FABRiKALAR GÜNCEL ÜRÜNLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FABRiKALAR GÜNCEL ÜRÜNLER"

Transkript

1 TR

2 MARKA Türk otomotiv sanayinin köklü firması Karsan, kurulduğu 1966 yılından bu yana, ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için Bursa da yer alan modern ve esnek tesislerinde üretim yapmaktadır yılından bu yana Karsan, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pazarlama şirketi Karsan Pazarlama nın yaygın hizmet ağı sayesinde pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetleri sağlamaktadır. Karsan, Sınırsız Ulaştırma Çözümleri vizyonu doğrultusunda otomotiv sektörü için tasarım, mühendislik, hizmet geliştirme ve üretim çözümleri sunmaktadır. ÜRÜN GAMI Türk otomotiv sektöründe kontrata dayalı üretim modelinde öncü olan Karsan, ticari araç grubunun tüm segmentlerinde faaliyet göstermektedir. Karsan ın ürün gamı; kendi markasına ait minibüs ve küçük otobüs modellerinden (servis ve toplu taşıma hizmetlerinde kullanılan), Hyundai hafif kamyonlardan ve BredaMenarinibus otobüslerden oluşmaktadır. Otomotiv sektöründeki 48 yıllık tecrübesiyle Karsan, 6 metreden 18 metreye uzanan ürün gamı ile bugüne kadar büyük bir bölümü Türkiye pazarına olmak üzere den fazla toplu taşıma aracı üretmiştir.

3 FABRiKALAR Bugün kendi bünyesinde 928 çalışana ve kardeş şirketi Hexagon Studio da 260 Ar-Ge personeline sahip olan Karsan ın; Hyundai Motor Company ve BredaMenarinibus gibi dünya markaları ile lisans anlaşmaları bulunmaktadır. Karsan, yılları arasında adet Peugeot Partner ve Citroen Berlingo minivan ve yılları arasında adet Renault Trucks marka ağır kamyon üretimi gerçekleştirmiştir. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan ve toplam metrekarelik bir alan üzerinde kurulu olan Bursa Hasanağa fabrikası; iki vardiyada , üç vardiyada ve ilave yatırımlarla adet üzerine çıkabilecek üretim kapasitesine sahip durumdadır. Karsan OSB fabrikası ise toplam metrekarelik bir alan üzerine kuruludur ve yılda traktör kabini üretme kapasitesine sahiptir. GÜNCEL ÜRÜNLER Karsan bugün Hyundai lisansı ile Hyundai Truck HD35/75 hafif kamyonları, BredaMenarinibus lisansı altında BredaMenarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR ın üretimini gerçekleştirmektedir. Karsan ayrıca kendi markasına sahip minibüs ve küçük otobüslerin, Hyundai Truck HD Serisi hafif kamyonların ve BredaMenarinibus otobüslerin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini de yürütmektedir. Karsan araç üretiminin yanı sıra, Organize Sanayi Bölgesi nde yer alan fabrikasında endüstriyel hizmetler de sağlamaktadır. Karsan markalı yeni ürün ailesinin ilk aracı olarak toplu taşımacılık sektöründe hizmet vermekte olan Karsan JEST, modern yapısı ve çevre dostu özelliğiyle değişen kentlerin ihtiyaçlarına çözüm ortağı olurken, kısa sürede toplu taşıma sistemlerinin en etkin üyesi haline gelmiştir yılı ikinci yarısında müşteri teslimatları başlayan Karsan ATAK ve Karsan STAR ın da ailenin yeni üyeleri olarak toplu taşıma sistemlerine yepyeni bir soluk getirmesi beklenmektedir.

