1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları."

Transkript

1 1 I Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları Ürünler

2 2 I Systemair Kalitenin global gücü Systemair, 1974 yılında havalandırma sistemlerini yalınlaştıran yuvarlak santrifüj kanal fanlarının geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesine öncülük eden bir fikir ile kuruldu. Mottomuz olan The Straight Way, o zamandan bugüne, bir ürün konsepti olmaktan çok iş felsefesi olarak benimsendi. Zaman içerisinde ürün portföyümüz genişledi ve bugün enerji verimli fanlar, klima santralleri, hava dağıtım ürünleri, soğutma grupları, hava perdeleri ve ısıtma ürünlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesine ulaştı. Bu ürünler sağlam; seçimi, bakımı ve kullanımı kolay ürünlerden oluşmaktadır.

3 Systemair I 3 İçindekiler Dünyada Systemair 4 Yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları 6 Multibox 7 Çatı fanları 8 Termo fanlar 9 Ex-Proof fanlar 10 Plastik fanlar 11 Aksiyal fanlar 12 Duman egzoz fanları 14 Tünel fanları 16 Otopark jet fanları 18 Modüler klima santralleri 19 Havuz ve ameliyathane santralleri 20 Kompakt klima santralleri 21 Banyo fanları 23 Konut havalandırması 24 Hava dağıtım ürünleri 26 Hava kontrol elemanları 28 Yangın damperleri 29 Hava ve su soğutmalı soğutma grupları 31 Hassas kontrol klima cihazları 33 Sulu terminal üniteleri 34 VRF 35 Hava perdeleri 36 Fanlı ısıtıcılar 38 Radyant ısıtıcılar 39 Yer konvektörleri 40 İş konseptimiz, yüksek kaliteli havalandırma ürünlerini geliştirmek, üretmek ve pazarlamak üzerine kuruludur. Sizi, bu broşürde havalandırma teknolojisi dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz.

4 4 I Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip modern makinelerle neredeyse tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şirketin ölçüm alanındaki en gelişmiş test tesisi de burada yer almaktadır. Windischbuch, Almanya: Avrupa'nın önde gelen tünel fanı ve jet fan üreticilerindendir. Tesiste, fanlar ve modüler klima santralleri üretilmektedir. Hässleholm, İsveç: VEAB, elektrikli kanal ısıtıcıları konusunda Avrupa'nın önde gelen firmalarından biridir. Elektrik ve su bazlı ısıtma ve soğutma bataryaları üretimi yapar. Ukmerge, Litvanya: Isı geri kazanım sistemli küçük klima santralleri üretimi yapar. Maribor, Slovenya: EN sertifikalı, santrifüj duman tahliye fanları konusunda uzman bir tesistir. Hasselager, Danimarka: Modüler klima santrali üretimi yapılmaktadır. Bratislava, Slovakya: Bratislava daki fabrika, hava dağıtımı ürünleri ve EN sertifikalı yangın ve duman damperleri üretmektedir.

5 Systemair I 5 Kalite: Systemair, ISO 9001, ISO ve ATEX gerekliliklerine göre sertifikalandırılmıştır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımız Avrupa nın en modern laboratuvarlarından biridir; ölçümler AMCA ve ISO gibi uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Enerjide tasarruf edin, işletme maliyetlerinizi düşürün! Green Ventilation etiketli ürünlerimiz, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline sahiptir. Green Ventilation etiketli tüm ürünler enerji ekonomisi ile verimliliği bir araya getirir. Kansas City, ABD Bouctouche, Kanada Dal, Eidsvoll, Norveç Hasselager, Danimarka Langenfeld, Almanya Windischbuch, Almanya Madrid, İspanya Skinnskatteberg, İsveç Hässleholm, İsveç Ukmerge, Litvanya Bratislava, Slovakya Maribor, Slovenya Milano, İtalya İstanbul, Türkiye Yeni Delhi, Hindistan Hyderabad, Hindistan Kuala Lumpur, Malezya Kuala Lumpur, Malezya: Asya pazarına yönelik ürünler üretilmektedir. Madrid, İspanya: Klima santralleri üretimi yapılmaktadır. Dal, Eidsvoll, Norveç: Tesiste, Norveç pazarı için klima santralleri üretilmektedir. Yeni Delhi, Hindistan: Yeni Delhi ve Noida daki fabrikalarda menfez ve difüzör üretilmektedir. Bouctouche, Kanada: Klima santrali ile ticari ve mesken uygulamaları için inline fan imal eden ana üretim tesisidir. Kansas City, ABD: ABD pazarı için fan üretimi yapılmaktadır. Milano, İtalya: İtalya daki fabrikada geniş bir su soğutma grubu yelpazesi geliştirmekte ve üretmektedir. İstanbul, Türkiye: Avrupa'nın önde gelen Klima Santrali üreticilerindendir. Tesiste; klima santralleri, fan coil ve ısı geri kazanım üniteleri üretilmektedir.

