KADIKÖY ANADOLU LİSESİ YATILI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KADIKÖY ANADOLU LİSESİ YATILI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI"

Transkript

1 KADIKÖY ANADOLU LİSESİ YATILI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2 I. İ Çİ NDEKİ LER II. İLETİŞİM III. O K ULUN T A Rİ HÇESİ IV. Fİ Zİ Kİ ŞARTLA R V. YA T I LI BÖ LÜM TA K VİMİ VI. YA T I LI BÖ LÜM VII. GENEL KURALLAR VIII. K URA LLA R VE GÜNLÜK YA ŞAM 1. Okul bahçesinin kullanımı 2. Okul sonrası kütüphane kullanımı 3. Okul sonrası spor salonu kullanımı 4. Kantin kullanımı 5. Oda kullanımı 6. Oda dağılımları 7. Yaz aylarında eşyalar IX. ET ÜT SAA T LERİ VE K URALLA RI 1. Etüt 2. Etüt saatleri 3. Etüt kuralları 4. Yurt içinde ortak kullanım alanları 5.Dinlenme TV odası

3 X. Zİ YA RET Çİ LER XI. SAĞ LI K HİZMET LERİ 1.İlaçlar XII. ELEK T RO NİK EŞYA LA RI N K ULLA NI MI XIII. O K ULDA N ÇIK I Ş XIV. PAN SİYO N Ö ĞRENC İ T EMSİLCİ Sİ XV. YA T I LI Ö ĞRENCİ LERİN YA NLARIN DA GET İ RMELERİ T A VSİ YE EDİ LEN MA LZE ME Lİ ST ESİ XVI. EKLER 5

4 II. OK UL İ LETİ ŞİM BİLGİ LERİ Okul Santrali Tel: (0216) KIZ-ERKEK YATILI İLETİŞİM BİLGİLERİ Kız Erkek Yatılı Bölüm Müdür Yardımcısı FİKRET GEZGİN Tel : (216) Direkt hat: Faks : (0216) E-posta :

5 III. O K ULUN TARİHÇE Sİ Okulumuz 1955 yılında Bakanlığımız tarafından ortaya konan Maarif Kolejleri projesi kapsamında açılmıştır. Türkiye nin dünyaya eğitim alanında kendi tavrını koyduğu en önemli milli eğitim projelerinden biridir. Bu proje ile yabancı dil bilen yurtsever yetişkin insan gücü oluşturulması; bazı yabancı ülkelere ait ya da onlarca desteklenen okullara karşı Anadolu nun her köşesinden başarılı gençlere fırsat eşitliği sağlanarak devlet tarafından ücretsiz eğitim verilmesi hedeflenmekteydi. Kadıköy Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı nın Eğitimde Fırsat Eşitliği Amacıyla Yabancı Dille Eğitim Yapan Devlet Okulları Açılması projesinde yer alan Türkiye deki altı ve İstanbul daki tek Maarif Koleji olarak, Maarif Vekaleti Kadıköy Koleji adıyla Kadıköy'de açılmasına karar vermiş, yapılan incelemeler sonucunda okulun şimdiki yeri belirlenmiş, arazi ve binaları tahsis edilmiştir. İlk yıllarda sadece erkek yatılı okulu iken, eğitim yılından başlanarak kız ve erkek gündüzlü öğrenciler de alınmaya başlamıştır yılında okulun pansiyon binası açılmıştır yılının ikinci döneminde şu anda kullanılan yeni bina, 1977 yılında ise spor salonu hizmete girmiştir yılında diğer Maarif Kolejleri ile birlikte Anadolu Lisesi statüsüne dahil edilerek Kadıköy Anadolu Lisesi ismini almıştır. Yabancı dil eğitiminde kendi özgün tarzını belirleyip hayata geçiren Kadıköy Anadolu Lisesi, Haziran 2002 de KALDER Ulusal Kalite Ödülü yarışmasında Jüri Özel Ödülü, 2004 yılında ise Ulusal Kalite Başarı Ödülü nü almıştır. Türk Milli Eğitim camiasında bir ilki başarmanın haklı onuru ve gururu

6 ile Kadıköy Anadolu Lisesi yönetimi, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve mezunları daha iyiye ulaşmak için çalışmalarına devam etmektedirler. Ülkemizdeki liselerin öğrenim süresi dört yıl olmasına rağmen, Okulumuzda bu süre, Talim Terbiye Kurulu nun kararı ile ilk yıl hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıl olarak korunmuştur öğretim yılından itibaren kız öğrenciler için de pansiyon kısmı hizmete açılmıştır. Bugün itibariyle 80 kız, 160 erkek 240 ı yatılı olmak üzere toplam 1200 den fazla öğrencisi bulunan ve i aşkın mezun vermiş olan Kadıköy Anadolu Lisesi, 1955 ten bu yana her alandaki kaliteli eğitim öğretim faaliyetleri, sportif faaliyetler ve sosyal-kültürel faaliyetler başta olmak üzere çeşitli alanlarda yakaladığı başarıyı yıllar boyu geliştirerek sürdürecek ve farklı olmaya, fark yaratmaya devam edecektir.

