S13 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "S13 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE"

Transkript

1 T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI AYLIK BÜLTEN YIL: 2 SAYI: 14 Başbakan Davutoğlu ile Bakan Çağatay Kılıç ın birlikte açtığı gençlik merkezine, dolmuş şoförü tarafından hunharca katledilen Özgecan Aslan ın adı verildi. ÖZGECAN I GENÇLER YAŞATACAK s4 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında Değerler Eğitimi protokolü imzalandı. Törende konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Bakanlığımıza bağlı yurtlarda, tesislerde, kamplarda ve gençlik merkezlerinde beden ve ruh sağlıkları ile manevi gelişimlerine katkıda bulunulması için gençlere, Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı görevlilerce din ve değerler eğitimi verilecek dedi. s9 Terörizmin Haklı Bir Gerekçesi Olamaz S3 Gençlere Yönelik Çalışmaları Ciddiye Alın S5 DOKAP Açıklandı S6 Çanakkale Bir Hilal Uğruna Her Yerde S13

2 HABERLER SAYFA 2 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ IN KABULLERİ Almanya Devlet Bakanı nı Konuk Etti Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın makamında gerçekleşen görüşmede Federal Almanya nın Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile Alman-Türk Parlamenter Grup Başkanı Michelle Müntefering bulundu. Bakan Roth Türkiye ve Almanya ilişkilerinde kardeşlik noktasına vurgu yaparken, Bakan Çağatay Kılıç ise geleceğe dair ortak projelerin değerlendirileceğini söyledi. Dünya Gençlik Gemisi ile ülkemize gelen Japon Heyeti Federal Almanya nın Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth Bakan Çağatay Kılıç, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini T.B.M.M. de kabul etti İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (İKDGF) Genel Sekreteri Büyükelçi Elşad İskenderov Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, siyasetçileri, bürokratları, sporcuları, STK temsilcileri ve gençleri kabul etti Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir Dünya Gemisi Yolcularını Ağırladı Daha önce Türk öğrencilerini Japonya ya taşıyan Dünya Gençlik Gemisi, bu kez Japon Heyeti Türkiye ye taşıdı. Küresel Genç Liderler Programı kapsamında, Dünya Gençlik Gemisi ile Türkiye ye gelen 18 Japon genç ve 5 Hükümet görevlisinden oluşan 23 kişilik Japon Heyeti Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın konuğu oldu. Samsunspor Yönetimi nden Ziyaret PTT 1. Lig de mücadele eden Samsunspor Başkanı İsmail Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Bakan Çağatay Kılıç, Samsunspor un durumu hakkında yöneticilerden bilgi aldı. Bakan Çağatay Kılıç, takımın iyi gittiğini belirterek, Galibiyetler olunca başarı olunca taraftar maçlara daha çok ilgi gösteriyor maçları seyretmek istiyor. Kötü oynayınca da gelmiyor dedi. Genç Birlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderel Türel Samsunspor Yönetim Kurulu Üyeleri Ve Diğerleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel i, Genç Birlik Vakfı yönetim kurulu üyelerini, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu Genel Sekreteri ni, Büyükelçi Elshad Iskandarov ve Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir i makamında ayrı ayrı kabul etti. Ayrıca Bakan Çağatay Kılıç, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Deniz Güçer ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini mecliste kabul ederek bir süre sohbet etti.

3 HABERLER SAYFA 3 Katılımcılar Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Dışişleri Bakanları Gayrı Resmi Toplantısı sonrasında aile fotoğrafı çektirdi Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (SEECP) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Terörizmin haklı bir gerekçesi olamaz ve her ne suretle olursa olsun kınanmalıdır dedi. Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye yi temsilen katıldığı Arnavutluk un başkenti Tiran da gerçekleştirilen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (SEECP) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı nda, terörizm ortak bildirisinin kabul edileceğini bildirdi. Bakan Çağatay Kılıç, Terörizmin haklı bir gerekçesi olamaz ve her ne suretle olursa olsun kınanmalıdır. Öte yandan, terörizmi herhangi bir din veya etnik grup ile bağdaştırmak tamamen yanlıştır diye konuştu. Türkiye nin Suriye ile sınırları üzerinde, 2. Dünya Savaşı ndan sonra en büyük insanlık trajedisinin yaşandığını söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, Kapımız, bu insanlık trajedisi devam ettiği sürece açık kalacak dedi. Bakan Çağatay Kılıç ın Arnavutluk Temasları Arnavutluk un başkenti Tiran daki temasları kapsamında, Bakan Çağatay Kılıç, Arnavutluk Sosyal Refah ve Gençlik Bakanı Erion Veliay ile görüştü. Bakan Çağatay Kılıç daha sonra, Türkiye nin Tiran Büyükelçiliği, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı nın (TİKA) ofisini ziyaret ederek, Tiran Namazgah Camii nin yapılacağı arazide incelemelerde bulundu. Bakan Çağatay Kılıç, Almanya 6. Cumhurbaşkanı Weizsaecker ın cenazesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil etti BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ALMANYA DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI Berlin Katedrali nde Federal Almanya nın altıncı Cumhurbaşkanı Richard von Weizsaecker için düzenlenen cenaze törenine Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ni temsilen katılan Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nun taziyelerini iletti. Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Bakan Çağatay Kılıç a katılımı nedeniyle teşekkür etti. Bakan Çağatay Kılıç, tören başlamadan önce Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, eski başbakanlardan Gerhard Schröder, İsveç eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve İngiltere eski Başbakanı John Major ile de sohbet etti.