6 6 I Fanlar Yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları Gelenekten gelen kalite Systemair in yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları, çok çeşitli aksesuar seçeneği ile hemen hemen bütün havalandırma uygulamaları için doğru çözümü sunar. Systemair yuvarlak kanal fanları, türünün ilk örneğidir ve ilk üretildiği o dönemde havalandırma dünyası için bir devrim olmuştur. Geçen 35 yıl içinde sürekli olarak geliştirilen yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanlarımız, performans, işlevsellik ve güvenilirlik anlamında günümüzün standartlarını belirler. Systemair yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları, taze hava ve egzoz sistemleri için kompakt çözümlere ihtiyaç duyulan her türlü sanayi tesislerinde, ofis ve konutlarda kullanılmaktadır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları bulabilirsiniz. KD yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KE/KT dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar prioair yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar RS/RSI dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar K yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KVO düşük ses seviyeli yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar RVK yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KVKE düşük ses seviyeli yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar

7 Fanlar I 7 Multibox Güçlü ve son derece esnek Systemair Multibox standartları belirliyor. Atış yönü ve yan panellerin yerini kolayca değiştirmek şartıyla istediğiniz zaman şantiye koşullarına göre ayarlanabilir. Kapsamlı aksesuar serisi, kanallar arasında özel bağlantılar yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. Multibox EC de, oturmuş özellikler iyileştirildi ve geleceğe hazırlandı. Bu model, Multibox ın avantajlarını enerji verimli EC motorlarla birleştirmektedir. Yeni motor teknolojisi, verimli tasarımı sayesinde yalnızca enerji tüketimi ve CO 2 salınımını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece takdir gören düşük işletme giderleri de sağlıyor. Multibox, mutfak egzoz sitemleri gibi daha çetin ortamlardan hava egzozu için de kullanılabilir. MUB kare kanal fanı m³/h e kadar MUB EC kare kanal fanı m³/h e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla Multibox modeli bulabilirsiniz. Her şey bir fikir ile başladı Her şey, IBM marka bir bilgisayarın soğutma fanından esinlenerek başladı. O zamana dek kullanılan fan modellerinde, havanın daha fazla dolaşması için eğik bir kısım kullanılıyordu. Bu sistem konfordan uzak ve pahalıydı fakat başka alternatifi yoktu. Bu duruma yuvarlak kanal fanı ile bir çözüm bulundu. Artık eğik kısımlara ihtiyaç duyulmadan daha iyi bir işlevsellik elde ediliyordu. Bu ürün fikri, Systemair ın Skinnskatteberg, İsveç te kurulmasını sağlayan ilk kıvılcım oldu. Bu resimde görülen K-fan, Skinnskatteberg, İsveç teki bir atık su tesisinde 30 yılı aşkın süredir kesintisiz kullanılıyor.

8 8 I Fanlar Çatı fanları Klasiklerimiz Systemair in geniş çatı fanı yelpazesi, gereksinimlerinizi mükemmel şekilde karşılayacak çok sayıda seçenek sunar. Sağlam ve dayanıklı çatı fanları, güvenilir egzoz çözümleri sağlamaktadır. Systemair çatı fanları, yatay ve dikey egzoz için bulunmaktadır. Ürün portföyünü, düşük ses seviyeli ve ex-proof tasarım, duman egzoz ve hava akımının dışında motora sahip termo fanlar tamamlar. DVC çatı fanı, EC motoru sayesinde enerji tüketimini ve dolayısıyla CO 2 salınımını düşürdüğünden işletme giderlerini azaltır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla çatı fanı bulabilirsiniz. TFSK çatı fanı m³/h e kadar DHS sileo çatı fanı m³/h e kadar DVS sileo çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. DVV çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. Referans: Dunajski Kristali, Ljubljana, Slovenya İş ve konut kompleksi, Slovenya nın başkentindeki ticaret ve yerleşim alanında yer almaktır. Projede çeşitli çatı, kanal ve aksiyal fanlara ek olarak farklı büyüklüklerde klima santralleri de bulunmaktadır. DVN çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır.

9 Fanlar I 9 Termo fanlar Uzmanlık ürünümüz Systemair termo fanlar, yüksek sıcaklıkta hava taşınması için ilk tercihtir. Dayanıklılıklarını, mutfak egzozu, proses havası sistemleri, endüstriyel fırınlar veya benzer uygulamalar gibi beklentilerin biraz daha yüksek olduğu alanda gösterir. KBR/KBT Thermo Box m³/h e kadar Modeline bağlı olarak, 200 C ye kadar hava sıcaklıklarını sürekli olarak taşımaya uygundurlar. Systemair yıllar içinde fanlarını yalnızca geliştirmekle kalmamış, aynı zamanda ürün yelpazesini genişletmiştir. Bu nedenle uygulama alanı son derece geniştir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla termo fan bulabilirsiniz. MUB/T Multibox m³/h e kadar DVN çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. ZenAx santrifüj fan m³/h e kadar DVV çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. MUB/T-S Multibox m 3 /h e kadar AXCBF Motoru hava akımı dışında aksiyal fan m 3 /h e kadar