7 IV. Fİ ZİK İ ŞA RT LA R DERSLİKLER yapıya sahiptir. Okulumuzda derslerin işlendiği 46 tane standart sınıf vardır.sınıflar öğrencilerin dikkatini dağıtmaması için oldukça sade ve ferahtır.sınıflarımız 30 kişilik olup,her sınıfımız teknolojik alt LABORATUARLAR Okulumuzda Bilimleri dersine yönelik(fizik,kimya,biyoloji) 6 tane laboratuar bulunmaktadır. Ayrıca bilgisayarlı BİT sınıfımız bulunmaktadır. BAHÇE Okulumuz öğrencilerimiz her türlü sosyal ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri, birbirinden çeşitli ağaçlarla dolu, yaklaşık m 2 lik bir bahçe içerisindedir. Burada yer alan basketbol sahaları, voleybol sahası ve futbol sahası öğrencilerimiz tarafından istekleri doğrultusunda kullanılmaktadır.

8 SPOR SALONU Okulumuzda her bakımdan yeterli ve modern bir kapalı spor salonumuz öğrencilerin kullanımına açıktır. KAL KÜLT ÜR MERKEZİ 2 katlı olan kültür merkezi içerisinde 350 kişilik bir konferans salonu ve kütüphane yer almaktadır.

9 KANTİN Okulumuz içerisinde bir büyük ve bir küçük olmak üzere öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere iki kantin yer almaktadır.

10 V. YA T I LI BÖ LÜM T AK Vİ Mİ Kız ve Erkek Yurdu nun kapalı olacağı tarihler aşağıda belirtilmiştir. Yatılı öğrencilerimizin resmî törenlere katılmaları beklenmektedir. Veli ve öğrencilerimizin seyahat planlamalarını bu takvimi dikkate alarak yapmalarını önemle rica ederiz. BİRİNCİ DÖNEM Aşağıdaki tarihler dışında, Yurtların 14 Eylül 2014 Pazar günü saat 9.00 dan, 23 Ocak 2015 Cuma günü saat e kadar açık olacaktır. 3 Ekim Cuma Ekim Akşamı Kurban Bayramı Yurtların açık kalacağı resmi tatil günleri: 29 Ekim Cumartesi: Cumhuriyet Bayramı 31 Aralık Cumartesi -1 Ocak Pazar: Yılbaşı tatili İKİNCİ DÖNEM Aşağıdaki tarihler dışında, yurtlar 8 Şubat 2015 Pazar günü saat ten, 12 Haziran 2015 Cuma günü saat e kadar açık olacaktır. Yurtların Açık Kalacağı Resmi Tatil Günleri 23 Nisan Perşembe : Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 Mayıs Cuma : Emek ve Dayanışma Günü Mayıs Salı-Çarşamba : Gençlik ve Spor Bayramı Millî Eğitim Bakanlığı nın eğitim ve öğretim yılı takviminde herhangi bir değişiklik yapması durumunda, yukarıdaki tarihlerde ortaya çıkabilecek değişiklikler velilere bildirilecektir.

11 VI. YA TI LI BÖ LÜM Yatılı öğrenciler eğitim programımızın çok önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Hazırlık sınıfından 12.sınıfa kadar olan ve yatılı bölüm ölçütlerine uyan öğrenciler, istedikleri takdirde, okulumuzda uygulanan iki yatılı programdan(paralı-parasız yatılı)yaptırabilirler. 7 gün yatılı öğrencileriz haftanın 7 günü okulda kalırlar. 5 gün yatılı öğrenciler pazar günü öğleden sonra okula gelir ve cuma günleri derslerden sonra okuldan ayrılırlar. Yatılı öğrenciler, yatılı bölüm el kitabında yazılan kurallar ve MEB pansiyon yönetmeliği hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uymakla yükümlüdürler. VII. GENEL KURALLAR Yatakhanedeki genel yaklaşım,başkalarını rahatsız etmemek ve onların yatakhane kullanım haklarına saygı göstermektir. Bu çerçeve içinde, MEB Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yazılı olan beklentilerin yanı sıra, öğrencilerimizden aşağıdaki kurallara da uymaları istenmektedir. Eğitim binası saat 15:30 da boşaltılır. Bu saatten sonra tüm öğrenciler 17:30 kadar dışarı çıkma izni vardır. 17:30 dan sonra tüm öğrenciler pansiyon binasında bulunurlar. Okulumuz yatılı ağabey ve ablaları yaşça küçük öğrencileri korur ve gözetir.gerektiği durumlarda yol gösterir,yardımcı olur. Öğrenciler her türlü değerli eşyalarını dolaplarında kilitli olarak bulundurmak ve evci çıktıklarında değerli eşyalarını yanlarına almakla yükümlüdürler. Kaybolan değerli eşyaların sorumluluğu tamamen öğrenciye aittir. Okulun bu konuda herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Öğrenciler her ne sebeple olursa olsun yanlarında ve yatakhanede ilaç bulunduramazlar. Öğrenciler ilaçlarını pansiyon müdür yardımcısı veya sağlık personelinin ve kontrolünde alırlar. Sürekli kullanmak ve yanında bulundurmak zorunda olduğu ilaçları pansiyon müdür yardımcısına bildirir.