4 HABERLER SAYFA 4 ÖZGECAN I GENÇLER YAŞATACAK Mersin de bindiği dolmuşun şoförü tarafından katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ın ölümüyle tüm Türkiye yasa boğuldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın da yer aldığı Antalya İl Kadın Kolları 4. olağan Kongresi nde, Mersin de hunharca katledilen Özgecan Aslan ın isminin Antalya da yeni açılacak gençlik merkezine verileceğini açıkladı. Bu sayede gençlik merkezine gelen gençler Özgecan ın ismini yaşatacaklar. Acınızı paylaşıyorum Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, genç kızın acılı ailesine başsağlığı diledi. Aileyi telefonla arayarak taziyelerini ileten Bakan Çağatay Kılıç, Haince, alçakça ve hunharca yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Katillerin gerekli cezayı alması adına her şey yapılacaktır. Her zaman sizin yanınızdayız. Acınızı paylaşıyorum. Allah tan rahmet diliyorum diye konuştu. Antalya da yeni tesislerin kurdelesini Başbakan kesti Başbakan Ahmet Davutoğlu Antalya da aralarında Gençlik ve Spor Bakanlığına ait tesislerin de bulunduğu 152 tesisin toplu açılışını yaptı. Hizmete açılan 152 tesis için 365 milyon liralık yatırım yapıldığını belirterek, açılışı gerçekleştirilen tesisler arasında gençlik merkezlerinin de bulunduğunu anlatan Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç a telekonferans yoluyla bağlandı. Başbakan Davutoğlu, Elmalılı Hamdi Yazır Öğrenci Yurdu nun açılışında Bakan Çağatay Kılıç ın yanında yer alan öğrencilerle sohbet etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu nun açılışını yaptığı 1430 öğrenci kapasiteli Elmalılı Hamdi Yazır Yurdu nun yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Antalya Merkeze kurulan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Antalya Kepez e kurulan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, Antalya Duacı İzcilik Kampı, Alanya Gençlik Merkezi ile ismi Özgecan Aslan Gençlik Merkezi olarak belirlenen gençlik merkezi de yer alıyor.

5 HABERLER SAYFA 5 GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARI CİDDİYE ALIN OLİMPİYAT OYUNLARI HAZIRLIK VE DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Bakan Çağatay Kılıç, Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetlerevi nde düzenlenen 2015 Valiler Buluşmasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu Bakan Çağatay Kılıç Ankara da düzenlenen Valiler Buluşması na katıldı.valilere önerilerde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, sporun gençler üzerindeki pozitif etkisi bulunduğuna vurgu yaparak, 2014 te 1 milyon 200 bin çocuk, ilk kez tesislerimizde sporla tanıştı yılının sonunda hedef 1,5 milyonun üzerine çıkmak dedi yılında 13 bin amatör spor kulübüne malzeme desteğinde bulunduklarını söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, 17 ilimizde olimpiyat hazırlık merkezimiz var. Sizden ricamız bu merkezlerdeki eksiklikleri bize iletirseniz, kısa zamanda gideririz. Ne kadar hızlı müdahil olursak o kadar hızlı çözüme ulaşırız diye konuştu. 77 milyonluk nüfusun 30 milyona yakınının yaş arasında olduğunun altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, bu yaş aralığının önemine vurgu yaparak, valilerden gençliğe yönelik çalışmalarını çok ciddiye almalarını istedi. Başkanlığını Bakan Çağatay Kılıç ın yaptığı İOOHDK olağan toplantısı İstanbul da gerçekleştirildi İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (İOOHDK) olağan toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın başkanlığında yapıldı. Ataköy de bulunan Olimpiyatevi ndeki genel değerlendirme yapılan toplantıya Bakan Çağatay Kılıç ın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer, TMOK Genel Sekreter Neşe Gündoğan ve diğer üyeler katıldı. Gençlerin gelişimi ve eğitimi için hiçbir maddi sıkıntımız yok. Bizden talep edin yerine getirelim. Türkiye de üye sayısı 1 milyonu aşkın, 193 gençlik merkezimiz var.yıl sonuna kadar 54 gençlik merkezimiz daha faaliyete geçireceğiz. Bakan Çağatay Kılıç, GENÇLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ Gazi Üniversitesi öğrencilerini kabul eden Bakan Çağatay Kılıç, Gençlerin düşünceleri bizler için önemli diye konuştu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek hem onlarla sohbet etti hem de sorularını cevapladı. Toplanma amacının gençlerle sohbet etmek, onların sıkıntı ve isteklerini öğrenmek olduğunu söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin düşüncelerinin taşıdığı öneme vurgu yaptı. Öğrencilerin, kredi ve yurtlardan, spor alanına kadar çeşitli alanlardaki sorularını cevaplayan Bakan Çağatay Kılıç, bir süre sonra basına kapalı devam eden ve yaklaşık üç saat süren görüşmede gençlerin sorularını cevapladı, sorunlarını dinledi, onlarla uzun uzun sohbet etti. GÜREŞE KATKI ÖDÜLÜ BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ IN Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Güreş Vakfı tarafından 2014 Yılının En İyileri yarışmasında Güreşe Katkı Ödülü ne layık görüldü. Güreş Vakfı Jürisi nin belirlediği 2014 yılında Türk güreşine iz bırakan isimler arasında Bakan Çağatay Kılıç güreşe katkı ödülünün sahibi olurken, Türkiye Güreş Federasyonu eski Başkanı Hamza Yerlikaya Yılın Güreş Adamı, A Milli Serbest Güreş Takımı Teknik Direktörü Necmi Gençalp Yılın Güreş Antrenörü, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül ise Yılın Güreşçisi seçildi.