10 10 I Fanlar Ex-Proof fanlar Emniyetiniz için biraz daha fazlası Ex-proof fanlar en güçlü alanlarımızdan biridir. Ürün portföyümüz, patlama riski olan alanların havalandırması söz konusu olduğunda en yüksek beklentileri karşılar. Tüm Systemair Ex fanlar, 94/9/EC ATEX direktifine uygundur ve Ex e emniyet artışı veya Ex d aleve dayanıklı gövde tipi tutuşma korumasına girer. Seri, Ex zonu için onaylanmış uygun aksesuarlarla tamamlanır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla ex-proof fan bulabilirsiniz. DKEX Radyal fan m³/h e kadar EX Radyal fan m³/h e kadar AXC-EX aksiyal fan m³/h e kadar RVK-EX yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar PRF-EX plastik EX-fan m³/h e kadar KTEX dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar AW-EX aksiyal fan m³/h e kadar DVV-EX çatı fanı m³/h e kadar DVEX çatı fanı m³/h e kadar Referans: Freiberg, Almanya da Choren Industries Choren Industries, katı biyokütleler ve karbonlu artıklar için önde gelen gaz üretim teknolojisi tedarikçilerinden biridir. Sentetik bioyakıta ayrılmış, dünyadaki ilk ticari üretim tesisi olan Beta tesisi 2007 de inşa edilmiştir. Bu tesiste, DVV-EX 800 tipi yedi adet ex-proof fan ve dört adet AW 200-EX aksiyal fana sahip kompresör odası bulunur.

11 Fanlar I 11 Plastik fanlar Özel uygulamalara dayanıklı fanlar Fanlar, kir, aşındırıcı gaz veya diğer sorun yaratan partiküllerin olduğu yerlerde özel şartlara maruz kalır. Plastik fanlarımız, gıda, elektronik ve kimya endüstrilerindeki uygulamalar için özel olarak geliştirilmiştir. Plastik fanlar, sağlam ve özenle seçilmiş bileşenlerin yardımıyla, elverişsiz koşullarda güvenilir şekilde işlev gösterir. DVP çatı fanı m³/h e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla plastik fan bulabilirsiniz. PRF radyal fan m³/h e kadar Referans: Experimenta, Heilbronn Heilbronn, Almanya daki öğrenim merkezi Experimenta, bilim ve teknoloji geliştirme merkezidir. Systemair, bu tesiste fan ve havalandırma üniteleri sağlamıştır. Örneğin dört adet PRF tipi plastik fan, enerji ve çevre teması bölgesindeki kimya laboratuvarlarını havalandırmaktadır.

12 12 I Fanlar Aksiyal fanlar Fanların en üst noktası Gereksinimleriniz ve uygulamalarınız ne kadar çeşitli olursa olsun, Systemair ın aksiyal fan serisi yeterince geniş ve kapsamlıdır. Uygulama alanı, dünya genelinde büyük alışveriş merkezlerinden yeraltı otoparklarına, tünellere ve metro projelerine kadar yayılmaktadır. Duman tahliyesi ve ex-proof fanlar gibi emniyet ile ilgili uygulamalar, temel yetkinliklerimizin bir parçasıdır. AW sileo ve AR sileo serisi, düşük basınca uygundur, AXC serisi orta-yüksek basınçta, örneğin endüstri uygulamalarında kullanılır. Geniş aksesuar yelpazemiz, bireysel çözümleri mümkün hale getirmektedir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla aksiyal fan bulabilirsiniz. AXC orta basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AW sileo düşük basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AXC-G orta basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AR sileo düşük basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AXC-SC orta basınçlı kısa gövdeli aksiyal fan m³/h e kadar

13 Fanlar I 13 Referans: Bolşoy Buz Sarayı, Soçi, Rusya Bina, 2014 Kış Olimpiyat Oyunları için inşa edildi. Donmuş su damlacıkları görüntüsü konseptine dayanan Arena nın mimarisi ünlü Fabergé yumurtasını andırmaktadır. Ürünler/Çözümler: Arena duman basınçlandırması için 75 adet AXC fanla donatılmıştır. TA üniteleri ve kanal fanları, taze hava sağlamak ve egzoz için kullanılmaktadır. İnşaat 2012 de tamamlandı. Binanın toplam alanı m 2.

14 14 I Yangın güvenliği Duman egzoz fanları Emniyetiniz için özelleştirilmiş çözümler Emniyet ile ilgili uygulamalar, özel çözümler gerektirir. Systemair, havalandırma teknolojisi alanındaki lider tedarikçilerden biri olarak, eşsiz çeşitlilikte duman egzoz fanları sunar. Bu fanlar, pazar standartlarını belirlemektedir. Duman egzoz fanları serimizin tamamı Avrupa ürün ve test standardı EN uyarınca test edilmiştir ve aşağıdaki sıcaklık sınıflarını kapsamaktadır: F C/120 dak. F C/120 dak. F C/120 dak. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla duman egzoz fanı bulabilirsiniz. DVV çatı fanı m³/h e kadar DVG çatı fanı m³/h e kadar AXC(B) aksiyal fan m³/h e kadar

15 Yangın güvenliği I 15 Referans: VM-Mountain, Danimarka VM-Mountain, 4 adet büyük uluslararası mimarlık ödülü kazanmıştır. Danimarka nın mimari yeteneklerinden biri olan mimar Bjarke Ingels, Kopenhag da entegre ve katlı otoparkı bulunan bir bina tasarladı. Ingels, tamamı bir katlı otoparkın üstünde, cepheleri farklı yönlere bakan ve apartman dairelerinin dağların terasları gibi düzenlendiği bir bina tasarladı. Ürünler/Çözümler: Systemair, VM-Mountain a Cebecon 5 kontrol sistemi ve aksesuarları ile birlikte MUB model fanlar ve WVA duman egzoz üniteleri ile K serisi kanal fanlarımızdan tedarik edilmiştir. WVI/WVA duvar fanı m³/h e kadar MUB/F radyal fan m³/h e kadar AXC(F) aksiyal fan m³/h e kadar AXC(B)-G aksiyal fan m³/h e kadar

