BTDB7-IH K KAYIT VE YAPIM TEÇHİZATI ALIMI. Teknik Şartname

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BTDB7-IH-15-51131 4K KAYIT VE YAPIM TEÇHİZATI ALIMI. Teknik Şartname"

Transkript

1 BTDB7-IH K KAYIT VE YAPIM TEÇHİZATI ALIMI Teknik Şartname

2 1. Amaç Bu şartnamenin amacı, Kurumumuzun 4K formatta materyal üretebilmesi için ihtiyacı olan ve alınması planlanan teçhizatın teknik özelliklerini ve fonksiyonel gereksinimlerini tanımlamaktır. 2. Genel Gereksinimler 2.1. Teklif edilecek tüm cihazlar, Volt AC ve 50 Hz tek faz enerji beslemesi ile çalışabilmeli ve ±5% Hz frekans dalgalanmalarından etkilenmemelidir. Enerji girişi için cihaz üzerinde IEC (European) tipi bağlayıcı (connector) bulunmalıdır Teklif edilecek tüm cihazlar, tüm bileşenleri ile, 365 gün/yıl ve 24 saat/gün, +10º C ile +35º C arasında kesintisiz olarak çalışmak üzere tasarlanmış olmalı ve bu çalışma koşullarında sorunsuz çalışabilmelidir Montaj gerektiren teçhizat, Teknik Şartnamede tanımlanan tüm özellikleri sağlayacak, çalışır halde, gösterilen yere montajı yapılmış şekilde teslim edilmelidir. 3. KISIM A (Kurgu Sistemi Grubu) 3.1. Kurgu Setleri Genel Özellikleri Teklif edilecek olan kurgu setleri aşağıda belirtilmiş olan birbiri ile uyumlu çalışan bileşenlerden oluşmalıdır. Detayları Kurgu Donanımı maddesinde belirtilen bir adet kurgu donanımı Detayları Çalışma Monitörü maddesinde belirtilen iki adet monitor Detayları Önizleme Monitörü maddesinde belirtilen bir adet monitor Detayları Ses Monitörü maddesinde belirtilen bir adet ses monitörü çifti Detayları I/O Modülü maddesinde belirtilen bir adet I/O ünitesi Detayları Disk Ünitesi maddesinde belirtilen bir adet disk ünitesi Teklif edilecek olan tüm yazılımlar ve donanımlar uluslararası kabul görmüş lisanslı bir markaya sahip olmalıdır Operatör kullanımı için, Kurum tarafından temin edilecek olan Adobe Premiere Pro CC 2014, Kurgu Donanımı üzerine kurulacaktır. Bu sebeple, Kurgu Donanımı üzerinde bulunan işletim sistemi, Adobe Premiere Pro CC 2014 ün desteklendiği sürümde olmalıdır. Bu sürüm Teknik Şartname ye cevaplarda belirtilmelidir Operatörün çalışma ortamının sağlanabilmesi için Kurgu Donanımı na, iki adet Çalışma Monitörü Thunderbolt arayüzleri ile bağlanmalıdır. Bağlanan iki adet Çalışma Monitörü, operatörün isteğine göre aynı çalışma ekranını iki Çalışma Monitörü ne genişletecek şekilde ayarlanabileceği gibi, iki Çalışma Monitörü nde aynı çalışma ekranını gösterecek şekilde de yapılandırılabilmelidir Operatörün yapmakta olduğu yada bitirdiği işin önizlemesini yapabilmesi için, "I/O Modülü"nün Kurgu Donanımı ile olan bağlantısı yapılmalı, "I/O Modülü"nün HDMI çıkışı ile Önizleme Monitörü beslenmelidir.