6 HABERLER SAYFA 6 SAMSUN A EN BÜYÜK YATIRIM BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ DÖNEMİNDE İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN ŞEHRİ SAMSUN İstanbul da gerçekleştirilen Samsun Dernekleri Federasyonu 10. Yıl Kutlama ile Samsun Şöleni ne katılan Bakan Çağatay Kılıç, gençliğe olan güvenini bir kez daha dile getirirken Samsun un meşale kenti olduğunu kaydetti. Samsun un birçok farklı projede ve yatırımda kendine yakışır şekilde farklı noktalarda ilerleyeceğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun u bağlayacağız diye konuştu. Gençliğin ve milletin çok kuvvetli olduğuna dikkati çeken Bakan Çağatay Kılıç, Biz size güveniyoruz. Ancak ve ancak birlik içinde yürüdüğümüz zaman başarılı olabiliriz ifadelerini kullandı. Türkiye Cumhuriyeti nin meşalesinin Samsun da yakıldığını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, Başbakanımız Samsun u meşale şehri ilan etti. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı kampanyasını Samsun da başlattı da Gazi Mustafa Kemal, Türkiye nin bağımsızlığını Samsun da başlattı. Samsun, istiklalin ve istikbalin şehridir dedi. Bölgesel kalkınma politikalarından olan DOKAP, ile Doğu Karadeniz Bölgesi nin sahip olduğu kaynakların değerlendirilerek kalkınması hedefliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, aralarında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın da yer aldığı bakanlarla birlikte Ordu da yaptığı basın toplantısında Doğu Karadeniz Projesi Eylem Planı nı (DOKAP) açıkladı. Bölgeye dair gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili bilgi veren Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve spor alanında 2,3 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek, bölgede yurt kapasitesini 14 bin 86 dan, 31 bin 134 e çıkardıklarını söyledi. Davutoğlu, Bayburt ta bir, Samsun da beş olmak üzere altı gençlik merkezi inşa ettiklerini, birçok ilde gençlik merkezi çalışmalarını tamamladıklarını, birçok gençlik merkezinin inşaatının da devam ettiğini dile getirdi döneminde uygulanacak bölgesel kalkınma politikalarından olan Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP); Doğu Karadeniz Bölgesi nin sahip olduğu kaynakların değerlendirilerek kalkınmasını en üst seviyeye yükseltilmeyi hedefliyor. Türkiye nüfusunun 5.1 ini içeren Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinin yer aldığı proje, Karadeniz e altın çağlarını yaşatacak. Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planında en büyük yatırım alan illerden biri Samsun oldu. Bakanlığı döneminde Samsun a yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Bugüne kadar AK Parti Hükumeti döneminde yapılanlar, yapacaklarımızın teminatıdır dedi. Samsun a Yatırımlar DOKAP kapsamında Samsun kentinin payına düşen bölüm içerisinde, tarım ve hayvancılığa yapılacak olan teşviklerin yanı sıra sanayi gelişimini de kapsayan çalışmalar öngörülüyor. Ekonomik kalkınma projeleri ile devam etmekte olan yol yapım çalışmaları, enerji üretim ve dağıtımının iyileştirilmesini de içine alan çalışmalarla Samsun un daha da kalkınması hedefleniyor. Eğitim çalışmalarını da kapsayan Doğu Karadeniz Projesi içerisinde okullaşma oranının yüzde 43.3 ten yüzde 70 e çıkarılması ve yeni 24 kütüphane planı ile On Dokuz Mayıs Üniversitesi nde de birçok konuda düzenlemeye gidilecek. Aynı zamanda Samsun da yurt kapasitesinin artırılması planlanırken, kentte yapımı devam eden Havza Gençlik Merkezi tamamlanacak. Spor da projede yerini aldı ve Samsun da devam eden kayak eğitim merkezinden, yüzme havuzlarına kadar tüm spor alanlarının eksiklikleri giderilerek yeni olan projelerin yapımına başlanacak.

7 HABERLER SAYFA 7 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ ŞEHİT AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADI Afganistan ın başkenti Kabil de Türk askerlerinin bulunduğu araca yapılan bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül, Samsun da toprağa verildi. Büyük Camii deki cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve eşi Eda Kılıç ın yanı sıra diğer ilgililer, askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Adem Şengül ün cenazesi, daha sonra Kıranköy Şehitliği nde toprağa verildi. Bakan Çağatay Kılıç, Samsunlu Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül ün cenaze törenine katıldı KARDEŞİN KARDEŞE SİLAH ÇEKMEDİĞİ BİR ÜLKE İSTİYORUZ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu ndaki AK Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresi ne katıldı. Kongrede konuşma yapan Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye her geçen gün büyüyen ve dünya ölçeğinde güçlenen bir ülke. Bu yürüdüğümüz yolda istikrar dedik, birliktelik dedik, beraberlik dedik ifadelerini kullandı. Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: Kardeşin kardeşe silah çekmediği bir Türkiye istiyoruz. Araya fitnenin, ayrımcılığın girdiği bir Türkiye istemiyoruz dedik. Bundan 15 sene öncesinde hayal dahi edilemeyenleri gerçekleştirdik. Çözüm süreci denilen bu yolda kararlı adımlarla yürüyoruz. BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN DA ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ Bakan Çağatay Kılıç ve Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu na katıldı Bakan Çağatay Kılıç, Ak Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresine konuşma yaptı Bakan Çağatay Kılıç, Ak Parti Samsun 5. Olağan İl Kongresi hazırlıklarını inceledi Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi nin genel kurulunda konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye nin 2002 den sonra nereden nereye geldiğini, hangi değişiklikler yaşandığını en iyi anlayanların, hissedenlerin ve değerlendirenlerin esnaf olduğunu söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti, 2015 yılında G20 nin başkanlığını yapıyor. Buralara kolay gelinmedi. Şu an dünya ekonomisinin ne yönde karar alacağının başkanlığını Türkiye yapıyor. Bunu 2002 öncesinde söyleseydiniz hayal denilirdi dedi.

8 HABERLER SAYFA 8 BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ CUMHURBAŞKANI İLE BAŞBAKANA YURT GEZİLERİNDE EŞLİK ETTİ Kırşehir de toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurdele kesti Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır / Ak Parti İstanbul 5. Olağan Kongresi Bakan Çağatay Kılıç, Ordu AK Parti kongresinde vatandaşları selamladı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şubat ayı içerisinde Kırşehir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a, Ankara, Ordu, Giresun ve İstanbul da ise Başbakan Ahmet Davutoğlu nun programlarına refakat etti. Toplu açılış için düzenlenen törene katılmak üzere Kırşehir e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Kırşehir programı boyunca Bakan Çağatay Kılıç da yanında bulundu. Kırşehirli vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve diğer bakanlara sevgi gösterisinde bulunurken, Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın imzalı fotoğraf verdiği çocukla yakından ilgilendi. Ankara da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Kongresi nde de Bakan Çağatay Kılıç ın eşlik ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2002 de bin 574 olan spor tesisini bin 330 daha artırdıklarını, lisanslı sporcu sayısını 278 binden 5,5 milyona, Yurt kapasitesini 182 binden 393 bine yükselttiklerini söyledi. İstanbul da Yeni Türkiye Yeni Güç Hedef 2023 temasıyla gerçekleştirilen ve Ordu ile Giresun kentlerinde de partisinin 5. Olağan İl Kongresine giden Başbakan Ahmet Davutoğlu na Bakan Çağatay Kılıç refakat etti. AK Parti Giresun 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Ankara İl 4. Olağan Gençlik Kolları Kongresi Bakan Çağatay Kılıç ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Kırşehirli çocuklarla yakından ilgilendi EVLATLARIMIZ ARASINDA AYRILIĞA GAYRILIĞA YER YOK TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sorgulamayı bilen, kendine güvenen, milletinden ve medeniyetinden emin gençlerle yola devam edeceklerini ifade ederek, Bu milletin evlatlarının arasında ayrılığa gayrılığa yer yoktur dedi. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfının (TÜRGEV) 6 ildeki 8 yurdunun toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın da katıldığı törenle yapıldı. Törende yaptığı konuşmada, Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak görev alanlarında olan yurtlar ve TÜRGEV gibi özel yurtların birlikte çalışmasıyla kendine güvenen, sorgulayan, kendini geliştiren, tarihinden güven alan ve inanan gençler yetişeceğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, gençleri bir araya getirerek, kardeşliklerini perçinleyerek, farklılıkların ancak ve ancak zenginlik olduğunu onlara bir daha hatırlatarak çalıştıklarını söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, Bu milletin evlatlarının arasında ayrılığa gayrılığa yer yoktur. Ancak ve ancak birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe yer vardır. Bunu şimdiden sizlerle beraber ve birlikte inşaa edeceğiz dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara da düzenlenen TÜRGEV in hayata geçirilen 8 yurdunun toplu açılış törenini yaptı