16 16 I Tünel fanları Tünel fanları Yüksek performanslı komple sistemler Tünel fanlarımız; karayolu, metro ve demiryolu tünellerinde emniyet ve konforu garantiler. Henüz tünel projesinin inşası sırasında şantiyeye temiz hava sağlar. Tünel fanları, egzoz gazlarını, tozu ve ısıyı dışarıya aktararak insanlar ve makineler için makul koşullar sağlar. Yangın çıkması durumunda, kaçış güzergahlarını duman ve ısıdan korur. Tünel egzoz fanlarımız, EN e göre 400 C ye varan sıcaklıklarda 120 dakika süreyle test edilmiştir. Systemair, elektrik kontrol panosu, fan ve aksesuarlar içeren komple sistemler sunabilir. 150 m³/saniye ve 5000 Pa a varan debiler mevcuttur. AXR/AXC aksiyal fan Tek ve çok kademeli, tek yönlü ve çift yönlüdür AJ Tünel-Jet-Fan N e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla tünel fanı bulabilirsiniz 2.4 m çapına kadar fanlar bulmak mümkündür

17 Referans: A2 veya Egnatia Odos, Yunanistan 2 numaralı Otoban (E90), Yunanistan daki en büyük altyapı projesi olarak kabul edilir. Batı Yunanistan ın Igoumenista limanı ile doğudaki Türkiye sınırını birbirine bağlar. 670 km lik yol, çoğunlukla zorlu arazilerden geçer, bu nedenle inşaat, pek çok köprünün yanı sıra toplam uzunluğu 49,5 km olan 76 adet tüneli de kapsamaktadır. Systemair 2004 ile 2009 arasında 300 den fazla çapları 710 ve mm olan AJ modeli tünel jet fan tedarik etmiştir. Bu fanlar çift yönlüdür ve kırmızı toz boya kaplıdır. Deduster 50 m³/saniyeye kadar hava debisi % toplam filtre verimliliği Filtre elemanları basınçlı havayla kolayca temizlenebilir TBM lerde (Tünel Açma Makinesi) kuruluma uygundur

18 18 I Fanlar Otopark jet fanları Özelleştirilmiş sistemler Daha iyi hava kalitesi, daha düşük yatırım ve işletme maliyetleri kadar yangın durumunda optimum emniyet yer altı otoparkları için jet fan sistemlerinin avantajları arasındadır. Systemair, sistem tedarikçisi olarak gerekli tüm bileşenleri tek bir kaynakta ve projeye uyarlanmış şekilde sunar: Jet fanlar, ana egzoz/taze hava fanlarının yanı sıra kontrol sistemi, damperler ve mühendislik hizmetleri de sunulmaktadır. AJR-TR Jet fan İtme kuvveti: N Henüz planlama evresindeyken, gerektiğinde verimli işletmeyi garantilemek için müşterilerimize CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) yoluyla destek sağlarız. Systemair jet fanları, EN e göre test edilmiştir ve F C/120 dakika ve F C/120 dakika sıcaklık sınıfına karşılık gelmektedir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla otopark jet fanı bulabilirsiniz AJ8 Jet fan İtme kuvveti: N IV Jet fan İtme kuvveti N Referans: Dubai Mall, Birleşik Arap Emirlikleri Dünyadaki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall, Ocak 2008 de açılmıştır. Systemair, yer altı otoparkların havalandırması için AJR tipi jet fanı tedarik etmiştir. İstek üzerine jet fanlar özel beyaz toz boya ile kaplanmıştır. Alışveriş merkezinde yaklaşık araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.

19 AHU N o DANVENT DV , TIME AHU N o DANVENT DV , TIME Havalandırma I 19 Modüler klima santralleri Yüksek esneklik Modüler klima santrallerimiz, havalandırma sistemlerine ihtiyaç olan yerlerde esneklik sağlar. Müşteri gereksinimlerine göre, modüler bir sistem olarak yapılandırıldıkları için ilgili binada kusursuz bir iklimlendirme sağlarlar. Yassı F ünitesi m³/h e kadar Kombinasyon olanakları çok geniştir. Modüler klima santralleri aynı zamanda tam entegre kontrollerle donatılmış olarak da üretilebilmektedirler. Kübik K Ünitesi m³/h e kadar Flexline m³/h e kadar TIME EC m³/h e kadar Pulkovo Havalimanı, St. Petersburg St. Petersburg da bulunan Pulkovo Havalimanı Rusya nın dördüncü büyük havalimanıdır. 14 milyon yolcu kapasitesi olan havalimanının havalandırmasında;kapasitesi m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 97 adet Flexline serisi klima santrali kullanılmıştır.