3 Teklif edilecek olan "Disk Ünitesi" Thunderbolt arayüzü ile "Kurgu Donanımı"na bağlanmalıdır. Operatör, "Kurgu Donanımı" vasıtası ile işinde kullanmış olduğu veya kullanacağı materyalleri "Disk Ünitesi" içerisinde saklayabilmelidir. Operatör, bitirdiği işi Adobe Premiere Pro CC 2014 vasıtası ile "Disk Ünitesi"ne direk çıktı alabilmelidir. "Disk Ünitesi" öyle yapılandırılmalıdır ki, operatör "Kurgu Donanımı" içindeki her türlü dosya ve klasörü "Disk Ünitesi"ne yazabilmeli veya "Disk Ünitesi" içindeki her türlü dosyayı "Kurgu Donanımı" ile okuyabilmeli, düzenleyebilmeli ve kaydedebilmelidir Operatörün, çalışma yada önizleme esnasında ilgili materyalin sesini dinleyebilmesi için "Ses Monitörü" ile "I/O Modülü" arasındaki bağlantı eksiksiz yapılmalıdır. Bu bağlantı için gerekli tüm ekipman yüklenici tarafından temin edilmelidir Kurgu Donanımı Teklif edilecek olan kurgu donanımı Intel 12-Core Xeon E5 2.7 Ghz 30 MB işlemciye sahip olmalıdır Teklif edilecek olan kurgu donanımında Dual AMD FirePro D700 grafik kartı bulunmalıdır Teklif edilecek olan Kurgu Donanımında en az 36 GB DDR3 hafıza bulunmalıdır Teklif edilecek kurgu setlerinde işletim sisteminin kurulması için en az 512 GB SSD sürücü bulunmalıdır Teklif edilecek olan kurgu donanımı Mac OS X işletim sisteminin, Kurgu sisteminin bileşenlerinin birbiri ile uyumlu çalıştığı en güncel sürümüne sahip olmalıdır. Bu kurgu donanımına; sanal makina, disk bölüntüleme v.b. işlemlerle bu maddede belirtilen işletim sistemi haricinde herhangi başka bir işletim sistemi kurulmamalıdır Teklif edilecek olan kurgu donanımı ile birlikte bir adet kablolu fare ve bir adet Adobe Premiere Pro CC 2014 için özelleştirilmiş klavye teklife dahil edilmelidir Çalışma Monitörü Teklif edilecek çalışma monitörü en az 27 (diagonal) ekran büyüklüğüne sahip olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörü TFT Active-Matrix LCD tipinde olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörü 2560 x 1440 çözünürlüğü desteklemelidir Teklif edilecek çalışma monitörünün renk çözünürlüğü max milyon olmalıdır.

4 Teklif edilecek çalışma monitörü aspect oranı 16:9 olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörünün parlaklığı 375 cd/m2 olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörünün contrast oranı 1000:1 olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörünün tepki süresi 12 ms olmalıdır Teklif edilecek çalışma monitörü en az 2 adet ve her biri en az 2 metre Thunderbolt kabloları ile birlikte teklif edilmelidir Önizleme Monitörü Teklif edilecek Önizleme Monitörü en az 30 boyutunda ve LED tipinde olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü nün en az bir adet HDMI girişi olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü 3840 x 2160 çözünürlükte izlemeyi desteklemelidir Teklif edilecek Önizleme Monitörü nün renk derinliği 1.07 milyar olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü nün parlaklığı en az 350 cd/m2 olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü nün contrast oranı en az 800:1 olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü nün dahili stereo ses çıkışı olmalıdır Teklif edilecek Önizleme Monitörü en az bir adet ve en az 2 metre HDMI v1.4 kablo ile teklif edilmelidir Ses Monitörü Teklif edilecek olan ses monitörünün frekans tepkisi 38 Hz - 22 khz aralığında olmalıdır Teklif edilecek olan ses monitörünün düşük-frekans yükseltici gücü en az 70 watt olmalıdır Teklif edilecek olan ses monitörünün yüksek-frekans yükseltici gücü en az 60 watt olmalıdır Teklif edilecek olan ses monitörünün crossover frekansı 2.2 khz olmalıdır I/O Modülü Teklif edilecek olan modül, teklif edilecek Adobe Premiere Pro CC 2014 ün uyumluluk listesinde olan ürünlerden olmalıdır.

