S13 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "S13 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE"

Transkript

1 T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI AYLIK BÜLTEN YIL: 2 SAYI: 14 Başbakan Davutoğlu ile Bakan Çağatay Kılıç ın birlikte açtığı gençlik merkezine, dolmuş şoförü tarafından hunharca katledilen Özgecan Aslan ın adı verildi. ÖZGECAN I GENÇLER YAŞATACAK s4 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında Değerler Eğitimi protokolü imzalandı. Törende konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Bakanlığımıza bağlı yurtlarda, tesislerde, kamplarda ve gençlik merkezlerinde beden ve ruh sağlıkları ile manevi gelişimlerine katkıda bulunulması için gençlere, Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı görevlilerce din ve değerler eğitimi verilecek dedi. s9 Terörizmin Haklı Bir Gerekçesi Olamaz S3 Gençlere Yönelik Çalışmaları Ciddiye Alın S5 DOKAP Açıklandı S6 Çanakkale Bir Hilal Uğruna Her Yerde S13

2 HABERLER SAYFA 2 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ IN KABULLERİ Almanya Devlet Bakanı nı Konuk Etti Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın makamında gerçekleşen görüşmede Federal Almanya nın Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile Alman-Türk Parlamenter Grup Başkanı Michelle Müntefering bulundu. Bakan Roth Türkiye ve Almanya ilişkilerinde kardeşlik noktasına vurgu yaparken, Bakan Çağatay Kılıç ise geleceğe dair ortak projelerin değerlendirileceğini söyledi. Dünya Gençlik Gemisi ile ülkemize gelen Japon Heyeti Federal Almanya nın Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth Bakan Çağatay Kılıç, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini T.B.M.M. de kabul etti İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (İKDGF) Genel Sekreteri Büyükelçi Elşad İskenderov Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, siyasetçileri, bürokratları, sporcuları, STK temsilcileri ve gençleri kabul etti Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir Dünya Gemisi Yolcularını Ağırladı Daha önce Türk öğrencilerini Japonya ya taşıyan Dünya Gençlik Gemisi, bu kez Japon Heyeti Türkiye ye taşıdı. Küresel Genç Liderler Programı kapsamında, Dünya Gençlik Gemisi ile Türkiye ye gelen 18 Japon genç ve 5 Hükümet görevlisinden oluşan 23 kişilik Japon Heyeti Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın konuğu oldu. Samsunspor Yönetimi nden Ziyaret PTT 1. Lig de mücadele eden Samsunspor Başkanı İsmail Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Bakan Çağatay Kılıç, Samsunspor un durumu hakkında yöneticilerden bilgi aldı. Bakan Çağatay Kılıç, takımın iyi gittiğini belirterek, Galibiyetler olunca başarı olunca taraftar maçlara daha çok ilgi gösteriyor maçları seyretmek istiyor. Kötü oynayınca da gelmiyor dedi. Genç Birlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderel Türel Samsunspor Yönetim Kurulu Üyeleri Ve Diğerleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel i, Genç Birlik Vakfı yönetim kurulu üyelerini, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu Genel Sekreteri ni, Büyükelçi Elshad Iskandarov ve Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir i makamında ayrı ayrı kabul etti. Ayrıca Bakan Çağatay Kılıç, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Deniz Güçer ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini mecliste kabul ederek bir süre sohbet etti.

3 HABERLER SAYFA 3 Katılımcılar Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Dışişleri Bakanları Gayrı Resmi Toplantısı sonrasında aile fotoğrafı çektirdi Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (SEECP) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Terörizmin haklı bir gerekçesi olamaz ve her ne suretle olursa olsun kınanmalıdır dedi. Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye yi temsilen katıldığı Arnavutluk un başkenti Tiran da gerçekleştirilen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (SEECP) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı nda, terörizm ortak bildirisinin kabul edileceğini bildirdi. Bakan Çağatay Kılıç, Terörizmin haklı bir gerekçesi olamaz ve her ne suretle olursa olsun kınanmalıdır. Öte yandan, terörizmi herhangi bir din veya etnik grup ile bağdaştırmak tamamen yanlıştır diye konuştu. Türkiye nin Suriye ile sınırları üzerinde, 2. Dünya Savaşı ndan sonra en büyük insanlık trajedisinin yaşandığını söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, Kapımız, bu insanlık trajedisi devam ettiği sürece açık kalacak dedi. Bakan Çağatay Kılıç ın Arnavutluk Temasları Arnavutluk un başkenti Tiran daki temasları kapsamında, Bakan Çağatay Kılıç, Arnavutluk Sosyal Refah ve Gençlik Bakanı Erion Veliay ile görüştü. Bakan Çağatay Kılıç daha sonra, Türkiye nin Tiran Büyükelçiliği, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı nın (TİKA) ofisini ziyaret ederek, Tiran Namazgah Camii nin yapılacağı arazide incelemelerde bulundu. Bakan Çağatay Kılıç, Almanya 6. Cumhurbaşkanı Weizsaecker ın cenazesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil etti BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ALMANYA DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI Berlin Katedrali nde Federal Almanya nın altıncı Cumhurbaşkanı Richard von Weizsaecker için düzenlenen cenaze törenine Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ni temsilen katılan Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun taziyelerini iletti. Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Bakan Çağatay Kılıç a katılımı nedeniyle teşekkür etti. Bakan Çağatay Kılıç, tören başlamadan önce Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, eski başbakanlardan Gerhard Schröder, İsveç eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve İngiltere eski Başbakanı John Major ile de sohbet etti.

4 HABERLER SAYFA 4 ÖZGECAN I GENÇLER YAŞATACAK Mersin de bindiği dolmuşun şoförü tarafından katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ın ölümüyle tüm Türkiye yasa boğuldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın da yer aldığı Antalya İl Kadın Kolları 4. olağan Kongresi nde, Mersin de hunharca katledilen Özgecan Aslan ın isminin Antalya da yeni açılacak gençlik merkezine verileceğini açıkladı. Bu sayede gençlik merkezine gelen gençler Özgecan ın ismini yaşatacaklar. Acınızı paylaşıyorum Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, genç kızın acılı ailesine başsağlığı diledi. Aileyi telefonla arayarak taziyelerini ileten Bakan Çağatay Kılıç, Haince, alçakça ve hunharca yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Katillerin gerekli cezayı alması adına her şey yapılacaktır. Her zaman sizin yanınızdayız. Acınızı paylaşıyorum. Allah tan rahmet diliyorum diye konuştu. Antalya da yeni tesislerin kurdelesini Başbakan kesti Başbakan Ahmet Davutoğlu Antalya da aralarında Gençlik ve Spor Bakanlığına ait tesislerin de bulunduğu 152 tesisin toplu açılışını yaptı. Hizmete açılan 152 tesis için 365 milyon liralık yatırım yapıldığını belirterek, açılışı gerçekleştirilen tesisler arasında gençlik merkezlerinin de bulunduğunu anlatan Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç a telekonferans yoluyla bağlandı. Başbakan Davutoğlu, Elmalılı Hamdi Yazır Öğrenci Yurdu nun açılışında Bakan Çağatay Kılıç ın yanında yer alan öğrencilerle sohbet etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu nun açılışını yaptığı 1430 öğrenci kapasiteli Elmalılı Hamdi Yazır Yurdu nun yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Antalya Merkeze kurulan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Antalya Kepez e kurulan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Antalya Duacı İzcilik Kampı, Alanya Gençlik Merkezi ile ismi Özgecan Aslan Gençlik Merkezi olarak belirlenen gençlik merkezi de yer alıyor.