4 ViZYON 10 yılı aşkın süredir otomotiv sanayinde Türkiye nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi konumunda olan Karsan Sınırsız Ulaştırma Çözümleri vizyonu doğrultusunda toplu taşımacılığa modern ürün ve hizmetler sunmayı hedeflemekte; 5 metreden 18 metreye uzanan geniş ürün gamı, sektördeki tecrübesi, dünya devleri tarafından onaylanmış üretim kalitesi, nitelikli iş gücü ve bağımsız şirket yapısıyla sektördeki iddiasını sürdürmektedir. Karsan vizyonu doğrultusunda iş ortakları ve lisansörleri ile birlikte yeni ve mevcut ürünlerin türevlerini geliştirerek yük ve yolcu taşımacılığında tüm segmentlerde yer almayı hedeflemektedir. Toplu taşımacılık segmentinde yenilikçi ürün ve hizmetleri fikirden pazara geliştirmek ve pazara sunmak için faaliyetlerini sürdüren Karsan, özellikle Ana Üretici-OEM (Original Equipment Manufacturer) iş kolunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Karsan, araştırma-geliştirmeden üretime, pazarlamadan satış ve satış sonrası faaliyetlere kadar stratejik ortağı olan şirketler ile otomotiv değer zincirinin tamamını yönetmektedir. Yenilikçi ve Girişimci Çözümler Geniş Kapsamlı Çözümler Sınırsız Ulaştırma Çözümleri Sürdürülebilir Çözümler Kişiselleştirilmiş Çözümler Ürün Geliştirme Üretim Hizmet Geliştirme/ Ticari Aktiviteler

5 ANLAŞMA & PROJELER Karsan yıllarında vizyonu doğrultusunda üç önemli anlaşma imzalamıştır. Anlaşmalardan ilki, İETT ile Ağustos 2012 tarihinde toplam 540 adet otobüs (240 adet solo tip 12m doğalgazlı ve 300 adet körüklü 18m dizel otobüs) için imzalanmıştır. Anlaşma çerçevesinde Karsan, üretimini yaptığı araçların beş yıl boyunca bakım onarımlarından, (iç-dış) temizliğinden ve gaz dolumundan da sorumlu olmuştur. İETT nin üç farklı garajında hizmet vermeye başlayan Karsan, Kağıthane Garajı na Türkiye nin en büyük, Avrupa nın ise ikinci en büyük doğalgaz dolum istasyonunu kısa bir sürede kurup faaliyete geçirmiştir yılının diğer bir önemli anlaşma ise Hyundai Motor Company (HMC) ile imzalanmasıdır. Karsan, HMC nin geliştirmekte olduğu yepyeni hafif ticari araç serisinin üretiminden sorumlu olmuştur. Proje kapsamında üretimin 2014 yılı sonunda başlaması öngörülmektedir yılında ise Konya Büyükşehir Belediyesiyle yapılan anlaşma ile 40 adet doğalgazlı körüklü 18 metre otobüs üretilerek Konya halkının hizmetine sunulmuş, doğalgaz dolum tesisinin Karsan tarafından kurularak işletmesi üstlenilmiştir. CONCEPT V1 Karsan, Türkiye nin kendi otomobil markasına sahip olması gerektiği inancıyla Karsan markası altında üretilmek üzere Concept V1 modelini geliştirmiştir. İhale sürecinde New Yorkluların en beğendiği taksi modeli seçilen Concept V1, hareket engelli vatandaşların ulaşım özgürlüğüne erişmelerini, yolcu ve sürücülere keyif ve konforu sunarak ulaşıma yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Benzer şekilde Concept V1 in binek versiyonu da hareket kabiliyeti sınırlı olan bireylerin herkes gibi kendi araçlarında aileleriyle birlikte seyehat edebilmelerine olanak sağlamaktadır. Her iki model de taksi ve binek yüksek düzeyde erişebilir araç platformu olarak tasarlanmıştır. Modern tasarımı ile Concept V1 farklı motor alternatiflerine (benzinli, dizel, EV, CNG) sahiptir.

6 iş MODELi Türk otomotiv sektöründe benzersiz bir konuma sahip olan Karsan ın iş modeli dört ana faaliyet alanından oluşmaktadır. Kontrat Bazlı Üretim: Güçlü, global otomotiv markaları için araç üretimini ve mühendislik desteğini kapsamaktadır. Stratejik Ortaklık: Bölgedeki faaliyetlerini artırmayı hedefleyen global otomotiv markaları için mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri kapsamaktadır. Ana Üretici (OEM): Karsan markalı araçların geliştirilmesini, üretimini, yerel ve ihraç pazarları satışını kapsamaktadır. Entegre Hizmetler: Karsan ın üretim tesislerinde yerli ve yabancı markalara sunulan çeşitli hizmetleri kapsamaktadır. KARSAN FAALiYET KOLU Kontrat Bazlı Üretim Stratejik Ortaklık OEM Entegre Hizmetler MARKA PSA Renault Trucks HMC HMC BMB KARSAN Ulaşım Çözümleri Endüstriyel Hizmetler SATIŞ KANALI PSA Peugeot TR Citroen TR RT RT TR HMC Karsan Pazarlama Karsan Pazarlama iett Garajları Traktör Kabinleri ÜRÜNLER & HiZMETLER Citroen Berlingo Premium Lander Hyundai Truck HD BredaMenarinibus Karsan Jest Karsan Atak Konya Büyükşehir Belediyesi Garajı Peugeot Partner Premium Long Route (Yukarıda yer alan projeler 2013 yılı sonu itibarıyla tamamlanmıştır) Hyundai Semi-Bonnet Projesi (2015 başı itibarıyla) Karsan Star Gelecek Ürünler Hyundai Semi-Bonnet Projesi (2014 sonu itibarıyla) Concept V1