5 Teklif edilecek olan modül, 3840 x 2160 çözünürlükte 50 ve 60 resim hızını (frame rate) desteklemelidir Teklif edilecek olan modül, 4096 x 2160 çözünürlükte 50 ve 60 resim hızını (frame rate) desteklemelidir Teklif edilecek olan modül en az 1 adet HDMI v1.4 çıkışına sahip olmalıdır Teklif edilecek olan modül ile UltraHD-HD çevirme işlemi yapılabilmelidir.(down- Conversion) Teklif edilecek olan modülün "Kurgu Donanımı"na bağlanabilmesi için en az 1 adet ve en az 2 metre Thunderbolt kablo teklif edilmelidir Disk Ünitesi Teklif edilecek olan disk ünitesi en az 2 adet Thunderbolt portuna sahip olmalıdır Teklif edilecek olan disk ünitesinde RAID koruma seviyelerinden 0, 1, 5, 6 ve 10 destekleniyor olmalıdır Teklif edilecek olan disk ünitesi için Sata III 64 MB cache diskler kullanılmalıdır Teklif edilecek olan disk üniteleri en az 20 TB brüt alana sahip olmalıdır. 4. KISIM B (Aktüel Kamera Grubu) 4.1. Bir adet omuz tipi kasetsiz (tapeless) aktüel kamera ve aksesuarları teklif edilecektir Teklif edilecek kamera kurumumuz dış çekim hizmetlerinde kullanılacak olup mevcut kayıt formatıyla uyumlu olacaktır. Ayrıca test içerikleri oluşturabilmek amacıyla QFHD çözünürlükte kaydı destekleyecek özelliklerde olacaktır Teklif edilecek kamera HD kurumsal kayıt formatı olan MPEG2 tabanlı XDCAM 50 Mb/s 4:2:2 formatında kayıt yapabilecektir Kamera super 35 mm tipinde tekli CMOS sensörlü olacaktır Toplam eleman sayısı en az 4096x2160 olacak ve aktif eleman sayısı 16:9 ekran oranı için 3840x2160 olacaktır Kameralar kayıtta 1080i/50 HD formatını destekleyecek ve 1080i/50 HD-SDI çıkış verebilecektir Kamerada defected piksel düzeltme fonksiyonu varsa belirtilecek ve defected (bozuk) piksel sayısı düzeltmeden önce en fazla 15 adet düzeltmeden sonra en fazla 3 adet olacak ve seviyesi resim seviyesinin %5 inden daha fazla olmayacaktır. Kamerada defected piksel