5 HABERLER SAYFA 5 GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARI CİDDİYE ALIN OLİMPİYAT OYUNLARI HAZIRLIK VE DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Bakan Çağatay Kılıç, Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetlerevi nde düzenlenen 2015 Valiler Buluşmasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu Bakan Çağatay Kılıç Ankara da düzenlenen Valiler Buluşması na katıldı.valilere önerilerde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, sporun gençler üzerindeki pozitif etkisi bulunduğuna vurgu yaparak, 2014 te 1 milyon 200 bin çocuk, ilk kez tesislerimizde sporla tanıştı yılının sonunda hedef 1,5 milyonun üzerine çıkmak dedi yılında 13 bin amatör spor kulübüne malzeme desteğinde bulunduklarını söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, 17 ilimizde olimpiyat hazırlık merkezimiz var. Sizden ricamız bu merkezlerdeki eksiklikleri bize iletirseniz, kısa zamanda gideririz. Ne kadar hızlı müdahil olursak o kadar hızlı çözüme ulaşırız diye konuştu. 77 milyonluk nüfusun 30 milyona yakınının yaş arasında olduğunun altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, bu yaş aralığının önemine vurgu yaparak, valilerden gençliğe yönelik çalışmalarını çok ciddiye almalarını istedi. Başkanlığını Bakan Çağatay Kılıç ın yaptığı İOOHDK olağan toplantısı İstanbul da gerçekleştirildi İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (İOOHDK) olağan toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın başkanlığında yapıldı. Ataköy de bulunan Olimpiyatevi ndeki genel değerlendirme yapılan toplantıya Bakan Çağatay Kılıç ın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer, TMOK Genel Sekreter Neşe Gündoğan ve diğer üyeler katıldı. Gençlerin gelişimi ve eğitimi için hiçbir maddi sıkıntımız yok. Bizden talep edin yerine getirelim. Türkiye de üye sayısı 1 milyonu aşkın, 193 gençlik merkezimiz var.yıl sonuna kadar 54 gençlik merkezimiz daha faaliyete geçireceğiz. Bakan Çağatay Kılıç, GENÇLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ Gazi Üniversitesi öğrencilerini kabul eden Bakan Çağatay Kılıç, Gençlerin düşünceleri bizler için önemli diye konuştu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek hem onlarla sohbet etti hem de sorularını cevapladı. Toplanma amacının gençlerle sohbet etmek, onların sıkıntı ve isteklerini öğrenmek olduğunu söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin düşüncelerinin taşıdığı öneme vurgu yaptı. Öğrencilerin, kredi ve yurtlardan, spor alanına kadar çeşitli alanlardaki sorularını cevaplayan Bakan Çağatay Kılıç, bir süre sonra basına kapalı devam eden ve yaklaşık üç saat süren görüşmede gençlerin sorularını cevapladı, sorunlarını dinledi, onlarla uzun uzun sohbet etti. GÜREŞE KATKI ÖDÜLÜ BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ IN Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Güreş Vakfı tarafından 2014 Yılının En İyileri yarışmasında Güreşe Katkı Ödülü ne layık görüldü. Güreş Vakfı Jürisi nin belirlediği 2014 yılında Türk güreşine iz bırakan isimler arasında Bakan Çağatay Kılıç güreşe katkı ödülünün sahibi olurken, Türkiye Güreş Federasyonu eski Başkanı Hamza Yerlikaya Yılın Güreş Adamı, A Milli Serbest Güreş Takımı Teknik Direktörü Necmi Gençalp Yılın Güreş Antrenörü, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül ise Yılın Güreşçisi seçildi.

6 HABERLER SAYFA 6 SAMSUN A EN BÜYÜK YATIRIM BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ DÖNEMİNDE İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN ŞEHRİ SAMSUN İstanbul da gerçekleştirilen Samsun Dernekleri Federasyonu 10. Yıl Kutlama ile Samsun Şöleni ne katılan Bakan Çağatay Kılıç, gençliğe olan güvenini bir kez daha dile getirirken Samsun un meşale kenti olduğunu kaydetti. Samsun un birçok farklı projede ve yatırımda kendine yakışır şekilde farklı noktalarda ilerleyeceğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun u bağlayacağız diye konuştu. Gençliğin ve milletin çok kuvvetli olduğuna dikkati çeken Bakan Çağatay Kılıç, Biz size güveniyoruz. Ancak ve ancak birlik içinde yürüdüğümüz zaman başarılı olabiliriz ifadelerini kullandı. Türkiye Cumhuriyeti nin meşalesinin Samsun da yakıldığını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, Başbakanımız Samsun u meşale şehri ilan etti. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı kampanyasını Samsun da başlattı da Gazi Mustafa Kemal, Türkiye nin bağımsızlığını Samsun da başlattı. Samsun, istiklalin ve istikbalin şehridir dedi. Bölgesel kalkınma politikalarından olan DOKAP, ile Doğu Karadeniz Bölgesi nin sahip olduğu kaynakların değerlendirilerek kalkınması hedefliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, aralarında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın da yer aldığı bakanlarla birlikte Ordu da yaptığı basın toplantısında Doğu Karadeniz Projesi Eylem Planı nı (DOKAP) açıkladı. Bölgeye dair gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili bilgi veren Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve spor alanında 2,3 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek, bölgede yurt kapasitesini 14 bin 86 dan, 31 bin 134 e çıkardıklarını söyledi. Davutoğlu, Bayburt ta bir, Samsun da beş olmak üzere altı gençlik merkezi inşa ettiklerini, birçok ilde gençlik merkezi çalışmalarını tamamladıklarını, birçok gençlik merkezinin inşaatının da devam ettiğini dile getirdi döneminde uygulanacak bölgesel kalkınma politikalarından olan Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP); Doğu Karadeniz Bölgesi nin sahip olduğu kaynakların değerlendirilerek kalkınmasını en üst seviyeye yükseltilmeyi hedefliyor. Türkiye nüfusunun 5.1 ini içeren Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinin yer aldığı proje, Karadeniz e altın çağlarını yaşatacak. Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planında en büyük yatırım alan illerden biri Samsun oldu. Bakanlığı döneminde Samsun a yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Bugüne kadar AK Parti Hükumeti döneminde yapılanlar, yapacaklarımızın teminatıdır dedi. Samsun a Yatırımlar DOKAP kapsamında Samsun kentinin payına düşen bölüm içerisinde, tarım ve hayvancılığa yapılacak olan teşviklerin yanı sıra sanayi gelişimini de kapsayan çalışmalar öngörülüyor. Ekonomik kalkınma projeleri ile devam etmekte olan yol yapım çalışmaları, enerji üretim ve dağıtımının iyileştirilmesini de içine alan çalışmalarla Samsun un daha da kalkınması hedefleniyor. Eğitim çalışmalarını da kapsayan Doğu Karadeniz Projesi içerisinde okullaşma oranının yüzde 43.3 ten yüzde 70 e çıkarılması ve yeni 24 kütüphane planı ile On Dokuz Mayıs Üniversitesi nde de birçok konuda düzenlemeye gidilecek. Aynı zamanda Samsun da yurt kapasitesinin artırılması planlanırken, kentte yapımı devam eden Havza Gençlik Merkezi tamamlanacak. Spor da projede yerini aldı ve Samsun da devam eden kayak eğitim merkezinden, yüzme havuzlarına kadar tüm spor alanlarının eksiklikleri giderilerek yeni olan projelerin yapımına başlanacak.

7 HABERLER SAYFA 7 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ ŞEHİT AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADI Afganistan ın başkenti Kabil de Türk askerlerinin bulunduğu araca yapılan bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül, Samsun da toprağa verildi. Büyük Camii deki cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve eşi Eda Kılıç ın yanı sıra diğer ilgililer, askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Adem Şengül ün cenazesi, daha sonra Kıranköy Şehitliği nde toprağa verildi. Bakan Çağatay Kılıç, Samsunlu Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül ün cenaze törenine katıldı KARDEŞİN KARDEŞE SİLAH ÇEKMEDİĞİ BİR ÜLKE İSTİYORUZ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu ndaki AK Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresi ne katıldı. Kongrede konuşma yapan Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye her geçen gün büyüyen ve dünya ölçeğinde güçlenen bir ülke. Bu yürüdüğümüz yolda istikrar dedik, birliktelik dedik, beraberlik dedik ifadelerini kullandı. Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: Kardeşin kardeşe silah çekmediği bir Türkiye istiyoruz. Araya fitnenin, ayrımcılığın girdiği bir Türkiye istemiyoruz dedik. Bundan 15 sene öncesinde hayal dahi edilemeyenleri gerçekleştirdik. Çözüm süreci denilen bu yolda kararlı adımlarla yürüyoruz. BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN DA ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ Bakan Çağatay Kılıç ve Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu na katıldı Bakan Çağatay Kılıç, Ak Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresine konuşma yaptı Bakan Çağatay Kılıç, Ak Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresi hazırlıklarını inceledi Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi nin genel kurulunda konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye nin 2002 den sonra nereden nereye geldiğini, hangi değişiklikler yaşandığını en iyi anlayanların, hissedenlerin ve değerlendirenlerin esnaf olduğunu söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti, 2015 yılında G20 nin başkanlığını yapıyor. Buralara kolay gelinmedi. Şu an dünya ekonomisinin ne yönde karar alacağının başkanlığını Türkiye yapıyor. Bunu 2002 öncesinde söyleseydiniz hayal denilirdi dedi.

