1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları."

Transkript

1 1 I Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği İklimlendirme Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları Ürünler

2 2 I Systemair Kalitenin global gücü Systemair, 1974 yılında havalandırma sistemlerini yalınlaştıran yuvarlak santrifüj kanal fanlarının geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesine öncülük eden bir fikir ile kuruldu. Mottomuz olan The Straight Way, o zamandan bugüne, bir ürün konsepti olmaktan çok iş felsefesi olarak benimsendi. Zaman içerisinde ürün portföyümüz genişledi ve bugün enerji verimli fanlar, klima santralleri, hava dağıtım ürünleri, soğutma grupları, hava perdeleri ve ısıtma ürünlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesine ulaştı. Bu ürünler sağlam; seçimi, bakımı ve kullanımı kolay ürünlerden oluşmaktadır.

3 Systemair I 3 İçindekiler Dünyada Systemair 4 Yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları 6 Multibox 7 Çatı fanları 8 Termo fanlar 9 Ex-Proof fanlar 10 Plastik fanlar 11 Aksiyal fanlar 12 Duman egzoz fanları 14 Tünel fanları 16 Otopark jet fanları 18 Modüler klima santralleri 19 Havuz ve ameliyathane santralleri 20 Kompakt klima santralleri 21 Banyo fanları 23 Konut havalandırması 24 Hava dağıtım ürünleri 26 Hava kontrol elemanları 28 Yangın damperleri 29 Hava ve su soğutmalı soğutma grupları 31 Hassas kontrol klima cihazları 33 Sulu terminal üniteleri 34 VRF 35 Hava perdeleri 36 Fanlı ısıtıcılar 38 Radyant ısıtıcılar 39 Yer konvektörleri 40 İş konseptimiz, yüksek kaliteli havalandırma ürünlerini geliştirmek, üretmek ve pazarlamak üzerine kuruludur. Sizi, bu broşürde havalandırma teknolojisi dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz.

4 4 I Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip modern makinelerle neredeyse tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şirketin ölçüm alanındaki en gelişmiş test tesisi de burada yer almaktadır. Windischbuch, Almanya: Avrupa'nın önde gelen tünel fanı ve jet fan üreticilerindendir. Tesiste, fanlar ve modüler klima santralleri üretilmektedir. Hässleholm, İsveç: VEAB, elektrikli kanal ısıtıcıları konusunda Avrupa'nın önde gelen firmalarından biridir. Elektrik ve su bazlı ısıtma ve soğutma bataryaları üretimi yapar. Ukmerge, Litvanya: Isı geri kazanım sistemli küçük klima santralleri üretimi yapar. Maribor, Slovenya: EN sertifikalı, santrifüj duman tahliye fanları konusunda uzman bir tesistir. Hasselager, Danimarka: Modüler klima santrali üretimi yapılmaktadır. Bratislava, Slovakya: Bratislava daki fabrika, hava dağıtımı ürünleri ve EN sertifikalı yangın ve duman damperleri üretmektedir.

5 Systemair I 5 Kalite: Systemair, ISO 9001, ISO ve ATEX gerekliliklerine göre sertifikalandırılmıştır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımız Avrupa nın en modern laboratuvarlarından biridir; ölçümler AMCA ve ISO gibi uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Enerjide tasarruf edin, işletme maliyetlerinizi düşürün! Green Ventilation etiketli ürünlerimiz, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline sahiptir. Green Ventilation etiketli tüm ürünler enerji ekonomisi ile verimliliği bir araya getirir. Kansas City, ABD Bouctouche, Kanada Dal, Eidsvoll, Norveç Hasselager, Danimarka Langenfeld, Almanya Windischbuch, Almanya Madrid, İspanya Skinnskatteberg, İsveç Hässleholm, İsveç Ukmerge, Litvanya Bratislava, Slovakya Maribor, Slovenya Milano, İtalya İstanbul, Türkiye Yeni Delhi, Hindistan Hyderabad, Hindistan Kuala Lumpur, Malezya Kuala Lumpur, Malezya: Asya pazarına yönelik ürünler üretilmektedir. Madrid, İspanya: Klima santralleri üretimi yapılmaktadır. Dal, Eidsvoll, Norveç: Tesiste, Norveç pazarı için klima santralleri üretilmektedir. Yeni Delhi, Hindistan: Yeni Delhi ve Noida daki fabrikalarda menfez ve difüzör üretilmektedir. Bouctouche, Kanada: Klima santrali ile ticari ve mesken uygulamaları için inline fan imal eden ana üretim tesisidir. Kansas City, ABD: ABD pazarı için fan üretimi yapılmaktadır. Milano, İtalya: İtalya daki fabrikada geniş bir su soğutma grubu yelpazesi geliştirmekte ve üretmektedir. İstanbul, Türkiye: Avrupa'nın önde gelen Klima Santrali üreticilerindendir. Tesiste; klima santralleri, fan coil ve ısı geri kazanım üniteleri üretilmektedir.

6 6 I Fanlar Yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları Gelenekten gelen kalite Systemair in yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları, çok çeşitli aksesuar seçeneği ile hemen hemen bütün havalandırma uygulamaları için doğru çözümü sunar. Systemair yuvarlak kanal fanları, türünün ilk örneğidir ve ilk üretildiği o dönemde havalandırma dünyası için bir devrim olmuştur. Geçen 35 yıl içinde sürekli olarak geliştirilen yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanlarımız, performans, işlevsellik ve güvenilirlik anlamında günümüzün standartlarını belirler. Systemair yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları, taze hava ve egzoz sistemleri için kompakt çözümlere ihtiyaç duyulan her türlü sanayi tesislerinde, ofis ve konutlarda kullanılmaktadır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla yuvarlak ve dikdörtgen kanal fanları bulabilirsiniz. KD yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KE/KT dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar prioair yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar RS/RSI dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar K yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KVO düşük ses seviyeli yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar RVK yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar KVKE düşük ses seviyeli yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar

7 Fanlar I 7 Multibox Güçlü ve son derece esnek Systemair Multibox standartları belirliyor. Atış yönü ve yan panellerin yerini kolayca değiştirmek şartıyla istediğiniz zaman şantiye koşullarına göre ayarlanabilir. Kapsamlı aksesuar serisi, kanallar arasında özel bağlantılar yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. Multibox EC de, oturmuş özellikler iyileştirildi ve geleceğe hazırlandı. Bu model, Multibox ın avantajlarını enerji verimli EC motorlarla birleştirmektedir. Yeni motor teknolojisi, verimli tasarımı sayesinde yalnızca enerji tüketimi ve CO 2 salınımını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece takdir gören düşük işletme giderleri de sağlıyor. Multibox, mutfak egzoz sitemleri gibi daha çetin ortamlardan hava egzozu için de kullanılabilir. MUB kare kanal fanı m³/h e kadar MUB EC kare kanal fanı m³/h e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla Multibox modeli bulabilirsiniz. Her şey bir fikir ile başladı Her şey, IBM marka bir bilgisayarın soğutma fanından esinlenerek başladı. O zamana dek kullanılan fan modellerinde, havanın daha fazla dolaşması için eğik bir kısım kullanılıyordu. Bu sistem konfordan uzak ve pahalıydı fakat başka alternatifi yoktu. Bu duruma yuvarlak kanal fanı ile bir çözüm bulundu. Artık eğik kısımlara ihtiyaç duyulmadan daha iyi bir işlevsellik elde ediliyordu. Bu ürün fikri, Systemair ın Skinnskatteberg, İsveç te kurulmasını sağlayan ilk kıvılcım oldu. Bu resimde görülen K-fan, Skinnskatteberg, İsveç teki bir atık su tesisinde 30 yılı aşkın süredir kesintisiz kullanılıyor.

8 8 I Fanlar Çatı fanları Klasiklerimiz Systemair in geniş çatı fanı yelpazesi, gereksinimlerinizi mükemmel şekilde karşılayacak çok sayıda seçenek sunar. Sağlam ve dayanıklı çatı fanları, güvenilir egzoz çözümleri sağlamaktadır. Systemair çatı fanları, yatay ve dikey egzoz için bulunmaktadır. Ürün portföyünü, düşük ses seviyeli ve ex-proof tasarım, duman egzoz ve hava akımının dışında motora sahip termo fanlar tamamlar. DVC çatı fanı, EC motoru sayesinde enerji tüketimini ve dolayısıyla CO 2 salınımını düşürdüğünden işletme giderlerini azaltır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla çatı fanı bulabilirsiniz. TFSK çatı fanı m³/h e kadar DHS sileo çatı fanı m³/h e kadar DVS sileo çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. DVV çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. Referans: Dunajski Kristali, Ljubljana, Slovenya İş ve konut kompleksi, Slovenya nın başkentindeki ticaret ve yerleşim alanında yer almaktır. Projede çeşitli çatı, kanal ve aksiyal fanlara ek olarak farklı büyüklüklerde klima santralleri de bulunmaktadır. DVN çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır.