6 düzeltme fonksiyonu yoksa defected piksel sayısı en fazla 3 adet olacak ve seviyesi resim seviyesinin %5 inden daha fazla olmayacaktır. Geçici Kabul çalışmalarında verilen bu değerlere uygunluk idare tarafından kontrol edilecek ve uymayan ürünlerin kabulleri yapılmayacaktır Duyarlılık (Sensitivity) 2000 luxte en az T14 olacaktır. ISO duyarlılığı en az 2000 olacaktır S/N Sinyal Gürültü oranı en az 57 db veya daha iyi olacaktır Kamerada optik ND filtre mevcut olacaktır. Filtre konum değerleri belirtilecektir. Filtre değişimleri gölgeleme (shading) bozulmalarına neden olmayacaktır /3 1/9000 s arası çalışabilecek shutter özelliği olacaktır Her bir kamera için rüzgar korumalı kamera üstü mikrofonu ve kamera üstü ışık teklif edilecektir. Kamera üstü ışık aşağıdaki özellikleri: Boyutlar(wxhxd) :10,7x15,3x12,4 cm Ağırlık :0.495 kg Renk Sıcaklığı : K ayarlanabilir Lamba : LED, Filtre :Difüzörlü Aydınlatma mesafesi :21lux/10m Özelliklerini sağlayacaktır. Işıkla birlikte en az 30 Wh lityum bir adet batarya ve şarjörü sağlanacaktır Her bir kamera ile birlikte göz vizörü, omuz pedi (shoulder pad), kameraya bağlı lens kontrolü ve kayıt giriş/çıkış kontrolü için uzaktan kontrol kumandası (grip remote control), kamera üzerine takabilmek için ışık ve telsiz mikrofon alıcı bağlantı adaptörü, en az 56 Wh 2 adet lityum kamera standart bataryası ve 1 adet ikili şarjörü, V mount batarya kullanabilmek, genlock giriş ve RAW veri çıkışı alabilmek üzere kamera arkasına takılan adaptör, tripod adaptörü, USB kablosuz LAN modülü ve soft taşıma çantası teklif edilecektir Ayrıca standart olarak sağlanan diğer aksesuarlar da kamera ile birlikte verilecektir Kamerayla birlikte V mount bataryalarla kullanılmak üzere bir adet ikili batarya şarjörü, 2 adet en az 90 Wh kapasiteli Li-Ion batarya teklif edilecektir Kamerada otomatik White balance (AWB ve ATW) özelliği bulunacaktır Kamerada en az 3.5 type dahili LCD monitör ve mikrofon bulunacaktır Gain ayarı en az -3dB ve +18 db aralığında olacaktır ve otomatik gain modu bulunacaktır Kameranın yalnızca gövde ağırlığı en fazla 2 kg olacak ve boyutları belirtilecektir.

7 4.20. İhtiyaç listesinde adetleri belirtilen tüm aksesuarlar teklif edilecektir Kamera ile birlikte E mount, mm, F4, dahili optik imaj stabilizörlü, otomatik ve manuel focus özellikli lens sağlanacaktır En az 2 adet HD/3G seçilebilir BNC SDI video çıkışı olacaktır Kamera üzerinde USB giriş/çıkış, HDMI çıkış, BNC genlock giriş (adaptör üzerinden) özellikleri olacaktır Kamera wireless LAN çalışabilir özellikte olacak ve her bir kamera için gerekli modül sağlanacaktır XLR-3 pin konektörlü iki adet mic/mic+48/line seçilebilir ses girişleri olacaktır Kameraların güç tüketimi maksimum 19 W olacaktır Kameraların çalışma sıcaklık aralığı en az 0-40 derece olacaktır Kamera kasetsiz (tapeless) özellikte olacak ve manyetik kaset yerine, solid state memory XQD medya üzerine kayıt yapacak ve en az 2 adet medya giriş yuvası bulunacaktır. Ayrıca konfigürasyon verilerini kaydetmek için SD kart yuvası bulunacaktır Kamera ile birlikte en az 128 GByte 2 adet ve en az 64 GByte 2 adet XQD medya ve 1 adet XQD kart okuyucu ünitesi teklif edilecektir Kamera HD modunda MPEG2 tabanlı ve QFHD modunda MPEG4 tabanlı kayıt yapabilecektir. Aşağıdaki kayıt modlarını sağlayacaktır: QFHD için 50p, 500Mb/s, MPEG4-H264/AVC (XAVC-I) 25p, 250Mb/s, MPEG4-H264/AVC (XAVC-I) HD için 1920x1080, 50i ve 25p, MPEG HD422 (XDCAM) Ayrıca yapabildiği diğer kayıt formatları belirtilecektir. Kamerada hızlı ve yavaş hareket modu özelliği olacak ve 1920x1080, 150 frame (50p,25p), MPEG4-H264/AVC (XAVC-I) formatında kayıt yapabilecektir Teklif edilen kameralara uygun ihtiyaç listesinde belirtilen adette telsiz mikrofon seti teklif edilecektir. Aktüel telsiz mikrofon sistemi, broadcast kalitede, kameramanın konumuna bağlı olmaksızın ve kameraman, muhabir, yayın ekibi, röportaj yapılan kişi beraberindeki her çeşit mobil (cep) telefonlarından ve bunun gibi dış etkenlerden etkilenmeksizin (enterferans olmaksızın) kesintisiz ses iletim imkanı sağlamalıdır.