20 20 I Havuz ve ameliyathane santralleri Havuz ve Ameliyathane santralleri Özelleştirilmiş Uygulamalara Paket Çözümler Kapalı havuz mahallerinde nem kontrol altına alınmadığı zaman konfor koşullarını bozar ve binaya zarar verir. Systemair HSK Poolline HPL Nem Alıcı Klima Santralleri en iyi paket çözümleri sunmaktadır. Isı borulu ısı geri kazanım eşanjörü (Heat Pipe) ile ısı geri kazanım uygulanmasıyla enerji verimliliği yükseltilerek, işletme maliyetleri en aza indirgenmiştir. Mikro işlemcili kontrol ünitesi ile gece, gündüz ve mevsim geçişlerinde farklı çalışma biçimlerinde çalıştırılabilmektedir. Paket Hijyen Klima Santralleri ise çağımız koşullarında gelişen tıp teknolojisi ve temiz oda gereksinimlerini karşılamak amacı ile Systemair HSK tarafından geliştirilmiştir.mediline Serisi Paket Hijyen Klima Santralleri kullanım yerleri bakımından hassas ve steril şartlar gerektiren, ameliyathane, temiz oda, gıda, hava savunma, uzay ve havacılık endüstrileri ile ilaç ve kimya endüstrilerinde ayrıca buna benzer steril uygulamaların yapıldığı hijyen koşullarının gerekli olduğu endüstrilerin tamamında hava ihtiyaçlarını, pozitif veya negatif basınç gereksinimlerini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Mediline serisi cihazlar, steril mahal içerisindeki sıcaklık, nem, filtre ve fan basınç değerlerini ölçüp, kontrol altında tutabilecek otomasyon ekipmanlarına sahiptir. Poolline Havuz Santrali m³/h e kadar Mediline Paket Tip Hijyenik AHU m³/h e kadar Referans: Fiona Stanley Hospital / Avustralya Mediline Paket Hijyen Klima Santrali, Avustralya nın en büyük hastane yatırımı olan Fiona Stanley Hospital tarafından tercih edilmiştir. Hastanenin yoğun bakım ve ameliyathane ünitelerinin havalandırmasında, kapasiteleri m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 22 adet Paket Hijyen Klima Santrali kullanılmıştır.

21 AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX Havalandırma I 21 Kompakt klima santralleri Yerleştirin - bağlayın - keyfini sürün! Kompakt klima santrallerimiz hem enerjiden hem de zamandan kazandırır. Bağlantıya hazır teslim özelliği, montaj kolaylığı sağlar. Fan, filtre, ısı geri kazanım eşanjörü, ısıtıcı bataryanın yanı sıra kontrol ve regülasyon ünitesi gibi tüm bileşenler entegre ve birbiriyle koordinelidir. Bu sayede, ofisler, okullar, oteller ve diğer pek çok binada sağlıklı ve konforlu bir iklimlendirme sağlanır. Cihazlarımız, modern motor teknolojisi ve çok verimli ısı eşanjörleri sayesinde son derece yüksek enerji verimliliği sağlar. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla kompakt klima santrali bulabilirsiniz. TA Klima Santrali m³/h e kadar Topvex SR/SX Kompakt Ünite SR: m³/h e kadar SX: m³/h e kadar R = Ratory ısı eşanjörü X = Karşıt akımlı ısı eşanjörü Topvex FR Kompakt Ünite Ratory ısı eşanjörlü m 3 /h e kadar Topvex TR/TX Kompakt Ünite TR: m³/h e kadar TX: m³/h e kadar DVCompact Kompakt Ünite Ratory ve karşıt akımlı ısı eşanjörleri, besleme ve egzoz üniteleriyle Kompakt ünite aksesuarları: R = Ratory ısı eşanjörü X = Karşıt akımlı ısı eşanjörü m³/h e kadar Topvex SC Kompakt Ünite Yüksek verimliliğe sahip karşıt akımlı ısı eşanjörü ile m³/h e kadar Topvex SoftCooler Soğutma kapasitesi: TR: 25 kw a kadar SR: 23 kw a kadar DVCompact SoftCooler Soğutma kapasitesi: 96 kw a kadar

22 22 I Havalandırma Referans: Flame Tower, Bakü, Azerbaycan Azerbaycan ın başkenti Bakü de inşa edilen ve Azerbaycan ın en prestijli projelerinden biri olarak kabul edilen Flame Tower projesinde, kapasiteleri m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 69 adet Flexline Klima Santrali kullanılmıştır.

23 Havalandırma I 23 Banyo fanları Sessiz ve dekoratif çözümler Systemair; banyo, tuvalet ve küçük depolar gibi mekanların havalandırılması için küçük, iç ortam tipi fanlar üretmektedir. Duvar ve pencere montajına uygun olan fanlar bazı durumlarda kanal bağlantılarına da izin verir. Systemair banyo fanları sessiz, düşük enerji tüketen ürünlerdir. Timer ve paslanmaz gövde opsiyonlarına da sahiptir. adresindeki online kataloğumuzda banyo fanları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. B-Plus Timer ve nem sensörü max. 320 m 3 /h B-23/30 Pencere Tipi max m 3 /h Silentis INOX Paslanmaz kapak, Timer max. 190 m 3 /h CB Plus Yüksek basınçlı santrifüj kanat yapısı max. 270 m 3 /h

