

Detaylı

EĞİTİMLERİ NİSAN - HAZİRAN 2015. Kurumsal

EĞİTİMLERİ NİSAN - HAZİRAN 2015. Kurumsal TKYD EĞİTİMLERİ NİSAN - HAZİRAN 2015 Kurumsal TAKVİMİNİZE NOT EDİNİZ! 2015 GİRİŞİM SERMAYESİ VE FİNANSMAN KAYNAKLARI NİSAN MAYIS HAZİRAN PZT SAL ÇAR PER CUM CTS PAZ PZT SAL ÇAR PER CUM CTS PAZ PZT SAL

Detaylı

VOLEYBOL MASTERGAMES 15 KAZANANLAR KADIN. 1. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Ayla Hacıkamiloğlu Bilge Aslan Pınar Söylemez

VOLEYBOL MASTERGAMES 15 KAZANANLAR KADIN. 1. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Ayla Hacıkamiloğlu Bilge Aslan Pınar Söylemez MASTERGAMES 15 KAZANANLAR VOLEYBOL KADIN 1. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Ayla Hacıkamiloğlu Bilge Aslan Pınar Söylemez 2. GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ Ceylan Kazancıoğlu Büke Solmaz ERKEK 1. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR. OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR. OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR.

OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR. OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR. OKULDAN ÇIRAK İSTEYEN FİRMALAR ÖĞRENİLECEKTİR. ÖĞRENCİ AD-SOYAD ABDULLAH AKTEPE ABDULLAH GÜVEN MEBET VE MÜLAKAT SONUCU ÇIKAN DAL MÜLAKAT SONUCU ÇIKAN EĞİTİM PROGRAMI FİRMA ABDULLAH HALİT ER MAKİNA CNC SİMEP AKKAYALAR ABDULLAH TEKTEN METAL ALİ BURAK

Detaylı

19/11/2015 TARİHLİ AKADEMİK İLANLARDA YER ALAN KADROLARA MÜRACAAT EDEN ADAYLARIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI. Lisans Mezuniyet.

19/11/2015 TARİHLİ AKADEMİK İLANLARDA YER ALAN KADROLARA MÜRACAAT EDEN ADAYLARIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI. Lisans Mezuniyet. 19/11/2015 TARİHLİ AKADEMİK İLANLARDA YER ALAN KADROLARA MÜRACAAT EDEN ADAYLARIN E SONUÇLARI BİRİMİ: DALAMAN MESLEK YÜKSEKOKULU %30 (SINAVA GİRMEYE HAK 1 Hakan ÖZKAN Ulaştırma Hizmetleri Böl. /Marina İşletme

Detaylı

T.C. ANTALYA VALİLİĞİ Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Müdürlüğü

T.C. ANTALYA VALİLİĞİ Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Müdürlüğü 2010-2011 FL - 12. Sınıf / A Şubesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) DAL YOK 201112 NALMES YAVUZ 201117 İSMAİL ÜNAL 201119 UĞUR SEZER 201121 AYŞEGÜL TÜTÜNCÜOĞLU 201133 CENGİZHAN AKİL 201152 VOLKAN ÖZEN 201155

Detaylı

Neler Öğrendik? Gerald D. Cox, CIA, MIIA Yönetim Kurulu Başkanı

Neler Öğrendik? Gerald D. Cox, CIA, MIIA Yönetim Kurulu Başkanı Neler Öğrendik? Gerald D. Cox, CIA, MIIA Yönetim Kurulu Başkanı Küresel Mesleki Durum Dünyanın değişik bölgelerinde değişiklik gösteren olgunluk aşamaları Sayısal büyüme, potansiyel heryerde Doğru yolda

Detaylı

2015 YILI STAJYER KOMITE RAPORLARI FAALİYET RAPORU

2015 YILI STAJYER KOMITE RAPORLARI FAALİYET RAPORU STAJYER ILETIŞIM KOMITESI KOMITE RAPORLARI GÖREVİ BAŞKAN BAŞKAN YARDIMCISI BAŞKAN YARDIMCISI BAŞKAN YARDIMCISI ADI SOYADI MUHARREM KÜÇÜKELÇİ SELVİ YEŞİLYURT CEM TARIK BİRSEN NURULLAH ASLANER YALÇIN SÜTÜTEMİZ

Detaylı

22 140205012 Büşra Şensoy 23 140107043 Emre Palabıyık 24 140103042 Melike Acar 25 140205056 Furkan Sait Özdemir

22 140205012 Büşra Şensoy 23 140107043 Emre Palabıyık 24 140103042 Melike Acar 25 140205056 Furkan Sait Özdemir 1-B2 ÖĞRENCİ NO ADI SOYADI 1 130107014 Kıvanç Şeviker 2 140101026 Elif Arda 3 140201016 Ezgi Selen Şanoğlu 4 140201022 Pelin Aktop 5 140201017 Cemre Nur Yılmaz 6 140109019 İsmet Kırgıl 7 130206007 Merve