9 HABERLER SAYFA 9 DEĞERLER EĞİTİMİ İÇİN EL ELE Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Değerler Eğitimi İşbirliği Protokolünü imzaladı İmza töreninde açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, protokol kapsamında bakanlığa bağlı yurtlarda, tesislerde, kamplarda ve gençlik merkezlerinde beden ve ruh sağlıkları ile manevi gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla gençlere, Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı görevliler tarafından din ve değerler eğitimi verileceğini söyledi. Bakan Çağatay Kılıç, din ve değerler eğitiminin gençlere, talep etmeleri durumunda verileceğini vurgulayarak, Şunu da gördük ki kamplarımızda ve yurtlarımızdaki gençlerimizden yoğun bir talep var. Bu talebi karşılamak da bizim sorumluluğumuz diye konuştu. Hedeflerimize Ulaşmak İçin Titizlikle Çalışıyoruz Bakan Çağatay Kılıç, camilerdeki din görevlilerinin sportif anlamda çalışmalar yaptığını ve malzeme temini konusunda taleplerde bulunduklarını ifade ederek bu konudan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaz Kur an kurslarına katılan gençlerin spora yönlendirilmesi için projelerin hayata geçirildiğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, Mahalle aralarında futbol ve basketbol sahalarıyla küçük spor kompleksleri inşa edeceğiz. Gençlik merkezlerimizde Kur an-ı Kerim, hat, tezhip gibi eğitimlerin yanı sıra müzik, beden eğitimi,okuma gibi farklı alanlarda eğitimler veriyoruz şeklinde konuştu. ZOR OLAN SEÇİLMEK DEĞİL, SEÇMEK Bakan Çağatay Kılıç, Birlik Vakfı Ankara Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, gençlere güvenilmesi gerektiğini vurgularken yaptıkları işlerle her zaman kendilerini gösterdiklerinin altını çizdi. Zor olan seçilmek değil, seçmek diyen Bakan Çağatay Kılıç, Siyasi anlamda tercihinizi belli edeceğiniz yerdeki yapacağınız seçim daha zor bir şey. Seçilmek işin buna nazaran kolay tarafı. 18 yaşında her türlü hakkı elde etmiş bir kişiye ehliyet veriyorsak, aynı zamanda ona güvenmemiz gerekiyor diye konuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Birlik Vakfı toplantısına katıldı

10 PROJELER SAYFA 10 Türkiye nin yanı sıra Bahreyn, Brezilya, Hindistan, Kenya, Yeni Zelanda, Umman, Peru, Sri Lanka ve İngiltere bir araya gelerek Dünya Genç Liderler Gemisi ni yola çıkardı. DÜNYA GENÇ LİDERLER GEMİSİ TÜRKİYE DE Dünya Genç Liderler Gemisi dünya ülkeleri gençlerini biraraya getirdi. Dünya ülkeleri gençleri iki günlük değişim programıyla farklı kültürler tanıdı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Küresel Genç Liderler Programı kapsamında düzenlenen Dünya Genç Liderler Gemisi programında katılan Türk Gençlik Heyeti program sonunda Japonya dan 23 kişilik bir heyetle döndü. Türkiye ye gelen Japon heyetini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç misafir etti. Kabulde Japon Gençlerle sohbet eden Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye yi ziyaret etmenizden dolayı çok memnun oldum. Japon gençlerini evinde misafir eden Türk ailelerine teşekkür ederim. Bu buluşmalar farklı kültürel birlikteliğin kökü oluyor, bu tür çalışmalarımız devam edecek dedi. Japonya daki Dünya Genç Liderler Gemisi programına Türkiye nin yanı sıra Bahreyn, Brezilya, Hindistan, Kenya, Yeni Zelanda, Umman, Peru, Sri Lanka ve İngiltere den gençlik heyetleri de yer aldı. Programda, her ülkenin kendini anlattığı ulusal sunumlar, kurslar, aktiviteler, aile yanında konaklama, seminerler ve Dünya Genç Liderler Gemisi ile yola çıkan Türk Gençlik Heyeti Japonya da Başbakan Şinzo Abe tarafından kabul edildi. kurumsal ziyaretler gibi birçok faaliyet yer aldı. Bir kısmı karada gerçekleşen programın esas aktiviteleri, günlük seyr-ü sefer sırasında gemide yapıldı. 10 BİN ÖĞRENCİYE ORGAN BAĞIŞINININ ÖNEMİ ANLATILDI ÇÖZÜM SÜRECİNE SPORTİF KATKI Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Organ Nakli Vakfı nın ortaklaşa yürüttüğü Gençler Organ Bağışını Destekliyor; Her Bağış Yeni Bir Hayattır projesi ile Ankara nın 25 ilçesinde 10 bin öğrenci organ nakli konusunda bilgilendirildi. Gençlerin organ bağışı konusunda duyarlılığını artırmak için hayata geçirilen projenin kapanışına Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ve Gençlik Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Doğu Anadolu Bölgesi ne 656 milyon 140 bin TL, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ne ise 680 milyon 825 bin TL tesis yatırımı yaptı. Branş farkı gözetmeksizin sporun her alanında önemli çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor Bakanlığı, çözüm sürecine ilişkin atılan adımlara sportif anlamda destekte bulunuyor. Bölge halkının daha önce tanışmadığı branşlarda eğitim çalışmaları ücretsiz olarak sürdürülürken, milli takımlarımıza da yeni sporcular yetiştiriliyor.