8 HABERLER SAYFA 8 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ CUMHURBAŞKANI İLE BAŞBAKANA YURT GEZİLERİNDE EŞLİK ETTİ Kırşehir de toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurdele kesti Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır / Ak Parti İstanbul 5. Olağan Kongresi Bakan Çağatay Kılıç, Ordu AK Parti kongresinde vatandaşları selamladı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şubat ayı içerisinde Kırşehir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a, Ankara, Ordu, Giresun ve İstanbul da ise Başbakan Ahmet Davutoğlu nun programlarına refakat etti. Toplu açılış için düzenlenen törene katılmak üzere Kırşehir e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Kırşehir programı boyunca Bakan Çağatay Kılıç da yanında bulundu. Kırşehirli vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve diğer bakanlara sevgi gösterisinde bulunurken, Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın imzalı fotoğraf verdiği çocukla yakından ilgilendi. Ankara da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Kongresi nde de Bakan Çağatay Kılıç ın eşlik ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2002 de bin 574 olan spor tesisini bin 330 daha artırdıklarını, lisanslı sporcu sayısını 278 binden 5,5 milyona, Yurt kapasitesini 182 binden 393 bine yükselttiklerini söyledi. İstanbul da Yeni Türkiye Yeni Güç Hedef 2023 temasıyla gerçekleştirilen ve Ordu ile Giresun kentlerinde de partisinin 5. Olağan İl Kongresine giden Başbakan Ahmet Davutoğlu na Bakan Çağatay Kılıç refakat etti. AK Parti Giresun 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Ankara İl 4. Olağan Gençlik Kolları Kongresi Bakan Çağatay Kılıç ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Kırşehirli çocuklarla yakından ilgilendi EVLATLARIMIZ ARASINDA AYRILIĞA GAYRILIĞA YER YOK TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sorgulamayı bilen, kendine güvenen, milletinden ve medeniyetinden emin gençlerle yola devam edeceklerini ifade ederek, Bu milletin evlatlarının arasında ayrılığa gayrılığa yer yoktur dedi. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfının (TÜRGEV) 6 ildeki 8 yurdunun toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın da katıldığı törenle yapıldı. Törende yaptığı konuşmada, Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak görev alanlarında olan yurtlar ve TÜRGEV gibi özel yurtların birlikte çalışmasıyla kendine güvenen, sorgulayan, kendini geliştiren, tarihinden güven alan ve inanan gençler yetişeceğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, gençleri bir araya getirerek, kardeşliklerini perçinleyerek, farklılıkların ancak ve ancak zenginlik olduğunu onlara bir daha hatırlatarak çalıştıklarını söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, Bu milletin evlatlarının arasında ayrılığa gayrılığa yer yoktur. Ancak ve ancak birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe yer vardır. Bunu şimdiden sizlerle beraber ve birlikte inşaa edeceğiz dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara da düzenlenen TÜRGEV in hayata geçirilen 8 yurdunun toplu açılış törenini yaptı

9 HABERLER SAYFA 9 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Değerler Eğitimi İşbirliği Protokolünü imzaladı İmza töreninde açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, protokol kapsamında bakanlığa bağlı yurtlarda, tesislerde, kamplarda ve gençlik merkezlerinde beden ve ruh sağlıkları ile manevi gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla gençlere, Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı görevliler tarafından din ve değerler eğitimi verileceğini söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, din ve değerler eğitiminin gençlere, talep etmeleri durumunda verileceğini vurgulayarak, Şunu da gördük ki kamplarımızda ve yurtlarımızdaki gençlerimizden yoğun bir talep var. Bu talebi karşılamak da bizim sorumluluğumuz diye konuştu. Hedeflerimize Ulaşmak İçin Titizlikle Çalışıyoruz Bakan Çağatay Kılıç, camilerdeki din görevlilerinin sportif anlamda çalışmalar yaptığını ve malzeme temini konusunda taleplerde bulunduklarını ifade ederek bu konudan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaz Kur an kurslarına katılan gençlerin spora yönlendirilmesi için projelerin hayata geçirildiğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, Mahalle aralarında futbol ve basketbol sahalarıyla küçük spor kompleksleri inşa edeceğiz. Gençlik merkezlerimizde Kur an-ı Kerim, hat, tezhip gibi eğitimlerin yanı sıra müzik, beden eğitimi,okuma gibi farklı alanlarda eğitimler veriyoruz şeklinde konuştu. ZOR OLAN SEÇİLMEK DEĞİL, SEÇMEK Bakan Çağatay Kılıç, Birlik Vakfı Ankara Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, gençlere güvenilmesi gerektiğini vurgularken yaptıkları işlerle her zaman kendilerini gösterdiklerinin altını çizdi. Zor olan seçilmek değil, seçmek diyen Bakan Çağatay Kılıç, Siyasi anlamda tercihinizi belli edeceğiniz yerdeki yapacağınız seçim daha zor bir şey. Seçilmek işin buna nazaran kolay tarafı. 18 yaşında her türlü hakkı elde etmiş bir kişiye ehliyet veriyorsak, aynı zamanda ona güvenmemiz gerekiyor diye konuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Birlik Vakfı toplantısına katıldı

10 PROJELER SAYFA 10 Türkiye nin yanı sıra Bahreyn, Brezilya, Hindistan, Kenya, Yeni Zelanda, Umman, Peru, Sri Lanka ve İngiltere bir araya gelerek Dünya Genç Liderler Gemisi ni yola çıkardı. DÜNYA GENÇ LİDERLER GEMİSİ TÜRKİYE DE Dünya Genç Liderler Gemisi dünya ülkeleri gençlerini biraraya getirdi. Dünya ülkeleri gençleri iki günlük değişim programıyla farklı kültürler tanıdı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Küresel Genç Liderler Programı kapsamında düzenlenen Dünya Genç Liderler Gemisi programında katılan Türk Gençlik Heyeti program sonunda Japonya dan 23 kişilik bir heyetle döndü. Türkiye ye gelen Japon heyetini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç misafir etti. Kabulde Japon Gençlerle sohbet eden Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye yi ziyaret etmenizden dolayı çok memnun oldum. Japon gençlerini evinde misafir eden Türk ailelerine teşekkür ederim. Bu buluşmalar farklı kültürel birlikteliğin kökü oluyor, bu tür çalışmalarımız devam edecek dedi. Japonya daki Dünya Genç Liderler Gemisi programına Türkiye nin yanı sıra Bahreyn, Brezilya, Hindistan, Kenya, Yeni Zelanda, Umman, Peru, Sri Lanka ve İngiltere den gençlik heyetleri de yer aldı. Programda, her ülkenin kendini anlattığı ulusal sunumlar, kurslar, aktiviteler, aile yanında konaklama, seminerler ve Dünya Genç Liderler Gemisi ile yola çıkan Türk Gençlik Heyeti Japonya da Başbakan Şinzo Abe tarafından kabul edildi. kurumsal ziyaretler gibi birçok faaliyet yer aldı. Bir kısmı karada gerçekleşen programın esas aktiviteleri, günlük seyr-ü sefer sırasında gemide yapıldı. 10 BİN ÖĞRENCİYE ORGAN BAĞIŞINININ ÖNEMİ ANLATILDI ÇÖZÜM SÜRECİNE SPORTİF KATKI Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Organ Nakli Vakfı nın ortaklaşa yürüttüğü Gençler Organ Bağışını Destekliyor; Her Bağış Yeni Bir Hayattır projesi ile Ankara nın 25 ilçesinde 10 bin öğrenci organ nakli konusunda bilgilendirildi. Gençlerin organ bağışı konusunda duyarlılığını artırmak için hayata geçirilen projenin kapanışına Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ve Gençlik Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Doğu Anadolu Bölgesi ne 656 milyon 140 bin TL, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ne ise 680 milyon 825 bin TL tesis yatırımı yaptı. Branş farkı gözetmeksizin sporun her alanında önemli çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor Bakanlığı, çözüm sürecine ilişkin atılan adımlara sportif anlamda destekte bulunuyor. Bölge halkının daha önce tanışmadığı branşlarda eğitim çalışmaları ücretsiz olarak sürdürülürken, milli takımlarımıza da yeni sporcular yetiştiriliyor.

11 PROJELER SAYFA 11 GENÇLERİN TECRÜBELERLE BULUŞMASI DEVAM EDİYOR Gençlik ve Spor Bakanlığı nın gençlerin kariyer gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Tecrübe Konuşuyor projesi her ay olduğu gibi Şubat ayında da gençleri birbirinden tecrübeli isimlerle bir araya getirdi. Proje kapsamında gençler, merak ettikleri sorulara yanıt bulurken, geleceklerine yönelik yol haritalarını daha net çizebiliyorlar. Hülya Koçyiğit Serkan Çağrı - Tolga Zengin Erdoğan Arıkan Hülya Koçyiğit Serkan Çağrı - Tolga Zengin Ali Gültiken -İsmail Hakkı KOCAELİ BURSA NEVŞEHİR Süleyman Demirel Kültür Merkezi nde düzenlenen programda Klarnet Virtüözü Serkan Çağrı ile Futbolcu Tolga Zengin gençlerle buluştu. Erdoğan Arıkan ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve Kocaelili gençlerden yoğun ilgi gören programın konukları tecrübelerini paylaştı. Ardından da gençlerin merak ettiği soruları cevapladılar. Gençlerle Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit i buluşturan Tecrübe Konuşuyor Bursalılardan da yoğun ilgi gördü. Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi nin ev sahipliğinde düzenlenen programda konuşan Koçyiğit, gençlere Şimdi atacağınız adımlar, geleceğinizi etkileyecek uyarısında bulundu. Nevşehirli gençlerle Tecrübe Konuşuyor ile futbolcu ve spor yorumcusu Ali Gültiken iveoyuncu ve yapımcı İsmail Hakkı ile buluştu. Gençlerle sohbet eden Gültiken, Hayallerinizin peşinden gidin. Spor sizleri yönlendirir, hayatınızda mesafe almanızı sağlar dedi. Gençler, sinema ve televizyon dünyası hakkındaki sorularını ise İsmail Hakkı ya sordu.