12 VIII. GÜNLÜK YA ŞAM VE K URA LLA R OKUL BAHÇESİNİN KULLANIMI Okulumuz yatılı öğrencileri serbest saatlerde ( 15:30-18:00 arası) okul bahçesinde vakit geçirebilir. Hava karardıktan sonra güvenlik nedeniyle tüm öğrenciler pansiyon binasında bulunurlar. Spor yapmak isteyen yatılı öğrenciler (en az 3 kişi birlikte olmalı) pansiyon müdür yardımcısından izin alarak spor salonunu kullanabilir OKUL SONRASI KÜTÜPHANE KULLANIMI Yatılı öğrenciler hafta içi her gün 17:30 kadar okul kütüphanesinde faydalanabilirler. Öğrencilerin kütüphaneye çantalarıyla ve uygun olmayan giysileriyle girmelerine izin verilmez. Her öğrenci ayrı bir sırada oturarak sessizce çalışmalı ve eğer bilgisayarı kullanıyorsa okula ilişkin bir program dışında oyun ya da sohbet sitelerine girmemelidir. OKUL SONRASI SPOR SALONU KULLANIMI Spor salonu kullanılırken temiz spor ayakkabı ve uygun spor kıyafeti giyilmelidir. Kullanılan alet ve malzemeler geri konulmalı ve acil çıkış kapısı, acil durumlar dışında kesinlikle kullanılmamalıdır.

13 Spor salonunun okul sonrası ve hafta sonunda kullanımına ilişkin özel bir program yapılır ve yatılı öğrenciler kullanım saatleri konusunda bilgilendirilir. (Okul sonrası kullanım için en az 3 öğrencinin talebi gerekir.) KANTİN Kantin öğrencilere sabah ve öğleden sonra ara öğünler sunmanın yanı sıra öğle yemeklerine çeşit katmaktadır. Öğrenciler tükettikleri yiyecek ve içecekler için fiyat listesindeki bedelleri öderler. Hafta içi saat a kadar, Hafta sonu saat arası açık olacaktır. ODALARIN KULLANIMI Okulumuz yatılı öğrencisi odasını temiz ve düzenli tutar. Odalarda bozulmayacak meyve ve paketlenmiş ürünler (bisküvi vb.)dışında yiyecek bulundurulmaz, yemek pişirilmez. Öğrenciler kendi odası ve yatağı dışında başka bir oda ve yatakta yatmaması gerektiğini bilir. Odaların dışında hiçbir yerde pijama ve diğer yatak kıyafetleriyle dolaşmamaya özen gösterir. Sabahleyin odadan ayrılmadan önce yatakların toplanmasına, masaların temiz ve düzenli olmasına dikkat eder. Dolaplara resim, poster, fotoğraf vb. şeyler çıkarılması kolay ürünler kullanılması halinde asılabilir. Yat saatinden sonra yatakhanenin sükunetinin korunmasına, ışıkların kapatılmasına özen gösterir. Odaların içerisindeki dolapların üzerine bavul,çanta vb. eşyaların konulmamasına özen gösterir. Öğrenciler,günlük ayakkabılarıyla odalara girilmeyeceğini bilir. Öğrenciler arkadaşlarının eşyalarını kullanmak için izin alır. Odalara veya eşyalara verilecek herhangi bir zarar rapor edilerek,tamir veya yenileme masrafı sorumlu olan kişi tarafından ödenir. Odalar ve banyolar her gün okul görevlileri tarafından temizlenir.

14 ODA DAĞILIMLARI Hazırlık öğrencilerinin oda dağılımları yurt yönetimi tarafından yapılır. L1-L2-L3-L4 öğrencilerinin oda dağılımı ise öğrencilerin istekleri göz önünde tutularak yapılır.ayrıca öğrencilerin sınıf seviyeleri ve öğrenciler arasındaki uyumada dikkat edilir. YAZ AYLARINDA EŞYALAR Odalar ikinci dönemin sonunda boşaltılmalıdır, yaz süresince bakım çalışmaları, boya badana yapılabilir. Okulda bırakılan eşyanın kaybından veya zarar görmesinden sorumlu tutulamaz. Tatil dönüşlerinde öğrenciler yurtlar açılmadan önce eşya bırakmaya gelemezler.kargo ile eşyalarını gönderenler,teslimat günü olarak yurtların açılacağı günü seçmeli ve kargolarını kendileri teslim almalıdır. IX. ET ÜT SAAT LERİ VE K URA LLA RI ETÜT Etüt saatleri ve odada çalışma zamanları, öğrencilerin ödevlerini yapmak, projelerini tamamlamak, öğrendiklerini tekrar etmek ve derslere, sınavlara çalışmak için kullanacakları önemli saatlerdir. Öğrenciler etüt zamanı yanlarında ders araç ve gereçlerinin yanı sıra okuyacak bir kitap da bulundurmalıdır. Etütlere katılım zorunlu olup saatlere özen göstermek gerektir. Etüt kurallarına uyulmaması halinde uygulanacak yaptırımlar yatılı