7 TARiHÇE yatırımcı tarafından kuruldu Çoğunluk hisseler Koç Holding tarafından alındı Peugeot lisansı ile J9 minibüs üretimine ve satışına başlandı Türkiye nin ilk yerli minivanı Peugeot Partner ın üretimine başlandı Akçalar Fabrikası kuruldu. Çoğunluk hisseler Kıraça Holding tarafından alındı. Karsan hafif ticari araç ihracatında Türkiye lideri oldu.

8 2006 Karsan J Serisi isim ve lisans haklarını aldı Hyundai HD hafif kamyonlarının üretimi başladı inci J9 üretildi Karsan Pazarlama faaliyetlerine başladı. Karsan Pazarlama A.Ş. altında Karsan ve Hyundai satış ve satış sonrası faaliyetleri başladı. Karsan ve Hexagon Studio tarafından özgün olarak tasarlanan Karsan Concept V1 taksi modeli New York ta açılan Geleceğin Taksisi ihalesinde üç finalistten biri olmayı başardı. Renault Trucks Uzun Yol Premium üretimi başladı. Renault Trucks Premium Lander ve Kerax tanıtıldı. Hyundai Truck yeni HD Serisi üretimi başladı. HMC ile stratejik ortaklık anlaşması imzalandı. Citroen Berlingo üretimi başladı. Yeni vizyon Sınırsız Ulaştırma Çözümleri olarak belirlendi. İtalyan BredaMenarinibus ile 10 yıllık üretim anlaşması imzalandı inci Peugeot Partner üretildi. Yeni J10 Serisi tanıtıldı.

9 2011 Roma ya 75 adet otobüs teslimatı yapıldı İETT ile 450 adet BredaMenarinibus otobüsü için anlaşma imzalandı. (adet daha sonra 540 a yükseldi) Karsan ın yeni ürün ailesinin ilk ürünü JEST pazara sunuldu Konya Büyükşehir Belediyesi ne 40 adet 18m CNG otobüs teslimatı yapıldı. İETT ye 300 adet 18 m dizel, 240 adet 12 m CNG otobüs teslimatı gerçekleşti. Karsan ın yeni ürün ailesine ATAK ve STAR eklendi. Concept V1 Uluslararası Cenevre Motorshow da sergilenen ilk Türk otomobili oldu. İtalya ya 15 adet 18m CNG teslimatı yapıldı. HMC ile üretim ve tedarik anlaşması imzalandı (Semi-Bonnet Projesi). Konya Büyükşehir Belediyesi ile 40 adet 18m CNG otobüs anlaşması imzalandı. Karsan Pazarlama, Hyundai nin yeni hafif ticari araç serisinin Türkiye distribütörü oldu.

10 KARSAN KURUMSAL facebook.com/karsanotomotiv twitter.com/karsanotomotiv karsan.com.tr

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

Ford un hafif ve ağır ticari araçlarının dünyadaki tek tasarım merkeziyiz.