9 Fanlar I 9 Termo fanlar Uzmanlık ürünümüz Systemair termo fanlar, yüksek sıcaklıkta hava taşınması için ilk tercihtir. Dayanıklılıklarını, mutfak egzozu, proses havası sistemleri, endüstriyel fırınlar veya benzer uygulamalar gibi beklentilerin biraz daha yüksek olduğu alanda gösterir. KBR/KBT Thermo Box m³/h e kadar Modeline bağlı olarak, 200 C ye kadar hava sıcaklıklarını sürekli olarak taşımaya uygundurlar. Systemair yıllar içinde fanlarını yalnızca geliştirmekle kalmamış, aynı zamanda ürün yelpazesini genişletmiştir. Bu nedenle uygulama alanı son derece geniştir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla termo fan bulabilirsiniz. MUB/T Multibox m³/h e kadar DVN çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. ZenAx santrifüj fan m³/h e kadar DVV çatı fanı m³/h e kadar Ses yalıtımlı modeller bulunmaktadır. MUB/T-S Multibox m 3 /h e kadar AXCBF Motoru hava akımı dışında aksiyal fan m 3 /h e kadar

10 10 I Fanlar Ex-Proof fanlar Emniyetiniz için biraz daha fazlası Ex-proof fanlar en güçlü alanlarımızdan biridir. Ürün portföyümüz, patlama riski olan alanların havalandırması söz konusu olduğunda en yüksek beklentileri karşılar. Tüm Systemair Ex fanlar, 94/9/EC ATEX direktifine uygundur ve Ex e emniyet artışı veya Ex d aleve dayanıklı gövde tipi tutuşma korumasına girer. Seri, Ex zonu için onaylanmış uygun aksesuarlarla tamamlanır. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla ex-proof fan bulabilirsiniz. DKEX Radyal fan m³/h e kadar EX Radyal fan m³/h e kadar AXC-EX aksiyal fan m³/h e kadar RVK-EX yuvarlak kanal fanı m³/h e kadar PRF-EX plastik EX-fan m³/h e kadar KTEX dikdörtgen kanal fanı m³/h e kadar AW-EX aksiyal fan m³/h e kadar DVV-EX çatı fanı m³/h e kadar DVEX çatı fanı m³/h e kadar Referans: Freiberg, Almanya da Choren Industries Choren Industries, katı biyokütleler ve karbonlu artıklar için önde gelen gaz üretim teknolojisi tedarikçilerinden biridir. Sentetik bioyakıta ayrılmış, dünyadaki ilk ticari üretim tesisi olan Beta tesisi 2007 de inşa edilmiştir. Bu tesiste, DVV-EX 800 tipi yedi adet ex-proof fan ve dört adet AW 200-EX aksiyal fana sahip kompresör odası bulunur.

11 Fanlar I 11 Plastik fanlar Özel uygulamalara dayanıklı fanlar Fanlar, kir, aşındırıcı gaz veya diğer sorun yaratan partiküllerin olduğu yerlerde özel şartlara maruz kalır. Plastik fanlarımız, gıda, elektronik ve kimya endüstrilerindeki uygulamalar için özel olarak geliştirilmiştir. Plastik fanlar, sağlam ve özenle seçilmiş bileşenlerin yardımıyla, elverişsiz koşullarda güvenilir şekilde işlev gösterir. DVP çatı fanı m³/h e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla plastik fan bulabilirsiniz. PRF radyal fan m³/h e kadar Referans: Experimenta, Heilbronn Heilbronn, Almanya daki öğrenim merkezi Experimenta, bilim ve teknoloji geliştirme merkezidir. Systemair, bu tesiste fan ve havalandırma üniteleri sağlamıştır. Örneğin dört adet PRF tipi plastik fan, enerji ve çevre teması bölgesindeki kimya laboratuvarlarını havalandırmaktadır.

12 12 I Fanlar Aksiyal fanlar Fanların en üst noktası Gereksinimleriniz ve uygulamalarınız ne kadar çeşitli olursa olsun, Systemair ın aksiyal fan serisi yeterince geniş ve kapsamlıdır. Uygulama alanı, dünya genelinde büyük alışveriş merkezlerinden yeraltı otoparklarına, tünellere ve metro projelerine kadar yayılmaktadır. Duman tahliyesi ve ex-proof fanlar gibi emniyet ile ilgili uygulamalar, temel yetkinliklerimizin bir parçasıdır. AW sileo ve AR sileo serisi, düşük basınca uygundur, AXC serisi orta-yüksek basınçta, örneğin endüstri uygulamalarında kullanılır. Geniş aksesuar yelpazemiz, bireysel çözümleri mümkün hale getirmektedir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla aksiyal fan bulabilirsiniz. AXC orta basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AW sileo düşük basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AXC-G orta basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AR sileo düşük basınçlı aksiyal fan m³/h e kadar AXC-SC orta basınçlı kısa gövdeli aksiyal fan m³/h e kadar

13 Fanlar I 13 Referans: Bolşoy Buz Sarayı, Soçi, Rusya Bina, 2014 Kış Olimpiyat Oyunları için inşa edildi. Donmuş su damlacıkları görüntüsü konseptine dayanan Arena nın mimarisi ünlü Fabergé yumurtasını andırmaktadır. Ürünler/Çözümler: Arena duman basınçlandırması için 75 adet AXC fanla donatılmıştır. TA üniteleri ve kanal fanları, taze hava sağlamak ve egzoz için kullanılmaktadır. İnşaat 2012 de tamamlandı. Binanın toplam alanı m 2.

14 14 I Yangın güvenliği Duman egzoz fanları Emniyetiniz için özelleştirilmiş çözümler Emniyet ile ilgili uygulamalar, özel çözümler gerektirir. Systemair, havalandırma teknolojisi alanındaki lider tedarikçilerden biri olarak, eşsiz çeşitlilikte duman egzoz fanları sunar. Bu fanlar, pazar standartlarını belirlemektedir. Duman egzoz fanları serimizin tamamı Avrupa ürün ve test standardı EN uyarınca test edilmiştir ve aşağıdaki sıcaklık sınıflarını kapsamaktadır: F C/120 dak. F C/120 dak. F C/120 dak. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla duman egzoz fanı bulabilirsiniz. DVV çatı fanı m³/h e kadar DVG çatı fanı m³/h e kadar AXC(B) aksiyal fan m³/h e kadar

15 Yangın güvenliği I 15 Referans: VM-Mountain, Danimarka VM-Mountain, 4 adet büyük uluslararası mimarlık ödülü kazanmıştır. Danimarka nın mimari yeteneklerinden biri olan mimar Bjarke Ingels, Kopenhag da entegre ve katlı otoparkı bulunan bir bina tasarladı. Ingels, tamamı bir katlı otoparkın üstünde, cepheleri farklı yönlere bakan ve apartman dairelerinin dağların terasları gibi düzenlendiği bir bina tasarladı. Ürünler/Çözümler: Systemair, VM-Mountain a Cebecon 5 kontrol sistemi ve aksesuarları ile birlikte MUB model fanlar ve WVA duman egzoz üniteleri ile K serisi kanal fanlarımızdan tedarik edilmiştir. WVI/WVA duvar fanı m³/h e kadar MUB/F radyal fan m³/h e kadar AXC(F) aksiyal fan m³/h e kadar AXC(B)-G aksiyal fan m³/h e kadar

16 16 I Tünel fanları Tünel fanları Yüksek performanslı komple sistemler Tünel fanlarımız; karayolu, metro ve demiryolu tünellerinde emniyet ve konforu garantiler. Henüz tünel projesinin inşası sırasında şantiyeye temiz hava sağlar. Tünel fanları, egzoz gazlarını, tozu ve ısıyı dışarıya aktararak insanlar ve makineler için makul koşullar sağlar. Yangın çıkması durumunda, kaçış güzergahlarını duman ve ısıdan korur. Tünel egzoz fanlarımız, EN e göre 400 C ye varan sıcaklıklarda 120 dakika süreyle test edilmiştir. Systemair, elektrik kontrol panosu, fan ve aksesuarlar içeren komple sistemler sunabilir. 150 m³/saniye ve 5000 Pa a varan debiler mevcuttur. AXR/AXC aksiyal fan Tek ve çok kademeli, tek yönlü ve çift yönlüdür AJ Tünel-Jet-Fan N e kadar adresindeki online kataloğumuzda daha fazla tünel fanı bulabilirsiniz 2.4 m çapına kadar fanlar bulmak mümkündür