15 bölüm puan sistemini de içeren davranış ve disiplin konuları bölümünde de belirtilmiştir. ETÜT SAATLERİ Pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri saat saatleri arasındadır. Pazar günü saatleri arasındadır. Etüt ve Çalışma Saatlerinde Öğrencilerden Beklenenler ETÜT KURALLARI Gerekli bütün ders araç ve gereçlerini yanlarında getirmiş olmaları Etüde zamanında gelmeleri Diğer öğrencileri rahatsız etmeden sessiz çalışmaları Etüt alanını düzgün ve temiz bırakmaları Etüt sınıfına su dışında hiçbir yiyecek ve içecek getirmemeleri Müzik dinlemek istediklerinde başkalarını rahatsız etmemek için kulaklık kullanmaları Proje ya da ödevleri olmadığı zamanlarda okumak için yanlarında kitap getirmeleri Yatılı öğrencilerin tamamı okul programı gereği, etüt programına katılmak ile yükümlüdürler.etütler her iki dönem için,ilk hafta başlar,son haftaya kadar devam eder. Yatma saatinden sonra zorunlu nedenlere geç etüt yapmak isteyen öğrencilerin çalışması belletmen ve/veya pansiyon müdür yardımcısının iznine bağlıdır. 12.sınıfların etüt saatleri dönem başlarında ayrıca düzenlenir. Hastalık ve izin dışında her öğrenci etüte katılmak zorundadır. Etütler sırasında öğrenciler diğer arkadaşlarını rahatsız edebilecek davranışlardan kaçınır. Öğrenciler sadece acil nedenlerle öğretmenin iznini alarak etütten ayrılabilirler. Kurallara uyulmaması halinde,belletici öğretmenler durumu yazılı olarak Pansiyon Müdür Yardımcısına iletirler.

16 YURT İÇERİSİNDEKİ ORTAK KULLANIM ALANLARI Kız-erkek yatakhane bölümleri ayrıdır. Öğrenciler birbirlerinin bölümlerine girilmeyeceğini bilir. Koridorlarda ve merdivenlerde dikkatli, sakin ve başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde davranır. Öğrenci yatakhane zaman çizelgesine uygun davranır. Banyoların kullanımında temizlik ve hijyen kurallarına dikkat edilir,lavabo ve duş giderlerine saç bırakılmamaya,tuvalete girişte ve çıkışta sifon çekilmesine özen gösterilir. DİNLENME TV ODASI X. Zİ YA RET Çİ LER Öğrenciler hafta içi saatleri arası,hafta sonu saatleri arası,pansiyon Müdür yardımcısı veya belletmen izniyle ziyaretçilerle görüşebilir. Öğrencileri ziyaret edebilecek kişiler,öğrencinin velisi tarafından kayıt sırasında okul yönetimine yazılı olarak bildirilir.yeni ziyaretçi eklenmesi ya da ziyaretçinin çıkarılması yine velinin yazılı bildirimiyle gerçekleşir.

17 XI. SAĞ LI K HİZ MET LERİ Revirde Gözlem Altında Tutulma Kuralları ve Okul Saatleri Dışında Yaşanan Sağlık Sorunları Ders günü süresince revirde kalan yatılı öğrenci, saat a kadar beklemek zorundadır. Revirde bekleyen öğrenci iyi olsa dahi, o gün serbest zamanda yurt dışına çıkamaz. Okul sonrasında hastalanan ya da bir sağlık sorunu yaşayan yatılı öğrenci, öncelikle nöbetçi yatılı bölüm yöneticileriyle görüşecektir. Acil durumlarda ise yatılı bölüm yöneticileri öğrenciyi şahsen hastaneye götürür ve öğrencinin ailesine haber verir. Öğrencinin bulaşıcı bir hastalığı olması halinde okul doktorunun önerisiyle bulaşıcılık geçene ve tedavi tamamlanana kadar öğrenci kendi evinde veya İstanbul velisinin evinde kalmalıdır. Doktorun kararıyla,istirahat etmesi gereken durumlarda, öğrencinin sorumluluğu velisine aittir ve raporlu olduğu günlerde öğrenci velisinde kalır. İLAÇLAR Tüm ilaçlar yatılı bölümün ilaç dolabında muhafaza edilir. Sürekli kullanılan veya doktor reçetesiyle kullanılacak ilaçlar ilaç teslim formu doldurularak yurt yönetimine teslim edilir. Reçetesiz satılan ilaçların kullanımı için doktorun onayı gereklidir. Hafta sonunu evinde geçiren öğrenci yeni bir ilaçla yurda dönerse, ilacı ve reçeteyi yurt yönetimine teslim eder. XII. ELEKT RO NİK EŞYA LARI N K ULLA NI MI Kişisel bilgisayar ve cep telefonu olan öğrenciler bunları kullanırken derslerini aksatmamalı ve başkalarını rahatsız etmemelidir. Etüt saatlerinde ve gece den sonra telefon görüşmesi yapılmaz.( okul kalkış saatine kadar telefon kapalı veya sessizde olmalıdır.) Bu kurallara uyulmaması telefon/bilgisayar vb. el konulmasını gerektirir.bu davranış devam ederse o dönem ya da yıl