12 PROJELER SURİYELİ GENÇLER TÜRKÇE ÖĞRENİYOR Gençlik ve Spor Bakanlığı na bağlı gençlik merkezlerinde başlatılan dil eğitimleri kapsamında Suriyeli çocuklar ve gençler Türkçe öğreniyor eğitim-öğretim yılının ilk yarısında başlayan eğitimlere İstanbul dan 12, Diyarbakır dan 20, Eskişehir den 120, Şanlıurfa dan 73, Kahramanmaraş ve Aksaray dan 30 ar öğrenci katıldı. GENÇLİK LİDERLERİ EĞİTİMDE SAYFA 12 Gençlik Merkezlerinin temel taşı gençlik liderleri, bakanlıkça düzenlenen birbirinden farklı konularda aldıkları eğitim sayesinde gençlere örnek olacaklar. Gençlik Liderleri, Proje Temelli Uygulama Eğitimine Katılıyor Türkiye nin dört bir yanından gelen gençlik merkezleri liderleri Ankara da Proje Temelli Uygulama Eğitimi için buluştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 81 ilin gençlik merkezinde görev alan 90 gençlik lideri ve 18 bakanlık personeli olmak üzere 108 kişiye Şubat tarihlerinde Proje Temelli Uygulama Eğitimi verdi. Bu proje ile gençlik liderlerinin ve diğer gençlik çalışanlarının proje hazırlama konusunda yeterliliklerini artırmaları, proje başvurularında artış göstermeleri ve Avrupa Birliği (AB) hibe programlarından yararlanmaları amaçlandı. GANALI ÖĞRENCİLERE ULUSLARARASI LİDERLİK BECERİLERİ EĞİTİMİ Gençlik ve Spor Bakanlığı nın düzenlediği Uluslararası Liderlik Becerileri Eğitimi programı kapsamında, Türkiye de öğrenim gören 70 Ganalı öğrencinin eğitimleri Konya da tamamlandı. Konya nın kültürel ve tarihi mekânlarına geziler ile Türkiye-Gana Kültür Gecesi ve Türkiye -Gana Futbol Dostluk Maçı gibi etkinlikler yapıldı. Antalya Duacı Kış Kampı ndaki 4 günlük programda gençlik liderleri uyuşturucuyla mücadele eğitimi aldı Genç Liderlere Uyuşturucuyla Mücadele Eğitimi MİNİKLERDEN DEV KULAÇLAR Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın Samsun da başlattığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi nde ilk dersler başladı. Proje kapsamında, Samsun da ilkokul öğrencileri yüzme eğitimlerine katılarak, çeşitli spor faaliyetlerinde bulunuyor. Toplamda 480 öğrenci Samsun 19 Mayıs Kapalı Yüzme Havuzu nda ilk Samsun da başlatılan Minikler Kulaç Atıyor Projesi 480 çocukla buluştu Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen ve 200 öğrencinin katılımının sağlandığı Duacı Kış Kampı nın kapıları uyuşturucuyla mücadele etmek için açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti nin Kötü alışkanlıklara dur diyelim sloganıyla başlattığı projeyle Antalya Duacı Kış Kampı nda gençler bir araya geldi. Uyuşturucuya karşı mücadele edecek olan genç liderler iki farklı grupta 100 er kişi olarak eğitim aldı. Türkiye nin farklı illerinden gelen gençler, 4 er günlük programla madde bağımlılığında mücadelede gençlerin rolü, madde bağımlısı gençlerin tanımlanması ve sosyal adaptasyonu, İnternet bağımlılığı, dünyada ve Türkiye de madde bağımlılığı gibi dersler aldı. derslerine katılırken, eğitimler ve eğitim-öğretim yılında da devam edecek.

13 PROJELER SAYFA 13 BİR HİLAL UĞRUNA HER YERDE Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çanakkale Bir Hilal Uğruna programları başladı. Çanakkale Savaşı nın ruhunu anlatmak ve unutturmamak amacıyla gerçekleştirilen programlar, Haziran ayına kadar 50 ilde, yıl sonuna kadar ise 81 ilde düzenlenmiş olacak. Çanakkale Savaşı nın 100. Yılı nedeniyle düzenlenen program kapsamında, Çanakkale savaşı müzesi ve Çanakkale savaşı fotoğrafları sergisi geziliyor. Çanakkale savaşı yaşanmış hikayeleri ile Çanakkale türküleri dinleniyor. Türkiye nin farklı illerinde düzenlenmeye devam eden program, katılımcılara Çanakkale Savaşı nın yaşandığı toprakları tanıtmayı, Çanakkale ruhunu hissettirmeyi ve birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmeyi amaçlıyor. Yoğun ilgi gören programın ilk ayağı 9 Şubat Kütahya da başlarken, 10 Şubat Afyon, 11 Şubat Eskişehir, 15 Şubat Sakarya, 24 Şubat Çanakkale, 25 Şubat Edirne, 26 Şubat Tekirdağ, 27 Şubat Bolu ve 28 Şubat Düzce de gençlerle bir araya geldi.

14 PROJELER SAYFA 14 KURSLARIN VAZGEÇiLMEZ ADRESİ GENÇLİK MERKEZLERİ ÖĞRENCİLERİN YENİ İLGİ KAYNAĞI OSMANLICA KURSLARI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın müreffeh bir neslin gelişimine katkı olarak değerlendirdiği Osmanlıca kurslarına, 68 ilde bulunan Gençlik Merkezleri nde 6 bini aşkın öğrenci katılım gösteriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın bir yılı aşkın süredir başlatmış olduğu Osmanlıca kursları yoğun ilgiyle karşılanıyor. Katılımcıların kimi mesleki anlamda Osmanlıca eserlerden faydalanmak için, kimiyse tarihi camilerde yazılanları okuyabilmek amacıyla eğitimleri takip ediyor. GELENEKSEL EL SANATLARI GENÇLERİMİZE EMANET Gençlik ve Spor Bakanlığı yok olmaya yüz tutan geleneksel el sanatlarını yaşatmak için harekete geçti. Tematik Gençlik Merkezleri projesiyle, gençler hem kültürel mirasımıza sahip çıkacak hem de sanat sahibi olacaklar. Yeni projenin ilk aşamada, Burdur da folklorik bez bebek, Uşak ta Türk işi işleme, Kahramanmaraş ta Sim Kırma, Konya da Kündekari, Eskişehir de Lüle Taşı işlemeciliği, Manisa da At arabası maketi, Samsun da kaşık boyamacılığı, Nevşehir de kök boyacılığı, İstanbul da minyatür ve lale işlemeciliği, Tokat ta aynalı çarık yapımı gibi yurdun her köşesinde gençler el sanatlarıyla buluşacak. İŞİTME ENGELLİLER İŞARET DİLİYLE KUR AN ÖĞRENİYOR Kayseri de yaşayan işitme engelliler, illerindeki Gençlik Merkezi nde ücretsiz eğitim veren işaret diliyle Kur an kurslarından faydalanıyor. Huzura Ses Ver Projesi ile hayata geçirilen ve 6 ay sürecek Kur an kurslarının ilki, Kayseri Gençlik Merkezi nde gerçekleşti. Engelliler için proje üretilmesi yoğun çaba sarf edildiğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, Engelli kardeşlerimizin sorunları bizim sorumluluğumuzdur. Bu düşünceyle her alanda engelliler için farklı projeler hayata geçiriyoruz diye konuştu. Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Aileleri Koruma Derneği üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı nda konser verdi. Down Sendromlu Gençlerden RENGARENK NAĞMELER Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği down sendromlu gençlerden oluşan Rengarenk Nağmeler korosu, Bakanlık merkez binada konser verdi yılı hibe programına dahil edilen, Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği nin engelli gençler ve aileleriyle beraber hazırladığı Rengarenk Nağmeler in son durağı Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu. Bakanlık personeli ve Ankaralı lise öğrencilerinden oluşan davetliler etkinliği ilgiyle izledi.