Ford un hafif ve ağır ticari araçlarının dünyadaki tek tasarım merkeziyiz. OTOMOTİV Ford un hafif ve ağır ticari araçlarının dünyadaki tek tasarım merkeziyiz. Yüksek Ar-Ge kabiliyetimizle 5 markaya birden üretim yapan küresel oyuncu Tofaş olarak; Fiat&Chrysler Grubu içerisinde,

Detaylı

KARSAN ÜRETİMİ HYUNDAİ H350 MODEL ARAÇLAR, İSAROD İFTAR YEMEĞİNDE SERGİLENDİ

KARSAN ÜRETİMİ HYUNDAİ H350 MODEL ARAÇLAR, İSAROD İFTAR YEMEĞİNDE SERGİLENDİ 9 Temmuz 2015 BASIN BÜLTENİ KARSAN ÜRETİMİ HYUNDAİ H350 MODEL ARAÇLAR, İSAROD İFTAR YEMEĞİNDE SERGİLENDİ Karsan, Nisan ayında üretimine başladığı ve Mayıs ayı ortasında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji

Detaylı

2013 ödüllerle dolu bir yıl

2013 ödüllerle dolu bir yıl 26 Markalarımız 27 2013 ödüllerle dolu bir yıl Volkswagen Binek Araç, dünyanın en yenilikçi çok satan otomotiv markası vizyonu doğrultusunda belirlediği pazarlama stratejisiyle 2013 yılında satışlarını

Detaylı

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU Hazırlayan: Cem BAYRAK İçindekiler Giriş... 2 Amaç... 2 Kapsam... 2 Mevcut Durum... 2 Sektör Tanımı... 2 İlişkili Sektörler... 3 Dünyadaki

Detaylı

Türkiye nin enerji geleceğini şekillendirmek üzere birlikteyiz.

Türkiye nin enerji geleceğini şekillendirmek üzere birlikteyiz. Türkiye nin enerji geleceğini şekillendirmek üzere birlikteyiz. Özge Uyar Tüpraş İzmir Rafinerisi İnsan Kaynakları Müdürü Ergün Top Aygaz Bayi ENERJİ Toplam tüketimin %65 ini karşılayan, Türkiye de rafinajda

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

kadar %40 ın üzerinde artması beklenmektedir.

kadar %40 ın üzerinde artması beklenmektedir. ENERJİ Zamanın ruhunu doğru okuyarak 1920 li yıllarda girdiğimiz enerji sektöründe kesintisiz yatırımlarla büyüdük. 2002 de Türkiye nin en hızlı büyüyen akaryakıt şirketi Opet i, 2006 da tek rafineri şirketi

Detaylı

Engelleri Güvenle Aşın!

Engelleri Güvenle Aşın! Sayı : 2 Şubat / 13 Engelleri Güvenle Aşın! Niğde de 20.000 m² si kapalı alan olmak üzere toplam 252.000 m² lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 400 e yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Busworld 2013 Kortrijk

Detaylı

KURUMSAL TANITIM Ekim 2011

KURUMSAL TANITIM Ekim 2011 KURUMSAL TANITIM Ekim 2011 KATMERCİLER Daha Temiz, Sağlıklı ve Yaşanabilir Bir Dünya İçin İÇİNDEKİLER Temel Değerlerimiz Tarihçe ve Kilometre Taşları Organizasyon Yapısı Üretim Süreci Ürün Yelpazesi Kurumsal

Detaylı

Hayata değer katan çözümlerimiz ve verdiğimiz güvenle hayatın yaşandığı pek çok alanda anahtar biziz!

Hayata değer katan çözümlerimiz ve verdiğimiz güvenle hayatın yaşandığı pek çok alanda anahtar biziz! DİĞER SEKTÖRLER Hayata değer katan çözümlerimiz ve verdiğimiz güvenle hayatın yaşandığı pek çok alanda anahtar biziz! Tüketiciye yakın, konusunda ilk olan ürünleri yarım yüzyıla yakın sürede pazara getiren

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 İNCİ AKÜ Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 İNCİ AKÜ Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber: SAYI 16 KASIM 2010 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİİ DERNEĞİ ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Önsöz D eğerli

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Ticari Araçlar ve Lojistik

Detaylı

PETROL OFİSİ FAALİYET RAPORU

PETROL OFİSİ FAALİYET RAPORU PETROL OFİSİ 2008 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YILA GENEL BİR BAKIŞ...3 PETROL SEKTÖRÜ...5 2008 DE PETROL OFİSİ...8 PERAKENDE FAALİYETLERİ...9 TOPTAN SATIŞLAR VE LNG...16 HAVACILIK VE DENİZCİLİK SEKTÖRÜ

Detaylı

Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız...

Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız... Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız... 21 Lansmanlarla ve ödüllerle dolu bir yıl Volkswagen Binek Araç, dünyanın en yenilikçi otomotiv markası vizyonu doğrultusunda belirlediği ürün ve iletişim

Detaylı

TÜMOSAN MOTOR ve TRAKTÖR HALKA ARZ BİLGİLENDİRME NOTU

TÜMOSAN MOTOR ve TRAKTÖR HALKA ARZ BİLGİLENDİRME NOTU Halka Arz Bilgileri TÜMOSAN MOTOR ve TRAKTÖR HALKA ARZ BİLGİLENDİRME NOTU HALKA ARZ BİLGİLERİ Halka Arz Öncesi Sermaye Sermaye Arttırımı Ortak Satışı Halka Arz Sonrası Sermaye Halka Arz Fiyatı Halka Arz

Detaylı

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu VESTEL ELEKTRONİK 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA VESTEL ELEKTRONİK 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Vestel in Küresel Operasyonu 6 2011 Yılına Hızlı Bir Bakış 8 Bir Bakışta Zorlu Grubu DEĞERLENDİRMELER

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Giriş 02 Vizyon, Misyon ve Hedefler 04 Temel Finansal Göstergeler 08 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 10 Kısaca Akkök Grubu 12 Kısaca Akiş GYO 14 Kilometre Taşları 16 Ödüllerimiz

Detaylı

1968 den beri yarınları üretiyoruz...

1968 den beri yarınları üretiyoruz... 2012 FAALİYET RAPORU 1968 den beri yarınları üretiyoruz... Zor yıllarda, kısıtlı imkanlarla yola koyulduk. Büyük hayallerle çıktığımız başarı yolunda gurur duyduğumuz geçmişimizi yanımıza alıp hiç durmadan

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 BMC Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 BMC Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber: SAYI 11 HAZİRAN 2010 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SAN. ve TİC. A.Ş. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİİ DERNEĞİ ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Önsöz

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Değişen Ticari Araçlar

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Yeni yıl hızlı başladı

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

2013 Faaliyet Raporu AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. 2013 Faaliyet Raporu İçindekiler 02 Olağan Genel Kurul Gündemi 04 Temel Göstergeler 08 2013 ün Başlıca Gelişmeleri 10 Kısaca Aksa 12 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 14 Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 16

Detaylı

Marcos Bekhit Divan Grubu CEO. Gönül Şamdan Tat Konserve Maret İşletmesi Paketleme Tartım Operatörü

Marcos Bekhit Divan Grubu CEO. Gönül Şamdan Tat Konserve Maret İşletmesi Paketleme Tartım Operatörü Gıdadan yapı marketçiliğine, marina işletmeciliğinden perakende sektörüne, iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, yeni markalar yaratmak için birlikteyiz. Marcos Bekhit Divan Grubu CEO Gönül Şamdan Tat Konserve

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU. 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz!

2012 FAALİYET RAPORU. 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz! 2012 FAALİYET RAPORU 40 yıldır dünyanın üretimini yapıyoruz! 1970 ler 1973 Kordsa İzmit Lastik Kord Bezi Fabrikası 1976 Yugoslavya ya İlk İhracat 1980 ler 1982 Lastik Kord Bezinde Kordsa 2 Hat Yatırımı

Detaylı

OMV Petrol Ofisi A.Ş 1 Ocak 30 Eylül 2011 Ara Dönem Faaliyet Raporu

OMV Petrol Ofisi A.Ş 1 Ocak 30 Eylül 2011 Ara Dönem Faaliyet Raporu OMV Petrol Ofisi A.Ş 1 Ocak 30 Eylül 2011 Ara Dönem Faaliyet Raporu ġirket in Faaliyet Konusu OMV Petrol Ofisi A.Ş. nin fiili faaliyet konusu yurt içinden ve yurt dışından akaryakıt temin etmek ve satmak,

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır.

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. 2014 Faaliyet Raporu www.fordotosan.com.tr Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. İçindekiler Bir Bakışta Ford Otosan Özet Sonuçlar Ana Göstergeler

Detaylı

Vestel Faaliyet Raporu 2010

Vestel Faaliyet Raporu 2010 Vestel Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Kurumsal Profil 2 2010 da Rakamlarla Vestel 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 8 İcra Kurulu 12 Özetle Zorlu

Detaylı