18 süresince telefon/bilgisayar kullanımının engellenmesi zorunludur. XIII. O K ULDA N ÇI K I Ş Sınav takvimine göre değişiklikler yapılabilir. Okulumuz öğrencileri hafta içi her gün 15:30-17:30 arası çarşı iznine çıkabilmektedirler. (Veli onayı ile) XIV. PAN SİYO N ÖĞRENCİ T EMSİ LCİ Sİ : Pansiyon Öğrenci Başkanı Bütün yayılı öğrencilerin temsilcisidir. Eğitim ve öğretim yılı başında gizli oy ile bütün yatılı öğrenciler tarafından seçilir. Nöbetçi belletici öğretmenin en yakın yardımcısıdır. Etüt, yemekhane yoklamasında ve banyo işlerinde nöbetçi belletmen öğretmene yardımcı olur. Öğrencilerin pansiyon iç yönergesine göre hareket etmesini sağlar. Pansiyon demirbaş eşyasının korunması ve amacı doğrultusunda kullanılması için öğrencileri uyarır ve örnek olur.öğrencilerin isteklerini nöbetçi belletici öğretmene ve pansiyon müdür yardımcısına iletir. XV. YA TI LI Ö ĞRENC İ LERİN YA NLARIN DA GET İ RMELERİ T A VSİ YE EDİ LEN MA LZE ME Lİ ST ESİ Her öğrenciye okul tarafından bir yatak ve bir dolap verilir. Öğrencilerin yanlarında getirmeleri tavsiye edilen malzemeler aşağıda belirtilmiştir. Lütfen öğrencilerin tüm eşyalarına isimlerini yazınız/işleyiniz. 1 yastık (isteğe bağlı) 2 yastık kılıfı (isteğe bağlı) 2 nevresim (yatak ölçüsü: 90x190cm) (isteğe bağlı) Yatak çarşafı (isteğe bağlı) 1 çamaşır torbası

19 2 pijama veya gecelik 1 bornoz ve /veya havlu 2 el havlusu 1 çift oda terliği (ses çıkarmayan, fakat sağlam tabanlı: yere düşen herhangi bir cam kırığı gibi maddenin batmasından korumalı) 1 çift banyo terliği Okul kurallarına uygun kıyafetler ve ayakkabılar 7 gün yatılılar için hafta sonu kıyafetleri Kişisel temizlik malzemeleri Yeteri kadar elbise askısı Varsa, düzenli olarak kullanması gereken ilaçlar

20 EK:1 KADIKÖY ANADOLU LİSESİ GÜNLÜK PANSİYON VAKİT ÇİZELGESİDİR AÇIK LAMALAR B AŞLAR B İTER 1- Kalkma ve hazırlık 6:30 07:00 2- Kahvaltı 07:00 07:30 3-Pansiyonda Ayrılma 07: Derse Başlama 08:00 5-Öğle Yemeği 12:00 12:45 6-Son Ders 15:10 7-Dinlenme-Duş Alma 18:30 19:30 8-Akşam Yemeği 18:00 19:30 9-I.Etüt 19:40 20:40 10-Ara Öğün 20:40 21:00 11-II.Etüt 21:00 22:00 12-Duş Alma 22:00 23:00 13-Yatma Yoklaması 22:30 23:00 14-Yatma Zamanı(En Geç) 23:00 KADIKÖY ANADOLU LİSESİ HAFTASONU PANSİYON VAKİT ÇİZELGESİDİR AÇIK LAMALAR B AŞLAR B İTER 1- Kalkma ve hazırlık 08:00 09:00 2- Kahvaltı 08:00 09:30 3-Öğle Yemeği 12:00 14:00 4-Akşam Yemeği 18:00 19:30 5-Pansiyona Dönüş(En Geç) 19:30 6-Yatma Zamanı(En Geç) 24:00 NOT:Pazar günleri 20:00-22:30 arasında etüt çalışması vardır.