24 24 I Havalandırma Konut havalandırması Sağlığı düşünen tüketimi düşüren ürünler! Isı geri kazanımı içeren bir havalandırma ünitesi, yüksek yaşam konforu sunar. Systemair in konut tipi klima santralleri evler, küçük ofisler ve benzeri mekanlara uygulanır. Yeni cihazlarımız, pazardaki düşük enerji tüketimi ve düşük ses seviyelerine yönelik yüksek talebi karşılar. EC teknolojisi fanlarda yüksek enerji verimliliğini garantiler ve SFP faktörünün düşük tutulmasında etkilidir. Cihazlarımız, rotary veya karşıt akımlı ısı eşanjörleri içerir ve her koşulda yüksek verimlilikle çalışır. Cihazlar modern bir kontrol sistemi tarafından işletilip izlenir ve cihazın durumu kolaylıkla gözlenebilir. adresindeki online kataloğumuzda konut tipi havalandırma üniteleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. TFF Besleme valfi Balance egzoz valfi Elegant besleme valfi Plastik kanal, ISO+kanal, yassı kanal, yuvarlak kanal

25 Havalandırma I 25 Isı geri kazanım sistemine sahip konut SAVE VTC m 2 ye kadar SAVE VSR m 2 ye kadar SAVE VTR m 2 ye kadar SAVE VTR m 2 ye kadar

26 26 I Hava dağıtım ürünleri Hava dağıtım ürünleri Teknoloji ile tasarımın kusursuz birleşimi Systemair, özel ve ticari binalar için hava dağıtım ürünleri, valfler ve debi regülatörleri geliştirir, üretir ve satar. Bu bileşenler, iç mekan tasarımı gerekliliklerine uymakla kalmaz, konforlu bir iç mekan iklimlendirmesine katkı da sağlar. Cihazlarımızın teknik özellikleri, Avrupa nın en gelişmiş laboratuvarlarından biri olan AR-GE laboratuvarımızın garantisi altındadır. Burada müşterilerimize uygun veriler sağlayabilmek için hava hacimlerini, atışı, koanda etkisini, ses düzeyini ve sıcaklık değişimlerini ölçüyoruz. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla hava dağıtım ürünü bulabilirsiniz. TSD Tavan difüzörü VVKR-Q Tavan difüzörü AJD jet nozzle IKD Tavan difüzörü Debi regülatörü SPI Iris damper Konika Tavan difüzörü NOVA Besleme/ egzoz havası menfezi Sinus-A Tavan difüzörü

27 Referans: Norveç, Trondheim daki Atmel binası Tamamen esnek oda yerleşimli bir ofis binası olan Atmel in yeni bina kompleksi için başarılması gereken buydu. Bu hava hacimleri ve dağıtımını sonradan değiştirme olanağını gerektiriyordu. Sinus serisindeki besleme havası difüzörleri ve bunlara karşılık gelen plenum kutuları sayesinde, dağıtım modeli ve debiler kurulum tamamlandıktan sonra dahi hassas olarak ayarlanabildi. Sistem, açık ofis yerleşiminde sürekli olarak iyi bir iklim kalitesi sağlamak için tasarlandı.

28 28 I Hava kontrol elemanları Hava kontrol elemanları Havanın akıllı yolu Değişken hava debili (VAV) sistemlerde, soğutma yükü arttıkça hava debisi artar, azaldıkça hava debisi azalır. VAV sistemi, konfor havalandırması için mümkün olan en verimli, enerji tasarruflu ve havalı çözümdür. Tipik olarak VAV sisteminde hava debisi CAV sistemine göre % 60 daha azdır. Optima R VAV ünitesi m 3 /h debi aralığı RPK-R & RPR-I CAV regülatürü, izolasyonlu ve izolasyonsuz versiyon Optima - RI VAV ünitesi, çift cidarlı m 3 /h debi aralığı RPK-S & RPK-S-I CAV regülatürü, izolasyonlu ve izolasyonsuz versiyon Optima RS VAV ünitesi, yuvarlak giriş dikdörtgen çıkış m 3 /h debi aralığı

29 Yangın damperleri I 29 Yangın damperleri Tüm yangın damperleri standart olarak EN ye göre, ve EIS* performans özelliklerine uygun şekilde tasarlanır ve CE tarafından belgelenir. Damperler standart olarak bir manuel aktüatör, mikro-switch, elektro-mıknatıslar veya servo motorlu çalıştırıcı ve iletişim kontrol üniteleri gibi isteğe bağlı aksesuarla donatılabilir. *E = Gövde bütünlüğü I = Termal yalıtım S = Duman sızıntısı PKIR 3G 1396-CPR-0076 PKIR Yuvarlak yangın damperleri EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD CPD-0062 ATEX e uygun yangın damperleri EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir, Ex II 2/- G c IIB sınıfı için 94/9/EC direktifine uygundur 1396-CPD-0061 PKIS 3G 1396-CPR-0077 Kare yangın damperleri EI90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD-0058 Tek kompartıman için duman damperleri E (v e h o i o) S500C AAsingle EN a göre test edilmiştir 1396-CPD CPD-0061 PKIS Tahliye damperleri EI30/E60S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD-0050 Çok kanatlı yangın damperi EI190, EI2120, E120, EW60 EN e göre test edilmiştir Kartuş tip yangın damperi EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiş ve EN e göre sınıflandırılmıştır

30 30 I Yangın damperleri Referans: Aupark Kosice Alışveriş Merkezi, Slovakya Aupark taki alışveriş merkezi, Košice nin merkezinde bulunur ve Slovakya daki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Slovakya da açılan dördüncü Aupark, Kosice ye neredeyse 100 milyon luk bir yatırımla gelmiş ve bölgeye 800 e yakın istihdam sağlamıştır. Aynı zamanda Doğu Slovakya şehir merkezindeki en modern otopark sistemine sahiptir. Otopark 1100 araç kapasitesine sahiptir. Systemair, toplam tutarında farklı türlerde fanlar (kanal, çatı, aksiyal), hava perdeleri, hava dağıtım ürünleri ile yangın damperleri tedarik etmiştir.