17 Referans: A2 veya Egnatia Odos, Yunanistan 2 numaralı Otoban (E90), Yunanistan daki en büyük altyapı projesi olarak kabul edilir. Batı Yunanistan ın Igoumenista limanı ile doğudaki Türkiye sınırını birbirine bağlar. 670 km lik yol, çoğunlukla zorlu arazilerden geçer, bu nedenle inşaat, pek çok köprünün yanı sıra toplam uzunluğu 49,5 km olan 76 adet tüneli de kapsamaktadır. Systemair 2004 ile 2009 arasında 300 den fazla çapları 710 ve mm olan AJ modeli tünel jet fan tedarik etmiştir. Bu fanlar çift yönlüdür ve kırmızı toz boya kaplıdır. Deduster 50 m³/saniyeye kadar hava debisi % toplam filtre verimliliği Filtre elemanları basınçlı havayla kolayca temizlenebilir TBM lerde (Tünel Açma Makinesi) kuruluma uygundur

18 18 I Fanlar Otopark jet fanları Özelleştirilmiş sistemler Daha iyi hava kalitesi, daha düşük yatırım ve işletme maliyetleri kadar yangın durumunda optimum emniyet yer altı otoparkları için jet fan sistemlerinin avantajları arasındadır. Systemair, sistem tedarikçisi olarak gerekli tüm bileşenleri tek bir kaynakta ve projeye uyarlanmış şekilde sunar: Jet fanlar, ana egzoz/taze hava fanlarının yanı sıra kontrol sistemi, damperler ve mühendislik hizmetleri de sunulmaktadır. AJR-TR Jet fan İtme kuvveti: N Henüz planlama evresindeyken, gerektiğinde verimli işletmeyi garantilemek için müşterilerimize CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) yoluyla destek sağlarız. Systemair jet fanları, EN e göre test edilmiştir ve F C/120 dakika ve F C/120 dakika sıcaklık sınıfına karşılık gelmektedir. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla otopark jet fanı bulabilirsiniz AJ8 Jet fan İtme kuvveti: N IV Jet fan İtme kuvveti N Referans: Dubai Mall, Birleşik Arap Emirlikleri Dünyadaki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall, Ocak 2008 de açılmıştır. Systemair, yer altı otoparkların havalandırması için AJR tipi jet fanı tedarik etmiştir. İstek üzerine jet fanlar özel beyaz toz boya ile kaplanmıştır. Alışveriş merkezinde yaklaşık araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.

19 AHU N o DANVENT DV , TIME AHU N o DANVENT DV , TIME Havalandırma I 19 Modüler klima santralleri Yüksek esneklik Modüler klima santrallerimiz, havalandırma sistemlerine ihtiyaç olan yerlerde esneklik sağlar. Müşteri gereksinimlerine göre, modüler bir sistem olarak yapılandırıldıkları için ilgili binada kusursuz bir iklimlendirme sağlarlar. Yassı F ünitesi m³/h e kadar Kombinasyon olanakları çok geniştir. Modüler klima santralleri aynı zamanda tam entegre kontrollerle donatılmış olarak da üretilebilmektedirler. Kübik K Ünitesi m³/h e kadar Flexline m³/h e kadar TIME EC m³/h e kadar Pulkovo Havalimanı, St. Petersburg St. Petersburg da bulunan Pulkovo Havalimanı Rusya nın dördüncü büyük havalimanıdır. 14 milyon yolcu kapasitesi olan havalimanının havalandırmasında;kapasitesi m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 97 adet Flexline serisi klima santrali kullanılmıştır.

20 20 I Havuz ve ameliyathane santralleri Havuz ve Ameliyathane santralleri Özelleştirilmiş Uygulamalara Paket Çözümler Kapalı havuz mahallerinde nem kontrol altına alınmadığı zaman konfor koşullarını bozar ve binaya zarar verir. Systemair HSK Poolline HPL Nem Alıcı Klima Santralleri en iyi paket çözümleri sunmaktadır. Isı borulu ısı geri kazanım eşanjörü (Heat Pipe) ile ısı geri kazanım uygulanmasıyla enerji verimliliği yükseltilerek, işletme maliyetleri en aza indirgenmiştir. Mikro işlemcili kontrol ünitesi ile gece, gündüz ve mevsim geçişlerinde farklı çalışma biçimlerinde çalıştırılabilmektedir. Paket Hijyen Klima Santralleri ise çağımız koşullarında gelişen tıp teknolojisi ve temiz oda gereksinimlerini karşılamak amacı ile Systemair HSK tarafından geliştirilmiştir.mediline Serisi Paket Hijyen Klima Santralleri kullanım yerleri bakımından hassas ve steril şartlar gerektiren, ameliyathane, temiz oda, gıda, hava savunma, uzay ve havacılık endüstrileri ile ilaç ve kimya endüstrilerinde ayrıca buna benzer steril uygulamaların yapıldığı hijyen koşullarının gerekli olduğu endüstrilerin tamamında hava ihtiyaçlarını, pozitif veya negatif basınç gereksinimlerini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Mediline serisi cihazlar, steril mahal içerisindeki sıcaklık, nem, filtre ve fan basınç değerlerini ölçüp, kontrol altında tutabilecek otomasyon ekipmanlarına sahiptir. Poolline Havuz Santrali m³/h e kadar Mediline Paket Tip Hijyenik AHU m³/h e kadar Referans: Fiona Stanley Hospital / Avustralya Mediline Paket Hijyen Klima Santrali, Avustralya nın en büyük hastane yatırımı olan Fiona Stanley Hospital tarafından tercih edilmiştir. Hastanenin yoğun bakım ve ameliyathane ünitelerinin havalandırmasında, kapasiteleri m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 22 adet Paket Hijyen Klima Santrali kullanılmıştır.

21 AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX AHU N o Range: TOPVEX Havalandırma I 21 Kompakt klima santralleri Yerleştirin - bağlayın - keyfini sürün! Kompakt klima santrallerimiz hem enerjiden hem de zamandan kazandırır. Bağlantıya hazır teslim özelliği, montaj kolaylığı sağlar. Fan, filtre, ısı geri kazanım eşanjörü, ısıtıcı bataryanın yanı sıra kontrol ve regülasyon ünitesi gibi tüm bileşenler entegre ve birbiriyle koordinelidir. Bu sayede, ofisler, okullar, oteller ve diğer pek çok binada sağlıklı ve konforlu bir iklimlendirme sağlanır. Cihazlarımız, modern motor teknolojisi ve çok verimli ısı eşanjörleri sayesinde son derece yüksek enerji verimliliği sağlar. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla kompakt klima santrali bulabilirsiniz. TA Klima Santrali m³/h e kadar Topvex SR/SX Kompakt Ünite SR: m³/h e kadar SX: m³/h e kadar R = Ratory ısı eşanjörü X = Karşıt akımlı ısı eşanjörü Topvex FR Kompakt Ünite Ratory ısı eşanjörlü m 3 /h e kadar Topvex TR/TX Kompakt Ünite TR: m³/h e kadar TX: m³/h e kadar DVCompact Kompakt Ünite Ratory ve karşıt akımlı ısı eşanjörleri, besleme ve egzoz üniteleriyle Kompakt ünite aksesuarları: R = Ratory ısı eşanjörü X = Karşıt akımlı ısı eşanjörü m³/h e kadar Topvex SC Kompakt Ünite Yüksek verimliliğe sahip karşıt akımlı ısı eşanjörü ile m³/h e kadar Topvex SoftCooler Soğutma kapasitesi: TR: 25 kw a kadar SR: 23 kw a kadar DVCompact SoftCooler Soğutma kapasitesi: 96 kw a kadar

22 22 I Havalandırma Referans: Flame Tower, Bakü, Azerbaycan Azerbaycan ın başkenti Bakü de inşa edilen ve Azerbaycan ın en prestijli projelerinden biri olarak kabul edilen Flame Tower projesinde, kapasiteleri m 3 /h ile m 3 /h arasında değişen toplam 69 adet Flexline Klima Santrali kullanılmıştır.