21 EK-2 KADIKÖY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ NE Pansiyon Demirbaş Eşya Taahhütnamesi ÖğretimYılı / /.../ tarihinde..sınıfı no lu yatılı öğrencinizin.velisi olarak aşağıda, cins, miktarı, nitelikleri yazılı demirbaş eşyaları sağlam olarak ilgiliden teslim aldık. Eşyaları sağlam olarak teslim etmeyi,demirbaş eşyada meydana gelebilecek zarar ve ziyanı tespit olunan o günün rayiç bedeli üzerinden ödemeyi ve aynı olarak yerine koymayı taahhüt ederiz.pansiyon kurallarına uymadığı takdirde öğrencimin pansiyon kaydının yenilenmeyeceğini kabul ediyorum. Velinin Adı-Soyadı: İmza: Adres: Tel: Öğrencinin Adı-Soyadı: İmzası: Sınıf-no: Tarih: Sıra no: Eşyanın adı: Miktarı: Nitelikleri: 1) 2) 3) 4) 5) Pans.Md.Yrd..././ UYGUNDUR (OKUL MÜDÜRÜ) (Sene sonunda bu tutanak yetkili kişilerce imzalandıktan sonra öğrenciye verilir.)

22 EK-3 VELİ İZİN FAKSI KADIKÖY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ NE KADIKÖY/İSTANBUL Velisi bulunduğum,okulunuz.sınıfında okumakta olan.numaralı.. nın.tarihinde.için okuldan çıkmasına,kendisinin tarafından alınmasına ve onun yanında kalmasına muvafakat ediyorum. Nüfus cüzdanımın örneği ile birlikte imzalı muvafakatname mi faksla gönderiyorum. Talebimin kabulünü arz ederim. Veli Adı-Soyadı: İmza: Tel: Tarih: Faks Telefon Teyidi: öğrenci velisi ile gün..saatte telefonla görüşülmüş ve göndermiş olduğu faksın teyidi alınmıştır. Müdür yardımcısı Adı-Soyadı: İmza: EK-4

23 ÖĞRENCİNİN Adı-Soyadı: Yatılı Durumu: Okul No ve Sınıfı: KADIKÖY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ NE KADIKÖY/İSTANBUL Yukarıda kimliği yazılı velisi bulunduğum öğrenciniz.. nin evci ve çarşı izin durumunu aşağıda belirtmiş bulunmaktayım. Evci ve Çarşı izinlerine yalnız gidebilir;doğacak her türlü sorumluluk bana aittir. ÖĞRENCİ VELİ SİNİN ADI-SOYADI: ADRESİ: TEL: TARİH: DAİ Mİ YATI LI ÖĞRENCİ LER İ Çİ N: ÇARŞI İZNİ:...günleri.. ile saatleri arası kendi isteğiyle dışarı çıkabilir. Cumartesi-Pazar günleri:. İle saatleri arası kendi isteğiyle dışarı çıkabilir. EVCİ ÇIKABİLECEĞİ KİŞİ VE ADRESLER: ÖĞRENCİ VELİSİ.. Adı Soyadı: Pansiyon Müdür Yardımcısı İmza: NOT: Okula ilk kayıtta ve her öğretim yılı başında Veli evci çıkaracağı adresler için dilekçeyle müracaat etmek zorundadır. Evci izninde yanında kalınacak kişi ve Ailenin öğrenciyi birinci dereceden yakın akraba olması gerekmektedir.(veli belgelendirmek zorundadır.) Evi çıkacak kişi veya ailenin açık adres,telefon ve her türlü kimlik bilgileri yazılacak,değişiklikler idareye bildirilecektir.