15 PROJELER SAYFA 15 GENÇLER TARİH VE SİNEMA KAMPINA GİRDİ DEZAVANTAJLI GENÇLER TOPLUMA KAZANDIRILACAK Gençlik ve Spor Bakanlığı nın düzenlediği Tarih ve Sinema Kampı projesi kapsamında 81 ilden 81 üniversite öğrencisi TRT de yayınlanan Diriliş dizisinin setinde buluştu. Tarih ve sinema ile iç içe dopdolu iki gün geçiren gençler hem öğrendi hem de keyifli vakit geçirdi. Üniversitelerin Tarih Bölümü, İletişim Fakültelerinin Radyo ve Televizyon Bölümü ile Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tiyatro Bölümünde öğrenim gören öğrenciler, dizi setinde, Diriliş dizisinin tarih danışmanlarından film çekimi ve tarihi filmlerin beyaz perdeye aktarılması hakkında detaylı bilgi aldılar. Set ekibi ve dizi oyuncularıyla da sohbet eden öğrenciler, unutulmaz bir deneyim yaşadı. Öte yandan, gençler, İstanbul un tarihi ve kültürel mekanlarını da gezdi. Yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu kez Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğrenci Topluluğu nun Gençlerle Geleceğe Yürüyüş projesi ile eğitim süreci devam eden 130 dezavantajlı genç için spor ve eğitimin çatısı altında ortak çalışma başlattı. Proje kapsamında dezavantajlı gençlerin sosyal, kültürel ve bilimsel aktiviteler yoluyla da eğitim sürecine ve hayata katılımlarının artırılması hedefleniyor. 60 BİN GENÇ KAMPLARDA AĞIRLANACAK Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen kamplara bu yıl içinde 60 bin gencin katılması hedefleniyor yılında 33bin genci kamplarda ağırladıklarını belirten Bakan Çağatay Kılıç, bu yıl itibariyle 14 yeni kampın daha devreye girmesiyle bu sayının artacağını belirtti. 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta ülkenin farklı illerinden gelen gençlerin kamplarda birbirini tanıdığını ve kaynaştığını anlatan Bakan Çağatay Kılıç, Çok erken yaşta birbirinizi tanıyınca ilerde o algıyla devam ediyorsunuz yaşlarında tanıdığınız arkadaşınız ile 40 yaşında tanıdığınız arkadaşınızın algısı çok farklı oluyor şeklinde konuştu. Kamplarda gençlerde birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç, mangala gibi zeka geliştirici oyunlar oynanacak.

16 SPOR SAYFA 16 ERZURUM DEV ORGANİZASYON İÇİN GÜN SAYIYOR! Son yıllarda düzenlenen organizasyonlarla kış sporlarının merkezi haline gelen Erzurum, yine büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Erzurum da düzenlenen Sürat Pateni Kısa Kulvar Dünya Kupası nda 20 ülkeden yaklaşık 150 sporcu katıldı. Organizasyon boyunca bireysel yarışmalar, 500, 1000 ve 1500 metrede, bayrak yarışları ise kadınlarda 3000 metre, erkeklerde 5000 metrede yapıldı. Bu önemli organizasyonda Türkiye yi Milli Takımımızda yer alan Berk Yetişken, Fırat Yardımcı, Selim Tanrıkulu, Menderes Eren, Serdar İltir ve İnan Eren temsil etti. POTANIN YILDIZLARI ŞAMPİYON OLDU Türkiye Yıldız Basketbol Milli Takımı Konya da düzenlenen Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası nda potanın parlayan yıldızı oldu. Yıldız Basketbol Milli Takımı, 31 Ocak-7 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası nın final mücadelesinde Litvanya ile eşleşti. Milli takım, rakibini lik kritik bir skorla yenerek adını ilk sıraya yazdırdı. Müsabakanın ilk karşılaşmasını Çin e karşı kazandığı galibiyetle tamamlayan Türkiye, potada Almanya, Bosna Hersek, İtalya, Fransa ve Litvanya ya karşı etkili bir oyun çıkardı. Final maçının ardından düzenlenen kupa töreninde, Türkiye birincilik, Litvanya ikincilik, Fransa ise üçüncülük kupasını kaldıran takım oldular. Milli Takımımız Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası finalinde kupa kaldırdı

17 SPOR SAYFA 17 MİLLİLERİMİZDEN GURUR VERİCİ ÖNEMLİ BAŞARILAR CEM İLKEL - ANIL YÜKSEL TENİSTE ŞAMPİYON OLDU Teniste, Davis Cup ta 6-8 Mart tarihlerinde karşılaşacakları Güney Afrika mücadelesi öncesi hazırlıklarını Mısır da sürdüren milli takım oyuncularından Cem İlkel ve Anıl Yüksel, Şarm El Seyh te düzenlenen Futures Turnuvasında çiftlerde şampiyon oldu. Turnuvanın finalinde Miedler-Neuchrist çiftiyle karşılaşan Cem İlkel ve Anıl Yüksel, 6-7, 6-3, 10-7 lik set sonuçlarıyla şampiyonluğa uzandı. KAYAKLA ATLAMADA BİRİNCİLİK KUPASI Milli kayakçımız Samet Karta, Kayakla Atlama FIS Kupası nda birinci olarak Türkiye ye bu alanda kupa kazandıran ilk sporcu oldu. Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından Şubat tarihlerinde ABD nin Vermont Eyaleti nde gerçekleştirilen Kayakla Atlama FIS Kupası nda, Türkiye yi temsil eden Samet Karta kazandığı başarıyla Türkiye tarihinde ilke adını yazdırdı. MİLLİ YÜZÜCÜLERİMİZ, AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI İÇİN VİZE ALDI Avrupa Gençlik Oyunları na katılmak için 14 ülkenin mücadele ettiği eleme yarışlarında Millilerimiz önemli bir başarıya imza atarak, Azerbaycan da Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 1. Avrupa Gençlik Oyunları na vize kazandı. BOKSTA TÜRK YUMRUĞU! Adana da gerçekleştirilen Dünya Boks Konseyi (WBC) ünvan maçlarını boksörlerimiz zirvede tamamlayarak bir gecede 4 şampiyonluk kazandı. Turnuvada, orta siklette 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonluk maçında Buğra Öner şampiyon olurken, Avrasya-Pasifik Şampiyonluk maçında Alptuğ Öner, ağır siklet Akdeniz Şampiyonluk maçında ise Muhammed Al Zein birincilik elde etti. TÜRKİYE, GÜREŞTE DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ İran ın başkenti Tahran da düzenlenen Grekoromen Güreş Dünya Kupası nda Türkiye, İran a yenilerek turnuvayı dördüncü sırada tamamladı. Azerbaycan pozitif puanlamada Rusya ya karşı sağladığı üstünlükle kupanın sahibi oldu. Kupada altın madalya Azerbaycan ın olurken, Rusya gümüş, İran ise bronz madalya aldı. Türkiye kupayı dördüncülükle bitirdi.

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU 23.10.2010 05.10.2012 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Federasyonumuz tarafından daha önce belirlenmiş olan program çerçevesinde 2010 2011 ve 2011 2012 yılı

Detaylı

TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU YÖNETİM KURULU DÖNEMİ FAALİYET RAPORU. Uygulama Tarihi

TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU YÖNETİM KURULU DÖNEMİ FAALİYET RAPORU. Uygulama Tarihi Sıra No İŞİTME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU YÖNETİM KURULU 14.02. - 30.09. DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Branş 1 Faaliyetin Adı SÜPER LİG 2. DEVRE 2 1. LİG 2. DEVRE 3 2. LİG 2. DEVRE 4 5 SÜPER LİG 1. DEVRE SÜPER

Detaylı

2016 YILI İL SPOR MERKEZLERİ VE ENGELLİLER İL SPOR MERKEZLERİ UYGULAMALARINA AİT RAPOR VE İSTATİSTİKÎ BİLGİLER

2016 YILI İL SPOR MERKEZLERİ VE ENGELLİLER İL SPOR MERKEZLERİ UYGULAMALARINA AİT RAPOR VE İSTATİSTİKÎ BİLGİLER T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI İL SPOR MERKEZLERİ VE ENGELLİLER İL SPOR MERKEZLERİ UYGULAMALARINA AİT RAPOR VE İSTATİSTİKÎ BİLGİLER 2016 ANKARA İL SPOR MERKEZLERİ Büyüyen

Detaylı

ANTRENÖR SAYILARIMIZ SPORCU SAYIMIZ LİSANSLI SPORCU FAAL SPORCU BAYAN 3.674 990 ERKEK 11.196 3.133 GENEL TOPLAM 14.870 4.123

ANTRENÖR SAYILARIMIZ SPORCU SAYIMIZ LİSANSLI SPORCU FAAL SPORCU BAYAN 3.674 990 ERKEK 11.196 3.133 GENEL TOPLAM 14.870 4.123 TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 19 KASIM 2012-30 EKİM 2014 YILLARI ARASI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Federasyonumuzun 4.Olağan Mali Genel Kurulunda delegelerimizin bilgisine sunulmak

Detaylı

T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU HAZIRLAYANLAR Şef G. Ali AKYOL Bil. İşl. Halil

Detaylı

TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU 3. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL VE MALİ GENEL KURULYÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU 3. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL VE MALİ GENEL KURULYÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU 3. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL VE MALİ GENEL KURULYÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Kick Boks ailesinin değerli üyeleri ve kıymetli misafirler, Türkiye Kick Boks Federasyonu son

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI İL SPOR MERKEZLERİ UYGULAMALARINA AİT RAPOR VE İSTATİSTİKÎ BİLGİLER 2014 - ANKARA İL SPOR MERKEZLERİ Büyüyen gelişen ve genç nüfusa sahip Türkiye

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Atletizm, Hentbol (Kız Erkek), Dragon, Kano, Yelken, Yüzme, Basketbol ve Atıcılık

Detaylı

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir.