31 Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları I 31 Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları Havalandırma, hava dağıtımı ve HVAC ekipmanları konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olan Systemair, iklimlendirme ve soğutma pazarına da girmiştir. Üretim, yüksek teknolojili makinelerle yapılmaktadır. Soğutma Grupları ile Isı Pompalarının geliştirilmesi ve test edilmesi için Avrupa daki en modern Ar-Ge merkezlerinden birine sahiptir. Systemair Soğutma Grupları 20 kw ile 1700 kw arasında değişen endüstriyel süreçlerdeki geniş bir uygulama aralığını karşılamaktadır. Seri, hava ve su soğutmalı Soğutma Grupları ve Isı Pompalarından oluşur. Serinin tamamı Eurovent sertifikalıdır. Advance A Sınıfı SyScroll Air EVO HP AQVL/AQVH Advance DCI scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScroll Air EVO CO HP TR AQWL/AQWH Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScrew Air EVO SLS HE Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, vidalı kompresörlü Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, vidalı kompresörlü kw 1142 to 1690 kw Basic SyScroll Air CO/HP SyScroll Air CO/HP Scroll kompresör Scroll kompresör kw kw kw kw

32 32 I Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları SyScroll Air CO/HP VLS/VLH/VLR Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScroll Air CO HP TR SyScrew Air CO Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw Basic B Sınıfı WQL/WQH WQL/WQH Scroll kompresör Scroll kompresör kw kw kw kw EVO A Sınıfı SyScrew Water EVO Vidalı kompresör kw

33 Su terminalleri I 33 Hassas kontrol klima cihazları Bu seriye ait klimalar, işletmedeki duyulur ısı yüklerinin gerekli olduğu durumlarda hassas kontrollü iklimlendirme için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 5 kw ile 153 kw aralığına uygun uygulamalar arasında bilgisayar odaları, dijital telefon santralleri, şalter odaları, hava tahmin istasyonları, tıbbi laboratuvarlar, CAT ve MR tarayıcıların yanı sıra duyulur ısı yükünün bağıl nem değiştirilmeden dağıtılması gereken diğer tüm uygulamalar da bulunur. Alttan veya üstten akışlı olabilen seri, geniş bir aksesuar ve tasarım yelpazesi ile azami esneklik sunar. CD DX dikey paket kw CW Sulu tip dikey paket kw R407C MD DX dikey paket kw Kondenser Ünitesi Free-cooling R407C CG Hava soğutmalı kondenser SyFreeCool Nominal A 0 C - W 15/10 C

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları systemair 2 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

Villavent Konut Havalandırma Sistemleri

Villavent Konut Havalandırma Sistemleri Fanlar Isı Geri Kazanım Üniteleri Soğutma Grupları ve Klimalar Hava Dağıtım Ürünleri Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Villavent Konut Havalandırma Sistemleri Systemair den akıllı havalandırma çözümleri

Detaylı

kataloğu VRV KONFOR TASARIM RESTORANLAR BANKALAR HAVALANDIRMA MAĞAZA ISITMA VERİMLİLİK NEMLENDİRME

kataloğu VRV KONFOR TASARIM RESTORANLAR BANKALAR HAVALANDIRMA MAĞAZA ISITMA VERİMLİLİK NEMLENDİRME MAĞAZA VRV OTELLER ISITMA OFİS TASARIM RESTORANLAR Ticari BANKALAR SİNEMALAR SICAK SU SICAKLIK OFİS ISITMA ISITMA Çözümler ISITMA BANKALAR HAVALANDIRMA VERİMLİLİK NEMLENDİRME OTELLER OKULLAR SOĞUTMA RESTORANLAR

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi

İçindekiler. Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi İçindekiler Giriş En Son Teknolojilerimiz Neden City Multi? Uygulama Alanları Mitsubishi Electric City Multi Dış Üniteler S Serisi HeatPump Y Serisi HeatPump Düşük CO2'li Y Serisi Zubadan Heatpump Y Serisi

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

Flexline. Klima Santrali

Flexline. Klima Santrali Flexline Klima Santrali İçindekiler HAKKIMIZDA... 1. ÜRÜN SERTİFİKALARI... 1.1. CE İşareti... 1.2. EUROVENT Sertifikası... 1.3. GOST Sertifikası... 1.4. TSEK Sertifikası... 1.5. ISO 9001 Sertifikası...