24 EK-5 (VELİ SÖZLEŞMESİ) KADIKÖY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ NE KADIKÖY/İSTANBUL Velisi bulunduğum.sınıfı, no lu nın okulunuz pansiyonunda paralı/parasız yatılı olarak kalmasını istiyorum.yatılılığa kabul edildiği takdirde aşağıdaki yazılı maddeleri kabul ediyorum. Velinin Yurt İdaresine Karşı Sorumlulukları 1)Öğrencimin,MEB tarafından kabul edilen ve kabul edilecek pansiyon yönetmeliklerine ve bu yönetmeliklere uygun yapılan her türlü uygulamaya uymasını sağlayacağım. 2) Veli toplantılarında çoğunlukla alınan her türlü karara,pansiyon iç yönergesindeki kararlara katılacağım. 3) Kurum eşyalarına,arkadaşlarının eşyalarına verdiği her türlü zararı, itiraz etmeksizin ödeyeceğim. 4) Verdiğim adres veya telefonda meydana gelecek değişiklikleri mümkünse aynı gün,değilse ertesi gün okul ve yurt idaresine bildireceğim. 5) Pansiyon idaresi tarafından öğrenci aracılığı ile,resmi yazı ile,sabit telefonla,cep telefonuyla veya cep telefonu mesajı ile çağrıldığımda en kısa zamanda geleceğim. 6) Yurdun ziyaret saatleri dışında önemli bir durum olmadıkça ziyaret için öğrenciyi çağırmayacağım, etüt saatlerinde öğrencime telefon açmayacağım. Etüt saatlerinde cep telefonunun açık olmasının yasak olduğunu biliyorum. Öğrencimin uymasını sağlayacağım. 7)Öğrencimin rahatsızlanıp hastaneye gönderilmesi durumunda, saatine bakmaksızın ilgileneceğim. Hastane dönüşünde ambulans hizmetlerinin verilmediği, dönüş için ücret söz konusu ise ödeyeceğimi biliyorum, kabul ediyorum. 8)Öğrencimin hafta sonu izinlerini ilişikteki formda verdiğim adreste geçirmesini, verdiğim adreste herhangi bir sorun olursa yasal sonuçlarını, öğrencimin idareden gizli başka bir adreste kalması halinde meydana gelecek kanuni sorumlulukları kabul ediyorum. 9)Öğrencimdeki bütün rahatsızlıkları doğru ve açık bir şekilde yurt idaresine bildireceğim.önceden var olan ve beyan etmediğim ancak daha sonra ortaya çıkan rahatsızlık neticesinde öğrencimin yurtta kalması sakıncalı olursa öğrencimi yurttan alacağımı,yasal sonuçlarına katlanacağımı biliyor ve kabul ediyorum. 10)(Paralı kalanlar için)yurt taksitlerinin yılda bir peşin,üç taksit halinde ve Eylül, Kasım, Ocak, Mart aylarında ayın onuna kadar ödendiğini, belirtilen tarihlerde ödemediğim takdirde öğrencimin yurttan kaydının silineceğini biliyorum ve kabul ediyorum. Yurt İdaresinin Veliye Karşı Sorumlulukları Yukarıdaki maddeleri kabul eden ve uygulayan velilerimizin çocuklarına,yurtta kaldıkları süre içerisinde hiçbir ayrım yapılmadan Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçları nda belirtilen esaslar doğrultusunda; rahat, huzurlu, hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretim hizmeti verilecektir../ / Velinin Adı-Soyadı İmzası

BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN

BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN BIRLIKTE YAŞA BİRLİKTE ÖĞREN Özel İzmir Amerikan Koleji Yatılı Bölüm El Kitabı 2015-2016 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 Özel İzmir Amerikan Koleji Yatılı Bölüm ünün Felsefesi ve Amaçları... 3 Misyon...

Detaylı

Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015

Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015 Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015 www.robcol.k12.tr Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Programı Felsefesi Robert Lisesinin yatılı programı öğrencilerin sosyal, psikolojik ve

Detaylı

T.C. İSLAHİYE KAYMAKAMLIĞI BORSA İSTANBUL İSLAHİYE FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT KILAVUZU

T.C. İSLAHİYE KAYMAKAMLIĞI BORSA İSTANBUL İSLAHİYE FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT KILAVUZU T.C. İSLAHİYE KAYMAKAMLIĞI BORSA İSTANBUL İSLAHİYE FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT KILAVUZU 1 BORSA İSTANBUL İSLAHİYE FEN LİSESİ KAYIT İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER Sayın Veli, öğrencinizin

Detaylı

T.C HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi

T.C HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi T.C HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak Ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu yönergenin amacı Tosçelik Fen Lisesi pansiyonunda kalan paralı parasız

Detaylı

T.C. HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi

T.C. HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi T.C. HATAY VALİLİĞİ İskenderun Tosçelik Fen Lisesi Pansiyon İç Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak Ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu yönergenin amacı Tosçelik Fen Lisesi pansiyonunda kalan paralı

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ PANSİYONU BAŞVURU BİLGİ FORMU

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ PANSİYONU BAŞVURU BİLGİ FORMU (Pansiyon Müracaat Dilekçesi) YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE Okulunuzun./.. Sınıfı,.. nolu. nın velisiyim. Çocuğumun okulunuz pansiyonunda Parasız / Paralı yatılı olarak kalmasını istiyorum. Gereğini

Detaylı

T.C. KONYA TÜRK TELEKOM SOSYAL BİLİMLER LİSESİ PANSİYON İÇ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. KONYA TÜRK TELEKOM SOSYAL BİLİMLER LİSESİ PANSİYON İÇ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. KONYA TÜRK TELEKOM SOSYAL BİLİMLER LİSESİ PANSİYON İÇ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu yönergenin amacı Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonunun

Detaylı

ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK

ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK 2014-2015 FİHRİST I. 2014-2015 DERS YILI TAKVİMİ II. ROBERT LİSESİNİN AMAÇLARI III. ROBERT LİSESİNİN TEMEL

Detaylı

ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK

ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK ÖZEL AMERİKAN ROBERT LİSESİ VELİ VE ÖĞRENCİ EL KİTABI ROBERT COLLEGE PARENT AND STUDENT HANDBOOK 2015-2016 FİHRİST I. 2015-2016 DERS YILI TAKVİMİ II. ROBERT LİSESİNİN AMAÇLARI III. ROBERT LİSESİNİN TEMEL