23 Havalandırma I 23 Banyo fanları Sessiz ve dekoratif çözümler Systemair; banyo, tuvalet ve küçük depolar gibi mekanların havalandırılması için küçük, iç ortam tipi fanlar üretmektedir. Duvar ve pencere montajına uygun olan fanlar bazı durumlarda kanal bağlantılarına da izin verir. Systemair banyo fanları sessiz, düşük enerji tüketen ürünlerdir. Timer ve paslanmaz gövde opsiyonlarına da sahiptir. adresindeki online kataloğumuzda banyo fanları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. B-Plus Timer ve nem sensörü max. 320 m 3 /h B-23/30 Pencere Tipi max m 3 /h Silentis INOX Paslanmaz kapak, Timer max. 190 m 3 /h CB Plus Yüksek basınçlı santrifüj kanat yapısı max. 270 m 3 /h

24 24 I Havalandırma Konut havalandırması Sağlığı düşünen tüketimi düşüren ürünler! Isı geri kazanımı içeren bir havalandırma ünitesi, yüksek yaşam konforu sunar. Systemair in konut tipi klima santralleri evler, küçük ofisler ve benzeri mekanlara uygulanır. Yeni cihazlarımız, pazardaki düşük enerji tüketimi ve düşük ses seviyelerine yönelik yüksek talebi karşılar. EC teknolojisi fanlarda yüksek enerji verimliliğini garantiler ve SFP faktörünün düşük tutulmasında etkilidir. Cihazlarımız, rotary veya karşıt akımlı ısı eşanjörleri içerir ve her koşulda yüksek verimlilikle çalışır. Cihazlar modern bir kontrol sistemi tarafından işletilip izlenir ve cihazın durumu kolaylıkla gözlenebilir. adresindeki online kataloğumuzda konut tipi havalandırma üniteleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. TFF Besleme valfi Balance egzoz valfi Elegant besleme valfi Plastik kanal, ISO+kanal, yassı kanal, yuvarlak kanal

25 Havalandırma I 25 Isı geri kazanım sistemine sahip konut SAVE VTC m 2 ye kadar SAVE VSR m 2 ye kadar SAVE VTR m 2 ye kadar SAVE VTR m 2 ye kadar

26 26 I Hava dağıtım ürünleri Hava dağıtım ürünleri Teknoloji ile tasarımın kusursuz birleşimi Systemair, özel ve ticari binalar için hava dağıtım ürünleri, valfler ve debi regülatörleri geliştirir, üretir ve satar. Bu bileşenler, iç mekan tasarımı gerekliliklerine uymakla kalmaz, konforlu bir iç mekan iklimlendirmesine katkı da sağlar. Cihazlarımızın teknik özellikleri, Avrupa nın en gelişmiş laboratuvarlarından biri olan AR-GE laboratuvarımızın garantisi altındadır. Burada müşterilerimize uygun veriler sağlayabilmek için hava hacimlerini, atışı, koanda etkisini, ses düzeyini ve sıcaklık değişimlerini ölçüyoruz. adresindeki online kataloğumuzda daha fazla hava dağıtım ürünü bulabilirsiniz. TSD Tavan difüzörü VVKR-Q Tavan difüzörü AJD jet nozzle IKD Tavan difüzörü Debi regülatörü SPI Iris damper Konika Tavan difüzörü NOVA Besleme/ egzoz havası menfezi Sinus-A Tavan difüzörü

27 Referans: Norveç, Trondheim daki Atmel binası Tamamen esnek oda yerleşimli bir ofis binası olan Atmel in yeni bina kompleksi için başarılması gereken buydu. Bu hava hacimleri ve dağıtımını sonradan değiştirme olanağını gerektiriyordu. Sinus serisindeki besleme havası difüzörleri ve bunlara karşılık gelen plenum kutuları sayesinde, dağıtım modeli ve debiler kurulum tamamlandıktan sonra dahi hassas olarak ayarlanabildi. Sistem, açık ofis yerleşiminde sürekli olarak iyi bir iklim kalitesi sağlamak için tasarlandı.

28 28 I Hava kontrol elemanları Hava kontrol elemanları Havanın akıllı yolu Değişken hava debili (VAV) sistemlerde, soğutma yükü arttıkça hava debisi artar, azaldıkça hava debisi azalır. VAV sistemi, konfor havalandırması için mümkün olan en verimli, enerji tasarruflu ve havalı çözümdür. Tipik olarak VAV sisteminde hava debisi CAV sistemine göre % 60 daha azdır. Optima R VAV ünitesi m 3 /h debi aralığı RPK-R & RPR-I CAV regülatürü, izolasyonlu ve izolasyonsuz versiyon Optima - RI VAV ünitesi, çift cidarlı m 3 /h debi aralığı RPK-S & RPK-S-I CAV regülatürü, izolasyonlu ve izolasyonsuz versiyon Optima RS VAV ünitesi, yuvarlak giriş dikdörtgen çıkış m 3 /h debi aralığı

29 Yangın damperleri I 29 Yangın damperleri Tüm yangın damperleri standart olarak EN ye göre, ve EIS* performans özelliklerine uygun şekilde tasarlanır ve CE tarafından belgelenir. Damperler standart olarak bir manuel aktüatör, mikro-switch, elektro-mıknatıslar veya servo motorlu çalıştırıcı ve iletişim kontrol üniteleri gibi isteğe bağlı aksesuarla donatılabilir. *E = Gövde bütünlüğü I = Termal yalıtım S = Duman sızıntısı PKIR 3G 1396-CPR-0076 PKIR Yuvarlak yangın damperleri EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD CPD-0062 ATEX e uygun yangın damperleri EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir, Ex II 2/- G c IIB sınıfı için 94/9/EC direktifine uygundur 1396-CPD-0061 PKIS 3G 1396-CPR-0077 Kare yangın damperleri EI90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD-0058 Tek kompartıman için duman damperleri E (v e h o i o) S500C AAsingle EN a göre test edilmiştir 1396-CPD CPD-0061 PKIS Tahliye damperleri EI30/E60S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiştir 1396-CPD-0050 Çok kanatlı yangın damperi EI190, EI2120, E120, EW60 EN e göre test edilmiştir Kartuş tip yangın damperi EI60/90/120S yangın sınıfı, EN ye göre test edilmiş ve EN e göre sınıflandırılmıştır

30 30 I Yangın damperleri Referans: Aupark Kosice Alışveriş Merkezi, Slovakya Aupark taki alışveriş merkezi, Košice nin merkezinde bulunur ve Slovakya daki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Slovakya da açılan dördüncü Aupark, Kosice ye neredeyse 100 milyon luk bir yatırımla gelmiş ve bölgeye 800 e yakın istihdam sağlamıştır. Aynı zamanda Doğu Slovakya şehir merkezindeki en modern otopark sistemine sahiptir. Otopark 1100 araç kapasitesine sahiptir. Systemair, toplam tutarında farklı türlerde fanlar (kanal, çatı, aksiyal), hava perdeleri, hava dağıtım ürünleri ile yangın damperleri tedarik etmiştir.

31 Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları I 31 Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları Havalandırma, hava dağıtımı ve HVAC ekipmanları konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olan Systemair, iklimlendirme ve soğutma pazarına da girmiştir. Üretim, yüksek teknolojili makinelerle yapılmaktadır. Soğutma Grupları ile Isı Pompalarının geliştirilmesi ve test edilmesi için Avrupa daki en modern Ar-Ge merkezlerinden birine sahiptir. Systemair Soğutma Grupları 20 kw ile 1700 kw arasında değişen endüstriyel süreçlerdeki geniş bir uygulama aralığını karşılamaktadır. Seri, hava ve su soğutmalı Soğutma Grupları ve Isı Pompalarından oluşur. Serinin tamamı Eurovent sertifikalıdır. Advance A Sınıfı SyScroll Air EVO HP AQVL/AQVH Advance DCI scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScroll Air EVO CO HP TR AQWL/AQWH Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScrew Air EVO SLS HE Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, vidalı kompresörlü Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, vidalı kompresörlü kw 1142 to 1690 kw Basic SyScroll Air CO/HP SyScroll Air CO/HP Scroll kompresör Scroll kompresör kw kw kw kw