11 PROJELER SAYFA 11 GENÇLERİN TECRÜBELERLE BULUŞMASI DEVAM EDİYOR Gençlik ve Spor Bakanlığı nın gençlerin kariyer gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Tecrübe Konuşuyor projesi her ay olduğu gibi Şubat ayında da gençleri birbirinden tecrübeli isimlerle bir araya getirdi. Proje kapsamında gençler, merak ettikleri sorulara yanıt bulurken, geleceklerine yönelik yol haritalarını daha net çizebiliyorlar. Hülya Koçyiğit Serkan Çağrı - Tolga Zengin Erdoğan Arıkan Hülya Koçyiğit Serkan Çağrı - Tolga Zengin Ali Gültiken -İsmail Hakkı KOCAELİ BURSA NEVŞEHİR Süleyman Demirel Kültür Merkezi nde düzenlenen programda Klarnet Virtüözü Serkan Çağrı ile Futbolcu Tolga Zengin gençlerle buluştu. Erdoğan Arıkan ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve Kocaelili gençlerden yoğun ilgi gören programın konukları tecrübelerini paylaştı. Ardından da gençlerin merak ettiği soruları cevapladılar. Gençlerle Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit i buluşturan Tecrübe Konuşuyor Bursalılardan da yoğun ilgi gördü. Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi nin ev sahipliğinde düzenlenen programda konuşan Koçyiğit, gençlere Şimdi atacağınız adımlar, geleceğinizi etkileyecek uyarısında bulundu. Nevşehirli gençlerle Tecrübe Konuşuyor ile futbolcu ve spor yorumcusu Ali Gültiken iveoyuncu ve yapımcı İsmail Hakkı ile buluştu. Gençlerle sohbet eden Gültiken, Hayallerinizin peşinden gidin. Spor sizleri yönlendirir, hayatınızda mesafe almanızı sağlar dedi. Gençler, sinema ve televizyon dünyası hakkındaki sorularını ise İsmail Hakkı ya sordu.

12 PROJELER SURİYELİ GENÇLER TÜRKÇE ÖĞRENİYOR Gençlik ve Spor Bakanlığı na bağlı gençlik merkezlerinde başlatılan dil eğitimleri kapsamında Suriyeli çocuklar ve gençler Türkçe öğreniyor eğitim-öğretim yılının ilk yarısında başlayan eğitimlere İstanbul dan 12, Diyarbakır dan 20, Eskişehir den 120, Şanlıurfa dan 73, Kahramanmaraş ve Aksaray dan 30 ar öğrenci katıldı. GENÇLİK LİDERLERİ EĞİTİMDE SAYFA 12 Gençlik Merkezlerinin temel taşı gençlik liderleri, bakanlıkça düzenlenen birbirinden farklı konularda aldıkları eğitim sayesinde gençlere örnek olacaklar. Gençlik Liderleri, Proje Temelli Uygulama Eğitimine Katılıyor Türkiye nin dört bir yanından gelen gençlik merkezleri liderleri Ankara da Proje Temelli Uygulama Eğitimi için buluştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 81 ilin gençlik merkezinde görev alan 90 gençlik lideri ve 18 bakanlık personeli olmak üzere 108 kişiye Şubat tarihlerinde Proje Temelli Uygulama Eğitimi verdi. Bu proje ile gençlik liderlerinin ve diğer gençlik çalışanlarının proje hazırlama konusunda yeterliliklerini artırmaları, proje başvurularında artış göstermeleri ve Avrupa Birliği (AB) hibe programlarından yararlanmaları amaçlandı. GANALI ÖĞRENCİLERE ULUSLARARASI LİDERLİK BECERİLERİ EĞİTİMİ Gençlik ve Spor Bakanlığı nın düzenlediği Uluslararası Liderlik Becerileri Eğitimi programı kapsamında, Türkiye de öğrenim gören 70 Ganalı öğrencinin eğitimleri Konya da tamamlandı. Konya nın kültürel ve tarihi mekânlarına geziler ile Türkiye-Gana Kültür Gecesi ve Türkiye -Gana Futbol Dostluk Maçı gibi etkinlikler yapıldı. Antalya Duacı Kış Kampı ndaki 4 günlük programda gençlik liderleri uyuşturucuyla mücadele eğitimi aldı Genç Liderlere Uyuşturucuyla Mücadele Eğitimi MİNİKLERDEN DEV KULAÇLAR Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın Samsun da başlattığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi nde ilk dersler başladı. Proje kapsamında, Samsun da ilkokul öğrencileri yüzme eğitimlerine katılarak, çeşitli spor faaliyetlerinde bulunuyor. Toplamda 480 öğrenci Samsun 19 Mayıs Kapalı Yüzme Havuzu nda ilk Samsun da başlatılan Minikler Kulaç Atıyor Projesi 480 çocukla buluştu Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen ve 200 öğrencinin katılımının sağlandığı Duacı Kış Kampı nın kapıları uyuşturucuyla mücadele etmek için açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti nin Kötü alışkanlıklara dur diyelim sloganıyla başlattığı projeyle Antalya Duacı Kış Kampı nda gençler bir araya geldi. Uyuşturucuya karşı mücadele edecek olan genç liderler iki farklı grupta 100 er kişi olarak eğitim aldı. Türkiye nin farklı illerinden gelen gençler, 4 er günlük programla madde bağımlılığında mücadelede gençlerin rolü, madde bağımlısı gençlerin tanımlanması ve sosyal adaptasyonu, İnternet bağımlılığı, dünyada ve Türkiye de madde bağımlılığı gibi dersler aldı. derslerine katılırken, eğitimler ve eğitim-öğretim yılında da devam edecek.