Detaylı

P A N S İ Y O N G E N E L T A L İ M A T I

P A N S İ Y O N G E N E L T A L İ M A T I P A N S İ Y O N G E N E L T A L İ M A T I 1. Pansiyonda kalan tüm öğrenciler aşağıdaki talimatlara uymak zorundadır. 2. Pansiyonda başkalarını rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşmamak, 3. Pansiyonu

Detaylı

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ OKUL BİLGİLERİ AİLE BİLGİLERİ

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ OKUL BİLGİLERİ AİLE BİLGİLERİ 135 Plunkett Rd, Toronto, ON, CANADA, M9L 2J7 Tel: +1 (416) 285 0115 Fax: +1 (416) 285 0108 info@nilacademy.com www.nileacademy.ca ÖĞRENCİ BİLGİLERİ Soyadı Adı Cinsiyeti Kan Grubu Doğum Tarihi YYYY MM

Detaylı

İSTEK Belde Okulları Sayfa 1

İSTEK Belde Okulları Sayfa 1 İÇİNDEKİLER VELİ VE ÖĞRENCİLERE HİTAP...... 2-3 VİZYONUMUZ, MİSYONUMUZ, EĞİTİM İLKELERİMİZ... 4 OKUL YÖNETİMİ ÖZGEÇMİŞ......... 5 İSTEK BELDE DE YAŞAM......... 6 Ø OKUL ZAMAN ÇİZELGESİ..... 6 Ø OKULA VARIŞ-OKULDAN

Detaylı

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu. LUSLARARASI İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.tr facebook.com/sehir.iro twitter.com/irosehir

Detaylı

2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI

2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI 2011-2012 VELİ ÖĞRENCİ EL KİTABI www.fatihkoleji.com İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

Detaylı

TC. MEB İLDUŞ HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

TC. MEB İLDUŞ HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TC. MEB İLDUŞ HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Okul Pansiyonu İç Yönergesi Bu Yönerge Milli Eğitim Bakanlığı Okul Pansiyon Yönetmeliği nin 10. Maddesine Göre Hazırlanmıştır. PANSİYON GÜNLÜK ZAMAN

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY

İSTİKLAL MARŞI. Mehmet Akif ERSOY İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

OKUL YÖNETİMİ. ve akademik işleri yürütür. Lise öğretmenleri ve öğrencileriyle ilgili tüm idari. ve akademik işleri yürütür.

OKUL YÖNETİMİ. ve akademik işleri yürütür. Lise öğretmenleri ve öğrencileriyle ilgili tüm idari. ve akademik işleri yürütür. GİRİŞ Sayın Veli; Veli El Kitapçığında; okul işleyişimizle ilgili ihtiyaç duyacağınız temel bazı bilgiler ile eğitim sisteminin etkili bir şekilde işlemesi için, okulumuzdaki günlük yaşamın önemli bir

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

TED İSTANBUL KOLEJİ ORTAOKULU ve LİSESİ OKUL KURALLARI BÖLÜM I ORTAOKUL VE LİSEDE GEÇERLİ OLAN KURALLAR VE UYGULAMALARI

TED İSTANBUL KOLEJİ ORTAOKULU ve LİSESİ OKUL KURALLARI BÖLÜM I ORTAOKUL VE LİSEDE GEÇERLİ OLAN KURALLAR VE UYGULAMALARI TED İSTANBUL KOLEJİ ORTAOKULU ve LİSESİ OKUL KURALLARI BÖLÜM I ORTAOKUL VE LİSEDE GEÇERLİ OLAN KURALLAR VE UYGULAMALARI Okulda düzen ve disiplini sağlayan kurallar, öğrencilerin toplumsal kurallara ve

Detaylı

www.fatihkoleji.k12.tr

www.fatihkoleji.k12.tr www.fatihkoleji.k12.tr İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir

Detaylı

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop asdfghjklzxcvbnmqwertyuiopas

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

TED ALANYA KOLEJĠ OKUL KURALLARI. (ĠLKOKUL - ORTAOKUL ve LĠSE) ĠÇĠNDEKĠLER

TED ALANYA KOLEJĠ OKUL KURALLARI. (ĠLKOKUL - ORTAOKUL ve LĠSE) ĠÇĠNDEKĠLER TED ALANYA KOLEJĠ OKUL KURALLARI (ĠLKOKUL - ORTAOKUL ve LĠSE) ĠÇĠNDEKĠLER 1. Genel kurallar 2. Öğrencilerin Olumsuz Davranışlarının giderilmesi 3. Derslik kuralları 4. Sınav Kuralları 5. Kıyafet Kuralları

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

TED TRABZON KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED TRABZON KOLEJİ VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2014-2015 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ... 1 GİRİŞ... 6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM... 7 OKUL ÖNCESİ (ANASINIFLARIMIZ)... 8 İLKOKUL VE ORTAOKULUMUZ... 15 DESTEK BİRİMLERİMİZ...

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır.

Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır. Asıl ulaşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve yüksek fazilette dünya birinciliğini yakalamaktır. İSTİKLAL MARŞI Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak Sönmeden yurdumun üstünde tüten en

Detaylı