32 32 I Hava ve Su soğutmalı soğutma grupları SyScroll Air CO/HP VLS/VLH/VLR Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw kw SyScroll Air CO HP TR SyScrew Air CO Scroll kompresör Isı geri kazanımlı veya kazanımsız, scroll kompresörlü kw kw kw Basic B Sınıfı WQL/WQH WQL/WQH Scroll kompresör Scroll kompresör kw kw kw kw EVO A Sınıfı SyScrew Water EVO Vidalı kompresör kw

33 Su terminalleri I 33 Hassas kontrol klima cihazları Bu seriye ait klimalar, işletmedeki duyulur ısı yüklerinin gerekli olduğu durumlarda hassas kontrollü iklimlendirme için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 5 kw ile 153 kw aralığına uygun uygulamalar arasında bilgisayar odaları, dijital telefon santralleri, şalter odaları, hava tahmin istasyonları, tıbbi laboratuvarlar, CAT ve MR tarayıcıların yanı sıra duyulur ısı yükünün bağıl nem değiştirilmeden dağıtılması gereken diğer tüm uygulamalar da bulunur. Alttan veya üstten akışlı olabilen seri, geniş bir aksesuar ve tasarım yelpazesi ile azami esneklik sunar. CD DX dikey paket kw CW Sulu tip dikey paket kw R407C MD DX dikey paket kw Kondenser Ünitesi Free-cooling R407C CG Hava soğutmalı kondenser SyFreeCool Nominal A 0 C - W 15/10 C

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri İklimlendirme Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Soğutma Ürünleri Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

1 I. Jet Fan Referanslarımız

1 I. Jet Fan Referanslarımız 1 I Jet Fan Referanslarımız Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip

Detaylı

Topvex ve SoftCooler Modülü

Topvex ve SoftCooler Modülü Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Klima Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Topvex ve SoftCooler Modülü Her Zaman Doğru Sıcaklık 2 Topvex with SoftCooler Soluk

Detaylı

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri İklimlendirme Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Soğutma Ürünleri Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Soğutma Ürünleri Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları.

1 I. Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Soğutma Ürünleri Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları. 1 I Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Soğutma Ürünleri Hava Perdeleri ve Isıtma Üniteleri Tünel Fanları Ürünler 2 I Systemair Kalitenin global gücü Systemair, 1974 yılında

Detaylı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Systemair HSK Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemi kısaca IGH olarak adlandırılmaktadır. IGH, ısı enerjisini eşanjörler ve fanlar yardımı ile geri kazanarak enerji

Detaylı

Teknogen. İçindekiler. Fancoil Kaset Tip Fancoil Döşeme Tip Fancoil Gizli Tavan Tipi Yüksek Basınçlı Tip...

Teknogen. İçindekiler. Fancoil Kaset Tip Fancoil Döşeme Tip Fancoil Gizli Tavan Tipi Yüksek Basınçlı Tip... Fancoil Üniteleri İçindekiler Teknogen Fancoil... 3 Kaset Tip Fancoil... 4 Döşeme Tip Fancoil... 6 Gizli Tavan Tipi... 8 Basınçlı Tip... 10 Duvar tipi... 12, ve landırma sektörünün önde gelen üreticilerinden

Detaylı

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller EVHRAC Fonksiyonu Bilindiği gibi binalarda hava kalitesinin arttırılması için iç ortam havasının egzost edilmesi ve yerine taze hava verilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Her ne kadar ısı geri kazanım cihazları

Detaylı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Systemair HSK Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemi kısaca IGH olarak isimlendirilmektir. IGH, ısı enerjisini eşanjörler ve fanlar yardımı ile geri kazanarak enerji

Detaylı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı IGK cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmış alüminyum

Detaylı

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI GENEL ÜRÜN KATALOĞU ... HAKKIMIZDA MBS Klima Isıtma Soğutma Havalandırma Ekipmanları 2008 yılında Dudullu / Ümraniye İstanbul da Faaliyete

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

ECOMFORT 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Enerji Ekonomisi. Modeller

ECOMFORT 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Enerji Ekonomisi. Modeller ECOMFORT Fonksiyonu Küçük ve orta büyüklükteki iklimlendirme uygulamalarında iç ortamın ısıtılması/soğutulması ve filtrelenmesi için kullanılmaktadır. Asma tavana montaj imkanı vardır, hava dağıtımı asma

Detaylı

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır.

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Standart ürünlerde çevre dostu R407c soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Su sıcaklık rejimine veya isteğe göre farklı soğutucu akışkan ile sistem oluşturulabilmektedir.

Detaylı

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri TETA & TEDA Sıcak Hava Apareyleri İçindekiler Teknogen Kimiz? Ne iş yaparız? Genel Özellikler... 1 Teknik Özellikler... 1 Bileşenler... 2 Montaj ve Bakım... 3 Elektrik Bağlantı Şeması... 3 Ölçüler... 4

Detaylı

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Free Joint DC Inverter Viessmann İle tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi ile bireysel iklimlendirmenin

Detaylı

İKLİMLENDİRME NEDİR?

İKLİMLENDİRME NEDİR? İKLİMLENDİRME NEDİR? İnsan, hayvan ve bitkilerin konforu veya endüstriyel bir ürünün üretilmesi için gerekli olan iklim şartlarının (sıcaklık, nem, hava hızı, taze hava miktarı vb) otomatik olarak sağlanması

Detaylı

The Power to Save Energy.

The Power to Save Energy. The Power to Save Energy. SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU CT SERİSİ Soğutma CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir. Dolayısıyla

Detaylı

AirHome Serisi Paket Tip Isı Pompaları

AirHome Serisi Paket Tip Isı Pompaları AirHome Serisi Paket Tip Isı Pompaları Apartman, siteler gibi toplu konut projelerinde ve Daire, villa, yazlık, ofis, mağaza gibi bireysel kullanımlar için 20 kw'a kadar performans aralığında Tesisat ekipmanları

Detaylı

EKONOMİK ISITMA-SOĞUTMA ÇÖZÜMLERİ

EKONOMİK ISITMA-SOĞUTMA ÇÖZÜMLERİ EKONOMİK ISITMA-SOĞUTMA ÇÖZÜMLERİ Villa ve Konutlar SPA Merkezleri Otel ve Pansiyonlar Isıtmalı Yüzme Havuzları Diğer ısınma sistemlerine göre %75 e varan tasarruf 1202/1 Sok. No:81-N Yenişehir, İzmir

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM140

Konveyörlü Tip WTM140 serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü,

Detaylı

Teknik Bilgiler. 1. Fan Hava Akış Şekilleri. 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri. 3. Aksesuarlar. 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı.

Teknik Bilgiler. 1. Fan Hava Akış Şekilleri. 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri. 3. Aksesuarlar. 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı. Teknik Bilgiler 1. Fan Hava Akış Şekilleri 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri 3. Aksesuarlar 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı Motor Gücü Toplam Basınç Hava Debisi Hava Yoğunluğu * Teknik özellileri

Detaylı

OpenAir. Güç ve esneklik için hava damper motorları. Bina Teknolojileri

OpenAir. Güç ve esneklik için hava damper motorları. Bina Teknolojileri OpenAir Güç ve esneklik için hava damper motorları Bina Teknolojileri s Rahat bir çalışma ve yaşam ortamı için Danışmanlar, toptancılar, sistem merkezleri, esnaflar, bina sahipleri, operatörler ve doğa

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Fan Coil. Genel Özellikler. Kolay takılabilen opsiyonel sac ayakları. Kolay asılabilmesi için askı şablonu

Fan Coil. Genel Özellikler. Kolay takılabilen opsiyonel sac ayakları. Kolay asılabilmesi için askı şablonu Fan Coil Fan Coil KD Systemair HSK Fan Coil cihazları üstün performansları ile konutlar, oteller, restaurantlar, mağazalar, ofisler vb. yapıların ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyaçlarını ekonomik

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir.