Detaylı

GÜNDOĞDU ROTARY KULÜBÜ

GÜNDOĞDU ROTARY KULÜBÜ GÜNDOĞDU ROTARY KULÜBÜ KURULUŞ : 24.01.2001 ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI GARY C.K.HUANG 2440. BÖLGE GUVERNÖRÜ MECİT ISCE 7.GRUP GUVERNÖR YARDIMCISI BEGÜM ŞANLI KULÜP BAŞKANI NEJAT TEZOL AS BAŞKAN MERT MACİT

Detaylı

Bulut TUNCA Maliye Uzmanı İÇ DENETİM MERKEZİ UYUMLAŞTIRMA DAİRESİ

Bulut TUNCA Maliye Uzmanı İÇ DENETİM MERKEZİ UYUMLAŞTIRMA DAİRESİ Bulut TUNCA Maliye Uzmanı İÇ DENETİM MERKEZİ UYUMLAŞTIRMA DAİRESİ 6 Mayıs 2016 Kalite Güvence ve Geliştirme Programı Önceki Kalite Güvence ve Geliştirme Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Faaliyetler

Detaylı

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU 2014 ÖZEL YETENEK SINAVI YEDEK LİSTESİ (ERKEKLER)

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU 2014 ÖZEL YETENEK SINAVI YEDEK LİSTESİ (ERKEKLER) Sıra No İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU 2014 ÖZEL YETENEK SINAVI YEDEK LİSTESİ (ERKEKLER) Bölüm Branş Aday No Adı Soyadı YP Tercih Sırası 1 Antrenörlük Eğitimi Bölümü (NÖ) Artistik

Detaylı

DEĞİŞİM SANAT AKADEMİSİ BAŞARI LİSTESİ

DEĞİŞİM SANAT AKADEMİSİ BAŞARI LİSTESİ DEĞİŞİM SANAT AKADEMİSİ BAŞARI LİSTESİ MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ HARUN AÇAN.. İÇ MİMARLIK MERVE AKTAŞ. MODA TASARIM METİN SAİD DEMİRCİ GRAFİK METİN SAİD DEMİRCİ MODA TASARIM ASLI

Detaylı

MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31 Mart 2015 TARİHLİ ARAÇ İHALESİ 1. TEKLİF SONUÇLARI

MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31 Mart 2015 TARİHLİ ARAÇ İHALESİ 1. TEKLİF SONUÇLARI MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 31 Mart 2015 TARİHLİ ARAÇ İHALESİ 1. TEKLİF SONUÇLARI Tanıtım Kodu : 2014ARAÇGR1074 Malzeme Adı : FORD TRANSİT (1995 MODEL) 55930056856 SELİN OKYOL Peşin 3.259,00 TL 4444

Detaylı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 14 OCAK 2016 TARİHİNDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN YAPILAN GİRİŞ SINAVI SONUÇLARI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 14 OCAK 2016 TARİHİNDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN YAPILAN GİRİŞ SINAVI SONUÇLARI S.N Adı Syadı Fakülte Anabilim Dalı 1 Ufuk KAYA Sivil Havacılık YO Uçak Elektrik-Elektrnik Bölümü 88,17730 26,45319 80,00000 8,00000 66,40000 19,92000 45,00000 13,50000 67,87319 ASIL 2 Yunus ÇELİK Sivil

Detaylı

Adı Soyadı Sertifika Sınav Hakkı 100034 ÖMER EMRE B 2 MERKEZ Denizli Lisesi

Adı Soyadı Sertifika Sınav Hakkı 100034 ÖMER EMRE B 2 MERKEZ Denizli Lisesi Sınav Kodu Adı Soyadı Sertifika Sınav Hakkı İlçe Adı Kurum Adı 100034 ÖMER EMRE B 2 Denizli 100034 ENGİN GÜLDAL B 3 Endüstri Meslek 100034 BAYRAM KUTLU A2 1 Anafartalar 100034 ÖZCAN CEYHAN B 1 Denizli

Detaylı

(öğretim üyesi) (öğretim üyesi) saat Pratik. saat Pratik. Devamsızlık. Devamsızlık Not. Not. Not İMZA. (Dersi veren öğretim üyesi)

(öğretim üyesi) (öğretim üyesi) saat Pratik. saat Pratik. Devamsızlık. Devamsızlık Not. Not. Not İMZA. (Dersi veren öğretim üyesi) ( dalı) 1. GRUP 1080110587 Melike YURDUSEVER Teorik Pratik Başarı u (Ders saati esaslı ortalama ve 100 lük sistemde) 1080110624 Zehra ERKUT 1080110701 Safa Burakhan KAZANCI 1080110763 Pelin PELEN 1080110776

Detaylı

T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÖNETİM KURULU KARARLARI Toplantı Tarihi : 03.09.2013 T.C. KARAR 2013/022 01: 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı itibariyle Tez Savunma Sınavına giren öğrencilerin Anabilim Dalı Kurul Kararlarınca önerilen ve Enstitümüz

Detaylı