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. İLİMİZİN SPOR FAALİYETLERİ AMATÖR SPOR KULÜP SAYILARI Bal Ligi

Detaylı

TÜRKİYE JUDO VE KURAŞ FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE JUDO VE KURAŞ FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 2009-2010 YILLARINA AİT FAALİYET RAPORU FEDERASYONUMUZA AİT BAZI TEKNİK BİLGİLERİ, Judo Yapılan Faal İl Sayısı; 2010 yılı itibariyle 63 ilde faal judo yapılmaktadır. Sporcu Sayımız; 2009 yılı lisanslı

Detaylı

TRABZONSPOR RESMİ DERGİSİ

TRABZONSPOR RESMİ DERGİSİ 7 EKİM 2010 7 EKİM 2010 7 EKİM 2010 TRABZONSPOR RESMİ DERGİSİ 6 EKİM 2010 6 EKİM 2010 TRABZON KAZANACAK! Zihni Ağırman /TAKA GAZETESİ Trabzon büyük bir organizasyona hazırlanıyor. Sadece Trabzon değil,

Detaylı

Yalıkavak Spor İlk Maçını Kaybetti.

Yalıkavak Spor İlk Maçını Kaybetti. Yalıkavak Spor Kaybetti. İlk Maçını Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar Birinci Ligi nde mücadele eden Bodrum Yalıkavak Spor Kulübü ligin ilk maçında Polatlı Belediyesi Spor Kulübü ne mağlup oldu. Gümbet

Detaylı

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir.

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. İLİMİZİN SPOR FAALİYETLERİ AMATÖR SPOR KULÜP SAYILARI Bal Ligi

Detaylı

3 Mayıs 2010, Pazartesi

3 Mayıs 2010, Pazartesi Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 23-30 Temmuz 2011 tarihlerinde Trabzon da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları hazırlıklarının planlanan şekilde yürüdüğünü belirterek organizasyona en güzel şekilde

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24-28 Mart 2015

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24-28 Mart 2015 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24-28 Mart 2015 KTO Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 10 ( 27 Mart -17 Nisan 2017 ) Sayfa 1 ATLETİZM 11-12 Nisan günlerinde Atatürk Olimpiyat Stadı nda İstanbul Ortaokullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları yapıldı. Yarışmalara katılan öğrencilerimiz,

Detaylı

GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ 2001 Yılı Faaliyetleri 2000-2001 dönemi Gençlik ve Spor Kulübünün sezon açılışı 10 Ekim 2001 tarihinde Fuar Yüzme Havuzunda düzenlenen kokteylle yapılmıştır. Bayan-erkek basketbol,

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 11 ( 17 Nisan 02 Mayıs 2017 ) Sayfa 1 GENEL 18 Nisan Salı günü ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin katılımı ile Bayan Voleybol A Milli Takım Pasörü Naz Aydemir Akyol u konuk ettik. İbrahim

Detaylı

YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN

YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN 17.04.2011 YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN ŞAMPİYONLARIN FESTİVALİ KOÇ FEST İN 2012 MARATONU BAŞLIYOR KOÇ HOLDİNG DIŞ İLİŞKİLER VE KURUMSAL

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FAALİYET PROGRAMI ( ) GÜNCELLEME TARİHİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FAALİYET PROGRAMI ( ) GÜNCELLEME TARİHİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FAALİYET PROGRAMI (05.12.2016) GÜNCELLEME TARİHİ SPOR DALI KATEGORİ TÜR BAŞLANGIÇ TARİHİ BİTİŞ TARİHİ YARIŞMA MERKEZLERİ ATICILIK GENÇLER A (K-E) GRUP 07 Mayıs

Detaylı

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir.

KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ. İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. KİLİS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İl müdürlüğümüz Kilis İl Özel İdaresine Ait Renk iş hanının en üst katında hizmet vermektedir. İLİMİZİN SPOR FAALİYETLERİ AMATÖR SPOR KULÜP SAYILARI Bal Ligi

Detaylı

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Atletizm, Hentbol (Kız Erkek), Dragon, Kano, Yelken ve Yüzme branşlarında faaliyet göstermekteyiz.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Atletizm, Hentbol (Kız Erkek), Dragon, Kano, Yelken ve Yüzme branşlarında faaliyet göstermekteyiz. ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Atletizm, Hentbol (Kız Erkek), Dragon, Kano, Yelken ve Yüzme branşlarında faaliyet

Detaylı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı

ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı ALO 170 Sivas ta Hizmet Vermeye Başladı MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ: -VATANDAŞLAR ALO 170 HATTI SAYESİNDE HER TÜRLÜ SORU VE SORUNLARINI OLDUKLARI YERDEN BİR TELEFONLA ÇÖZEBİLİYORLAR -AÇILAN ÇAĞRI

Detaylı

SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.)

SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.) SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.) Sporun nabzını 20 ayrı branşta verdiği hizmetle elinde tutan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden; Türkiye'nin ilk ve tek spor organizasyon

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ. Türkiye Üniversitelerarası Spor Müsabakaları 2011-2012

EGE ÜNİVERSİTESİ. Türkiye Üniversitelerarası Spor Müsabakaları 2011-2012 EGE ÜNİVERSİTESİ Türkiye Üniversitelerarası Spor Müsabakaları 2011-2012 ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI KATILDIĞIMIZ SPOR MÜSABAKALARI VE ANTRENÖRLER 1 ATLETİZM 2 BADMİNTON Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça,

Detaylı

OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI

OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI Okulumuz sportif anlamda 2000 yılında okulumuza beden eğitimi öğretmeni olarak atanan Kubilay KIZILBUĞA ile başlamaktadır. Beden eğitimi öğretmenimizin üstün gayretleriyle

Detaylı

Ali AKYOL Spor Şube Müd.

Ali AKYOL Spor Şube Müd. T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SPOR ŞUBESİ ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU HAZIRLAYAN Ali AKYOL Spor Şube

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 8 ( 17 Şubat 02 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM ATLETİZM İSTANBUL ŞAMPİYONASI DENEME YARIŞLARI SONUÇLARI ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2015-ÖSYS SPOR DALLARINDA ÜSTÜN BAŞARILI OLAN ADAYLAR İÇİN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI *** LÜTFEN TERCİHLERİNİZİ BELİRLEMEDEN ÖNCE BAKINIZ KOŞULLARINI OKUYUNUZ. PROGRAM PROGRAM ADI SÜRE

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2016-ÖSYS SPOR DALLARINDA ÜSTÜN BAŞARILI OLAN ADAYLAR İÇİN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI *** LÜTFEN TERCİHLERİNİZİ BELİRLEMEDEN ÖNCE BAKINIZ KOŞULLARINI OKUYUNUZ. KODU PROGRAM ADI KONTENJAN

Detaylı

BURTARIM 2014 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

BURTARIM 2014 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI BURTARIM 2014 Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı BURSA 7. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI 14 18 Ekim 2014 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI Bursa

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 KONYA HAYVANCILIK 2014

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 KONYA HAYVANCILIK 2014 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 27 Şubat 2 Mart 2014 KONYA TOHUM 2014 3. Tohum Teknolojileri, Bitki Besleme, Fidancılık, Bahçe Bitkileri, Zirai Mücadele, Sulama, Gübreleme ve Ekipmanları Fuarı KONYA HAYVANCILIK

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI E- BÜLTEN 2017 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (24.02.2017-30.03.2017) Oda Meclisimizin 30 Mart 2017 tarih ve 49 sayılı toplantısının gündeminde yer alan, Yönetim

Detaylı

DİDİM. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında Didim de anıldı

DİDİM. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında Didim de anıldı Sayfa 4 15 Temmuz Demokrasi Parkı törenle açıldı Hafta içi 08:00 / 17.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz 3 10/Kasım/2016 DİDİM VATANDAŞLARIMIZIN DAİMA HİZMETİNDE... Çağrı Merkezi ve Halk Masası 444

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI 2013-2014 KATILDIĞIMIZ SPOR BRANŞLARI VE TAKIM ANTRENÖRLERİ 1 ATLETİZM Arş. Gör. Görkem AYBARS 2 BADMİNTON Yrd. Doç. Dr. Ersin ALTIPARMAK 3 BASKETBOL

Detaylı

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ OKULLAR HAYAT OLSUN OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ Okullarımız halka açıldı Okullar eğitim-öğretim saatleri dışında; akşam saatleri, hafta sonları ve yaz aylarında halkımızın hizmetine açıldı. Derslikler,

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

Mayıs 2014 Yıl: 1 Sayı: 12

Mayıs 2014 Yıl: 1 Sayı: 12 Mayıs 2014 Yıl: 1 Sayı: 12 1 Bakan İslam Dünya Otizm Farkındalık Günü Programına Katıldı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Otizm Ulusal Eylem Planı