8 4.32. Portatif aktüel telsiz mikrofon sistemi seti; 1 adet portatif alıcı, 1 adet el tipi verici mikrofon ve gerekli anten, aparat ve kablolardan oluşacaktır ve aşağıdaki şartları sağlayacaktır: Teklif edilen telsiz mikrofon sistemi; Telsiz Yönetmeliklerine uygun olacaktır. Sistem UHF bandında çalışacaktır ve sistemin band genişliği minimum 24 MHz olacaktır. Sistem, diğer frekans kanalları ile girişimi engelleyecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiş olmalıdır ve taşıyıcı frekans kararlılığı için kristal kontrollü PLL (phase locked loop) synthesizer tipte osilatöre sahip olmalıdır. Aktüel telsiz mikrofon sisteminin taşıyıcı frekansları idare tarafından sipariş aşamasında belirtilecektir. Alıcının RF sistemi çift antenli diversity tipte olacaktır. Alıcı, el tipi verici ünitelerinde batarya, frekans bilgisi ve diğer ayarlar için LCD ekranı olmalıdır. El vericileri üzerinden ses seviyesi ayarı yapılabilmelidir. Alıcı ve el tipi verici üniteleri AA boyutlarında alkalin pil ile çalışabilecektir. Batarya yuvası için gerekli pil sayısı en fazla 2 olmalıdır ve batarya ile çalışma süresi en az 6 saat olmalıdır. El tipi verici ünitesinin AF frekans aralığı 80 Hz-18 khz ve RF çıkış gücü en az 30 mw olmalıdır. El tipi verici ünitesinin mikrofon kapsülü dinamik tipte ve polar diyagramı cardioid veya uni-directional tipte olmalıdır. Mikrofon koyu renkte olmalıdır. Mikrofonun sünger rüzgar başlığı mikrofonla birlikte verilecektir. El tipi vericinin üzerinde açma-kapama anahtarı olmalıdır. Alıcı ünitenin teklif edilecek kameraya bağlantı aparatı varsa sağlanacaktır.alıcının ayar için butonları ve LCD göstergesi olacaktır. Alıcı üzerindeki anten sistemi diversity tipte olacaktır. Alıcı üzerinde kanal ayarı yapılabilecektir. Alıcı neme ve dış etkenlere dayanıklı olacaktır. Alıcının antenleri dayanıklı tipte olmalıdır. Alıcı ses çıkışlarını kameraya bağlamak için bir ucu XLR konnektörlü yeterli uzunlukta ses kablosu sağlanacaktır Her bir kamera ile birlikte tripod seti teklif edilecektir. Tripod setleri aşağıdaki özellikleri sağlayacaktır: Teklif edilecek tripod ve pan/tilt kafalar aynı marka olacaktır. Tripod sistemi, teklif edilecek kamera ve lensi tüm aksesuarları ile birlikte taşıyacak kapasitede olacaktır. Tripodlar iki aşamalı (two stage) olacaktır. Taşıma kapasitesi en az 14 kg olacaktır. Tripod malzemesi karbon fiber veya alüminyum olacaktır. Her bir tripod için bir adet yer seviye gergi (spreader) sağlanacaktır. Her bir tripod ve pan-tilt kafa için soft taşıma çantası teklif edilecektir. Tilt hareket aralığı +70 / -70 aralığını kapsayacaktır. Pan hareket aralığı 360 olacaktır. Her bir kafa için en az iki adet standart boy pan kolu sağlanacaktır.

20. Her bir makine için en az 8 GByte kapasiteli bir adet SD kart kayıt medyası teklif edilecektir. 21. Liveview özelliği olacaktır. 22.