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir. Masvent, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, uzmanlaşmış kadrosu ve modern makina parkuruyla yürüttüğü imalatlarıyla havalandırma sektöründe başarıyla hizmet vermektedir. Firmamız; Klima Santralleri,

Detaylı

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Patentli alufer teknolojisi ile yüksek verim, düşük emisyon 1 CompactGas ın (1000-2800) avantajları Hoval CompactGas; konfor,ekonomi, güvenilirlik ve teknik

Detaylı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı KOMPLE ÇÖZÜM Isıtma Soğutma Sıhhi Sıcak Su ÇEVRE DOSTU Dünyanın en yüksek COP=4,5 değerine sahip ekonomik sistemlerdir. Yenilenebilir enerji olan Hava ve Güneşten faydalanma Gaz veya yakıt ile ısıtmaya

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz [ Hava ] [ Su ] Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı Logatherm WPLS Isıtma bizim işimiz Tüm yıl boyunca konfor için yenilenebilir enerjiye yer

Detaylı

Hava Perdeleri 2010.1

Hava Perdeleri 2010.1 Hava Perdeleri 2010.1 en kaliteli ve en iyi fiyatlı ne varsa hepsi bir arada burada... Yaz sıcağı Kışın sıcak hava Kış soğuğu Egsoz gazları Temiz hava Toz Duman Kokular Yazın soğuk hava Sinekler, böcekler

Detaylı

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi Hava Koşullandırma Haber Bülteni / Sayı 91 Ocak 2015 / Sayı 72 TEKNİK BÜLTEN VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya Yüksek Enerji Tasarrufu Yüksek Güvenilirlik Yeşil Bir Veri Merkezi İçin Modern Çözüm 14 MW Toplam

Detaylı

VRF DEĞİŞKEN SOĞUTUCU DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ

VRF DEĞİŞKEN SOĞUTUCU DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ VRF DEĞİŞKEN SOĞUTUCU DEBİLİ KLİMA SİSTEMLERİ MARGEM ENERJİ MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. Yalım Atalay Mak. Yük. Mühendisi DEĞİŞKEN SOĞUTUCU DEBİSİ VARIABLE REFRIGERANT FLOW Sistemin Temel Elemanları 1. İÇ ÜNİTELER

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

AirMidi Serisi Isı Pompaları

AirMidi Serisi Isı Pompaları AirMidi Serisi Isı Pompaları Otel, tatil köyü, okul, yurt, hastane ve iş merkezleri gibi hizmet binaları, Rezidans, ofis, AVM karışımlı plazalar, Apartman, siteler gibi toplu konut projeleri ve Daire,

Detaylı

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: 15-57 kw TRIGON XL Kompakt tasarım, yüksek performans TRIGON XL İhtiyaçlarınıza özel esnek tasarımlar Yeni nesil çözümler TRIGON XL üstün teknolojiyi yenilikçi tasarımla

Detaylı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını

Detaylı

AirMaxi Serisi Isı Pompaları

AirMaxi Serisi Isı Pompaları AirMaxi Serisi Isı Pompaları Otel, tatil köyü, okul, yurt, hastane ve iş merkezleri gibi hizmet binaları, Rezidans, ofis, AVM karışımlı plazalar, Apartman ve siteler gibi toplu konut projeleri için 100-1000

Detaylı

VRF SİSTEMLERİ 1 / 5

VRF SİSTEMLERİ 1 / 5 1 / 5 Variable Refrigerant Flow (VRF) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş olan VRF; değişken debili soğutucu akışkan sistemi klima sistemi olarak Türkçe ye çevrilebilir.vrv; Variable Refrigerant Volume

Detaylı

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 TÜM YIL BOYUNCA KESİNTİSİZ KONFOR. Yeni Daikin Emura duvar tipi klima ünitesi, mühendislik harikası ileri teknolojinin, simgesel

Detaylı

DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI

DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI Hem enerji ekonomisinin sağlanması, hem de iç hava kalitesinin arttırılabilmesi için ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları yüksek verimli ve yıllarca sorunsuz çalışabilecek

Detaylı

TEKNOPOOL. Havuz Nem Alma Cihazları

TEKNOPOOL. Havuz Nem Alma Cihazları TEKNOPOOL Havuz Nem Alma Cihazları 1 İçindekiler Teknogen Kimiz? Ne iş yaparız? Teknopool... 1 Otomasyon... 2 Projelendirme... 3 Bileşenler... 4 BY ISITMA SOĞUTMA KLİMA HAVALANDIRMA SAN TİC. A.Ş. tescilli

Detaylı

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri TETA & TEDA Sıcak Hava Apareyleri İçindekiler Teknogen Genel Özellikler... 3 Teknik Özellikler... 3 Bileşenler... 4 Montaj ve Bakım... 5 Elektrik Bağlantı Şeması... 5 Ölçüler... 6 Isıtma, Soğutma ve Havalandırma

Detaylı

Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar... hassas kontrollü klima cihazları

Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar... hassas kontrollü klima cihazları Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar... hassas kontrollü klima cihazları bizim öykümüz çevreye duyduğumuz sorumluluk öyküsü Her geçen gün enerji verimliliğinin öneminin arttığı çağımızda,

Detaylı

Resim 1: Londra'nın en son önemli yapısı, "The Gherkin", 30 St Mary Axe, Kaynak: Swegon AB

Resim 1: Londra'nın en son önemli yapısı, The Gherkin, 30 St Mary Axe, Kaynak: Swegon AB Wall Street Journal kararını verdi: dünyanın herhangi bir yerinde son 30 yılda inşa edilmiş en ilham verici ve şık yeni gökdelen. 30 St Mary Axe te mükerrer sigorta şirketi Swiss Re tarafından kullanılan

Detaylı

AirMini Serisi Isı Pompaları

AirMini Serisi Isı Pompaları AirMini Serisi Isı Pompaları Apartman, siteler gibi toplu konut projeleri ve Daire, villa, yazlık, ofis, mağaza gibi bireysel kullanımlar için 70 kw'a kadar performans aralığında Isı geri kazanımı özellikli

Detaylı

Paket Tip Isı Pompaları

Paket Tip Isı Pompaları Paket Tip Isı Pompaları Daire, villa, yazlık, ofis, mağaza gibi bireysel kullanımlar için Tesisat ekipmanları aynı gövdenin içine yerleştirilmiş Yüksek verim değerleri ile elektrik tüketimi düşük Isıtma,

Detaylı

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi YUTAKI Eviniz için konforlu ısıtma sistemi SICAKLIK Isı pompası TÜKETİM GAZLI ISITMA YAKITLI ISITMA ELEKTRİKLİ ISITMA YUTAKI Bilinmesi gerekenler Bir ısı pompası nasıl çalışır? Bir ısıtma pompası, enerjiyi

Detaylı

Enerji Verimliliğinde İklimlendirme Çözümleri

Enerji Verimliliğinde İklimlendirme Çözümleri 1 Enerji Verimliliğinde İklimlendirme Çözümleri Günümüzün İklimlendirme İhtiyaçları Nelerdir? 2 Değişen Yaşam Kültürümüz ve Mimari Hayat Tarzlarımız, yaşam kültürümüz, İş yapış şekillerimiz değişiyor Çok

Detaylı

Isı Geri Kazanım Cihazları

Isı Geri Kazanım Cihazları Klimacı Mert Talatpaşa Bulvarı No:5/A Alsancak İZMİR T. 3 5 39 65 6 F. 3 7 9 www.klimacimert.com.tr info@klimacimert.com.tr VRS3 Vent Isı Geri Kazanımlı Cihazları, sağlıklı iç mekan havalandırması için

Detaylı

Fan Coil Üniteleri bir su soğutma grubunu, ısı pompası grubunu veya sıcak su ısıtıcısını etkin, sessiz bir klima sistemine çevirmek için yüksek

Fan Coil Üniteleri bir su soğutma grubunu, ısı pompası grubunu veya sıcak su ısıtıcısını etkin, sessiz bir klima sistemine çevirmek için yüksek Fan Coil Üniteleri bir su soğutma grubunu, ısı pompası grubunu veya sıcak su ısıtıcısını etkin, sessiz bir klima sistemine çevirmek için yüksek verimli araçlardır. Bu üniteler hem konutlarda hem de ticari

Detaylı

BINALARDA ESNEK KULLANIM İÇİN SOĞUK KİRİŞ (CHILLED BEAM) ÇÖZÜMLERİ. Erkan TUNCAY ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA

BINALARDA ESNEK KULLANIM İÇİN SOĞUK KİRİŞ (CHILLED BEAM) ÇÖZÜMLERİ. Erkan TUNCAY ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA SU ŞARTLANDIRMA SU ARITIMI ENERJİ OTOMATİK KONTROL BİNA OTOMASYON Erkan TUNCAY İŞ YÖNETİMİ VE ORGANİZASYON MALİYE / FİNANS MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME

Detaylı

Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar...

Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar... Doğal tazeliğinde ürünler, doğal serinliğinde mekanlar... ç a t ı t i p i k l i m a c i h a z l a r ı bizim öykümüz çevreye duyduğumuz sorumluluk öyküsü Akdeniz, iklimi, denizi ve insanıyla sıcak bir bölgedir.