13 PROJELER SAYFA 13 BİR HİLAL UĞRUNA HER YERDE Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çanakkale Bir Hilal Uğruna programları başladı. Çanakkale Savaşı nın ruhunu anlatmak ve unutturmamak amacıyla gerçekleştirilen programlar, Haziran ayına kadar 50 ilde, yıl sonuna kadar ise 81 ilde düzenlenmiş olacak. Çanakkale Savaşı nın 100. Yılı nedeniyle düzenlenen program kapsamında, Çanakkale savaşı müzesi ve Çanakkale savaşı fotoğrafları sergisi geziliyor. Çanakkale savaşı yaşanmış hikayeleri ile Çanakkale türküleri dinleniyor. Türkiye nin farklı illerinde düzenlenmeye devam eden program, katılımcılara Çanakkale Savaşı nın yaşandığı toprakları tanıtmayı, Çanakkale ruhunu hissettirmeyi ve birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmeyi amaçlıyor. Yoğun ilgi gören programın ilk ayağı 9 Şubat Kütahya da başlarken, 10 Şubat Afyon, 11 Şubat Eskişehir, 15 Şubat Sakarya, 24 Şubat Çanakkale, 25 Şubat Edirne, 26 Şubat Tekirdağ, 27 Şubat Bolu ve 28 Şubat Düzce de gençlerle bir araya geldi.

14 PROJELER SAYFA 14 KURSLARIN VAZGEÇiLMEZ ADRESİ GENÇLİK MERKEZLERİ ÖĞRENCİLERİN YENİ İLGİ KAYNAĞI OSMANLICA KURSLARI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın müreffeh bir neslin gelişimine katkı olarak değerlendirdiği Osmanlıca kurslarına, 68 ilde bulunan Gençlik Merkezleri nde 6 bini aşkın öğrenci katılım gösteriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın bir yılı aşkın süredir başlatmış olduğu Osmanlıca kursları yoğun ilgiyle karşılanıyor. Katılımcıların kimi mesleki anlamda Osmanlıca eserlerden faydalanmak için, kimiyse tarihi camilerde yazılanları okuyabilmek amacıyla eğitimleri takip ediyor. GELENEKSEL EL SANATLARI GENÇLERİMİZE EMANET Gençlik ve Spor Bakanlığı yok olmaya yüz tutan geleneksel el sanatlarını yaşatmak için harekete geçti. Tematik Gençlik Merkezleri projesiyle, gençler hem kültürel mirasımıza sahip çıkacak hem de sanat sahibi olacaklar. Yeni projenin ilk aşamada, Burdur da folklorik bez bebek, Uşak ta Türk işi işleme, Kahramanmaraş ta Sim Kırma, Konya da Kündekari, Eskişehir de Lüle Taşı işlemeciliği, Manisa da At arabası maketi, Samsun da kaşık boyamacılığı, Nevşehir de kök boyacılığı, İstanbul da minyatür ve lale işlemeciliği, Tokat ta aynalı çarık yapımı gibi yurdun her köşesinde gençler el sanatlarıyla buluşacak. İŞİTME ENGELLİLER İŞARET DİLİYLE KUR AN ÖĞRENİYOR Kayseri de yaşayan işitme engelliler, illerindeki Gençlik Merkezi nde ücretsiz eğitim veren işaret diliyle Kur an kurslarından faydalanıyor. Huzura Ses Ver Projesi ile hayata geçirilen ve 6 ay sürecek Kur an kurslarının ilki, Kayseri Gençlik Merkezi nde gerçekleşti. Engelliler için proje üretilmesi yoğun çaba sarf edildiğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, Engelli kardeşlerimizin sorunları bizim sorumluluğumuzdur. Bu düşünceyle her alanda engelliler için farklı projeler hayata geçiriyoruz diye konuştu. Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Aileleri Koruma Derneği üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı nda konser verdi. Down Sendromlu Gençlerden RENGARENK NAĞMELER Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği down sendromlu gençlerden oluşan Rengarenk Nağmeler korosu, Bakanlık merkez binada konser verdi yılı hibe programına dahil edilen, Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği nin engelli gençler ve aileleriyle beraber hazırladığı Rengarenk Nağmeler in son durağı Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu. Bakanlık personeli ve Ankaralı lise öğrencilerinden oluşan davetliler etkinliği ilgiyle izledi.

15 PROJELER SAYFA 15 GENÇLER TARİH VE SİNEMA KAMPINA GİRDİ DEZAVANTAJLI GENÇLER TOPLUMA KAZANDIRILACAK Gençlik ve Spor Bakanlığı nın düzenlediği Tarih ve Sinema Kampı projesi kapsamında 81 ilden 81 üniversite öğrencisi TRT de yayınlanan Diriliş dizisinin setinde buluştu. Tarih ve sinema ile iç içe dopdolu iki gün geçiren gençler hem öğrendi hem de keyifli vakit geçirdi. Üniversitelerin Tarih Bölümü, İletişim Fakültelerinin Radyo ve Televizyon Bölümü ile Güzel Sanatlar Fakültelerinin Tiyatro Bölümünde öğrenim gören öğrenciler, dizi setinde, Diriliş dizisinin tarih danışmanlarından film çekimi ve tarihi filmlerin beyaz perdeye aktarılması hakkında detaylı bilgi aldılar. Set ekibi ve dizi oyuncularıyla da sohbet eden öğrenciler, unutulmaz bir deneyim yaşadı. Öte yandan, gençler, İstanbul un tarihi ve kültürel mekanlarını da gezdi. Yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu kez Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğrenci Topluluğu nun Gençlerle Geleceğe Yürüyüş projesi ile eğitim süreci devam eden 130 dezavantajlı genç için spor ve eğitimin çatısı altında ortak çalışma başlattı. Proje kapsamında dezavantajlı gençlerin sosyal, kültürel ve bilimsel aktiviteler yoluyla da eğitim sürecine ve hayata katılımlarının artırılması hedefleniyor. 60 BİN GENÇ KAMPLARDA AĞIRLANACAK Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen kamplara bu yıl içinde 60 bin gencin katılması hedefleniyor yılında 33bin genci kamplarda ağırladıklarını belirten Bakan Çağatay Kılıç, bu yıl itibariyle 14 yeni kampın daha devreye girmesiyle bu sayının artacağını belirtti. 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta ülkenin farklı illerinden gelen gençlerin kamplarda birbirini tanıdığını ve kaynaştığını anlatan Bakan Çağatay Kılıç, Çok erken yaşta birbirinizi tanıyınca ilerde o algıyla devam ediyorsunuz yaşlarında tanıdığınız arkadaşınız ile 40 yaşında tanıdığınız arkadaşınızın algısı çok farklı oluyor şeklinde konuştu. Kamplarda gençlerde birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç, mangala gibi zeka geliştirici oyunlar oynanacak.