20. Her bir makine için en az 8 GByte kapasiteli bir adet SD kart kayıt medyası teklif edilecektir. 21. Liveview özelliği olacaktır. 22. TEKNĐK ŞARTNAME A. Aktüel Kamera ve Aksesuarları 1. Haber amaçlı dış çekimlerde kullanılmak üzere mevcut XDCAM format ve medyası ile uyumlu yarı-profesyonel kasetsiz aktüel kameralar teklif 2. Kameralar

Detaylı

NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NAKLEN YAYIN KAMERA SİSTEMLERİ, LENS, TAŞIYICI SİSTEMLER VE AKSESUARLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu şartname, 1 adet Naklen Yayın Aracı ve 7 adet up-link aracında kullanılmak üzere alınacak Naklen Yayın Kamera

Detaylı

BELGESEL AMAÇLI DIŞÇEKĐM KAMERA TEÇHĐZATI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ A. YÜKSEK HIZLI KAMERA VE AKSESUARLARI

BELGESEL AMAÇLI DIŞÇEKĐM KAMERA TEÇHĐZATI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ A. YÜKSEK HIZLI KAMERA VE AKSESUARLARI BELGESEL AMAÇLI DIŞÇEKĐM KAMERA TEÇHĐZATI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ A. YÜKSEK HIZLI KAMERA VE AKSESUARLARI 1. Belgesel amaçlı kullanılmak üzere yüksek hızlı kamera teklif edilecektir. 2. Teklif edilecek kamera

Detaylı

NAK L EN YAYI N K AMERA SI STEM L ERI, L ENS, TASI YI CI SI STEM L ER VE AK SESUARL ARI TEK NIK SARTNAM ESI

NAK L EN YAYI N K AMERA SI STEM L ERI, L ENS, TASI YI CI SI STEM L ER VE AK SESUARL ARI TEK NIK SARTNAM ESI NAK L EN YAYI N K AMERA SI STEM L ERI, L ENS, TASI YI CI SI STEM L ER VE AK SESUARL ARI TEK NIK SARTNAM ESI Bu sartname, 1 adet Naklen Yayin Araci ve 7 adet up-link aracinda kullanilmak üzere alinacak

Detaylı

SİSTEM KAMERASI, LENS ve TAŞIYICI SİSTEMLER TEKNİK ŞARTNAMESİ A. SİSTEM KAMERASI ve AKSESUARLARI A.1 Genel 1.1 Şartnamenin bu maddesinde Ankara da mevcut Sevgi Stüdyosunda kullanılacak Portatif (ENG) HD

Detaylı

HD SİSTEM KAMERASI, LENS VE TAŞIYICI SİSTEMLER TEKNİK ŞARTNAMESİ

HD SİSTEM KAMERASI, LENS VE TAŞIYICI SİSTEMLER TEKNİK ŞARTNAMESİ HD SİSTEM KAMERASI, LENS VE TAŞIYICI SİSTEMLER TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu şartnamede TRT İstanbul C ve D Stüdyoları için alınacak; A. HD Sistem Kameraları ve Aksesuarları, B. Lens ve Aksesuarları, C. Taşıyıcı

Detaylı

SPSDB7-15-IH-53663 SİPARİŞ İŞARETLİ İSTANBUL C, D STÜDYOLARI İÇİN SES VE VİDEO TEÇHİZATI ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SPSDB7-15-IH-53663 SİPARİŞ İŞARETLİ İSTANBUL C, D STÜDYOLARI İÇİN SES VE VİDEO TEÇHİZATI ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SPSDB7-15-IH-53663 SİPARİŞ İŞARETLİ İSTANBUL C, D STÜDYOLARI İÇİN SES VE VİDEO TEÇHİZATI ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İSTANB UL C ve D STÜDYOLARI İÇİN SES VE VİDEO TEÇHİZA TI ALIM I İŞİ VİDEO K ISM I TEK

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

4 ADET REJİLİ UP-LINK ARACI (VİDEO, SES VE UP-LİNK TEÇHİZATI) İLE 2 ADET ARACIN KAROSERİNİN UP-LİNK ARACI OLARAK YAPIMININ TEKNİK ŞARTNAMESİ