Detaylı

ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI

ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI 1 ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI Tavan tipi ısı geri kazanım cihazları, enerji tasarrufu sağlamanın yanında, yüksek iç hava kalitesi elde etmek için tasarlanmıştır. Isı geri kazanımlı

Detaylı

FAN COIL ÜNİTELERİ. aera.com.tr

FAN COIL ÜNİTELERİ. aera.com.tr FAN COIL ÜNİTELERİ aera.com.tr Firmamız, 2016 yılının başında yerli ve yabancı sermaye ortaklığı ile tesisat mühendisliği sektöründe, yurtiçi ve ihraç pazarlarında önemli bir oyuncu olmak amacı ile kurulmuştur.

Detaylı

Poolline. HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri

Poolline. HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Üniteleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Poolline HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri İçindekiler Kapalı Havuz Nem Alma Sistemleri

Detaylı

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI Online teknik sayfa FLOWSIC60 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC60 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar

Detaylı

Su Soğutma Grupları Kondenser Üniteleri

Su Soğutma Grupları Kondenser Üniteleri Su Grupları Kondenser Üniteleri VİZYONUMUZ: İMAS A.Ş., Klima, ve Havalandırma sektöründe güvenirliği, tecrübesi ve vazgeçilmez ilkesi olan dürüstlüğü ile tanınan bir kuruluştur. MİSYONUMUZ: Yeniliklere

Detaylı

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI Online teknik sayfa MKAS A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip MKAS Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve

Detaylı

Kaset Tip [DÖRT YÖNE ÜFLEMELİ ] Fancoil

Kaset Tip [DÖRT YÖNE ÜFLEMELİ ] Fancoil Fancoil Üniteleri Kaset Tip [DÖRT YÖNE ÜFLEMELİ ] Fancoil TFP - KM4 Asma tavan uygulamalarında kullanılmak için tasarlanmıştır. Bir emiş ızgarası ve 4 adet üfleme çıkışı vardır. Üfleme ağzındaki flapler

Detaylı

Mark Climate Technology Form Endüstri Tesisleri

Mark Climate Technology Form Endüstri Tesisleri RADYANT ISITICILAR Mark Climate Technology 1945 yılında Mark kardeşler tarafından kurulmuş ve geride kalan 70 yılda Hollanda ve Belçika pazarında lider konumuna gelmiştir. Ürünlerin araştırma ve geliştirmesi

Detaylı

ISITICI SERPANTİNLİ HAVA PERDELERİ GENEL TİP 2011.01

ISITICI SERPANTİNLİ HAVA PERDELERİ GENEL TİP 2011.01 ISITICI SERPANTİNLİ HAVA PERDELERİ GENEL TİP 2011.01 HAVA PERDELERİ Yaz sıcağı Kışın sıcak hava Kış soğuğu Egsoz gazları Temiz hava Toz Duman Kokular Yazın soğuk hava Sinekler, böcekler Hava Perdesi Nedir?

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası

Havadan Suya Isı Pompası Havadan Suya Isı sı * Kurulum Esnekliği * Ayrılabilir Boyler * Yüksek Enerji Tasarruflu İnverter Teknolojisi 1. Düşük İşletim Maliyeti 4. Farklılık 2. Düşük CO2 Emisyonu 5. Kolay Kurulum 3. Temiz ve Sessiz

Detaylı

Özlenen serinlik, keyif veren konfor...

Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Genel Katalog Kaset Tipi Klimalar Kapasite Aralığı Soğutma Kapasitesi : 18.000 48.000 Btu/h Isıtma Kapasitesi : 20.000 52.000 Btu/h İç ünite Dış ünite Özellikleri

Detaylı

STANDART ve DİĞER ÜRÜNLER 2014 FİYAT LİSTESİ

STANDART ve DİĞER ÜRÜNLER 2014 FİYAT LİSTESİ STANDART ve DİĞER ÜRÜNLER 2014 FİYAT LİSTESİ MC - HAVA SOĞUTMALI SU SOĞUTMA GRUBU CİHAZ SOĞUTMA KAPASİTESİ NET LİSTE MODELİ KCAL/H KW FİYAT ( ) FİYATI ( ) MC 251 47.400 55,2 12.250 15.250 MC 301 56.200

Detaylı

REHAU DÖŞEMEDEN ISITMA/SERİNLETME DUVAR, TAVAN VE ZEMİN İÇİN DÜŞÜK YÜKSEKLİKLİ UYGULAMA SİSTEMLERİ. www.rehau.com.tr. Yapı Otomotiv Endüstri

REHAU DÖŞEMEDEN ISITMA/SERİNLETME DUVAR, TAVAN VE ZEMİN İÇİN DÜŞÜK YÜKSEKLİKLİ UYGULAMA SİSTEMLERİ. www.rehau.com.tr. Yapı Otomotiv Endüstri REHAU DÖŞEMEDEN ISITMA/SERİNLETME DUVAR, TAVAN VE ZEMİN İÇİN DÜŞÜK YÜKSEKLİKLİ UYGULAMA SİSTEMLERİ www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri YENİLEME SISTEMI 10 ISLAK YAPI TARZINDA - REHAU tutucu lama 10

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS INVER HAVA SOĞUTMALI INVERTER KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com

AYTEK COOLING SYSTEMS INVER HAVA SOĞUTMALI INVERTER KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com AYTEK COOLING SYSTEMS INVER HAVA SOĞUTMALI INVERTER KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ www.ayteksogutma.com SOĞUTMA DEVRESİ Invertech tek veya çift soğutma devreli inverter kompresör teknolojisine sahip

Detaylı

Isı İstasyonu Ürün Kataloğu

Isı İstasyonu Ürün Kataloğu Isı İstasyonu Ürün Kataloğu Nisan 2014 1 2 DAF Enerji 2007 yılında çıkan Enerji Verimliği Kanunu sonrasında, MASDAF Grup un yöneticileri tarafından yarım asırlık sektör tecrübesi ile 2009 yılından tamamen

Detaylı

FOUR - CFHR Yüksek Verimli Karşıt Akışlı Isı Geri Kazanım Cihazı SEASON. Doğu İklimlendirme A.Ş. Markasıdır

FOUR - CFHR Yüksek Verimli Karşıt Akışlı Isı Geri Kazanım Cihazı SEASON. Doğu İklimlendirme A.Ş. Markasıdır FOUR - CFHR Yüksek Verimli Karşıt Akışlı Isı Geri Kazanım Cihazı SEASON Doğu İklimlendirme A.Ş. Markasıdır FOUR - CFHR Yüksek Verimli Karşıt Akışlı Isı Geri Kazanım Cihazı Egzoz hava filtresi Karşıt akışlı

Detaylı

1000-200000 m3/h, 400-1500 Pa. Kavrama, kayış-kasnak veya direk tahrik Eurovent e göre Kısa/Uzun gövde; kılavuz giriş kanatlı/kanatsız

1000-200000 m3/h, 400-1500 Pa. Kavrama, kayış-kasnak veya direk tahrik Eurovent e göre Kısa/Uzun gövde; kılavuz giriş kanatlı/kanatsız Aksiyal fanlar Üretimin açıklanması Değişik rotor türleri için, çıkış konumu, gövde geometrisi, gövde sacı kalınlığı, ve malzesi yönünden geniş bir seçme olanağı bulunmaktadır. Aşağıdaki açıklamalar standart

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS180 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS180 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları Çelik Izgara Sistem Donanım Ltd. Şti.,ızgara döşeme, geçit ızgara, kanal ızgara, hendek ızgara, platform ızgara ve çelik yapılar, inşaat metal kalas,

Detaylı

Verimli Kümesler İçin Isı Geri Kazanım Cihazı

Verimli Kümesler İçin Isı Geri Kazanım Cihazı VERİMLİ KÜMES SİSTEMLERİ Verimli Kümesler İçin Isı Geri Kazanım Cihazı www.tavsan.com.tr Isı geri kazanım entegreli, yüksek ve dengeli ısıtma sistemi. Dikili tip ve diğer kombinasyonlar ile mükemmel çevreci.

Detaylı

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FLOWSIC150 Carflow A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC150 Carflow Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım üniteleri 6 ana model ile 750 m /h'ten 4000m /h'e kadar çok geniş bir uygulama alanını kapsarlar.

IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım üniteleri 6 ana model ile 750 m /h'ten 4000m /h'e kadar çok geniş bir uygulama alanını kapsarlar. IHRA-HP IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım ünitelerindeki temel prensip, egzost edilen hava ile taze havanın ısıtılıp veya soğutularak ısı geri kazanım yapılmasının yanında, ısı pompası sayesinde

Detaylı

PLC HAVAC HAVUZ TİP NEM ALMA SANTRALLERİ

PLC HAVAC HAVUZ TİP NEM ALMA SANTRALLERİ HAVAC HAVUZ TİP NEM ALMA SANTRALLERİ Gelişen yaşam şartlarının doğurduğu özel ortamlardan biride kapalı yüzme havuzlarıdır. Bu havuzlar yüzme sporun yaz kış aralıksız devam etmesini sağlamaktadır. Buna

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME. Sayfa 1 / 5 YAPI GENEL

TEKNİK ŞARTNAME. Sayfa 1 / 5 YAPI GENEL TEKNİK ŞARTNAME YAPI GENEL Binada uygulanacak standartlar ve tasarım bileşenleri İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Master Plan El Kitabı nda belirlenen standartlara göre oluşturulacaktır. Ayrıca aşağıdaki

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM300

Konveyörlü Tip WTM300 serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü,

Detaylı

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VISIC50SF A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VISIC50SF Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

FWB 201 FWD 202 FWV 203 FWT 204 FWM 205 FWL 206 FWC 207 FWF 208

FWB 201 FWD 202 FWV 203 FWT 204 FWM 205 FWL 206 FWC 207 FWF 208 FWB 201 FWD 202 FWV 203 FWT 204 FWM 205 FWL 206 FWC 207 FWF 208 200 FWB Orta Statik Basınçlı Fancoil FWB04AAT FWEC1A FWEC2A FWEC3A Tüm boyutlarda ünite yüksekliği yalnızca 240 mm dir 3, 4 veya 6 sıralı

Detaylı

AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ HAVA SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ SU SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com

AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ HAVA SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ SU SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ n HAVA SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ www.ayteksogutma.com SU SOĞUTMALI CHILLER ÜNİTELERİ GREENTECH CHILLER CİHAZLARI ANA ÖZELLİKLER LSBLG680H/Nb-M Yüksek Enerji Verimliliği: Enerji

Detaylı

AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ NOVA HAVA SOĞUTMALI MULTİ - TANDEM SCROLL KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com

AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ NOVA HAVA SOĞUTMALI MULTİ - TANDEM SCROLL KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ. www.ayteksogutma.com AYTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ NOVA HAVA SOĞUTMALI MULTİ - TANDEM SCROLL KOMPRESÖRLÜ SU SOĞUTMA ÜNİTELERİ www.ayteksogutma.com Tek veya çift birbirinden bağımsız soğutma devresi standarttır. Novatech de kısmi

Detaylı

Poolline. HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri. systemair

Poolline. HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri. systemair Poolline HPL-C ve HPL Havuz Nem Alma Santralleri systemair İçindekiler Kapalı Havuz Nem Alma Sistemleri 4 Tasarım Esasları 5 Poolline da Enerji Verimliliği 7 HPL-C Operasyon Modları 8 HPL Operasyon Modları

Detaylı

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri VERİMLİ KÜMES SİSTEMLERİ Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri www.tavsan.com.tr Tek bir hava dağıtım ünitesinden kuru ısı. Sadece mükemmel! Kümesler için sıcak sulu ısıtma sistemleri Kümeste canlı sağlığı ve verimliliği

Detaylı

Elek.dikdörtgen kazanlar - Elektronik

Elek.dikdörtgen kazanlar - Elektronik Electrolux thermaline S90 pişirme ekipmanları; otel, restaurant ve nispeten küçük kurumsal mutfakların ağır iş amaçlı ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. S90 ürün yelpazesi, moduler ünitelerden

Detaylı

Isıtma, Soğutma ve Sıcak Su Çözümleri. Isı Pompası

Isıtma, Soğutma ve Sıcak Su Çözümleri. Isı Pompası Isıtma, Soğutma ve Çözümleri Isı Pompası VRS Therma Green Isı Pompası VRS Therma Green Isı pompası; enerji verimliliğini destekleyen ileri teknolojisi ve kolay kullanım imkânı ile kullanıcılara konforlu

Detaylı

Döner Kapılar. Hastane Kapıları. Dairesel Kayar Kapılar. 90 Derece METAXDOOR MS30. Kapılar. Kayar Kapılar. Otomatik Yana Açılır

Döner Kapılar. Hastane Kapıları. Dairesel Kayar Kapılar. 90 Derece METAXDOOR MS30. Kapılar. Kayar Kapılar. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Dairesel Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar Kapı

Detaylı

Havalandırma yaşam için; Kalite ve güven bizim için çok önemli. Fanlar

Havalandırma yaşam için; Kalite ve güven bizim için çok önemli. Fanlar Havalandırma yaşam için; Kalite ve güven bizim için çok önemli Fanlar 1 ENDÜSTRİYEL FANLAR Çatı Tipi Radyal Fanlar Akustik İzoleli Kanal Tipi Radyal Fanlar FCV FC Hava Debisi: 450-13.000 m 3 /h Maksimum

Detaylı

Yüksek kapasiteli boyler Modul-plus

Yüksek kapasiteli boyler Modul-plus Yüksek kapasiteli boyler Modul-plus Temiz kullanım sıcak suyu için doğru seçim 1 Neden Modul-plus? Modul Plus, tüm dünyada otel renovasyonları için temiz sıcak su üretiminde ilk tercihtir. Spor tesislerinde,

Detaylı

AP Hücreli Aspiratörler

AP Hücreli Aspiratörler AP Hücreli Aspiratörler AP-EKO Ekonomik Tip Hücreli Aspiratör AP-EKO serisi hücreli aspiratörleri, ısıtma ve soğutma istenmeyen yerlerde, ortam havasını tazelemek için veya tahliye etmek için, düşük veya

Detaylı

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FW102 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FW102 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

30RB/RQ. HAVA SOĞUTMALI SOĞUTMA GRUPLARI VE ISI POMPALARI 40-160 kw. Enerji faturanızı düşürün güven duygunuzu arttırın

30RB/RQ. HAVA SOĞUTMALI SOĞUTMA GRUPLARI VE ISI POMPALARI 40-160 kw. Enerji faturanızı düşürün güven duygunuzu arttırın 30RB/RQ HAVA SOĞUTMALI SOĞUTMA GRUPLARI VE ISI POMPALARI 40-160 kw Enerji faturanızı düşürün güven duygunuzu arttırın Büyük resim Carrier in misyonu, iklimsel koşullardan bağımsız olarak, daha konforlu,

Detaylı

DENİZ SUYU SU YAPICILARI. Enerji Geri kazanımlı. Beta Mühendislik

DENİZ SUYU SU YAPICILARI. Enerji Geri kazanımlı. Beta Mühendislik Beta Mühendislik DENİZ SUYU SU YAPICILARI Enerji Geri kazanımlı KULLANILAN ENERJİNİN %80 nini geri kazandırır. GÜNDE 2.000 lt ye kadar TEMİZ SU üretir. MODÜLER KONFİGÜRASYON, montajı Basit ve çok kolay

Detaylı

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI

ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI ENDÜSTRİYEL TİP ELEKTRİKLİ SICAK SU KAZANI 55EWH-B Serisi Ürün No: 55 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI 1 1. Ev tipi soğutma 2. Ticari tip soğutma 3. Endüstriyel soğutma 2 1. Bireysel iklimlendirme (Split, paket, vb.) 2. Ticari

Detaylı

RADYATÖR KATALOĞU. www.termoteknik.com

RADYATÖR KATALOĞU. www.termoteknik.com RADYATÖR KATALOĞU www.termoteknik.com Termo Teknik Çorlu Üretim Tesisleri Termo Teknik uluslararası ısı devi Ideal Stelrad Group un Türkiye iştirakidir. 1966 yılında kurulan Termo Teknik, yapılan düzenli

Detaylı

KAPALI OTOPARKLARDA DUMAN EGZOST JET FAN SİSTEMLERİ JET FANLI SİSTEMLER Kapalı otoparklar için tasarlanan havalandırma sistemleri iki temel ihtiyaçtan yola çıkılarak planlanır. -Birincisi günlük işletmede

Detaylı

Yarınları olmayan teknolojilere, bugünden hayır...

Yarınları olmayan teknolojilere, bugünden hayır... Yarınları olmayan teknolojilere, bugünden hayır... Mekanikte çözüm ortağınız... 1992 yılında faaliyetine başlayan Serkon A.Ş., ısıtma-soğutma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri sektörüne hizmet

Detaylı