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR 2012-2013 KATILDIĞIMIZ SPOR VE ANTRENÖRLER 1 ATLETİZM Prof. Dr. B. Muzaffer Çolakoğlu, Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça, Yrd. Doç. Dr. Fehime Haslofça, Arş. Gör. Görkem

Detaylı

SİYASİ PARTİLERİN SEÇİM YARIŞI HIZ KESMİYOR

SİYASİ PARTİLERİN SEÇİM YARIŞI HIZ KESMİYOR BÜLTEN 21.05.2015 SİYASİ PARTİLERİN SEÇİM YARIŞI HIZ KESMİYOR 7 Haziran genel seçimine günler kala nefesler tutuldu, gözler yapılan anket çalışmalarına ve seçim vaatlerine çevrildi. Liderlerin seçim savaşının

Detaylı

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 2009-2010 YILLARI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 2009-2010 YILLARI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE GOLF FEDERASYONU 2009-2010 YILLARI FAALİYET RAPORU Türkiye Golf Federasyonu nun 2009-10 yılları faaliyet raporu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. ULUSAL SPORTİF FAALİYETLER 2009 Yılı Faaliyetleri

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 3 ( 02 Kasım 16 Kasım 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 06 Kasım Cuma günü, Enka Okulları 12. Cumhuriyet Koşusu nu gerçekleştirdik. 4. ve 5. sınıf öğrencilerinden 134 öğrencinin katıldığı yarışımız zevkli

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU YURTİÇİ FAALİYETLERİ SİRKÜLERİ 2008 2009 SEZONU

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU YURTİÇİ FAALİYETLERİ SİRKÜLERİ 2008 2009 SEZONU TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU YURTİÇİ FAALİYETLERİ SİRKÜLERİ 2008 2009 SEZONU İÇİNDEKİLER A. GENÇ, YILDIZ VE KÜÇÜK ERKEKLER... 3 1. BÖLGE ŞAMPİYONALARI... 3 2. ANADOLU ŞAMPİYONASI... 3 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONASI...

Detaylı

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU 18 EKiM 2014 Uluslararası Çocuk Buluşması, İHH İnsani Yardım Vakfı nın dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleştirdiği yetim çalışmalarını Türkiye halkına anlatmak

Detaylı

HOLLANDALI ENGELLİ FUTBOLCULAR BODRUM DA DOSTLUK MAÇI YAPTI

HOLLANDALI ENGELLİ FUTBOLCULAR BODRUM DA DOSTLUK MAÇI YAPTI HOLLANDALI ENGELLİ FUTBOLCULAR BODRUM DA DOSTLUK MAÇI YAPTI Engelli futbolcular ın dostluk maçı Bodrum da, Hollanda dan gelen zihinsel engelli futbolcular takımı ile Dalaman, Ortaca Bölgesi Engelliler

Detaylı

Kamyonet Duraklarımız. Fabrika Taşımacılığı

Kamyonet Duraklarımız. Fabrika Taşımacılığı 1 9 7 0 ' d e n b u y a n a NAKLİYE YÜK BORSASI D Ü N Y A ' N I N T A Ş I Y I C I G Ü C Ü! Türkiye'nin 81 ilinden 935 ilçesine yurtiçi 70.000 araç ve 8.500 temsilcilik, yurtdışı binlerce anlaşmalı şoför

Detaylı

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı 7 11 Aralık 2005 Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 ( 15 Mayıs 29 Mayıs 2017 ) Sayfa 1 ATLETİZM 17 Mayıs Çarşamba günü okulumuz atletizm sahasında Sarıyer İlçesi Gençlik Yarışları yapıldı. Yarışlarda okulumuzu iki takım ile ENKA Lisesi temsil

Detaylı

Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri

Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri 2016 2017 Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri 1. GENEL BİLGİLER Türkiye haritası coğrafi kriterler ve geçmiş basketbol şampiyonalarındaki başarıları göz önünde bulundurularak 8 bölgeye ayrılmıştır. Erkek

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

PERFORMANS SPOR KUL B ALINAN DERECE VE MADALYA?ZELGES? YEREL B LGESEL ULUSAL VE ULUSLAR ARASI ALINAN DERECELER

PERFORMANS SPOR KUL B ALINAN DERECE VE MADALYA?ZELGES? YEREL B LGESEL ULUSAL VE ULUSLAR ARASI ALINAN DERECELER PERFORMANS SPOR KUL B ALINAN DERECE VE MADALYA?ZELGES? YEREL B LGESEL ULUSAL VE ULUSLAR ARASI ALINAN DERECELER 2003 1-Sakarya Türkiye birinciligi 73 kg. FARUK DELEN 2-Sakarya Türkiye birincili?i 52 kg.

Detaylı

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE 2015-2016 Öğretim yılı Basketbol Liseli Genç Erkekler B Ligi müsabakaları 08.02.2016 Pazartesi günü başladı. Müsabakalara fırtına gibi başlayan takımımız namağlup

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 KONELEX 2014 İSKON 2014

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 KONELEX 2014 İSKON 2014 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 Konya 11. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme, Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri, Hidrolik ve Pnömatik Fuarı KONELEX 2014

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 ( 18 Nisan 02 Mayıs 2016 ) Sayfa 1 10. SPOR FESTİVALİ Bu sene 10. su yapılacak olan Spor Festivalimiz, 2 Mayıs Pazartesi başlayacak ve üç gün sürecek. 30 okuldan 400 öğrencinin davet edildiği

Detaylı

Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri

Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri 2016 2017 Sezonu Yurtiçi Faaliyetleri Sirküleri 1. GENEL BİLGİLER Türkiye haritası coğrafi kıstaslar ve geçmiş basketbol şampiyonalarındaki başarıları göz önünde bulundurularak 8 bölgeye ayrılmıştır. Erkek

Detaylı

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Türkiye Sutopu Federasyonu na bağlı Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü sporcuları, elde ettikleri başarının ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry AĞUSTOS 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (24.07.2015-27.08.2015)

Detaylı

TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 1.BÖLGE (AKDENİZ İÇANADOLU VE KARADENİZ) MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI 24-26 MART 2015/ANTALYA-KEMER

TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 1.BÖLGE (AKDENİZ İÇANADOLU VE KARADENİZ) MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI 24-26 MART 2015/ANTALYA-KEMER TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI 1.BÖLGE (AKDENİZ İÇANADOLU VE KARADENİZ) MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI 24-26 MART 2015/ANTALYA-KEMER S.NO KULÜBÜN ADI İLİ BÖLGESİ BRANŞI 1 ADANA FİTLİNE SPOR

Detaylı

TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI TOHM, ANKARA, 09.04.2017 Eskrimde dikkat çeken sonuçlar almaya başladık. 94 yıllık Türk eskrim tarihi ve Türk spor tarihine altın harflerle yazılacak

Detaylı

Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı

Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı Gümüşlükspor Futbol Okulu açıldı Nejat İşler in başkanı olduğu Gümüşlükspor Kulübü Futbol Yaz Okulu nun açılışına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yanı sıra ünlü teknik direktör Aykut Kocaman da

Detaylı

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Temmuz 15, 2015-4:50:00 Başbakan Ahmet Davutoğlu, salonda bulunanlara, "Bayrama ulaşmadan önce bir bayramı daha sizlerle yapabilmek için bu atama merasimi gerçekleştirme

Detaylı

OYAK ta Görev Değişikliği Oyak Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. Genel Müdürü

OYAK ta Görev Değişikliği Oyak Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. Genel Müdürü Fabrika Haberleri OYAK ta Görev Değişikliği Oyak Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. Genel Müdürü İsmail Erkovan ın, emekliye ayrılması sebebiyle yerine Oyak Bolu Çimento Sanayi A.Ş. Genel Müdürü K. Ümit Özel

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI

EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI EGE ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI 2006-2007 DERECE ALMIŞ OLDUĞUMUZ ÜNİVERSİTELERARASI MÜSABAKALAR BASKETBOL B KATEGORİSİ GRUP BİRİNCİLİĞİ (19-23 MART 2007 / ANKARA) Müsabakalara 11

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 8 ( 27 Şubat 13 Mart 2017 ) Sayfa 1 BASKETBOL LİSE BASKETBOL İlçe ve Özyeğin turnuvalarına hazırlanan basketbol takımımız Cent Koleji ile hazırlık maçı yaptı. KÜÇÜK BASKETBOL ENKA SPOR 56 CENT

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 (12 Mayıs 25 Mayıs 2014) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Küçük basketbol takımımız başarılı maçlar çıkarmaya devam ediyor. Gelişim ligi maçında rakibi Fenerbahçe Ataşehir basketbol takımını

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 1 ( 05 Eylül 24 Ekim 2016 ) Sayfa 1 GENEL BİLGİLENDİRME 2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzda faaliyet gösterecek okul takımlarımızın seçmeleri yapıldı. Takım listeleri, beden eğitimi