4 ADET REJİLİ UP-LINK ARACI (VİDEO, SES VE UP-LİNK TEÇHİZATI) İLE 2 ADET ARACIN KAROSERİNİN UP-LİNK ARACI OLARAK YAPIMININ TEKNİK ŞARTNAMESİ 4 ADET REJİLİ UP-LINK ARACI (VİDEO, SES VE UP-LİNK TEÇHİZATI) İLE 2 ADET ARACIN KAROSERİNİN UP-LİNK ARACI OLARAK YAPIMININ TEKNİK ŞARTNAMESİ 2009 İÇİNDEKİLER 1. KAPSAM 4 2. GENEL ŞARTLAR 4 3. SİSTEM STANDARTLARI

Detaylı

TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI

TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI TRT TEKNİK ŞARTNAME TRT1 AVRUPA YAYINI İÇİN SİSTEM ALIMI 1 1. AMAÇ Bu şartnamenin amacı, TRT 1 Avrupa yayının yapılmasını sağlamak üzere gerekli olan Sistemin (bütünleşik server sistemi ve diğer video,

Detaylı

TRT İngilizce Kayıt, Yapım ve Yayın Sistemi Teknik Şartname

TRT İngilizce Kayıt, Yapım ve Yayın Sistemi Teknik Şartname 1. AMAÇ Bu şartnamenin amacı TRT İstanbul Televizyonu nda kurulması planlanan İngilizce Kanalı için satın alınacak disk tabanlı kayıt, yapım ve yayın sistemlerine ilişkin teknik özellikleri ve fonksiyonel

Detaylı

TRT ADNAN ÖZTRAK KONFERANS SALONU VİDEO, SES VE IŞIK TEÇHİZATININ MONTAJ VE EĞİTİM DAHİL SATIN ALINMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TRT ADNAN ÖZTRAK KONFERANS SALONU VİDEO, SES VE IŞIK TEÇHİZATININ MONTAJ VE EĞİTİM DAHİL SATIN ALINMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ TRT ADNAN ÖZTRAK KONFERANS SALONU VİDEO, SES VE IŞIK TEÇHİZATININ MONTAJ VE EĞİTİM DAHİL SATIN ALINMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ 2011 İÇİNDEKİLER 1 AMAÇ 2 GENEL ŞARTLAR 3 SİSTEM STANDARTLARI 4 SİSTEM TANIMI VE

Detaylı

TRT İNGİLİZCE KANAL STÜDYOSU GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TRT İNGİLİZCE KANAL STÜDYOSU GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ TRT İNGİLİZCE KANAL STÜDYOSU GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu şartnamenin amacı, TRT İngilizce Kanal Stüdyosu Görüntü Sistemlerinin temini, kablolaması, montajı, devreye alınması ile

Detaylı

TRT AVAZ STÜDYOSU GRAFİK ANİMASYON VE GÖRÜNTÜ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TRT AVAZ STÜDYOSU GRAFİK ANİMASYON VE GÖRÜNTÜ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TRT AVAZ STÜDYOSU GRAFİK ANİMASYON VE GÖRÜNTÜ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Bu teknik şartname, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu nun TRT Avaz Kanal Koordinatörlüğü bünyesinde bulunan TRT AVAZ

Detaylı

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU VE TANIMLAR 1.1. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyacı için satın alınacak muhtelif elektronik ve bilişim ürünlerini

Detaylı

ARI STÜDYOSU VIDEO VE AUDIO TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

ARI STÜDYOSU VIDEO VE AUDIO TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ ARI STÜDYOSU VIDEO VE AUDIO TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ 2013 0 1 AMAÇ... 2 2 GENEL ŞARTLAR... 2 3 SİSTEM STANDARTLARI... 3 4 SİSTEM TANIMI VE AKIŞI... 3 5 VİDEO TEÇHİZATI... 6 5.1 Video Router ve Aksesuarları