Detaylı

izin işiniz VRV ÜRÜN SERİSİ TİCARİ KATALOG

izin işiniz VRV ÜRÜN SERİSİ TİCARİ KATALOG izin işiniz bizim işimiz VRV ÜRÜN SERİSİ TİCARİ KATALOG Avantajları Bina Bina sahipleri için için avantajlar Daikin ın Daikin ın özel inverter özel inverter teknolojisi teknolojisi ve değişken ve değişken

Detaylı

HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME

HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME VRV SİSTEMLERİ HAVAYI İHTİYACINIZA GÖRE ŞEKİLLENDİRME www.daikin.eu BİNA SAHİPLERİ İÇİN AVANTAJLAR Daikin ın özel inverter teknolojisi ve gelişmiş soğutucu akışkan kontrol teknolojisi sayesinde, VRV III

Detaylı

Bireysel ve Merkezi Soğutma, Isıtma ve Havalandırma Sistemleri. Genel Katalog

Bireysel ve Merkezi Soğutma, Isıtma ve Havalandırma Sistemleri. Genel Katalog Bireysel ve Merkezi Soğutma, Isıtma ve Havalandırma Sistemleri Genel Katalog Önsöz ÜRETİM KALİTESİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİNDE LİDER Ostend, Belçika da kurulduğumuz 1972 yılından bu yana, daha yakın geçmişte

Detaylı

DEĞİŞKEN SOĞUTUCU AKIŞKAN DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ

DEĞİŞKEN SOĞUTUCU AKIŞKAN DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ DEĞİŞKEN SOĞUTUCU AKIŞKAN DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ Daikin Europe N.V. s. 02 Daikin, endüstriyel, ticari ve konut tipi kullanım için yüksek kaliteli iklimlendirme ekipmanlarını 70 yıldır başarılı bir şekilde

Detaylı

WS Serisi. Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi

WS Serisi. Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi Su Soğutmalı Inverter Multi-Split Heat Pump Merkezi Klima Sistemi WS Serisi Bu katalogda verilen teknik bilgiler, en son yeniliklerin müşterilere aktarılabilmesi için önceden bildirilmeksizin ASAL tarafından

Detaylı

Paket Klima Sistemleri

Paket Klima Sistemleri Paket Klima Sistemleri www.formgroup.com Paket Klima Sistemleri 1895 yılında Amerika da kurulan Lennox firması 23.000 çalışanı, 25 fabrikası, 2.500 bayisi ve 3 milyar doları aşkın cirosu ile dünya çapında

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Wilo referans projeleri

Wilo referans projeleri Wilo referans projeleri Wilo Dünyanın her yerinde size hizmet vermeye hazırız. 1872 den bu yana Wilo olarak sektörümüzde dünya çapında yeni standartlar ve akılcı çözümler üretmeyi vizyon edindik. Şirketimizin

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi.

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Sabit Debili %100 Taze Havalı Primer Havalandırma Santralı Kontrol Sistemi

Sabit Debili %100 Taze Havalı Primer Havalandırma Santralı Kontrol Sistemi Sabit Debili %100 Taze Havalı Primer Havalandırma Santralı Kontrol Sistemi Sistem; ısıtıcı serpantin, taze hava ve egzoz havası damperleri ile aspiratör ve vantilatörden oluşmaktadır. Sistem %100 Taze

Detaylı

Mediline Paket Hijyen. Klima Santrali

Mediline Paket Hijyen. Klima Santrali Klima Santrali Genel Özellikler Mediline Serisi Paket Hijyen Klima Santralleri, çağımız koşullarında gelişen tıp teknolojisi ve temiz oda gereksinimlerini karşılamak amacı ile Systemair HSK tarafından

Detaylı

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI 1-Kullanım amacına göre Konfor klima Endüstriyel klima Hijyenik klima 2- Büyüklüğüne göre Bireysel klima Merkezi Klima 3- Fan Basıncına Göre: Yüksek basınçlı

Detaylı

memnuniyet üretir Ürün Kataloğu

memnuniyet üretir Ürün Kataloğu memnuniyet üretir Ürün Kataloğu Ürün Kataloğu www.airplus.com.tr Klima Santralleri DX Bataryalı Klima Santralleri Havuz Nem Alma Santralleri Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazları DX Bataryalı Tavan Tipi

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Dünyayı harekete geçiren fikirler 2 13 1 15 9 8 12 11 16 7 10 5 14 6 3 4 Hänel Rotomat endüstriyel

Detaylı

4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Isı sektörünün genç ve dinamik firması Baykan Kombi, kurulduğu 1987 yılından itibaren tüketicilerin ihtiyaçlarını, duygularını ve yaşam tarzlarını dikkate

Detaylı

Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite

Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite Logamax Buderus Plus GB162 Yoğuşmalı Duvar Kazan Tipi Yoğuşmalı Kazan 65-100 kw Logamax plus GB162 Kompakt Boyutlar, Yüksek Kapasite 1 Logamax plus GB162 Performansı, memnuniyetinizi artıracak. Kaliteli

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

ERKE OFİS & EĞİTİM BİNASI RENOVASYON PROJESİ

ERKE OFİS & EĞİTİM BİNASI RENOVASYON PROJESİ UILDING TUDY Yeşil yapı ve yerleşimleri, sürdürülebilirliği, sertifikasyon süreçlerini ve çevre dostu malzemeleri konu aldığımız dergimizin yenilenen yüzünde yapılı çevre uygulamalarına daha detaylı yer

Detaylı