16 SPOR SAYFA 16 ERZURUM DEV ORGANİZASYON İÇİN GÜN SAYIYOR! Son yıllarda düzenlenen organizasyonlarla kış sporlarının merkezi haline gelen Erzurum, yine büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Erzurum da düzenlenen Sürat Pateni Kısa Kulvar Dünya Kupası nda 20 ülkeden yaklaşık 150 sporcu katıldı. Organizasyon boyunca bireysel yarışmalar, 500, 1000 ve 1500 metrede, bayrak yarışları ise kadınlarda 3000 metre, erkeklerde 5000 metrede yapıldı. Bu önemli organizasyonda Türkiye yi Milli Takımımızda yer alan Berk Yetişken, Fırat Yardımcı, Selim Tanrıkulu, Menderes Eren, Serdar İltir ve İnan Eren temsil etti. POTANIN YILDIZLARI ŞAMPİYON OLDU Türkiye Yıldız Basketbol Milli Takımı Konya da düzenlenen Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası nda potanın parlayan yıldızı oldu. Yıldız Basketbol Milli Takımı, 31 Ocak-7 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası nın final mücadelesinde Litvanya ile eşleşti. Milli takım, rakibini lik kritik bir skorla yenerek adını ilk sıraya yazdırdı. Müsabakanın ilk karşılaşmasını Çin e karşı kazandığı galibiyetle tamamlayan Türkiye, potada Almanya, Bosna Hersek, İtalya, Fransa ve Litvanya ya karşı etkili bir oyun çıkardı. Final maçının ardından düzenlenen kupa töreninde, Türkiye birincilik, Litvanya ikincilik, Fransa ise üçüncülük kupasını kaldıran takım oldular. Milli Takımımız Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası finalinde kupa kaldırdı

17 SPOR SAYFA 17 MİLLİLERİMİZDEN GURUR VERİCİ ÖNEMLİ BAŞARILAR CEM İLKEL - ANIL YÜKSEL TENİSTE ŞAMPİYON OLDU Teniste, Davis Cup ta 6-8 Mart tarihlerinde karşılaşacakları Güney Afrika mücadelesi öncesi hazırlıklarını Mısır da sürdüren milli takım oyuncularından Cem İlkel ve Anıl Yüksel, Şarm El Seyh te düzenlenen Futures Turnuvasında çiftlerde şampiyon oldu. Turnuvanın finalinde Miedler-Neuchrist çiftiyle karşılaşan Cem İlkel ve Anıl Yüksel, 6-7, 6-3, 10-7 lik set sonuçlarıyla şampiyonluğa uzandı. KAYAKLA ATLAMADA BİRİNCİLİK KUPASI Milli kayakçımız Samet Karta, Kayakla Atlama FIS Kupası nda birinci olarak Türkiye ye bu alanda kupa kazandıran ilk sporcu oldu. Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından Şubat tarihlerinde ABD nin Vermont Eyaleti nde gerçekleştirilen Kayakla Atlama FIS Kupası nda, Türkiye yi temsil eden Samet Karta kazandığı başarıyla Türkiye tarihinde ilke adını yazdırdı. MİLLİ YÜZÜCÜLERİMİZ, AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI İÇİN VİZE ALDI Avrupa Gençlik Oyunları na katılmak için 14 ülkenin mücadele ettiği eleme yarışlarında Millilerimiz önemli bir başarıya imza atarak, Azerbaycan da Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 1. Avrupa Gençlik Oyunları na vize kazandı. BOKSTA TÜRK YUMRUĞU! Adana da gerçekleştirilen Dünya Boks Konseyi (WBC) ünvan maçlarını boksörlerimiz zirvede tamamlayarak bir gecede 4 şampiyonluk kazandı. Turnuvada, orta siklette 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonluk maçında Buğra Öner şampiyon olurken, Avrasya-Pasifik Şampiyonluk maçında Alptuğ Öner, ağır siklet Akdeniz Şampiyonluk maçında ise Muhammed Al Zein birincilik elde etti. TÜRKİYE, GÜREŞTE DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ İran ın başkenti Tahran da düzenlenen Grekoromen Güreş Dünya Kupası nda Türkiye, İran a yenilerek turnuvayı dördüncü sırada tamamladı. Azerbaycan pozitif puanlamada Rusya ya karşı sağladığı üstünlükle kupanın sahibi oldu. Kupada altın madalya Azerbaycan ın olurken, Rusya gümüş, İran ise bronz madalya aldı. Türkiye kupayı dördüncülükle bitirdi.

POTANIN PERİLERİ. Anadolu nun kapıları bu kez sevgi, barış ve kardeşliğe açıldı. Hayatın fotoğrafını çekebilir misin Sebastian?

POTANIN PERİLERİ. Anadolu nun kapıları bu kez sevgi, barış ve kardeşliğe açıldı. Hayatın fotoğrafını çekebilir misin Sebastian? BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA! Genç Kaşifler Treni Yollarda EYLÜL 2014 Yıl: 3 sayı:33 Pehlivanlar Dünya Şampiyonası na hazır ANKARA ARENA DA PARKEYE ÇIKIYOR POTANIN PERİLERİ Anadolu nun kapıları bu kez sevgi,

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com vitr 22 Yıl:

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com vitri Yıl:

Detaylı

Bir sezonun ardından. Söz Meclis ten Dışarı MUSTAFA ŞAHİN

Bir sezonun ardından. Söz Meclis ten Dışarı MUSTAFA ŞAHİN Söz Meclis ten Dışarı Bir sezonun ardından MUSTAFA ŞAHİN agasahin72@hotmail.com spormeclisi06@gmail.com Türkiye futbolda bir sezonu daha tamamladı. Şampiyonun adı Galatasaray. Emeği geçen herkesi tebrik

Detaylı

HABER 2011 YILI YATIRIMLARI GÖZ DOLDURUYOR. Özel Haber: Uluğbey Mahallesi yeniden yapılanmaya hazır. Altındağ ın her yerinde şantiyemiz var

HABER 2011 YILI YATIRIMLARI GÖZ DOLDURUYOR. Özel Haber: Uluğbey Mahallesi yeniden yapılanmaya hazır. Altındağ ın her yerinde şantiyemiz var SAYFA SAYFA 01 01 03 GÜNCEL HAMAMÖNÜ NDE GÜZELLER GEÇİDİ Yalnızca Ankara nın değil, tüm dünyanın ilgi odağı haline gelen Hamamönü, 17 ülkeyi temsilen Türkiye ye gelen güzelleri ağırladı. Bütün dünyaca