Detaylı

EK: ZEYİLNAME (BTD.07(DIŞ)2009/29 Sipariş İşaretli İhalede Yapılacak Olan Değişiklikler) 1/7

EK: ZEYİLNAME (BTD.07(DIŞ)2009/29 Sipariş İşaretli İhalede Yapılacak Olan Değişiklikler) 1/7 EK: ZEYİLNAME (BTD.07(DIŞ)2009/29 Sipariş İşaretli İhalede Yapılacak Olan Değişiklikler) Teknik Şartname Eski Hali 3.5. Teklif edilecek teçhizatın SD-SDI giriş ve çıkışları 625 lines, 25 frames/sec analogue

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ IP, EDGE, 3G VE 4G ŞEBEKELERİNDEN SD VE HD YAYIN VE PROGRAM İLETİM TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL Bu Teknik Şartnamenin amacı; Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu nun (TRT) ihtiyaçları çerçevesinde,

Detaylı

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA ŞARTNAMESİ 1. Giriş ve Amaç Üniversitemizde kullanılmak üzere aşağıda konusu yer alan şartnamede özellikleri belirtilen donanım, yazılım ve hizmetler

Detaylı

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VERİCİ İŞLETMELERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI RADYO VE TV VERİCİ İSTASYONLARI UZAKTAN İZLEME VE KONTROL SİSTEMLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Proje no: VİD 2009/14 1/14 RADYO VE TV VERİCİ İSTASYONLARI

Detaylı

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI Fakültemiz laboratuar ve bağlı birimlerinin donanımında ihtiyaç duyulan aşağıda cinsi miktarı yazılı 28 kalem cihaz 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19.maddesine

Detaylı

2.3. Sistem: Teklif edilecek teçhizat, yazılım, çevre birimi ve hizmetlerin tümü.

2.3. Sistem: Teklif edilecek teçhizat, yazılım, çevre birimi ve hizmetlerin tümü. YasaVizyon YasaVizyon Sistemi Teknik Şartname Sürüm : 4.11.00 Sürüm 4.11.00 Sayfa 1 / 25 1. AMAÇ VE KAPSAM 1.1. Bu dokümanın amacı; teknik özellikleri, performans gereksinimleri, kurulum ve destek hizmetleri

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

HABER MERKEZİ KAYIT, YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ VİDEO SUNUCULARININ HD YE YÜKSELTİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

HABER MERKEZİ KAYIT, YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ VİDEO SUNUCULARININ HD YE YÜKSELTİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ HABER MERKEZİ KAYIT, YAPIM VE YAYIN SİSTEMİ VİDEO SUNUCULARININ HD YE YÜKSELTİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Bu şartnamede, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığında kullanılmakta olan mevcut

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU Değişiklik No. Zeyilname No:3 1 / 17 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU DALIŞ ARACI VE EKİPMAN ALIMI İHALESİ NCB NO: GA4.32

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK BİLGİSAYAR VE DONANIM MAL ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1/17 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME ALIMI İSTENEN MAL VEYA HİZMETİN AÇIK TANIMI UP-LİNK TEÇHİZATI

TEKNİK ŞARTNAME ALIMI İSTENEN MAL VEYA HİZMETİN AÇIK TANIMI UP-LİNK TEÇHİZATI TEKNİK ŞARTNAME 1. İŞİN TANIMI ve KAPSAMI 1.1. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu nun (bundan sonra TRT olarak belirtilecektir) uydu iletim sistemlerinde kullanılmak amacıyla aşağıdaki teçhizat tablosundaki

Detaylı

DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ

DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ DİJİTAL KONFERANS SİSTEMİ-GÖRÜNTÜ SİSTEMİ-SES SİSTEMİ KONFERANS SİSTEMİ MERKEZ ÜNİTESİ Kontrol ve besleme ünitesi, dijital konferans sisteminin ekipmanları olan başkan ve delege ünitelerinin kontrol ve

Detaylı