Detaylı

TÜRKİYE KANO FEDERASYONU FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KANO FEDERASYONU FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KANO FEDERASYONU 2015-2016 FAALİYET RAPORU 2002 yılında kano ve rafting federasyonu olarak kurulan federasyonumuz 2006 yılında rafting branşından ayrılarak Türkiye Kano Federasyonu adı altında

Detaylı

BİR BAŞARI HİKAYESİ OSMAN ÇULLU

BİR BAŞARI HİKAYESİ OSMAN ÇULLU BİR BAŞARI HİKAYESİ OSMAN ÇULLU Kahramanmaraş ta yüzme deyince ilk akla gelen Osman Çullu, başarılarına her gün bir yeni halka daha ekliyor. Kahramanmaraş ta yüzme sporuna ve özelliklede engelli vatandaşların

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 6 (08 Aralık 21 Aralık 2014 ) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Gelişim liginde mücadele veren küçük basketbol takımımız maçlarına galibiyetle başladı. Paşabahçe takımını güzel bir mücadelenin

Detaylı

Ülkemizde Tehlikenin yeni adı sentetik uyuşturucular

Ülkemizde Tehlikenin yeni adı sentetik uyuşturucular SAĞLIKLI YAŞAM Ülkemizde Tehlikenin yeni adı sentetik uyuşturucular NELER YAPTIK METRUK BİNALAR Kötü alışkanlıklara eğilimi olan kişilerin barınmasına müsait, harabe halindeki metruk binalar tespit edilip

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU 2013-2014 Öğretim Yılı Liseler Arası Hentbol İl Birinciliği karşılaşmaları Talas Spor Salonunda yapıldı. Bu öğretim yılında yeni kurulan 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden

Detaylı

TÜRKİYE 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK. 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Çalışma Kampı Mittersil AVUSTURYA

TÜRKİYE 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK. 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Çalışma Kampı Mittersil AVUSTURYA 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Mittersil AVUSTURYA 15 -- 16 OCAK WORLD MASTERS Bakü AZARBAYCAN 29 -- 30 OCAK Dünya Kupası Bay Tiflis

Detaylı

T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI T.C DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARI YILLIK FAALİYET RAPORU Hazırlayanlar : Ali AKYOL (Şube Müdürü) Halil

Detaylı

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! K A Y I O K U L L A R I Haftalı 17-21 NİSAN 2017 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Yarının aydınlık geleceği olan

Detaylı

Güncel Bilgiler. y a y ı n l a r ı

Güncel Bilgiler. y a y ı n l a r ı DÜNYA - SİYASET 2012 yılının Şubat ayında Tunus ta yapılan Suriye nin Dostları Konferansı nın ikincisi Nisan 2012 de İstanbul da yapıldı. Konferansta Esad rejimi üstündeki uluslararası baskının artırılması,

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 16 ( 30 Mayıs 15 Haziran 2016 ) Sayfa 1 SPORCU ÖDÜL TÖRENİ 09 Haziran Perşembe günü, tüm okulun katılımı ile Sporcu Ödül Törenimizi coşku ile gerçekleştirdik. Atletizm, basketbol, eskrim, binicilik,

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 5 ( 07 Aralık 21 Aralık 2015 ) Sayfa 1 GENEL 11 Aralık Cuma günü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri, Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği Yönetim Kurulu na seçilen ilk Türk spor

Detaylı

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE Başarıyı, Başarının Kahramanları Anlattı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Başarıyı, başarının kahramanları anlatıyor. konulu söyleşiye TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Ortaokulundan 13 öğrencimiz

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 9 ( 13 Mart - 27 Mart 2017 ) Sayfa 1 ATLETİZM 15 Mart Çarşamba günü okulumuz atletizm sahasında Sarıyer İlçesi 18 Mart Atletizm Yarışları yapıldı. Ortaokul ve liseden toplam 15 öğrencimizin

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 6 ( 21 Aralık 2015 04 Ocak 2016 ) Sayfa 1 ATLETİZM 22 Aralık Salı günü Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu nda İstanbul Atletizm Şampiyonası yapıldı. Her kategoride 65 e yakın öğrencinin

Detaylı

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 17.10.2012 26.10.2016 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 17.10.2012 Tarihinde Ankara da yapılan 3. Olağan Genel Kurulumuz da Federasyon Başkanlığına yeniden Hayri Gürhan

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 4 ( 16 Kasım 07 Aralık 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 30 Kasım Pazartesi günü, okulumuz atletizm sahasında Sarıyer İlçesi Kaymakamlık Kupası Kros Yarışları yapıldı. Yarışmaya okulumuzdan katılan öğrencilerimiz

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

17. SAYI. kasım 2016 EXPO 2016 ANTALYA

17. SAYI. kasım 2016 EXPO 2016 ANTALYA kasım 2016 17. SAYI EXPO 2016 ANTALYA Dünya nın en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Expo Fuarı ü l k e m i z d e i l k d e f a 23 Nisan 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Çiçek ve Çocuk temasıyla

Detaylı

AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı

AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ 2006 19. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı İNTERMOB 2006 9. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi

Detaylı

Aile Bülteni. ANKA Çocuk Destek Programı nın Tanıtımı Yapıldı. aile.gov.tr

Aile Bülteni. ANKA Çocuk Destek Programı nın Tanıtımı Yapıldı. aile.gov.tr Aylık Süreli Elektronik Yayın ANKA Çocuk Destek Programı nın Tanıtımı Yapıldı Bakan İslam, 2015 yılı sonuna kadar, yurt ve yuvalarda şu anda kalmakta olan bin civarında çocuğumuzun da çocuk evlerine geçişini

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 1.3 ve 5.1 PROJELERİNDEN ÖRNEKLER TR-5.1-7-2008-R3 Gelecek Bugündür-Gençlik Politikalarına

Detaylı

DAMLA DAN BİRİNCİLİK KÜÇÜK MUCİTLERİN ETKİNLİKLERİ

DAMLA DAN BİRİNCİLİK KÜÇÜK MUCİTLERİN ETKİNLİKLERİ DAMLA DAN BİRİNCİLİK Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü nün düzenlediği Futbol konulu şiir ve kompozisyon yarışmasına katılan okulumuz 7/E sınıfı öğrencilerinden Damla Karahasan kompozisyon dalında il birincisi

Detaylı

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Sosyal Faaliyetler. Ankara Sanayi Odası. 2008 Yılı Faaliyet Raporu Sosyal Faaliyetler 29 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye deki oda ve borsalar arasında düzenlenen futbol turnuvası nın Ankara bölgesi grup maçları Odamızın ev sahipliğinde 15 Mart 2008

Detaylı

Kamyonet Duraklarımız. Fabrika Taşımacılığı

Kamyonet Duraklarımız. Fabrika Taşımacılığı 1 9 7 0 ' d e n b u y a n a NAKLİYE YÜK BORSASI D Ü N Y A ' N I N T A Ş I Y I C I G Ü C Ü! Türkiye'nin 81 ilinden 935 ilçesine yurtiçi 70.000 araç ve 1.250 temsilcilik, yurtdışı binlerce anlaşmalı şoför

Detaylı

TED OKULLARI ULUDAĞ YAZ KAMPI Spor Sanat Doğa İngilizce Liderlik

TED OKULLARI ULUDAĞ YAZ KAMPI Spor Sanat Doğa İngilizce Liderlik TED OKULLARI ULUDAĞ YAZ KAMPI 2017 Spor Sanat Doğa İngilizce Liderlik TED OKULLARI ULUDAĞ YAZ KAMPI 2017 Bir kamp çok şey değiştirir! 38 farklı kampüste dünya standartlarında nitelikli eğitim programları

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 ( 16Mart 29 Mart 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 17 Mart Salı günü, okulumuz atletizm sahasında Çanakkale Şehitlerini Anma Atletizm Kros Yarışları yapıldı. Yarışlarda okulumuz küçükler ve yıldızlar

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET BİLGİLERİ

Detaylı

Bodrum Yıldırım Satranç Birinciliği

Bodrum Yıldırım Satranç Birinciliği 2015-2016 Bodrum Yıldırım Satranç Birinciliği 2015-2016 Bodrum Yıldırım Satranç Birinciliği Bodrum Harvard Özel Eğitim Hizmetlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Turnuvada dereceye giren sporcular;

Detaylı

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı,

Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Tarhan Koleji'nde tamamladı, AHMET BAHA ÖĞÜTKEN 24.DÖNEM İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCISI 1961'de İstanbul, Fatih te doğdu, Şebinkarahisar lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu, İlk, orta ve lise öğrenimini

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 9 (03 Mart - 16 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM İSTANBUL GENÇLER PUANLI ATLETİZM SALON YARIŞLARI SONUÇLARI 04-05 MART 2014 ASLI ÇAKIR A. ATLETİZM SALONU ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ

Detaylı

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ TED OKULLARI ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMLERİ İNGİLİZCE BÖLGESEL 10.01.2015 tarihinde TED okullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla TED Samsun Koleji nde Bölgesel

Detaylı