Detaylı

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0 Sancaktepe de Aşıklar Şöleni Sancaktepe Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 3. Aşıklar Şöleni ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı... 16 da AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com vitri Yıl:

Detaylı

İstanbul lalesiyle buluşuyor

İstanbul lalesiyle buluşuyor Mart 2015 Bu bülten sizindir, alabilirsiniz. İstanbul lalesiyle buluşuyor İstanbul, 10. Lale Festivali kapsamında birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. İstanbullular lalelerle bir kez daha

Detaylı

Sultangazi BÜLTENİ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı

Sultangazi BÜLTENİ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı Sultangazi Sultangazi Belediyesi nin kültür hizmetidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı www.sultangazi.bel.tr HAZİRAN 2015 SULTANGAZİ HÜKÜMET KONAĞI SULTANGAZİ

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

Dünyanın sporu Mersin de buluşuyor

Dünyanın sporu Mersin de buluşuyor BÜYÜK FUTBOL ŞÖLENİ U-20 BAŞLIYOR! SPOR YAZARLARI, İSTANBUL 2020 NİN NABZINI TUTTU HAZİRAN 2013 Yıl: 2 Sayı: 18 RUSYA DA İSTANBUL 2020 RÜZGARI ESTİ Dünyanın sporu Mersin de buluşuyor İSTANBUL 2020 YE YAKIŞAN

Detaylı

vitr Mersin in güvencesi Korkmaz

vitr Mersin in güvencesi Korkmaz Mersin in güvencesi Korkmaz Bekir Korkmaz, önümüzdeki yıl haziran ayında gerçekleştirilecek organizasyonun hazırlıklarının sorunsuz olarak sürdüğünü belirterek, tesislerin büyük bir hızla yetiştirilmeye

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 Bu belgenin basımında %100 geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. İÇİNDEKİLER Önsöz............................................................................

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET

DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET EDİTÖRDEN 1 DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili açık karanlığa kapalı diyerek çıktık bu yola. Gecemizi gündüzümüze kattık,

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com 2013 TE 213

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

Her türlü duygunun bin türlü hali Digiturk te. spormeclisitv.net

Her türlü duygunun bin türlü hali Digiturk te. spormeclisitv.net SP R Toplu yapılan sporlar Lig TV 2 ve Lig TV 3 te, topsuz yapılan sporlar Extreme Sports ta, spor olsun diye alışveriş yapanlar Dizimaxmore da, sporun efsaneleri ESPN Classic te, spor karşılaşmalarına

Detaylı

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine

6. GENÇLİK MERKEZİ KARAPÜRÇEK TE HİZMETE GİRDİ. Özel Haber: Gülpınar Mahallesi modern yüzüne kavuşuyor. hizmete soktuğu gençlik merkezlerine SAYFA SAYFA 01 01 12 Ankara da Hıdırellez Hamamönü nde kutlandı 04 TÜRKİYE Yİ AVRUPA DA HAMAMÖNÜ TEMSİL EDECEK Altındağ Gerçekleştirdiği her etkinlikle ilklere imza atan Altındağ Belediyesi, bu defa Hıdırellez

Detaylı

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ Özel Sayý Ocak Yýl 34 Sayý 63 BÝRLÝK DERGÝSÝ Avrupa ya Açýlan Belediye ÝZMÝT SARAYBAHÇE Dosya: Yerel Demokraside Avrupa Boyutu OCAK Tarhan Erdem: Doðru Seçim Stratejisi Ýçin Kamuoyu Yoklamasý Þart Kent

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

Başkan söz verdi, tapular geldi. Başakşehir Belediyesi nden 30 yıllık özleme son: Yazar Bülent Akyürek ile Sıradışı Bir Röportaj

Başkan söz verdi, tapular geldi. Başakşehir Belediyesi nden 30 yıllık özleme son: Yazar Bülent Akyürek ile Sıradışı Bir Röportaj Mayıs 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 38 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Başakşehir Belediyesi nden 30 yıllık özleme son: Başkan söz verdi, tapular geldi Öğrencilerin Tercihi Bu Yıl da BÜTEF

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN Özel Sayý Þubat Yýl 34 Sayý 64 BÝRLÝK DERGÝSÝ FETHÝN BAÞLADIÐI YER Dosya: Prof. Dr. Ömer Dinçer le Büyükþehir Belediyelerinin 25. Yýlý Üzerine Söyleþi: Ceyda Aydede den Belediye Baþkan Adaylarýna Halkla

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Lider ülkenin. Ankara da buluştu. gençleri. Okyanusları Kızlar Okusun Diye Aşıyor! Yetiştirme Yurdundan Dünya Şampiyonluğuna

Lider ülkenin. Ankara da buluştu. gençleri. Okyanusları Kızlar Okusun Diye Aşıyor! Yetiştirme Yurdundan Dünya Şampiyonluğuna YURTLARIN PARLAYAN YILDIZLARI 10 binler İstanbul aşkına koştu Aralık 2014 Yıl: 3 sayı:36 Oltu taşının maharetli ellerdeki yolculuğu Lider ülkenin gençleri Ankara da buluştu Okyanusları Kızlar Okusun Diye

Detaylı

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4.

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4. 2 1 İçindekiler Başlarken Resmi Temaslar, Basında Biz 2 Semerkand Gençlik 4 Mostar Gençlik 8 Hizmetiçi Eğitimler 12 Fayda Koleji 14 Biltek Okulları 15 Ar-Ge ve Proje Birimi 16 Avrupa dan Haberler 18 Bayan

Detaylı

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 1-15 TeMMUZ 2014 ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 5 ile 18 yaş aralığındaki tüm çocuklar bu haber sizin için Büyükşehir in ücretsiz yaz spor okullarına başvurular başladı. Fırsatı kaçırmayın, tatilinizi

Detaylı

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013. Boğaz ın Yeni İncisi

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013. Boğaz ın Yeni İncisi İstanbulBülteni Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013 Boğaz ın Yeni İncisi Sevgili İstanbullular İstanbul umuzun marka değerini artırmaya yönelik yatırım ve hizmetlerimize, geride

Detaylı